Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anucha o Nasz nowy, narodowy sport
  lewarek.pl o Raz na moście, raz pod mo…
  revers o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Marucha o Wolne tematy (47 – …
  revers o Po decyzji Sądu Najwyższego…
  minka o Zamiast osądzać Rosję, Zachód…
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  minka o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

„Prawoseki” zniszczyli ponad 50 prawosławnych świątyń

Posted by Marucha w dniu 2014-11-20 (Czwartek)

„Prawoseki” (żołnierze „Prawego Sektora” – od tłum.) zniszczyli ponad 50 świątyń prawosławnych.

Bojownicy z „Prawego Sektora” na serio zajęli się niszczeniem na Ukrainie Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej. Poinformował o tym Patriarcha Moskwy i WszechRusi Kiryłł.

„Prawoseki” nie tylko szydzą z ikon i świątyń, ale także okrutnie drwią ze sług Cerkwi. Nacjonaliści zabili już trzech kapłanów prawosławnych i aresztowali ponad dziesięciu mnichów. Prawosławni kapłani są ciągle poddawani torturom, upokorzeniom i wypędzani z kraju przez „zwolenników Bandery”.

Kilka dni temu, bojownicy „Prawego Sektora” zajęli siłą świątynię w miejscowości Butin w województwie Tarnopolskim w zachodniej części Ukrainy. Radykałowie nie pozwolili parafianom wchodzić do świątyni, dlatego wierzący nie byli w stanie sprawować porannej liturgii. A kiedy rosyjski kapłan wszedł do świątyni, to okazało się, że była ona już zajęta przez przedstawicieli Patriarchatu Kijowskiego.

A przed dniem, kiedy ukraińscy nacjonaliści obchodzili rocznicę utworzenia Ukraińskiej Powstańczej Armii, na Ukrainie rozdawano ulotki, zawierające apele do zabijania duchownych Ukraińskiej Cerkwi Patriarchatu Moskiewskiego.

Faszyści robią wszystko, aby wykorzenić Rosyjską Cerkiew Prawosławną na Ukrainie, i ani tak zwany „czysty” rząd, ani zwykli mieszkańcy Ukrainy nie podejmą żadnych działań, aby zatrzymać te straszliwe represje.

Przypomnijmy, że właśnie banderowcy w latach 1941-1945 urządzili prawdziwy terror wobec prawosławia na Ukrainie. Planując utworzenie tak oczekiwanej przez nich niezależnej Ukrainy ze swoją niezależną cerkwią, w ciągu pięciu lat UPA zamordowała ponad 900 prawosławnych kapłanów.

Tłumaczył Janusz Sielicki
17.11.2014 r.
Z portalu KIEV-NEWS: «Правосеки» уничтожили более 50 православных церквей
http://kiev-news.com/19022-pravoseki-unichtozhili-bolee-50-pravoslavnyih-tserkvey.html

http://wolna-polska.pl

Komentarzy 25 do “„Prawoseki” zniszczyli ponad 50 prawosławnych świątyń”

 1. Sława said

  Polacy dostają wyraźny sygnał, co się będzie działa jak banderowskie kurestwo zacznie wlewać się do naszego kraju.

 2. lopek said

  Banderland musi zniknąć dla dobra i Polski i Rosji i Europy.

 3. Inkwizytor said

  To samo zacznie się dziać co na Wołyniu w 1943 ale można być pewnym, że obecni sympatycy banderyzmu będą pierwsi uciekać

 4. Siekiera_Motyka said

  Ad. 1 – „Polacy dostają wyraźny sygnał, co się będzie działa jak banderowskie kurestwo zacznie wlewać się do naszego kraju.”
  Pewne jest jedno, Niemcy im dadzą tyle broni ile będą potrzebowali.

 5. Przecław said

  „Przypomnijmy, że właśnie banderowcy w latach 1941-1945 urządzili prawdziwy terror wobec prawosławia na Ukrainie.”

  Bardzo przepraszam, ale terror był wobec Polaków, o czym w artykule nie wspomina się ani słowem, a nie wobec prawosławia.
  Z rąk banderowców zginęło 200 tysięcy Polaków, w tym około 150 -200 księży katolickich /podaję z pamięci/. A ilu zginęło popów prawosławnych ?
  Jeśli były represje wobec prawosławia, to prozę podać liczby zamordowanych ofiar.
  Choć w święceniu banderowskich toporów przodowała cerkiew „ukraińska”, to zdaje się także prawosławny kościól na terenach objętych ludobójstwem nie był wolny od szczucia na Polaków. Jeśli nie mam racji, proszę mnie poprawić.

 6. Zerohero said

  @5, Przecław

  Bardzo przepraszam, ale terror był wobec Polaków, o czym w artykule nie wspomina się ani słowem

  To nie jest artykuł, ale krótka notka informacyjna związana z mającym miejsce obecnie niszczeniem prawosławnych świątyń przez Żydowski Sektor. Dygresje historyczne, jeśli są, to bezpośrednio związane z tematem notki. Pan natomiast naświetla to tak, jakby autor notki negował ludobójstwo dokonane na Polakach. Jest to gruba manipulacja z Pana strony.

  A ilu zginęło popów prawosławnych ?

  W tekście tej krótkiej notki jest podana dokładna liczba. Albo Pan ją przyjmuje albo z nią polemizuje. Natomiast takie pytanie świadczy….no właśnie. O czym? Że Pan tekstu nie doczytał?

 7. Przecław said

  #6
  Faktycznie, nie doczytałem, za co wyrażam żal.
  Jestem jednak zdumiony, że nigdzie o tych 900 popach zamordowanych przez UPA się nie pisze, o tak olbrzymiej liczbie, dlatego chętnie ujrzał bym bardziej szczegółowe dane. Ilu w ogóle było popów prawosławnych na obszarze działalności UPA, czyli w województwach Lwowskim, Stanisławowskim,Tarnopolskim i na Wołyniu ?

  Widziałem program telewizji kijowskiej, z okresu prezydentury Janukowicza, w którym omawia się zbrodnie UPA, przy czym mówiono, że UPA mordowało Żydów, a ani słowem nie wspomniano o Polakach. Z tego wyciągam wniosek, że zbrodnie UPA na Polakach są ukrywane i po prostu także tutaj wyczuwam zamiar minimalizowania polskich ofiar. Nie zgadzam się, że jest w porządku pominięcie 200 tysięcy polskich ofiar, nawet jeśli ta notatka jest krótka, bo terror UPA wobec prawosławia w latach 43-45 mógł być tylko zjawiskiem ubocznym wobec terroru przeciw Polakom-katolikom i innym cużeńcom.
  Bardzo przydało by się, abyśmy tu w Gajówce poznali artykuły o terrorze i mordach UPA na popach prawosławnych.. .

 8. Niestety nikt nie wspomina jak UPA urządziła terror katolickim kapłanom i w finale wyczyny neobanderowców będą przypisane przez różnych życzliwych wszystkim katolikom. Już takie zajoby w sieci funkcjonują, co taką propagandę uprawiają i są niestety bardzo popularni.
  Oni atakują tylko rosyjskie cerkwie, a nie ogólnie prawosławie. Dobrze, że chociaż w artykule wspomnieli o wyczynach Patriarchatu Kijowskiego i przynajmniej ktoś się zastanowi w czym jest rzecz.

 9. Zerohero said

  @7, Przecław

  Pańskie propozycje by temat zabójstw popów prawosławnych rozszerzyć jest jak najbardziej słuszny. Ja też nic na ten temat nie wiem. W notce pada liczba 900, ale przecież nie będziemy budować sobie opinii na podstawie jednej notki.

  Co do Polaków…myślę, że w Gajówce jest całkiem dobra świadomość zbrodni dokonanych na Polakach na Wołyniu. W jednym muszę Panu przyznać rację. Oryginał tekstu pochodzi ze wschodu, a tam wiedza o ludobójstwie wołyńskim może być skąpa. Z przyczyn taktycznych warto informację uzupełnić o kontekst historyczny, choćby jednym zdaniem.

 10. JO said

  ad.7. UPA – byla Zydowska tak jak i jest Zydowska dzis. Powinnismy pisac o Zydowskiej UPA mordujacej Zydow. Zydzi Syjonisci mordowali Zydow biedote i ortodoksyjnych zydow.

  Takie sa Fakty zozmywane uzywaniem niewlasciwie Slow.

  Apeluje do zaprzestania uzywania nazwy UPA a wprost trzeba nazywac ZYDOWSKA Rewolucja. Oni robia REWOLUCJE i nazywaja je Powstaniami , cala wine zwalajac na Goja, jak rewolucje Kamerona zwana Powstaniem Chmielnickiego, czy Rewolucje Listopadowe, Styczniowe, czy Rewolucje zwana Powstaniem Warszawskim przez nich zorganizowana- talmudycznie zaplanowana – zgrana z „Oszustwem Powstania niby w Gettcie Warszawskim”…Rewolucje Solidarnosciowa – pierwsza Kolorowa Rewolucje w krajach RWPG…

  Zacznijmy nazywac po imieniu to co bylo!! Na milosc Boska!

 11. Marucha said

  Re 10:
  Panie JO, ja rozumiem o co Panu chodzi: o żydowskie wpływy na UPA. O żydowską inspirację.

  Ale nie przesadzajmy z tą zmianą nazewnictwa, bo przyjdzie pierwszy lepszy historyk, wykaże czarno na białym ilu rodowitych Ukraińców było w UPA/OUN i wyjdziemy na głupków.

 12. Marucha said

  Wciąż nie mogę się przyzwyczaić do nowych ksywek pp Luxeuro i Griszki…

 13. Romank said

  BO Polacy nie za bardzo rozrozniaja roznice pomiedzy denominacjami na Ukrainie…
  Tam dziala trzy duze Cerkwie Prawoslawne,.,… Ukrainska Cerkiew Prawoslawna Patriarchatu Moskwy….najwieksza,,,na calej Ukrainie lecz glownie na wschodzi i poludniu…
  potem Prawoslawena Cerkiew Ukrainska Patriarchatu Kijowskiego, okregi Kijowa, Zytomierza, Poltawy,
  Autokefaliczna Prawoslawna Cerkiew Ukrainska, Kijow i zachodnia Ukraina. Zakarpacie i Bykowina… Kosciol Rzymsko Katolicki to gniazda- jak Kijow, Charkow, Poltawa, Zytomierz, Odessa, i Podole z Wolyniem… i podlegly Rzymowi -Ukrainski Grecko Katolicki Kosciol ( unicki zwiazany unia z Rzymem)..i pozostale prostestanckie denominacje , Synagoga Zydowska i Zwiazki wyznaniowe Musulmanskie w zasadzie na Krymie, Mariupolu i Odessie.
  40% mieszkancow Ukrainy podaje sie za bezwyznaniowych… Wierzacy 90 % to Prawoslawni..w tych trzech patriarchatach,,,,.i 10% Grekokatolicy, czyli Unici…terytorialnei ograniczeni do terenow Wolynia i Podola, czyli Polskich Kresow.
  Przedmiotem ataku jest Najsilniejsza Cerkiew Patriarchatu Moskwy, uznana przez Prawosiekow za najwiekszego wroga Ukrainnosci…
  Najwiekszymi wrogami sa te Prawosieki greckokatolickie obwieszone krzyzami , ktorzy sa ortodoxyjnymi zydami…. jak Dowodca Prawego Sektora Dymytro Yarosh…

 14. JO said

  „Najwiekszymi wrogami sa te Prawosieki greckokatolickie obwieszone krzyzami ,

  ktorzy sa ortodoxyjnymi zydami….

  jak Dowodca ”

  Roman K

 15. JO said

  ad.11. Tak mozemy mowic o Polsce Panie Gajowy, przeciez to nie Zydzi a Polacy.

  Ba, tak mozemy Mowic o ROSJI, bo przeciez to nie Zydzi a Polacy – Zydzi w znaczeniu Zydo-Masoneria.

  NIE!, Panie Gajowy. Pana sugestia jest Bledna, bo wychodzi z zalozenia Etyki Chrzescijanskiej i jako Katolik, Pan zapomina o Talmudzie i jego metodach. Ba, Pan zapomina o Nauce Sw Magisterium, ktora mowi, ze winna jest ta reka, ktora Inspiruje, Kieruje, namawia..ona jest przede wszystkim winna.

  Ja mowic o zmianie naz na Rewolucje, od razu tym samym wskazuje, ze wykonaly ja rece czy Rosjan, czy Polakow, czy…

  ale tym samy wskazuje , co trzeba robic na Prawdziwych Sprawcow Zbrodni.

  KK naucza, ze grzech popelniaja przede wszystkim ci, co do grzechu namawiaja a Talmudzisci-Masoni – ONI nie tylko namawiaja ale konstruuja systemy zbrodnicze, ktore ZMUSZAJA Systemowo ludzi do popelniana nawet zabojstw ale ZBRODNIA nalezy do Zydo-Masonerii.

  To trzeba nie tylko rozumiez ale i o tym pisac, upubliczniac.

  Mamy dowody naoczne co dzialo sie podczas II RP i podczas Wojny w tym na Wolyniu. Na naszych oczach Zydo-masoneria robi powtorke z tego co Bylo i nazywanie tego tak jak Masoneria tego bysmy chciala bysmy nazywali a Pan powtrarza, jest ZABOJCZE dla nas.

 16. Boydar said

  No, tak właśnie jest (13).

 17. Marucha said

  Re 17:
  Niewiele z tego zrozumiałem, prócz tego, że czynnikiem sprawczym zbrodni byli Żydzi… ale wie Pan co? Ja myślę, że żydowskie szczucie trafiło na BARDZO podatny grunt.
  Nie widzę powodu, aby zdejmować odpowiedzialność z Ukrów.

 18. JO said

  ad.17. Ukra to Zyd.

 19. Boydar said

  I nie ma co zaklinać rzeczywistości.

 20. Przecław said

  Zaraz, zaraz. Mordy ukraińskie miały miejsce na terytorium administrowanym przez Niemcy i z legalnego punktu widzenia to Niemcy ponoszą za nie odpowiedzialność, jest to na tyle oczom widno, że nie trzeba tego wyjaśniać.
  Na mniejszą skalę dochodziło też do zamachów terrorystycznych przed 9.39 ale i wtedy przyczyna sprawcza i kierownictwo leżały po stronie Niemiec.Po wkroczeniu przejęciu administracji przez ZSRR i PRL, mordów UPA dokonywano siłą rozpędu, ale na coraz mniejszą skalę,nadal jednak upowcy mogli liczyć na melinę i schronisko na terenie Niemiec i USA, ale możliwości inflirtracji przez granicę kurczyły się coraz bardziej.

 21. JO said

  ad.20. Mordy Zydowskie. Przeciez krway Trockistowski Komunizm sie konczyl z roku na rok mniejszy od zakonczenia Zydowsko-Masonskiej Wojny…

 22. Boydar said

  Pierwszym bestialskim mordercą na świecie był Kain. I ostatnim też będzie żyd. A cały środek to rodzina.

 23. Boydar said

  To już nie naziści Panie Przecławie ? Nie NSDAP, hitlerowcy, gestapo, tylko jednak NIEMCY !?!?
  Panie Przecławie, to co widzę w Pańskim wykonaniu to już nie jest nawet promocja, to zwykły dumping.
  Czyżby akcje aż tak spadły ?

 24. Przecław said

  #23
  Panie Boydar, ja zawsze tak pisałem, coś u Pana z pamięcią nie tak, albo myli mnie Pan z kimś innym.

 25. Boydar said

  Stary już jestem, skrezola, wezmę kropelki …

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: