Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

12% poparcia dla neobanderowskich partii na Ukrainie

Posted by Marucha w dniu 2014-11-14 (Piątek)

Neobanderowcy w parlamencie Ukrainy – tak można najkrócej skomentować wyniki wyborów parlamentarnych jakie odbyły się w niedzielę na Ukrainie.

Jeszcze przy okazji wydarzeń 14 października, kiedy to prezydent tego kraju Petro Poroszenko wydał dekret o nowym święcie państwowym „Dniu Obrońcy Ukrainy” – ustanowionym właśnie na ten dzień, dzień 14 października uznawany m.in. jako dzień powstania zbrodniczej formacji UPA – i kiedy ulicami Kijowa tego też dnia przeszło tysiące zwolenników Swobody domagających się uznania UPA za bojowników o wolność ojczyzny – wszelkiej maści „znawcy” tematów ukraińskich zapewniali nas, że nie ma żadnego zagrożenia ze strony odradzającego się na Ukrainie banderyzmu, że poparcie dla partii takich jak Swoboda i Prawy Sektor, które wprost odwołują się do tradycji zbrodniczej OUN-UPA, nie przekracza 2%. Że jest to margines, że ci którzy krzyczą o banderowskim zagrożeniu to jakieś oszołomy lub „ruscy agenci”.

W wyborach sama Swoboda uzyskała około 6% głosów, Prawy Sektor, który nie przekroczył progu wyborczego, otrzymał ponad 2%. Podobny do Swobody wynik uzyskało inne skrajne ugrupowanie Radykalna Partia Olega Laszko. To na razie nie są wyniki oficjalne tylko badanie metodą exit-poll. Ale już to razem pokazuje 14% poparcia dla skrajnych ugrupowań.

Jeśli chodzi zaś o Radykalną Partię to lider tego ugrupowania Oleg Laszko jest jednym z założycieli batalionu „Azow”, który to batalion miał dopuszczać się w toczącej się na Ukrainie wojnie, zbrodni. W skład batalionu Azow wchodzą członkowie Samoobrony Majdanu i Automajdanu, czyli najbardziej ofensywni uczestnicy zajść na kijowskim majdanie podczas obalania prezydenta Janukowycza. Azow w swojej symbolice wprost odwołuje się do nazizmu poprzez wykorzystanie symbolu Wolfsangel.

Tymczasem już rozpoczęła się w naszym kraju propaganda, że w zasadzie nic groźnego na Ukrainie się nie stało. Ba, wręcz odwrotnie zapewnia się nas, że właśnie skrajne ugrupowania poniosły klęskę!

– Populiści Ołeha Laszki oraz nacjonalistyczna Swoboda dostały raptem po sześć procent, Prawy Sektor demonizowany przez propagandę rosyjską – zaledwie dwa procent. To pokazuje jak niewielkie jest na Ukrainie poparcie dla radykalnych poglądów – powiedział Interii wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich dr Adam Eberhardt.

Ośrodek Studiów Wschodnich to taka instytucja niegdyś założona przez Bartłomieja Sienkiewicza, tego co to stwierdził, że państwo polskie istnieje tylko w teorii.

W podobnym tonie wyniki wyborów natychmiast skomentowała Fronda.pl, która już w tytule informującym o wynikach sondażowych zapewnia, że „Ukraińcy wybrali normalność czyli Europę. Klęska nacjonalistów!”

Komentarz zaś w tekście ociera się już wręcz o jakąś paranoję: „Co ciekawe, Ukraina pokazała, że nie chce mieć nic wspólnego z nacjonalistami z UPA czy OUN. Radykalna Partia Ołeha Laszki dostała tylo 6,4 proc., a nacjonalistyczna Swoboda 6,3 proc.. Jedynym zmartwieniem jest czwarta lokata dla ugrupowania politycznych sojuszników zbiegłego w lutym z kraju b. prezydenta Wiktora Janukowycza. Blok Opozycyjny zdobył 7,6 proc. poparcia.”

Fronda.pl martwi się więc wynikiem 7,6 proc. dla Bloku Opozycyjnego, ale za klęskę uważa 12,7% zdobyte przez dwie partie odwołujące się do tradycji OUN-UPA czy SS Galizien.

Ale warte podkreślenia jest jeszcze coś innego, że neobanderowcy nie mają swoich reprezentantów tylko i wyłącznie w partiach takich jak Swoboda, Radykalna Partia czy Prawy Sektor. Oni już są w ośrodkach decyzyjnych. Ciekawy komentarz w tym temacie zamieścił Adam Pietrasiewicz, niegdyś pracownik PAP-u, który w sposób nieco ironiczny skomentował wyniki ukraińskich wyborów, a dokładnie wynik partii premiera tego kraju Jaceniuka:

(…) No i mamy to, czego można było się spodziewać – drugą partią na Ukrainie są najbardziej niebezpieczni ludzie, jakich można sobie tam wyobrazić. Front Narodowy jak na demokratyczną, cywilizowaną partię ma swoje Biuro Polityczne, w którego skład wchodzi poza Jaceniukiem na przykład Andrij Parubij, założyciel nazistowskiej partii Swoboda, którego przybocznym był niejaki Jarosz, szef Prawego Sektora. Ale nie zapominajmy, że Front Narodowy, który będzie teraz drugą siłą polityczną na Ukrainie, jak przystało na partię demokratyczną i cywilizowaną, ma również swoje Biuro Wojskowe! A jakże! I jednym z jego członków, poza innymi nazistami-banderowcami, jest sam dowódca batalionu Azov – tych miłych misiów, którzy otwarcie i bez żenady na hełmach i mundurach mają swastyki i znaki SS.

I na koniec dodaje sarkastycznie: Znawcy Ukrainy, tacy jak pan red. Wildstein czy Piotr Kościński wciąż usilnie zapewniali, że banderowcy nie mają żadnego poparcia na Ukrainie. No, faktycznie – teraz zmienili po prostu nazwę.

I tak kończy się ta lansowana nam bajeczka o 2%.

Jerzy Wasiukiewicz
http://polskaniepodlegla.pl

Komentarzy 8 do “12% poparcia dla neobanderowskich partii na Ukrainie”

 1. Jack Ravenno said

  Zamieszczone tu zdjęcie samo w sobie jest rewelacyjne. Choć nigdy na 100% nie można mieć pewności, że to oryginalne udokumentowane wydarzenia a nie czyjeś ustawki. Smutne ale w dzisiejszych czasach nie można wierzyć nikomu.

 2. Zerohero said

  @1, Jack Ravenno

  Niepotrzebnie Pan rozmydla temat. Symbolika Azowa i 2 dywizji Das Reich są łatwe do sprawdzenia. Ciekawe, że nawet Onet zamieszczał obrazki propagandowe z logo Azowa, gdzie było widać ten ich „krzyż” (ma on swoją nazwę, ale nie pamietam jej). Głupcy z Onetu nie wiedzieli co pokazują, czy odwrotnie – ktoś przyzwoity chciał pokazać rozumnej części czytelników jakie oddziały wspiera demokratyczny rząd w Kijowie? (bo jedna sprawa to wyniki wyborów, a druga to fakt legalnego funkcjonowania Azowa).

  Z resztą gdyby chodziło tylko o symbolikę i przebierańców, to (w moich oczach) sprawa nie byłaby aż tak istotna. Część separatystów posługuje się równie plugawymi symbolami (Lenin), ale jak na razie, to odrażające „wybryki” mają na koncie praktycznie tylko Kijowianie. Z resztą ten Lenin funkcjonuje bardziej na zasadzie znanego w Polsce sentymentu za czasami gierkowskimi. Trzeba brać na to poprawkę.

  To co jest przerażające to fakt, że „wolna Europa” daje zielone światło
  – na totalitaryzm w Arabii Saudyjskiej
  – nazizm izraelski
  – nazizm ukraiński

  itd.

  czyli nasza demokracja i „wartości” to tylko pozór. Zmieni się mądrość etapu, to będziemy mieć piekło na własnym podwórku. Nie rozumiem co Pan chce tu przyjmować na wiarę albo niewiarę. Sprowadzając Pańskie wątpliwości do absurdu, zapytam: Jest Pan pewien istnienia Australii? Może jej w rzeczywistości nie ma, może samoloty kieruje się w rzeczywistości do wydzielonej strefy w Meksyku, a mur oddzielający „australię” od reszty Meksyku leży w niedostępnym buszu?

  Rozumiem zdrową dozę sceptycyzmu. Ja na przykład widziałem jak banderowcy separatyście wypalili piętno na ciele. Fałszywka czy nie? Nie wiem. To jest szczegół. Ale na przykład wydarzenia z Odessy – to już jest za dobrze udokumentowane by „nie wiedzieć”.

 3. błysk said

  Tezy artykułu można uzna za bałamutne .I tak: sam Poroszeńko ogłosił dzień ojczyzny w rocznicę powstania UPA ,wygłosił też czołobitne wobec UPA przemówienie .Dalej -niejaki Jaceniuk czyli premier nowych władz Ukrainy powiedział,że ci którzy negują UPA są …podludźmi .Czego więcej trzeba ,wszak to czołowe postacie,a ich stronnictwa otrzymały najwięcej głosów >tak naprawde jedyna siłą antybanderowską jest Blok Opozycyjny .Dodajmy,ze zarówno Poroszeńko jak i Jaceniuk podawani są za żydów,dochodzi do tego Kołomojski,także żyd. .Tak wiec można chyba zasadnie mówić o żydobanderowcach ,jako kierujących nowymi władzami .

 4. Griszka said

  Ludzie, którzy zakłamywali skalę problemu jakim jest poparcie dla neobanderyzmu już dawno powinni się schować ze wstydu. Oczywiście gdyby ta banda sprzedajnych agenciaków nagradzana przez SBU miała jeszcze sumienie czy jakiekolwiek ludzkie odruchy.
  Widać za co oberwał Pan Wasiukiewicz od członka „strefy wolnego słowa”.

  @1 Jack Ravenno
  Same pisuary z GazPol potwierdziły, że Azow to głównie neonaziści, a obrazki ze swastykami na sztandarach nie był obrabiane dodatkowo Photoshop’ie, ale dodawali, że to tylko margines i jedynie źli ludzie nie potrafią dostrzec innych formacji 🙂

 5. Romank said

  Wasiukiewicz =jak i wielu tzw obserwatorof i analitykof..pomija w tym wszystkim sprawe najwazniejsza. A jaka bije po oczach!!!!! I na Ukrainie w jej najjaskrawszej formie i,,, w Polsce…gdyz tam nie zachodzi nic oprocz powielania rozwiazan w Polsce.
  Wybory..nazwanie tej zalosnej farsy wyborami zakrawa na jawna kpine…ale pominmy….Odbywajace sie atmosferze terroru i zastraszenia w qusai stanie wojennym , gdzie rzadzaca junta ma wszystkie atuty zastraszana wlacznie z kartami powolan w reku…blok czuziesluzaszczich uzyskuje poparcie w granicach progu i statystycznego bledu.
  I nagle z tego wykopanego bekarta niechcialka robi sie drugi blok opolityczny w Parlamencie:-))
  Ze wszystkimi glownymi rozgrywajacymi na odpowiedzialnych stanowiskach.:-))))
  CO to jest????? To wlasnie nazywa sie demokratyczny totalitaryzm uzurpacyjny…cos jak centralizm demokratyczny tyle… ze polozony na boku i przerzniety:-)))wilczym hakiem:-)))

  Prosze..oto najpatriotyczniejsi z najpatriotyczneijszych patriotow wolaja dramatycznie….
  Na znaki Meki Panskiej, na glowy naszych dzieci…..idzta. glosowac~!!!!!!
  Ojczyzna was wola!!!!! Tak Matuchna…tasss tasss, cipiiii cipiii,.,…wola,,,,!!!!!
  Jak chocby ten tu:
  CYt w calosci:
  Szanowni Rodacy. Zbliżają się wybory do samorządu w naszej ukochanej
  Ojczyźnie. Apeluję do Was wszystkich, w imię Boga i wszystkich Patriotów
  Polskich, pamiętajcie, że los Naszej Ojczyzny jest w Waszych rękach, to
  teraz i tylko teraz musimy odzyskać Naszą Polskę, Naszą Ojczyznę dla Nas
  wszystkich. Czy nie mamy dość już łez naszych matek, żon i dzieci, że ich
  mężowie, ojcowie muszą tułać się po świecie za pracą i chlebem?
  OJCZYZNO MATKO NASZA CÓŻ MYŚMY CI UCZYNILI, ŻE MUSIMY TAK CIERPIEĆ I TUŁAĆ
  SIĘ, BY GODNIE ŻYĆ, A NASZE DZIECI MIAŁY CHLEB I NIE CHODZIŁY GŁODNE?
  Historia mówi prawdę ile nasz Naród ucierpiał w walce o Polskość i o to, by
  Matka Polska była Matką wszystkich Polaków. Niestety oszukańcza, zdradziecka
  Solidarność, a konkretnie Masoni i zdradziecki przywódca Lech Wałęsa przy
  okrągłym stole zdradził już cały Naród. Przez 25 lat mydlono nam oczy, a
  uciężniony Naród czekający wciąż na zmiany, by ratować byt swojej rodziny,
  zmuszony był emigrować. Wyemigrowałem także i ja, i doskonale wiem jak
  ciężko „smakuje” chleb na obcej ziemi. Powróciłem do Naszej ukochanej
  Ojczyzny 7 lat temu, w nadziei że teraz może Polska się zmieni. Och jak
  bardzo się myliłem. Polska pogrążona jest w aferach, układach i sitwie, a
  Polak jest niewolnikiem we własnej Ojczyźnie. Gdziekolwiek by nie spojrzeć,
  to wszystkie gałęzie naszej gospodarki są rozgrabione, zniszczone i rządzi
  się nią korupcja. Potrzeba nam wiary i wielkich Patriotów, którzy odważą się
  i poderwą Naród do walki o swoje prawa we własnej Ojczyźnie. Pisząc do Was
  ten apel, proszę Was by 16 listopada głosować tylko i wyłącznie na ludzi,
  których znacie i na wszystkie Komitety Bezpartyjne, ponieważ to tylko Oni w
  sposób demokratyczny mogą zmienić Naszą Ojczyznę – Naszą Matkę. Jeżeli nie
  zrobimy tego teraz i nie zmienimy systemu w naszej Ojczyźnie, to już nigdy a
  nigdy nie odzyskamy własnej Ojczyzny. Prosząc Was byście głosowali na
  prawdziwych Patriotów i Polaków przesyłam Wam film z kazania księdza Piotra
  Natanka i proszę o głęboką analizę ile gorzkich, ale prawdziwych słów
  przekazuje nam ten kapłan. Niech jego kazanie będzie dla nas głęboką
  refleksją, bo ileż prawdy on mówi o naszej elicie rządzącej, a także o nas.


  Pozdrawiam Was bardzo serdecznie,
  Przewodniczący Ruchu Oburzonych
  Piotr Rybak
  —————————————————————
  Jak myslicie na kogo glosowali 88% Ukraincow????a kogo?????? maja w Parlamencie????
  W Imie BOga powiada… ano ….zebys bnie wywolal….

 6. jowram said

  DO URN, RODACY ! Bufetowa kłamie coraz bezczelniej ! BUDYŃ już tężeje…

 7. milton said

  @ 5 Nie wiem co kampania wyborcza we Wrocławiu ma wspólnego z „poparciem dla neobanderowskich partii na Ukrainie”.
  Ale filmik zaciekawił mnie, z tej racji, że kibicuję temu miastu. Przyznaję, że żaden z kandydatów, włącznie z nieobecnym Dutkiewiczem nie podoba mi się.
  Demokratyczna sztampa, lewackie idee ‚kulturalna stolica łełuropy’, darmowa komunikacja, więcej korwnizmu, lepiej żebrajmy kasę od Mumi itd..
  W tym wszystkim zabrakło mi jednego ważnego pytania : co kandydaci mają zamiar zrobić z konsulatem niemieckim liczącym kilkaset osób ?

 8. Jack Ravenno said

  Ja o tym wszystkim wiem. Niczego nie rozmydlam. A banderowską Ukrainę mam głęboko w dupie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: