Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (68 – 2014)

Posted by Marucha w dniu 2014-11-07 (Piątek)

Jak ktoś coś napisał, a nie wie, gdzie wrzucić – niech wrzuci tutaj. Jeśli nie wie, co napisać – niech nic nie wrzuca.
Z góry dziękuję za zrozumienie.

krewetki

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2014/11/03/wolne-tematy-67-2014/
Następne:  https://marucha.wordpress.com/2014/11/12/wolne-tematy-69-2014/

Gajowy Marucha

Komentarzy 215 to “Wolne tematy (68 – 2014)”

 1. Mustafa said

  Zdecydowanie krewetki i kawałek pieczywa na zdjęciu. Dobre jadło.

 2. TomUSAA+ said

  najlepsza z zakąsek, krewetki z czosnkiem i masłem, ale, te wszystkie dostępne w marketach są z hodowli. A to wielkie no no. Szkoda.

 3. mediumw said

  Ja poproszę krewetki na liściu sałaty z majonezem, koprem i pokruszonym jajkiem na twardo, a grzanka do tego koniecznie razowa!

 4. Siggi said

  Wolność od niepodległości (1)

  Mija właśnie wrzask polityków establishmentu i mediów – zarówno poprawnych politycznie, jak i większości niby-patriotycznych – na temat XXV-lecia odzyskania wolności i niepodległości. Wrzask ten ustępuje hymnom pochwalnym na cześć neobanderowskiej Ukrainy oraz 24-godzinnej, wręcz zoologicznej propagandzie rusofobii.

  reszta tu:…
  http://www.mysl-polska.pl/node/258

 5. Lily said

  Krewetki,Panie Marucha to jest to. Moje ulubione to, zamartnowane w oliwie z oliwek z czosnkiem, przez kilka godzin.Narobil mnie Pan apetytu…

 6. http://wiadomosci.wp.pl/kat,59154,title,W-Warszawie-demonstracja-antyfaszystow-w-ramach-upamietnienia-rocznicy-Krysztalowej-Nocy,wid,17019984,wiadomosc.html

  Faszyzm był ANTYKOMINTERNIZMEM Keynesa i Paderewskiego, co suponuje, że ofiarami Kryształowej Nocy byli Kominternowcy, czyli Arystokracja Komunistyczna na tajnych kontach szwajcarskich, na które płacono dywidendę z Folwarku Żydowskiego, który nazywał się ZSRS. Jako pierwsi przyjęli faszyzm Żydzi włoscy, gdyż zdejmował z Żydów odium Kapitału Kryminalnego, obciągając nim Arystokrację Komunistyczną na tajnych kontach szwajcarskich na WYKUPIENIE USA, z której to racji faszyzm włoski był uważany za ŻYDOKRACJĘ.
  Ponieważ KOR był Kominternowski więc ANTIFA jest zbrojnym ramieniem kapitału stalinowsko-holokaustycznego Arystokracji Komunistycznej, która mieni się Właścicielem USA. Rzecznik Moskiewskiego Instytutu Studiów Makroekonomicznych, dr Tatiana Koragina, zapytana o siłę kapitału stalinowsko-holokaustycznego wymieniła 300 bilionów dolarów – nie miliardów.
  W Bibliotece Kongresu USA można przeczytać, że Największy Pogrom Antysemicki w Polsce był we Lwowie. Zginęło w nim 120 endeków i poturbowano żydowską parę ZAKOCHANYCH.

 7. Siggi said

  Stephen F. Cohen – Wypaczony obraz Rosj
  Napisał(a): Stephen F. Cohen w wydaniu 11/2014.

  Od wielu lat pogarsza się sposób, w jaki mainstreamowa prasa amerykańska przedstawia Rosję, kraj wciąż bardzo ważny dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. Amerykańskie media w sprawach Rosji są dzisiaj mniej obiektywne, mniej wyważone i niewiele mniej ideologiczne niż w czasach zimnej wojny. Prawdopodobnie największa nieprawda głoszona przez większość amerykańskich mediów to twierdzenie, że integracja z Europą jest pożądana przez wszystkich mieszkańców Ukrainy. Komentatorzy są obojętni na to, co destabilizacja reżimu Putina może oznaczać w największym na świecie państwie nuklearnym. Analiza prof. Stephena F. Cohena, amerykańskiego historyka, sowietologa, wykładowcy z Princeton University i New York University

  Jak amerykańskie media fałszywie przedstawiają Putina, Soczi i Ukrainę

  Stephen F. Cohen
  Autor jest amerykańskim historykiem, sowietologiem. Był wykładowcą Princeton University, obecnie wykłada na New York University
  c.d. tu:..
  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/stephen-f-cohen-wypaczony-obraz-rosji

 8. Siggi said

  B i a ł o r u ś…

 9. Miet said

  Panie Siggi, przed chwilą wróciłem z koncertu Modesto Synfony – grali Betowena i w drugiej połowie Pierwszy Koncert Czajkowskiego – solistką była Kanadyjka-Chinka Chi. Coś pięknego – po tym koncercie jeszcze bardziej lubię Rosję.:-)))
  Owacjom po koncercie Czajkowskiego nie było końca.
  Trzeba odróżnić amerykańską politykę wobec Rosji od tego co czują normalni ludzie w Ameryce.
  Muszę się pochwalić, w moim mieście Modesto (około 250000) mamy wspaniałe centrum kultury ufundowane przez Julio Gallo – producentów wina. Występowały tutaj już takie słynne zespoły jak Moskiewska Orkiestra Symfoniczna, Balet Kirowa, Zespół Mojsjejewa i wiele innych.
  O centrum tym można poczytać pod adresem:

  http://www.galloarts.org

 10. Marucha said

  Re 9:
  W Polsce niestety trudno odróżnić politykę wobec Rosji od tego, co czują normalni ludzie. Normalni ludzie to dość bezmyślni konsumenci mediów. Ręce opadają. Tępota, a zarazem wściekła nienawiść do tych, którzy próbują im coś wytłumaczyć…

 11. AniaK said

  Re10:
  „Normalni ludzie to dość bezmyślni konsumenci mediów. Ręce opadają. Tępota, a zarazem wściekła nienawiść do tych, którzy próbują im coś wytłumaczyć…:

  Dokładnie!

 12. Boydar said

  „… Ręce opadają. Tępota, a zarazem wściekła nienawiść do tych, którzy próbują im coś wytłumaczyć…”

  Murwa Kać !!! Doświadczyłem tego, od własnego dziecka … je … bany kiko i ta jego ku…rwa … ksiądz proboszcz … biskup … popierają … do wapna … wszystkich !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 13. Nemo said

  Banderowskie ścierwa.

  „Dzisiaj w Kujbyszewskim rejonie odbył się pogrzeb dwóch młodych chłopaków zabitych przez ukraiński ostrzał moździerzowy szkoły nr 63.
  Łączymy się z rodzinami w bólu.”
  http://pl.novorossia.today/novorossia-news/pogrzeb-ch-opak-w-ze-szko-y-nr-63.html

 14. Boydar said

  Są ludzie, którzy myślą jak … Ludzie.

  http://ewapolak-palkiewicz.pl/ewolucji-czlowieka-boga-zwyciestwo-narracji/

  i są zdemaskowani dywersanci …

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Siergiej-Pugaczew-Rosja-nie-ma-strategii-Wladimir-Putin-to-impulsywny-polityk,wid,17019844,wiadomosc.html?ticaid=113c45&_ticrsn=3

 15. Queseek said

  http://www.monitor-polski.pl/proklamacja-tadeusza-cichockiego-areszt-dla-sprawcow-agresji-na-polske-debelacji-jej-terytorium-ludobojstwa-na-narodzie-polskim/

  KONKLUZJA W SPRAWIE STANU PAŃSTWA

  Rzeczpospolita Polska rządzona jest przez oszustów i uzurpatorów z „układu zamkniętego” – międzynarodowej mafii – zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym!!! Gnębienie i upokarzanie Narodu Polskiego nazywają wymiarem sprawiedliwości, restrykcje – prawem, fałsz – prawdą, haracz – podatkami, okupację suwerennych państw – szerzeniem demokracji, dewiację – realizowaniem prawa do wolności, …
  Wszystkie organa państwa przejęte zostały w sposób zakamuflowany, podstępny i nielegalny przez wrogów Polski, co widać również i przede wszystkim po efektach ich działań. Państwowa Komisja Wyborcza, Krajowe Biuro Wyborcze, Prokuratura Generalna i Sąd Najwyższy obsadzane były w sposób sprzeczny z obowiązującym prawem przez uzurpatorów i oszustów zamiast przez przedstawicieli narodu. Organa te fałszując wyniki wyborów ciągle „przemycają” kolejnych dywersantów i sabotażystów do wszystkich organów władzy w Polsce!!!
  Lista dokonywanych przez nich zbrodni i przestępstw oraz wyrządzanych szkód i krzywd jest ogromna i mam nadzieję, że szczegółowo zostanie zdefiniowana już niebawem i rozpatrzona przez właściwe organa wymiaru sprawiedliwości. Podstawowe to: oszustwa m.in. wyborcze, sprawowanie władzy przez osoby nieuprawnione, ignorowanie woli suwerena, tworzenie prawa będącego barierą w rozwoju Polski, ograniczanie suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej, bezzasadne zadłużanie państwa, wyprzedaż/rozkradzenie majątku narodowego, niegospodarne zarządzanie środkami publicznymi, ….
  Dziś Polska istnieje już tylko teoretycznie. Niebawem może przestać istnieć!!! Polacy już dzisiaj są niewolnikami we własnym kraju, bo nie mają żadnego wpływu na stan państwa. Konstytucyjne prawa suwerena są łamane a demokratyczne wybory i referenda to jedno wielkie oszustwo. Prawa obywateli polskich to fikcja a obowiązki – rzeczywistość!
  Polacy nigdy nie zgodzą się na istnienie w Polsce neokolonializmu pazernych, międzynarodowych bankierów i korporacji!!! Nie godzą się na: podstępne i nielegalne przejmowanie władzy przez mniejszość żydowską i ich sługusów – sprzedawczyków – zdrajców Polski, ich oszustwa polegające na podszywaniu się pod rdzennych Polaków, okradanie np. poprzez wyłudzanie nienależnych zwrotów mienia i odszkodowań czy budowę i utrzymywanie żydowskiego muzeum, kultywowanie ich obrządków w organach polskiego państwa i centralnych miejscach miast, narzucanie swoich tradycji i polityki, zakłamywanie historii i rzeczywistości,…
  W związku z powyższym oraz ze względu na agonalny stan Rzeczypospolitej Polskiej suweren – Naród Polski na podstawie prawa naturalnego oraz Art. 4, pkt 1 i 2 obecnie obowiązującej Konstytucji RP przejmuje władzę zwierzchnią w Rzeczypospolitej Polskiej i będzie sprawował ją bezpośrednio do czasu legalnego (zgodnego z wolą suwerena i Art. 4, pkt 2 Konstytucji RP) wyłonienia i przekazania jej swoim prawdziwym przedstawicielom!
  Zmuszony stanem najwyższej konieczności: agonią naszej Ojczyzny będącą następstwem permanentnej debellacji/zamachów stanu – nielegalnego i podstępnego, opartego na oszustwach przejmowania kontroli/władzy na terytorium Polski przez osoby, które nigdy nie posiadały legitymacji społecznej do jej sprawowania oraz zdrady stanu – bardzo licznych i na wielką skalę, różnych działań uzurpatorów oraz ich marionetek na szkodę państwa polskiego i Polaków, tragiczną i ciągle pogarszającą się sytuacją większości moich rodaków działając w najlepiej rozumianym interesie mojej Ojczyzny i Narodu Polskiego w zgodzie z prawem naturalnym oraz na podstawie Art. 4, pkt 1 i 2 Konstytucji RP z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. z 1997 r. Nr 78, poz. 483) niniejszym proklamuję przejęcie bezpośredniego sprawowania władzy zwierzchniej w Rzeczypospolitej Polskiej przez suwerena – Naród Polski.

 16. robertgrunholz said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/soros-to-putin-nakazal-strzelac-na-majdanie/90y7b

  Grzechu zapłacił za Majdan i nie dostał czego chciał, to i mu nerwy puściły.

 17. Marucha said

  A w telewizorze „Pożegnanie Donalda Tuska z PO”. Wzruszające, jak odwar z kruszyny po zatwardzeniu.
  Bóg się spokojnie patrzy na to z góry. Nikomu nawet pypeć na jęzorze nie urósł…

 18. osoba prywatna said

  Walutowa wojna! – Japonia wystrzeliła pierwszy strzał.
  http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/walutowa_wojna_japonia,p641986814

 19. Griszka said

  @16
  Soros ma opinię kłamcy i oszusta, podpalacza państw. Nikt się na ten numer nie nabierze.

 20. Ad.19

  Dla tych, którzy wiedzą…

  Czekam aż ktoś w końcu aresztuje tą gnidę. Jest wiele Państw poza globalistycznym zasięgiem, które z chęcią dałyby pokaz społeczności międzynarodowej jak powinien wyglądać uczciwy proces zbrodniarza zakończony stryczkiem.

 21. osoba prywatna said

  5 minut, które mogą wydłużyć życie do 100 lat
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_08/5-minut-ktore-moga-wydluzyc-zycie-do-100-lat-4873/
  Nowy wywiad o szczepieniach z prof. Marią Dorotą Majewską
  http://www.gazetawarszawska.com/scientia-et-arte/503-nowy-wywiad-o-szczepieniach-z-prof-maria-dorota-majewska

 22. Dictum said

  Będzie drugi papież emeryt?
  Włoska prasa pisze, powołując się na wiarygodne źródło, że Franciszek chce zrezygnować, a kardynałowie na ewentualnym konklawe będą chcieli wybrać kard. Scolę.
  Napisał Dextimus dnia 7.11.14

 23. TomUSAA+ said

  Drodzy Gajówkowicze!
  Gorąco polecam, niestety, tylko dla anglo-języcznych, (i nie wiem, czy dostępny poza USA) film Dinesha D’Souzy pt.
  ” America, Imagine the World without Her”.
  Nie będzie to na pewno czas zmarnowany. Dinesh D’Souza był kiedyś współpracownikiem Obamy, ale go przejrzał. Ja zetknąłem się z nim po raz pierwszy przez jego książkę „The Roots of Obama’s Rage”. Polecam również.

 24. osoba prywatna said

  Czechy: Prezydent krytykuje Putina
  http://xportal.pl/?p=17279

  Polacy nie chcą eurowaluty
  http://www.warszawskagazeta.pl/kraj/item/177-polacy-nie-chce-eurowaluty

 25. Filo said

  16, 20
  Robertgrunholz
  Soros nie czyta gazet nawet tych, ktorych jest wlascicielem:
  Haaretz:
  Israeli soldier led a Kiev fighting:
  http://www.haaretz.com/news/world/1.577114

  No i nie czyta takich gazet, ktore do niego nie naleza:

  http://www.informationclearinghouse.info/article37929.htm
  Ani nie interesuja go amerykanskie media:

  http://nsnbc.me/2014/03/04/ukraine-israeli-special-forces-unit-neo-nazi-command-involved-maidan-riots/

  Albo mu sie wydaje, ze nikt nie czyta na biezaco wielkich zdarzen, ktorymi sie chwala rodacy Sorosa a potem jak dostaja w dupe i i sie im nie wiedzie, to wyszukuja kogo by tu zrobic odpowiedzialnym za ich wlasne glupoty.

 26. Mordka Rosenzweig said

  re 22

  Szanowny pan Dictum,

  Ja pan Mordka pszeczytal:

  „Włoska prasa pisze, powołując się na wiarygodne źródło, że Franciszek chce zrezygnować, a kardynałowie na ewentualnym konklawe będą chcieli wybrać kard. Scolę.”

  Ja pan Mordka chce tylko powiedziec sze pan Scola tak jak pan Franek jest layman co znaczy sze wyswiecony w 1970 czyli wedlug nowy obszadek.

  Tym nie mniej, pan kardynal Scola jest znienawidzony pszez panuw kardynaluw Bertone i Sodano za to sze uniewinnil pan biskup Williamson, ktury zapszeczal holocaust.

  Ja pan Mordka uwasza, sze to bylo straszne pszestepstwo pszeciw nasza rasa i nasza rasa nie pozwoli aby pan Scola zostal pan papiesz.

 27. Filo said

  24
  Osoba prywatna
  Ten prezydent Czech coraz bardziej mi sie podoba.
  To pierwszy szef rzadu, ktory powiedzial, ze pussy riots to sa kurwy.
  Nie wiem czy ktokolwiek inny bylby tak odwazny

 28. Dictum said

  Panie Mordka, dobrze, że mi Pan to mówi, bo nie mam pełnej orientacji co do osoby kard. Scola, a teraz już trochę wiem.
  Od V2 minęło już trochę czasu i ciężko znaleźć kogoś wyświęconego wg „stary opsządek”.

 29. Siggi said

  @-9 Panie Miet,życzliwie Panu zazdroszę krótkiej drogi do takich świątyń kultury jak sale koncertowe,czy teatr opery i baletu.Kiedyś w młodych ,pięknych latach dobrze wykorzystałem okazję i byłem chyba z 45razy w Teatrze Wielkim,w Teatrze na Tagance,Sali Koncertowej im,P.Czajkowskiego w…Moskwie.
  Zachęcam przyuważyć tego wielkiego artystę urodzonego w San Francisco,syn Rosjanki i Ormianina,mówi czystym rosyjskiem,co jest niewątpliwą zasługą jego matki.
  Constantine Orbelian

  Wielki baryton Dmitrij Aleksandrowicz Hvorostovskij ,dyryguje C.Orbelian
  Archiwalne nagranie I Koncertu P…

 30. marta15 said

  warto przeczytac.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/judaizm-bankrutem-2014-11
  „..Dlatego zawsze kiedy widzę gojowskich liderów z hanukowymi menorami, muszę się roześmiać. Widzisz, judaizm jest ‚tylko dla żydów’… chyba że płaszczysz się o żydowskie głosy. Goje powinni się cieszyć że są niechciani. Judaizm nie ma nic do zaoferowania.

  Po pierwsze, żydzi stracili swoje królestwo. Stary Testament przewidział koniec rodu króla Dawida z przyjściem Mesjasza. Cóż, On przyszedł. Jezus Chrystus jest ogłoszonym „Synem Dawida”. Ale żydzi ukrzyżowali swojego króla.

  Po drugie, żydzi stracili kapłaństwo. Kiedy w 70 AD zniszczono drugą świątynie, zniszczono także genealogię. Żaden żyd nie może wykazać, że jest z plemienia Lewitów. Bez kapłaństwa nie ma świątyni. To odbudowę świątyni czyni oszustwem. Prorocy Izajasz i Malachiasz ogłosili, że Bóg zastąpi Lewitów Gojami. Dlatego kapłaństwo Kościoła, urząd stracony przez judaizm, ma sakramentalną moc przekazywania życia Bożego, poczynając od Chrztu i Komunii Świętej.

  Ale mikva judaizmu, wino i chleb, to nic więcej niż woda z kranu, ocet i drożdże.

  Po trzecie, żydzi nie mają proroków. Od przyjścia Chrystusa w judaizmie nie pojawił się ani jeden prorok. Rabini twierdzą, że płaszcz proroctwa przeszedł na nich, ale Talmud jedynie wydał bełkot rabinów, którzy sprzeczają się między sobą…”

 31. marta15 said

  konieczenie obejrezc i przeslac dalej

 32. Dictum said

  Panie Siggi – z podziękowaniem.
  Prawdziwa uczta dla uszu.

 33. dupajasiu said

  Szanowne i Szanowni. Krewetki sa ok, ale taki chleb to trucizna. Toksyna. Tym bardziej bialy. Wystarczy przestac jesc weglowodany komercyjne a wraca sie bez problemu do szczuplej, naturalnej i zdrowej figury.

 34. osoba prywatna said

  Konrad Rękas -„Pozywam ABW”

 35. Szymon Klucznik said

  Kahał jest tedy małą republiką, urządzoną według przepisów Talmudu i kierującą wszystkimi sprawami ludności żydowskiej, także opieką nad jej ubogimi, ale głównie tym, co głównie tę ludność obchodzi, tj. interesami ekonomicznymi. W zasadzie władza Kahału żadną granicą nie jest określona. Kahał utrzymuje w rygorze tę ludność i zmusza ją do posłuszeństwa za pomocą kar w Talmudzie przepisanych. Takimi są: najprzód rozmaite grzywny; potem klątwa czasowa, zwana Indui, która jest formalnym bojkotowaniem skazańca przez całą gminę żydowską, odmawianiem mu wszelkiej pomocy, wszelkiego kupna i sprzedaży, nawet szklanki wody; wreszcie, w razie oporu, klątwa wielka i nieodwołalna, zwana Herem, na której imię drżą wszyscy Żydzi, i której roty sam nie mogłem bez przerażenia czytać. Wiadomość o rzuceniu Heremu wszystkim Kahałom się udziela i wszędzie ściśle obowiązuje. Ma też Kahał swe organy wykonawcze: tak zwanego Nejgosz ganeel (co znaczy: tajny prześladowca) i mnóstwo szpiegów. Ma budżet, zasilany dochodem z mięsa koszernego, tudzież z grzywn, z podatków nakładanych gminie, wreszcie ze sprzedaży pewnych praw, o których zaraz powiem.

  http://katolikintegralny.wordpress.com/2014/11/07/kwestia-zydowska-wobec-chrzescijanskiej-etyki-o-kahalach/

 36. http://wiadomosci.wp.pl/kat,139954,title,Panstwo-Islamskie-opublikowalo-cennik-niewolnic-580-zl-za-9-letnia-chrzescijanke,wid,17018652,wiadomosc.html

  Państwo Islamskie opublikowało cennik niewolnic. 580 zł za 9-letnią chrześcijankę, 150 zł za 50-latkę.

  W Europie Zachodniej tańsze od Polek są ponoć tylko Rumunki, co można tłumaczyć tym, że jedne i drugie są dostarczane przez Żydów, jak chyba i na Bliskim Wschodzie? Żona Generała Jaruzelskiego hrabianka Zamojska opowiadała mi historię, o której opowiadano w Londynie. Otóż córka polskiego oficera wyszła za mąż z MIŁOŚCI za Egipcjanina wnosząc niebagatelny posag. Gdy jednak po kilku miesiącach chciała się rozwieść to mężuś zażądał za nią OKUPU dużo wyższego od posagu, który wniosła.
  Związek oficerów polskich interweniował w tej sprawie u Nasera, który nie wiele mógł pomóc, gdyż nie mógł naruszać suwerenności Prawa Muzułmańskiego, wg którego była Niewolnicą, toteż związek oficerów polskich musiał Zbierać pieniądze na WYKUP. W związku z tym hrabianka pozwoliła sobie na prowokację, UDAJĄC, że zamierza w Egipcie wyjść za mąż, co omal nie zakończyło się tragicznie, bo zamierzali ja PORWAĆ.
  Ta CENA chrześcijańskich niewolnic na Targach Bydlnych – w związku z podażą Bydła z Europy – jest wielokrotnie niższa od ceny czarnych niewolników w USA, gdzie opłacało się trzymanie MATEK dla Rodzenia Niewolników. Polska nazwa Stręczycielstwo pochodzi od STRANDZY, której stolicą był Konstantynopol. Turcja upadła, gdy za Katarzyny II ustał Dowóz niewolników z Rosji.

 37. Ex said

  Jeśli Nuland wpompowała w Ukrainę 5mld $ to ciekawe ile w Polskę. Tyle sa w stanie wystawić na dorocznej ogólnopolskiej manifestacji, m.in. Żydzi z ייִדיש לעבט / jidysz lebthttp://jidysz.net/pl/foundation. Kiedyś szła tam też oficjalnie Żydowska Ogólnopolska Organizacja Młodzieżowa ZOOM, ale widocznie żydowskim nacjonalistom kazali się zakamuflować, żeby unikać kłopotliwychpytań.http://www.11listopada.org/sklad

  Tyle byli w stanie wystawić:

  Jakieś 300-350 osób:

 38. osoba prywatna said

  Neodymium magnet in FAT copper pipe

 39. Szymon Klucznik said

  Każdy kahał w swym obrębie sprzedaje, jako swym wiernym poddanym, żydom cząstkami prawo eksploatowania własności i osób nieżydowskich. Dla niewtajemniczonych w kahalne subtelności sprzedaż, o jakiej tu jest mowa, może się okazać dziwaczną i niepodobną do uskutecznienia. Tak na przykład:

  Kahał na podstawie praw swoich, uważając kraj zamieszkały przez ludność nieżydowską jakby Wolne jezioro do zdobycia, sprzedaje żydowi np. dom, który według wszelkich praw hipotecznych kraju stanowi własność chrześcijanina; naturalnie że ten ostatni nie jest wcale uwiadomionym o podobnej sprzedaży. Bardzo właściwe pytanie nastręcza się tutaj, co za korzyść odnosi z tego żyd kupujący i płacący pewną sumę Kahałowi za to prawo? Akt sprzedaży Kahału nie może przecież służyć nabywcy do wydziedziczenia z majętności prawdziwego hipotecznego jej właściciela chrześcijanina, bo Kahał nie posiada takiej władzy, aby mógł wyrugować prawdziwego właściciela i oddać jego własność żydowi, któremu ją sprzedał? Brafmann w swej Książce o Kahale daje najkategoryczniejszą na to zapytanie odpowiedź następującą:

  „Po opłaceniu się Kahałowi za taki akt kupna żyd nabył Hazaka (władzę czyli prawo) na majętność chrześcijanina, w skutek czego ma on wyłączne prawo i to bez współzawodnictwa innych żydów starać się zawładnąć tą majętnością, — i to, jak w kahalnym akcie sprzedaży jest wymienione, „jakimikolwiekbądź sposobami“. Nabywca jedynie ma prawo nająć majętność od właściciela prawdziwego, prowadzić w niej handel, pożyczać właścicielowi pieniędzy na lichwę, również jak i innym lokatorom tejże majętności, być faktorem tak właściciela, jako też i lokatorów. Słowem, on tylko ma prawo eksploatowania wszystkich Chrześcijan, którzy wraz z właścicielem majętności są jego ofiarami, przeznaczonymi do wyzyskiwania przez niego, ponieważ nabył od Kahału prawo Hazaka.

  Kiedy zaś Kahał sprzedaje prawo wyzyskiwania samych osób chrześcijańskich, nie posiadających żadnego majątku nieruchomego lub ruchomego, nazywa się to Meropije czyli zaćmienie chrześcijanina. Tekst tego cudackiego prawa jest następujący: Jeżeli człowiek żydowskiego pochodzenia posiada prawo wyzyskiwania nie żyda, to zabrania się wtedy wszystkim innym żydom wchodzić w jakiekolwiekbądź stosunki z przeznaczonym do wyzyskiwania chrześcijaninem. Ten żyd tylko, który kupił prawo wyzyskiwania go od Kahału, może mu wypożyczać pieniądze na lichwę, nasyłać innych żydów na oszukanie go rozmaitymi sposobami, słowem obedrzeć go i pogrążyć w nędzę, bo każda osobistość nieżydowska jest Hefker (wolną) i kto wcześniej nią zawładnie, do tego ona należeć musi“.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydzi-kahaly-tajna-wladza-zydow-2014-11

 40. Macko said

  re 33 osoba prywatna.
  I CO Z TEGO?????

 41. Catolicus said

  re 25 Mordka Rosenzweig said
  Panie Mordka, jak pan nie znać język polski to pan iść do polska uczelnia studiować, najlepiej w gimnazjum. Tam pana wszystkiego nauczyć. Potem pan wrócić i pisać dla pan Marucha. Aha, i jeszcze może pan przedtem wpaść do Watykan, może Buongiorno Papà coś panu znajdzie odpowiedniego. Ostanio Buongiorno Papà robi czystki, pan Marucha (i my także) mielibyśmy swojego korespondenta.
  Onet właśnie podał, że papież usunął swego przeciwnika kardynała Raymonda Leo Burke’a. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kolejne-zmiany-personalne-w-kurii-rzymskiej/yknm7
  Postscriptum. Do Watykanu załóż pan lepiej chałat, tałes kutn, z przymocowanymi na rogach cyces, czarne lub białe wełniane pończochy, jarmułkę i kapelusz no i oczywiście musisz pan mieć pejsy.

 42. Siggi said

  $-28,p.Dictum,a może jeszcze ten zapis do wrażliwego ucha?

  24lipca Bernard Ładysz obchodził swoje 94-lecie bogatego pod każdym względem życia.Nasz narodowy bass-baryton występował na największych scenach operowych świata.M.in. śpiewał w Londynie z Marią Calas.W 1965roku z grupą polskich śpiewaków operowych odbył turnee po USA.W wielkiej sali w Nowym Orleanie śpiewał czarnej kilkunastotysięcznej widowni .Nie mógł nie zaśpiewać hymnu czarnych niewolników”Missispi”.Skutek jego śpiewu był taki,że nie mógł zejść ze sceny,bo kilka razy bisował.Na drugi dzień prasa miejscowa szeroko rozpisywała się o występie Polaków,podkreślając,że jeszcze nigdy tak pięknie zaśpiewanej”Missisipi” przez białego Murzyna nie słyszeli.
  Treść hymnu nie przechodziła przez gardło białym śpiewakom i w tamtych czasach jedynie czarnoskóry Paul Robenson-bass kojarzył się z najdoskonalszym wykonaniem.Bernard Ładysz „przebił” amerykańskiego bassa.
  Dlaczego nie przechodzilo białym przez gardło ,to proszę uważnie posłuchać słów polskich.

 43. Siggi said

  Obama chce zmiany rządu… w Rosji

  foto: Wikimedia Commons/CC

  Paul Wolfowitz powiedział, że „pierwszym celem Waszyngtonu jest to by zapobiec ponownemu pojawieniu się konkurencyjnych krajów albo na terytorium byłego Związku Sowieckiego, albo w innych miejscach”.

  dalej to tu:…
  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-polska/aj-polityka-polska/item/38403-obama-chce-zmiany-rz%C4%85du-w-rosji#

 44. Ex said

  Korekta. Jakieś 200-250 osób.

 45. NC said

  Nice licząc policji, to w środku kordonu jakieś 100 -150.

 46. David Remnick, The New Yorker. LEŚNY ZAMACH STANU – Kiedy w czasach ZSRR historia przestała być instrumentem partii rządzącej, autokraci zostali w Rosji skazani na przegraną. Oby na stałe. Powrót prawdziwej historii był w ZSRR początkiem wielkich reform na miarę XX wieku i upadku ostatniego na świecie imperium; Gazeta Wyborcza, 8-9 XI 2014, s. 34-35

  Anglicy wynaleźli KONSERWATYZM jako polityczną grę na kapitale historycznym. Trawestacją tego jest maksyma: TERAŹNIEJSZOŚĆ JEST FUNKCJĄ PRZESZŁOŚCI – Kto panuje nad Przeszłością panuje i nad Przyszłością. Nikt jednak nie powiedział tego tak kategorycznie, jak Amerykanin David Remnick, redaktor naczelny magazynu New Yorker: GDY UPADŁ PAŃSTWOWY MONOPOL NA HISTORIĘ TO ZAWALIŁ SIĘ ZBUDOWANY NA ŁGARSTWACH IMPERIALIZM. Nazwał on to POWROTEM HISTORII DO ŻYCIA INDYWIDUALNEGO, INTELEKTUALNEGO I POLITYCZNEGO.
  DR posługuje się przykładem KATYNIA jako Szoku, którego społeczeństwo sowieckie przeżyć NIE MOGŁO. Chciałbym tu jednak zwrócić uwagę, że KATYŃ zafunkcjonował jako kapitał polityczny dużo wcześniej. Gdy Stalin powrócił do Moskwy w r. 1947 to okazało się, że z jego tajnego archiwum zniknęły Niezwykle Ważne Dokumenty więc Stracił Głowę i zwolnił ostatnich oddanych sobie ludzi. Według polskiego wywiadu wojskowego była to Filmowa Dokumentacja Katynia – gdyż wg dekretu Lenina wszystkie ważne egzekucje były FILMOWANE. Ta Filmowa Dokumentacja Katynia okazała się zaś być u Chruszczowa.
  Gdy mój dziadek powiadomił Rokossowskiego, że Józef Światło reformuje NKWD na Mossad to ten zaatakował Światłę buławą marszałkowską – aż Światło NIE WYTRZYMAŁ i uciekł samolotem generała Freya-Bieleckiego na Bornholm. W ten sposób Stalin ZŁAPAŁ 3 pentowirów, którzy podpisali Rekomendacje Światły, gdyż wystarczyło przekazanie ich Rekomendacji do KC KWPb a Beria, Chruszczow i Maleńkow zostaliby aresztowani, co oznaczało Powrót SAMOWŁADZTWA. Stalin nie mógł jednak tego zrobić, gdyż musiał Wysondować u Którego z pentowirów jest FDKat? co było tematem posiedzenia Pentowiratu w pałacu Orłowa w Kuncewie w nocy z Lutego na Marzec. W trakcie tego Stalin został Oskalpowany. Stalin musiał być Oskalpowany, gdyż TYLKO TO zapewniało obejście Rozkazu Żukowa ZASTRZELENIA INCYDENCJONALISTÓW, co jest tematem mojej książki „Incydentu nie było”.
  Po śmierci Stalina dyktatorem został Beria, który podjął okrutne prześladowania Nacjonalistów. Tylko w Leningradzie specjalny trybunał wydawał 250 wyroków Śmierci dziennie, egzekwowanych NATYCHMIAST i Bez Filmowania. Chruszczow kupił jednak Głowę Berii u Bieruta za Filmową Dokumentację Katynia, którą przewiozła do Bytomia Nina Chruszczow jako ZŁOTO RENU z opery kijowskiej śpiewaczce wagnerowskiej Alicji Dankowskiej a ta dała to swemu kopulantowi Czesławowi Prawdzic-Tellowi, zięciowi Bieruta. Bierut kazał mej ciotce wywieść FDKat do Izraela a memu dziadkowi Zamordować Berię, gdyż Posłanie Chruszczowa znaczyło TY, ALBO BERIA.
  Berię zastrzelił mój stryj jako kurier dyplomatyczny marszałka Broz-Tito-Pindara – w której to sprawie pisałem kilkakrotnie do ambasady jugosłowiańskiej w Warszawie, CZY LISTY, KTÓRE WOZIŁ MÓJ STRYJ były pisane w Belgradzie, czy też preparowane przez mego dziadka i jego świekra Jerzego Szaniawskiego?
  Po raz III FDKat odegrała rolę Suwerena ZSRS, gdy Sowieci przekształcili wojnę Ussuryjską w Mandzurską, co Chińczycy skontrowali wyświetleniem w ambasadzie paryskiej dla PUBLICYSTÓW Filmowej Dokumentacji Katynia. Gdy wywiad wojskowy powiadomił mnie o tym to zapytałem, ILU KOMISARZY było na tym filmie? na co usłyszałem, że JEDEN: Izaak-Zdzisław Stolcman-Kwaśniewski-Dzugaszwili – wobec czego WIEDZIAŁEM, że paryska emisja była kopią Złota Renu, którą mój stryj przewiózł z Bytomia do Warszawy, gdzie Bierut Powycinał z niej SIEBIE.
  Moskwa nazwała paryską emisję Złota Renu HITLEROWSKĄ PROWKACJĄ i powiadomiła Waszyngton o ataku nuklearnym na STO MIAST CHIŃSKICH, na co Nixon kazał cherubinowi Hitlera odpowiedzieć, że wówczas US Air Force dokona ataku nuklearnego na 128 miast sowieckich.

 47. przemądrzałe bydlę said

  Reporterowi niemieckiego radia państwowego przeszkadza „Rota” odgrywana codziennie z gdańskiego ratusza:
  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/210075-antyniemiecki-folklor-w-gdansku-niemcom-przeszkadza-rota-wybrzmiewajaca-z-ratuszowej-wiezy

 48. Siggi said

  & – Pan Dictum,jeszcze coś dla duszy przez ucho.

  W 32 sekundzie foto-obrazków prezentacji II Walca D.Szostakowicza pojawia sie pomnik Nikity Siergiejewicza Chruszczowa na jego mogile -Cmentarz Nowodziewiczyj w Moskwie.Pomnik dłuta Ernesta Nieizwiestnego,obecnie mieszkajacego w USA ,dożywa 90-tki. Pomnik postawiono pod koniec 1973r.- jak sobie dobrze przypominam.

  http://www.youtube.com/watch?v=bkJHBSAqVIo&feature=rellist&playnext=1&list=PL70586B96B6998905

 49. JKowalski999999 said

  @38
  Piękny przykład prądów wirowych… Elektrodynamika klasyczna.

 50. Siggi said

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/221224-polska-krajem-pracujacych-nedzarzy-mamy-tyrac-na-nasza-sitwe-i-to-bez-szemrania

  Polska krajem pracujących nędzarzy. Mamy tyrać na naszą sitwę i to bez szemrania.
  Belgowie jak widać, nie chcą tyrać na swoją sitwę do 67 lat, w Polsce coraz wyraźniej zaczyna się mówić i to całkiem głośno, że o 67-cio letnim wieku emerytalnym trzeba pomału zapomnieć na rzecz jego dalszego podniesienia. Niewykluczone więc, że po wyborach, zwłaszcza parlamentarnych, jeśli wygra je obecna koalicja, PO-PSL, może pojawić się propozycja podniesienia wieku emerytalnego, np. do 71 lat na wzór Szwecji.
  i.t.d. w linku.

 51. Siggi said

  Wiejska, Madryt, out.

  „Wiedział prezes, co robi, że się nie ożenił” – tak brzmiał jeden z twitterowych komentarzy do „afery samolotowej”. Można się z tego śmiać, ale rzeczywiście, gdyby nie awantura poselskich żon o prywatny alkohol na pokładzie samolotu Ryanair, nie wyszłoby na jaw, jak część parlamentarzystów organizuje sobie delegacje służbowe i co na nich robi. A raczej – czego nie robi. Na pewno nie pracuje, co jasno i dobitnie wykazało pismo sekretarza generalnego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy do szefa polskiej delegacji Andrzeja Halickiego.

  Dalej to tu:…
  http://www.mpolska24.pl/post/7198/wiejska-madryt-out

 52. Filo said

  42
  Siggi
  Bardzo dziekuje za przypomnienie Bernarda Ladysza. Jakos przez ostatnie lata wylecial mi z pamieci. W mojej rodzinie bylo duzo sentymentalnych wspomnien bo moje warszawskie dziadki znaly Ladysza osobiscie.

 53. AniaK said

  http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/od-upadku-muru-berlinskiego-mija-25-lat,150,0,1654934.html

 54. Boydar said

  Odkurzamy teczki, odkurzamy; sporo jest do zrobienia a i tak najciekawsze dopiero przed nami. Jak dożyjemy.

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ivan-kaczanowski-sledztwo-ws-krwawego-czwartku-moze-uchronic-przed-wojna/bhfvw

 55. Marucha said

  Gwoli ciekawości: miesięczne statystyki wizyt w gajówce w roku 2014

 56. boski said

  Główne wytyczne globalizmu w planie Weishaupta

  Weishaupt od początku postawił swej organizacji bardzo wyrażne cele: „obalenie monarchii i wszelkich dotychczasowych form rządu – zniesienie prywatnej własności – zniszczenie patriotyzmu – zniszczenie rodziny oraz zniszczenie wszystkich dotychczasowych religii” (Webster – „World Revolution”, s.22). W jaki sposób Iluminaci mają tego dokonać, Weishaupt ujął w następujących wytycznych:

  1/ Musimy nadać nasz kierunek nauczaniu poprzez kontrolę uczelni poprzez sztukę, pisarzy, dziennikarzy i krytyków.

  2/ Wykorzystać wpływ kobiet, wmawiając im, że są krzywdzone. Ukierunkować je tak, aby pracowały gorliwie (with zeal) dla nas, nie wiedząc o tym. Kobiety potrzebują tylko, aby je ciągle podziwiać.

  3/ Dla naszych celów musimy zyskać zwykłych ludzi we wszystkich miejscach przez szkoły, przedstawienia, poprzez głośną ich obronę przez nas, poprzez granie na popularności i tolerancji dla ich wad i przesądów. Owszem, rozszerzać i utrwalać ich wady i przesądy.

  4/ Jeśli popularny pisarz nie pisze po linii naszego planu, musimy go pozyskać albo zniszczyć.

  5/ Musimy uzyskać wpływy w wojskowych akademiach, w wydawnictwach, w księgarniach i w biurach, które mogą mieć wpływ na sposób myślenia ludzi. Malowidła i szkice są również godne naszej troski. Musimy tworzyć stowarzyszenia czytelnicze oraz biblioteki pod naszym kierownictwem i zaopatrzeniem. W ten sposób ukierunkujemy myślenie publiki tak jak my chcemy.

  6/ Musimy obsadzić sądownictwo państwowe naszymi godnymi członkami tak, aby prawo i sądy służyły naszym celom.

  7/ Potęga naszej organizacji bezbłędnie musi być obrócona na korzyść jej członków. Wszędzie nasi ludzie muszą mieć pierwszeństwo do wszystkiego. Pieniądze, inne dobra materialne, usługi publiczne, zaszczyty i krew winny być na usługach naszych w pełni sprawdzonych braci (Robinson – „Proofs of Conspiracy”, s.109-113).

  http://henrykwesolowski.com/robia-wszystko-aby-nasz-oszukac

 57. osoba prywatna said

  Ukraina – Główne oznaki schizofrenii i obłędu

  1- Chodzenie z nazistowskimi symbolami i jednocześnie nazywanie Putina „Hitlerem”.

  2- Zadawanie pytania „Gdzieście widzieli banderowców?” i otwarcie proklamowanie Bandery bohaterem narodowym.

  3- Burzenie swoich miast, mordowanie swoich obywateli, w celu zachowania jedności swojego kraju.

  4- Twierdzenie, że Rosja dokonała napaści na Ukrainę i jednocześnie wyjeżdżanie do Rosji w celach zarobkowych, do pracy.

  5- Oskarżanie Rosji o to, że jest agresorem i jednocześnie żebranie u niej zniżki na gaz…

  I jeden wniosek: jeżeli Putin to Hitler to banderowcy powinni mu się podporządkować.

  Za: http://www.srnrem.info/2014/11/06/priznaki-shizofrenii-ukr/

 58. osoba prywatna said

  Na wysypisku śmieci

 59. osoba prywatna said

  III RP w okresie apogeum globalizmu
  http://3obieg.pl/iii-rp-w-okresie-apogeum-globalizmu

 60. osoba prywatna said

  Kilka słów gorzkiej prawdy na schyłek III RP
  http://3obieg.pl/kilka-slow-gorzkiej-prawdy-na-schylek-iii-rp

 61. Boydar said

  @ (60)

  No to cyk !

  „Tak katastrofalna sytuacja nie wywołuje u kościelnych hierarchów żadnej reakcji. Od ćwierci wieku z całkowitym spokojem prezydują oni nad powolną zagładą narodu i państwa, pokazując tym dobitnie, że dawno już przestali poszukiwać Chrystusa (Prawdy) i ograniczyli się jedynie do swych partykularnych faryzejskich interesów. Jedynie w miarę pogarszania się sytuacji koncentrują się oni coraz bardziej na rytualnych aspektach kultu, bacząc przy tym, by towarzyszący mu słowotok był całkowicie oderwany od jakichkolwiek realiów otaczającego nas świata. Gwarantują tym samym całkowite zagubienie wiernych w istniejącej rzeczywistości. Jak można przypuszczać, takowa strategia ma zapewne zamaskować ich zaniechania w dziele Zbawiciela.
  Mało tego, w swym postępowaniu, sprzeniewierzają nie tylko wiernym, których dobra powinni strzec, ale także, poprzez utratę członków kościoła katolickiego, działają na szkodę tej organizacji również w jej materialnym wymiarze. Status społeczno-ekonomiczny polskojęzycznych „europejczyków” plasuje ich w najniższej sferze ludności UE, na równi z kolorowymi emigrantami z Azji i Afryki. Powoduje to masowe „obsługiwanie” tychże przez młode „polki” z całkowicie zdemoralizowanego, wypranego z narodowej tradycji i kultury, odciętego od swych korzeni, pokolenia jp2 (a propos: „po owocach go poznacie).. Ponieważ wspomniani kolorowi emigranci są w głównej mierze wyznawcami islamu i buddyzmu, związki takowe owocują definitywnym odejściem polskojęzycznych „europejek” od kościoła katolickiego.
  W swym faryzejskim zaślepieniu, nasi hierarchowie nie zauważają nawet bezpośredniego zagrożenia dla samych siebie. Narastający lawinowo na bliskim wschodzie chaos może zmusić setki tysięcy znajdujących się tam „polek” do szukania, wraz ze swoim afro-azjatyckim przychówkiem, schronienia w byłej ojczyźnie. W takiej sytuacji, III RP samoistnie przekształci się z unijnego burdelu w islamski kalifat, ze wszystkimi przykrymi dla hierarchów konsekwencjami tego faktu.”

  Trudno zaprzeczyć edukacyjnej funkcji Gajówki; nawet doktorzy się na niej ostatnio habilitują …

 62. bemek said

  a ja cie adminie, ty katolski chuju pytam, skad pisza takie kurwy jak nick, czy inne watykańskie slugusy? bo ty mi mendo piszesz odwrotnie, rozumiesz kozojebco? skad pisze nick, albo pojeb na punkcie mlodzych dziewczyn pseudi ynteligent zbynio? czy ty kurwa idioto masz jakies opory w promowaniu tych pojebow? pewnie, bos jest taka sama watykanska kurwa.

  Bardzo proszę nie odpowiadać na tę wypowiedź. Zamieszczona jest w charakterze curiosum.
  Admin

 63. Doradzali nad Amerykanie, Niemcy, Żydzi… Pora na Szweda…

  http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/aslund-sprywatyzowaliscie-za-malo/

 64. Griszka said

  @34
  Konrad Rękas nie był oskarżony w tej sprawie ani powołany na świadka i chodzi jednie o przyprawienie mu gęby w mediach.

  http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141103/LUBLIN/141109967

 65. Lily said

  Re 41;Catolicus. P.Catolicus,o ile mozna…,to jak juz ten Pan bedzie w Watykanie,to niech koniecznie zapyta papieza Franka,jak sie czuje Jonathan Pryce,bo jakosc przytyl bardzo,i chodzi jakos dziwacznie.No ale ,czego to ludzie nie robia dla zmylenia przeciwnika.

 66. Griszka said

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3252

  „Prawo Żydów do sztorcowania tutejszych tubylców zostało wprawdzie uznane przez tutejszych krzewicieli „judeochrześcijaństwa” skupionych wokół pobożnego portalu „Fronda”, którego autorzy z wprawą wywiadowców ABW tropią ruskich agentów, co to nie podzielają nakazanego entuzjazmu dla żydowskich oligarchów, demokratycznie przejmujących właśnie Ukrainę w arendę – ale nic nie wiadomo, żeby nawet wspomniany portal rozszerzył swoje uznanie również na Związek Ukraińców w Polsce.”

  He, he. Michalkiewicz znowu pojechał po bandzie.

 67. Boydar said

  Może w ciąży jest …

 68. Boydar said

  Znaczy się w stanie błogosławionym, Pryce oczywiście. Skoro miał zagrać taaaaką rolę …

 69. Griszka said

  @65
  ?! Przecież nie narzekam na Michalkiewicza.

 70. Boydar said

  Patrząc na SM to może być coś na rzeczy również, pierwszy trymestr ?

 71. osoba prywatna said

  Jędrzej Giertych: DRUGA SPRAWA DELIKATNA: RENESANS PIŁSUDCZYZNY
  http://www.gazetawarszawska.com/historia/508-jedrzej-giertych-druga-sprawa-delikatna-renesans-pilsudczyzny

 72. Boydar said

  @(69)

  Są ludzie co mają w życiu szczęście, są i tacy co mają ewidentnego pecha. Do tych ostatnich należał wg. mnie właśnie stary Giertych. Pech polegał na tym, że w owym czasie nie było jeszcze ani internetu ani … Gajówki. Co najwyżej Pan Gajowy wchodził na stojąco pod szafę, no ale przecież to niczego nie zmieniało – Pan Gajowy to jednak nie Jarząbek.
  O ile refleksje Giertycha seniora wyglądają na zupełnie szczere, to Jego brak orientacji budzi moje autentyczne zdumienie. Jak bowiem można inaczej niż brakiem wiedzy, tłumaczyć takie oto słowa –

  Dzisiaj Żydzi, jako zorganizowana, odrębna siła narodowa w Polsce nie istnieją. Ale nadal trzeba się liczyć z ich rolą, jako czynnika Polsce nieprzyjaznego i w świecie, i także i w Polsce.

  Po pierwsze Żydzi są z niezrozumiałych po­wodów niechętnie usposobieni do Polski i pro­wadzą w świecie wielką, antypolską propagan­dę. Między innymi w sposób oszczerczy i naj­zupełniej bezpodstawny oskarżają oni naród polski o współwinę w wymordowaniu Żydów przez Hitlera i zupełnie ignorują fakt, że w Pol­sce pomaganie Żydom było przez Hitlera kara­ne śmiercią winowajcy wraz z całą jego rodziną i że pomimo tego wielu Polaków pomagało Ży­dom, powodując się miłością chrześcijańską i zostało za to wraz z rodzinami wymordowa­nych.

  Po wtóre, pozostała w Polsce, jako pozosta­łość po dawnej społeczności żydowskiej, a obok garści Żydów wierzących i także obok Żydów rzeczywiście spolszczonych (często ochrzczonych), liczna klasa ludzi żydowskiego pochodze­nia, zewnętrznie i językowo także spolszczo­nych, ale obcych Polsce duchem, nienawidzących polskich tradycji, polskiej kultury i wyznawanej przez większość Polaków religii, ateistów i ko­smopolitów. Wyrazem ich wpływu jest KOR, są także niektóre ośrodki liberalno-masońskie. Klasa ta jest w życiu Polski zjawiskiem wysoce szkodliwym i destrukcyjnym. A jest ona całkiem liczna.

  Rzecz ciekawa, że do klasy tej należą też i niektórzy Polacy, pożenieni z Żydówkami. Je­den z moich znajomych, w jednym z krajów zachodniej Europy, usłyszał z ust takiego Pola­ka oświadczenie treści mniej więcej następują­cej: „Uważam się za członka społeczności ży­dowskiej, żona moja jest Żydówką. I dzieci mo­je należą w sposób bezsporny do społeczności żydowskiej. Ja jestem Polakiem czystej krwi, ale przez żonę i dzieci związany jestem ze społe­cznością żydowską, do której już teraz nieodwo­łalnie należę”. Jest to zapewne wypadek wyjąt­kowy. Ale pewnie takich wyjątkowych wypad­ków jest więcej. A poza tym — pewnie są wy­padki pośrednie, gdy Polak ożeniony z żydówką nie uważa się za członka społeczności żydows­kiej, ale jednak jest z tą społecznością rozlicz­nymi węzłami związany.

  Z drugiej strony sprawiedliwość każe wyznać, że istnieje wiele osób pochodzenia żydowskie­go, niektóre z nich nawet będące rasowo Żyda­mi czystej krwi, które zrosły się z polskością całkowicie, przejęły się polskim patriotyzmem i polską kulturą i które zasługują na to, by je uważać za całkowitych, prawdziwych Polaków. Jeśli się ich od polskości odtrąca — czyni się im krzywdę.

  Z drugiej strony, jeśli udało Mu się doprowadzić do ziszczenia kuniopodobnego wnuka, to z tym jego postrzeganiem świata, faktycznie coś być musiało nie tak. Jak się jednak wczytać w zacytowany fragment, wyraźnie widać, że cóś Go chyba wstępnie gryzło …

 73. Lily said

  Brendon O’Connell,pierwszy wiezien polityczny w Australii. Dla znajacych jezyk angielski,warto ogladnac wywiad z Nim. Nasz Jerzy,kiedys cos wspomnial o Nim,prawdopodobnie mieli nawet kontakt z soba

  Zeby ogladnac,prosze wpisac jego imie i nazwisko w wyszukiwarce.

  Pan Brendon podaje kilka bardzo cennych uwag..

 74. Griszka said

  W temacie Giertycha juniora. Coś jego obrońcy ostatnio przycichli po zdecydowanej reakcji Gajowego.

 75. wi42 said

  Wreszcie jest niezbity dowod interwencji wojsk rosyjskich na ukrainie:

  http://politikus.ru/video/35081-video-dokazatelstvo-rossiyskogo-vtorzheniya-na-ukrainu-unikalnye-kadry-boya.html

 76. Boydar said

  @ Pan Grisza

  To tylko potwierdza tezę, że potrzebne są nam na cito Autentyczne Autorytety. Przecież nie strzelał, tylko opier.dolił.

 77. revers said

  j.w. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kdapaagxFU0

 78. Siggi said

  $-52-$,p.Filo,to może jeszcze ,tym razem Wielki Bernardo wraz z żoną Leokadią Rymkiewicz-Ładysz.

  Pozdrawiam ciepło…

 79. Dzonyy said

  Kurka wodna, człowiek zniknie na dzień, zanurzy sie w chłodnej wodzie, pogrzeje przy ognisku, a Gajowy od razu zmienia zdjęcie, żarcie na nim….. pyyycha. Proste i dobre.

 80. Listwa said

  @ 55 Marucha

  Nieźle.

  @ Boydar
  od kilku dni strona Macieja Giertycha zniknęła
  http://opoka.giertych.pl/

 81. Listwa said

  @ 55 Marucha

  Jeśli dobrze pamiętam, oznacza to duży wzrost wejść dziennych?

 82. Marucha said

  Re 81:
  Liczba wejść dziennych wydaje się oscylować wokół 25-30 tys. dziennie. Jak na niszowy blog to nie najgorzej. Oczywiście bez putinowskich rubli bylibyśmy na poziomie co najwyżej 24-29 tysięcy…

 83. Boydar said

  psuło pijar kuniowi, to i posprzątał po ramolach

 84. Listwa said

  http://polish.ruvr.ru/2013_12_17/Rosja-Satana-zastapi-ciezka-rakieta-Sarmat/
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_05/Z-okretu-podwodnego-Tula-zostala-odpalona-rakieta-balistyczna-Sinewa-0078/
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_07/USA-pomyslnie-przetestowaly-system-obrony-przeciwrakietowej-Aegis-0939/

 85. PiS to farbowany lis said

  @Griszka 74

  Bardzo wartościowy tekst z Romanem Giertychem w tle:
  http://piastpolski.pl/readarticle.php?article_id=178

 86. Siggi said

  Państwo abdykowało przed Kościołem
  Napisał(a): Bronisław Tumiłowicz w wydaniu 42/2014.

  Fot.K. Żuczkowski Fot.K. Żuczkowski

  – Relacje państwo-Kościół nie są zdrowe. Po 1988 r. zamierzano je prawnie uporządkować i ustabilizować. Prawo miało powściągać władzę: zarówno świecką, jak i kościelną. To nie zostało w praktyce osiągnięte – ocenia prof. Ewa Łętowska. – Miejscem narastających konfliktów stały się kolejno: kultura, lecznictwo i edukacja – od przedszkolnej przez szkolną po uniwersytecką. Kościół podejmuje działania nie obronne, dotyczące własnego terytorium, lecz ekspansywne – dodaje. Czy Kościół ma do tego prawo? – 60% Polaków nie może być traktowanych jako udzielający Kościołowi katolickiemu prawa do reprezentacji. Tezę o priorytecie prawa boskiego nad ludzkim głosi się bez cienia sprzeciwu w czasie spotkań w Kancelarii Prezydenta, który z urzędu pełni funkcję strażnika konstytucji. Kościół ma czas, cierpliwość i ideowo zmotywowanych przedstawicieli. Nie tylko wśród własnych funkcjonariuszy.

  Kościół ma czas, cierpliwość i ideowo zmotywowanych przedstawicieli.
  Nie tylko wśród własnych funkcjonariuszy

  Prof. Ewa Łętowska – profesor w Instytucie Nauk Prawnych PAN, członek PAN, PAU, rzecznik praw obywatelskich w latach 1987-1992, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku.

  dalej:…
  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/panstwo-abdykowalo-przed-kosciolem

 87. Boydar said

  kolejna ciekawostka –

  http://ksiazki.wp.pl/tytul,Matka-Makryna-opowiesc-o-swietej-hochsztaplerce,wid,21125,wywiad.html

 88. Marucha said

  Re 86:
  60% Polaków nie może być traktowanych jako udzielający Kościołowi katolickiemu prawa do reprezentacji
  Ciekawe…
  Bo skądinąd 51% ma prawo decydować za pozostałe 49% o polityce i gospodarce Państwa.

 89. AniaK said

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16943469.html

  „Prawdziwy patriota to człowiek, który gdy otrzymuje mandat za złe parkowanie, cieszy się, że system działa sprawnie” (Peter Wastholm)

  „Więcej państw zginęło od zepsucia obyczajów niż wskutek pogwałcenia prawa” (Monteskiusz)

  Trzeba się wziąć za nich ostro. Strasznie zepsute to towarzystwo. Moim zdaniem najlepszą karą byłoby zwolnienie dyscyplinarne, i zakaz wstępu na Wiejską. A w wolnym czasie, może niech pan Giertych dobrze rozglądnie się dookoła – również wśród swoich starych/nowych klientów – żeby potem nie było że nie wiedział 🙂

  „Złodzieje okradający osoby prywatne kończą życie w kajdanach, złodzieje grosza publicznego – w złocie i purpurze.” (Katon Starszy)

 90. AniaK said

  http://www.pomponik.pl/plotki/news-krzysztof-rutkowski-zaprosil-na-chrzest-syna-130-osob,nId,1550001#iwa_block=gossip_page_3&iwa_item=13&iwa_img=1&iwa_hash=18898

  A jeszcze niedawno chwalił się, że udało mu się uwolinić jedną „owieczkę” z Kościoła. Widzę, że niektóre zwyczaje się spodobały. Jak na kolanach do Częstochowy nie pójdzie podziękować za dzieciątko, to w jego nawrócenie nie uwierzę. Dzieciaczkiem się zajmiemy 😉

 91. Cracovia Pany! said

  Codzienna prasa twardego elektoratu 3rp:

  więc jest jak jest.

 92. osoba prywatna said

  Himalajski autobus

 93. osoba prywatna said

  W dniu 05.11.2014 w wyniku ukraińskiego ostrzału Kujbyszewskiego rejonu w Doniecku, śmierć poniosło dwóch młodych chłopców grających w piłkę przy szkolnym boisku.

 94. osoba prywatna said

  Najważniejsze wystąpienie Putina w jego karierze
  Dwa krótkie artykuły świetnie przedstawiające przemówienie Putina wygłoszone na sesji Klubu Wałdajskiego w Soczi.
  Drogie dzieci, zabawa się skończyła: przekaz Putina skierowany dozachodnichelitjest najważniejszym od czasumowy Churchilla o”żelaznej kurtynie”
  Rosyjski bloger chipstone tak podsumował najistotniejsze punkty przemówienia Putina:

  Rosja nie będzie już grać w gry i zaangażować się w kuluarowe negocjacje “o pietruszkę”. Jednakże Rosja jest gotowa do poważnych rozmów i porozumień, jeśli będą one sprzyjać bezpieczeństwu zbiorowemu, będą oparte na zasadach sprawiedliwości i uwzględnią interesy obu stron.
  Wszystkie systemy globalnego bezpieczeństwa zbiorowego leżą teraz w gruzach. Nie ma już żadnych międzynarodowych gwarancji bezpieczeństwa. Podmiot, który je zniszczył, nosi nazwę: Stany Zjednoczone Ameryki.
  Budowniczowie Nowego Porządku Świata zawiedli, zbudowawszy zamek z piasku. Czy ma powstać jakikolwiek nowy porządek świata, czy też nie, nie jest kwestią decyzji samej Rosji, ale taka decyzja nie zostanie podjęta bez udziału Rosji.
  Rosja opowiada się za konserwatywnym podejściem wobec wprowadzania innowacji do porządku społecznego, ale nie sprzeciwia się badaniu i omawianiu takich innowacji, celem sprawdzenia, czy wprowadzenie którejś z nich może być uzasadnione.
  Rosja nie ma zamiaru łowić ryb w mętnych wodach tworzonych przez stale powiększające się amerykańskie „imperium chaosu” i nie ma żadnego interesu w budowie własnego nowego imperium (nie jest to konieczne – wyzwania Rosji leżą w rozwoju jej wystarczająco rozległego terytorium). Rosja nie jest też skłonna do działania jako zbawca świata, jak zdarzało się to w przeszłości.
  Rosja nie będzie próbowała formatować świata na swój obraz i podobieństwo, ale nie pozwoli też nikomu przeobrazić jej na cudzy wizerunek. Rosja nie odseparuje się od świata, ale każdy, kto spróbuje odciąć ją od świata, z pewnością zbierze burzę.
  Rosja nie życzy sobie szerzenia chaosu, nie chce wojny i nie ma zamiaru żadnej wszczynać. Jednak dzisiaj Rosja widzi niemalże nieuniknioną możłiwość wybuchu globalnego konfliktu, jest na to przygotowana i nie przestaje się przygotowywać. Rosja nie wojuje, ale też nie boi się wojowania.
  Rosja nie zamierza brać czynnego udziału w udaremnianiu działań tych, którzy wciąż próbują konstruować swój Nowy Porządek Świata – jak długo ich wysiłki nie zaczną rzutować na kluczowe interesy Rosji. Rosja wolałaby stać z boku i patrzeć, jak sami nabijają sobie coraz więcej guzów na swoich biednych głowach. Ale ci, którym uda się wciągnąć Rosję w taki proces poprzez lekceważenie jej interesów, poznają prawdziwy sens cierpienia.
  W prowadzeniu swojej polityki zewnętrznej, a tym bardziej polityki wewnętrznej, władze Rosji nie będą opierać się na elitach i ich zakulisowych rozgrywkach, ale na woli narodu.

  Do tych dziewięciu punktów chciałbym dodać dziesiąty:

  10. Jest jeszcze szansa na budowę nowego porządku światowego, w którym będzie można uniknąć wojny światowej. Ten nowy porządek świata musi z konieczności obejmować Stany Zjednoczone – ale wyłącznie na takich samych warunkach, jakie obowiązują wszystkich innych: z przestrzeganiem prawa międzynarodowego i umów międzynarodowych, powstrzymaniem się od wszelkich jednostronnych działań oraz z pełnym poszanowaniem suwerenności innych narodów.

  Podsumowując: czas zabawy się skończył. Drogie dzieci, odłóżcie zabawki. Nadszedł czas podejmowania decyzji przez dorosłych. Rosja jest na to gotowa, a świat – jest?

  Przeczytaj przemówienie Putina tutaj.
  http://pracownia4.wordpress.com/2014/11/07/waldaj-2014-najwazniejsze-wystapienie-putina-w-jego-karierze/

 95. Dictum said

  ad. 92.
  To to tworzy wynajęty i opłacany prostacki pachołek dla prostackiej gawiedzi, którą niestety jako odbiorcę odnajduje w naszym społeczeństwie w sporej liczbie. Na własne oczy widzę nieraz kupujących i potem zagłębionych w tej niebywałej literaturze. Nawet w PRL-u aż taki kit nie był wciskany. Odnosi się wrażenie, że naprawdę ludziom odebrało rozum.

 96. osoba prywatna said

  Tajne armie NATO w Europie
  http://pracownia4.wordpress.com/2014/11/09/tajne-armie-nato-w-europie/

 97. Dictum said

  95 – poprawka, to był komentarz ad. 91.

 98. Filo said

  29
  Siggi
  Ja mam specjalny sentyment do Marka Bernesa

  A teraz Piosenka o Odessie nabrala specjalnego znaczenia:

 99. Nemo said

  „Każda śmierć jest dla bliskich tragedią. Śmierć dziecka jest największym ciosem jaki może spotkać rodzica – tym większy ma to wymiar, gdy odbywa się kręgu publicznym.
  Kilka dni temu wraz z Oksaną i Sławkiem z Novorossia TV robiliśmy reportaż z pogrzebu dwóch chłopaków zabitych przez ukraińskie moździerze – nie wiem co czuje rodzic, któremu wojna odbiera nagle dziecko, które wyszło tylko pograć w piłkę – nie chce tego wiedzieć nigdy, nie chce poznać takiego bólu.”

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1980:wieci-z-donbasu-qmedialne-rekinyq-eruj-na-mierci-

 100. Boydar said

  Dostałem mailem od kolegi, końca świata nie będzie

 101. Luxeuro said

  Bardzo ciekawy film dokumentalny na temat więziennictwa i systemu karnego w US.

  USSR

  US

 102. Mordka Rosenzweig said

  re 41

  Szanowny pan Catolicus,

  Ja pan Mordka jest obuszony na szanowny pan za ta insynuacja sze nie zna ten prymitywny jezyk.

  Ja pan Mordka zna jezyk z Polsza bardzo dobsze bo go wyklada w nasza szkola dla pszyszle businessmany w Polsza.

  Co do Watykan, to pan Mordka jest tam bardzo czesty gosc razem z pan rabin Skurka, a jak sie ubrac i jak wygladac na taka oficjalna wizyta to pan Mordka dobsze wie. Kiedys na ta wizyta to wkladal czerwone tszewiki, ale teraz jusz nie.

  re 65

  Szanowna pani Lily,

  Ja pan Mordka musi powiedziec, sze szanowna pani chyba nigdy nie bywala na oficjalne wizyty w wyszsze sfery, bo takie pytania sie nie zadaje bo to jest faux pas.

 103. osoba prywatna said

  Wynalazcy poskromili darmową energię przy użyciu nowego urządzenia

 104. Mordka Rosenzweig said

  re 62

  Ja pan Mordka bardzo pszeprasza pan Gajowy, sze robi komentasz na temat pan Bemek bo go rozumie.

  Ja pan Mordka muwi, sze pan Bemek jest po prostu bardzo niezadowolony z kosciul posoborowy i prubuje to wytlumaczyc pan Gajowy najlepiej jak umie.

  Ja pan Mordka ruwniesz logicznie wnioskuje sze pan Bemek jest po prostu sedevacantorowiec.

  🙂 – admin

 105. m said

  APEC – prezydent Putin i prezydent Obama

 106. tez said

  „Szczęść Boże. Na wstępie proszę użytkowników forum aby moja wypowiedź nie została odebrana jako prowokacyjna. Kierują mną wątpliwości związane ze zdarzeniami w życiu mojego przyjaciela. Otóż jego ojciec zapoznał go z X., który sam o sobie mówi, że jest biskupem i katolikiem obrządku starosłowiańskiego. Był on związany z Bractwem i jak wynika ze słów mojego przyjaciela nadal z nim sympatyzuje. Za jego namowami zaczął uczestniczyć w Mszach Trydenckich raz celebrowanych za pozwoleniem biskupa a raz w kaplicy Bractwa. Otóż zaczął on na tych drugich przeżywać „doświadczenia mistyczne” czuł się jak w ekstazie. Na Mszach „nie-bractwa” nic takiego nie miało miejsca. Dostał on z zakrystii Bractwa modlitewnik jak mu powiedział X. „święcony przez nich i przez nich rozprowadzany”. Nie wiem dokładnie, ale są tam modlitwy w języku polskim i łacińskim oraz różaniec bez tajemnicy światła. Mój przyjaciel zaczął się z jego pomocą modlić, lecz w niedługim czasie zaczął napotykać opory / problemy z modlitwą, musiał się wysilać, żeby uklęknąć, a gdy odmawiał różaniec czuł jakby ktoś za nim stał i szyderczo się naśmiewał. Odczucie to zniknęło po odmówieniu przez niego egzorcyzmu do Św. Michała Archanioła. Odczuwa także często niepokój, ma problemy ze snem.
  Na domiar złego ten modlitewnik zaczął być gorący „jakby go ktoś z pieca przed chwilą wyciągnął,” czego doświadczył i on sam jak i jego siostra. Nie wie co o tym myśleć, boi się i chce wyrzucić ten modlitewnik jednak „rzeczy poświęconych nie można ot tak wyrzucać na śmietnik”. Poradziłem mu aby skontaktował się z egzorcystą, podałem mu numer do Archidiecezji aby tam poprosił o numer do księdza egzorcysty. W trakcie rozmowy przyjaciel wyjawił również, że kiedyś jego dom był „egzorcyzmowany” przez X., który według informacji przeze mnie znalezionych nie jest księdzem. Swoje informacje o tym człowieku zaczerpnąłem ze strony y. Sam również jestem zakłopotany tą sytuacją, szczególnie modlitewnikiem Bractwa, którego pojawienie się w domu odciągnęło mojego przyjaciela od modlitwy i jak on sam mówi „zobojętniał na sprawy wiary”. Również intrygująca jest różnica między Mszą Trydencką Bractwa a z polecenia biskupa. Przepraszam za zawiły styl, pewnie sporo wymieszałem.“

  http://wobronietradycjiiwiary.wordpress.com/2014/10/23/dzieje-grzechu-lub-o-tym-ze-bractwo-sw-piusa-x-nie-jest-ratunkiem-kosciola-4-z-22

  Ktoś może potwierdzić tą historię?

 107. Siggi said

  $-105-$ , M tu ciąg dalszy;

  Путин и Обама встретились на саммите АТЭС в Пекине
  Putin and Obama met at the APEC summit in Beijing
  http://ria.ru/politics/20141110/1032605890.html
  Владимир Путин и Барак Обама встретились, когда президент России, опоздав на несколько минут на церемонию фотографирования, вошел в небольшую комнату, где стояли все лидеры экономик Азиатско-Тихоокеанского экономического сотрудничества
  „Обама первым увидел Путина и в приветствии взмахнул рукой. Владимир Путин подошел к нему, они поздоровались и начали разговаривать. Разговор продолжался минут семь-восемь. После этого лидеры удалились на церемонию фотографирования”, — говорится в сообщении издания.

  Putin i Obama spotkał się na szczycie APEC w Pekinie, Putin i Obama spotkał się na szczycie APEC w Beijing http://ria.ru/politics/20141110/1032605890.html Vladimir Putin i Barack Obama spotkał się, gdy prezydent Rosji, spóźniona o kilka minut, aby robić zdjęcia, mały pokój gdzie było wszystkich przywódców gospodarek współpracy gospodarczej Azji i Pacyfiku „Obama po raz pierwszy zobaczył Putin zamachnął ręką w pozdrowienie. Vladimir Putin zwrócił się do niego, przywitaliśmy się i zaczął mówić. Rozmowa trwała siedem lub osiem minut. Po przywódcy w lewo, aby robić zdjęcia, „publikacja powiedział w oświadczeniu. (Przetłumaczone )

  https://scontent-b-sjc.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/s480x480/10712907_767776353258230_5687543267220444335_n.jpg?oh=92a082e162b43b6e82f960a70ef75f4d&oe=54EFCC30

  https://scontent-b-sjc.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/l/t1.0-9/10290200_767776343258231_588929192192310376_n.jpg?oh=3f4141c38b13baea6ae1c82a233b59b8&oe=54F0C67D

  https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/1391892_767776373258228_7478554026217005469_n.jpg?oh=77de033767bec07d29cd76c8cfdbe539&oe=54D5EF61&__gda__=1424137376_26498f05378349af8be845af21e7dbd6

 108. JO said

  ad.106. To temat dla Ksiezy a nie Wiernych…

 109. Marucha said

  Re 106:
  Wiele jest sposobów, aby podważać zaufanie do Bractwa im. Św. Piusa X, dobre owoce działalności którego są widoczne na całym świecie.
  Ale jeśli ta historia jest prawdziwa, w co bardzo wątpię, to osoba ta zdradza oznaki opętania.
  Ja sam z wielkim pożytkiem dla duszy od lat uczęszczam wyłącznie na Msze Tradycyjne w kaplicach Bractwa.

 110. Griszka said

  ” Otóż jego ojciec zapoznał go z X., który sam o sobie mówi, że jest biskupem i katolikiem obrządku starosłowiańskiego. Był on związany z Bractwem”

  Kliknąłem na ten link, a tam nie chcą podać danych personalnych tego biskupa jakby to była wyjątkowa tajemnica. Prawda jest taka, że gdyby podali personalia tego biskupa starosłowiańskiego (?) i księdza z Bractwa, to wyszłoby, że to jest bujda. Bractwo nie kontaktuje się z biskupami starosłowiańskimi. Jak się zdenerwuje to zapytam bezpośrednio u źródła o całą sprawę i autorom bloga będzie łyso.
  To mi przypomina anonimowe wyznania z Faktów i Mitów. Ksiądz X pozostający w kontakcie z biskupem Y, donosi Z. To jednak i tak im nic nie da, bo wiem o kogo chodzi, a dla mnie jest to zwykły unik, aby nie brać odpowiedzialności za rozpowszechnianie tego paszkwilu.
  Gość znał jednego z księży Bractwa zanim został biskupem (?). Za chwilę wyjdzie na to, że i ja jestem związany z Bractwem, bo byłem kilka razy na ich Mszy.
  http://przedsoborowy.blogspot.com/2011/04/koscio-sowianskokatolicki-w-polsce.html

  To jest strona indultowców. Ja mam od lat ten modlitewnik z Tedeum i nie zauważyłem, ani moja rodzina, abym się przez niego dziwnie zachowywał czy odczuwał „przypływy gorąca” 🙂 Widocznie wziąłem go ze sprawdzonego źródła, czyli jednego z księży FSSPX, a nie od przebierańca. Idę o zakład, że Pan Gajowy ma też taki modlitewnik 🙂

  1) ” Otóż jego ojciec zapoznał go z X., który sam o sobie mówi, że jest biskupem i katolikiem obrządku starosłowiańskiego.”
  X jest biskupem starosłowiańskim. Cokolwiek to jest, nie ma nic wspólnego z FSSPX.

  2) „Dostał on z zakrystii Bractwa modlitewnik jak mu powiedział X. „święcony przez nich i przez nich rozprowadzany”.
  Przez nich, czyli przez kogo ? Czyj modlitewnik ? Książki w kaplicach Bractwa nie są sprzedawane w zakrystii.

  3) „W trakcie rozmowy przyjaciel wyjawił również, że kiedyś jego dom był „egzorcyzmowany” przez X., który według informacji przeze mnie znalezionych nie jest księdzem.”
  Nadal Pan X, który nie jest członkiem Bractwa.

 111. osoba prywatna said

  Bezczelność żydowska, żyd będzie prowadził Marsz.
  http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/517-bezczelnosc-zydowska-zyd-bedzie-prowadzil-marsz

 112. Griszka said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/stanislaw-michalkiewicz-sekta-red-terlikowskiego-zostala-delegowana-do-walki-z-nacjonalizmem

  Ciąg dalszy walki Michalkiewicza z frondziarzami .

 113. Nemo said

  @111 Osoba Prywatna

  Także odnośnie, ale z trochę innej beczki. A może i nie?

  „I jest coś jeszcze. W tym roku po raz pierwszy w krótkiej historii Marszu Niepodległości, na czas jego trwania, tzw. władze zamkną przestrzeń powietrzną nad miastem. Będzie ona dostępna jedynie dla śmigłowców policyjnych i wojskowych. Oznacza to iż w razie gdyby sytuacja wymknęła się spod kontroli, na przykład na Moście Poniatowskiego, to na szklanym ekranie nie zobaczymy zbyt wiele.”

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1984:jakubowski-czy-szykuje-si-grubsza-prowokacja

 114. Ex said

  Faszystowskie państwo w praktyce

 115. Ex said

  Po to zadłuża się narody i jednocześnie popiera separatyzmy i regionalizmy:

 116. revers said

 117. Siggi said

  &-98 Filo. W pełni uzasadniony sentyment.I jeszcze tych piosenek posłuchajmy.

 118. Siggi said

  340 tys. – tyle dostaje za wykład Lech Wałęsa. A co opowiada podczas wykładów? Można być zaskoczonym

  foto: Wikimedia Commons/CC
  Lech Wałęsa do tej pory niezbyt skwapliwie opowiadał o dochodach, które czerpie z wykładów wygłaszanych jak świat długi i szeroki. Teraz ujawnia: za wykład bierze nawet 340 tys. zł!

  Noblistę sprowokował do szczerości wpis internauty, który zainteresował się dochodami b. prezydenta. Wałęsa w odpowiedzi wypalił na swoim blogu (pisownia i interpunkcja w oryginalna):

  Ktoś pyta za kogo pieniądze? .odpowiadam : zapraszający płaci za wszystko+uzgodniony kontrakt za wykład czy spotkanie średnio od 10 000 $ do 100 000 $.

  Oznacza to, że Wałęsa kasuje za jeden wykład nawet 340 tys. zł. A wykładów ma miesięcznie nawet kilka.

  Ostatnio był na przykład w Meksyku. Tylko w tym roku odwiedził między innymi Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskiej, USA i przepiękne regiony w Portugalii. Niemal na każdej z tych wypraw były przywódca Solidarności występuje z wykładem. Mieszka w luksusowym hotelu, dostaje wszystko co najlepsze — wylicza „Super Express”.

  „Fakt” podkreśla natomiast, że Wałęsa w swoich okolicznościowych wykładach najczęściej opowiada o tym, jak to sam obalił komunizm.

  Gigantyczne zarobki nie przeszkadzają naszemu nobliście co jakiś czas narzekać na swoją niską emeryturę. Jako były prezydent dostaje około 4,3 tys. zł miesięcznie. Wałęsie zdarza się także żalić, że z pieniędzy, jakie dostaje od państwa, nie stać go na utrzymanie domu czy wakacje — przypomina gazeta.

  Teraz jednak do rozmaitych przydomków Lecha Wałęsy, o którym Andrzej Wajda nakręcił film „Człowiek z nadziei”, z powodzeniem może dojść nowe: człowiek z grubym portfelem.

  A o czym opowiada Wałęsa podczas wykładów? Z różnych źródeł mamy informacje, iż wspomina na przykład o włoskim mieście zbudowanym w całości bez sygnalizacji świetlnej na ulicach lub gdy mowa o globalizacji rzuca swój stary jak świat „żart” by nie globalizować mu żony Danuty.

  Głębia tych wywodów aż poraża. Chwała Bogu, że częściej płacą za te mądrości zagraniczni a nie polscy podatnicy. Zdrowie Wasze w gardło nasze!

  Fakt/ wPolityce.pl/ as/

 119. Wygląda na to, że moje pieniądze dla Banku Francuskiego w Paryżu zostały UKRADZIONE przez ING-Śląski w Katowicach pod pretekstem ZNISZCZENIA przeze mnie Huty KATOWCE przez zdezawuowanie niemieckiej technologii Ciągłego Odlewania Stali Konwertorem na Lokomotywie jako dużo tańszym, efektowniejszym i EKOLOGICZNYM.
  Solidarność na Politechnice Wrocławskiej pisała co najmniej dwukrotnie a Tomasz Wójcik jeździł do huty Katowice i Premiera Buzka o przejęcie mych roszczeń do niemieckiego urzędu Patentowego i
  niemieckiego Stalownictwa na 10 miliardów DM, ale dyrekcja Huty Katowice w ogóle nie odpisywała, zaś moja korespondencja w tej sprawie z niemieckim Urzędem Patentowym została ukradziona przez policję polityczną III RP.
  W niemieckim UP próbowano ze mnie robić wariata robiąc sobie z Konwertora na Lokomotywie żarty, aż nie wytrzymałem i zelżyłem ich, co nie umniejsza wagi mego wniosku patentowego.
  ING-Śląski jest bankiem holenderskim dla obsługi Górnego Śląska.

 120. Filo said

  117
  Siggi
  Zastanawiam sie jak to jest ze Rosjanie maja takie piekne piosenki o czasach wojennych gdzie ruskaja dusza miotana jest miedzy byc a nie byc, zyc- umierac, kochac i miec nadzieje… traktuja ci Rosjanie wojny jako wielkie zlo ktore burzy nasz los ale nie nasze marzenia.
  Zastanawiam sie jak to jest, ze Amerykanie zaplatani w wojnach po uszy – nie maja zolnierskich piosenek.
  Widac wojny ofensywne maja inny wydzwiek.
  Moze dlatego, ze jak sie napada na inne kraje to nie ma czasu na takie rozmyslania? Zwlaszcza jak sie jest na narkotykach podawanych w tak duzych dozach, zeby czlowieczenstwo nie wylazlo spod opancerzonego mudnuru?
  A jak wylazi – to wtedy tylko gdy przychodzi moment kiedy narkotyki przestaja dzialac i wtedy tzw. withdrawal syndrom bywa samobojczy.
  Powrot do ojczyzny, ktora nie byla wcale zaatakowana powoduje horendalnego kaca.
  Widac inaczej sie czuje zolnierz ktory broni dzieci wlasnego narodu przed wrogiem a inaczej gdy zabija cudze.

  Taka wiadomosc z marca tego roku:

  http://www.blacklistednews.com/1,892_Veterans_Have_Committed_Suicide_in_2014/34119/0/38/38/Y/M.html

 121. Ex said

 122. Marucha said

  Re 120:
  Może dlatego, że istnieje naród rosyjski, wywodzący się od tego samego przodka i mający swoją historię – co stoi w kontraście ze zbieraniną, jaka stanowi społeczność USA. Zbieraniną ludzi o różnych korzeniach, religiach, kulturach, którą mało co łączy ze sobą.

 123. Filo said

  102
  Mordka Rosenzweig

  re:41 Catholicus
  Niech sie pan Mordka tak bardzo nie przejmuje tym catolicusem.
  Ja sie na poprawnej polszczyznie nie rozumiem i nie znam literackich porownan, ale z tego catolitykusa to taki katolik jak z mysiej cipki miarka na pszenice.
  Bo przeciez prawdziwy katolik nie bedzie pedzil zyda do Watykanu bo tam juz jest tlok.
  A i polskiego to sie catolicus od pana Mordki moze nauczyc, gdzie i kiedy stosuje sie bezokoliczniki, (zeby unikac murzynskiej polszczyzny) i jak sie po koscielnemu nazywa syntax i do czego sluzy..

 124. revers said

  W Brukseli znowu zamieszki, ponad 100 tys protestujacych,a lzemedia cisza i kampania buraczano wyborcza z udzialem dzieci, jak by ich nie miano objac redukcja, depopulacja, negatywna demografia i obciazenia dlugiem na kilka pokolen.

  http://www.youtube.com/watch?v=ucgmEBO8sHA

 125. Siggi said

  *-120, Filo.
  Nie próbuję definiować tej różnicy.To chyba wynika z zasadniczych różnic ideowych.w osobowościach,w mentalności,w duszy.Temat na długie ,wieczorne rozmowy.
  Proponuję posłuchać bliskich nam Węgrów.Gra rodzeństwo Illenyi z orkiestrą.

 126. Filo said

  125
  Siggi
  Bardzo piekne. Rozterka duszy madziarskiego goblina.

  A ja jeszcze raz sentymentalnie i po zolniersku i … slawiansku:
  Dwa wykonania tej samej piosenki, ktora dziwnie jest bardzo aktualna:
  Pozegnanie slawianskiej Slawianki?

 127. Luxeuro said

  Ad. 114 – Zbiorowa odpowiedzialność i bez udowodnienia winny danej osoby !!!! Idą na chama.

 128. CNN wycofuje się z Rosji:

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_11/CNN-wycofuje-sie-z-Rosji-2268/

  I tyle w temacie mediów.

 129. Marucha said

  Re 128:
  Niestety, CNN zamierza do Rosji powrócić. Po przegrupowaniu.

 130. Griszka said

  @128
  To może mieć związek z tą wpadką, w której CNN obwieszczał, że jakiś ujawnił się jakiś marines, który zastrzelił… OBAMĘ :)))) Prawda jest taka, że nikt tej gadzinówki nie ogląda, która ma awersję do geografii. Ja jeszcze pamiętam czasy, gdy non stop upokarzali Krk tytułami na paskach, więc nie będę płakał po nich.


  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/wegierski-polityk-odpowiada-na-zarzuty-usa-wegry-to-nie-guantanamo-gdzie-waszyngton-moze-oskarzac-bez-dowodow

  USA – bastion wolności, demokracji i praw człowieka. Węgrzy są karani za to, że chcieli się pozbyć amerykańskiej agentury z własnego kraju.

 131. Marucha said

  Re 130:
  Przypuśćmy, że Obama został naprawdę zastrzelony i że podstawiono w jego miejsce osobę podobną fizycznie i obdarzoną podobnym głosem, oraz potrafiącą czytać z telepromptera (kwalifikacje – zupełnie nieistotne).
  Czy ktoś na świecie zauważył by różnicę?

 132. awkzim said

  Ad 124
  Nie wyobrażam sobie Astora Piazzoli bez bandeonu.

 133. awkzim said

  Sorry ad 125

 134. osoba prywatna said

  Garść prawd o zachowaniu zdrowia:
  1—Ludzie błagają Boga o zdrowie. Nikt jednak ze śmiertelników nie myśli, że zachowanie zdrowia leży w jego własnych rękach. ~Demokryt
  2—Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób. ~Hipokrates
  3—Pijąc cudze zdrowie, psujemy własne. ~Jerome Klapka
  4—Najlepszy sposób na zdrowie: nie jeść, gdy się nie chce, i przestać jeść, gdy jeszcze jest chęć do jedzenia. ~Saadi z Szirazu
  5—Usuwając objawy, zamykamy organizmowi usta, uniemożliwiając mu wołanie o pomoc. ~J. Jonas
  6—Bezruch jest chorobą, ruch jest powrotem do zdrowia. ~Gabriella Roth
  7—Dziewięć dziesiątych naszego szczęścia polega na zdrowiu. Zdrowy żebrak jest szczęśliwszy niż chory król. ~Arthur Schopenhauer
  8—Czasem niebo w gębie jest zapowiedzią piekła w żołądku. ~Tomasz Rybak
  9—Denerwować się, to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. ~Ernest Hemingway
  10—Kto pokłada szczęście w jadle, tego cały zaszczyt w sadle. ~Przysłowie polskie
  11—Kto co dzień jabłko zażywa ze smakiem, swego doktora uczyni biedakiem. ~Autor nieznany
  12—Płomienia młodości nie podsycaj spirytusem. ~Leonard Drzewiecki
  13—Gram środków zapobiegawczych jest lepszy od tony środków leczniczych. ~Archibald Joseph Cronin
  14—Wstrzemięźliwość języka szacunek ci wróży, wstrzemięźliwość w jedzeniu twoje dni przedłuży. ~Aliszer Nawoi
  15—Prawidłowe odżywianie opiera się na 7 fundamentalnych składnikach. Są to: tłuszcze, węglowodany, białka, witaminy, minerały, woda i błonnik. ~Polski lekarz Julian Aleksandrowicz
  Tłuszcze, białka i minerały pozyskujesz z mięsa.
  Węglowodany i witaminy z owoców, warzyw, ziemniaków i ryżu.
  Wodę – z zródła.

 135. Siggi said

  Festiwal muzyki polskiej w Moskwie

  Foto: Anatolij Kazakow/Głos Rosji

  Festiwal muzyki polskiej stał się jednym z symboli jesieni w Moskwie. Mamy przyjemność poinformować, że jego otwarcie zostało zaplanowane na Dzień Niepodległości Polski. Autorem pomysłu, organizatorem festiwalu, można powiedzieć jego głównym „napędem” był i pozostaje wiceprezes Towarzystwa Przemysłowego w Krakowie Mariusz Szymański.

  Oto co powiedział w wywiadzie dla Głosu Rosji.

  Czwarty festiwal muzyki polskiej stanowi kontynuację projektu, który rozpoczął się w 2011 roku, kiedy Polska przygotowywała się do objęcia przewodnictwa w Unii Europejskiej. Wtedy Ministerstwo Kultury RP zaproponowało wszystkim zainteresowanym osobom wystąpienie z inicjatywami twórczymi. I tym samym ja – niepoprawny miłośnik muzyki – zaproponowałem zorganizowanie festiwalu muzyki polskiej w stolicy Rosji, w murach znanego na całym świecie Konserwatorium Moskiewskiego. Wtedy wygraliśmy konkurs! Ministerstwo Kultury zatwierdziło nasz pomysł, a wysoki poziom twórczy pierwszemu festiwalowi zapewnił maestro Krzysztof Penderecki, który przybył do Moskwy, a jego utwory były wykonywane przez orkiestrę „Sinfonietta Cracovia”. Maestro wystąpił w roli kompozytora i dyrygenta. Sukces był niebywały! Dlatego w 2012 roku przeprowadziliśmy drugi festiwal muzyki polskiej w Moskwie, za rok – trzeci, przygotowany jest program czwartego festiwalu. Przy czym, podobnie jak wcześniej, główne wsparcie finansowe zapewniło nam Towarzystwo Przemysłowe w Krakowie.

  Jak zawsze w programie festiwalu są dwa koncerty. Pierwszy odbędzie się 11 listopada w Sali Kameralnej Filharmonii Moskiewskiej, gdzie rosyjski „Kwartet Romantyczny” wykona utwory polskich kompozytorów. Zawsze z radością angażujemy do realizacji naszej muzyki utalentowanych muzyków z Rosji. Natomiast 13 listopada w Konserwatorium Moskiewskim odbędzie się koncert z udziałem maestro Krzysztofa Pendereckiego! Tym razem zapozna on mieszkańców Moskwy z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej z Krakowa. Sam będzie dyrygentem, kiedy rozlegnie się Suite Andrzeja Panufnika, którego 100. rocznicę urodzin niedawno obchodziliśmy, a także – dwie Sinfonietty maestro Pendereckiego. I oczywiście zgodnie z tradycją zostanie wykonany utwór wybitnego rosyjskiego kompozytora XX wieku, tym razem – Symfonia Kameralna Dmitrija Szostakowicza, opus 110 bis.

  Chciałbym zwrócić uwagę, że zawsze staramy się poświęcić nasz festiwal Dniu Niepodległości w Polsce. To właśnie w tym, ważnym dla nas Polaków dniu, szczególnie przyjemnie jest dzielić się swoimi emocjami z kolegami i przyjaciółmi z Moskwy. I wszelkiego rodzaju nieporozumienia między naszymi elitami politycznymi nie są przeszkodą. W końcu program promocji polskiej kultury za granicą jest ważny w każdych warunkach, nie wolno go przerywać. Jestem tu z własnej woli, z czystej miłości do muzyki pomagającej w rozwoju kontaktów kulturowych między Rzecząpospolitą Polską i Federacją Rosyjską. Przy okazji w przyszłym roku będziemy świętować naszą pierwszą rocznicę: 5 lat od rozpoczęcia w Moskwie Festiwalu Muzyki Polskiej. Może uda nam się przygotować w 2015 roku nie dwa, a całe trzy koncerty! Zobaczymy jak się sprawy potoczą. Mam jednak nie najgorsze przeczucia i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Poza tym wiem z doświadczenia, że najtrudniej jest zorganizować drugi w kolejności festiwal, a czwarty – piąty o wiele łatwiej.

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_10/Festiwal-muzyki-polskiej-w-Moskwie-8345/

 136. Filo said

  131
  Marucha
  Naturalnie nie musze przypominac, ze CNN nalezy do Sorosa a FoxNews do Murdocha. Obie stacje sie nie lubia i obie zatrudniaja idiotow; dlatego panienka z CNN nie odroznia Obamy od Osamy a Fox News z ogromnym oburzeniem unisono stwierdza: Stracilismy Krym! ( czytaj: Ruskie nam ukradly!)
  I nie wazne, ze prawie nikt z Jankesow o Krymie wczesniej nie slyszal i wiekszosc przepytywanych na ulicach Nowego Jorku nie miala pojecia, gdzie ten Krym sie znajduje ale wszyscy zgodnym chorem uwazali, ze USA musi napasc na Krym bo inaczej ‚co sobie o nas pomysla? – ze jestesmy slabeusze”.
  Amerykanow zas nigdy nie interesowalo co sobie napadniete przez USA narody o nich mysla:

 137. Dzonyy said

  Parę dni człowiek wyrwie kurka wodna, na oderwanie od świata, na wsi zabitej, i zaległości od groma. Ale cóż, dzieciaki pojeździły na koniu, woda coraz zimniejsza w jeziorze, nalewka na czarnym bzie pyszna jak zwykle, rogrzewa po zimnej wodzie 🙂
  W Olsztynie parada wojska, Policji, Straży, Straży Granicznej, Czarnej Jedynki, no i orkiestra wojskowa. Ludzkości nawet sporo, z flagami, harcerze malowali biało-czerwone paski na policzkach dzieci.Nie było grochówki ani waty cukrowej, czyli festyn taki jakby niepełny. Baloniki, pojazdy policyjne, inne, nawet znalazł się żołnierz ubrany w pustynną burzę.

 138. Siggi said

  A w gazetach PL ani mrumru…

 139. Marucha said

  Re 136:
  Nie inaczej, panie Filo.
  A że obie stacje zatrudniają idiotów? Zatrudniają ich, bo ci idioci wystarczają na odbiorców-idiotów. Gdyby odbiorcy byli mniejszymi idiotami, to CNN czy Foxnews musieli by zatrudnić trochę inteligentniejszych dziennikarzy – ale nie muszą i przy okazji oszczędzają na pensjach.

 140. awkzim said

  Polska wywiąże się z zobowiązań w zakresie dostaw rewersowych gazu na Ukrainę – oznajmił marszałek Senatu Polski Bogdan Borusewicz. Podkreślił on, że Polska dysponuje dużymi zasobami węgla, które może dostarczać na Ukrainę. Chodzi o około 10 mln ton. Poza tym Polska wprowadzi licencje dla importerów węgla. Zgodnie z nową ustawą, spółki importujące to paliwo będą musiały zaopatrzyć się w licencję polskiego Urzędu Regulacji Energetyki (URE), a importowany węgiel będzie musiał spełniać surowe standardy jakości.
  A kto za ten gaz zapłaci: Ukraina czy pan Borusewicz?

  http://polish.ruvr.ru/2014_11_10/Polska-wywiaze-sie-z-zobowiazan-w-zakresie-rewersu-gazu-na-Ukraine-4861/

 141. osoba prywatna said

  A to dorzucę jeszcze to, jako kolejny punkt,
  do tych powyżej.
  Jak delektować się jedzeniem bez glutenu?
  http://www.pocztazdrowia.pl/jak-delektowac-sie-jedzeniem-bez-glutenu/#comment-14836

 142. Dzonyy said

  Louder Than Words… ostatnia płyta Pink Floyd. Nie wiem, co autor, czyli Gilmour miał na myśli, wstawiając krótkie zlepki z poprzednich sesji. Stworzył płytę z muzyką elektroniczną, jak z lat 80tych. Pozazdrościł Vangelisowi? Tangerine Dream? Jeden utwór, tytułowy, bardzo floydowy, ale nawet gitara na koniec przycięta, jakby na siłę..
  Niby nastrój, taki ichni, jest. Ale…..niedosyt wielki. I to ma byc ostatnia płyta Pink Floyd ever?, że to już koniec? Zamkniety rozdział? Koniec epoki?
  Co się porobiło? Znika wielki rozdział muzyki, czy kto lubił, czy nie, nie ważne. Rozdziałem byli przez prawie 5 dekad. Nie da się zaprzeczyć. Odejść z takim znakiem zapytania, czy można było cos więcej, czy zabrakło sił?
  Cóż….

 143. gd-ap said

  cytat

  „..127 mln zł na dobę, ponad 5 mln zł na godzinę i blisko 1,5 tys. zł na sekundę, tak rośnie dług publiczny naszego kraju. Wielkość zadłużenia wyświetlaną na Liczniku Długu w Warszawie oraz na stronie http://www.dlugpubliczny.org.pl , zaktualizowano niedawno już po raz 19-sty.”

  nie ogarniam tego umysłem, aby móc zadłużyć własny naród , aby w imię kredytów zaciągniętych pod inwestycje wpaść w spiralę zadłużenia pochłaniającą 1 miesięczną emeryturę 1 polaka-emeryta, albo 14 zasiłków rodzinnych na 14 dzieci w ciagu jednej sekundy. W ciągu godziny 3600 emerytów, lub razy 14 !!! … blisko 40 tys zasiłków rodzinnych na godzinę.

  Ale to chyba nie możliwe.

 144. Nemo said

  Marsz Niepodległości Live
  https://marszniepodleglosci.pl/tv/

 145. osoba prywatna said

  Rosja: w Petersburgu skarżą do sądu Konsulat Generalny RP

  Wła­dze Pe­ters­bur­ga do­ma­ga­ją się, by pol­ski Kon­su­lat Ge­ne­ral­ny za­pła­cił 74 mi­lio­ny rubli, czyli około 5,5 mi­lio­na zło­tych. Ro­sja­nie twier­dzą, że od lat pol­ski MSZ nie płaci za wy­na­jem bu­dyn­ku. Spra­wa tra­fi­ła do Sądu Ar­bi­tra­żo­we­go Pe­ters­bur­ga i Ob­wo­du Le­nin­gradz­kie­go.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-w-petersburgu-skarza-do-sadu-konsulat-generalny-rp/crtbx

 146. Julka said

  Nigdy bym takich robali nie zjadła,

 147. osoba prywatna said

  Józef Piłsudski
  Czterej Panowie JP

  Polska ma co najmniej czterech sławnych mężów o tych inicjałach:

  1. Książę Józef Poniatowski ( 1763 – 1813)

  2. Józef Piłsudski (1867-1935)

  3. ksiądz Jerzy Popiełuszko (1947-1984)

  4. Jan Paweł II ( przybrane imiona papieskie 1920 – 2005
  http://www.gazetawarszawska.com/historia/532-jozef-pilsudski

 148. Marucha said

  Re 146:
  Pani Julko, to nie żadne robale, tylko obrane ze skorupek bliskie krewne naszych poczciwych raków.

  Tak wygląda krewetka NIE obrana ze skorupki

 149. Siggi said

  @-126- Filo, a może do ucha to.
  Iwan Kozłowski – Wieczernyj zwon.
  Widziałem Iwana Kozłowskiego w „Eugeniuszu Onieginie”,Teatr Wielki w Moskwie,l.70-te.

 150. Griszka said

  @131
  Niby nie, ale sam Pan rozumie jakie miała używanie konkurencja wspomnianej stacji po tej wpadce 🙂 Szczególnie rosyjska 🙂

 151. PiotrZW said

  @91

  B. dobre. Gratuluję.

 152. Mordka Rosenzweig said

  re 148

  Ja pan Mordka pszeczytal komentasz od pan Gajowy:

  „Pani Julko, to nie żadne robale, tylko obrane ze skorupek bliskie krewne naszych poczciwych raków.”

  Ja pan Mordka musi znowu skorygowac pan Gajowy bo nie muwi cala prawda.

  To mosze jest bliskie do nasze raki, ale wedlug pan Darwin to z tego powstal słoń.

 153. Siggi said

  Trzy lata z piętnem mordercy.
  Napisał(a): Ewa Rogowska w wydaniu 41/2014.

  Ma 37 lat. W więzieniu miał spędzić 25. Odsiedział trzy. Mówi, że to był koszmar. Tym większy, że zamknięto go za zbrodnię, której nie popełnił. Dwa i pół roku temu rozpoczął się proces o odszkodowanie za niesłuszne skazanie. Zbigniew Góra domagał się 1 mln zł odszkodowania i 16 mln zł zadośćuczynienia. 30 września br. Sąd Okręgowy w Lublinie zasądził na rzecz Góry kilkadziesiąt razy mniejsze kwoty: 48 tys. zł odszkodowania i 275 tys. zł zadośćuczynienia. 122 zł za każdy dzień życia z piętnem mordercy… Oskarżono go o zabójstwo lubelskiej lekarki. Plamy krwi na zegarku, który przez trzy miesiące był poza zasięgiem policji, potraktowano jak najpoważniejszy dowód. Wszystko, co przemawiało na korzyść oskarżonego, odrzucano.

  Niesłusznie skazany na 25 lat za zabójstwo domagał się 17 mln zł. Sąd przyznał mu 323 tys. zł

  dalej to tu;…

  http://przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/trzy-lata-pietnem-mordercy

 154. Siggi said

  Koniec supermocarstwa
  Opublikowano: poniedziałek, 10, listopad 2014 .

  Stany Zjednoczone tracą status supermocarstwa. Pod względem gospodarczym musiały już oddać pierwszeństwo Chinom. Także ich geopolityczny wpływ traci na znaczeniu.

  Minął już czas jednobiegunowego porządku świata – mówią analitycy międzynarodowych banków. – Historia nauczyła nas, że hegemoniczne potęgi, które postawiły tylko na siłę militarną, chylą się ku upadkowi. Także w „zglobalizowanym” świecie działa zasada: „It’s the economy, stupid!”

  W historii były zawsze fazy, w których jeden naród dominował politycznie i gospodarczo nad resztą świata. Aż do początków XX wieku była Wielka Brytania decydującym supermocarstwem. Nastąpił burzliwy czas dwóch wojen światowych, z których wyłoniły się USA i ZSRR jako nowe superpotęgi. Od chwili upadku Związku Radzieckiego pozostały Stany Zjednoczone jedynym supermocarstwem.

  Międzynarodowe banki odsuwają teraz na bok hipotezę roboczą, zakładającą przewodnictwo USA. Analitycy Saxobank i Deutsche Bank są zgodni i twierdzą, że jednobiegunowy świat jest zakończony przez szybko rozwijające się Chiny. „USA tracą swą pozycję jako dominujące mocarstwo i historia uczy, że podczas takich przełomów wzrastają geopolityczne napięcia” – stwierdza szef analityków z Deutsche Bank.

  W 1950 roku żyło w Chinach 29% ludności świata, ale udział tego państwa w gospodarce światowej wynosił zaledwie 5%. W USA było dokładnie odwrotnie: 8% ludności wytwarzało 28% dochodu na Ziemi. Teraz po ponad 60 latach jesteśmy świadkami globalnego przełomu.

  „Nowy porządek świata oznacza zmniejszenie dominacji Stanów Zjednoczonych, stopniowe osłabianie się dolara jako dominującej waluty i wzmocnienie stref handlu poza USA i Europą” – mówi analityk z Saxobank.

  „Udział USA w światowym produkcie spadł poniżej poziomu 20%, który to poziom traktowany jest jako wskaźnik dominacji gospodarczej – dodaje analityk z Deutsche Bank. – Z gospodarczego punktu widzenia żyjemy już w dwubiegunowym świecie, w którym USA i Chiny kontrolują ponad jedną trzecią gospodarki światowej”.

  Tak więc polityczna sytuacja zmieniła się znacząco w ostatnich pięciu latach. Nie tylko dlatego, że gospodarka Chin rozwija się wyraźnie szybciej od amerykańskiej. Także dlatego, że geopolityczny wpływ USA maleje. Stany Zjednoczone uczestniczą w rabunkowych konfliktach w Iraku i Afganistanie, podczas gdy tworzą się nowe sojusze przeciw USA, które to państwo nie jest już w stanie rozwiązać samodzielnie konfliktów, jak pokazują to wyraźnie ostatnie wydarzenia na Ukrainie, w Syrii czy w Iraku.

  Chiny i Rosja budują tymczasem silne antyamerykańskie i antydolarowe przymierze. Chiny zwiększają też swą obecność w Afryce i w Europie Południowej przez rozbudowę infrastruktury.

  „Właśnie znajdujemy się w bardzo rzadkim w historii momencie – w momencie upadku supermocarstwa” – podsumowuje analityk z Deutsche Bank.

  Zygmunt Białas

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/artykuly/1122-koniec-supermocarstwa

 155. Boydar said

  Warto posłuchać

 156. Guła said

  To ze USA wydoją kupcy to było do przewidzenia. A u Chińczyków wcale nie jest tak chap chap. Mają podklasę społeczną -chłopów (setki milionów biedy z nędzą) którą zagospodarowują Afrykę a przede wszystkim dzierżawione połacie Syberii.
  Po wszystkich przemianach i rewolucjach ludowych w Chinach reanimuje się klasa posiadająca. Mandaryni. Tyle tylko że czerwoni.. Zresztą zgodnie z naukami Mao.

 157. Guła said

  Dokładniej; z przewidywaniami Mao.

 158. Luxeuro said

  Oferta „Snu Amerykańskiego” nie jest już tak atrakcyjna.

 159. Ex said

 160. Ex said

  Rondo Waszyngtona

 161. Marucha said

  Policja jest celowo nieudolna, gdyż władze chcą, aby to święto kojarzyło się wszystkim z rozróbami i chuligaństwem. Bandyci są ewidentnie nasłani i być może rekrutują się ze środowisk typu „Wolna Rzeczpospolita” i tzw. antyfaszystów.

 162. Ex said

  Przede wszystkim (co widać na filmie) Policja czekała na Rondzie Waszyngtona i tam doszło do sporadycznych bójek, PO CZYM policja zaczęła spychać bójki W STRONĘ pokojowego zgromadzenia czyli pod Stadion Narodowy.

  Tam, czyli pod stadionem policja użyła gazu, petard i gumowych kul w stosunku to osób nie biorących udziału w walkach z policją. Część ze straży MN i uczestników została zatrzymana na trasie co zdezorganizowało w pewnym stopniu ich pracę, ale i tam działali o niebo mądrzej niż policja (bez samochodów, śmigłowców itd itp)

  Wszystko jest reżyserowane przez policję i rządzących ( w tym media, które są częścią aparatu przemocy/władzy). Rządzący się boją własnego cienia, została im tylko przemoc+kłamstwa.

  Gdyby policji nie było w ogóle to nie byłoby zadymy. Nie byłoby gazu, kul i petard (więc efektu medialnego), a ewentualny atak kilkudziesięciu prowokatorów przeciw ponad 100k ludzi byłby zlikwidowany w kilkanaście minut.

 163. Siggi said

  Pragmatyzm – głupcze !!!

  http://www.defence24.pl/Analiza_czeski-flirt-z-putinem

 164. panMarek said

  Głupota czy działanie przemyślane? Ciekawe, jak to było naprawdę?

  Moim zdaniem to na moście Poniatowskiego mógł być dzisiaj wystrugany znacznie lepszy numer niż w Smoleńsku. Mógł się on sprowadzić do egzekucji wszystkich bądź prawie wszystkich młodych narodowców.
  Zatrzymanie 100 tys. ludzi na wyjściu z gardzieli mostu przed Rondem Waszyngtona i „dopychanie” ich przez godzinę od strony Powiśla (od tyłu) w celu osiągnięcia większej gęstości na moście może – choć nie musi – świadczyć, że ktoś chciał zarwać cały most będący pod obciążeniem dynamicznym około 10 tys. ton czyli przekraczającym przynajmniej 5 krotną nośność mostu i wiaduktu pozbywając się w ten prosty sposób wszystkich bądź prawie wszystkich młodych narodowców.

  Ciekawe, jak to było naprawdę? Do sprawdzenia potrzebne są dane konstrukcyjno-wytrzymałościowe mostu i zdjęcia z góry, co do oszacowania wypełnienia jezdni i chodników (stąd zakaz dronów?)

  P.S. wg znaku z 1971r. nośność wiaduktu to tylko 30t a dł. przęsła to niecałe 50 mb.

 165. Siggi said

  (!)- 126 ,Filo,dla szczególnie wrażliwych. 166. ZAMACH NA GIBRALARZE – Dyktatura Sikorskiego, spisek oficerów i śledztwo blokowane przez IPN; HISTORIA Uważam Rze, Listopad 2014

  Żona ambasadora francuskiego rozwiodła się z nim i wyszła za brata mej babci, któremu urodziła kilka udanych dzieci. Ponieważ ta pani przyjaźniła się z Generałem Sikorskim to wiem, że Piłsudski chciał postawić go przed sądem jako francuskiego agenta. To nie Rozwadowski a Sikorski był głównym bohaterem CUDU NAD WISŁĄ – właściwie nad Narwią – bo w uderzeniu kawaleryjskim Piłsudskiego znad Wieprza na Brześć Litewski NIE PADŁ ANI JEDEN STRZAŁ. Zdjęcia Brata Pani Ambasadorowej, który zginął w walkach z Niemcami, przekazała mi Babcia.
  Serbowie zapłacili STRASZNĄ CENĘ za ignorowanie mnie czy OPONOWANIE. Teza, że Sikorski padł ofiarą Spisku Oficerów Piłsudczykowskich obciąża Serbów, co zaskutkowała Likwidacją Jugosławii. Ja 25 lat temu głosiłem, że śledzwo w/s Gibraltaru NIE MA SENSU bez komandosów włoskich, którzy wówczas żyli a których Niemcy wysłali w miejsce PLANOWANEJ katastrofy Liberatora Sikorskiego.
  Prchal zeznał na Łożu Śmierci, że angielscy komandosi mordowali Polaków TOPORAMI, ale ja wiedziałem, że nie Polaków tylko sobowtórów moskiewskich. W UJAWNIONEJ przez Niemców rozmowy Churchilla z Rooseveltem jest NIEDOPOWIEDZENIE: Churchill informuje Roosevelta, że przyleciał Majski z EKIPĄ Sikorskiego, która ma lecieć do Waszyngtonu, na co Roosevelt zakrzyknął: ZARĄBAĆ! – CZYM? – TOPORAMI? – I stąd wzięło się RĄBANIE POLAKÓW TOPORAMI.
  Gdy komandosi włoscy weszli na pokład zwodowanego Liberatora to Żywym był tylko Prchal, którego Anglicy nie zarąbali, gdyż miał na sobie AMERYKAŃSKI KOMBINEZON RATUNKOWY. Z tej racji zdjęcie PILOT EDUARD PRCHAL po lewej I GEN. WŁADYSŁAW SIKORSKI W KABINIE LIBERATORA PODCZAS PRZELOTU Z GIRALTARU DO KAIRU 26 MAJA 1043 R. przedstawia przelot z TANGERU NA GIBRALTAR.
  Sikorskie lecąc z Gibraltaru do Kairu zabrał Generała Broz-Tito-PINDARA, żeby spisał w Kairze numery obligacji amerykańskich na 6 bilionów $ ZŁOTYCH na IV front na Bałkanach, którym miał dowodzić Marszałek Brytyjski Pindar. Na drodze z Kairu to Tangeru czatował na Liberatora Sikorskiego as lotnictwa australijskiego, ale Sikorski leciał nad Saharą. Po przybyciu do Tangeru okazało się, że stosunki między Amerykanami a Brytyjczykami są złe i żaden Amerykanin na podróż z Pindarem do Anglii, gdzie król miał wręczyć mu Buławę Marszałkowską, nie odważył się. Amerykanie zażądali też, żeby Pierwszym Pilotem w podróży do Ameryki był AMERYKANIN Prchal, który zameldował się PO POLSKU, wobec czego Sikorski musiał najpierw odwieść Pindara na Gibraltar, i stąd Amerykański Kombinezon Pchala, który Brytyjczycy zobaczyli po raz PIERWSZY.
  Na Gibraltarze Brytyjczycy powiadomili Pindara, że ma lecieć z Majskim do Moskwy, gdzie Buławę Marszałkowską wręczy mu STALIN, i to był powód DLACZEGO Brytyjczycy pokazywali Polakom DWA Ciała Sikorskiego: I. Sikorski był ZARĄBANY przez komandosów angielskich, którego SFOTOGRAFOWALI Włosi, a 20 minut po Włochach do pływającego Liberatora dopłynęłą Straż Przybrzeżna.
  Kilka lat temu o Obligacje Amerykańskie na IV front na Bałkanach walczyła neapolitańska szkoła kopulacyjna Kadafiego-Berlusconiego, ale Kadafi został zamordowany z ZAZDROŚCI przez Sarkozego.

 167. Marucha said

  Re 162:
  Gdyby policji nie było w ogóle to nie byłoby zadymy. Nie byłoby gazu, kul i petard (więc efektu medialnego), a ewentualny atak kilkudziesięciu prowokatorów przeciw ponad 100k ludzi byłby zlikwidowany w kilkanaście minut.
  Jestem dokładnie tego samego zdania.

  Re 164:
  Pana przypuszczenie, chociaż przerażające – nosi cechy prawdopodobieństwa.

 168. Siggi said

  Spada sprzedaż Gazety Wyborczej oraz Gazety Polskiej Codziennie. To tytuły z największymi spadkami odnotowanymi w czasie pierwszych trzech kwartałów 2014 roku.

  Dane te przedstawił Związek Kontroli Dystrybucji Pracy. W okresie od stycznia do września 2014 roku liderem, pod względem średniej sprzedaży dzienników ogólnopolskich, pozostaje dziennik Fakt z wynikiem 327 tys. egzemplarzy, co oznacza spadek o 4,2 proc. w ujęciu rocznym.

  Drugie miejsce rankingu sprzedaży zajmuje Gazeta Wyborcza z wynikiem 171 tys. egz. (spadek o 15,1 proc.), natomiast na trzecim miejscu plasuje się Super Express z wynikiem 151,8 tys. egz. spadek o 1,5 proc.).

  Kolejne miejsca sprzedaży zajmują: Rzeczpospolita – 56,1 tys. egz. (spadek o 7,6 proc.), Dziennik Gazeta Prawna – 48,2 tys. egz. (spadek o 6,7 proc.), Przegląd Sportowy – 35,7 tys. egz. (spadek o 8,4 proc.), Gazeta Polska Codziennie – 22 tys. egz. (spadek o 17,4 proc.), Puls Biznesu – 10,6 tys. egz. (spadek o 9,2 proc.) oraz Parkiet – 4,5 tys. egz. (wzrost o 19,6 proc.).

 169. janek0 said

  http://www.fronda.pl/a/gdzie-abw-ruska-agentura-narodowcow-ujawnila-sie,43855.html
  http://niezalezna.pl/61320-rosyjska-prowokacja-na-wiecu-patriotycznym-w-krakowie-narodowcy-w-akcji

  „Dlaczego na miejscu nie było funkcjonariuszy ABW? Publiczne popieranie terrorysty Putina, powinno spotkać się z jak najszybszym odzewem polskich służb.”

  Za to „niezależna” poprawiła mi humor na cały dzień albo i dwa 😀

  „Podczas koncertu patriotycznego krzyczeli: Bolesław Piasecki, Łukaszenka, Asad. Niektórzy przynieśli flagi „Noworosji”, czyli terenu, który Rosja okupuje na Ukrainie. Mieli również flagę „republiki ługańskiej”. Poza tym krzyczeli, że są zielonymi ludzikami i straszyli iskanderami.”

  „Podczas dzisiejszego Wiecu Patriotycznego redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz, został został uhonorowany medalem Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.”

  Spadłem ze stołka 😀

 170. Marucha said

  Re 169:
  Poziom bełkotu Frondy, Niezależnej i innych pseudopatriotycznych witryn jest dopasowany do poziomu ich odbiorców. Kurwa daje klientowi to, czego on oczekuje i ani odrobiny więcej, bo po co?

 171. Cracovia Pany! said

  @169, Janek0.

  Oczywiście, jak ktoś nie sPiSkuje z gównym nurtem „niezależnym” to ruski agent, heh. Ci pisowcy są tak prawi, że aż lewi.

 172. Boydar said

  Jaki dzielny ten p. Celiński, wprost idealny kandydat na …

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/byly-minister-kultury-stahel-pocaluj-nas-w-d/fyvcs

 173. Guła said

  „- Ta jego ideologia, ten radykalizm, który prezentuje chociażby przez to, że nie było go na marszu Razem dla Niepodległej, powoduje tego typu sytuacje. I moralnie on za to jest odpowiedzialny, a na pewno nie ja – tłumaczył Giertych.”

  Czy to znaczy że ten marsz to jego robota?

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Roman-Giertych-odpowiedzialnosc-za-zamieszki-ponosi-Kaczynski,wid,17024825,wiadomosc.html

  Aha
  Luxeuro uprasza się o ilustrację tej …izny.

 174. Guła said

  Prawdę mówiąc to ich obydwóch nie było. No Kaczyńskich.

  Zastrzegam że jestem absolutnie apolityczny i kompletnie bezpartyjny

 175. Cracovia Pany! said

  Bardzo dobra inicjatywa:

  NA WSZYSTKICH, TYLKO NIE NA BANDĘ PARLAMENTARNĄ.

 176. Boydar said

  Coście zrobili z Panem NICK’iem, i dlaczego tak mocno.

 177. NICK said

  Czegoś nie wiem, P. Boydar?
  Nie czytałem dni ostatnich pięć. I, nie wrócę tam. Na wszelki wypadek… .:).

 178. Boydar said

  Ależ skąd, tak tylko, z obowiązku agenturalnego sprawdzam listę obecności po 11.11.

 179. NICK said

  Obecny!
  Zbyt przytomny, niestety. Ponieważ po kilku dniach całkowitej izolacji od cywilizacji, w tym spraw polskich… , źle się dzieje. Tyle nowych-starych złych spraw. Marsze jakieś… . Ani na ‚mosty’ ani do Starosty!
  Gdybym tak, ze trzy miesiące, się zaizolował. Wrócił. Poznałbym rzeczywistość?
  Diabeł przyśpiesza. „a co nagle, to po diable”, mówią.
  Próbuję, po ludzku a i Strzeliście do Boga, zabezpieczyć Rodzinę przed hekatombą, wspomóc biedniejszych ode mnie. Ot, co. Bez odzewu acz z Szacunkiem, Panie Boydar. Pan wie.

 180. Siggi said

  Stępień: Samorząd nam się wykoślawił
  rozmawiała Agata Nowakowska 12.11.2014 , aktualizacja: 11.11.2014 20:46

  .
  Wójt kontroluje stanowiska w gminie. Ta grupa tworzy kokon niezainteresowany zmianami, a już w żadnym wypadku zmianą wójta. To klęska samorządu.

  Artykuł otwarty

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,142106,16950708,Stepien__Samorzad_nam_sie_wykoslawil.html#ixzz3IrQ26pzK

 181. Siggi said

  Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” został uhonorowany medalem Służby Bezpieczeństwa Ukrainy wraz z Przemysławem Miśkiewiczem ze Stowarzyszenia Pokolenie.

  Ukraińcy są wdzięczni za pomoc jaką okazaliście – powiedział wiceszef Samoobrony Majdanu Andrij Grabow, wręczajac medale Tomaszowi Sakiewiczowi i Przemysławowi Miśkiewiczowi. To pierwszy medal jaki dostałem w życiu. Znamienne, że od Ukrainy. Widocznie tam już Rosjan przepędzili. Na serio mówiąc to wyróżnienie dla wszystkich tych Polaków którzy rozumieją, że silna Ukraina to silna Polska – mówił Tomasz Sakiewicz podczas odbierania wyróżnienia. Kiedy jechałem na Majdan, nie widziałem niepodległego narodu, ale widziałem walczących o godność. Widziałem tam dążenie do wolności. Dziękuję narodowi ukraińskiemu, że mogłem wrócić do pamiętnego sierpnia kiedy miałem 18 lat – mówił z kolei Miśkiewicz.

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zajmuje się kontrwywiadem oraz wywiadem, w tym tworzeniem siatki agentów wpływu na terenie obcych państw.

  Obecny szef SBU, Walentyn Naliwajczenko, w 2009 roku porównał polską policję do NKWD i Gestapo. „Na ukraińskiej ziemi władze zmieniały się jedna za drugą. Miały jednak wspólny cel – zniszczyć wszystko, co ukraińskie. Rozbić jedność naszego narodu. Nieważne, czy do więzienia na Łąckiego kierowała polska policja, niemieckie gestapo, czy radzieckie NKWD, ich głównymi więźniami byli bojownicy o niepodległość, członkowie ruchu wyzwoleńczego” – powiedział wówczas obecny szef SBU podczas otwarcia jednego z lwowskich muzeów.

  niezalezna.pl / dziennik.pl / Kresy.pl

 182. osoba prywatna said

  Stonoga do Sokołowskiego naucz się liczyć i nie pij tyle.

 183. osoba prywatna said

  Stonoga dzwoni do Komendy Głównej Milicji

 184. NICK said

  (180)
  No. Sukiewicz, „silna Ukraina to silna Polska”. Qooorwa=przecinek, Polska??? Czy też próby instalacji jakiegoś nowotworu. Wcale nie wirtualnego?
  I po co mi te nerwy… .

 185. osoba prywatna said

  A oto rozmowa z osobą zastępującą Prokuratora Okręgowego w Koszalinie

 186. Wiki said

  http://rt.com/news/204671-rosetta-phelae-comet-landing/

  Na zywo historyczne ladowanie Rosetta z European Space Agency

 187. Griszka said

  http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-sakiewicz-odznaczony-przez-sluzbe-bezpieczenstwa-ukrainy,nId,1550560
  http://www.prawy.pl/z-kraju/7495-bez-precedensu-red-sakiewicz-nagrodzony-przez-ukrainska-bezpieke

  W końcu mamy ptaszka w garści. Klika Sakiewicza chwali się, że Tomcio dostał medal od ukraińskiej bezpieki. Proszę o podanie tego dalej !
  Tyle w temacie tropienia agentów 🙂

  http://niezalezna.pl/61317-ukraina-dziekuje-tomaszowi-sakiewiczowi-medal-dla-strefy-wolnego-slowa

  Radzę sobie to skopiować, bo pewnie niedługo krasnoludki wszystko posprzątają.

 188. Griszka said

  Strefa wolnego słowa… 🙂 Żeby tak w biały dzień, na oczach wszystkich swoich wrogów i czytelników się ujawniać. Ech. Kiedyś bezpieka lepiej się kryła ze swoimi pacholętami. Aż mnie korci, żeby rzucić jakimś kąśliwym dowcipem o krwawych kopiejkach od oligarchy Poroszenki i daczy po Kijowem albo o agenturze kijowskiej.

 189. Griszka said

  Czy może Pan, Panie Gajowy, wrzucić na stronę główną jeden z tych artykułów ? Myślę, że Tomek Sakiewicz zasługuje na odpowiednie podsumowanie jego tzw. kariery dziennikarskiej. To moja ostatnia taka prośba, bo otrzymaliśmy w końcu oczekiwany finał zadymy na Majdanie, w którym ujawniają się główni aktorzy. Dość już w tym temacie zostało powiedziane.

 190. Boydar said

  @ Pan NICK

  … ‚mosty’ … ‚starosty’ – Panie, kto dzisiaj to załapie !
  Jakbyś Pan napisał – „tańcowały dwa pedały, jeden duży, drugi mały” – ooo ! to by było trendy

 191. Catolicus said

  123 Filo said
  Panie Filo
  Pisze Pan, że „Ja sie na poprawnej polszczyznie nie rozumiem i nie znam literackich porownan, ale z tego catolitykusa to taki katolik jak z mysiej cipki miarka na pszenice.”
  1. Kto na poprawnej polszczyźnie się nie zna, to skąd może wiedzieć „gdzie i kiedy stosuje sie bezokoliczniki”,
  2. Teksty Mordki Rosenzweiga są żartobliwe i ja także w podobnym tonie się wypowiedziałem (przynajmniej taki miałem zamysł, nie mając intencji obrażania czy krytykowania), zwracając jednocześnie uwagę w kierunku działań Buongiorno Papà (papieża Franciszka),
  3. Pana tekst jest wyraźnie kąśliwy, żeby nie powiedzieć złośliwy,
  4. Pan zrobił z Mordki Rosenzweiga żyda a ze mnie „katolika jak z mysiej cipki miarka na pszenice” na podstawie humorystycznie pisanych tekstów, co może świadczyć o jakimś stopniu oligofrenii,
  5. „zeby unikac murzynskiej polszczyzny” należy w pisowni używać polskich znaków ą, ę, ź, ż, ś
  (jest nawet taka akcja BYKOM-STOP http://titanquest.gram.pl/news.php?readmore=99.
  http://bykomstop.avx.pl/jakpisac.html -tylko skąd Pan może o tym wiedzieć).
  6. Pan nawet nie potrafi prawidłowo przepisać nazwy (Catolicus a nie Catholicus czy catolitykus).

  Pozdrawiam.

 192. Dzonyy said

  ad 155 Pan Boydar
  Niezłe to.

 193. janek0 said

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1285342,NATO-ostrzega-Rosja-wkracza-na-Ukraine-Sciaga-ciezkie-uzbrojenie

  Moskwa ma wprowadzać na Ukrainę ciężką artylerię, systemy obrony przeciwlotniczej, czołgi i wozy bojowe. Na Krymie zaś stacjonują jednostki przygotowane do ataku nuklearnego.
  Aj-waj!

  PS Przyłączam się do prośby Pana Griszki, takie wydarzenie zasługuje na uhonorowanie oddzielnym wpisem w Gajówce.

 194. NICK said

  (190) P. Boydar. Trendy to ja byłem wieki temu.
  Gdy, na wczasach z rodzicami, w Międzyzdrojach, we świetlicy WSK PZL Świdnik, wybiłem trzy mleczaki, młodocianemu – jak ja. Bo nazwał mnie pedałem. Chociaż nie wiedział co to znaczy, to, za niewiedzę, oberwał. A teraz? To lać należy po zębach stałych! HUK.

 195. Boydar said

  No, niezłe; trochę im qurwa współczuję, ale nie za dużo

 196. pawko said

  Cóż więc w naszych okolicznościach przyrody znaczy hasło: polski handel w polskich rękach? Chodzi o to, by wyrzucić z kraju sieci, a przynajmniej zmusić je do płacenia podatków. To się musi odbyć poprzez decyzje na szczeblu rządowym, inaczej się nie da. No i załóżmy teraz, że Ruch Narodowy wygrywa wybory, sejmu wchodzą ludzie tacy jak Zawisza Artur i Marek Jurek. I co przychodzi do nich lobbysta z Biedronki w walizką pieniędzy i teczką obietnic, a oni mówią mu – wynocha wszarzu, teraz w centrach wielkich miast i na ich obrzeżach będzie królować polski handel? Już to widzę. Oni albo godzą się na jego warunki, albo zakładają go wyrzucają i własne sieci, w których towar jest jeszcze gorszy niż w tych dzisiejszych. Handel sieciowy opiera się na wyzysku producentów i na ich uzależnieniu od kredytów bankowych. Pokażcie mi polityka, który zadrze z bankami. Ludzie z Ruchu Narodowego mogą do upojenia opowiadać o tym, jak to wyrzucą banki z centrów miast i wpuszczą tam sklepikarzy. Nie zrobią tego, bo po pierwsze nigdy nie uzyskają władzy. Nie do tego są przeznaczeni. Po drugie kiedy staną przed nimi polscy lobbyści od drobnego handlu i przedstawiciele sieci i banków oni z miejsca się zorientują kogo i dlaczego należy popierać. I nie będą to ci biedni sklepikarze.

  http://coryllus.pl/?p=1856

 197. Dzonyy said

  Że Anna? Że nie żyje? To tak, tu współczucie tak. Ale tekst niezły tej pieśni. No i Czesław który Śpiewa, miałem nadzieję, że wyzwoli sie spod swojej pierwszej pieśni. Chyba mu się udało.

 198. Griszka said

  @193 Janek0
  Nie zauważyłem, że Pan Siggi rozpoczął ten wątek i może trochę niepotrzebnie go zdublowałem. Artykuł, który on podał z serwisu Kresy.pl, jest najlepiej napisany.
  Dziękuje za głos wsparcia. Trzeba nagłośnić tą sprawę, bo Sakiewicz musi odczuć na własnej skórze, że za każdym razem gdy on zabierze głos lub jeden z jego pachołków/wyznawców, będzie przywołany do porządku etykietką agentury albo docinkami, że artykuł jest sponsorowany przez ukraiński odpowiednik SB. To jest po prostu gwiazdka z Nieba, ten ich brak rewolucyjnej czujności 🙂

 199. Boydar said

  @ Pan Dzonyy

  Anna to tylko pretekst. Nie ma przypadków, niech Pan popatrzy na datę – 2012; no a w mendiach to te jego wykonanie to ono nie było za bardzo promowane. Jak młoda kukułka przedstawiała wykonawców na koniec, to Czesiu dostał owację na stojąco. Generalnie się wsiarze zwijają; trochę im zejdzie, poszły won !

 200. Machlojski said

  Nie ma się co oszukiwać nie jesteśmy ani najmądrzejszym, ani najbystrzejszym narodem w Europie. Ale już w zawiści, zacietrzewieniu, samochwalstwie możemy śmiało konkurować w świecie.

  Moja wypowiedż może brzmi anty polsko ale niestety jest prawdziwa; jak macie inne zdanie to podajcie przykłady zalet które mamy, tylko my i których mogli by się uczyć inni od nas (poza kombinatorstwem).

 201. Dzonyy said

  Wiem Panie Boydar. Czesław nie jest generalnie promowany, ale ten tekst nie jest jego, tylko Kofty o ile dobrze widziałem. On to zaspiewał i chwała mu za to. Muzyka Kukulski Jarosław, mąż Anny. Myślę, że muzyka środka tak prędko się nie zwinie, o ile wogóle, to za duży biznes jest. Kwestia tych, co to mogą coś przekazać i za nich trzeba trzymac kciuki. Nawet przy okazji festiwalu z okazji Anny.

 202. osoba prywatna said

  Nowości Słowian 71. Białoruś nie pomaga Donbasowi

 203. osoba prywatna said

  Niezwykła ptasia symbolika
  http://rme.cbr.net.pl/archiwum/listopad-grudzie-nr-52/163-kultura-i-tradycje-ludowe/394-niezwyka-ptasia-symbolika.html

 204. osoba prywatna said

  Wolność niby wywalczono,
  – a w niej Polskę zniewolono.
  Wolność dzisiaj Żydzi mają,
  – co chcą z Polską wyrabiają.

  Naród tak już ogłupiony,
  – ma się cieszyć z każdej strony.
  Więc za przemysł rozłożony,
  – Śląsk dokładnie spustoszony.

  Za zniszczone do cna stocznie,
  – niech Stoczniowiec dziś odpocznie.
  Cieszą się dziś też ,,działacze”,
  – a że wielu z nędzy płacze?

  Cóż to zdrajców dziś obchodzi,
  – oni płyną w innej łodzi!
  Wy się dla nich nie liczycie,
  – oni mają inne życie !

  Zła komuna jaka była,
  – coś takiego nie zrobiła!
  Z czego się więc cieszyć mamy?
  Że Kraj Żydom dziś sprzedany?
  Długi których nie oddamy?

  Stół okrągły po to był,
  – aby Żyd tu dobrze żył.
  Dziś od dołu to widzimy,
  – głośno o tym już mówimy.

  Ja o Polskę też walczyłem,
  – lecz nie taką ! Się myliłem.
  Bo za mało coś robiłem,
  – a dziś w nędzę się wpędziłem.

  Muszę zrobić przemówienie,
  prosić Was o przebaczenie.
  Też zostałem oszukany,
  – że dziś kraj jest wyniszczany.

  Tu zapytać nie zaszkodzi,
  – jaką przyszłość mają młodzi?
  Wielu młodych już narzeka,
  – wielu w niebyt też ucieka.

  Media o tym nie gadają,
  – taki układ z Żydem mają.
  Jak się całkiem wyludnimy,
  – to się wtedy przebudzimy.

  Wstajesz a tu Żydzi wszędzie,
  – co też z naszą Polską będzie?
  Nazwą wtedy Ją Syjonem,
  – i dla zdrajców będzie domem!

  Tam gdzie stoi Częstochowa,
  – Ściana płaczu będzie nowa.
  I nie będzie też ,,kiwanie”,
  – łzy, modlitwa i różaniec.

  Nasz Ty Stwórco. Dobry Boże,
  – przywróć mądrość Polsce może!
  Byśmy oczy otworzyli,
  – Żydów z władzy wyrzucili!

  Żyd jest w Rządzie , Solidarności,
  – niech się na mnie tutaj złości.
  W Sejmie jest ich chyba pół,
  – a kto przeczy, niech da na stół.

  A najlepiej to by było,
  – by co złe się nie spełniło.
  Naród Polski jest wspaniały,
  – czuwa nad Nim Orzeł Biały.

  My do Żydów nic nie mamy,
  – lecz z urzędów wypraszamy.
  Światu wtedy więc powiemy,
  – w swoim domu rządzić chcemy.

  Korzystają z gościnności,
  – niech się na nas Żyd nie złości.
  Zwróćmy się o pomoc Nieba,
  – w zagrożeniu tak też trzeba.

 205. Mlokos said

  Coś więcej o satanizmie w wojsku USA, niezupełnie zwykłym, ale tym, które pilnuje broni jądrowej:

  http://www.veteranstoday.com/2014/11/11/330695/

 206. osoba prywatna said

  Dr Suzanne Humphries omawia temat szczepionek

 207. osoba prywatna said

  Gdańszczanie łożą rok w rok miliony euro na rzecz mieszkańców Lipska, stolicy Saksonii, jednego z landów dawnej DDR. Odkręcając kurek z ciepłą wodą i zawór termostatu przy grzejniku mieszkańcy Gdańska sponsorują bilety na baseny i komunikację miejską w Lipsku, Handball-Club Leipzig, FC Lokomotive Leipzig i Red Bull Arenę w tym mieście. Ten komfort mieszkańcom Saksonii zapewnił prezydent Paweł Adamowicz. Od tamtej transakcji mija 10 lat.
  http://www.wybrzeze24.pl/aktualnosci/kulisy-prywatyzacji-gpec-10-lat-neokomunalizacji

 208. marta15 said

  ladny kawalek muzyki jazzowej

 209. osoba prywatna said

  Rosyjska armia cudzoziemska
  http://pl.novorossia.today/novorossia-news/rosyjska-armia-cudzoziemska.html

 210. Tekla said

 211. Griszka said

  Sakiewicz działa zgodnie z polską racją stanu ! Grzmią lemingi na forach i obwołują go drugim Kuklińskim.

 212. Siggi said

  Głosy na ten temat …

  Ks. Isakowicz-Zaleski o odznaczeniu Tomasza Sakiewicza przez tajne służby ukraińskie: takiego przypadku nie było we współczesnym polskim świecie dziennikarskim
  „Czy przyjmowanie takich odznaczeń jest zgodne z etyką dziennikarską czy nie? Dla wiarygodności całego środowiska dziennikarskiego warto poszukać odpowiedzi na te pytania – komentuje sprawę odznaczenia redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski
  Takiego bowiem przypadku jeszcze nie było we współczesnym polskim świecie dziennikarskim, który broni się jak może, aby nie być podejrzewanym o jakiekolwiek związki z zagranicznymi służbami specjalnymi – pisze ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Inna sprawa, że Sakiewicz i jego podwładni ciężko na to odznaczenie pracowali, oskarżając non-stop wielu polskich patriotów, że są „ruskimi agentami”, „agentami pływu” lub „pożytecznymi idiotami” – dodaje duchowny. Kapłan stawia również pytanie o wiarygodność odznaczonego dziennikarza:

  Czy przyjmowanie takich odznaczeń jest zgodne z etyką dziennikarską czy nie? Dla wiarygodności całego środowiska dziennikarskiego warto poszukać odpowiedzi na te pytania – podkreśla ksiądz Isakowicz-Zaleski.

  isakowicz.pl / Kresy.pl

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Bez precedensu – red. Sakiewicz nagrodzony przez ukraińską bezpiekę
  Z kraju środa, 12, listopad 2014 10:24 Matylda Kubik
  Bez precedensu – red. Sakiewicz nagrodzony przez ukraińską bezpiekęRedaktor naczelny „Gazety Polskiej” otrzymał medal Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w podziękowaniu „za pomoc”. Kolejnym nagrodzonym był Przemysław Miśkiewicz ze Stowarzyszenia Pokolenie.

  – Ukraińcy są wdzięczni za pomoc jaką okazaliście – powiedział wiceszef Samoobrony Majdanu Andrij Grabow, wręczając medale obydwu nagrodzonym. Tomasz Sakiewicz nie krył wzruszenia. – To pierwszy medal, jaki dostałem w życiu – emocjonował się, odbierając wyróżnienie.

  – Przede wszystkim jednak,jest to wielka radość dla samego odznaczonego. Takiego bowiem przypadku jeszcze nie było we współczesnym polskim świecie dziennikarskim, który broni się jak może, aby nie być podejrzewanym o jakiekolwiek związki z zagranicznymi służbami specjalnymi. Inna sprawa, że Sakiewicz i jego podwładni ciężko na to odznaczenie pracowali, oskarżając non-stop wielu polskich patriotów, że są „ruskimi agentami”, „agentami pływu” lub „pożytecznymi idiotami” – skomentował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. – A co na to stowarzyszenia dziennikarskie w Polsce? Czy przyjmowanie takich odznaczeń jest zgodne z etyką dziennikarską czy nie? – pytał. – Dla wiarygodności całego środowiska dziennikarskiego warto poszukać odpowiedzi na te pytania – dodał.

  – Przyjmowanie odznaczeń od jakichkolwiek służb bezpieczeństwa, a już w szczególności zagranicznych jest nie tylko nieetyczne, ale powinno skazywać dziennikarzy pokroju Sakiewicza na śmierć zawodową – oceniła Anna Wiejak, dziennikarz portalu Prawy.pl i przewodnicząca Oddziału Polonijnego Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. – Moim prywatnym zdaniem red. Sakiewicz powinien zostać wezwany do ABW w celu wyjaśnienia, za jakie to zasługi otrzymał medal SBU – stwierdziła, zauważając, iż tym samym Sakiewicz mógłby zostać oficjalnie okrzyknięty „ukraińskim agentem”, żeby nie powiedzieć „neobanderowskim”.

  Jest bowiem powszechnie wiadome, że Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zajmuje się nie tylko kontrwywiadem oraz wywiadem, lecz również tworzeniem siatki agentów wpływu na terenie obcych państw.

  Matylda Kubik

 213. osoba prywatna said

  Margarita Seidler – ceolowo wybrałam miejsce zamieszkania, Świętą Ruś
  Celowo wybrałam miejsce zamieszkania, Świętą Ruś, ponieważ nie chciałam już dłużej żyć w Eurosodomie
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/margarita-seidler-ceolowo-wybralam-miejsce-zamieszkania-swieta-rus-2014-11

 214. jojo said

  Rozważając obecną sytuację środowisk kresowych w Polsce, dochodzę do wniosku, że główny ciężar krwawej apokalipsy z epoki mordów ukraińskich nacjonalistów dokonanych na 200 tysiącach obywatelach polskich w czasie II Wojny Światowej, Polaków, Czechów, Rosjan, Żydów, Ormian przejęli nie tylko banderowcy z nowego rządu Ukrainy ze swoim prezydentem Żydem Petro Poroszenko – Walzmanem i Żydami w rządzie, tworząc judeo Ukrainę nacjonalistyczno – faszystowską, antysemicką i antypolską, ale również te same środowiska rozgnieżdżone w naszym nieszczęśliwym kraju, jak określa Polskę Stanisław Michalkiewicz. Prym strukturalny wiedzie tu Organizacja Ukraińców w Polsce ze swoim prezesem Piotrem Tymą, uzyskująca medialne poparcie ukraińskiej gazety, ukazującej się w Polsce, nazywającej siebie „Gazetą Polską” mająca obecnie tyle wspólnego z polską racją stanu w kontekście założeń politycznych polskiej centro-prawicy, co ja lwowianin, 83 – letni świadek historii z agenturą rosyjską i szabes goizmem, parszywymi kłamstwami jak ta ukraińska gazeta pomawia środowiska kresowe w Polsce.

  EWA KUREK ZWOLENNICZKA STRONNICTWA AMERYKAŃSKO – ŻYDOWSKIEGO i KÓŁ BANDEROWSKICH W POLSCE.

  To tego towarzystwa dołączyła dr Ewa Kurek , szkalująca niewybrednie kłamstwami historycznymi i pomówieniami personalnymi na łamach „Warszawskiej Gazety” ; 3-9 X 2014, Waldemara Łysiaka i Aleksandra Szumańskiego, 83 letniego świadka historii ze Lwowa,

  http://gazetaobywatelska.info/blog/showEntry/1242

 215. Guła said

  Panu mecenasowi Romanowi Kafel, kawalerowi orderu Patriota, słowa uznania i szacunku przekazuję, tę drogą

Sorry, the comment form is closed at this time.