Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Tralala o Wolne tematy (10 – …
  Carlos o Stalingrad
  rocznik57 o Upadek cywilizacyjny Polski
  lewarek.pl o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  Marucha o Szymowski prześwietla premiera
  Zima o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  Kronika o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  telewizjapolska24 o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Czaruś o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Niemiecki portal o współczesnych niewolnikach w Polsce

Posted by Marucha w dniu 2014-11-24 (Poniedziałek)

„Na całym świecie jest około 30 milionów współczesnych niewolników” – informuje portal Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

W Unii Europejskiej najwięcej niewolników jest w Polsce (71 900 osób), na Węgrzech (35 600) i w Rumunii (22 600) – tak podaje australijska organizacja Walk Free Foundation.

In Polen treibt die Armut viele Menschen in die Obdachlosigkeit oder in die „moderne Arbeits-Sklaverei“. (Foto: dpa)

W Polsce bieda prowadzi wiele osób do bezdomności lub nowoczesnego niewolnictwa.

Z handlu ludźmi ciągną zyski wszelkie branże. Zarabiają one na transporcie, administrowaniu, pośrednictwie i eksploatacji robotników. Według oficjalnych szacunków liczba niewolników w świecie wynosi około 30 milionów ludzi. Najwięcej, bo 14 mln, jest ich w Indiach.

Im wyższa jest korupcja w kraju, tym bardziej rozwinięte jest niewolnictwo. Jeśli nie funkcjonuje ściganie przestępców, to handlarze ludźmi mają łatwe zadanie.

Im bardziej kraj jest rozwinięty gospodarczo, tym bardziej nieprawdopodobna jest obawa zaistnienia niewolnictwa. Znaczące są tu: dostęp do wykształcenia i opieki lekarskiej oraz odpowiedni dochód.

Za „Polen hat die meisten „modernen Sklaven“ in der EU (Polska ma najwięcej współczesnych niewolników w UE)
http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/11/23/polen-hat-die-meisten-modernen-sklaven-in-der-eu/

http://zygumntbialas.neon24.pl

Komentarze 24 do “Niemiecki portal o współczesnych niewolnikach w Polsce”

 1. Nie Mam Nicka said

  Jak to idol polskiej patriotycznej młodzież Ozjasz Goldberg powiada: ”Ale przecież nikt ich nie zmusza do bycia biedakami i niewolnikami”.

  Pożal się Boże ludzi myślących tak jak Ozjasz jest coraz więcej. Psioczą na PiS, uważają się za antysystemowców i prawdziwych patriotów, a w rzeczywistości są tak samo zakłamanymi, farbowanymi lisami co PiSowcy.

  Wystarczy wymienić kilka punktów:

  – JKM popiera GMO. Twierdzi, że to nic szkodliwego! (tępy dzieciaku sprawdź na you tube)

  – JKM co chwilę pokazuje się na marszach legalizacji konopii z masonem Palikotem

  – JKM popiera demoralizację społeczeństwa poprzez legalizację narkotyków, co zresztą popierał sam globalista i żyd Friedman!

  – JKM jest zwolennikiem teorii ekonomicznych żyda i masona Misesa, które to teorie wcielone w życie doprowadzić mogą do totalnego zubożenia i zniewolenia ludzi niezamożnych

  – JKM popiera prywatyzację wielu ważnych strategicznie sektorów państwowych np. lasów, służby zdrowia, SZKÓŁ! itd. Obce narodowości wykupią wówczas do cna i tak już okradzioną przez różne ludy Polskę!

  – JKM twierdzi, że masoneria wcale nie jest taka zła

  – JKM uważał, że Polska powinna wypłacić żydom odszkodowania za część ich majątku utraconego w wyniku II wojny światowej

 2. Moher49 said

  Ad1. Tak samo myślę i tak samo mówię, to się na mnie obrażają.

 3. Romank said

  Ozjasz ma racje.. on zmuszon zostal zostac eurodeputowanym..cale zycie zmuszala go poczynan wizja biedy bezdonosci…
  A tu..po frakingu okolicy….
  http://www.homefacts.com/earthquakes/Texas/Dallas-County/Dallas.html
  Ostatni byl blisko MM3.3///poczulo sie jak niesamowity kopniak…

 4. Czy nie chodzi przypadkiem o prostytucję ? Skoro jest sugestia o przestępcach i handlu ludźmi.

 5. Delije sever said

  Ale proporcjonalnie to Węgrzy biją nas na głowę i to koncertowo….

 6. Marysia said

  Według indeksu organizacji WFF, milion ludzi w Rosji jest corocznie sprzedawanych lub zmuszanych do niewolniczej pracy. Daje to Rosji piąte miejsce w światowym rankingu obejmującym 167 państw. Najwięcej spośród łącznie 36 mln niewolników na świecie jest w Indiach, a następnie w Chinach, Pakistanie, Uzbekistanie i właśnie w Rosji.
  Trochę lepiej dla Rosji wskaźnik ten wygląda w odniesieniu do łącznej liczby ludności kraju – wtedy spada ona już na 32 pozycję. Pierwsze miejsce zajmują tu Mauretania (4% ludności to niewolnicy) i Uzbekistan (3,9%).
  Najniższy poziom niewolnictwa jest – jak nietrudno zgadnąć – w Europie Środkowej i Skandynawii (ok. 0,01%). Z krajów europejskich najgorzej wypada Mołdowa (0,9%).

 7. NICK said

  P. Marysiu. (6).
  Resztę – pal licho.
  Ale ostatnie zdanie?
  Nie wiem jak we Skandynawii ale świadczę o Polsce i polskim Narodzie.
  Trochę latek żyję a takiego zniewolenia Polaków, postępującego, jak w czasach obecnych? NIE widziałem.
  Podała to Pani sarkastycznie. Także „WFF”. No to OK.

 8. Jacek said

  Wielu dyskutantow na tym forum rzuca gromy na Polakow stwierdzajac : Polacy to czy tamto , Polska to czy tamto, stosujac te twierdzenia do tworu okraglostolowego, ktory Polska zawiaduje. Warto wiec przypomniec, skad tym „elitom” nogi wyrastaja, z jakich metow „sie wylonily” i co maja z Polakami I Polska wpolngo (nic poza nienawiscia do Polakow i Polski). Dlatego bijcie sie krtykanci we wlasne piersi noe polskie.

 9. marchabr said

  Ad. 1
  Niestety, to co Pan mówi o p. Ozjaszu Goldbergu, jest niestety nieprecyzyjne i dyskredytuje to, co w jego programie jest normalne, mianowicie:
  1. Dla p. Goldberga GMO może istnieć dopóki nie ma na niego monopolu (a wiemy, że GMO w USA istnieje, dlstego że Monsanto ma zagwarantowny przez PAŃSTWO monopol)
  2. JKM pojawiał się z członkiem Komisji Trójstronnej na marszach konopii i nie tylko, nawet namawiał lewicowy elektorat na głosowanie na Palikota i mimo że znał jego konserwatywne (chwilowe) w PO poglądy zanim stworzył Ruch.
  3. P. Ozjasz NIE popiera legalizacji narkotyków, bo uważa, słusznie zresztą, że nikt nie ma prawa legalizować coś do spożywania czy wąchania, czy Pan pamięta krótki czas delegalizacji główek maku (ze względu na opioidy), co było legalne u rolników ZAWSZE. To że, ktoś sobie chce zapalić JAKIM prawem dorosłemu człowiekowi to zabronić. Alkohol (alkohol etylowy) który jest legalny ma właściwości narkotyczne. Czy alkohol demoralizuje czy ludzie co go nadużywają, może Pan przepęziłby Naszego Pana z wesela w Kanie Galilejskiej za zrobienie dużej ilości wina???? I powykreślał fragmenty Pisma Świętego o winie, a średniowieczne zakony zamknął za znane do tej pory receptury wielu gatunków alkoholi?
  4. Tu nie mam zastrzeżeń, JKM trzyma się Friedmana.
  5. A co jest złego w prywatyzacji tychże, skoro przez 1000 lat (oprócz ostatnich 70 lat) to wszystko w większości było w rękach prywatnych, a najlepsze szkoły były prywatne i do tego katolickie…
  6. To prawda, JKM ma pozytywne zdanie o masonerii, uważa ją za prawicową zapominając jednocześnie, że znienawidzona przez niego Wielka Rewolucja Francuska była inicjowana przez masonerię.
  7. Nic w tym złego jeśli byliby prawowierni spadkobiercy tych majątków, tyle że sądy i prawo w Polsce preferuje prawnie Żydów, a takim osobom jak ja, którego dziadkom komuna odebrała sporo majątku, nie zwraca uwagi. Dlatego należy oddać skradzione majątki BEZ WZGLĘDU na narodowość.
  8. Jest jeszcze sporo zastrzeżeń do p. Goldberga, co nie znaczy, że trzeba się nad nim pochylać, skoro można pochylić się nad zdrowym rozsądkiem i jeśli JKM akurat mówi z nim zgodnie, nie umniejsza to poglądowi przez to że akuart powiedział Prawdę. Nawet diabeł cytował Pismo.

 10. @7 NICK
  Marysia czy jaki jest nowy nick operacyjny kserobojów z wiarygodnego inaczej portalu Kresy24.pl zapomniał napisać, że organizacja WFF została powołana przez australijskiego oligarchę Andrew „Twiggy” Foresta, przyjaciela Ruperta Mardocha, który jest znany m.in.
  – z zachęcania do odbierania zapomóg socjalnych dla wielu biednych Australijczyków poprzez wmawianie, że jest to dymanie podatnika w biały dzień, ale przy okazji jego firma wydobywcza unika od wielu lat płacenia podatków w Australii,
  – odbierania ziemi Aborygenom za psi grosz, a potem zmuszanie tych biednych ludzi do pracy w jego kopalniach za śmieszną stawkę,

  Złośliwi mówią, że najciemniej jest pod latarnią. To jest kolejna organizacja powołana przez tzw. niezaangażowanego politycznie filantropa, która ma za zadnie odwracać uwagę od interesów oligarchy 🙂
  Każdy bonzo mafijny tak robi.

  http://exiledonline.com/how-an-australian-oligarch-is-using-dirty-tricks-and-libertarian-lies-to-fleece-aborigines-out-of-billions/

  Pan Forrest jest tak zdesperowany we wciskaniu swojej szemranej agendy, że aż posunął się do opowiadania łzawych bajek jako rzekomo z powodu biedy Aborygeni są zmuszeni posyłać swoje nieletnie córki jako prostytutki ! I tylko Pan Forrest i jego kopalnie mogą uratować całą sytuację. Takie wiarygodne źródła ma Kresy24.pl
  http://enpassant.com.au/2013/08/18/twiggy-forrest-and-aboriginal-employment/

  Typowe wiarygodne inaczej źródła wykorzystywane przez Kresy24.pl do atakowania znienawidzonej Rosji przedstawione są w odnośniku poniżej:
  http://prawica.net/39078

  Badura: „Przeczytamy w nim, że Kresy24.pl wydaje… No właśnie, kto wydaje? Czy są to litery „FW D”? Tak by wyglądało, ale to jednak nie są litery „FW D”. Jeśli porównamy „D” ze słowa „wydaje” z „D”, które widnieje w „FW D”, to zauważymy różnicę. „D” w „FW D” powstało przez sklejenie liter „I” oraz „D”. Wydawcą jest więc „FWID”.

  Można by pomyśleć, że to jakiś błąd. Byłaby to jednak naiwność. Przez lata nikt tego błędu nie zauważył? Nie umiał poprawić? Trudno w to uwierzyć. Chodziło zapewne o to, by formalnie uczynić zadość obowiązkowi ujawnienia wydawcy, ale jednocześnie maksymalnie utrudnić czytelnikowi ustalenie, kto naprawdę jest tym wydawcą.

  FWID to skrót od „Fundacja Wolność i Demokracja”. Ciekawym byłoby dowiedzenie się więcej o tej fundacji.”

  „Partnerzy” niezależnej fundacji stojącej za Kresy24.pl: http://wid.org.pl/partnerzy/

 11. Zanim się ukaże mój główny post trzeba jeszcze jedno odnotować.
  Marysia to nowy nick Pana Ch.ja Wielu Ksywek. Wcześniej już podawał się za kobietę: Kassandrę. Znowu podajemy Kresy24.pl bez podania odnośnika ? Ups, kolejna wpadka trolla przy pracy. 🙂

 12. Ktoś said

  Ad. 8 Idąc pana tokiem myślenia można powiedzieć: ”To co, że JKM popiera NWO? Ma przecież do tego prawo.”
  Zwolennicy Korwina to jednak skończeni idioci!

 13. Zapomniałem, że 2 linki to maksimum, które akceptuje filtr antyspamowy.

 14. Marucha said

  Re 9:
  5. A co jest złego w prywatyzacji tychże, skoro przez 1000 lat (oprócz ostatnich 70 lat) to wszystko w większości było w rękach prywatnych, a najlepsze szkoły były prywatne i do tego katolickie…

  Najlepsze szkoły były owszem, katolickie – a więc w żadnym wypadku prywatne, lecz należące do Kościoła.
  Najlepsze uczelnie były królewskie, zatem również nie prywatne, lecz państwowe.

 15. Nutka said

  Nie bardzo rozumiem, kogo się definiuje jako niewolnika. Zdjęcie sugeruje, że to bezdomni mieszkający w kanałach. Czy to oni są szacowani na ok. 80 tys. ?

 16. @15
  Definicja niewolnictwa została specjalnie podrasowana na potrzeby tego paszkwilu, który jest listkiem figowym przysłaniającym szemraną działalność australijskiego oligarchy.

 17. Nutka said

  @Czołgista
  Aha. Taka konstrukcja wielopiętrowa. Rozumiem (chyba).

 18. @17
  Sam raport jest chwalony przez takich apolitycznych działaczy jak np. Hillary Clinton, Tony Blair i wielu innych. Głównie politycy amerykańscy, brytyjscy i australijscy urzędasy oraz szefowie wielkich korporacji, którzy sami przykładają rękę do zwiększania indeksu niewolnictwa na świecie.

  http://www.globalslaveryindex.org/endorsement/
  Proszę kliknąć w ten link, aby się samemu przekonać z czym mamy do czynienia. Jest zwykła hucpa motywowana interesami grandziarzy, politykierów i innych budowniczych NWO.

  Oczywiście raport jest sygnowany nazwiskiem australijskiego oligarchy podejrzanego o różne przekręty (wspomniałem też w jak bezczelny sposób pomawiał Aborygenów byle by tylko przeforsować swoje szemrane interesy). Według mnie gęba Forresta powinna znaleźć się na okładce każdego szanującego raportu dotyczącego wykorzystywania i rabowania niewinnych ludzi. 🙂
  Sprawdziłem sobie ten raport, a konkretnie rozdział traktujący o Rosji i tam pod niewolnictwo zostało podciągnięte zatrudnienie sezonowych pracowników z byłych republik sowieckich na budowach, plantacjach, w leśnictwie itp. pod niewolnictwo, bo rzekomo mało zarabiają albo nie mają świadczeń socjalnych.
  Na dodatek taka praca zarobkowa jest mieszana z porwaniami kobiet do domów publicznych. Nie dziwi się, że potem się chwalą na swojej stronie, że „nasze estymacje są większe niż ktokolwiek przypuszczał”.
  Oczywiście dane w tym konkretnym przypadku, czyli Rosji i przyległości, dostarczył apolityczny Departament Stanu USA albo Washington Post czy inne szmatławce. Serio.
  Są to po prostu jakieś jaja.
  Później to dokładniej przedstawię, bo nie mam w tej chwili czasu.

 19. milton said

  Niemcy to obok Holandii największy legalny burdel Europy.
  Ciekawe ile kobiet-niewolnictw pracuje w tej najbardziej dochodowej NIEMIECKIEJ gałęzi przemysłu,od czasów katolickiego kanclerza Adenauera,
  który znalezienie remedium na furiosa teutonica powierzył specjalistom od „erosa i rewolucji” z Institut für Sozialforschung takim jak Adorno, czy Marcuse ?
  Jak czytam „troskę” Niemczurów o Polaków, to ogarnia mnie pusty śmiech.

 20. marta15 said

  a o „polskich” obozach koncentracyjnych nie pisali???

 21. Lily said

  Re 10;Czolgista.Ten oligarcha,to przedstawiciel grupy etnicznej,zwanej”handlowa”,wiec nie dziwota,ze do tego doszlo.Oni sa mistrzami Swiata w tym fachu. Gazety Murdocha,pisza o nim,”to czlowiek,ktory pomaga tym,o ktorych Swiat zapomnial”.,On sam, za takiego chce uchodzic… Takie rzeczy,dzieja sie po calym Swiecie.

 22. Nutka said

  U mnie też krucho z czasem. Nie od razu zrozumiałam intencję umieszczenia w Gajówce tego artykułu. Ale to, co Pan pisze, dużo wyjaśnia. Zagłębia się Pan w te raporty, to pewnie ma Pan rację.
  Bo ja rozumiem, że chodzi o raport tendencyjny, oszczerczy, przygotowany pod z góry założoną tezę.
  Ale to mnie właśnie zmyliło. Bo generalnie rzecz biorąc, dobrze byłoby wiedzieć, ilu jest w Polsce bezdomnych. Kiedyś, jak żył Marek Kotański (a znałam go osobiście, i jego podopiecznych), to mówiło się o problemie bezdomności; dziś na ten temat cicho sza, a przecież problem nie zniknął, jeśli się nie nasilił.
  Ogólnie temat współczesnego niewolnictwa jest wart podjęcia. Ale znów problem: kto robiłby te badania, jaką metodą, jaką by się kierował intencją.
  W naszym najbliższym otoczeniu nie brakuje osób, które tyrają za pół darmo, na umowę zlecenie, ubezpieczenie śladowe, żadnego urlopu. Nawet jeśli nie mają wysokich kwalifikacji, to przecież to jest życie, ich zdrowie, ich wysiłek, ich bezcenny czas – i ta praca powinna im zapewnić jakieś godziwe utrzymanie i bezpieczną starość. To są zjawiska godne ubolewania w naszym kraju.
  A ja rozumiem, że jak Pan zna sytuację Aborygenów, to Pan mieszka w Australii. Tutaj w Gajówce cały świat się spotyka. 🙂
  A dlaczego taki nickname: czołgista? A jak się do Pana tak po ludzku zwracać?
  No oczywiście odpowie Pan, jak Pan tu jeszcze wróci. Bo już nowa porcja tekstów, nowe problemy. A czasu zawsze mało.

 23. Nutka said

  Re 22.
  To wyżej: @Czołgista.
  Zapomniało mi się.

 24. @23
  W Australii mam rodzinę, ale informacje na temat słów Forresta zaczerpnąłem z miejscowych mediów.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: