Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  CBA o Wolne tematy (09 – …
  Ja o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Jabo o Nie chcą umierać za pomniki…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Nie chcą umierać za pomniki…
  plausi o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
  Listwa o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
  Liwiusz o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  prostopopolsku o Nie chcą umierać za pomniki…
  Marucha o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Ramirez o O tych, którzy się na niemieck…
  Liwiusz o O tych, którzy się na niemieck…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  ella o Upadek cywilizacji zachodniej
  Liwiusz o Czterech pancernych i Ukr…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nawet nie śmiejcie o tym marzyć, Polacy!

Posted by Marucha w dniu 2014-11-19 (Środa)

W dniu wczorajszym, 18.11.2014, rząd Federacji Rosyjskiej zmienił przepisy prawne dotyczące posiadania broni palnej. Otóż obywatele będą mogli ją publicznie nosić w celu obronnym.

Do tej pory noszenie broni palnej dozwolone było jedynie przy szczególnych okazjach, jak np. polowanie, imprezy sportowe lub kursy strzeleckie, natomiast broń nie powodującą skutków śmiertelnych, strzelającą gumowymi kulami, można było mieć dla celów obronnych.

Jak widać „dyktator” Putin i jego rząd nie obawiają się własnego narodu, czego nie można powiedzieć o europejskich demokracjach.

Wg http://sputniknews.com
Tłum. / opr. gajowy Marucha

Komentarzy 57 do “Nawet nie śmiejcie o tym marzyć, Polacy!”

 1. NyndrO said

  „Putler” zwariował.Ta sprawa to niesamowicie wielki kaliber.W kontekście NWO,to tak,jakby zbudować muzeum żydowskie w kształcie schabowego.

 2. Ravkill said

  Pytanie, czy można ową broń posiadać… Bo prawo do noszenia i prawo do posiadania, to dwie odrębne sprawy. Z tego co wiem, to w Rosji, liberalne podejście jest do strzelb gładkolufowych. A u nas, wbrew pozorom, nie jest tak źle, można posiadać, zupełnie bez pozwoleń, w pełni funkcjonalne „repliki” broni czarnoprochowej, w tym całkiem przyzwoite rewolwery „rozdzielnego ładowania” – np remington 1858, roger & spencer i parę przyzwoitych sztucerów (jednostrzałowe) i expresów (2 lufowe- 2 strzałowe).

 3. Syriusz said

  W Au to nawet na wiatrowke trzeba miec pozwolenie a za posiadanie procy czy tez noza przy sobie mozna byc aresztowanym i siedziec tak dlugo az spokorniejemy.

 4. Cracovia Pany! said

  A tak Satany Zjednoczone zacieśniają współpracę ze swoimi najwierniejszymi sojusznikami:

  [video src="http://v.iplsc.com/pyton-zakleszczyl-psa-w-smiertelnym-uscisku/0003NQAWVK66EFXF-V1.mp4" /]

  …temu udało się ujść z życiem, ale to nie jest regułą.

 5. Cracovia Pany! said

  Sory Admin, to miała być ilustracja do wykazu państw, na które napadły Stany Zjednoczone po roku 1945. Da się przenieść albo usunąć?

 6. Marucha said

  Re 5:
  Ale co przenieść?

 7. Marucha said

  Re 3:
  Fantastyczne.
  A pozwolenie na posiadanie, ehem, męskich narządów, też jest potrzebne?

 8. NyndrO said

  Ad 7.* Zależy od partii.

 9. kuba1902 said

  Reblogged this on Złoty Wiek Gai – Golden Age of Gaia.

 10. Ravkill said

  AU – to na pewno nie Austria – ta posiada całkiem liberalne prawo:

  – broń pneumatyczna (luftschusswaffen) – od zabawek po wyczynowe – bez limitu mocy, dostępna dla pełnoletnich, bez rejestracji.
  – broń gazowa – bez żadnych ograniczeń dla osób pełnoletnich.
  – Strzelby gładkolufowe (z wyłączeniem automatycznie przeładowywujących się – tzw Jaegerautomaten oraz z wyłączeniem pompek o poj. magazynka +5 naboi) – sprzedawane niekaranym i pełnoletnim obywatelom bez pozwoleń – jedynie na ogólną i formalną rejestrację (wymagany stały adres zameldowania). Podobnie amunicja do nich.Uwaga-ich przeznaczeniem jest obrona domu – do polowania jest wymagane oddzielne pozwolenie i członkostwo w odpowiedniku polskiego koła łowieckiego…
  – broń na amunicję sportową kal 5,56 mm – pistolety i karabinki (z wyłączeniem tych strzelających serią) – dla osób pełnoletnich i nie karanych, będących członkami klubów i sekcji strzeleckich – sprzedaż tylko z rejestracją.
  – Broń myśliwska – dla osób zrzeszonych w kołach i klubach łowieckich – po spełnieniu wymogów (staż, stałe zameldowanie,niekaralność – są niskie wymagania zdrowotne – poluje wielu ludzi w mocnych okularach… w Polsce wymagana jest dla KAŻDEGO pozwolenia na broń – także gazową, pneumatyczną + 17J, sportową, myśliwską i bojową – pełna ostrość wzroku!)
  – Broń palna bojowa – na podstawie zezwoleń – dla wszystkich spełniających kryteria (podobne do wymogów na b.myśliwską).
  Austriacy są jednym z najsilniej uzbrojonych narodów europy – i prawdziwym społeczeństwem obywatelskim – pokazuje to że ścieżka prawna którą podąża Nasza Ojczyzna – jest biegunowo odległa od realiów naszych bliskich i dalszych sąsiadów w Europie.

 11. Sarmata said

  „Jak widać „dyktator” Putin i jego rząd nie obawiają się własnego narodu, czego nie można powiedzieć o europejskich demokracjach.”

  … i wszystko w tym temacie.

 12. Guła said

  Ee tam, co to za cuda w tej AU. W Kraju też możesz pan mieć bojową broń o ile jesteś pan stosownie przynależniony.

 13. Nemo said

  @2 Ravkill

  Niesamowite. Tylko, że przeciętny obywatel, nie ma kasy, ani ochoty na inwestowanie w zabytkową broń palną. Szkoda, że jeszcze pan nie wspomniał o krócicy. Też można ją posiadać bez zezwolenia.

 14. zetef said

  Chyba za wczesna radość. Chodzi raczej o to co w Polsce można kupić bez problemu i nosić bez pozwolenia.

  W artykule który czytałem jest takie zdanie:
  ‚Согласно закону «Об оружии», гражданским оружием самообороны является огнестрельное гладкоствольное длинноствольное оружие (например, охотничьи ружья, — прим. «Ленты.ру»), огнестрельное оружие ограниченного поражения (пистолеты, револьверы и бесствольные огнестрельные устройства) с травматическими, газовыми или светозвуковыми патронами, устройства, снаряженные слезоточивыми или раздражающими веществами, электрошоковые устройства и искровые разрядники отечественного производства.’

  ‚Депутат ГД: речи о полной легализации ношения оружия в России не идет.’

  A więc chodzi raczej o pistolety hukowe, gazowe, wiatrówki itp.
  No chyba, że źle zrozumiałem ten fragment, to w takim razie przepraszam.
  Ale kluczowym słowem jest: ‚травматическое оружие’

  W Polsce jest sporo sklepów gdzie można kupić broń hukową (i nie tylko) i nie jest wymagane pozwolenie.

  Co do broni myśliwskiej to nie jest to takie jasne. Nie wykluczone, że są osobne regulacje.
  U nas też jest trochę myśliwych i mają pozwolenie na broń. Oczywiście muszą spełniać pewne wymogi.

 15. Krzysztof P said

  Rejestracje ” użytowników ” są po to ażeby w okresie napięć (wiadomo jakich ) wezwać WSZYSTKICH do natychmiastowego zwrotu broni. !!! Tak było w pamiętnych dniach stanu wojennego, niezależnie od tego – czy uzbrojennik – był tylko mysliwym czy sportowcem strzelajacym do rzutków?
  Wydawano tez s w o j a k o m broń krótką / pistolety / do obrony własnej albowiem propaganda głosiła, iż Solidarność rozprawi sie z nimi FIZYCZNIE lada moment??!!

 16. matirani said

  Coraz bardziej mi sie podoba ten Putin. ZAczynam sie obawiac natomiast o jego zycie… zeby go nie zasamobójstwowano czy nie podstawiono mu brzozy pod kola czy skrzydla. Mam nadzieje, ze ma dookola siebie zaufanych ROSJAN do ochrony i do przejecia sterów kraju gdyby co…
  Pochwale sie bronia – poniewaz u mnie na wsi palna jest klopotliwa ( pozwolenia – kontrole – egzaminy prawne ) to po wiatrówce PCP 5.5mm ( .22″ ) zamówilem sobie Evanixa .50″ ( 12,5mm ) krótka strzelbe. Tez wiatrówke, dobra do polowania na dziki. .. Tez.
  Poniewaz w Polsce na kusze tez nie pozwalaja, to pozostaja luki do samoobrony. 40-50 funtowe potrafia zatrzymac byle byczka rogatego czy w kominiarce. Te bloczkow moga byc zawsze napiete ale jak sie zepsuja to klopot z naprawa i czesciami, natomiast te tradycyjne trzeba napinac przed uzyciem, ale… sie nie psuja. Wazne jest miec bron i umiec sie nia poslugiwac.

 17. Romank said

  NO ..no..wladza nie bojaca sie uzbrojonych obywateli….to zaczyna byc wladza powazna:-)))
  W byduwszim ZSRR najwieksze moje zdziwienie zawsze budzila powszechna obecnosc broni mysliwskiej..w tym silnych sztucerow wielostrzalowych…z doskonalymi przyrzadami celowniczymi.
  Na moje zdziwienie oni sie dziwili ,ze sie dziwie:-)))

 18. Ravkill said

  @Nemo

  Brak kasy, jest problemem braku kasy a nie dostępu do broni. Brak ochoty – wolny wybór. Co do kasy, porównując wydatki przy zakupie „ostrej współczesnej” – a) badanie lekarskie – 400 zł, Pozwolenie, promesa – (ze 100 na pewno, przynależność do klubu 500 rocznie, strzelanie (osobostarty + koszt amunicji – minimum 500 zł przy bocznym zapłonie, górne granicy brak, można wydać 200 000, jak kogoś stać i strzela z 338 lapua na strzelnicy w Czechach :). . Oczywiście koszt samej broni – od 500 zł za TT do ilu się tam chce – też można wydać i 15000 ….

  Nowy rewolwer czarnoporchowy, przyzwoity, za 1500 zł, kupimy całkiem przyzwoity… Tak więc, możliwości są. I jest lepiej. Niemniej jednak, są zapędy, żeby to zmienić..

 19. NICK said

  Bierze baba łuk
  i robi: huk, huk!
  Kuźwa, co jest grane!
  Wy na mnie z naganem?
  Toż ja Polak, prawy… .

  „To koniec zabawy,
  giniesz polska świnio!!!”

  Mój dziadek… też… zginął… .

 20. Zerohero said

  Czemu nawet na kamizelkę kuloodporną potrzebne jest w Polsce pozwolenie? Przeciwnicy dostępu do broni snują wizję nieodpowiedzialnych obywateli masakrujących się każdego dnia. To jest bujda, ale mniejsza z tym. Jak ci przeciwnicy wyjaśnią reglamentowanie kamizelek?

  @2 Ravkill

  Nie znam się na broni, ale swoje 3 grosze dodam. 🙂

  – jaka jest szybkostrzelność?
  – jaka jest celność?
  – co z chmurą dymu po strzale?
  – jaka jest niezawodność?
  – jakie jest bezpieczeństwo (żeby np. nie strzelił przypadkowo w stopę)?

  Mam poważne obawy, że to o czym Pan pisze, nadaje się tylko na hobby. Zaufa Pan replice? Prawdziwe pociski są zapewne certyfikowane, sprawdzane…A ten czarnych proch, to cholera wie czy np. nie złapie szybko wilgoci. Zawierzy Pan życie takiej replice?

 21. slowianin said

  dot.2…skoro można ją nosić to i można ją posiadać-logika.\Jak można nosić bez posiadania

 22. slowianin said

  dot2. repliki są dla dzieci do 12 lat

 23. Ravkill said

  @Zerohero

  Formalnie, są to repliki w celach kolekcjonerskich, troszkę ludzi z tego strzela sportowo (ale to już nie za te 1500 zł..).

  Szybkostrzelność rewolweru czarnoprochowego, to jakieś 6 kulek w 10 sekund, pózniej 3 minuty nabijania (minimum). Ewentualnie można wymienić bębenek, jak ma się zapasowy – najszybciej to idzie w remingtonie 1858 (proszę użyć youtuby). Maksymalna ilość strzałów – z 8 bębenków. Później trzeba solidnie wyczyścić (umyć…).

  Co do celności, rewolwer roger& spencer ma lepszą celność niż współczesny glock (glock nie jest bronia „tarczową”), jednostrzałowe pistolety pojedynkowe (le page), mają zdecydowanie lepszą celność niż p99 czy glock

  Co do dymu – cały w tym urok :).

  Niezawodność, no cóż, generalnie przy czystych kominkach i wprawie w ładowaniu, niewypały się nie zdarzają (broń kapiszonowa).Wilgoć + proch = niewypał….

  Bron skałkowa, hmm delikatnie mówiąc -zawodna..

  Bezpieczeństwo – na tyle bezpieczne, na ile rozumny użytkownik. Idiota się torbą foliową udusi… Bezpieczników nie ma żadnych, w czasach dzikiego zachodu, zwyczajowo nabijało się 5 komór, a 6stą pozostawała pusta (przypadkowe uderzenie w kurek i uderzenie kurka w kapiszon, może spowodować wystrzał). Rozumny użytkownik, traktuje zawsze każdą broń, jako nabitą.

  Ta broń, to jest hobby !!!!

  Z 2giej strony, indian jakoś wytłukli i zamkneli w rezerwatach, więc na pewno jest bardziej skuteczna, niż nic. W dodatku szybciej idzie to nabić, niż dodzwonić się na 911 i czekać na reakcję.. Na pewno jest też lepsza niż straszak :).

 24. Ravkill said

  @zohero – jeszcze jedno. na kamizelkę kuloopdorną, nie jest potrzebne w Polsce pozwolenie. Natomiast na handel kamizelkami, jest potrzebna koncesja…. Niemniej jednak musi to być handel, a nie jednorazowe zbycie.

 25. Ravkill said

  @Słowianin – 21 i 22 – policjanci na służbie „noszą”, a nie posiadają – zgadza się? :). Naprawdę ustawodastwo wielu krajów rozróżnia prawo do noszenia i prawo do posiadania, i jedno nie wyklucz i implikuje 2giego. W dodatku, w USA, są stany, gdzie nie można posiadać, nie można nosić. Mozna nosić (open carry), ale nie można nosić ukrytej. U nas, z kolei, posiadając prawo do posiadania (w celach obrony osobistej), należy nosić broń ukrytą.

 26. matirani said

  Ravkil, interesujace te Twoje pizdoledy! Wyslalbys moze linka aby sobie takie obejrzec? Z amunicja, jesli mozliwe. Znasz sie na tym wiec latwiej Ci bedzie znalezc. Dla amatorów cichej bezprochowej a skutecznej polecam rzucic okiem na http://www.pyramydair.com/a/Air_guns/588/calibers_0_5
  PCP czyli naladowany powietrzem zawczasu ma tegoz powietrza na 14 kul, magazynek na 7, ale jak sam piszesz, ten przed spustem jest pusty ajk bron w szafie, wiec po zaladowaniu pozostanie 6 kul 12,7mm w magazynku.
  Ok, wiem ze to zabawka obok sztucera…. ale i tak obroni w razie czego lepiej niz 911

 27. slowianin said

  odn.25……rozumię….policjant nosi broń której przy sobie nie posiada

 28. Miet said

  Re.25.
  Z czystej ciekawości zapytam, w których to stanach nie można posiadać broni?

 29. NICK said

  (26) P. Słowianin.
  Nosi. Jest dysponentem. NIE POSIADA. Oczywiście, wśród policjantów jest niemało – posiadaczy. Wtedy jest to broń własna a nie służbowa.
  Marzy mi się P99. A jak dałem ogłoszenie na Gajówce? Zero. :).

 30. Ravkill said

  @Miet

  Najprościej, ale po anglielsku:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Gun_laws_in_the_United_States_by_state

  @Słowianin, posiadanie to nie użytkowanie.. Chociaż „posiadanie”, w przypadku kobiety = użytkowanie…. A policjanty, ze służbowej, to nawet sobie prywatnie, z prywatnych „pestek”, na prywatnej strzelnicy, za prywatne pieniądze postrzelać nie mogą. Tak więc posiadają iluzję posiadania umiejętności władania bronią. Tu się zgodzę, że coś posiadają..

 31. jasiek z toronto said

  Re: Nick…
  Mam wrazenie, ze w Rosji (wg niektorych durnych komentarzy) pt: nosi i posiada lub posiada i nosi bron jest 100% policjantow i 100% wojskowych i 200% na tajnych sluzbach, a wcale nie ma cywilow (normalnych „kowalskich”)…

  Drugie wrazenie, jest takie, ze „kazdy moze nosic bron sasiada lub sasiadki…oraz pozyczyc od „zaufanego” policjanta…

  Czy juz nikt nie potrafi zrozumiec prostej ustawy jaka jest ze kazdy obywatel Federacji Rosyjskiej moze posiadac bron i ja nosic kiedy chce i jak chce (chyba ze nie chce nosic broni, bo akuat przeszkadza mu (jej) w robieniu zakupow czy w toalecie…na przyklad).

  Generalnie chodzi o prawo do posiadania broni przez kazdego obywatela Federacji Rosyjskiej, a czy kazdy obywatel z tego prawa skorzysta, to JUZ ZUPELNIE INNA SPRAWA…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://ojczyzna.pl

  P.S W Programie P.S.P.N.P. ktory w 80% zostal przeze mnie napisany jeszcze w roku 1997 w pkt 17 ” Obowiazkiem kazdego obywatela Rzczypospolitej (po uprzednim przeszkoleniu) – bedzie posiadanie i noszenie broni palnej w kazdym miejscu publicznym.”
  (cytuje z pamieci).

 32. Zerohero said

  @Ravkill

  Dziękuję za objaśnienia.

 33. revers said

  ad 28, P99

  a mnie wielokalibrowy Dessert Eagle bylo by sobie na CNC maszynie sobie wystrugac ze stopow tytanowych, lub znalezc na egun.de P99?

 34. revers said

  ad 15

  nie tylko bron stezelecka bylo trzeba zdeponowac, ale licencje krotkofalarskie, sprzet radionadawczy – do dzisiaj mi nie oddali licencji i juz chyba nie doczekam sie zwrotow nawet w najasnijszej nie pomrocznej RP.

  A trzeba przyznac ze agencje CIA najbardziej reaguja na nowoczesny sprzet lacznosci i kodujacy, gdy bylo sie po drugiej stronie muru Berlinskiego w pierwszym kontakcie , odparawiajcym cieci cia-ej.

 35. Miet said

  Re.29.
  Pan pisał (25), że w pewnych stanach nie można posiadać broni. Ja pytałem, w których.
  Link, który Pan podesłał nigdzie nie pokazuje istnienie takiego stanu, w którym posiadanie broni jest zabronione.
  Pokazuje natomiast pewne regulacje odnośnie użytkowania, noszenia (otwartego, ukrytego), transportacji, sposobu nabywania czy sprzedaży. Pokazuje też lokalne ograniczenia w nabywaniu czy użytkowaniu tzw. „assault arms”, co do której posiadania wymagane jest zezwolenie (licence).

  Prawo obywateli do posiadania broni w USA jest zapewnione przez konstytucję i żaden stan tego nie może zmienić – jak na razie.:-)))

 36. NICK said

  (31) P. Jaśku.
  Moje (29) odniosłem do Słowianina i, bardziej do Polski – k’woli wyjaśnienia.
  Reszta? Tak. Oczywiście.
  Putin pozwolił Rosjanom-współrodakom, wypełniać prawo podstawowe. Prawo do samoobrony. Chwała. Tak winno być. Tak jak w Pana Programie.
  P.S.
  Private. Do końca nie rozumiem co się stało parę miesięcy temu gdy pisał Pan mejle o „telefonach”. Takie informacje wzbudzają czujność ‚rewolucyjną’. Wie Pan, przecież.
  Czy jest O.K.?

 37. Miet said

  Ad.35.
  Sorry – miało być Re.30.(Ravkill) a nie Nick.

 38. jasiek z toronto said

  Re: 36 Nick.
  W dalszym ciagu mam zalozony podsluch, a moje publiczne komentarze (tak przynajmniej mysle) dotyczace zydowskiej oligarchii lichwiarskiej sa (napewo) skrupulatnie „odnotowywane”…
  Ostatnio, (2 tygodnie temu) ku mojemu zdziwieniu, do domu zajechal ambulans, by dokonac badania (cisnienie krwi, prace serca itp), i zaproponowano mi, abym sie z nimi udal do szpitala na szczegolowe badania, bo nie sa pewni badan dokonanych w domu…I ten caly „cyrk” byl w asyscie dwoch policjantow i trzech strazakow (pewnie dla podniesienia waznosci operacji)…

  Najpierw grzecznie „pozegnalem” policjantow, potem wskazalem drzwi wyjsciowe strazakom, potem dwom sanitariuszom z ambulansu..
  Zamknalem za nimi drzwi i powiedziawszy: „Jak bede umieral to bez niczyjej „pomocy”…

  A tak wogole, to jestem zdrowy i mam ich wszystkich publicznych „pomocnikow” w „glebokim powazaniu”..wlacznie z „agentami nasluchu” komputerowego…
  Co ma byc, to bedzie i juz sie niczym i nikim nie przejmuje…Nie bede juz do tego wracal.Szkoda czasu i atlasu.
  ====================
  jasiek z toronto

  http://ojczyzna.pl

 39. NICK said

  (38) To taki „ambulans”, w ‚asyście’, może sobie, ot, tak, zajechać? Ku zdziwieniu? Proponować badania? Szpital? Dla podniesienia ważności? Operacji? Wyszli pokornie?
  ROZUMIEM.

 40. Miet said

  Re.38.
  Panie Jaśku, co z waszą Kanadą, to tam już jest przymus leczenia??? To nie powiedział Pan im, że nie wzywał żadnego ambulansu??? To w tej naszej Hameryce jeszcze nie tak źle.:-)))
  A tak między nami, dlaczego ich Pan wpuścił do swojego domu??? Jakim prawem przekroczyli pana progi???

 41. NICK said

  (40) PODTEKSTEM jest, co powyżej.

 42. Romank said

  Wlasnie Panie Janku..przyjechali bez wezwania?????
  U nas przyjezdzaja strazacy, bo oni maja karetki..jak ktos wezwie ze wypadek, napad to pojawia sie i policjanci..ale bez wezwania taka procesja????

 43. Ravkill said

  @Matirani 26

  Najlepszy sklep z „zabawkami” w polskim necie

  http://www.saguaro-arms.com (przepraszam za reklamę)

  Natomiast co do Twoich wiatrówek, to w przeciwieństwie do czarnoprochowców, ich posiadanie w kraju wymaga badań lekarskich i rejestracji na policji (te zabawki w cal .50 przekraczają ustawową energię 17J, powyżej której stają się bronią pneumatyczną). Poza tym, formalnie należy ich używać na strzelnicy (podobnie jak i czarnoprochowców). Ot taki paradoks. Większym paradoksem, jest natomiast praktyczny zakaz posiadania kuszy. Formalnie jest ona na pozwolenie, w praktyce, nie udaje się takiego pozwolenia uzyskać (może pod cele kolekcjonerskie podejdzie). Widocznie klątwa papieża Innocentego 2giego, ciągle u nas działa…

 44. Miet said

  Dodam jeszcze, że Pan Jasiek nie powinien się niczego obawiać – do „wyciszenia” kogokolwiek nie organizuje się batalionu złożonego z sanitariuszy, strażaków i policjantów.
  Wysyła się jednego człowieka i to po cywilu.

 45. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka znowu zuwaszyl dwulicowosc i podszeganie pszeciw nasz rzad u pan Gajowy.

  Pan Gajowy tak chwali Rosja, sze moga nosic krutkie na kieszen, ale zalacza zdjecie polski ViS.

 46. jasiek z toronto said

  Re: Miet.
  Panie Mietku, obawiam sie, ze byc moze „usluzny” sasiad raczyl zawiadomic sluzby „publiczne”, bowiem kiedy moja zona byla totalnie zaskoczona i w panice wpuscila dwoch sanitariuszy do domu, a reszta weszla, bo drzwi byly otwarte.
  Ponadto, w Kanadzie jest takie „k..wskie” donosicielstwo pt:”stop crime” z bezplatnym numerem telefonu 1.800 …(…) i sami „usluzni” donosiciele donosza (za darmo lub za pieniadze)…

  Kiedy zapytalem, kto was wezwal? Odpowiedz byla: „It’s confidencial”…

  To co by Pan sobie pomyslal Panie Mietku bedac na moim miejscu????

  (Wszyscy moi przyjaciele i dobrzy znajomi zeszli z tego swiata wlasnie w szpitalu: sp. Z.Labedzki, jego 26 letni syn i zona (Portal Ojczyzna.pl), Elzbieta Gawlas, Pierre Merchilon (Michael Journal) i inni mniej aktywni politycznie…w sensie internetowym…
  ======================
  jasiek z toronto

  P.S. Przypomne tylko, ze Jerzy Ulicki prowadzacy Portal Polski walczacej siedzy w australijskim wiezieniu ponad 11 miesiecy BEZ zadnego wyroku. Wnioski niech raczy sobie Pan sam wyciagnac…

 47. Michigan to jeden ze stanow gdzie mozna posiadac bron:tzw. open/carry (bron widac w kaburze np. u spodni). Mozna kupic bron na tzw. garage sale czyli wyprzedazy przed prywatnymi posesjami….my w Ontario musimy miec pozwolenie.
  Wiem ze juz odbiera sie bron osobom ktore zmarly…rodzina musi o tym powiadomic i policja odbiera.

  Poczekajmy do wrzesnia 2015. Podobno klapa calkowita. Ktos tez wie?

 48. wi42 said

  @38 jasiek z toronto
  100 Lat Panie Janku, na przekor złoczyńcom!

 49. matirani said

  Komenda Główna Policji przygotowała projekt zmian w ustawie o dostępie do broni palnej. Wprowadza ona całkowitą uznaniowość przy przyznawaniu zezwolenia. Pod tym względem ustawa ta przypomina tę z okresu PRL.
  Za ustawę odpowiada Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, ale jej merytorycznym opiekunem jest dyrektor Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
  Read more: http://www.pch24.pl/policja-chce-ograniczyc-dostep-do-broni–czeka-nas-powrot-do-komuny-,32099,i.html#ixzz3JZVfoQav

 50. Romank said

  Panie Janku….Australia- jak i Canada to Commonwealth…zastanawia mnie skad badanie???? na jakiej podstawie??? dlaczego karetka???

 51. mED said

  @47
  We wsi albo w mieście
  Pan Jaś będzie żył lat 200

 52. revers said

  Panie Jasku,a nie chcieli pana wywiezc do psychiatryka? na tym polega nowoczesna, moderna medycyna, obama care, ubezpieczenia zbiorowe, ze jeden pacjent lub kandydat na pacjenta moze umrzec w kolejce do lekarza lub na korytarzu szpitalnym adrugiego wepchaja na lozko lub ambulans.

  Po za tym z praktytyki wiem ze w tych nie sterylnych zachodnich ambulansach szybciej mozna dostac grypy zoladkowej i minimum 3 dni nie oderwac sie od muszli klozotowej, zarazajac cala rodzine w okolo i to przesuwajac w bezposrednie zagrozenia zycia malych dzieci do 3 lat lub starszych wiekiem osob po 60 – ce przez calkowite odwodnienie organizmu lub inne przenoszone przez satnitariuszy i gowna na kolkach ebole.

  Po za tym u konowalow zachodnich nie leczy sie, jednego lekarza praktykujacego na zachodzie w Saarlandii znalazlem po Akademi Krakowskiej, tubylskie lekarze ba konowaly, albo kibicuja Kaiserlauter, albo sa na wiecznych urlopach albo dzialaja w gremiach partyjnych NSDAP podobnych, to pietaszki z Indii, Polski, Rosji lecza za nich.

 53. revers said

  ad45

  panie mordka ale to zmodernizowany przez polskich izynierow i mechanikow, ruszniakarzy Browing 1911, zmieniony troche przy mechanizmie spustowym.

  Produkcje VISa przeniesiono wraz z cala linia produkcyjna do waszej Austrii i tam P88 dla Whermachtu i SS tluczono.

  Przed tem Browing 1911 w 1914 roku sprawdzil sie w zamachu na zycie ksiecia Ferdynarda, jak tez Colt w zamachu na zycie Lincolna lub inne porachunki w rodzinach chicagowskich lub nowojorskich z waszych lub gangsterskich sfer w latach 1929 – 1934. stad wzial sie pistolet wzor VIS WZ34 w RP.

 54. matirani said

  RAvkill – u mnie na wsi rzondofe mondrale jeszcze sie nie polapaly ze 12,7mm lecace 700fps moze miec nawet i 200J energii… wiec korzystam. Nie lubie lazenia po urzendah ani rozmawiania z biurwami i innymi pasozytami.

  Gdyby moja wioska byla gdzies na Mazurach, na przyklad, albo w Bieszczadach, to do samoobrony mialbym luki. Teraz tez mam ich z 10, od 130cm do 200cm – male koreanskie Kaya Kahn waza 500g , naciag do 60 funtów czyli zasieg 200m a celnosc na 10m perfekcyjna. Tyle ze strzelajac na palcu trzeba miec strzaly z piórkami aby nie pociac sobie skóry. W sumie, to do samoobrony sa najlepsze, tanie – usd 250, moga byc naciagniete przez dlugi czas no i lekkie. Bloczkowe sa drogie i skomplikowane ale lepsze do perswazji, bo raz naciegniete mozna je trzymac bez wysilku gotowe ze strzala wycelowana w oko agresora… zawsze robi wrazenie, podobnie jak miecz czy szabla – w technice katany wlasnie celuje sie czubkiem w oczy – bo to demoralizuje.
  Ogólnie rozwazajac kazdy moze miec w domu bron do samoobrony. Majac bron czujemy sie pewniej, spimy lepiej, jestesmy odwazniejsi. Podobnie jak majac kapital ( a nie dlugi ) jestesmy niezalezniejsi, planujemy na dluzej, sterujemy zyciem i mamy odwage aby, np. postawic sie szefowi jak naduzywa wladzy. Czysta cybernetyka, naladowany akumulator wplywa na korelator 😉

 55. Ravkill said

  Matirani – mieć, to możesz nawet mausera po dziadku z wehrmachtu (przepraszam – skojarzenie przypadkowe), niemniej jednak, bron pneumatyczna, bez rejestracji – to wykroczenie – tylko – na szczeście….. Jeden nabój 0.22 bocznego zapłonu, bez ważnego papierka na ten kaliber, to 8 lat … w skrajnym przypadku. Tak więc przestrzegam, przed mondralami, bo całkiem sprawnie im idzie inwigilacja internetu. Miejmy więc, to co można legalnie i czego nam zabrać nie mogą (legalnie).

 56. Ravkill said

  @Revers ad 53, vis to modernizowany colt model 1911, który był również pierwowzorem dla browninga 1911. Zmieniono, miedzy innymi kaliber broni, z 45 acp, na europejske 9 mm luger..

 57. matirani said

  Ravkill – moja wiocha za lasami, za górami, za wodami z kaczkami i gesiami, wiec mam innyc montrali szondofych na karku. Gupszych, na szczescie, przynajmniej jak na razie.
  Jak by co, to pojdé na te egzaminy i bede mial Berette do szczelania „wylacznie sportowego” – Glocka lubie ale za latwo zniego strzelic, wole porzadna wajche co blokuje mechanizm. Ale.. na razie mam równiez kusze 195 funtowa z kabestanem i nikomu nic do niej. Poza plecami moimi nikt sie nie skarzy anie nie poskarzy ani nie zaskarzy. Taki to kraj… na razie. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz. MAcko

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: