Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (11 – …
  revers o Wolne tematy (11 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Krzysztof M o Wolne tematy (11 – …
  Ale dlaczego? o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Siekiera_Motyka o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  revers o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  Carlos o Wolne tematy (11 – …
  Szczepan Zbigniewski o Kultura przeciw tradycji
  revers o W domu wisielca
  UZA o Walka z wiatrakami – wal…
  Marek o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

W służbie banderowskiej Ukrainy

Posted by Marucha w dniu 2014-11-14 (Piątek)

Uwaga mediów 11 listopada skoncentrowała się na zamieszkach ulicznych w Warszawie. Zupełnie niesłusznie. Najważniejsze wydarzenie tego dnia miało bowiem miejsce w Krakowie. Niestety nikt o nim nie poinformował poza samymi zainteresowanymi.

11 listopada o godz. 18.17 na portalu niezależna.pl pojawiła się notatka zatytułowana „Ukraina dziękuje Tomaszowi Sakiewiczowi. Medal dla „Strefy Wolnego Słowa”. Czytamy w niej: „Dzisiaj Święto Niepodległości. Podczas uroczystości w Krakowie redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz został uhonorowany medalem Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

To podziękowanie za zaangażowanie w walkę o wolność Ukraińców”.

Dalej dowiadujemy się, że razem z Sakiewiczem wyróżniony został tym samym odznaczeniem Przemysław Miśkiewicz ze Stowarzyszenia Pokolenie, w przeszłości jeden z twórców Ligi Republikańskiej. Obu panom odznaczenia wręczył publicznie Andrij Garbow vel Grabow – wiceszef tzw. „samoobrony majdanu” (czyli tych, którzy najprawdopodobniej dokonali krwawej jatki w Kijowie 20 lutego), obecnie doradca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy, znany w Polsce z kwietniowej konferencji IPN w Zabrzu oraz imprez politycznych „Gazety Polskiej”.

W dalszej części wspomnianej notatki czytamy: „Mam nadzieję, że następne Święto Niepodległości będzie i w Polsce i na Ukrainie – zakończył Grabow. Grabow podziękował „Gazecie Polskiej”. – Ukraińcy są wdzięczni za pomoc jaką okazaliście – powiedział i wręczył medal redaktorowi naczelnemu „Gazety Polskiej”.

– To pierwszy medal jaki dostałem w życiu. Znamienne że od Ukrainy. Widocznie tam już Rosjan przepędzili. Na serio mówiąc to wyróżnienie dla wszystkich tych Polaków, którzy rozumieją, że silna Ukraina to silna Polska – powiedział dziękując za wyróżnienie Tomasz Sakiewicz. – Kiedy jechałem na Majdan nie widziałem niepodległego narodu, ale widziałem walczących o godność. Widziałem tam dążenie do wolności. Dziękuję narodowi ukraińskiemu, że mogłem wrócić do pamiętnego sierpnia, kiedy miałem 18 lat – podkreślił z kolei Przemysław Miśkiewicz”.

Dlaczego to wydarzenie jest takie ważne? Po pierwsze dlatego, że jest to jedyny w historii Polski wypadek, że polscy dziennikarze zostali odznaczeni przez służby specjalne obcego państwa. Po drugie dlatego, że „Gazeta Polska” i powiązane z nią media („Gazeta Polska Codziennie”, „Nowe Państwo”, TV Republika, portal niezależna.pl) znane są z aktywnego zaangażowania w rewoltę na Ukrainie i tendencyjnego przedstawiania wypadków ukraińskich oraz maniakalnego wręcz tropienia i demaskowania rzekomej rosyjskiej agentury wpływu w Polsce, którą są wszyscy mający odmienny od koncernu medialnego red. Sakiewicza punkt widzenia na wypadki ukraińskie.

Tymczasem to właśnie koncern medialny red. Sakiewicza prezentuje polskiej opinii publicznej ukraiński punkt widzenia nie jako punkt widzenia strony ukraińskiej, ale jako jedynie obiektywny punkt widzenia. Zachowuje się zatem jak typowa agentura wpływu – ukraińska agentura wpływu. Powiązany z Prawem i Sprawiedliwością koncern medialny red. Sakiewicza jest obok powiązanego z obozem rządzącym koncernu medialnego red. Michnika główną tubą propagandy ukraińskiej i zarazem antyrosyjskiej w Polsce. Medale Służby Bezpieczeństwa Ukrainy dla red. Sakiewicza i Przemysława Miśkiewicza są zatem tylko potwierdzeniem tego, co każdy średnio rozgarnięty odbiorca mediów widzi, słyszy i czyta.

Bulwersujące jest jednak to, że są to medale SBU. Gdyby obaj panowie otrzymali odznaczenia państwowe Ukrainy – jak np. Paweł Kowal odznaczony w 2007 roku przez prezydenta Juszczenkę Orderem za Zasługi III klasy – to jeszcze jakoś można by przejść nad tym do porządku dziennego. Ale to są odznaczenia resortowe (nie wiadomo jakiej nazwy i stopnia) ukraińskiej policji politycznej i służb specjalnych, czyli odznaczenia formalnie nadawane za zasługi dla SBU. W Wikipedii można przeczytać, że SBU zajmuje się m.in. wywiadem i kontrwywiadem cywilnym. Jak każda służba zajmująca się wywiadem i kontrwywiadem SBU musi zatem werbować agenturę na terenie Ukrainy i państw obcych, ponieważ bez tego żaden wywiad i kontrwywiad nie są możliwe.

Warto dodać, że obecny szef SBU Walentyn Naliwajczenko w 2009 roku przyrównał policję II Rzeczypospolitej do gestapo i NKWD. „Na ukraińskiej ziemi władze zmieniały się jedna za drugą. Miały jeden wspólny cel: zniszczyć wszystko, co ukraińskie, rozbić jedność naszego narodu. Nieważne, czy do więzienia na ulicy Łąckiego kierowała polska policja, niemieckie Gestapo czy radzieckie NKWD. Ich głównymi więźniami byli bojownicy o niepodległość, członkowie ruchu wyzwoleńczego. Więzienie na Łąckiego było nie tylko więzieniem, ale katownią, gdzie dochodziło do zbrodni przeciwko ludzkości” – powiedział wówczas Naliwajczenko (gazeta.pl, 3.07.2009). Wypowiedź ta spowodowała oficjalny protest polskiego IPN.

Trzeba też wiedzieć, że po przewrocie w lutym 2014 roku szeregi SBU zostały zasilone neobanderowcami z Prawego Sektora i „Swobody” oraz że funkcjonariusze SBU są podejrzewani o dokonanie zbrodni wojennych podczas walk w Donbasie. To nie jest środowisko przyjazne Polsce i nie są to ludzie, z którymi publicznie afiszuje się poważny dziennikarz czy polityk.

Czy w zawiązku z uhonorowaniem red. Sakiewicza przez SBU red. Dorota Kania nie powinna napisać drugiej części książki „Resortowe dzieci”? Tym razem jednak o swoim szefie i jego związku z SBU. Trzeba sobie zadać pytanie jaka byłaby reakcja red. Sakiewicza, red. Kani, red. Gójskiej-Hejke i całej reszty robiących za wyrocznie moralne redaktorów mediów zarówno pisowskich jak i prorządowych, gdyby jakikolwiek polski dziennikarz, albo nawet zwykły szary obywatel został odznaczony przez rosyjską Federalną Służbę Bezpieczeństwa? Ogień świętego oburzenia strzeliłby wysoko w niebo. Jak Polska długa i szeroka leciałby krzyk o rosyjskiej agenturze i słabym państwie, które w każdej instytucji i redakcji ma ulokowanego rosyjskiego agenta itd. No i oczywiście Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego podjęłaby wobec delikwenta tzw. czynności prewencyjne.

Nieodparcie powraca też tutaj sprawa arcybiskupa Stanisława Wielgusa, przeciwko któremu „Gazeta Polska” rozpętała 19 grudnia 2006 roku brutalną nagonkę, oskarżając go o współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa PRL. Nagonka ta spowodowała nie tylko rezygnację przez arcybiskupa w dniu ingresu 7 stycznia 2007 roku z godności metropolity warszawskiego, ale zniszczyła go jako pasterza Kościoła i człowieka. Arcybiskup Wielgus miał w latach 70. XX wieku współpracować z wywiadem cywilnym PRL, kiedy jako pracownik naukowy KUL przebywał na stypendium w Monachium. Jego współpraca natomiast miała dotyczyć obserwacji banderowskiej diaspory w RFN. Jeżeli tak rzeczywiście było, to arcybiskup Wielgus podejmując współpracę z wywiadem PRL działał zgodnie z polską racją stanu, ponieważ banderowcy zawsze byli i będą wrogami Polski. Każdej Polski. Natomiast to, za co otrzymał od SBU odznaczenie red. Sakiewicz zgodne z polską racją stanu nie jest (nawet jeżeli panu redaktorowi wydaje się inaczej).

Nasuwają się jeszcze dwie refleksje. Pierwsza jest taka, że medale SBU dla panów Sakiewicza i Miśkiewicza to jedyne, co Polska zyskała na ofiarnym zaangażowaniu na Ukrainie po stronie oligarchiczno-banderowskiej. Poza tym poniosła same straty, których symbolem są już legendarne chyba jabłka wciskane klientom w sklepach, restauracjach i nawet urzędach pod hasłem „jedz jabłka na złość Putinowi”. Przypomina to nieco Księstwo Warszawskie, gdzie jedyne co Polacy zyskali na zaangażowaniu się po stronie Napoleona był tytuł marszałka Francji dla księcia Józefa Poniatowskiego, nadany mu na trzy dni przed jego śmiercią w bitwie pod Lipskiem.

Dawid Wildstein

Druga refleksja dotyczy red. Dawida Wildsteina, którego SBU nie odznaczyła mimo, że w przeciwieństwie do red. Sakiewicza nie tylko smagał biczem swojej publicystyki „ruskich agentów”, ale osobiście nadstawiał karku na „euromajdanie”. To pominięcie być może miało wpływ na zachowanie Wildsteina-juniora opisane przez portal mysl24.pl (12.11.2014).

Otóż 11 listopada miał on zaatakować w restauracji przy placu Zbawiciela w Warszawie Jerzego Wasiukiewicza – członka Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego. „W pewnym momencie – informuje mysl24.pl – Wildstein wstał i poszedł do toalety z butelką w ręku. Po wyjściu z toalety dosiadł się do stolika Wasiukiewiczów i zaczął ich wyzywać. Wasiukiewicz powiedział do niego: „Idź stąd człowieku” – odpowiedź nie spodobała się redaktorowi GPC, ponieważ w następnym momencie rzucił się na działacza Ruchu Narodowego.

– Pijany Wildstein przewrócił stolik, uderzył Wasiukiewicza butelką w głowę, a potem próbował to samo powtórzyć ze szklanką. Wasiukiewiczowi otworzyła się rana na głowie i popłynęła krew. Po chwili zakrwawiony był też Wildstein, który pokaleczył się szklanką, chcąc ponownie uderzyć swoją ofiarę. Doszłoby do gorszych rzeczy, gdyby obecny na miejscu klient lokalu, który siedział obok, nie powstrzymał Wildsteina. Żona Wasiukiewicza pomagała mężowi i starała się zrobić zdjęcie. Wtedy rzucił się na nią kolega Wildsteina, który razem z nim uczestniczył w popijawie. Jego z kolei powstrzymałem już ja, ponieważ zdążyłem dobiec na miejsce – mówi Jerzy Zalewski”.

Nawiasem mówiąc nie jest to pierwszy przypadek, kiedy red. Wildstein-junior fizyczne atakuje ludzi tylko dlatego, że na temat Ukrainy mają inne zdanie niż on.

Odznaczenia SBU dla Tomasza Sakiewicza i Przemysława Miśkiewicza są skandalem, który powinien otworzyć szeroko oczy opinii publicznej na rzeczywiste oblicze środowiska „Gazety Polskiej” oraz PiS. Szermując na każdym kroku patriotyzmem oraz żerując na patriotyzmie i biedzie ludzi wykluczonych przez tzw. transformację ustrojową, obóz polityczny Jarosława Kaczyńskiego poprzez charakter swojego zaangażowania na Ukrainie prowadzi dla Polski politykę szkodliwą i niebezpieczną. Nie wolno tych ludzi dopuścić do władzy. Inaczej będzie w Polsce rządzić nie Prawo i Sprawiedliwość, ale Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

Bohdan Piętka
http://www.mysl-polska.pl

Komentarzy 17 do “W służbie banderowskiej Ukrainy”

 1. AlexSailor said

  Służby specjalne obcego państwa dają medal polskiemu redaktorowi ważnej gazety???
  Czy to nie sygnał alarmowy dla polskich służb specjalnych????
  To jakiś koszmar.

 2. Inkwizytor said

  Ten żydek wildstein taki bojowy ? No niech tylko na Boże Narodzenie przyjadę do Polski to poszukam w Warszawie starego capa

 3. Moder Svea said

  Moder Svea said:
  Caly czas ta nienawisc……. czy wam sie to nie nudzi? Nic sie z histori nie nauczyliscie az wstyd ze to niby dorosli ludzie a sieja nienawisc i zgroze…. TO NIE JEST DROGA ……….

 4. Aneta said

  ad.Moder Svea
  ….a wypier..laj z tymi pouczeniami, pajacu.

 5. Kazik said

  ad 3 . Dzięki za tą przestrogę : nie idźcie tą drogą , nie idźcie tą drogą …..

 6. Boydar said

  I tu po raz kolejny wypada zgodzić się z pozornie kontrowersyjną opinią – (3)

  Zamiast „siać nienawiść i zgrozę”, co zresztą jest dość dyskusyjną sprawą w aspekcie praktycznych efektów tego zabiegu agrotechnicznego, powinni głęboko kopać i dążyć do odkwaszenia gleby. Na przykład palonym wapnem. Niestety, sztuka rozsądnego gospodarowania mocno upadła.

 7. Jack Ravenno said

  @1 ALEXSAILOR – no zgrozą wieje i zanosi potężnym smrodem. Też nie mam pojęcia co to za popapraństwo. A jaki byłby kwik gdyby jakiś pacan dostał znaczek np. od KGB. Duractwo i tyle. Cały czas jestem zdania, że gówniarze i obesrańcy są u steru… Nie dziwne, że Polska znajduje się w stanie permamentnej poniewierki a obywatele w opresji. To terror. Może JESZCZE nie dosłownie fizyczny (tortury, morderstwa, itd) ale mantalny jak najbardziej – zas… „mowa nienawiści”

 8. Sława said

  Jeszcze większy szok, że żydzi zaczęli bić Polaków na ulicach polskich miast. W tej chwili Polacy moga sie poczuć jak Palestyńczycy. Ten czas juz nadszedł… Czy ktoś wie, jak sie skończyła sprawa bandyckiej napaści wildsteina na Pana Wasiukiewicza?

 9. galaszek said

  Giewaaaaaaaaaaaał!!!!Giieeeeeeewwwwwaaaaaaałłłtttttt!!!… za taki wybitny zaslugi takie małe zwykle kawałek metal?????..zn sie medal!??? .Przecie un zasluowuje przynamni na tysiac raza większy metal ….np GILOTYNA !!! ….od bracianego trojzebnego narod kozakow i prawdziwkow.!!! Uuuuujjćććć….. tasz moszna by go tysz oznaczyc i zwyklem kawalkiem szabla …na szyje!!! ..Ale wieszac na szyje zwykle kawalek metal za taki zaslugie!!!..giewałt!!!

 10. błysk said

  Z tego co na temat masonerii pisał Stanisław Krajski .można wywnioskować,ze redaktor Sakiewicz jest masonem a redagowane przezeń gazeta polska ? jest także masońska,podobnie jak ruch GP.

 11. Griszka said

  @Moder Svea
  Ciekawe. To my niby siejemy nienawiści i zgrozę. Tylko jakoś nikt z naszego środowiska nie pobił dziennikarza butelką w przeciwieństwie do orędowników pokoju i demokracji z jedynej słusznej koszer prawicy.

 12. plausi said

  „wyróżnienie dla wszystkich tych Polaków”

  dokładnie osób posługujących się językiem polskim, w tym Gojów szabasowych, które w swym zaprzaństwie i nienawiści do Polaków są niedoścignione, zgodnie zresztą z ich „nauką” (hebr. תלמוד talmud = nauka)).

  „Paweł Kowal odznaczony w 2007 roku przez prezydenta Juszczenkę Orderem za Zasługi III klasy – to jeszcze jakoś można by przejść nad tym do porządku dziennego ”

  Naszym zdaniem, nie można nad tym przejść do porządku dziennego.

  „„Gazeta Polska” i powiązane z nią media („Gazeta Polska Codziennie”, „Nowe Państwo”, TV Republika, portal niezależna.pl) znane są z aktywnego zaangażowania w rewoltę na Ukrainie i tendencyjnego przedstawiania wypadków ukraińskich oraz maniakalnego wręcz tropienia i demaskowania rzekomej rosyjskiej agentury wpływu w Polsce ”

  „Powiązany z Prawem i Sprawiedliwością koncern medialny red. Sakiewicza jest obok powiązanego z obozem rządzącym koncernu medialnego red. Michnika główną tubą propagandy ukraińskiej i zarazem antyrosyjskiej w Polsce.”

  Nad tym też nie można przejść do porządku dziennego. O ile gen. Czempiński sam utrzymywał, że PO jest związane ze służbami specjalnymi, bo z nim, to jak widzimy także PiS jest związany ze służbami specjalnymi i to nawet z Ukrainy.

  Celebrowanie przez katastrofy smoleńskiej przy jednoczesnym ignorowaniu mordu masowego na Polakach przez ukraińskich bandytów, może tylko oznaczać, że PiS jest w nie mniejszym stopniu antypolski jak PO i jej delegat do UE Tusk.

  „Dziękuję narodowi ukraińskiemu, że mogłem wrócić do pamiętnego sierpnia, kiedy miałem 18 lat – podkreślił z kolei Przemysław Miśkiewicz ”

  Goje szabasowe wróciły do sierpnia, my wróciliśmy przy tej okazji wyróżnienia ze strony SBU do roku 1943 na Wołyniu.

  Opublikowany został zalążek listy kanalii w Polsce, my potrzebujemy jednak także listę gadzinówek i dziennikarzy, aby każdy zainteresowany był w stanie szybko sprawdzić, czy doniesienie, jakie jest mu podkładane przez media, pochodzi od gadzinówki wzgl. czy autor doniesienia nie jest na żołdzie Gojów szabasowych czy ich panów. Jak widać z powyższego, uhonorowanie Kaczyńskiego w/w liście jest nie tylko uzasadnione ale i konieczne. Czy mamy nadal opłakiwać wszystkie ofiary katastrofy i zaprzątać sobie tym głowę, jeśli w Smoleńsku doszło rzeczywiście do zamachu, to była to kolejna wewnętrzna rozgrywka służb, których krwawy ślad znaczą liczne „samobójstwa”.

  Zwracaliśmy wielokrotnie uwagę na szlachetne pochodzenie tej demokracji, czego wyrazem jest
  obecna organizacja państwa w Wolnej Polsce. W tej sytuacji jest ważnym zadaniem historyków porównanie organizacji PRL i obecnej Wolnej Polski. Skoro chcemy wartościować systemy, to musimy dokonać w miarę obiektywnego porównania, byłoby nieprzyjemnie, gdyby PRL niewiele się różniło od Wolnej III Rzeczpospolitej albo co gorzej okazało by się, że „zamienił stryjek siekierkę na kijek”.

 13. NICK said

  Panowie (1 i 2).
  Cóż z tych żartów wynika?
  „polskich służb”, „poszukam”… .
  Zerwana głowa krótka mięśnia dwugłowego ramienia prawego=bicepsa [u praworęcznych] powoduje słabość tegoż muskuła. Potem zostaje – mowa. Nie krótka. Nie Ewangeliczna. Taka tam… trawa.
  P. Inkwizytorze Szanowny. Nasz defekt sięga anatomii z fizjologią.
  Nie żeby to Pan się obruszył i obraził, proszę.
  Tak mnię wzięło – ogólnie. Na niektóre komentarze. Podobne.

 14. marta15 said

  a Terlikowskiego z Frondy pominieto.
  biedaczek pewnie sie z zalu rozplakal.

 15. Filo said

  Widac wyraznie, ze oplaca sie wyslugiwac banderowskiej Ukrainie. Mozna wtedy otrzymac biezace informacje z pierwszej reki:
  Pan Jacyniuk oglasza europejskie stanowiskio dla A. Kwasniewskiego-Stolcmana:

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16970010,Agencja_TASS__Kwasniewski_moze_zostac_wicepremierem_.html#TRNajCzytSST

 16. Filo said

  Kazdy, absolutnie kazdy Polak powinien wiedziec co sie dzieje w Doniecku i co popieraja liczni Polacy, ktorym sie bardzo podoba ludobojstwo. Wampiry! Przykre, ze nikt tych Polakow nie nauczyl o hitlerowskich zbrodniach wojennych na ziemiach polskich. Teraz popieraja zbrodnie przeciwko ludzkosci.
  I jakim KURWA prawem ktos sie jeszcze domaga dochodzenia w sprawie Katynia??? Te same sukinsyny, ktore popieraja te same „praktyki” hitlerowskie na Ukrainie?
  Czy przejdziemy do historii jako wspolzbrodniarze mordu ukrainskiego???

  http://www.globalresearch.ca/media-blackout-as-u-s-sponsors-genocide-in-southeastern-ukraine/5413949

 17. boristhenes said

  Reblogged this on Wolna Polska.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: