Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Nina o Wolne tematy (45 – …
  Marucha o Unia prze do wprowadzenia tej…
  BK o Otchłań bez dna
  Yagiel o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  revers o Wolne tematy (45 – …
  Katarzyna T o Wolne tematy (45 – …
  Katarzyna T o Wolne tematy (45 – …
  Voodoosch o Zagrożenia wynikające z elektr…
  Yagiel o Wolne tematy (45 – …
  revers o Unia prze do wprowadzenia tej…
  Yagiel o Wolne tematy (45 – …
  revers o Wolne tematy (45 – …
  rycho08 o Unia prze do wprowadzenia tej…
  Dr,Ga, o Unia prze do wprowadzenia tej…
  bryś o Unia prze do wprowadzenia tej…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Śledztwo zmataczone

Posted by Marucha w dniu 2014-11-16 (Niedziela)

CO PISZĄ INNI: Rosyjski publicysta Walerij Agiejew pisze o kolejnym etapie śledztwa w sprawie katastrofy malezyjskiego samolotu na Ukrainie.

Pasażerowie malezyjskiego Boeinga nie mają szczęścia także i po śmierci. Śledztwo w tej sprawie jest od początku wykrzywione politycznie, umyślnie opóźniane, ukrywane i fałszowane. Nie tylko przez Kijów, co można by jeszcze zrozumieć zakładając to, co każdy bezstronny obserwator ma prawo podejrzewać najbardziej, ale również przez samych poszkodowanych, czyli przez komisję śledczą z Holandii.

Obecnie śledztwo jest zresztą fatalnie spóźnione i szanse na dojście do jednoznacznych wniosków są już minimalne. Manerwy potężnych ciemnych sił prawdopodobnie spełniły swój cel, o który od początku chodziło. Nie da się wskazać sprawcy, co pozostawi – tak jak dotąd – wolną przestrzeń do rzucania oskarżeń w dowolnym kierunku, a więc w praktyce, zwłaszcza przeciw powstańcom i Rosji.

Do grupy dochodzeniowej w końcu dołączono jednak ekspertów z Malezji, których Zachód przez długi czas w ogóle nie uwzględniał. W Kuala Lumpur powodowało to spore rozdrażnienie, gdyż lotem MH-17 lecieli również obywatele Malezji. Boeing, wykonujący rejs na trasie Amsterdam – Kuala Lumpur, rozbił się 17 lipca w pobliżu Doniecka. Zginęło 298 osób. Większość z nich – 193 – było obywatelami Holandii.

I oto dopiero w tym tygodniu holenderscy członkowie komisji śledczej znaleźli jakieś nowe szczątki ofiar na miejscu katastrofy samolotu na Ukrainie. W tym samym czasie także lokalni mieszkańcy przekazali specjalistom dwa dowody tożsamości należące do ofiar. Specjaliści podkreślają jednak, że sytuacja na obszarze katastrofy samolotu pozostaje napięta, co uniemożliwia dalsze i bardziej intensywne działania. Pierwsza międzynarodowa misja zajmująca się poszukiwaniem szczątków oraz rzeczy osobistych ofiar, w skład której wchodzili eksperci z Australii, Holandii i Malezji, pracowała na miejscu katastrofy na początku sierpnia przez mniej niż tydzień. Była ona zmuszona do przerwania prac ze względów bezpieczeństwa. Ukraińska armia i wtedy i nadal ostrzeliwuje obszar katastrofy z ciężkiego sprzętu oraz moździerzy. To budzi uzasadnione wątpliwości, czy takie ostrzeliwanie pustego wojskowo terenu nie ma na celu zniszczenia resztek dowodów przeciwko Kijowowi.

Wiele poważnych osób, w tym minister obrony Rosji Siergiej Szojgu od samego początku obarczało odpowiedzialnością za katastrofę samolotu Ukrainę:

Do katastrofy doszło w przestrzeni powietrznej Ukrainy, która ponosi całkowitą odpowiedzialność za ten incydent. Jestem przekonany, że jeśli Ukraina rozwiązywałaby wewnętrzne problemy bez użycia sił zbrojnych, bez tego rozlewu krwi, który miał miejsce w ostatnich miesiącach, bez użycia ciężkiej artylerii i lotnictwa do tej tragedii by nie doszło. Wiele innych poszlak, podnoszonych również na Zachodzie, wskazywało jeszcze bardziej bezpośrednio na winę strony ukraińskiej. Istnieje na ten temat pokaźny materiał m.in. w internecie.

Ostatnio zaskakująca informacja nadeszła z Niemiec. Tamtejsze Ministerstwo Spraw Zagranicznych wysłało do ambasady Rosji list dementujący informacje Federalnej Służby Wywiadowczej Niemiec (BND), zamieszczone w niemieckiej prasie. Przypomnijmy, że jakiś czas temu w „Der Spiegel” ukazał się materiał, w którym stwierdzono, iż szef wywiadu Gerhard Schindler opublikował raport zawierający niemiecką wersję przyczyn katastrofy Boeinga. Stwierdzono w nim, że „Buk-M1” znajduje się na uzbrojeniu sił samoobrony. To właśnie z niego, według Federalnej Służby Wywiadowczej (BND), został zestrzelony samolot. Dowodów jednak ponownie nie przedstawiono.

Tymczasem kilka dni temu podczas spotkania prezydenta Rosji Władimira Putina z premierem Malezji Razakiem na szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) w Pekinie, obaj przywódcy oświadczyli, że będą dążyć do obiektywnego śledztwa w sprawie przyczyn katastrofy. Razak powiedział, że nie zamierza nikogo fałszywie winić za tragedię, ale wyraził zaniepokojenie faktem, że holenderscy eksperci przedstawili jedynie niejasne informacje o jakichś „wysokoenergetycznych obiektach”, które uderzyły w samolot, jednak nie powiedzieli, co to za obiekty, skąd przyleciały ani kto je wysłał. Komunikaty ze śledztwa są formułowane tak, jakby bardziej chodziło w nich o to, by coś ukryć, niż aby coś wyjaśnić.

Rosyjski ekspert Aleksander Dudczak bardzo sceptycznie i otwartym tekstem ocenia tak opieszałe dążenie Zachodu do wyjaśnienia prawdziwych przyczyn katastrofy:

Niestety, ale szanse na obiektywne śledztwo są bardzo małe. Światowe media tak czy inaczej w sposób lojalny i spójny strzegą interesów Zachodu. Jeśli o czymś mówią, to tylko zgodnym chórem i jakby pod batutą niewidzialnego dyrygenta. Jak pokazuje praktyka, są one zdolne do tworzenia wydarzeń z niczego lub do ignorowania światowych wydarzeń, zupełnie nie informując o nich i przemilczając w skoordynowany sposób. Dlatego uważam, że nie ma praktycznie szans na obiektywne śledztwo, które przyniesie rezultaty. Zostało ono zmataczone.

Bogusław Jeznach
http://jeznach.neon24.pl

Jedna odpowiedź to “Śledztwo zmataczone”

 1. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka pszeczytal u pan Jeznach:

  „Niestety, ale szanse na obiektywne śledztwo są bardzo małe.”

  Ja pan Mordka musi zadac bardzo podchwytliwe pytanie i daje dobra rada szeby pomyslec zanim odpowiedziec:

  Czy to jest lot z pan Lech Kaczynski do Smolenska, szeby bylo obiektywne sledztwo?

Sorry, the comment form is closed at this time.