Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Wolne tematy (08 – …
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Wywrotowiec o Ukraińscy lekarze nie muszą zn…
  Bezpartyjna o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  I*** o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Adrian o Wolne tematy (08 – …
  Mietek o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  Sudbina Srba o Zełeński niszczy Ukraińską Cer…
  I*** o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Jakie będą konsekwencje zniszczenia rosyjskiego samolotu?

Posted by Marucha w dniu 2014-11-16 (Niedziela)

Artykuł uwrażliwia nas na to, co może się zdarzyć – a nie pisze o tym, co się już zdarzyło. To taka drobna uwaga dla mniej uważnych czytelników. – admin

Ze względu na najnowsze doniesienia czynników oficjalnych Polski, krajów bałtyckich, NATO i Federacji Rosyjskiej, czas najwyższy się zastanowić nad skrajnym scenariuszem możliwych zdarzeń, jakie mogłyby mieć miejsce w wyniku zestrzelenia samolotu Federacji Rosyjskiej, przez samoloty NATO.

Problem jest niestety na czasie, ponieważ dochodzi do coraz większej ilości incydentów pomiędzy samolotami zainteresowanych stron oraz do rzekomych naruszeń przestrzeni powietrznej NATO przez samoloty Federacji Rosyjskiej.

Źródłem problemów jest kwestia przelotów do i z Obwodu Kaliningradzkiego, ponad terytorium Litwy, czasami także Łotwy w zależności od wybranej przez samolot trasy.

Z Estonią i Łotwą problem jest wielokrotnie złożony, ponieważ te kraje nie mają wytyczonej w terenie granicy z Federacją Rosyjską, w związku z powyższym w strefie przygranicznej nad terytorium lądowym – kwestia interpretacji położenia samolotu w powietrzu może być dyskusyjna. Nieco lepiej jest nad wodami terytorialnymi, w tym zakresie międzynarodowe prawo morskie jest jednoznaczne, jednakże z tej strony jest najmniej incydentów lub nie ma ich wcale (wedle źródeł rosyjskich), ponieważ samoloty latają po prostu nad Bałtykiem. W przypadku naruszeń strefy powietrznej przez samoloty nadlatujące z terenu Białorusi lub samej Federacji Rosyjskiej – zawsze jest dwuznaczność.

Co jest bardzo ciekawe, NATO publicznie ogłasza ilość naruszeń i związanych z tym incydentów w powietrzu, jednakże nigdy nie pokazuje mapy, odzwierciedlającej położenie samolotów w momencie przechwycenia. Prawda jest taka, że w większości przypadków samoloty Rosji nie opuszczają międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad Bałtykiem, ale samoloty NATO startują do przechwycenia pod zarzutem braku kontaktu rosyjskich samolotów z odpowiednimi kontrolerami stref powietrznych w krajach NATO. Ewentualnie można toczyć spór o grubość kreski na mapie, w praktyce nie jest możliwe stwierdzenie, że dany samolot naruszył przestrzeń powietrzną NATO.

European Leadership Network udostępniło bardzo ciekawy raport dotyczący omawianego problemu: T. Frear, Ł. Kulesa, I. Kearns “Dangerous Brinkmanship: Close Military Encounters Between Russia and the West in 2014” dostępny w języku angielskim [tutaj]. Jego silną stroną jest – zaskakująca jak na zachodnie opracowania względna obiektywność oraz wyszczególnienie odnotowanych incydentów, wraz z wizualizacją na mapę (oraz jej wersję interaktywną poprzez odesłanie sieciowe). Można tam zobaczyć, że dominująca część incydentów odbywa się nad Bałtykiem – nad wodami międzynarodowymi. Od strony terytorium lądowego Federacji Rosyjskiej odnotowano jedynie jeden – przy niewyznaczonej granicy z Estonią, gdzie 21 października br., nieuzbrojony Ił-20 (turbośmigłowy samolot komunikacyjny dostosowany do zwiadu lotniczego) rzekomo przekroczył granicę i pozostawał w strefie powietrznej Estonii przez minutę.

Cała reszta jest nad morzem, a nad morzem to jest zupełnie inna gra – to przestrzeń międzynarodowa, każdy może tam latać zgodnie z prawem. Obowiązują międzynarodowe zasady w ruchu powietrznym. Nie ma powodów do paniki lub uznawania sytuacji za nadzwyczajną, albowiem nawet jeżeli rzeczywiście rosyjskie samoloty zintensyfikowały swoją obecność, to nie ma co się temu dziwić, ponieważ Rosjanie mają pełne prawo czuć się zagrożeni możliwą napastliwą polityką NATO, którego jednoznaczne zaangażowanie w wojnę domową na Ukrainie może być interpretowane jako preludium do prawdziwej agresji na Rosję właściwą. No, a że Rosjanie mają, czym latać, jak również i nafty lotniczej u nich nie brakuje – to skąd to zdziwienie? Przecież to było do przewidzenia.

Niestety znaczna część mediów sieje panikę, w sposób nieuprawniony interpretując w pełni zgodne z prawem międzynarodowym zachowanie naszych rosyjskich przyjaciół, jednakże to nic nowego – to prawdopodobnie jeden z elementów robienia z Rosji agresora za wszelką cenę.

Biorąc pod uwagę praktycznie nieograniczone możliwości ludzi, którzy za tym stoją nie można wykluczyć scenariusza, w którym odbyłoby się zniszczenie rosyjskiego samolotu, czy to poprzez zderzenie powietrzne, czy to przez zestrzelenie, czy przez inne czynniki z wykorzystaniem nowych technologii, których nie znamy. W takim przypadku decydujące będzie to, gdzie spadnie wrak lub będzie zmuszony do lądowania uszkodzony samolot. Jeżeli zdarzy się to nad terytorium krajów NATO, to grawitacja nie kłamie. Natomiast, co w przypadku zainicjowania incydentu przeciwko nosicielowi broni jądrowej?

Proszę się teraz zastanowić, do czego służy to uprawiane przez część mediów budowanie napięcia w tej kwestii. Wszelkie przypuszczenia w tym zakresie mrożą krew w żyłach.

http://obserwatorpolityczny.pl/

 

Komentarzy 48 do “Jakie będą konsekwencje zniszczenia rosyjskiego samolotu?”

 1. Sława said

  Zaistniałej sytuacji geopolitycznej nie da się już rozwiązać metodami pokojowymi. Wojna staje się koniecznością. Miejmy nadzieję, że w jej trakcie dojdzie do fizycznej likwidacji banderyzmu, a także zachwiania dominacji Zachodu nad Polską. Zachodowi Polska jest potrzeba tylko do szachowania Rosji, a w przypadku ewentualnej wojny, do przeprowadzenia ataku na Rosję za pomoca F16 i pocisków manewrujących, które mają zniszczyć zagrażające Zachodowi bazy rosyjskie. Jednoczesnie, rozbicie przez Zachód Rosji, będzie sie wiązało z fizyczną likwidacją Polski, która dalej nie bedzie już Zachodowi do niczego potrzebna.

 2. Maska Rada said

  Rzeczywiście sposób, w jaki tawariszcz podpałkownik zmarnował dar od Boga, jakim było nałożenie się 15 lat naftowej hossy na 15 lat jego rządów w Rosji zasługuje po prostu na utworzenie odrębnej kategorii w Nagrodzie Darwina.

  Całkowite uzależnienie Rosji od eksportu ropy, gazu, metali i drewna (łącznie 90% przychodów z eksportu i 70% przychodów budżetu), zapaść zdolności technologicznych i wytwórczych (do tego stopnia, że przewracają się nawet z jednej strony krytyczne, a z drugiej i tak 20 – 30 lat opóźnione wobec Zachodu programy zbrojeniowe, jak myśliwiec PAK FA czy program pancerny „Armata”), powrót do feudalno-bolszewickich metod zarządzania krajem, niezdolność stworzenia podstaw rozwoju normalnej gospodarki, opartej o przedsiębiorczość obywateli, wywołanie wrogości wszystkich praktycznie sąsiadów, i wreszcie najazd na Ukrainę, który z jednej strony spowodował utratę rosyjskiej kontroli nad tym krajem, a z drugiej uruchomił proces odzyskiwania przytomności przez Zachód, z już dotkliwymi dla Rosji skutkami, a będzie gorzej. Jako creme de la creme, gwałtowne przyspieszenie przekształcania Rosji w surowcową kolonię Chin.

  Oczywiście, z całego tego procesu wypadałoby się wyłącznie cieszyć, gdyby nie rakiety z głowicami atomowymi, czyli klasyczna sytuacja małpy z brzytwą w windzie.

  Na marginesie – ten „zespół floty”, który płynie w stronę Australii, to dwa okręty bojowe (oba z początku lat 80-ych, archaiczny krążownik „Wariag” i nie mniej archaiczny niszczyciel „Marszał Szaposznikow”) plus okręt zaopatrzeniowy i ,,, holownik, na wypadek, gdyby któryś z okrętów musiał wracać na sznurku). Innymi słowy coś, co z samodzielnym, bezpiecznym dopłynięciem do Australii ma problem, a w warunkach wojennych nie byłoby zdolne do samoobrony przed atakiem pocisków Harpoon Block II czy JASSM z australijskich F-18, zwłaszcza w warunkach WRE, jakie tworzą australijskie „Growlery”. Natomiast, oczywiście, znów udało się podkręcić niechęć do Rosji – australijska prasa szeroko pisze o „dyplomacji końskiego łba w łóżku” i jednocześnie kpi ze stanu tego łba :)))

 3. Maverick said

  Polska dla zachodu to pionek na szachownicy i Niemcy przejmą kontrole nad Polską jeżeli cos z niej pozostanie. Wasalskie kundle kabały z NWO będą mieć procesy na wzór procesów norymberskich.

  Rosja ma tyle pocisków nuklearnych ze niewiele pozostanie z USA i Polski ale sama może ucierpieć.

  Biblijne wersy wypełniają się na naszych oczach.

 4. Luxeuro said

  Raport Polskiego ambasadora o sytuacji w USA,

  „Nastroje, jakie obecnie panują w Stanach Zjednoczonych potęgowane są coraz większą nienawiścią do „ROSJI”, a przede wszystkim do osoby „PUTINA” oraz do wszystkiego co tchnie „ROSJA”. Propaganda urabiana jest w pierwszym miejscu przez czynniki żydowskie, które mają w swoich rękach nieomal w stu procentach radio oraz wytwórnie filmowe, jak również przez prasę oraz tygodniki. Mimo tego, że propaganda jest szyta grubymi nićmi i że przedstawia „ROSJI” w świetle jak najbardziej ujemnym, wyzyskując głównie prześladowania religijne i obozy koncentracyjne, to jednak dzięki ignorancji tutejszego społeczeństwa, nieobeznanego zupełnie z sytuacją w Europie, działa ona w sposób tak przenikliwy, iż obecnie większość narodu amerykańskiego uważa „PUTINA” oraz „ROSJE” za największe zło i niebezpieczeństwo jakie zawisło nad światem.

  Sytuacja w tutejszym kraju stwarza doskonałe forum dla wszelkiego rodzaju mówców oraz dla uchodźców z „ROSJI” i „UKRAINY”, którzy nie szczędzą słów by drogą różnych kalumnii podburzać tutejsze społeczeństwo, gloryfikując wolność amerykańską w przeciwstawieniu do reżimów totalitarnych. Znamiennym i ciekawym faktem jest, że w całej tej bardzo pomysłowej kampanii prowadzonej głównie przeciwko „ROSJI”, eliminowana jest zupełnie „USA i NATO”, a jeżeli jakakolwiek wzmianka o niej jest wypowiedziana, to zawsze w formie przyjaznej, na to, by wzbudzić wrażenie, iż „USA i UE” łączą się z blokiem państw demokratycznych. Sympatie również społeczeństwa amerykańskiego, dzięki umiejętnej propagandzie, są po stronie czerwonej „WIELKIEJ BRYTANII”.

  Oprócz wyżej omówionej propagandy, wytwarzana jest sztu­czna psychoza wojenna, która wmawia w naród amerykański, że pokój w Europie wisi na włosku, i że wojna jest nieunikniona, przy czym niedwuznacznie daje się społeczeństwu do zrozumienia, że Ameryka w razie wojny światowej będzie zmuszona wystąpić czynnie w obronie haseł wolności i demokracji świata.”

  http://www.bibula.com/?p=41045

 5. Ad. 2

  A poza tym, to autorowi nic nie dolega?

 6. Ta histeria służy takiemu urobieniu lemingów, coby lemingi myślały, że jeżeli coś eksploduje, to winna temu będzie ROSJA! BO NIE MOŻE BYĆ PRZECIEŻ INACZEJ!

  W takiej sytuacji przeprowadzenie operacji pod fałszywą flagą jest dziecinną igraszką. … I udowodnisz potem, że nie jesteś wielbłądem?

 7. Sława said

  W większosci tych wszystkich pseudo-rozważań przyjmuje się, że to Rosja jest stroną atakującą, a Zachód stroną broniącą się. Nakręcanie histerii wojennej służy tylko tej opcji. Tymczasem jest odwrotnie. To Zachód atakuje Rosję i prze do wojny. Jeżeli biegnie do nas bandzior z nożem, to wcześniej czy później musimy zareagować. Na to liczy Zachód, czyli że przyparta do muru Rosja da się sprowokować do otwartej i wyniszczającej ją wojny. W tej konfrontacji Zachód boi się tylko jednego – rosyjskich głowic. Dlatego wyposaża „nieprzewidywalnych” Polaków w F16 i pociski manewrujące JASSM, o których tu wspomina maska rada, które mają te głowice zniszczyć na terenie Rosji, zanim zostaną one użyte przeciwko Zachodowi. Zachód nie robi jednak kolejnej wojny tylko przeciwko Rosji. Głównym przeciwnikiem są tu Chiny. Rozbicie i przejęcie przez zachód Rosji ma być ciosem wymierzonym Chinom, które Zachód chce w ten spsoób odciąć od rosyjskiej bazy surowcowej.

 8. zagrypiona said

  @6 Krzysztof M

  Też mi się wydaje, że to wszystko tylko po to. W końcu szara masa nie będzie miała pojęcia i środków by potwierdzić skąd nadleciały pociski itd. By się tego dowiedzieć, włączą telewizor – a tam już mu wytłumaczą i pokażą na infografikach, że ni chybił z Moskwy przyszło zagrożenie. Z drugiej strony, wielu ludzi jest coraz bardziej świadomych, i stad ta cała propaganda – une chcą walnąć nie w Rosję tak naprawdę, a w tych co bardziej świadomych w kolonii zwanej Polską (no wyobraźcie sobie sami jaki tu byłby chaos gdyby cos powybuchało, trzeba by zaprosić obce wojska do stabilizacji, no a wtedy to juz krótka piłka – wyłapac jednostki zagrażajace, zawsze bedzie ich można nazwać rusofilami i pod tym pretekstem za przyzwoleniem gawiedzi gdzieś rozwalić i zakopać) a ze wina na Rosję spadnie, to już jest bajka dla tych co sie ostaną przy życiu. Z czasem sie zapomni… Ale co sie resztek elementu myślącego w Polsce pozbędą to ich.

 9. hulsz said

  ad.2 Brales kiedys dupku udzial w prawdziwym konflikcie zbrojnym z bronia w reku to jak wezmiesz udzial to potem podyskutujemy .Piewco amerykanskiej technologi jak wytlumaczysz fakt ze dwa przestarzale su 24 unieruchomilo amerykanski niszczyciel uss Danald Cook .Byc moze zabraklo wsparcia myszki Mickey.Druga sprawa wszystkie amerykanskie drony nad wschodnia ukraina zostaly zestrzelone albo grzecznie sprowadzone na ziemie.Co do niesprawnosci rosyjskiego krazownika Wariag to musze ci napisac dupku zbozowy ze chluba francuskiej floty jedyny ich zreszta lotniskowiec General de Gaulle tez byl czesto cholowany i wiele razy nie mogl wyplynac na misje z powodu awarii.Jak jestes taki obiektywny w stosunku do rosyjskiej armii to napisz tez prawde o zardzewialym NATO.Wiekszosc natowskich pilotow w Jugoslawi w czasie nalotow na szkoly szpitale i osiedla ludzkie(w tym sa najlepsi ) przeszla zalamanie nerwowe panicznie bali sie przestarzalych pociskow klasy ziemia powietrze oczywiscie produkcji ZSRR.Do dzis NATO nie ujawnilo prawdziwych strat lotnictwa ktore szlo w dziesiatkach sztuk a nie jak podawano 3 stracone samoloty w tym dwa na skutek pomylki pilota.hociaz kalacha moze ci sie to jeszcze przydac no chyba ze bedziesz wojowal laptopem.

 10. Re: Artykul…
  Wyglada na to, ze syjonistyczne zydostwo „idzie na calego” i swiadomie dazy do wlasnej zguby w sensie fizycznym (ludnosciowym), choc na „sile” probuje za wszelka cene (medialnych szczekaczek) zwalic wine na „kogokolwiek”, by wyjsc z wlasnego marazmu „obronna reka”…. Tylko pytanie: „Czyja reka” i jaki bedze za to rachunek do zaplacenia???… (przypomne tylko, ze swiat islamu i swiat chrzescijan jest zwrocony na zydowska przewrotnosc i szalbierstwo – ekonomiczne, medialne i militarne)…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://ojczyzna.pl

 11. GHJ said

  Nie martwię się , że wiedza jak walczyć zanikła. Ona się pojawi jak objawienie. Nie rozbiór ale Polska wieców i sabatów.
  Zarówno żydoeuropa jak i Rosja wiedzą o Polakach coś, co ich przeraża, coś co przerażało Rzymian, Germanów i Wikingów. Co co przerażało Watykan. Możemy się jedynie domyślać co to jest, super broń, super zdolności, ..zbiorowa inteligencja ..?
  Nie wiem , ale jest coś, co nas jednak różni od innych. Może to nie jest złe że tak wielu jest za granicą, może tak trzeba by miec zaplecze kiedy się „obudzi”?
  Mam przeczucia , przeczucia oparte na wiedzy już zdobytej i tej , której istnienia jeszcze sobie nie uświadamiamy. Technologia kontra duch. Co wygra?
  Kiedy odbiorą nam już wszystko , to będzie jedyna rzecz jaka nam zostanie. Początek i koniec , bezsenne noce wrogów Słowian.

 12. Re: 9 Hulsz…
  Najemnicy zydowscy w amerykanskiej wersji sa przygotowywani jedynie do „operacji” krotkotrwalych na ziemiach (panstwach), ktore posiadaja „odpowiednie” zloza natruralne potrzebne dla zydowskiej ekspoloatacji tj., posrednictwa dla amerykanskich (rzymskich) potrzeb militarnych i ekonomicznych. Ot, taka zydowska uzbrojona zydowska banda z roznych zakatkow swiata wykonujaca za zydowskie „srebrniki” powierzone zadania „stabilizacyjne”…o czym Rosja doskonale wie i zdaje sobie sprawe z wielkosci takich „ugrupowan” militarnych, ktore maja za zadanie prowokowac, destabilizowac i ustuteczniac stabilnosc danego regionu czy panstwa. Dla Rosji, takie „ugrupowania” na zydowskim lancuchu finansowym nie sa w zaden sposob grozny ani destabllizacyjny, ot takie „podworkowe” szczerbate najemne psy…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://ojczyzna.pl

  (podaje strone, ktore wciaz sa ciekawe informacje).

 13. revers said

  ad 2 czeka na wplyniecie Mistrali? i paru okretow podwodnych o wypornosci wiekszej jak cala flota wojenna Nelsona pod Telegrafem i odpowiednia bateria balistycznych rakiet z 10 glowicami grzybowymi pod oslona chinskich lotniskowcow.

 14. Joe said

  10 i 12…Jasku…jewreje sa w amoku posiadania najlepszej w dziejach okazji…przewagi militarnej,medialnej i wszelakiej..
  Ale my wszyscy wiemy ze pospiech jest najlepszy przy lapaniu pchel..Chiny i Rosja trzymaja sie razem i musza trzymac bo wiedza czym jest zydowska przwrotnosc.Obambo w tej chwili ma tyle do powiedzenia w USA co zyd na gestapo…i miniej wiecej tyle samo maja jewreje ktorzy od kilku ostatnich lat byli w amoku posiadania.Teraz kilka RESETOW KONIECZNYCH do normalizacji sytuacji zarowno z Rosja jak i Chinami…pokaze wszystkim POLITYKIEROM a tym w POLIN najwyrazniej..
  skad wyrastaja im nogi.

 15. awkzim said

  Pozwolę sobie sprowadzić dyskusję ad rem. Trzeba moim zdanie odróżnić dwie rzeczy:
  – pierwsza z nich to rzeczywistość wynikająca z posiadanego, w miarę możliwości pełnego, zasobu informacji;
  – druga to dziennikarska / propagandowa wersja tej rzeczywistości, w większości przypadków odbiegające istotnie od tej rzeczywistości.
  Tzw. brać dziennikarska / propagandowa merytorycznie jest cienka jak polsilver i nie wie o czym pisze. Nie było ani jednego przypadku przechwycenia rosyjskiego samolotu wojskowego, ani rozpoznawczego, ani bombowca ani myśliwca. Wynika tro z definicji pojęcia przechwycenie: polega na identyfikacji statku powietrznego, nawiązaniu z nim łączności radiowej i kontaktu wzrokowego oraz naprowadzeniu go na właściwy kierunek lub wysokość lotu albo wymuszeniu lądowania na wskazanym lotnisku. Ponadto dotyczy to szczególnego rodzaju przypadków, mianowicie: obcy wojskowy statek powietrzny, który przekroczył granicę państwową albo wykonuje lot w przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej bez zezwolenia lub niezgodnie z warunkami tego zezwolenia. Nie było w pełni udokumentowanego żadnego tego typu przypadku. Jest przypuszczenie o możliwości wystąpienia jednego takiego przypadku ale nad granicą z Estonią która nie jest sprecyzowana.
  I na koniec jeszcze jedno a właściwe dwa. NATO robi dokładnie to samo. Odnośnie zestrzelenia to: są to samoloty rozpoznania elektronicznego i ich załogi doskonale wiedzą co jest gdzie. O odpaleniu pocisku też by wiedzieli.

 16. Boydar said

  Mnie zaintrygowało pierwsze zdanie komentarza (1) – „… zaistniałej sytuacji geopolitycznej nie da się już rozwiązać metodami pokojowymi …”

  Jak świat światem owe „zaistniałe sytuacje geopolityczne” służyły zazwyczaj jakiemuś brudnemu geszeftowi. Nie mam podstaw przypuszczać, że teraz jest znacząco inaczej. Wynika z tego tylko jedno – owszem, da się. Wystarczy tylko że „/geszefciarz/ będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni”. I żadna wojna potrzebna nie będzie. Tyle że, ta „zmiana” to przecież też jest geszeft, albo właśnie jego brak.

 17. Joe said

  Bo geszefciarze dzisiaj…zdaja sobie sprawe z tego ze nigdy w dziejach nie byli tak widoczni jak dzis…dlatego mysla ze to czasy ostateczne…ale nie zdaja sobie sprawy ze ostateczne tak…ale dla nich.

 18. Griszka said

  Troll Maska Rada/Kassandra wielu ksywek znowu się uaktywnił w swoim ulubionym temacie, czyli technologii wojskowych, o których nie ma zielonego pojęcia. Jak zwykle.

  Maska Rada „Całkowite uzależnienie Rosji od eksportu ropy, gazu, metali i drewna (łącznie 90% przychodów z eksportu i 70% przychodów budżetu),”
  ___
  Dla trolla Maska Rady problemem jest to, że Rosja eksportuje swoje surowce. Zero argumentacji czemu to miałoby stanowić dla Rosji problem, skoro na te surowce zawsze znajdą się chętni.

  Maska Rada „zapaść zdolności technologicznych i wytwórczych (do tego stopnia, że przewracają się nawet z jednej strony krytyczne, a z drugiej i tak 20 – 30 lat opóźnione wobec Zachodu programy zbrojeniowe, jak myśliwiec PAK FA czy program pancerny „Armata”),”
  ______________________
  Typowa gadanina idioty, który nie ma pojęcia o tym jak wygląda sprawa z bliska, bo wystarczy rzucić kilka pustych hasełek, a ciemny lud wszystko kupi.
  Zakup czołgu armata nie jest potrzebny Rosji, ponieważ wszyscy ich przeciwnicy albo zaprzestali produkcji czołgów albo planują używać tych samych modeli IV generacji jeszcze przez najbliższe 40 lat. Udający znawcę tematu Maska Rada nie grzmi na Wielką Brytanię, że już nie produkują czołgów w ogóle albo USA, które znacznie zredukowało liczbę Abramsów i planuje używać ten czołg jeszcze przez prawie pół wieku.
  To Rosja ma się tłumaczyć według tego idioty.
  Dyskusja nadal trwa czy wprowadzenie Armaty jest w ogóle opłacane w stosunku do ulepszania starych T-72 lub budowania nowych wersji T-90. Od zakupu czołgów dla Rosji ważniejsze jest kupowanie nowoczesnych systemów przeciwlotniczych, rakiet balistycznych oraz wyrzutni pocisków nuklearnych i budowa nowych okrętów podwodnych. To co obecnie ma Rosja w Europie i tak wystarczy.
  Rusek jest praktyczny. On woli kupować tanią precyzyjną amunicję artyleryjską do zwalczania czołgów z odległości wielu kilometrów, której nie ma NATO. Tyle w temacie „zapaści technologicznej” w Rosji.

  ______________________________________
  Maska Rada”20 – 30 lat opóźnione”
  ____________________
  Rzucajmy cyferki z kapelusza. Nie masz pojęcia o rozwoju myśliwców niewykrywalnych w Rosji.
  Myśliwiec PAK FA jest gotowy, ale nie jest priorytetem po tym jak NATO zrobiło błąd z kupowaniem słabego F-35 i skasowaniem całej linii produkcyjnej F-22. Za to powinien pójść siedzieć Chenney, gdyby USA były normalnym krajem, a nie kłębowiskiem mafii, która także z pomocą wojskowych próbuje opchnąć amerykańskiej armii najgorszy bubel za jak największe pieniądze.
  Oczywiście Maska Rada nie powie jak się ma sytuacja po drugiej stronie barykady, bo mu jedynie płacą za propagandę, a nie obiektywną ocenę sytuacji.

  ____________________
  Maska Rada”powrót do feudalno-bolszewickich metod zarządzania krajem, niezdolność stworzenia podstaw rozwoju normalnej gospodarki, opartej o przedsiębiorczość obywateli, wywołanie wrogości wszystkich praktycznie sąsiadów, i wreszcie najazd na Ukrainę, który z jednej strony spowodował utratę rosyjskiej kontroli nad tym krajem, a z drugiej uruchomił proces odzyskiwania przytomności przez Zachód, z już dotkliwymi dla Rosji skutkami, a będzie gorzej.”
  ______________
  Te bajki i ból dupy z powodu ruskiej broni nuklearnej zdradzają ciebie po raz kolejny. Propagandowy bełkot żywcem przepisany z niezależnej.pl Sakiewicza, który w. Czy za rozsiewanie tych bredni w sieci SBU daje medaliki trollom ? Zachód nagle odzyskuje przytomność, chociaż od dłuższego czasu przygotowywano się na zdestabilizowanie Ukrainy, co potwierdziła ostatnio Nuland. Tylko ciemniak niezorientowany w temacie może uwierzyć w ten bełkot.
  ______
  Maska Rada: Na marginesie – ten „zespół floty”, który płynie w stronę Australii, to dwa okręty bojowe
  _________
  Zobaczcie jak idiota Maska Rada/Kassandra podnieca się dwoma okrętami ruskimi, które wykonują rutynowe zadania nie związane w ogóle z Australią :))
  __________
  „Maska Rada: (oba z początku lat 80-ych, archaiczny krążownik „Wariag” i nie mniej archaiczny niszczyciel „Marszał Szaposznikow”)”
  __________
  W amerykańskiej flocie nie ma starszych okrętów, np. z lat 80-tych, które po modernizacji mogą służyć przez kolejne dziesięciolecia. Proszę, o to kolejny dowód na to, że Maska Rada nie ma pojęcia o wojskowości tylko rzuca pustymi hasełkami. Towarzysz Maska Rada uważa, że należy budować kadłuby statków od nowa dla samej zasady !!! 🙂
  _________
  Maska Rada „a w warunkach wojennych nie byłoby zdolne do samoobrony przed atakiem pocisków Harpoon Block II czy JASSM z australijskich F-18, zwłaszcza w warunkach WRE, jakie tworzą australijskie „Growlery”.
  ________
  Powyższe to bełkot przepisany za Wikipedią, który ma wywołać u czytelnika wrażenie wielkiej znajomości tematu. Statki są na wodach międzynarodowych, więc to by była oczywista prowokacja ze strony Australii, która mogłaby się liczyć z atakiem odwetowym, a po drugie są to okręty wyposażone w sprzęt do walki elektronicznej i obronę przeciwko rakietom i samolotom wroga.
  Na szczęście przywódcy Australii nie są idiotami w przeciwieństwie do Maska Rady, który leczy swoje kompleksy szczując ludzi przeciwko Rosji za kopiejki.

 19. Griszka said

  Panie Marucha, czy ten troll już wystarczająco nie nadużył tutejszej gościnności. To jest ten sam apologeta Bandery, który sobie kpi z moderacji wymyślając kolejne durne ksywki.
  Rysio, gdy za każdym razem próbował wracać pod nowym nickiem był wycinany. Czemu nie stosuje się tego pajaca takich samych środków. Rysio też nie zniżył się do kradzieży czyjejś tożsamości w przeciwieństwie do tego typa z „wolnej strefy słowa” nagrodzonej przez SBU.

 20. Griszka said

  W temacie amerykańskich okrętów wojskowych. Może nam pajac Maska Rada przypomni w jakich latach powstały okręty klasy np. Ticonderoga, które są przez ekspertów wojskowych uważane za bardzo nowoczesne ?
  Podpowiem. Głównie w tych wiekach ciemnych jakimi były lata 80-te.

 21. Griszka said

  Pomyliłem się. Chodzi o III generację czołgów, a nie IV.

 22. Banderosław Sraczyński said

  Kolejna ksywa operacyjna Maska Rada:
  – „Rzeczywiście sposób, w jaki tawariszcz podpałkownik,”
  – „przytomności przez Zachód, z już dotkliwymi dla Rosji skutkami, a będzie gorzej.”
  – „plus okręt zaopatrzeniowy i ,,, holownik, na wypadek, gdyby któryś z okrętów musiał wracać na sznurku),”
  – „Oczywiście, z całego tego procesu wypadałoby się wyłącznie cieszyć,”
  – „Natomiast, oczywiście, znów udało”
  – etc.

  Niech Ukraińska Bezpieka zafunduje jakieś kursy z gramatyki języka polskiego dla swoich trollów, bo aż przykro patrzeć na powyższe.

 23. Filo said

  2
  Maska Rada
  Jakby ten Maska Rada cokolwiek kumal i wyuczyl sie jezykow obcych toby sie doczytal, ze 4 samoloty amerykanskie, ktore lecialy nad AUstralijska rafa Koralowa (Australian Barier Reef) zrzucily bomby w sam srodek atolu… bo zabraklo im paliwa i nie mogly wrocic do bazy. Zrzucily te bomby, zeby sie pozbyc balastu i nie wpasc do morza.
  Podobno bomby na szczescie nie wybuchly ale zniszczenie jest duze.
  Takim troszke niezorietowanym w temacie pragne przypomniec, ze okrety kazdego panstwa maja prawo zeglowac po miedzynarodowych wodach swiata.
  Pan Masakra Rada jest faktycznie w glebokim tyle z wiesciami, bo chyba nie doczytal co sie przytrafilo amerykanskiemu lotniskowcowi, ktory probowal szpiegowac Krym na Morzu Czarnym. Te ‚malpy z brzytwa w windzie’ zaklocily calkowicie komunikacje amerykanskiego niszczyciela i okret sie ‚zdezorientowal’ i nie wiedzial jak wrocic do bazy.
  No a ostatni wyczyn hamerykanskich sukcesow… wstyd sie przyznac, ze ich malpy z brzytwa ucapily nad Krymem.
  Naturalnie wstyd sie przyznac. i chociaz Chinska, turecka, iranska i indyjska prasa podawala to zdarzenie to wiodaca demokracja zawziecie zaprzecza potwierdzonej porazce. Rosjanie pokazali calemu swiatu ten szpiegowski nabytek do ktorego soldateska sie wstydzi teraz przyznac.

  http://www.presstv.ir/detail/2014/03/16/354841/us-denies-russia-downed-its-spy-drone/

 24. Griszka said

  @23
  USA to przysłowiowa małpa z brzytwą w windzie, która straszy wszystkich swoją bronią atomową i wymusza używanie dolara przy wszelkich transakcjach.
  Przy każdej nadarzającej się okazji USA ustawia rakiety z pociskami nuklearnymi blisko granic Chin albo Rosji. Albo rozdaje je komu popadnie np. Izraelowi wbrew międzynarodowym regulacjom odnośnie nie rozprzestrzeniania broni nuklearnej. JFK chciał zakończyć tą nieodpowiedzialną politykę i dlatego kariera jego oraz jego brata zakończyła się ich morderstwem, którego sprawcy nadal są kryci, także z wykorzystaniem niezależnych mendiów.
  Odnośnie dronów to oni zawsze zaprzeczają. Ja jednak pamiętam jak to przywódca Wielkiej Ameryki prosił ze łzami w oczach, żeby Iran zwrócił rzekomo niewykrywalnego dla radarów najnowocześniejszego drona.

  To jest klucz do tajemnicy czemu Izrael i NATO boją się ruszyć Iran. USA to papierowy tygrys co wyraźnie , ale do tego fanboys nigdy nie przyznają. Mój ulubiony przykład skrajnej niekompetencji US Army poniżej. Sprawa dawno temu powinna mieć swój finał w prokuraturze, gdyby USA było państwem prawa, a nie sukcesywnie rozkradaną kolonią pewnego bliskowschodniego kraju i jego bankierów:

 25. Question Oszybka said

  Korzystając z obecności przedstawicieli wielkiego narodu rosyjskiego chcialbym zapytać dlaczego Rosjanie nie mają zaufania do rubla i wykupują dolary ?
  Pragnę też zapytać jak Panowie przewidujecie. Kiedy 1 dolar pokona barierę 50 rubli?
  Stanie się to w następnym tygodniu czy też dopiero pod koniec listopada ?

  Znowu ten sam debil… że też się takim nie sprzykrzy.
  Admin

 26. NICK said

  (25) Pana pytania? Nie mają żadnego znaczenia. Ekonomię i finanse to Pan liznął, zaledwie. Pan tak sam ze siebie? Kwestionie.
  Siłę Rosji rozpoznaje Pan – po ‚dollarach’???

 27. Griszka said

  Po tym jak Maska Rada dostał łupnia w kwestiach wojskowych, o których po prostu nie ma bladego pojęcia, teraz trolluje z wykorzystaniem kolejnej ksywki.
  Co z tego, że kwestia kursu rubla do dolara została wyjaśniona wiele razy i to nawet przez Maruchę.
  Panie Marucha, sugeruję konsekwentnie spisać numery ip tego trolla i je blokować. Odstawia tutaj cyrk w biały dzień po raz kolejny.

  Troll używa proxy – admin

 28. Banderosław Sraczyński said

  @25
  Skoro dupek żołędny wielu ksywek opłacany przez Ukraińską Bezpiekę się ujawnił, to korzystając z okazji postawię kilka pytań.
  Dlaczego Chiny oraz większość azjatyckich potęg straciły zaufanie do dolara i postanowiły założyć konkurencyjny bank oparty głównie o chińską walutę ?
  Jakie bolesne będzie dla USA odwrócenie się Chin, jej największego wierzyciela, oraz ogólnie bloku BRICS od dolara ?
  Czy z tego powodu bezrobocie na poziomie 23% we wspaniałych USA jeszcze się bardziej pogłębi i zdesperowany dupek żołędny, który zmienia nicki jak rękawiczki, straci pracę kosztem Hindusów i Chińczyków ?
  Kiedy w końcu SBU albo CIA zafunduje dupkowi żołędnemu kurs z gramatyki, żeby on się tak łatwo nie dekonspirował niczym Sakiewicz ?
  :))))))

 29. NICK said

  (28) Z uporem maniaka, powtarzam: BRICKS to choooj! Tylko Rosja z Chinami ‚coś’ stworzy. Rosja, niestety, wiele Chinom ustępując.HUK.

 30. Banderosław Sraczyński said

  @29
  „BRICKS to choooj!”
  Ja uważam, że chooj, ale w doopę USA i niektórym dupkom żołędnym, którzy nadal myślą wbrew wszelkim faktom, że Rosję sami obsobaczyli w ciemnym zaułku licząc na gwałt zbiorowy. No i chooj, bo jednak jest z obstawą. Połakomił się bezzębny dziad na suchary :)))))
  Mniejsze państwa też się liczą w tym bloku zgodnie z zasadą – im jest nas więcej, tym jesteśmy silniejsi.
  Nawet jeśli Rosja ustępuje Chinom, to dupki żołędne i tak są na pozycji przegranej, bo Chiny nadal uważają ich za śmiertelnych wrogów, których trzeba obrobić do gołego.

 31. Joe said

  Oj bedzie ,bedzie nalot dupkow zolednych sakiewiczowych,na Gajowke ,ostoje rozuku i swiadomosci.Lune juz tak dobrze se poczynaja wsrod jeszcze slepych lemingow…Ale moze i lemingom oczeta zaczna sie otwierac …marny ich los.

 32. Zerohero said

  @2, gej z gapolu zalatującego banderowskimi onucami:

  „Rzeczywiście sposób, w jaki tawariszcz podpałkownik zmarnował dar od Boga, jakim było nałożenie się 15 lat naftowej hossy na 15 lat jego rządów w Rosji zasługuje po prostu na utworzenie odrębnej kategorii w Nagrodzie Darwina.”

  Problem w tym, że w systemie jelcynowskim te pieniądze Rosji by nie zasiliły, bo Gazprom wraz z podobnymi miał pójść pod młotek. Putin to zatrzymał. To jest powód dla którego dostajecie wścieklicy odbytnicy. Ona u normalnego człowieka leży w tyłku a u was znajduje się między policzkami.

 33. NICK said

  Eee, tam! (30).
  Zdania nie zmienię. Nawet Iran – poza BRICS’em – dogaduje się z „zachodem”. Lepiej czerpać z pesymizmu.

 34. Griszka said

  @32 ZH
  To jest ten sam gnojek, który groził pod inną ksywką, że Panu, Panie Zerohero, głowę rozbiją siekierą. W praktyce jeden osobnik tu głównie trolluje, który w ogóle nie zmienia konstrukcji wpisu i argumentacji. Nawet jeśli wyłamie się początkowo ze schematu to potem szybko wraca do dawnych nawyków. Dawno powinien być stąd wywalony za recydywę. Dziwi też opór z jakim próbuje tutaj robić bajzel. Sam Gajowy go złapał na mnożeniu bytów i prowadzeniu monologów ze swoimi ksywkami. Czy to jakieś zlecenie od SBU ?
  Banik na ip należy się w tym wypadku jak psu micha.

 35. Griszka said

  @Marucha
  Pozostaje blokować konsekwentnie adresy proxy. Spadła już dość drastycznie częstotliwość wpisów trolla, a przy okazji jego następcy nie będą mieli pola manewru. Może się powtarzam i już Pan to zrobił.

