Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Troll Polonii o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kwal o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Marcin o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Jowram o Wolne tematy (53 – …
  prostopopolsku o Ignacy Matuszewski. Oficer, kt…
  Antares o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  revers o Reagan też próbował zablokować…
  Krzysztof M o Józef Maria Bocheński: Totaliz…
  Voodoosch o Wolne tematy (53 – …
  inspektor o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Kazek o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kazek o Wolne tematy (53 – …
  ibrahim ibn jakub o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

17 grudnia Komorowski wita z honorami zbrodniarza wojennego Poroszenkę-Walcmana

Posted by Marucha w dniu 2014-11-20 (Czwartek)

Zbrodniarz wojenny Poroszenko-Walcman 17 grudnia przyjeżdża do Polski na … zaproszenie Prezydenta RP. Komorowskiemu widać nie przeszkadza, że Poroszenko-Walcman (choć powinno być odwrotnie, gdyż Walcman jest nazwiskiem ojca prezydenta Ukrainy) ma na swoich rękach krew mieszkańców Donbasu i nie tylko. Nie przeszkadza też, że jest z pokolenia na pokolenie złodziejem – widać dla polskich „elit” jest to przywara, nie wada. Zresztą doskonale wiemy, że duża część tychże „elit” to są złodzieje i to nie kieszonkowi, choć w tym fachu niektórzy znani polscy politycy za młodu zdobywali szlify…

Poroszenko-Walcman jest zbrodniarzem wojennym i jak najprędzej powinien stanąć pod trybunałem międzynarodowym. Są na to niezaprzeczalne dowody, w postaci udokumentowanych zbrodni w Donbasie i nie tylko. Dzisiaj będzie mowa o niesamowitym nagraniu jakie wpadło w ręce obrońców Donbasu, nagraniu, które wywołuje dreszcze, szczególnie że nam Polakom przypomina to co zrobiono z polskimi elitami w Katyniu i okolicznych miejscowościach.


Powtórka z Katynia – egzekucja mieszkańców Donbasu przez ukraińską juntę (nie dla ludzi o słabych nerwach).

Moment strzału w głowę

Ludobójstwo Ukraińców na mieszkańcach Donbasu

Ten straszliwy dowód ludobójstwa jakie jest dokonywane przez ludzi Poroszenki-Walcmana, znajdował się w pamięci kamery zamontowanej na samochodzie batalionu ukraińskich nacjonalistów. Na filmie utrwalono moment zabójstwa kilku cywilów (!) – mieszkańców Donbasu, wleczonych i wrzucanych do dołu śmierci. Zbrodni dokonywano strzałem w głowę, co wyraźnie widać i słychać na filmie. Następnie ich zakopano, nawet nie sprawdzając czy ci ludzie jeszcze żyją.

Po przejęciu tego straszliwego dowodu zbrodni, szybko znaleziono ten masowy grób i zidentyfikowano zwłoki. Władze Donbasu już prowadzą śledztwo.

Jest to wyjątkowy dowód, choć tego typu zbrodni jest wiele w tym regionie. Nowy rząd Ukrainy prowadzi ludobójcze czystki etniczne w regionach gdzie przeważa mniejszość rosyjska. Szpitale są przepełnione ofiarami gwałtów, wielu ludzi przepadło bez śladu. Samochody ukraińskich zbrodniarzy celowo rozjeżdżają przechodniów, na cywilne obiekty dokonywane są naloty bombowe, używa się broni masowego rażenia, w tym białego fosforu.

Ukraińskich zbrodniarzom Poroszenki-Walcmana ewidentnie chodzi o zastraszenie rosyjskojęzycznej ludności, by uciekła do Rosji. Są to typowe czystki etniczne w stylu Izraela, zresztą wielu „działaczy” ukraińskich są syjonistycznymi żydami szkolonymi w ojczyźnie terroru światowego. Lider Prawego Sektora, Dmytro Jarosz jest antysemitą, choć sam jest … ortodoksyjnym żydem. Podobnie premier Ukrainy Jaceniuk. I wielu innych, którzy są oficjalnie zadeklarowanymi nacjonalistami i antysemitami.

Wielotysięczna prywatna armia Jarosza, jest de facto grupą płatnych szwadronów śmierci wykonującą zadania zlecane przez CIA i Mossad, a finansowaną przez żydowskich oligarchów George’a Sorosa i Igora Kołomojskiego (nota bene przyjaciela Obamy). To ludzie Jarosza dokonali rytualnej masakry w Odessie, Kołomojski płacić 5,000 dolarów od każdego zamordowanego.

Dlaczego do tej pory nie podjęto międzynarodowego śledztwa i nie powołano trybunałów do osądzenia tych zbrodni?
Dlatego, że na Ukrainie realizowana jest taktyka międzynarodowych elit „wyczyszczenia” jej terenów z ludności rosyjskojęzycznej. Masakra w Odessie i jej podobne były potrzebna do zradykalizowania miejscowej ludności, po to by stali się oni „separatystami” – terrorystami, z którymi można by się rozliczać metodami radykalnymi, nie akceptowanymi przez międzynarodową społeczność, jeśli by dotyczyły zwykłych cywilów. Podobnie jak to się dzieje w Izraelu, Afganistanie, Iraku czy Syrii. Taka jest taktyka syjonazistów i nie mają żadnych skrupułów by dokonywać masowych zbrodni na cywilach. O tej taktyce nie usłyszysz we współpracujących czynnie ze zbrodniarzami mediów.

Jak to jest możliwe by żydzi byli takimi strasznymi zbrodniarzami? A tak, jak możliwe było ludobójstwo na żydach podczas II wojny światowej z rąk ich talmudycznych ziomków. Błędem jest więc nazywanie talmudystów – satanistów żydami, gdyż ci robią wszystko by krytykę ich ludobójczych działań podciągnąć pod antysemityzm. Podobieństwo zbrodni w Donbasie z tym co się działo w Katyniu nie jest przypadkowe, tam rytuałów zbrodni na Polakach dokonywały potwory o takiej samej rasistowskiej mentalności. To straszliwe nagranie powinno nam uświadomić z kim mamy do czynienia i kogo 17 grudnia będzie witał polski prezydent.

http://www.monitor-polski.pl

Komentarzy 19 to “17 grudnia Komorowski wita z honorami zbrodniarza wojennego Poroszenkę-Walcmana”

 1. lopek said

  „To straszliwe nagranie powinno nam uświadomić z kim mamy do czynienia i kogo 17 grudnia będzie witał polski prezydent.”
  Koniec cytatu.
  To nie jest polski prezydent. To jest tylko prezydent Polski.

 2. Sława said

  Ciągnie swój do swego.

 3. MatkaPolka said

  GDYBY PUTIN BYŁ SZALEŃCEM

  http://pl.novorossia.today/editor-s-choice/gdyby-putin-by-szale-cem.html

  Media w Polsce wzorem mediów zachodnich przekonują nas, że Rosja dąży do wywołania III wojny światowej, lada dzień zajmie całą Ukrainę i państwa bałtyckie, Putin to potwór większy niż Stalin i Hitler razem wzięci, jego celem jest nie tylko wskrzeszanie ZSRR, ale podbój całego świata, jego agenci są wszędzie, a ta cała Rosja to nowe (stare) Imperium Zła.

  Półki księgarń w Polsce uginają się od tłumaczonych z angielskiego gniotów z wypocinami autorów neokonserwatywnej szkoły nowego trockizmu, podżegaczy wojennych, fanatyków permanentnej rewolucji (antyrosyjskiej), komiwojażerów, podsuwających Polakom pomysły wojny z Rosją, kokietujących nas obłudnie jaką to potęgą światową możemy być itp. Jeśli tylko zaczniemy się zbroić. No i że tylko my możemy powstrzymać inwazję Putina na Europę, tak jak w 1920 roku. Podaję parę tytułów: „Człowiek bez twarzy”, „Prawda o Putinie” (chyba jednak nie cała, jak wynika z tytułu), „Cała prawda o Putinie” (o, tu mamy całą prawdę), „Imperium Zła – reaktywacja” (coś przypomina to Oś Zła), „Imperium Zła – Rosja” (nieboszczyka Józefa Szaniawskiego), „Ekspansja Kremla – historia podbijania świata”, „Zbig – człowiek, który podminował Kreml”, „Głową o mur Kremla”, „Cień Kremla – Rosja Putina”, „Ojciec chrzestny Kremla”, „Podstęp – o szpiegach, kłamstwach i o tym, jak Rosja kiwa Zachód”, „Putin – źródła imperialnej agresji” (niezawodnego Andrzeja Nowaka)… Starczy? Chyba tak – to i tak tylko część tej „twórczości” na pograniczu obłędu i prowokacji. Książek obiektywnych można liczyć na palcach jedne ręki.

  Człowiek o słabej wiedzy i nerwach po przeczytaniu tylko tytułów tych dzieł zadrży z przerażenia i zacznie gromadzić zapasy żywności w domu. Cóż mu pozostanie robić – tylko wypatrywać czołgów z czerwoną gwiazdą na przedmieściach Warszawy. Ale przypuśćmy, że ci pismacy mają rację – Putin to Putler, psychopata, chory na raka mózgu, oderwany od rzeczywistości (tak jak piszą w gazetach). Co więc mogłoby się wtedy zdarzyć? Oto fikcyjny scenariusz wydarzeń z fikcyjnymi datami:

  15 maja – w Kijowie agenci rosyjskich służb specjalnych udający banderowskich bojówkarzy atakują rosyjskie przedstawicielstwa – w ambasadzie Federacji Rosyjskiej wybucha bomba, biuro linii Aeroflot jest ostrzelane z broni maszynowej, ginie pięć osób, na Kreszczatiku zastrzelony zostaje przedstawiciel rosyjskiej firmy mającej swoje przedstawicielstwo w Kijowie, spalona zostaje księgarnia sprzedająca książki z Rosji.

  16 maja – w Moskwie zostaje wezwany na „dywanik” ambasador Ukrainy w Rosji. Po ostrej rozmowie – nakazuje mu się opuścić Rosję. W telewizyjnym wystąpieniu prezydent Putin żąda od władz w Kijowie ustąpienia i zarzuca im, że doszli do władzy w wyniku zamachu stanu. Wieczorem dociera informacja, ze były prezydent Wiktor Janukowycz pojawił się w Doniecku. Na konferencji prasowej wzywa Rosję do udzielenia mu pomocy w powrocie do władzy.

  17 maja – nad razem na lotnisku Zuliany pod Kijowem lądują samoloty transportowe z komandosami Pskowskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej. Wcześniej, w nocy, przerzuceni do Kijowa dywersanci zajęli lotnisko i zabili ukraińską obsługę lotniska. Ok. 3.000 spadochroniarzy rosyjskich atakuje centrum Kijowa. Nad miastem pojawiają się rosyjskie myśliwce Su-27 i Su-35. W mieście ujawnia się rosyjska agentura – grupy uzbrojonych mężczyzn atakują parlament ukraiński i siedzibę prezydenta.
  Docierają informacje, że w Odessie wylądowała rosyjska piechota morska, która zajęła port. W mieście wybucha antykijowskie powstanie – ok. 20-tysieczny tłum atakuje gmachy publiczne, wyszukuje aktywistów ukraińskich zamieszanych w spalenie 50 mieszkańców w Domu Związków. W Dniepropietrowsku rosyjska grupa komandosów aresztuje Ihora Kołomojskiego i wywozi go do Moskwy. Jego ludzie masowo ujawniają się i zdają broń.

  18 maja – rosyjskie kolumny pancerne zajmują Charków, gdzie także dochodzi do powstania rosyjskojęzycznej ludności. W Kijowie, po krótkim oporze, komandosi rosyjscy zajmują gmachy publiczne. Prezydent Petro Poroszenko i Aresnij Jaceniuk uciekają do ambasady USA. Po południu w mieście pojawia się Wiktor Janukowycz, przywieziony na pokładzie rosyjskiego śmigłowca na zajęte wcześniej lotnisko Borispol. W zajętym przez Rosjan gmachu telewizji o 20.00 Janukowycz wygłasza orędzie do narodu, wzywa wojsko i służby porządkowe do podporządkowania się jego rozkazom i nie stawianie oporu. Zapewnia, ze Ukraina pozostanie państwem suwerennym.

  19 maja – lotnictwo rosyjskie bombarduje jednostki wojsk ukraińskich próbujące stawiać opór. Większość jednostek porzuca broń, a nie chcący się poddać uciekają na zachodnią Ukrainę w kierunku granicy z Polską.

  20 maja – zaszokowane władze USA i UE wydają oświadczenie potępiające rosyjską agresję i żądające wycofania wojsk rosyjskich z Ukrainy. W odpowiedzi, prezydent Putin obwieszcza, że uczyni to dopiero wtedy, kiedy prawowity prezydent Ukrainy poprosi go o to. Wokół Kijowa rozlokowują się kolejne duże jednostki wojsk rosyjskich. W mieście zwolennicy Janukowycza zaczynają manifestować na Majdanie. Trwa ucieczka ludzi Poroszenki i Jaceniuka na zachód. Pod wieczór pojawia się w studiu telewizyjnym Julia Tymoszenko, oznajmiając, że podporządkowuje się władzy Janukowycza i oskarża Jaceniuka o zdradę Ukrainy. Na miejsce obalonego w Kijowie pomnika Lenina postawiony zostaje przywieziony z Rosji wielki pomnik Piotra Stołypina, premiera rządu rosyjskiego z początku XX wieku, zamordowanego w Kijowie.

  21 maja – „Rossijskaja Gazieta” obwieszcza w czołówce: „Spokój panuje w Kijowie”.

  oprac. je
  mysl-polska.pl

 4. Siekiera_Motyka said

  Straszny film. Tylko prezydent Polin podał by rękę tym zbrodniarzom
  http://www.stalo-se.cz/?p=22358

 5. Siekiera_Motyka said

  Nasz demokratyczny przyjaciel.

  Pamięć Polaków na Kresach

  „http://w.kki.com.pl/pioinf/przemysl/zabytki/narodowej/nar18.jpg”
  Fragment pomnika przedstawiający mord na polskich dzieciach dokonany przez OUN-UPA w miejscowości Łozowa, woj. tarnopolskie w grudniu 1943 r. – poniżej zdjęcie dokumentujące ten mord.
  Więcej tutaj
  „http://w.kki.com.pl/pioinf/przemysl/zabytki/narodowej/narodowej.html”

 6. Inkwizytor said

  Czego można się spodziewać po Komorowskim, wie skąd wieje wiatr i tam nadstawia swój tyłek.

 7. Plausi said

  Z czym mamy tu do czynienia

  Strategia miała zostać opracowana przed pół tysiącleciem, istotnie nastąpiło wówczas znamienne odrodzenie, ukoronowane dziś reformami w naszym kościele przez usłużne sługi boże, żeby nie powiedzieć parobki.

  „że jest z pokolenia na pokolenie złodziejem – widać dla polskich „elit” jest to przywara, nie wada „, uznajmy to za licentia poetica, nam nie przyszłoby do głowy nawet po pijanemu, nazwać te „elity” w Wolnej Polsce polskimi, polskie one nie są.

  Byłaby więc odpowiedź na pytanie Putina: „” ta właśnie: „na Ukrainie realizowana jest taktyka międzynarodowych elit „wyczyszczenia” jej terenów z ludności rosyjskojęzycznej ”

  Przypomnimy, że „Masakra w Odessie i jej podobne ” dla pewnej grupy „elit” zarówno w „krainie U” jak i w Polsce nie jest niczym niezwykłym, wręcz przeciwnie, czymś głęboko zakorzenionym w religii i świadomości. Jaka szkoda, że chrześcijanie tak nieuważnie czytają ich święte księgi, bo ostrzeżeń jest tam pod dostatkiem, wystarczy wspomnieć święto Paschy, które krwawo musiało zostać uczczone przed dwoma tysiącami lat.

  „Jak to jest możliwe by żydzi byli takimi strasznymi zbrodniarzami?”. Już powyższe przykłady dają odpowiedź, to jest efekt wychowania w synagodze od maleńkości, por. Purim. Także można wychować społeczeństwo zbrodniarzy, jeśli potraktować go odpowiednią religią i ideologią.

  „możliwe było ludobójstwo na żydach podczas II wojny światowej z rąk ich talmudycznych ziomków ” „talmudystów – satanistów żydami, gdyż ci robią wszystko by krytykę ich ludobójczych działań podciągnąć pod antysemityzm „, to byłoby jeszcze całkiem miło, ale oni swoje zbrodnie przypisują innym narodom i społeczeństwom, a nawet postawili na straży swych zbrodni kodeks karny, o relaia holokaustu nie wolno nawet zadawać pytań, jeśli nie chce się znaleźć w tkjurmie z racji „kłamstwa oświęcimskiego”.

  W jakimże stanie są społeczeństwa świata, jeśli w 70 lat po wojnie nie wolno nawet wspomnieć o zbrodniach Żydów na ludności żydowskiej i to pod groźbą kk ?

 8. revers said

  no i swoj , swojego kryje, dzis i Pinoczet, lub Pol Pot byl by witany z honorami, byle miescil sie w ramach polityki faszingtonu dc, brukseli jewro komisarzy.

  tylko skad sie wzial przydomek komuruch? gdy pasuje komoukran.

  A glosy wyborcze zdazyl podliczyc? bo wedlug jego wiedzy , ostatnie wybory byly najuczciwsze w historii RP i PRL jak i jego wejscie na fotel prezydenta, a potwierdza to jego wspolna biesiada urodzinowa w palacu prezydenckim z Wielkim Aleksandrem Kwasiewskim, ktory juz naet wysunal projekt banderlandu RP-UA w celu wciagniecia ukrainy do NATO i szybkiego zakonczenia konfliktu noworosyjskiego z udzailem kolejnej misji humanitarnej NATO, jaka miala miejce w Serbii, Libii, Iraku.

  60-latkowi od Stolzmanow nikt nie pogratulowal ? zblizony interesami i krwia z Walcmanami.

 9. jowram said

 10. Zerohero said

  3 lata temu, 2 lata temu, rok temu – dziwowałem się osłom, które nazywają Komorowskiego „komoruski”. Czy te osły zdobyły się na jakąś refleksję? Wątpię. Osioł i refleksja – tego by jeszcze brakowało.

 11. NICK said

  Ludobójstwo.

  I przyklepie to swą świńską łapą ‚hrabia’ bul. Squrwiel.
  „Nasz”, qooorwa, prezydęt.

  Narodzie… .

 12. Zerohero said

  Słowacy odpowiednio przywitali szanownego gościa

  https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10363615_1574709142758170_1164982904056601578_n.jpg?oh=bb3b91c0d8793a68fba590528f68e230&oe=54DCDB0C&__gda__=1423261747_52647ab94d15486f68500a206b9ecbc4

 13. Romank said

  W SPRAWIE FORMALNEJ NAZWEWNICTWA:

  Jak zauwazyl pan Lopek ,,nie polski prezydent..ale z Dopustu Bozego – prezydent Polski.
  I nie zaden ukrainski zbrodniarz…ale zbrodniarz Hazarskiej Junty
  Wart jeden drugiego- a Polacy jak i Rusini sa tylko ofiarami funkcjonariuszy Hazarii Magna,.

 14. Filo said

  Najwieksze skurwysynstwo propagandy i skurwysynstwo Polakow, ktorzy popieraja nalogowych mordercow jest to, ze nienawisc do Rosjan tak oslepila i tych polskich skurwysynow, ktorzy udaja ze nie wiedza (?) ze we Wschodniej Ukrainie mieszkaja nie tylko Rosjanie ale i okolo setki roznych grup etnicznych, ktorzy od dawna rozmawiaja po rosyjsku.
  No wiec skurwysynstwo polega na tym, ze bazujac na slepej, fanatycznej nienawisci do Rosjan, uzasadniaja i popieraja mordowanie innych grup etnicznych w imie nienawisci do Rosjan.
  Czy mozna zejsc nizej poziomu zezwierzecenia?
  Juz nizej nie mozna..
  Najpierw popierali Polacy radosnie mordowanie Serbow i pomagali mordercom utworzyc centrum zbrodni i przestepstw jakim jest teraz Kosowo, a teraz popieraja ludobojcow na Ukrainie. Oj, cos nam sie Slowianie nie podobaja.
  Przeciez Komorowski w tej chwili popiera … KATYN revisited!! Godfather holokaustu.
  Holocaust znaczy ‚ofiara calopalna’.
  Mysle, ze Polacy popieraja holokaust obywateli Ukrainy, ktorym przyszlo mieszkac w Poludniowej czesci kraju.

 15. Romank said

  ad 14…Nie tylko tam na Noworosji,,,cala Ukraina to zlepek etnicznych grup…nie tylko slowianskich… ale te przewazaja…Nie bylo tam nigdy zadnych Ukrof….
  Noworosja zawsze byla Pustymi Terenami…nasiedlano ja dopiero w latach 1840…ta probowali uczyc Zydow uprawiac ziemie…utopili carowie ogromne sumy…i nic z tego…
  To wszystko opisuje Solzenicyn w 200lat razem,,,

  https://marucha.files.wordpress.com/2013/04/aleksander-solzenicyn-dwiescie-lat-razem-t-1.pdf

 16. Siekiera_Motyka said

  Ad. 12 – Widać że są ludzie którzy wiedzą jak tego zbrodniarza powitać.

  Zbrodniarz zbrodniarza rozpozna. A w dodatku są to żydy tak jak w 1917 roku. Żmije choć te w naturze mają pożyteczną role.

  https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10526186_675360329209605_4725688910921187867_n.jpg?oh=fc9c3e966f9941be8e036d0df4218fea&oe=55125929

 17. revers said

  oraz przyjmie wszystkich rannych banderowcow z operacji specjalnych

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Ukrainscy-zolnierze-ranni-w-walkach-wylecza-sie-w-Polsce,wid,17038758,wiadomosc.html?ticaid=113d3f

  zwolnic wszystkie lozka szpitalne w RP lub cale oddzialy szpitalne.

 18. Marcin said

 19. Filo said

  Finansowa pomoc Unii Europejskiej dla Ukrainy:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/114613,ue-sfinansuje-drut-kolczasty-na-granicy-ukrainy-z-rosja

Sorry, the comment form is closed at this time.