Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Jerzy Stuhr: Polak po kościele idzie na piwo

Posted by Marucha w dniu 2014-11-07 (Piątek)

Czyli Żyd ocenia, między innymi, polski katolicyzm. Poczutajmy te głębokie przemyślenia – admin

Aktor i reżyser, Jerzy Stuhr nakreślił w „Newsweeku” portret przeciętnego Polaka. Portret to absurdalny. Stuhr wymienia jednym tchem trzy cechy: antysemityzm, płytki katolicyzm i histeryczny patriotyzm.

Antysemityzm, według Stuhra, jest w Polsce obecny, mimo że „Żyda już nie ma” [sic! – admin]. – Ale uczucie niechęci do niego pozostaje. W dziwny sposób przekazywane. Półsłówkami, podsłuchaną przez dziecko rozmową, wpajanym lękiem – powiedział Stuhr w wywiadzie dla „Newsweek”.

Kolejną cechą „przeciętnego Polaka” jest dla Stuhra „płytki katolicyzm”. – Taki na niedzielę. Po wyjściu z kościoła od razu możesz iść pod budkę z piwem – mówi aktor. Zaznaczył przy tym, że „polski katolicyzm ma dużą szansę na odrodzenie”. – Wystarczy, że pójdę do Szlachetnej Paczki czy otwieram ostatnio z żoną Centrum Psychoonkologiczne, a spotykam rzesze wolontariuszy, ludzi, którym chrześcijańskie wartości są naprawdę bliskie. Oni potrzebują Kościoła, tyle że uwolnionego od niedzielnych rozkazów biskupa, od tej doktrynersko-politykierskiej stęchlizny, która rozpanoszyła się w polskim katolicyzmie – dodał.

Inną cechą „przeciętnego Polaka” w oczach Stuhra jest „histeryczny patriotyzm”. Aktor i reżyser zwierza się, jak ciąży mu, że w Polsce dobrze jest „dać się pobić”, że „lepiej być ofiarą”.

Stuhr wywiadem dla „Newsweeka” promuje swój nowy film „Obywatel” mający obśmiewać wymienione cechy Polaka.

Źródło: Newsweek
ged
http://www.pch24.pl

Komentarzy 86 to “Jerzy Stuhr: Polak po kościele idzie na piwo”

 1. Guła said

  No przecież Izraelczyk to nie to samo co żymianin. Przecież zymiańskie paszporty nie istnieją.

 2. Baron Srul Radziwiłl said

  Odnośnikowo do wpis numero 1:
  Najuszanowańszy Panie Guła,
  Ja się Pana zapytowywuję, a po co nam jakieś żymiańskie paszporty? My możemy mieć każde paszporty jakie nam się zechce zamarzyć. Włącznie z paszporty od państwo Watykan.
  Paszporty Izraela są tylko dla nasze ludzie z centrala dowodzenia.

 3. Paweł said

  Tandeciarz, aktor żaden, biega po scenie, krzyczy i zapluwa się…bez taktu i kultury ale nasz i dlatego wielki. W końcu przyznał że jest Żydem, bo chyba nie żydem tylko ateistą. No i bardzo dobrze, mamy Żydów bez Żydów…

 4. Guła said

  Najuszanowańsze dzień dobry panu Baronowi. Mnie znaczy Gule chodziło o pierwszy – znaczy drugi, paszport.
  A co do Watykanu to ja mam zasadnicze wątpliwości. Boć jest to własność Rzymskich Katolików i o ile ktoś nie jest neofita, czy inny frankista na paszport watykański nie ma co liczyć.
  czyż nie?

 5. Boydar said

  Pieprzycie Pawle. Stuhr, oprócz tego że jest kim jest, aktorem jest bardzo dobrym (jak każdy żydowski aktor) i prawdę powiedział. „… antysemityzm, płytki katolicyzm i histeryczny patriotyzm …” – oczywiście że tak właśnie jest. Przy czym to pierwsze to obecnie jedyna cecha pozytywna i patriotyczna, a te dwa pozostałe to efekt kilkuset lat pracy nad pospólstwem przez pobratymców Maksa i naszej poczciwej głupoty.

 6. Baron Srul Radziwiłl said

  Panie Guła Bardzo Szanowny!
  Pan mnie bardzo rozśmieszyłeś przez swoja prostolinijność. My już od dawna mamy własne ludzie w Watykan z bardzo dobre i w ewogóle nie fałszywe paszporty. Co za problem wziąść i dać się wychrzcić a potem zrobić z siebie jaki biskup albo kardynał, jak na ten przykład kardynał Lustiger co niestety już odszedł na łono Abrahama?

 7. Marucha said

  Re 5:
  Z tym polskim antysemityzmem to bym nie przesadzał.
  Nie wiem też, co to jest histeryczny patriotyzm.
  Ale chodzi również o to, że p. Stuhr miesza się do nie swoich spraw. Co jemu obchodzi polski katolicyzm? Co on ma z nim wspólnego? Niech krytykuje judaizm.

 8. maurycy said

  od 5 Boydar ! Bardzo dobrym aktorem ? Pan sobie to wmowil lub panu wmowili ! Gra stalym slangiem, wszystkie te jego role sa grane stalym slangiem wynikajacym z jego osobowosci ! Zroznicowanie wszelakie tych rol prawie zadne ! Ta jego pana ,,wielkosc,, najlepiej widac w jego realizacji ,,Zezowatego szczescia ,, ! W porownaniu z Bogumilem Kobiela w ,,Zezowatym szczesciu ,, Stuhr jest zalosny i mniej niz ZERO !

 9. Guła said

  Był i go ni ma. Świeć Panie nad jego duszą.

  Szanowny panie Baronie. Ten stan farta, jaki ma miejsce nie tylko w Watykanie, należy zaksięgować w rubryce było. Sam pan wiesz jak nauczał Salomon wszystko jest prostolinijne a wszystko inne to witz, pic i propaganda. Znaczy prowizorka i tymczasowość. A poza tym zawsze, wszystko- koniec końców, partolicie a wynik jak ta wypadkowa obraca się przeciwko wam.

  Właśnie nie tak dawno szlag trafił uwerturę która miała być wstępem do III SW.

  Czyżby koniec farta?

 10. Boydar said

  @ Pan Gajowy (7)

  Moją intencją (5) było wskazanie, że i żyd może prawdę powiedzieć, i tylko dla tego że jest żydem prawdę tą przeoczymy. A nie obrona Stuhra bynajmniej. ‚Do ustalenia pozostaje’, czym jest antysemityzm; pojecie szerokie i prawie wszystko się w nim mieści. Standardowo pojmowanym „antysemityzmem” w najwyższym, amokalnym stadium charakteryzują się moim zdaniem nie kto inni jak właśnie sami żydzi. Z powodów różnych; głównie na zasadzie „łapać złodzieja!” ale też i w aspekcie osłabiania czy eliminacji konkurencji. Wszak nie stanowią żadnego monolitu (vide puławy vs. natolin), i kiedy tubylczy naród nie wydaje się szczególnym zagrożeniem, z upodobaniem oddają się zażartej walce ze swoimi choć tylko do pierwszej krwi. „Nie jestem żadnym żydem, parszywy żydzie !” to zdanie pamiętam z jakichś dawnych lektur i to raczej nie Polak je wypowiedział.
  Uważam też, że sprawa jest stuhrowa jak najbardziej; tak jak spokojne zachowanie skazańca leży w dobrze pojętym interesie kata. Na krytykowanie judaizmu akurat p. Stuhr licencji od pan rabin nie dostał, nie można więc oczekiwać niesubordynacji.

 11. Luxeuro said

  ” Ale uczucie niechęci do niego pozostaje.” …. i jest obecne na całym Świecie.

  „Taki na niedzielę. Po wyjściu z kościoła od razu możesz iść pod budkę z piwem”
  Wole iść na piwo niż …
  http://wnas.pl/artykuly/3140-gwiazda-lat-80-tych-przyznaje-ze-pedofilia-w-hollywood-jest-powszechna
  „…Corey’u Haim, który podczas kręcenie filmu „Lucas” został wykorzystany przez wysoko postawionego w Hollywood pedofila.

  W przerwie na lunch ten facet zabrał go za przyczepę i odbył z nim stosunek analny. Haim, niewinny i ambitny czternastolatek, nie protestował. Ta relacja między nimi trwała przez dwa lata.”
  Bo Żydzi maja Talmud który rozbujał ich „wyobraźnie” w trzeźwym kierunku … Ciekawe gdzie szedł „wysoko postawionego w Hollywood pedofil” po wizycie do synagogi.

  A edukacja zrobi resztę roboty Mędrca Śrula.
  „Władze edukacyjne New Jersey rozpowszechniają konspekt, który oskarża Polaków o współudział w holokauście.

  Departament Edukacji stanu New Jersey opublikował na swoim portalu internetowym konspekt lekcji historii, który rozpowszechnia fałszywe, szkalujące nasz kraj informacje. W dokumencie czytamy m.in., jakoby „Żydzi zawsze byli wykluczani z polskiego społeczeństwa”, „w latach 30. antysemityzm władz nasilił się szczególnie w Niemczech, Polsce i Rumunii”. Dowiadujemy się również, że „rząd polski ułatwił Hitlerowi więzienie Żydów na terytorium Polski”.

  Z konspektu możemy poznać również historię kilku węgierskich Żydów, którzy ocaleni z holokaustu próbowali wrócić do ojczyzny z terytorium Polski. Zgodnie z ich relacją podczas tułaczki nie mogli liczyć na „bardzo niegościnnych” Polaków, za to bardzo pomocni mieli się okazać Niemcy i Rosjanie.

  Konspekt ten został przygotowany przez ucznia liceum w Millburn, ale edytowała go i zatwierdziła New Jersey Commission on Holocaust Education. Umieszczono go następnie na stronie stanowego Departamentu Edukacji, w ten sposób rozpowszechniając nieprawdzie informacje o historii Polski i jej roli w czasie II wojny światowej.

  Jak donosi portal Polish Daily News, sprawą zajął się już Frank Milewski, prezes jednego z oddziałów Kongresu Polonii Amerykańskiej. „Zawarte tam błędy i nieścisłości z łatwością wprowadzić mogą uczniów w błędne przekonanie oraz sprawić, że niesłusznie nabiorą oni uprzedzeń do Polski oraz społeczności polsko-amerykańskiej” – pisze Milewski do Davida C. Hespe, który pełni obowiązki komisarza edukacji w New Jersey. Następnie wylicza fałszywe tezy zawarte w konspekcie.”

  To jest ich Stara Gra używana na wszystkich płaszczyznach życia.
  http://tinyurl.com/n4jf6tq

 12. Przecław said

  #9 Boydar
  wikipedia: „Franciszek Jóźwiak, Wiktor Kłosiewicz, Zenon Nowak, Aleksander Zawadzki, Władysław Dworakowski, Hilary Chełchowski, Kazimierz Mijal, Franciszek Mazur, Bolesław Rumiński, Stanisław Łapot. Byli głównie pochodzenia chłopskiego lub robotniczego i rdzennie polskiego, w przeciwieństwie do Puławian, którzy byli inteligentami, w dużej części pochodzenia żydowskiego”

  Zaraz, zaraz Panie Boydar, proszę mi wyjaśnić, bo czegoś nie rozumiem ,a być może jestem naiwny.
  Napisał Pan „Wszak nie stanowią żadnego monolitu (vide puławy vs. natolin)”, że to niby jedno i to samo /?/. Jeśli tak, to proszę wskazać, którzy z podanych powyżej za wikipedią przywódców „Natolina” byli żydami, albo w jaki inny sposób byli manipulowani na tyle, że zrównuje ich Pan z „puławami” ? Z tego co wiem, Zawadzkiego żona była żydówką.

 13. Luxeuro said

  Mędrca Śrul idzie śladami innych sławnych Mędrców,

  „”Gdybym byt szatanem” – rzecz o „Tygodniku Powszechnym”

  Papież Jan Paweł II napisał 5 kwietnia 1995 roku list do redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego” Jerzego Turowicza. List, wystosowany z okazji pięćdziesięciolecia tego pisma, zawierał opis wspomnień papieża związanych z jego współpracą z „Tygodnikiem” oraz garść uwag, do których najlepiej pasuje określenie „gorzkie”. „Tygodnik Powszechny” tak długo zwlekał z opublikowaniem tego listu, że aż podniosły się głosy z zewnątrz – zaczęły mnożyć się domysły i różne przypuszczenia związane z jego treścią. „Tygodnik” niejako „postawiony pod ścianą” opublikował wreszcie list w numerze 20 z 14 maja 1995 roku.
  Nasze szczególne zainteresowanie może budzić następujący fragment tego listu: „Rok 1989 przyniósł w Polsce głębokie zmiany związane z upadkiem systemu komunistycznego. Odzyskanie wolności zbiegło się paradoksalnie ze wzmożonym atakiem sił lewicy laickiej i ugrupowań liberalnych na Kościół, na Episkopat, a także na papieża. Wyczułem to zwłaszcza w kontekście moich ostatnich odwiedzin w Polsce w roku 1991. Chodziło o to, ażeby zatrzeć w pamięci społeczeństwa to, czym Kościół był w życiu Narodu na przestrzeni minionych lat. Mnożyły się oskarżenia czy pomówienia o klerykalizm, o rzekomą chęć rządzenia Polską ze strony Kościoła, czy też o hamowanie emancypacji politycznej polskiego społeczeństwa. Pan daruje jeżeli powiem, iż oddziaływanie tych wpływów odczuwało się jakoś także w ,, Tygodniku Powszechnym „. W tym trudnym momencie Kościół w ,,Tygodniku” nie znalazł, niestety, takiego wsparcia i obrony, jakiego miał poniekąd prawo oczekiwać; „nie czul się dość miłowany” – jak kiedyś powiedziałem. Dzisiaj piszę o tym z bólem…”.
  List papieża Jana Pawła II został opublikowany w „Tygodniku” na stronie l i 4. Obok niego, na obydwu stronach, wydrukowano artykuł J. Turowicza zatytułowany „Dobro i zło w Kościele”. W artykule tym nie znajdziemy żadnego „formalnego” śladu świadczącego, że jest on odpowiedzią na krytykę papieża. Jednak cała jego konstrukcja wskazuje na to, że stanowi on, i to wcale nie pokorną, polemikę z uwagami Jana Pawła II.
  Artykuł J.Turowicza zaczyna się od słów: ” Opublikowaliśmy nie tak dawno w Tygodniku dyskusją na temat Granic krytyki Kościoła. Zdarzało się nam publikować glosy krytyczne w stosunku do pewnych aspektów działalności Kościoła, zwłaszcza jeśli chodzi o relację między Kościołem a polityką, czy też w stosunku do pewnych gestów, czy wypowiedzi ludzi Kościoła. Oskarżano nas wówczas, że atakujemy Kościół. Odpowiadaliśmy, że nie każda krytyka jest atakiem. Jest krytyka, która płynie z niezrozumienia tego, czym jest Kościół, z niechęci czy też z wrogości do niego, ale jest też krytyka, która płynie z troski o właściwe miejsce Kościoła w naszej współczesnej rzeczywistości, o skuteczność jego misji, z – nie wahamy się powiedzieć – miłości do Kościoła. Powoływaliśmy się na prawo do krytyki, przysługujące także ludziom świeckim, członkom wspólnoty kościelnej, prawo wyraźnie sformułowane w dokumentach Soboru Watykańskiego”.
  Dalej Turowicz odpowiada na pytanie – czym jest dobro i zło w Ko-ściele? To dobro występuje, według niego, wtedy, między innymi, gdy chrześcijanin broni wszystkich praw człowieka „w tym nie tylko wolności religijnej i wolności sumienia, ale i wolności opinii i przekonań, prawa człowieka do kształtowania własnego losu”. To dobro jest wtedy, stwierdza Turowicz, gdy „chrześcijanin poczuwa się do ogólnoludzkiego braterstwa, odrzuca wszelką ksenofobię czy szowinizm, szanuje prawa mniejszości, szanuje ludzi inaczej myślących”. ”

  http://www.krajski.com.pl/994stlew.htm

 14. Marucha said

  Re 10:
  Mogę się z tym zgodzić. Z wyjątkiem Puławy vs Natolin. To było starcie polskich komunistów i żydowskich.
  Poza tym picie piwa nie jest niczym zdrożnym. Zdrożnym może być zachowanie podczas i po wypiciu piwa.

 15. maurycy said

  od 10 Bodyar ! Zyd moze powiedziec prawde ? A jaka to prawda ? Widac ze chyba dosc luzny zwiazek ma pan z wiara ze takie Sthura ,,prawdy,, robia na panu wrazenie . Podane na dodatek te ,,prawdy,, zlosliwie a wrecz chamsko Jakies 25 30 % ludzi chodzi tylko do kosciloa regularnie w niedziele ! Jesli juz to tych tylko mozemy przyjac za katolikow ! pozostali sa tylko ochrzczeni i swoja wiare zawiesili zyczajnie na przyslowiowym kolku ! Nikt nawet Stuhrowi nie odmawia krytyki ale musi ona byc rzeczowa ,wywazona i konstruktywana nie obelzywa i wyszydzajaca ! Katolik idzie po mszy na piwo ? Przeciez d to wrecz ordynarne chamstwo ! gdzie on te budki z piwem widzi ? To relkt PRL !

 16. Baron Srul Radziwiłl said

  Apropos numero 9:
  Najszanowaniejszy Panie Guła!
  Nawet nam wydarza się jakieś niepowodzenie. I my z niepowodzenie, w odróżnieniu od goje, wyciągamy wnioski bo mamy skuteczna pamięć zbiorowa.
  Póki co to udało nam się zrobić z Wasz Kościół taka przybudówka do Synagoga, załatwić spontaniczny wybuch na dwie wojny światowe co nam dało duże wpływy pieniężne, upowszechnić jednopłciowe stosunki, zredukować wasza kultura do poziom dwa zera, a także wziąć pod kontrola cała gospodarka światowa. Jak Pan uważasz, że to porażka, to ja nie wiem, co my mamy jeszcze zrobić, żeby to nie była porażka.
  Na razie dowidzenia się z Państwem.

 17. Kar said

  ..ot tak dla odswiezenia pamieci dla niektorych..

  https://marucha.wordpress.com/2011/01/28/w-komunistycznej-bezpiece-zydzi-zajmowali-niemal-polowe-stanowisk/

 18. Cadyk said

  Przepraszam ale muszę, „iść pod budkę z piwem” …. Mentalnie zatrzymał sie 40 lat temu. Zombi. Trolu krakowski, cwelu, pobudka chuju mamy 2014

 19. Boydar said

  Właściwie to Pan Gajowy moje (10) podsumował (14) i tym razem w moim interesie polemika nie leży. Uwaga o piwie wysoce finezyjna ale w pełni się przychylam. Stąd też i mój oględny wpis (10).

  Co do natolińczyków, mam własne zdanie; ale że jak prawie każdy mogę się mylić, dla dobra sprawy oddaje pole przedmówcom.

 20. adsenior said

  Jeżeli nawet, po mszy idzie na piwo, to co w tym złego? Ludziska kochane, jak ja nie cierpię eskimosów z ich naukami pochwyconymi od Kalego! Niech spada to robactwo do Izraela.

 21. Pokręć said

  ” w Polsce dobrze jest „dać się pobić”, że „lepiej być ofiarą” ” – ma 100% racji. Niech ktoś spróbuje się skutecznie obronić przed atakiem bandyty raniąc go albo nawet w razie konieczności – zabijając. Nie, lepiej jednak jest dać się obrabować a nawet pobić i/lub zgwałcić. Mniej problemów potem. A i tak i tak, w więzieniu potem zgwałcą koledzy tego bandyty, jak już dostanie się te 10 lat za obronę własną.

 22. AlexSailor said

  @Pokręć

  Jak jeszcze wiele lat temu miałem telewizor, to widziałem w nim Szczura, to jest Stuhra, który twierdził, że jest Niemcem z Austrii pochodzącym przez korzenie.
  Nie wiem zatem, na jakiej podstawie, jest tu traktowany po rzymsku i obawiam się, że kolejna bzdura.
  A ta bzdura czyni całą niemal dyskusję w temacie niepoważną, jeśli do rzymskości nie ma podstaw.

  I ma Pan rację, że w tym ostatnim, to się Szczur, to jest Stuhr, nie mylił przypadkiem.
  Polacy lubują się w klęskach, rozpatrywaniu porażek, wynoszeniu na piedestał zdrajców lub nieudaczników, moralnych zwycięstwach, które są całkiem zwykłymi klęskami jedynie w niezwykłym ogromie, dorabianiu faktów do tryndu, itp.
  Przykładem młody szczur nie rozróżniający zwycięstwa pod Cedynią od obrony Głogowa i w ogóle niczego nie rozróżniający.
  Czy gdzieś mamy pomnik bohaterów bitwy pod Kłuszynem lub Kirholmem????
  Czy jakieś akademie rocznicowe są w szkołach organizowane???

  Natomiast pierwsze co powiedział to jest kłamstwo i manipulacja.
  W Polsce jest przede wszystkim problem absurdalnego filosemityzmu występującego Łącznie z płytkim antysemityzmem (ot, np. mianowanie rzymianinem każdego, na zasadzie dziecka w piaskownicy – zamiast a ty jesteś gupi, to ty jesteś rzymianinem).

  No i „płytki katolicyzm” – nie płytki, ale zwyczajowy.
  A dalej wypowiedź w tej kwestii jest prostą manipulacją.
  Może szczur chciałby zredukować Kościół do instytucji charytatywno-rozrywkowej, a wiarę do kolejnej agendy pomocy socjalnej, ale nie wierzę, że sam to wymyślił.
  Ale zwyczajowy katolicyzm był zawsze obok twardego jądra wiernych w pełni świadomych swojej religii.
  Co prawda na skutek zaprzestania powszechnego nauczania dogmatyki pogorszyło się, ale nie na tyle, żeby w Polsce katolicyzm był płytki.

 23. Dictum said

  ad. 5 i 8.
  Aktorem jest. Dla jednych dobrym, dla innych niedobrym. Parę ról miał dobrych, aczkolwiek zawsze gra w taki sam knajacki sposób. Jedno, co ma dobre, to vis komika, często był bardzo śmieszny, ale też po knajacku. W PRL-u był lubiany, ale teraz z niego – jak i z wielu – wylazło szydło z worka, kim jest i kogoś takiego porządni widzowie nie powinni oglądać. Zresztą nawet nie ma w czym, cokolwiek zrobił ostatnimi laty, to lipa i tu dopiero prawdziwa płycizna.
  A jego filozoficzna socjologia o kant dupy… On jest po prostu głupi, a jeszcze pełen pogardy dla narodu, do którego udawał, że należy.
  Natomiast jego synalek, popychany do kariery przez tatusia, to żałosny głuptas i to głuptas do potęgi, żal patrzeć na jego popisy.

 24. Bodzio said

  ad. 14, 15 … w temacie piwo
  Być może to nieuprawnione uogólnienie, ale wielu znanych mi osobiście przedstawicieli tej nacji przejawia wyraźną niechęć do piwa. Co ciekawe piwo może być koszerne, ale też trzeba umieć dobre piwo uwarzyć a takiej tradycji une nie mają http://pifko.blox.pl/2006/03/Piwo-koszerne.html
  Może w grę wchodzą też jakieś ich uwarunkowania genetyczne utrudniające przyswajanie chmielowego napoju.

 25. Kar said

  re:20/Pokrec

  ..ta ku.rewska kultura przylazla zza atlantyku. Tam instrukcje wyraznie mowia/ucza tubylca, ze jak czarna pokraka wlamuje sie do twojego domu, to nie oponuj tylko szybko wyskakuj oknem lub tylnymi drzwiami..A jak masz w domu nastoletnia latorosl, to zostaw ja w lozku gotowa na plecach z przyklejonymi stopami do sufitu..

 26. Nestor66 said

  Stuhrowie stale udowadniają, że są „piątą kolumną” w naszej kulturze i stale próbują pluć na nas i pouczać, gdy brak im merytorycznych i moralnych praw by to robili!
  Czy sranie we własne gniazdo to ich metoda?
  Oni są jak wrzód na tyłku, ale uważają się za elity! Nie wiadomo dlaczego??
  Jak tak im źle w Polsce to dlaczego nie wyjadą tylko jak pijawki wysysają nasz budżet???

 27. Jacek said

  trzeba talmudyste i tych co go naglasniaja bojkotowac i tyle. Swoja droga cale to barachlo jak z jednej sztancy: hartmany, zycinskie,pieronki, stuhry, geremki, mazowieckie, michniki, kuronie, itd. czy jak tam jeszcze potrzebuja sie nazywac.

  ad Luxeuro #13

  Nie wiem na co sie Karol Wojtyla tak skarzyl, w koncu sam walnie przyczynil sie do tego aby turowicze i ska mogli bez przeszkod rozrabiac i oczerniac Kosciol Katolicki „od wewnatrz”. Taki teatr (znowu?) czy krancowa glupota? Jak moze papiez skarzyc sie w gadzinowce turowiczow na turowiczow?

 28. Luxeuro said

  Oto Mędrca Śrul grający samego siebie,
  „Lutek Danielak (Jerzy Stuhr) jest pracownikiem wojewódzkiego oddziału „Estrady”. Szósty czy siódmy w hierarchii wodzirejów-konferansjerów prowadzi imprezy dla dzieci i rencistów. Kiedy dowiaduje się, że z okazji otwarcia hotelu „Lux” ma odbyć się wielki bal, postanawia walczyć o jego prowadzenie. Impreza ta może być bowiem przełomowa w jego karierze. Lutek wie, że jest dobry w tym co robi, ale zdaje sobie sprawę, że konkurencja jest bardzo silna. Sikora, Majer, Lasota”
  http://www.filmweb.pl/film/Wodzirej-1977-1195

 29. Romank said

  Panie Boydar niech pan zapmieta do konca zycia….Polacy to filosemici….wierzacy gleboko katolicy..abstynenci.. i patrioci najpatryjotyczniejsi z najpatriotyczniejszych!!!!!
  NO a tera rosze….spusc pan pory i poloz sie na kobylke, bedziem rznac dupsko za…no powiedzmy…… zleczy tez niewlasciwe rozumienie prawdy:-))))
  A a propos..Stuhr ma w dupie…on ma raka:-))) dlatego gada co mysli:-)))

 30. Griszka said

  @Nestor66
  Stuhrowie stale udowadniają, że są „piątą kolumną” w naszej kulturze i stale próbują pluć na nas i pouczać, gdy brak im merytorycznych i moralnych praw by to robili!’

  Nieuk Stuhr chce dyskutować na temat chrześcijaństwa, a nie zna fragmentu o weselu w Kanie Galilejskiej. Śmieszno i straszno zarazem, że Stuhr wzywa do zastąpienia katolicyzmu jakąś wyjątkowo groteskową odmianą protestantyzmu.
  Młody w końcu też się popisał Cedynią 🙂

 31. Boydar said

  @ Pan Roman

  Już. Najwięcej miałem problemu z tą abstynencją, ale w końcu i to się dało. Nie wiem tylko na jak długo mi tego pamiętania starczy.

 32. ludmilamila said

  Gdyby nie bylo „atmosferki sprzyjajacej” Sturh nie powiedzialby tego co powiedzial. W komunie tez mowil tylko to na co bylo „przyzwolenie”.
  Czyli problem jest nie w tym co powiedzial tylko dlaczego taki Sturh (nota bene dobry actor) moze nam pluc na glowe z wysokosci swego stolka?

  A zalozona przez Sturhow fundacja onkologiczna jest zajeciem dochodowym szczegolnie dla zony, jak kazda fundacja zreszta, patrz owsiakowa. Swoja droga zauwazcie panstwo jak sie pozmienialo sluzbe zdrowia „robia nam” Owsiaki, Sturhowie, ludzie starsi nie wytrzymuja eksperymentu a mlodzi mysla, ze nigdy nie umra to im normanla opieka lekarska niepotrzebna.

 33. aa said

  Sztur to stary duren ktory byl nedznym aktorzyna w latach 80 w stosunku do elity aktorskiej tamtych lat. Gdyby mial troche honoru to zajal by sie czyms innym-przeciez ma juz z70 lat. Nedzota ta po prostu nie ma zadnego zycia osobistego dlatego na sile pcha swoj glupi ryj- i swego synalka- na ekran. Odnosnie antysemityzmu to sklerotyk moze ma na mysli antyarabizm- bo przeciez chazarzy to mongoloidy-wiec z semitami raczej nie maja nic wspolnego to tez do wiadomosci dla pozostalych gajowiczow. Gdy ta kreatura Stur capnol rzekomo raka i uzalal sie nad soba to po prostu zyczlem mu zeby wreszcie zdechl-a raczej jestem wspolczujacy dla cierpiacych.

 34. Guła said

  Pan Baron ma szabas – już ciemno, ale na wszelki wypadek wyjaśnię że mnie wcale o III wojnę nie chodzi – choć i ona może się przydarzyć, ale o III Sobór do którego rodacy pana Barona prą z zaciętością godną Gargamela. Z niecierpliwości przestępując z nogi na nogę.

  I dopiero, jak im wyjdzie ten III Sobór, wówczas można mówić, ewentualnie i chwilowo, o przybudówce do Synagogi.

 35. Marucha said

  Re 28:
  Panie Romanie, Polacy nie są ani takimi mendami, jak ich Żydzi odmalowują – ani takimi aniołami, jakimi sami siebie widzą.
  Ale to Żydzi masowo do nas, a nie gdzie indziej, zjeżdżali z całego świata. I to my jedni im pomagaliśmy podczas wojny. Gdzie im było lepiej, niż u nas?
  Więc niech nas, k…wa nie pouczają w temacie picia piwa (bo sami rozpijali chłopstwo), ani katolicyzmu (bo nic im do tego), ani tym bardziej patriotyzmu. TO NIE ICH ZASRANY INTERES.
  Nie podoba się? Won z Polski!… ale nigdzie nie pojadą. Będą narzekać, pluć, judzić, walczyć z antysemityzmem…ale k…a nigdzie nie pojadą.

 36. Re: 7 Gajowy.
  Panie Gajowy, niechze Pan zwroci uwage na srula przedstawienie i jak ono sie ma do samej rzeczy. Strule (chrusty) nie bez powodu podnosza rajwach o „antyzyd-mizmie”…”Oni” chca dozyc spokojnej starosci, ktora jest w chwili obecnej dla nich zagrozeniem, a na stare lata bardzo trudno przesadzac stare zmurszale talmudyzmem drzewo…
  Tutaj wlasnie josze struchl (srul) ma problem…
  (bo nie daj Boze, zeby Polska (choc dzisiaj fasadowa) rzadzili Polacy i „grzecznie” pozegnali zydowskich sruli poza granice…)
  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com (nie dziala, bo Jerzy Ulicki pozostaje w australijskim wiezieniu – ponad 10 miesiecy – bez zadnego wyroku).

 37. Re: 29 RomanK
  Panie Romku, ten „srulowski” rak drazy nas Polakow od ponad 600 lat i osobiscie mam w d…pie co temu srulowi dolega i co go toczy…
  Takiego kawal s….syna to osobiscie wywiozl bym na taczce z gnojem poza rogatki miasta. Przykro mi, ale nie mam dla zydow zadnego szacunku, a w kompromis z nimi nigdy nie zamierzalem wchodzic..i nie zamierzam…
  ===========================
  jasiek z toronto

 38. Brat Dioskur said

  Szczur musi dograc swoja wersje z Hartmanem! Bowiem ten ostatni w wywiadzie udzielonym hol. dziennikarce powiedzial,ze antysemityzm w Polsce zanika poniewaz mlodziez jest juz wychowana na innych wartosciach a stare pokolenie odchodzi. Jedynymi przywarami jakie pozostaly to ksenofobia i homofobia.Zapytany tez czy Zydzi czuja sie w Polsce dyskryminowani odpowiedzial ,ze w zadnym wypadku! Moga swobodnie ujawniac swoje pochodzenieia Polacy na nich chetnie glosuja.W swoich kampaniach wyborczych Hartman tweirdzi,ze na czolo wysuwa wlasnie swoje zydowskie pochodzenie.

 39. Stary warszawiak said

  Stur’ owie już wcześniej wybrali:
  Za Iwana to ja Iwan,
  Za Cygana to ja Cygan,
  A za Srula to ja Srul.
  No i co interes się dobrze kręci.
  Kasa sama płynie.
  Tylko właściwie się ustawić

 40. Mordka Rosenzweig said

  re 26 & 35

  Szanowny pan Gajowy i pan Nestor66

  Ja pan Mordka pszeczytal:

  „Jak tak im źle w Polsce to dlaczego nie wyjadą tylko jak pijawki wysysają nasz budżet???”

  „Nie podoba się? Won z Polski!… ale nigdzie nie pojadą. Będą narzekać, pluć, judzić, walczyć z antysemityzmem…ale k…a nigdzie nie pojadą.”

  Ja pan Mordka muwi, sze Polaki jak zwykle nic nie rozumieja i pan Mordka musi to wyloszyc jak kawa na lawa.

  Nasza rasa bardzo kocha Polsza bo da sie dobsze dymac, ale ruwniesz nigdy nie ma tak dobsze aby nie moglo byc lepiej.

  Najuszanowniejszy pan Stuhr bardzo dobsze to rozumie, sze tszeba tszymac Polaki w pokosze i tszeba je chlostac po dupie.

 41. Zerohero said

  100% schizofrenia

  Lansowane są dogmaty:

  1. Żydów w Polsce praktycznie nie ma.
  2. Żydzi nie okupują wysokich stanowisk.

  a jednocześnie na poważnie walczy się z antysemityzmem. Jeśli ten antysemityzm jest – to w kogo uderza. W Żydów w USA? W Izrael? To jest problem? Dla kogo? Czyli sami „walczący z antysemityzmem” obalają punkty 1 i 2. Szach mach Srulu!

 42. Marek said

  Nie wiem zatem, na jakiej podstawie, jest tu traktowany po rzymsku i obawiam się, że kolejna bzdura.

  =========

  Sam się przyznał, jest publiczna wypowiedź tego artysty*

 43. Mordka Rosenzweig said

  re 14, 19

  Ja pan Mordka, acz niechetnie, pszychyla sie do opinia od pan Boydar.

  „Co do natolińczyków, mam własne zdanie; ale że jak prawie każdy mogę się mylić, dla dobra sprawy oddaje pole przedmówcom.”

  Ja pan Mordka pszeczytal od pan Gajowy:

  „Z wyjątkiem Puławy vs Natolin. To było starcie polskich komunistów i żydowskich.”

  Ja pan Mordka tak sobie mysli: polskie komunisty? A cusz to za nowy stwur? Karol Marks by sie usmial.

 44. Mordka Rosenzweig said

  re 1,2,46

  Ja pan Mordka wita najuszanowniej najmilejszy pan Baron,

  Ja pan Mordka czyta te wpisy ale widzi pewna niedokladnosc w ta dyskusja, tak sze musi zapytac wprost:

  A po co w ogule paszporty dla nasza rasa? Pszeciesz to jest wymysl z ciemnogrud i czas z tym skonczyc.

  Jusz niedlugo nasza rasa nie bedzie potszebowac szadne dokumenty.

 45. Dictum said

  ad. 35.
  Akurat ślęczę nad taką jedną pracą:

  Według B. Wasiutyńskiego (B. Wasiutyński, Ludność żydowska w Polsce w wiekach XIX i XX, Warszawa 1930) w 1921 r. było 10 miast w woj. warszawskim z przewagą ludności żydowskiej:

  1. Kałuszyn – 82,2%,
  2. Otwock – 63,1%,
  3. Grójec – 58,7%,
  4. Wyszogród – 57,3%,
  5. Maków Maz. – 54,4%,
  6. Góra Kalwaria – 53,8%,
  7. Nasielsk – 53,5%,
  8. Radzymin – 52,5%,
  9. Mogielnica –51,2%,
  10. Warka – 50,5%.

 46. slowianin said

  jestem antysemitąi jestem z tego dumny…..ludzie nie ukrywajcie tego.Wszyscy wypierają się antysemityzmu..a to cnota

 47. Boydar said

  No i ja Panie Mordka Najuszanowniejszy też tak sobie myślę, od czasu kiedy już zacząłem myśleć. Uznając jednak Autorytet Pana Gajowego, przez zwykłą grzeczność nie wypadało mi zaprzeczyć. Wymienione natomiast przez Pana Przecława nazwiska są … polskie. Nazwiska oczywiście. No ! (Dyzma Nikodem)

 48. przemądrzałe bydlę said

  Wrzucam 2 ciekawe wykłady w temacie dyskusji:

 49. Lily said

  Re 28;Luxeuro. Helena Wolinska,jej pierwotne nazwisko to Fejga Danielak,to moze rodzina z tym osobnikiem.

 50. Romank said

  Panie Gajowy..ja doskonale rozumiem panskie i wielu innych frustracje…Stuhr tez:-)))
  Panie Jasiu…no wlasnie..10 miesiecy i co??? No wlasnie….nic…

 51. Romank said

  No a nie mozna powiedzec Stuhrowi…. te Jurek…a tate to po co do shule chodzil?? modlic sie czy wypic?? Nie pamietasz czym pachnial wiecej?? woskiem… czy pejsahowka????? NIe ma shabasu, zeby w synagogach i shule rabin nie wyrywal flaszki najbardziej rozmodlonym:-))_)_)

 52. Lily said

  Domyslam sie,ze wiekszosc z gajowniczkow ogladala „Znieslawienie”,w ktorym babcia autora tego filmu,wypowiada sie o swoich ziomkach Zydach. Szacunek dla tej uczciwej kobiety,za jej szczerosc w ich ocenie,i dla jej wnuka za rozpowszechnienie tego.

 53. Marucha said

  Re 36:
  Panie Jaśku, jeśli nikt nie opłaci domeny (choćby w imieniu p. Ulickiego!), to może Wam przepaść i przejmie ją kto inny! To trzeba załatwić, na miłość boską?

 54. Ex said

  „Jak się odżydzać. Poradnik dla wszystkich Polaków” z 1913 r.
  http://rcin.org.pl/dlibra/docmetadata?id=1404&from=pubindex&dirids=70&lp=192

 55. nutka said

  Lubiłam go w „Amatorze”, lubiłam ten film, jego zapiski o walce z rakiem krzepiły moją przyjaciółkę, też chorą, cóż, choroba nie nauczyła go pokory.

 56. Tralala said

  Do jasnej Anielki, glupi tez Sztur; czy po mszy niedzielnej wolno pojsc z kolezanka na kawe ?
  Wolno !
  No, a inni ida z kolega na piwo ! Postu w niedziele nie ma, wiec o co Aktorzynie chodzi?

 57. hulsz said

  Mysle ze gdyby Stuhr czytal te komentarze to na pewno by sie ucieszyl ze wkurwil Polakow najlepiej byloby poprostu gnoja przemilczec a jego wypowiedzi traktowac jak odglosy z odbytu po grochowce

 58. „Po wyjściu z kościoła od razu możesz iść pod budkę z piwem – mówi aktor. ”

  – Mówi aktor… Aktor zapomniał jednak, kto to piwo Polakom sprzedaje. Zdaje się, że od stuleci ci sami. – Zakłamanie, ot co. Ale czego innego się spodziewać?

 59. Romank said

  ad53..Panie Gajowy..bez przesady… Polska Walczaca jest od Walki o Polske…. a nie od placenia za domeny..byc moze zydowskie zeby na tym zarabialo…to …no wie pan…. Pan to podsuwa takie niegodne sklepikarskie…tego….metody dzialania.

  Pan mnie zupełnie rozbroił, Panie Romanie…
  Tak się zastanawiam, ileż to wspaniałych polskich inicjatyw przepadło, ile powstań się nie powiodło, bo ktoś np. zapomniał nakleić znaczek na kopercie…
  Admin

 60. jordan said

  Jerzy Szczur Stuhr doskonale wypełnia nauke satanistycznej sekty judaizmu i jego antydekalog.
  Synek Maciej Stuhr poszedł w ślady tate.
  Dziwkarz żydowski uczy moralności i etyki katolickiej
  Kościół posoborowy też go uwiarygodnił ( Dominikanie z Krakowa temu żygowi żydowskiemu udostępnili swój klasztor do jego filmu)

  Jerzy Stuhr w najnowszym wywiadzie dla „Gali” komentuje swoją relację z synem. Przyznaje też, że nie rozumie niektórych jego wyborów i że Maciek ma naturę introwertyka. Czy chodzi o ostatnie wybory związane z życiem rodzinnym?
  Maciej Stuhr i jego bliscy do tej pory nie komentowali głośnej sprawy w mediach. Zdrada w rodzinie młodego aktora budzi wiele kontrowersji – jego żona Samanta urodziła dziecko Jakuba Krupskiego, a sam Maciej ponoć zamieszkał z nową dziewczyną – Katarzyną Błażejewską.

  ~haha : sthur Jesteście obaj tacy sami z charakteru. Tylko żony macie inne. Pana żona mimo pańskich wieeeeelu wyskoków mówiąc delikatnie trwała dzielnie przy panu ale co przeżyła Bóg jeden wie i z tym bagażem żyje i nie jest jej łatwo uśmiechać się /chyba ,że na pokaz/.A Samanta powiedziała nie. O nie kochany tak nie będzie ty się łajdaczysz a ja mam trwać jak twoja mama? Myślę,że taka była rozmowa. I myślę,że Samanta nie ma kogo i czego żałować na takiej na pokaz rodziny.A co teraz urodzi się Maciusiowi?Poczekamy!

  Kto by się spodziewał, że rozwiązanie nadejdzie tak szybko. Jak dowiedział się Fakt, Samanta Stuhr (36 l.), czyli żona Macieja Stuhra (38 l.), została dzisiaj po raz drugi mamą! Aktora jednak nie było w szpitalu, w którym przeszła operację cesarskiego cięcia.

  Kciuki za Samantę trzymał za to na szpitalnym korytarzu Jakub Krupski (29 l.), muzyk znany z występów w show „Must Be The Music” z zespołami Kamień Kamień Kamień oraz Tune. To właśnie on podejrzewany jest o bycie ojcem dziecka, które przyszło na świat około godziny 18 w jednym z warszawskich szpitali. Towarzyszyła mu córka Stuhrów, Matylda (13 l.), oraz rodzice Samanty. Macieja Stuhra nie dało się dostrzec nigdzie w pobliżu. To dlatego, że aktor jest obecnie za granicą.

  Plotki o tym, jakoby Samanta była w ciąży z innym mężczyzną, pojawiły się raptem w ubiegłym tygodniu. Mówiono, że to efekt kryzysu w małżeństwie Stuhrów, którzy zaczęli się od siebie coraz bardziej oddalać. Maciej Stuhr był łączony z przeróżnymi kobietami, również z show-biznesu. Ponoć zazdrosna żona, chcąc wzbudzić jego zazdrość, zaczęła romansować. I tak zaszła w ciążę z Jakubem Krupskim, swoim przyjacielem.

  Oto nowoczesna rodzina Macieja Stuhra! Żona i kochanka na wspólnym obiedzie.

  – Włożyliśmy mnóstwo wysiłku w to, by stworzyć jakiś nowy model patchworkowej rodziny, ale ostatnie wydarzenia przejechały po nas czołgiem. I cały ten proces budowania nowego życia został mocno naruszony – powiedział Stuhr w wywiadzie.

  Faktycznie – sytuacja Stuhra idealnie odzwierciedla takie opis. Mamy tu wszak męża z nową dziewczyną i jej dzieckiem, żonę z nowym partnerem i ich wspólnym dzieckiem. Jak widać cała grupa świetnie się dogaduje.

  to jest klątwa dzieci z Cedyni, zło zawsze wraca do złoczyńcy , takie pokłosie

 61. Marcin said

  Ad 59
  Mógłby jeszcze stary bryknąć dziecko dziewczynie młodego i model nowoczesnej,żydowskiej rodziny by się dopełnił.

 62. Zbyszko said

  Ja mam tylko jedno pytanie: Czy ten nowy film Stuhrów szkalujący podobno Polaków (piszę podobno, bo nie byłem na nim i…nie pójdę), powstał za pieniądze z naszych podatków?

 63. marta15 said

  jedyne co moge dodac to ze Polacy to idioci. zamiast kupowac ksiazki pisane przez obrzezanca Stuhra , ogladac jego filmy czy przedstawienia ,etc., powinni jego i jego pieprzonego synalka OLAC z gory cieplym moczem.
  Olac .

 64. Plausi said

  Frühschoppen

  „Polak po kościele idzie na piwo”

  Niemiec też, piwo po kościele ma też swą specjalną nazwę „Frühschoppen”, co Francuzi usiłują przetłumaczyć jako „apéritif”, choć to nie to samo, „Frühschoppen” oznaczy bowiem tyle co „wczesny kufelek/szklaneczka” która odbywa się w knajpie przy tzw. „Stammtisch” (zwyczajowy stół zarezerwowany dla grupy stałych klientów) po mszy świętej. Podobna tradycja występuje we Francji, tyle, że raczej pije się wino a nie piwo. „Stamtisch” jest instytucją socjalną w NIemczech i żaden parch nie wpadnie nawet na myśl spróbować sobie z tego żartować.

  W czasie „Frühschoppen” dyskutuje się wydarzenia tygodnia: regionalne i ogólnopolityczne, a także omawia sprawy gospodarcze. To jest rozsądna tradycja, gdyż po kościele można w ten sposób załatwić szered spraw, które w ciągu tygodnia trudno jest zrealizować.

  Wydaje się, że tzw. „starsi bracia” naszego kochanego papieża przystępują, zgodnie zresztą z interpretacją red. Michalkiewicza, do następnej fazy szantażu w celu wyłudzenia 60 miliardów dol. , do fazy dyskredytacji Polaków. Już w latach 50/l60-tych była próba prezentacji Polaków jako brudasów, żydowskie parobki rozpowiadali, że Polacy nie używają mydła i są brudasami. Cie odwieczni goście, ta śmierdząca swołocz izraelicka, traktuje Polaków jak swoją trzodę, bydło. A my pozwalamy tym ześwinionym bandom nas okradać w chucpiarski sposób.

  Parchy są zorganizowani w grupy przestępcze, przy czym ważną rolę w tej infrastrukturze odgrywa synagoga i jej personal. Dobrze byłoby to sobie w końcu uświadomić, nie może być też mowy o jakimś narodzie żydowskim, gdyż to są jedynie grupy przestępcze, czy włoska mafia jest narodem.

  A propos mafii w USA, jednym z najbardziej jej zasłużonych przestępców był Mayer Lansky z Grodna, wcześniej nazywany Majer Suchowliński. Z takiej rodziny wywodzi się Stuhr.

  Wyobrażenie, że można żyć z Izraelitami bez ścisłej kontroli nad nimi, jest naiwnością a właściwie głupotą. Nasi przodkowie mieli rację, koncentrując ich w gettcie wzgl. gdy stali się zbyt uciążliwi, zmusząjąc ich do emigracji, gdyż Izraelici nigdy nie będą respektowali porządku i prawa w krajach ich goszczących, mają swoje, talmud.

 65. Marucha said

  Re 64:
  A propos postaci Lanskyego – skądinąd wynalazcy technologii prania pieniędzy:
  https://marucha.wordpress.com/2007/08/06/polak-meyer-lansky/

 66. Mitrochin said

  (… antypolski bełkot wycięty – admin..)
  Nie wiem czy to gajowy „puści”; powinien jeżeli się mieni niezależną witryną w co wątpię, ale powiedzmy, że tak niby jest.

  Niezależna witryna to nie gnojowisko, gdzie takie coś jak ty może kiedy chce się wysrać swoją kiszką myślową.
  Admin

 67. Re: 53 Gajowy.
  Jerzego Ulickiego aresztowano niespodziewanie i nikt nie zdazyl przejac witryny (Jerzy nie zrobil lub nie zdazyl zrobic tzw., back up) i z tego co wiem nie ma mozliwosci zaplacenia za witryne polskiwalczacej. Nie wiem, jakas blokada? Jakas „niezajomosc???”. Czy jeszcze „cos” innego…Nie mieszkam w Australii i nawet Polonia Australijska (lub zydo-polonia) nic nie raczyla w sprawie Jerzego zrobic…
  =====================
  jasiek z toronto

 68. Marucha said

  Wystarczyło by zapłacić za domenę w imieniu p. Ulickiego po dowiedzeniu się kto jest registarem … przynajmniej domena by nie przepadła, a aktualizację treści zrobiło by się później.

 69. Re: 68 Marucha..
  Panie Gajowy, jesli chodzi o mnie, to czasami zdarza mi sie oplacic swoje biezace rachunki, a coraz czesciej zdarza mi sie jesc raz dziennie…Tak, tak w zydowskiej kanadzie i jak na razie dziekuje Bogu ze zyje…
  Telefon mam na 24 godzinnym podsluchu, a ostatnio zydostwo „wymyslilo” ze mam arytmie serca i na „sile” chcieli mnie zabrac do szpitala na tzw., „sprawdzenie”…pisac wiecej???
  =========================
  jasiek z toronto

 70. jag99 said

  a mnie sie podoba formula: asemityzm proponowana w koncu XIX w – trzymac sie zdala ,bez dopuszczania do Rodzinnego ogniska, Strzec dzieci, bo zamach na te otwarte stworzenia jest sterowany i wielki. A rodza sie coraz bardziej wrazliwe duchowo. Dzieci do szkol chrzescijanskich posylac.Znajomych dobierac. Robic biznes kiedy tylko mozliwe z Chrzescijaninem. Glosowac w wyborach tylko na znanych SOBIE ludzi. Trzymac sie wiary Chrzescijanskiej. Olewator ustawic na maks jesli chodzi o krytyke ze strony niechrzescijan. Modlic sie w intencji nawrocenia sie Kaplanow KK. Generalnie byc z dala od Antysemityzmu ,bo to malo chrzescijanskie po prostu ale przyjaciol etc mamy prawo i mozemy dobierac sami.

 71. Justyna said

  Stuhr najlepszy byl w roli Osła – dubbing do filmu rysunkowego Shrek, moze dlatego ze nie bylo widac facjaty tylko slychac glos. I znowu byl soba: tchórzem i koniunkturalista podczepionym pod silniejszego. Wiarygodny bardzo.
  Teraz wszedzie wywiady z nim, w kazdej gazecie reklama najnowszego filmu, wlaczylam RMF a tam tez zachecaja do ogladania, promocja pelna para. Jak tak ludziom wmawiaja wszedzie, przez kazda stacje i gazete, rozdaja bilety, ćwierkają jakie to ważne i mądre, to nie dziwne, ze w koncu ida do kina nie zastanawiajac sie nad tym zbytnio.

 72. Plausi said

  „Kupić nie kupić” domenę

  @jasiek z toronto, 36, Marucha, 68

  Domenę polskawalczaca.pl przez można ją kupić przez portal, nic prostszego.

  Byłoby to o tyle istotne, że jak wynika z aresztowania Jerzego Ulickiego, okupant Polski przystępuje do ofensywy i to w skali całego świata. Nie tylko należało by domenę wykupić, ale także wyjaśnić sytuację Ulickiego i jeśli to konieczne udzielić mu pomocy prawnej a nawet materialnej.

  Nie musimy się z zgadzać z profilem wolnapolska.pl, ale prewencyjne przetrzymywanie kogoś w areszcie czy domu wariatów należy do metod reżymów totalitarnych. Tak, tak, przyjaciele, także „Wolna Polska” jest reżymem totalitarnym. Przestańmy się w końcu onanizować „demokracją” a jeszcze bardziej „antykomunizmem” czy „antyrosjanizmem” i zacznijmy wreszcie myśleć i oceniać „po ich czynach”, tu już przytaczany link. do panegiryku na cześć zasłużonego papieża wiecznej chucpy z wiecznego miasta Rzymu. Dostajemy wysypki, kiedy czytamy wypociny antykomunistyczne zupełnie zagubionych czy też zdurniałych dusz, bowiem nie chodzi tu o żaden komunizm, nazism, demokrację, prawa człowieka czy w końcu chrześcijaństwo, islam czy mozaizm, to są jedynie formy zasady imperialnej „divide et impera”, ale o reorganizację globalnego imperium. O sprzedaży domeny wolna-polska.pl dopiero co donosiliśmy, ta jeszcze funkcjonuje, ale przez kogo jest dziś redagowana ? Być może, że chodzi o ogólną akcję podmianki redakcji tych domen, być może, że wkrótce także inne portale, jak ten Maruchy czy cytowany przez nas, nagle znikną. W końcu okupanci mają na to dość pieniędzy, naszych.

  Z tego względu należy stworzyć sieć powiązań, aby ew. „interwencje” stały się publiczne i aby ew. „zniknięcie” redaktorów nie pozostało nie zauważone..

 73. Marucha said

  Re 72:
  Sprawa jest już przesrana.
  Domenę „polskawalcząca” zagarnął jeden z cwaniaków, którzy wykupują atrakcyjne nazwy domen i potem odprzedają je z dużym niekiedy zyskiem.
  Kupić jej, ot tak, po prostu – nie można.
  Trzeba wystartować na licytacji z ofertą MINIMUM 60 DOLARÓW. I bardzo wątpliwe, że za tę cenę da się ją odkupić.
  A kupno nowej domeny u registrara kosztuje coś rzędu 10-15 dolarów.
  To samo dotyczy domeny „wolna-polska”, która jeszcze działa, ale już jest własnością tego samego cwaniaka.

  Za naprawę Polski się biorą… domeny nie potrafią (nie chcą?) opłacić.

 74. atomek said

  73
  polskawalczaca.com nikt nie zagarnął jeszcze.

  http://who.is/whois/polskawalczaca.com

  Registrant Name: Jerzy Ulicki-Rek

 75. Filo said

  46
  Slowianin
  Nie moze pan byc antysemita chocby pan sie bardzo o to staral.
  Jeszcze do tej pory nie spotkalem zyda -Semity! Czy Stuhr to Semita?

 76. Filo said

  Polak po kosciele idzie na piwo?

  A po co idzie zyd na cmentarz?
  http://www.bibula.com/?p=715

 77. Filo said

  Na poprawienie humoru:
  Jak wiadomo, znany rosyjski krzykacz nie jest uwazany za antysemite, bo w Rosji tez nie ma semitow.

  Zyrynowski rozmawia z rabinem:

  http://jeznach.neon24.pl/post/114930,zyrinowski-vs-rabin

 78. przemądrzałe bydlę said

  @74
  Ale dlaczego nikt nie wpadł na to, aby stronę polskawalczaca.com ściągnąć w całości i wrzucić do archiwum-online? Zwłaszcza, że już przykład z przeszłości jest, a mianowicie znana i popularna jeszcze kilka lat temu strona polonica.net. Została usunięta z sieci, ale ktoś przezorny ją ściągnął w całości i zarchiwizował:
  http://web.archive.org/web/20080611091049/http://www.polonica.net/

 79. Macko said

  Takiego stuhra to by zelazem rozpalonym w **** przypalic trzeba

 80. Lily said

  Re 53;Marucha. Panie Marucha,ja chetnie zaplace za pana Jerzego,tylko gdzie to wplacic.Nie mam zielonego pojecia o czego zaczac.Nie mozna tego tak zostawc, Pan Jerzy wlozyl tyle pracy w to ten blog.Prosze o jakies wskazowki.

 81. Daniel NYC said

  Do ,,Sz-T-cz- h- irks,,
  Miales szczescie pusta istoto, ze sie twoi przodkowie nie zalapali sie w lapance a ustawione przez
  Twoich ludzi w gettcie w kraju ktory was przechowal jak zakurzona walizke na
  Strychu porzucona przez pozostalych. Miales szczescie nic nie warty herbatniku Twoi zachodni
  Bracia przekreslili was juz wieki temu pewnie jakis Polak dosta drzewo oliwne w
  Izraelu Za was a wy jak zwykle jadem plujecie w swoje gniazdo, dwulicowa moralnosc kundla.
  Slowianin ….

 82. pietrek wilk said

  Pani Lily, ja też. Pan Gajowy zna mój emailowy adres.

 83. Luxeuro said

  Informacja wiecznie aktualna by nie zostać umysłowo dzieckiem.
  „O Żydach : wiadomości pożyteczne”
  http://rcin.org.pl/image/edition/5768
  http://rcin.org.pl/dlibra/docmetadata?id=5768&from=&dirids=1&ver_id=&lp=6&QI=F59F0A7324AFBF387C6C9CCD1E775AA5-21

 84. Luxeuro said

  Ad. 83 – Pisano to w 1920 roku !!! Ciekawy rok.
  „Rozproszeni po całym swiecie żydzi trzymają się razem ^
  są zgodni między sobą, bo wiedzą dobrze, że jednością i zgodą
  wszystko zrobić można.

  Połączyli się więc żydzi w wielkie związki, or^nizacje,
  jawne albo też sekretne, i myślą tylko nad tem, jakby całą
  władzę na świecie wziąć w swoje ręce, i nad „gojami“ chrze-
  ścijańskiemi przewodzić.

  Doskonale wiedzą oni o tem, że nic tak nie szkodzi lu­
  dziom jak niezgoda i kłótnia, i że tam gdzie się dwóch kłóci,.,
  tam zawsze trzeci korzysta. Dlatego też przedewszystkiem
  Dostawili oni sobie za zadanie cały świat chrześcijański po­
  kłócić, niezgodę wśród ludzkości wprowadzić, a wśród tej nie­
  zgody łowić ryby w mętnej wodzie.

  Pierwszym ich zadaniem — to pokłócić narody między
  sobą, niezgodę i niesnaski wśród nich wprowadzić.
  Wszystkich sposobów używają oni do tego, a każdy, cO’
  się choć trochę zastanowi, co choć trochę rozumu ma w głowie^
  sam widzi i rozumie jak to żydzi tę niezgodę wśród nas pola­
  ków wprowadzają.

  Przecież my wszyscy polacy jesteśmy jakby członkami
  jednej wielkiej rodziny, dziećmi jednej MATKI POLSKI, i ani
  nam się nie śni żyć w niezgodzie, ale oto zjawia się żyd, albo
  opłacony przez niego agitator i ten całą siłą pracuje, żeby
  nas między sobą pokłócić.

  Przedewszystkiem starają się oni obudzić niezadowolenie
  jednej części ludności przeciw drugiej z powodu różnicy, jaka
  jest, była i zawsze będzie między bogatszymi i biedniejszymi»
  Tłumaczą oni biedniejszym, że ich los jest taki nieszczęśliwy,
  taki pożałowania godny, i zawracają im głowę, obiecując różne
  bogactwa, wielkie szczęście i prawdziwy raj na ziemi:.

  Opowiadają oni, co to już na świecie tacy czy inni so­
  cjaliści dla ludu pracującego zrobili, jakie szczęście ludziom
  dali, jakie bogactwa wśród biedoty porozdzielali…

  Wszystko to nieprawda i kłamstwo, obiecanki dla ludzi
  głupich, widłami po wodzie pisane. Nigdzie jeszcze, nikogo*
  oni nie uszczęśliwili, a starają się tylko ze spokojnych ludzi
  robić ludzi niezadowolonych, którzyby, idąc jak stado baranów
  tam gdzie im każą, wprowadzaliby w kraju naszym zamęt i nie­
  porządek. Przecie każdy, co się choć trochę zastanowi, po­
  myśli, to zrozumie, że temu Moszkowi czy Srulowi, czy też
  temu agitatorowi tak chodzi o poprawę bytu ludu, jak nam
  wszystkim o przeszłoroczny śnieg.

  Zkąd że to raptem żyd taką ogromną miłością do nas
  zapałał, tak nas ogromnie pokochał, żeby tak się nami bardzo
  opiekować, nad naszą niedolą i biedą płakać i obiecywać nam
  ote -góry i prawdziwe szczęście.”

  I jak aktualne dzisiaj.

 85. Lily said

  A kto Polakow,sklucil …,nie byl to czasami Jaroslaw Kaczynski?. Ten dopiero potrafi mieszac… Bo gdzie sie dwuch droczy,tam ..d, korzysta. Reszta taka sama…

 86. Re: 85 Lily…
  Mysle, ze czegos Pani nie rozumie… A mianowcie, to nikt inny jak my wlasnie sami pozwolilismy sie zydom prowokowac do wlasnych wasni i awantur. A czy choc wie Pani dlaczego? Ano wlasnie… Bo pyche w nas zydzi rozsadzili do tego stopnia, ze ambicje dosc powaznie przekraczaja indywidualne mozliwosci (intelektualne) w glownej mierze, co doprowadzilo do destrukcji moralnej i etycznej w sensie politycznym i ekonomicznym. Tak, tak, na wlasne zyczenie stalismy sie idiotami i durniami, a na dodatek za wlasne ciezko zarobione pieniadze…
  Powiem Pani w tajemnicy…Polityke narodowa uprawia TYLKO jeden Polak i tylko jemu cala swiadoma elita (pisze swiadoma) jest w stanie pomoc w wyrwaniu sie z talmudycznego marazmu, ktory sparalizowal nasza Ojczyzne przez slugi samego diabla. Czy widziala Pani dwoch dyrektorow w fabryce? Czy widziala Pani dwoch prezydentow czy premierow??? Czy widziala Pani dwoch wlascicieli firmy czy przedsiebiorstwa??? Ano wlasnie… Tak samo wyglada w uprawianiu polityki…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com (nie dziala. Jerzy Ulicki siedzi w wiezieniu bez zadnego wyroku od ponad 10 miesiecy w Australii)…

Sorry, the comment form is closed at this time.