 36. Griszka said

  Panie Gajowy. Wpis nr 36 nie jest mojego autorstwa. Kolejne proxy do zablokowania. Przynajmniej wiadomo, że mamy do czynienia z nagłym zleceniem. Z braku argumentów pozostało rozpaczliwa kradzież tożsamości.
  Proszę sprawdzać moje posty. Jeśli się nie zgadza w nich ip, proszę je natychmiast wycinać.

 37. Marucha said

  Re 34, 35, 36:
  Niestety, adresów proxy może być tak wielka liczba, że niemożliwe będzie ich zablokowanie.
  Najbardziej niezawodny jest stary sposób: wywalanie wpisów trollów i prowokatorów. Wywalanie idzie o wiele szybciej, niż wpisywanie, co słuszne jest i sprawiedliwe 🙂

  Systematyczne sprawdzanie, czy ktoś się nie podszywa, jest trudne, gdyż trzeba to robić optycznie, przeglądając dziesiątki wpisów od gajówkowiczów. Oczywiście, jeśli coś zauważę przypadkiem, to interweniuję, niekoniecznie publicznie.

 38. Griszka said

  No fakt. (….)

  [Za wielokrotne podszywanie się pod inne osoby, osobnik, który dokonał tego wpisu, zostaje zbanowany – admin]

 39. Boydar said

  Grisza, nie uchodzi tak …

 40. Boydar said

  A to pardon

 41. Wpis nr 38 nie jest mojego autorstwa. Idiota, który się podszywa, nawet nie umie parodiować poprawnie ruskiej gramatyki.
  Co do pańskiej uwagi Panie Gajowy, to troll dysponuje ograniczoną liczbą serwerów, bo jest zwykłym dzieckiem Neo. To nie jest poziom chińskiego hakera i on o tym wie, bo nerwowo reaguje za każdym razem, gdy rzuci się uwagę o ip. 🙂
  Ja będę korzystał od tej pory z tego konta i prosiłbym po prostu o zablokowanie używania nazwy Griszka. Pan, Panie Gajowy, zna moje dane.

 42. Boydar said

  To nastajaszczaja blad’, a nie idiota

 43. @42
  Zrobiłem to po to, aby zaoszczędzić Gajowemu czasu. Dla mnie nie stanowi to żadnego problemu.

 44. Marucha said

  Re 41:
  To nic Panu nie da.
  Ten dupek zacznie po prostu używać ksywki Czołgista – i co, będę musiał też zablokować Czołgistę?
  Zostawmy, jak jest, a ja będę bardziej zwracał uwagę na adresy IP.
  Póki co dupka zablokowałem.

 45. @44
  Konta na Twitterze nie podmieni. A Pan będzie miał ułatwione zadanie jeśli chodzi o sprzątanie śmieci.

 46. Zablokowanie dostępu do komentowania na pańskim blogu danego konta na Twitterze jest łatwe, a wcześniej pozajmowałem większość nazw kont, które próbowały by mnie naśladować, dzięki temu, że dysponuje dużą bazą maili na różnych serwisach, którą utworzyłem w czasach, gdy nie wymagano rejestracji telefonicznej

 47. Marucha said

  Re 45, 46:
  Ok, zapomniałem, że można sobie wyrobić konto na WordPressie, Facebooku, Twitterze albo Google+ i używać go do wpisywania komentarzy, chroniąc w ten sposób swoją ksywkę.
  Co prawda wolałem „Griszkę”, niż „Czołgistę”…

 48. markglogg said

  @4. Luxeuro napisał
  2014-11-16 (niedziela) at 08:32:35

  Raport Polskiego ambasadora o sytuacji w USA,

  „Nastroje, jakie obecnie panują w Stanach Zjednoczonych potęgowane są coraz większą nienawiścią do „ROSJI”, a przede wszystkim do osoby „PUTINA” oraz do wszystkiego co tchnie „ROSJA”. Propaganda urabiana jest w pierwszym miejscu przez czynniki żydowskie, które mają w swoich rękach nieomal w stu procentach radio oraz wytwórnie filmowe, jak również przez prasę oraz tygodniki. Mimo tego, że propaganda jest szyta grubymi nićmi i że przedstawia „ROSJI” w świetle jak najbardziej ujemnym, wyzyskując głównie prześladowania religijne i obozy koncentracyjne, to jednak dzięki ignorancji tutejszego społeczeństwa, nieobeznanego zupełnie z sytuacją w Europie, działa ona w sposób tak przenikliwy, iż obecnie większość narodu amerykańskiego uważa „PUTINA” oraz „ROSJE” za największe zło i niebezpieczeństwo jakie zawisło nad światem.

  W sumie Amerykanie zdają się wyznawać po prostu

  Cztery Artykuły Wiary „globalnego intelektualisty” początku XXI wieku:

  1. Wierzę w Globalne (zapewne HAARP’em wywołane) Ocieplenie
  .
  2. Wierzę w trzech wież WTC (1, 2 i 7) tylko dwoma samolotami zwalenie.

  3. Wierzę w Piękno, Prawdę i Dobro Amerykańskiej Demokracji.

  4. I wierzę że wojna o Donbas dzisiaj, to rezultat nikczemności Rosyjskiej Nacji

  Wpisałem te” Cztery Artykuły NWO Wiary” jako „prolog” do szerszego, (LUMPEN)KULTUROWEGO kontekstu wskazanego przez Luxeuro tematu ZRZUCANIA ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SWE „WYCZYNY” NA KOZŁA OFIARNEGO::

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/11/12/judaizm-to-potworna-religia-ktora-nie-powinna-istniec/

  omawia on szczegóły programu tzw. „globalizacji”

  Pozdrav,

  MG

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: