Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  walthemar o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  gnago o Szymowski prześwietla premiera
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  walthemar o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  revers o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Szymowski prześwietla premiera
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Upadek cywilizacyjny Polski
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Zmarł 12-letni Afroamerykanin. Groził przechodniom atrapą broni, zastrzelili go policjanci.

Posted by Marucha w dniu 2014-11-24 (Poniedziałek)

[Afroamerykanin w nowomowie oznacza Murzyna – admin]

W niedzielę zmarł 12-letni Tamir Rice – nastolatek zastrzelony w Cleveland przez amerykańskich policjantów. Funkcjonariusze zainterweniowali na skutek doniesienia o człowieku, który w parku grozi bronią przechodzącym osobom.

Patrol policji zastał na miejscu nastolatka odpowiadającego przekazanym im informacjom. Policjanci rozkazali chłopakowi podnieść ręce do góry, ten w tej sytuacji sięgnął po pistolet. Mundurowi oddali dwa strzały, jeden z nich sięgnął podejrzanego. 12-letni Tamir Rice został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł w niedzielę.

Dwóch funkcjonariuszy zostało zawieszonych w pełnionych obowiązkach, toczy się postępowanie mające wyjaśnić zajście. Komenda ujawniła także zapis nagrania telefonicznego, na którym mężczyzna informuje policję o nieletnim „kolesiu” który straszy ludzi bronią – „prawdopodobnie atrapą”. – Teraz siedzi na huśtawce, wyciąga broń ze spodni i celuje w ludzi – słyszymy na nagraniu.

Według Timothiego Kucharskiego, adwokata rodziców 12-latka, chłopiec bawił się na placu zabaw ze swoimi kolegami. Obecnie zbiera zeznania świadków. – W końcu dowiemy się co zaszło – podkreślił.

Policja zabezpieczyła atrapę broni, po którą sięgnął Tamir Rice. Była to pneumatyczna replika pistoletu półautomatycznego. Z lufy usunięto pomarańczową końcówkę wymaganą przez amerykańskie prawo – broń wyglądała na ostrą. Osoba składająca doniesienie policji nie potrafiła wskazać, czy chodzi o młodocianego posługującego się bronią ostrą, czy atrapą. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Źródło: CNN.com, nytimes.com
mat
http://www.pch24.pl

Gajowy też był kiedyś chłopcem. Ojciec nakazał mu surowo, aby nigdy nie celował do ludzi, nawet na żarty, nawet z zabawki.
Admin

Komentarze 44 do “Zmarł 12-letni Afroamerykanin. Groził przechodniom atrapą broni, zastrzelili go policjanci.”

 1. Kózka said

  Obstawiam wysokie odszkodowanie, o ile funkcjonariusze byli biali

 2. lopek said

  Nie potępiam policjantów – zachowali się tak jak powinni i jest to krok w stronę człowieczeństwa człowieka. Ponadto od małego miałem wiatrówkę „Diana” sześciostrzałową na okrągły śrut – natomiast naciąg przypominał repetowanie klasycznego karabinu. Strzelałem tak, że kolba wystawała mi za plecami ponieważ miałem za krótkie ręce aby oprzeć ją na ramieniu. Warunkiem otrzymania wiatrówki było przejście tresury wykonanej przez ojca – że do ludzi czy żywych stworzeń nie wolno mierzyć a co dopiero strzelać. Każdego życia szkoda – i należy zrobić wszystko aby śmierć tą lewactwo nie przekabaciło na swoją stronę – że oto trzeba ubezwłasnowolnić policję w temacie użycia broni a ludziom odebrać wspomnianą broń – czyli też ich ubezwłasnowolnić.

 3. Kufel Piwa said

  Politpoprawność w Gajówce? Chyba lepiej napisać Murzyn, a nie Afroamerykanin.

  Przeczytał Pan mój komentarz? – admin

 4. Pokręć said

  Każdy kupujący broń podpisuje, że odpowiada za nią i za szkody wynikłe z jej użycia (o ile nie została np. skradziona mu z zamkniętego sejfu – muszą być ślady włamania zgłoszonego na policję, czy nie został z niej obrabowany – też trzeba to zgłosić). Kupujesz gnata – to go pilnujesz. Po drugie podpisujesz, że w razie zatrzymania przez policję, jeśli masz w ręku broń i jej natychmiast nie rzucisz – zgadzasz się na to, aby policja do Ciebie strzelała i zgadzasz się na konsekwencje tego – łącznie ze śmiercią.

 5. Tralala said

  Otoz to, nie wolno bawiacym sie dzieciom celowac do ludzi i zwierzat.
  Nie dalej jak 2 dni temu tlumaczylam 3-latkowi, ze nawet patykiem nie wolno celowac do babci i naszych psow, nie – do ptaszkow w klatce tez nie wolno !.

 6. Marucha said

  Re 5:
  Otóż to. Winę za jego śmierć ponoszą również rodzice, którzy go nie nauczyli moresu.
  A przy okazji nie ostrzegli, czym grozi zdjęcie z lufy oznaczenia, że broń nie jest groźna.

 7. Boydar said

  „… Gajowy też był kiedyś chłopcem. Ojciec nakazał mu surowo, aby nigdy nie celował do ludzi, nawet na żarty, nawet z zabawki …”

  Mnie Mamuśka wpieprzyła za celowanie tak, że do dzisiaj pamiętam, mądra Kobieta.

