Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marek o Rozbić system samowładzy
  piwowar o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  Boydar o Rozbić system samowładzy
  Godzimir o Unia prze do wprowadzenia tej…
  lewarek.pl o Muzyka klasyczna może być…
  lewarek.pl o Inter pedes
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  Boydar o Po wyborach, czas na pleb…
  Boydar o Rozbić system samowładzy
  Boydar o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (45 – …
  Olo o Po wyborach, czas na pleb…
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

Wolne tematy (69 – 2014)

Posted by Marucha w dniu 2014-11-12 (Środa)

Zgodnie z pismem otrzymanym z Kremla, podpisanym przez min. Ławrowa (nr dziennika 639/A/141112/PL), zarządza się, aby wpisy nie mające związku z innymi artykułami były dokonywane w „Wolnych tematach”.

pzg

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2014/11/07/wolne-tematy-68-2014/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2014/11/15/wolne-tematy-70-2014/

Gajowy Marucha

Komentarzy 198 to “Wolne tematy (69 – 2014)”

 1. Boydar said

  Siem dołanczam, empstrembzdrem 🙂

  Do życzeń Pana Guły oczywiście, nie do tych zawijasków na zdjęciu.

 2. adonis said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,R…..omosc.html

  Rosja chce nowego NOWEGO PORZĄDKU ŚWIATA. Ten stary NWO, wymyślony głównie przez Brzezińskiego – czytaj – demokratyczny zachód, nie zdążył się zrealizować i już pewnie nie zdąży. Zapewne wielu z Was czytało o BRICS. To powoli staje się faktem, dolar, który jest siłą napędową USA, powoli upada. Może stąd w ostatnich latach tyle różnych nerwowych ruchów „zachodu”, bo nie wychodziło to, co zaplanowano. Jeden z polityków Rosyjskich pisał, że Rosja jest już mądrzejsza po upadku ZSRR. Nie da się już wciągnąć w żadną poważną grę, której reguły ustala „zachód”. Rosja rozwija się po swojemu tak, jak to dla niej będzie najbardziej korzystne.

  Rosją też rządzą masoni i żydzi, może się chłopcy spierają o to jak ma te NWO dokładnie wyglądać.

  Putin pionkiem Sanhedrynu. Apokalipsa rozpoczęła się
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/putin-…..ie-2014-06

  Oglądnijcie poniższy film w 36:37s wicepremier rosji przemawia w sali w której widnieje piramida z kołem w środku.

  Władimir Putin odznaczył Naczelnego Rabina Rosji Berela Lazara kolejnym orderem
  Na tle tego, co dzieje się na Ukrainie, interesujące jest przypomnienie, co powiedział założyciel sekty, do której należy B. Lazar:

  “Ukrainiec będzie myślał, że walczy przeciwko ekspansji Rosji, że walczy o swoją niezależność, będzie myślał, że w końcu zdobył swoją wolność, podczas gdy całkowicie wpada w zależność od nas.

  Tak samo będą myśleć również Rosjanie, że niby bronią oni swoich interesów narodowych, odzyskują “bezprawnie” zabrane u nich ziemie i tp. Wszystko to my będziemy robić pod pretekstem różnych suwerenności, walki o swoje ideały narodowe. W tym czasie nie pozwolimy żadnej ze stron na samookreślenie na podstawie wartości i tradycji narodowych.

  W tej wojnie głupców słowiańskie bydło samo będzie się osłabiać i umacniać nas, głównych dyrygentów zamieszek, rzekomo stojących na uboczu i nie tylko nie uczestniczących w krwawych wydarzeniach, ale i nie mieszających się do nich. Ponadto, my w pełni zapewnimy sobie bezpieczeństwo. W świadomości Słowian – profanów założymy takie stereotypy myślenia, przy których najstraszniejszym słowem stanie się słowo “antysemita”. Słowo “Żyd” będą wymawiać szeptem.”

 3. J-23 said

  Wypowiedź Wojciecha Cejrowskiego dla Radia WNET.
  Rozmowę prowadzi red. Krzysztof Skowroński.

 4. TomUSAA+ said

  tu mnie Pan Gajowy załamał! Gdzie ja tu dostanę takie delicje?! Ostatnim razem, jak pamiętam, w Zakopanem, u Sióstr zjadłem takich chyba z osiemdziesiąt! No, może 40….

 5. Jakubek said

  TW „Oskar” wygwizdany; skr. w ŁODZI!

 6. Kabałarz said

  Rok 2011 był ogłoszony przez gazetę „Times” jako rok „protestującego”. Rzeczywiście, ubiegły rok był bardzo nasycony wydarzeniami o charakterze protestu, które ogarnęły wiele rejonów świata. Prześledźmy chronologię tych wydarzeń, spróbujemy ocenić ich wpływ na przebieg globalnego procesu historycznego i zrozumieć algorytmikę realizacji sytuacji rewolucyjnych.

 7. zeev said

  śniadanie u Gajowego :))))

 8. Siggi said

  Warto się zagłębić w ten tekst.

  http://suwerenna.wordpress.com/2014/08/14/dlaczego-zydzi-w-polsce-fetuja-austrowegierskiego-i-niemieckiego-agenta-j-pilsudskiego/


 9. dobra stara patriotyczna Ameryka


 10. RE:9. Pomylka to miala byc ta piosenka. Ameryka roku 1944 . Tego nastroju juz nie ma ale mozna z przyjemnoscia posluchac i wspominac zolnierzy poleglych w Europie…dzis bylo Ich Swieto!

 11. http://www.sputniknews.com/photo/20141112/1014648966.html
  serce peka i krwawi

 12. Siggi said

  Jacek Żakowski,
  11 listopada 2014
  Sprawa Hofmana i spółki

  Życie jak w Madrycie

  Szkoda chłopów. Przynajmniej Kamińskiego i Hofmana. Nie żeby wyrażali poglądy bliskie moim; i nie żeby się zapowiadali na jakichś Geremków; ale przynajmniej mają IQ, którego nie trzeba się wstydzić w sklepie. Ale się zmarnowali.

  http://static.polityka.pl/_resource/res/path/69/e5/69e53a74-153f-4937-9ca0-6e362ecae46d_470x

  Adam Hofman z żoną Joanną
  Krzysztof Jarczewski/Angora/Forum

  W odróżnieniu od Ziobry obaj panowie raczej byliby w stanie zdać egzamin aplikancki. Wielu takich młodych dziś w polityce, a zwłaszcza w Sejmie, nie ma. I trzeba powiedzieć, że nie tylko partia, ale też Polska sporo w nich inwestowała na szybkich ścieżkach ich politycznej kariery. Na marne.

  Nie w tym sensie, że wpadli na wstydliwych kombinacjach i zapewne zostaną wyrzuceni z partii. Naprawdę złe jest to, że zostali do tego stopnia zdemoralizowani, że to, co zrobili, robili nawet się specjalnie nie maskując, nie zacierając śladów, niemal ostentacyjnie. Czyli nie widzieli w tym nic specjalnie złego, a zwłaszcza nic groźnego, co by mogło złamać ich kariery. W gruncie rzeczy musieli być przekonani, że tak się po prostu robi. Albo że można tak robić. To dużo o nich mówi, ale też mówi sporo o ich otoczeniu. Bo nikt się z takim poczuciem nie rodzi. Przez te kilka lat, które spędzili w polskiej polityce, musieli tym poczuciem czy przekonaniem nasiąknąć.

  Nie myślę tylko o kuriozalnym koncepcie, żeby w służbową podróż do Madrytu posłowie jechali swoimi samochodami (i to zdaje się trzema). Prawdę mówiąc, już w chwili gdy złożyli takie wnioski, urzędnik Kancelarii Sejmu powinien zawiadomić prokuraturę albo CBA o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Bo to jest prawie 3 tys. km, czyli dwa dni podróży w jedną stronę (według Google – 27 godzin czystej jazdy). Szwindel czuć tu na milę. Gdyby nie stał za tym jakiś szemrany interesik, kto by miał ochotę męczyć się prawie 30 godzin przy kółku zamiast luksusowo odbyć kilkugodzinną podróż w lotowskiej biznesklasie?

  Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

  i.t.d.
  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1598859,1,sprawa-hofmana-i-spolki.read

 13. Guła said

  @7

  To cwancyk panie Siggi.
  W rzeczywistości strzelali do Legionów w imieniu bolszewików, zza węgła, ino dym. Rzecz znana, ale jak widać nie wszystkim.

  Kto unym wierzy ten sam sobie szkodzi.

 14. Guła said

  Co nie znaczy że nie poprowadzą, aj waj, następnego marszu do niepodległości.

 15. Guła said

  Byliby by pocieszni jak powiadał marszałek, gdyby nie ta pazerność.

  „Gniazdo szerszeni nie jest tak groźne jak chciwość człowieka”

 16. Ex said

 17. Siggi said

  Jak rodzina Gronkiewicz-Waltz sprzedawała pożydowską kamienicę w centrum Warszawy

  2014-11-12 08:02

  Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, fot. Wprost
  Rodzina Hanny Gronkiewicz-Waltz w lutym 2007 r. zarobiła parę milionów złotych na sprzedaży prywatnej spółce pożydowskiej kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie. Waltzowie i ich krewni odziedziczyli większość udziałów w tej nieruchomości po Romanie Kępskim, wuju męża prezydent stolicy. I odzyskali ją od stołecznej gminy w ekspresowym jak na tutejsze warunki tempie.

  Sęk w tym, że Kępski nabył udziały w kamienicy, jak wynika z akt policji II RP i peerelowskiej milicji, od szajki oszustów, najprawdopodobniej tzw. szmalcowników. Oszuści bezprawnie przywłaszczyli ją sobie podczas wojny, gdy zginęli albo uciekli jej żydowscy właściciele. Mimo potwierdzających tę wersję dowodów urzędnicy stołecznego ratusza już w III RP dali wiarę fałszywkom wystawionym pół wieku wcześniej przez sprytnych złodziei i w październiku 2006 r. przekazali nieruchomość m.in. Waltzom.

  Skocz do tekstu c.d….
  http://www.wprost.pl/ar/479373/Jak-rodzina-Gronkiewicz-Waltz-sprzedawala-pozydowska-kamienice-w-centrum-Warszawy/

 18. Marucha said

  Gwoli ciekawości – statystyka miesięcznych wizyt w gajówce za ostatnich parę lat:


  Kliknij, aby powiększyć.

 19. Dzonyy said

  Panie Gajowy, skoro pismo było z Kremla, podpisane przez min. Ławrowa, to w sygnaturze zamiast PL na końcu, powinno być chyba RU. Chyba, że na Kremlu znów polska załoga stacjonuje. 🙂

  Otóź nie. „PL” oznacza dział spraw polskich – admin

 20. AniaK said

  Re19:
  Miło widzieć, że poza oprawcami, ma się tyle świadków znęcania się nad dzieckiem bożym 🙂

 21. AniaK said

 22. Syriusz said

  2. Ten link ponizej nie otwiera sie
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/putin-

 23. Boydar said

  … Dlatego zawsze kiedy widzę gojowskich liderów z hanukowymi menorami, muszę się roześmiać. Widzisz, judaizm jest ‚tylko dla żydów’… chyba że płaszczysz się o żydowskie głosy. Goje powinni się cieszyć że są niechciani. Judaizm nie ma nic do zaoferowania … Tak jak Schneerson, judaizm jest trupem …

  I kto to mówi ? Nie, nie p. Michalkiewicz, ale blisko; w każdym razie, Brat Nathanel również ogarnął kuwetę.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/judaizm-bankrutem-2014-11

  i mój paralelny komentarz – „i tak rozumieć trzeba Jałtę !!!”

 24. Cracovia Pany! said

  Swój do swego po swoje:

  „Ponad 8,5 miliona złotych kosztowały poselskie wyjazdy zagraniczne w ciągu 3 lat kadencji Sejmu. Najwięcej – ponad 3 miliony 200 tysięcy Sejm wydał na delegacje posłów PO, wyjazdy posłów PiS kosztowały łącznie 2 mln 600 tysięcy. Tylko na wyjazdy posła SLD Tadeusza Iwińskiego Sejm zapłacił 403 tysiące złotych.”.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-403-tys-zl-na-podroze-posla-tadeusza-iwinskiego,nId,1551349#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Kto zabroni bogatemu? MY! Przy urnach, nie głosować na partie systemowe, tylko na RN i KNP. Na razie tyle, chyba, że macie lepsze pomysły.

 25. Boydar said

  @ Pan Syriusz (23)

  Widzi Pan ? Nie ma tego złego, czego Opatrzność nie mogła zmienić na dobre. Dzięki temu, że link się nie otwierał Panu, ja idąc za trupem, przeczytałem kilka ciekawych słów pisanych.

  ten lin to – http://wolna-polska.pl/wiadomosci/putin-podpisal-ustawe-zakazie-propagandy-faszyzmu-2014-11

  ale są jeszcze i dwa inne, też bardzo ciekawe

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/konstantin-siwkow-przeczucie-zlowieszczych-zmian-video-2014-11

  oraz

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zrozumienie-psychologii-zydow-2014-11

  Polecam lekturze, wszystkim.

 26. AniaK said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wykaz-podrozy-naszych-poslow,wid,17027226,wiadomosc.html

  O podróżach może już wystarczy. Pan Kaczyński obiecał każdemu wczasy za granicą, i słowa dotrzymał z nawiązką. Pretekst podróży może być różny. Teraz może trochę o prochach, alkoholu, kasynach…………na podstawie tych z PO, żeby nie pomyśleli, że Bóg ich opuścił i o nich cisza. Z innych ugrupowań niech się nie denerwują, bo i na nich przyjdzie czas. Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy. Nasz rząd jest świetnym przykładem społeczeństwa obywatelskiego, czerpiącego wzorce z myślą o sobie od największych tego Świata. Wszystko tam u nich gra i buczy. Nawet sądy działają jak trzeba. Sprawy na ich korzyść załatwia się w trybie CITO, a sprawy na niekorzyść, ulegają przedawnieniu. A żeby pokazać Bogu i ludowi że wartości są u nich na pierwszym miejscu i niestety nie wszyscy z nich są święci, to od czasu do czasu składają ofiarę ala Nowak, Rogacki, Kamiński, Hofman….ale po jakimś czasie dostają rozgrzeszenie, i wracają z powrotem z powodu złej aklimatyzacji się w innym społeczeństwie. Jeszcze im tam tylko Papieża brakuje. Sprawy rozmaitych rozwodów załatwiane byłyby od ręki 🙂

 27. Syriusz said

  Dzieki panie Boydar, ale juz to zdazylem przeczytac.
  Na czytanie przeznaczam srednio okolo 5 godzin dziennie.
  Dzieki temu jakos jeszcze wladam jezykiem ojczystym w przeciwienstwie do kilku krajan, ktorych tu poznalem. Ale oni zyja nico dluzej niz ja na tutejszej ziemi a od jezyka polskiego sa odcieci calkowicie. Komputera boja sie, a polskiego radia i tw nie maja zyjac na prowincji. Moze i lepiej bo poznali by zaklamany obraz Polski.
  Pozdrawiam

 28. AniaK said

 29. AniaK said

 30. kontrwywiad skarbówki said

  Mimo że podatek ten został wprowadzony w celu uzyskania dochodów na prowadzenie popieranych przez społeczeństwo wojen z napoleońską Francją, cieszył się on szczególnie złą opinią. Jego przeciwnicy podkreślali jego inkwizytorski charakter oraz sprzeczność z naturalnymi prawami człowieka. Powszechny był pogląd – pisze Alvin Rabushka – „że podatek dochodowy jest ciężarem zbyt ohydnym, by nakładać go na człowieka, gdyż ujawnia stan jego finansów urzędnikowi podatkowemu”(3). Wobec takiego nastawienia społeczeństwa 13 maja 1816 roku stosunkiem głosów 238 do 201 Parlament zniósł podatek dochodowy i polecił zniszczyć wszystkie deklaracje podatkowe. Wielu urzędników nie zastosowało się jednak do tego polecenia. Dlatego po przywróceniu podatku dochodowego łatwiejsza była kontrola podatkowa

  W roku 1840 Robert Peel dla zrównoważenia budżetu w związku z kolejną wielką redukcją stawek celnych zaproponował czasowe przywrócenie podatku dochodowego na okres 4 lat w wysokości 7 pensów od funta, a więc 3%, i to jedynie od dochodów powyżej 150 funtów rocznie, przy średnich dochodach rzędu 24 funtów rocznie. Jak uczy jednak historia, również i w tym przypadku, rozwiązania uznawane początkowo za „przejściowe”, mają bardzo trwały charakter.

  Jednak po wojnie nie zmniejszono stawek podatkowych do poziomu przedwojennego, a w okresie II wojny światowej najwyższą stawkę podatkową w wielu państwach wywindowano do 50% i nie obniżono jej w czasie pokoju.

  http://www.pafere.org/artykuly,n1826,krotka_historia_podatku_dochodowego.html

  Czyli wojna się nie skończyła.
  Podatek dochodowy osób fizycznych to podatek wojenny a współcześnie na tworzenie terroryzmu i walkę z nim.
  Historia inwigilacji ma długą historię.

 31. AniaK said

  „Z polityką jest inaczej niż z elektrycznością; izolacja nie oznacza bezpieczeństwa, a grozi pożarem! (William Draper)

 32. AniaK said

  Przepraszam za niechlujstwo. Cudzysłów z jednej strony połknęłam 🙂

  „Z polityką jest inaczej niż z elektrycznością; izolacja nie oznacza bezpieczeństwa, a grozi pożarem!” (William Draper)

 33. Guła said

  Pani Ania grechuta.

 34. Guła said

  A ja byłem pewien, panie Boydar, że pan kolejnego, wg listy, kawalera orderu Patriota wyróżni w osobie Pana Mirosława Wiechowskiego.
  Co niniejszym czynię w imieniu własnym z wielkim szacunkiem i uznaniem.

 35. Boydar said

  … żaby grechutały za oknem …

 36. Boydar said

  Świętymi Bóg czyni, nie ludzie; kimże jestem …

 37. Filo said

  Pan Mordka Rosenzweig sie ucieszy
  Bo oto jego rasa w Rosji wykolegowala jego rase w Polsce i w ogole w Unii.

  Rozbawila mnie ta wiadomosc do zmiany nie tylko bielizny ale i calej poscieli.
  Otoz Rosjanie walczac z sankcjami rozwineli przemysl koszerny i sprzedaja z powodzeniem do… Izraela.
  W ten sposob pieniadze podatnika amerykanskiego, ktore zasilaja kase Izraela wyladuja w kasie … u Putina.
  Polska tez produkuje koszerne jedzenie ale bedzie mogla teraz spozywac je razem z niekoszernymi jablkami.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/koszerne-zblizenie-rosji-izraelem-efekt-sankcji-nalozonych-zachod-2014-11

 38. Zbigniew said

  @19 (Marucha)

  Zaś wedle mojej analizy całkowitą liczbę wpisów (komentarzy) w Gajówce daje się przedstawić z dobrą dokładnością wzorem (dotyczy paru ostatnich lat): Całkowita = a * t ^b – c, gdzie a=2.15 * 10^(-9), b=1.7, c=8000, zaś czas t jest w sekundach i liczony jest od początku istnienia gajówki. Z tego wzoru wynika, iż ilość wpisów wraz z czasem zwiększa się niemal parabolicznie. W obecnej chwili (jeśli gdzieś nie zrobiłem jakiegoś durnego błedu w rachunkach, średnio ukazuję się około 7200 komentarzy miesięcznie. A więc jeden komentarz na tysiąc odsłonięć stron (co jest normą, raczej, acz ciekawe samo w sobie.)

  Szczegóły: rysunek 8 w pracy: http://arxiv.org/pdf/1410.0828v1.pdf

 39. Guła said

  No, na sposób ludzki

 40. Griszka said

  http://mysl24.pl/spoleczenstwo/1959-pijany-wildstein-zaatakowal-rannego-narodowca.html
  http://www.pch24.pl/pijany-wildstein-zaatakowal-narodowca–doszlo-do-rekoczynow,32104,i.html

  Występy GazPola z medalami od SBU to nie koniec szopki. To jest kolejny materiał z cyklu: Zobaczyć, aby uwierzyć. Wildstein Junior zaatakował butelką rannego Wasiukiewicza, który przebywał w restauracji razem ze swoją żoną, po zakończeniu Marszu Niepodległości !!! Według mnie Wasiukiewicz powinien doprowadzić sprawę do końca razem z policją, bo to szmulostwo nie zakończy na próbie rozbicia mu głowy i w ogóle nie powinno być bezkarne. Policja oczywiście zatrzymała Dawidka.
  Szczerze nie znoszę Michnika, ale nie przypominam sobie, aby on chodził po restauracjach i atakował w ten sposób swoich ideowych wrogów. Szok. To jest po prostu dno. I tacy ludzie podszywają się w Polsce pod prawicę oraz prawią innym z takich pozycji umoralniające kazania.

 41. Griszka said

  @25 Cracovia Pany
  Zaraz za Iwińskim z SLD czołówka z PiSdu. Nieźle. PO jednym ruchem rozegrało i PiS, i SLD. Nie wierzę, że to był przypadek z namierzeniem Hofmana akurat przed kampanią wyborczą.
  Po prostu parchy z PiS od dawna się o to prosiły. Hofman od lat był żywym dowodem, że w PiS liczy się przede wszystkim zasada: bierny, mierny, ale wierny Prezesowi. Wszystkie wymienione partie to zbiór dorobkiewiczów.

 42. Boydar said

  Matka jest tylko jedna 🙂

 43. Pucin said

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/362165,Kancelaria-prezydenta-RP-kosztuje-wiecej-niz-dwor-brytyjskiej-krolowej

  MAM OD RANA TAKIE PYTANKO..MOŻE KTOŚ MNIE UŚWIADOMI,GDYŻ MOŻE WSZYSTKIEGO NIE WIEM………………………………………………………………………………Po co takiego utrzymujemy i to jeszcze za takie astronomiczne kwoty..?.Do czego on jest nam potrzebny..? Co on wymyślił że jest tak drogocenny…Królowa angielska przynajmniej jest dla Anglików jak nasz Papież..stąd ją szanują i utrzymują..a ten burak czym się zasłużył…!!!??? TO WSZYSTKO co się dzieje obecnie ma swoje wzorce w przeszłości…Z historii,bowiem pamiętamy uśmiechniętego Hitlera,Stalina czy innych współczesnych oprawców,zdrajców,złodziei i nierobów,którzy to z małymi dziećmi na rękach szczerzyli się,względnie siedzieli w pierwszych ławkach w Kościele i otwierali przed kamerami gęby do przyjęcia opłatka….JEST TO HIPOKRYZJA..KTÓRA POWTARZA SIĘ CIĄGLE W HISTORII LUDZKOŚCI….!

  http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwgospodarce.pl%2Fopinie%2F8373-palikot-zapomnial-o-samolocie-i-dwoch-autach-ale-nowakowi-wypomina-zegarek&h=wAQFFxAJk

 44. Griszka said

  Wasiukiewicz ponoć nie chce skierować sprawy do sądu, ale wątpię w taką dobroduszność ze strony prokuratury nawet dla Dawidka, bo butelka sama nie spadła na głowę poszkodowanego, a świadkowe zdarzenia wzywali gliny.

 45. gumis said

  Towarzyszka David’a Wildstein’a z Gazety Polskiej Codziennie? chciała pobić żonę Wasiukiewicza.

  Wasiukiewicz nie chce najwyraźniej judaisty skarżyć w sądzie.

  http://rebelya.pl/forum/watek/76834/

 46. Griszka said

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/303-fronda-pl-nawoluje-do-represji-policyjnych

  Policja musi wyłuskać „zielone ludziki” z Marszu Niepodległości! – to tytuł artykułu jaki ukazał się na portalu Fronda.pl w przeddzień Marszu Niepodległości.
  Widocznie Dawidek też wyłuskiwał i pacyfikował zielone ludziki z Marszu 🙂 To w końcu obowiązek patrydioty, żeby tropić nienawistną ruską agenturę. Czyżby antyruska schizofrenia zakończyła się zaatakowaniem Wasiukiewicza, który nie przyjmuje od żadnych służb medali w przeciwieństwie do Sakiewicza. Czy będzie więcej ofiar, ilu jeszcze patriotów ucierpi z powodu tego amoku ? Czy ostatnio nie zauważyliście, że język nienawiści michnikowszczyzny nie różni niczym od tego stosowanego w płomiennych przemowach patrydiotów ?
  Ostatnio też był tutaj taki jeden co to wygrażał się, komu to nie rozwali łba siekierą. Nie dość, że trzeba uważać na ZOMO chodząc ulico, to jeszcze domorośli odpowiednicy Ryszarda Cyby czekają na ciebie w lokalach sącząc wódkę. Ciężki jest żywot polskiego patrioty.

 47. Griszka said

  @45 Gumis
  Sprawa mogła trafić do prokuratury. To nie jest raczej wybryk, który kończy się mandatem albo procesem cywilnym.

 48. Griszka said

  http://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/254-12-poparcia-dla-skrajnych-ugrupowan-na-ukrainie

  Wasiukiewicz o micie 2% poparcia dla banderowców na Ukrainie.

 49. Kugielman said

  Niepodległa Pyta 2013

  http://facebook.com/pytadotpl
  Pytowa relacja z Zamieszek Niepodległości 2013 występują: Litwini, Tusk, tęcza, pyta. Opos (taki ssak) magnum Jaoka bo Kozie się nie chciało.

  Dawno temu w trawie – New World Order

  Film nawiązuje do obecnej sytuacji na świecie, gdzie garstka iluminatów i masonów kontroluje całą ludzkość. Pomyślcie co by się stało, gdybyśmy wszyscy to sobie uświadomili…
  http://krystal28.wordpress.com/
  http://czasprzebudzenia.wordpress.com/
  http://schodamidonieba.pl
  http://globalnaswiadomosc.com/
  http://smartfood-pl.blogspot.com/
  http://leczenieraka.blogspot.com/
  http://monitorpolski.wordpress.com/

  https://www.youtube.com/activism

 50. Dżedai said

  Wypowiedź kibica Widzewa Łódź na zakończenie Marszu Niepodległości

  Ciężko się nie zgodzić.
  https://www.youtube.com/people

  Zbigniew Stonoga-Marsz Niepodległości 11.11.2014

  https://www.youtube.com/news
  Bar Refaeli and Fat Nerd kiss

 51. piColo said

 52. inka said

  http://rt.com/politics/204851-russia-duma-gmo-fines/ – nakaz etykietowania produktów zawierających GMO ( można wrzucić w translator jak ktos nie zna angielskiego)

  http://rt.com/politics/204283-russian-monster-high-ban/ – projekt zakazu zabawek monster high – jw

 53. inka said

  A to już taka ciekawostka niepolityczna albo bardzo polityczna zależy od punktu widzenia :
  http://rt.com/uk/205207-tallest-shortest-men/

 54. Dzonyy said

  Nakaz etykietowania produktów zawierających GMO jest również w Polsce. Konia z rzędem temu, kto widział np na kotletach sojowych taki napis :zawiera produkty GMO, lub: zawiera GMO. Ogladałem specjalnie ostatnio mleko sojowe, ni cholery, nic. A soja jest GMO. Jak cholera. Są rózne inspekcje np IJHARS – InspekcjaJakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, specjalnie powołana (nie wiem tez dlaczego, skoro jest Sanepid, ale widać żony kochanki i kogo-tam-jeszcze trzeba gdzieś upchać), do kontroli etykiet w sklepach. Dokładnie głównie po to powołana. Nie ma daty ważności dany produkt – sru mu mandat. Nie ma napisu:zawiera GMO, idziemy dalej, może na orzeszkach ziemnych nie będzie daty: najlepiej spożyc do…..albo bedzie po dacie, i wtedy co? Srrru, mandat.
  A na paszy dla zwierząt jest napisane. Zawierza soję GMO. Zawiera kukurydzę GMO. Jaki z tego wniosek?

 55. Zbigniew said

  „A na paszy dla zwierząt jest napisane. Zawierza soję GMO. Zawiera kukurydzę GMO. Jaki z tego wniosek?”

  No.. wniosek. A czy to ludzie potrafią w swej ogólności wnioskować? Tu mnie wniosek nasuwa się, i to sam: że świnie ważniejsze od ludzi. Ale ludziom ten wniosek nawet w głowie nie zadomowi się. To tak jak z tym pisaniem w internecie: 1000 razy trzeba otworzyć stronę gajówki (ale prawidłowość dotyczy nie tylko tego miejsca) by raz napisać komentarz. Statystycznie, jasna rzecz. Bo ja piszę częściej, a powiedzmy Boydar to tylko otwiera stronę i już pisze 😉 Zaś pani AniaK nawet bez przeczytania pisze. Marucha co innego, bo pisze też z obowiązku służbowego, moskiewskiego 😉

 56. Siggi said

  @-52,na temat żarcia mówi Alex Jones…


 57. Siggi said

  Takie cóś dostałem.Cy to prawdo?

  Sąd w Kolonii zakazał rozpowszechniania wypowiedzi byłego kanclerza Niemiec Helmuta Kohla opublikowanych bez jego zgody w książce wydanej przez jego dawnego współpracownika. Książka zawierająca negatywną ocenę Merkel stała się bestsellerem.
  Sąd orzekł, że autor publikacji Heribert Schwan nie może przytaczać większości użytych w książce cytatów, a wydawca Heyne-Verlag musi wstrzymać dystrybucję publikacji. Kohl domagał się usunięcia 115 cytatów. Schwan pisał Kohlowi przemówienia w czasie, gdy ten był czynnym politykiem. Jest też autorem biografii byłego kanclerza. Ponadto opracował wspomnienia Kohla. W latach 2001-2002 dziennikarz nagrał łącznie 600 godzin rozmów z politykiem.

  Już 200 tys. sprzedanych egzemplarzy

  W książce „Dziedzictwo. Protokoły Kohla” Schwan zamieścił szereg kontrowersyjnych, po części bardzo negatywnych, wypowiedzi Kohla o partyjnych kolegach jak i o politycznych przeciwnikach. Sprzedawana od ponad miesiąca książka znajduje się na drugim miejscu listy bestsellerów tygodnika „Der Spiegel”. Wydawnictwo rozprowadziło dotychczas 200 tys. egzemplarzy.

  Cytaty wywołały dużą konsternację wśród polityków oraz czytelników. Jeżeli wierzyć autorowi publikacji, Kohl bardzo surowo oceniał Angelę Merkel. – O niczym nie ma zielonego pojęcia – miał powiedzieć o przyszłej kanclerz.

  Kohl nie krył rozczarowania i żalu do Merkel, która publikując w grudniu 1999 roku na łamach „Frankfurter Allgemeine Zeitung” list, w którym publicznie zdystansowała się od Kohla, doprowadziła do jego izolacji w CDU, sama zajmując krok po kroku jego miejsce w partii. – Pani Merkel nie potrafiła przyzwoicie jeść za pomocą noża i widelca – powiedział Kohl w rozmowie ze Schwanem. Jak dodał, zachowywała się podczas oficjalnych przyjęć tak niedbale, że musiał ją „wielokrotnie przywoływać do porządku”.

  Kohl: Publikacja dopiero po mojej śmierci .

  Książka zawiera szereg negatywnych ocen polityków. Byłego szefa Bundestagu Wolfganga Thierse Kohl określił mianem człowieka o „móżdżku nauczyciela szkółki ludowej”. Wyraził opinię, że działalność wschodnioniemieckiej opozycji nie miała większego wpływu na zmiany polityczne w NRD w 1989 roku. Pomniejszał znaczenie Michaiła Gorbaczowa. Były kanclerz nie oszczędził też cieszącego się wielką estymą prezydenta RFN Richarda von Weizsaeckera, drwiąc z niego, że uważał się za „największego mądralę o niezrównanej moralności”.

  Sąd zdecydował, że rozprowadzone już egzemplarze książki mogą być nadal sprzedawane. Jak pisze „Der Spiegel”, Kohl uważa, że treść jego rozmów nie powinna być publikowana za jego życia. Były kanclerz wygrał proces sądowy z dziennikarzem o taśmy z nagraniami. Schwan zwrócił taśmy po wydaniu przez sąd wyroku, zachował jednak odpis treści.

 58. Boydar said

  No co, kurcze, skrezola mnie dusi, jak od razu nie przywalę, to zapomnę, się komuś jeszcze upiecze i pomyśli że ma rację. Tak nie może być.

 59. osoba prywatna said

  Bernaysm czyli zarządzanie dezinformacją

  Click to access a.pdf

 60. Zbigniew said

  Walenie to niechaj sobie tam pływają gdzieś na wolności, Panie B. Lubimy zwierzęta? Hrrrhmmshsirr.. Strasznie lubię Walenie. Tylko one nie przystosowane do domu.

 61. Dzonyy said

  Re 53 Zbigniew
  🙂 święta racja. Ja 2 lata czytałem Gajówkę, żeby odważyć sie cokolwiek napisać, choć czasem mnie nosiło. Taki żem nieśmiały jestem 🙂
  Nie mniej, temat GMO jest nośny i bardzo niewdzięczny. Nie jestem ekspertem, przypuszczam jedynie, na podstawie lektur różnych artykułów, że nie jest modyfikowanie genetyczne, obojętne dla zdrowia spożywających czy to zwierząt, czy ludzi.
  Staram się zauważać to, co jest nieprawidłowe. Ale to jest pole dla różnych domysłów i teorii spiskowych Na przykład, kto wie, ile świnia ma kręgów piersiowych? Czyli żeber, jeśli lubimy żeberka. We wszelakich podręcznikach anatomii prawidłowej dla weterynarii stoi napisane, że 14. Natomiast świnia o 14 kręgach zdarza się bardzo rzadko, najczęściej jest ich 16 lub 17. Czy jest to wynik wyspecjalizowanej hodowli, wszak dłuższa świnia to dłuższy schab, boczek, więcej żeberek, o co chodzi hodowcom, prawda? Czy to wynik żywienia paszą zawierającą rośliny GMO? Kto powie, jednoznacznie, co jest tego przyczyną? Czytając różne opracowania, o myszach karmionych GMO, dysertacjach czysto teoretycznych na ten temat i wiedząc, że hoduje się owe świnie dobierając osobniki o pożądanych cechach eksterierowych, krzyżując między sobą, chce sie stworzyc odpowiednią dla konsumenta świnię, nie odpowiem jednoznacznie. Może byc jedno i drugie. Może GMO nie ma znaczenia. A może ma, bo krzyżowanie osobników to proces długi, żmudny, forsochłonny…..
  Osobny temat, to Monsanto i jej udział w procesie forsowania GMO, to, przynajmniej tu, w Gajówce, było wiele razy.

 62. JO said

  ad.59. Panie Dzonny, gdyby Pan nie siedzial gdzie siedzi, to Pana spojrzenie nie bylo by pelne „dylematow” a pewnosci. Moim zdaniem Pana opinia zawsze musi miec „adwokata diabla”, gdyz Pan siedzi po stronie tych , co chronia przestepcow – Pan jest Insepktorem w Panstwie Nieprawa!
  Pan jest tego Panstwa inspektorem.

 63. Boydar said

  @ Pan Zbigniew

  Nie cierpię zwierząt. Szczególnie psów i kotów. Psy się strasznie wiercą w nocy, nie mogę przez to się czasem wyspać; a koty wyżerają mi z talerza, i przeważnie głodny chodzę.

 64. NICK said

  (52) P. Dzonny.
  A u nas ostatnio dziki się rozpleniły. Zalecono „redukcję”. Wiele sztuk odstrzelono. Półtusze dawali po 3 zeta za kilogram [sic!] a skóry – surowe – gratis. Łapczywie wziąłem pięć. Posoliłem odpowiednio… .
  A te dzikie świnie, podobno, żarły głównie kukurydzę… .Wszystko idzie na łatwiznę… .
  Co teraz? Żryć? 🙂

 65. Zbigniew said

  Oki doki. Czy Panu, panie JO chodzi o liczbę żeber w świni? No ja też nie bardzo że ta liczba może się zmieniać.

  Zacząłem o liczbie wpisów na gajówce. Potem przeszło na paszę GMO. Potem na walenie.

  Ogólnie to sobie możemy tutaj. O wszystkim.

 66. Dzonyy said

  Re 60
  Panie JO, ja Pana nie obrażam.
  Bycie inspektorem nie oznacza ochrony przestępców. Nie jestem i nie byłem niczyim adwokatem. Tym bardziej asdvocatus diaboli.
  Przedstawiam fakty takie, jakie są. Można je sprawdzić. Nie wyrażałem swojej opinii, tylko moje obserwacje, które może Pan oczywiście podważyć, miec inne. Tu – zgoda. Natomiast po której stronie siedzę, niech Pan nie ocenia, bo nie zna Pan mojej pracy.

 67. Dzonyy said

  Re 62 Pan Nick 🙂
  Jasne, dziki wchodzą w uprawy kukurydzy, się nazywa „buchtują”, źrą tę kukurydzę jak dzike świnie 🙂 cóż robić….badać na włosnie i źryć dziczyznę. Jest szansa, że zeżarły normalną a nie GMO. Dzik mimo, że świnia, swój rozum ma 🙂

 68. Zbigniew said

  Boydar z 61

  „Nie cierpię zwierząt. Szczególnie psów i kotów.”

  To samo. A więc mamy coś wspólnego. Nienawidzę. Ale mam z tymi chajrukami do czynienia na codzień: a to daj kiełbaskę, a to pogłaszcz. Obrzydliwość. Mnie s*kinsyn pies zagryzł kotka maleńkiego a mojego. A on sk*rwysyn wszystko rozumie. Ta bestia wie, że nie powinien był. A przychodzi i przymila się.

  „Psy się strasznie wiercą w nocy, nie mogę przez to się czasem wyspać;”

  Ha! A żona nie wierci się? Bo o tym możnaby więcej. W zasadzie. Ale nie pociągnę tematu…

  „a koty wyżerają mi z talerza”

  mnie myszy zostawiają g*wna na talerzach. Ale trochę je wytrułem i jest nieco spokoju.

  „, i przeważnie głodny chodzę.”

  Ja już jako tako mam opanowaną sytuację 😉

 69. NICK said

  Panie JO.
  Tak jak Pana ostatecznie polubiłem, zasadniczo się zgadzam, tak i proszę: więcej ‚luzu’.
  Przecież P. Dzonny jest takim samym „inspektorem” jak, prawie wszyscy Polacy w Polsce. Ma porzucić profesję? Iść pod „most”?
  Czy miał niepolskie, nienormalne, wynaturzone… poglądy?
  OJ… JO… .
  Jest mi przykro… .
  A Pana Dzonny przepraszam. Za „mecenasowanie”… .

 70. Dzonyy said

  Re 69 Pan Nick
  Nie gniewam się. 🙂

 71. popis said

  niezłe fotki

  http://vigilantcitizen.com/latestnews/pictures-rothschild-family/

 72. Boydar said

  „… A żona nie wierci się?…”

  Moja ? Nie, śpi spokojnie, jak na żonę to nawet za spokojnie. Jakby się zaczęła wiercić, to by mi Yorka zadusiła. One mają takie duże wypustki z przodu, bardzo niebezpieczne dla małych zwierząt.

 73. Zbigniew said

  ” One mają takie duże wypustki z przodu”

  Z UFO!

 74. NICK said

  A co Wy tak? Pp. Boydar i Zbigniew? Do łóżek żon osobistych? 🙂 Moja się nie wierci. Czeka… . 🙂
  Myszy, P. Zbigniewie, to wyżarły mi korki od kilku win 15-letnich (swojej roboty), we ziemiance, betonowej.
  A Cyklop? To dopiero sztukmistrz! 1200 gram golonę, uprzednio uwędzoną na mieszance wiśni, gruszy i buka, gotującą się w bigosie, WŁASNĄ łapą wyciągnął. I, co ja mam powiedzieć? 🙂
  Pozdrawiam.

 75. Boydar said

  Ugotuj go Pan w rewanżu … drugi raz się zastanowi …

 76. towarzysz0 said

  Do Panow Siggi et Filo

 77. Maciej Miłosz, NALOT HELIKOPTERÓW PRZYSZŁOŚCI – W wyścigu o miano superśmigłowca KONKURUJĄ ZE SOBĄ DWIE TECHNOLOGIE. Obie zapewniają maszynom niespotykane dotąd prędkości. A w jednej z nich palce maczali Polacy; Dziennik gazeta Prawna, 13 XI 2014, s. A15

  To jest gorsze od Żydowskiego Stalingradu czyli 400 ataków ogierków żydowskich na Świątynię Salomona. David Cameron znalazł WYJŚCIE z Żydowskiego Stalingradu, w postaci aneksji Jerozolimy przez Wielką Brytanię, za co został Premierem. My mogliśmy bowiem zaprotestować Herezje Rosyjską, że Starożytna Jerozolima to Troja na Złotym Rogu, z Hagia Sophia jako mauzoleum Eurydyki, ale nie możemy protestować aneksji Jerozolimy przez Wielką Brytanie.
  Te Helikoptery PRZYSZŁOŚCI to Zajoby Amerykańskie dla KONTROWANIA mego Aerobusa: http://www.wandaluzja.com/?p=p_279&sName=45.-nowa-technika-lotnicza – skany//. Sęk w tym, że Saddam Husajn postawił Ne Aerobusa sto miliardów $ zlecając Swissairowi reformę Bliskowschodniego Rynku Lotniczego – najlepszego na świecie – a Swissair zlecił opracowanie i produkcję dla ANTONOWA w Dniepropietrowsku. Ponieważ komisarzem sprawy został Arafat to Kanclerz Schroeder przekupił go, aby przeniósł produkcję Aerobusa i PIENIĄDZE z Ukrainy do Pekinu – wobec czego Husajn musiał OTRUĆ Arafata polonem.
  Tak się złożyło, że mój Aerobus jest Suwerenem Granic Azjatyckich, które zostały określone według XVIII-wiecznych map, na której to podstawie Chiny Komunistyczne anektowały np. Morze Południowochińskie, gdyż po uruchomieniu produkcji KITANA z Dniepropietrowska mogli powiedzieć Amerykanom WON – co Amerykanie mogą kontrować ZAJOBAMI, takimi jak na Obrazkach, w których „maczali palce Polacy” jako jadacze fekaliów pruskich i hitlerowskich.
  Tak jak Cameron znalazł Wyjście z Żydowskiego Stalingradu tak Południowokoreańczyzy naleźli sposób na PAX CHINOTICA produkcją mego Aerobusa w Indyjskim TATA na Prawie Handlowym, co daje im awiację światową, co zademonstrował Premier Pawlak, za co został Wyrzucony przez Fekaliojadów.

 78. maniek said

  Polacy za Noworosją!

 79. Siggi said

  Po wojnie i obecnie w Międzyrzeczu-Obrzycach nadal jest Państwowy Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych.Duża placówka,jeszcze w latach 60-tych czynna była tam własna elektrownia o napędzie parowym.Znam te strony ,gdyż 2 km od Obrzyc w stronę Międzychodu jest m.Bobowicko,w której od 1948roku funkcjonuje szkoła rolnicza,początkowo zasadnicza ,a od 1954r technikum rolnicze ,którego jestem absolwentem z 1963r.W latach 1948-59 organizował szkołę i był jej kierownikiem inż.Michał Fijałka,cichociemny,dowódca batalionu „Sokół”27Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK.Z inicjatywy dyr.M.Fijałki,we wrześniu 1958r podjął pracę w technikum kpt.Leopold Świkla ps.”Adam”,przedwojenny oficer zawodowy, szef Inspektoratu AK w Łucku,Od 1945 do 1955 uwięziony na Kołymie po zamianie wyroku śmierci w Kijowie na 10lat ciężkich robót w kopalniach Kołymy.L.Świkla był kierownikiem administracyjnym i zarazem odpowiedzalnym za zadania inwestycyjne;budowę od nowego obiektów szkolnych,nadzór,rozliczenie.Uczył także j.rosyjskiego.
  Wielki to dla mnie honor,że w moim młodym wówczas życiu spotkałem Wielkich Polaków,Bohaterów czasu wojny i czasu pokoju.
  Zawsze ; Cześć Ich Pamięci !

  Nieukarane zbrodnie niemieckich nazistek
  Stawiana za wzór Liga Niemieckich Dziewcząt (Bund Deutscher Mädel) podczas ćwiczeń gimnastycznych w 1941 r. / Bundesarchiv

  Niewinność niemieckich kobiet to wykreowany po wojnie mit. Podobnie jak mężczyźni, część Niemek również brała udział w ludobójstwie, uniknęły jednak kary. – Sąd uniewinnił na przykład 14 niemieckich pielęgniarek z zakładu w Międzyrzeczu, które brały udział w zgładzeniu w przenośnych komorach gazowych 8 tys. ludzi. (…) Większość pielęgniarek i lekarek, które mordowały ludzi, po wojnie nadal pracowała w zawodzie – twierdzi niemiecka historyk Kathrin Kompisch.

  Dalej to tu:..
  http://historia.wp.pl/title,Nieukarane-zbrodnie-niemieckich-nazistek,wid,17019664,wiadomosc.html


 80. a tu powrot do ukochanych kreskowek z lat PRL’u.

 81. Filo said

  Widac naleze do pokolenia, ktoremu naiwnie sie wydaje, ze nic juz nas nie zaskoczy ani zadziwi.
  Nieprawda. Rzeczywistosc jest okrutna.
  Kilka tygodni temu ukazala sie wiadomosc w tak zwanej wolnej, niezaleznej, demokratycznej prasie zachodniej, ze Holendrzy postanowil deportowac z Holandii…. corke Putina za ten samolot malezyjski MH17. Corka Putina miala tam mieszkac w tej Holandii razem z holenderskim boyfriendem.

  Naturalnie rozne zatroskane bezczelnoscia Putina demokracje swiata skomentowaly to mniej wiecej, ze dobrze tak coreczce, ktora nie chce mieszkac w raju u tatusia, i ze dobrze tak Putinowi, niech sobie nie mysli.

  Tymczasem okazalo sie, ze corka Putina nie mogla siebie rozpoznac na tych fotografiach, ktore obiegly caly swiat. Natomiast rozpoznala sie studentka rosyjska, ktora byla przerazona jak zobaczyla te swoja fotografie!!!!!!

  Ani klamstwa z iranska Neda, ani medialna bzdura grubymi nicmi szyta z pakistanska Malala nie zrobily na mnie takiego wrazenia jak ten kolejny skandal prasowy..
  I teraz: zeby nie wiem kto i co mi opowiadal o Putinie, zeby nie wiem jakie pieniadze mi propaganda antyrosyjska probowala wcisnac – za zadne skarby swiata nie uwierze.
  Zachodnia prasa nie nadaje sie nawet do wiejskiego wychodka z serduszkiem.
  Zastanawiam sie dlaczego pomowienia prasowe nie sa karalne.


 82. Powrocmy na chwile do dziecinstwa? Kultowy film dla dzieci….no i dla nas odskocznia od terazniejszosci?

 83. Ad. 81: mowi Pan o wychodkach a mnie sie przypomnialy tzw. ‚slawojki’ miedzywojenne ministra zdrowia Slawoja-Skladkowskiego probujacego wprowadzic higieniczny tryb zycia na wsi.
  To byly czasy postepu w kazdej dziedzinie zycia spolecznego.
  Prasa zachodnia? to merdia i gadzinowki jak za czasow okupacji. Dziwi tylko ze sa ludzie a raczaej ‚gawiedz’ nie mogaca rozroznic ziarna od plew….
  Moze film Pana przeniesie w lepsze czasy na moment ten o sloniu Dominiku oczywiscie?
  Podobno premier Australii zabronil ochronie prezydenta posiadania broni? A jednostki floty wojennej Rosji plyna na rozkaz pana Putina w kierunku Brisbane…

 84. NyndrO said

  Ad 80.* To by się wtenczas nazywało „samookalecznie”.Szanowny Panie Filo.Przy całej pańskiej wiedzy i doświadczeniu życiowym,pytanie z ostatniego zdania poraża naiwnością.

 85. Siggi said

  W Kijowie , w nocy na 13 listopada partyzanci popierający Noworosję podpalili składy odzieży zimowej tzw.pułku prezydenckiego.

  http://politikus.ru/events/35547-v-kieve-podpolschiki-sozhgli-veschevoy-sklad-prezidentskogo-polka.html

 86. amelia said

  bardzo ciekawy blog musze przyznać jestem zszokowana dostępnoscią !! 🙂

  Dostępność dostępnością, ale nie obejmuje ona kryptoreklam dla maszyn szwalniczych używanych, co przemycono w adresie www komentatora.
  Admin

 87. Filo said

  84
  La Reine Toronto
  Pamietam jak pokazywali prezydenta USA pana Obame w Kolumbii (ale nie Brytyjskiej) tylko tej w Ameryce Poludniowej z Bogota. Pan Obama jezdzi po swiecie z armia ‚probowaczy’ jedzenia. Najpierw ‚biala massa’ sprobowac czy czarna massa sie nie otruc.
  Z Putina sie nasmiewali, ze wozi ze soba kanapki.
  Gdy chodzi o ruska flote kolo nowej Gwinei – to dostala ona juz kiedys zezwolenie rzadu australijskiego na przyplyniecie kolo antypodow.
  Mnie troche dziwi to zdumienie i prasy zachodniej i opinii publicznej.. Przeciez flota amerykanska pilnuje kazdej miedzynarodowej konferencji i opowiadaja, ze chodzi o bezpieczenstwo.
  Putinowi sie odgrazali w Australii wzgledem tego samolotu malezyjskiego co to najpierw zginal w marcu w drodze do Chin a potem w lipcu sie roztrzaskal nad Donieckiem.
  I oczywiscie nikogo nie dziwi, ze choc samolot nalezal do Malezji – jakos Kuala Lumpur jest wylaczone z dochodzenia.
  Natomiast tydzien temu nawiedzil Australie jakis szkolony oficjel holenderski, ktory wladzom australijskim podpowiedzial, ze jeszcze nie znalezli winnego katastrofy Boeinga MH17.
  Na razie Brisbane opustoszalo. Ewakuowano centrum miasta. Ludzie dostali 6 dni wolnego; do miasta dostac sie nie mozna. Zatrudniono 6 tysiecy zolnierzy i policji.
  Aborygeni przygotowuja protest, jakies inne organizacje tez sie przygotowuja do pokojowych demonstracji.
  Australia jest znana raczej z tego, ze maja dobre sluzby bezpieczenstwa i na ogol daja sobie rade na roznych miedzynarodowych imprezach.
  Podobno Brisbane zarobi na tej konferencji 100 milionow dolarow. Nie wiem ile wyda na ochrone.
  Jakos APEC w Chinach nie mial tylu zastrzezen.

  Tony Abbott zlagodzil swoj stosunek do Putina
  http://www.brisbanetimes.com.au/federal-politics/political-news/tony-abbott-again-softens-tone-against-vladimir-putin-over-downing-of-mh17-20141110-11jtrj.html

  G-20 Brisbane
  http://www.brisbanetimes.com.au/queensland/brisbane-g20?rand=1415658800781

 88. Siggi said

  Poglądowy przykład jak funkcjonuje UE,a tu w kraju obchodzą Niepodległość?Komu ona jest potrzebna?Jakie to kiedyś w Polsce Ludowej larum grali,że szefowie państwa jeździli po instrukcje do Moskwy. A ten przykład z Gruzją,Węgrami,Słowacją ,Czechami o czem świadczą?Jak tylko próbują wybić się na samodzielność w myśleniu i działaniu ,to zaraz taka watacha jak ;Wolski z ziemi wolskiej,to Saryusz(?),to Anielka,albo Barrosso i jak karbowy na folwarku pańskim przestrzega,straszy,nakłada sankcje itd.
  Ręce opadają…

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Jacek Saryusz-Wolski ostrzega władze Gruzji przed powtórką błędów Janukowycza
  Eurodeputowany PE Jacek Saryusz-Wolski przestrzegł w Brukseli władze Gruzji przed łamaniem zobowiązań wynikających z umowy stowarzyszeniowej z UE i powtórzeniem błędów byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza.

  – Nadszedł moment, w którym zadajemy sobie pytanie, czy Gruzja nadal jest na europejskiej ścieżce – powiedział Saryusz-Wolski na konferencji prasowej w Parlamencie Europejskim, komentując niedawne zmiany w rządzie Gruzji i dymisje proeuropejskich ministrów oraz przypadki aresztowań i śledztw wobec przeciwników politycznych.

  Jak dodał, jego grupa polityczna w PE, centroprawicowa Europejska Partia Ludowa, jest coraz mocniej zaniepokojona niestabilnością polityczną w Gruzji. Według europosła władze tego kraju w sposób wybiórczy posługują się wymiarem sprawiedliwości, by wyeliminować przeciwników politycznych. Takie same metody stosował były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz wobec byłej premier Julii Tymoszenko i innych polityków ukraińskiej opozycji. Zdaniem Saryusz-Wolskiego w Gruzji ma to jednak miejsce na większą skalę, choć w innym kontekście politycznym.

  Uważamy, że procesy, aresztowania, zatrzymania prewencyjne przeciwników politycznych w Gruzji są nadużywaniem wymiaru sprawiedliwości do celów politycznych. Jest to sprzeczne ze zobowiązaniami podjętymi przez Gruzję, która chce być państwem stowarzyszonym z UE – powiedział europoseł.

  Jego zdaniem można mówić o „janukowyczyzacji Gruzji”. – To sytuacja, w której udaje się, że zmierza się do Europy, tworzy się wszelkie możliwe pozory, oszukuje się zarówno UE, jak i własne społeczeństwo – ocenił Saryusz-Wolski.

  EPL – dodał – poprze jednak ratyfikację umowy stowarzyszeniowej UE-Gruzja, nad którą europarlament ma głosować w grudniu. Ale nie będzie to zgoda bezwarunkowa – zastrzegł. – Nasze poparcie (dla umowy) jest oparte na założeniu, że Gruzja będzie wywiązywać się ze swych zobowiązań i nie zboczy z europejskiego kursu – powiedział.

  Polityk opozycyjnej partii Zjednoczony Ruch Narodowy (ENM) Giga Bokeria relacjonował na konferencji prasowej w PE, że wobec około 100 członków byłych władz Gruzji, a obecnie działaczy opozycji toczą się postępowania, a kilka tysięcy zostało przesłuchanych.

  – Niemal wszyscy czołowi politycy ENM są albo zatrzymani prewencyjnie, skazani albo objęci postępowaniem albo na emigracji – powiedział Bokeria.

  Zaapelował on jednak do PE o ratyfikację umowy stowarzyszeniowej UE-Gruzja, bo – jak podkreślił – „naród gruziński na to zasługuje”. Umowa stowarzyszeniowa została podpisana 27 czerwca w Brukseli.

  Na początku listopada premier Gruzji Irakli Garibaszwili zdymisjonował ministra obrony Iraklego Alasanię, który skrytykował aresztowanie kilku pracowników w resorcie, uznając je za „politycznie umotywowane”.

  Po dymisji Alasanii, którego ugrupowanie Nasza Gruzja-Wolni Demokraci wchodziło w skład rządzącej koalicji Gruzińskie Marzenie, zrezygnowało kilku kolejnych ministrów, w tym szefowa dyplomacji Maja Pandżikidze. Oboje uznawani byli za najbardziej prozachodnich członków gruzińskiego rządu.

  Zachód wiele razy wyrażał zaniepokojenie tym, że rząd koalicji Gruzińskie Marzenie miliardera Bidziny Iwaniszwilego wybiórczo stosuje prawo i prześladuje swych politycznych oponentów.

  Opinie (15)
  Najlepiej zrobił Sakaszwili, uciekł z Gruzji do USA / skąd przybył/ i zamieszkał w luksusowej rezydencji swojego wuja, jeździ na rowerze i dalej knuje. spotyka się z doradcami Obamy i składa meldunki z działalności agenta. Przeciwko niwmu toczy się postępowanie malwersacji i przywłaszczenia 5 mln dolarów. Obłowił się w Gruzji i teraz żyje w luksusach w USA. Takiego też mają prezydenta w Estonii, nawet się w niej nie urodził a wychował i mieszka w USA przyjechał zostać prezydentem Estonii – obłowi się i pryśnie. Jakie te narody są głupie aż głowa boli. A pan Sariysz Wolski niech nawet nie wspomina prezydenta Gruzji – agenta, karierowicza i jak się okazało – złodzieja.

  Zródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Jacek-Saryusz-Wolski-ostrzega-wladze-Gruzji-przed-powtorka-bledow-Janukowycza,wid,17029531,wiadomosc.html

 89. AniaK said

  http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/1,113379,12269770,Prywatny_ogrod_Danuty_i_Lecha_Walesow.html

  To trzeba zobaczyć z bliska. Ogród najważniejszego elektryka w Polsce powinien zobaczyć każdy Polak. W porozumieniu ze związkami zawodowymi szykuję niespodziankę państwu Wałęsom. Za dużo zdradzić nie mogę, ale będzie to między innymi cykl reportaży: „Cztery pory roku w obejściu pana Wałęsy”.

 90. AniaK said

  http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/51,113379,12269770.html?i=11

  Ławeczki są, tylko poduszeczki pod tyłeczki trzeba ze soba zabrać 🙂

 91. AniaK said

  Ja obiecałam że się zajmę oświetleniem, ale nic więcej zdradzić nie mogę 🙂

 92. Lily said

  Wiem jedno,bo trabili glosno organizatorzy”Julia Gillard”,ze ta imprezka ma kosztowac Qld podatnikow 350 milionow.Trzeba pamietac,ze Qld to najbiedniejszy stan w Australii,dzieki Labor partii (robotniczej),ktora ten stan do tego doprowadzila(nie tylko ten).

 93. AniaK said

  Muzyką też mogę się zająć 🙂

 94. AniaK said

 95. AniaK said

 96. Guła said

  Prezydent Związku Radzieckiego Michaił Gorbaczow uważa, że „wałdajskie” przemówienie Władimira Putina w Soczi było jednym z najlepszych wystąpień podczas jego kariery politycznej. Uznał wystąpienie Putina za „fantastyczne”, podkreślając, że wymaga tego obecna sytuacja.Eksperci są zgodni co do tego, że prezydent Rosji jest pierwszym liderem, który nazwał po imieniu zachodzące obecnie na świecie procesy.

  http://3obieg.pl/putin-zabawa-skonczona-odlozcie-zabawki

 97. Boydar said

  Mnie to się z tego przemówienia najbardziej podoba to zdanie –

  „… Rosja jest przygotowana do poważnych rozmów i zawierania porozumień, jeśli są oparte na uczciwości …’

  W rezerwacie Apaczów można było zaobserwować spore ożywienie po opublikowaniu powyższego. A Siwa Chmura nawet mruknął „dwieście lat na to czekałem !”.

 98. revers said

  Zakaz zololecznictwa w uni, wiekszy profit dla big farmy.

  http://dobreczary.wordpress.com/2013/06/12/zakaz-ziololecznictwa-na-terenie-unii-europejskiej-juz-od-tego-weekendu/

 99. maasteer said

  Putin. Zabawa skończona, odłóżcie zabawki.
  Wielu ludzi na świecie nie zna przemówienia Putina wygłoszonego na Konferencji Wałdajskiej w Soczi. Deprecjonować ją i udawać że jest ono nieistotne mogą tylko ignoranci. Ci co nie doceniają swego rywala zwykle kończą marnie.

  ————————————————————-
  http://nathanel.neon24.pl/post/115111,putin-zabawa-skonczona-odlozcie-zabawki

 100. Jóżka said

  Co do kukurydzy z GMO, to spółka powiązana z rządem ma monopol na jej sprowadzanie z Argrentyny. Prócz GMO to cholerstwo zawiera pestycydy. Przecież w Polsce moglibyśmy uprawiać oleiste. W mieszankach paszowych jest około 90% soi z Argentyny. Korytowi w naszym kraju to ludobójcy i powinni być zaprowadzeni na szafot.

 101. Jóżka said

  Nie kukurydzy ale soi. Kukurydzę to żrą Amerykanie też modyfikowaną genetycznie.

 102. Jóżka said

  W Polsce leżą hektary nieuprawianej ziemi. Sama znam kilku właścicieli, którzy od Agencji Nieruchomości Rolnych za psi grosz wykupili połacie ziemi po to tylko, aby trawę zasiać i brać dopłaty unijne. A jeszcze wysługują się rolnikami, którzy koszą trawę i ją zabieraja dla zwierząt.

 103. maniek said

  -Historia lubi się powtarzać.-

  Dwa zdjęcia, jedno z Niemiec 1936, drugie Ukraina 2014, na każdym zobaczymy tłumy idące „z prądem głównym” oraz po jednym outsiderze niekoniecznie zgadzającym się z ogółem. Ciekawe, nieprawdaż? A tak przy okazji, sponsorowany przez USA i UE proces tworzenia Banderjugend, jak widzimy, przebiega w najlepsze

 104. Nie mam nicka said

  Pan Griszka napisał:

  ”Czy ostatnio nie zauważyliście, że język nienawiści michnikowszczyzny nie różni niczym od tego stosowanego w płomiennych przemowach patrydiotów ?”

  Tak, ja akurat to zauważyłem neoBanderowców popiera cała Polska od tęczowych i lewaków, aż do Episkopatu, mediów katolickich i co ciekawe portali odwołujących się do FSSPX (patrz link poniżej)

  http://www.traditia.fora.pl/swobodna-dyskusja,11/zlo-liberalizmu,8699-45.html

  (nie zamierzam bronić JKM, którego nie lubię, chcę tylko zwrócić uwagę na to jak admin traditia.fora podchodzi do spraw związanych z wydarzeniami na Ukrainie)

  A w poniższym linku artykuł wielce ”katolickiej” Frondy nazywającej polskich narodowców niszczycielami Polski.

  http://www.fronda.pl/a/neoendecji-marsz-na-wschod-ku-zgubie-polski,43759.html

  Szok, że już masoni mają swoje łapy w całym Kościele, nawet wśród przedsoborowców, tradycjonalistów itd. itp.

  A przecież bramy piekielne nie miały przemóc…

 105. maniek said

  Pociskami fosforowymi w Donieck. Centrum miasta w ruinie

  http://sokzzuka11.blog.onet.pl/2014/11/14/pociskami-fosforowymi-w-donieck-centrum-miasta-w-riuinie/

 106. maniek said

  W Obwodzie Ługańskim 13-letni chłopiec własnym ciałem osłonił młodszą siostrę przed eksplodującym pociskiem

  http://sokzzuka11.blog.onet.pl/2014/11/12/w-obwodzie-luganskim-13-letni-chlopiec-wlasnym-cialem-oslonil-mlodsza-siostre-przed-eksplodujacym-pociskiem/

  I tu: https://marucha.wordpress.com/2014/11/12/mlody-bohater/
  Admin

 107. Nie Mam Nicka said

  A oto post, za który zbanowano mnie na forum FSSPX traditia.fora

  (radzę przeczytać za co tak bardzo nie lubią mnie ludzie związani z FSSPX)

  oto treść posta;

  ”Coraz gorzej dzieje się na forum traditia. Dlaczego tak uważam? Ponieważ:

  – JKM ma rację na temat Powstania Warszawskiego.

  W książce pt. ”Obłęd 44” można przeczytać między innymi, że Powstanie w Warszawie wybuchło z inspiracji masona Józefa Retingera (późniejszego współzałożyciela globalistycznej Grupy Bilderberg, mającej być przedsionkiem do powstania masońskiego rządu światowego).

  Dlaczego masonom zależało na wybuchu powstania? Chcieli, aby Armia Czerwona doszła maksymalnie do połowy terytorium dzisiejszych Niemiec. Tak było ustalone na konferencjach. Gdyby nie było powstania, czerwoni ruszyliby przez Wisłę znacznie wcześniej, wojna skończyłaby się szybciej, a i sam Stalin nie bardzo chciałby wycofywać swoich żołnierzy, którzy doszliby o wiele dalej na zachód, niż to prędzej ustalano z USA i Wielką Brytanią.

  Po drugie masoneria chcąc pozbyć się patriotów wywołała powstanie, w którym zdecydowana większość żołnierzy AK została skazana niejako na śmierć, bez pomocy, wydani na pastwę Niemcom. Wiadomo było, że Polacy przegrają.

  – Po drugie nie trudno zgodzić się z Korwinem Mikke, że to polscy politycy podżegali do tego, co się stało na Majdanie. Podobnie robili i w 2004 roku podczas tzw. ”pomarańczowej rewolucji”.

  Wiemy bardzo dobrze, że ludzie protestujący na Majdanie odwoływali się do banderyzmu, nazistów z UPA, którzy odpowiedzialni są za czystki etniczne na Wołyniu w czasach II wojny światowej.

  Podobnie chwali UPA nowy prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, który nie wstydzi swojego fanatycznego nacjonalizmu nawet na portalu społecznościowym tweeter, gdzie wychwalał zbrodniarzy z UPA.

  Jak ma się faszystowski Majdan i faszystowskie władze Ukrainy do Rosji?

  Rosja, gdzie istnieje bardziej chrześcijańska moralność obyczajowa niż na zachodzie, do której pcha się banderowska Ukraina. Rosja, gdzie nie ma prawa dla szerzenia zboczeń seksualnych, ekofanatyzmu, feminizmu, rozbijania rodzin itd. A co da Ukrainie unia europejska: gejów, zwalczanie religii i feminizm!

  Katolicy nie powinni w sporze Ukraina – Rosja stać po stronie Ukrainy i antychrześcijańskiego zachodu!

  Pani Tereso proszę to zrozumieć: historia jest inna niż nam to podają zakłamane przez masonów podręczniki i zakłamana przez masonów telewizja.”

  Za ten post wyleciałem z forum. Post został oczywiście wykasowany przez panią admin – Teresę, ale zdążyłem go wcześniej skopiować. Teraz zobaczcie po czyjej stronie stoi Bractwo!

 108. Griszka said

  @104
  Nie powinno się publikować tego zdjęcia dla dobra tego dzieciaka.

  @105 Nie mam Nicka
  O ! Nie wiedziałem. Śmieszne, że osoby popierające FSSPX jednocześnie powołują się na judeokrześcijański portal Fronda. Ja też nie popieram ideologii liberalizmu głoszonej przez Korwina, ale nie mam zamiaru reklamować tego pseudokatolickiego ścieku, który jest o wiele bardziej szkodliwy, bo trzeba na gwałt komuś dokopać. To jest żałosne.

  W Radiu Zet ostatnio mówili, że już co piąty Polak deklaruje się jako protestant. Oczywiście większość z tych ludzi odpadła od Krk. To kolejny owoc protestantyzacji Krk, który jest nazywany Nową Wiosną Kościoła. Tą degenerację oczywiście popierają judasze z Frondy.

 109. Griszka said

  @108
  Panie Nie Mam Nicka. Pan atakuje Bractwo, bo jedna osoba, która jest szeregowym wiernym nie wytrzymała kilku słów prawdy na temat swojej wątpliwej działalności. To jest nieuprawniona ekstrapolacja.
  Są też ludzie związani z FSSPX, którzy zachodniej degrengolady i Ukrainy nie popierają. A nawet są zwolennikami JKM !

 110. maniek said

  -ONE zawsze mówią co myslą!! (Dzieci Donbasu)-

  Jestem dumna ze mój Tata jest dowódcą batalionu!!!
  Wy jesteście faszystami, zabijacie nas na naszej ziemi!!!
  Jak powiedział największy mędrzec i Zbawiciel Jezus, który był kiedyś na ziemi ” Lepiej by wam było uwiązać kamień młyński do szyi i rzucić się do rzeki, niż skrzywdzić jednego z tych najmniejszych”

 111. Boydar said

  @ NMN (108)

  Jak będziesz wypisywał że to ‚polscy politycy’ to stąd też wylecisz. A w tym poście, to nie ma nic odnoszącego się do celów czy działalności Bractwa; równie bez sensu było by pisanie o dupie Maryni. Też ważne, ale raczej dla Maryni i jej chłopa, ale zupełnie nie mieszczące się w konwencji traditio Na Gajówce trudno jest kit ludziom wcisnąć bezkarnie, tak łatwo nie pójdzie udawanie durnia.

  A jakbyś głąbie dalej był przekonany że umiesz czytać, to przeczytaj i to (choć wiem, że znasz to młocie na pamięć)

  REGULAMIN FORUM

  1. Forum ma na celu prezentowanie tradycyjnego nauczania Kościoła Katolickiego. Traditia jest specyficznym forum, raczej do czytania niż do dyskutowania, aczkolwiek wpisy wnoszące coś nowego do już istniejących są jak najbardziej wskazane i na miejscu.

  2. Celem Forum Tradycji jest niesienie pomocy w odnalezieniu pochodzącej od Boga prawdy wszystkim tym, którzy jej szukają.

  3. W szczególności zasadą działania Forum nie są prawa człowieka „lecz prawa Boże”, nie wolność słowa „lecz tylko wolność prawdy”, nie dialog międzyreligijny „ale tylko wierność religii katolickiej”, będącej kryterium prawdy i dobra.

  Pomoc szukającym prawdy jest wymogiem miłości bliźniego, dotyczącym wszystkich którzy tej pomocy mogą udzielić.

  4. Forum traditia nie jest forum politycznym, jest stroną tradycji katolickiej, gdzie wymieniamy się swoimi myślami, wiadomościami w temacie Kościoła katolickiego, przybliżaniem jego nauki, zaniepokojeni też obecnym kryzysem Kościoła, działamy na rzecz obrony i promocji Wiary Katolickiej i Apostolskiej.

  Pewne tematy ze świata polityki są zamieszczane, ale tylko informacyjnie, żeby wiedzieć o pewnych sprawach, bez podejmowania politikierstwa.

  5. Forum nie służy reklamie sekt! i nowych Ruchów Charyzmatycznych!

  6. Forum nie propaguje i nie reklamuje stron i treści sedewakantystycznych!

  7. Forum to nie czat – dbaj o to, aby Twoje wypowiedzi były zgodne z tematem. Proszę nie prowadzić rozmów prywatnych pomiędzy użytkownikami – do tego służą prywatne wiadomości (PW).

  8. Wypowiedzi zamieszczane na Forum powinny być przejrzyste i czytelne.

  Prosimy o rozwagę i poczucie odpowiedzialnosci w wypowiadaniu sie na temat zasygnalizowany w wątku.

  9. Zobowiązuje się wszystkich uczestników Forum do zachowania elementarnych zasad kultury, szacunku dla innych – myślę że każdy rozumie o jakie wypowiedzi chodzi.

  Obowiązującą formą zwracania się do siebie jest Pani/Pan. Użytkownicy z długim tu „stażem” , którzy są tu od dawna i za obopólną zgodą są na „ty” czyli po nicku czy po imieniu, to tak zostaje bez zmian, chyba, że ktoś życzy sobie inaczej, to w „Uwagi ….” napisać swoją informację.

  10. Zabrania się zaśmiecania Forum wypowiedziami niezwiązanymi z jego tematyką, niewnoszącymi nic nowego do dyskusji.

 112. Nie Mam Nicka said

  @ 110

  Panie Griszka.

  Wiele razy już na tym forum pisałem o tym jak to księża FSSPX bronili RAŚ (którego członek Mozgol jest szefem szkół Bractwa w Polsce), pisałem o tym jak jeden z księży Bractwa popierał rusofobię, pisałem jak to jeden z ludzi pracujących w przeoracie w Warszawie zaklinał się, że Jan XXIII i Paweł VI nie byli masonami itd.

  Jednak coś jest na rzeczy. A rozmowy bp. Fellaya z Rzymem? Ś. P. Jego Ekscelencja Abp. Levebre twierdził, że Bractwo wtedy dopiero zacznie rozmawiać z Watykanem, kiedy ten się nawróci. Niech pan przetrze oczy, masoni wleźli już do Bractwa!

 113. maniek said

 114. Griszka said

  @112
  To musiało mieć kluczowe znaczenie dla Polski to zaśniecie Korwina w Parlamencie UE 🙂

 115. Griszka said

  @113
  Ten wątek z Ryszardem Mozgołem poruszany był na tym blogu i okazało się, że strona przeciwna jedynie konfabulowała:
  https://marucha.wordpress.com/2014/01/03/powiekszac-wiedze-i-bardziej-kochac/#comment-305121
  https://marucha.wordpress.com/2014/01/03/powiekszac-wiedze-i-bardziej-kochac/#comment-305214
  Plotki i ploteczki to nie jest poważny argument w dyskusji.
  Nie dziwię się ostrej reakcji Pana Boydara.

 116. maniek said

  Niedźwiedź swojej tajgi nie odda nikomu PL HD

 117. maniek said

  — Pamiętajcie, że jesteśmy Słowianami! PL HD —

  Natasza Morozow – Ulatuj na skrzydłach wiatru;
  Pieśń z opery „Kniaź Igor”
  (Aleksandr Borodin)

 118. Nie Mam Nicka said

  @ 112

  Boydar jak będziesz stawał w obronie zwolenników UPA to sam stąd wylecisz, a jak chcesz zobaczyć głąba to stań przed lustrem.

  Czego się tak wściekasz? Prawda w oczy kole? Spodziewałeś się, że uda ci się zrobić na Gajówce takie samo prawo mózgu jak robi Teresa na traditia.fora? Nic podobnego. Jak masz problem to wyjedź się do Kijowa na Majdan, albo do Brukseli. Tam odnajdziesz bratnie dusze chamski manipulatorze.

  Politycy z Polski poparli Majdan i neobanderowców. Organizacje Katolickie (nawet tradycjonalistyczne, nieposoborowe) również są proukraińskie, wszelkiej maści polscy narodowcy też popierają Ukrainę ( a i tak dostaje im się za prorosyjskość, śmiech!), Wystarczy spojrzeć np.na to, co wyrabia NOP z Svobodą!

  I na koniec udowodnij w którym miejscu złamałem regulamin traditia.fora? Gdzie? Udowodnij, jeśli napisałem nieprawdę, a jeśli nie to dlaczego na mnie bluzgasz?

  Specjalnie dla ciebie poniżej jeszcze raz treść posta, za który wyrzucono mnie z traditia.fora:

  ”Coraz gorzej dzieje się na forum traditia. Dlaczego tak uważam? Ponieważ:

  – JKM ma rację na temat Powstania Warszawskiego.

  W książce pt. ”Obłęd 44” można przeczytać między innymi, że Powstanie w Warszawie wybuchło z inspiracji masona Józefa Retingera (późniejszego współzałożyciela globalistycznej Grupy Bilderberg, mającej być przedsionkiem do powstania masońskiego rządu światowego).

  Dlaczego masonom zależało na wybuchu powstania? Chcieli, aby Armia Czerwona doszła maksymalnie do połowy terytorium dzisiejszych Niemiec. Tak było ustalone na konferencjach. Gdyby nie było powstania, czerwoni ruszyliby przez Wisłę znacznie wcześniej, wojna skończyłaby się szybciej, a i sam Stalin nie bardzo chciałby wycofywać swoich żołnierzy, którzy doszliby o wiele dalej na zachód, niż to prędzej ustalano z USA i Wielką Brytanią.

  Po drugie masoneria chcąc pozbyć się patriotów wywołała powstanie, w którym zdecydowana większość żołnierzy AK została skazana niejako na śmierć, bez pomocy, wydani na pastwę Niemcom. Wiadomo było, że Polacy przegrają.

  – Po drugie nie trudno zgodzić się z Korwinem Mikke, że to polscy politycy podżegali do tego, co się stało na Majdanie. Podobnie robili i w 2004 roku podczas tzw. ”pomarańczowej rewolucji”.

  Wiemy bardzo dobrze, że ludzie protestujący na Majdanie odwoływali się do banderyzmu, nazistów z UPA, którzy odpowiedzialni są za czystki etniczne na Wołyniu w czasach II wojny światowej.

  Podobnie chwali UPA nowy prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, który nie wstydzi swojego fanatycznego nacjonalizmu nawet na portalu społecznościowym tweeter, gdzie wychwalał zbrodniarzy z UPA.

  Jak ma się faszystowski Majdan i faszystowskie władze Ukrainy do Rosji?

  Rosja, gdzie istnieje bardziej chrześcijańska moralność obyczajowa niż na zachodzie, do której pcha się banderowska Ukraina. Rosja, gdzie nie ma prawa dla szerzenia zboczeń seksualnych, ekofanatyzmu, feminizmu, rozbijania rodzin itd. A co da Ukrainie unia europejska: gejów, zwalczanie religii i feminizm!

  Katolicy nie powinni w sporze Ukraina – Rosja stać po stronie Ukrainy i antychrześcijańskiego zachodu!

  Pani Tereso proszę to zrozumieć: historia jest inna niż nam to podają zakłamane przez masonów podręczniki i zakłamana przez masonów telewizja”

  Wynika z tego jasno, że skoro z traditia.fora wyrzucono powyższy post, to osoba która to zrobiła (Teresa) nie zgadza się z jego treścią, a zatem (jeżeli logika jeszcze na tym świecie obowiązuje) popiera ona banderyzm i twierdzi, że tak powinni robić Katolicy!

 119. Griszka said

  Chce konkretnego dowodu, że Mozgol jest członkiem RAŚ.

 120. Nie Mam Nicka said

  Griszka @

  Takie to plotki i ploteczki potwierdzone przez sam przeorat w Warszawie. Szkoda, że nie odniósł się pan do tego co napisałem o bp. Fellay’u w jednym z poniższych postów.

  Może mi pan nie wierzyć, razem z Boydarem, ale probanderyzm na forum traditia istnieje. Proponuję każdemu niedowiarkowi napisać na ten sam temat co ja, a się przekona. Zalecam też porozmawiać z księżmi Bractwa na tematy wschodnie. Niejeden mądrala Boydar się zdziwi.

 121. Griszka said

  Potwierdzone przez sam przeorat w Warszawie ? Gdzie i kiedy ?
  Chętnie zweryfikuje tą informację bezpośrednio u źródła, ale nadal czekam na jakikolwiek pozytywny dowód.

 122. Siggi said

  Aleksander Kwaśniewski na vice-premiera Ukrainu.To jest myśl,on jako viceArshenick uratuje UA.Podobno planuje unię państwową PL-UA i wtedy UA automatycznie będzie w UE i NATO.Wstępnie zł będzie na całym terytorium wspólnego państwa,a grosz byłby zastąpiony ukraińskim groszem(jak się nazywają”drobne”po ukraińsku?).Ale wywiną numer W.W.Putinowi i jeszcze to możliwe w tym roku. Shock!!! I to by było na tyle ,reszta pod linckiem.Czytać,,choć tam po rosyjsku.Na Kremlu już trzęsą portkami…

  http://rusvesna.su/news/1415972936

 123. Marucha said

  Re 105:
  Pan co nie ma Nicka… co Pan w ogóle ma wspólnego z Tradycją, skoro przytacza Pan judeokatolicką „Frondę” jako wielce katolicki portal? Przecież Pan się w ogóle nie orientuje w tematyce!

  Re 108:
  Od kiedy to administrator forum internetowego – w dodatku nie związanego z Bractwem Św. Piusa X – reprezentuje Bractwo?
  Po co w ogóle Pan poruszał na forum religijnym tematy nie związane z katolicyzmem i Tradycją?

  Re 119:
  Boydar jak będziesz stawał w obronie zwolenników UPA to sam stąd wylecisz, a jak chcesz zobaczyć głąba to stań przed lustrem.

  Panie bez Nicka, póki co, to kto z gajówki wyleci, a kto zostanie, nie jest w Pańskiej gestii.
  Pan Boydar znajduje się w bardzo bezpiecznej strefie – natomiast Pan niebezpiecznie zbliża się do jej granicy.

  W pewien sposób rozumiem Pana rozczarowanie, bo napisał Pan prawdę, ale Pana wpis nie był powiązany z problematyką Tradycji, lecz miał ściśle polityczny charakter.
  4. Forum traditia nie jest forum politycznym, jest stroną tradycji katolickiej, gdzie wymieniamy się swoimi myślami, wiadomościami w temacie Kościoła katolickiego, przybliżaniem jego nauki, zaniepokojeni też obecnym kryzysem Kościoła, działamy na rzecz obrony i promocji Wiary Katolickiej i Apostolskiej.

  Poza tym, przypominam, opinie administratora forum niekoniecznie wyrażają poglądy FSSPX, zwłaszcza, że owo forum nie jest powiązane z FSSPX.

 124. Griszka said

  @123
  Gdyby taka hybryda Ukrainy i Polski powstała to wtedy rzeczywiście banderowcy mieliby poparcie mniejsze niż 2% wśród ogółu wyborców, tak jak teraz opowiadają patrydioci nagradzani przez SBU pamiątkowymi orderami, z powodu rozcieńczenia elektoratu szowinistycznego. Taka dygresja na marginesie 🙂

 125. Griszka said

  @124
  Pan co nie ma nicka nie twierdził, że Fronda jest portalem katolickim. Co do reszty zgoda.

 126. Marucha said

  Re 121:
  Proszę o konkrety w sprawie Ryszarda Mozgoła.

  Po drugie – po jaką jasną cholerę łączy Pan forum Traditia.fora.pl z FSSPX?
  Ani Traditia, ani gajówka, nie są wyrazicielami poglądów Bractwa.
  Gajówka z Bractwem w oczywisty sposób sympatyzuje, ale moje osobiste poglądy (tolerancja dla sedewakantystów) nie wyrażają opinii jego przywódców.

  Re 126:

  W komentarzu 105 stoi jak byk:
  A w poniższym linku artykuł wielce ”katolickiej” Frondy nazywającej polskich narodowców niszczycielami Polski.

  Po jaką cholerę mieszać katolicką – czy nawet „katolicką” – Frondę do dyskusji o tradycji???

 127. Griszka said

  http://prawica.net/39882
  Śmieją się pisiory z Białorusi, ale Badura znowu pokazuje, że to tylko tandetna propaganda. Warto jeszcze zapytać, która ekipa dobijała w Polsce Ursusa.

  @127
  Przepraszam za pomyłkę. Ciężko jest się połapać co jest w poście NWN cytatem, a co aktualnym wpisem.

 128. Griszka said

  @Adonis
  „Tak samo będą myśleć również Rosjanie, że niby bronią oni swoich interesów narodowych, odzyskują “bezprawnie” zabrane u nich ziemie i tp.”
  Przecież to są ich ziemie, bezprawnie zabrane przez parcha Lenina sprowadzonego w wagonie z Prus, mośku

  „wicepremier rosji przemawia w sali w której widnieje piramida z kołem w środku.”
  Co za ciężar dowodu !

 129. maniek said

  Słuchajcie co ten morderca gada !!!
  ————–

  — Petro Poroszenko o separatystach: nasze dzieci pójdą do szkoły, a ich będą siedzieć w piwnicach – w ten sposób wygramy tę wojnę [+VIDEO] —

  Podczas jednego z wystąpień publicznych prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział, że separatyści „niczego nie umieją”. Zaznaczył też, że ukraińskie dzieci pójdą do szkół i do przedszkoli, a dzieci w Donbasie będą siedzieć w piwnicach. „Tak i właśnie tak wygramy tę wojnę” – podkreślił prezydent.

  Czytaj całość: http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/petro-poroszenko-o-separatystach-nasze-dzieci-pojda-do-szkoly-a-ich-beda-siedziec-w-piwnicach-w-ten-sposob-wygramy-te-wojne-video

 130. maniek said

  — Donbas zagłosował nogami —

  Znaczenie wyborów parlamentarnych w ludowych republikach Doniecka i Ługańska, które odbyły się 2 listopada, polega na tym, że potwierdziły społeczne poparcie dla tych nowych podmiotów quasi-państwowych. Niezależnie od wątpliwie demokratycznego charakteru tej elekcji. To fakt polityczny, z którym muszą liczyć się wszystkie strony zaangażowane w konflikt na Ukrainie…..

  …… czytaj dalej http://www.geopolityka.org/wybory/ukraina/3078-jacek-c-kaminski-donbas-zaglosowal-nogami

 131. maniek said

  — Mateusz Piskorski: Al-Kaida wspiera Kijów —

  Umiędzynarodowienie toczącej się na Ukrainie wojny domowej przybiera różne formy. Eksperci Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych, podczas ostatniej misji w Donieckiej Republice Ludowej natknęli się na liczne świadectwa obecności na tych obszarach obywateli krajów Unii Europejskiej, w tym Polski, i to walczących po różnych stronach krwawego konfliktu….

  …… czytaj dalej http://www.geopolityka.org/analizy/3077-mateusz-piskorski-al-kaida-wspiera-kijow

 132. Siggi said

  Jest pomnik Korfantego we Wrocławiu!

  korfanty 1.jpg
  Po wieloletnich staraniach w Święto Niepodległości 11 listopada 2014 roku, na skwerze u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Orlej we Wrocławiu, został odsłonięty pomnik Wojciecha Korfantego (1873-1939).

  Wybitny działacz społeczny, poseł, senator, publicysta, uczestnik powstania wielkopolskiego i przywódca III powstania śląskiego w 1921 roku, oraz niestrudzony obrońca polskości Śląska. Od 1898 roku członek Związku Młodzieży Polskiej „Zet”, w latach 1901-1907 członek Ligi Narodowej. Wojciech Korfanty studiował w latach 1896-1900 na Uniwersytecie Wrocławskim. Był współzałożycielem Ligii Narodowej, a następnie Chrześcijańskiej Demokracji. Podobnie jak Roman Dmowski walczył, aby Śląsk i Wielkopolska znalazły się w granicach Polski. 25.10.1918 roku wystąpił w parlamencie Rzeszy z żądaniem przyłączenia do Polski wszystkich ziem zaboru pruskiego, od 1918 roku członek Komisariatu Naczelnej Rady Ludowej, współorganizator sił zbrojnych w powstaniu wielkopolskim 1918-1919. Od lutego 1920 roku kierował Polskim Komisariatem Plebiscytowym w Bytomiu.

  W 1922 roku Wojciech Korfanty odszedł z Narodowej Demokracji i przeszedł do Chrześcijańskiej Demokracji i był jednym z jej przywódców. W okresie międzywojennym był szykanowany przez piłsudczyków. Skazany w procesie brzeskim, wyjechał do Czechosłowacji. Tuż po powrocie do kraju latem 1939 roku, aresztowany przez władze sanacyjne. Tuż po wyjściu z więzienia, zmarł 17 sierpnia 1939 roku. Czterokrotnie został odznaczony Krzyżem Walecznych, a pośmiertnie Orderem Orła Białego w 1997 roku.

  korfanty 2.jpg

  Z inicjatywą wzniesienia pomnika wystąpiła wrocławska Fundacja Odbudowy Demokracji im. Ignacego Paderewskiego. Pomnik Wojciecha Korfantego jest symbolem Jego walki o polskość. Autorem pomnika jest Tomasz Wenklar z Górnego Śląska. Postać Korfantego jest odlana z brązu i ma 3,6 m wysokości. Przestrzeń wokół pomnika zaprojektowali architekci z pracowni AP Szczepaniak.
  Wśród fundatorów pomnika i partnerów Fundacji są m.in. gmina Wrocław, Bank Zachodni WBK, Fundacja Polska Miedź, Pracownia architektoniczna AP Szczepaniak, która bezpłatnie zaprojektowała otoczenie pomnika oraz liczne prywatne firmy i osoby, m. in. Polacy mieszkający w Stanach Zjednoczonych.

  Odsłonięcia pomnika z licznym udziałem Wrocławian i mieszkańców Śląska dokonali Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i Marszałek województwa dolnośląskiego Tomasz Smolarz. Pomnik poświęcił arcybiskup metropolita wrocławski Józef Kupny. W uroczystości odsłonięcia pomnika uczestniczyli stryjeczni wnukowie Wojciecha Korfantego – Bronisław i Czesław Korfantowie.

  Norbert Tomczyk

 133. maniek said

  Der Freitag- ” Nie trzeba żadnej rosyjskiej propagandy żeby ze zdjęć, przekazów filmowych wywnioskować że na Ukrainie jest operacja terrorystyczna nie antyterrorystyczna a Poroszenko jest winien zbrodni ludobójstwa”
  http://rbunews.tk/?p=3453

 134. JO said

  ad.104. Zauwaznie jak jest „Ukrainska Mlodziez ” ubrana a jak Rosyjska.

  Ukraina – Spodnie, spodnie, spodnie…rozpuszczone wlosy….obie plci gina roznice…

  ..jak w PRL BIS…

 135. Siggi said

  Norweska ekspertka: Ukraina nie wejdzie do UE, porażka Unii na wschodzie
  Opublikowano: piątek, 14, listopad 2014 08:39

  Wschód Ukrainy od miesięcy pogrążony jest w kryzysie © PAP/EPA Wschód Ukrainy od miesięcy pogrążony jest w kryzysie.

  Europejska Polityka Sąsiedztwa wobec krajów na wschodzie była błędem pod tym względem, że za model przyjęto w niej proces rozszerzenia, stworzono oczekiwania, że kraje te wejdą do UE i nie doceniono reakcji Rosji – uważa norweska politolog Pernille Rieker.

  Badaczka w Norweskim Instytucie Spraw Międzynarodowych (NUPI) odwołała się do odmiennego podejścia w tej polityce (European Neighbourhood Policy, ENP) przyjętego wobec wschodnich oraz wobec południowych sąsiadów Unii.

  Wschód potraktowany inaczej niż południe

  Wobec wschodnich krajów „jednym z niepowodzeń było użycie wzorca rozszerzenia jako rodzaju modelu relacji z sąsiadami” – powiedziała Rieker. W konsekwencji, jej zdaniem, skupiono się na „bardzo technicznym procesie”, w którym kraje te skłaniano, by dostosowały się do całości unijnego prawa. Natomiast w odniesieniu do południowych sąsiadów UE „proces był bardziej elastyczny. UE starała się popychać te kraje w dobrym kierunku, ale bez wymagania od nich, by przyjęły całe acquis communautaire (dorobek wspólnotowy), co byłoby dla nich bardzo trudne, ponieważ nie są one do tego gotowe” – wskazała analityczka.

  W jej ocenie przyjęty wobec wschodnich sąsiadów model „ukrytego rozszerzenia” spowodował reakcję Rosji. – Oczywiście, Rosja ponosi główną odpowiedzialność za działania wobec Ukrainy – zastrzegła Rieker. Niemniej, zdaniem ekspertki, UE „zbyt skupiła się na zmuszaniu Ukrainy i innych krajów, by przyjęły unijne acquis, i nie widziała jasno, że to może być odebrane przez Rosję jako prowokacja”.

  – Nie chodzi mi o to, że UE nie powinna nalegać na reformy na Ukrainie czy ustanowić z nią bliskiego stowarzyszenia – zastrzegła Rieker. Jej zdaniem Unia powinna była jednak wziąć pod uwagę np. możliwość połączenia przez Ukrainę ściślejszego stowarzyszenia z UE z członkostwem w powołanej przez Rosję Unii Celnej. Tymczasem przyjęty wobec Ukrainy model działania „był bardzo technokratyczny, rygorystyczny i doprowadził do sytuacji, w której mamy bardzo nieliczne warianty (postępowania)” – oceniła politolog. Zaznaczyła przy tym, że nie jest ekspertką w sprawach polityki Rosji.

  Rieker: Ukraina nie wejdzie do UE

  Rieker podkreśliła, że nie uważa za realistyczne przyjęcie Ukrainy do UE, choć postulat, by teraz jasno obiecać Kijowowi perspektywę członkostwa, jest podnoszony przez część ekspertów. – Myślę, że to jest niemożliwe z powodu kryzysu w UE i wszystkich jej wewnętrznych problemów. Stwarzanie takiego rozdźwięku w oczekiwaniach jest bardzo niebezpieczne – oceniła analityczka NUPI. Wskazała, że rozszerzeniu Unii na wschód jest przeciwna część państw członkowskich.

  Zdaniem Rieker ENP powinna być teraz zrewidowana. Doszło bowiem do sytuacji, w której zamiast celu, jakim było „zbudowanie wspólnoty bezpieczeństwa”, nastąpił rezultat odwrotny, co powinno stać się „dzwonkiem alarmowym” dla UE. Sposób, w jaki ENP została wdrożona, był niepowodzeniem – oceniła politolog. Jej zdaniem zamiast stwarzać „rozdźwięk w oczekiwaniach” dotyczących perspektywy członkostwa Unia powinna z krajami sąsiednimi „próbować stworzyć stowarzyszenie tak ścisłe, jak to możliwe, biorąc jednak pod uwagę kontekst strategiczny i także relacje z Rosją”. Chodzi o „znalezienie odmiennego sposobu na budowanie wspólnoty bezpieczeństwa” – podsumowała norweska ekspertka.

  tvn24.pl

 136. maniek said

  — „Kamień Majdanu” na miejscu sowieckiego pomnika – ciąg dalszy sprawy —


  Pisałem już o, bulwersującej wiele osób, sprawie ustawienia na warszawskim Placu Wileńskim tzw. „kamienia Majdanu”, który – jak głosiła tabliczka – miał upamiętniać „Ofiary Majdanu i Operacji Antyterrorystycznej na Ukrainie” i który stanął na miejscu usuniętego Pomnika Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni („4 Śpiących”):

  http://sokzzuka11.blog.onet.pl/2014/11/03/w-miejsce-sowieckiego-pomnika-kamien-majdanu-bezczelnosc-banderowcow-w-polsce/

  Wystosowałem w tej sprawie mail do do Urzędu m.st. Warszawy Praga – Północ, w którym, powołując się na ustawę o dostępie do informacji publicznych, zażądałem informacji w tej sprawie.

  Dziś informacje te otrzymałem, tyle że… z zastrzeżeniem:

  „Wiadomość ta jest przeznaczona tylko dla określonych adresatów i może zawierać informacje prawnie chronione.
  Zakazane jest rozpowszechnianie i przesyłanie informacji do osób nieuprawnionych do ich otrzymania.
  Zabronione jest także wykorzystywanie tych informacji w celu innym niż zostały przesłane.”

  W związku z powyższym nie mogę zdradzić tego, co w sekrecie mi wyjawniono i milczę jak grób, bojąc się osadzenia w tjurmie, zesłania lub czegoś jeszcze gorszego za ujawnienie informacji, które otrzymałem po moim żądaniu i powołaniu się na ustawę o dostępie do informacji publicznej.

  PODOBNO jednak „Głazu Majdanu” na miejscu sowieckiego pomnika już nie ma, a poza tym wcześniej został ustawiony bez zgody Wydziału Architektury i Budownictwa dla Dzielnicy Praga – Północ.

  Jakoś tak lżej na sercu.

  http://sokzzuka11.blog.onet.pl/2014/11/14/kamien-majdanu-na-miejscu-sowieckiego-pomnika-ciag-dalszy-sprawy/

 137. Ex said

  @127

  ekolajkonik
  2011/04/12 23:21:09
  Jeszcze o RAŚ.
  Dwa lata temu w Józefowie pod Warszawą szkołę katolicką w podstępny sposób przejęli lefebryści niemieccy. Dyrektorka zdołała przy pomocy rodziców uratować szkołę. Budynek wraz z działką ( 3mln) przepadł na rzecz podstępnych księży niemieckich podających się za lefebrystów. Osobą bardzo aktywnie pomagającą owym księżom był p.Mozgoł nauczyciel historii a prywatnie jeden z aktywistów RAŚ.
  Opowieść jest dość długa i nie na temat, ale związek RAŚ z ruchem lefebrystów niemieckich działających w Polsce ewidentny. Ciekawym polecam google.
  http://kataryna.blox.pl/2011/04/Moj-10-kwietnia.html

  Byłbym ostrożny wobec blogerki Kataryny – admin

 138. maniek said

 139. Griszka said

  Najpierw się mówi, że jest to lider RAŚ.
  Teraz to:
  „a prywatnie jeden z aktywistów RAŚ”.
  Przecież to są jakieś kpiny obrażające ludzką inteligencję. Byle by tylko komuś narobić za kołnierz.

  Panie Gajowy. To nie jest wpis Kataryny tylko jakiegoś anonimowego komentatora ekolajkonika. Typowe plotki niegodne miana poważnego dowodu. Jedna baba drugiej babie przy płocie…
  Ciekawym poleca Google, w którym nic nie ma na ten temat. Ważne, żeby g.wno roznieść po wsi.
  Po drugie pajac mówi o podstępnych księżach niemieckich podających się za lefebrystów i wspomina Mozgoła. Czyli to byli de facto lefebryści.
  Ktoś rzuci jakieś hasło w sieci i już dobra nowina się niesie. Żal to dalej komentować.

 140. Boydar said

  Jeżeli to byli „lefebryści” niemieccy, to śp. bp Lefebrve może się tam, w niebie, tylko cieszyć.
  Wszystko co wylęgło się na zachód od Odry, zawsze niszczyło i ludzkość, i dobroć i prawdę.
  Jeśli to, co napisane w (138) leżało chociaż koło faktów, daje prawdziwym ludziom Bractwa najlepsze świadectwo.
  Niszczenie katolików i katolicyzmu też wywodzi się nie skądinąd tylko od „biskupów niemieckich”.
  Judeohuństwo nie podrabia chińskiej tandety tylko wyroby markowe i najwyższe próby.
  Niech sobie nikt nie wyobraża, że tylko rękami obecnego zarządu Watykanu walczy się z FSSPX.

 141. Griszka said

  @141
  Jest to typowe, pardon my French, sranie w banie. Szkoła miała być zamknięta, a przejęli ją… katolicy.
  Przecież to idealny scenariusz.
  Szkołę trzeba było zamknąć i przerobić na mieszkania socjalne albo magazyn zamiast oddawać tym strasznym „schizmatykom”.

  http://www.zw.com.pl/artykul/331149.html
  Polecam lekturę artykułu. Chodziło o to, że katolcznikom nie odpowiadał zgniły niemiecki lefebryzm, czyli po prostu katolicyzm bez kultu Dżej PiTu.
  Sami się zgodzili na pomoc Bractwa, co zaznaczają zainteresowani. Nie spodobało się i w rezultacie sami się wynieśli, bo lefebryści włożyli pieniądze i nie chcieli się wyprowadzać tylko dlatego, że komuś śmierdzi Tradycją katolicką. Widziały gały co brały, bo sami podają przykład Radości i wiedzieli od początku z kim będą mieli do czynienia. Tyle jeśli chodzi o blitzkreig, czy inny bełkot o wrogim przejęciu. Teraz katolicznicy próbują niszczyć opinię Mozgołowi i księżom, żeby jakoś zaleczyć swój ból d.py.

  – W przypadku tych dwóch pierwszych osób nie miałam zastrzeżeń, mój niepokój wzbudził jednak pan od religii. Opowiadał np. podczas zajęć, że telewizja i prasa to dzieło szatana, a z tego, co wiem, podobny pogląd na ten temat ma bractwo – wskazuje Tombacher. Dlatego po pół roku użytkowania nowej szkoły zdecydowała się przenieść dzieci do dawnej siedziby.
  He, he.

 142. Griszka said

  Mówiąc o załatwianiu się w banię nie miałem na myśli pańskiego wpisu, Panie Boydarze, tylko komentowałem wymysły tych, którzy szukają spisków niemieckiego pod Warszawą w oparciu o jakieś własne zwidy.

 143. Boydar said

  Spoko, Panie Grisza, siłą rzeczy nie wiem jak było. Ale od zawsze na hasło Niemiec, ręka mnie świerzbi. Timeo Danaos et dona ferentes.

 144. Siggi said

  Szczególnie polecam 13 min.filmik.

  http://wiadomosci.robertbrzoza.pl/usa/film-ameryka-niesie-smierc/

 145. maniek said

  ad123

  Kwaśniewski: nic nie wiem o tym, bym miał być wicepremierem Ukrainy

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kwasniewski-nic-nie-wiem-o-tym-bym-mial-byc-wicepremierem-ukrainy

 146. Griszka said

  http://www.zw.com.pl/artykul/538,331578-Lefebrysci-nie-odpuszcza-.html
  Pani dyrektor rozpoczęła współpracę z lefebrystami, ponieważ nie miała pieniędzy na dokończenie budowy nowej szkoły, a bractwo św. Piusa X, z którym sympatyzuje jej córka, zaoferowało pomoc.
  W lipcu 2005 roku lefebryści razem z Towarzystwem Absolwentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, które wówczas prowadziło placówkę, założyli fundację Schola-Konwalia. Dzięki pieniądzom, jakie wyłożyli bracia w ciągu trzech lat, udało się wykończyć placówkę i we wrześniu ubiegłego roku przenieśli się do niej uczniowie katolickiego gimnazjum i liceum.

  Towarzystwo zdecydowało się również przepisać fundacji budynek wraz z terenem. – I tego kroku żałuję najbardziej – przyznaje Sanecka-Tombacher.– W poniedziałek dostaliśmy sygnał, że w warunkach, jakie są w placówce, do której wróciły dzieci, nie powinny odbywać się lekcje. Wysłaliśmy więc dwie wizytatorki, które stwierdziły jednak, że wszystko jest w porządku – tłumaczy Mariusz Dobijański, mazowiecki wicekurator oświaty. Zapewnia, że placówka została zobligowana do przedstawienia odpowiednich zgód na użytkowanie pomieszczeń z sanepidu i straży pożarnej. Dobijański zastrzega, że nie ma kompetencji, by rozstrzygać, kto faktycznie ma prawo prowadzić placówkę.

  Jan Lipski, pełnomocnik prawny fundacji (w jej zarządzie są tylko lefebryści), twierdzi, że organem prowadzącym liceum jest właśnie ona. – Od września ubiegłego roku tak było również w przypadku gimnazjum, jednak pani dyrektor bez zgody fundacji zmieniła wpis w rejestrze – dodaje.Lefebryści wystąpili już do kuratorium o pozwolenie na otwarcie w szkolnym budynku nowego liceum i gimnazjum.

  Podkreśliłem specjalnie, żeby każdy mógł sobie zobaczyć jak się modelowo obrabia komuś tyłek.
  Dyrekcja potrzebowała kasy i z własnej woli przyjęła pomoc. Lefebryści legalnie dostali ten teren i placówkę. W innym artykule dyrekcja przyznaje, że wiedziała z kim ma do czynienia, ale jak widać pieniądze nie śmierdziały. Po całej akcji próbują wszystkiego, żeby zniszczyć opinię o Bractwie. Anonimowi świadkowie roznoszą smród po forach, a gdy człowiek prosi tych cwaniaczków o konkretne dowody to nie ma odzewu.

 147. Marucha said

  Re 147:
  Dobrze, że Pan poświęcił czas na zbadanie sprawy i zdemaskował kłamstwa.

  Ja nie twierdzę, że w FSSPX wszystko jest idealne, bo nic, co robią ludzie, nie jest idealne. Ale zastanawia mnie regularne puszczanie smrodów wokół Bractwa – przy czym po jakimś czasie, niczym wąż morski, pojawiają się ponownie te same kłamstwa, które już uprzednio zdementowano i wdepnięto w błoto.

 148. Siggi said

  &-146,p.Maniek,ta kaczka z ITAR-TASS ma swój podtekst a także -choć na chwilę- temat zastępczy.W Moskwie robią sobie przysłowiowe jaja z tego przymuszonego ,kosztem tysięcy ofiar ludzkich, werbunku UA do UE. Dramat Ukrainy tym wywołany to gwóżdz do trumny UE.To się dopiero zaczyna i jeszcze potrwa,zanim dojdzie do podsumowania fatalnych skutków tego werbunku.Fatalnych i dla UE i dla UA. Skorzystają na tym USA i RF. A gdzie te wartości ogólnoeuropejskie-ogólnoludzkie,kiedy z góry zaplanowali ileś tyś ofiar,aby osiągnąć cel.Celu UE nie osiągnie ,a ofiary pozostaną.To zimna kalkulacja tych zboczeńców,zwyrodnialców,cyników hujnioeuropejskich. Ręce opadają …

 149. maniek said

  Kwaśniewski jako prezydent Ukrainy

  „…..Polacy to jedna wielka rodzina i jest niemożliwością zastąpić
  pozycję członka rodziny szczegulnie gdy chodzi o pozycję najwyższą
  w rodzinie (państwie) człowiekiem który jest oficjalnie członkiem
  innej rodziny (społeczności) i w wypadku,gdy dojdzie „co do czego”,
  nie ma stuprocentowej gwarancji,że decydent podejmie decyzję kożystną
  dla rodziny którą rządzi,gdyż automatycznie przynależność od urodzenia,
  będzie miała znaczny wpływ na decyzję,dlatego też prezydentem Francji
  jest Francuz,prezydentem Niemiec jest Niemiec,prezydentem Norwegii jest
  Norweg,prezydentem Rosji jest Rosjanin,Prezydentem Izraela jest Żyd,
  prezydentem Japoni jest Japończyk,prezydentem Ameryki jest Amerykanin,
  prezydentem Hiszpani jest Hiszpan,prezydentem Włoch jest Włoch itd,tylko
  prezydentem Polski jest ukraiński Żyd,to chyba wyjaśnia wiele.
  Więc niebezpieczeństwo polega na bardziej prawdopodobnej zdradzie stanu,
  gdy u władzy znajduje się „NIEPEWNIAK” w wypadku Kwacha Żydokomunista
  pseudonimu „ALEK” …….”
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,57,5796213,5823070,Re_Zyd_z_Ukrainy_czy_bolszewik_z_Bialorusi_to_po.html?wv.x=1

  ——————
  „W Tel Awiwie spotkaliœmy człowieka, który z Polski wyjechał w 1968
  r. Ten mężczyzna, rocznik 1918, od urodzenia do wyjazdu z Polski, mie-
  szkał w Szczecinie. Polski Żyd chciałby pozostać anonimowy. Oto, co
  od niego usłyszeliśmy:
  – O Izaaku Stolzmanie usłyszałem od ojca pod koniec lat czterdzie-
  stych. Ojciec opowiadał, że to jest żydowski Ukrainiec, który mœci się na
  polskich patriotach. Zapamiętałem to nazwisko…”

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/02/Stolzman_Kwasniewski.pdf, s. 47 (23).

 150. Siggi said

  Idę o zakład(czapka,a nawet dwie czapki śliwek węgierek kalifornijskich z Chile),że z języczkiem i to głębokim.

  https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/10367726_370283499762822_7769827410851078141_n.jpg?oh=11b2b7df99e8da3ab15e68a6b5a2aca3&oe=54E116C2&__gda__=1423096435_567159324aa8995a00ca06ec1675df30

 151. maniek said

  ad 151

  :)))

  Tak lepiej widać tu twój link

 152. Griszka said

  @148
  Mnie zastanowiło w tej sprawie czemu nikt nie odwoływał się do jakichkolwiek źródeł.
  Po napisaniu tego artykułu posądzono Pana Mozgoła o bycie niemieckim separatystą, rasiowcem:
  http://www.nacjonalista.pl/2010/12/17/ryszard-mozgol-male-ojczyzny-wielkiej-polski/

  Według mnie jest to nieuprawnione. Można się z takim felietonem nie zgodzić, ale sam Pan wie, że zawsze się znajdą tacy, którzy – jak Pan to ujął – nie wybaczą nawet najmniejszej różnicy w zdaniu, nie poproszą o wyjaśnienie, tylko obwołają od razu człowieka zdrajcą, członkiem diaspory, esbekiem, ruskim agentem itp. Z takimi ludźmi nie da się nijak współpracować.

 153. maniek said

  żydek Poroszenko do Novinskiy: ty suko Prawosławna, poszła na h..y

 154. maniek said

  — Wieści z Donbasu: Pomoc Humanitarna dla głuchoniemych —

  Oprócz tych wielkich rosyjskich konwojów z pomocą humanitarną dla Donbasu organizowane są także te mniejsze, prywatne. 12 listopada rozdawano artykuły z takiego transporty z St. Petersburga. Obdarowanych zostało 50 osób głuchoniemych, którym bardzo ciężko jest funkcjonować w stanie wojny.

  Nie słyszą nadlatujących pocisków i mają trudności ze znalezieniem pracy. Często mówiąc o ofiarach wojny zapomina się właśnie o nich.

  Od kilku miesięcy Ukraina nie wypłaca im żadnych świadczeń , natomiast DRL wypłaca jednorazowe zapomogi, co ma się zmienić wraz napływem funduszy.
  Każdy dostał paczkę w skład której wchodził głównie ryż, kasza, konserwy, zupki, cukier- nie wiele, jednak w obecnej sytuacji bardzo dużo.

  Główna koordynatorka akcji, pani Irina Zosimowa podkreśla, że sytuacja humanitarna w Makiejewce jest bardzo zła. Nikt tutaj nawet nie liczy na jakąkolwiek pomoc z zachodu, prędzej na kolejne bomby.

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1998%3Awieci-z-donbasu-pomoc-humanitarna-dla-guchoniemych

 155. Siggi said

  Boeing 777 – sensacja…

 156. Boydar said

  @ Pan Siggi

  Na wcześniej prezentowanych zdjęciach chyba wyglądało, jakby MH17 dostał w lewą burtę. Z powyższego – odwrotnie. Nie mam czasu na gruntowną analizę ale ktoś mógłby rzucić światło na ten szczegół.

 157. maniek said

  –Petro Poroszenko: Nasze dzieci pójdą do szkoły, a ich będą siedzieć w piwnicach—

  Podczas jednego z wystąpień publicznych prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział, że separatyści „niczego nie umieją”. Zaznaczył też, że ukraińskie dzieci pójdą do szkół i do przedszkoli, a dzieci w Donbasie będą siedzieć w piwnicach. „Tak i właśnie tak wygramy tę wojnę” – podkreślił prezydent.

  Tym samym prezydent Ukrainy przyznaje, że taktyka terroru, którą wykazują siły ukraińskie, taktyka ostrzeliwania cywilnych dzielnic miast, w tym także szkół – jest taktyką starannie przez ukraińskie władze przemyślaną. Ma zastraszyć społeczeństwo Donbasu, nie dopuścić do tego, by toczyło się tam normalne życie, uwięzić dzieci w piwnicach.

  Przypomnijmy – na skutek niedawnego ostrzału ……

  Czytaj dalej… http://sokzzuka11.blog.onet.pl/2014/11/14/petro-poroszenko-nasze-dzieci-pojda-do-szkoly-a-ich-beda-siedziec-w-piwnicach/

 158. Siggi said

  Wywiad prezydenta FR Władimira Putina dla rosyjskiej agencji informacyjnej TASS

  © Foto: RIA Novosti/Michael Klimentiev

  W sobotę w australijskim Brisbane rozpoczyna się szczyt G20. W przeddzień swojego wyjazdu do Australii Władimir Putin udzielił wywiadu rosyjskiej agencji informacyjnej TASS. Wywiad jest publikowany w skrócie.

  Jedzie pan na kolejny szczyt „dwudziestki”. W jakim stopniu format „dwudziestki” nadal jest potrzebny, aktualny i na ile jest logiczne, że kraje G20, dążąc do współpracy i rozwoju gospodarki światowej, nakładają sankcje na jednego z członków G20?

  Myślę, że jest potrzebny. Dlaczego? Ponieważ jest to miejsce czy obszar, gdzie można spotkać się, omówić zarówno stosunki dwustronne oraz kwestie globalne i chociaż wypracować jakieś wspólne podejście do tego, na czym polega problem i jak go rozwiązać, aby wytyczyć drogę współpracy. To właśnie jest najważniejsze, bo liczyć na to, że wszystko, o czym tam się mówi, będzie wykonane, jest absolutnie nierealne, biorąc pod uwagę, że same rozwiązania nie są wiążące. Częściowo także nie są realizowane. A one nie są wypełniane wtedy i tam, gdzie i kiedy wyraźnie nie odpowiada to czyimś interesom, przede wszystkim mowa o interesie globalnych graczy. Na przykład na jednym ze szczytów „dwudziestki” postanowiono wzmocnić rolę gospodarek wschodzących w zakres działalności MFW, o redystrybucji kwot. Kongres USA zablokował tę decyzję, i tyle. I negocjatorzy, nasi partnerzy, mówią: chcieliśmy, już podpisaliśmy, przyjęliśmy tę decyzję, ale Kongres nie przepuszcza. Tak właśnie wyglądają wszystkie decyzje.

  Ale mimo wszystko sam fakt, że taka decyzja została sformułowana i wszyscy uczestnicy procesu międzynarodowego w ramach „dwudziestki” uznali, że jest to słuszne i sprawiedliwe i odpowiada dzisiejszej rzeczywistości, już w pewien sposób reguluje międzynarodową opinię publiczną i mózgi ekspertów, a to trzeba brać pod uwagę. A już sam fakt, że Kongres USA odmówił uznania tej ustawy świadczy o tym, że właśnie USA wybijają się z ogólnego kontekstu rozwiązywania stojących przed społecznością międzynarodową problemów. Tylko o tym nikt nie wspomina. Wykorzystując swój monopol w światowych środkach masowej informacji, ta wiadomość jest zagłuszana, jej już jakby nie ma.

  Ale to nie znaczy, że jest to bezużyteczny format. Już powiedziałem dlaczego. Korzyść z niego są.

  Czy można byłoby sprawić, aby te decyzje były wiążące?

  To niemożliwe. Takich przykładów w praktyce międzynarodowej nie ma. No z wyjątkiem decyzji Rady Bezpieczeństwa w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego.

  Teraz w związku z tym, że niektóre kraje „dwudziestki” w stosunku do Rosji ze strony „dwudziestki” nakładają sankcje. Oczywiście jest to sprzeczne także z samą zasadą działania „dwudziestki” i prawa międzynarodowego, ponieważ sankcje mogą zostać nałożone w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych i jej Rady Bezpieczeństwa. I co więcej jest to nawet sprzeczne z zasadami WTO, Układu Ogólnego w sprawie Taryf Celnych i Handlu – tzw. GATT. USA kiedyś tworzyły tę organizację, a teraz same znacznie naruszają wprowadzone zasady. Jest to szkodliwe i oczywiście powoduje pewne szkody dla nas, ale także dla nich samych, ponieważ w rzeczywistości podważa się cały system międzynarodowych stosunków gospodarczych. Mam wielką nadzieję, wychodząc z tego, że to ostatecznie zostanie zrozumiane i pozostanie w przeszłości.

  Czy zamierza pan podnieść tę kwestię na szczycie, czy będzie ona stanowiła tło: jeśli tylko będzie o tym mowa, wypowie się pan na ten temat?

  Jeśli będzie o tym mowa, to oczywiście powiem o tym, ale ja sam nie zamierzam podnosić tej kwestii do dyskusji. Myślę, że nie ma to sensu. Wszyscy i tak dobrze rozumieją, co robią ci, którzy wprowadzają sankcje. Po co będę zwracał na to uwagę, o co prosił? To bezużyteczne. Takie decyzje są podejmowane przez nich na poziomie bloku, na poziomie krajowym. Podejmowane są pod kontem tego, jak nasi partnerzy rozumieją swoje interesy geopolityczne. Wierzę, że to pomyłka nawet z punktu widzenia ich interesów geopolitycznych.

  Wszyscy powinni zrozumieć, że cała ta globalna gospodarka i finanse są dziś wyjątkowo zależne od siebie nawzajem. Cóż, w naszym przypadku – powiedzmy, że partnerzy ograniczyli dostęp naszym instytucjom finansowym do międzynarodowych rynków finansowych. Ze względu na to, że pozyskujemy kapitał na międzynarodowych rynkach finansowych, nasze instytucje finansowe finansują nasze firmy, które kupują gotowe produkty w tych samych rozwiniętych gospodarkach i wspierają tam i miejsca pracy, i sferę socjalną, i wzrost gospodarczy. Jeśli nie będziemy tego robić, będą tam przestoje. Są to głębokie rzeczy, które nie leżą być może na pierwszy rzut oka na powierzchni.

  Dlatego trzeba rozwiązać wszystkie te problemy, które pojawiają się, złożoności (a ich jest wiele) razem. A jeśli pójdziemy inną drogą … Teraz te same Stany mówią o stworzeniu dwóch stowarzyszeń: transatlantyckiego i transpacyficznego. Jeśli będą to jakieś dwie zamknięte grupy, to w końcu doprowadzi to nie do eliminacji, a do wzrostu braku równowagi w gospodarce światowej. Oczywiście jesteśmy za tym, aby nie doszło do tego, abyśmy pracowali razem. Te kwestie można rozwiązać jedynie wspólnymi wysiłkami.

  Przecież jeszcze 20 – 30 – 50 lat temu sytuacja była inna. Dlaczego mówię z taką pewnością, że tylko razem można skutecznie rozwiązać problemy? Według parytetu siły nabywczej PKB krajów BRICS jest już wyższy niż ten sam wskaźnik krajów „siódemki”: jeśli u BRICS jest to, według moich danych, 37,4 biliona dolarów, to u G7 – 34,5. A teraz wystarczy powiedzieć: „Nie, my będziemy sami robić tutaj tak i tak, a wy róbcie, co chcecie”? Oprócz dalszego braku równowagi, nic innego z tego nie wyjdzie. Chcemy działać – trzeba działać razem.

  Powiedział pan o braku równowagi w gospodarce światowej, o tym mówi także MFW i przewiduje ewentualne pojawienie się nowych „baniek”. Czy rosyjska gospodarka jest gotowa stawić czoła nowej fali kryzysu?

  Tak, jest gotowa. Myślimy o wszystkich scenariuszach, w tym także o tzw. katastrofalnym spadku cen nośników energii, co jest w pełni możliwe, dopuszczamy i to. Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Finansów i rząd ogólnie rzecz biorąc przeliczają rozwój gospodarki według każdego z tych scenariuszy.

  Bardzo ostrożnie odnosimy się do naszych rezerw: zarówno do rezerw złota, jak i do rezerw rządowych. Są one wystarczająco duże i to pozwala nam być pewnymi tego, że w pełni wykonamy wszystkie wzięte na siebie społeczne zobowiązania i utrzymamy wszystkie procesy budżetowe w określonych granicach i całą gospodarkę.

  Jedną z propozycji australijskiego przewodnictwa „dwudziestki” jest stworzenie centrum inwestycji w infrastrukturę. Czy dla Rosji, dla której projekty infrastrukturalne i tak już są priorytetowe, jest to korzystne? Czy to w żaden sposób nie będzie zgadzać się z naszą pracą po uwzględnieniu sankcji?

  Tu niczego nie trzeba ani negocjować, ani z nikim umawiać się. To tylko pokazuje, że kroczymy po dobrej drodze, że działamy absolutnie w głównym nurcie; że społeczność międzynarodowa, w tym przypadku gospodarcza, posiada te same poglądy na temat działań rządu w tej sytuacji, która wyłania się w gospodarce światowej, po prostu potwierdza, że mieliśmy rację. To jest zawsze przyjemne i pożyteczne.

  Na szczycie „dwudziestki” zamierza pan z kimś rozmawiać osobno?

  Tak, mamy tam zaplanowane spotkania m.in. z kanclerz Niemiec i wiele innego typu spotkań.

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_14/Wywiad-prezydenta-FR-Wladimira-Putina-dla-rosyjskiej-agencji-informacyjnej-TASS-4568/

 159. maniek said

  Jak banderowcy


  Prokuratura zajęła się zdjęciem zamieszczonym przez działacza RAŚ
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/prokuratura-zajela-sie-zdjeciem-zamieszczonym-przez-dzialacza-ras-2

 160. maniek said

 161. Kar said

  ..czy znacie, czy ogladaliscie ten film?

 162. Boydar said

  Chyba odwrotnie, Panie Mańku. Poza tym, to dobrze; najważniejsze by wiedzieć who is who. To będzie najcenniejsza wiedza już wkrótce.

 163. bubek said

  CHODZI O KORZENIE wpiszcie to chaslo Arka Przymierza i tajemnica Świętej Góry w Gdyni – Zofia Piepiórka

  Arka Przymierza i tajemnica Świętej Góry w Gdyni – Zofia Piepiórka

 164. Dzonyy said

  No i Pan bez Nicka kolejnym dywersantem.

 165. maniek said

  ad 165

  Pan bez nicka próbuje bezskutecznie nie tylko tu

 166. maniek said

  Boeinga zestrzelił myśliwiec ukraiński [+FOTO]

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/rosyjska-telewizja-twierdzi-ze-malezyjskiego-boeinga-zestrzelil-mysliwiec

 167. Boydar said

  @ (167)

  To jakiś schit, odległość rzekomego myśliwca od rzekomego MH17 na zdjęciu to ca. 1000 metrów. Przestrzeliny na innych zdjęciach były co kilka centymetrów. Zero możliwości takiego skupienia, chyba że pociski były laserowe 🙂 Poza tym nawet jak się linijkę przyłoży, to nie trafia w kabinę pilotów. I kto z działka pokładowego wali na 1000 metrów do obiektu poruszającego się 900 km/h. Schit.

  Może i zestrzelił, ale ten materiał tego w żadnej mierze nie dowodzi, wręcz przeciwnie.

 168. Siggi said

  https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/p320x320/10250138_744416558976487_437401193621360559_n.jpg?oh=58462e5bc7995afe407c1d3ca6487160&oe=54DA1E0B&__gda__=1424790126_8c6fc0e8aba8ed449a3e1aeb2e22e210

 169. Zerohero said

  @Griszka

  Ojciec Dawidka Wildsteina też miał problemy z kontrolowaniem agresji. Ponoć z tego powodu miał problemy w szkole, choć nie można wykluczyć, że to legenda mająca zamaskować niski poziom intelektualny uniemożliwiający zdanie do następnej klasy. Jak ktoś ma dobre gadane i tupet, to może później ten niski poziom zamaskować.

 170. Zerohero said

  @168, Boydar

  Nie wiem jak było, ale Pańska argumentacja jest cienka

  – Z Działka pokładowego wali się min. do samolotów. W czym problem? 900km/h to żadna prędkość dla działka, a zważywszy, że względna różnica prędkości była nieistotna bo Suchoj nie wisi w miejscu, to po co mówić o tych 900km/h?

  – „Przestrzeliny na innych zdjęciach były co kilka centymetrów” – mylnie Pan zakłada, że sąsiadujące dziurki pochodzą od pocisków, które sąsiadowały w taśmie. Po 2 sekundach strzelania z każdego obiektu robi się sito, bo rozrzut jest wokół punktu w który celujemy. Na tym z resztą polega idea szybkostrzelności.

 171. Boydar said

  Nie znam się za bardzo na strzelaniu do samolotów pasażerskich, niewykluczone że ja się mylę a Pan ma rację. Zobaczymy, czas pokaże.

 172. Ad.172
  Panie ‚boydar’ prosze o podanie odnosnikow do zetelnej analizy panskich dywagacji?

 173. wi42 said

  @157 Boydar

  „Na wcześniej prezentowanych zdjęciach chyba wyglądało, jakby MH17 dostał w lewą burtę. Z powyższego – odwrotnie. Nie mam czasu na gruntowną analizę ale ktoś mógłby rzucić światło na ten szczegół.”

  Bardzo trafna obserwacja. Tylko jednak w poblizu MH-17 były DWA samoloty wojskowe.
  http://politikus.ru/events/24644-dispetcher-dva-ukrainskih-istrebitelya-byli-zamecheny-ryadom-s-samoletom-pered-tem-kak-kak-on-ischez.html
  Taką informację słyszeliśmy też tydzień po tragedii z ośrodka kontroli lotów w Rostowie.
  Według dochodzenia Stowarzyszenia Inżynierów Rosji, najpierw wystrzelono działkiem w kabinę pilotów z lewej strony, samolot leciał dalej na autopilocie jakiś czas potem rakietą powietrze-powietrze rozwalono silnik. I tutaj jest pytanie w związku ze zdjęciem – silnik z której strony? Jeżeli został zniszczony lewy silnik, pozostaje pytanie czy myśliwiec który jest poniżej samolotu xxx m, może traffic w dowolny silnik. Nie mam dobrych zdjęc aby ustalić który silnik został zniszczony – wiem natomiast, że jeden silnik jest rozwalny kompletnie. Czekamy na zdjęcia lub inne dowody….

 174. NyndrO said

  Chory psychicznie murzyn : Amerykański prezydent Barack Obama oświadczył na szczycie G20 w Brisbane w Australii, że rosyjska agresja na Ukrainę zagraża światu. Mówił też, że Stany Zjednoczone „jako jedyne obecnie supermocarstwo światowe przewodzi społeczności międzynarodowej w sprzeciwie wobec działań Rosji, a także w walce z wirusem ebola w zachodniej Afryce”. (PAP)

 175. Boydar said

  @ LRT (173)

  A konkretnie to której; w (172) ja nie zawarłem żadnych, tym bardziej „żetelnych” analiz a jedynie ugodową konkluzję wobec Pana Zerohero. Po co się Waść wygłupiasz niesmacznie.

 176. Lily said

  Re 175;NydrO. Media,angielsko-jezyczne trabial,ze ow czlek,zostal powitany na Uniwersytecie Qld jako „bohater”(zbawca Swiata).Wiadomo w czyich lapskach sa media. Pana Putina, przedstawiaja zas w czarych kolorach,mowiac delkatnie.

 177. Julkara ma większe właściwości said

  Chciałabym napisać o fałszywych informacjach na portalu Wolna Polska. Zreszta śmieci zawiera cały internet,. Robia przedruki przygłópasówi tak głupie, że głowa boli np. kolendra jest panaceum na raka. Pewnie jest ale śmierdzi a my mamy pachnąca pietruszkę, która ma większe właściwości zdrowotne od kolendry. Albo., że należy pić sok z cytryny z sodą, aby zneutralizować kwas. Kompletna bzdura, bo cytryna w żołądku wytwarza środowisko zasadowe, a soda to ja czyszczę srebro.. W Polsce mamy tyle ziół, że wystarczy je pozbierać. Mamy je za chwasty, a pośrednicy sprowadzają za solidną opłatą chwast y z innych krajów. Bądżcie Państwo ostrożni i olewajcie te przygłupiaste porady.

 178. Ex said

 179. osoba prywatna said

 180. Nemo said

  Wywiad Dawida Hudźca z Szurikiem, pogromcą Azova. Polskie napisy.

 181. Nemo said

  „Wyobraź sobie, że staruszka w Polsce dostaje 800 zł miesięcznie renty, z czego 500 zł pokrywają wydatki medyczne. Teraz wyobraź sobie, że przychodzi wojna- staruszka przez kilka miesięcy nie dostaje renty, bo rząd uznał, że skoro babcia chce dalej mówić po polsku to się jej nic nie należy, chociaż przez 50 lat płaciła składki. Co prawda po pewnym czasie nowe wwładze dają jej 1000 zł, bo środków jest niewiele, a potrzebujących przerażająco wielu, jednak teraz schorowana biedaczka na te te leki musi wydać 1200 zł. Gdzie prąd? gdzie gaz? gdzie czynsz? gdzie jedzenie??”
  http://pl.novorossia.today/editor-s-choice/sytuacja-w-doniecku-dost-p-do-lek-w.html

 182. osoba prywatna said

  Puppies Vs Stairs

 183. AniaK said

  http://kurierwilenski.lt/2014/10/21/wzruszajaca-historia-danuty-walesy-na-scenie-litewskiego-teatru/

  „Na scenie podczas tego spektaklu nie udaję Danuty Wałęsy — gram w pewnym sensie wszystkie polskie kobiety”

  Obu paniom dziękuję, ale nie identyfikuję się ani z jedną ani z drugą panią. Wódki nie chlałam, po krzakach nie rzygałam, dzieci na potęgę nie robiłam, świętej nie udawałam….więcej czasu spędzałam na pracy i na modlitwie 🙂

  Patrząc na uśmiechnięte obie panie, przypomniała mi się taka fajna scenka z życia wzięta. Oczywiście bez żadnych podtekstów.
  Jedna z pań swego czasu sypiała po cichu z mężem drugiej pani bo nie widziała w tym nic złego. Nie wiem czy ta druga wiedziała czy nie wiedziała, ale mniejsza z tym. I kiedyś po latach panie spotkały się na cmentarzu przy okazji jakiegoś pogrzebu, i pani sypiająca z mężem drugiej pani już jako pierwsza święta w swoim mieście, urządziła sobie miłą pogawędkę z drugą panią i wspominały stare dobre czasy. Ponieważ całkowitej amnezji jeszcze nie mam, więc miałam dołączyć do pań i też sobie trochę powspominać, ale tak obie wyglądały radośnie, że nie chciałam psuć humoru głównie pani drugiej.

 184. AniaK said

  Podziwiałam tylko tupet pani pierwszej 🙂

 185. maniek said

 186. maniek said

  W ostrzale Gorłówki przez siły ukraińskie zginęło 6 osób, a 20 zostało rannych.
  15 listopada 2014
  Ofiarami kolejnego bandyckiego ostrzału przez siły ukraińskie padło sześć osób, a 20 zostało rannych. Informuje o tym Ministerstwo Obrony Donieckiej Republiki Ludowej.

  Ostrzału z wyrzutni typu „Grad” dokonano 14 listopada, około godziny 18.00, od strony .Uglegorska. Ostrzeliwano dzielnice mieszkalne miasta.

  Zgodnie ze zwyczajem ukraińskiego, bandyckiego reżimu, ostrzeliwano też szkołę – Nr 20. Jeden z pocisków trafił w budynek szkoły, ale nie wybuchł. Wybił natomiast około 2,5 metrową dziurę w ścianie.

  Ostrzał dzielnic mieszkalnych Gorłówki, a w szczególności szkół, które stają się dla ukraińskich bandytów w ostatnim czasie ulubionym celem ataków (przykłady wielokrotnie już opisywałem), świadczy o tym, że …..

  … czytaj dalej: http://sokzzuka11.blog.onet.pl/2014/11/15/w-ostrzale-gorlowkiprzez-sily-ukrainskie-zginelo-6-osob-a-20-zostalo-rannych/

 187. maniek said

 188. maniek said

  Nowości Słowian 71. Białoruś nie pomaga Donbasowi PL HD

 189. maniek said

  Kapitalizm w ostateczności przetrwają kanibale
  .
  Musimy to sobie uświadomić, że w ostateczności przetrwają kanibale, to jest dosłownie ci, dla których nie będzie problemem jedzenie mięsa upolowanych ludzi należących do innych wspólnot. Dokładnie do tego prowadzi kapitalizm, zwłaszcza w swoim krwiożerczym łże-neo-liberalnym wydaniu, ponieważ jego dogmatem jest trwałe utrzymywanie nierównowagi ekonomicznej w systemie społeczno-gospodarczym, kosztem tych uczestników systemu, którzy są zobowiązani do świadczeń z przymusu, tj. zmuszonych statusem ekonomicznym do aktywnego uczestniczenia w nim poprzez świadczenie swojego aktywnego uczestnictwa. Perfidia i nieskończone zakłamanie systemu polega obecnie […]

  Czytaj dalej… http://obserwatorpolityczny.pl/?p=27364

 190. maniek said

  Nie czy, ale kiedy Ukraina sięgnie po broń jądrową

  W zasadzie pytanie nie brzmi już czy, bo to jest oczywiste. Pytanie brzmi, – kiedy Ukraina sięgnie po broń jądrową pozwalającą jej na jakiś poziom odstraszania Rosji, z którą jak wynika z deklaracji jej władz nie chce mieć już nic wspólnego.

  Realnie opracowanie broni jądrowej z zasobów, jakie Ukraina posiada to wedle różnych ocen (głównie z rosyjskich źródeł prasowych) jest około 7 lat i mają gotowość do dokonania pierwszej próby. To duże państwo posiadające…..

  Czytaj dalej… http://obserwatorpolityczny.pl/?p=27369

 191. maniek said

  -Gorlowka pociski uropów zabiły całą rodzinę!!!!!-

 192. Piotr Moskwa said

  Piotr Moskwa – komentuje: Żadna demokracja Polsce, a już szczególnie wzorowana od Szwajcarii, w czasie krytycznym nie jest jej potrzebna !

  Szwajcaria to nie jest Polska !

  Polska Szwajcarią nie będzie z wielu powodów !

  Demokracje z USA i innych krajów już znamy !

  Demokracja w Polsce ? Pojęcie zupełnie zdewaluowane ! Czas o niej w Polsce jest zapomnieć. Dość Polacy już mają „demokracji i demokratów” w Polsce !

  Wzorem przykładowo Szwajcarii powinniśmy dać prawo obywatelom do posiadania broni, co też musiało by być zapisane w Konstytucji – pisanej przez Polaków dla Polski.

  Dziś prawo do broni mają zbrodniarze, bandyci, przebierańcy i funkcjonariusze różnych instytucji.

  Obywatele zostali rozbrojeni do tego stopnia iż nie mogą chronić siebie, swojej rodziny i posiadanego mienia. Na wypadek wojny jesteśmy narodem bezbronnym, bowiem zniszczono celowo nasze wojsko i policję.

  Nie możemy czerpać ponadto wzorców innych ze Szwajcarii, który jest krajem chroniącym konta bankowe przestępców światowych i ludzi-przestępców.

  Szwajcaria chroniła przed odpowiedzialnością karną Romana Polańskiego w roku 2009-tym – poszukiwanego międzynarodowym listem gończym. Mieszkał w swoim domu w Gstaad w Szwajcarii.

  Polska nie jest krajem neutralnym i nie będzie w najbliższej przyszłości. Nie będziemy chronili zbrodniarzy i żadnych innych przestępców wg Prawa Pokojowego i Prawa Wojennego, a także ich „brudnych pieniędzy”, „krwawych pieniędzy” itd.

  Polska musi stworzyć nową Polską Armię Krajową, nową Polską Policję. Potrzeba odbudować wizerunek instytucji państwa polskiego i zaufanie Polaków do urzędów, nadto urzędników, którzy – mają służyć Polakom. Wiele instytucji państwa należy uznać za przestępcze i je zdelegalizować. Należy zmniejszyć liczebność Parlamentu. Majątki z delegalizacji potrzeba przekazać na cele mieszkalnictwa, aby ludzie w Polsce nie byli bezdomni, na potrzeby więziennictwa i inne cele potrzebne państwu.

  O Demokracji Kulistej, czy też innej formie Demokracji w Polsce mowy być nie może, bo to w tej chwili jest UTOPIA i zły wzór ze Szwajcarii poza prawem posiadania broni. Demokracje prawdziwą buduje się setki lat. My Polacy zaś nie mamy czasu na eksperymenty, kiedy ginie nasz Polski Ród.

  W Polsce potrzebne są silne rządy składające się z Polaków z krwi i kości, którzy poddadzą się dobrowolnej weryfikacji tego stanu.

  W Polsce potrzeba rządu Polaków z obywatelstwa i pochodzenia we wszystkich instytucjach państwa polskiego. Potrzeba rozliczyć zbrodniarzy i przebierańców, kolaborantów i zdrajców: karnie, cywilnie i konfiskatą mienia w całości. Wszelkie pensje i dochody zgodnie z „prawem rozliczenia zbrodniarzy i przestępców” – muszą być obniżone do 1000 złotych. Rozliczenie wszystkich ludzi żyjących musi nastąpić do piątego pokolenia włącznie. Partie, związki zawodowe, organizacje wywrotowe itp. należy zdelegalizować.

  Osadzić zbrodniarzy potrzeba na dożywocie i inne przestępstwa wszelkie proporcjonalnie od winy na kary bezwzględnego więzienia na okres lat: 50, 35, 25, 15, 10, 5.

  Części kary będzie można skazanym skrócić za: dobrowolny zwrot zrabowanego mienia i pieniędzy ze Skarbu Państwa i podobnie prywatnego, za ujawnienie kont bankowych, za ujawnienie tajnych skrytek, za współpracę na rzecz wyłapania wszystkich zbrodniarzy, kolaborantów, zdrajców, sprzedawczyków, złodziei, którzy działali przeciwko Polsce i Polakom przez ostatnie 25 lat i wcześniej.

  W ramach uczestnictwa w odbudowie państwa polskiego, zrujnowanego doszczętnie, zniszczonego gospodarczo, przejętego i wyprzedanego podstępnie – więźniowie wszyscy skazani muszą pracować w ramach robót publicznych w takich miejscach jak: kopalnie, kamieniołomy, huty, roboty drogowe, roboty kolejowe, roboty budowlane, roboty polowe itp. pod nadzorem uzbrojonych strażników.

  Wypracowane przez nich pieniądze, około kilku tysięcy złotych musi być rozliczone następująco: część pójść na ich utrzymanie w więzieniu, czyli na: żywienie, opranie, straż więzienną, media takie jak: prąd, woda, ścieki, gaz etc. Reszta na Skarb Państwa z przeznaczeniem na: „odbudowę gospodarki etc.”

  Więzień z wyrokiem ma otrzymać tylko 1000 złotych na swoje konto w okresie miesiąca.

  Więźniowie skazani na dożywocie za zbrodnie będą mogli przebywać wyłącznie w celach więziennych, po wszelkich zajęciach. Będą mieli zapewnioną pracę.

  Aby zapewnić wszystkim skazanym za zbrodnie i przestępstwa na Polsce i Polakach – miejsca w więzieniach, będzie potrzeba wybudować w każdym mieście wojewódzkim więzienne obozy pracy. Obiekty tymczasowe muszą zapewniać humanitarne warunki odbywania kary. W ciągu dnia więźniowie będą pracowali poza obiektem resocjalizacji. Po 8 godzinach pracy będą wracali do obozu pracy.

  Więźniowie ogólnie muszą mieć zapewnione humanitarne odbywanie kary, co oznacza nieprzeludnienie cel, ponadto dostęp do radia i telewizji, prasy etc. z wyłączeniem Internetu.

  Więźniowie muszą być pod stałą opieką lekarzy, mieć prawo zakupów w kantynie produktów spożywczych, tytoniowych i innych.

  Więzień musi mieć prawo do widzenia się z rodziną – jeden raz w miesiąc, prawo do paczki żywnościowej jeden raz w miesiącu, prawo do kąpieli zgodnie z regulaminem i godzinnego spaceru obowiązkowo – codziennie.

  Część skazanych więźniów w Polsce potrzeba będzie wypuścić w ramach Amnestii. Darowanie kary potrzebne będzie w stosunku do skazanych: po raz pierwszy za przestępstwa pospolite, oprócz zbrodni, ponadto rowerzystów, za kradzież jedzenia, za kradzież opału – oczywiście. Amnestia jest konieczna dla osób, które popełniły te czyny z powodów biedy.

  W ramach Amnestii części bardzo dużo skazanych – z większymi karami – potrzeba będzie zamienić więzienie – na karę robót publicznych. Będą z domu chodzili do pracy. Te metody wychowawcze pozwolą im na powrót do normalnego społeczeństwa, nadto zapobiegną ich dalszej deprawacji, ogólnej demoralizacji w warunkach izolacji więziennej.

  Wypuszczeni też będą musieli być ludzie pomówieni, skazani w niejasnych okolicznościach etc.

  Dzięki temu znajdą się miejsca dla zbrodniarzy i wszelkiej maści przestępców. Kolejne miejsca dla więźniów uzyskamy w budynkach i nieruchomościach podsądowych, bowiem szereg instytucji zostanie zdelegalizowanych – za działalność przeciwko narodowi polskiemu.

  Odcinek I

  Całość komentarza już wkrótce opublikowana będzie w Odcinku II, w Infoekspres.pl i innych Polskich Mediach Niezależnych.

  W bardzo ważnym interesie narodu polskiego

 193. maniek said

  ad 171

  Dokładnie.

 194. maniek said

  Myją ukropa

 195. maniek said

 196. Dictum said

  ROK 1933

  „Dzień dobry” Panie Inspektorze!
  „Dzień dobry” Panie Inspektorze! Na miejsce wiekowego pozdrowienia chrześcijańskiego inspektor szkolny w Kartuzach wprowadza „dzień dobry” do szkół,
  „Zrzesz Kaszëbskô”, nr 5 z 17 V 1933, s. 1.

  Komentarz:
  Artykuł został skonfiskowany, gdyż zdaniem Sądu Grodzkiego w Gdyni „reformę dotyczącą pozdrawiania w szkołach przedstawia jako akcję przeciwko uczuciom religijnym Kaszubów, a więc publicznie rozpowszechniał fałszywe wiadomości mogące wywołać niepokój publiczny”. Sąd stwierdził, że w związku z tym, „iż w myśl konstytucji Państwo Polskie przyznaje kościołowi rz. kat. pierwsze miejsce, nie może ulegać wątpliwości, iż władze szkolne wprowadzając pozdrowienie »Dzień dobry« nie miały na celu zwalczać religii katolickiej, względnie przeprowadzać jakiejkolwiek akcji mającej zmianę uczuć religijnych Kaszubów.”

  Panie Inspektorze!
  Na miejsce wiekowego pozdrowienia chrześcijańskiego inspektor szkolny w Kartuzach wprowadza „dzień dobry” do szkół.
  Już dwukrotnie zajmowaliśmy się ciekawymi bardzo poczynaniami panów inspektorów szkolnych w Kartuzach i nie sądziliśmy, że w tak krótkim czasie wypadnie nam zająć się tymi panami po raz trzeci.
  Otóż z różnych stron powiatu kartuskiego donoszą nam, że na terenie tego powiatu inspektorowie próbują wprowadzić do szkół, w miejsce pięknego pozdrowienia chrześcijańskiego „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”, suche „dzień dobry” i „do widzenia”. Kiedy dzieci witają wchodzącego do klasy inspektora starym pozdrowieniem chrześcijańskim, odpowiada im „dzień dobry”; a gdy na jego „do widzenia” odpowiadają: „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”, poucza je by odpowiadały mu „do widzenia”.Czytając powyższe niejednemu z czytelników mimowolnie stanie w pamięci obraz, gdy jako dzieciak siedział w pruskiej szkole, gdzie w obcej mowie uczył go pruski nauczyciel i nagle wchodzi do klasy srogi „Schulinspektor”. Drżał nauczyciel, drżały dzieci, ale śmiało wypowiadały katolickie pozdrowienie, pewne, że pruski inspektor, często innowierca, odpowie „Na wieki wieków. Amen”.
  Tak było dawniej – myśli niejeden Kaszuba. Była obca szkoła, był obcy nauczyciel, przyszedł obcy inspektor – obcy nie tylko mową,
  ale i wiarą – a przecież… przecież potrafił uszanować uczucia religijne poniewieranych Kaszubów, uszanował to, co najświętsze dla Kaszuby. A dzisiaj? – snuje swe rozważania czytelnik – polska szkoła, polski nauczyciel, polski inspektor i…! – Nie myśl i dalej, bo wściekłość go ogrania. I jak wstrętną zmorę odpędza od siebie obrazek ze szkoły dzisiejszej. Ale obraz dawny nie ginie, lecz staje coraz częściej w pamięci, a ponieważ jest odległy, więc tym powabniejszy się wydaje… Panowie inspektorowie, wy pionierzy nowego wychowania na Kaszubach, jak sądzicie, czy tego rodzaju refleksje, wywołane waszymi pociągnięciami w umysłach wielu obywateli, będą w swych skutkach korzystne dla Państwa Polskiego?

  ———————-

  Redakcja „Breviarium” informuje, że wszelkie skojarzenia z aktualną sytuacją w Rzymie są nieprzypadkowe i zamierzone.
  Napisał Dextimus dnia 14.11.14

 197. Siggi said

  Temat na czasie.

  Drukowanie i dodrukowywanie $ przypomina lata koniec l.70te i początek l. 80-te w Polsce,kiedy m.in. minister finansów Nieckarz oficjalnie w TiVi poinformował o dodrukowywaniu zł. W miarę zdrowej ekonomice emisja forsy jest ściśle skorelowana z poziomem produkcji dóbr konsumpcyjnych,inwestycyjnych i poziomem usług.Ma to być sposobem na inflację,w której pieniądz tanieje,żeby nie powiedzieć traci na wartości. Ale dodruk bez umiaru jest szaleństwem,które tylko odpycha katastrofę,która jest skrajnym wybuchem społecznym wobec gwałtownego ubożenia. No i tak to się kręci do …..

  http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/polityka_fed_oraz_jej,p1818511517

  Także o tem prof.Walentin Katasanow z Moskwy,przez wiele lat wykładowowca na uczelniach w USA.Dla osób,które choć w minimalny m zakresie znają j.rosyjski. Ma prof.coś z erudyty,wypowiada się spokojnie,precyzyjnie ,z dużą znajomością Ameryki.

Sorry, the comment form is closed at this time.