Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Kierowcy mają dość. „To…
  J o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Żydzi i Kahały

Posted by Marucha w dniu 2014-11-09 (Niedziela)

1. O władzy Kahału i prawidłach względem udzielania żydom pozwoleń do zamieszkania w obrębie działalności tegoż. — 2. O sprzedaży Hazaka i Meropije (praw eksploatacji majątków nieruchomych i ruchomych, należących do Chrześcijan, również jak eksploatowania samychże osób. nie posiadających majątków).

Zdanie, jakiem wielki poeta niemiecki Schiller określił obraz historyczny pobytu żydowskiego w Egipcie, 3600 lat temu, mówiąc: „że żydzi formowali oddzielny naród w narodzie“, może być zastosowane zupełnie do dzisiejszego ludu żydowskiego. Ale ponieważ państwo bez terytorium jest pojęciem, jakiego uchwycić a nawet wyobrazić sobie niepodobna, to też i zdanie Schillera można było uważać dotychczas za poetyczne porównanie, a nie rzeczywistą prawdę…

Lecz oto wychodzi w 1870 r. dzieło pod tytułem „Książka o Kahale”, napisana przez Brafmann’a, żyda przechrzczonego, dzieło, w którym natrafiamy na owe terytorium, do jakiego Kahał po wszystkie czasy rościł i nie przestaje w teraźniejszych czasach rościć pretensji, co więcej powiemy, terytorium, jakim Kahał zawsze władał i dzisiaj rzeczywiście posiada w swej władzy. Z tego to powodu wyżej przytoczone zdanie wielkiego poety nabiera mocy i znaczenia niezwalczonej prawdy, a problemat staje się aksjomatem.

O tym terytorium Państwa żydowskiego potrzebnej wiadomości rzeczy dostarcza prawo Kahału „Hezkat Iszub“ czyli prawo władzy kahalnej nad ludnością swego obrębu. Z reguł tego prawa wypada, iż władza Kahału rozciąga się daleko poza granicę wszelkich znanych nam praw jakiegokolwiekbądź prywatnego towarzystwa.

Nie należący do żydowskiej narodowości mieszkańcy kahalnego obrębu z całymi swoimi majątkami występują tutaj „jako jakieś wolne terytorium“ (1) składające, że tak powiemy, państwową czyli skarbową własność Kahału, którą sprzedaje cząstkami żydowskim mieszkańcom. — Albo też, dokładniej określając to pojęcie (jak to czyni jeden z najznakomitszych tłumaczów talmudowego prawodawstwa, niejaki Rabbi Kulun) mienie ich i osoby uważane są przez żydów „jakby jakieś wolne jezioro” w którym każdy żyd może zapuszczać sieci, byle na to prawo od Kahału posiadał.

Na podstawie prawa Hezkat Iszub żyd zamieszkujący inną miejscowość, a życzący trudnić się handlem lub innym rzemiosłem w jakimś mieście, zamieszkałem przez żydowską ludność, daremnie będzie szukał opieki praw i ustaw krajowych co do swego przesiedlenia się; nie otrzyma on tego przesiedlenia, jeżeli nie dostanie na to pozwolenia od swego Kahału równie jak od Kahału gromady żydowskiej, do jakiej chce się przeprowadzić. Znaczenie przeróżnych opinii za i przeciw innomiejscowym żydom Hoszenna-miszpot (zbiór żydowskich praw) wykłada jak następuje: „W obecnej chwili, zwłaszcza kiedy żydzi żyją pod władzą obcych narodów i z powodu skupienia się gromadnego żydowskich mieszkańców w razie wybuchu jakichkolwiek zamieszek każdy obcy żyd staje się łatwo prześladowcą miejscowych żydów. Na podstawie więc tego doświadczenia nadaje się każdemu Kahałowi prawo zamknięcia drzwi przed każdym nowym przychodniem, a dla dopięcia tego celu pozwala mu się użyć wszelkich środków możebnych, nawet władzy Goimów“.

W pewnych miejscowościach weszło w zwyczaj utrzymywanie tego prawa przy Kahale za pomocą Herem [klątwy – red.]. Jeden tylko Talmud-kahan (uczony Talmudzista) może zamieszkiwać tam gdzie mu się podoba.

Wracając teraz do prawa Hazaka i Meropije nadmienić wypada, że każdy kahał w swym obrębie sprzedaje, jako swym wiernym poddanym, żydom cząstkami prawo eksploatowania własności i osób nieżydowskich. Dla niewtajemniczonych w kahalne subtelności sprzedaż, o jakiej tu jest mowa, może się okazać dziwaczną i niepodobną do uskutecznienia. Tak na przykład:

Kahał na podstawie praw swoich, uważając kraj zamieszkały przez ludność nieżydowską jakby Wolne jezioro do zdobycia, sprzedaje żydowi np. dom, który według wszelkich praw hipotecznych kraju stanowi własność chrześcijanina; naturalnie że ten ostatni nie jest wcale uwiadomionym o podobnej sprzedaży. Bardzo właściwe pytanie nastręcza się tutaj, co za korzyść odnosi z tego żyd kupujący i płacący pewną sumę Kahałowi za to prawo? Akt sprzedaży Kahału nie może przecież służyć nabywcy do wydziedziczenia z majętności prawdziwego hipotecznego jej właściciela chrześcijanina, bo Kahał nie posiada takiej władzy, aby mógł wyrugować prawdziwego właściciela i oddać jego własność żydowi, któremu ją sprzedał? Brafmann w swej Książce o Kahale daje najkategoryczniejszą na to zapytanie odpowiedź następującą:

„Po opłaceniu się Kahałowi za taki akt kupna żyd nabył Hazaka (władzę czyli prawo) na majętność chrześcijanina, w skutek czego ma on wyłączne prawo i to bez współzawodnictwa innych żydów starać się zawładnąć tą majętnością, — i to, jak w kahalnym akcie sprzedaży jest wymienione, „jakimikolwiekbądź sposobami“. Nabywca jedynie ma prawo nająć majętność od właściciela prawdziwego, prowadzić w niej handel, pożyczać właścicielowi pieniędzy na lichwę, również jak i innym lokatorom tejże majętności, być faktorem tak właściciela, jako też i lokatorów. Słowem, on tylko ma prawo eksploatowania wszystkich Chrześcijan, którzy wraz z właścicielem majętności są jego ofiarami, przeznaczonymi do wyzyskiwania przez niego, ponieważ nabył od Kahału prawo Hazaka.

Kiedy zaś Kahał sprzedaje prawo wyzyskiwania samych osób chrześcijańskich, nie posiadających żadnego majątku nieruchomego lub ruchomego, nazywa się to Meropije czyli zaćmienie chrześcijanina. Tekst tego cudackiego prawa jest następujący: Jeżeli człowiek żydowskiego pochodzenia posiada prawo wyzyskiwania nie żyda, to zabrania się wtedy wszystkim innym żydom wchodzić w jakiekolwiekbądź stosunki z przeznaczonym do wyzyskiwania chrześcijaninem. Ten żyd tylko, który kupił prawo wyzyskiwania go od Kahału, może mu wypożyczać pieniądze na lichwę, nasyłać innych żydów na oszukanie go rozmaitymi sposobami, słowem obedrzeć go i pogrążyć w nędzę, bo każda osobistość nieżydowska jest Hefker (wolną) i kto wcześniej nią zawładnie, do tego ona należeć musi“.

Takie to są poglądy talmudowego prawodawstwa na istniejący obecnie u żydów Hezkat-Iszub. Brafmann w swej Książce o Kahale przytacza 37 aktów i dokumentów dowodzących wszystkiego, cośmy tu wyżej powiedzieli. Dokumenty, z których wybraliśmy najważniejszych 9, oznaczonych numerami 22, 23, 57, 77, 98, 99, 100, 101, 102, przytoczone będą na końcu tego rozdziału.

Dokumenty te podnoszą ową zasłonę, która od tylu wieków pokrywała tajemnicze, niedostępne i niezłomnie stwardniałe królestwo Izraela. W świetle tych dokumentów po raz pierwszy wyjaśnione zostaje w jaki sposób Heder-Hakaha (Kahaina Izba), pradziadowska, podziemna instytucja żydów, przywłaszczyła sobie prawa:

 1. Pozwalania lub zabraniania żydom pobytu w obrębie, w którym Kabał despotycznie panuje.
 2. Sprzedawania żydom prawa i władzy na eksploatowanie placów, domów, magazynów i t. d. będących posiadłościami albo miasta, albo klasztorów, albo wreszcie prywatnych osób, należących do chrześcijańskiej ludności.
 3. Sprzedaży prawa wyzyskiwania samychże osób nie należących do religii Izraela.
 4. Nareszcie samowolnego nakładania rozmaitych podatków na handel, przemysł, rzemiosła, wykonywane przez żydów w obrębie Kahału.

Rozważywszy dobrze dokumenty o jakich mowa, nie ma wątpliwości, że zadanie Kahału wyda się czytelnikowi o tyle potężnym, o ile w istocie jest śmiałem. Lecz chociaż zdaje się na pozór trudnym do wypełnienia, — zapewnić można, iż jest wykonywanym przez Kahał w całej swej mocy i rozciągłości. — Wprawa bowiem i wielka cierpliwość dostarcza akrobatów i skoczków najzręczniejszych, którzy wykonują tak trudne obroty i sztuki, jakich nasza wyobraźnia przypuszczać nie mogła, nim je zobaczyła. Z wprawy i cierpliwości 19-sto wiekowej Kahału w swej podziemnej sztuce wynika: że dostarczenie rzeczywistej korzyści żydom, kupującym od Kahału domy i inne własności należące do Chrześcijan, jest dlań tak możebnym i nietrudnym, jak na przykład utrzymanie w niewiadomości rządu i ukrycie przed nim prawdziwej liczby ludności żydowskiej zamieszkującej państwa, w których żyją.

Kahał trzyma się bowiem tego zdania, iż lepiej i bezpieczniej brać na wędkę po jednej rybce, aniżeli zaczepić na raz dużo i oberwać tę wędkę. Dlatego więc Kahał atakuje zawsze oddzielne indiwiduum z pośród Chrześcijan, a o mądrości tego zwycięsko zaborczego systemu świadczą najlepiej owoce pochodzące z onegoż, owoce namacalne i oczywiste, jako to: Po miastach i po miasteczkach litewskich i białoruskich 73°/o majątków nieruchomości należą do żydów. W obszarach zaś Wołynia, Podola, Ukrainy, Chersońskich, w Galicji, w Królestwie Polskim, w Rumunii, handlem i przemysłem zawładnęli żydzi. Gdy Kahał atakuje pojedynczego Chrześcijanina, rzadko bardzo przegrywa, bo działa zawsze tak roztropnie, iż w żadnym razie nic nie ryzykuje.

Przypuszczając nawet, że żyd który nabył od Kahału prawo Meropji, to jest eksploatowania czyli obdarcia i zaćmienia osoby chrześcijańskiej, zanadto pospiesznie i gorączkowo działał… lub też ten który kupił Hazaka na dom chrześcijanina, starał się za prędko owładnąć tym domem i był nieostrożnym w wyborze środków, prowadzących do pożądanego przez niego celu, a z tego powodu i pierwszy i drugi pociągnięci zostają do odpowiedzialności przed sądem krajowym, jakież niebezpieczeństwo grozi tu winowajcom? Oto prawie żadne, bo oprócz znajdującego się niezbędnie wszędzie faktora ze znanym a magicznym talizmanem, o jakim była mowa w rodziale III [chodzi o przekupstwo i szantaż – red.], Kahał posiada inne, jeszcze prawie pewniejsze do ratunku siły, jak na przykład żydowskich świadków, żydowską przysięgę i t. d. (o czym w następnych rozdziałach obszerniej). Cóż może wygrać sam sobie zostawiony chrześcijanin w walce z tak potężnym stowarzyszeniem, jakiem jest Kahał w każdej ludności żydowskiej, a który na poparcie swych czynności ma tyle złota, ile go potrzebuje. Również nie uznane są dla Kahału przeszkody w samowolnym nakładaniu podatków i pieniężnych zbiorów od handlu i przemysłu, wykonywanych przez żydów w całym obrębie, który pod zarządem jego zostaje.

Zapewne, że narzucenie podatku na swą korzyść, poddanie pod tenże (sposobem ubocznym) samej ludności chrześcijańskiej i wyegzekwowanie takiego podatku jest daleko trudniejszym od każdego zakulisowego przedsięwzięcia, bo podziemnymi sprężynami poruszyć maszyny nie uda się, a trzeba tu jawnej władzy. Lecz wytrawnemu i mądremu Kahałowi i taką trudność łatwo rozwiązać.

(1) Majętność należąca do nie żydów, uważana jest przez nich za to samo co pustynia czyli step wolny. — Talmud – traktat. Barba-Batru, str. 54.

Źródło: Z książki „Żydzi i Kahały”, Warszawa, 1914 rok
http://wolna-polska.pl

Komentarze 34 do “Żydzi i Kahały”

 1. kuba1902 said

  Reblogged this on Złoty Wiek Gai – Golden Age of Gaia.

 2. Ex said 3. Ex said

  Strona tytułowa:

 4. Plausi said

  W tymże duchu

  jest także następująca relacja, następna zresztą też.

  Zwraca uwagę istotna różnica pomiędzy organizacją społeczeństwa Gojów i Izraelitów, u nas dominiuje system centralistyczny, także w kościele, u Izraelitów system gminny, podobnie w islamie, na tę specyfikę zwracaliśmy już uwagę. Gminy tworzą sieć, struktura sieci ma pewne zalety.

  Z kolei system zcentralizowany ułatwia przechwycnie kontroli wrogom, wystarczy, że jak to określa red. Michalkiewicz, przyprawiona zostanie głowa i cała społeczność pod hasłem „wodzu prowadź!” może być prowadzona nawet w przepaść. Niemcy mają na ten temat puczającą histrię tzw. „Rattenfaenger”.

 5. Romank said

  W jakim Ku,,,,,,zwa duchu????
  System scentralizowany, nomenklatura, kierownicza rola partii etc etc to nic innego tyklo boszewicki KAHAL…Czerwony Kahal…z rabinani, podrabinami ,,talmudyzm w wydaniu Marksa Lenina etc…z zazartym,i dysputami talmudystycznych rabinow czyli komisarzy i lektorow WUMLii…
  A teraz co jest…sprzedany Polin prawem Hazaka i Maryopye,,,co to jest?????
  Ziemia, woda gaz bituminy, kopaliny, nieruchomowsci i ,,,wy…wszyscy…sprzedani do exploatacji…
  Idzta kuzwa na nich jeszcze poglosowac:-)))) zeby zamiast Lula nie wybrali czasem Srula,…

 6. Szymon Klucznik said

  Przecie te gminy to tylko niższy poziom Synagogi Szatana której władzą centralną jest Sanhedryn.

 7. vigil said

  „Cóż może wygrać sam sobie zostawiony chrześcijanin w walce z tak potężnym stowarzyszeniem, jakiem jest Kahał w każdej ludności żydowskiej, a który na poparcie swych czynności ma tyle złota, ile go potrzebuje.”

  A czemu to chrzescijanin jest zostawiony sam sobie? Nie ma innych chrzescijan aby mu pomogli zwalczyc rzydowskie podstepki? A cuz to ze my mamy nadstawiac policzki i kochac wroga. Tak, nie ma gorszego niz to przykazanie. I to ma stanowic nasza tresc dogmatu o milosci blizniego? Blizniego ktory jest takze Rzydem i antychrzesciajninem i zdrajca i morderca?
  Panie Gajowy, ja glosuje za reformacja katolicyzmu, albo nawet calego chrzescijanstwa bo 2000 lat przeszlo minelo i jest coraz gorzej dla chrzescijan a coraz lepiej dla rzydowsklich wybrancow, oprawcow.

 8. Marucha said

  Re 7:
  Właśnie dlatego, że katolicyzm jest od dłuższego czasu „reformowany”, Żydzi uzyskują coraz większy wpływ na Kościół. Kościołowi potrzeba KONTRREFORMACJI.
  Pan to widzi na opak.
  Ale jeśli ktoś uważa, że jest jeszcze zreformowany za mało, to przecież ma do wyboru setki innych wyznań zwących siebie chrześcijańskimi.

 9. Anzelm said

  Ad. 8 – bp Gawlina zakazał Sikorskiemu używać słowa chrześcijanie wobec Katolików !!!

  My jesteśmy Katolikami a nie protestantami !!!

 10. Ex said

  @7 Katolicyzm to luksus na który trzeba zapracować, a pereł przed wieprze się nie rzuca. Jeśli ktoś podnosi na mnie rękę to w moim interesie jest się bronić, bo on nie chce rozmawiać tylko chce niszczyć.

  KK jest chory i tą chorobą zaraża ludzi, którzy w dobrej wierze są jego członkami. Bezkarnie ich niszczy. Zastanawiam się czy KK nie jest już częścią historii, a to co zostało to jedynie dekoracje, owcza skóra pod która chowają się wilki. Czy nie lepiej machnąć ręką na Rzym, który dzisiaj jest źródłem trucizny i stworzyć swój lokalny narodowy kościół na wzór Cerkwi prawosławnych.

  Ja jestem nikim i jak słyszę, że jestem odpowiedzialny za KK to się pytam a co z odpowiedzialnością za KK tych którzy nim rządzą? Którzy dobrowolnie sprawują określone funkcje, mają określoną władzę i narzędzia do wprowadzania decyzji w życie. Który z nich siedział za obronę życia dzieci nienarodzonych? Który z nich protestował przeciw rozkradaniu, niszczeniu Polski i Polaków? Który? Który ujmuje się za głodnymi, biednymi żyjącymi w beznadziei dziećmi?

 11. Ex said

  c.d. Zarzuca się patriarsze Cerkwi Moskiewskiej, że to agent i że tam to sami agenci. A ja się pytam: co w tym złego, że Rosjanin współpracuje z legalnymi, reprezentującymi w praktyce i na prawdę interesy Rosjan władzami? A czyje interesy reprezentują hierarchowie KK, którzy go już chyba zupełnie zniszczyli? Pytam się – czyje?!

  KGB za zdradę wali w potylice.

 12. Boydar said

  „… Czy nie lepiej machnąć ręką na Rzym, który dzisiaj jest źródłem trucizny …”

  A starą matkę trza do chlewa, i tak śmierdzi, ciągle tylko sra pod siebie i głupoty wygaduje, całkiem się jej z tej starości we łbie pomieszało …

  Tak ? Ex ? Prawda że tak ?

 13. Ex said

  @12 Jeśli się ku*wi, niszczy/oszukuje swoje dzieci, które jej we wszystko wierzą, jeśli wynosi rzeczy z domu, żeby mieć na używki itd itp to sama się wykorzenia, porzuca dzieci dzieci.

 14. Ex said

  @12 Dlaczego Bergolio nie stanie tam gdzie stała Mary Wagner?

 15. Boydar said

  Nie, Ex. Trzeba by Cię sądzić w Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. I to nawet bez prokuratora; sam się oskarżasz.

 16. Romank said

  Nalezaloby odroznic Kosciol Matke od hierarchii a ta od kurii….
  Kosciol Powszechny…to Cialo Chrystusa…. jaka hierarchia taka Kuria…
  Korupcja zawsze przenikala hierarchie….wielokrotnie opanowywala Curie..ale nigdy nie przemogla Kosciola.I nie przemognie GO!
  Mlyny Boze wolno miela…. Deus mirabilis est….

  Zobaczcie na instytucje, ktorymi probuja zastapic Kosciol:

 17. vigil said

  ad.8
  Panie Gajowy, niech to bedzie Kontr…jak go zwal tak go zwal. Trzeba w kancu nauczac to czego Chrystus nauczal a nie tego co sobie reformatorzy ubzdurali interpretujac nauke Chrystusa. Nawet za cene nienawidz swego wroga tak jak cie i on nienawidzi, ba nawet wiecej jezeli samoobrona tego wymaga. Chrystus kopal po duupskach zmieniaczy pieniedzy, nazwal rzydostwo tym kim sa, nie widze wiec potrzeby aby to zmieniac, aby kochac tego co bluzni i zabija. Sam pan ma w swojej witrynie modlitwe na Pasovwe(Swieta Wielkanocne)za Rzydow co to maja sie nawrocic. Po co? Wystarczy ze ich Kosciol nie wposci do siebie i juz bedzie o wiele zdrowej dla tych co wierza w nauke Chrystusa. My powinnismy zadbac o to aby ten Kosciol powrzechny byl powszechnym juz dla tych co jeszcze dzis w niego wierza a nie walczyc o tych aby sie przeflancowali ci co w niego nie wierza.
  Judaizm nie ma misji nawracania-wiec pytam dlaczego? Dlaczego katolicyzm musi byc misyjny?
  Jak Chrystus nie potrafil im tego wyjasnic na ich wlasne zyczenie aby wen uwierzyli to pan Maruche potrafi czy jego ekselencja kardynal, biskup czy Papiez? Pytam po co?
  Mnie jest potrzebny dogmat/przykazanie kosciola/wiary abym sie bronil przed wrogiem ktory mnie artakuje czynnie a nie biernie i aby mi moja religia w tym pomogla i blogoslawila bo co Bogu i innym po moim trupie?

 18. ad 7.

  „…bo 2000 lat przeszlo minelo i jest coraz gorzej dla chrzescijan a coraz lepiej dla rzydowsklich wybrancow, oprawcow.”
  Wyszlo na jaw, ze caly kalendarz mamy oszukany na ok. 1150 lat, wiec w rzeczywistosci nie minelo nawet 900 lat. To dlatego pierwsi biskupi Rzymu pisza w swojej korespondencji o apostolach jako swoich wspolczesnych. Sa na to takie dokumenty, ze nie ma „to tamto”. Tak wiec spokojnie, zmiany juz sa w drodze.
  Wszystko zaczelo sie od proby uporzadkowania dostepnej oryginalnej informacji historycznej w procesie dygitalizacji papierow starozytnych. Tego nikt przedtem tak dokladnie nie sprawdzal, ale obecna mloda generacja bystrych informatykow to nie jest ktos z kim mozna sobie pogrywac :). Wykrywaja bezblednie wszystkie nieprawidlowosci i wychodzi prawdziwy obraz calej sytuacji. NIe, nie jest piekny… wszystko co wiemy to wielka sciema.
  Tak wiec, okazuje sie, ze cala nasza cywilizacja musi sie najpierw umyc z brudu informacyjnego, bo jest informatycznie tak zaniedbana jak jakis bezdomny co sie gniezdzil w kanale miejskim… w takim stanie nie dostaniemy przepustki nawet na Ksiezyc, nie mowiac o Marsie i dalej.

  Ukradli nam 1150 lat z historii i nikt tego do tej pory nie zauważył… pokolenia historyków, kronikarzy…
  Admin

 19. Marucha said

  Re 17:
  To nie jest wszystko jedno, czy chodzi o reformy, czy kontrreformy.
  Kościół jest reformowany od mniej więcej II Soboru Watykańskiego. Jakie są tego skutki nie widzą tylko ślepcy.
  Te „reformy” trzeba anulować i powrócić do Kościoła z, powiedzmy, czasów Piusa XII. To jest właśnie kontrreforma.

  Modlić się o nawrócenie wszystkich, włącznie z żydami, to misja Kościoła. Tak bowiem nakazał nie kto inny, jak sam Jezus Chrystus.
  I nawet jeśli wydaje się nam to obecnie nierealne i niewykonalne, musimy, niczym owa żaba z anegdoty, ubijać śmietanę.

 20. ad 18.
  Dokladnie tak. „Nie zauwazono” na zasadzie, ze jak ktos nie chce to nei widzi. Przez wydluzenie kalendarza o to millenium stalko sie mozliwe umieszczenie sztucznie stworzonych „historycznych” zyciorysow wszystkich slynnych rodow zachodnich, no i udowodnienie wschodowi, czyli nam Lechitom, ze jestesmy mlodsi od nich. To proste i zadzialalo. Za pisanie owych „historycznych” zyciorysow pisarze w Rzymie brali fortuny, ktore oligarchowie placili im uciekajacy z nimi na zachod po przekretach na Szlaku Jedwabnym. Nie bez kozery uksztaltowalo sie najwieksze centrum handlowe we Frankfurcie nad Menem, ktorego owocem jest…Polska. Mamy Barwy i godlo Frankfurtu nad Menem, stolicy Hesji, bo jestesmy ich tworem w tym ksztalcie.
  Historycy i kronikarze to sa stanowiskja polityczne, oni nie odwaza sie napisac czegos co nie jest „po linii i na bazie”. Tak bylo zawsze. Z nauka nie jest inaczej – wszedzie, gdzie ludzie pracuja dla kasy, nie pracuyja dla PRAwdY. Owszem, pozory moga mylic i MYLA.
  Oszustwo w kalendarzu bylo tym latwiejsze, ze byl wczesniej w uzyciu bardzo skomplikowany system liczenia czasu – oparty na horoskopach, czyli ukladzie planet na tle gwiazdozbiorow, ale rowniez na tzw. indyktach, ktorych nikt i tak nie rozumial dobrze. Tak wiec np. z horoskopu Jezusa, ktory jest wydrukowany w jakims wydaniu sredniowiecznym, widzialem, ale nie pamietam autora, uzywajac wspolczesnych programow odtwarzajacych stan nieba z duza precyzja wyszlo na jaw dokladnie ta roznica 1150 cos lat. I to jest konsystentne z datami wypraw krzyzowych, ktore nastapily BEZPOSREDNIO po ukrzyzowaniu, jako emocjonalny akt wspolczesnych wiernych na to barbarzynstwo, a nie w kilkaset lat pozniej, nie wspomne juz, ze krzyzowcy poszli szli prosto na „Jorusalem qui ad Bosphorum est”, czyli zapis w lacinskiej Biblii po lacinie, do „Stolicy Swiata, ktora jest nad Bosforem”, co zaginelo w tlumaczeniach na inne jezyki:) Chodzi o Konstantynopol, ktory byl starozytna Jerozolima, i tam jest Gora Golgota, zwana tam do dzis Gora Jezusa, z dziura po krzyzu, jest dostepna dozwiedzania i jest to gora najwyzsza na calym Bosforze, bo to byl proces millenium i pokazowka, a nie wydarzenie na pustynnej prowincji, ktora wowczas byl teren dzisiejszego Izraela. Kto bez wody moglby zakladac tutaj jakas wiekszza cywilizacje? Dzis zyja tam dzieki technologii, ktorej wtedy nie bylo.
  A np. Palestyna oznacza Kraj Niebianski i byly to nie tylko tereny wokol Libanu i tych okolic – to byla rowniez cala Turcja, a rzadzilismy tam my – Paljaki. Wszystko jest na starozytnych mapach. Haghia Sofia, to oczywiscie „poszukiwana przez wszystkich” Swiatynia Salomona, a izraelskie 12 plemion, to sa nasze lechickie plemiona, z ktorych podobno 10 sie zgubilo i nikt do dzis nie wie gdzie sa 🙂 chociaz Persja, Afganistan i w ogole cala centralna Azja, z Pasztunami,czyli Piastami i Balochami, czyli Polakami, na czele. sa kontynuacja tychze plemion w Azji,a my z reszta bialych w Europie.

  Cala nasza historia zostala nam podprowadzona przez konkretnie dwa nasze plemiona Ludziejow, znanych tez jako Judejczykow (ktorzy w Europie na polnocy zalozyli Lietuwe, czyli kolejna Ludziówe – tego jestwszzedzie pelno po swiecie, bo ludzie bylio dumni ze statusu „ludzie”, co oznaczalo” wolni, w odroznieniu odcalej reszty malych czarnych niegramotnych niewoinikow), oraz Lewich, co oznacza LIbijczykow, czyli doslownie Zawiadujacych Rajem (Libia, to Wypas, Raj nawet po grecku, i we wsztystkich gwarach Lewantu, co dokladnie to samo oznacza), a wszystko to w imieniu Rodziny Archanielskiej Paljakow, naszych polskich protoplastow, ktorzysmy wynajmowali sobie co zdulniejszych, sidow, saidow, zydow, czy jak tam jeszcze, czyli „madrych”, zdolnych do menedzerskiej roboty nad cala reszta.
  Ale wlasnie Lewi i Judajczycy wpadli na pomysl, zeby sobie przepisac historie, dla latwiejszego prowadzenia biznesu – nieglupie wziawszy, ze to do dzis tzyma, choc juz dzis ‚ciniutko’ i dalej na tych informacyjnych plewach nie da rady pojechac:). Zrobili to dokladnie w Aleksandrii, po czym bbiblioteje spalili i… szukaj wiatru w polu!:) Niestety – uratowal sie ksiegozbior w Atenach i w innyc hmiejscach, o czym oni wtedy nie mieli pojecia, a i nie wiedza do dzis jak Paljaki maja biznes na Ziemi zorganizowany:) Jesli ktokolwiek ze smiertelnikow myslal, ze cos w Kosmosie znaczy (np. bo zalapal sie na kase), to sie podpisal pod wlasna glupota jak stad do Nieba. Swiat nie byl, nie jest i nigdy nbie bedziue takl urzadzony. Swiatem rzadza zawsze powazne istoty – Niebianie.
  Tymczasem czesc plemon Lechickich zwacych siebie bunczucznie „Izraelitami” – „Ktorzy Pokonali Boga” (i rzadza:)) po przetasowaniach spowodowanych najazdem innych grup z Azji, Persow i Balochow na Liban, ostaqtnia ostoje aljakow w regionie, wiekszosc udala sie do zyznej i pelnej wody Azji Centralnej, do Pundzabu i Kaszmiru, a stamtad dalej na polnoc, skad czesc z nich przyjela pozniej nazwe Hebraje, czyli „Ci Z Polnocy”. To tez bylismy my, zalozylismy wowczas Iberie w Hiszpanii i na Kaukazie.

  Historia pisana za kase, jak to ma miejsce obecnie, to trucizna dla mozgu. Mam znajomych z tej branzy – wstydza sie nawet o tym mowic, sa wsciekli, ale … polityka robi swoje – jesli nie beda pisac jak trzeba to WYLATUJA Z ROBOTY, albo jeszcze dalej. To sie jednak powoli zmienia, z tym, ze nie moze za szybko, bo zwykli ludzie dostaliby zawrotu glowy…

 21. Marucha said

  Re 20:
  Pan wybaczy, ale to są chore brednie.
  System kalendarzowy jest od dawna ujęty w ścisłe ramy i bardzo precyzyjny. Począwszy od księżycowego kalendarza rzymskiego, poprzez juliański, skończywszy na gregoriańskim. Poprawki dotyczyły różnicy KILKU DNI.

 22. Szymon Klucznik said

  AD. 20. Czyżby Pan Rafał Gawroński?

 23. To Panska Gajowka i ja tu nie bede Panu przeczyl, oprocz jednego – NIE BREDZE NIGDY. Ja ide prosta droga po linii PRAWDY, przekona sie Pan Panie Gajowy. Ja sie taki urodzilem, kazdy ma cos od Boga, ja akurat to, i wiem to od urodzenia bezposrednio od Niego, wiec obrazajac moja Wiedze obraza Pan Najwyzszego. Ani jednego slowa nie napisalem tu bez pokrycia, nie wazylbym sie – a cale druzyny swietnych matematykow (nie hihihistorykow) wykryly to, co ja tylko przekazuje. Podawalem juz linki, ale widze, ze nie ma komu ich przesledzic, albo nie docieraja do swiadomosci.
  Coz, PRAWDA nie jest dla kazdego, to fakt, i tutaj to ja popelniam blad dzielac sie NIA na oslep.
  Pan i tak jest dzielny z tym swoim forum, tak isc pod wiatr jest na prawde ciezko … doceniam, moje gratulacje.

 24. Ad 22.
  Nie.

 25. Marucha said

  Re 23:
  Panie Stanisławie… w przytomności setek tysięcy kronikarzy, astronomów, geografów, matematyków, historyków… pod kontrolą Kościoła… ukradziono nam 1150 lat.
  Czy Pan w to wierzy???

 26. Boydar said

  lapidarność uwag Pana Gajowego …

 27. Panie Gajowy Marucho, moj Zloty Panie! Ja dlugo nie moglem w to uwierzyc! A wlasnie dlatego, ze skandal jest tak kolosalny, sposord tysiecy profesjonalistow nie znajdzie Pan smialkow!
  Np. ze piramidy za z betonu, a nie z kamienia, ze przed epoka zelaza znajdowane sa lancuchy stalowe galwanizowane zlotem, o tym wszystkim nie wolno mowic, bo zawalilaby sie turystyka np. w Egipcie. To jest informacja SCISLE TAJNA.
  Nie chcieli i nie chca wierzyc ci co nad tym pracowali i pracuja, ale na tym rowniez polega ta makabra naszego czasu – tak wyglada BRZYDKA PRAWDA. BRZYDKA, bo zbudowana na klamstwie informacja jest straszydlem na cale millenia. To jest podstawowy problem polityczny tej planety jesli juzchce Pan wiedziec – przywodcy czesto zdaja sobie sprawe z tych faktow, ale nic nie mozna zrobic, bo przeciez wszystko by sie rozchwialo! Musimy to orbic umiejetnie, dac temnu czas i dlatego jest informacja wolna rzucona na Internet, zeby ludzie nasiakali jak na kroplowce, ta cala informacja, ktora za kilka pokolen wyda plon.
  Juz teraz mam kolejke mlodziezy, ktora chce o tym dyskutowac i badac dalej i dalej i trabic wokol – ale co z reszta, ktora nie jest tak lotna? taka mlodziez to tylko 5%, w porywach 15% populacji… prawo masy mowi – JESZCZE NIE CZAS NA UJAWNIENIE. ale tu w Gajowce przekazuje Panu jak Bratu – to co mowie jest PRAWDA, przed ktora sam drze czasem, bo nigdy nie wiem, czy nie przyplace za to jak juz tylu przede mna… Mam cicha nadzieje, ze ktos doceni, ze nie robie tego dla zabawy, ale dla ratunku naszej cywilizacji przed tym co juz nadchodzi i jest nieuchronne, kolejne GEE, http://poloneum.com/Easterp.html#GEE . A najbardzioej jestem przekonany, ze sam Najwyzszy jest ze mna i On wie jak to zrobic, zeby byl i wilk syty i owca cala…

  Sa to politycznie niezwykle wrazliwe kwestie, zeby nie powiedziec drazliwe, i dlatego z mediow die tego nie dowiemy, a nawet zamieszczane linki znikaja. To jest trudne do pojecia dla nas wychowanych na stereotypach edukacji, ale niestety TAKA JEST PRAWDA. Horoskopy w Egipcie i gdzie indziej nie klamia, ale ntym bardziej nie klamia np. stare ksiegi z datami zapisanymi systemem ‚jubileuszy’ po Ukrzyzowaniu, ktore np. w POZNYM sredniowieczu sa zapisywane i 500, i 750, a same te dokumenty pochodza oficjalnie z XVI i XVIII wieku. Jak Pan to wyjasni?
  To jest najwieksza tajemnica profesjonalistow z dziedziny historii, ktorych zadaniem jest STAC NA STRAZY STATUS QUO, a nie bawic sie w pokazywanie jak bylo na PRAWDE. Ja mam w tej chgwili zaproszenie bezposrednie od kregow polonijnych, zebym ruszyl w swiat z odczytami na ten temat, co zrobie po skonczeniu moejej ksiazki ‚P Jak Niebo’, na Wielkanoc przyszlego roku.
  Wiedza nie jest kwestia wiary – ja sprawdzam i sprawdzam i skanuje cala dostepna informacje i tak postepuja wszyscy prawdziwi badacze, a to ukaze nam po pewnym czasie stereoskopowy, precyzyjny obraz naszej calej rzeczywistosci i nie bedzie cienia watpliwosci pod brzemieniem takiej ewidencji.

 28. panMarek said

  Szanowny/Szanowna

  Ex said 2014-11-09 (niedziela) at 14:22:00

  ************************* W Etyce Talmudu brakuje 2 i 3 strony *********************

  Bardzo proszę o nie.

 29. Luxeuro said

  Złote myśli Szmula

  Takie są zasady i mądrości nasze:
  Że droga do majątku prowadzi przez flaszę.
  Bo gdy flaszka zrobi początku troszeczkę,
  Wtenczas droga szersza idzie i przez beczkę,
  A od tego punktu wyborne geszefty,
  Idą już przez kufy, oraz przez oksefty.
  Nie wydawał pieniędzy na kosztowne stroje,
  1 nie bądź elegantem jak bywają goje.
  Zaszargana kapota człowieka nie szpeci ..
  Owszem, do niej z ukłonem często frak przyleci.

  Zarobiłeś pięć rubli, funduj sobie śledzia,
  Będziesz miał humor złoty i siłę niedźwiedzia.
  Sto rubli zarobiłeś, kup sobie śledzika,
  Będziesz miał taką siłę, jak koń, który bryka.
  Gdy zarobiłeś tysiąc, to już hulać pora.
  Możesz więc sobie kupić śledzika półtora.

  Żyd i pieniądz, to zda się rzecz zrośnięta z sobą,
  Są jedną i tą samą wśród świata osobą.
  http://e5.pudelek.pl/785ed6feed651a74d2e6b56f429473c37e62ddf1

 30. Ex said

  @16 Romank Ale jeśli instytucja/ciało kolegialne nie potrafi się samo oczyścić to umiera. Katolickie jest to co jest zgodnie z doktryną katolicką i nic innego. W mistycznym sensie Kościół jest wieczny, ale w jego ziemskim wymiarze zależy w całości od ludzi.

  „Doktrynalna nietolerancja Kościoła uratowała świat przed chaosem. Nietolerancja polega na uznaniu za aksjomat prawdy politycznej, rodzinnej, prawdy społecznej i prawdy religijnej – prawd pierwszych i świętych, które nie podlegają dyskusji, ponieważ same są podstawą wszelkiej dyskusji. To prawdy, których nie można nawet na chwilę poddać w wątpliwość, gdyż bez nich inteligencja od razu zachwieje się, wahając się pomiędzy prawdą a błędem, co powoduje zaciemnienie i wstrząs dla gładkiego lustra rozumu ludzkiego. To tłumaczy dlaczego społeczeństwo wyemancypowane od Kościoła traci czas na efemeryczne i bezpłodne dyskusje, których rezultatem może być tylko całkowity sceptycyzm, skoro mają one za punkt wyjścia sceptycyzm całkowity. Kościół i Kościół tylko ma święty przywilej dyskusji użytecznych i płodnych.”

  „Tak, społeczeństwa umierają, członki są już zimne, a serce będzie wkrótce.[…] Umierają, bo zostały otrute; umierają, ponieważ Bóg nakazał im odżywiać się substancją katolicką, a empiryczni lekarze dali im na strawę substancję racjonalistyczną. Umierają, ponieważ tak jak człowiek, nie żyją tylko chlebem, ale słowem z ust Boga. Społeczeństwa giną nie tylko od żelaza, ale przez słowo antykatolickie, wychodzące z ust filozofów. Umierają, gdyż błąd zabija, a one są zbudowane na błędach. ”

  „Widziałem i znałem wprawdzie wiele osób, które powracały do wiary raz ją porzuciwszy, niestety jednak nie widziałem nigdy ludu, który, gdy już raz stracił wiarę, ponownie by się na nią nawrócił.”
  http://pl.wikiquote.org/wiki/Juan_Donoso_Cort%C3%A9s

 31. Ex said

  @30 c.d.
  „Dyktatura szabli
  Czy katastrofa jest do uniknięcia? Donoso Cortés rozważa dwie nasuwające się możliwości. Pierwszą i najbardziej pożądaną byłaby wielka, powszechna, ozdrowieńcza reakcja religijna – dziś powiedzielibyśmy „nowa ewangelizacja”. Niestety, mówiąc to „z najgłębszym smutkiem”, Donoso nie uważa jej obecnie za prawdopodobną, ponieważ: „Widziałem (…) i poznałem wiele jednostek, które odeszły od wiary i powróciły do niej; na nieszczęście (…) nie widziałem nigdy żadnego ludu, który by powrócił do wiary po jej uprzednim opuszczeniu”. Pozostaje zatem tylko drugie wyjście, którego kontrowersyjności autor jest dobrze świadom, niemniej nie cofa się przed dowiedzeniem jego niezbędności.

  To wyjście to właśnie dyktatura. A co z wolnością? Otóż, wolność już nie istnieje, została zamordowana przez tych, którzy najgłośniej o niej krzyczą, albowiem jedyna prawdziwa wolność to wolność chrześcijańska, wolność w miłości i od grzechu; „wolność” natomiast proklamowana przez siewców rewolucji oznacza „prawo” do szerzenia nienawiści i grzeszenia. Nie istnieje już wybór między wolnością a dyktaturą, istnieje tylko wybór pomiędzy dyktaturą rewolucyjną a dyktaturą porządku, dyktaturą „z dołu” a dyktaturą „z góry”: „Ja – mówi Donoso – wybieram tę, która przychodzi z góry, ponieważ pochodzi z rejonów czystszych i jaśniejszych; chodzi o wybór, w końcu, pomiędzy dyktaturą sztyletu i dyktaturą szabli: ja wybieram dyktaturę szabli, gdyż jest bardziej szlachetna„.
  http://naszdziennik.pl/wp/5064,trylogia-apokaliptyczna-juana-donosa-cortesa.html

 32. Ex said

  @31 c.d. „Kto by zaś zgorszył jednego z tych małych, którzy we mię wierzą, pożyteczniej by mu było, aby zawieszony był kamień młyński na szyi jego, a utopiony był w głębokości morskiej. ”
  http://www.biblia-internetowa.pl/Mat/18/6.html

 33. Ex said

  @28 Pan Marek

  Książna jest w Bibliotece Narodowej ( http://alpha.bn.org.pl/search*pol ), a na jej stronie (po wyszukaniu) jest link do jej reprodukcji cyfrowej w cBN Polona: http://polona.pl/item/986480/1/

 34. Re: 27 Poiak Stanislaw.
  A tak bardziej precyzyjniej? Cos wiecej na ten temat by raczyl Pan laskawie napisac…Oczywiscie bez ogolnikow i uproszczen w sensie pragmatycznym…ma sie rozumiec…Ot na zrozumialy jezyk…dostepny na „kowalskiego”…
  ===========================
  jasiek z toronto

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: