Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kwal o Wolne tematy (46 – …
  Olo o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  Krzysztof M o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  Krzysztof M o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  UZA o Przestańcie kłamać!
  Boydar o Wolne tematy (46 – …
  Krzysztof M o Towarzysze i towarzyszki! Oraz…
  Boydar o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  Olo o Bill Gates twierdzi, że „przek…
  Olo o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  Kar o Bill Gates twierdzi, że „przek…
  Boydar o Bill Gates twierdzi, że „przek…
  Boydar o Przestańcie kłamać!
  Boydar o Towarzysze i towarzyszki! Oraz…
  Boydar o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

Wolne tematy (70 – 2014)

Posted by Marucha w dniu 2014-11-15 (Sobota)

Miejsce na wpisywanie luźnych uwag i komentarzy nie mających związku z innymi artykułami.

Kartuzy

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2014/11/12/wolne-tematy-69-2014/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2014/11/19/wolne-tematy-71-2014

Gajowy Marucha

Komentarzy 220 to “Wolne tematy (70 – 2014)”

 1. Papaj said

  Wandaluzja o zamiarach żydostwa:

  http://www.wandaluzja.com/?p=p_332&sName=o-zamiarach-zydostwa

  To znaczy to nie jest jego tekst, on wkleił wypowiedź jakiegoś Polaka pochodzenia żydowskiego. Dodał tylko od siebie krótki komentarz na dole.

 2. nawet zasluzony Morris o tym mowi: przestroga ale nie od Pana Boga:
  http://tinyurl.com/qygzkpg

 3. A na lunch krokiety z serem zoltym i salata i do tego frytki, dobry pomysl.

 4. Dictum said

  Proponuję wydać dwa albumy – krajoznawczy i kulinarny.

 5. maniek said

  Śledztwo zmataczone

  Pasażerowie malezyjskiego Boeinga nie mają szczęścia także i po śmierci. Śledztwo w tej sprawie jest od początku wykrzywione politycznie, umyślnie opóźniane, ukrywane i fałszowane. Nie tylko przez Kijów, co można by jeszcze zrozumieć zakładając to, co każdy bezstronny obserwator ma prawo podejrzewać najbardziej, ale również przez samych poszkodowanych, czyli przez komisję śledczą z Holandii. Obecnie śledztwo jest zresztą fatalnie spóźnione i szanse na dojście do jednoznacznych wniosków są już minimalne. Manerwy potężnych ciemnych sił prawdopodobnie spełniły swój cel, o który od początku chodziło. Nie da się wskazać sprawcy, co pozostawi – tak jak dotąd – wolną przestrzeń do rzucania oskarżeń w dowolnym kierunku, a więc w praktyce, zwłaszcza przeciw powstańcom i Rosji.
  Do grupy dochodzeniowej w końcu dołączono jednak …..

  CZYTAJ:
  http://jeznach.neon24.pl/post/115256,sledztwo-zmataczone

 6. maniek said

  Jakie będą konsekwencje zniszczenia rosyjskiego samolotu

  Ze względu na najnowsze doniesienia czynników oficjalnych Polski, krajów bałtyckich, NATO i Federacji Rosyjskiej, czas najwyższy się zastanowić nad skrajnym scenariuszem możliwych zdarzeń, jakie mogłyby mieć miejsce w wyniku zestrzelenia samolotu Federacji Rosyjskiej, przez samoloty NATO.
  Problem jest niestety na czasie, ponieważ dochodzi do coraz większej ilości incydentów pomiędzy samolotami zainteresowanych stron oraz do rzekomych naruszeń przestrzeni powietrznej NATO przez samoloty Federacji Rosyjskiej.
  Źródłem problemów jest kwestia przelotów do i z Obwodu Kaliningradzkiego, ponad terytorium Litwy, czasami także Łotwy w zależności od wybranej przez samolot trasy.
  Z Estonią i Łotwą problem jest wielokrotnie złożony, ponieważ te kraje nie mają wytyczonej w terenie granicy z Federacją Rosyjską, w związku z powyższym w strefie przygranicznej nad terytorium lądowym – kwestia interpretacji położenia samolotu w powietrzu może być dyskusyjna. Nieco lepiej jest nad wodami terytorialnymi, w tym zakresie międzynarodowe prawo morskie jest jednoznaczne, jednakże z tej strony jest najmniej incydentów lub nie ma ich wcale (wedle źródeł rosyjskich), ponieważ samoloty latają po prostu nad Bałtykiem. W przypadku naruszeń strefy powietrznej przez samoloty nadlatujące z terenu Białorusi lub samej Federacji Rosyjskiej – zawsze jest dwuznaczność.
  Co jest bardzo ciekawe, NATO publicznie ogłasza ilość naruszeń i związanych z tym incydentów w powietrzu, jednakże nigdy nie pokazuje mapy, odzwierciedlającej położenie samolotów w momencie przechwycenia. Prawda jest taka, że w większości przypadków samoloty Rosji nie opuszczają międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad Bałtykiem, ale samoloty NATO startują do przechwycenia pod zarzutem braku kontaktu rosyjskich samolotów z odpowiednimi kontrolerami stref powietrznych w krajach NATO. Ewentualnie można toczyć spór o grubość kreski na mapie, w praktyce nie jest możliwe stwierdzenie, że dany samolot naruszył przestrzeń powietrzną NATO…”
  CZYTAJ DALEJ http://obserwatorpolityczny.pl/?p=27389

 7. Siggi said

  Skąd kościół ma majątek – rozmowa z prof. Januszem Tazbir.
  Napisał(a): Paweł Dybicz w wydaniu 13/2012.

  Fot. Krzysztof Żuczkowski Fot. Krzysztof Żuczkowski

  W czasach piastowskich biskupów i biskupstwa obdarowywali głównie monarchowie. I od razu trzeba powiedzieć, że były to duże nadania, biskupi zaliczali się do największych posiadaczy ziemskich – mówi prof. Janusz Tazbir i dodaje: W XVII-wiecznych kazaniach wręcz wskazywano, że jedną z głównych cech dobrego katolika jest jego hojność, żeby nie powiedzieć obowiązek obdarowywania Kościoła.

  Dzieje darowizn na rzecz Kościoła są jeszcze mało zbadane.

  Prof. Janusz Tazbir – historyk, badacz dziejów kultury staropolskiej oraz reformacji i kontrreformacji w Polsce, członek Polskiej Akademii Nauk, w latach 1983-1990 dyrektor Instytutu Historii PAN.

  Dalej to tu:…
  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/skad-kosciol-ma-majatek-rozmowa-prof-januszem-tazbirem

 8. maniek said

  Lubański: Banderowska flaga przed… przychodnią.

  Dzisiaj przed swoją przychodnią szpitalną w Kijowie zobaczyłem czerwono-czarny banderowski namiot „Prawego Sektora” przed drzwiami wejściowymi. Lekarze, którzy organizowali akcję protestacyjną zaprosili do udziału w akcji nazistów ukraińskich.

  To nie ciemny lud lecz inteligencja ukraińska chce protestować za wsparciem spadkobierców OUN-UPA i to nie we Lwowie lecz w centrum Kijowa. To nie akcja rządu banderowsko-żydowskiego w Kijowie lecz inicjatywa na poziomie lokalnym, ale za wsparciem czerwono-czarnych bandytów „Prawego Sektora”.

  Odrodzenie faszyzmu na Ukrainie, chociaż przypadkowo tylko 8 banderowców weszło do składu nowego parlamentu, trwa na całego. Bo we władzach ukraińskich większa część ludzi młodej i średniej generacji są teraz probanderoswkimi i uważają OUN-UPA i watażków Banderę i Szuchewycza za bohaterów ukraińskiego ruchu narodowo-wyzwoleńczego.

  To iż podczas tej rzezi banderowskiej zginęło 200 tys. Polaków, Żydów, Rosjan, Czechów i Ormian na Ukrainie nikogo nie obchodzi, bo ich zdaniem to Polacy rozpoczęli wojnę polsko-ukraińską. A na wojnie, zdaniem większości Ukraińców nie ma miejsca litości. A tym czasem koście zamordowanych bezwzględnie Polaków leżą nie pogrzebane po całym Wołyniu, Polesiu, Podolu i Galicji Wschodniej.

  A lekarze kijowscy korzystają się ze wsparcia ukraińskich nazistów „Prawego Sektora”. I taką Ukrainę teraz wspiera establishment polski.

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2002:lubaski-banderowska-flaga-przed-przychodni


 9. Jedna z perel naszego polskiego kina. Jakaz ta nasza Ojczyzna jest smutna….walka o wyzwolenie zostala zmarnowana i krew naszych ojcow i dziadow rowniez.
  Dobrze ze mozna powspominac….

 10. piColo said

  AKT WOLI NARODU

  http://www.petycjeonline.com/forum/40694

 11. maniek said

  Rodzina która dziś międzygminnymi zginęła z rąk zwyrodnialców bander-ukropskich, ostrzeliwują zakazanymi gradami itd. miasta czyli ludność cywilną

 12. maasteer said

  http://www.monitor-polski.pl/zamiast-isc-do-nieweryfikowalnych-wyborow-podpisz-akt-woli-narodu/

 13. maasteer said

  Panie Maniek (11)
  jakiś link do tego?
  I co na to prawoczłowiekowcy i polskojęzyczny zont?

  Nas tez przyjdą faszystowskie qrwy mordować i polskojęzyczne mendia i władza się nawet nie zająkną 😦

 14. maasteer said

  http://www.naturalnews.com/047571_vaccines_sterilization_genocide.html#ixzz3IgHbHFCA

 15. maniek said

  AD 13
  podawałem wcześniej w „Wolne tematy”

 16. maniek said

  — Polski Caritas pomaga tylko przeciwnikom Donieckiej Republiki Ludowej —

  „Katolicka” (Czytaj: judeochrześcijańsko-soborowa) Fundacja „Caritas” pomaga tylko uchodźcom uważanym za przeciwników Donieckiej Republiki Ludowej.

  Katolicka fundacja charytatywna „Caritas” świadczy wszelką możliwą pomoc mieszkańcom regionu ługańskiego i regionu donieckiego, którzy przenieśli się do zachodnich regionów Ukrainy z powodu działań bojowych w Donbassie. Według słów przedstawicieli organizacji „Caritas”, pod jej opieką znajduje się 750 uchodźców. Pomoc dla nich jest świadczona wspólnie z fundacją „Caritas Ukraina” Ukraińskiej Greko-Katolickiej Cerkwi, donosi agencja „NewsBalt”.

  Czytaj dalej… http://wolna-polska.pl/wiadomosci/caritas-pomaga-przeciwnikom-donieckiej-republiki-ludowej-2014-11

 17. Zdravko said

  Papież do włoskich lekarzy katolickich: zabawa z ludzkim życiem to grzech przeciwko Stwórcy

  Postępowi naukowemu i technicznemu we współczesnej medycynie często nie towarzyszy należyta troska o człowieka jako osobę. Dlatego przed wierzącymi lekarzami stoi zadanie wydobycia na nowo wartości ludzkiego życia, niezależnie o kogo by chodziło. Mówił o tym Ojciec Święty spotykając się z członkami Włoskiego Stowarzyszenia Lekarzy Katolickich. Kilka tysięcy włoskich medyków przybyło do auli Pawła VI w związku z 70-leciem działalności tej instytucji zasłużonej także na polu apostolatu świeckich.

  „W wielu przypadkach jakość życia jest wiązana przeważnie z możliwościami ekonomicznymi, z dobrobytem, urodą i korzystaniem z życia, przy czym zapomina się o innych, głębszych wymiarach egzystencji, dotyczących relacji, ducha i religii – stwierdził Papież. – Tymczasem w świetle wiary i zdrowego rozsądku życie ludzkie jest zawsze święte i zawsze jest «jakościowe». Nie ma życia ludzkiego bardziej świętego niż inne: każde życie ludzkie jest święte! Tak jak nie ma życia ludzkiego jakościowo bardziej znaczącego niż inne, tylko ze względu na większe posiadane środki, prawa, możliwości ekonomiczne i społeczne. I to właśnie wy, lekarze katoliccy, staracie się potwierdzać, przede wszystkim poprzez wasz styl zawodowy”.

  I właśnie ta postawa, jak zaznaczył Franciszek, zaświadcza, że każde ludzkie życie jest nienaruszalne, a jako takie ma być otaczane miłością i troską. Pomocą w tym zadaniu jest wiara, która pozwala wychodzić dalej niż nakazuje przysięga Hipokratesa.

  „Dominujący sposób myślenia podsuwa czasem rodzaj fałszywego współczucia, które uważa za pomoc umożliwienie kobiecie aborcji, za akt godności dokonanie eutanazji, za osiągnięcie «wyprodukowanie» dziecka, które zamiast jako dar, traktuje się jako prawo – mówił dalej Ojciec Święty. – Używa się też jednych ludzkich istnień jako królików doświadczalnych, by ewentualnie uratować inne. Natomiast ewangeliczne współczucie każe towarzyszyć w potrzebie; to współczucie miłosiernego Samarytanina, który «widzi», «odczuwa wzruszenie», zbliża się i udziela konkretnej pomocy. Wasza lekarska misja styka was na co dzień z tak wielu formami cierpienia. Zachęcam was do brania ich na siebie jak «miłosierni Samarytanie», troszcząc się w sposób szczególny o osoby w podeszłym wieku, chore i niepełnosprawne”.

  Papież zwrócił uwagę, że misja ta wymaga również odwagi. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w których katolicki lekarz powinien dać wyraz sprzeciwowi sumienia.

  „Żyjemy w czasach eksperymentowania z życiem i to złego eksperymentowania – powiedział Franciszek. – W czasach «robienia» dzieci zamiast przyjmowania ich jako dar, jak już powiedziałem. To czasy bawienia się życiem, więc trzeba uważać, bo to jest grzech przeciwko Stwórcy: przeciwko Bogu Stwórcy, który tak stworzył rzeczy. Ileż razy w życiu jako kapłan słyszałem zastrzeżenia: «No powiedz mi, dlaczego Kościół sprzeciwia się na przykład aborcji? Czy to problem religijny?». Nie, to nie problem religijny. «Może zatem problem filozoficzny?». Nie, to nie jest problem filozoficzny. To problem naukowy, bo tam jest życie ludzkie i nie wolno eliminować życia ludzkiego dla załatwienia jakiegoś problemu. [Słyszę:] «No nie, przecież współczesna myśl…». Posłuchaj – odpowiadam – w myśli starożytnej czy współczesnej słowo zabijać znaczy to samo! To samo dotyczy eutanazji: wszyscy wiemy, że w tej kulturze odrzucania wobec tak wielu ludzi w podeszłym wieku stosuje się po kryjomu eutanazję. A jest jeszcze inna, [oficjalna]. To jakby powiedzieć Bogu: «Nie, koniec życia przygotuję sobie sam tak jak chcę». To grzech przeciwko Stwórcy – dobrze się nad tym zastanówcie”.

  tc/ rv

  Tekst pochodzi ze strony http://pl.radiovaticana.va/news/2014/11/15/papie%C5%BC_w%C5%82oskich_lekarzy_katolickich:_zabawa_z_ludzkim_%C5%BCyciem_to_grzech/pol-836494
  strony Radia Watykańskiego

 18. maniek said

  Gorlovka schron przedziw bombowy dziś

  RESZTA FOTO:

  https://pbs.twimg.com/media/B2fYgMUCIAA-379.jpg:large

  https://pbs.twimg.com/media/B2fYgRlCEAAvqCt.jpg:large

  https://pbs.twimg.com/media/B2fYWoICIAEJqWf.jpg:large

  https://pbs.twimg.com/media/B2fYR0OCUAAdBOy.jpg:large

 19. marta15 said

  bardzo wazny artykul
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydzi-slowa-kody-2014-11

  „…Nie musisz czytać żadnej książki o komunizmie, aby zrozumieć, czym naprawdę on jest, właśnie wytłumaczyłem o co w tym wszystkim chodzi: Żydzi przejmują kontrolę nad państwem i ukrywają to przed masami, a żeby to zrobić, używają słów-kodów, tj. szerzą oszczerstwa i kłamstwa o każdym, kto sprzeciwia się żydowskiemu przejęciu kontroli nad państwem.

  Bez względu na to co robią, jest to ten sam modus operandi, po prostu: w jaki sposób przejmiemy kontrolę nad państwem i ukryjemy to przed masami? Żydzi wymyślili żydowskie oszustwa – komunizm i syjonizm, ale nie wymyślili wszystkich innych politycznych ideologii. Co robią Żydzi jest to, że przenikają w każdą partię polityczną i organizację na całym świecie, a następnie przekręcają politykę tak, by była dobra dla Żydów. Aby ukryć to co robią, ZAWSZE używają słów-kodów.

  „Liberalny” to żydowskie słowo-kod dla nie-żydowskiego komunisty w świecie zachodnim. Każda sprawa przepychana przez każdą partię „liberalną”, jest DOKŁADNIE taka sama jak ta, którą zajmują się leninowscy marksiści. OK, udowodnij, że nie mam racji…..”

 20. maniek said

  Putin: antyrosyjskie sankcje uderzą w Niemcy

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_15/Putin-antyrosyjskie-sankcje-uderza-w-Niemcy-4809/

 21. Luxeuro said

  Rosja podaje więcej informacji na temat MH-17
  http://news.yahoo.com/russian-tv-channel-says-photos-show-mh17-shot-120128390.html

 22. Siggi said

  Rosja nie ma wyboru – od pewnego momentu będzie musiała się bronić!
  http://i2.wp.com/obserwatorpolityczny.pl/wp-content/uploads/2014/10/IMGP4847.jpg?zoom=2&resize=300%2C225
  fot. IVV Rodion Malinowski (ros. Родион Яковлевич Малиновский)

  Bezwzględność ataków na Federację Rosyjską jest zatrważająca, skala napaści kosztuje praktycznie jedną czwartą posiadanych zasobów, to co przeżywa Rosja od końca Olimpiady w Sochi, to niewypowiedziana wojna gospodarcza mająca na celu pozbawienie tego kraju zasobów umożliwiających swobodne formułowanie swojej narodowej polityki i jej realizację.

  Najpierw podpalono Ukrainę, obalając legalny i demokratyczny rząd, haniebnie przepędzając własnego prezydenta, następnie wywołano wojnę domową, w której celem stali się ludzie mówiący po rosyjsku. W totalnym szaleństwie, jakiego byliśmy świadkami – prowokacji wobec Federacji Rosyjskiej nie było końca, a hipokryzja państw zachodnich wobec realiów geopolitycznych w regionie (casus kocowa) jest po prostu bezgraniczna. Doszło nie tylko do międzynarodowej izolacji Rosji, ale także do jej stygmatyzacji i wykluczenia z tych procesów globalizacji, które przynoszą korzyści jej gospodarce. Oczywiście nie za darmo, Rosjanie muszą za wszystko płacić, a tutaj się okazuje, że nie mają mniej środków, ponieważ Zachód redefiniował wzajemne warunki gospodarczej koegzystencji.

  Sytuacja tak naprawdę jest przerażająca, ponieważ coś, co się wydawało do wczoraj niemożliwe – dzisiaj jest faktem. Wróg dosłownie stoi u bram, na ziemi Świętej Rusi i ma się świetnie – karmiony nienawistną i wrogą rusofobiczną ideologią podsycaną osobistą nienawiścią do przywódcy Rosji. To jest niesamowite, ponieważ konflikt udało się zrealizować na trzech płaszczyznach – mentalnej w percepcji zwykłych ludzi, politycznej, gdzie Rosja dzisiaj oznacza wszystko, czego nie chcemy i kulturowej – na Ukrainie pali się rosyjskie książki w bibliotekach! Tego dramatu nie da się nawet komentować, to jest wielkie nieszczęście i czas wielkiego smutku dla wszystkich Słowian i narodów z nimi zjednoczonych. Ponieważ to się nawet Hitlerowi nie udało, owszem faszyzm niemiecki zaraził umysły części Ukraińców, jednakże skala i poświęcenie ukraińskich bohaterów, którzy w szeregach Armii Czerwonej walczyli z czarną zarazą zmazała prawie wszystkie winy narodu ukraińskiego wobec cywilizacji ludzkiej! Dzisiaj niestety jest na odwrót, na Ukrainie Hitler zwyciężył, Lenin nie ma już siły, żeby ustać na swoich pomnikach – zabrakło zastępczej ideologii zdolnej do zjednoczenia Narodu, to znaczy ta ideologia jest, ale ona przychodzi z Moskwy i nazywa się na roboczo „przywrócenie godności”, być może, dlatego tak przyśpieszono działania, zanim to, co dobre miało szansę zwyciężyć?

  Dla wszystkich jest oczywistym, że to, z czym mamy dzisiaj do czynienia na Ukrainie, to jedynie preludium do triumfalnego pochodu na Moskwę! Ten pochód zaczynali teutońscy rycerze, kontynuowali magnaci Rzeczpospolitej, potem prawie udało się Napoleonowi a zwiadowcy wojsk Hitlera widzieli Kreml w szkłach swoich lornetek. Co będzie dalej – zobaczymy! Jednakże nie spodziewajmy się banalnej wojny, to już nie są metody, jakimi posługiwałby się Zachód wobec termonuklearnego mocarstwa! Wręcz przeciwnie, sytuacja będzie wyprowadzona w taki sposób, żeby Rosjanie musieli prosić Zachód o pomoc i wsparcie. Dzień przebudzenia smoka na Wschodzie jest bliski, podobnie nie z przypadku dzieją się teraz rzeczy na południu. Rosja od zawsze musiała działać w okrążeniu, kwestią równowagi jej potęgi i słabości jej przeciwników jest siła tego stalowego uścisku. Presja z jaką mamy do czynienia dzisiaj, jest nieporównywalna nawet z realiami Zimnej Wojny, ponieważ wówczas ZSRR był niezależnym systemem gospodarczym, a dzisiaj na tym polega wielkie kłamstwo Zachodu, że wykorzystał otworzenie się Rosji na globalizację – jako broń przeciwko niej samej.

  Właśnie, dlatego Rosja nie ma wyboru, od pewnego momentu będzie musiała się bronić, a najlepszą obroną jest – ATAK. To tylko kwestia czasu, aż Rosja zostanie sprowokowana do użycia siły, zapalnych ognisk nie brakuje. W krajach bałtyckich Rosjanie są obywatelami drugiej lub nieoznaczonej kolejności. Sytuacja w Naddniestrzu robi się nieprzyjemna. Wschód Ukrainy płonie, niejasny jest status ludności rosyjskojęzycznej na Ukrainie. Kaukaz to osobny problem, tam wojna się tli. Do tego dochodzą wyzwania w Azji Środkowej, gdzie byłe republiki radzieckie nie są w stanie stworzyć efektywnych struktur państwowych, a ludność rosyjska często napotyka na bariery niespotykane w dotychczasowym współistnieniu.

  Oczywiście potem, wszystkiemu znowu będzie winna Rosja, taki jej los, w naszym współistnieniu, Bizancjum także było wszystkiemu winne…

  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=26862

 23. osoba prywatna said

  Lilly Yokoi, ballerina on bicycle

 24. maniek said

  ad 23
  O czym to niby?

 25. revers said

  Kijew otrzymal z unijnych pienidzy kryzysowych 260mln euro w 1-ej transzy, nastepna transza bedzie zrucona o tej samej wartosci w lutym przyszlego roku.

  Co sie nie robi w Brukseli by umocnic neofaszystow, marionetkowy rzond w Kijewie, oczywiscie z podatkow jewrokolchoznikow i poddanych..

 26. maniek said

  Otóż wasza wysokość – tam dostaliśmy łomot, jeszcze tam i tam …

 27. AniaK said

  W Biedronce promocja zapachowego papieru toaletowego w kwiatuszki i motylki 🙂

 28. maniek said

  AD 21

  Co szpiegowskie satelity USA zobaczyły na Ukrainie

  http://sophico21.blogspot.com/2014/07/co-szpiegowskie-satelity-usa-zobaczyy.html

 29. maniek said

  ad 27

  Aniu czy inna Nutka

  Kto was przysłał kto płaci , te niby „anie, nutki itd” że niby Polak nigdy kobiety nie uderzy ?

  Nutko to ja ci oświadczam że błąd , nikt się już na to nie nabiera :(((

 30. maniek said

  AD 29
  ” nikt się już na to nie nabiera :(((”


  I aby była jasność: nie nabiera się na durnowate wpisy trolli

 31. ALI BABA said

  »Das Endziel ist die Gleichschaltung aller Länder der Erde, …durch die Vermischung der Rassen, mit dem Ziel einer hellbraunen Rasse in Europa, dazu sollen in Europa jährlich 1,5 Millionen Einwanderer aus der dritten Welt aufgenommen werden. Das Ergebnis ist eine Bevölkerung mit einem durchschnittlichen IQ von 90, zu dumm zu Begreifen, aber Intelligent genug um zu Arbeiten. […] Jawohl, ich nehme die Vernunftwidrigen Argumente unserer Gegner zur Kenntnis, doch sollten sie Widerstand gegen die Globale Weltordnung leisten, fordere ich: „We shall kill them“ (auf deutsch: „Wir werden sie töten“).« CO POWIEDZIAŁO- FANATYCZNE ŚCIERWO GLOBALIZACJ I NWO /CZYLI TH. BARNETT/… tak w skrótowym łlumaczeniu…1. Urawniłowka wszystkich krajów na Ziemi…2.Wymieszanie ras 3. Sprowadzenie do E.rocznie 1,5 mln. emigrantów 4 Wystarczający wskaźnik IQ to 90..5 Przyjmuje on do wiadomości argumenty jego przeciwników..6 GDYBY CI PRZECIWNICY MIELI STAWIAĆ OPÓR PRZECIWKO NWO…ZAŻĄDAM…WE SHALL KILL THEM..!!! PS PARDON ZA TAKI SKRÓT TEXTU JAK WYŻEJ…czas..!!

 32. krzysiek said

  Nie przetłumaczyłeś tego tekstu tak jak należy ale to i tak nie ma żadnego znaczenia.
  Do kogo to jest skierowane ?,bo Niemcy sami sobie Turków sprowadzili,tak jak Francja Algierczyków .I co teraz zaczyna się płacz że rasy się mieszają ?.
  Trzeba było myśleć wcześniej,
  Coś jak Polak mądry po szkodzie,w tym stylu.
  Teraz tylko meczety będą budowane w Europie,a kościoły przerobią na dyskoteki,co już się realizuje.

 33. http://www.pogonowski.com/?p=2813
  Kolejna nagonke na Polske demaskuje prof. Pogonowski.

 34. http://sputniknews.com/video/20141114/1014738045.html
  Australijczycy protestuja na plazy przeciwko rzadowi ale inaczej.

 35. NyndrO said

  „Uwagę mediów przyciągnęło w szczególności chłodne powitanie Putina przez premiera Kanady Stephena Harpera. – Myślę, że uścisnę panu dłoń, ale mam do powiedzenia tylko jedno: musicie odejść z Ukrainy – powiedział Harper, cytowany przez swego rzecznika. Ze swej strony Pieskow przekazał słowa Putina, który odparł, że „niestety to jest niemożliwe do wykonania, ponieważ nas tam nie ma”.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/putin-opuszcza-g20-krytykuje-blokade-finansowa-wschodu-ukrainy/r0qs1

 36. Z dr. Mariuszem Bechtą, historykiem IPN i autorem książki „Pogrom czy Odwet? Akacja zabrojna Zrzeszenia WiN w Parczewie 5 lutego 1946 r.” rozmawia Maciej Walaszczyk, ODWET ZA KRZYWDY; Nasz Dziennik, 15-16 XI 2014, s. M10-11

  Struktura komunistyczna w wyznaniowej gminie żydowskiej w Parczewie była słaba, choć nazywano ją REWKOMEM. Parczewski Rewkom był animowany przez Sowietów, którzy osadzili tam polową delegaturę NKWD, która wg mnie składała się z komisarza NKWD i oficera SmerSza, którego przypomiętam.
  Siłą parczewskiego Rewkomu była jednak stacjonująca w Lasach Parczewskich żydowska kompania GL i AL Chyla Grynszpana Batalionu Jana Hołoda, kwaterująca często w folwarku mych rodziców Julianówka k. Marianówki. Chyl był podkomendnym Aleksandra Skotnickiego-ZEMSTY alias Szymon Wiesenthal o trzech życiorysach.
  Pewne jest, że Zemsta był komisarzem tajnych kont szwajcarskich Józefa Stalina dla wykupywania czerwonoarmistów z niewoli niemieckiej, których nabywał TYSIĄCAMI, z której to racji Niemcy po złapaniu go w Wólce Zawieprzyckiej zaraz obcięli mu BEZ ZNIECZULENIA paluch u nogi, którym sygnował kwity Stalina. We Francji wydano wyrok Śmierci na prącia Abelarda a Niemcy wydali wyrok Śmierci na palucha Szymona Wiesenthala.
  W Parczewie była jednak silna struktura syjonistyczna, której przewodził zawodowy tragarz Zysman-BOCIAN. Słyszałem, że był komendantem żydowskiej milicji w Sobiborze i organizował emigrację do Palestyny, ale do Sobiboru przyjechała delegacja PPR-u z Towarzyszem Gomułką, która obiecała za wstąpienie do PPR polskie nazwisko, pracę i mieszkanie w którymś z prestiżowych polskich miast, wobec czego do PPR wstąpiło gremialnie 30 tysięcy sobiborskich Żydów.
  Bocian z 40 milicjantami sobiborskimi powrócił do rodzinnego Parczewa, gdzie utworzył zupełnie odrębną strukturę policyjną, podległa NKWD. Pamiętam go w niemieckim czarnym płaszczu nieprzemakalnym, jaki widziałem tylko na moim wujku Aleksandrze, który w czasie wojny prowadził w Parczewie sklep farbiarski więc mógł go mieć z IG-Farben? Wyobrażałem sobie, że wuj zostawił ten płaszcz u siostry w Kodeńcu, przy zamordowaniu której został skonfiskowany i oddany przez Chyla Bocianowi? który był takiej postury jak wuj.
  Otóż najważniejszą rzeczą w Pogromie Parczewskim, w którym zabito 3 Żydów i komendanta milicji, który Żydem nie był, było zamordowanie Zysmana-BOCIANA, gdyż reprezentował on KOLABORACJĘ syjonistów z NKWD. Ja pojąłem powagę sprawy, gdy komuniści powtarzali, że BOCIANA ZABILI.

 37. Nemo said

  Marsz Niepodległości widziany oczyma działacza OWP.
  „Gdy na miejscu rozwijaliśmy nasze banery, zaczepiła nas grupka młodzików w kamizelkach Straży Marszu Niepodległości. Zbierali datki na Marsz. Tak twierdzili, odparłem jednak, że jeśli zbierają na RN to nie dam złamanego grosza. I poszli sobie. Gdy ruszaliśmy z miejsca, zauważyłem wzmożony ruch zamaskowanych osobników (kominiarki z logo Wisły Kraków, z wizerunkiem trupiej czaszki itp.). Biegli gdzieś do przodu, jedni dopiero w biegu wkładali maski na twarz. Dziwna sprawa. Straż Marszu w ogóle nie reagowała, o ile widziała tych ludzi. A może nie chciała widzieć?”
  http://owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=799&Itemid=1

 38. Julka said

  Gdyby ludzie z innych państw europejskich mieli olej w głowie, to by tę biurokratyczną unię rozwalili. Polacy są pod okuppacją elity okrągłego stołu, boją się wyjść na ulicę, bo już stosowne ustawy o braterskiej (czytaj żydowskiej) pomocy są prawem obowiązującym, Te elyty tylko na Ukrainie akceptyja rozruby. Jak Europejczycy się nie obudzą,a wszystko wskazuje, że raczej nie, to wyginą jak dinozaury.

 39. Syriusz said

  AniaK,
  Jak Szanownej Pani smierdzi stamtad to nalezy sobie umyc a nie uzywac papieru zapachowego z pachnaca trucina.

 40. maniek said

  Co czeka Noworosję?

  Sytuacja na Południo-wschodniej Ukrainie nie przestaje być napięta. Liczba zabitych i rannych rośnie; Kijewski rząd to rząd wojennej psychozy. Co stanie się w dalszej perspektywie? Czy istnieje jakieś rozwiązanie, oprócz wojny, dla polepszenia tej sytuacji?

  Po wyborach w Rady Najwyższej jakie odbyły się w Donieckich i Ługańskich Republikach Ludowych 2 listopada b.r., ludzie wciąż mieli nadzieje, że Kijów uszanuje ich wolę i skończy te bezsensowną wojnę. Niestety, wszystko zmierza, ku pogorszeniu się sytuacji. Postanowień mińskich nie przestrzega się. Karne oddziały armii ukraińskiej powinny były wyjść z donieckiego lotniska i miasteczka Peski , ale tego nie zrobiły. Artyleria ukraińska kontynuuje obłąkańczy obstrzał Doniecka, podczas których giną cywile, ranni są cywile i to cywile tracą dach nad głową.

  Szóstego listopada br miała miejsce straszna tragedia na boisku przy donieckiej szkole Nr 63. Moździerze uderzyły w grupkę nastolatków grających w piłkę nożną. Dwóch młodych chłopców zginęło na miejscu, czterech odniosło rany. Ciała zabitych trzeba było zszywać, fragment po fragmencie… Pozostałych w bardzo ciężkim stanie zawieziono do szpitala. Jeden z nich wciąż przebywa na reanimacji. Przedstawiciele OBWE potwierdzili, że strzelano ze strony gdzie rozmieszczone są baterie armii ukraińskiej.

  Do dnia 6 października 2014 r., wg danych ONZ, w regionie zabito 3660 a zraniono 8756 obywateli. Ja myślę, że realne dane są o wiele większe.

  Ukraińskie bandy niszczą całe wsie i miasteczka nie oszczędzając, ani dorosłych, ani dzieci. W rezultacie całkowitego wyniszczenia lokalnych infrastruktur wiele rejonów….

  CZYTAJ DALEJ… http://pl.novorossia.today/editor-s-choice/co-czeka-noworosj.htm

 41. maniek said

  Fałszywka

  W dniu wczorajszym kanał 1 telewizji rosyjskiej wyemitował materiał na temat katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego lot MH17, która miała miejsce 17 lipca br. w okolicach miasta Torez na południowo-wschodniej Ukrainie w strefie intensywnych walk jakie w tym rejonie i w tym czasie miały miejsce.

  A oto link do wspomnianego wyżej materiału filmowego rosyjskiej telewizji:

  http://www.1tv.ru/

  Kanwą tego programu jest zdjęcie satelitarne, które w niewyjaśnionych okolicznościach pojawiło się kilka dni temu, a którego to źródłem pochodzenia ma być Wikileaks.
  Fałszywka
  Zdjęcie satelitarne pochodzi z :

  Po przeanalizowaniu dokładnym tego zdjęcia oraz widocznych na nim dwóch samolotach, którym jednym z nich ma być ukraiński samolot szturmowy Su-25 (Su-27?) zaś drugim malezyjski samolot pasażerski MH17 zauważyłem, że kierunek smugi spalin jaka wytwarza się przy wystrzeleniu przez samolot wojskowy rakiety powietrze-powietrze nie pokrywa się z aktualnym miejscem w jakim znajdował się w tym czasie malezyjski samolot.

  Po drugie zauważyłem, że miejsce w którym miałby nastąpić ostrzał malezyjskiego samolotu znajduje się dokładnie nad Donieckiem, a wiec kilkadziesiąt kilometrów od miejsca katastrofy, który to dystans nie mógłby zostać pokonany przez ten samolot gdyby w tym momencie rzeczywiście trafiła go rakieta wystrzelona przez ukraiński samolot wojskowy.

  Dodam jeszcze, że …..

  czytaj dalej…. http://pl.novorossia.today/editor-s-choice/fa-szywka.html

 42. JO said

  ad.9. Ten Film jest przykladem kiedy i jak zaczeto squ-rfiac Narod Polski w PRL

  Ten Film to promocja tego co dzis mamy na POTEZNA skale – sexizmu, wolnosci seksualnej, milosci w rozumieniu podazania za ciala namietnosciami wylacznie zwana ZAKOCHANIEM.

  Nic w tym Filmie dobrego nie ma , procz obrazu jakimi kiedys byli i jak sie ubierali, jak Mowili nasi Rodzice, Dziadkowie.

  Film jest Zydowska Manipulacja w celach Nas Deprawacji.

 43. JO said

  ad.38. Ukrainskie= PRLowskie Bis – Kaczynskie, Komorowski, Tusk, Michnik, Stolcman – Kwasniewski i caly Episkopat Polski poprzez swe zaniechanie….

 44. maniek said

  – Ukraina – Wojna przeciwko Wierze Prawosławnej. Własnymi oczyma (video). –

  Po kolejnej rewolucji na Ukrainie, w której rezultacie władzę w kraju przechwycili żydo-banderowcy, dla wyznawców prawosławia należących do Kanonicznej Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej nadszedł czas prześladowań i męczeństwa. Aroganccy i brutalni heretycy-banderowcy odbierają cerkwie prawosławne i przekazują je rozłamowemu Kijowskiemu Patriarchatowi.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-wojna-przeciwko-prawoslawiu-2014-11

 45. Guła said

  Zapachowy papier do …toalety
  Damy też wydalają?

 46. maniek said

  Lubański: Łzy ługańskich dzieci nikogo nie wzruszają

  Teraz już nie wiem, gdzie mam uciekać. Do grobu? Nikt nie czeka na mnie, bo świat jest pusty, jak pustynia ducha. I najdłuższy mur – to mur objętności. Ludzie są uwiklane w teatr udawania i pozorów. Niektórzy mają nawet honor.

  Już się nie boją specjaknie III wojny światowej, bo dla większości to gra komputerowa. Aby nie umrzeć za życia trzeba wierzyć w nieśmiertelność Boga. Tu czas nie ma żadnego znaczenia, bo ludzie są strasznie podzieleni. Każdy dba o siebie. ŁZA dziecka z Ługańska na ukraińskim Donbasie nikogo nie wztuszyła.

  Wszyscy jesteśmy chorzy. Już nie ma na świecie 10 sprawiedliwych. Już nie wiem, gdzie mam uciekać. Na razie czytam fragment wierszu Stanisława Grochowiaka: „My nie po trupach. My po przemyśleniu/ Idziemy w niebo po szczeblach drabiny:/ Są z nas Jakuby nie z Ducha, nie z Ojca,/ A z przysposobień Ochotniczej Straży./ My nie po trupach. My pozostawiamy/ Za sobą tylko ptaki okulałe,/ Muchę skrzywdzoną. trawę zadeptaną,/ Albo – co chlubne – nowy Dom dla Starców.”

  Wiem, iż prawie nikogo nie wzruszę, bo każdy dba o swoje i nie widzi okulałych ptaków we własnym ogródku.

  Eugeniusz Lubański (Kijów)

  P.S. Obojętność na ból innych jest straszną choroba. Mam prawie 2,5 tys. przyjaciól na swoim facebooku, ale nikt nie zareagował na mój wpis o spopielałych łzach dziecka w Ługańsku na Ukrainie po ostrzale miasta przez broń masowego rażenia „Grad”. Czy w społeczeństwie panuje znieczulenie nawet na straszny ból dzieci na ukraińskim Donbasie, które giną w tym regionie codziennie. Jeżeli władza nieczysta w Kijowie jest objętna wobec własnego narodu, to Polska to przecież Europa, która ma bronić wartości cywilizacji łacińskiej. Ale życie mówi, iż epidemia znieczulenia opanowała świat, w tym i Polskę, którą kocham, ale widzę degradację większej części narodu. Obojętność – to straszna choroba XXI wieku. Jeśli świat zginie, to zginie na objętność.

  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2001:lubaski-zy-ugaskich-dzieci-nikogo-nie-wzruszaj

 47. ALI BABA said

  ad 32 NIE przetłumaczyłem tak jak należy, bo- mi za to nie płacą, a poza tym NIE MIAŁEM CZASU…JAK NAPISAŁEM NA KOŃCU…ODDAŁEM SENS TEGO- I WYSTARCZY..!!! A SKIEROWANE TO WYZNANIE JEST DO- CAŁEGO WOLNEGO ŚWIATA…ŚCIERWO OFICJALNIE MÓWI O SWOICH ZAMIARACH…!!! I co tu głupio komentować..PS PODAJĘ LUPO CATTIVOBLOG.COM…można sobie poczytać..!!

 48. AniaK said

  Re37:
  Panie Syriuszu, nie wiem z jakiej Pan planety więc może Pan nie wiedzieć, ale u nas najpierw się podciera a potem się myje. Jak pupci gazety i szary papier nie zaszkodziły, to i rumiankowy z kwaituszkami i motylkami na pewno krzywdy nie zrobi 🙂
  PS.
  Informacja była zamieszczona dla osób zainteresowanych wysoką higieną osobistą przy niewiekim nakładzie środków. Nikogo do kolejki po papier nie wyganiałam.

 49. revers said

  ad 27

  a w zachodnich metro mediach, innych mediach agresywna promocja BUNDESWEHRY. Tylko Bundewehra, NATO uratuje tobie pachnace zycie.

  A o agresywnej promocji DT w Biedronce nie zapomnialas? w sumie troche pieniedzxy stracilem na niemieckim gownie telekomunikacyjnym bo przez brak polaczenia na czas, i w czasie do konca day tradingu nie moglem zrealizowac krotkiej pozycji na tej samej DT na DTB w Frankfurt-M..

 50. AniaK said

  korekta
  Miało być nie Re37 tylko Re39 @Syriusz

 51. NyndrO said

  *Pospieszalski*milicja przebrana za kibiców*żałosny przygłup płci żeńskiej w mundurku*

 52. Syriusz said

  Pani Aniu,
  Konia z rzedem doktorowi, ktory powie pacjetowi, ze dupe trzeba myc a nie podcierac aby nie miec w przyszlosci homoroidow.
  Muzulmanie nie cierpia na te dolegliwosci poniewaz oni myja dupe, polewajac woda z dzbanka w sraczu. Im religia zabrania dotykania dupy i przyrodzenia. Swego Wojtusia trzymaja na sznureczku i kiedy robia siusiu to wyciagaja go poprzez ten sznureczek i tez nie wycieraja go papierkiem. A co robia to wiedza co niektorzy miedzy innymi i ja.
  dobranoc Pani

 53. NyndrO said

  Ad 52.*Wiele wątków pan poruszył…

 54. NICK said

  Najlepiej to nie srać, znaczy: nie wydalać ze siebie takich tam… szitufff. Wtedy porad higienicznych nie będzie.
  WAŻNE.
  Polskie nawyki higieniczne ‚post defecationem’ pozostawiają wiele do życzenia i mogą przyczyniać się do kilku CHRÓB ‚ani’ [dopełniacz od ‚anus’=odbyt; chyba, że to IV deklinacja jest].

 55. NICK said

  CHORÓB.

 56. Boydar said

  No i dobrze (53). Umiejętność zajęcia właściwego stanowiska względem zagadnień natury podstawowej jest dzisiaj w zaniku. Co do obecności bezcennych komentarzy Pani AniK, powiem tak – a cóż to jest w porównaniu z mediami głównego rynsztoka. Za te panoioaniowe nie musimy przynajmniej płacić. Za tamte niestety tak, i to czy chcemy czy nie chcemy. Prenumerata np. gazwybu przez b. wiele instytucji i urzędów pochodzi tak czy inaczej z naszych podatków. Zacznijmy porządki od największej kupy gów.na, najbardziej śmierdzącej, a nie w ramach obywatelskiej powinności chcemy powiesić najmniej winnego (winną), tylko dlatego że najłatwiej. A Pani Ania niech sobie to weźmie do serca (jak ma), że produkując te schity, niczym specjalnym oprócz skali i szkodliwości się od Czerskiej nie odróżnia – też zajmuje czas i odwraca uwagę od rzeczy ważnych.

 57. worker1ant said

  Ciekawy program, kiedys klikalismy o „dark web”

 58. Siggi said

  Skoro Szan.Państwo,pani AniaK i pan Syriusz poruszyli kwestie odtylne,ja pozwolę sobie twórczo rozwinąć zagadnienie.Nie zgodzę się z p.AniąK,że gazeta kiedyś nie zaszkodziła. Gazeta,zależy kto i jak redagował mogła bardzo szkodzić, a w kwestiach odtylnych była na tyle niebezpieczna,że była(!)nawet przyczyną ołowicy,bo w farbie drukarskiej jest sporo ołowiu,która łatwo się ściera,jak ktoś silnie przyciska kilka razy do „Czekoladki”,to łatwo powodował przedostanie się ołowiu tam…Wiadomo,że dlaczego wyborcza ,GP, nasz dzień-nik stosują nowocześniejsze farby, już bez ołowiu.
  Pan Syriusz częściowo wprowadza w błąd słuchaczy w sprawie hemoroidów twierdząc, że to- jak określił- od…podcierania.Naukowo udowodniono w USA,że ta dolegliwość występuje z powodu długich nasiadówek np. u urzędników,albo działaczy ,mężów stanu,którzy obradując na tym jak uszczęśliwić NARÓD i bardzo długo siedzą.Także u osób,które dźwigają duże ciężary np.worek ze zbożem95kg podnosi z ziemi ,bo mu nikt nie podrzuci.Przez nadmierny wysiłek np. silne parcie przy oddawaniu stolca zatwardziałego może także taki żylak „wyskoczyć”.Nie chcem,ale muszem wspomnieć o tem(tfu,tfu,tfu) tzw sexsie analnym,tak teraz mocno propagowanym przez jelity,że przy tem”kopaniu gliny”też można z czasem to podłapać nie mówiąc o tem jak bardzo można rozkalibrować’Czekoladkę” i mieć potem problem ze trzymaniem.Od razu zaznaczm,żeby nie było podejrzeń,że ja zawsze byłem żonaty,nie włóczyłem się,mineła mi 70-tka i „kariera”moja zakończyła się u mnie 13 grudnia(!!!) 2007r po pomyślnej RP(radykalnaprostatektomnia).Sprzęt wyniesiono na strych.
  Pan Syriusz porusza kwestie religijne polewane z dzbanka i słusznie,bo najlepiej pewne sprawy ludzkiego funkcjonowania jak są zgodnie z higieną i zdrowym rozsądkiem ująć w religijne karby.Jak to „chwyciło”i działa to okiej. Podobnie jest od tysiącleci z obrzezaniem.Ja,dodam jeszcze,ze nie potępiam te sekty ,które dokonują rytualnych lewatyw,podczas których wlewają rurką tam,nawet wiadro zaparzonego rumianku z solą,co powoduje potem ,że wylatują duże ilości sporych rozmiarów kamienie kałowe.Po takiej procedurze-obrządku(…nie będę nazywał ichnim nabożeństwe) takim osobom jest lekko a najbardziej na duszy.

  I to by było na tyla.Pozdrawiam ciepło…z ciepłego miejsca – Siggi.

 59. maniek said

  USA: Plutokracja jeszcze bogatsza

  Jak wynika z badań dwóch uczonych z renomowanych anglosaskich ośrodków akademickich, Emmanuela Saeza z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley oraz Gabriela Zucmana z London School of Economics, w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich 30 lat udział w majątku narodowym najbogatszego 0,1% mieszkańców wzrósł z 7% do 22%. Natomiast 90% amerykańskiego społeczeństwa w tym samym czasie, ze względu na rosnące zadłużenie, załamanie się wartości posiadanych aktywów w wyniku kryzysu finansowego oraz stojące w miejscu wynagrodzenia, doświadczyło erozji wartości posiadanego majątku. W efekcie wartość majątku 0,1% najbogatszych Amerykanów jest prawie równa wartości majątku 90% pozostałych mieszkańców tego państwa.

  Dla porównania, pod koniec lat 70. XX wieku najbogatsza 0,1% amerykańskiego społeczeństwa posiadała 7% majątku narodowego; w 2012 r. było to już 22%. W połowie lat 80. XX wieku 90% Amerykanów posiadało 36% majątku narodowego; w 2012 r. ich udział spadł do 23%, a więc różni się on tylko o 1% od wartości majątku 0,1% najbogatszych mieszkańców USA.

  0,1% najbogatszych obejmuje 160.000 rodzin, których łączne aktywa netto w 2012 r. osiągnęły wartość większą niż 20 milionów dolarów.

  Źródło: forsal.pl

  Komentarz Redakcji: Dziwnym trafem w Ameryce początek przepływu własności do rąk nielicznej warstewki plutokratów i sukcesywnego wywłaszczania większości społeczeństwa zbiega się w czasie z początkiem tzw. „reaganowskiej rewolucji” lub „reaganomiki”, która – jak wiemy ze świętych pism religii „wolnego rynku” – pokonała zły socjalizm i „uwolniła gospodarkę”. (A.D.)

  http://xportal.pl/?p=17417

 60. maniek said

  Banderyzm to hybrydowy potwór – rozmowa z płk. Janem Niewińskim

  „Banderyzm to hybrydowy potwór, powstały z krzyżówki ukraińskiego szowinizmu, niemieckiego nazizmu i syjonizmu nowojorskich handlarzy holocaustem. Można ten postulat określić jako wezwanie do neobanderowców znajdujących się na każdym szczeblu polskiego życia publicznego do zwiększenia nacisku na władze naszego kraju, aby położyły kres naszej walce o przywrócenie prawdy historycznej i demaskowaniu współczesnej odmiany banderyzmu” – mówi Jan Niewiński w wywiadzie dla „Myśli Polskiej”

  Niedawno odbył się VII zjazd Związku Ukraińców w Polsce. Delegaci m.in. wystosowali apel do Polaków. Stwierdzają w nim, że w naszym kraju nasilają się działania „niektórych polskich środowisk”, które w sposób jednoznaczny dążą do wywołania wrogości między obu narodami. Czy podziela Pan ten pogląd?
  – Zacznijmy od krótkiej charakterystyki Związku – kim są, jakie są ich cele. ZUwP jest przykrywką działającej już od 1929 r. Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Celem strategicznym nacjonalizmu ukraińskiego jest zbudowanie sobornego państwa ukraińskiego na terenach nie tylko obecnej Ukrainy, ale również na części terenów Białorusi, Rosji, Słowacji, Rumunii i Mołdawii. Jeśli chodzi o Polskę, domagają się oni ……

  ….. czytaj dalej http://www.mysl-polska.pl/node/267

 61. maniek said

  Izrael: Skandal z Banderą w tle.


  (zydowskabanderowka)

  W Izraelu oburzenie wywołał fakt, że reporterka 9 programu izraelskiej TV Daria Nienachowa 24.10 wystąpiła na ekranie w koszulce ze Stepanem Banderą, który ponosi winę za zbrodnie na polskich i ukraińskich Żydach w czasie II wojny światowej.
  Jest to kolejny przykład na dziwną sympatię części żydów do ideologii ukraińskich rezunów oraz zadziwiający kult samego Bandery.

  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2004:izrael-skandal-z-bander-w-tle-

 62. Boydar said

  @ Pan Maniek (60)

  Zapodany tekst p. Niewińskiego to ściema ubrana w pozory najprawdziwszej prawdy. Jak można domniemać, wystarczyło by usunąć „… ukraiński szowinizm, niemiecki nazizm i syjonizm nowojorskich handlarzy holocaustem …” i wszystko było by cacy. Wystarczyło by. Tak jak wystarczy powiedzieć żydowi, żeby przestał uznawać nauki i rozkazy rabinów, i ten żyd od razu się staje przyzwoity człowiek. Taki ch.uj panie radco. Pan Niewiński kieruje nasze rozumowanie w takie samo szambo jak zawsze. Nie może przecież powiedzieć, kto na tej nieszczęsnej Ukrainie jest nosicielem inkryminowanych dążeń i przekonań. I nie może powiedzieć, że równie dobrze można próbować namówić hienę na menu z truskawkami w roli głównej. Choć to akurat już prędzej.

 63. maniek said

  Taktyka spalonej ziemi Poroszenki

  Kijów de facto godzi się z utratą nie tylko Krymu, ale i wschodnich, kontrolowanych przez powstańców regionów. Prezydent Poroszenko zarządził, że wszyscy mieszkańcu tych terenów pozbawieni zostaną świadczeń socjalnych, łącznie z dostępem do służby zdrowia, szkół i służb ratunkowych.

  To posunięcie, które uderzy nie w bojowników (może im raczej przysporzyć większe poparcie społeczne) przypomina nieco taktykę spalonej ziemi, stosowaną od odwrotu spod Moskwy, a od marca 1945 („Rozkaz Nerona”) także na własnej ziemi przez Hitlera: wszystko, co mogłoby stać się przydatne dla przeciwnika, miało zostać zniszczone – a tym samym własna ludność zostałaby skazana na śmierć głodową i dostępu do wszelkich niezbędnych dla normalnego życia instytucji.

  15 listopada prezydent Poroszenko zarządził, że na kontrolowanych przez powstańców terenach wstrzymane zostaną wszelkie świadczenia państwowe dla ludności. W ciągu tygodnia Kijów ma zakończyć działalność wszelkich państwowych instytucji (szkół, szpitali, przychodni, państwowych zakładów przemysłowych itp.), wstrzymać wypłacanie rent, emerytur czy zapomóg społecznych, a także funkcjonowanie wszelkich służb ratowniczych, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego itp. nie trzeba być ekspertem od taktyki w konfliktach zbrojnych, by zauważyć, że takie posunięcie to nie uderzenie w przeciwnika, ale w niezaangażowaną w działania zbrojne ludność cywilną, co zakazane jest przecież prawem międzynarodowym przez konwencje genewskie.

  Poroszenko nie kryje, że chodzi o oszczędności. Na co zostaną one przeznaczone – można się łatwo domyśleć. Wprawdzie prezydent zapowiada, że……

  CZYTAJ DALEJ…… http://www.mysl-polska.pl/node/266

 64. maniek said

  Foto AD 63
  – Taktyka spalonej ziemi –


  dzieło banderowców

  Tu inne przykładowo:

  itd. itd. itd.

 65. maniek said

  Holendrzy zabierają samolot

  ————————-

  Pierwsze minuty po upadku malezyjskiego Boeinga [świadkowie wideo]

 66. Griszka said

  @63
  I tak te wymienione instytucje już nie funkcjonowały (głównie z powodu ostrzału alteryjskiego wojsk junty) i nie otrzymywały pieniędzy, więc to tylko propagandowa gadka – szmatka ze strony tego oligarchy.


 67. zobaczmy odpowiedz ‚komisarza’ nt. dzialan ‚zgodnych’ z prawem policji ….
  A ktoz to pracuje w policji? czy ci Polacy nie maja honoru i dumy zeby bestialsko i podstepnie maltretowac rodakow w czasie Swieta Niepodleglosci?

 68. awkzim said

  Nawiązując do Ukrainy i polskich pismaków przekazuję linki do
  foxx.salon24.pl/615721,wirtualny-kurier-mariupolski-nr-8-si-vis-pacem-para-bellum-ii
  oraz
  http://pl.wikipedia.org/wiki/2_Dywizja_Pancerna_SS_Das_Reich
  Może mam jobla na punkcie szwabów.

 69. Siggi said

  Czy bać się salafitów?
  Napisał(a): Jan Piaseczny w wydaniu 17-18/2012.

  Muzułmański kaznodzieja z Kolonii, Ibrahim Abu Nagie, prowadzi akcję bezpłatnego rozdawania Koranu. Zamierza rozdzielić wśród obywateli 25 mln egzemplarzy świętej księgi przetłumaczonej na niemiecki. Podobno rozdano ich już 300 tys. Sam Abu Nagie uważa, że „człowiek, który nie służy Allahowi, jest jak zwierzę, i powinien od razu poszukać sobie psychiatry. Ludzie, kierujący się zasadami chrześcijańskiej Biblii, nie trafią do raju, ale prosto do piekła”. Niemieccy komentatorzy biją na alarm: rozdawnictwo Koranu doprowadzi do konfliktów społecznych. Obawy polityków i stróżów prawa są tym większe, że Abu Nagie i jego zwolennicy są salafitami, czyli wyznawcami radykalnej, archaicznej odmiany islamu. Salafici chcą żyć tak, jak towarzysze proroka Mahometa w VII w. na arabskiej pustyni.

  W Niemczech radykalni muzułmanie rozdają Koran i grożą dziennikarzom

  Dalej …
  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/czy-bac-sie-salafitow

 70. Siggi said

  Było to?

  Ukraińcy wykorzystują dobre intencje Polski i Polaków
  Piątek, 4 kwietnia 2014 (19:11)
  Z ks. dr. Michałem Bajcarem, sędzią Sądu Arcybiskupiego we Lwowie, proboszczem parafii rzymskokatolickiej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gródku Jagiellońskim na Ukrainie, rozmawia Mariusz Kamieniecki

  Z polskiej strony coraz liczniej płyną gesty poparcia dla dążeń wolnościowych Ukraińców, ale także wymierna pomoc materialna. Jak te gesty odczytują Ukraińcy?

  dalej tu:…
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/73597,ukraincy-wykorzystuja-dobre-intencje-polski-i-polakow.html

 71. zeev said

  Słowacja – gnój, bydło……….. Talmud Mówi Prawdę :))))))

  http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/prezidenti-v4-se-shodli-ze-ruska-anexe-krymu-byla-agresi/1147984
  http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/336492-porosenko-v-bratislave-rokoval-s-ficom/
  http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-slovensko/fico-navrhol-spolocne-zasadanie-slovenskej-a-ukrajinskej-vlady.html
  http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/336539-dobudovanie-juzneho-prudu-nie-je-v-zaujme-sr-a-ukrajiny-zhodli-sa-lajcak-a-porosenko/
  http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/888291-kiska-prijal-porosenka-slovensko-trva-na-integrite-ukrajiny/

 72. robertgrunholz said

  http://rgrunholz.wordpress.com/2014/11/16/dyktat-marginesu-demokracji/

  I uprzedzam jeśli ktoś nie wie: jestem raczej monarchistą.

 73. maniek said

  Pervomais’k.Ostrzał dzielnic mieszkalnych. Komentarze przerażonych mieszkańców.
  16.11.2014

 74. maniek said

  Marzenia dzieci Donbasu.

 75. Dzonyy said

  Hmmm…. wtrącając swoje trzy grosze do kwestii podcierania, istnieje takie cóś jak bidet. W krajach, gdzie warstwa skalna nie pozwala na poprowadzenie kanalizacji, używa sie węzyka a papierem sie wysusza to, co u nas sie podciera…..

 76. NICK said

  (72). P. Dzonny. Oby ten nawyk higieniczny trafił. „Pod strzechy”! Pozdrawiam.

 77. NICK said

  To ważne, bo Chinole i muzułmany śmieją się z Naszych ‚obsrańczych’ praktyk. HIGIENA!

 78. maniek said

  ad 61 to ich człowiek, nie rozumiem ich oburzenia.

  Bandera i Szuchewycz – wiarołomni synowie żydowskiego narodu Wiarołomni synowie żydowskiego narodu.

  «Свідомий українець зобов’язаний бути тупим і дебільним. Якщо свідомий українець не є тупим і дебільним, він автоматично стає жидом або москалем…» Степан Бандера

  „Świadomy Ukrainiec ma obowiązek być tępym i debilnym. Jeżeli świadomy Ukrainiec nie jest tępym i debillnym to staje się automatycznie żydem albo Moskalem…” Stepan Bandera. „I często żydem okazuje się być ten, którego nigdy nie podejrzewasz”

  Erich Maria Remarque

  Przeczytałem na kilku ukraińskich forach internetowych wykopane z internetu. A oto naziolki dla was na przekąskę. To jest właśnie przyczyną dlaczego Cyla (Julia Tymoszenko-Telegina-Kapitelman) jest w was zakochana, jesteście tej samej krwi. Sztefan Bandera – ochrzczony żyd, unita. Greko-katolik ze wsi Ugryniw Staryj, niedaleko Kałusza, urodzony w okresie rządów austro-węgierskich w Galicji.

  Ojciec: Adrian Bandera -greko-katolik z rodziny mieszczańskiej Moshe i Rozalii (z domu Bielecka, polska żydówka) Bander. Roza, typowe żydowskie imię, czyż nie?

  Matka: Mirosława Głodzińska – polska żydówka, takich żydów nazywa się jeszcze halachicznymi, czyli, że są po matce.

  UWAGA! Pytanie: SKĄD u Słowianina, jakoby, może pojawić się nazwisko „BANDERA”. Jeżeli nie od Rumunów to co najmniej od słowa „bander(sza)”, to znaczy żyd(ówka) – właściciel(ka) burdelu.

  A wyjaśnienie pochodzenia jego nazwiska jest proste. Współcześni ukro-naziści tłumaczą je jako „bandera (chorągiew)” ale w języku jidysh oznacza ono „priton” (spelunka, zamtuz, burdel-tłum.). I nie jest to słowiańskie nazwisko i nie ukraińskie. To jest włóczęgowskie przezwisko kobiety, która posiadała burdel. Takie kobiety na Ukrainie były nazywane „BANDERSZAMI”. Według zwyczaju narodu żydowskiego narodowość przekazuje się po matce a nie po ojcu, i ona przekazała swoje bezwstydne nazwisko któremuś z męskich przodków Stepana Bandery. Najprędzej samemu Stepanowi. Także i portret samego Sztefana Bandery nie pozostawia wątpliwości co do jego genetycznego żydostwa. Przy wzroście 159 centymetrów i przy przednio-azjatyckich rysach twarzy nie ma pytań.

  1-Z leka uniesione nozdrza nosa

  2-Wygięty koniuszek nosa o dużym promieniu

  3-Mocno cofnięta dolna szczęka

  4-Dolna powieka wałeczkowata

  5-Zamknięte oczy (to już na innych zdjęciach ale tutaj takie oznaki są widoczne) wyglądają jak powierzchnia kuli

  6-Na zdjęciu 2 doskonale jest widoczna przednia linia owłosienia głowy

  7-Trójkątny kształt czaszki z wystającą nad szyję potylicą

  8-Uszy krzywe i sterczące

  Bezpośredni następca s. Bandery, jego wnuk i imiennik, Stepan , opowiadał, że „w dzieciństwie często zachodził do synagogi w Toronto” uzasadniając ten fakt czymś w rodzaju nauki religii światowych w ramach programu szkolnego. Ale „częściej chodziliśmy się bić z Polakami” – dodawał Bandera. Według jego słów, w domu nigdy nie podejmowano „tematu żydowskiego”. O żydach w ogóle nie mówiło się. Wiadomo, że w domu powieszonego nie mówi się o sznurze.

  Pośrednim dowodem żydowskiego pochodzenia Stepana Bandery są próby Służby Bezpeky Ukrainy (Służba Bezpieczeństwa Ukrainy) znalezienia dowodu nie uczestnictwa OUN w represjach żydów a nawet obecności żydów w kierownictwie UPA. Jak wiadomo OUN i UPA przeprowadzały czystki etniczne nie tylko przeciwko żydom ale i przeciwko Polakom, Węgrom, Słowakom i innym mniejszościom narodowym i nawet przeciwko Ukraińcom, którzy nie współpracowali z banderowcami. Ale z jakiegoś powodu orły ze Służby Bezpeky Ukrainy zatroszczyły się akurat własnie stosunkami żydów i UPA.

  W okresie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (II Wojna Światowa – tłum.) w latach 1941-1945 banderowcy bestialsko wymordowali ponad 5 milionów cywilów mieszkających na Zachodniej Ukrainie i wysłali na roboty przymusowe ponad 5 milionów Ukraińców z których połowa nie powróciła.

  Na krwawych rękach banderowców jest krew:

  -wymordowanych kijowian w Babim Jarze w liczbie ponad 100 tysięcy ludzi

  -wymordowanie jednej czwartej Białorusinów i białoruska wieś Chatyń

  -wymordowanie ponad 1 miliona żydów

  -wymordowanie ponad 1 miliona Ukraińców

  -wymordowanie ponad 500 tysięcy czerwonoarmistów

  -wymordowanie ponad 200 tysięcy Polaków a także mordowanie Czechów, Słowaków, Węgrów, Jugosłowian, Francuzów, itd.

  Banderowcy tłumili powstania narodowe przeciwko faszystom w Warszawie i Pradze. Banderowcy bronili Berlina przed Armią Czerwoną.

  Znany jest fakt, że „Ukraińcy” to jest polska nazwa mieszkańców wschodnich kresów Polski, mieszkających w pobliżu granic Rosji. Ukro-nacjonaliści to etniczny, pograniczny tygiel a typowy przykład takiego Ukra to chrzczony żyd, unita Stepan Bandera, dzięki rączkom Juszczenki, Bohater Ukrainy. Zastępca Bandery, Jarosław Siemionowicz (Szmulewicz) Stecko, także chrzczony żyd-unita i także jego żona i współpracownica, Hanna-Eugenia Josifowna, która przybrała partyjny pseudonim „Jarosława”, i w 1992 roku powróciła na Ukrainę gdzie stanęła na czele Kongresu Ukraińskich Nacjonalistów, została obsypana zaszczytami niezależnej Ukrainy. Zgodnie z tradycją nacjonalistów zakończyła swoje plugawe życie w Monachium, tak jak i sam Bandera. Stecko

  Co ciekawe to co do semickości rysów przebija nawet Goldę Meir, legendarną premier Izraela. Golda Meir

  A drugi ważny współpracownik Bandery w walce to żyd Lew Rebet, redaktor „Ukrainskyj Samostijnik”, jeden z przywódców „Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów za Granicą” (OUN (Z)).

  I wreszcie Roman Joskowicz Szuchewycz – „bitny generał”. Szef jerozolimskiego Yad Vashem, Joseph Lapid, wskazał na głęboką i intensywną więź pomiędzy batalionem „Nachtigall”, dowodzonym przez Romana Szuchewycza, a niemieckimi władzami a także udział batalionu „Nachtigall” pod dowództwem Szuchewycza, w pogromie we Lwowie (lipiec 1941), króry spowodował śmierć około 4 tysięcy żydów. Lapid opierał się na dokumentach dostępnych w archiwum a dotyczących batalionu „Nachtigall” i Romana Szuchewycza. Egzemplarze tych dokumentów były przekazane delegacji ukraińskiej kiedy Juszczenko w jarmułce pojawił się w Izraelu z prośbą o pomoc w nagłośnieniu idei ludobójstwa Ukraińców.

  Rzekomo chrześcijański Juszczenko płaszczy się w Jerozolimie przed żydami

  Judeochrześcjański, wyznaniowo hybrydowy Juszczenko sięga wyżyn …

  Wszyscy ci ludzie realizowali prześladowania żydów, nazywali bolszewików żydami i dążyli do utworzenia, dla podobnych do siebie, oddzielnego państwa w Galicji. Typowa pomysłowość, w tym przypadku w polityce: niemiecki nazizm nadchodzi, jest najsilniejszy, trzeba podczepić się do silniejszego jeżeli trzeba dla ratowania swojej skóry zabijać swoich to trzeba zabijać.

  Zasada: „bandyta ucieka i wrzeszczy „łap bandytę!” albo złodziej wrzeszczy „łap złodzieja!”. Liczni banderowcy znaleźli się w niemieckim obozie koncentracyjnym jako żydzi „zgodnie z antysemicką polityką Niemiec, a nie z powodu „ukraińskiego patriotyzmu”, jak to próbowała przedstawić pomarańczowa władza ukraińska.

  Tak więc nie trzeba „tralalować”! Szumowina to szumowina. Tak jak własowcy w Rosji, których uważa się za podłych zdrajców, tytułów „Bohaterów” nie otrzymują, pomników im się nie stawia i nie zmusza się uczniów aby wzorowali się na nich w życiu. Zdrajcom jest wszystko jedno kogo mają zabijać i po czyjej stać stronie, najważniejsze to ratowanie własnej skóry, tak jak to zrobił to tatuś Juszczenki podczas wojny, jak robił to Wytia Juszczenko w chwackie lata prezydentury: „NATO jest silniejsze i da mi fanty a naród można i pogrzebać w wojnie, nawet i jądrowej, tak czy owak, czmychnę do teściowej w Chicago, jeżeli mnie przyjmie a Ameryka wpuści”.

  …A może i jeszcze, kiedy potwierdzi się prawdziwa narodowość Bandery, za nadanie Stepanowi Banderze tytułu „Bohatera Ukrainy”, Izrael nada tytuł „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata”. Już w okresie „nezależnosti” w szeregi nacjonalistów wstąpił taki genialny poeta jak Moishe Fischbein, obywatel Niemiec, monachijski pijak. Moishe wszedł w środowisko najtęższych i najtwardszych nacjonalistów, zażarcie udowadniając, że banderowcy byli żydami i w ich szeregach dużo było żydów. Miał, jak widać, powód. Najprawdopodobniej z powodu dolarów, którymi obsypywał go Juszczenko, biorąc go na swojego doradcę. Co on tam jemu nadoradzał to nie wiadomo, ale wiadomo, że Moishe zaprzedał się nazistom i, jako dobry ojciec, regularnie, co miesiąc, przesyłał córce do Monachium 500 dolarów. Ukraińskim nacjonalistom NIE PODOBA SIĘ, że żyd Bandera, oszukując ich, wykorzystywał ich, jak jednorazową prezerwatywę, dla swoich osobistych interesów. Tak, Bandera pragnął zostać małym królikiem dla zachodnich Ukraińców ażeby żyć nie pracując i bogacić się na ich rachunek. Właśnie dla zdobycia władzy dla siebie osobiście Bandera wykorzystywał niepiśmiennych i zezwierzęconych ukraińskich nacjonalistów jako narzędzia do osiągnięcia swoich celów a potem, oczywiście, zniszczyłby ich.

  „Świadomy Ukrainiec ma obowiązek być tępym i debilnym. Jeżeli świadomy Ukrainiec nie jest tępym i debilnym to staje się automatycznie żydem albo Moskalem…” – Stepan Bandera

  A do czego potrzebni mu poddani, którzy umieją tylko bestialsko zabijać a nie umieją pracować, to znaczy nie są w stanie wzbogacać go? A żydów, swoich współplemieńców, polską i ukraińską inteligencję Bandera mordował ażeby oni nie stworzyli mu konkurencji do władzy i po to ażeby masa ludowa była niewykształcona, tak łatwiej zarządzać i ogłupiać lud. Po I Wojnie Światowej rozpadły się trzy imperia, rosyjskie, austro-węgierskie i osmańskie, a także Wielkie Niemcy i właśnie w tym okresie pojawiały się i znikały liczne kraje, wielkie i małe.

  Dlatego Bandera na to liczył. Zdobyć niewielki kawałek ziemi z niewolnikami i stworzyć swoje osobiste „nezależnoje” drobne księstwo – Ukrainę. Nawiasem mówiąc, Polska pojawiła się po I Wojnie Światowej właśnie z powodu rozpadu Austro-Węgier, Rosji i Niemiec. Faszystę i oprawcę Banderę scharakteryzował na Procesie Norymberskim pułkownik Erwin Stolze, zastępca szefa II Oddziału Abwehry: „…W październiku 1939 roku ja, z Lahuzenem, zwerbowaliśmy Banderę do bezpośredniej pracy na rzecz Abwehry. Bandera był energicznym agentem i jednocześnie wielkim demagogiem, karierowiczem, fanatykiem i bandytą, który pogardzał wszystkimi zasadami ludzkiej moralności na drodze do osiągania swoich celów, zawsze gotów do popełnienia każdej zbrodni. Kontakty agenturalne z Banderą utrzymywał, w tym okresie, Lahuzen, ja, pułkownik Erwin Stolze, major Duhring, sonderfuehrer Markert, i inni…”.

  I na zakończenie ma się ochotę przytoczyć kilka ostatnich „arcydzieł” nacjonalistycznej myśli:

  „Jeżeli pragniesz cokolwiek świętować 1 stycznia to świętuj dzień urodzin wielkiego syna narodu ukraińskiego, Stepana Bandery”.

  „Jeżeli obchodzisz Nowy Rok to jesteś żałosnym moskiewskim lizusem, dlatego, że to sztuczne święto narzucili nam moskiewscy okupanci”.

  Za: http://galickij-jastreb.io.ua/s382820/nevernye_syny_evreyskogo_naroda

  Data publikacji: 1.01.2013

  Przekład: RX Za: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/tag/zyd-bandera

 79. maniek said

  Roman Dmowski: Kwestia żydowska. TRIUMF ŻYDOSTWA PO WOJNIE ŚWIATOWEJ (wrzesień-październik 1930 r.)

  Kwestia żydowska, która w życiu Polski ma tak doniosłe znaczenie, jest zarazem wielką kwestią całego świata naszej cywilizacji. Jej rozwój w Polsce ściśle się wiąże z ogólną pozycją Żydów w Europie i Ameryce, a losy jej w świecie zależą w większej, niż to się może wydawać, mierze od położenia żydostwa w Polsce. Stąd, chcąc sobie zdać sprawę z jej stanu, nie można się za­mykać w naszych stosunkach wewnętrznych, ale trzeba ją rozważać w całości.

  W dobie głębokich i niesłychanie szybko postępu­jących przemian, które przeżywa dziś świat naszej cywi­lizacji, kwestia żydowska nie uniknęła ogólnego losu zagadnień jego życia. I ona weszła w okres głębokiego kryzysu, który musi doprowadzić do wielkich zmian w położeniu żydów i w roli, przez nich odgrywanej.

  Ten kryzys zjawia się w chwili największej siły i największego znaczenia żydostwa.

  Koniec wojny 1914-18 roku przyniósł żydom najświetniejszy bodaj triumf, jaki odnieśli kiedykolwiek w ciągu całych swoich dziejów. Lista ich zwycięstw jest bardzo długa… Jeżeli na konferencji pokojowej, przygotowującej Traktat Wersalski, nie wszystko poszło po ich myśli, to nie tylko dlatego, że interesy i dążenia narodów w żad­nych warunkach nie mogą być całkowicie od nich uza­leżnione, ale także i to w znacznej mierze dlatego, że, zajęci sporami między sobą, byli z początku nieobecni w Paryżu i przysłali swój komitet wtedy, kiedy pewnym sprawom, a przede wszystkim sprawie polskiej, nadano już kierunek, w którym poszło ich rozstrzygnięcie. Wpływ ich na ostateczne decyzje w tych sprawach był niemały, ale nadanego kierunku już zmienić nie mogli. Musieli się pocieszać nadzieją, że w okresie powojennym nie­jedno da się odrobić.

  To trzeba stwierdzić, że z chwilą, kiedy zaczęli działać na konferencji, wpływ ich był ogromny, większy bodaj, niż któregokolwiek z przedstawianych tam na­rodów.

  Mieli oni w swych rękach głównych ludzi, decydu­jących o losach świata, a niektórych używali wprost jako swych agentów.

  Pozycja ich pod koniec wojny i w latach powojen­nych w największych państwach, zwłaszcza w Anglii i w Stanach Zjednoczonych, stała się tak silną, że do zajmowania w nich pierwszorzędnych stanowisk nie mieli już potrzeby deklarować się jako Anglicy czy Amery­kanie. Najwyższe urzędy stały się tam dostępnymi dla ludzi jawnie zaliczających siebie do narodowości żydow­skiej, dla syjonistów, a w Anglii rządzącym ministrem został nawet członek komitetu wykonawczego organizacji syjonistycznej. W Niemczech, gdzie przed wojną już odgrywali pierwszorzędną rolę w finansach, handlu i przemyśle, ale mieli bardzo ograniczony dostęp do udziału w ma­chinie państwowej, te ograniczenia zostały po wojnie usunięte, i od razu wzięli niemały udział w rządzeniu no­wą republiką.

  Rosja, jedyne państwo, które się przeciw nim bro­niło systemem praw wyjątkowych, została wywrócona przez rewolucję, której duszą i kierownikami byli prze­de wszystkim Żydzi. Przedstawiciele systemu walki z Żydami za swoje względem nich przewinienia drogo zapłacili.

  Polska, która w latach przedwojennych, przeko­nawszy się aż nadto dobitnie o wrogim stanowisku Żydów względem jej dążeń narodowych i widząc całe niebezpieczeństwo, płynące z zażydzenia swych miast, zaczęła energiczniej organizować swój handel i popierać tę pracę bojkotem handlu żydowskiego — po odbudo­waniu państwa zatarła swe wrogie względem nich stanowisko, a w dalszym ciągu otrzymała rządy wyraźnie im przyjazne, popierające ich w życiu gospodarczym oraz otwierające im szeroko dostęp do armii i wszelkiej służ­by państwowej.

  Z ich właściwie inicjatywy ustanowiona została Li­ga Narodów, w której to organizacji zajęli wiele miejsca, a jednocześnie z Traktatem Wersalskim została podpisa­na konwencja o mniejszościach, przeznaczona do tego, żeby Żydom w państwach środkowej Europy zapewnić opiekę z zewnątrz. Głośny ruch antysemicki, istniejący do niedawna w różnych krajach, umilkł, jego organizacje się porozwiązywały lub pędzą żywot suchotniczy, organy prasowe pozamykały się lub utraciły czytelników. Z wyjątkiem autorów kilku książek, które się po wojnie ukazały, dziś prawie nikt na Żydów nie napada, nikt ich nie krytykuje; natomiast ukazuje się niemało publikacji, które ich gloryfikują.

  Wreszcie — najbardziej widoczne zwycięstwo — przyznano im Palestynę jako ognisko czy siedzibę na­rodową żydowską (Jewish national home), pod opieką Wielkiej Brytanii sprawowaną na mocy mandatu Ligi Narodów. Jak wynika z ducha mandatów, ta opieka ma istnieć dopóty, dopóki Palestyna żydowska nie dojrzeje do całkowitej niepodległości.

  Można by powiedzieć, że to zwycięstwo niepełne, ponieważ nie ustanowiono od razu państwa żydowskiego. Tak wszakże nie jest. Żydzi sami tego państwa obecnie nie chcieli. Palestyna, jako niepodległe państwo żydow­skie, musiałaby własnymi siłami żydowskimi stworzyć obronę przeciw otaczającemu ją, a wrogiemu żydom światowi arabskiemu i na własną rękę radzić sobie z przytłaczającą większością arabską na wewnątrz. Takie państwo zniknęło by nazajutrz po jego ustanowieniu. Trzeba było mieć czas na umocnienie żywiołu żydowskie­go w kraju, a zrobić to można było tylko pod opieką potęgi, dla której świat arabski ma respekt. Przez pe­wien czas żydzi spierali się między sobą, czy tą potęgą ma być Anglia, czy Stany Zjednoczone; zwyciężyło wszakże na realniejszych podstawach oparte dążenie żydów angielskich. Stany Zjednoczone są za daleko, nie mają w tej części świata żadnego punktu oparcia i choć­by chciały najgorliwiej sprawować swą opiekę, nie po­siadają do tego warunków. Anglia natomiast, ze swą pozycją w północno-wschodniej Afryce, panująca w Indiach i biorąca mandaty w części krajów arabskich, w sąsiedztwie Palestyny, była stworzona na protektorkę fundamentów żydowskiej państwowości. Silna zaś pozycja żydów w samej Anglii dawała gwarancję, że ochoty do tej opieki jej nie zabraknie.

  Usadowienie się w Palestynie, jako w kraju mandato­wym angielskim, było z punktu widzenia żydów najświetniejszym rozwiązaniem i dawało podstawę do najśmiel­szych nadziei. Trudno przeczuć, jak daleko szły te na­dzieje: wyparcie z kraju ludności arabskiej, skolonizo­wanie go przez żydów, później zapewne posunięcie dalej kolonizacji, rozszerzenie granic Palestyny, stworzenie państwa z wielką pozycją w świecie i udział w sprawach międzynarodowych już jawny, firmowy, w imieniu pań­stwa żydowskiego, nie zaś, jak dziś, gdy chodzi o udział oficjalny, w charakterze przedstawicieli innych narodów.

  Zrozumiałą jest rzeczą, że po tak długim szeregu świetnych zwycięstw ogromnie wzrosło w Żydach poczu­cie własnej siły i wyższości nad innymi narodami. Wstą­pili w nowy okres dziejów z niezachwianą wiarą w swą wielką przyszłość. Na rozpoczęcie tego okresu, prócz wszystkich innych, mieli jeszcze jeden, niemały atut w rę­ku. Gdy wszystkie narody, wojujące w wojnie światowej, okrutnie się skrwawiły, potraciły miliony ludzi w kwie­cie wieku, żydzi, których udział w armiach był bardzo duży, strat mieli niewiele. Na ogół bowiem służyli nie na froncie, ale w kancelariach.

  Całość tu: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/roman-dmowski-kwestia-zydowska-2014-11

 80. maniek said

  ad 70 Zeev SŁOWACJA teraz

  Reszta foto:

  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1523106997945545.1073741921.1436438469945732&type=1

 81. bubek said

  zmiana tematu komnata przerwa 53-54 https://www.youtube.com/watch?v=Bp30jllBcqI

 82. maniek said

  AD 13

  Maasteer said

  2014-11-15 (sobota) at 21:08:46
  Panie Maniek (11)
  jakiś link do tego?
  ——————————-

  Tu masz link o tej rodzinie zamordowanej

  http://news-mail.by/2014/11/15/gorlovskaya-tragediya/

 83. maniek said

  Ukraiński socjolog: Retoryką skrajnego nacjonalizmu posługują się dziś wszystkie większe partie na Ukrainie.
  Niedziela, 16 listopada 2014

  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/ukrainski-socjolog-retoryka-skrajnego-nacjonalizmu-posluguja-sie-dzis-wszystkie-wieksze-partie-na-ukrainie

 84. bubek said

 85. NICK said

  P. Bubek (83). Pobieżnie przejrzałem kilka ostatnich wypowiedzi Cejrowskiego. Pamiętałem wiele poprzednich. Polonofob.
  Oby z P. Michalkiewiczem podobnie nie było… .

 86. maniek said

  GRECJA – NO PASARAN –

  WIDEO:

 87. maniek said

  AD 86

  Admin skasujcie 86 i to skoro pejsa nie linkuje

 88. Hnatuśko said

  Do Pana Jaśka z Toronto

  Co się stało ze stroną polskawalcząca? Nie odwiedzałem jej regularnie, stąd dopiero teraz zauważyłem jej zniknięcie.

 89. NICK said

  (88) Dodam ważniejsze pytanie. Co się stało z P. Jaśkiem???
  Pytanie jest zasadnicze. Niestety. Bez odpowiedzi a do analizy.

 90. maniek said

  AD 88 i 89

  No właśnie co się stało ?

 91. Griszka said

  @Maniek
  U mnie się wszystko wyświetla.

 92. NICK said

  Dodam co mam na myśli. Jeżeli już się wypowiada to NIE JEST sobą i nie jest to chwilowe. Recydywa.
  Chyba? Miał rację P. Dictum.

 93. maniek said

  AD 91

  Masz rację Griszka, to nie portal ,ale moje filtry adblock/ ublock wycinają linki z pejsa u was.

 94. maniek said

  Niedziela, 16.11.2014 cz. II

  ACTA DIURNA (643) Zapraszam na drugi dzisiejszy serwis alternatywnych informacji ze świata: Brisbane, Donbas, Ukraina, Rosja, Gruzja, Syria, Cypr, Philae, Mistrale, Ebola, militaria…
  http://jeznach.neon24.pl/post/115314,niedziela-16-11-2014-cz-ii
  —–

  cz I

  http://jeznach.neon24.pl/post/115265,niedziela-16-11-2014-cz-i

 95. maniek said

  Kijów znów prze do wojny

  Kijów ściąga do Donbasu dziesiątki jednostek ciężkiego sprzętu wojskowego. Z takim ostrzeżeniem wystąpił rosyjski stały przedstawiciel przy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) Andriej Kielin. Moskwa podczas posiedzenia tej organizacji przedstawiła dowody na koncentrację sił zbrojnych na wschodzie Ukrainy. Kijów zaprzecza jakoby przygotowywał zmasowany atak na Donbas, choć niedawno to otwarcie zapowiadał
  Ukraińskie czołgi i artyleria okrążają Donbas. Wbrew mińskiemu porozumieniu, do którego przedstawiciele Kijowa i południowo-wschodnich sił samoobrony doszli 5 września dzięki mediacjom Rosji i Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), ukraińskie władze gromadzą siły zbrojne na linii frontu. Obecne zawieszenie broni jest regularnie łamane. Na tym tle lider Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszylin zwrócił się do Kijowa o natychmiastowe wyznaczenie daty kolejnych rozmów w Mińsku. „Spotkania nie będzie” – odpowiedział Kijów. Jak poinformował doradca szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Markijan Łubkiwskij, nie ma takiej potrzeby. Powstaje wrażenie, że Kijów przygotowuje się do wojny, bo tylko w tym przypadku negocjacje w sprawie pokojowego rozwiązania rzeczywiście tracą sens, zauważa dyrektor Instytutu Krajów Wspólnoty Niepodległych Państw Konstantin Zatulin: Myślę, że ukraińskie władze obrały kurs na wojskową prowokację, na próbę demonstracji siły. Dlatego dalsze mińskie negocjacje nie są im do niczego potrzebne. Władze Ukrainy dostrzegają w wojnie drogę wyjścia z trudnej sytuacji wewnątrz kraju, w tym związanej z wynikami wyborów do Rady Najwyższej, tworzeniem koalicji i rozdzieleniem politycznych łupów wśród chętnych do zajęcia ministerialnych stanowisk m.in. w rządzie. Nie wykluczam, że wiadomość o odwołaniu mińskich negocjacji jest związana właśnie z tym. Podobnie jak nie wykluczam, a nawet zakładam, ze wojenny kurs Kijowa jest inspirowany z zewnątrz.
  Tymczasem Kijów, przestawiając zakłady wojskowe na tryb pracy bez przerw i dokonując przegrupowania wojsk, na arenie międzynarodowej twierdzi, że siłowego scenariusza nie bierze pod uwagę. Jak poinformował minister spraw zagranicznych Ukrainy Paweł Klimkin w rozmowie z niemieckimi dziennikarzami, operacja wojskowa może mieć wpływ na los ludności cywilnej, dlatego ukraińskie władze szukają politycznego rozwiązania problemu. Faktu, że niemal w tym samym czasie przedstawiciel Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Markijan Łubkiwskij na antenie krajowej telewizji obiecywał wkrótce przejść do aktywnych działań wojskowych, minister spraw zagranicznych Ukrainy nie skomentował. Związane to jest z tym, że informacja na użytek krajowy oraz informacja kierowana za granicę, to na Ukrainie od dawna dwie zupełnie różne rzeczy.
  Wydawałoby się, że obiektywny obraz mogłaby przedstawić misja obserwacyjna OBWE. Ta jednak ostatnio „zgrzeszyła” i …….

  ……… czytaj http://jeznach.neon24.pl/post/115313,kijow-znow-prze-do-wojny

 96. maniek said

  Gdyby Putin był rzekomym Putlerem

  CZYTAJ
  http://www.mysl-polska.pl/node/268

 97. Listwa said

  @ 88 Hnatuśko

  Jasiek z Toronto jest, wpisał w @100 tutaj:

  https://marucha.wordpress.com/2014/11/13/dlaczego-zydzi-w-polsce-fetuja-austrowegierskiego-i-niemieckiego-agenta-j-pilsudskiego/#comments

 98. Siggi said

  200 tys. ludzi w armii Państwa Islamskiego podaje „Independent on Sunday”

  Dodano: 16 listopada 2014, 18:50 Autor: (PAP)

  Armia Państwa Islamskiego liczy co najmniej 200 tys. ludzi – powiedział szef kancelarii prezydenta irackiego Kurdystanu Fuad Hussein w wywiadzie dla tygodnika „Independent on Sunday”.

  To 7-10 razy więcej niż amerykańskie oceny wywiadowcze, według których jest to 20-31,5 tys. ludzi. „Mówimy o setkach tysięcy bojowników; dżihadyści mogą zmobilizować młodych Arabów na kontrolowanym przez siebie terytorium i prowadzić walkę równocześnie na kilku frontach” – zaznaczył Hussein.

  Państwo Islamskie kontroluje 1/3 Iraku oraz 1/3 Syrii. Ogółem na powierzchni porównywalnej z terytorium wysp brytyjskich (ok. 250 tys. km kw.) mieszka 10-12 mln ludzi. Żołd bojowników Państwa Islamskiego wynosi 400 USD miesięcznie. Kalifat czerpie przychody m.in. ze sprzedaży ropy naftowej na czarnym rynku.

  „Bojownicy kalifatu walczą w Kobane (na granicy syryjskiego Kurdystanu i Turcji). W (irackim) Kurdystanie zaatakowali w ubiegłym miesiącu w siedmiu różnych miejscach. Zaangażowani są w walkach o Ramadi (stolicę irackiej prowincji Anbar na zachód od Bagdadu) oraz o Dżalaulę (arabsko-kurdyjskie miasto przy granicy z Iranem). 20 tys. ludzi nie wystarczyłoby do walk na tak dużą skalę” – zaznaczył Hussein.

  Dżihadyści walczą też z armią syryjską i innymi ugrupowaniami dążącymi do obalenia rządów prezydenta Baszara el-Asada. Linia frontu w płn. Iraku rozdzielająca peszmergów od IS ma długość około tysiąca kilometrów.

  „IoS” sądzi, że ta wysoka ocena liczebności bojowników kalifatu ma duże znaczenie, ponieważ dowodzi, że IS będzie trudne do wyeliminowania nawet z użyciem amerykańskiego lotnictwa.

  Tygodnik pisze, że kalifat wypracował zestaw działań taktycznych obejmujących m.in. ataki samobójcze, podkładanie min, rozmieszczenie strzelców wyborowych i wykorzystanie amerykańskiego sprzętu przechwyconego od armii irackiej, w tym transporterów opancerzonych, czołgów i artylerii.

  W sierpniu Kurdowie będąc w defensywie zwrócili się do Turcji, ale spotkali się z odmową. Dopiero wówczas poprosili o pomoc Iran i USA. Amerykanie rozpoczęli naloty na pozycje IS 8 sierpnia. Do walki z kalifatem Kurdowie potrzebują helikopterów i ciężkiego sprzętu.

  „Mówimy o państwie mającym wojskowe i ideologiczne umocowanie. Kalifat nie tylko chce, by wszyscy umieli posługiwać się bronią, ale także by każdy przeszedł ideologiczną indoktrynację (…) Będą walczyli na śmierć i życie i są niebezpieczni, ponieważ dobrze przeszkoleni” – zaznaczył Hussein.

  Zauważył też, że „mimo iż część sunnitów zamieszkujących tereny kontrolowane przez IS jest niezadowolonych z rządów dżihadystów, to jednak niezadowolenie to nie przekłada się na zorganizowany opór, w każdym razie nie ma takich oznak”.

  Przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA gen. Martin Dempsey w wystąpieniu w Kongresie powiedział ostatnio, że do pokonania kalifatu potrzebna jest sprawna armia w liczbie 80 tys. Kurdowie mają pod bronią ok. 30. tys. ludzi. Jak zaznaczył Hussein, mogą wspierać działania armii irackiej, ale nie mogą wyzwolić ogromnych połaci Iraku kontrolowanych przez IS. Nie wchodzi to w rachubę także z tego względu, że takich działań nie poparliby iraccy sunnici.

  Z kolei były minister spraw wewnętrznych w rządzie Tony’ego Blaira David Blunkett w artykule zamieszczonym w „Sunday Telegraph” napisał, że Arabia Saudyjska, Katar i Kuwejt sponsorują i chronią bojowników Państwa Islamskiego.

  „Rządy tych państw nie mogą na forum międzynarodowym obwieszczać wszem wobec chęci rozprawienia się z globalnym zagrożeniem ekstremizmem, a następnie na swoim własnym podwórku patrzeć pobłażliwie na tych, którzy zapewniają im środki do wprowadzania tych gróźb w czyn” – oświadczył.

 99. Filo said

  98
  Siggi
  General Petraeus Accused of Founding ISIS/ISIL:

  http://www.veteranstoday.com/2014/11/06/general-petraeus-accused-of-founding-isisisil/

 100. osoba prywatna said

  Słowiańskie badania nad DNA
  http://mojazadruga.blogspot.fr/2014/01/sowianskie-badania-nad-dna.html

 101. Siggi said

  Chłop potęgą jest i basta

  Właściwym zwycięzcą jest PSL, który znacząco wzmocni swoją pozycję w koalicji, uzyskując nieograniczone możliwości szantażowania partnerów w sejmikach wojewódzkich. Zapewne koalicja rządowa zablokuje ewentualne tendencje tworzenia koalicji PSL-PIS na poziomie wojewódzkim, ale jak znamy PSL – będzie to Platformę drogo kosztowało.

  Wstępne wyniki wczorajszych wyborów potwierdzają widoczny od wielu elekcji mechanizm, w którym o wynikach nie do końca decydują głosujący – największy wpływ mają nieobecni. Opisywany wielokrotnie brak alternatywy dla duopolu powoduje „głosowanie nogami” a raczej nóg tych oszczędzanie w dniu głosowania.

  Pobieżna analiza frekwencji o różnych porach wskazuje, że wyborcy przedpołudniowi stawili się prawie w komplecie, wieczorem zaś w lokalach było pustawo. Każdy, kto obserwuje wybory w Polsce wie od razu, że zwiastuje to przewagę PiS.

  Nieobecność wyborców PO dała możliwość PiS zdobyć nominalne zwycięstwo. Nie jest pewne jednak, czy zwycięstwo będzie skonsumowane. Właściwym zwycięzcą jest PSL, który znacząco wzmocni swoją pozycję w koalicji, uzyskując nieograniczone możliwości szantażowania partnerów w sejmikach wojewódzkich. Zapewne koalicja rządowa zablokuje ewentualne tendencje tworzenia koalicji PSL-PIS na poziomie wojewódzkim, ale jak znamy PSL – będzie to Platformę drogo kosztowało.

  Przegranym z całą pewnością jest SLD – obciążone jakąś klątwą 9%, których przekroczyć nie może. Wygrana wojna z Palikotem o rząd dusz na lewicy nie pomogła – tych dusz nadal jest bardzo niewiele. Dobrym pytaniem bez racjonalnej odpowiedzi jest – co się stało z wyborcami Ruchu Palikota? Ruchu tego nie ma, SLD nie zyskało, PO także – jak wyskoczyli znikąd tak w jakimś niebycie się rozpłynęli.

  Tzw. ruchy miejskie (nazywane nie bez powodu soja-latte lewicą ) czy komitety lokalne (skupiające niemieszczących się w partiach aktywistów) także wg wstępnych danych zapowiadanych rewolucji nie wywołały. KNP nie był w stanie powtórzyć sukcesu z wyborów europejskich, narodowcy są na bezpiecznie stabilnym poziomie.

  Zwycięstwo PiS ma duże znaczenie psychologiczne (i dla zwolenników i dla przeciwników tej partii) ale zapewne niewielkie praktyczne.

  Duże znaczenie ma natomiast przegrana PO – nawet nie dlatego, że przegrali z PIS, ale ze względu na wzmocnienie PSL.

  W PO zapewne trwa jakaś analiza. Wynik wyborów nie poprawia pozycji Ewy Kopacz – oczywiście nikt otwarcie nie przypisze jej pełnej odpowiedzialności za ten wynik – ale też nie może pochwalić się dobrym startem swojego szefowania. Część polityków PO zdaje sobie sprawę, że w domach zostało zapewne wielu z tych 2,5 mln, którzy źle znieśli manipulacje przy OFE. Zostali ci, których zniechęcił do głosowania na tę partię jej nieustanny dryf do konserwatyzmu światopoglądowego i etatyzmu w gospodarce. Tacy wyborcy nie zagłosują na PiS – ale zauważają, że zdobywców Madrytu prezes Kaczyński wyrzucił od ręki, a poseł Nowak spokojnie sprawdza czas na swoich zegarkach w klubowej ławie.

  Paradoksalnie jednak, wynik wyborów nie pozwoli PO na refleksję i powrót do liberalnych i obywatelskich haseł, dzięki którym mogła zmobilizować wyborców przeważających szalę na jej rzecz. Wzmocniony koalicjant – to wzmocnienie konserwatyzmu i etatyzmu w polityce rządu. Zapomnijmy o jakichkolwiek postulatach modernizacyjnych. PO w objęciach PSL swój dryf będzie kontynuowała.

  Twitter @Marcin_Celiński

 102. zeev said

  KiSSka фашист улибался :))))

 103. PiS to farbowany lis said

  Coś w kwestii władz samorządowych, nad którymi prawie wszyscy się tak zachwycają:
  http://wpolityce.pl/polityka/221706-obywatel-w-oligarchicznym-samorzadzie

 104. NyndrO said

  „Rosja wydala czterech polskich dyplomatów – podały Fakty TVN. Jak donosi agencja AFP, która przekazuje tę informację, zarzucono im „działalność niezgodną z ich statusem”. Polski MSZ na razie nie komentuje tych informacji.”

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polscy-dyplomaci-wydaleni-z-rosji/j7dsj

 105. Cracovia Pany! said

  -puk, puk
  -kto tam
  -kibice

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/relacja-srodka-piekla-marsz-niepodleglosci-2014-2014-11

 106. awkzim said

  Ad 104
  Panie NydrO trzeba być obiektywnym do końca. Jest to normalna retorsja za podobne działania Polski.

 107. maniek said

  Żyd Walcman – Poroszenko zapowiada wojnę totalną

  Żydowski oligarcha Walcman-Poroszenko, pełniący obecnie stanowisko prezydenta Ukrainy z nadania Waszyngtonu, grozi, że Ukraina „gotowa jest do scenariusza wojny totalnej” (czytaj: masowego ludobójstwa mieszkańców Donbassu).

  Ukraina nie chce wojny ale zmuszona jest do zachowania gotowości wobec każdego rozwoju wydarzeń. Takie oświadczenie złożył szef kijowskiej junty, żyd Walcman – Poroszenko, w wywiadzie udzielonym niemieckiej gazecie „Bild”. Fragmenty wywiadu opublikowane są na stronie internetowej gazety.

  „Jesteśmy gotowi do scenariusza wojny totalnej” – powiedział żydowski oligarcha. Według Walcmana – Poroszenki armia ukraińska jest obecnie …

  … czytaj dalej http://wolna-polska.pl/wiadomosci/walcman-poroszenko-zapowiada-wojne-totalna-2014-11

 108. maniek said

  Swietłana Kałmykowa „Rozczarowanie Pomarańczowego Majdanu”

  „Pomarańczowa rewolucja” na Ukrainie stała się symbolem całkowitego rozczarowania. Dziesięć lat temu Kijów objęły masowe akcje protestacyjne. Jednak już po roku Ukraińcy z trudem przypominali sobie w imię czego wyszli na Majdan. A dzisiaj o „pomarańczowych liderach” w ogóle się nie wspomina.

  22 listopada 2004 roku na Ukrainie odbyła się druga tura wyborów parlamentarnych. Zwolennicy Wiktora Juszczenki, który według wstępnych wyników przegrywał ze swoim przeciwnikiem Wiktorem Janukowyczem, wyszli na Majdan Niepodległości w centrum Kijowa z żądaniem unieważnienia wyników wyborów. Akcje protestacyjne trwały 2 miesiące, w czasie których uwaga całego świata była zwrócona na Ukrainę. Wydarzenia te przeszły do historii pod kolorową nazwą – „pomarańczowa rewolucja”.

  W rzeczy samej narodowy protest okazał się być zaplanowaną i dobrze przygotowaną akcją. Klasyczna kolorowa rewolucja posiadająca własnych sponsorów, organizatorów, „dowódców polowych” oraz setników. Głównym celem „pomarańczowego Majdanu”, podobnie jak EuroMajdanu, który rozpoczął się w ubiegłym roku – było przeprowadzenie przewrotu państwowego oraz zmiana władzy, mówi doniecki politolog Władimir Korniłow.

  Osobiście ani wtedy, ani teraz, nie używałem słowa „rewolucja” w odniesieniu do tych wydarzeń. Rewolucja – to zmiana ustroju państwowego, zmiana porządku. To co wydarzyło się wtedy oraz to co ma miejsce obecnie – to zmiana reżimu, obalenie porządku konstytucyjnego oraz dojście do władzy w sposób bezprawny ludzi, którzy zorganizowali ten przewrót.

  „Pomarańczowy protest” na Majdanie doprowadził do ….

  … czytaj dalej http://pl.novorossia.today/editor-s-choice/swiet-ana-ka-mykowa-rozczarowanie-pomara.html

 109. r4evers said

 110. Siggi said

  Wpis internauty pod tekstem głównym;

  Piotr (11:32)

  mój kuzyn spod Łosic się powiesił w sobotę …. handlował jabłkami , już kilka lat nie było różowo ; jednak w tym roku zapaść totalna ; banki go przycisnęły , komornik mu na przechowalnię wszedł ; kiedyś za czasów przed unijnych to był niesamowicie bogaty człowiek ; pobudował willę , nowoczesną przechowalnie kupił samochód z salonu ; Ruscy mu przyjeżdżali na podwórko i brali wszystko , płacili gotówką ; wstąpiliśmy do Unii , zamknęli granice , wprowadzili wizy i „Ruscy” mogli do Polski wjeśdżać 2 razy rocznie ; pojawili się wtedy wielcy eksporterzy którzy kupowali od takich jak mój kuzyn ale za pół pieniędzy już ; jabłka i inne owoce też szły do Rosji ; z tą różnią że kilka osób miała papiery na ich wywożenie a więc monopol; w tym roku wszystko się załamało ; tamtejsi rolnicy jakby im dać broń to poszliby na wojnę ramię w ramię z separatystami Putina , takie są nastroje; Unii SIĘ TAM NIENAWIDZI BO NA zach ód nic się nie da sprzedać ; „rynek otwarty ” jest bardziej zamknięty jak ruski ; tak więc wszyscy co nawołują do wojenek z Rosją to niech wezmą pod uwagę że tu w Polsce są ludzie którzy żyli z Rosji i oni stracili wszystko , a mędrków co się mądrzą że powinni gdzie indziej sprzedawać to by chyba zatłukli ; znam te klimaty ; to nie jest tak że cała Polska nienawidzi Rusków ;

 111. maniek said

  Prezydent Przemyśla wydaje 12 mln zł. na kultywowanie pamięci o UPA

  W projekcie budżetu miasta Przemyśl pt. “Lokalny Program Rewitalizacji Miasta na lata 2010-2015” znajdziemy zapis, gdzie postanowiono przeznaczyć 900 tys. zł na ochronę, konserwację Ukraińskiego Cmentarza Wojskowego w Przemyślu.

  Na wymienionym wyżej cmentarzu spoczywają żołnierze Ukraińskiej Powstańczej Armii, którzy jeszcze w 1946 roku atakowali i mordowali polską ludność zamieszkującą w miejscowości Bircza, pod Przemyślem. W budżecie natomiast nie znaleziono środków finansowych na polskie cmentarze, które nie są remontowane od wielu lat, mimo że potrzebują natychmiastowej renowacji.

  W dalsze części dokumentu zatwierdzonego przez prezydenta Przemyśla – Roberta Chomy możemy przeczytać o planowej renowacji zabytkowego budynku przy ul. T. Kościuszki 5, który został oddany Związkowi Ukraińców w Polsce. Na remont nieruchomości przeznaczono 3 mln zł. Ponadto kolejne prawie 8 mln zł trafi na remont siedziby greckokatolickiego arcybiskupa.

  http://pl.novorossia.today/publications/world/prezydent-przemy-la-wydaje-12-mln-z-na-k.html

 112. Siggi said

  Syjonistyczni Żydzi urzadzają manifestację w Pradze

  Posted on Listopad 17, 2014 – autor: rzeczpospolitapolska

  Dzisiaj, 17 listopada w stolicy Czech Żydzi urządzają manifestację przeciw prezydentowi M.Zemanowi. Dlaczego – ? – informuje o tym żydowska gadzinówka Michnika. Okazuje się, że można wykorzystać żydo-media jako źródło informacji, pod warunkiem nałożenia na ich przekaz filtru, który spełni warunek swoistego translatora: to co złe dla syjonistów jest dobre dla europejskich narodów.

  Dariusz Kosiur

  * * *
  dalej;
  http://suwerenna.wordpress.com/2014/11/17/syjonistyczni-zydzi-urzadzaja-manifestacje-w-pradze/

 113. maniek said

  17.11.14. Noworosja: w donieckiej filharmonii odbył się „Festiwal Kultury Polskiej”


  Quwa a kaczysław krzyczy sława banderowcom, w neokoloni PL bandera tv tego nie pokaże.

 114. krzysiek4 said

  Strona http://www.polskawalczaca.com wkrótce znów będzie działać.
  Pozdrawiam.

 115. koralgol said

  http://pikio.pl/nagie-fdeministki-sprofanowaly-krzyze-w-watykanie-video/

 116. matirani said

  Wpadla mi w rece niesamowita pozycja, wyglada ze jeszcze nie rozpropagowana w Gajówce:
  http://polskaksiegarnianarodowa.pl/pl/p/MSZ-polski-czy-antypolski/269
  Czytam z najwyzszym zaciekawieniem, bo ilosc info jaka podaje jest fenomenalna. Etniczne kulisy wyboru pracowników MSZ obnazone.
  Ok, wiem ze wiekszosc z nas to wie, ale ten podrecznik wiedzy o kulisach przyda sie do kazdej dyskusji z szabes gojami czy sajaninami no i do przekonania niedowiarków naiwnych.

  Były polski ambasador tropi Żydów w książce „MSZ – polski czy antypolski?”. Uderza w Geremka, Sikorskiego i Buzka.
  Kamil Sikora pisze:
  „MSZ – polski czy antypolski?” – dzieło byłego ambasadora w Syrii, to popisowy wytwór tzw. judeosceptycyzmu. Krzysztof Baliński analizuje w nim kadry ministerstwa spraw zagranicznych w kolejnych rządach. Zarzuca im zasiedlanie resortu przez Żydów, „Białorusinów z Białegostoku i Olsztyna” czy „wiadome mniejszości”. Autor tych rewelacji publikuje też w „Warszawskiej Gazecie”, a obok jego artykułów pojawiają się felietony liderów Ruchu Narodowego czy posłów PiS.
  Wydawca niszowej „Warszawskiej Gazety” postanowił też wydrukować książkę jednego z jej publicystów. „MSZ – polski czy antypolski?” to wyraźnie antysemickie dzieło Krzysztofa Balińskiego, byłego ambasadora w Syrii w latach 1991-94. Celem ataków i insynuacji stają się absolutnie wszyscy, a szczególnie ministrowie spraw zagranicznych po 1989 r. – opisuje „Gazeta Wyborcza”. Bronisław Geremek miał „oprócz tak licznej mniejszości etnicznej” zatrudniać „mniejszości seksualne, czyli zboczeńców”. Ale krytykowani są też Anna Fotyga i jej zastępca Witold Waszczykowski oraz Lech Kaczyński, zbyt otwarty na dialog z Żydami. Poza tym MSZ to według Balińskiego siedlisko funkcjonariuszy PRL-u.

 117. Boydar said

  Ciekaw jestem, czy profanacje się sumują. Bo jeśli nie, to tylko zmarzły bidulki.

 118. maniek said

  Wraz z jubileuszem 10-lecia działalności Polskiego Towarzystwa Kulturalnego „Polonia“, w donieckiej filharmonii , w dniu 14.11.2014, został zorganizowany koncert „Pod hałdami Donbasu“.

  Polonez pod hałdami Donbasu cz. 1

  Polonez pod hałdami Donbasu cz. 2

  Polonez pod hałdami cz. 3

  Polonez pod hałdami cz. 4

  Piąta ostatnia i najlepsza część Poloneza pod hałdami Donbasu:) po góralsku;)

 119. Nie Mam Nicka said

  Odnośnie tego, co napisałem w poprzednich ”Wolnych tematach”:

  Zanim mnie ktoś bezmyślnie obrazi, niech sam wybierze się na forum ”tradycji katolickiej” traditia.fora i napisze coś przeciwko neobanderowcom, a sam się przekona jak wyleci z hukiem z forum!

  Po drugie panie Gajowy sam pa może wejść na temat w traditia.fora i zobaczyć JAK ADMIN (TERESA) I POZOSTALI FORUMOWICZE ŁAMIĄ REGULAMIN TEGO FORUM POLITYKUJĄC NA RZECZ NEOBANDERYZMU!

  Tak więc na traditia.fora łamać Regulamin mogą tylko przeciwnicy Rosji i zwolennicy UPA. Pozostałe komentarze są usuwane. Ochrzan od pani Teresy można dostać również za wklejanie linków do Gajówki. Na traditia.fora uważają portal Maruchy za zło straszne. Proszę sobie to sprawdzić, jeśli ktoś nie wierzy!

  To tyle na ten temat.

  A co do bieżących wydarzeń w Polsce chciałbym dodać tyle:

  PełO i tak wygra wybory samorządowe. PKW ma podobno jakieś ”problemy” z liczeniem głosów.

  Bo nieważne kto głosuje, ważne kto te głosy liczy!

 120. Maciej said

  Orban i jego administracja znowu w akcji:

  http://www.polskiportal.net/classifieds/116/727/zagraniczne-firmy-maja-placic-po

 121. JO said

  ad.79. Uzupelniam i prostuje, ze II RP powstala jako planowane panstwo MASONSKIE, ktorym sie ostatecznie stala po przewrocie majowym i zmianie Konstytucji w 1926 roku, czyli 8 zaledwie lat po oficjalnym powstaniu II RP. Zmieniono wowczas Konstrytucje, w ktorej juz nie odwolywano sie do Boga, gdzie religia Katolicka nie byla Panujaca a Orla Bialego zamieniono na „Wrone” przebita dwiema masonskimi gwiazdami pozbawiajac tego symbolu- ptaka Korony zamknietek Krzyzem, symbolu Katolickiego, niepodleglego Panstwa. Taki Herb Panstwa mamy w III RP zwana PRL Bis

  Jednoczesnie protesujac wzgledem niedomowiem tekstu, informuje, ze II Rzeczpospolita powstala tylko i wylacznie, ze tak postanowil Ostatni CAR Rosji, ktory byl jednoczesnie Krolem Polski.

 122. JO said

  ad.118. Drogi Panie doceniam Pana prace. Prosze obserwowac Gajowke, w ciagu kilku miesiecy bedzie mialo tu miejsce pewne znaczace wydarzenie , wazne dla tego m.in co Pan robi. Prosze byc z nami a dzialoania , ktore Pan wykonuje beda WSPOLNE ….

  JO

 123. JO said

  re.122. tak w ogole, to gdyby byl Pan uprzejmy do mnie napisac. Moj adres meilowy Pan znajdzie na zakladce dzialanie.

 124. maniek said

  122 & 123 JO
  ok

 125. maniek said

  Potęga Chin zasilana rosyjskimi surowcami będzie rosła szybciej

  Zachód nie spodziewał się, że ceną za obrażenie i wojnę gospodarczą z Federacją Rosyjską będzie strategiczny zwrot tego państwa na Wschód. Jeżeli jeszcze ktoś miał jakiekolwiek resztki złudzeń, to po tym jak hołubiono pana Władimira Putina podczas ostatniego szczytu w Pekinie musiała mu opaść zasłona z oczu. Nawet na oficjalnej fotografii, pan Barack Obama został postawiony w dużej odległości od chińskiego gospodarza, który stojąc w centrum po swojej prawej miał Prezydenta Federacji Rosyjskiej. Owszem to tylko symbol, ale było w nim odzwierciedlone proste przesłanie, – kto jest bliżej.

  Zachód już rozumie, że przegrywa w nie swojej strategicznej grze o Ukrainę, która w istocie nie jest stawką, jest jedynie polem gry o Rosję, jaką toczy wielki sojusznik zza wielkiej wody, który ma mnóstwo własnej ropy i gazu, natomiast Europa musi te dobra importować.

  Europa właśnie sobie uświadomiła, że …..

  …. Czytaj dalej http://obserwatorpolityczny.pl/?p=27432

 126. maniek said

  Click to access b3923acad0ceprem-rapport-mh-17-en-interactief.pdf

 127. maniek said

  Wywiad prezydenta Rosji Władimira Putina dla niemieckiego kanału ARD

  Władimir Putin w wywiadzie dla niemieckiej telewizji ARD odpowiedział na pytania Huberta Seipela na temat sytuacji na Ukrainie, sankcji i stosunków Rosji z UE. Wywiad odbył się 13 listopada we Władywostoku.

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_17/Wywiad-prezydenta-Rosji-Wladimira-Putina-dla-niemieckiego-kanalu-ARD-4270/

 128. Tralala said

  ad 119 co nie ma Nicka

  Wierzy, wierzy, p. Teresa robi na tym forum co chce i jak chce, i to pod kazdym wgledem. Àle to jest chyba jej wlasne forum, „nespa”?

 129. Marcin said

  Z forum onetu:

  My tu o Ukrainie, a nasi rządzący jaja sobie robią. W projekcie budżetu miasta Przemyśl pt. “Lokalny Program Rewitalizacji Miasta na lata 2010-2015” znajdziemy zapis, gdzie postanowiono przeznaczyć 900 tys. zł na ochronę, konserwację Ukraińskiego Cmentarza Wojskowego w Przemyślu. Na wymienionym wyżej cmentarzu spoczywają żołnierze Ukraińskiej Powstańczej Armii, którzy jeszcze w 1946 roku atakowali i mordowali polską ludność zamieszkującą w miejscowości Bircza, pod Przemyślem. W budżecie natomiast nie znaleziono środków finansowych na polskie cmentarze, które nie są remontowane od wielu lat, mimo że potrzebują natychmiastowej renowacji. W dalsze części dokumentu zatwierdzonego przez prezydenta Przemyśla – Roberta Chomy możemy przeczytać o planowej renowacji zabytkowego budynku przy ul. T. Kościuszki 5, który został oddany Związkowi Ukraińców w Polsce. Na remont nieruchomości przeznaczono 3 mln zł. Ponadto kolejne prawie 8 mln zł trafi na remont siedziby greckokatolickiego arcybiskupa. Mnie już szlag trafia!

  autor: kokon

 130. yasioo said

  122 Polaków zamordowanych w Nalibokach przez żydowską bandę 8.05.1943r

  http://www.ojczyzna.org/zydowska_rzez_w_nalibokach.html

 131. Griszka said

  https://marucha.wordpress.com/2014/11/16/jakie-beda-konsekwencje-zniszczenia-rosyjskiego-samolotu/#comment-429787

  Ten wpis nie jest mojego autorstwa

 132. maniek said

  AD 129 Marcin

  Patrz na 111 To będzie więcej jak 900tys
  https://marucha.wordpress.com/2014/11/15/wolne-tematy-70-2014/#comment-429891

 133. maniek said

  Życie w schronie Gorlovka

 134. maniek said

  Baderowskich morderców będą leczyć kiedy polaków nie leczą bo bantustan neokolonia PL nie ma dla nich forsy , ale na mordy w Iraku i dla morderców banderowskich kasa się znajdzie.
  —-
  Ukraińscy żołnierze ranni w walkach wyleczą się w Polsce
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Ukrainscy-zolnierze-ranni-w-walkach-wylecza-sie-w-Polsce,wid,17038758,wiadomosc.html?ticaid=113d24

 135. osoba prywatna said

  ZBIGNIEW STONOGA PRZESTROGA

 136. maniek said

  Rosyjska gra w pokera z syjonazistami

  Opublikowane przez rosyjską telewizję zdjęcie satelitarne rzekomego zestrzelenia malezyjskiego samolotu nad Ukrainą przez myśliwiec Mig-29 jest już na pierwszy rzut oka fałszywką. Podobne opinie słychać w polskojęzycznych ścierwomediach, ale nie usłyszycie tam żadnych logicznych argumentów na ten temat, gdyż mogło by to spowodować panikę np. wśród żołnierzy. Mówi się bowiem powszechnie, że Rosjanie są daleko w tyle za Amerykanami, jeśli chodzi o wyposażenie i technologię wojskową. Natomiast jeśli to zdjęcie jest autentyczne, to byłby to dowód na coś wręcz przeciwnego.

  spysattelitemh17

  Zdjęcie, jeśli jest autentyczne, zostało zrobione z samolotu lub drona, lecącego nieco powyżej obu samolotów. Najniższa orbita satelity to ok. 100 km, samoloty leciały na wysokości ok. 10 km, tak więc powinny być o 10% większe od tła, czyli pól. Rzekomy Su-25 musiałby mieć więc długość około kilometra. Rosjanie doskonale wiedzieli publikując o zdjęcie, że jest to sprawa oczywista, po co więc kłamali twierdząc, że przechwycono je z satelity obserwacyjnego? Z kolei na rosyjskich forach internetowych pojawiła się informacja, że zdjęcie przechwyciła Wikileaks. Wygląda to więc na operację psy-op od samego początku. Bawią się syjonazistami jak kot z myszką – i tym razem to oni pociągają za sznurki.

  Wiedzą, że syjonazistowska stwierdzi jedynie, że to jest kolejna „rosyjska fałszywka” i nie będzie analizować dalej co się naprawdę stało z malezyjskim samolotem. Analiza pociągnęła by za sobą ponowny wzrost zainteresowania co naprawdę się stało z malezyjskim samolotem, a w interesie zbrodniarzy jest to by opinia publiczna o całej sprawie zapomniała.

  Choć w niektórych mediach zachodnich, w tym alternatywnych, słychać opinie, że Rosjanom podrzucono fałszywkę, to trudno uwierzyć by nie było tam ekspertów i nie zrobiono dokładnej analizy. Nawet dla niedoświadczonego oka jasne jest, że rzekomy Su-25 nie jest tymże Mig-iem (jest to raczej Su-27), a rzekomy MH17 ma logo linii malezyjskich w niewłaściwym miejscu i jest to raczej Boeing 767, a nie 777.

  Są nawet bezpośrednie dowody na to, że zdjęcie jest fałszywką sklejoną z kilku innych zdjęć. Np. Veli-Pekka Kivimäki, bloger, który zajmuje się sprawami militarnymi, znalazł w Google Earth tło – jest to fragment zdjęcia z 28/08/2012 (koordynaty: 47°57’12.22″N, 37°50’4.09″E).

  Rosjanie grają więc w pokera ze światowymi lichwiarzami, metodami, które oni od dawna sami stosują.

  Jim Stone (jimstonefreelance.com) uważa, że najważniejszą przeszkodą na drodze syjonazistów do ogłoszenia ich upragnionego „Rządu Światowego” i rzezi 6 miliardów gojów jest właśnie Rosja. Nie przewidzieli jednak, że ta po cichu przygotuje się solidnie do ostatecznej rozgrywki i że przejęty przez nich potencjał militarny USA może okazać się niewystarczającym.

  Doskonałym przykładem na możliwości Rosjan jest to co się z amerykańskim niszczycielem USS Donald Hook. 10 kwietnia 2014 r. najnowszy niszczyciel 4 generacji wpłynął na wody Morza Czarnego. Zaopatrzony w 56 pocisków Tomahawk o zasięgu do 2,500 km i w system bojowy Aegis, który zapewnia śledzenie i niszczenie setek celów jednocześnie, 4 wielki radary o mocy odpowiadającej kilku stacjom każdy, był bezradny, kiedy dwa dni później, 12 kwietnia, przeleciał nad nim rosyjski bombowiec taktyczny Su-24. Bombowiec nawet nie wiózł bomb, jedynym jego dodatkowym wyposażeniem był koszyk z bronią elektroniczną podwieszony pod kadłubem.

  Rosyjska elektronika unieruchomiła całkowicie wszystkie radary, obwody, systemy transmisji informacji, a „fenomenalny” system Aegis stał się ślepy, niemy i głuchy. Następnie Su-24 bezkarnie wykonał 12 przelotów nad niszczycielem i spokojnie odleciał. Rosjanie udowodnili, że im bardziej zaawansowana jest technologia tym łatwiej jest ją unieszkodliwić.
  Możemy sobie wyobrazić jak wpłynęło to na morale załogi niszczyciela, wiadomo także ……

  Czytaj dalej … http://www.monitor-polski.pl/rosyjska-gra-w-pokera-z-syjonazistami/

 137. osoba prywatna said

  Z cyklu pieszczoty RP dla Stonogi

 138. osoba prywatna said

  Zbigniew Stonoga odkupił wierzytelność Mariusza Sokołowskiego

 139. zeev said

  Ростислав Ищенко: Проект Украина завершен
  http://politikus.ru/articles/35823-rostislav-ischenko-proekt-ukraina-zavershen.html

  Взять за грудки или пожать руку
  http://politikus.ru/articles/35776-vzyat-za-grudki-ili-pozhat-ruku.html

  http://i57.tinypic.com/209343m.png :))))

  bażant na piwie z grzybami- bardzo wartościowy:)))))

 140. osoba prywatna said

  Może coś się u nas zmieni ? Zbigniew Stonoga

 141. osoba prywatna said

  Bandyci, straż miejska, policja – a POLITYCY i patologiczny system

 142. Marucha said

  Re 119:
  Żałować należy, iż forum podające się skupiające katolików tradycyjnych jest zarządzane przez niewłaściwą osobę, ale cóż – to jej prywatne forum (o ile wiem) i reprezentuje jedynie jej osobiste poglądy, a nie ma nic wspólnego z FSSPX czy innymi grupami tradycjonalistów.
  Innymi słowy: to jest forum pani Teresy, a nie Tradycji.

 143. maniek said

 144. osoba prywatna said

  Robią nas w konia: oZUSowanie umów zleceń – masakra śmieciowych partii i mediów #85

 145. https://marucha.wordpress.com/2014/11/17/gospodarka-polski-nie-wyjdzie-z-sankcji-przeciwko-rosji-bez-strat/#comment-429917

  Nowy kryptonim operacyjny trolla wielu ksywek. Tym razem legitymuje się jako Klucznik Gerwazy.

 146. revers said

  ad 98, 99

  dodajcie do tego 25 milionow darmowo rozdanych przez safalistow z Kolonii ksiag Koranu dla euro dzihadzistow, isisow, kalifatyjczykow a bedzie kolejna armia czosnkowo-mcdonaldowa obok czekoladowej armii poroszenki neobanderowcow, z importu pentagonu, mazi,cia,mossadu..

 147. bubek said

  Myslimy o POLSCE a czas na obejzenie filmiku i sprawdzeniu tej pani.

  .https://www.youtube.com/watch?v=GbKcRG0T8vc

  CO MYSLICIE

 148. JustAndrew said

  Pustynni piraci: paramilitarne siły Państwa Islamskiego terrorystyczną grupą amerykańskich korsarzy XXI wieku?

  Czym jest ISIS? Jeśli wierzysz propagandzie rozpowszechnianej przez władze i media korporacyjne, to prawdopodobnie nadal uważasz, że ISIS jest oddolną, podszytą islamską ideologią organizacją, bez żadnych powiązań z obcymi służbami specjalnymi, takimi jak amerykańska (CIA), brytyjska (MI6), pakistańska (ISI), turecka (współpracująca z NATO), saudyjska czy wreszcie izraelska agencja wywiadowcza.

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/11/05/pustynni-piraci-paramilitarne-sily-panstwa-islamskiego-terrorystyczna-grupa-amerykanskich-korsarzy-xxi-wieku/

 149. osoba prywatna said

  Niestety, dzwięk nie jest najlepszy.
  Spotkanie z autorem PodziemnaTV – Konradem Danielem

 150. @119 NWN

  „PełO i tak wygra wybory samorządowe. PKW ma podobno jakieś ”problemy” z liczeniem głosów.
  Bo nieważne kto głosuje, ważne kto te głosy liczy!”

  „Ruskie serwery” dały wygraną PiS.
  Co do forum traditia to widocznie jest tam duże stężenie pisiuarów. To nie są moje klimaty.

 151. maniek said

  ad 143

  Ten cytat trolla mówi wszystko za siebie
  „Nie chciałbym tutejszym ekonomicznym autorytetom psuć humoru, ale wg moich danych (a dane mam z pierwszej ręki)”

  buhahahaha

 152. maniek said

  Ukraińska europejskość banderopiteków

 153. osoba prywatna said

  Zbigniew Stonoga ujawnia prawdziwy cel zakupu wierzytelności Mariusza Sokołowskiego

 154. osoba prywatna said

  Kryminalne zagadki Warszawy-Odc.1 Trzepanie dywanu

 155. ALI BABA said

  ad 33 Ten Buchanan te swoje wypociny może wsadzić sobie w 4 litery…bo już przed II WS kilka lat Churchill wyraźnie powiedział TA WOJNA BĘDZIE ANGIELSKĄ WOJNA I JEJ CELEM JEST ZNISZCZENIE NIEMIEC..!! I TO ŚCIERWO ANGIELSKIE POWIEDZIAŁO W 45…”MOGLIŚMY ZAPOBIEC TEJ WOJNIE BEZ 1 WYSTRZAŁU , GDYBYŚMY CHCIELI, ALE NIE CHCIELIŚMY..!! TO SAMO ŚCIERWO JUŻ W ROKU 1934 POWIEDZIAŁO…”NIEMCY MUSZĄ ZOSTAĆ ZNISZCZONE, TYM RAZEM OSTATECZNIE..”! PS CYTATY TE SĄ ZE STRON NIEMIECKIEJ LUPO CATTIVOBLOG. COM

 156. Siggi said

  Daleki jestem,może ostatni,który nie traktował by jego wypowiedzi poważnie.Czasem on mówi w zastępstwie kogoś z Kremla,ale to kwestia taktyki.
  Z kolei często z wystąpień W.W.Putina najważniejsze to czego nie powiedział…

  Boże! Chroń Rosję i Jej Prezydenta! Władymira Żyrynowskiego też…!

  Żyrinowski: trzecia wojna światowa wybuchnie z winy Ukrainy

  Wła­di­mir Ży­ri­now­ski ostrze­ga, że kry­zys ukra­iń­ski może do­pro­wa­dzić do wy­bu­chu III wojny świa­to­wej. Ro­syj­ski de­pu­to­wa­ny ko­lej­ny raz prze­wi­du­je roz­biór Ukra­iny su­ge­ru­jąc, że Pol­ska weź­mie Lwów, Tar­no­pol, Iwa­no-Fran­kowsk i inne mia­sta.

  Władimir Żyrinowski

  Foto: AFP

  Władimir Żyrinowski

  W opi­nii szefa Li­be­ral­no-De­mo­kra­tycz­nej Par­tii Rosji, III wojna świa­to­wa jest jak naj­bar­dziej praw­do­po­dob­na.

  Ro­syj­ski po­li­tyk po­rów­nał Ukra­inę do Ser­bii z 1914 r., która stała się iskrą za­pal­ną dla roz­pę­ta­nia glo­bal­ne­go kon­flik­tu. Ży­ri­now­ski po raz ko­lej­ny pro­gno­zu­je roz­biór Ukra­iny su­ge­ru­jąc, że Pol­ska weź­mie Lwów, Tar­no­pol, Iwa­no-Fran­kowsk i inne mia­sta.

  – Ukra­ina pro­wa­dzi Eu­ro­pę do wojny i jest pod­że­ga­czem do wy­wo­ła­nia świa­to­we­go kon­flik­tu – cy­tu­ją słowa Ży­ri­now­skie­go ro­syj­skie agen­cje.

  To nie pierw­sza tego typu wy­po­wiedź Wła­di­mi­ra Ży­ri­now­skie­go. To on był jed­nym z au­to­rów listu Dumy Pań­stwo­wej do Po­la­ków, aby za­bra­li sobie dawne pol­skie zie­mie, obec­nie le­żą­ce w gra­ni­cach Ukra­iny.

  „Problemy wojny i pokoju będzie rozstrzygać jeden człowiek”

  – III Wojna Świa­to­wa, czyli kon­flikt mię­dzy Fe­de­ra­cją Ro­syj­ską i Za­cho­dem o Ukra­inę ozna­czał­by dla Pol­ski i kra­jów bał­tyc­kich zmie­ce­nie z po­wierzch­ni ziemi – po­wie­dział w sierp­niu lider na­cjo­na­li­stycz­nej Li­be­ral­no-De­mo­kra­tycz­nej Par­tii Rosji (LDPR) Wła­di­mir Ży­ri­now­ski.

  Ży­ri­now­ski udzie­la­jąc ob­szer­ne­go wy­wia­du dla pań­stwo­wej te­le­wi­zji in­for­ma­cyj­nej Ros­si­ja 24 stwier­dził, że w kwe­stii III wojny świa­to­wej, pre­zy­dent Fe­de­ra­cji Ro­syj­skiej pod­jął już de­cy­zję. – Wszyst­kie pro­ble­my wojny i po­ko­ju, a dzi­siaj są one zwią­za­ne z Ukra­iną, bę­dzie roz­strzy­gać jeden czło­wiek – głowa pań­stwa ro­syj­skie­go – oznaj­mił przy­wód­ca LDPR, do­da­jąc, że żadne plany NATO czy dy­rek­ty­wy pre­zy­den­ta USA Ba­rac­ka Obamy nie będą miały ja­kiej­kol­wiek mocy.

  Po­li­tyk po­wo­łu­jąc się na hi­sto­rię i ana­lo­gie, przy­po­mniał kto de­cy­do­wał o po­przed­nich glo­bal­nych kon­flik­tach – głowa pań­stwa ro­syj­skie­go. W przy­pad­ku I wojny świa­to­wej był to car Mi­ko­łaj II, na­to­miast ini­cja­to­rem i osta­tecz­nym de­cy­den­tem w kwe­stii wy­bu­chu II wojny świa­to­wej, był Józef Sta­lin. Lider LDPR twier­dzi, iż III wojna świa­to­wa to naj­waż­niej­sza de­cy­zja, a zatem o jej słusz­no­ści musi za­de­cy­do­wać nie kto inny jak głowa pań­stwa ro­syj­skie­go. – Je­stem prze­ko­na­ny, że de­cy­zja zo­sta­ła już pod­ję­ta. Bę­dzie stop­nio­wo po­da­wa­na do wia­do­mo­ści, by oni się za­sta­no­wi­li, czy chcą znowu spa­lo­nej Eu­ro­py – po­wie­dział.

  (jam)

 157. zofia said

  ad 127
  Ten wywiad W Putina powinni przeczytac biskupi w Polsce oraz ks T Rydzyk
  Tak powinno wygladac ewangeliczne Tak-Tak oraz Nie – Nie.
  Zamiescila ten wywiad nawet Interia Jeszcz raz podaje link

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-putin-w-ard-boimy-sie-ze-ukraina-moze-zdryfowac-w-strone-neo,nId,1553646?parametr=fakty_dol

 158. Boydar said

  BANDEROPITEK

  Wypadało by to do Wikipedii wrzucić

 159. Siggi said

  „Wielka dwudziestka”: Remis na szczycie

  Foto: RIA Novosti/Siergiej Guniejew

  Władimir Putin jest zadowolony z wyników szczytu „dwudziestki”. Według prezydenta Rosji, był on powściągliwy i odbył się w życzliwej atmosferze. Przywódca państwa poinformował o tym podczas konferencji prasowej w sprawie wyników pracy forum, które zakończyło się w australijskim mieście Brisbane.

  Analitycy z kolei zwracają uwagę na bezprecedensowy nacisk, który starali się wywrzeć na rosyjskiego lidera organizatorzy szczytu. I podkreślają: dzięki dyplomatycznej wytrzymałości Putina państwa w Brisbane „zremisowały”.

  Obiad końcowy przywódców państw „dwudziestki” odbył się bez Władimira Putina. Rosyjski lider wolał się wyspać przed pójściem do pracy, dlatego wysłał na spotkanie ministra gospodarki Antona Siłuanowa. Aby nie doszło do spekulacji na ten temat, prezydent Rosji wyjaśnił: przed nim 18-godzinny lot – i prosto z samolotu do pracy. W australijskim Brisbane Putin odbył jedną ze swoich najbardziej odległych podróży: w ciągu ośmiu dni zdążył on odwiedzić Pekin, gdzie uczestniczył w dwudniowym szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) oraz Władywostok.

  Końcowy komunikat szczytu G20 nie zostanie zapamiętany. Jedyny punkt, na którym zatrzymuje się wzrok – obietnica ogólnego wzrostu gospodarki „dwudziestki” do 2018 roku o 2%. Takie niezbyt imponujące rezultaty tłumaczone są bardzo prosto, podkreśla dyrektor departamentu analitycznego grupy inwestycyjnej Nord-Capital Władimir Rożankowski.

  Na chwilę obecną nie ma planu koncepcyjnego rozwoju gospodarki. Już ósmy szczyt „dwudziestki” konstatuje fakt, że mechanizmy starzeją się i potrzebne są jakieś nowe. Właściwie to o czym Rosja nieustannie informowała – iż powinien istnieć wielobiegunowy świat z różnymi walutami.

  Zachodnim państwom członkowskim G20 rosyjskie propozycje oczywiście się nie podobają. O tym, że nie chcą one pojawienia się nowych „ośrodków władzy” na frontach gospodarczych i politycznych, mówią również wysiłki podejmowane przez organizatorów, aby maksymalnie rozstawić po kątach Rosję i Chiny. Najwidoczniej poważnie obawiają się oni porozumienia między Moskwą i Pekinem w sprawie rozliczeń w juanach i rublach.

  W rezultacie główne wydarzenie miało miejsce poza spotkaniami roboczymi – w związku z tym, że nie było poświęcone gospodarce, a polityce, zauważa dyrektor Międzynarodowego Instytutu Ekspertyz Politycznych Jewgienij Minczenko.

  Kluczową kwestią była Ukraina, przy czym doszło do bardzo wyraźnego podziału. Proszę zwrócić uwagę, że Putin bardzo pozytywne porozmawiał z przedstawicielami państw azjatyckich na szczycie BRICS i APEC. Jednak w tym samym czasie okazało się, że przedstawiciele Zachodu nie są skłonni do dialogu z Putinem. Wywierano na niego ogromną presją w celu zmuszenia go do rezygnacji z Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej. Właśnie dlatego nie doszło do dialogu, a Putin wcześniej opuścił szczyt. Doszło tymczasem do podziału starych gospodarek: Europa, Stany Zjednoczone i satelity świata anglosaskiego w obliczu Australii i Kanady – z jednej strony, a z drugiej – gospodarki wschodzące, takie jak Chiny, Indie i Rosja.

  Zdecydowany brak woli ze strony Waszyngtonu do rozstania się ze swoją hegemonią coraz bardziej dzieli świat na dwa obozy. Na tych, którzy są zadowoleni z takiego porządku światowego oraz tych, którzy nie chcą pogodzić się z rolą „ubogiego krewnego”. W każdym razie w Brisbane Zachód nie zdołał narzucić rosyjskiemu przywódcy swoich zasad gry, uważa główny pracownik naukowy Instytutu Filozofii Rosyjskiej Akademii Nauk Władimir Szewczenko.

  Na razie strony zremisowały. Nie udało nam się przekonać ich, że należy dążyć do poprawy stosunków, wzajemnego zrozumienia. Z drugiej strony, nie udało im się narzucić nam ich zasad gry. Dlatego najważniejsze jest jeszcze przed nami.

  Podczas szczytu „dwudziestki” Władimir Putin spotkał się z szefami państw i rządów krajów BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, RPA). Zdaniem ekspertów, to spotkanie jeszcze raz podkreśliło fundamentalną zmianę w światowej polityce w kierunku jeszcze niedawno „rozwijającej się piątki”, co zostało zauważone nawet na poziomie G20.

  Jak zwracają uwagę obserwatorzy, na szczycie „wielkiej dwudziestki” Putin zachowywał się dość pewnie siebie – w przeciwieństwie do Baracka Obamy. Pomimo iż Putin nie postawił sobie za zadanie, aby zadowolić zachodnich przywódców. Przed wyjazdem do Australii dał on jasno do zrozumienia: nie ma on zamiaru ani prosić o zniesienie sankcji, ani poniżać się przed nimi. Ogólnie rzecz biorąc działania Putina doprowadzą teraz do tego, że rola Rosji jako niezależnego ośrodka przyciągania jedynie wzrośnie.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_17/Wielka-dwudziestka-Remis-na-szczycie-7709/

 160. Siggi said

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/222396-najbardziej-skandaliczne-wybory-w-iii-rp-takich-rzeczy-nie-widziano-nawet-w-prl

 161. Siggi said

  faszysta,faszysta,faszysta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 162. revers said

  A zlota ukrainskiego NIET, przed majdanem bylo tego za 1,8 mld papiera, potem tylko 1 mld, teraz ZERO uncji.

  Tyle warte sa zachodnie demokracje, w pierwszej kolejnosci wioda do wyplukania z rezerw zlota. Znowu ten Putin? Rosje to samo moze spotkac, pamietajac ze ostatni car Rosji Mikolaj II mial tez depozyty u Nowojorskich jewro banksterow.

  http://politnews.net/2413

 163. Jeśliś durny – idź do urny

  Choć lekarzem ja nie jestem

  I nic nie mam ze znachora

  To ja widzę, że ma Polska

  Jest naprawdę ciężko chora.

  Dziwny wirus atakuje

  W ludziach geny uczciwości

  Geny prawdy i honoru

  Oraz gen przyzwoitości.

  Wszędzie szwindle i przekręty

  Co dnia skandal i afera

  A rodakom włos się jeży

  I w kieszeni nóż otwiera.

  Najciekawsze, że mistrzami

  Wszystkich tych niegodziwości

  Są dziś ludzie, którzy winni

  Być ostoją moralności.

  Pamiętamy, kiedy w Sejmie

  Powołując się na Boga

  Każdy z nich zapewniał naród

  Jak to mu Ojczyzna droga.

  Jak tu dumnym nie być z posła

  I go chłostać wyzwiskami

  Kiedy chłop to europejski

  Z wielką klasą i jajami.

  Nie wiem tylko z jakiej racji

  Za występy, loty i trunek

  Ma się złożyć solidarnie

  Cała Polska na rachunek?

  Za te wszystkie nadużycia

  Za te kanty i skandale

  Kreatury już od dawna

  Gnić powinny w kryminale.

  W kraju, gdzie do pierdla idzie

  Chory chłopiec za batona

  Toleruje się oszustwa

  I przekręty w milionach.

  Chciałem wybrać się w niedzielę

  Z mą rodzinką na wybory

  Ale dziś się zastanawiam

  Czy to ja nie jestem chory?

  Czy naprawdę chcę przy urnie

  Być znów jednym z naiwniaków

  I świadomie błogosławić

  Hipokrytów i cwaniaków?

  Dostalam ten utworek dzisiaj od kolezanki z Polski. Satyra na ‚wyborocow’ i nie.

 164. NyndrO said

  Ad 106.* A Pan myśli,że ja tego nie wiedziałem?

 165. Siggi said

  Koniec Włoch, jakie znamy

  Napisał(a): Mateusz Mazzini w wydaniu 45/2014.

  Zmniejszenie liczby senatorów, znaczące ograniczenie ich kompetencji i eliminacja dożywotnich mandatów senatorskich – to tylko niektóre głośne postulaty reformy instytucjonalnej wprowadzonej przez rząd Mattea Renziego. Choć premier nie był obecny na sierpniowym, pierwszym głosowaniu nad projektem ustawy autorstwa ministry Marii Eleny Boschi, natychmiast po ogłoszeniu wyników dumnie oznajmił na Twitterze: „Potrzeba czasu, na pewno zdarzą się potknięcia, ale nikt i nic nie będzie w stanie zatrzymać zmian, które dziś zapoczątkowaliśmy”. Zamiast 315 członków włoski Senat będzie liczył zaledwie 100. Nowa ustawa pozbawia senatorów państwowego uposażenia, co ma dać oszczędności do 50 mln euro rocznie. Po reformie Senat przeistoczy się w ciało doradcze.

  Zamiast 315 członków włoski Senat będzie liczył zaledwie 100

  Zmniejszenie liczby senatorów, znaczące ograniczenie ich kompetencji i eliminacja dożywotnich mandatów senatorskich – to niektóre głośne postulaty reformy instytucjonalnej wprowadzonej przez rząd Mattea Renziego.
  Choć premier nie był obecny na sierpniowym, pierwszym głosowaniu nad projektem ustawy autorstwa ministry Marii Eleny Boschi, natychmiast po ogłoszeniu wyników dumnie oznajmił na Twitterze: „Potrzeba czasu, na pewno zdarzą się potknięcia, ale nikt i nic nie będzie w stanie zatrzymać zmian, które dziś zapoczątkowaliśmy”. Dla Renziego, 39-letniego byłego mera Florencji i najmłodszego spośród europejskich przywódców, reforma Senatu ma szczególne znaczenie. Kampania wyborcza jego Partii Demokratycznej była naszpikowana hasłami walki z przywilejami skostniałej klasy politycznej. Jednym z kluczowych narzędzi do osiągnięcia tego celu miała być reforma instytucjonalna obejmująca całą administrację publiczną i zakładająca głębokie zmiany w konstytucji. W tym celu Renzi powołał nawet specjalny resort zajmujący się zmianami instytucjonalnymi i kontaktami z parlamentem, na czele którego stanęła Boschi, nazywana przez włoskie media kolejnym elementem toskańskiego desantu na Rzym.

  Senat się kurczy

  Mimo wyborczego zwycięstwa wielu ekspertów wątpiło w powodzenie tej antyestablishmentowej misji. Jeśli Romano Prodi i były burmistrz stolicy Walter Veltroni, poprzedni przywódcy lewicy, o wiele głębiej zakorzenieni w rzymskiej elicie, przegrali z ciągłymi obstrukcjami parlamentarnymi i kłopotami we własnych formacjach politycznych, to młody Toskańczyk był wręcz skazany na porażkę.
  Na razie jednak Renzi zdaje się zadawać kłam sceptycznym prognozom. Zaczyna realizować przedwyborcze obietnice, zabierając się do całej klasy politycznej i sięgając aż do szczebli regionalnych. Jak pisze włoski dziennik „Il Sole 24 Ore”, reforma Boschi i Renziego to „nie tylko zmiana konstytucji, ale też koniec bikameralizmu i politycznej Italii, jaką wszyscy znaliśmy”. Pierwszym etapem przebudowy ma być ograniczenie Senatu. Zamiast obecnej izby wyższej, liczącej 315 członków wybranych w wyborach powszechnych oraz siedmiu mianowanych tzw. senatorów dożywotnich, Włosi mają niebawem ujrzeć jej zaledwie 100-osobową wersję. Nowi senatorowie zamiast bezpośredniego mandatu wyborczego będą otrzymywać nominacje z macierzystych regionów, porównywalnych pod względem kompetencji z polskimi administracjami wojewódzkimi.
  Po reformie 74 nowych senatorów zostanie wyłonionych spośród członków rad regionalnych, 21 reprezentować będzie burmistrzów i prezydentów miast, a pięciu pozostałych nominuje prezydent – za wybitne zasługi dla państwa i narodu. Ci pierwsi wybierani będą na podstawie ordynacji proporcjonalnej, a liczba senatorów przypadających na poszczególne rady regionalne zależeć będzie od populacji danego regionu, przy czym żaden nie otrzyma mniej niż dwóch reprezentantów.
  Skurczą się też znacząco kompetencje legislacyjne nowego Senatu, zwłaszcza względem rządu i Izby Deputowanych. Projekt Boschi odbiera Senatowi możliwość głosowania nad wotum zaufania dla urzędującego rządu, co często bywało ostatnią deską ratunku dla ekip u władzy, chociażby dla chwiejących się rządów prawicowych u schyłku epoki Silvia Berlusconiego. Zamiast tego definiuje jego rolę jako organu pośredniczącego między aparatem państwowym a innymi podmiotami konstytucyjnymi republiki. Innymi słowy, Senat po reformie przeistoczy się w ciało doradcze, które wiele z dotychczasowych obowiązków legislacyjnych zamieni co najwyżej na prawodawcze możliwości, takie jak opiniowanie i składanie poprawek do projektów ustaw.

  Ukłon w stronę lewicy

  Jednak zapał dwójki toskańskich reformatorów sięga dużo dalej. Projekt Boschi zakłada zmiany, które wpłyną bezpośrednio na funkcjonowanie innych organów władzy, z urzędem prezydenta na czele. I choć we Włoszech prezydent nie ma szczególnych kompetencji legislacyjnych czy wykonawczych, a funkcję tę piastowali najczęściej sędziwi panowie wybrani pod kątem jak najmniejszej politycznej konfliktowości, wciąż jest to najwyższy urząd w państwie. A w jego obsadzaniu niebagatelną rolę odgrywa Senat. Prezydenta Włoch nie wybiera się bowiem w wyborach powszechnych, lecz poprzez głosowanie połączonych izb parlamentu oraz delegatów wszystkich regionów. Nowa ustawa pozbawia tych ostatnich głosu, zmniejszając też wymagane kworum do dwóch trzecich w pierwszych czterech próbach wybrania nowej głowy państwa.
  Jak twierdzi prof. Massimo Luciani, konstytucjonalista z uniwersytetu La Sapienza w Rzymie, taki zabieg to ukłon w stronę lewicy, która już od kilkunastu lat pozostaje luźnym zlepkiem kilku partii mających niejednokrotnie trudności z zachowaniem dyscypliny w głosowaniach. Zmniejszając potrzebne kworum, Renzi ogranicza ryzyko porażki w głosowaniu z powodu opuszczenia go przez niektórych deputowanych, co we Włoszech jest praktyką nagminną, uważaną wręcz za środek dużo skuteczniejszy niż głos przeciw. Ponadto w wielu regionach – zwłaszcza najbardziej zaludnionych – wciąż rządzi prawica, na czele z ciągle kojarzoną z Silviem Berlusconim Forza Italia oraz radykalną, separatystyczną Ligą Północną Umberta Bossiego. Obawiając się opozycji ze strony przedstawicieli regionalnych, Renzi zmniejsza ich potencjalny wpływ na obsadę najważniejszych stanowisk w państwie. Pisze konstytucję na nowo, dostosowując ją do niezbyt korzystnych dla jego partii warunków politycznych. Kroki te nie pozostają jednak niezauważone. Skrytykował je sam Luciani, który opiniując projekt ustawy dla parlamentarnego zespołu do spraw reform, ostrzegł przed bardzo prawdopodobną, jego zdaniem, niezgodnością projektu Boschi z konstytucją.

  W trosce o finanse

  Oprócz oczywistej motywacji politycznej i chęci realizacji przedwyborczych postulatów Renzi i Boschi podkreślają, jakie oszczędności przyniesie reforma. Nowa ustawa pozbawia senatorów państwowego uposażenia, co ma dać oszczędności do 50 mln euro rocznie. Pozostałe zmiany, takie jak konsolidacja biur obu izb parlamentu, wspólne centrum zamówień publicznych oraz ograniczenie przywilejów senatorskich, mają dać razem oszałamiające pół miliarda euro, które pozostanie w budżecie państwa.
  Wydawać by się mogło, że Matteo Renzi spełnia obietnice dane społeczeństwu. Nie wszyscy jednak pozostają pod urokiem florentyńczyka. Przeciwnie – reforma instytucjonalna napotkała dość duży sprzeciw, zarówno wśród polityków, jak i włoskich intelektualistów. Ci pierwsi zarzucają Renziemu hipokryzję i powierzchowność zmian. Przoduje w tym Beppe Grillo, komik i lider kontrowersyjnego Ruchu Pięciu Gwiazd, ugrupowania nastawionego na walkę z establishmentem i balansującego na krawędzi populizmu. Grillo, którego deputowani razem z ekologiczną lewicą Nichiego Vendoli (jedyne lewicowe ugrupowanie, które nie weszło w skład rządzącej koalicji) opuścili salę obrad przed głosowaniem nad projektem reformy, krytykuje Renziego za brak zmian w immunitecie parlamentarnym. Jego zdaniem, od tego właśnie powinna się zacząć krucjata przeciwko przywilejom polityków i funkcjonariuszy publicznych. We Włoszech ich zdolność unikania kar, zwłaszcza za korupcję, malwersacje finansowe i wykroczenia pod wpływem alkoholu jest bowiem niesamowita. Immunitet pozostawał dotychczas kwestią nie do ruszenia, nawet dla najbardziej zawziętych przeciwników władzy, takich jak Antonio Di Pietro, były sędzia, znany z odważnych wyroków w korupcyjnym śledztwie Mani pulite (Czyste ręce) z początku lat 90. Intelektualiści atakują natomiast Renziego za zbytnie poświęcenie się reformom aparatu państwowego. Według nich, zmiana konstytucji to jedynie temat zastępczy, a rząd powinien skoncentrować się na gospodarce.
  Bez względu na motywację partii rządzącej czy komentarze opozycji do wprowadzenia reform w życie jeszcze daleka droga. Zgodnie z włoskim prawem, każdy projekt ustawy zakładający zmiany w konstytucji musi zostać dwukrotnie przedstawiony i przegłosowany przez obie izby parlamentu, a odstęp między pierwszym i drugim czytaniem musi wynosić co najmniej trzy miesiące. Rząd Renziego wygrał zatem reformatorską bitwę, ale nie całą wojnę. Zaczął ambitnie – włoski Senat to przecież tradycyjnie przystań wszystkich politycznych recydywistów. Pod osłoną dożywotniego senatorstwa ukrywał się np. skorumpowany były premier Giulio Andreotti. Problemy ekonomiczne dają jednak znać o sobie: w zeszłym tygodniu Renzi, wbrew zaleceniom Unii, zmuszony był podnieść deficyt budżetowy o 0,7%. Czy gospodarka odbierze impet reformatorskiej krucjacie, dowiemy się zapewne dopiero wiosną.

  Jej Ekselencja Pani Minister Maria Elena Boschi podpisuje dokument rozpoczynający swoją pracę ministerialną w Rzymie.

  http://zalacznik.wp.pl/0/d613/ATT00001.png?tsn=1416292145356&zalf=Nowe&wid=117332&p=2&o2=106219&t=IMAGE&st=JPEG&ct=QkFTRTY0

 166. Yah said

  Dobry artykuł Roberta

  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2006:dyktat-marginesu-demokracji

 167. Siggi said

  Ciekawa refleksja…
  xxxxxxxxxxx
  Zaskakująco ostra krytyka Putina. Merkel zaognia sytuację?
  Logo dostawcy PAP | dodane (05:40)

  Władimir Putin
  AFP / ALAIN JOCARD / POOL
  opinie

  Niemieccy komentatorzy przyjęli z mieszanymi uczuciami przemówienie kanclerz Angeli Merkel w Sydney zawierające zaskakująco ostrą krytykę polityki prezydenta Rosji Władimira Putina. Oprócz aprobaty pojawiły się głosy zarzucające jej zaognianie sytuacji.

  Ostrzeżenie przed pożogą, choć spóźnione, było jak najbardziej słuszne – ocenił w poniedziałek wieczorem komentator pierwszego programu niemieckiej telewizji publicznej ARD.

  Jak zaznaczył, każdy, kto miał oczy otwarte, mógł zauważyć, że Moskwa już od dawna nie tylko „wysuwa swoje macki w kierunku Mołdawii i Serbii, lecz także usiłuje rozszerzyć wpływy na Bułgarię, Czechy czy Węgry – w kierunku serca Unii Europejskiej”. Bruksela i Berlin zbyt długo ignorowały ten problem – uważa ARD.

  – Putinowi chodzi nie tylko o Ukrainę. Chodzi mu o kulturową hegemonię w całej Europie Środkowo-Wschodniej – twierdzi komentator, dodając, że właśnie dlatego nie chce dopuścić, by prawosławna Serbia stała się członkiem UE. Dlatego też „wbija klin” między Europę Zachodnią a Wschodnią, wyszydzając liberalne europejskie wartości jako przejaw „bezowocnej tolerancji” Zachodu.

  Zdaniem ARD na politykę Putina lekarstwem nie są ani sankcje ani też wojskowe groźby, lecz jedynie „nowa polityka dla Europy”. Mieszkańców tej części Europy nie pozyska się polityką, która prowadzi do ich eksploatacji jako taniej siły roboczej przez europejskie koncerny.

  Ten, kto chce zapobiec powtórzenia się sytuacji z Ukrainy, ten musi ludziom w Belgradzie, Sarajewie i Bukareszcie zaoferować coś więcej niż piękne słowa. – Musi stworzyć im perspektywy na przyszłość i przede wszystkim tej obietnicy dotrzymać – konkluduje komentator telewizji ARD.

  Zdaniem dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung” ostre przemówienie Merkel świadczy o tym, że nie pozwoli wyprowadzić się w pole przez putinowską propagandę. Trudno nie dostrzec podejmowanych przez Rosję prób uzyskania wpływu na Europę Środkową i Wschodnią. Nadal jednak niektórzy zachodni politycy nie chcą uwierzyć, że ich partner do modernizacji Rosji czyli Putin „poświęcił owoce polityki odprężenia i kooperacji na ołtarzu mocarstwowych fantazji” – czytamy w „FAZ”.

  „Zachowanie Putina nie ma precedensu, jego taktyka i cele są mgliste. Jedno jest jednak pewne – Merkel ma go po dziurki w nosie” – pisze dziennik „Kieler Nachrichten”. Zdaniem komentatora Merkel zapewne „przestała wierzyć, że za pomocą sankcji i negocjacji można skłonić prezydenta Rosji do współpracy”.

  Relacje z Rosją muszą być bardzo złe, jeżeli Merkel pozwala sobie na tak ostrą krytykę pod adresem Putina – ocenia „Neue Osnabruecker Zeitung”. „Putin przesadził. Ten prezydent prowadzi swój kraj nie ku nowej wielkości, lecz w kierunku politycznej i ekonomicznej izolacji”.

  Wśród niemieckich komentatorów nie brakuje też krytyków Merkel zarzucających jej niepotrzebne zaostrzanie relacji z Rosją.

  „Czy rządzące partie chadeckie CDU i CSU reprezentują jeszcze interesy niemieckiej gospodarki handlującej z Rosją?” – pyta dziennik biznesu „Handelsblatt”. Merkel „nastawiła się na ciągły ostrzał” Putina; jej obóz polityczny „poszedł na konfrontację z Moskwą” – czytamy w tym dzienniku. Jak zauważa komentator, Merkel „nic sobie z tego nie robi, że wszyscy jej poprzednicy jednym głosem wzywają do powściągliwości wobec Rosji”. Kanclerz „bez zastanowienia prowadzi walkę o wolność przeciwko Putinowi i jego reżimowi – stwierdza „Handelsblatt”, ostrzegając, że jest to „igranie z ogniem”.

  „Nordwest-Zeitung” zauważa, że przemówienie Merkel było „w kategoriach ludzkich zrozumiałe, lecz politycznie niemądre”. Jej uwagi, że Putin może sięgnąć po Mołdawię, Gruzję czy Serbię „stawiają Putina pod ścianą”. Izolacja Rosji wzmacnia nastroje nacjonalistyczne i stwarza glebę dla sił bardziej radykalnych. „Mniejszym złem” byłoby wyciągnięcie ręki do Putina, aby umożliwić mu ponowne zbliżenie do Europy z zachowaniem twarzy.

  Atakując publicznie Putina, Merkel prowokuje go do kolejnych naruszeń reguł. A przecież Rosja jest pilnie potrzebna do rozwiązania wielu kryzysów na świecie – pisze „Nuernberger Nachrichten”. Zachodowi potrzebna jest silna gospodarczo Rosja, nie tylko dlatego, że korzystają na tym niemieckie firmy. Rozpadająca się Rosja z wieloma fundamentalistyczno-nacjonalistycznymi przywódcami byłaby „koszmarem” powodującym, że zaczęlibyśmy tęsknić za Putinem.

  (kab)

 168. jaszmija said

  Nocna zgoda Premier Kopacz na drogi prąd dla Polaków

  Na co zgodziła się Premier Kopacz w Brukseli?

  Ceny prądu będą prawie 2x wyższe

  Źródło: http://www.klamstwakopacz.pl/

 169. Boydar said

  @ LRT (163)

  Bardzo zręcznie napisane. Powinny się tego na pamięć uczyć Dzieci w szkołach i deklamować na akademiach. Mocne przesłanie.

 170. Cracovia Pany! said

  Dzisiaj domaganie się prawdziwej niepodległości dla naszego narodu jest aż nadto uzasadnione.

  Kazanie ks. prałata Romana Kneblewskiego, proboszcza parafii NSPJ w Bydgoszczy, wygłoszone w dniu Święta Niepodległości – 11 listopada A.D. 2014.

 171. Cracovia Pany! said

  „Tak, mnie się marzy wielka Polska!”

 172. Wisi Mi Kto Mnie Grabi said

  A nie widać innej alternatywy.

  „Wyniki wyborów samorządowych są bardzo złe. Polacy w zdecydowanej większości zagłosowali na państwowych zamordystów. Wygrały cztery partie socjaldemokratyczne: PiS, PO, PSL i SLD, które w sumie dostały około 85% głosów. Te partie w swoich fundamentach się od siebie nie różnią – wszystkie są socjaldemokratyczne. Wolnościowcy z KNP są na miejscu piątym z 4,2% poparciem. Reszta ugrupowań się nie liczy. Frekwencja wyborcza to około 46%. A zatem ponad połowie Polaków wisi to, kto ich grabi.”

  http://3obieg.pl/fatalne-wyniki-wyborow-samorzadowych

 173. @167
  Poparcie dla Merkel spada, bo niemieccy przedsiębiorcy mają jej już dość. Ona reprezentuje interesy amerykańskie. Nie żebym był po którejś ze stron, ale takie są fakty.

  @172
  KNP raczej nie stawia za priorytet wyborów samorządowych. Nie mają tylu ludzi, ani tak wielkich pieniędzy na kampanię. Ich program nie będzie też odpowiadał większości Polaków.
  Ja bym poczekał na wybory parlamentarne. Pytanie jaka będzie frekwencja we wspomnianych wyborach. Samorządami ludzie bardziej się interesują, a frekwencja i tak była marna.

 174. http://mysl24.pl/aktualnosci/1961-wasiukiewicz-potwierdza-wildstein-mnie-zaatakowal.html

  Niestety Dawidek Wildstein nadal pozostanie bezkarny, bo Wasiukiewicz nie chce oglądać czubka na sali sądowej. Według mnie jest to błąd i trzeba było doprowadzić sprawę do końca, Nie podano czy prokuratura będzie sprawę wyjaśniać.
  Jeden z komentujących zwrócił uwagę, że w „niezależnych” mediach w ogóle nie wspomniano o tym ataku. Nawet w tych rzekomo wrogich Dawidkowi. Widocznie ani GWno, ani TVN nie chcą wyjść na antysemitów.

 175. maniek said

  Lubański: Król czekolady kłamał…

  Cynizm i przebiegłość władz ukraińskich na czelę z prezydentem Poroszenką nie zna granic uczciwości. Na inauguracji w Kijowie w maju 2014 roku król czekolady Poroszenko obiecał publicznie, iż sprzeda swój biznes natychmiast, ale minęło już poł roku, a prezydent nowej Ukrainy nie sprzedał nawet jednej akcji ze swego biznesu.

  Poroszenko jeździ po całym zachodnim świecie i apeluje o ostre sankcje wobec Rosji ze strony USA i UE, a sam zarabia na swym interesie w Rosji ponad 1 mld USD. Czekolada Poroszenki marki „Roshen” jest znana po całej Rosji.

  Nie bardzo rozumiem, jak można oszukiwać nie tylko naród ukraiński ale i cały zachodni świat we froncie przeciwko Putinowi równocześnie zarabiając na agresywnej Rosji grube pieniądze. Może to cecha narodu wybranego w służbie Ukrainie. W okopach Donbasu giną tysięcy młodych żołnierzy z jednej i drugie strony wojny, a prezydent Poroszenko ma z tego wszystkiego dobry interes.

  To jaką w takim razie Ukrainę broni naród polski?

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2009:lubaski-krol-czekolady-kama

 176. maniek said

  W Serbii wielkie poparcie dla Rosji i Noworosji

 177. @175
  Rosja zamknęła część fabryk, które należały do Poroszenki, i były na jej terenie.
  He, he. W ogóle ta nazwa „Roshen”. Chyba pochodzi z jidysz, bo na pewno nie z ukraińskiego 🙂
  „Naród polski”, a konkretnie polskojęzyczna mafia, która udaje naszych reprezentantów, broni oczywiście interesów zaprzyjaźnionych oligarchów ukraińskich. Hasełka o wolności i demokracji są tylko zasłoną dymną dla głupców.

 178. maniek said

  Słowacja:

  W Bratysławie – Faszysta ! Faszysta !
  Brawo Słowacjo !

  Tu szubienica dla WALTZMANA

  film:

 179. maniek said

  36 letni cywil – Sasza, umarł na skutek tortur. Torturowany w Izjumie przez służbę bezpieczeństwa hunty

  Zatorturowane na śmierć ciało Saszy Agafonowa, zatrzymany wraz z żoną i 3 miesięcznym dzieckiem na blokpoście przez służby bezpieczeństwa Ukrainy, rodzina wracała z Białorusi, Męża zabrali dla złożenia wyjaśnień. Pretekst – urodzony w Krasnojarsku w Rosji.

  http://news-mail.by/2014/11/17/svodka-boevyx-dejstvij-v-novorossii-za-17-noyabrya-vecher/

  Zeznanie żony https://www.youtube.com/watch?v=tjWVMwfFYnU#t=632

 180. Cracovia Pany! said

  Świetnie zrobiony numer z genialnym (jakże na czasie), tekstem Tuwima.

 181. Siggi said

  Tajemnice Ryszarda Kuklińskiego


  Napisał(a): Robert Walenciak w wydaniu 16/2014.
  – Kampania na rzecz Ryszarda Kuklińskiego, którą prowadzą jego zwolennicy, obraża polskie społeczeństwo. Karmi się je mitami i legendami. Nakazuje w nie wierzyć. Zastępuje się nimi wiedzę, która jest ograniczona, ale coraz bardziej dostępna – mówi gen. dr Franciszek Puchała. W jego książce „Szpieg CIA w polskim sztabie generalnym. O Ryszardzie Kuklińskim bliżej prawdy” przeczytać można m.in.: „W życiu Kuklińskiego były okresy, kiedy na kompromitujących go materiałach mógł być pozyskany do współpracy przez polskie służby. Od 7 marca do 13 kwietnia 1946 r. Kukliński przebywał w areszcie śledczym we Wrocławiu podejrzany o napad rabunkowy z bronią w ręku. Prawdopodobnie wtedy zwerbowało go UB”.

  Im więcej o nim wiemy, tym więcej pojawia się znaków zapytania

  dalej;………
  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/tajemnice-ryszarda-kuklinskiego

 182. maniek said

 183. maniek said

  Piły widły i SIEKIERY to narzędzia są bandery

  — Ukraina: deputowany z siekierą w gabinecie mera —

  Deputowany do Werchownej Rady Siergiej Kalinin wyrąbał siekierą drzwi do gabinetu mera Połtawy.

  Siergiej Kalinin z Bloku Petra Poroszenki stał na czele protestujących, którzy zainwestowali swoje pieniądze w budowę domu w Połtawie i przyszli dziś do władz miasta z żądaniem oddania budynku do eksploatacji.

  Po tym jak sekretarka poinformowała, że mera nie ma w pracy oraz odmówiła podania jego numeru telefonu, deputowany Kalinin chwycił siekierę w rękę i wyrąbał drzwi do gabinetu pierwszego zastępcy mera Wiaczesława Stecenki.

  „Wyrębuję okno. Jak Piotr I wyrąbał okno do Europy” – powiedział do kamery deputowany Kalinin.

  Na fotelach i stoałach rozsypano sól.

  Na pytanie sekretarki, czemu służy cała ta awantura Kalinin odpowiedział: „Żeby wiedział, że przed narodem za żadnymi drzwiami nigdy się nie ukryje. Oto dlaczego wyrąbaliśmy okno. Jak Piotr I wyrąbał okno do Europy” – powiedział deputowany.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukraina-deputowany-z-siekiera-w-gabinecie-mera-video

 184. maniek said

  AD 181 Siggi

  „Synowie płk. Kuklińskiego nie zostali zamordowani? Gen. Marek Dukaczewski potwierdza wersję Kiszczaka.
  Przez lata uważano, że za zniknięciem synów pułkownika Kuklińskiego stały sowieckie służby specjalne. W ten sposób Kreml miał się zemścić na Polaku za zdradę. Tę tezę właśnie próbuje obalić gen. Marek Dukaczewski, były szef WSI. – Według mojej intuicji, obydwaj synowie pułkownika Kuklińskiego żyją. Ich pobyt w Stanach zalegalizowano – stwierdził w środę na antenie TVN24.
  W ocenie byłego szefa polskiego wywiadu, rodzina płk. Ryszarda Kuklińskiego wcale nie została w tragiczny sposób rozbita przez odwet ze strony sowieckich służb specjalnych. Dotąd sądzono bowiem, że to zlecenie z Kremla sprawiło, iż Bogdan Kukliński zaginął bez śladu podczas rejsu morskiego zimą 1993 roku, a Waldemar Kukliński został zamordowany latem 1994 roku przez nieznanych sprawców.

  W środę gen. Marek Dukaczewski przekonywał jednak, iż najwyższy czas, by o losach najbliższych pułkownika Kuklińskiego powiedzieć prawdę. Jego zdaniem, prawdą jest tymczasem, że synowie Ryszarda Kuklińskiego żyją. Całe zamieszanie wokół ich śmierci miało być jedynie dezinformacją.
  – Według mojej intuicji, obydwaj synowie pułkownika Kuklińskiego żyją. Ich pobyt w Stanach zalegalizowano, dlatego, że podatnik amerykański nie będzie płacił za ochronę, bezpieczeństwo osób, które były na krótkiej liście „BIGOT”, a więc najcenniejszych agentów Stanów Zjednoczonych – stwierdził były szef WSI.
  Wcześniej w podobnym tonie o rzekomej tragedii rodzinnej Ryszarda Kuklińskiego mówił także były premier PRL Czesław Kiszczak. – Opowiadano mi, że żona Kuklińskiego była prywatnie w Polsce. Obsiadły ją koleżanki. Współczuły, że straciła dzieci. Odparła: „Przestańcie, żyją” – mówił w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” już listopadzie 2009 roku.”
  http://natemat.pl/91081,synowie-plk-kuklinskiego-nie-zostali-zamordowani-gen-marek-dukaczewski-potwierdza-wersje-kiszczaka

 185. maniek said

  Australia strzeliła sobie w kolano, rezygnując z dostaw uranu do Rosji.

  Udowodniła w ten sposób, że nie można jej traktować jako niezawodnego partnera w sferze pokojowego atomu – oświadczyło MSZ Rosji.
  Zwrócono także uwagę na wypowiedzi ambasadora Australii w Moskwie Paula Mylera, że decyzja została podjęta z powodu utraty zaufania do Rosji. De facto dyplomata oskarżył Rosję o prawdopodobne naruszenie zobowiązań w sferze nierozprzestrzenienia broni masowego rażenia.
  MSZ podkreśliło, że Rosja ściśle przestrzega zasady międzynarodowego nierozprzestrzenienia broni masowego rażenia, w tym jądrowej. Rosja ma wystarczające zapasy uranu na wiele dziesięcioleci do przodu i rozwój jej energetyki atomowej nie zależy od decyzji politycznych.
  http://polish.ruvr.ru/2014_11_18/Australia-wystrzelila-sobie-w-kolano-rezygnujac-z-rosyjskiego-uranu-5178/

 186. maniek said

  Wszystko po staremu

 187. maniek said

  Hiszpania: „Chcemy wyjść z NATO”

  Pablo Iglesias, lider partii Podemos zadeklarował, że jego ugrupowanie użyje „wszelkich dostępnych środków” by Hiszpania opuściła NATO. Jak stwierdził „Jestem patriotą i nie podoba mi się fakt obecności obcych, amerykańskich żołnierzy na ziemi hiszpańskiej.Uważam też, że obecność w NATO naraża Hiszpanię na ryzyko.” Iglesias sugeruje przeprowadzenie powszechnego referendum w sprawie wyjścia z sojuszu i wzywa do prowadzenia polityki zagranicznej w oparciu o interesy Hiszpanii, bez poddawania się obcym wpływom.

  Partia Podemos, choć powstała w tym roku, zdobyła ponad 1.2 mln głosów w wyborach do parlamentu europejskiego. Obecne sondaże dają jej większe poparcie niż rządzącej Partii Ludowej i opozycyjnym socjalistom.

  http://xportal.pl/?p=17452

 188. maniek said

  Grecja:Przeciw UE i USA

  Około 40 tysięcy osób demonstrowało wczoraj na ulicach Aten przeciwko Unii Europejskiej, Stanom Zjednoczonym i międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu. Protestujący – głównie studenci, robotnicy i emeryci – przemaszerowali spod parlamentu do ambasady amerykańskiej. Pod ambasadą doszło do starć z policją. Zatrzymano około 70 osób, kilkunastu demonstrantów zostało rannych.

  Protest odbył się w rocznicę krwawej pacyfikacji strajku studentów ateńskiej politechniki przez popieraną przez USA juntę „czarnych pułkowników”. Co roku w jej rocznicę odbywają się demonstracje przeciwko Stanom Zjednoczonym które pomogły wojskowym w przeprowadzeniu przewrotu.

  http://xportal.pl/?p=17446

 189. maniek said

  Szczątki Boeinga odtworzą obraz tragedii

  Pierwsze odłamki malezyjskiego Boeinga, który spadł na Ukrainie, zostały wywiezione z miejsca tragedii. Oczekuje się, że cała operacja zajmie około 10 dni, po czym do pracy przystąpią śledczy. Po 4 miesiącach od katastrofy winowajcy nie zostali odnalezieni, a większość zebranych danych pozostaje tajna. Moskwa domaga się, aby śledztwo było kontynuowane oraz aby USA przedstawiły zdjęcia satelitarne miejsca w chwili tragedii.

  W stolicy Holandii Hadze odbył się miting z żądaniem wyjaśnienia sytuacji związanej z katastrofą Boeinga na Ukrainie. Samolot Malezyjskich Linii Lotniczych, lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur, spadł 17 lipca. Na pokładzie liniowca znajdowało się 298 osób, w tym 85 dzieci. Zginęli wszyscy. Większość pasażerów – 193 osoby – było obywatelami Holandii. Dlatego to państwo kieruje międzynarodowym śledztwem. Do tej pory nie jest jasne, co doprowadziło do tragedii. Jak powiedział pod koniec października prokurator z Holandii Fred Westerbeke, zebranych dowodów jest za mało, aby odtworzyć obraz wydarzeń. De facto jest tylko jeden wniosek: sprawny samolot rozpadł się w powietrzu z powodu działania z zewnątrz. Tylko tyle.
  Dopiero pod presją opinii publicznej Holendrzy……

  ….Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_18/Szczatki-Boeinga-odtworza-obraz-tragedii-1804/

 190. maniek said

  Z dala od polityki, wśród wspaniałych ludzi. Towarzystwo Przyjaźni Polsko – Rosyjskiej z roboczą wizytą u przyjaciół na Czukotce. (12 zdjęć)

  FOTO:
  https://pl-pl.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1574522172763282&id=1437431666472334

 191. Ex said

 192. JO said

  Drogi Panie Gajowy, potrzebujemy Pana opinii rowniez w Sprawie Ruchu Spoleczenstwa Tradycyjnych Katolikow pod nazwa „Spoleczenstwo Polak-Ortodoks”

  Sa dwie koncepcje:
  I koncepcja:
  1. Utworzyc dwa Filary ruchu, wyraznie oddzielne od siebie ale wspolpracujace ze soba w ramach jednego Polskiego Ruchu w siwadomosci majac, ze laczy nas Tradycja Sw Kosciola I onia walka:

  1. Filar Swieckich Tradycyjnych Katolikow Polakow
  2. Filar Swieckich Prawoslawnych Polakow

  II. Koncepcja

  Tylko Jeden Filar Swieckich Tradycyjnych Katolikow otwartych na wspolprace z Swieckimi Kosciolow Prawoslawnych Polski, Bialorusi, Rosji, Noworosji….

  Ja obstaje za opcja nr jeden a inni za opcja nr 2

  A Pan???

 193. Siggi said

  Polska wypuszcza próbne balony w sprawie podziału Ukrainy

  Skandal, który się rozpętał w związku z oświadczeniem marszałka Sejmu RP Radosława Sikorskiego o tym, że rzekomo w 2008 roku, prezydent Rosji Władimir Putin zaproponował przybyłemu do Moskwy ówczesnemu polskiemu premierowi Donaldowi Tuskowi (wkrótce obejmie on stanowisko szefa Rady Europy) podział Ukrainy, świadczy o wielu sprawach. Oświadczenie Sikorskiego wygląda na próbę przesondowania stosunku na temat podziału Ukrainy najróżniejszych kręgów i jednocześnie wprowadzenia idei nowego ustalenia granic do porządku międzynarodowego.

  dalej…….
  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-na-swiecie/item/40984-polska-wypuszcza-próbne-balony-w-sprawie-podziału-ukrainy

 194. piColo said

  Trochę humoru

 195. maniek said

  – O czym milczy polska Wikipedia –

  1973 Amerykanin Marcin Kuper z przenośnym telefonem waga 3kg. zasięg 2km.
  1957 Radziecki naukowiec Leonid Kuprijanowicz z przenośnym telefonem LK1 waga 500g zasięg 20km.

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B9_%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BD

 196. Marucha said

  Re 192:
  Jakoś tak spontanicznie głosowałbym za opcją nr 2. Chyba dlatego, że filar prawosławny byłby jednak dużo słabszy. Ale nie upieram się.

 197. maniek said

 198. maniek said

  Szpiedzy
  Opublikowany 18 lis 2014
  W niniejszym wywiadzie przeprowadzonym z Konradem Rękasem z Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych (www.geopolityka.org), rozmawiamy na temat historii ze szpiegami w Polsce, kontrolą rządową nad mediami i manipulowaniem opinią publiczną. Zapraszamy do oglądania programu.

 199. Siekiera_Motyka said


  Ukraina nie ma złota
  „http://www.zerohedge.com/news/2014-11-18/ukraine-admits-its-gold-gone”

 200. maniek said

  Węgry: Odzyskajmy nasze banki

  Premier Viktor Orbán postawił swojemu rządowi za cel doprowadzenie do stanu, w którym ponad 60% banków działających na Węgrzech będzie należeć do rodzimego kapitału.

  – Musimy kupić kilka banków, aby osiągnąć wymarzony stan posiadania, a potem te banki muszą zostać zaoferowane węgierskim właścicielom, z wykorzystaniem różnych technik, na przykład poprzez giełdę. – zapowiedział Orbán.

  Obecnie na terytorium Węgier około połowa banków należy do węgierskich właścicieli. Rząd rozpoczął już przejmowanie części pozostałych. I tak niemiecki Bayern LB ogłosił, że sprzeda MKB, swój oddział na Węgrzech, skarbowi tego państwa. Agencja informacyjna Reutera, powołując się na anonimowych informatorów czynnych na rynku finansów, podaje, iż swój Budapest Bank odsprzeda państwu również amerykański GE Capital, a podobny los czeka węgierskie oddziały austriackich banków Raiffeisen i Erste oraz włoskiego Intesa Sanpaolo.

  http://xportal.pl/?p=17443

 201. NICK said

  (199). Ten z Prawej? We próżnię mataczy.
  Ten z lewej? Patrzy z politowaniem.

 202. maniek said

  Ukraiński dyplomata: projekt „Ukraina” upadł, Polsce można „wcisnąć banderowców”

  Nie ma sensu chronić suwerenności Ukrainy, to upadły projekt.

  Odmowa kompromisu ze strony Stanów Zjednoczonych w kwestii Ukrainy na szczycie G-20 w Australii oznacza krótki krwawy koszmar dla ludności tego byłego już państwa, z przyłączeniem do Rosji jego terytorium jako skutkiem końcowym – pisze Iszczenko.

  Nie ma żadnego sensu zachowywanie formalnej suwerenności [Ukrainy]. W zasadzie nie ma nawet sensu dzielić się [jej] terytorium z sąsiednimi krajami UE (Polską, Rumunią, Węgrami). Dawać Polsce banderowskę Galicję można obecnie co najwyżej w ramach zemsty. Terytorium szkoda, a samych banderowców i tak można wcisnąć Polsce – zaznacza były dyplomata. Dodaje on, że należy mieć nadzieję, iż rebelianci będą posuwać się na zachód, a wszyscy, którzy chcą wejść do UE, uciekną do któregoś z krajów członkowskich Wspólnoty, „osobiście” wchodząc w jej skład.

  Ogólnie rzecz biorąc, im krótszy będzie okres likwidacji, tym więcej żyć uda się uratować, ale to, że liczba trupów, która dosięgnęła już 30 tysięcy, zwiększy się, jest nieuniknione […] W najgorszym wypadku Ukraina może stracić jedną czwartą przedwojennej liczby ludności – prognozuje Iszczenko.

  Za wszystko trzeba płacić. Za głupotę, infantylizm […] za granty i podróże, za wieloletnie kłamstwo, za niski poziom elit politycznych, za niezdolność narodu do stworzenia innej elity przyjdzie zapłacić krwią, wielką ilością krwi. USA tak zdecydowały. Projekt Ukraina upadł – podsumowuje były dyplomata.

  Rostysław Iszczenko ukończył historię na Uniwersytecie Kijowskim. Pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Ukrainy, w Radzie Europy, OBWE oraz w ukraińskich placówkach dyplomatycznych w Belgii, Holandii i Luksemburgu. Doradzał Dmytro Tabaczynkowi – deputowanemu. ministrowi nauki, edukacji, młodzieży i sportu.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/byly-ukrainski-dyplomata-projekt-ukraina-upadl-polsce-mozna-wcisnac-banderowcow

 203. maniek said

 204. Boydar said

  „… Dawać Polsce banderowską Galicję można obecnie co najwyżej w ramach zemsty …” (202)

  Krwawa prawda, moim zdaniem. W dodatku nieuchronna. I „nasze” władze już dawno to wiedzą. Poukładajcie sobie te wszystkie klocki sami, bez podpowiadania. Jak by nie składał, i tak wyjdzie AK47. Te wszystkie „obrony terytorialne”, zadziwiające poparcie „przedsiębiorców” dla tworzenia oddziałów samoobrony, jeszcze bardziej niepojęta „Strategia obronności państwa”, w której układanie stosunków ze wschodnimi sąsiadami dotyczy jedynie Rosji i Białorusi, i jeszcze kilka innych mniej znanych ogółowi zabiegów przygotowawczych. Pytanie nie brzmi „czy”, tylko „kiedy”. Sądzę, że po dłuższych mrozach.

 205. maniek said

  W Serbii powstał prorosyjski blok polityczny

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_18/W-Serbii-powstal-prorosyjski-blok-polityczny-0246/

 206. maniek said

  AD 204

  żydki już zacierają łapy będzie Polska banderowska tak jak „polskie” obozy koncentracyjne.

 207. maniek said

  Aby dołączyć do Armii Donbasu musisz przybyć do Doniecka na ulicę Czeljuskincjewa 293 (komisariat wojskowy).
  Musisz dotrzeć do Moskwy, stamtąd pociągiem pojedź do Rostowa nad Donem.
  Z Rostowa nad Donem do Doniecka dotrzesz busem.
  Pamiętaj, że w armii Donieckiej nie dostaniesz pieniędzy za służbę,
  jest to armia ochotnicza, aczkolwiek zostaniesz wyposażony we wszystko co niezbędne; broń, strój, jedzenie i opiekę medyczną.
  Zostaniesz przydzielony do oddziału razem z innymi obcokrajowcami, zatem znajomość języka rosyjskiego nie jest konieczna.

  To join the Army of Donbass, you need to arrive at:
  Donetsk. Street Chelyuskincev, 293 (the military commissariat).
  You need to come to Moscow. Then, on the train from Moscow to Rostov-on-Don city.
  Rostov-on-Don in Donetsk on a bus.
  From Moscow, Moscow to Rostov-on-Don Train departs from the Kursk railway station (Kursky vokzal) every day(several times in a day). Address the Kursk station (Kursky vokzal) – Moscow, Zemlynoi val Street, Building 29.
  Metro station „Kurskaya”
  In the Army of Donbass do not pay money.
  This is volunteer army. But you will be provided with all necessary weapons, uniforms, food, medical care.
  You will be together with other foreigners. Knowledge of Russian is not required. 208. maniek said

  F-16 – problem nie tylko samolotów. Za co Polska musi płacić?


  Polska opinia publiczna zdążyła się już przyzwyczaić do licznych informacji, stawiających w niekorzystnym świetle transakcję stulecia, czyli nabycie w 2003 r. przez nasz kraj za bardzo wielkie pieniądze, samolotów bojowych F-16 Fighting Falcon. Cała sprawa obrosła już długą i niestety generalnie pisaną w czarnych barwach historią. Z szeregu analiz wynika, że Polska dała się, zresztą nie po raz pierwszy, „nabić w typowego balona”, oczywiście finansowego, ale również strategicznego.
  Kiedyś utyskiwano, że musimy nabywać od pokój miłującego Związku Radzieckiego drogi i mało przydatny sprzęt wojskowy. Stare porzekadło, że historia lubi się powtarzać i to wcale nie w miniaturze, sprawdza się w całokształcie tym razem w kontrakcie na samoloty wielozadaniowe. Godzi się przypomnieć, że umowy podpisywano w okresie rządów Jerzego Buzka, a więc wówczas, kiedy część ludzi będących aktualnie u władzy, wtedy ją również sprawowała.
  Polska w ostatnim dwudziestoleciu istnienia Układu Warszawskiego, jeżeli chodzi o nowoczesne rodzaje i systemy uzbrojenia, pozostawała znacząco w tyle za innymi państwami tego paktu, zwłaszcza za NRD i Czechosłowacją. Faktem jednak pozostaje, że w połowie lat 1980’ ówczesny ZSRR dostarczył nam 124 samoloty szturmowe Su-22m. Były to w tamtej epoce maszyny nowoczesne, a potwierdza to sytuacja, że sprzęt tego typu w dalszym ciągu jest używany przez siły powietrzne co najmniej kilkunastu państw, w tym również Polski. W tym czasie trwały wprawdzie rozmowy na temat zakupu większej liczby równie udanych samolotów MiG-23, ale w efekcie nabyto tylko 36 sztuk…..

  Czytaj dalej… http://www.geopolityka.org/analizy/3080-eugeniusz-janula-f-16-problem-nie-tylko-samolotow-za-co-polska-musi-placic

 209. maniek said

  Donieck. (Putilovka, dzielnica kopalni „Butovka”) – bombardowanie zakazanymi gradami Gradami cywilów 18.11,2004

 210. maniek said

  AD 209

  Donieck. Dzielnica (Putilovka) – Ciężki ostrzał MLRS BM-21 Grad. Zniszczone domy. 18/11/2014

 211. maniek said

  wyznawcy banderlandu

 212. maniek said

  Marsz Niepodległości okiem działacza OWP

  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2010:marsz-niepodlegoci-okiem-dziaacza-owp-&catid=44:owp&Itemid=95

 213. maniek said

  Ukraińska piąta kolumna czyli o osłach trojańskich

  Jednym z najważniejszych gwarantów pokoju między państwami są wspólne interesy.

  Rezerwy finansowe Ukrainy to już zaledwie ok. 12 mld $.
  Zaległy rachunek za gaz wynosi ponad 3 mld $. Jeśli nie zostanie zapłacony to kurek zostanie zakręcony. A zima już praktycznie się zaczęła.
  Czy tzw. Europa da choć grosika? Oczywiście, ze nie da! Choć postawiona pod ścianą przez kijowską juntę może coś wysupłać. Ukraińcy nie ukrywają bowiem, że w najgorszym wypadku będą podbierać (czyt. kraść) gaz przeznaczony dla Europy zachodniej.
  Wszystko w rękach MFW, który stał się praktycznie właścicielem Ukrainy. Ale nawet ten słynny fundusz nie kiwnie palcem jeśli junta nie przeprowadzi tzw. „reform strukturalnych”.

  Co kryje się za tym określeniem? Otóż nic innego jak drastyczne obcięcie wydatków publicznych – pensji, emerytur, wydatków na służbę zdrowia czy oświatę. Nie jest to żadna nowość, mieli okazję doświadczyć już tego np. Grecy.
  Ukraińcy, którzy już i tak należą do najbiedniejszych w Europie staną się żebrakami. Taka jest cena „europejskiego snu”. Tylko, że…

  http://spiritolibero.neon24.pl/post/115375,ukrainska-piata-kolumna-czyli-o-oslach-trojanskich

 214. Siggi said

  Unia Europejska zakazała ziołolecznictwa
  admin, pon., 2011-05-02 09:13

  Kategorie: lecznictwo
  Unia Europejska
  ziołolecznictwo

  Dziurawiec – wikipedia.org

  Od tego weekendu w państwach należących do Unii Europejskiej wprowadzono restrykcyjne prawo delegalizujące setki naturalnych ziół leczniczych używanych na naszym kontynencie od pokoleń. Według brukselskiego reżimu celem jest ochrona konsumentów przed potencjalnie niebezpiecznymi dla zdrowia „tradycyjnymi” medykamentami.
  Według nowej dyrektywy UE, lekarstwa pochodzenia ziołowego będą musiały być rejestrowane. Produkty będą musiały spełniać kryteria bezpieczeństwa, jakości i standardów produkcji. Dodatkowo wymogiem jest dołączanie do produktów informacji o możliwych skutkach ubocznych. Producenci preparatów ziołowych twierdzą, że nowe regulacje wypchną ich z rynku i zmuszą do zamknięcia firm.
  Naukowcy, prowadzący w 2009 roku badanie dla brytyjskiej agencji farmaceutycznej MHRA (Medicines and Healthcare Products Regulatory Agency) poinformowali, że 26% dorosłych w Wielkiej Brytanii przynajmniej raz w ciągu ostatnich dwóch lat używało preparatu ziołowego. Przeważnie produkty te są kupowane w sklepach ze zdrową żywnością i w aptekach. Powszechnie stosuje się zioła takie jak echinacea (na przeziębienia), dziurawiec ( depresja, niepokój) i waleriany stosowane przy bezsenności.

  Brytyjska agencja twierdzi, że dzięki regulacji unijnej może się udać wpoić obywatelom bardziej uważne stosowanie lekarstw pochodzenia ziołowego. Po wspomnianych badaniach stwierdzono, że 58% respondentów uważa te produkty za bezpieczne, dlatego, że są pochodzenia naturalnego. Według oponentów ziołowe leki mogą powodować szkodliwe efekty uboczne.

  Według naukowców dziurawiec może zaburzać działanie pigułek antykoncepcyjnych, podczas gdy miłorząb I żeńszeń rzekomo znane są z tego, że reagują ze specyfikiem rozrzedzającym krew o nazwie Warfarin. W lutym tego roku wspomniana agencja MHRA zdelegalizowała odchudzającą herbatkę z wiciokrzewu japońskiego twierdząc, że zawiera dwa razy więcej ziołowego xenicolu niż jest to dozwolone.

  Od tej pory producenci preparatów ziołowych będą musieli udowodnić, że ich produkty są zrobione zgodnie ze standardami i zawierają stałą i jasno oznaczoną dawkę. Produkty znajdujące się w sprzedaży będą mogły być w obiegu do czasu przekroczenia dat ich przydatności. Dla nowych specyfików konieczne będzie przejście skomplikowanej procedury akceptacyjnej. Dopuszczone preparaty ziołowe będą odpowiednio oznakowane a pozostałe staną się nielegalne.

  Komentarz: Już od dłuższego czasu do niektórych mieszkańców Europy zaczyna docierać, że żyjemy w ustroju podobnym do tego z lat trzydziestych w Niemczech i de facto Unia Europejska zaczyna być sukcesorem projektu zjednoczeniowego podjętego w latach czterdziestych. Do tłumaczenia swoich posunięć stosowana jest zmasowana propaganda udoskonalona przez lata wersja propagandy pewnego niemieckiego doktora Josefa. Różnica polega tylko na tym, że podboje militarne zastąpiono podbojami gospodarczymi.

  Poziom zamordyzmu jednak ciągle wzrasta i oczywiście każde kolejne spętanie obywateli uzasadniane jest ich dobrem.

  Zastanówmy się, jakie będą konsekwencje regulacji delegalizujących ziołolecznictwo. Po pierwsze beneficjentem będą koncerny farmaceutyczne, które zapewne mają spory udział w lobbowaniu tej szkodliwej regulacji. Prawdopodobnie wiele specyfików będzie celowo usuwanych z rynku lub nań niedopuszczanych a głównie te posiadające chemiczne odpowiedniki.

  Druga płaszczyzna to zdrowie obywateli, oczywiście zakazywanie stosowania wiedzy znanej od pokoleń nie ma na celu poprawy a pogorszenie stanu zdrowia całej populacji. Jak poradzi sobie z tym rynek preparatów ziołowych? Prawdopodobnie tak jak w przypadku każdej prohibicji, dojdzie do rozkwitu czarnego rynku, który będzie „bohatersko” zwalczany za pomocą wszystkich dostępnych środków nacisku.

  Niestety wygląda na to, że żyjemy w europejskiej wersji faszyzmu, którą od faszyzmu znanego z definicji różni głównie to, że nie nazywamy go faszyzmem…

  Źródło: http://www.guardian.co.uk/uk/2011/may/01/new-eu-rules-on-herbal-remedies?INTCMP=

 215. Listwa said

  @ 194 PiColo

  Dobre. Po husarsku.

 216. Listwa said

  @ 199 Siekiera_Motyka

  Prezydent Putin raczej nie wygląda na zafascynowanego wypowiedziami prezydenta Obamy.

  Sam potrafił je przeczytać z telepromptera, albo przewidzieć – admin

 217. Boydar said

  a ja znalazłem notatkę służbową –

  Olek złowił złotą rybkę.
  – Wypuść mnie, dobry człowieku-prosi złota rybka, a spełnię jedno Twoje życzenie.
  Olek myśli, myśli i prosi:
  – Spraw, żebym nie miał nic wspólnego z Ałganowem.
  – Nie ma sprawy-mówi rybka.
  Pstryk! I Kulczyk zniknął…


 218. czy ktos odgadnie co to za danie? kanadyjskie podpowiem.

  Wiem, co to, ale nie powiem, nie chcę psuć zabawy, bo użyłem tricków… – admin

 219. Siggi said

  Krzyżówka…

  https://scontent-b-sea.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/s480x480/10423363_1218382878230399_1433490608105252418_n.jpg?oh=4082e48f3e7b33df7cc3a509cc7248c7&oe=54DE1090

 220. Siggi said

  18.11 09:57Kategoria: Polityka
  Czy Amerykanie planują „Majdan” w Budapeszcie?

  Coś się dzieje wokół Węgier. Dzieje się coś niedobrego i złowieszczego. Węgry od czasu przejęcia władzy przez Fidesz i Orbana są niewybrednie atakowani przez elity „nowoczesnej, demokratycznej i postepowej” Europy. Dojście do władzy patriotyczno-konserwatywnej opcji w jednym z krajów unijnych wywołało gniewne reakcje brukselskich, przyrośniętych do złotych stołków, lewackich euro-elit. Również wielkie, międzynarodowe korporacje szybko stały się zaprzysięgłymi wrogami nowych władz w Budapeszcie, a to z powodu zmuszenia ich do ograniczenia transferu zysków do swych siedzib i poważnemu ograniczenia ich niekonkurencyjnego, niczym nieskrępowanego poszerzania działalności na węgierskim rynku.

  A Orban i Fidesz w Budapeszcie i w terenie po prostu robiły i robią swoje. Dbają o węgierski interes narodowy. Dbają o los swoich rodaków. A tego kosmopolityczna Europa nie może węgierskiemu społeczeństwu wybaczyć. Że zdecydowanie odrzucili lewacki „postęp i nowoczesność” fundując sobie już na trzecią kadencję rządy „faszystów i szowinistów”. Jak ich nazywają medialne euro-szczujnie…

  Cała ta kampania nienawiści do „niewłaściwych” władz w Budapeszcie trwa niezmiennie od czasu wygrania, z przytłaczającą większością, wyborów do parlamentu w 2006 roku. Od tego czasu datuje się wściekła wrzawa euro-lewicy. Na szczęście dla Węgrów, euro-elity to banda wykastrowanych mięczaków, którzy potrafią tylko cienko popiskiwać unisono.

  Tymczasem Węgry reformując krok za krokiem swój kraj, doprowadzając do równorzędnego traktowania wszelkich podmiotów gospodarczych, promując węgierski small biznes – powoli wychodzą z katastrofalnej zapaści gospodarczej do jakiej doprowadzili rządzący tym krajem lewacy. Gdyby nie determinacja Orbana i zrozumienie dla konieczności niezbędnych lecz bolesnych reform przez zwykłych Węgrów, ten kraj byłby dziś w dużo gorszej sytuacji niż Grecja.

  Właśnie sukcesy reform Orbana stały się solą w oku międzynarodowych instytucji finansowych. Orban już 2 lata temu podziękował MFW za kredyt, poradzili sobie bez niego. To ewenement w skali europejskiej. Kraj nie potrzebuje lichwiarskiej pożyczki! Proszę sobie coś podobnego wyobrazić chociażby w Polsce, gdzie bez kolejnych transzy lichwiarskich dolarów , ta „kupa kamieni” już dawno by się rozsypała.

  Międzynarodowa lichwa zwana dla niepoznaki międzynarodowymi instytucjami finansowymi, takiej zniewagi nie puszcza płazem. Wskazały zatem światowemu Hegemonowi wroga i wrzasnęły:”Bierz!”. Zatem administracja Obamy (lewaka) natychmiast przystąpiła do działania. „Znaleźli” błyskawicznie dowody na korupcyjną działalność kilku wysoko postawionych urzędników rządu Orbana i ZARZĄDALI ich dymisji!!! Coś niebywałego w stosunkach międzynarodowych w 21 wieku!!!

  Administracja Obamy traktuje zresztą Węgry jako pionka w strategicznej rozgrywce z Rosją. Węgry agresywnie atakowane przez Unię, zostały zmuszone do szukania alternatywy energetycznej w Rosji. Węgry nie mają dostępu do morza, nie mogły więc sobie wybudować gazoportów, jak to zrobiły kraje nadbałtyckie ( z wyjątkiem Polski). Podpisali również kontrakt na budowę elektrowni atomowej przez Rosję. A to się bardzo nie spodobało Brukseli i Waszyngtonowi…

  To, że Orban odrzuca nie tylko te nikczemne pomówienia (dowody prawdopodobnie sfabrykowane), ale również ton i forma żądań powodują usztywnienie węgierskiego stanowiska. Węgry są małym, ale dumnym obecnie krajem i nikt (w przecieństwie do obecnych władz w Warszawie) nie będzie im niczego dyktował.

  Źle to wróży Węgrom. Właściwie, poza ludźmi dobrej woli i częścią sił konserwatywnych, Węgry i Orban nie mogą liczyć na niczyją przychylność, wsparcie czy pomoc. Sytuacja wokół Węgier do złudzenia przypomina sytuację wokół Ukrainy jakiś rok temu. Gdy Janukowicz wybrał korzystniejszą ofertę rosyjskiego kredytu dla zbankrutowanej i rozkradzionej przez oligarchów Ukrainy, wybuchnął „spontaniczny Majdan”. I teraz Ukraina siedzi już na dobre w niekończących się kredytach międzynarodowych instytucji finansowych.

  Stopniowo następuje szczucie lewackich środowisk przeciw rządowi Orbana. Nie dało się obalić tej władzy w sposób demokratyczny, trzeba zatem znaleźć inny sposób. Majdan. Brzmi złowieszczo, tak jak złowieszcze są zamiary macherów obalenia demokratycznie wybranych władz w Budapeszcie. Tu nie będzie zmiłuj. Przykład Węgier mógłby być zaraźliwy dla innych krajów europejskich. A na to Ameryka administracji czerwonego Mulata pozwolić jak widać, nie zamierza.

  Szczucie na Orbana w amerykańskiej prasie sięga zenitu. Oto lewacki New York Times grzmi na czołowej stronie:

  „UE musi ukarać rząd Węgier za nieprzestrzeganie jej wartości”

  Nie, że tam powinna czy np dobrze by było. Nie, MUSI !!!Bo jak nie, to będą znowu musieli Amerykanie coś z tym problemem zrobić. Czy im się uda? Trudno teraz powiedzieć. Sytuacja Węgier jest jednak diametralnie inna niż Ukrainy. Dużo lepsza sytuacja finansowa. Ludzie potwierdzili w wyborach jednoznacznie kogo desygnują do rządzenia swoim krajem. Tyle, że Amerykanie we wprowadzaniu „demokratycznych reguł” mają wieloletnią. międzynarodową wprawę. W wywoływaniu różnych „wiosen” nawet zimą – również….

  Na Polaków Węgrzy, niestety, liczyć nie mogą. O sprzedajnych władcach lemingradu przez litość wspominać nawet nie wypada. A środowiska pisowskie i Sakiewicz, szczególnie po nagrodzeniu go przez ukraińską bezpiekę, też nie wsiądzie w pociąg do Budapesztu i nie będzie wspierać „putinowskiego agenta”. Reszta polskich sił politycznych to albo totalna obojętność, albo polityczny margines…

  Żródło:
  http://widzianezdaleka.salon24.pl/616149,czy-amerykanie-planuja-majdan-w-budapeszcie

Sorry, the comment form is closed at this time.