 8. Zerohero said

  Murzyńskie dzieci dość wcześnie sięgaja po broń palną. W wieku 15 lat już bawią się w wojny gangów. Bez kontekstu kulturowego ta wiadomość jest niejasna i sugeruje, że policjanci z premedytacją zabili dziecko, które np. celowało jakimś ewidentnie zabawkowym pistolecikiem.

  http://www.hoplofobia.info/tag/czarna-przestepczosc-2/

 9. osoba prywatna said

  Dyskretny urok małych miasteczek
  http://www.hoplofobia.info/dyskretny-urok-malych-miasteczek/

 10. Pokręć said

  @6: Gajowy: Z tym oznaczeniem to śliska sprawa – można takie nałożyć na prawdziwą – ostrą i…
  Lepiej nie bawić się w żadne oznaczenia i jak już się bierze coś takiego do ręki to traktować to jak broń ostrą i nabitą. Ja nawet wiatrówkę trzymam lufą do ziemi jak nie zamierzam strzelać. I NIGDY nie celowałem w człowieka ani w zwierzę. Taką zasadę sobie intuicyjnie ustaliłem, jak odpakowywałem zakupioną wiatrówkę z pudełka. Poza tym prawidłowe obchodzenie się z wiatrówką potem wyrabia odpowiednie nawyki przydatne przy używaniu broni ostrej.

 11. Zerohero said

  @1, Kózka

  A ja obstawiam, że oburzona społeczność murzyńska na znak protestu splądruje kilka sklepów. Czasem zdarza im się spalić w ten sposób całą dzielnicę.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamieszki_w_Detroit_w_1967_roku

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamieszki_w_Los_Angeles_w_1992

 12. semperparatus said

  Re.Rasa dziecka nie ma tu nic do rzeczy..równie dobrze mógłby być zastrzelony biały chłopak…A policja jest częścią antyludzkiego systemu zbrodni i wyzysku…Oblicza się że od czasu zamachu na WTC zostało zamordowanych przez policję w USA ok.5000 osób…

 13. Miet said

  Re.12.
  Panie Semperparatus, mógłby pan zapodać skąd te dane, 5000 osób i to zamordowanych??? Czy pan sam to liczył od 2004 roku??? Żyję w Stanach już 32 lata i o takich rewelacjach jakoś nie słyszałem.
  A może spróbowałby pan porachować, równie skrupulatnie, ilu policjantów zostało przez te lata zamordowanych w akcjach, kiedy chronili czyjeś życie?

  W każdym zawodzie mogą się trafić ludzie źli, nawet mordercy – ale to nie znaczy żeby wyjątkowe przypadki rzutowały na całą społeczność w danej profesji.
  Dzisiaj w TV pokazywali wiele razy tę „zabawkę” którą się posługiwal chłopak – nawet ekspert z bliskiej odległości miałby chyba dużo trudności aby np. w sekundę rozpoznać, że to nie była prawdziwa broń.
  To, że chłopak nie mierzył do policjanta, nie usprawiedliwia go, bo policjant broni nie tylko siebie a przede wszystkiem innych ludzi. Sam oczywiście też nie chciałby dać się zabić.

  Nie jest łatwo być policjantem w US, wiem to bo mam za sąsiadów z naprzeciwka policjanta a za płotem oficera straży pożarnej. Wiem, że to dzięki nim na naszej małej ulicy nie mieliśmy ani jednego włamania, czy rabunku, czy jakiegoś nawet małego chuligańskiego incydentu od czasu kiedy tu mieszkam (10 lat).
  Żartuję czasami do nich, że byłoby bardzo źle, gdyby kiedyś się stąd wyprowadzili.

 14. słowianin said

  To ze ktoś obwinia czarnego gówniarza to juz jest tzw rasistą

 15. semperparatus said

  Proszę dobrze pogrzebać w internecie to się Pan „dokopie” do tego co napisałem…Policja jest potrzebna…i powinna być popierana i szanowana…wtedy kiedy służy społeczeństwu…Ale dzisiejsza policja(nie tylko w USA)nie służy narodowi…Jest częścią aparatu terroru na usługach mafii banksterskiej…Wykonuje na ulicach wyroki śmierci na bezbronnych obywatelach…bez procesu i bez wyroku…To wstęp do wprowadzenia państwa policyjnego…w którym tzw.”demokracja”jest tylko fikcją i parawanem…

 16. Walldek said

  Obrona jakiegoś dobra nie może sama przekraczać jego wartości. Nie można bezkarnie naruszać V Przykazania.
  Dla mnie nie ulega wątpliwości, że policjant zachował się jak tępak, realizujący tzw. procedury i w delikatnej sytuacji przekroczył granicę
  i prewencyjnie zamordował głupiego chłopaka.
  To jest wynik stosowania NLP ( programowania neurolingwistycznego) w szkoleniach policji, czy wojska w USA,
  w których ludzi próbuje się zamieniać w automaty skupione na realizacji algorytmów, mających za cel skuteczność działań.
  W takiej sytuacji osobnik działających wg tych schematów ma wyłączone sumienie i nie dokonuje samodzielnej oceny sytuację pod względem moralnym.
  Sumienie odzywa się po jakimś czasie, widać to na przykładzie żołnierzy amerykańskich uczestniczących w operacji irańskiej po powrocie z misji,
  gdzie występuje niepokojący odsetek samobójców, czy ciężkich depresji.
  A pisanie o właściwym skierowaniu lufy wiatrówki … jest nie na temat.

 17. Marucha said

  Re 15:
  A ja mam niestety wątpliwości. Jak miał się zachować policjant, do którego ktoś mierzy z broni nie do odróżnienia od prawdziwej?
  Miał ryzykować?
  Pan by ryzykował?

 18. Anonim said

  Tym różnią się dobrze wyszkoleni w swojej pracy policjanci

  od cip w mundurach które wymagają by człowiek w ciągu połowy sekundy zrozumiał wykrzyczane do niego polecenie zamarł w bezruchu i podniósł ręce do góry a jeśli zapomni tego zrobić to w ciągu kolejnej połowy sekundy będzie już postrzelony kilka razy. Warto porównać zużycie amunicji i ilość celnych strzałów w czasach gdy korzystali z rewolwerów z tym co jest obecnie.
  2 dorosłych ludzi nie potrafiło sobie poradzić z dzieckiem w środku dnia więc musieli je zabić przecież to jest żałosne.

 19. Walldek said

  @ 17. P. Gajowy
  Z opisu sytuacji nie wynika, żeby to było zdarzenie typu western – gdy mierzy do siebie dwóch uzbrojonych gości i wygrywa ten, kto pierwszy trafi.
  Wydaje się, że lepsze są w takiej sytuacji procedury polskie, gdy policjant musi oddawać strzały ostrzegawcze, gdy daje się szanse agresorowi na poddanie się.
  Rozmawiałem z b. lekarzem chirurgiem z misji wojskowej. Wg jego opowieści – po postrzale żołnierz sojuszniczej armii amerykańskiej po dostaniu się w łapy swoich chirurgów,
  stosujących swoje „najdoskonalsze procedury świata”, miał 100% pewność na amputację nogi.
  Gdy miał szczęście dostać się w ręce polskich chirurgów, to jego szanse na ocalenie nogi szacowane były na 30-40 %.
  Myślę, że możemy krytycznie spojrzeć na wzorzec postępowania w wyniku którego mamy 100 % pewności, że ofiara interwencji zostanie zabita/zamordowana,
  bo KTOŚ zaprojektował i zatwierdził procedury, które redukują całe zdarzenie do westernu, gdzie jedna strona MUSI zginąć.

 20. Marucha said

  Re 19:
  Niewiele wiemy o konkretnej sytuacji, ale niektórzy już osądzają i potępiają.
  Medialny opis sytuacji może mieć tyle wspólnego z rzeczywistością, co i nic. Mogło być tak, jak twierdzi policja, mogło być tak, jak będą twierdzić Murzyni, a mogło być jeszcze inaczej.

  Ja powiem tak: gdybym zobaczył, że jakiś murzyński nastolatek mierzy do mnie z broni, która wygląda jak prawdziwa, to nie traciłbym czasu na przekonywanie się, czy rzeczywiście jest prawdziwa, ani na pertraktacje. Strzelałbym. Nie w nogi.
  Strzały ostrzegawcze mają sens, jeśli napastnik nie ma broni palnej, lecz atakuje np. nożem, siekierą czy pałą do bejsbola.

  Jak by nie było – rodzice nie nauczyli smarkacza, że do ludzi, kurwa, się nie celuje z broni!

 21. Filo said

  17
  Marucha
  Policja w krajach zachodnich jest przede wszystkim niedoszkolona.
  Zaden glina teraz nie zna judo ani w ogole nie zna samoobrony.
  Kiedys policjant byl wyksztalcony i musial przejsc chocby krotki kurs psychologii.
  Cwiczono policjantow jak ratowac samobojcow. Teraz sie do nich strzela.
  Policja w Anglii w ogole nie byla kiedys uzbrojona i rzadko sie zdarzalo, zeby ktos ubil boba. A juz napewno nie dzieciak!!!
  Najlepszym dla mnie przykladem ostatnio byla policja wloska. karabinierzy nie strzelaja do przechodniow i nie ma we Wloszech histerii anty-terrorystycznej.

  O co mi chodzi, sprobuje wyluszczyc:
  Policja szczegolnie w USA dawno stracila zaufanie spoleczne.
  To armia bandytow uzbrojona po zeby, ktora sciga mandaty i szuka dodatkowych dochodow.
  Policja w USA nie chroni obywateli a na nich NAPADA.
  To, ze policjant uzbrojony jak cala forteca boi sie dziecka nie jest zadnym argumentem!!!!!!!! Przeciez ten bandzior nie byl sam tylko w patrolu!!!
  Bal sie ryzyka? I dlatego dziecko komus zaszlachtowal jak prosiaka???
  To samo opowiadaja zydy mordujace palestynskie dzieci, ktore schronily sie w szkole ONZ. (A nuz tam sa bomby i dlatego dzieci sie schronily, zeby zwabic biednych izraelskich zolnierzy). Bo to dzieci – samobojcy.

  Tak opowiada zly nauczyciel, ze go dzieci nie sluchaja.
  Policja jest niedoszkolona i smiem twierdzic, ze jest to celowe dzialanie, zeby policja wprowadzala strach i poploch a nie szacunek.
  To juz nawet nie maja sukinsyny gazow lzawiacych i paralizatorow tylko karabiny??????????
  Przeciez to sie kupy nie trzyma.
  Cala Ameryka to jedno wielkie pole treningowe dla mordercow dzieci i kobiet. Zeby potem na wojenkach sie sprawdzali.

  A ten skurwel tez uciekal i ze strachu zamordowal komus 5-letnie dziecko:
  http://www.orrazz.com/2014/11/cop-driving-at-122-kmh-in-50-kmh-zone.html

  Marucha
  Moze jednak pana Gajowego przekona John Oliver, ktory pozbieral materialy z calego kraju; i do tego, zadna z ofiar przestepczej policji nie ma czarnej skory:

 22. Kar said

  ..Jak by nie było – rodzice nie nauczyli smarkacza, że do ludzi, kurwa, się nie celuje z broni!

  nie bierze Pan pod uwage, panie Gajowy, ze w specyficznym klimacie Ameryki ludzie/rodzice nie maja juz od dawna (od ery kamienia lupanego) wplywu na lebka w tym wieku, a juz szczegolnie w wieku lat 12..to..to dorasta na ulicy i jest karmiony zgnilizna/padlina typu ..”grab the gun and feel the fury of high nigga”

  Też prawda. – admin

 23. Marucha said

  Re 21:
  Panie Filo… przecież NIE WIEMY, jak dokładnie było. Wierzy Pan mediom?
  I co do tego mają palestyńskie dzieci?

 24. Filo said

  22
  Kar
  Amerykanska policja to nie ludzie.
  To potwory.
  Ja pamietam jak na boisku szkolnym bawilismy sie w „Niemcow i Polakow’. Robilismy przy tym duzo wrzasku prawie na kazdej przerwie.
  W USA juz dawno by nas ustrzelili.

  Do kociat sie nie strzela. Szczenieta sie ratuje. Zal nam suki co stracila szczenie.
  Ludzkie szczenieta a ni ich matki nie zasluguja ani na ratunek ani na wspolczucie. Gdyby kazda glupote dziecko przyplacalo zyciem, nasza planeta juz dawno bylaby wyludniona.
  Policja nie ma jurysdykcji do ferowania wyrokow. Jak sie boja bezbronnych dzieci to niech zmienia zawod na handlarza ziemniakami na straganie.

 25. Filo said

  23
  Marucha
  Palestynskie dzieci – to tez sa czyjes dzieci.
  I tez mordowane za … rzucanie kamieniami.
  A szczegol jest taki, ze kilku uzbrojonych doroslych policjantow ustrzelilo komus dzieciaka. Bez udowodnienia winy!

  >>> [A od kiedy to policji nie wolno strzelać w obronie własnej? Ten, kto mierzy do policjanta, musi liczyć się z jego reakcją.
  Dlaczego z żydowskim wręcz uporem przedstawia Pan sprawę tak, jakby chodziło o dziecko bawiące się łopatką i wiaderkiem?

  Policja amerykańska znana jest z brutalności i nie bronię ewidentnych przypadków, o których Pan wspomina.
  Chodzi mi o ten KONKRETNY przypadek i nie toleruję zjeżdżania z tematu, co jest Pana specjalnością.
  Admin]

  Na policje w USA skarza sie nie tylko media.

  Staruszki:
  http://www.intellihub.com/24-cops-armored-military-vehicle-sent-loot-75-year-olds-retirement-fund/

  mlodzi ludzie:
  http://whatreallyhappened.com/node/364446

  Chora kobieta wzywajaca policje na pomoc:
  http://whatreallyhappened.com/node/366838

  Pracownicy pogotowia:
  http://www.intellihub.com/ambulance-workers-blow-whistle-cops-beat-shackled-mentally-ill-man/

  They are uniformed baboons! Przeciez widac, ze bija bezbronnego czlowieka. Obywatela USA. To w USA juz nie dzialaja zadne wydzialy sprawiedliwosci i sadownictwo jest niepotrzebne bo zastepuje je policja??? Zgodnie z Konstytucja policja ma doprowadzic winnego do sedziego. Przeciez oni sie tak zachowuja w krajach, ktore napadaja i okupuja.

  http://rinf.com/alt-news/usa-news/police-brutality-watch-youtube-video-meant-weak-stomachs/

  czasami sie zastanawiam co gorsze:

 26. Marucha said

  Re 24:
  Panie Filo, mam w d@pie Pańskie demagogiczne pierdoły o kociętach, szczeniętach, czy „bezbronnych” dzieciach które popełniają „głupoty”.

  Ani Pan, ani ja nie wiemy, jak wyglądała konkretna sytuacja. Ale wynika z niej, że chłopak NIE BYŁ bezbronny. Nie bawił się samochodzikiem ani misiem, czy co tam jeszcze. Posiadał broń. Nie było czasu na sprawdzenie, czy jest prawdziwa. Pan by na pewno zaryzykował sprawdzenie, prawda? K**wa, mądrych i rozumnych bohaterów to najwięcej w Internecie.

  W każdym bądź razie dzieciak mierzący do mnie z ostrej broni (albo wyglądającej na ostrą) jest tak samo niebezpieczny, jak dorosły. Nie miejsce tu kjm na współczucie dla jego ciężkiego dzieciństwa, zalkoholizowanej mamusi czy tatusia-narkomana. Ja chcę żyć. Będę strzelał w łeb. Nazwij mnie Pan potworem, co się „boi bezbronnych dzieci”.

  Tak mnie wkurwił Pana komentarz, jak rzadko. Demagogia jedzie, jak czosnek na żydowskiej stypie.

  Czasami za głupotę płaci się zbyt wysoką cenę, to prawda. Chłopak skaczący na głowę do płytkiej wody zostaje inwalidą na całe życie. Facet skaczący w biegu do pociągu traci nogi. Nastolatek celujący do policji zostaje zabity.

  I co Pan z tym zrobi?

 27. Miet said

  Tych wszystkich, dla których policja amerykańska, to banda morderców, zapytam – co byście powiedzieli, gdyby w szkole, w której przed paroma laty para chłystków-zbrodniarzy zastrzeliła nauczyciela i paru rówieśników, została jakimś cudem zastrzelona przez policjanta, zanim zdołali dokonać tego mordu?
  Pewnie też byście uznali, że amerykańska policja bezkarnie morduje szkolną młodzież???

  Ostatniej nocy wszystkie media relacjonowały „wydarzenia” z Ferguson. Przypomnę – tam też został zastrzelony Murzyn przez białego policjanta. Pare agencji zaraz po tym wydarzeniu relacjonowało, że Murzyn był zastrzelony kiedy podniósł ręce do góry.
  W amerykańskim prawie jest tak, że gdy ktoś jest zatrzymany ze względu na dokonanie zabójstwa, czy morderstwa, sąd powołuje (selekcjonuje) tzw. Grand Jury, które ma orzec, czy przedstawione przez prokuraturę dowody są wystarczające aby podejrzanego oskarżyć o morderstwo, zabójstwo.
  Taka ława przysięgłych jest starannie selekcjonowana z udziałem obrońców i oskarżycieli – znam to z autopsji, gdyż byłem powołany na dwa lata do tego serwisu.
  W przypadku Ferguson jestem niemal pewny, że skład Grand Jury (który z wiadomych wzgłędów jest utajniony) zawierał minimum 50% Murzynów. Deliberacja w sądzie trwała 70 godzin
  Demonstracje graniczące z lokalną niemal rewolucją, miały miejsce już od tygodni.
  Ostatniej nocy, jeszcze przed ogłoszeniem wyniku sądowego, palono na znak protestu samochody na parkingach w pobliżu sądu – burdy trwały chyba do białego rana.
  Sąd orzekł, że dowody przedstawione przez oskarżycieli nie dają podstaw do postawienia policjanta w stan oskarżenia o morderstwo, czy zabójstwo, czy bezprawne zastrzelenie.
  Jak się sprawy potoczą dalej, tego nie wiem. Wiem natomiast, że wiele ludzi byłoby zapewne usatysfakcjonowanych, gdyby policjanta wywleczono z sądu i pozwolono na samosąd – np. przez powieszenie na przydrożnym drzewie.

 28. Miet said

  Re.26.
  Dzięki Panie Gajowy, za ten komentarz.
  Pan Filo już nie jeden raz dawał popis swojej demagogii ale takiej jak w tym temacie to już bardzo dawno nie widziałem.
  To już chyba najwyższa szkoła jazdy p. Filo.

 29. Marucha said

  Re 28:
  Ja naprawdę nie chcę bronić ewidentnych przypadków brutalności policji, niekoniecznie tylko w USA.
  Pana Filo bardzo cenię za wiele wypowiedzi, ale tu pojechał po bandzie.
  Wkurzyło mnie to „bezbronne dziecko”, zapewne przytulające misia, zabite dla przyjemności przez bandytę w mundurze…
  Zobaczymy, co wykaże śledztwo.

 30. Isreal said

  „Przeczytał Pan mój komentarz? – admin”

  nie przeczytał, bo to był już któryś Kufel Piwa
  ))

 31. semperparatus said

  Pan Filo ma całkowitą rację…dziwię się Gospodarzowi…który w innych przypadkach zwalcza amerykański terror na świecie…że w tym właśnie wypadku popiera tenże terror wewnątrz USA…i to na bezbronnym 12-letnim dziecku…bez udowodnienia winy i bez wyroku…Zresztą to nie był odosobniony przypadek…podobne sytuacje zdarzają się w Stanach bardzo często…Proszę sobie przypomnieć zastrzelenie psychicznie chorej kobiety przed Białym Domem…kobiety która nie zagrażała nikomu…A policjant który ją podziurawił kulami był fetowany owacją w Kongresie…Państwo policyjne i tyle…

 32. Marucha said

  Re 31:
  No tak. Bezbronne dziecko bawiło się szpadelkiem i grabkami, a policja je zastrzeliła…
  To bezbronne dziecko wymierzyło coś, co do złudzenia przypominało broń, w policjanta.
  Proponuję eksperyment.
  Niech Pan zdobędzie jakąś dobrą replikę autentycznej broni palnej. I niech Pan ją wymierzy w policjanta w dowolnym kraju.

  Mówimy tutaj o konkretnym przypadku, a nie o innych, gdzie policja, jak się wydaje, istotnie zawiniła.

 33. Centuria said

  Re 32: Brawo Gajowy. A tak naprawde, to Murzyni to inna mentalnosc. Wystarczy zobaczyc, co sie dzieje w Fergusson, kiedy Jury uniewinnilo od zarzutow policjanta, ktory tez zabil Murzyna. Murzyni protestuja, palac miasto i okradajac miejscowe sklepy. To taka specyficzna forma protestu.

 34. Miet said

  Re.33.
  Odnośnie Ferguson – zapytałem moich najbliższych z Nowojorkowa co sądzą o Ferguson.
  Synowa, urodzona w NY, która chyba ręki by mi nie podala gdybym powiedział coś niestosownego na Murzynów, orzekła, że policjant prawidłowo spełniał swoje obowiązki i tylko wielka szkoda, że ten Afroamerykanin zginął.
  No ale dla paru tutaj znafcuf problemów amerykańskich, Ferguson to dowód, że amerykańska policja to tylko morduje, morduje i jeszcze raz morduje.

 35. Filo said

  32
  Marucha
  Wlasnie RT podalo, ze zastrzelony osilek w Ferguson zostal zastrzelony w chwili gdy mial obie rece podniesione do gory! Bialego policjanta UNIEWINNILI!

  Czego Marucha nie chce przyjac do wiadomosci to fakt, ze policja w Ameryce strzela zeby ZABIC! (shoot to kill principle). To samo robia w Iraku i po calym swiecie.
  Zeby jeszcze bylo weselej, to policja morduje 12-letniego dzieciaka bo postraszyl zabawka otoczenie. Nie wiem kto w USA produkuje zabawki calkiem podobne do prawdziwej broni, ale tez tylkoskonczony debil – policjant nie odrozni prawdziwej broni od atrapy.
  I o to jest cala draka. Policja w USA moze mordowac bezkarnie na podstawie idiotycznego oswiadczenia, ze sie wystraszyla dziecka!
  Wszedzie na swiecie policja ma obowiazek gadac i ostrzegac. Nawet jesli strzela, to po to zeby OBEZWLADNIC a nie mordowac.
  I zeby nie wiem jak i kto mnie probowal przekonac – to ta bandycka zasada ‚shoot to kill’ jest przeciwna i Konstytucji USA i Human Rights Charter i kazdemu miedzynarodowemu prawu.
  W Polsce policja tez ma zabronione strzelanie dla szpanu i morderstwa. (pre-emptive strike??)
  Z czym absolutnie nie mozna sie zgodzic to traktowane dzieci jako osoby dorosle! Zarowno w zyciu seksualnym jak i odpowiedzialnosci spolecznej.
  Przeczytalem tez jako dowcip opinie, ze wine ponosza rodzice.

  Nie wiem co pan Gajowy wyprawial jako dziecie z dobrego domu ale ja mam pare rzeczy na sumieniu, mimo, ze nie pochodze z pijackiej rodziny.

  We Wroclawiu po wojnie bylo wszedzie pelno niewypalow, ktorymi chetnie bawilismy sie po szkole.
  Mojemu koledze urwalo reke jak wrzucal znalezione granaty do ogniska. Mnie sie nic nie stalo. Stalem obok i sie gapilem jak krowa na pociag..
  Jak sie sprawa rozniosla i kolega wyladowal w szpitalu z ciezkimi obrazeniami to dopiero nastapila reakcja u mnie w domu. Dostalem porzadnie w dupe ale naturalnie bylo odrobine za pozno. Rodzicom do glowy nie przyszlo ze moga hodowac debila, ktory po szkole bawi sie granatami.

  Co chce powiedziec, ze za wychowanie dzieci odpowiada CALE spoleczenstwo i tylko bandyckie spoleczenstwa pozostawiaja watpliwej jakosci kare zbrodniczej policji.
  W czasie najgorszych stalinowskich zsylek, dzieci w ZSRR nie odpowiadaly za „winy” swoich rodzicow. Petalo sie po sowieckeij Rosji pelno ” bezprizornych” dzieci, ktorym zaopiekowalo sie panstwo i wychowywalo na poslusznych obywateli; zadbalo o szkole, dach nad glowa i wykarmienie. A czasy byly wyjatkowo ciezkie.
  W stalinowskiej Rosji do dzieci nikt nie strzelal.
  Jankesom do glowy nigdy nie wpadnie, ze nalezy uruchomic programy socjalne dla mlodziezy. Kapitalizm nie pozwala na niepotrzebne trwonienie pieniedzy na inwestycje nie do zwrotu! Ameryka jest chora i oblesna.

  Tego kretynka tez powinni zastrzelic. Albo za kare zostawic na pozarcie.
  Ma szczescie ze mieszka w Australii:
  http://Nathanel.neon24.pl/post/114747,nawet-rodzice-nazwali-go-idiota

 36. Filo said

  34
  Miet
  Ja mam tez kolezanke w Nowym Jorku, z ktora razem zdawalem mature, a ktora pracuje w szpitalu jako pielegniarka.
  Powiedziala wprost, ze gdyby dzieciak byl bialy toby do niego nie strzelali.
  Ja nie jestem specem od USA, ale nie korzystam z obywatelstwa i tam nie mieszkam.
  Natomiast po tych wielkich protestach w wielu miastach USA widac, ze nie wszyscy Amerykanie sa zachwyceni wyrokiem sadu, ktory uniewinnil policjanta. Czy oni tez naleza do ‚znafcuf’ USA?

 37. zofia said

  strzelal zeby ZABIC
  http://abcnews.go.com/GMA/video/darren-wilson-discusses-deadly-confrontation-michael-brown-27181675

 38. Miet said

  Panie Filo, nigdy nie twierdziłem, że każdy policjant w US to anioł – ale też nie znoszę, gdy się robi nagonkę na człowieka bez dokładnego rozeznania rzeczy.
  Obecnie wszystkie dane dotyczące całej sprawy w Ferguson są ogólnie dostępne. Z tych danych można wywnioskować (oczywiście, jeżeli się ma dobrą wolę), że sąd postąpił właściwie.
  I nie ważne ile luda będzie podnosić wrzask – prawda jest tylko jedna.
  Wielu ludzi w US nie lubi policji, wielu natomiast ubolewa, że jest jej za mało. Szczgólnie po kryzysach ekonomicznych, kiedy redukuje się zatrudnienie w sektorach publicznych narasta przestępczość.
  W niedalekim ode mnie mieście Stockton, przez ostatnie dwa lata nie było dnia aby ktoś kogoś nie zamordował. Niestety prym w tym wiedli przedstawiciele niebiałej rasy. Ludzie do tej pory wołają o zwiększenie populacji policji.
  Niestety brak funduszy, bo pierwsze są wydatki na bliskowschodnie wojenki.

  Kiedyś w Michigan wpadnięto na pomysł aby w Detroit oddać pełnię władzy Murzynom – jaki tego rezultat to cały świat wie, tylko że nie chce o tym mówić.

 39. Centuria said

  Re 35:

  Wiele innych zrodel podalo, ze wg swiadkow, Brown opuscil rece i skierowal sie na policjanta. Wczesniej tego samego policjanta uderzyl. O sprawie zadecydowalo 12 jurorow, wiec chyba cos w tym musialo byc, ze nie znalezli dowodow przeciwko policjantowi.

  Czytac nalezy ze zrozumieniem. Z zabawki usunieto pomaranczowe oznakowanie, wiec komus zalezalo, aby zastraszac ta zabawka. Moze tatus uzywal do napadow rabunkowych? Kto wie?

  Dzieciak taki niewinny nie byl, skoro straszyl ludzi. Czy ktos jeszcze pamieta dwoch 10-latkow w Anglii, ktorzy porwali i zabili z premedytacja 2-latka. Mary Bell miala 11 lat, kiedy zabila dwoch malych chlopcow. Golden (11) i Johnson (13) zabili z zimna krwia 4 uczniow i nauczyciela w `1998 roku. Jordan Brown mial 11 lat, gdy zabil narzeczona swojego ojca. Takich przypadkow jest wiecej. Wszystko to dzieciaki. Tyle, ze nie takie niewinne, jakby wiek wskazywal.

  Tak, tak cale spoleczenstwo wychowuje. Na pewno zgodzilaby sie z tym Clintonowa, ktora kiedys napisala ksiazke na ten temat „It Takes a Village”. I po co ta marksistowska demagogia? No, a Stalin to byl super, bo z dziecmi sie tylko fotografowal.

  Programow socjalnych – zwlaszcza dla mniejszosci – a Stanach jest za duzo. Murzyni maja oplacane studia, pierwszenstwo w przyjeciu do pracy, welfare, foodstamps, itd, itd.

  A kolezanka pielegniarka to na pewno ekspert w sprawie psychologicznych reakcji w sytuacji zagrozenia. O i oczywiscie od rasizmu. I na pewno nalezy do „znafcuf” USA.

 40. Filo said

  38
  Miet
  Chodzi o tzw. principia.
  Amerykanie pozbyli sie Indian, przesladuja Latynosow, ktorym ukradli pol Meksyku, a teraz wyglada na to, ze im przeszkadzaja murzyni.
  Nie jest zadna tajemnica, ze USA jest w wielkim kryzysie. I nie jest to wina WYLACZNIE murzynow.
  Grabiezcza polityka USA zniszczyla wiele narodow. Ponad milion dzieci zamordowanych w Iraku w czasie oslawionych sankcji i potem bombardowan od 2003 az do teraz zdaniem niektorych politykierow powinno przejsc bez echa, bo dzieci nie maja zadnych praw do zycia. Zdaniem niektorych, do zycia maja oprawo tylko dzieci w lonie matki. A po urodzeniu to juz „bad luck”.
  Ja konsekwentnie utrzymuje, ze dzieci sa takie, jak je spoleczenstwo traktuje. Mnie kolor skory nie interesuje. Male Japonczyki sa ‚cute’.
  To tyle o grzechu zabijania.
  Kazdy kryzys ekonomiczny przynosi wzrost przestepczosci i malo ktory kraj jest na to przygotowany. USA jako wiodaca podobno demokracja oblewa jeden test rownych praw za drugim.
  Nie musze panu przypominac jak wygladaja wybory w USA i nie musze panu opowiadac o radosnej dzialalnosci Clintonow, Bushow, skandalu w Oklahoma CIty i pare innych prowokacji organizowanych przez FBI i policje.
  Pan napewno zna temat lepiej.
  Od lat narasta niezadowolenie z powodu przestepstw popelnianych przez organy zarzadzania, terroryzowanie ludzi na lotniskach, afera z Guantanamo, Sandy Hook, podejrzanych katastrof samolotowych, promowanie idiotek typu Sarah Palin czy Hillary Clinton.
  Za przestepstwa ewidentnie popelnione przez przedstawicieli wladz – nikt nie ponosi odpowiedzialnosci.
  W tym kontekscie wymaganie od dzieci, zeby byly lepsze od doroslych jest troche na wyrost.

  Detroit:
  Detroit wykonczyly biale banki i wsciekly kapitalizm.
  Mnie zastanawia tylko: na jakiej zasadzie, skoro biali masters puscili kwitnace niegdys miasto z torbami i nie sa w stanie tego miasta ozywic – ‚oddano’ miasto (ochlap) …. murzynom, mianowicie, zeby co?? Udowodnic, ze czarni musza byc madrzejsi od bialych?
  Detroit nie uratuje nawet najmadrzejszy z bialych. Einsteiny ekonomii nie beda wiedziec od czego zaczac ratowanie Detroit. A nastepne miasta sa juz w kolejce.

  Jak sie rozpadal Zwiazek Sowiecki to kraj byl jednym wielkim centrum przestepstw.
  Bylo strasznie. Biznesy placily ‚kryszowe’ (dachowe) roznym mafiom, zeby ich nie spalili a wlascicieli nie ubili.
  Nie wiem do konca czym sie rozni obecny system USA od rozpadajacych Sowietow ale nawet w okresie Wielkiej Prohibicji Amerykanie bardzo cierpieli z powodu przestepstw.
  Wydaje mi sie wprost nieprawdopodobne, zeby za obecna sytuacje w kraju obarczac odpowiedzialnoscia nieletnich obywateli USA.
  I nie jest to demagogia. USA dogania kraje trzeciego swiata.
  Moze jeszcze panu przypomne wyrok w sprawie Zimmermana.

  Mam pytanie: Dlaczego mnie sie oskarza o demagogie(?) skoro madrzejsi ode mnie w temacie maja wiekszy autorytet do wyrazania swojej opinii i robia to na podstawie naukowych obserwacji:

  http://www.globalresearch.ca/the-world-must-judge-americas-human-rights-abuses/5410877

  Wiekszosc informacji o USA ukazuje sie w amerykanskich mediach.

  Ryba sie psuje od glowy (bialej?) Ktos pojdzie za to siedziec?
  http://whatreallyhappened.com/node/365664

  USA – kraj rzadzony przez idiotow:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/usa-kraj-rzadzony-idiotow-2014-11

  Militaryzacja policji:
  http://truthandshadows.wordpress.com/2014/08/20/ferguson-and-911-part-of-same-plan/#more-2165

  I rest my case.

 41. Marucha said

  Re 35:
  Pan często mi wkłada w usta wypowiedzi, jakich nie zrobiłem.
  Czego Marucha nie chce przyjac do wiadomosci to fakt, ze policja w Ameryce strzela zeby ZABIC! (shoot to kill principle)

  Nigdy i nigdzie nie pisałem czegoś, co by Pana uprawniało do powyższego twierdzenia.

  tylko skonczony debil – policjant nie odrozni prawdziwej broni od atrapy

  Szczególnie, gdy siedzi przy laptopie, a nie znajduje się na miejscu i ułamki sekund mogą zadecydować.

  Co chce powiedziec, ze za wychowanie dzieci odpowiada CALE spoleczenstwo

  Tak już było – w Związku Sowieckim.

  Cała reszta Pana wpisu nie jest na temat – a tematem jest konkretny przypadek, o którym za mało wiemy, żeby z góry kamienować policjanta, powołując się na inne przypadki, w których policja istotnie nadużyła uprawnień.

  Re 36:
  „Protesty” czarnej ludności nie są, moim zdaniem, żadnym miarodajnym wskaźnikiem stanu sądownictwa. Każdy wyrok na ich niekorzyść jest pretekstem do burd, rozruchów i zamieszek, w których cierpią zupełnie niewinni ludzie.

 42. Marucha said

  RE 40:
  Pan znowu dużo i zupełnie nie na temat.
  Cierpliwie powtórzę, co jest tematem: nagonka na konkretnego policjanta. Nagonka nie oparta na znajomości faktów w tym konkretnym przypadku.
  I kto to mówił, że stan państwa USA to wina wyłącznie Murzynów? Albo nieletnich?

 43. Filo said

  42
  Marucha
  Gajowy nie musi mnie przepraszac, ale na drugi raz niech nie wyzywa jak mu brak argumentow.
  I niech sobie poczyta Grand Jury transcript: ( jak ma ochote; przymusu nie ma). Naturalnie ze sprawa nie jest zakonczona i beda dalsze dochodzenia.

  http://online.wsj.com/articles/ferguson-grand-jury-transcripts-show-widely-varying-witness-testimony-1416948406?mod=WSJ_hpp_sections_news

  Kto wyzwał Pana Filo? I w jaki sposób???
  Admin

 44. NICK said

  Osobiście uważam, że posiadamy zbyt mało danych w tej konkretnej sprawie. Poczekajmy na więcej.
  Mniej interpretujmy.
  Są nie mniej ważne sprawy bieżące… .
  P. Filo, czy po G-20 były jeszcze jakieś ważniejsze komentarze na temat Rosji, znaczy w Australii bo, chyba tam Pan teraz mieszka?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: