Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ukraińskie choroby

Posted by Marucha w dniu 2014-11-20 (Czwartek)

Trzy choroby niszczą razem Ukrainę i większą część Ukraińców: totalna korupcja, banderym i narcyzm. W kraju na poziomie władz i przeciętnych obywateli korupcja jest normalnym zjawiskiem. Na Ukrainie nie bierze tylko ten, który nie ma rąk. W sztuce łapownictwa Ukraińcy wyprzedzili nawet Rosjan i mieszkańców Nigerii.

W skorumpowanej Polsce nie ma tak totalnej korupcji, jak w Kijowie lub Lwowie. Jeżeli chodzi o banderyzm tj. nazizm ukraiński z dekalogiem ukraińskiego nacjonalisty i książkę przewodnią Dmytra Doncowa „Nacjonalizm” – to gloryfikacja nazizmu na szczeblu państwowym zniewala coraz więcej umysłów, szczególnie młodej i bezkrytycznej generacji młodych Ukraińców.

Wg. tych wykształconych półgłówków Polska i Czechy zostały założone przez etnicznych Ukraińców, których siłą zmuszono na przejście na katolicyzm.

Żadnych rzezi banderowskich na Wołyniu nie było, bo zabijali Polaków na Kresach II RP przebrani na banderowców żołnierze sowieckiego NKWD. A banderowcy byli zawsze życzliwi wobec Polaków, którzy nie służyli w niemieckiej policji. Tak anielskiego wojska jak UPA jeszcze nie było za całą historię ludzkości. Upowcy tylko walczyli z okupantem hitlerowskim i sowieckim. Nic w tej propagandzie nowej władzy ukraińskiej nie ująć, nic dodać, bo w takie mity kłamliwe wierzy gros narodu ukraińskiego.

Ukraińcy, jak każdy naród prymitywny budują swą państwowość na mitologii ukraińskiej, która nie ma nic wspólnego z prawdą. Ten naród nie wyrobił w sobie nawet minimalnego krytycyzmu w podejście do własniej historii. Ukraina ponad wszystko! (Deutschland uber alles!).

Narodowy narcyzm ukształtowany na wirus coraz mocniej uderza w mózg Ukraińców. Teraz epidemia narcyzmu ukraińskiego ogarnia cały kraj, oprócz Donbasu, gdzie takich nawiedzonych Ukraińców nazywają pogardliwie Ukrami.

Jedynym lekiem na te trzy straszne choroby jest prawda, która może uleczyć ale jest zbyt gorzka.

Eugeniusz Lubański (Kijów)
http://kronikanarodowa.pl

Prawda może uleczyć tylko tego, kto jest na nią otwarty i jej poszukuje. Nie ma potrzeby stwierdzać, że nie dotyczy to banderowców i szowinistów ukraińskich.
Admin

*                             *                              *

Władze bezczelnie kłamią

Zaskakują mnie media ukraińskie, które sieją kłamstwa po całym świecie, zwłaszcza w Polsce, która straciła rozum w kwestii ukraińskiej. Władza oligarchiczna w Kijowie bezczelnie kłamie, zniekształcając to, co naprawdę się odbywa na Donbasie.

I tylko prezydent Czech Miłosz Zeman zachował zdrowy rozsądek w sprawie Ukrainy, nazywając rzeczy po imieniu. Zeman nazwał wojnę na Donbasie nie agresją rosyjską lecz ukraińską wojną domową, do której nie powinny się mieszać obce państwa, łącznie z Rosją i USA. Przedtem taką pozycję zajmował premier Węgier Viktor Orban, ale po atakach polityków UE teraz zachowuje milczenie.

Czechy i Węgry potrafią być w miarę możliwości niezależnymi, ale polski establishment zachowuje się, jak wasal USA i UE. Gdzie się podziała polska duma i honor? Degradacja narodowa Polaków teraz sięga szczytu, a pożyteczni idioci w kraju krytykują mnie za to, iż nie jestem politycznie poprawny w stylu UW-PO. Panowie mam te Wasze uwagi gdzieś tam… Mam prawo na własne zdanie, bo nie bałem się mówić prawdę za ZSRR i KGB, a teraz nie boję się mafii banderowsko-żydowskiej na Ukrainie i w Polsce.

Nie wierzę „Ukraińskiej Prawdzie”, jak i „Prawdzie Wybiórczej” Adama Michnika. Wierzę tylko Bogu i własnemu sumieniu.

Eugeniusz Lubański (Kijów)
http://www.kronikanarodowa.pl

Sorry, the comment form is closed at this time.