Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  zagłoba sum o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Grabara o Wolne tematy (38 – …
  Liwiusz o Tragedia Ukrainy
  revers o Wolne tematy (38 – …
  Bezpartyjna o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Adrian o Wolne tematy (38 – …
  Adrian o Wolne tematy (38 – …
  Adrian o Wolne tematy (38 – …
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  I to wszystko sergec… o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Majster o Czy III RP może napaść na…
  Adrian o Wolne tematy (38 – …
  Liwiusz o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Godzina Rosji – Trzeci Rzym

Posted by Marucha w dniu 2014-11-20 (Czwartek)

Początek listopada charakteryzował się wydarzeniami o znaczeniu historycznym dla Rosji i dla narodu rosyjskiego. Tak więc jeszcze przed szczytem G-20, na którym niewątpliwie rosyjski prezydent pojawił się jako mądry mąż stanu, odbyła się jego wizyta do Chin w trakcie której udało się zawrzeć strategicznie ważne umowy z Chinami, pozwalające naszym krajom w przyszłości, osiągnąć pełną niezależność od USA i Unii Europejskiej.


Władimir Putin upodobnił się tym samym do pobożnego księcia Aleksandra Newskiego, który wobec zagrożenia okupacją Zachodu, wybrał sojusz ze Wschodem w rezultacie czego Ruś Prawosławna zwyciężyła!

Jeszcze jednym przemyślanym i odważnym krokiem w kierunku wzmocnienia niezależności Rosji, świadczącym o tym, że nasz prezydent nikogo nie zamierzał zdradzać i „odpuszczać” wobec gróźb kolejnych sankcji (jak to w zgodnym zapale zawrzeszczeli ultranacjonaliści, z jednej strony, i ultraliberałowie z drugiej strony) stała się jego odmowa wylotu na forum światowych spiskowców w Davos. A tak w istocie to po co?

Teraz żywotnie ważnym i palącym jest prawosławne świadectwo w sojuszniczych Chinach i innych krajach regionu azjatycko-pacyficznego, włączenie ich do eurazyjskich procesów integracyjnych. Na tle znaczących wydarzeń życia społeczno-politycznego, krótko przed wizytą w Serbii gdzie był poświęcony pomnik carowi-męczennikowi, Mikołajowi II, na Wszechświatowym Ruskim Soborze Ludowym, Jego Świątobliwość Patriarcha Kiryłł (Cyryl) wystąpił z programowym przemówieniem, które stało się, swojego rodzaju, manifestem narodowo-państwowego odrodzenia ludu rosyjskiego.

Według Patriarchy „lekceważenie interesów Rosjan jest równoznaczne z podkładaniem miny pod państwo”. Patriarcha powiedział wiele na temat kwestii rosyjskiej, na temat promowania wymyślonych narodów „pomorskiego”, „kozackiego” albo „sybirskiego”, i o niebezpieczeństwie zniszczenia prawosławnej świadomości Rosjan w samej Rosji przez rusofobiczno-kosmopolityczne siły.

I natychmiast po programowym przemówieniu Patriarchy na wystawie zatytułowanej „Ruś Prawosławna. Rurykowicze”, mówiącej o chwale pierwszej dynastii ruskich carów i o roli Moskwy jako zbieraczce ruskich ziem, odbyła się konferencja „Moskwa – Trzeci Rzym”, na której czołowi teologowie, uczeni i działacze społeczni Rosji, przypomnieli współwyznawcom i rodakom, że historiozoficzna koncepcja „Moskwa – Trzeci Rzym” nie jest bynajmniej przestarzałą, wypaloną ideą, ale jest częścią Tradycji Cerkwi zapisaną w fundamentalnych dokumentach Patriarchatu Moskiewskiego, świadczącą o roli i o samym sensie istnienia Rosji jako obrońcy i misjonarza prawdziwej Wiary Prawosławnej!

I teraz, kiedy nowi post-chrześcijańscy Teutoni z Waszyngtonu znowu postanowili rzucić Rosję na kolana i nie dopuścić do zjednoczenia prawosławnego ludu ruskiego, powinno być urzeczywistnione nasze istnienie i stworzenie możliwości realizacji własnego projektu geopolitycznego – zbierania prawosławnej cywilizacji.

Jeżeli staniemy się centrum sprawiedliwego porządku świata jako przeciwwagi dla nowego, antychrześcijańskiego, laickiego totalitaryzmu Waszyngtonu i Brukseli, to możemy okazać się żywymi świadkami spełniających się proroctw wielkich ruskich świętych o odrodzeniu, na historycznym fundamencie, Wiary Prawosławnej i narodowo-państwowej tradycji Wielkiej Rosji!

Walientin Liebiediew
Przewodniczący Związku Prawosławnych Obywateli

Za: http://rusprav.org/chas-tretego-rima-12162/
Data publikacji: 18.11.2014
Przekład: RX
http://wolna-polska.pl

Komentarzy 6 do “Godzina Rosji – Trzeci Rzym”

 1. W temacie historycyzmu Rosji warto, ba! niezbedne jest, zapoznac sie z ostatnimi badaniami plejady rosyjskich naukowcow na czele z Anatolim Fomienko i Glebem Nosowskim. Przewertowali oni wszystkie materialy, publicznie dostepne, a i te poza zasiegiem, zeby ustalic PRAWDE w zagmatwanych danych historii swiata. Wyniki zaskoczyly samych badaczy – historia swiata jest oszukana w 90% i na zadnym pisanym materiale z przeszlosci nie mozna sie oprzec. Znalazlem taka oto serie godzinnych filmow, najpierw 24, a teraz po czystce juz 67(!). Niestety sa one po rosyjsku, ja innych nie musialem szukac. Sa one, moim zdaniem, niezbednym materialem dla kazdego, kto pragnie przeniknac globalny zakalec mendialnej sciemy. M.in. wynika z nich niezbicie, ze Moskwa nie tylko juz byla Trzecim Rzymem, ale jest realna Trzecia Jerozolima. Zeby przez to przejsc, trzeba byc dzielnym – nic nie jest tak jak znamy, NWO wcale „nie zgraza swiatu”, on nim rzadzi od zawsze: https://www.youtube.com/watch?v=10Kq83ETurk
  Paradoksalnie, dla nas, Rdzennych Polakow, jest w tym duze swiatlo nadziei – okazuje sie, ze nasza rola w swiecie jest wystarczajaco ponadczasowa, zeby sie nie tylko nie obawiac tego (zadnego!) przewrotu w informacji, ale wrecz cieszyc sie niego, bo nikt ze smiertelnych nie jest w stanie nam zaszkodzic. Oczywiscie pod tym warunkiem, ze bedziemy na biezaco z PRAWDA.

 2. lopek said

  Szatan atakuje Rosję za nawrót do chrześcijaństwa. To przepowiednia fatimska mówi, że świat zostanie ocalony przed szatanem – kiedy Rosja się nawróci. Szatan to doskonale wie, że traci wpływy – więc krew znów się leje – tym razem na wschodzie Ukrainy.

 3. Przecław said

  W roku 1980, pochodzący z Muszyny, były naczelny Gwiazdy Polarnej, Frank Kmietowicz opublikował książkę „Gdy Kraków był trzecim Rzymem”, w której opisuje dzieje Rytu Słowiańskiego w Polsce. Zdaniem jego, popartym dowodami, w Krakowie, przez kilka wieków, istniała niezależna metropolia rytu Slowiańskiego, początkowo uznanego przez Watykan, póżniej na skutek wpływów niemieckich zakazanego. Pocżątek metropolii datuje się na koniec 9 stulecia, kiedy abp.Gorazd, następca św.Metodego przeniósł swoją siedzibę ze stolicy Wielkich Moraw, najechanych za niemieckim podszeptem przez Madziarów.
  .http://hevenrose.wordpress.com/2010/09/11/frank-kmietowicz-kiedy-krakow-byl-trzecim-rzymem-2/

  Zob. https://marucha.wordpress.com/2012/08/30/frank-kmietowicz-kiedy-krakow-byl-trzecim-rzymem/
  Admin

 4. jowram said

  Papież zaprosił na koncert bożonarodzeniowy bluźnierczą artystkę. Dlaczego?

  Dlaczego punk rockowa wokalistka, feministka „Patti”Smith została wybrana przez papieża jako jedna z artystek, która zaśpiewa dla kardynałów w Watykanie podczas koncertu bożonarodzeniowego? – takie pytanie zadają sobie katolicy na całym świecie.

  Franciszek zaprosił do Watykanu na koncert bożonarodzeniowy także urszulankę, siostrę Cristinę Scuccia, która wygrała tegoroczną edycję „The Voice” we Włoszech. Koncert odbędzie się 13 grudnia w rzymskim Auditorium Conciliazione i będzie transmitowany w telewizji na żywo.

  „Patti” Smith, legenda rocka, „matka chrzestna punk rocka,” pisarka nie jest katoliczką. Wychowywana była w duchu sekty Świadków Jehowy. Jako nastolatka wyrzekła się swojej wiary. Stwierdziła, że ją „ogranicza”. W wieku jedenastu albo dwunastu lat na krótko zafascynowała się buddyzmem tybetańskim.

  Często w swoich utworach odwoływała się do Biblii. Wyznała, że Biblia jest pierwszą książką, która ją zafascynowała w sensie literackim. Mówi o sobie, że jest „artystką, która podejmuje rywalizację z Bogiem”. Wzorem są dla niej artyści, poeci, filozofowie, otwierający ją na nowe doznania. Według niej dogmaty religijne są „prawami wymyślonymi przez człowieka, które można przestrzegać, albo nie”. W jednej ze swoich piosenek śpiewa: „Jezus umarł za grzechy innych, ale nie za moje”.

  Twórczość „Patii” Smith była inspiracją dla rosyjskiego zespołu anarchistycznego Pussy Riot i feministek FEMEN, które dopuściły się licznych profanacji i ataków na duchownych.

  Smith aktywnie wspiera ekologów i Palestyńczyków w walce o niepodległość. Protestowała często przeciwko amerykańsko-izraelskiej polityce wobec państw arabskich (np. przeciw wojnie w Iraku).

  Internauci uważają, że jest wielu katolickich artystów, zasługujących na występ w Watykanie zamiast anarchistki Smith.

  Wcześniej, 9 grudnia piosenkarka ma wystąpić w bazylice San Giovanni Maggiore w Neapolu. Stowarzyszenie Portosalvo zwróciło się do archidiecezji z prośbą o odwołanie “bluźnierczego” występu.

  Źródło: today.com, patheos.com, AS.

  za:http://www.pch24.pl/papiez-zaprosil-na-koncert-bozonarodzeniowy-bluzniercza-artystke–dlaczego-,32213,i.html

  CHRISTUS VINCIT, CHRISTUS REGNAT, CHRISTUS IMPERAT !!!

 5. pawel said

  ad 2.
  http://www.ultramontes.pl/Odszczepienstwo_wschodnie.htm

 6. Romank said

  Uwaga kto finansuje Prawosiekow i nazistow banderowskich na Ukrainie:::
  http://desertpeace.wordpress.com/2014/11/20/adl-defends-funding-to-ukrainian-neo-nazis-having-enemies-is-key-to-their-survival/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: