Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Putin: Polska i Rosja powinny przenieść relacje na nowy poziom

Posted by Marucha w dniu 2014-11-20 (Czwartek)

mis i zajacRosja i Polska powinny przenieść relacje między krajami na nowy poziom, pracować na podstawie wzajemnego szacunku i pragmatyzmu – oznajmił prezydent Rosji Władimir Putin, przemawiając na ceremonii wręczenia listów uwierzytelniających przez ambasadorów innych państw.

„Z Rzecząpospolitą Polską łączy nas wielowiekowa wspólna historia. Stosunki dwustronne rozwijają się niełatwo. Powinniśmy wiele zrobić, aby podnieść nasze relacje na nowy poziom. Jestem przekonany, że wszystkie problemy można rozwiązać, działając na podstawie wzajemnego szacunku i pragmatyzmu” – powiedział Putin, przyjmując listy uwierzytelniające od nowej ambasador RP w Rosji Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz.

Stosunki między Rosją a Zachodem pogorszyły się w związku z sytuacją na Ukrainie. Pod koniec lipca UE i USA od punktowych sankcji przeciwko poszczególnym osobom fizycznym przestawiły się na sankcje wobec sektorów rosyjskiej gospodarki. W odwecie Rosja ograniczyła import żywności z krajów, które wprowadziły wobec niej sankcje. Embargo na import objęło między innymi jabłka z Polski.

15 października rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Polski Jacek Sońta poinformował, że oficer Wojska Polskiego został zatrzymany za szpiegostwo na rzecz Rosji. Polska telewizja TVN24 poinformowała z kolei, że aresztowanie przeprowadzili pracownicy polskich służb specjalnych. Później gazeta Rzeczpospolita po wybuchu szpiegowskiego skandalu poinformowała, że Polska może wydalić z kraju nie tylko rosyjskich dyplomatów, mieszkających i pracujących w Polsce, ale również rosyjskich dziennikarzy.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 6 to “Putin: Polska i Rosja powinny przenieść relacje na nowy poziom”

 1. assasello said

  Mimo ujadania polskich „elit”, Putin wciąż wyciąga rękę do zgody i wspólnego działania. Polska mogłaby zyskać na dobrych stosunkach z Rosją więcej niż Izrael od USA ale myślę że nadal będą ujadać od prawa do lewa.

 2. Inkwizytor said

  No zobaczymy jak będzie się sprawować nowy ambasador RP w Moskwie, jeszcze nie miałem okazji poznać

 3. NICK said

  (1) Assaello. Tak. Trzeba być głupim do n-tej potęgi aby gryźć wyciągniętą rękę Putina. Sąsiada. Słowianina.
  Lub – syjonistą.
  (2) Inkwizytorze szanowny, rzeczywiście, pewne jego zachowania, zwłaszcza w pierwszych miesiącach, mogą wskazać na trend rozwoju stosunków polsko-rosyjskich.

 4. Jacek said

  „Rosja i Polska powinny przenieść relacje między krajami na nowy poziom, pracować na podstawie wzajemnego szacunku i pragmatyzmu”

  oczywiscie. Szkoda, ze grazdanin Putin nie zauwazyl tego wczesniej. A moze to tylko tak przy skromniejeszej okazji. A na codzien jest oblapywanie Merkel.

  Z kim ma Putin w Polsce rozmawiać? Z takimi niedorozwojami, jak szanowny Pan Jacek? Czy z psychicznymi, jak Kaczyński?
  Admin

 5. Krzysztof P said

  No, ja łudzilem się kiedyś, że Jaruzelski ( Wolski ) to czlowiek Sowiecki? Okazało się, że jak zaczeła się pieredyszka / czytaj rozpad ZSRR / to po prostu zdradzil swoje naczalstwo – oddając USrealowi calą Polske i wypioł się na wcześniej gloszone hasła ( pamietacie; ” socjalizmu bedziemy bronic jak niepodległości „). Oczywiście pośrednio przyłożył się tym sposobem do oslabienia Rosji, a oni zamiast go złozyc w trumience sosnowej jak Bieruta ( pojechal w futerku, – wrócił w kuferku ), jeszcze go obdarzyli jakimś medalem z czerwona gwiazdą? Cholera go tam wie co Jeneralowi obiecali ale tak wlaśnie było. Nie ma więc co wygadywać na Płk. Kuklińskiego /w sumie podwladny /,że z d r a d z i ł , skoro szef nie był inny?
  Znamienne iż owe wyróznienie dla Jenerala wręczyl sam Włodimirowicz Putin !, Czyli logicznym jest wniosek, że w y w i a d musiał wcześniej wiedzieć, że szykuje się prawdziwa ZMIANA w Rosji ? A mimo to zaprzepaszczono szanse POJEDNANIA,co skutkowałoby odwaleniem się od nas Germańców, / NRD zostałoby w strefie / a zwłaszcza grabieżców typu Soros, z całą machiną USrela, która wcisnela nas w glebę mocniej niż kiedyś, nasz siermiężny socjalizm Gomółkowsko- Gierkowski?
  Czy bedzie jeszcze szansa na znalezienie sie w jednym TEAMIE? Cóż, gospodarka i polityka nie znosi próżni więc Rosjanie kierują swoje oczy na daleki wschód ( Chiny ) planując wspólna strategie zapobiegania globalnemu zeszmaceniu ludzkości. Co prawda to prawda, Chińczyk taki sam przyjaciel jak rzymianin ale ponieważ i IM chcą złoić skórę, trzyma sie bliskiego i bogatego w surowce sąsiada.
  Prawosławna Rosja, broniąca wartości ogólnoludzkich, odrzucająca zgubną ponieważ NIE swoja IDEOLOGIE, jest dla nas bardziej jak PORZĄDANYM partnerem !! Niestety, na nowego Dmowskiego możemy liczyc tylko wowczas, gdy powieją bardziej sprzyjające naszemu Kraowi prądy Swiatowe. Ze tak sie stanie nie mam najmniejszych wątpliwości, albowiem ż a d e n oparty na wyzysku i negacji BOGA system – nie zdal egzaminu, – mimo podtrzymywania truposzczaka na kroplówkach pieniężnych czy na bagnetach?
  Uszy do góry moi Rodacy ! RÓZANIEC i spokój może nas tylko uratować, a nie idiotyczne MARSZE i bijatylki z MO (Policją dzisiejszą ).

 6. Condreau said

  Gdybym był władcą Polski, to samo chciałem właśnie powiedzieć do władcy Rosji: „Rosja i Polska powinny przenieść relacje między krajami na nowy poziom, pracować na podstawie wzajemnego szacunku i pragmatyzmu.”

Sorry, the comment form is closed at this time.