Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Tralala o Wolne tematy (10 – …
  Carlos o Stalingrad
  rocznik57 o Upadek cywilizacyjny Polski
  lewarek.pl o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  Marucha o Szymowski prześwietla premiera
  Zima o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  Kronika o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  telewizjapolska24 o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Czaruś o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Gdyby Putin był Putlerem

Posted by Marucha w dniu 2014-11-17 (Poniedziałek)

Media w Polsce wzorem mediów zachodnich przekonują nas, że Rosja dąży do wywołania III wojny światowej, lada dzień zajmie całą Ukrainę i państwa bałtyckie, Putin to potwór większy niż Stalin i Hitler razem wzięci, jego celem jest nie tylko wskrzeszanie ZSRR, ale podbój całego świata, jego agenci są wszędzie, a ta cała Rosja to nowe (stare) Imperium Zła.

Półki księgarń w Polsce uginają się od tłumaczonych z angielskiego gniotów z wypocinami autorów neokonserwatywnej szkoły nowego trockizmu, podżegaczy wojennych, fanatyków permanentnej rewolucji (antyrosyjskiej), komiwojażerów, podsuwających Polakom pomysły wojny z Rosją, kokietujących nas obłudnie jaką to potęgą światową możemy być itp. Jeśli tylko zaczniemy się zbroić. No i że tylko my możemy powstrzymać inwazję Putina na Europę, tak jak w 1920 roku.

Podaję parę tytułów: „Człowiek bez twarzy”, „Prawda o Putinie” (chyba jednak nie cała, jak wynika z tytułu), „Cała prawda o Putinie” (o, tu mamy całą prawdę), „Imperium Zła – reaktywacja” (coś przypomina to Oś Zła), „Imperium Zła – Rosja” (nieboszczyka Józefa Szaniawskiego), „Ekspansja Kremla – historia podbijania świata”, „Zbig – człowiek, który podminował Kreml”, „Głową o mur Kremla”, „Cień Kremla – Rosja Putina”, „Ojciec chrzestny Kremla”, „Podstęp – o szpiegach, kłamstwach i o tym, jak Rosja kiwa Zachód”, „Putin – źródła imperialnej agresji” (niezawodnego Andrzeja Nowaka)…

Starczy? Chyba tak – to i tak tylko część tej „twórczości” na pograniczu obłędu i prowokacji. Książek obiektywnych można liczyć na palcach jedne ręki.

Człowiek o słabej wiedzy i nerwach po przeczytaniu tylko tytułów tych dzieł zadrży z przerażenia i zacznie gromadzić zapasy żywności w domu. Cóż mu pozostanie robić – tylko wypatrywać czołgów z czerwoną gwiazdą na przedmieściach Warszawy. Ale przypuśćmy, że ci pismacy mają rację – Putin to Putler, psychopata, chory na raka mózgu, oderwany od rzeczywistości (tak jak piszą w gazetach). Co więc mogłoby się wtedy zdarzyć? Oto fikcyjny scenariusz wydarzeń z fikcyjnymi datami:

15 maja – w Kijowie agenci rosyjskich służb specjalnych udający banderowskich bojówkarzy atakują rosyjskie przedstawicielstwa – w ambasadzie Federacji Rosyjskiej wybucha bomba, biuro linii Aeroflot jest ostrzelane z broni maszynowej, ginie pięć osób, na Kreszczatiku zastrzelony zostaje przedstawiciel rosyjskiej firmy mającej swoje przedstawicielstwo w Kijowie, spalona zostaje księgarnia sprzedająca książki z Rosji.

16 maja – w Moskwie zostaje wezwany na „dywanik” ambasador Ukrainy w Rosji. Po ostrej rozmowie – nakazuje mu się opuścić Rosję. W telewizyjnym wystąpieniu prezydent Putin żąda od władz w Kijowie ustąpienia i zarzuca im, że doszli do władzy w wyniku zamachu stanu. Wieczorem dociera informacja, ze były prezydent Wiktor Janukowycz pojawił się w Doniecku. Na konferencji prasowej wzywa Rosję do udzielenia mu pomocy w powrocie do władzy.

17 maja – nad razem na lotnisku Zuliany pod Kijowem lądują samoloty transportowe z komandosami Pskowskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej. Wcześniej, w nocy, przerzuceni do Kijowa dywersanci zajęli lotnisko i zabili ukraińską obsługę lotniska. Ok. 3.000 spadochroniarzy rosyjskich atakuje centrum Kijowa. Nad miastem pojawiają się rosyjskie myśliwce Su-27 i Su-35. W mieście ujawnia się rosyjska agentura – grupy uzbrojonych mężczyzn atakują parlament ukraiński i siedzibę prezydenta.

Docierają informacje, że w Odessie wylądowała rosyjska piechota morska, która zajęła port. W mieście wybucha antykijowskie powstanie – ok. 20-tysieczny tłum atakuje gmachy publiczne, wyszukuje aktywistów ukraińskich zamieszanych w spalenie 50 mieszkańców w Domu Związków. W Dniepropietrowsku rosyjska grupa komandosów aresztuje Ihora Kołomojskiego i wywozi go do Moskwy. Jego ludzie masowo ujawniają się i zdają broń.

18 maja – rosyjskie kolumny pancerne zajmują Charków, gdzie także dochodzi do powstania rosyjskojęzycznej ludności. W Kijowie, po krótkim oporze, komandosi rosyjscy zajmują gmachy publiczne. Prezydent Petro Poroszenko i Aresnij Jaceniuk uciekają do ambasady USA. Po południu w mieście pojawia się Wiktor Janukowycz, przywieziony na pokładzie rosyjskiego śmigłowca na zajęte wcześniej lotnisko Borispol. W zajętym przez Rosjan gmachu telewizji o 20.00 Janukowycz wygłasza orędzie do narodu, wzywa wojsko i służby porządkowe do podporządkowania się jego rozkazom i nie stawianie oporu. Zapewnia, ze Ukraina pozostanie państwem suwerennym.

19 maja – lotnictwo rosyjskie bombarduje jednostki wojsk ukraińskich próbujące stawiać opór. Większość jednostek porzuca broń, a nie chcący się poddać uciekają na zachodnią Ukrainę w kierunku granicy z Polską.

20 maja – zaszokowane władze USA i UE wydają oświadczenie potępiające rosyjską agresję i żądające wycofania wojsk rosyjskich z Ukrainy. W odpowiedzi, prezydent Putin obwieszcza, że uczyni to dopiero wtedy, kiedy prawowity prezydent Ukrainy poprosi go o to. Wokół Kijowa rozlokowują się kolejne duże jednostki wojsk rosyjskich. W mieście zwolennicy Janukowycza zaczynają manifestować na Majdanie. Trwa ucieczka ludzi Poroszenki i Jaceniuka na zachód. Pod wieczór pojawia się w studiu telewizyjnym Julia Tymoszenko, oznajmiając, że podporządkowuje się władzy Janukowycza i oskarża Jaceniuka o zdradę Ukrainy. Na miejsce obalonego w Kijowie pomnika Lenina postawiony zostaje przywieziony z Rosji wielki pomnik Piotra Stołypina, premiera rządu rosyjskiego z początku XX wieku, zamordowanego w Kijowie.

21 maja – „Rossijskaja Gazieta” obwieszcza w czołówce: „Spokój panuje w Kijowie”.

oprac. je
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 76 do “Gdyby Putin był Putlerem”

 1. Przecław said

  Putin bardzo łatwo mógłby zjednać dla siebie i Rosji wszystkich Polaków, gdyby tylko odważył się powiedzieć prawdę.
  Jednak on wybrał kłamstwo. W przemówieniu 1.IX.2009 w Gańsku on usprawiedliwiał układ Ribbentrop-Mołotow i co za tym idzie napaść ZSRR na Polskę z 3Rzeszą z zamiarem ludobójstwa ostatecznej likwidacji Polski. Usprawiedliwiał to argumentem o winie Polski za odebranie Czechosłowacji Zaolzia. Tymczasem, jakkolwiek decyzję o wkroczenia do Zaolzia w momencie zagrożenia bytu CSR można oceniać jako wyjątkowo bezmyślną i szkodliwą, to jednak w żaden sposób nie równoważy ona „dokonań” ZSRR względem Polski w latach 1939-1941.
  Przemówieniem tym Putin udowodnił, że stoi na gruncie starej propruskiej i proniemieckiej polityki carów rosyjskich /niemieckich okupantów słowiańskiej Rosji/, która doprowadziła Rosję do katastrofy, a naród rosyjski do poniżenia i niewolnictwa, a nawet samą rodzinę carską do wymordowania.
  Brak jakichkolwiek przesłanek aby od tego czasu Putin odszedł od tej, zgubnej dla Rosji polityki.

 2. Ex said

  @1 http://dzieje.pl/aktualnosci/przemowienie-premiera-putina-na-obchodach-70-rocznicy-wybuchu-ii-wojny-swiatowej

  Szanowny Panie Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej, Panie Premierze, Szanowni Państwo, Koledzy, Przyjaciele.

  My, jako przedstawiciele różnych krajów zebraliśmy się tu w Gdańsku, gdzie usłyszeliśmy pierwsze strzały najbardziej krwawej, najstraszniejszej wojny w historii ludzkości. Zebraliśmy się tutaj, by złożyć hołd bohaterstwu zwycięzców, jak także upamiętnić dziesiątki milionów ofiar: żołnierzy, oficerów, milicjantów, partyzantów, uczestników ruchu oporu, kobiet, dzieci, starców. Tych, którzy zginęli pod bombami lub też z ręki oddziałów karnych. Przedstawicieli różnych wierzeń, narodowości, reprezentujących różne poglądy polityczne. Ludzi, którzy zginęli w czasie tej katastrofy.

  Walka i zwycięstwo z faszyzmem została okupiona nieodwracalnymi stratami. Ponad 53 tys. żołnierzy i oficerów Armii Czerwonej spoczywa teraz w ziemi gdańskiej. W ziemi polskiej spoczywa 600 tys. żołnierzy Armii Czerwonej – naszych obywateli, którzy tu zginęli. Z 55 mln ofiar w czasie II wojny światowej ponad połowa – ponad połowa! – to obywatele Związku Radzieckiego. Proszę się nad tym zastanowić. Dlatego z moralnego punktu widzenia my, przedstawiciele różnych narodów powinniśmy oddać hołd tym ofiarom i powinniśmy pamiętać o tragedii i dramatyzmie tamtych wydarzeń.

  Dziś, obchodząc rocznicę wybuchu II wojny światowej, należy się zastanowić co doprowadziło do tego. Do czego doprowadziło tchórzostwo, zmowy, gry zakulisowe, jak i inne działania, które doprowadzały do tego, by bronić siebie kosztem innych. Gry zakulisowe, zmowy – to właśnie doprowadziło do II wojny światowej. II wojna światowe nie rozpoczęła się z godziny na godzinę. I zgadzam się z tym, co było dziś mówione. Wojna ta ma swój początek w traktacie wersalskim, co doprowadziło do poniżenia Niemiec po zakończeniu I wojny światowej. Właśnie to zostało wykorzystane przez nazistów w połowie lat 30. Należy zwrócić uwagę na ten fakt, że w tamtym okresie nie udało się stworzyć sytemu bezpieczeństwa zbiorowego. Analizując dramatyczne wydarzenia, które poprzedziły II wojnę światową wyciągamy wnioski. Dlatego należy odrzucić myślenie stereotypowe, skostniałe i należy zapomnieć o zniekształceniach historycznych i zapominaniu o faktach historycznych. Należy pamiętać o tym, że współpraca z ekstremistami – mówiąc o II wojnie światowej mówimy po prostu o nazistach i tych, którzy z nimi współpracowali – współpraca z takimi ludźmi doprowadza do tragedii. Nie jest to współpraca, jest to zmowa, która doprowadza do tego, że rozwiązujemy swoje problemy kosztem innych. Dlatego należy pamiętać, że wszystkie próby, które nastąpiły między 1934 r. a 1939 r., czyli umowy, porozumienia, które miały wtedy miejsce, były nie do przyjęcia z moralnego punktu, w praktyce okazały się bezsensowne i tragiczne w swoich skutkach. I właśnie tego typu kroki doprowadziły do tragedii, do wybuchu II wojny światowej. Należy pamiętać o tych błędach, należy uznać te błędy i nasz kraj zrobił to. Zjazd Deputowanych Ludowych ZSRR właśnie przyznał niemoralny charakter paktu Ribbentrop-Mołotow i chcemy, by inne kraje również uznawały swoje błędy nie tylko na poziomie liderów politycznych, ale również na poziomie decyzji politycznych.

  Oczywiście powinniśmy pamiętać o ofiarach. Bez zrozumienia tego, co się stało nie będziemy w stanie zbudować bezpiecznego świata. Nie uda nam się usunąć podziałów i skutków zimnej wojny. Chcę powiedzieć, że mój kraj uznaje błędy przeszłości i praktycznie buduje nowy świat oparty o nowe zasady i właśnie dzięki stanowisku mojego kraju udało nam się usunąć mur berliński, wirtualnie i w rzeczywistości, jak również dopuścić budowę Europy bez podziałów. Powinniśmy zwalczać ksenofobię, nienawiść rasową, brak zaufania. Współczesna polityka cywilizowana powinna być oparta o wspólne zasady moralne. Jestem przekonany, że jedynie postępując w ten sposób będziemy w stanie wyciągnąć wnioski z II wojny światowej i zbudować pokój na świecie. Jestem przekonany, że właśnie relacje rosyjsko-niemieckie, oparte o współpracę i partnerstwo, a nie o historyczne rozrachunki, są przykładem tego typu zdrowych porozumień. I właśnie chcielibyśmy, by stosunki polsko-rosyjskie były pozbawione tego nawarstwienia dziejów i rozrachunków historycznych i były oparte o zasadę dobrosąsiedztwa.

  Podsumowując, chciałbym się zwrócić do głównych uczestników dzisiejszych uroczystości. To są koledzy tych, którzy walczyli o Westerplatte i o Stalingrad. Ci, którzy walczyli we Włoszech i w Normandii. Ci, którzy uczestniczyli w walkach o Warszawę, Pragę, Berlin. Wasze bohaterstwo pozostanie w naszych sercach i jest to probierz zwycięstwa tych, którzy walczyli o pokój.

  Dziękuję za uwagę.
  ————————————————
  ps
  Co do Traktatu Wersalskiego to Dmowski zaraz po powrocie mówił, że to się długo nie utrzyma. Pisał tez o tym później, ale nie pamiętam gdzie. Chodziło mu właśnie o to, że winy Prusactwa zostały rozciągnięte na wszystkich Niemców i że to się nie może długo utrzymać. I się nie utrzymało.

 3. Sybirak said

  Jestem w zasadzie pacyfistą, umiarkowanym. Ale jeśli ktoś mnie, człowieka pokojowego, zaatakuje – to na bank dostanie w ryło).

  Aż przykro przyznać, że przedstawiony choć agresywny scenariusz, jest do zaakceptowania.

  Jak długo żyd , złodziej Poroszenko syn malwersanta kryminalisty i Królik (Jaceniuk) niewiadomego pochodzenia ze swoimi bandami i najemnikami, którzy nielegalnie, terrorem przechwycili na Ukrainie władzę, bezczelnie będą pluć w twarz całej uczciwej społeczności międzynarodowej, będą pod lufami karabinów dokonywać poboru do wojska zniewolonych zachodnich Ukraińców, mordować ludność cywilną i dzieci wschodniej Ukrainy, zestrzeliwać cywilne samoloty pasażerskie, nie płacić za dostarczany Ukrainie gaz, stwarzać zagrożenie III-cią Nuklearną Wojną Światową !

  Chyba przydała by się im bolesna nauczka i nowy norynberski proces o ludobójstwo łącznie z polskimi kolaborantami.

 4. SZS said

  Zbyt piękne, żeby było prawdziwe….. Szkoda !

 5. Filo said

  1.
  Przeclaw
  Pilne! O tragedii carskiej rodziny to radze sie douczyc!

 6. ad 1.
  Jezeli juz, to Putin nie klamal tylko powiedzial PRAWDE w oczy, a TA boli. Zabolalo nas, bo przeciez wiadomo, ze jestesmy nieskazitelni, wrecz krysztalowi, i to my mamy zawsze racje.
  Niestety, fakty podpowiadaja nam co innego, cos czego nie chcemy slyszec – Polska nie zdolala sobie od dluzszego juz czasu wypracowac odpowiedniego politycznego podejscia tak do Rosjan, jak i w ogole do zadnego ze swoich sasiadow, podejscia takiego, ktore przede wszystkim uwzglednialoby w rownej mierze aspiracje polityczne tych wszystkich nacji. Wierzylismy, ze te robote wykona za nas Unia, bo Europa wie, a skad my bysmy mieli wiedziec to co potrzebne do osiagniecia planu? Zreszta czy Polska ma jakis swoj plan??????????????????? Nie stwierdzilem, a jestem wyczulony na takie sprawy.
  Taka postawa narodu, a przez to i jego elektow-politykow, ma swoje zrodlo z braku dostepu do informacji o naszej wlasnej historii, ktora oszukana jest w ten sposob, ze nie pozwalala nam nigdy, jak nie pozwala obecnie, „wyjsc z dolka”.
  Polityka to sztuka, ktora nie polega na mieleniu stereotypow, czy sprawnym ustawianiu „zaslon dymnych”. Do osiagniecia skutecznosci w tej sztuce niezbedna jest GRUNTOWNA znajomosc PRAWDY, ktora Polacy utracili juz dawno temu i nie odzyskali do dzis, wiec spoko, nic sie nie zmieni w sytuacji Polski – byla niepewna i taka pozostanie.

 7. NICK said

  Wydarzenie winny były potoczyć się wedle tego fikcyjnego scenariusza. Byłoby pozamiatane.
  Niestety nie było to możliwe… . I to z wielu powodów.

 8. Marucha said

  Re 1:
  O tym przemówieniu Putina już nie raz mówiliśmy.

  Nie doczekałem się ŻADNYCH cytatów, które by popierały Pańską tezę: „W przemówieniu 1.IX.2009 w Gańsku on usprawiedliwiał układ Ribbentrop-Mołotow i co za tym idzie napaść ZSRR na Polskę z 3Rzeszą z zamiarem ludobójstwa ostatecznej likwidacji Polski”.

  Ale może Pan je zamieści?

  Co zaś do wymordowania carskiej rodziny, to pisze Pan, jakby ściągał z jakichś żydowskich podręczników do historii. Jak można być takim ignorantem?

 9. Marucha said

  Re 2:
  Dzięki za wytłuszczenie cytatów z przemówienia Putina.
  No i gdzie tu, k…a. jakieś „usprawiedliwianie” paktu Ribbentrop-Mołotow?
  Jak długo jeszcze będą krążyć po sieci wyssane z brudnego palca kłamstwa?

 10. Boydar said

  Ba, żeby to był palec …

 11. Aguirre said

  „…stoi na gruncie starej propruskiej i proniemieckiej polityki carów rosyjskich /niemieckich okupantów słowiańskiej Rosji/, która doprowadziła Rosję do katastrofy, a naród rosyjski do poniżenia i niewolnictwa, a nawet samą rodzinę carską do wymordowania.” – aha czyli carowie sami siebie wymordowali w imieniu propruskiej polityki 🙂

 12. Filo said

  Nagonka na Putina jest taka sama jak na Marcosa, Husseina, Kadafiego, Miloszewicza a teraz Assada.
  Zachod potrzebuje naturalnego wroga, zeby odwrocic uwage od nedzy w USA, morderstwach Izraela, bombardowanie Jemenu i kilkudziesieciu innych panstw, od bankructwa ‚ Zachodnich wartosci’, okropnej korupcji i mordowania kobiet i dzieci.
  Jak mozna porownywac Putina do Hitlera? Chyba po to, zeby ludzi wkurwic. Ktore panstwo zostalo zbombardowane przez Rosje?? Komu Rosja kradnie rope czy gaz?
  Nikt nie kaze kochac Putina ale zwykla przyzwoitosc nakazuje traktowac go ta sama miarka co inne glowy panstwa!!!!
  Dlaczego Tony Blair, odpowiedzialny za ludobojstwo w Rwandzie, nie jest porownywany do Hitlera? Ani Bush, czy Clinton. Swiete krowy swiatowej polityki?
  Nie mam sily juz w kolko czytac wrednych pierdolow ‚historycznych’.
  Skad u ludzi tyle tepactwa i zakapiorstwa?.

  Juz to gdzies pisalem. Powtorze:
  Polacy pomagali w czasie wojny aliantom. Nie Sowietom!
  Nasi rodzice bardzo wycierpieli. Nie lubie o tym opowiadac ale moj ojciec byl w partyzantce.
  Polacy wykrwawiali sie na wszystkich frontach i walczyli wszedzie tam, gdzie ich Angole wysylali. Pomagalismy Anglikom samoloty prowadzic bo nasi piloci byli duzo lepsi. Do konca wierzylismy, ze pomagajac aliantom wywalczymy sobie wolna Polske.
  A teraz cwele umyslowe w kolko i krugom pieprza o Sowietach!
  Mysmy nie dla Sowietow sie wykrwawili. Walczylismy po stronie aliantow.
  Sowieci nie mieli zadnych wobec nas zobowiazan!

  Anglicy mieli.

  Tymczasem w Jalcie alianci nas sprzedali jak bydlo Sowietom tylko dlatego, ze winni byli Stalinowi pieniadze za I-y front! pieniedzy nie dali. Polske przefrymarczyli. Nikt sie nas o zdanie nie pytal
  Angielksa ‚lordoza’ potraktowala nas jak paser trefny towar.
  Kraj byl zniszczony, ludzie schorowani i wykonczeni, miasta zbombardowane, bezpieka szalala, wiec tak naprawde mielismy wojne do 50-tego roku. Odbudowywalismy kraj ze zniszczen. Alianci nam nie pomogli. Jeszcze nas traktowali jak sowieckich slugusow i obdarzyli zelazna kurtyna i przywilejem zimnej wojny.
  Nie obchodza mnie caraty, cesarstwa, Bismarki i wojny krymskie.
  Mozna o nich poczytac w ksiazkach.
  Ale uwazam, ze smierdzacym obowiazkiem kazdego Polaka jest wiedziec co sie stalo w Jalcie i kto nas sprzedal w jasyr jak niewolnika.
  Obowiazkiem kazdego Polaka jest wiedziec kto nam odebral wolnosc i kto zniszczyl nasza niepodleglosc.
  Lizanie dupy anglosaskim mocarstwom przyniesie nam ten sam los co Libii i Irakowi.
  Jakos zdaje sie, ze to Michalkiweicz ( o ile dobrze pamietam) powiedzial, ze Amerykanie niszcza czy morduja swoich agentow: Husseina, Kadafiego, Pol Pota, – od siebie dodam: Szacha, Marcosa i Miloszewicza, ktorego tez wybrali w demokratycznych wyborach.
  Polacy powinni wysnuc wniosek.

  Putin broni swoich ludzi, ktorzy mowia jego jezykiem. Przestepstwo naszych czasow?

  http://www.globalresearch.ca/vladimir-putin-exposes-criminal-global-order-the-us-is-its-own-worst-enemy/5410064

 13. Zerohero said

  @Przeclaw

  „Putin bardzo łatwo mógłby zjednać dla siebie i Rosji wszystkich Polaków, gdyby tylko odważył się powiedzieć prawdę.”

  Jesteś głupcem Przecław. To jak Polacy postrzegają Putina jest NIEZALEŻNE od jego postępowania Gdyby Polska była wolnym krajem, a Polacy mądrym narodem, to Pańskie propozycje miałyby jakieś podstawy. Pomijam już kwestie zauważone przez innych (Pan nie podał konkretnego cytatu z tym „kłamstwem”). Żeby bylo jaśniej rozwinę w dwóch zasadniczych punktach:

  1. W Polsce nie wygrywają wyborów politycy mówiący prawdę, więc chyba Polacy tak tej prawdy masowo nie łakną. Polacy nie chcą znać prawdy o Wałęsie, Piłsudskim, Geremku… Polacy wybierają zawodowych kłamców. Zawodowi kłamcy mają u nas najlepsze wyniki wyborcze. Polacy są zbyt tępi w swojej masie aby docenić prawdę.

  3. Taki duży chłopiec jak Pan powinien rozumieć mechanizmy propagandy. Załóżmy, że Rosja daje Polsce (z nagłego przypływu sympatii) 100 ton złota. Zaraz się pojawią głosy:
  – że to kropla w morzu krzywd jakie wyrządzili
  – że to krwawe złoto zrabowane podbitym przez Moskali krajom, więc nie wypada…
  – że pewnie chcą nas skrzywdzić, a ten prezent to próba mydlenia oczu
  itd.
  A teraz załóżmy, że Anglia nam kradnie (a nie daje) 100 ton złota….zaraz, zaraz. Nie ma co zakładać. Oni faktycznie rabnelli nasze rezerwy. I co? są w mediach jakieś nieprzychylne artykuły o Anglii? Nic. Jakieś nieprzychylne artykuły o Niemcach, Żydach, USA. Nic. Zero! Proszę zauważyć, że u nas Rosję krytykuje się nawet za aresztowanie mafioza Chodorokowskiego czyli jej WEWNĘTRZNE sprawy. Co ma Żyd Chodorkowski do polskiego interesu narodowego? Nic.

  Czyli cokolwiek dobrego zrobi Rosja, antyrosyjska propaganda albo to przemilczy albo przekręci. nawet z okazji tego ostatniego embarga na jabłka to wyszło. Ja jprzez ostatnie lata tyle czytałem o tych wrednych sankcjach rosyjskich, o zamknięciu ich rynku itd. że byłem autentycznie zdziwiony, że w 2014 mieli jeszcze z czego ucinać.

  Podsumowując. Warto smarować miodem D Polakom – żydowskim niewolnikom? Putin musi gadać bezpośrednio z Obamą albo Merkel. Na Polaków szkoda czasu, bo oni i tak bezgranicznie wierzą swoim panom.

 14. Zerohero said

  PS. co do jabłek. USA nakładają od lat na polskie jabłka embargo, choć to niby nasz sojusznik. NIKT w Polsce o tym nie wspomina. Polactwo (tak POLACTWO) nie czepia się Ameryki za to embargo, a od Rosji wymaga otwarcia rynku nawet gdy Polska sama doamga się sankcji na Rosję oraz wspiera banderowców mordujących Rosjan w Donbasie.

 15. slowianin said

  Ten komentarz nic nowego i jest zbyteczny….każdy trzeżwomyślący o tym wie

 16. Joe said

  Gdyby Przedclaw wyglaszal przemowienie w Gdansku na miejscu Putina…bylby pochwalil zydowska zdrade Narodu Polskiego i ucieczke NIERZUNDU takiego samego jak dzisiaj Przedclawy sobie wybraly…Kaczor po rtupach jedynego patrioty Leppera i wielu innych…przejal elektorat Samoobrony….Znow jak dojdzie do glownego koryta…a ogon mu sie przysmrodzi…poleci pewnie prosto do Telaviwu.

 17. Condreau said

  Ad 14. Z twoim sadomasochistycznym podejściem na pewno wolności nie odzyskamy. Używasz słowa „Polactwo”. Fakt, my jako naród nie mamy się czym pochwalić w chwili obecnej. Obecnie Polska jest w takiej sytuacji, jak Niemcy po I wojnie światowej, albo i gorzej. Ale czy samobiczowanie (to nie jest zdrowa samokrytyka) coś pomoże? Jakoś nie widziałem, aby inny naród, będąc w dołku sam siebie atakował. Czy w Niemczech, Francji, Rosji, Indonezji itp. istnieją odpowiedniki tego pogardliwego słowa „polactwo”, ale w odniesieniu do tamtejszych narodów? Czy tam się samobiczują, jak są w dołku? NIE! Tylko biorą się do roboty i działają. Więc zamiast narzekać jacy to Polacy są źli i głupi każdy z nas powinien się wziąść do roboty, żeby tak nie było. Możecie mnie zwyzywać, ale zastanówcie się, ci co twierdzą że są patriotami: czy patriota wyzywa CAŁY swój naród od najgorszych? Powinien krytykować, ale nie wyzywać, używając słownictwa wrogów sami dajecie mu się opętać.

 18. Marucha said

  Re 17:
  Chyba Polacy nie są wyjątkiem. Amerykańscy publicyści też nieraz wyrażają się z niechęcią o Amerykanach, choć chyba nie wymyślili jeszcze słowa „amerykaństwo”

 19. Zerohero said

  @17, Condreau

  Terminu „polactwo” użyłem w przypływie rozdrażnienia. Może tam Pan wstawić słowo „leming”, bo w sumie o to znaczenie mi chodziło. Lemingi są na całym świecie. Odzyskiwanie wolności? Odzyskiwanie wolności należy rozpocząć o postawienia diagnozy. Diagnoza jest taka: Zdecydowana większość ludności przyjmuje poglądy reżimowych mediów. Zatem

  1. najpierw musi Pan przejąć władzę (pestka! 🙂 ), a potem dać tym zidiociałym masom wolność na tacy. Pewnie zaraz ją stracą, tak jak małpa psuje otrzymany zegarek.

  albo

  2. zmienić mentalność mas, tzn. spowodować, że staną się mniej podatne na reżimową manipulację. Aby dużo zmienić, trzeba mieć możliwości. I tak jakoś wracamy do punktu pierwszego, choć nie w 100%.

 20. Krzysztof P said

  UsA naklada na Polskę i na wiele innych Krajów Swiata embargo na prawie wszystko / na zasadzie, MY wszystko MAMY i nie potrzebujemy wiecej ? Wyłamały sie z tego tylko Chiny !! Ale wracając do watku?
  Każdy z wypowiadajacych się ma cząstkową racje. Scenariusz jest mimo GROZY nastepnych OFIAR wielce p.podobny? Jest to jednak scenariusz WOJNY, a Rosja jako Państwo NIE może obecnie interweniować ( jak zapisano) albowiem to są wewnetrzne walki Ukraińców, a nie agresja na terytorium sąsiada?!
  Stąd broniacy sie separatyści poszli po rozum do głowy i chcą w drodze REFERENDUM Obywatelskiego ” uznac sporne tereny, za cząstkę w ł a ś c i w e j Rosji „? Dekret najwyzszej Dumy Rosji mówiacy o uznaniu zbuntowanych Republik jako SWOJAKÓW, położyłby kres (?) l u d o b ó j s t w u bandy Jacyniuka i Poroszenki !!!?
  Nie wyobrażam sobie – że zachód chciałby nadal maczac brudne paluchy w takiej ustawce? POWSTANIE w dalszej części Ukrainy może wybuchnąć wówczas samoczynnie, chciaż to raczej mało prawdopodobne ze względu na TERROR Banderowcow i…interes Oligarchów, na ktorych j a k o b y Ukraińcy oddali swoje wolne, elekcyjne głosy?
  Zachod – czytaj -czyi rzymscy amerykanie, – przypiszą Ukraine od Lwowa po Kijow do Unii – bo to w zupełności wystarczy na zaczątek Judeoterenu / wliczajac w to lwia część Polin i…częśc Białorusi /. Nastepna r o z p i e r d u c h a będzie więc udziałem nie Moskwy, ale M I Ń S K A ?
  A moze będzie jeszcze inaczej, któż to w tym dziwnie poplątanym Świecie może z całą pewnością cokolwiek twierdzić???

 21. NC said

  Author opracowania „j.e” mylo pojęcia. To nie są gnioty neo-konów.

  Neo-koni to rzeczywiście żydowscy byli trockiści, obecnie nawróceni na syjonizm, autorzy wojen rozpoczętych przez ich marionetkę Busha młodszego, w celu podporządkowania Bliskiego Wschodu Izraelowi. Widać, jak to się udało.

  Ale teraz jest inna wizja, reprezentowana przez Brzezińskiego, który ma neo-konów za krótkowzrocznych nieudolnych idiotów, i uważa, że zagrożeniem dla USA są Rosja i Chiny, i dlatego należy napuścić je na siebie, a mało ważne państewka wschodnioeuropejskie w rodzaju Polski mają wziąć na siebie ciężar osłabiania Rosji od zachodu.

 22. Filo said

  13
  Zerohero
  Znakomie. Lepiej tego nie mozna ujac.
  Problemem jest nie to co Rosja robi, tylko interpretacja tego co robi.
  I nie wazne co USA wyprawia. Wazne jak my to interpretujemy.
  Jankesi nam stale odmawiaja wiz, mimo, ze jestesmy gotowi dla nich wlasna matke sprzedac, ogolic sobie nie tylko glowy i kupic nastepny zlom militarny.
  Nadstawiamy karku za te francowata Ukraine i dzialamy wbrew prawom natury: sramy na Wschod a gowno przychodzi z Zachodu.
  Z powodu tego niewolnictwa pomoglismy USA pograzyc Ukraine w stan chaosu i nedzy.

 23. Re: 22 Filo
  Nie wiem choc sie domyslam, dlaczego z wlasnej narodowej glupoty chodzimy na zydowskim (syjonistycznym) pasku lichwiarskiego syndykatu finansowego i nastawiamy swoje glowy dla tych zydowskich „ynteresow”, by zachowac powage swojej narodowej glupoty…
  (w sensie politycznym i ekonomicznym)…
  Moje pytanie byloby bardziej wlasciwe: „Jak dlugo jeszcze bedziemy w takim stanie zydowskiego „blogoslawienia mendialnego” i jakie beda jeszcze tego inne „konsekwencje” w wymiarze politycznym i ekonomicznym???….
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://ojczyzna.pl

 24. NICK said

  P. Filo(12). Tak sobie myślę, że w sumie to dobrze,iż jewrosasi sprzedali Nas w jasyr. Inaczej dawno by Nas wykończyli. A tak, pod sowietami, „okupacją”, nie było tak źle. Co widać za OKUPACJI teraźniejszej. Coraz wyraźniej.
  P. Zerohero(19). No właśnie, praktycznie wszyscy, czasem, używamy niewłaściwych słów na określenie Naszego Narodu. Ja nie jestem wyjątkiem. Musimy się pilnować i szanować. Wyłączamy, np. szabesgojów.

 25. Condreau said

  Ad 19. Zgadzam się z tym, że trzeba tępić postawę bycia bezmyślnym odbiorcą tego, co serwują media. Choć póki nie mamy szans na poprawę losu Ojczyzny w większej skali, to chociaż walczmy o swojego ducha, przestańmy się samobiczować (co innego samokrytyka). Choć z drugiej strony, to może to jest wpływ tej paskudnej pogody, o ile mieszkasz w Polsce. Jeżeli u Ciebie od kilku dni wisi szara chmura i nie ma słońca, to ci się w sumie nie dziwię, że Cię poniosło. Sam przez tą pogodę odechciewa mi się aktywnie żyć (to że jest źle w kraju to nie wymówka, bo wtedy człowiek by walczył o swoje, gdyby się dobrze czuł.)
  A sytuacja Polski to wypadkowa tego, że w Polsce był słaby opór wobec Żydów. Można krytykować III Rzeszę i Hitlera za liczne zbrodnie, ale to nie Niemcy są biedni jak myszy kościelne, to nie niemiecki majątek narodowy jest wyprzedawany na lewo i prawo, to nie Niemcom grozi uderzenie atomowe ze strony Rosji, gdyż pomimo żydowskiej okupacji nie mają tak skrajnie złych władz jak Polacy (choć w Niemczech libertynizm szaleje na całego, w Polsce póki co nie jest taki mocny.)

  Obecnie Polacy jako społeczeństwo są samotni zupełnie jak ofiary rzezi wołyńskiej. Zdradziecki rząd Londyński kazał poświęcać Polakom życia, aby ratować wrogów Polski i Polaków- Żydów, ale ten sam rząd zupełnie nic nie zrobił w sprawie ochrony Polaków na Wołyniu. Rząd Londyński i dowództwo AK wolało ścigać antysemitów i ich zabijać niż chronić Polaków na Wołyniu. To judeofilia elit polskich zabiła najwięcej Polaków w historii, nie Hitler, nie Stalin.

 26. JO said

  ad.24. Pod Sovietami bylo Tragicznie a przeciez mowimy o Zydo-Masonskiej wladzy. Bylo wlasnie tak jak mamy teraz – Soviecka Trockistowska okupacja trwala do 56 roku a potem, to byly przygotowania do zmiany Formy z Rezimowej na Liberalna zgnilizne, squrwianie nas.

  Oni najpierw wytlukli na elite , ktora trzymala w ryzach moralnych Narod a potem Narod bez elity SQURVILA i przetransplanowala JPII Judeoreligie na Liberalna zgnilizne.

  Prosze nie mowic, ze pod soviecka okupacja bylo lepiej.. to blad myslenia…to co bylo lepiej to tylko Rewolucyjny Krok do tylu by zrobic kolejne dwa do przodu…

  Szczęśliwy ten, kto żył w czasach tego kroku do tyłu… – admin

 27. Miet said

  To i ja przyklasnę p. Zerohero – pisze prawdę, tak właśnie jest.

  Mnie ciekawi też jaki to biznes robią polskie wydawnictwa drukujące te książki podane w artykule:
  =============
  „Podaję parę tytułów: „Człowiek bez twarzy”, „Prawda o Putinie” (chyba jednak nie cała, jak wynika z tytułu), „Cała prawda o Putinie” (o, tu mamy całą prawdę), „Imperium Zła – reaktywacja” (coś przypomina to Oś Zła), „Imperium Zła – Rosja” (nieboszczyka Józefa Szaniawskiego), „Ekspansja Kremla – historia podbijania świata”, „Zbig – człowiek, który podminował Kreml”, „Głową o mur Kremla”, „Cień Kremla – Rosja Putina”, „Ojciec chrzestny Kremla”, „Podstęp – o szpiegach, kłamstwach i o tym, jak Rosja kiwa Zachód”, „Putin – źródła imperialnej agresji” (niezawodnego Andrzeja Nowaka)…”
  =============
  Trudno takie książki nazwać bestselerami, przypuszczam, że nikt ich raczej nie kupuje i nie czyta. Kto więc zapłacił za ich wydanie?

  Podejrzewam, że tak jak w wielu innych sprawach mamy tutaj „dobry pierwowzór” amerykański.
  Jeżeli się chce wcisnąć coś na siłę pod czerepy społeczeństwa i tak żeby na tym jescze zarobić, to drukuje się „odpowiednie” książki, wystawia się odpowiednio wysoką cenę i robi się odpowiednie naciski na wszelkiego rodzaju biblioteki publiczne, akademickie i szkolne aby zakupiły to badziewie. W ten sposób wydawnictwa zarabiają, propagandziści zacierają łapska a za wszystko płaci podatnik.

  Podobnie i dużo łatwiej ten scenariusz jest realizowany w Polsce – wystarczy mieć odpowiednie ministerstwo w swojej gestii, które wyda odpowiedni nakaz zakupu. Potem tylko należy wydać rozkazy nauczycielom, którzy wymuszą u uczniów tzw. obowiązkową lekturę
  I tak to się toczy…

 28. Przecław said


  „Putin żestko postawił Polszu na miesto”, czyli „Putin twardo postawił Polskę w kącie” – w dowolnym tłumaczeniu. Taki jest wydźwięk tego przemówienia i TAKI tytuł mu nadali w Rosji, a widać że ryba chętnie chwyta się tego haczyka. Nie odeszło ono do lamusa, w dniu dzisiejszym wywołuje żywe zainteresowanie w Rosji i falę wrogiej Polsce FURJI, swiadczy o tym m.in.909 tysięcy odsłon od 25maja 2014, czyli blisko milion, a w YouTube są także inne filmy o podobnym, antypolskim wydźwięku. Oczywiście do tej FURII przyczynia się także nielicząca się z polskim interesem i sprzeczna z nim postawa rządów pomagdalenkowych. W świetle tego przemówienia Polska usuwa się na czołowego wroga Rosji, a Niemcy, a także USA usuwają się w cień kryjąc się w cieniu Polski. Przyczyniło się do tego przemówienie Putina, w którym zrównał odebranie Zaolzia Czechosłowacji przez reżim sanacyjny, identyfikowany powszechnie w Rosji jako „Polska” z układem Ribbentrop-Mołotow, który był wyrokiem śmierci na Polskę, który to układ powstał z inicjatywy ZSRR i bez którego Niemcy NIGDY nie odważyły by się dokonać napaści na Polskę i rozpętać 2 wojnę światową.
  Dlaczego Putin powstrzymał się od krytyki Niemiec w tym samym przemówieniu, a przecież przemawiał na polskiej ziemi, także w obecności kanclerzycy Niemiec ? W powszechnym odczuciu doszło do zdjęcia odpowiedzialności za zbrodnie z Niemiec i przekierowanie ich na Polskę.
  Proszę nie mieszać do tego PiSu, Geremków i innej zmory, z którą ja nie mam nic wspólnego. Proszę nie mieszać do tego emago na polskie jabłka na rynku USA, które ja sam krytykowałem.
  Panie exSaid, cóż to za niepełne, przekłamane sprawozdanie zamieścił Pan.

 29. NICK said

  P. JO. Ograniczyłem się w swej wypowiedzi (24) na maxa, próbując syntetycznie, kilkoma krótkimi zdaniami, porównać czasy i okupacje. Syntezy nie zmienię.
  A temat był rozbierany na czynniki pierwsze. Wielokrotnie. Znamy. Kolejny raz rozbierał nie będę. Każdy z Nas miałby dość argumentów do dyskusji. W kierunku?
  Obie okupacje były [są] złe. Pierwsza była gorsza? Tylko odpowiedź: tak lub nie. Anglosasi żałują dzisiaj oddania Nas „w jasyr’ Stalina. Dla nich to czas stracony a My zdołaliśmy wziąść choć kilka głębszych oddechów. Gdyby dziś poszedł Pan na studia… . Byłby Pan zupełnie innym niż jest Pan obecnie. Basta.
  P.Miet (27). W tym roku, wychowawcy przedszkoli, dostali nakaz nauczania [i nauczali], że tzw. święto dziękczynienia, z nieodzowną dynią, lucyferiańskimi przekazami, JEST częścią polskiej tradycji (sic!).

 30. Przecław said

  #13 Zerohero
  Panie Zerohero, w związku z Pana uwagą j.w., wzywam Pana, proszę podać listę narodów, które uważa Pan za mądrzejsze od Polaków !!!

 31. Zerohero said

  Poza książkami „dokumentalnymi” jest jeszcze kupa (kupa! 🙂 ) beletrystyki:

  http://warbook.pl/ksiazka/44/doktryna-wolffa

  W tej serii książek Rosja napada na Ukrainę, NATO niszczy Rosję, a potem Rosja zamienia się w coś w rodzaju drugiego Iraku. To znaczy Rosjanie tam „sami” się nawzajem mordują, a my (wyższa kultura) ze smutkiem załamujemy ręce. Widać na taki los sobie ruskie podludzie zasłużyły. W finałowej bitwie Polacy zdobywają Moskwę. Proszę sobie wyobrazić jaka byłaby hitsteria gdyby podobne wojenne porno o Polsce w roli ofiary wydawano w Rosji.

  Wydawnictwo WarBook opisane jest na Wikipedii:

  Jak podkreśla twórca wydawnictwa Ender, książki WarBook mają na celu pogłębienie wiedzy na temat historii oraz czasów najnowszych, pobudzenie narodowej dumy i patriotyzmu, łącząc je jednocześnie z pełną emocji akcją[2]. Odbywa się to poprzez umieszczenie fabuły powieści w konkretnej sytuacji historycznej i politycznej, przedstawionej jednak w sposób alternatywny (www.1944.waw.pl – powstanie warszawskie, Kaukaskie epicentrum – wojna gruzińsko-rosyjska, Piaski armagedonu – konsekwencje Arabskiej Wiosny Ludów), a głównymi bohaterami książek są polscy żołnierze.

  Uderzające jest to, że „pobudzenie narodowej dumy i patriotyzmu” oparto całkowicie na sprowadzeniu Polaków do roli posiłkowych oddziałów żydowskich ekspedycji karnych kierowanych na niepokorne narody. W Warbook nie ma dumy z wielkiej Polski: z jej kultury, nauki, architektury, ludzi. Jest duma z napastniczych wojen. Wrogowie Polski wydawnictwa Warbook pokrywają się z wrogami Usraela. Ideałem polskiego wojownika jest pachołek z Gromu zabijający Rosjan i Arabów.

  odreagowanie kompleksów, fantazje na temat szturmowania Moskwy. Literatura dla ludzi o mentalności banderowca. Banderowiec jest za tępy aby zastanawiać się kto trzyma ukraińskie banki, kto okrada Ukrainę. Banderowiec walczy za „nację”, choć jego polityczni mocodawcy jawnie deklarują, że jego nacja jest skazana na śmierć. Tak samo my. Bez stoczni, bez banków, wyludniający się, zadłużający się, z rosnącą populacją muzułmanów i Murzynów. Mamy jednak kupę fantazji na temat polskich stref okupacyjnych.

  Polacy sprowadzeni do poziomu Wielkich Albańczyków, Wielkiej Ukrainy. Gołodupcy i brudasy jako psy łańcuchowe. Ta literatura robi z ludzi gó..wno.

 32. Inkwizytor said

  Rzeczywiście, milion odsłon, jak nic polonofobia. Zakładam, że Przecław wie, że ten milion to etnicznie Ruskie a nie ukropy, których w samej Moskwie grubo ponad yutubowy milion

  Co do wyroku śmierci na Polskę, to nie był nim układ z 23 sierpnia 1939 roku, tylko brytyjskie gwarancje, sabotowanie kredytowania wojska polskiego i jego rozłożenie przez sanacyjną klikę żydomasona Selmana

 33. JO said

  ad.29. A rodzice pozwalaja chodzic dzieciom do takich szkol…tacy to rodzice jak sa „polakami” czyli zadnymi…

 34. Ex said

  @28 Gdzie przekłamane? Tu jest na żywo: http://www.tvn24.pl/przemowienia-na-westerplatte,107587,s.html

  Co do mediów rosyjskich to oglądam RussiaToday na Youtube i w relacjach z Polski zwykle jest tam mniejsza lub większa napinka z tendencjami w kierunku histerii (npo w relacjach z MN czy defilady wojska z okazji święta armii). Takiego np Sztolcmana biorą tam pewnie za swojego: http://burisma.com/en/director-list.html

  To samo z Wojciechem J. który sprzedał Polskę parchom. Pamiętam ich relacje w czasie Euro – histeria i tendencyjne pokazywanie Polski, wszystko zawsze upolitycznione.

 35. Przecław said

  #32Inkwizytor
  Było by cudownie, gdyby Putin wspomniał o gwarancjach brytyjskich, sabotowaniu kredytowania w.p. itd, jednakże ja tak wiele od niego nie żądam, ani się nie spodziewam. Ale to co powiedział przed pięciu laty wpisuje się w żydo-niemiecki scenariusz przekierowywania odpowiedzialności za wybuch 2WŚ na Polskę i z Polski robienia głównej czarnej owcy, a zdejmowania tej odpowiedzialności z głównych sprawców. To robił na polskiej ziemi, jednocześnie uniewinniając Trzecią Rzeszę, Bolszewię, W.Brytanię, a także inne znane skądinąd „niesłusznie oskarżane”, a naprawdę „sympatyczne, a niewinne” państwa i grupy „ynteresu”.

 36. Zerohero said

  @30, Przecław

  Polacy są za głupi jak na stojące przed nimi wyzwania. Co mają do tego inne narody? Niech głupotą Filipińczyków martwią się Filipińczycy :). Ale skoro Pan nalega…

  Rozumiem, że chodzi o mądrość (geo)polityczną, gospodarczą, umiejętność wyłaniania liderów. Tak ogólnie?

  Żydzi! Na pewno. Definiują swoje cele i je realizują. Oni mieszają u innych, ale im nikt nie miesza. Zna Pan jakiś naród, który posłużył się instrumentalnie Żydami, np. podpuścił ich do jakiejś głupoty? Ja nie znam. …potem długo, długo nic. A potem zależy już od okresu historycznego, okoliczności. Polacy są bystrzy i pracowici, ale pod względem politycznym (państwowotwórczym) to poniżej średniej. Wystarczy spojrzeć na historię. Kiedy ostatnio mieliśmy dobrze funkcjonujące (na tle innych) państwo? Zawsze pod wiatr. Przy takim potencjale demograficznym…

  Mądrzejsi są od nas Szwajcarzy, Japończycy, Czesi, Islandczycy…
  Głupsi są Arabowie, Ukraińcy…

  Wolałbym nie wchodzić w zbytnie konkrety, bo każdy z łatwością wyciągnie coś głupiego u Czechów albo Szwajcarów. Nie będę porównywać nas z innymi. Stwierdzam tylko, że jesteśmy za głupi jak na wyzwania. I zamiast mądrzeć, głupiejemy. Stajemy się podobni mentalnie do Albańczyków albo Ukraińców, tzn. zbieranin, które genetycznie nie potrafią tworzyć własnego państwa.

  PS. poniżej, w ramach premii, zamieszczam przykład polemiki z typowym głupkiem (głupota w kontekście tego tematu)
  http://jeznach.neon24.pl/post/112526,polemika-z-lordem

 37. Przecław said

  #32
  „że ten milion to etnicznie Ruskie a nie ukropy”
  Otóż, tak się składa paradoksalnie, że w tym wypadku „ukropy” czyli banderowcy ustawiają się kontra Putinowi i bronią Polski, formalnie. Tak więc, w furię wpadają niestety autentyczni Rosjanie, rzecz jasna nie zdający sobie sprawy, kto naprawdę podejmuje decyzje polityczne w Polsce względem Rosji.
  Czy „Inkwizytorowi” brak dostatecznej odwagi cywilnej, albo zasad wychowania aby zwracać się do mnie w 2-giej osobie, a nie w 3-ciej ?

 38. Zerohero said

  @34, Przecław

  Pan liczy na dobrą wróżkę, a życie to nie bajka. Myślę, że Rosja mogłaby więcej mówić o agresji USA/NATO na Irak, Syrię, Libię. To są sprawy (jeszcze) świeże. Teraz to mamy taką sytuację, że Ameryka jako autorytet moralny rozlicza Rosję z „agresji” na Ukrainę. Szczyt bezczelności. Jeśli tutaj Rosja nie daje odporu, to czemu Pan wymaga całościowego podejścia do historii? I to jeszcze polonocentrycznego?

  Poza tym Putin to jest GRACZ. On do samego końca starał się nie zrażać zachodnich „partnerów”. Taki szczery był Chavez. Uważa Pan Chaveza za mądrego męża stanu?

 39. NICK said

  (36) Oj, oj.

 40. Przecław said

  #35 Zerohero
  Żydzi, o ile są narodem, co jest kwestionowane, bo np. wg. pojęć anerykańskich są TYLKO grupą religijną, są napewno „mądrzy”. Tylko wie Pan, ja bym się z nimi nie zamienił, ja wolę należeć do „głupich” Polaków, a Pan ?
  Ja zdaję sobie sprawę z mądrości Szwajcarów, Japończyków, Czechów i Islandczyków, chętnie też stawiam ich za wzór dla Polaków, a nawet za taki wzór stawiam godne pochwały cechy Rosjan i Niemców…., tylko ta domniemana „głupota” Polaków nie może zwalniać z mówienia PRAWDY gdy się jest u nas w gościach i to w rocznicę tak ważnej i tragicznej rocznicy wybchu ludobóczej 2WŚ, ta nasza „głupota” nie może być LICENCJĄ do wrabiania nas w GŁÓWNEGO winnego za wybuch tej wojny !!!

 41. Przecław said

  #38
  Takie głosy widziałem. Ale dobrze, „ukr” czy „ukrop”, banderowiec nigdy Polski nie broni, natomiast chętnie dowala Putinowi.

 42. NICK said

  Ad. (33) P. JO. Pozwalają. Prawie wszyscy dobrowolnie. Skreślić?
  Proszę zrozumieć. Jesteśmy wysepką na oceanie… . Normalności a, cóż, Wiary?
  Nasze memłania wzajemne? Skreślmy Ich i memłajmy se dalej?

 43. Marucha said

  Panie Przecławie, zgódźmy się, że w sprawach rosyjskich reprezentuje Pan poziom przedszkolny.
  Poza tym mówimy o przemówieniu Putina, a nie o jakichś tam youtube-owych nagraniach.
  Ja nie mogę się w nim dopatrzeć nic antypolskiego.
  Ale cóż, niektórzy z faktu importu partii rosyjskich butów wyciągają wnioski, że Polska jest rosyjską kolonią.

 44. Przecław said

  Panie Marucha, jeśli jakiś film z przemówieniem polityka pod moim/naszym adresem w ciagu niepełnych 5 miesięcy osiąga blisko milion odsłon aktualnie, jeśli wywołuje ono furię wrogości do Polaków, to ja nie będę chował głowy w piasek jak struś, lub innymi słowy nie będę mówił, że deszcz pada gdy szczają mi na głowę, i choćby nawet nazywał Pan moją reakcję „poziomem przedszkolnym”.

 45. NICK said

  Moje (39) NICK, było do P. Przecława. Nie do Pana, P. Zerohero. Pan wie. Moderacje i te inne… .

 46. Marucha said

  Add 42:
  Proszę Pana Przecława w obecności paru tysięcy świadków o wykazanie (cytaty, nagrania) gdzie i kiedy Putin „wrabia” nas w sprawstwo II Wojny Światowej.
  Bo to zaczyna przypominać legendę miejską o Elvisie Presleyu,

 47. Inkwizytor said

  Re 37

  Mi nie brakuje odwagi natomiast Przecławowi brakuje elementarnej logiki i wiedzy. Zaraz się okaże iż to Rosja jest winna zniszczenia Polski podczas II wojny

 48. Marucha said

  Re 44:
  Wciąż (bezskutecznie) proszę p. Przecława o jakikolwiek cytat dokumentujący ową wrogość Putina wobec Polski.

  A o szerzeniu nienawiści… to wstydził by się Pan pisać o milionie odsłon na Youtube (nb. czy odsłona znaczy zawsze poparcie?), skoro w Polsce jakieś 20 milionów obywateli popadło w antyrosyjski amok, podszczuwani przez cyniczne kanalie typu Sakiewicza i totalnych szaleńców rodem z Tworek.

 49. Ex said

  @44 Putin ma racje, że to były gry zakulisowe, taki polityczny poker, które doprowadziły do wybuchu IIWŚ (o tym jest ostatnia książka Ziemkiewicza), ale np pomija kwestie kto to finansował. A to dlatego, że okazałby się, że za powstaniem ZSRR i IIIRzeszy są ci sami „filantropi”, którzy rozkradali Rosję i rozkradają Ukrainę.

  Pomija też, że komunizm to zachodnia ideologia, bo na dzisiaj jest to jedyna rosyjska tożsamość, jedyne spoiwo wszystkich żyjących tam narodowości, a szczerze mówiąc nie widać że mają coś na podmiankę.

  Czytając Dugina, słuchając niektórych rosyjskich polityków czy publicystyki rosyjskiej (słuchałem kilku na YT) bardzo widoczne jest tam poczucie swego rodzaju kompleksu wobec Polaków (Polak to polski pan, w ogóle to słowo „pan” tam często jest powtarzane jako synonim Polaka, a oni się stawiają w sytuacji tych co pod tym pańskim butem musieli żyć, a których wyzwoliła czerwona gwiazda, która oni do dzisiaj wyznają), do tego oni mentalnie sa jakby tuz po końcu IIWŚ, to tam cały czas jest aktualne i przez ten pryzmat patrzą na świat w tym Polskę (czytałem komentarze na sports.ru w czasie MŚ w siatkówce).

  Kolejna sprawa to co zrobić w sytuacji gdy spora polać ziemi leży odłogiem i trudno powiedzieć kto tam rządzi. Z punktu widzenia Rosji dzisiejsza Polska jest mniej więcej tym czym jest dzisiejsza Ukraina, tzn terenem na którym działają siły wrogie Rosji – to raz, a dwa – terenem na którym nie wiadomo kto rządzi.

  W takiej sytuacji nie mają wyjścia – muszą rozmawiać z Berlinem, lub kimkolwiek z kim tu można cokolwiek załatwić.

  Pierwsze co Polska musiałaby zrobić, to powstać jako suwerenne rządzone przez Polaków państwo. Dwa prowadzić politykę zgodną ze zdrowym rozsądkiem, gdzie jak się z kimś coś ustali, to jest to dotrzymywane. Gdyby tak było to i o historii by się łatwiej rozmawiało.

  Całą strefa postsowiecka była po upadku ZSRR rozkradana, tyle że w Rosji jako tako się ogarnęli, ale jest oczywiste że Rosja zostawiła demoludy same sobie, nieprzygotowane do rozpadu ZSRR i Układu Warszawskiego, a to można było przewidzieć i przeciwdziałać (pójść drogą chińska). A demoludy rozpadły się jak domek z kart, to znaczy że ci których tu (i nie tylko) radzieccy zainstalowali w celu rządzenia demoludami, byli elementem nielojalnym i zdemoralizowanym.

  Rosjanie jako spoiwa używają poczucia krzywdy (patrz Święto Jedności Narodowej – przy okazji którego nie ma nic o roli Szwedów, czy o tym, że zanim wzięliśmy sie za łby to byliśmy blisko stworzenia mocarstwa). Jedni i drudzy się tak na prawdę nie znają, widzą się w krzywych zwierciadłach i przez to nie ma możliwości się porozumieć.

  Na dłuższą metę Rosjanie w związku z Azją stracą, tak jak Polacy na związku z Zachodem. De facto jedziemy na tym samym wózku i jeśli Rosjanie chcą być Rosjanami a Polacy Polakami, to po pierwsze musimy w gole istnieć, a po drugie zachować swoją tożsamość.

 50. Guła said

  @2 Ex said

  Na papierze Putin nie miał napisane to co w luźnych słowach wypowiedział kiedy rozpoczynali uroczystości i stali cuzamen na podium. Pamiętam jak dziś skrzywioną zdziwieniem fizis pani kanclerz, podskakiwanie prezydenta ówczesnego Polski i słowa jego oburzenia.

  Sytuacje te w jednym z stosunkowo – czas rzecz względna, niedawnych felietonów uwiecznił ku pamięci Stanisław Michalkiewicz.

  I nikt tych luźnych słów nie nagrał, nie sfilmował? 🙂
  Admin

 51. Ex said

  @50 A bez metafor?

 52. Joe said

  Panie Inkwizytor…nam wszystkim brakuje odwagi…zeby natychmiast strzelic w jape kazdego gudlaja..ktory wznieca plomien nienawisci pomiedzy Slowianami. UNE staja na glowie zeby tak wszystkich oglupic jak udalo im sie oglupic Ukraincow…
  Te pluskwy sa nie do zmeczenia i kazda dla nich okazja jest dobra.

 53. Guła said

  Z Zaolziem to była wyjątkowa plama. Stosunkowo niedawno. Bo jak mówi się o odzyskaniu Zaolzia którego zwrot sami Czesi proponowali, to powinno wspomnieć się i o lotnictwie czeskim (uj jacy hojni) którego jednak sanacja nie przyjęła.

  No i tak jej to nie pomogło.

 54. Guła said

  Napewno w tym roku. Dokładniej? Gdzieś na przełomie półrocza.

 55. Przecław said

  #46
  W momencie gdy mówi 1: „chocziom obrotit’ wnimanje, naszich uważajemych koljeg na to, czto pakt Mołotow-Ribbentropa był posljednim, nie pjerwym dokumentom jewropejskoj djerżawy Sowjetskogo Sojuza z Gitlerowskoj Germanijej, a do etogo był i polsko-nimjeckogo sokljuczenija ot 1934 goda, do etogo były dwostronnyje dogowory o nienapadnjenje, prakticzesko TAKIJE KAK PAKT RIBBENTROP-MOŁOTOWA na dwostoronnej osnowie, Do etogo, w 1938 godu sostojałsja podpisanie tak nazywajeskogo mjunichskogo dogowora, ili kak jeszczjo jego nazywajut „mjunichskogo zgowora”. Obraszczaju Wasze mnimanije, czto posle podpisanje etogo dogowora, w konce Sentjabrja, jessli mnie nie izmiejet pamjat’, czerez djeń, czerez djeń, polskije togdaczeskije prawitelstwo pribiło ultimatum Czechosłowakji, czto w odin djeń wzjeła swoi wojska i okupirowała dwie obłasti na Czechosłowakji.

  następuje głos speakera: eta sowmjestna konferencja Putina i Tuska posle peregoworow, bolszenstwo woprosow swjazanych z daty Warszawa predgłagajet naczat’ otkrawiennyj rozgowor ot etoj wojnie , o jej istotje napominajut w Moskwie, nie tolko w 39-tom, a daże w 38-oj, kogda /ros.słowa dla mnie niezrozumiałe, aale domyślam się:/ Polsza ZAGARNIAJĄC K SJEBIE WiLEŃSKUJU OBŁAST’ LITWY, POLSZA …./słowa nieczytelne/ , jeszczo na primier w 1918, kogda..POLSZA ZACHWATIŁA SILEZJU OT GERMANIJEJ. i POŁUCZIŁA POD SWOJ KONTROL SWOBODNYJ GOROD..DANZIG, INISZNIESZNYJ GDAŃSK………..

  mało ???????
  Polska przedstawiona została jako zaborczy, agresywny, zaczepny POTWÓR odbierający spokojnym Niemcom /Germanii/ odwiecznie niemiecki Śląsk i burzący WOLNE miasto DANZIG, niewiadomo dlaczego obecnie zwany „Gdańskiem”.
  A także Polska jako zaborczy potwór odbierający spokojnym i niewinnym Litwinom odwiecznie litewskiw WILNO.

  MAŁO! Bo prawdę powiedział. – admin

 56. Guła said

  To była w pełnym tego sława znaczeniu szutka na sposób ruski?. Ale i zarazem dyplomatyczne faux pas.

 57. Guła said

  @57 dotyczy @50
  na wszelki wypadek podaję.

 58. Delije sever said

  22 maja – urządzenie do brandzlowania przepala sie w odbycie Jarosława K. Jest używanej od 72h bez przerwy. Gwarancja nie obejmie tej naprawy.

 59. Kronikarz said

  Przecławie, a może Pan wreszcie poda cytaty, o które prosi Gajowy.

 60. Krzysztof P said

  Na tym szczeblu Kol.Guła, nie może byc pomyłek / popełniać faux pa / – TO miało jakis CEL. Myslę, że złowrogi w podtekstach.?
  Kiedyś Arleta Wojke / korespondetka TVP reżimowej / na konferencji z udzialem Prez.Putina, zapytala go o coś zwiazanego z Polską Nie pamietam watku….ale pamiętam, iż Putin d o s a d n i e podkreslił zwiazek emocjonalny z nami, jako Narodem bliskim – Słowiańskim !!

  POLSKA obecna jest postrzegana przez ” zachód ” jako Kraj podbity, nic nie znaczący ani politycznie, ani gospodarczo, z zdemoralizowanym społeczeństwem, gotowym służyć na łapkach za najmniejszy ochłap z ” pańskiego stolu ” ? !
  Na wschodzie, nami gardzą na kilka sposobów; za stawianie się, za polskiego PANA, za podnoszenie swojej domniemanej wyższości, za postrzegają NAS przez pryzmat szowinizmu anty rosyjskiego (burzenie pomników A.Czerwonej).?
  Oni za cholerę nie mogą zakumać, że ichne ” wyzwolenie „, było kolejna naszą traumą Narodową? PO OBU STRONACH barykady stali d u r n i e i po dzis dzień owej przepaści URAZÓW i animozji NIE ma kto uleczyć?( sama Gajowka to kropla w Oceanie potrzeb ).
  Rosjanie nas i naszego położenia NIE żałują. G***o znaczymy, a stareotypy biorą górę zamiast logiki i rozumowania? W razie ” draki ” przywalą NAM atomówką w Pałac Im. Józefa Stalina w Warszawie, bez ceregieli? A przecież s i l n i j s z y, który przez dzisieciolecia nasączył nasz Kraj agentami jak ciasto Wielkanocne rodzynkami – powinien się oriętować – KTO nami kieruje i KTO urabia opinię publiczną ( Rosji niechętną ) poprzez przekaziory do ktorych Polacy nie maja dostepu?
  Oczywiście Putin, Miedwiediwe, Łazarow, Zyrynowski i inni – nie będą za nas wybierac gorace kasztany z ognia?! A sami, to możemy conajmniej / patrz Michalkiewicz powyzej /

  Ps. Wydaje mi się, że „przeciek Sikorskiego „, odnośnie Lwowa był faktem – a nie przesłyszeniem się?
  Która to już PROPOZYCJA, bo słyszałem, że podobna oferte skladał nam na poważnie Gorbaczow i dopiero ” błagalne jęki Szechtera, Kuronia i Geremka ” zmieniły te nastawienie? Po chyba tylko, byśmy teraz OCHOCZO ślinili sie do banderowców, ktorzy nie ukrywają że przy nadarzającej sie okazji – ” bediet nas rezaty ” !??? Ale ale…..czy Rosjanie nie wiedzą, z KIM rozmawiali, z CZYM do żymian?

 61. Romank said

  Nie ma narodow glupich i madrych…sa w narodach i glupcy i medrcy.

  Jesli narody maja selekcje pozytywna i oddaja sprawy calosci w rece najlepszych..ci podejmuja madre decyzje…maja lepsze sznse wsor innych ,ktore robia zupelnie odwrotnie.
  A odwrotnie..mamy w wielu miejscach w tym i to co w Polsce…
  Zaloze sie, ze Przeclaw ma duze zadatki….. a jeszcze wieksze szanse byc wybranym na Prezydenta Polski.
  Natomiast Gajowemu nie radze nawet marzyc o startowaniu:-))))
  To nie jest tyle jakas osobista zaleta..ale raczej nabytym sposobem postrzegania zjawisk w szerokim spectrum.Bedacym wynikiem takiego systemu indoktrynizaji i wychowania.
  Poprostu wada , czy wg innych cecha wyrozniajca polskiego myslenia, to jest ucieczka w mistycyzm…przypisywanie przesadnego znaczenia cechom unikajacym raczej ocenom realnym, funkcjonalnym, liczenie na LOS i wszystko inne byle nie podlegalo przewidywalnym dzialaniom i kontroli… ktory ma wynagrodzic za urojone- czy rzeczywiste krzywdy..
  Widza to ludzi tacy- jak Shtur…i mowia o tym wcale nie majac zamiaru szkodzic, czy nasmiewac sie…wielu z nich uwaza sie za patriotow polskich..ale nie trawia tego typu patriotyzmu. Takiego patriotyzmu na jedno oko…ktor ma zdolnosc widzenia tylko samych pozytywow w lustrze….drugie ktore widzialo takze zlo…wylupiono dawno, zeby nie gorszylo…… rozumu:-)))
  Powiedziec takim glupkom prawde ,,jak zrobil to Putin..wlacza wszystkie wyjace czesci narodowej jazni:-))))calego klubu inteligencji gaety polskiej:-)))

 62. Miet said

  Obserwuję w tym momencie co piszczy w naszej US TV.
  Jazgot jakiego dawno nie oglądałem – wrzask, że już mamy The New Cold War. Pyski dziennikarzom się nie zamykają.
  Wszystko chyba dlatego, że Putin opuścił g20 przed czasem.
  Gorączka medialna taka jak by prawdziwa wojna miała wybuchnąć tuż, tuż,…

 63. revers said

  Gdyby? gdyby Amerykanow mordowano na Hawajach, Okinawie lub Alasce, zabroniono mowic po amo-angielsku to w pare godzin wyladowalo, by marines, oddzialy specjalne delty, w ruch poszly by samoloty us air force i nawet zaden pismak nie mial by problemow, napisal by ze nie ma agresji ze wskazaniem wlasciwych agresorow , co mialo miejsce juz wielokrotnie na roznych amertykanskich placowkach dyplomatycznych chocby w Kenni, przemienionych na twierdze, czy ostatnio w Libii, ile bylo szumu medialnego ze zabito jednego dyplomate i paru ochronarzy.

 64. Filo said

  55
  Przeclaw
  Moze nam pan Przeclaw napisze prawde jak to z Pilsudskim potraktowalismy bialogwardzistow, ktorzy akurat walczyli po naszej stronie?
  A moze nam pan opisze dlaczego Polakow wyrzucili z Kremla po dwoch latach „radosnej dzialanosci” na tymze Kremlu?

  W dziejach narodow jest i orzel i reszka.
  Nie ma tak, ze dzieje odbywaja sie jednostronnie.
  To jest dokladnie to, co teraz probuja robic Stany Zjednoczone z wiadomym skutkiem.

  A Putina nalezy zapamietac:
  „Pa obu storonam nadielano mnogo oszybek”
  Putin sie do tego przyznaje.

  Panie Przeclawie
  Zjednal by pan sobie wielu wpisowcow gdyby tylko odwazylby sie pan napisac prawde:
  O co tak naprawde sie panu rozchodzi?
  O prawdy historyczne czy o nagonke na Putina?

 65. Romank said

  Panie Mieciu..jazgot -ale nie powiedza najwazniejszej informacji…Kiedy Putin elegancko plunal im w pysk..i zostawil z niczym..Podjeli decyzje…i zmienili kwalifikacje depozytow bankowych.Wszystkie konta oszczednosciowe, wklady terminowe, chekowe…od dzis nie sa pieniadzmi powierzonymi w tzw tranzycie kont..ale staly sie assetami bankowymi- jako inwestycje w bank..quasi swiadectwami udzialowymi…
  Z gwrwarancji do 150 tys na prywatne i 300 komercyjne zostaje tylko 1,21% rezerwy:-)))
  W razie czego od 100tys dostaje pan $1210.00 i lizak:-)))
  Ale t neiwaznwe najwaznijsza dupa Kim Kardasian:-)))) sysmarowan oliwa na glantz…wypucowana, jak dziadkowe oficerki:-))))
  http://www.thecommonsenseshow.com/2014/11/16/the-money-in-your-bank-account-was-stolen-this-morning/

 66. Macko said

  Panie Romanie, a moze im chodzi o to, aby wzrosla znowu cena zlota?

  Ten link ma wiecej info o tej konfiskacie duzych depozytow: http://www.zerohedge.com/news/2014-11-12/russell-napier-declares-november-16-2014-day-money-dies

 67. Filo said

  48
  Marucha
  Pan Marucha jest widac w dobrym humorze i raczy sobie zartowac.
  Przeciez o wiele prosciej i skuteczniej domagac sie dowodow na obrzucanie Putina grubymi slowy przez polskich luminarzy.

 68. Miet said

  Re.65.
  No to Panie Romanie, wszystko wygląda jeszcze „ciekawiej” niż myślałem.:-)))

 69. Przecław said

  #61 Romank
  Panei Romku,
  ja tam prezydentem Polski napewno nie zostanę, ale pan ma duże szanse na prezydenturę Samostijnoj.
  Lachiw pan nie cierpi biologicznie, w Doncewie pan oblatany niczym towarzysz Wiesław w dyiamacie, a na dodatek może się pan powołać na samą Materinu Samostjnoj, Jarosławę Banderę z domu Oparowską, vel Hankowską, ona też z Sanoka na Hałyczynie, nie znał pan jej rodstwiennikow ?

  Co za bzdury… – admin

 70. Guła said

  @50
  Jak wyjdzie to odszukam ten felieton. Być może poproszę o tytuł pana Stanisława Michalkiewicza.

  Cytat przytoczony przez Pana Przecława to mowa W. Putina nie tak dawna. Wspomniałem o Zaolziu wpis 53 bo mnie ta mowa fest w … poruszyła.

 71. Przecław said

  #59
  Kronikarzu, cytaty podałem we wpisie #55, są AŻ NADTO WYMOWNE, zostały szczegółowo zanotowane przeze mnie ze ścieżki filmowej, j.w., no chyba że nie rozumiesz „simple Russian”, w takim razie użyj słownika. Prawdę mówiąc w moskiewskiej TV zrobili z tego hucpę dopowiadając komentarz, i dorabiając cały ten antypolski, załgany i wyjęty z kontekstu „ogon” wstecz do r.1918, którego tam nie było.

 72. Marucha said

  Re 71:
  Te cytaty, po pierwsze, nie wiadomo skąd pochodzą. Pan mówi, że ze ścieżki filmowej. Jakiej? Gdzie?Jest jakiś link?
  Po drugie nie dopatruję się w nich tego, co Pan.
  Pan wpadł po prostu w histerię po usłyszeniu zwykłej prawdy historycznej.

  A tak odnośnie „antypolskiej hucpy” – to trzeba być ślepym, albo członkiem Klubu Inteligentów Gazety Polskiej, aby nie dostrzegać już nie hucpy, ale opętanej, rodem z Tworek nagonki na Rosję i bezczelnych łgarstw o agresji militarnej Rosji na Ukrainę i „militarnym” przejęciu Krymu.
  Przypominam, że Rosja nie odwołała Roku Kultury Polskiej. Polska zaś odwołała Rok Kultury Rosyjskiej.

 73. Przecław said

  #72
  Jakto jakiej ? Film jest wklejony przeze mnie powyżej we wpisie #28, z niego zaczerpnąłem cytaty na Pana prośbę, Kosztowało mnie to trochę trudu, bo mówią szybko po rosyjsku, ale starałem się nie uronić ani jednego słowa. Doprowadziłem cytaty gdzieś do 66% filmu, dalej już go nie odsłuchiwałem. Najwyraźniej w ogóle Pan tego nie przeczytał.
  Ależ ja dostrzegam antyrosyjską hucpę GazetyPolskiej i innych merdiów, wiele razy dawałem temu dowód. Przecież jedna hucpa nie przeczy drugiej, a naprawdę jest to jedna i ta sama hucpa mająca poróżnić Polaków z Rosjanami.
  Przypominam też, że to przemówienie jest sprzed ponad 5 lat, kiedy na Ukrainie sytuacja była inna. Niemniej, jest ono nadal b.aktualne, o czym świadczy zamieszczanie tego filmu w obecnym czasie. Myślę, że większość widzów bierze go za aktualne przemówienie, bo data jest celowo wycięta.

 74. Marucha said

  Re 73:
  Ok, wierzę Panu na słowo, bo nie mam czasu na dokładne obejrzenie filmu.
  Nadal nie rozumiem, co w tym jest antypolskiego.
  Zachowanie Rosjan względem wściekle wrogiej Polski jest o niebo sensowniejsze, niż Polski względem Rosji. A sankcje? Zostały wymuszone przez ujadającą w Unii Polskę.

 75. Przecław said

  #74
  Ja żadnych nawiązań i aluzji do sankcji nie wyrażałem.A, jeśli się mnie Pan pyta, to są one wynikiem polityki Zachodu względem Rosji, ze szkodą dla nas. Można tylko żałować, że nie ma w Polsce Orbana, albo choćby tych z Czech.
  Jakto co antypolskiego, chyba ze dwa-trzy zdania może Pan przeczytać ? Wrabiają nas nie tylko w główne sprawstwo 2wojny światowej, ale także w „zagarnięcie Śląska od Niemiec”, w r.1920 i w ” przejęcie kontroli nad Wolnym Miastem Danzig” w roku 1918.

 76. Romank said

  adf 66,, panei Macku…Banki sztucznie utrzymuja niskie ceny metalu..wlasne po to zeby utrzymac pozycje dollara, tak dlugo..jak dlugo sie da. A papieru maja az nadto.Daje to im takze czas na zamiane papierow na ziemie i nieruchomosci..obojetnie co ….byle tengable..
  Dlatego na rynku nie ma metali…a wielkie ekonomie robia gwaltem depozyty wykupujac po niskiej cenie co sie da i gdzie sie da…
  Zamiana kwalifikacji depozytow pokazuje panu ze spodziewaja sie penej likwidacji nawisu:-))
  Nie wiem dla uspokojenia ludzi wystarczy ze powiedzqa ze wymienia 30 tys..,.mowie to po USA i beda mieli spokoj, bo wiekszosc ma dlugi a nie oszczednosci.
  Nie wiem jak zachowa sie nieruchomosc..po takiej zmianie…oczywiscie nei mowie o cenach bo to rzecz umowna..ale jak utrzymac w nowych warunkach nieruchomosci???Przy zupelnie innych relacjach cenowych.AAA:-)))0 Rosjanie pochwalili sie odkryciem najwiekszego jak dotychczas i najbgatszego zloza diamentow o jakosci rzadkiej….i ilosci zdolnej zrownac cene diamentow ze szkielkiem:-)))

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: