Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Joannus o Izolacja Zełenskiego
  misio o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Józef Bizoń o Izolacja Zełenskiego
  Leo o Izolacja Zełenskiego
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Sputnik: nadawanie audycji na cały świat

Posted by Marucha w dniu 2014-11-11 (Wtorek)

Na globalnym rynku medialnym 10 listopada rozpoczyna pracę grupa multimedialna Sputnik, będąca największą marką informacyjną, dysponującą nowoczesnymi centrami multimedialnymi w kilkudziesięciu krajach.

Każda redakcja Sputnika w największych stolicach świata prowadzi własne strony internetowe i nadaje ze studiów miejscowych stacji radiowych. Sumaryczna liczba godzin nadawania radiowego Sputnika w 30 językach świata już w 2015 roku przekroczy 800 godzin na dobę w 130 miastach świata.

Ekskluzywne treści Sputnika zadedykowane są wielomilionowemu audytorium, zmęczonemu propagandą jednobiegunowego świata i potrzebującemu alternatywnego punktu widzenia. Główny portal znajduje się pod linkiem www.sputniknews.com.

Sputnik przedstawia pełniejszy obraz świata i różnorodność opinii. Sputnik mówi o tym, o czym milczą inni. „Są kraje, które narzucają swoją wolę zarówno Zachodowi, jak i Wschodowi. Wszędzie, gdzie interweniują, leje się krew, wybuchają wojny domowe, kolorowe rewolucje a nawet rozpadają się kraje. Irak, Libia, Gruzja, Ukraina, Syria…

Wielu już uświadamia sobie, że nie koniecznie trzeba pomagać Amerykanom w tym wszystkim. Rosja proponuje model świata na rzecz ludzkości. Jesteśmy za kolorowym, wielobiegunowych światem i mamy w tym wielu sojuszników” – mówi dyrektor generalny agencji informacyjnej Rossiya Segodnya Dmitrij Kisielow – dlatego nasza grupa medialna uruchamia nową globalną markę Sputnik.

Sputnik pokazuje wielobiegunowy świat, w którym każdy kraj ma własne interesy narodowe, kulturę, historię, tradycje. „W takim świecie Japonia jest japońska, Turcja – turecka, Chiny – chińskie, a Rosja – rosyjska w pojmowaniu naszej wielonarodowej cywilizacji. Nie prosimy nikogo o budowanie życia zgodnie z rosyjskimi zasadami. Uważamy, że każdy ma prawo do własnych, a ostoją takiego świata jest prawo międzynarodowe” – powiedział Kisielow.

„Przebiegająca obecnie zmiana formatu globalnego ładu światowego jest na naszą korzyść, na korzyść ludzkości. Dla krajów, w których pracujemy, nie jesteśmy opozycyjnymi mediami, zachowujemy dobre relacje ze wszystkimi”.

Koncepcja nadawania Sputnika

Nadawanie Sputnika jest w całości zadedykowane zagranicznemu audytorium. „Agencja całkowicie zmieniła koncepcję swojej pracy. Jeśli wcześniej wszystkie stacje radiowe w językach obcych pracowały w Moskwie, to teraz większa część naszych programów radiowych i stron będzie tworzona na miejscach” – mówi Kisielow.

„Dla nas jest oczywiste, że nadawanie w różnych językach z Moskwy i próby zyskania przez to użytkowników w innych krajach nie są skuteczne” – komentuje uruchomienie Sputnika redaktorka naczelna agencji informacyjnej Rossiya Segodnya Margarita Simonian. – Ludzie, którzy pracują w Moskwie, nie mogą orientować się równie dobrze w miejscowych realiach, zapraszać do studia miejscowych newmakerów i ekspertów”.

Multimedialne zasoby Sputnika zajmują szczególną niszę dostawcy alternatywnych treści informacyjnych a jednocześnie nadawane są w audycjach radiowych. W każdym poszczególnym kraju Sputnik ma centrum multimedialne ze stacją radiową dla miejscowych słuchaczy, stroną, agencją informacyjną, która tworzy ekskluzywne treści i biurem prasowym.

„W centrum multimedialnym będą jednocześnie tworzone różne projekty: uruchomiane nowe programy – show informacyjno-humorystyczne, show analityczne, głosowania na stronie, transmisje rozmów z międzynarodowymi ekspertami, lecz ważne jest, że wszystkie unikatowe treści mogą być dostępne miejscowym słuchaczom w różnych postaciach” – mówi Margarita Simonian.

Stacje radiowe będą nadawać tylko w nowoczesnych pasmach: FM oraz cyfrowych DAB/DAB+(Digital Radio Broadcasting), HD-Radio a także będą dostępne w internecie oraz w formie aplikacji komórkowej. W ciągu roku liczba godzin nadawania ma się zwiększyć i w średniej perspektywie nadawanie będzie całodobowe. „Wiele krajów zaproponowało retranslację Sputnika na falach miejscowych stacji radiowych. Sami wyraziły zainteresowanie nowymi treściami na swoim rynku medialnym i z własnej inicjatywy będą emitować nasze audycje. Wraz z pojawieniem się nowej marki i wzrostem jakości programów liczymy, że regionalna sieć Sputnika w różnych krajach także będzie rosnąć” – powiedziała redaktorka naczelna.

Nadawanie w internecie aktywnie się rozwija. Pomysł polega na tym, żeby w krajach nadawania Sputnika strony były aktualizowane przez 24 godziny na dobę a najważniejsze informacje były umieszczane na portalach społecznościowych, przyciągając dodatkowych użytkowników.

Pod marką Sputnik przez 24 godziny na dobę ukazują się już newswire w języku angielskim, hiszpańskim i arabskim. Pod koniec 2014 roku pojawią się wiadomości w języku chińskim. Dystrybuowane są w targetowanej wysyłce mailowej i są przeznaczone dla profesjonalnych mediów, biznesu, środowiska ekspertów oraz urzędów państwowych. W celu tworzenia wiadomości non-stop w Waszyngtonie, Kairze, Pekinie i Montevideo regionalne redakcje pracują w trybie 24/7.

Agencja fotograficzna Sputnika łączy sieć fotoreporterów na całym świecie. Materiały fotograficzne będą przechowywane w jednolitej bazie w celu szybkiej wymiany materiałami fotograficznymi między regionalnymi centrami.

Audytorium Sputnika – to miliardy ludzi na całym świecie, których – jestem przekonany – denerwuje narzucana mainstreamowa propaganda, która wypełniła obecnie stacje radiowe, gazety i telewizję w wielu krajach i sieje niezgodę, bezczelnie lekceważąc prawdę i realne fakty. Ludzie szukają alternatywnego punktu widzenia. Proponujemy go, nadawając sygnał radiowy Sputnika na cały świat. Taka potrzeba istnieje” – mówi Dmitrij Kisielow.

Języki nadawania

Sputnik tworzy treści multimedialne i nadaje w języku rosyjskim, abchaskim, azerbejdżańskim, angielskim, arabskim, ormiańskim, gruzińskim, dari, hiszpańskim, kazachskim, krymsko-tatarskim, kirgiskim, chińskim, kurdyjskim, łotewskim, mołdawskim, niemieckim, tadżyckim, polskim, portugalskim, pasztuańskim, serbskim, tureckim, uzbeckim, ukraińskim, fińskim, francuskim, hindi, estońskim i japońskim.

Kto nadaje na Sputniku

Zespół każdego centrum multimedialnego Sputnik – w Londynie, Waszyngtonie, Delhi, Kairze, Montevideo, Pekinie, Berlinie, Rio de Janeiro, Stambule, Paryżu, Buenos Aires, Belgradzie, Helsinkach, Mińsku, Kijowie, Taszkencie, Astanie, Biszkeku, Duszanbe, Suchumie, Cchinwale, Tbilisi, Erewaniu, Baku i Kiszyniowie – składa się z 30-100 miejscowych profesjonalistów.

Sputnik – standard jakości

Sputnik to nowy standard jakości mediów dla krajów, w których pracuje. „Są to dojrzałe, nowoczesne i bardzo aktualne media, różniące się od innych w pierwszej kolejności doborem tematów, punktem widzenia oraz sposobem patrzenia na świat” – mówi Margarita Simonian.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 21 do “Sputnik: nadawanie audycji na cały świat”

 1. Ex said

  Mam nadzieje, że nie pozwolą żeby w imieniu Polaków wypowiadały się jakieś wycierusy intelektualne z przeszłością np w Nie. To muszą być nowi ludzie, a wszystkie audycje muszą być z udziałem słuchaczy.

  Oby wypaliło! Na pohybel parchom!

 2. kuba1902 said

  Reblogged this on Złoty Wiek Gai – Golden Age of Gaia.

 3. Marucha said

  Zachęcam do robienia wpisów na Twitterze.
  https://twitter.com/SputnikInt

  W międzyczasie w mediach zawrzało. Oburzenie, że „jak Rosjanie śmią”. Próby szyderstwa i ironizowania. Itd. Typowa reakcja żydostwa w obliczu (na razie niewielkiego) zagrożenia ich monopolu.

 4. Joe said

  Natezenie Aj..Waj…bedzie miernikiem skutecznosci Sputnika…Oby postawiono szlaban szabesgojom roznych narodowosci….
  Miejmy nadzieje ze w Centrali Sputnika profesjonalisci zdaja sobie sprawe z waznosci tego Projektu dla ludzkosci sporej czesci swiata….Szczesc Im Boze.

 5. Agaton said

  //mówi dyrektor generalny agencji informacyjnej Rossiya Segodnya Dmitrij Kisielow//

  /Дмитрий Киселев: Я не пропагандист и не гомофоб/
  http://top.rbc.ru/society/04/04/2014/915620.shtml

  No to teraz będzie liberalnie [j].

  W natłoku informacji na podanej przez Pana stronie trudno wyłowić, o co Panu chodzi. Czy może Pan to dookreślić?
  Admin

 6. Marucha said

  Re 4:
  Obawiam się, że „międzynarodowi” będą chcieli za wszelką cenę wkręcić się do redakcji Sputnika.

 7. Joe said

  Re 6 …I tu duza i wazna praca oraz czujnosc dla Gajowki…A ze ma spore doswiadczenie…to jestem spokojny i dobrej mysli….Panie Gajowy…Pozdrawiam.

 8. Dictum said

  ad. 6
  Jesteśmy sparaliżowani naszą niemocą i niewiarą w to, że ktoś zdoła przełamać monopol właścicieli tych cuchnących ścieków informacyjnych. Dlatego pojawia się obawa, że prędzej czy później będą próby dywersji w samej stacji.

 9. Klub Inteligentów Gazety Polskiej said

  Mamy nadzieję, że towarzysze z Brukseli zrobią z tym porządek. Tylko ściśle kontrolowane społeczeństwo jest prawdziwie wolne. Tu chodzi o wasze dobro obywatele. I zapamiętajcie na wypadek gdyby były wątpliwości: jesteśmy wielkimi antykomunistami oraz zwolennikami wolności słowa.

 10. Baron Srul Radziwiłl said

  Szanowne Proszepaństwo!
  Ja się nie posiadam z oburzeniem na tak antydemokratyczne przedsięwzięcie od pana dyktatora Putina.
  Czy kto gdzie usłyszał, żeby rząd finansował na własne radio i agencja prasowa? Od finansowania są nasze godne zaufania, rzetelne i etyczne instytucje finansowe.
  Tak samo od informowania są nasze gazety, telewizja, radio i czołowe witryny internetowe.
  Czy my się wtrącamy rolnikom w wywożenie gnój na pole? Nie, my się nie wtrącamy. To i nam niech się nie wtrącają w to, co do nas należy.

 11. Dictum said

  ad. 9
  Tak, tak i jeszcze należałoby przytoczyć tu bełkot Komorowskiego przy dzisiejszym święcie.
  Jaka Polska niepodległa, silna, bogata, wolna i szczęśliwa. Zapomniał nadmienić, że wyłącznie dotyczy to grupy wujów i wujenek stojących obok niego, z której to grupy Polaków akurat jak na lekarstwo.

 12. Filo said

  8
  Dictum
  Jesli to panstwowa stacja to sie nie da na niej zarobic. To i chetnych dywersantow tak duzo moze nie byc. beda musieli zalozyc wlasna stacje, tylko ciekawe za czyje pieniadze.

 13. Filo said

  10
  Baron Srul Radziwil
  Pan Baron bardzo delikatnie raczyl zauwazyc podobienstwo wylewanej przez rolnika gnojowki do informacji wylewanych przez radio, gazety i telewizje.
  Mysle, ze w kolach dobrze poinformowanych nazywa sie to gospodarka wolnorynkowa.

 14. Agaton said

  /Дмитрий Киселев: Я не пропагандист и не гомофоб/
  //Czy może Pan to dookreślić?
  Admin//

  гомофоб -Homofob
  //Osobnik wykazujący irracjonalny strach przed homoseksualizmem i takie tam..//

  Pan Киселев, co trochę mnie w…rwia jest zdrowszy ode mnie.

  Ja znam rosyjski jako tako. Ale wciąż nie wiem, jakie jest Pana przesłanie. Ja lubię, gdy ludzie piszą prosto z mostu, jasno, wyraźnie. Taką mam wadę.
  Admin

 15. Baron Srul Radziwiłl said

  Odnośnikowo do komentarz 13 od Pana Filo:

  Panie Filo Najszanowniejszy, czy Pan jesteś pewien, że u Pana nie było gdzieś naszej rasy w rodzinie?
  Bo Pan taki spostrzegawczy jesteś, że mnie to nabrzmiało na podejrzenie. Czy Pan nigdy nie miałeś przypadkiem myśl, żeby powrócić do stare korzenie?
  Jeżeli jestem w błąd, to ja uniżenie przepraszam.

 16. Joe said

  Ja przepraszam ze sie wtracam…Ale Pan Baron tez musi byc spostrzegawczy…Bo Wasza Rasa ma duzy pieniadz calego swiata…ale ten pieniadz jest funta klakow dzis nie warty….A wie co to bedzie z Wasza Rasa???Tylko w napadnieciu na Putina nadzieja…

 17. akej said

  @ Joe (16)
  Obawiam sie, ze Pan jest bardziej spostrzegawczy od Pana Barona Srula. Zdrowka zycze.

 18. Baron Srul Radziwiłl said

  Nader Szanowni Panowie Joe i Akej,
  Może być owszem, że nasz pieniądz jest, jak mawiają mądre ludzie, przewartościowywany. Żeby to widzieć nie trzeba żadna wybitna spostrzegawczość, tylko wystarczy taka zwyczajna, jak chociażby u mój syn Arik.

  Ale dopóki goje w ten pieniądz wierzą, to będą go używać, brać i spłacać nim długi i trzymać w nasze banki. Żadne okoliczności nie wskazują, że goje przestaną w ten pieniądz wierzyć na dająca się przewidzieć przyszłość, ponieważ spostrzegawczość ekonomiczna u przeciętny goj jest podobna, co u mój piesek Dupek.

  Co będzie potem, jakby się goje skapowały? A co by miało być? Się stanie na czoło nowy przewrót!

 19. Filo said

  15
  Baron Srul Radziwil
  Bardzo szanowny Panie Baronie
  Ja mam bardzo duzo korzeni a niektore nawet w wykupionym baronstwie.
  Przepraszac nie ma za co.
  Takich bardzo szanowanych baronow pelno jest w Izbie Lordow.
  Byloby troche wiecej gdyby Tony Blaira nie zabrali do innej kariery.

 20. Szlomo Czartoryski said

  Po polsku tysz?

 21. Joe said

  RE 18 Szanowny Pan Baron twierdzi”Ale dopoki goje w ten pieniadz wierza,to beda go uzywac,brac i splacac nim dlugi i trzymac w nasze banki.”…Nie wiem z jakiego kraju Pana spostrzegawczosc wynika…Ale moja z USRAELA to wyglada tak ze goje owszem resztkami kombinacji ten pieniadz zdobywaja…ale juz majac go w kieszeni ,zaczynaja byslec o BANKRUPCJI…
  I wcale im sie nie dziwie,widzac codziennie jacy przemeczeni sa pracami na 3-etaty.
  I ztad wynika Waszej Nacji niepokoj oraz ataki na Bogu ducha winny Pan Putin…Wydaje mi sie ze Szanowny Pan Bawon musi zweryfikowac swoja pewnosc siebie…Bo nasze goje w Polsza jeszcze wszystko maja przed soba,tam DEMONKRACJA dopiero uchylila dzrzwi..A tutaj juz sie konczy..Pozdrawiam Joe.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: