Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Niedźwiedź o Krajobraz po bitwie
  Listwa o Wolne tematy (48 – …
  Marek o Zachodnie koncerny wyprowadzaj…
  Boydar o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Marucha o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Boydar o Henryk Sienkiewicz – Szkice am…
  Boydar o Ostatni bój o Zaolzie
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Boydar o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Wielka Kopa Tatry o Wolne tematy (48 – …
  NICK o Ostatni bój o Zaolzie
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Kapitalizm w ostateczności przetrwają kanibale

Posted by Marucha w dniu 2014-11-15 (Sobota)

Musimy to sobie uświadomić, że w ostateczności przetrwają kanibale, to jest dosłownie ci, dla których nie będzie problemem jedzenie mięsa upolowanych ludzi należących do innych wspólnot.

Dokładnie do tego prowadzi kapitalizm, zwłaszcza w swoim krwiożerczym łże-neo-liberalnym wydaniu, ponieważ jego dogmatem jest trwałe utrzymywanie nierównowagi ekonomicznej w systemie społeczno-gospodarczym, kosztem tych uczestników systemu, którzy są zobowiązani do świadczeń z przymusu, tj. zmuszonych statusem ekonomicznym do aktywnego uczestniczenia w nim poprzez świadczenie swojego aktywnego uczestnictwa.

Perfidia i nieskończone zakłamanie systemu polega obecnie na tym, że z aktywnego uczestnictwa uczyniono przywilej, głównie po to żeby spadła cena wynagrodzenia.

Spadek ceny wynagrodzenia odbywa się różnymi metodami. Częściowo następuje wydłużenie czasu pracy, nieformalne wymagania realizacji części wymiaru czasu pracy w czasie wolnym, stałe przymuszanie do wzrostu efektywności, inflacyjne obniżanie wynagrodzeń, czy też wyższe opodatkowanie.

Nie brakuje pomysłowości, żeby tylko uczestnicy systemu, byli bardziej zobowiązani, stale związani i ubezwłasnowolnieni na przyszłość. Bronią totalną w tym zakresie jest dobrodziejstwo kredytu. Nie byłoby dramatu z samego faktu udzielania go, pod warunkiem, że byłby udzielany głównie na rozwój, postęp, inwestycje budujące majątek uczestników. Tymczasem najczęściej jest udzielany na KONIECZNĄ DO FUNKCJONOWANIA konsumpcję, w tym tą wymuszaną poprzez normy środowiskowe pompowane przez marketing. Zaraz zacznie się okres przedświąteczny – zobaczycie państwo nową ofertę instytucji finansowych. Szybkie, łatwe, przyjemne kredyty dawane w uproszczonej procedurze – na spełnianie marzeń.

To oczywiście tylko czubek problemów i mechanizmów zmuszających ludzi do posłuszeństwa. Problemem jednak nie są ani kredyty, ani nawet coś tak ważnego jak nierównomierny podział „wygranej” w kapitalizmie. Ta nierównowaga działa stymulująco dla gospodarki i jeżeli jest dobrze opodatkowana, jest utrzymywana w dobrych dla każdej gospodarki proporcjach. Problemem jest wyczerpanie się dotychczasowych liniowych dogmatów prostego rozwoju, który umożliwiał to, że mający więcej mieli więcej a reszta była najedzona do syta.

Źródeł tego problemu jest bardzo wiele, jednakże jego rzeczywistą przyczyną jest NIESKOŃCZONA ATAWISTYCZNA CHCIWOŚĆ, JAKO IMMANENTNA CECHA KAPITALIZMU. Osoby o delikatniejszej percepcji w miejsce słowa chciwość mogą sobie wpisać „pogoń za zyskiem” itd. Oczywiście nie ma w tym nic złego, że kapitalista realizuje swoje zyski, jednakże pojawiają się problemy wówczas, kiedy jego zysk nie ma związku z logistycznymi łańcuchami kreowania wartości, na których powinien się opierać.

Już widać skutki zahamowania rozwoju linearnego opartego o proste czynniki wzrostu. Jest to szczególnie bolesne dla ubożejącego Zachodu, w którym już trwają konflikty o zasoby, rynki i możliwości. Kapitał dla większości graczy nie jest już problemem, problemem jest wyścig o cenę zasobów, jeżeli wszyscy chcieliby go zrealizować na zasadzie win-win mniej więcej w tym samym czasie.

Dochodzi już do takich fikcji jak próby ustalania ujemnych stop procentowych za kapitał, żeby ograniczyć jego ciśnienie. Na Zachodzie jest zbyt dużo kapitału, a jeszcze nie stało się nic takiego, żeby powiedzieć jego właścicielom, że tak naprawdę go nie ma, bo nie ma na niego pokrycia i CO NAJGORSZE TO POKRYCIE NIE POJAWI SIĘ W DAJĄCEJ SIĘ PRZEWIDZIEĆ PRZYSZŁOŚCI. Dlatego, gdyż nie ma potencjału, który mógłby wytworzyć nadwyżkę z dochodów bieżących na pokrycie „starego portfela”. Tutaj wręcz nadmiar kapitału przeszkadza, ponieważ staje się widocznym, że to gra o sumie zerowej.

Nadzieje na wzrost dzięki rozwojowi technologii to już fikcja, nie da się, bowiem napędzić sztucznie postępu technologicznego, jeżeli nie ma rzeczywistych potrzeb do tworzenia innowacji. W najlepszym wypadku wymyśla się nowe tapety na komórki zamiast metod kucia tytanu lub nowoczesnego klejenia itp. Zachód już zrozumiał, że nie da się zbudować ekonomii w oparciu o handel prawami autorskimi do tapet na komórki, które dopiero mają powstać. Jednakże tą tajemniczą wiedzę mają na razie nieliczni, oni już zabezpieczyli swoje potencjały. Masy będą musiały zapłacić własnym majątkiem, w konsekwencji poziomem życia.

System kapitalistyczny pozbawiony naturalnych możliwości rozwoju w oparciu o np. eksploatację słabszych, handel niewolnikami, po prostu bandytyzm państwowy, piractwo i inne sposoby wyzysku słabszych państw lub grup ludzi – zaczyna zjadać własny ogon, potem korpus – do zupełnego zniszczenia.

Warto prześledzić przyczyny upadku imperium zachodnio-rzymskiego, naprawdę do dzisiaj zmieniła się tylko technologia mechanizm i przede wszystkim błędy są dokładnie takie same, a pod pewnymi względami nawet mniej wyrafinowane. Od czasów Rzymu, Zachód nie wymyślił, bowiem niczego innego jak rozwój napędzany zasobami zewnętrznymi.

Dzisiaj się to skończyło, mamy lukę czasową wynikającą z emancypacji byłych kolonii i państw trzeciego świata oraz braku postępu technologicznego, który mógłby umożliwić izolowanie się od problemów „otoczenia”. Jeżeli do tego dodamy jeszcze odcięcie się od zasobów Wszechrosji – mamy zupełną katastrofę.

Skończy się to w ten sposób, że przetrwają tylko kanibale, ponieważ zabraknie ludzi zdolnych do pracy na warunkach dyktowanych przez posiadaczy kapitału, czyli najpierw na ich rentę, potem na amortyzację, stopę zwrotu i wreszcie na wypłatę. Jak zabraknie pracujących uczestników systemu, to pozostanie tylko zjadanie ostatnich zasobów i wyścig o nie. Prawdziwy degrowth, ale nie jako szczytna idea oszczędzania zasobów naturalnych, tylko jako wynik sumy wszystkich atawizmów. To kwestia kilkudziesięciu lat, chyba że kręgosłup cywilizacji zachodniej złamie się szybciej.

Zresztą to i tak bez znaczenia, bo kanibali wyeliminują inne cywilizacje, otoczenie bowiem nie stoi w miejscu – może jego rozwój nie jest spektakularny, ale w ich wymiarach decydujących o możliwości kreowania potencjału zdolnego do zewnętrznej interakcji w poszukiwaniu zasobów – ma się wręcz kwitnąco.

Krakauer
http://obserwatorpolityczny.pl

Komentarze 103 to “Kapitalizm w ostateczności przetrwają kanibale”

 1. Dokladnie. Kanada jest tego widocznym przyklade. Ontario w szczegolnosci: brak stalej pracy; brak swiadczen socjalnych dla tych co pracuja na wielu etatach po kilka godzin dla firm ( w razie braku pracy nie kwalifikuje sie taki pracownik do swiadczen dla bezrbotnych tzw. unemployment benfits); brak dodatkow do zaplaty za czynsz; jezeli zarabia sie wiecej niz 560 dolarow na miesiac to nie mozna sie zakwalifikowac do zadnej pomocy socjlanej bo rzad ustalil takie minimum: za 560.00 mozna sie utrzymac ale jak?
  Obecnie od roku ok. 1990 po upadku tzw. zelaznej kurtyny roznice miedzy Wschodem/Zachodem niweluja sie i o to chodzilo naprawde….
  Opieka medyczna niby jest ale tylko chemia a leczenie alternatywne ktore jest skuteczne nie jest uwzglednione ….wiadomo ograniczyc populacje.
  Panuje zasada: nie podoba sie to na twoje miejsce juz czekaja imigranci gotowi pracowac za miske ryzu….albo za minimum ‚wage’ wynagrodzenia….i tak sie dzieje …bogaci maja teraz warunki do wiekszego wyzysku czlowieka .
  1984 juz sie zaczal dawno temu: kamery na kazdym rogu a i policja sie domaga instalacji urzadzen do rozpoznawania rysow kazdego mieszkanca Toronto….no i mamy … tego czego chcielismy bo ludzie sie boja pisnac slowkiem a ci co …to ida do izolacji.

 2. revers said

  nic nowego, w indich juz to przerobiono praktycznie i werbalne przepuszczono przez kiszki stolcowe wlasciceli plantacji herbaty, ze wzgeldu na glodowe wynagrodzernia, w PL to jeszcze sa tacy, ktorzy gosci wyworza do lasu, kleja wargi, napletki klejem mocnoprzylepnym i posuna po gejowsku, potem wysadzaja golusienich kapitalistow w centrum miasta to dziala-pieniadze na wynagrodzenia znajduja sie od razu, odwrotne przypadki tez zdarzaja sie jak pracoodbiorca jest samotnym wyrobnikiem.

 3. Atanazy said

  Obrzydliwe zdjęcie. 😦

 4. bemek said

  ad.3. Tylko taki nieczuły skurwysyn marucha mógł je wprowadzić. Typowe dla katolskiego skurwysyna, pozbawionego ludzkich uczuć.

 5. Marucha said

  Re 3:
  Tak jest. Zdjęcie jest ohydne.
  Swoją drogą pamiętam sprzed wielu lat – tylko gdzie to było publikowane? – artykuł dowodzący, że kanibalizm nigdy nie istniał, że to tylko legenda oczerniająca różne czarne i brązowe ludy wymyślona przez białasów.

 6. matirani said

  Temat, oczywiscie interesujacy, tyle ze autor czesto sie myli.

  Np.”Warto prześledzić przyczyny upadku imperium zachodnio-rzymskiego” – na pewno warto. Imperium zgubil socjalizm i populizm. Wpuszczeni przez banksterów w populizm wladcy zaczeli sie bawic w socjalizm i, jak zawsze bywa z socjalizmem, gospodarka sie rozpadla, zaufanie do pieniadza oszukanczego zniknelo, kontrola cen zniechecila do produkcji a generalny marazm gospodarczy zlikwidowal chec do walki wojska nie wspominajac juz o czystkach elit wojskowych aby nie bylo buntów przeciwko zgubnej gospodarce rzadowej.

  Podobnie ignorantem czy dyletantem jest autor w sprawie techniki. Postep jest oszolamiajacy, FUNDAMENTALNY i widac juz zblizanie sie momentu dalszego ograniczania czasu pracy. Juz sie spotyka firmy pracujace 4 dni w tygodniu.
  Oczywiscie, jakos bedzie musiala Ludzkosc zagospodarowac ten wolny czas, ale w pare pokolen da sie to zalatwic.
  Zauwazmy, ze celem zycia nie jest praca od switu do zmroku. Nieprawdwaz? Sa ciekawsze zajecie. W pelnym sredniowieczy , w Wielkiej Brytanii, jak poddaje G.K. Chesterton, pracowalo sie srednio 22 tygodnie w roku, reszte czasu poswiecajac na podróze, lowienie ryb czy prace ochotnicze. Katedra Westminster zostala wybudowana w 80% przez ochotników w „czynie spolecznym”

  Co do finansów , to sa w rekach glównie zydowskich psychopatów, podobnie jak i zarzady wielkich korporacji, czyli Korporatokracja. Rozwiazania silowe sa dosc skuteczne, choc nie uzywane, ale tylko na krótki okres, bo wsród semitów moze byc i do 20% psychopatów a wsród bialych i miastowych np. z USrAhella nawet do 10%. Znaczy sie, ze sie odradzaja. Psychopaci.

  I tu potrzebujemy jako rozwiazania tylko i wylacznie bardzo rygorystycznego stosowania prostych zasad etyki:
  szanowac zycie
  szanowac mienie
  dotrzymywac danego slowa.

  To wystarczy aby zlikwidowc rzady psychopatów nad normalnymi ludzmi, których, w koncu, JEST WIECEJ!
  Macko

 7. Jazzik said

  Re 5:
  No tak 4ro dniowy tydzień pracy to znam.. szkoda że pod koniec roku, gdy zimno. Dodam też że na podróże to chyba sobie miałem przyoszczędzić wcześniej, bo ten 5ty dzień jest wolnym bezpłatnym.. a uzyskany dzięki temu że pracujemy efektywniej.. czyli im więcej robisz tym mniej zarabiasz, aby pracodawca zarobił więcej.

 8. Po wprowadzeniu nowego ustroju zwanego Wspólnotą finansową, znikną te wszystkie strachy. Jedno jest pewne- jeżeli ludzie nie zaczną myśleć, to nadal będziemy żyć w tym krwiożerczym ,,Kryptaliźmie” na zgubę swoją i naszej planety. Czy to jest takie trudne do zrozumienia, że to człowiek jest najważniejszy, a nie pieniądz? Czy tak trudno przebić się do umysłu i uświadomić sobie, że to człowiek włada tą Ziemią, a nie jego wymysł zwany pieniądzem- makulaturą? Można od zaraz żyć w wspaniałej cywilizacji, ale niestety żydowszczyzna na zgubę Polaków i reszty świata trzyma umysły w chciwości, obłudzie i wyuzdaniu- obrzydliwość.

 9. AlexSailor said

  Tak.
  Jak na razie, to ludzie zjadali się z głodu w ZSRR, w szczególności, ale nie tylko na ukrainie.
  To chyba był socjalizm w drodze do komunizmu.
  W innym socjalizmie, niemieckim, ludzie się nie zjadali, bo za to groziła natychmiastowa egzekucja, ale za to przewidziano dla nich
  3 miesiące życia do całkowitego wyniszczenia, a później gaz i komin.
  Tym, którym się udało być poza zakładami pracy uśmiercającej, tak obliczono zaopatrzenie w żywność, że w zasadzie nie powinni przeżyć kilku lat.
  Np. dobrzy niemieccy farmerzy byli szkoleni jak karmić niewolników w socjalistycznym raju melasą, bo tak najtaniej.
  A jak który karmił mięsem albo jajem to gestapo kierowało go do pracy, która czyni wolnym w zakładach pracy uśmiercającej.

  Ale to jeszcze nic.
  Taki towarzysz Pol Pot, doktor Sorbony, stworzył taki socjalistyczny raj, że przeżył co drugi ginąc z głodu lub egzekucji przez założenie woreczka foliowego na głowę, bo tak oszczędniej, w męczarniach oczywiście.

  No i nie można wspomnieć o wybitnym socjalistycznym przywódcy, towarzyszu Mao, który sprowadził klęskę głodu na Chiny.
  Tam dopiero była liczba ofiar.

  Alle to kapitalizm nie znany w Europie i chyba na świecie od pół wieku co najmniej doprowadzi do ludożerstwa.
  Gratulować pomysłów.

 10. maniek said

  ad 8
  Brednie nie związane z niczym.

  Dzisiejsi Ukraińcy według podstawowych kosztów utrzymania są już kilkukrotnie biedniejsi w porównaniu do czasów ZSRR , kiedy byli jedną z najbogatszych republik.
  Jutro będą kilkunastokrotnie biedniejsi, żyją z tego co im dał zbudował ZSRR , o takiej jakości życia jak kiedyś mogą tylko pomarzyć.

  Fakty misiek.

 11. matirani said

  Re8 Alex – piszesz o gazie… moze nie warto pomagac religii holoszwindla uzywajac tego sloganu o gazie? Dzisiaj dokladnie wiadomo, ze poza Auschwitz w ZADNYM innym obozie nie bylo niczego podobnego do komory gazowej a o Auschwitz juz wiemy ze nie wiemy czy ona tam byla ani gdzie byla ani jak dzialala. …. nieprawdaz?

  Syjonisci uzywaja holoszwindla jako nowej religii cementujacej koczowników, wiec lepiej im nie ulatwiac walki z nami.

  Co do przezywalnosci w obozach NIEMIECKICH to róznie bywalo… sporo wiezniów przezylo. Choc jak kapo byl pasoszytem to bylo trudniej.
  pozdr – Macko

  P.S. Maniek – Pol Pot to byl jednak kawal mordercy, no nie?

 12. szinear said

  Dlatego warto zobaczyć nanowszy folm o zjawisku które się wymyka wielu tzw. naukowcom ! W tym filmi można znaleść także odpowiedz kto stoii za kanibalizmem !

 13. Nutka said

  Re 11.
  Niedobrze się robi, jak się czyta Pana „refleksje”. Pan zaprzecza bezbrzeżnemu cierpieniu, jakie działo się podczas II wojny światowej. To była zbiorowa psychoza o natężeniu, które przekraczało wszelaki ludzki sąd. Coś Pan się uparł przy komorach gazowych? Może to było inne pomieszczenie zamknięte. Fakt jest taki, że Niemcy uciekli się do prymitywnego mordu, jakim było trucie ludzi gazem. Sowieci naszych oficerów w Katyniu krępowali prymitywnie drutem i strzelali im w tył głowy, i też są tacy, co zaprzeczają.
  Więc bój się Pan Boga.
  Re 9.
  Dobrze Pan to ujął, Panie AlexSailor. I paradoksalnie trzyma się Pan tematu poruszonego w artykule.

 14. maniek said

  ad 13 nutka

  cytat
  „Re 9.
  „Dobrze Pan to ujął, Panie AlexSailor. I paradoksalnie trzyma się Pan tematu poruszonego w artykule.”

  —-
  Pan AlexSailor pisze jedno bzdury propagandowe nie związane z tematem tylko z pewnym wydarzeniem, co mu pokazałem na przykładzie dzisiejszej kapitalistycznej Somalii tfu znaczy Uropii vs czasów socjalistycznych kiedy żyli godnie.
  Jutro ukropia straci więcej ludzi jak w wyniku działań IIWŚ i to się tyczy też Polski.

  W PRL odbudowa zgliszcz i zbudowanie wszystkiego co widać, odbudowa populacji w tym populacji rdzennej polskiej + 80% , dziś odwrotnie

  NIEBO a PIEKŁO

 15. matirani said

  Re13 Nutka, chyba niedokladnie znasz historie. Rece Polaków zamordowanych przez zydokomune w Katyniu byly wiazane sznurkiem.

  To, ze zydokomunisci mordowali Polaków ( Np. ponad 100.000 miedzy 1936 a 1938 przygotowujac wojne oraz os miliona do nawet póltora od 1939 do 1956 ) to nie jest dowód na istnienie „komór gazowych” – widzisz, ja znalem wiezniów z wielu obozów, wiec z pierwszej reki wiem, ze nigdzie poza Auschwitz nie uzywano cyklonu B do mordowania ludzi tylko do odwszania. A co do Auschwitz to sa powazen watpliwosci, o czym Polacy myslacy dobrze wiedza.

  Niemcy byli wyjatkowymi modercami i katami Polaków, propaganda nazistowska przekonala nawet normalnych Niemców, ze Polacy nie byli w pelni ludzmi, byli „untermenschen” wiec nie zaslugiwali na inne traktowanie niz utylitarne. To samo mysla od czasów Weishaupta Zydzi – dla Zydów tylko oni sa ludzmi, my jestemy gojami, czyli zwierzetami pod ludzka postacia, bydlem. W sumie zblizona jest mysl nazistów do sjonizmu. Zreszta, zupelnie jest mozliwe, ze obie polityki maja takie same, zydowskie korzenie.

 16. Nutka said

  Re 15.
  Matirani, jesteś typowym mężczyzną, wikłasz się w szczegóły, nie uruchamiasz empatii, umyka Ci sens ogólny. Poza tym mieszasz plany czasowe, rozszerzasz nadmiernie kontekst poprzedniej wypowiedzi. Mamy mówić o represjach, jakie spadły na Polaków, którzy nie godzili się na komunizm w Polsce, mamy mówić o składzie narodowościowym czynników decyzyjnych UB i o wykonawcach tych rozkazów? Nie będziemy, bo nie starczyłoby nam nocy.
  Wracajmy do tematu: „sloganu o gazie”.
  Słuchaj, ja nie wiem, co Żydzi o mnie myślą – gojce. Ale co by nie myśleli, ja mam swoje sumienie, a w ocenie wydarzeń historycznych trzymam się faktów. Jak pisałam, II wojna światowa to było rozpętane piekło. Sadyzm i okrucieństwo Niemców sięgnęło zenitu. Cierpieli Polacy, cierpieli Żydzi, cierpieli Cyganie, cierpieli Rosjanie. Katowani, głodzeni, wyniszczani ciężką pracą, kopani, bici pejczem, pałką, dręczeni przez lekarzy eksperymentatorów. W Treblince Żydów uśmiercali gazem spalinowym. Truli. Brakowało im tego gazu. Podobno Korczak i jego dzieciaki umierali niedotruci. No i powiedz mi Matirani, co za różnica, że to nie był cyklon B. Powiedz, jaki był sens głodzenia ich wcześniej w getcie. Korczak nie był wtedy koturnową postacią. Zapijał to wszystko wódzią. Wiedział, że już nic nie może. Z rozpaczy pewnie chętnie by się powiesił. No ale wiesz, jak dzieci się czują, gdy zabraknie czułej ręki dorosłego, której mogą się chwycić. Dzieci nigdy nie mogą być samotne, i Korczak to wiedział.
  Także nie podważaj faktu cierpienia i śmierci tych ludzi, wikłając się w szczegóły: komora nie komora, cyklon B czy inny gaz. Bo to jest niepoważne.
  Źródło zła to była ta kreatura Hitler i to wszystko, co wylazło z Niemców i rozlało się szerokim strumieniem.
  W Katyniu jak zabrakło drutu, wiązali sznurkiem. Zgadza się.

 17. NC said

  Krajauer, czyli autor, niepotrzebnie bełkocze: „zobowiązani do świadczeń z przymusu, tj. zmuszonych statusem ekonomicznym do aktywnego uczestniczenia w nim poprzez świadczenie swojego aktywnego uczestnictwa.
  Po odcedzeniu bełkotu pozostaje banał.

 18. krzysiek said

  Ten artykuł to totalna brednia,co on propaguje ? komunistyczny socjalizm ?,wszystkim po równo ?.
  Bełkot i tyle w temacie,Niby że ja jako przedsiębiorca prowadzący własną firmę to jakimś zgniłym kapitalistą jestem ?
  Daję pracę ludziom i płacę tyle że jakoś nikt nie płacze że go wyzyskuję.
  Bywa że mi zostaje mniej niż pracownikowi,ale takie jest życie,nie jest łatwo prowadzić małą firmę.
  Ale wolę to robić niż płakać jak autor tego artykułu,jemu pewnie oprócz pisania bzdur nic się nie chce.Pewnie mama obiady gotuje,to jakoś żyje.

 19. Zerohero said

  AlexSailor

  „Jak na razie, to ludzie zjadali się z głodu w ZSRR, w szczególności, ale nie tylko na ukrainie.
  To chyba był socjalizm w drodze do komunizmu.”

  W XIX wieku, w Irlandii okupowanej przez XIX wieczną kapitalistyczną Wielką Brytanię (raj JKM) z głodu umarło kilka milionów ludzi. Uwaga: w obfitości jedzenia. Po prostu Irlandczyków zepchnieto do roli konsumentów jednego warzywa: ziemniaka. Ziemniaka pewnego razu szlag trafił, na nic innego nie było ich stać. Umarli. I jaki to ma związek z odmienianiem przez przypadki słowa socjalizm? Żaden. Te wasze licytacje (lewaków i mikkistów) są po prostu żenujące. Macie klapki na oczach. Dajcie spokój z -izmami. Bajerują was nimi Starsi i Mądrzejsi.

 20. Irlandczyk in spe said

  W Irlandii w owym czasie (zerohero) prez KILKA :LAT pod rzad padal deszcz.
  W Irlandii faktycznie wowczas umarło z głodu 2 Miliony a drugie tyle wybyło do Ameryki ,stając sie wkrotce potezna i wpływowa diaspora // Klan – Kenndedych.
  Tylko, kto i dlaczego zeslal im te deszczysko? Moze za Hallowin?

 21. matirani said

  RE18 – Krzysiek – zgoda w sumie. Autor bredzi i dezinformuje. Uklony.
  RE16 – Nutka – gledzisz jak typowa kobieta. Placzesz fakty z emocjami. Powaznie. I jeszcze masz czelnosc uragac innym osobom. Hadko czytac. Pomieszanie z poplataniem.
  ( zadowolona?) 😉
  Konkretnie – nie bylo komor gazowych ani gazowania. Kropka. Tego mitu uzywaja syjonisci w walce z reszta Swiata, z gojkami i gojami, z ludzkim bydlem. Ja , Polak maly, jestem aktualnie atakowany, mój Naród niszczony, moi Rodacy tlamszeni.
  Normalne jest w takiej sytuacji sie bronic, konieczne jest, w takiej sytuacji, absolutnie NIE pomagac wrogowi. Zgoda? Wrogowi nie pomagamy?
  Wiec mit hologoloszwidnlu trzeba eliminowac, sprowadzac do rzeczywistosci. Jak sama piszesz: „Cierpieli Polacy, cierpieli Żydzi, cierpieli Cyganie, cierpieli Rosjanie. Katowani, głodzeni, wyniszczani ciężką pracą, kopani, bici pejczem, pałką, dręczeni przez lekarzy eksperymentatorów” .. nie tylko pasozydzi, inni tez.
  Teraz , jesli Ty, gojka, nie wiesz co o Tobie mysla pasoszyci, to moze sie ignorancja nie chwal tylko sie dowiedz. Logika na to wskazuje. Brakiem wiedzy nikt sie nie chwali, tylko prosi o informacje tych co wiedza jesli sam nie moze jej znalezc.

  Na koniec dodam, ze masz racje, jestem mezczyzna. Masz z tym klopot? 😉 Ja nie. Moja zona, kochana tesciowa, szwagierka i pare córek, pracownice i szefowa tez nie.

  Noc dluga a konkluzja krótka – nie wszyscy zydzi sa wredni ale prawie wszyscy zloczyncy Ludzkosci sa paspozydami.
  Nie? … Udowodnij ze nie.

 22. matirani said

  RE 20 Irlandczyk – a napiszesz kto wyslal w XVII wieku 700000 ( 700 TYSIECY ) Irlandczyków na platancje kawy i bawelny jako NIEWOLNIKÓW?
  ( Ci sami co oszukali na gieldzie Holendrów a za zarobione pieniadze oplacili Cromwella )

 23. Filo said

  Pan Michalkiewicz niedawno opowiadal, ze jak studiowal prawo w PRL-u to mial obowiazkowa ekonomie polityczna. Wszyscy mieli. Ja tez.
  Ale pan Michalkiewicz opowiadal, ze z tej ekonomii socjalizmu niczego nie rozumial bo to byla czarna magia.
  Mnie sie zawsze wydawalo, ze Lange byl prosty do zrozumienia. Mozna bylo sie co najwyzej nie zgadzac.
  Natomiast dla pana Michalkiewicza omawianie kapitalizmu bylo prawdziwa przyjemnoscia i wszystko bylo jasne.
  Z jednej strony, rozumiem pana Michalkiewicza bo pamietam swoje czasy studenckie; prawie wszyscy bylismy zachwyceni Zachodem i kapitalizmem.
  Ale widac duzo zalezalo od tego kto mial jakich wykladowcow. UJ znany byl z roznych dziwakow zatrudnionych po katedrach. Jednym z nich byl niewatpliwie dr. Piotr Wysocki od ekonomii politycznej, ktory nas ostrzegal, ze skrajny kapitalizm monopolistyczny jest rownie wsciekly jak skrajny komunizm i sa do siebie podobne jak dwie krople wody.
  (Ten zyskuje, kto rzadzi)
  Mysmy Piotrusiowi nie wierzyli ale okrutnie sie go balismy bo nas ciagle straszyl, ze nikomu nie da zaliczenia.
  Jedno jest pewne: Piotrusiowe przepowiednie sie spelniaja. Co ciekawsze, po latach mi sie przypomina dr. Piotr Wysocki o historycznym nazwisku jak czarne memento:
  ” Pamietajcie, ze kapitalizm tylko wtedy ma sens jesli suma dobrobytu obywateli produkuje bogactwo narodu” (w/g Riccarda i Smitha.)
  I opowiadal nam jeszcze ten stary Krakus, ze cykle koniunkturalne w kapitalizmie sa nieuniknione, bo jest to system zamkniety: kumulacja kapitalu juz dawno sie nie sprawdzila; i ze wielu ekonomistow i politykow probowalo te sinusoide zmniejszyc, ale zeby tego dokonac potrzebny jest element socjalizmu a tego skrajny kapitalizm sie brzydzi.
  Uczylismy sie tej ekonomii ze strachu przed Wysockim ale mu nie wierzylismy.
  Naturalnie, ze wtedy bylismy madrzejsi od wszystkich wykladowcow.
  I od Amerykanow, ktorym wtedy podobno bylo bardzo dobrze.
  Pamietam spotkanie ze Steinbeckiem w Krakowie. Ten stary zdrajca powiedzial nam: Cieszcie sie, ze macie socjalizm. Nie musicie sie martwic o dach nad glowa, wizyte do lekarza czy jezdzic po calym kraju w poszukiwaniu pracy. John Steinbeck byl zachwycony Polska!!
  No ale wtedy inaczej czytalismy Grona Gniewu czy na Wschod od Edenu. Grali w teatrze Myszy i Ludzie a nam sie wydawalo, ze Steinbeck spadl na glowke we wczesnej mlodosci i dlatego bredzi bo nie ma zielonego pojecia o kapitalizmie..
  Byly to czasy wojny w Wietnamie i wcale nie sluchalismy co mial Steinbeck do powiedzenia na temat wojen, bezrobocia i monopolu rynkowego. My wiedzielismy lepiej. Naturalnie popieralismy USA bo mordowali samych komunistow.
  Po wielu latach, na podyplomowych studiach w tzw. zachodniej demokracji, z krwi i kosci Anglik, prof. Foskett dokladnie powtorzyl Johna Steinbecka:
  „Nalezy unikac systemow zamknietych, ktore wprowadzaja w zycie teorie chaosu”.
  Takim systemem, tlumaczyl prof. Fosket, sa niektore systemy ekonomiczne, ktore zakladaja wzrost zysku ad infinitum; bo wzrost zysku nie spada z nieba i zawsze odbywa jest czyims kosztem.’ I co sie dzieje jak koncza sie rezerwy i zrodla zysku?

  I teraz juz wiem po co w kapitalizmie potrzebne sa wojny.

  Marucha ma racje; kowbojski kapitalizm prowadzi do kanibalizmu. Widac to bylo na przykladzie bandytow w Syrii, ktorzy jedli watroby zamordowanych Syryjczykow. A bylo to… w XXI wieku! Dokladnie 2 lata temu! (teraz sie o tym jakos nie pisze)
  Dla ropy i gazu jestesmy w stanie wymordowac polowe mieszkancow kuli ziemskiej.
  Gaz i ropa potrzebne nam sa do czolgow, dronow i bomb zeby mozna bylo mordowac wiecej ludzi, zeby im zabrac rope i gaz.
  To czysty kanibalizm.

  Zamieszczony obrazek jest prawidlowy.

 24. Filo said

  9
  AlexSailor
  Radze uzupelnic wiedze o tym kto wymordowal polowe ludnosci Kambodzy.
  Jakby pan jeszcze mial jakies watpliwosci to prosze sobie sprawdzic jak to sie dzieje, ze general Pol Pota od 30 lat rzadzi Kambodza. A Pol Pot NIGDY nie byl sadzony przez zadne Trybunaly.

 25. Krzysztof P said

  p.22
  Za błedy ludzkie /nieszczęścia / NIE odpowiada BÓG !
  Co prawda złorzeczymy wówczas i powszechnie sie słyszy wówczas, że Boga nie ma? – ale to takie makagigi, żeby znaleźć kozla ofiarnego wlasnych zaniechan, błędów. Czasami wieki przed, a czasami jak w III RP – aktualnie ! ?
  MY jako Narod gnuśny i czupurny, też BEKNIEMY (!) o ile nie p r z e b ł a g a m y w Mszach expijacyjnych za wszystkie bezeceństwa niewiary, jakich się dopuszczamy !!

 26. Krzysztof P said

  p.Filo
  Ja także tak /doslownie / odczytywałem / EPOKĘ w ktorej żyłem czyli PRL i ” dobrych Amerykańskich kapitalistow ” !!
  Tylko – zapomnieliśmy Sz.przedmówco o Kapitalistach Chrześcijańskich jak np. Hipolit Cegielski, Grabski, Sędzimir i inni?
  Jednak MOŻNA sie rozwijać ( bogacić ) nie traktując ludzi jak bydło robocze?!!!

 27. Luxeuro said

  Ad. 23 – Bardzo ciekawa informacja które pokazują że ten PRL miał (i dalej tak jest) ludzi którzy rozumieli co to jest ten Kapitalizm. Ale ta informacja była stale pod kontrolom by „owce” nie były zbyt pobudzone przed nadchodzącymi zmianami w 1989 roku. Dlatego Balcerowicz (nie tylko on miał te dziwaczne stypendia) jeździł tu i tam by byc „przygotowany” do roboty ,
  „W 1974 uzyskał tytuł MBA na Saint John’s University w Nowym Jorku. W 1975 obronił pracę doktorską pt. Koszty przedsięwzięć innowacyjnych w SGPiS i został na tej uczelni zatrudniony jako adiunkt. Przez 11 lat był związany z Instytutem Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych SGPiS, gdzie zajmował się transferem postępu technicznego do krajów słabo rozwiniętych. W latach 1978-1980 pracował w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR, gdzie zajmował się urynkowieniem gospodarki socjalistycznej. W latach 80. odbył kilka stażów naukowych, m.in. na University of Sussex (Anglia) i Uniwersytecie w Marburgu. Habilitował się na SGPiS w 1990, przedstawiając pracę pt. Systemy gospodarcze. Elementy analizy porównawczej.”

  jako aktor

 28. Ad. 27

  … a jak przychodziło do zapisywania się studentów na zajęcia na IV roku, czyli, nazwijmy to „wybór mistrza”, to się okazywało, że do Balcerowicza zapisywać dobrowolnie nie chciał się nikt.

  Info – rozmowa studentów na korytarzu wyższej uczelni.

 29. Ad. 25

  „Za błedy ludzkie /nieszczęścia / NIE odpowiada BÓG”

  – Dopóki Kościół nie piętnuje postaw typu „Bóg tak chciał” gdy dziecko samochód przejedzie, to co mamy myśleć o odpowiedzialności Boga?

 30. Filo said

  27
  Luxeuro
  Z tego wynika, ze po to Balcerowicz sie szlajal po zachodnich instytucjach ‚naukowych’, ze przygotowywano go do rozwalki Polski. W 1989 roku byl juz gotowy.
  Dlatego zastanawiam sie jak niektorzy Polacy dziela Polske na ‚za komuny’ i obecna- nie komunistyczna. Przeciez czlonkowie KC i ubecja wyprodukowaly obecna gwardie; wiekszosc z nich, lacznie z Walesa, Kwasniewskim, Kaczorami, Tuskami i te pare bab zaczynalo kariere w PRL-u. Czy nie powinno sie mowic o Balcerowiczu z KC ? Bolek z UB,
  PRL- im sie jakos nie podobal. Postanowili sprzedac Polske razem z PRL-em.
  Kiedys Polska nalezala do narodu. Teraz nalezy do kliki.
  Pol Pot, Szakaszwili, Sikorski .. tez sie szkolili na Zachodzie.
  Walesa tylko wyszedl z POM-u.

 31. Ad. 23

  „ze cykle koniunkturalne w kapitalizmie sa nieuniknione, bo jest to system zamkniety: kumulacja kapitalu juz dawno sie nie sprawdzila; i ze wielu ekonomistow i politykow probowalo te sinusoide zmniejszyc, ale zeby tego dokonac potrzebny jest element socjalizmu a tego skrajny kapitalizm sie brzydzi.”

  – NIE. Potrzebny jest powrót do średniowiecznego prawa, które stawiało bariery na drodze do nieograniczonego bogacenia się (patrz. prof. Feliks Koneczny „Dzieje Polski” wyd. ANTYK – w innych wydd. jest to wycięte)

 32. Ad. 18

  Pamiętam, parę lat temu pracowałem w firmie hydraulicznej i na budowie, w delegacji, właściciel, młody chłopak, który zaczynał od młotka i kątówki (roboty uczył go stary fachura), a firmę pomógł mu rozkręcić jego stary znajomy z mocnymi układami, ten młody chłopak powiedział mi „muszę cię zwolnić, ciebie i jeszcze paru, zostawiam tylko tych, którzy są ze mną od lat (trzech, czy czterech chłopów), budowlańcy zawalili, ściany niedokończone, stoję z robotą, jak was nie zwolnię, to sam padnę”. Rozstaliśmy się w zgodzie…

 33. Ad. 16

  „Źródło zła to była ta kreatura Hitler i to wszystko, co wylazło z Niemców i rozlało się szerokim strumieniem.”

  – NIE. Źródłem zła nie był Hitler. Źródłem zła byli „twórcy” Hitlera. Gdyby nie oni, to o istnieniu Hitlera nawet stójkowy by nie wiedział.

 34. Pokręć said

  @7: Na razie grozi nam 6-dniowy tydzień pracy – w perspektywie za płacę jak za 4 dniówki. Owszem, na początku zwiększą płacę o 1/5, ale za rok – dwa okaże się, że stopniowo różnymi machlojkami podnieśli również ceny – o 1/3…
  Ja jestem człowiek prosty – po prostu chcę przeżyć w miarę spokojnie, bezstresowo i umrzeć. Kapitalizmy, socjalizmy, komunizmy, liberalizmy i inne „-izmy” wprowadzajcie sobie na moim grobie.
  Nie wierzę w sens osiągania czegokolwiek w wymiarze ziemskim – majątku, powodzenia, zbudowania czegoś, czego nikt nigdy nie zbudował wcześniej, zdobycia Nobla, etc, etc. przecież i tak na końcu umrę – po co mi to? Dlatego nie rozumiem ludzi, którzy mają marzenia na 20 pokoleń naprzód, znoszą ciężkie wyrzeczenia, harują jak woły, choć świetnie zdają sobie sprawę z tego, że nigdy nie zobaczą ani nie skosztują efektów.
  przykład: taki Soros – stoi dziadek już nad grobem, może mu kilka lat zostało a i tak planów finansowych ma na dziesiątki lat naprzód. Jakby mógł jaki naród zrujnować niszcząc mu walutę – to by to zrobił, tylko chyba on sam nie wie po co…
  Miałem kolegę, który uważał, że za pieniądze kupi sobie wszystko, łącznie z nieśmiertelnością (rozumianą w stylu transhumanistycznym). Nasze drogi się rozeszły, więc nie mogłem zadać mu pytania po smierci Steve’a Jobsa – jakim cudem ten człowiek umarł, choć miał tyle pieniędzy, że dla niego dowolny przeszczep i dowolna terapia była tyle warta, co dla przeciętnego Polaka – mała plomba u dentysty. przecież ten człowiek był jednym z najbogatszych ludzi na świecie, dla niego lekarstwo po 100 tys $ za dawkę było tym, co dla nas antybiotyk po 200 zł za serię zastrzyków. I co? I mu się, biedakowi, zmarło.
  My, ludzie chyba tak mamy, że kochamy żyć złudzeniami i tak, jakby śmierci nie było…

 35. Ad. 34

  „bo to co nas podnieca, to się nazywa kasa”

  http://www.youtube.com/watch?v=qwJPBdBkPng

 36. Przepraszam. Bo będzie lepsze:

  http://www.youtube.com/watch?v=CSfEHiKFES8

 37. RE 34 Pokrec
  (Re Artykul rowniez).

  Co to jest kapitalizm i kim sa kapitalisci?
  Ano, kapitalizm i kapitalisci to nic i nikt inny jak wlasnie ludzie: tworcy, producenci i uslugodawcy – i to jest KAPITAL, ktory tworzy, produkuje i swiadczy usugi tworzac dobra materialne (domy, mosty, drogi, fabryki, huty, stocznie itp). a PIENIADZE, to TYLKO sa POKWITOWANIEM za wykonana lub wykonujaca sie produkcje czy usluge..
  No bo jakze byloby, aby 10.000 zlotych mieszalo cement czy bylo w stanie upiec chleb???
  Niech ktos polozy 100.000.000 zlotych i kaze tej gotowce zbudowac 10 pietrowy budynek mieszkalny!!!

  To co zostalo sprzedane (sprywatyzowane), bylo efektem pracy ludzi (fizycznego KAPITALU), a nie skutkiem jego odzwierciedlenia (pokwitowania w formie gotowki) i ten fakt we wszystkich szkolach tzw., „ekonomicznych” byl i jest skrupulatnie pomijany, a juz 99% „ekonomistow” nie ma zielonego pojecia: skad i na jakiej podstawie nastepuje emisja pieniedzy (gotowki) wchodzacej do cyrkulacji spolecznej (Narodowej).

  Prosze, zacznijcie LOGICZNIE myslec, co z czego (kogo) wynika i czego jest wynikiem…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://ojczyzna.pl

  (http://polskawalczaca.com – nie funkcjonuje – Jerzy Ulicki siedzi od ponad 10 miesiecy w wiezieniu w AUSTRALII bez zadnego wyroku sadowego)…

  P.S. I teraz Panie Pokrec, niech sobie Pan wyobrazi to, co mogloby wybudowac lub wyprodukowac ponad 4 miliony Polakow, ktorzy opuscili fasadowa RP na emigracje za „chlebem???”…

 38. Nutka said

  Re 21.
  Matirani, nie podpuszczaj mnie, nie testuj, nie rozbrajaj emotikonami. Nie będę się rozpisywać. Nasza cała polemika ma charakter dygresyjny, w gruncie rzeczy nie dotyczy treści artykułu, który jest o fatalnych skutkach skrajnego kapitalizmu. Merytoryczny jest na przykład wpis Pana Filo – nr 23, i inne, ale akurat nie nasze. A ja lubię trzymać się tematu. Ale rzeczywiście moich emocji nie utrzymałam na wodzy, jak napisałeś o „sloganie gazu”. Emocje czynią ze mnie człowieka i się ich nie wstydzę.
  Ale idąc tropem Twojego rozumowania: nie było komór, gazu, kropka. Matirani, to jak wyjmujesz tego puzla, wyjmij i inne. Nie było nazizmu niemieckiego, nie było niemieckiego planu eksterminacji żydostwa, nie było rasistowskiego prawa w okupowanej Polsce (jakże represyjnego), nie było getta w Warszawie, oddziały gestapo nie wkraczały do mniejszych miasteczek, nie konwojowały na pewną śmierć karnie zebranej na rynku starszyzny żydowskiej, kobiet i dzieci, nie było budynku sądów na Nowolipkach, przez którego obustronne wejście szmuglowano towar i ludzi, nie było Żegoty, nie było całej sieci ludzi, którzy umieszczali uciekających Żydów (tych zdeterminowanych, pragnących przeżyć) w bezpiecznych kryjówkach, kopali dla nich jamki, dzielili się ostatnim kartoflem i szczyptą soli, nie było katolickich księży, którzy ocalonym (jeszcze ocalonym) wyrabiali fałszywe metryki chrztu, nie było Polskich Sprawiedliwych, wielu ich tysięcy, a i tak mocno niedoszacowanych, nie ma ich drzewek w Yad Vashem, nie ma wzajemnych żalów zasklepionych w duszach obu narodów, słusznych i niesłusznych. Wymazujemy gumką historię, Matirani. Zostawiamy uproszczone, strywializowane mity i teorie. Kropka.
  Ja tylko sprowadziłam do skrajnie logicznej postaci tok Twojego rozumowania. Bez urazy.
  Jak się dowiem, co o mnie sądzą Żydzi, to czy ta wiedza zrelatywizuję moją etyczną ocenę dokonanej zbrodni ludobójstwa. Nie sądzę.
  A jeszcze pytasz, czy mam problem (kłopot) z moją tożsamością. Tak jak Ty – nie mam. 😉 Nie mam absolutnie żadnych kompleksów – ani jako kobieta, ani też jako Polka.

 39. Re 32 KRzysztof M
  Czy przypadkiem, Panie Krzystofe Polacy nie sa dosc dobrze „zaangazowani” w wyscigu „szczurow” w/g Orwell’a???…
  Czy mniej „zdolny” lub „stary” szczur nie jest eliminowany z tego „wyscigu???”…
  Ano wlasnie…Czego jest Pan (i nie tylko Pan) fizycznym dowodem w sensie ekonomicznym (prowadzenia malej firmy…)…
  \=====================
  jasiek z toronto

  http://ojczyzna.pl

 40. Ad. 38

  I te miliony ocalałych mogą być w każdej chwili użyte przeciwko TOBIE. Przeciwko TWOIM dzieciom.

  Jak to się robi? Ano daje się marchewkę i grozi kijem. Dla przyszłości swoich dzieci te ocalałe miliony zrobią dużo. Bardzo dużo…

 41. Marucha said

  Re 18:
  Typowa postawa:
  – Setki tysięcy dzieci w Polsce żyje w biedzie…
  – A g… prawda, moje dzieci mają iPhony.

 42. Peryskop said

  Re 24

  Szacun.

  A gwoli uzupełnienia jeszcze jeden cytat Johna Steinbecka:
  Socjalizm nigdy nie zapuścił korzeni w Ameryce, ponieważ biedacy postrzegają się nie jako eksploatowany proletariat, lecz jako milionerzy czasowo w kłopotach.

  Ta opinia była zasadna aż prysł mit „American Dream” wykreowany m.in. z udziałem dr Edwarda Bernays’a. Polecam opracowanie „Bernaysm czyli zarządzanie dezinformacją”

  Click to access a.pdf

  A wraz z upadkiem tego mitu biedaków przybywa w „pierwszej gospodarce świata”.

  W roku podatkowym 2013 liczba korzystających z pomocy federalnej w postaci bonów żywieniowych SNAP (Supplemental Nutrition Assistance Program) osiągnęła 47,6 milionów obywateli USA za cenę $76.4 miliardów [wiki]. Czyli skala ubóstwa rośnie, bo 2 lata wcześniej z tej formy pomocy korzystało nieco ponad 45 milionów Amerykanów.

  A więc docelowo filmowy „Soylent Green” w realu, a potem kanibalizm ?

 43. RE 41 Marucha.
  Czlowiek, ktory nie widzi biedy…nie widzi Boga, co jest dowodem na to, ze dozylismy zapowiadanego konca czasow…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://ojczyzna.pl

 44. NyndrO said

  W oczach tej baby ze zdjęcia widać obłęd.

 45. Marucha said

  Re 38:
  Pani Nutko, pisze Pani:
  Ale idąc tropem Twojego rozumowania: nie było komór, gazu, kropka. Matirani, to jak wyjmujesz tego puzla, wyjmij i inne. Nie było nazizmu niemieckiego, nie było niemieckiego planu eksterminacji żydostwa, nie było rasistowskiego prawa w okupowanej Polsce (jakże represyjnego), nie było getta w Warszawie… etc

  Jest to niczym nie uprawnione ekstrapolowanie poglądów Pani oponenta celem ich demonizacji.
  Innymi słowy wkłada mu Pani w usta to, czego nie powiedział.
  Faktem jest, że to środowiska żydowskie najmocniej lansują nieomylną tezę o ofiarach żydowskich, szczególnie zaś w komorach gazowych, których istnienie – zdaniem wielu poważnych badaczy – jest b. wątpliwe.

  Prawdy, Pani Nutko, nie trzeba bronić przy pomocy kodeksu karnego, policji i prokuratury, ani też zakazując naukowcom jej badanie.

 46. Filo said

  38
  Nutka
  Pani Nutko
  Warto zagladnac do dokumentow historycznych.
  Nie bylo PLANU eksterminacji zydow.

  1. Haavara Agreement from August 1933- emigration of German jews to Palestine

  http://www.geschichteinchronologie.ch/judentum-aktenlage/hol/EncJud_haavara-agreement-1933-ENGL.html

  2. Przemowienia Hitlera

  Nie mozna oceniac tragedii II-ej wojny swiatowej na podstawie lektury: Z pamietnika Anny Frank

 47. Schizmofrenia said

  „… Jeżeli do tego dodamy jeszcze odcięcie się od zasobów Wszechrosji – mamy zupełną katastrofę…”

  Czy nie chodzi o to, że bez podebrania Rosji jej zasobów krakauerom grozi kaputtenheim ?

  A cała reszta jest narracją dla postraszenia czytelników.

 48. carlos said

  re:23 Filo Za popieranie Panskich pogladow chca mnie w pracy ” zjesc”. Najczesciej argumentuja ze cyt: za komuny nic nie mogli kupic ani rowera ani miesa itp…

 49. Nutka said

  Re 45.
  Panie Gajowy, Pan nie jest w tej polemice obiektywny. Ja Pana proszę o bezstronność.
  Owszem, ekstrapolowałam, ale zrobiłam to celowo i tego nie ukrywam przecież. Chciałam w ten sposób pokazać do jakich skutków myślowych prowadzi pierwsze ogniwo jego argumentacji.
  A teraz proszę o precyzję. Co napisał Matirani?
  Cyt.:Konkretnie – nie bylo komor gazowych ani gazowania. Kropka.
  [Proszę wybaczyć, już nie będę poprawiać znaków diakrytycznych „Małemu Polakowi”, jestem wyrozumiała.]
  Czyli totalna negacja tego sposobu zadawania śmierci Żydom.
  To jest nieprawda i wynika pewnie z niedoczytania Matiraniego, intuicja mi mówi, raczej młodego człowieka.
  Formy zabijania Żydów przez Niemców były różnorodne. Izolacja, głód, uduszenie w podróży w bydlęcych wagonach, bicie, rozstrzelanie. Bardziej na wschód – raczej rozstrzeliwanie, bardziej na zachód – raczej trucie.
  Z truciem gazem główkowali z różnym skutkiem. Dlaczego gaz? Żeby było tanio. W Bełżcu sprawdził cyklon B, w Treblince – spaliny. W Treblince tych komór było 8-10.
  Spierajmy się o proporcje wątków w przekazie historycznym. Nie negujmy komór i duszenia. Czy komora była wyrafinowanym sposobem mordowania, jeśli tak twierdzą środowiska żydowskie? Moim zdaniem nie. To jest bardzo prostacki sposób pozbawiania człowieka życia. I motywacja wprowadzenia tej metody zabijania była prostacka – ta taniość!!!

  Czy ja zakazuje naukowcom badania sprawy? Tym razem to Pan wkłada w moje usta coś, czego nie powiedziałam. Nie straszę też sądami, prokuratorem.

  Mówimy teraz o Żydach. Ale wiele narodów poniosło śmierć podczas II wojny światowej. Śmierć Polaków boli mnie najbardziej. Zawsze myślę i czczę hekatombę Warszawy i jej ludności cywilnej.
  Ale to nie znaczy, że mam negować śmierć Żydów i zadane im okrucieństwo.

 50. Nutka said

  Re 46.
  Panie Filo, może nie było takiego planu. Ale wydarzenia wojenne miały swoją dynamikę. De facto taki plan zrealizowano. Drugą wojnę światową, jej tragizm, oceniajmy na podstawie różnych świadectw i dokumentów, pamiętnika Anny Frank też. Ja akurat tylko przewertowałam ten pamiętnik.

 51. matirani said

  Re38 Nutka – widze, ze w zasadzie Pani wpis juz zostal slusznie skrytykowany przez madrych ludzi, wiec nie powtórze ich slusznych argumentów.

  Napisze natomiast, ze Pani rozumowanie jest absolutnie typowe dla wojujacych sajaninów ( Kevin McDonald to opisuje ) i polega na ekstrapolowaniu nowych zagrozen z kazdego stwierdzenia podajacego w watpliwosc dogmaty tej religii ( Shlomo Sand, Gilad Altzmon i inni „uprawnieni etnicznie” to krytyki zydów uwazaja, ze dzisiejsza religia diaspory zydowskiej jest wlasnie i wylacznie mit holokaustu )
  Oczywiscie kazdy myslacy zdaje sobie sprawe z nielogicznej i podstepnej argumentacji jakiej Pani uzyla i to nawet bez czytania Erystyki Schoppenhauera.
  Troche zródel oficjalnie wydanych : http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_1_19?url=search-alias%3Ddigital-text&field-keywords=holocaust+handbook+series&sprefix=holocaust+handbook+%2Caps%2C276&rh=n%3A133140011%2Ck%3Aholocaust+handbook+series

 52. Griszka said

  Dziwie się, że wkleja Pan, Panie Marucha, wpisy Bemka, którego obrzydliwy język jest na poziomie typowego menela raczącego się denaturatem. Chyba, że jest to forma pokuty dla czytelnika, który ma zobaczyć z jakim dnem moralnym są typowe antyklerykalne mendy 🙂

 53. matirani said

  Pamietnik Anny Frank to tez oszustwo. Tylko pierwsze strony manuskryptu sa napisane olówkiem i przez Anne, 2/3 jest dopisane dlugopisem Bic przez jej ojca grubo po wojnie. Propaganda.

 54. NICK said

  Paaani Nutko. Niechże się Pani, tak do końca, nie odkrywa… .
  Bez Pani byłoby… smutno?
  A, tak mnie naszło, skąd Pani pochodzi? Z jakich rejonów POLSKI – rzecz jasna?

 55. Marucha said

  Re 49:
  Pani Nutko, nigdzie nie twierdziłem, że to PANI zakazuje prowadzenia badań nad tzw. Holocaustem, albo że to PANI grozi policją i prokuraturą tym, którzy nie wierzą w różne żydowskie konfabulacje.
  Stwierdziłem prawny stan faktyczny na dzień dzisiejszy w b. wielu krajach.

  To, czy wierzę, czy nie wierzę w istnienie komór gazowych jest bez znaczenia. Natomiast bardzo istotny jest zakaz ich badania. Ciekawe dlaczego.

 56. Ad. 45

  „Faktem jest, że to środowiska żydowskie najmocniej lansują nieomylną tezę o ofiarach żydowskich”

  – Faktem jest, że dyrekcja obozu w Auszwic ilość ofiar szacowała dawniej na 4 mln, a dziś już ta liczba spadła do 800 tys. Czyli 3,2 mln, zmartwychwstało.

 57. Nutka said

  Re 51.
  Matirani, zastanów się, jak może być skrytykowany wpis o cierpieniu ludzkim, o okrutnie zadawanej śmierci, o zabijaniu, tutaj, na forum tej witryny. Po drugie – jesteś lizus. Po trzecie – nie masz argumentów, to przypinasz mi łatkę. Ty masz swoje lektury i autorytety, ja mam swoje. Na przykład (przykład jeden z wielu):
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zofia_Kossak-Szczucka
  Myślę, że reprezentujemy inne pokolenia i inne temperamenty.

  Re 55.
  Panie Marucha, przepraszam, w takim razie źle zrozumiałam. O prawnym zakazie badań komór gazowych – nie wiedziałam.

  Re 54.
  Panie Nick, ma Pan rację, jak mi temat leży, to mnie ponosi polemicznie. Ale dziś, rzeczywiście, wystarczy. 😉

 58. Jack Ravenno said

  @56 – wystarczy się chwilkę zastanowić gdzie się podziały resztki z tych 4 milionów z Auschwitz i od razu szlag trafia cały mit…

  Poza tym z niejakim zażenowaniem czytam niektóre wpisy.

  Pan Gajowy zaś ma rację. Prawdy nie trzeba okładać paragrafami i terrorem.

 59. http://www.dailymail.co.uk/news/article-2836756/Brazilian-trio-jailed-total-63-years-killing-eating-two-women-using-flesh-pastries.html
  Wsploczesna antropofagia istnieje.

 60. NICK said

  (55) Pan Marucha. Logogryfowałem, we (54). Pan wie.
  Szczegół.
  Pani Nutko. No skąd Pani pochodzi?(54).
  A czy nie jest Pani ‚spokrewniona’ z Panią AniąK?

  P.S. Panie Bart. Żałuję, że Pana posłuchałem w rzeczonym temacie. Strata czasu! Lepiej zająć się innym ‚folklorem’.

 61. Filo said

  50
  Nutko Kochana
  Rekopis Pamietnika Anny Frank napisany byl dlugopisem.

  De facto wymordowano w czasie wojny okolo 50 milionow ludzi z tego ponad polowe chrzescijan, w wiekszosci katolikow i prawoslawnych..
  Nie wiem co to znaczy ‚dynamika wydarzen wojny’ ( nie jestem polonista), ale ja mam w swoim dokumencie aktu urodzenia wpisany kawalek dziejow wojennych. Moi rodzice przeszli przez straszny oboz.
  Ale w statystykach folkloru wojennego i konfabulacji nie sa ujeci, bo nie naleza do rasy wybranych.
  I o to mi sie rozchodzi pani Nutko.
  Martyrologii narodu polskiego nie poruszaja zadne wspolczesne publikacje, nawet te, napisane i wydane w Polsce.
  Oboz w Oswiecimiu, ktory byl zalozony wylacznie dla Polakow i polskiej pracy niewolniczej zostal Polakom skradziony. My nawet wstepu do niego nie mamy bez pozwolenia. A papiez Jan Pawel II wywalil stamtad na bruk zakonnice, ktore opiekowaly sie tym terenem.
  Teraz jest to kopalnia zlota dla obcokrajowcow, ktorzy zagarneli nam nasze polskie terytorium i opowiadaja nieprawdopodobne bzdury o tym co sie tam wydarzylo w czasie wojny.
  Do jakiej blazenady doszla propaganda antypolska i bardzo zachodnia (oraz glupota zachodnich politykow) nie zaswiadczy fakt, ze pan prezydent USA Barak Obama w swoim przemowieniu oglosil urbi et orbi, ze jego wujek wyzwalal Oswiecim!!. Oboz w Oswiecimiu wyzwalala Armia Czerwona z Beria na czele; zabrali cala dokumentacje i wiele ‚pamiatek’. NKWD uzywalo roznych dokumentow do konfabulacji a takze podrobek.
  W czasie tzw. wyzwolenia obozu – to oboz w oswiecimiu wlasciwie byl opuszczony przez Niemcow ale wiezniowie ciagle w nim siedzieli wystraszeni i wyglodzeni.
  Sowieci nie mordowali wiezniow. Nakarmili, ubrali i pokazywali swiatu co tez to Niemcy wyprawiali.
  Oboz zas sluzyl powojennej zydowskiej bezpiece , ktora trzymala tam niepokornych. Tak wiec oboz sie przydal jeszcze po wojnie.
  Inaczej wyzwalali obozy Amerykanie na terenie Niemiec. Prawie wszystkie zostaly bestialsko zbombardowane w czasie tzw. nalotow dywanowych. Bardzo wielu wiezniow zginelo w gruzach. Zginelo tez wielu zydowskich wiezniow, kobiet i dzieci ale o tym sie nie mowi bo mamy znac tylko jeden oboz ten z oswiecimia bo to kura, ktora znosi zlote jaja. Tyle ze nie Polakom.

 62. Marucha said

  Re 50:
  „Pamiętnik Anny Frank” – co już dawno zdemaskowano – to zwykłe oszustwo, i w dodatku dokonane bardzo prymitywnie. Chyba tylko jeszcze w Holandii jest ona czczona i ma muzeum.

 63. Nutka said

  Re 60.
  Panie Filo, dziękuję za to merytoryczne odniesienie się do tematu. Ja byłam w Oświęcimiu wiele, wiele lat temu i traktowałam tę wyprawę w bardzo osobisty sposób. Wiele rzeczy zrobiło na mnie ogromne wrażenie, też cela, w której umierał ojciec Kolbe. Ja wiem, że te liczby ofiar się zmieniają, i to znacznie, ale to by przeczyło Panów tezom, że prawda na ten temat jest blokowana. Każdy naród ma prawo do swojej narracji wojennej, do narracji o swoim męczeństwie, o swoim cierpieniu. I każdy naród przecież taką literaturę ma. To jest nasz wybór, co czytamy.
  Re 61.
  Panie Marucha, a moim zdaniem nie jest czczona. Moim zdaniem jest elementem strategii marketingowej Amsterdamu, dobrze się sprzedającym. Widziałam te kolejki do jej domu. Długie, internacjonalne. Ja akurat nie stanęłam. Rzeczywiście cała rzecz wydaje mi się mocno przereklamowana. Naczytałam się polskich świadectw: cierpiących, zgładzonych, ocalonych, ratujących, sprawiedliwych. Holenderski kontekst jest dla mnie jak cienka herbata. Po prostu mnie nie interesował.

  Może i tak. Użyłem słowa „czczona” w przenośni, choć fakt, że posiada tam muzeum dowodzi, iż ta przenośnia nie jest wyłącznie przenośnią – admin

 64. matirani said

  Nutka – jestes jak piskorz.
  Mamy wiec:
  1. wrzucilas falszywke o Annie Frank wiedzac ze to falszywka. I wycofujesz sie na „z góry upatrzone pozycje obronne” – na dodatek przyznajesz wlasna ignorancje bo tylko go „przekartkowalas”. Ta falszywka nie robi interesu dla Amsterdamu, tylo robi geszeft dla ZYDÓW holenderskich i dla sjonizmu, dla którego holoszwindle jest religia.
  2. wiesz, ze Auschwitz to byl obóz pracy dla fabryki IG Farben gdzie gineli glównie Polacy i glównie z glodu i zlego traktowania.
  3. wiesz ze pasoszyci bredza o 6 milionach „zagazowanych” mimo ze bylo 800.000 ofiar wszelkiej narodowosci zamordowanych przez NIEMCÓW w NIEMIECKIM obozie pracy Auschwitz+Birkenau
  4. Jak byle gupia baba wstawiasz argumenty ad personam unikajac argumentów ad rem
  5. Link z wikipiki ma tylko taka wage jak mozliwosc sprawdzenia, ze nie napisal go sajanin dla dobra I-sra-hella
  6. Piszesz ze nie mam argumentów ale przyznajesz mi , ze mam „swoej lektury”… go figure.

  Dziewczyno – jako ze jestem Prawdziwym Polakiem, nie jakims pustynnym, zlodziejskim koczowniekiem, to otwarcie Ci deklaruje, ze jestes od wczoraj na celowniku. A co to znaczy zapytaj sie Mulla-Muftiego. Na pewno w sobote mozecie sie umówic…aby nie pracowac

 65. NICK said

  (64) P. Matirani. Toż My ją znamy od dawna. Ją i bliźniaczkę. AnięK ze swoją „bibliotekarką”.
  Folklor. ALE CHYBA DOŚĆ! Chciałoby się nazwać wprost. Lecz, wie Pan.

 66. Nutka said

  Matirani – jesteś zakuty łeb. Mylisz teorie z życiem. Brakuje Ci empatii. Brakuje Ci katolickiego czułego serca.
  Ale z aluzjami na temat mojego pochodzenia to mnie wkurzyłeś. Obrażasz pamięć mojego Dziadka. Nie znałam człowieka, który by bardziej żarliwie i autentyczniej przeżywał swoją wiarę niż On. Jak On po spowiedzi przychodził do domu, to my, domownicy, chodziliśmy na paluszkach, żeby Go niczym nie zdenerwować. Bo On był choleryczny, łatwo się denerwował, i wtedy żalił się: znowu mnie denerwujecie, znowu zgrzeszę złością. To był prosty człowiek, ciężko pracujący w fabryce, który całkowicie odciął się od komunizmu.
  I Ty Maritani będziesz mi sprawdzał krew. Żarty!!!
  Zarzucasz mi, że wrzucam fałszywkę o Annie Frank. Czytaj ze zrozumieniem człowieku, i uważnie. Pierwszy o Annie Frank napisał Filo.
  Wkurzasz się, bo Cię baba przegadała. Taka jest prawda. Nie masz argumentów, podkreślasz więc, że jesteś Prawdziwym Polakiem. To pisz po polsku Prawdziwy Polaku, gramatycznie i graficznie.
  A dla mnie jak nawet jesteś w połowie Żyd, ale czujesz się Polakiem, pracujesz dla Polski i Polaków, to jesteś człowiekiem po prostu, przyzwoitym człowiekiem, i ja Ci polskości nie będę sprawdzać, ani krwi upuszczać.
  I cokolwiek jeszcze napiszesz mam to gdzieś, rano wstaję do pracy.

 67. Nutka said

  Re 65.
  Nick, nie odpowiadam na Twoje pytania, bo są natarczywe. Czy ja Cię pytam skąd pochodzisz? Czy ja Cię pytam, gdzie mieszkasz. Ja Ci się nie muszę z czegokolwiek tłumaczyć. Poniał?
  Myślę, że poniał. To przecież proste.

 68. Luxeuro said

  Ad. 30 –
  „Czy nie powinno sie mowic o Balcerowiczu z KC ? Bolek z UB, PRL- im sie jakos nie podobal. Postanowili sprzedac Polske razem z PRL-em.”
  Tak powinno się mówić Panie Filo ale tylko my to zrobimy. Mózgi ludzi są tak wyprane przez widok nowych garniturów na tych ludziach że większość zapomniało że są ci ludzie produktem z PRL-u dla PRL-u. PRL zmienił się w UE. Ci ludzie dalej zajmują się „sprzedażą” tylko że sklep zmienił nazwę na „Demokracja”.

  „Kiedys Polska nalezala do narodu. Teraz nalezy do kliki.”
  Jak łatwo to im poszło, mnie dziennie to zadziwia.

  „Pol Pot, Szakaszwili, Sikorski .. tez sie szkolili na Zachodzie. Walesa tylko wyszedl z POM-u.”
  Nie bez dobrze zaplanowanej roli w przyszłości. Taki Radek nie miał szansy z Bydgoszcza dolecieć do University of Oxford. Tu jest potrzebna pomoc, która się znalazła ——> Zbigniew Pełczyński, a zanim mamy
  „W 1988 w imieniu George’a Sorosa założył w Polsce Fundację im. Stefana Batorego. Obecnie jest członkiem Rady Fundacji.”
  a to mi sugeruje ze miał profesor bardzo dobre kontakty z Starszymi Braciami.

  Ad. 63 – „Ja wiem, że te liczby ofiar się zmieniają, i to znacznie, ale to by przeczyło Panów tezom, że prawda na ten temat jest blokowana. ”
  U Żydów liczba się nie zmieniła,
  „JEWISH POPULATION OF EUROPE IN 1945

  Six million Jews died in the Holocaust. Jewish communities across Europe were shattered. Many of those who survived were determined to leave Europe and start new lives in Israel or the United States. The population shifts brought on by the Holocaust and by Jewish emigration were astounding.”
  http://www.ushmm.org/wlc/en/article.php?ModuleId=10005687

  „Każdy naród ma prawo do swojej narracji wojennej, do narracji o swoim męczeństwie, o swoim cierpieniu. ”
  Dobrze, ale nie ma prawo kłamać i kneblować ludziom gardło kiedy próbują to udowodnić.
  „I każdy naród przecież taką literaturę ma.”
  Ale ma wielki trud dotrzeć do „swoich” książek. Bo mimo że te książki są napisane w jego języku to nie gwarantuje ze to jest JEGO historia.
  „To jest nasz wybór, co czytamy.”
  I tu jest problem, bo nie jestem pewny że tak naprawdę ktoś ma wybór. Mam półkę przed sobą w księgarni, czy wszystkie książki mają dostęp tam być bym jedną wybrał ? Skąd mam wiedzieć że jakieś książki są blokowane w tej księgarni ? Tu człowiek ma poważny problem jeżeli się nad tym potrudzi pomyśleć. Ale to rzadko się zdarza bo większość o tym nie myśli, „To co jest musi być w porządku”.

 69. matirani said

  Re65 Nick – dzieki za info, pierwszy raz zauwazylem ta nute w Gajówce. Wolalem jednak Rysia.

  Re66 ( diabelski numer ) – Nutko ( falszywa? ) kazdy gupi wie, ze nie chodzi ani o dziadka ani o ojca, tylko o babcie i matke.
  Ponadto:
  Jesli w domu jakiegos faceta trzeba bylo chodzic na palcach po jego spowiedzi, aby znów gniewem nie zgrzeszyl, to swiadczy niezbicie, ze byl to PSYCHOPATA. Polecam Ponerologie A. Lobaczewskego albo Marty Stout „Psychpaci sa wsród nas” ( Sycos next door ).

  Na koniec – dobranoc, spij dobrze i przyjemnych snów.
  Macko

 70. Wypowiedzi ‚nutki’ brzmia bardzo falszywie. Nie da sie ukryc co ona ukrywa i sie z nas zgrywa?
  Nie nalezy sie wstydzic swoich korzeni ‚nutko’ oj nie. Dziadowie i babcie nie zasluzyli zebys sie ich wyparla……

 71. Luxeuro said

  Bardzo ciekawe informacje na temat diamentów i SB-ków (starszych braci).

 72. matirani said

  Luxero, temat znany i oczywiscie bardzo ciekawy. Szczególnie biorac pod uwage, ze estetycznie cyrkony sa as good… i ze syntetyczne diamenty robi sie od… 70 lat? Jak z pieniadzem, SB robia nas w bambuko. Zreszta siebie samych tez. Starsi i madrzejsci robia w bambuko mlodszych i glupszych wspóplemienców. Dopuszczalne wedlug talmudu. Pozdrawiam

 73. wilk said

  Matirani, obamiam się, iż (mam nadzieję nieintencjonalnie, a odruchowo) sprowadzasz sposoby wymiany poglądów do poziomu inspirowanego właśnie przez tych S@M (Starszych i mądrzejszych), a więc do rzucania sloganami i zwyczajnej demagogii. A już naigrywanie się z rodziców, czy innych przodków interlokutora jest całkowicie niezgodne z zasadami kulturalnego współistnienia. Znasz mnie i wiesz, że ja kawę na łąwę, a niuansów nie kumam.

  Do poziomu dyskusyjnego innych sie nie ustosunkowywuję, poniewaz to syzyfowa robota, ale Tobie powiem. Po pierwsze primo, pan Gajowy napisał dużymi literami: AniaK nie równa się Nutka. Ale niektórym mania wielkości, choroba karłów (według Tadeusza Chyły) uderza na czajnik do tego stopnia, że nawet nie czytaja bykami, a wolą swoje insynuacje mianować aksjomatami. A po drugie primo, kto ma kapkę rozumu, niechaj sie zatrzyma i pomyśli (co jo godom, co jo godom). AniaK zajmuje się wyłącznie mieszaniem, rozwadnianiem, a nawet czasem drobna intrygą, podczas gdy Nutka dzieli się swoimi przemysleniami i czyni to w sposób kulturalny, a nieagresywny. Różnica jest ewidentna. Nutka jest normalna.

  W tej materii nie mam więcej nic do powiedzenia.

 74. matirani said

  Wilku – przeczytales cala dyskusje? Bo kakao na krzesle to nie to samo co kawa na lawie.

 75. I ‚Wilk’ syty i ‚Nutka’ cala a gdziez sie ‚Aniak’ podziala?
  No i sprawa monetarna w GB bedzie dyskutowana w parlamencie po raz pierwszy w historii..

  http://tinyurl.com/lo57olk

 76. MatkaPolka said

  W jakiś sposób dyskusja odbiegła od głównego tematu artykułu

  Cywilizacji CHCIWOŚĆ, JAKO IMMANENTNA CECHA KAPITALIZMU, Cywilizacji śmierci i zabijania, Cywilizacji Kłamstwa – Cywilizacji Żyda,

  Cywilizacja Żyda „zaczyna zjadać własny ogon, potem korpus – do zupełnego zniszczenia”.( zgodnie z żydowską symboliką węża)

  Ta cywilizacja zawsze polegała na podboju i zabijaniu – a to na polowaniu na słowiańskich niewolników w Polsce, a to na podboju Polski przez Krzyżaków, a to na wyżynaniu Indian w Ameryce, Kanadzie i Afryce . A dzisiaj mamy programy „ograniczenia populacji”( wg Chabad do 500 mln) na świecie w ogóle, a np. w Polsce do 15mln Polaków

  A Nutce trzeba przypomnieć, ze najokrutniejszymi KAPO w w niemieckich obozach byli Żydzi, a najokrutniejszą Policją dla Żydów było żydowskie Gestapo i żydowska policja w Getcie i ze większość Żydów z Holokaustu się uratowała znajdując schronienie w Sowietach ( wrócili po wojnie mordować Polaków) , i ze głównym celem zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej była eksterminacja Polaków- zginęło 8mln.

  Alternatywą dla tej Cywilizacji Kanibala był np. Kadafi –
  „Zielona Książeczka” to zupełnie unikalna pozycja we współczesnej myśli politycznej i filozoficznej

  Muammar al-Kaddafi – Zielona Książka
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/07/13/muammar-al-kaddafi-zielona-ksiazka

  Przypomnijmy

  Czego możemy nauczyć się od Arabów?
  https://marucha.wordpress.com/2011/05/18/czego-mozemy-nauczyc-sie-od-arabow

 77. MatkaPolka said

  WOJNA MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI A ŻYDZI.

  http://gazetawarszawska.com/pugnae/571-wojna-marszu-niepodleglosci-a-zydzi

  Wojna – są różne wojny: światowe, lokalne, futbolowe, cenowe, rodzinne, wojny gangów i filozofów, wojny gwiezdne, czy mikroorganizmów.

  Wszystkie te konflikty siłowe są rozpoznawalne, definiowane, omawiane, a nawet w jakiś tam sposób chłodno monitorowane, żadna nie jest skrywana czy też – spotyka się z jakimś „brakiem zdolności jej postrzegania”.

  Jest jednak jedna taka wojna w historii tego świata, którą okryto zmową milczenia, a nawet jakąś wręcz magiczną zmową masowej blokady umysłu u milionów, a i to na przestrzeni wieków całych.

  Tą zmilczaną wojną jest wojna żydowska w Polsce, w Lechii. Toczy się ona przeciw wszystkim ludziom w świecie, ale głównie przeciw nam Lechitom, mocarnym kiedyś, a teraz, kiedy już wszystko roztrwoniliśmy, już tylko przeciw nam jako Polakom żałosnym.

  Ta żydowska nawałnica trwa od 1000 lat, a nawet lepiej, z każdym dniem nabiera na sile oraz szerzy się w coraz to nowych obszarach naszego życia. Wojna ta, całkowicie totalna, werbalnie otwarta w swych zamiarach exterminacji nas, okrutna, bezwzględna i wykrzyczana przez żydów w każdym miejscu i momencie naszej egzystencji, wali z wielkim hukiem na stołach aborcyjnych w nasze niewiniątka, a jest jednak prawie niemal całkowicie przemilczana i nie odbija się żadnym echem w naszych umysłach.

 78. Filo said

  73
  Wilk
  „Matirani, jestes zakuty leb” napisala Nutka

  Rozumiem, ze dla Wilka to jest bardzo kulturalne okreslenie interlokutora.
  Najbardziej mnie ujal zwrot: .. ‚Nutka dzieli sie swoimi przemysleniami i czyni to w sposob kulturalny, a nie agresywny’.
  A mnie sie wydawalo, ze Nutka dzieli sie tym czego nie przemyslala.
  Zwlaszcza historii o dziadku, ktory po przyjsciu z kosciola gdzie byl do spowiedzi terroryzowal cale domostwo, bo wszyscy chodzili na paluszkach zeby sie dziadek nie zapomnial i komus nie daj Bog zebow nie powybijal.

  Pani Nutko
  Prosze o jeszcze. Ostatnio cos tak troche za powaznie bylo na gajowce.

 79. Ciekawyyy said

 80. Luxeuro said

  Ad. 72 – ” SB robia nas w bambuko.” Oooo Tak !!!!
  Diamenty pokazują że jest to Święta Prawda.

  Ad. 76 – „To swoiste zakneblowanie naszego ducha i rozumu musi mieć jakiś charakter mistyczny – bo inaczej tego zjawiska wytłumaczyć się nie da. Skutkiem tego mistycznego przemilczenia ze strony naszych elit, Polacy nie widzą tego strasznego zła i nie słyszą jazgotu oręża wroga, który bez przeszkód wyniszcza organizm Polski i Polaków. Ten swoisty mistycyzm tego zjawiska – braku lechickiej obrony przed żydami, jest szczególnie podkreślony przez zadziwiający fakt obrony nas Polaków przed żydami przez papieży, carów, czy nawet Prusaków. O ile wstawiennictwo papieży nie zadziwia zbytnio, to już fakt występowania pruskich urzędników w obronie ludu polskiego przed terrorem sądów rabinackich musi nie tylko wzbudzać pogardę wobec naszych panów i władców, ale zmuszać do głębszej refleksji nad przyczynami naszych strasznych losów na przestrzeni tysiąca lat, a to w takim stopniu, że nas okrutny los ma taki straszny wymiar, że aż porusza miłosierdzie nawet u naszych śmiertelnych wrogów.”
  A inni widzą/rozumieją i idą na całego by z potworem walczyć.

  Szukałem tylko Pani Stolz bo wcześniej o niej czytałem, ale dowiaduje się że list jest o wiele dłuższa !!!
  http://www.holohoax101.org/jailed/
  Sylvia Stolz
  Gerd Honsik
  Wolfgang Frolich
  Vincent Reynouard
  Horst Mahler
  Pedro VARELA
  Simon Sheppard
  Otto-Ernst Remer

  Co do Pani Stolz (adwokatka) widać tu że ma WSPARCIE. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem ten filmik to bylem potwornie zadziwiony ze tak to wygląda w Niemczech.

  Jak to jest że Niemcy to robią a my nie ????
  Targowica
  Rozbiory
  I WŚ
  II WŚ
  Katyń
  Bolek
  JP II itd. itd.

 81. Siekiera_Motyka said

  Ad. 79 – Bardzo przepraszam że zapomniałem na sam początek listy tych ludzi wstawić śp. Pana Dariusza Ratajczaka który walczył o Prawdę.

  Zmieniam swoja tożsamość z Luxeuro ,które niby sugeruje poparcie UE (a miałem na myśli ironie „luksus i UE” , która mi nie wyszła), na Siekiera_Motyka

 82. wilk said

  Zakuty leb to reakcja emocjonalna na pokrzykiwanie na Nutke.

  Znaczy sie jezdzic po Nutkowych kilku pokoleniach wstecz to jest cacy, a babska emocjonalna odpowiedz to jest be?

  Sam temat sporu nie ma wiele do rzeczy, bo i tak prawdy nie poznamy, a dociekac nie wolno. I prosze mi nie sugerować, jakobym wystepowal w obronie Nutki. Klasa sie sama obroni przez sam fakt swojego istnienia. Bronie Matiraniego przed groźba wpadnięcia w niepowagę. Bo można łatwo stracic wiarygodnosć.

  A w ogole to wpadlem tylko na chwile, zeby Nutke stad zabrac. O wiele spokojniej niestety rozmawia nam sie bez udzialu Gajówkowych gości.
  No to czesc.

 83. matirani said

  Znaczy sie Nutka to dobra znajoma? Szara Wilczyca?
  Dedukcje stosuje, bo napisales: „A w ogole to wpadlem tylko na chwile, zeby Nutke stad zabrac. O wiele spokojniej niestety rozmawia NAM sie bez udzialu Gajówkowych gości….”
  Jesli poczytasz wymiane postów, to zauwazysz, ze ja taktycznie ( infowar ) sie donioslem do pewnego sformulowania, mimowolnego zapewnie, AlexaSailora, o „gazowaniu” – za co pewna szakalica na mnie naskoczyla hasbarsko i osobiscie. Czego nie mam powodu plazem puszczac. A la guerre comme a la guerre.

  Jesli nie poczytasz wymiany postów od poczatku to nawet wech Cie z lasu do zagrody nie zaprowadzi i zamiast spac w sianie z owcami bedziesz straszyl lesników przy pelni ksiezyca.
  Zdrówka zycze
  Macko

 84. Nutka said

  Re 83.
  Matirani, a Ty ciągle buszujesz, mataczysz? Mało Ci było wczoraj? Napisałam Ci o moim Dziadku, arcydobrym człowieku, to znowu odwróciłeś kota ogonem i tę Istotę, tak drogą mojemu sercu, nazwałeś ‚psychopatą’.
  Matirani, ja nie będę gadać po próżnicy, dopiero wróciłam z pracy, mnie sporo to kosztuje, pogodzenie tego wszystkiego: pracy zawodowej i obowiązków domowych.
  Dziadek wracał z kościoła, ze spowiedzi, po południu. Komunię przyjmował następnego dnia, na porannej mszy. Chodziło o to, żeby do rana właśnie zachować ową czystość sumienia i duszy, która dawała mu spowiedź. On w specyficzny sposób obcował ze sferą sacrum, ale ja i Babcia rozumiałyśmy i szanowałyśmy jego potrzeby.
  To był bardzo skromny człowiek. Swoje przeżył podczas wojny, potem całe życie miał b. delikatne zdrowie. Jak przeszedł na rentę, od podstaw nauczył się tych wszystkich niby babskich rzeczy, gotowania, prania, sprzątania, on właściwie prowadził dom i nie uważał, że to dla niego, mężczyzny jakaś ujma, jakiś dyshonor (mój Dziadek, rocznik 1917). Wracaliśmy do domu, a tu było wszystko posprzątane, obiad przygotowany, a Dziadek miał jeszcze czas i cierpliwość towarzyszyć mi w odrabianiu lekcji. Lubił atlasy, encyklopedie i moje podręczniki do historii. Zżymał się, że tyle w tych podręcznikach kłamstw.
  Jak jeszcze pracował, a często na zmianę nocną, nosił taki śmieszny berecik z antenką, kusy, ortalionowy płaszczyk i skórzaną teczkę, w której przynosił nam rano mleko; swój przydział pracowniczy.
  Nauczył mnie jazdy na rowerze i jazdy na łyżwach, figurówkach, Matirani.
  Żył 57 lat. Zmarł na raka.
  I taki jest portret mojego Dziadka „psychopaty”.
  Mam nadzieję, że jest Co trochę wstyd.

  Jeszcze Ci coś napiszę.

 85. Nutka said

  @ Matirani
  Doceniam, że zgłębiasz temat holocaustu, że czytasz te angielskie publikacje. W ogóle lubisz chyba książki takie socjologizujące. Rozumiem Cię, bo miałam blok zajęć socjologicznych na swoich studiach. Ale w sumie ja gustuję w innej literaturze. Rzadko czytam duże rzeczy angielskie; to już wtedy, jak nie ma polskiego przekładu. Czytam jednak przede wszystkim po polsku. Kocham literaturę niefikcjonalną: wspomnienia, listy, dzienniki, reportaże. Czytam też w tym publikacjach przypisy. Z krótkich, zwięzłych biogramów czerpię ogrom wiedzy.
  Myślę, że czytam autorów godnych zaufania, poza tym dzienniki to czas historyczny uchwycony na gorąco, i żaden z nich (tych moich zaufanych autorów) nigdy nie negował takiej metody zabijania Żydów jak trucie gazem.
  Był taki reportażysta, polski, wybitny, który w latach 70, dotarł do nazistów niemieckich, tych co to uniknęli winy za swoje wojenne zbrodnie i sobie żyli spokojnie dalej jako stateczni obywatele państwa RFN. Otóż on dotarł do człowieka, który na kartce papieru, jako prosty szkic, podał pomysł obozu śmierci. Ja powinnam wrócić do tego reportażu. Ale pamiętam, że na tej kartce była komora gazowa.
  O to mi chodziło, Matirani, że to był diabelski sposób zadawania śmierci, jakiś stukrotnie nieludzki wykwit myślenia hitlerowskiego. Dlatego mnie poniosło, jak napisałeś o „sloganie gazu”.
  Co Ci jeszcze chcę napisać?
  Za atak osobisty, ostry w słowach – przepraszam Cię.

 86. Nutka said

  Re 78.
  Filo. Filo. Filo.
  Miałam Pan za mojego sojusznika. A tu takie kwiatki. Wredota, chcę powiedzieć. Ma Pan u mnie przechlapane. 😉

 87. Nutka said

  Re 73., 82.
  @Wilk (czek)
  Jest Pan nieoceniony. Bardzo dziękuję. 🙂

 88. Nutka said

  Przepraszam za literówki Trochę był ciężki dzień.

 89. NICK said

  (84).P. Nutka.Mogę lepszych portretów, abstrachuję od Dziadka, wymalować STO. Także swój portret, Nutki, Matiraniego. Malować? Po co. Czy to będzie argumentem w dyskusji? A teraz retoryka: czy Nutka przyjmie mój portret jako lepszy od Dziadkowego?
  Ta odpowiedź (84) nic nie zmieniła. Może też być, że każdy z Nas umrze „na raka”. Więc?
  Niech Pani przestanie. Wielekroć słodko-pierdząco, zwłaszcza o krzywdach żydów, tak – holokaustycznie, podobnie w tematach neutralnych – jak zdjęcia P. Maruchy [gdzie nigdy nie odniosła się Pani do polskości i Wiary Prawdziwej]. A potrafi Pani tak słodko i „kobieco” nazwać Szanownego Interlokutora „zakutym łbem”. Żenada, proszę Pana. pANA.
  Pan Filo zobrazował(78).

 90. matirani said

  Nutko – zanucmy Rote i nie nudzmy za bardzo zebranych naszymi wasniami osobistymi.
  Ogólnie, to wielcy ludzie dyskutuja o sprawach, normalni o rzeczach a prostacy o innych ludziach.
  Wracajac wiec do spraw, zwróce Ci uwage, ze jestesmy w miejscu publicznym gdzie walczy sie o Polske i o Polskosc. Pojecie walki narzuca istnienie wroga.
  Wróg ten jest wyjatkowo perfidny, okrutny i podstepny.
  Naszym obowiazkiem wojownika-Polaka jest stawianie mu oporu, wytracanie oreza z jego rak.
  I tak, plemie koczowników za religie ma mit holokaustu. Uzywa jej bezczelnie do wyludzania dóbr – od nas wymagaja 60.000.000.000 nowych odszkodowan. Bez walki nie poddamy sie.
  Wiec – sprowadzanie tragedii mordowanych przez Niemców ludzi w czasie IIWS do ich realnego wymiaru sluzy nam, Polakom, jako obrona.
  W rodzinie mialem osobe, która przebyla cala wojne w wielu niemieckich obozach koncentracyjnych. Jako wyksztalcony mechanik byla ta osoba ztrudniana do utrzymania WSZYSTKICH instalacji obozowych. Nigdy, NIGDY ani nigdzie nie widzial ani nie slyszal o „komorach gazowych dla ludzi” – natomiast naprawial instalacje do gazowania ubran. Wiec tak jest, ze akurat wiem o czym pisze, bo jak nie wiem to nie pisze a jak sie myle to sie ucze i przepraszam.
  Warto jest nam, Polakom, pamietac, ze nie bylo 6 milionów Zydów pod zaborem niemieckim, tylko 3.8M, ze nie bylo komór gazowych, ze pamietnik Ani to podróbka – i pamietajac o holoszwindlu nie powtarzac klamstw które wrogom sluza. Tyle filozofii samoobony.
  Co do Dzadka, to napisalem wstawke ogólna:
  „Jesli w domu jakiegos faceta trzeba bylo chodzic na palcach po jego spowiedzi, aby znów gniewem nie zgrzeszyl, to swiadczy niezbicie, ze byl to PSYCHOPATA. Polecam Ponerologie A. Lobaczewskego albo Marty Stout „Psychopaci sa wsród nas” ( Sycos next door ).” Ok, sorki, nie wiem nic o Twoim dziadku, ale…
  Generalnie tak juz w zyciu jest… trzeba o tym wiedziec i brac to pod uwage.

  Powinnas wiedziec, ze niemieckie obozy pracy byly budowane wedlug planów i opisów dostarczonych przez sowiecka KGB. To ze ktos gdzie cos na kartce narysowal nie jest informacja tylko komunikatem do sprawdzenia.
  pozdrawiam

 91. NICK said

  Admin. (89) nie musi oczekiwać moderacji. Można wywalić. Oceny nie zmienię.

 92. Nutka said

  @Matirani
  W kwestii Roty – zanućmy.
  Ale ogólnie chcę Ci powiedzieć, że jednak jesteś dość …. no mniejsza. Ja się od Ciebie czegoś nauczyłam, Ty w swojej wypowiedzi nie zmieniłeś nawet jednego niuansu. Pewien mądry człowiek, by Cię w kwestii komór oświecił, bo dużą ma wiedzę, zachował swoje poglądy, co mu jednak nie przesłania twardych faktów. Na pewno byś mu zaufał, ale chyba nie będzie wchodził w tę polemikę.
  Myślę, że stanowię nieznośną hybrydę. Lubię dyskutować: o sprawach, o rzeczach, o innych ludziach.
  Linki o psychopatach swego czasu podał Gajowy. Mam je w swoich ulubionych.
  A mnie się wydaje, że dobrze jest dotrzeć do zalążków pewnych idei. Wywiady z nazistami, o których napisałam, stały się kanonem polskiego dziennikarstwa. Autor jest dziś starszym człowiekiem, znanym ze swoich prawicowych poglądów.
  Sowiecki totalitaryzm, temat-rzeka; też lubię (dyskutować).
  Wszystkiego dobrego życzę,
  Nutka

 93. wilk said

  Matirani. Jak zauwazyles, nie neguje meritum dyskusji, choc nieco odbieglo od pierwotnej intencji tego rozdzialu. W tej sprawie mamy bardzo duzo do omowienia i zrobmy to prywatnie, albo w ogole gdzie indziej, albowiem tu mnie zakrzyczą, jako że robie tu od miesiąca za alfonsa, zresztą alfonsa warszawskiego, a zgodnie z jednym z praw Parkinsona, alfons nie ma prawa miec racji. Żem sie mianowicie pofatygował osobiście do Bełżca w czasie jak muzeum i pomnik byl w remoncie i mnie tam wpuszczono, w skrócie powiedziawszy.

  Tak, z Nutka od pewnego czasu bardzo miło mi sie rozmawia poza Gajówką, ale jesli kto ma jakies kretyńskie skojarzenia to jest gypi i prymitywny buc, bo wilki sa monogamiczne, a u mnie juz jedna wadera jest i to od niemal czterech dekad. A czy Nutka na swojej pięciolinii ma swój klucz wiolinowy to można ją zapytać, jeśli sie zdąży, bo konie u sanek sie niecierpliwią na mrozie…

 94. Karol said

  Już dawno nie czytałem tak dobrego i trafiającego w sedno sprawy artykułu. Sytuacji na razie nie zmienimy. Pozostaje nam jedynie dostosować się i przetrwać. Niestety ludzie wybierają substytuty życia i szczęścia. Z pieniędzmi lub bez nich, żyją tak samo, czyli nijak. W tym temacie naukowcy przeprowadzili bardzo ciekawe badania http://gielda-inwestora.pl/gielda-inwestora-poleca-2/polecane/czy-bogactwo-poprawia-ludzki-byt-przelom-w-ekonomii-szczescia i doszli do zaskakujących i smutnych wniosków.

 95. Nutka said

  Nick
  Doprawdy żenujący wpis.
  Ty jesteś Najprawdziwszy Polak, Nick, i Najprawdziwszy Katolik – ja, natomiast, Nutka, Jedna Wielka Lipa.
  I co to znaczy temat neutralny, Panie Nick?
  Jak Pana nie interesuje fotografia, wędrówki, kościoły i sztuka sakralna – to proszę niech się Pan nie wypowiada i tym bardziej nie osadza moich motywacji, bo mnie te rzeczy – podane wyżej – interesują.
  A że nie spełniam Pana standardów moralno-werbalnych … nie muszę.
  PS: Przeklejanka Filo to fejsowy szajs.

 96. NICK said

  Pani Nutko. Więcej uwagi Panu nie poświęcę. Polak z Pana żaden. Jakem łeb. Zakuty.
  Słodko-pierdząco będzie dalej. Jakiś czas. Potem? … .

 97. wilk said

  Nutko, proszę, tu jest twoje futerko z płetwonurków. Sajonara. Wio, koniki, wio.

 98. matirani said

  Re93 Wilku, kretynskie uwagi to padaja co rusz, zas faktem jest, ze napisales, ze sobie z Nutka pogadasz gdzie indziej – czyli ze melodie znasz. Kropka, wirtualnie czy namacalnie nic mi do tego ni sugerowac niczego w tej materii nie moge a jeszcze mniej chce.

  Re92. Nutko. Z prawda i uczciwoscia, to jest binarnie. Jest albo jej nie ma. Kazdy pólcien, kazde ustepstwo to uszczerbek dla uczciwosci lub prawdy a zysk dla nieuczciowosci i klamstwa.
  Kazdym razem jak w imie slowianskiej ugodowsci i zrozumienia ustepujemy, niecny wróg zdobywa piedz NASZEJ ziemi, czyli nas okrada. Komory byly albo nie. Ja wiem z pierwszej reki ze ich poza Auschwitz nie bylo. Wiemy tez wszyscy, ze w Auschwitz Niemcy wymordowali ok. 800.000 osób. Polaków, Rosjan, Cyganów i Zydów tez. Natomiast ABSOLUTNIE nie wiemy czy byly tam komory gazowe do mordowania ludzi czy nie. Dowody jakie nam pokazuja sa zenujaco slabe. Mitologiczne.

  W Gajówce Nutko, jestes tym co piszesz. Jak dotychczas to piszesz dziwacznie. Moze natchnienie, moze egzaltacja, moze ciezkie piwo jak u niektórych 😉 ale ze wyglada to Twoje pisanie podejrzanie, to wyglada.
  Co do wycieczek osobistych, to ani brat ani swat Wacpanna dla mnie, wynurzenia odobiste na tym forum sa zbyteczne. Tu sie szuka prawdy, nowych zródel info, tu sie uczy i naucza.
  Tak wiec to, ze „pewien mondry czlowiek” powiedzial, to tak jak w piosence:
  Jedna baba drugiej babie

  A Czazary zyja, zyja
  I gorzalke pija, pija
  Z góry spogladaja….

  zero info. 0 = 100000000000000000×0 +100000000000 x 000000000 x 100000000000000000000000000

  Na zakonczenie, jak masz linki o Ponerologii to CZYTAJ JA .
  Macko

 99. Macko said

  Re94. Karol.
  Napisz prosze, co tak Ci sie spodobalo w linku który podales? Troche wydaje mi sie zagmatwany ten tekst.
  No i tak, jak nie ma prawników w niebie tak i nie ma wiarygodnych statystyk, albowiem:
  Wiesz ze:
  sa klamstwa
  sa wierutne klamstwa
  no i sa statystyki

  Np. taki dochód narodowy na lebka. Dam Ci prosty przyklad, Ty zarabiasz 15000 zlotych na reke a ja 1000, wiec statystycznie mamy po 8000 na lebka.
  Dalej, w USsAhellu , dzieki tlumaczeniu Oli Gordon wiemy ze: w roku 2007, górny 1% wszystkich zarabiających w USA osiągnął 23.5% całości dochodów. Górny 1% zarobił 23.5% wszystkich dochodów – więcej niż całe dolne 50%. Widocznie to nie wystarcza. Od 1970 roku udział dochodów dla tego 1% zwiększył się prawie trzykrotnie. W połowie lat 1970, 1% zarobił około 8% wszystkich dochodów. W latach 1980 liczba ta wzrosła do 14%. Pod koniec lat 1990, 1% zarobił około 19%. A dziś, kiedy upada klasa średnia, 1% zarabia 23.5% wszystkich dochodów – więcej niż dolne 50%. Dzisiaj, jeśli można wierzyć, góra 0.1% zarabia ok. 12 centów z każdego dolara zarobionego w Ameryce. http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/12/07/socjalizm-dla-bogatych/

  Ok, to tez statystyka 😉 ale z pewnymi zastrzezeniami pomaga odrobine.
  Tylanara – pozdr
  Macko

 100. Nutka said

  re 98, 96
  Matirani, Nick
  Inflacja słów, bicie piany, popisy apodyktyczności z Waszej strony, potok pomówień bezpodstawnych i brak kultury dyskusji. Najwyraźniej w moim koszyczku nie ma dla Ciebie nic ciekawego, Matirani. Nick, jak to koi Twoje męskie frustracje, mogę być Panem a nie Panią, to tylko internet, w końcu te paranoje kłębią się w Twojej głowie.
  A serio, to jest tak. Wdaliśmy się od pewnego momentu w dość jałową wymianę zdań. A obok toczą się inne dyskusje, są poruszane inne tematy, na przykład te teologiczne, naprawdę arcyciekawe.
  Mam niewiele czasu na bycie w sieci. Ledwie drobina tego czasu, i ja tę drobinę szanuję i nie mam zamiaru jej mitrężyć.
  Z Bogiem, Panowie.

 101. matirani said

  HAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!
  Ale sie usmialem.
  Nutka bardzo falszywa z Wacpanny.
  Kobieca przewrotnosc nie ma granic.
  Nic lepszego jak cos smiesznego na poczaek dnia.
  Milego wieczoru wiec!
  🙂 )))))))))))))

 102. Nutka said

  Matirani, dobrze, że chociaż taki śmieszek mogłam spowodować, że zacząłeś dobrze dzień. 🙂 Post factum dochodzę do wniosku, że, istotnie, niepotrzebnie podzieliłam się tą opowieścią o moim dziadku. Teraz żałuję. Także miałeś rację, Kolego. Trzymaj się!

 103. Macko said

  Nutko, Nutko… sama widzisz, ze piszac za duzo o sobie i o bliskich, bez podania kontekstu, naswietlenia i ostroznego formulowania zdan mozna zostac zle zrozumiamnym. Jak to mówia w filmach policyjnych „kazde slowo moze byc uzyte przeciwko Tobie” a jak widac w necie, kazde slowo moze byc zle zrozumiane.
  Ma to wiele plaszczyzn, które sie analizuje i konkluzje wyciaga. Np. jesli ktos systematycznie broni koczowników, umniejsza ich winy, niuansuje i Polaków nawet chocby lekko szkaluje, to podpada pod sajanina i hasbare. Mimo mlodego wieku wielu juz trolli spotkalem na forach narodowych… to nie aluja do ciebie, bron Boze.
  Tymniemniej, czuj duch! Harcerz nie spi, zawsze czuwa.
  milego wieczoru…

Sorry, the comment form is closed at this time.