Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Kura domowa o Wolne tematy (67 – …
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

5 minut, które mogą wydłużyć życie do 100 lat

Posted by Marucha w dniu 2014-11-09 (Niedziela)

W świecie, gdzie dorosły człowiek nie ma chyba ani jednej wolnej chwili, a stres towarzyszy na każdym kroku, każdy w tajemnicy żywi nadzieję, że uda mu się zachować zdrowie i młodość co najmniej do 100 lat. Niestety bez specjalnych zabiegów i procedur jest to niemożliwe.

Dzisiaj zapoznamy Państwa z pięcioma najbardziej skutecznymi metodami zachowania dobrej kondycji i samopoczucia, które zajmą nie więcej niż pięć minut dziennie, a zapewnią zachwycający efekt.

Coach zdrowego stylu życia Olga Samojlenko udziela użytkownikom Głosu Rosji kilku pożytecznych rad, jak codziennie uzyskiwać maksymalne korzyści dla zdrowia.

1. Jedzcie pięć magicznych produktów do odmładzania organizmu.

Istnieje grupa produktów bardzo pożytecznych dla całego organizmu, które podnoszą odporność, chronią przed działaniem wolnych radników, rozświętlają i poprawiają sprężystość skóry. Po pierwsze, jest to woda. Codzienne spożywanie 1,5 litra czystej wody pitnej czyni prawdziwe cuda. Nieprzypadkowo znani politycy i hollywoodzkie gwiazdy stosują się do tej zasady i piją codziennie odpowiednią ilość wody. Kieliszek czerwonego wina pomoże w skutecznej walce organizmu z wolnymi rodnikami i wzmocni krążenie. Poza tym, czerwone wino zmniejsza liczbę komórek tłuszczowych w organizmie, chroni przed zaburzeniami przemiany materii, w tym otyłością.

Ci, którzy chcą zachować jasność umysłu do najstarszych lat, powinni włączyć do diety łososia, który zawiera kwasy omega-3, obniżające ryzyko powstawania zaburzeń depresyjnych i poznawczych u starszych osób.
Skórka cytryny to prawdziwy skarb dla mieszkańców współczesnych metropolii. Poza tym, że jest to źródło witamin, pozytywnie wpływa również na układ kostny. Zawiera dużą ilość wapna i witaminę C, która umacnia tkankę kostną. Skórka cytryny pomaga w zapobieganiu takim chorobom, jak osteoporoza, reumatyzm i zapalenie stawów.

Płatki owsiane lubiane przez Anglików powinny koniecznie znajdować się w diecie wszystkich, którzy chcą obchodzić swój setny jubileusz. Olga Samojlenko przypomina, że płatki owsiane są niezastąpionym źródłem witamin i minerałów. Poprawiają humor i kondycję a także posiadają działanie antystresowe, związane z zawartością witaminy B6. Ponadto płatki są bogate w witaminę A, karotynę, ryboflawinę, tokoferol oraz tiamin. Zawarta w płatkach witamina K zapobiega osteoporozie, poprawia krzepnięcie krwi oraz sprzyja normalnemu funkcjonowaniu nerek, co jest bardzo ważne dla osoby w każdym wieku.

2. Korzystaj ze schodów

Wszyscy wiemy, że do podtrzymywania kondycji zamiast windy należy korzystać ze schodów, lecz niewielu gotowych jest, aby zajmować się tym codziennie. Tymczasem Olga Samojlenko proponuje wspaniałą alternatywę: nie koniecznie wchodzić po schodach, dla normalnego krążenia i podtrzymania kondycji mięśni łydek i pośladków wystarczy schodzić po schodach, co jest o wiele prostsze.

3. Medytuj

Wystarczy 5-minutowej medytacji dziennie, aby na zawsze zapomnieć o codziennych stresach i bezsenności. Ta dawna praktyka jogi również świetnie nadaje się do odprężenia, nastawienia się na pozytywny tok myślenia i wizualizacji dążeń.

4. Przytulaj się

Niewiarygodne ale prawdziwe: przytulanie się jest nie tylko przyjemne, lecz również pożyteczne. Po pierwsze, przytulanie się wywołuje u człowieka poczucie bezpieczeństwa. Po drugie, zdrowie psychiczne człowieka jest nierozerwalnie związane z zaspokojeniem taktylnych potrzeb. Psycholodzy dawno temu udowodnili, że człowiek obok innych żywych istot potrzebuje dotykania. Dotyk zarówno człowieka, jak kota lub psa równie dobrze zaspokaja „dotykowy głód”. Właśnie dlatego samotne osoby często biorą do domu pupili i lubią je przytulać. Poza tym, zdaniem naukowców, ludzie, którzy regularnie się przytulają, przeciętnie żyją o dziesięć lat dłużej niż ci, którzy tego nie robią.

5. Zrób komplement

Szczere komplementy uszczęśliwiają ludzi. Skoro tak, to nie ma nic prostszego, żeby ucieszyć kogoś z bliskich lub nawet nieznajomą osobę miłym słowem. Zdaniem Olgi Samojlenko, komplement nie tylko może pozytywnie wpłynąć na życie społeczne, lecz również na zdrowie, ponieważ poczucie wdzięczności innej osoby poprawia stan psychiczno-emocjonalny i normalizuje ciśnienie.

Przedstawiliśmy kilka prostych porad, które pomogą w przeżyciu zdrowego, spokojnego i bogatego życia i przywitać 100. urodziny w pełnej gotowości.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 18 do “5 minut, które mogą wydłużyć życie do 100 lat”

 1. osoba prywatna said

  Oszustwa medyczna. Okna szansy
  Opinie profesjonalistów i demaskatorów medycznych

  Są profesjonaliści medyczni mający sumienie i godność. niektórzy z nich mają odwagę się wypowiadać. Poniżej komentarze i słowa niektórych z najbardziej szanowanych profesjonalistów w dziedzinie medycznej:

  Dr Russell L Blaylock [emerytowany neurochirurg i autor. Były kliniczny asystent profesor neurochirurgii z University of Mississippi Medical Center.] tak wyjaśnia krąg zysków:

  „Główne firmy farmaceutyczne wydają ogromne pieniądze na wpływ na program nauczania w naszych szkołach. Giganci farmaceutyczni przekazują duże dotacje dla głównych szkół medycznych… Oni również wspierają finansowo badania naukowe żyrujące ich leki, podpisują lukratywne kontrakty z profesorami szkół medycznych na drobne projekty, i szkołom medycznym dostarczają podręczniki, organizują konferencje, a nawet wykłady”.

  „To wszystko wpływa na to czego profesorowie medyczni uczą początkujących lekarzy. To pranie mózgów trwa nawet po ukończeniu skoły medycznej”.

  „Firmy farmaceutyczne wydają około $2.5 mld na reklamy i zdobywanie lekarzy poprzez sponsorowane seminaria edukacyjne, wizity do siedzib firm farmaceutycznych, jak również na ponad 315.000 przyjęć i imprez rocznie, jest to tylko 15% ich całkowitego budżetu reklamowego. Pewne badanie wykazało, że 7 gigantów farmaceutycznych zarobili więcej niż 7 największych producentów samochodów, 7 firm zajmujących się ropą, i 7 największych linii lotniczych (razem)”.

  Dr Allan Greenberg:

  „Jako emerytowany lekarz, mogę uczciwie powiedzieć, że jeśli nie ulegniesz poważnemu wypadkowi, to twoją najlepszą szansą dożycia sędziwego wieku jest unikanie lekarzy i szpitali, i nauczenie się reguł odżywiania, medycyny zielarskiej i innych form medycyny naturalnej, chyba że jesteś szczęściarzem i masz dostęp do lekarza naturopaty. Prawie wszystkie leki są toksyczne i opracowane po to by leczyć objawy, a nie wyleczyć nikogo. Szczepionki są bardzo niebezpieczne, nigdy ich dokładnie nie zbadano czy udowodniono ich skuteczność, i mają mały wskaźnik ryzyko/ korzyść. Większość operacji chirurgicznych jest niepotrzebna, i większość podręczników medycznych jest niedokładna i oszukańcza. Prawie każdą chorobę uznaje się za idiopatyczną (nieznane przyczyny) albo genetyczną – choć to nie jest prawdą. Krótko mówiąc, nasz główny strumień systemu medycznego jest beznadziejnie niezdarny i/lub skorumpowany. Leczenie raka i chorób degeneratywnych to narodowy skandal. Im szybciej tego się dowiesz, tym lepiej dla ciebie”.

  Dr Charles E Page:

  „Przyczyna większości chorób jest w trujących lekach, które lekarze zabobonnie przepisują by leczyć”.

  O W Holmes, (prof. Med. Harvard University):

  „Gdyby wszystkie leki na świecie wrzuciło się do morza, byłoby to złe dla ryb i dobre dla ludzkości”.

  Dr Robert Henderson:

  „Każdy lek nasila i komplikuje dolegliwości pacjenta”.

  Dr Henry Lindlahr:

  „Największą część wszystkich przewlekłych chorób tworzy tłumienie poważnej choroby przez zatruwanie lekami”.

  Dr William Osler:

  „Człowiek przyjmujący leki musi wyleczyć się dwa razy: raz z choroby, i raz z medycyny”.

  Dr L F Kebler:

  „Po co pacjent ma połykać truciznę dlatego że jest chory, albo przyjmować coś co z człowieka zdrowego zrobi chorego”.

  Dr Carl C Pfeiffer:

  „Na każdy lek korzystny dla pacjenta jest naturalna substancja, która jest tak samo skuteczna”.

  Dr ROBERT E WILLNER:

  „Ale według mnie one (zioła) są w 95% lepsze od każdego leku farmaceutycznego!”

  Dr Rath:

  „Farmaceutyczny „biznes chorobowy” to największy oszukańczy i szalbierski biznes w dziejach ludzkości. Obiecanego przez firmy lekowe produktu „zdrowia” nie dostarcza się milionom pacjentów. Zamiast tego, najczęściej dostarczane „produkty” są odwrotne: nowe choroby i często śmierć”.

  Dr Guylaine Lanctot [Znana lekarz z Quebec, znalazła się na celowniku establiszmentu medycznego za szczere wypowiedzi]:

  „Establiszment medyczny blisko współpracuje z międzynarodową farmą, której głównym celem są zyski, a najgorszym koszmarem epidemia zdrowia. MUSI się sprzedawać dużo leków. Żeby to zrobić dozwolone jest wszystko: kłamstwa, oszustwa i łapówki. Lekarze są głównymi sprzedawcami dla firm farmaceutycznych. Oni są nagradzani grantami na badania, prezentami i przywilejami. Głównymi kupującymi jest społeczeństwo – od niemowląt do osób starszych – którzy MUSZĄ być gruntownie leczeni i szczepieni… za wszelką cenę! Dlaczego władze zakazują alternatywnej medycyny? Bo służą przemysłowi, a przemysł nie może zarabiać na ziołach, witaminach i homeopatii. Nie może opatentować substancji naturalnych. I dlatego wpychają syntetyki. Oni kontrolują medycynę, i dlatego mogą nakazywać szkołom medycznym czego mogą, a czego nie mogą uczyć”.

  Prof. Albert Schatz [(Mikrobiologia), odkrywca streptomycyny i laureat Nagrody Nobla]:

  „Fluoryzacja … to największe oszustwo jakie kiedykolwiek popełniono, a zrobiono to większej liczbie ludzi niż jakiekolwiek inne oszustwo”.

  Dr Charles Gordon Heyd [znany amerykański chirurg, 1884-1970. Pamiętany szczególnie za sprzeciw wobec fluoryzacji. Przewodniczący American Medical Association 1936-1937]:

  „Oburza mnie perspektywa wykorzystywania wody jako nośnika leków. Fluor to korodująca trucizna, która wywołuje poważne długoterminowe skutki. Każda próba wykorzystania w ten sposób wody jest żałosna”.

  „Żaden przy zdrowych zmysłach lekarz nie wręczyłby pacjentowi butelki wypełnionej niebezpieczną substancją, by dawkował ją sobie jak chciał? A jeszcze Publiczna Służba Zdrowia uczestniczy w programie szeroko zakrojonej propagandy zalecającej społeczeństwu tak właśnie robić? Celem aplikacji fluoru nie jest zagwarantowanie czystej i pitnej wody, a skażanie jej niebezpieczną, toksyczną substancją, żeby aplikować masowo substancję konsumentom, bez względu na ich wiek albo kondycję fizyczną”.

  Dr Henry G Bieler [1965, „Żywność to twój najlepszy lek” – Food is Your Best Medicine]:

  „Jako lekarz z ponad 50-letnią praktyką, doszedłem do trzech zasadniczych wniosków w kwestii przyczyn i leczenia chorób. Ta książka jest o tych wnioskach”.

  „Pierwszy – główną przyczyną choroby nie są bakterie. Uważam, że chorobę wywołuje zatrucie krwi [toxemia], którego skutkiem jest upośledzenie i rozpad komórek, otwierające drogę dla rozmnażania się i ataku bakterii”.

  „Drugi – w niemal każdym przypadku stosowanie leków w leczeniu pacjentów jest szkodliwe. Leki często wywołuja poważne skutki uboczne, a niekiedy nawet kreują nowe choroby. Wątpliwe skutki jakie dają pacjentowi są w najlepszym przypadku chwilowe. Ale liczba leków na rynku corocznie zwiększa się geometrycznie, kiedy każda firma chemiczna opracowuje własną wersję składników. Rzadko spotyka się lekarza który ma pełną świadomość potencjalnego zagrożenia skutków ubocznych wszystkich tych leków”.

  „Trzeci – chorobę można leczyć odpowiednią dietą. To twierdzenie może wydawać się zwodniczo proste, ale doszedłem do niego dopiero po intensywnym zbadaniu bardzo złożonego tematu: chemii koloidalnej i hormonalnej”.

  „Moje wnioski opierają się na wynikach eksperymentalnych i obserwacyjnych, zgromadzonych przez lata leczenia pacjentów z sukcesem. Czasem stosowałem leki w nagłych sytuacjach, ale te przypadki były rzadkie. Zamiast tego, na dolegliwości zalecałem pacjentom antidotum jakie do dyspozycji dała im Natura”.
  I na koniec: to twoje zdrowie – twoja odpowiedzialność

  Uznaj fakt, że to twoje ciało – a nie własność FDA czy Wielkiej Farmy. To ty cieszysz się kiedy ono jest zdrowe – a cierpisz kiedy jest chore. Zajmij się nim, weź odpowiedzialność za nie, i podejmuj własne decyzje.

  Zachowanie zdrowia jest, w rzeczywistości, łatwe i proste – to jest oczywiście stabilny stan. To choroba jest stanem sztucznym i niestabilnym – zapewnij organizmowi równowagę ciała i sam się wyleczy. Szanuj swoje ciało – nie atakuj go chemikaliami i truciznami. Jedz naturalne i pożywne pokarmy – nie padaj ofiarą swoich kubków smakowych.

  Pokarm to paliwo, które daje energię organizmowi by wykonywał wyznaczone mu przez ciebie zadania. On jest również źródłem energii jaką organizm wykorzystuje do leczenia, naprawy i regeneracji.

  I nie zapominaj: twój organizm wymaga także regularnej naprawy – nazywamy to ćwiczeniami. Regularne ćwiczenie jest kluczowe dla zachowania twoich narządów wewnętrznych i systemu mięśniowo-kostnego w tip-top kondycji.

  Słuchaj swojego organizmu, daj mu potrzebny odpoczynek, i opiekuj się nim. Zostaniesz nagrodzony życiem pełnym energii i radości, bez żadnego bólu i niewygody.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/oszustwa-medyczna-okna-szansy-2014-11

 2. krzysztof P said

  No cóż, – zapytał mnie kiedys p. doktor dlaczego nie chcę się poddać słusznym jego zdaniem badaniom?
  Odpowiedzialem, że zdrowie o jakim on wie – wcale nie jest NAJWAZNIEJSZE w naszym zyciu? Jemu kopara opadła – a ja nie zgodziłem sie na wysiłkowy test serca, w sytuacji gdy NIE serce ale cholernie bolały mnie nerki ( stąd ta wizyta )
  Zadne wyciszenie w medytacji jogii, tylko modlitwa daje spokój wewnetrzny !!!

 3. kuba1902 said

  Reblogged this on Złoty Wiek Gai – Golden Age of Gaia.

 4. AlexSailor said

  Ten artykuł to ma być żart??

 5. Boydar said

  Nie, Panie Alex, to pieczołowite i systematyczne zatykanie dziurek w zęzie.

 6. nutka said

  Bardzo mi się podoba. Część rzeczy zbieżna z moimi nawykami.

 7. bylekto said

  Joga jest świadectwem prawdziwej intencji artykułu.
  „Głęboko katolickiej” intencji.
  Podobno Pan Bóg zabiera stąd każdego w najlepszym dla niego momencie. Więc mam walczyć z Panem Bogiem?
  Nie jestem Jakubem!

 8. hulsz said

  Ja dodam do tych pieciu jeszcze jeden punkt chcesz dlugo zyc wyjedz z Polski

 9. krzysiek4 said

  Łososie Frankensteina
  http://nowaatlantyda.com/2010/09/21/lososie-frankensteina/

  Naukowcy przyznają, że nawet oni nie są w stanie przewidzieć długoterminowych skutków jego spożycia. Tymczasem, mięso to zostało uznane za nadające się do spożycia, a to na podstawie badań opłaconych przez firmę, która wyprodukowała tę kreaturę GMO! Na szczęście, rząd USA jest prawnie zobowiązany skonsultować swoją ostateczną decyzję z opinią publiczną. Rosnąca cały czas grupa konsumentów, ekologów i rybaków wzywa do odrzucenia tej propozycji.

  Powstrzymaj atak ryby Frankensteina

  http://www.avaaz.org/pl/stop_frankenfish_r/?cJOESdb

 10. Marcin said

  Zamiast tego łososia niewiadomego teraz pochodzenia polecam siemię lniane lub picie oleju lnianego tłoczonego na zimno – zawsze rano przed śniadankiem! Taniej i na pewno nie mniej zdrowiej.
  Polecam również olejek z oregano – czyni cuda i oczywiście nieoceniony czosnek( byle nie chiński ) lub syrop z czosnku, miodu i cytryny na zimowe dni.

 11. marta15 said

  Medytuj, joga??
  kto to i dalczego propaguje tu okultystyczne praktyki?

 12. Mańka said

  Oj no szatan spoziera z tego artykułu jak nic 😀

  A tak na serio, to nie polecam spożywania skórek z nieorganicznych cytryn.

 13. Marucha said

  Re 12:
  Oczywiście, że Szatan, bo któż by inny zachęcał do zdrowego trybu życia?
  Zwłaszcza te medytacje. Innych medytacji, niż yogistycznych, przecież nie ma.

 14. Alfred Montbank said

  Jeśli chodzi o zdrowie co się zowie, to polecam dla wszystkich, w szczególności dla Pana Maruchy, stronę http://portal.bioslone.pl/

 15. — Do wpisu Pana Maruchy w 13-tce —
  Wlasnie , dlaczego tak zle to slowo -medytacja- . Bo czymze jest
  np. rachunek sumienia przed nocnym spoczynkiem i rowniez modlitwa ?

 16. NyndrO said

  Ad 15.* Aby mniej raziło Szatanem,można to nazwać „kontemplacją”.

 17. Boydar said

  Jak będzie mniej raziło, to Szatan się bardzo ucieszy; on to w ogóle jest najbardziej zawodolony kiedy ludzie myślą że on nie jest.
  Trzeba zawsze pluć prosto i rozważać, rozważać …

 18. osoba prywatna said

  Dr David Kennedy – Fluoryzacja wody

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: