Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (6 – 2…
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  revers o Joe z Piastów na banerach prze…
  Greg o Wolne tematy (6 – 2…
  Antares o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  Greg o Wolne tematy (6 – 2…
  Kar o Kocie miauczenie, czyli co chc…
  kobra o Po co nam Korwin-Mikke?
  Birton o Maski opadły
  Marucha o Wolne tematy (6 – 2…
  Aleksis o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

Taktyka spalonej ziemi Poroszenki

Posted by Marucha w dniu 2014-11-17 (Poniedziałek)

Żydowski barbarzyńca, prezydent Ukrainy.

Kijów de facto godzi się z utratą nie tylko Krymu, ale i wschodnich, kontrolowanych przez powstańców regionów. Prezydent Poroszenko zarządził, że wszyscy mieszkańcu tych terenów pozbawieni zostaną świadczeń socjalnych, łącznie z dostępem do służby zdrowia, szkół i służb ratunkowych.

To posunięcie, które uderzy nie w bojowników (może im raczej przysporzyć większe poparcie społeczne) przypomina nieco taktykę spalonej ziemi, stosowaną od odwrotu spod Moskwy, a od marca 1945 („Rozkaz Nerona”) także na własnej ziemi przez Hitlera: wszystko, co mogłoby stać się przydatne dla przeciwnika, miało zostać zniszczone – a tym samym własna ludność zostałaby skazana na śmierć głodową i dostępu do wszelkich niezbędnych dla normalnego życia instytucji.

15 listopada prezydent Poroszenko zarządził, że na kontrolowanych przez powstańców terenach wstrzymane zostaną wszelkie świadczenia państwowe dla ludności. W ciągu tygodnia Kijów ma zakończyć działalność wszelkich państwowych instytucji (szkół, szpitali, przychodni, państwowych zakładów przemysłowych itp.), wstrzymać wypłacanie rent, emerytur czy zapomóg społecznych, a także funkcjonowanie wszelkich służb ratowniczych, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego itp.

Nie trzeba być ekspertem od taktyki w konfliktach zbrojnych, by zauważyć, że takie posunięcie to nie uderzenie w przeciwnika, ale w niezaangażowaną w działania zbrojne ludność cywilną, co zakazane jest przecież prawem międzynarodowym przez konwencje genewskie.

Poroszenko nie kryje, że chodzi o oszczędności. Na co zostaną one przeznaczone – można się łatwo domyśleć. Wprawdzie prezydent zapowiada, że zaoszczędzone środki wrócą do tych samych regionów w postaci pomocy humanitarnej – ale takie przedsięwzięcie wydaje się pozbawione jakiegokolwiek sensu. Bardziej prawdopodobne jest, że pieniądze pójdą na werbowanie nowych żołnierzy i dozbrajanie armii rządowej: w końcu działania „Operacji Antyterrorystycznej” zostaną najprawdopodobniej niebawem wznowione, wskazują na to chociażby znów głośniejsze oskarżenia ze strony ukraińskiej, że Rosja wysyła nowe siły na wschodnią Ukrainę. Obawę przed „dramatycznym rozszerzeniem” działań zbrojnych wyraziła też niedawno OBWE.

Jednocześnie Ukraina wprowadziła jednak kontrole paszportowe na granicy z Doniecką i Łużańską Republiką Ludową! De facto więc powstała nowa linia graniczna – Ukraina nie będzie przykładowo zezwalać obcokrajowcom, którzy wjechali na tereny powstańcze z Rosji, na przedostanie się przez tą granicę na zachód kraju. Wygląda więc na to, że Kijów szykuje się wprawdzie do wznowienia „ATO”, ale nie za bardzo liczy na jej powodzenie, i traktuje południowo-wschodnie obwody jako terytorium utracone.

Zarządzenie wstrzymania świadczeń społecznych i likwidacji instytucji państwowych najlepiej o tym świadczą. Ukraińskie państwo – lub raczej to, co jeszcze z niego zostało – z powstańczych terenów się zwija, nie przejmując się zbytnio tym, że wszystkie koszty poniosą nie powstańcy, lecz ludność cywilna, zwykli obywatele. Skorzystać na tym mogą oczywiście tylko powstańcy, którzy pozostaną jedyną siłą, mogąca zagwarantować względny porządek i warunki niezbędne do przeżycia przed nadchodzącą zimą.

Michał Soska
http://mysl-polska.pl

Komentarze 4 do “Taktyka spalonej ziemi Poroszenki”

 1. Marcin said

  Przecież ta banderowska kanalia powiedziała,że sam Donbas bez Ukrojonej nie da sobie rady he he Oglądajcie: https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=aHWHqj8g7Bk
  Przecież to jest kanalia najwyższego sortu.

 2. Krzysztof P said

  p. Poroszenko – rzymianin pochodzenia handlowego – kiedyś STANIE przed Trybunalem z oskarżenia o LUDOBÓJSTWO bezbronnej ludności Ukrainy.! Jeśli zaś w jakiś sposób uniknie kary na tym Świecie, to ” hospody pomyłujte „, co sie z nim stanie po TAMTEJ stronie????!!!! No ale scenariusz który realizuje bandyta, nie jest p.podobnie jego autorstwa?
  Uzupartorzy z Kijowa doskonale wiedzą, że przepaści z częścią zachodznia Ukrainy NIE DA się w żaden sposób zasypać dopóki ONI rzondzom? Ze wszechmiar więc starają się w s z y s c y oslabić tę część / wyniszczyć / by zachodnim Ukraincom nie przyszło do głowy uciekać spod buta oligarchów, na drugą strone ( cos jak NRD -owcy forsowali zasieki, pola minowe, straże by dostac sie do RFN ) ?
  Nie czynia TO z powodu szacunku do swoich tylko po to, by zachowac jaknajwiecej niewolników by z ochotą mogli służyć ” nowym panom ” ! Z formacji Banderowców utworza coś na kształt Gestapo i Stasi rownocześnie?. Byc może w początkowym okresie dojdzie do tzw. osądzenia poszczególnych watazków Benderowców? Ale to bedzie pod publiczkę, by zamącić ludowi oczeta zakrwawione od płaczu nad sierotami?? Neo-niewolnicy będą p o w o l i przyginani / jak w Polsce /, tak by z entuzjazmem zaakceptowali NOWY porządek na swoich terenach.

 3. Sybirak said

  Obawiam się że żydowski zbrodniarz Poroszenko, jak tylko grunt zacznie mu się palić pod nogami, da dyla do Izraela gdzie będzie nietykalny.

  Panie Boże, uczyń abym się mylił !

 4. Filo said

  Zbrodniarz Peroszenko niczego nie ukrywa:
  http://rinf.com/alt-news/editorials/ukraines-president-people-hes-bombing-go-hell/#comment-523900

Sorry, the comment form is closed at this time.