Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (22 – …
  NyndrO o Wolne tematy (22 – …
  Marucha o Wolne tematy (22 – …
  . o „Anioł Śmierci” z…
  Bili de kid o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  Olo o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  Janusz o Bezwyjątkowy stan wyjątkowy
  . o Bp A. Schneider: wielu biskupó…
  Piotr B. o Bp A. Schneider: wielu biskupó…
  bryś o Wolne tematy (22 – …
  Yagiel o Wolne tematy (22 – …
  bryś o Wolne tematy (22 – …
  bryś o Wolne tematy (22 – …
  Yagiel o Wolne tematy (22 – …
  NyndrO o Wolne tematy (22 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 510 obserwujących.

Papież Jan Paweł II – pochodzenie

Posted by Marucha w dniu 2014-11-27 (Czwartek)

Najczęściej o Janie Pawle drugim słyszymy takie oto zdanie: wielki Polak, największy Polak, papież Polak, nasz Polski papież.

Zdarzają się też takie słowa: „Wojtyła wielkim Polakiem był, bo był wielkim Polakiem albo Jan Paweł drugi — Karol Wojtyła, to wielki Polak, co do tego stwierdzenia nie ma wątpliwości” i cała masa podobnych stwierdzeń…

Dlaczego o tym mówię… Wszystkie odłamy judaizmu zgadzają się, że osoba, której matka jest Żydówką — jest Żydem, a dzieci każdej kobiety, która jest Żydówką — są Żydami. „Zasada matrylinearności” jest niepodważalnym kryterium i nie zmienia go ani fakt wychowania się w innej kulturze, ani związek z inną religią.

Emilia Katz, córka Anny Scholz (wymiennie Szolc) i Feliksa Katz pochodzili z Białej, obecnie części Bielska-Białej, skąd przenieśli się do Krakowa. Emilia Katz wyszła za mąż za seniora Karola Wojtyłę w Krakowie. Mieli troje dzieci: Edmunda, Olgę i Karola Józefa, późniejszego papieża.

Nazwisko Scholz, to po angielsku Schulze, co jest popularnym nazwiskiem wśród Żydów. Wszystkie te nazwiska i ich odpowiedniki znajdują się na cmentarzu żydowskim w Bielsku-Bialej skąd pochodzi babka Karola Wojtyły, Anna Maria Scholz. Jej córka Emilia pochodziła z żydowskiej społeczności i wyszła za mąż za katolika.

Na zdjęciu w tle widzimy Emilię Wojtyłę Katz wraz z mężem i synem, przyszłym papieżem Janem Pawłem drugim. Matka papieża prezentuje typową urodę chazarskich ludów semickich wraz z jej wszystkimi cechami.

Teraz nasuwa się kilka pytań pierwsze z nich o pochodzenie Karola Józefa Wojtyły Katz, skoro jego babcia była Żydówką, to tak samo jej córka musiała nią być, jaki każde jej potomstwo. Dlaczego nigdzie nie mówi się, że Karol Wojtyła jest Polakiem pochodzenia żydowskiego albo w połowie Polakiem i w połowie Żydem. Może oba stwierdzenia są nieprawdziwe, a Karol Józef Wojtyła Katz, to polski Żyd.

Tekst ma cel jedynie edukacyjny.

Karol_Wojtyla_genealogia

Kliknij, aby powiększyć

http://second.life.neon24.pl

Zdaniem admina pochodzenie Jana Pawła II nie jest wciąż bezdyskusyjnie udowodnione, acz uprawdopodobnione, także z powodu jego niezwykłego filosemityzmu.
Admin

Komentarzy 210 to “Papież Jan Paweł II – pochodzenie”

 1. lopek said

  Logika nigdy nikogo nie wyprowadzi w pole – więc skoro une opanowały białego człowieka bez reszty ( a opanowały) to opanowały go włącznie z Watykanem. Dlatego ja nie mam wątpliwości co do głównej tezy artykułu.

 2. vigil said

  „Matka papieża prezentuje typową urodę chazarskich ludów semickich wraz z jej wszystkimi cechami.”

  Czyzby?
  A jakie to sa naukowe wywody ze w Chazarach jest jakas krew semicka?
  Nawet tu na forum Maruchy bylo to juz mlekowane ze Chazary sa ludem Turko-Mongolskim i ani 1/100 w nich semityzmu nie ma. Artykul moze i wzglednie jest na tropie ze matka byla Rzydowka wiec on jest/byl Rzydem, co oznacza ze Chazary sie przeflancowali na Rzydow w Kaganacie i udaja Semitow. Czas aby ten autor to wiedzial i pan Marucha dal odpowiedni komentarz przy takim kleksie historiograficznym Pozdrawiam,

  To istotnie lapsus autora – admin

 3. Condreau said

  Swoją drogą na jakiej podstawie podejrzewa Pan Gajowy i inni JP 2 o żydowskie pochodzenie (w pierwszej kolejności):
  Czy chodziło tu o jego serdeczny stosunek do żydów?
  Czy etniczne pochodzenie?

  W moim przypadku, to 1 rzuciło podejrzenie.

  Wciąż nie jestem pewny, ale chyba obydwa punkty są mniej więcej dla mnie tak samo istotne. – admin

 4. pawel said

  Wszystkie odłamy judaizmu zgadzają się, że osoba, której matka jest Żydówką — jest Żydem, a dzieci każdej kobiety, która jest Żydówką — są Żydami – a nie pół-żydami?

  Wszystkie odłamy judaizmu zgadzają się – to miłe, ale dlaczego my też się mamy z tym zgadzać??? Przecież w ten sposób rozumowania wkrótce będą sami żydzi.

 5. Marucha said

  Re 4:
  Panie Pawle, nasza zgoda, czy niezgoda na żydowskie poglądy jest bez znaczenia.
  Ważne, za kogo się uważa sam zainteresowany.

  Praktyka wydaje się wykazywać, że dzieci matki Żydówki z reguły uważają się za Żydów, choć niekoniecznie to publicznie manifestują.

 6. Filo said

  Ja mysle, ze gdyby Karol Wojtyla nie mial odpowiedniego pochodzenia – nigdy nie zostalby papiezem.
  Wtedy akurat byly powody, ze niby Polak, co kocha polski narod i wiedzie ten dumny, bogobojny narod do walki z komuna. Hucpe mial Wojtyla ogromna.
  I ogromnie podejrzana, ktora wychodzila poza ramy zasad Kosciola Katolickiego.
  We Wloszech Polakom bardzo podskoczyly ‚notowania’ i w roznych krajach identyfikowano papieza z Polska i Polakami. Teraz wydaje mi sie, ze to tez bylo celowe.
  A ten papiez nie byl z Krakowa tylko z Wadowic.

 7. pawel said

  ad 5.

  Chyba że nam je narzucają?

  Ważne, za kogo się uważa sam zainteresowany – zawsze może się nawrócić.

  Było już parę trafnych sformułowań kim naprawdę (jeżeli chodzi o genotyp) jest współczesny żyd, tu w gajówce. Muszę poszukać. Takie ciągłe przypisywanie nadludzkich wręcz zdolności i sprytu jakiejś rasie (rozumianej jako wspólnocie o podobnej haplogrupie) jest właśnie rasizmem. A to może prowadzić do zaciemnień i do emocjonalnego podejścia do tematu. I do szukania wszędzie owego mitycznego chyba trochę żyda. Który jest jakby trochę też tworzony przez media. Każdy znany i pokazywany człowiek ma być żydem. Aktor, bokser, polityk, pisarz. Może oni dają to sobie wmówić – właśnie na takiej zasadzie – nasza zgoda, czy niezgoda na żydowskie poglądy jest bez znaczenia.

 8. pawel said

  cd 7.

  Z grubsza chodzi mi o to: mam w rodzinie rodowitych Warszawiaków, Polaków, przesiedleńców z Ukrainy, Litwy, Ukraińców, azjatycką domieszkę, i żydowską też. Paru Żydów znałem i znam i równanie Żyd – samo Zło, jest raczej nie do końca prawdziwe. Tylko prawda jest ciekawa, więc nie ulegajmy żydowskiej propagandzie, że to oni decydują kto jest kim. Tylko prawda jest ciekawa.

  A co do rasizmu, to rasistą oczywiście jestem. Chociaż raczej bez dyskryminacji. Po prostu każdy ma inne predyspozycje.

 9. Dość said

  I dlatego tak wielu katholików łazi wciąż na Katzu i bredzą, że to ich tatuś święty. Watykan, niestety, zlazł na psy i dla tego Boga chowam w sercu a na żydomasoński Wytykan wypinam dupę.

 10. Siekiera_Motyka said

  „18 stycznia Jan Paweł II przyjął w Watykanie około 160 rabinów z całego świata. Przybyli by celebrować zmianę jakiej dokonał II SW w naukach katolickich odnośnie judaizmu, i złożyć oficjalny hołd temu papieżowi za udzielone przez niego wsparcie Żydów i judaizmu.”
  A jakie zmiany dokonali Żydzi w odniesieniu do gojów ????? Ahhh, zmiany nie są potrzebne !! Zapomniałem swoje miejsce w Świecie. 🙂

  Ten artykuł jest tylko w CACHE Googla,
  „http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:hxgdmrotOPgJ:gazetawarszawska.eu/2013/03/11/jan-pawel-ii-poblogoslawiony-przez-rabinow/+&cd=1&hl=en&ct=clnk&client=firefox-a”

  „18 stycznia Jan Paweł II przyjął w Watykanie około 160 rabinów z całego świata. Przybyli by celebrować zmianę jakiej dokonał II SW w naukach katolickich odnośnie judaizmu, i złożyć oficjalny hołd temu papieżowi za udzielone przez niego wsparcie Żydów i judaizmu. Punktem kulminacyjnym spotkania było dokonanie przez trzech rabinów specjalnego rytuału błogosławieństwa papieża.Informacje o tym wydarzeniu pochodzą z wiadomości na witrynach CatholicaNet (18.01.2005) i National Catholic Reporter (20.01.2005, Słowo z Rzymu).Oceniając znaczenie spotkania, rabin Jack Bemporad, dyrektor Centrum Zrozumienia Międzywyznaniowego (CIU) zadeklarował: “Po raz pierwszy w historii, rabini ze wszystkich odłamów judaizmu spotkali się w Rzymie by podziękować papieżowi. Wśród ważnych rabinów obecni byli prezydent kolegium rabinicznego w Nowym Jorku, były główny rabin Europy i Francji, główny rabin Jerozolimy i główny rabin Rzymu.Bemporad podkreślił zmianę stanowiska po soborze, mówiąc: “W dziejach świata, ostatnie 40 lat będą uważane za najbardziej rewolucyjne i najbardziej istotne w relacjach żydowsko-chrześcijańskich.Przywołując niektóre z głównych punktów, zauważył, że Jan Paweł II był pierwszym papieżem w historii który odwiedził synagogę; ten papież ustanowił również stosunki dyplomatyczne z Izraelem, i prosił o przebaczenie Kościołowi za zwalczanie judaizmu (CatolicNet).

  Podczas wizyty w Izraelu JP II promował spotkanie z jerozolimskimi rabinami.

  Inside the Vatican, luty 2003

  Była to największa audiencja papieska dla grupy Żydów. Zwykle kiedy Światowy Kongres Żydów czy Liga Przeciwko Zniesławieniu odwiedzają Jana Pawła II, delegacja składa się z nie więcej niż 15-20 osób.
  Rabin Joseph Ehrenkranz z Connecticut powiedział, że podczas gdy pewni katolicy “nie wiedzą” o rewolucji, która miała miejsce od II SW, wielu Żydów “nie wierzyło”. W tym przypadku, powiedział Ehrenkranz, audiencja z 18 stycznia była okazją dla żydowskich liderów by publiczne uznali, że transformacja była prawdziwa.
  Rabin Gary Krupp, który zainicjował plan sprowadzenia do Watykanu 160 rabinów, pochwalił JP II w uroczystym przemówieniu: “Ty przy każdej okazji broniłeś naród żydowski, jako ksiądz w Polsce I podczas twojego pontyfikatu”. Przywołał wizytę JP II do rzymskiej synagogi w roku 1986, pierwszą przez papieża od czasów początku Kościoła, i jego wizytę w 200 roku do Izraela.

  Enigmatycznie Krupp także dodał, że JP II uosabia “duch Aarona, arcykapłana w starożytnym Izraelu”.

  Po przemówieniu, trzej rabini pobłogosławili papieża po hebrajsku i po angielsku. Jedna część tej ceremonii była otwarta dla prasy, druga zamknięta. O tej części nie było żadnych raportów (National Catholic Reporter).

  Dlaczego tym rabinom pozwolono na tak spektakularne zgromadzenie w Watykanie? Oficjalne wyjaśnienie jest takie, że celebrowało ono 40 rocznicę przyjęcia soborowej deklaracji Nostra aetate, która przyjęła progresywistyczne podejście do żydów i muzułmanów.

  Nie wierzę w to, iż taki był prawdziwy tego powód. Po pierwsze, 40 rocznica Nostra aetate będzie dopiero 24 października 2005 roku, zbyt daleko do tej daty by organizować specjalne święto w styczniu. Po drugie, ponieważ tydzień styczeń 16-22, kiedy miała miejsce audiencja, był tygodniem poświęconym stosunkom katolicko-żydowskim. Wydaje mi się, że prawdziwy powód leży w tle tego faktu. Postaram się to wyjaśnić.

  20 stycznia 1842 roku, Alfons Ratisbone, młody francuski Żyd z ważnej rodziny bankierskiej w Strasburgu i bliski krewny Rotszyldów, doznał objawienia Matki Bożej i natychmiast przeszedł z judaizmu na katolicyzm. Jego konwersja, która miała miejsce w Rzymie, przedstawiała spektakularne zwycięstwo Matko Bożej nad judaizmem, wywołała ogromne reperkusje we Włoszech, Francji i w całym katolickim świecie. Przy tej okazji ustanowiono Nabożeństwo do Matki Bożej Cudownego Medalika,miraculous medal a Bazylika Sant Andrea delle Fratte, miejsce cudu, stała się ośrodkiem specjalnych modłów o nawrócenie żydów [więcej tutaj http://lefleurdelystoo.blogspot.se/2012/01/miraculous-conversion-of-alphonse.html

  Alfons Ratisbone i jego brat Teodor, także konwertyta, zostali księżmi i założyli nową instytucję religijną Zgromadzenie Matki Bożej Syjonu, poświęconą konwersji żydów z ich perfidnej religii na katolicyzm.

  Pięćdziesiąt lat później, 17 stycznia 1892 roku, Kapituła Watykańska przyznała specjalny kult obrazowi Matki Bożej Madonna del Miracolo (Matka Boża Cudowna), którą ukoronowano na królową.

  Ten akt watykański był aprobatą wzrastającej popularności nabożeństwa do Matki Bożej Cudownego Medalika, pośredniego uznania upamiętnienia konwersji Alfonsa Rtisbone, i błogosławieństwo ogólnemu dążeniu do nawracania żydów. Od tego czasu co roku tydzień stycznia w którym mieściły się te dwie daty – 17 i 20 poświęcano upamiętnieniu tych wydarzeń.
  jpii2

  Rok 2003 – rabin Mervin Hier wręcza JP II żydowską nagrodę Centrum Szymona Wizentala
  The Catholic World Report, styczeń 2004

  Zgodnie z oczekiwaniami, po II SW progresywistyczne Stolice Apostolskie Pawła VI i Jana Pawła II zamroziły te święta. Ale nie tylko to. Kiedy odwiedziłem Rzym w styczniu 1993 roku, widziałem, że ten tydzień poświęcono czemuś wręcz przeciwnemu. To znaczy nie wspominano już o konwersji żydów, i wszystko zorganizowano by celebrować międzywyznaniowy dialog katolicko-żydowski. W tym celu w całym Rzymie odbywały się imprezy ekumeniczne. Te upamiętnienia międzywyznaniowe odbywają się do chwili obecnej.

  Dlatego audiencja zorganizowana dla tak licznego zgromadzenia 18 stycznia 2005 roku stanowiła część tygodnia dialogu katolicko-żydowskiego.

  Zastanawiam się czy w tym styczniowym dniu ubiegłego roku nie zrobiliśmy następnego kroku na drodze do zniszczenia tradycyjnego katolickiego stanowiska. To znaczy była to okazja by Żydzi otwarcie stwierdzili, że judaizm jest prawdziwą religią, niewymagającą żadnej konwersji do Kosciola Katolickiego . Judaizm będzie tak prawdziwy, że 160 rabinów przybyło do Rzymu by to ogłosić i pobłogosławić głowę Kosciola Katolickiego swoimi złowieszczymi rytuałami.

  W praktyce rabini udaliby się do Watykanu by pomścić nawrócenie Ratisbonne’a, zaprzeczyć temu, że coś takiego potrzebował, i pokazać objawienie Matki Bożej jako coś nieistotnego i głupawego. Według mnie, cały ten epizod pokazał wielką symboliczną zniewagę Świętej Matki Kościoła zmiękczaną przez obecnego papieża [JP II].
  Nawrócenie Ratisbonne’a miało miejsce 163 lata temu. Czy liczba rabinów, którzy odwiedzili Watykan, około 160, miała oznaczać liczbę lat, jakie upłynęły od tego czasu? Nie mam żadnych szczegółów by wyciągać w tej kwestii jakieś poważne wnioski.”

  „http://gazetawarszawska.com/historia/408-czterej-panowie-jp-jan-pawel-ii”

 11. Krzysztof P said

  Bez roztrząsania i zaglądania pod sutannę dodam tylko, Lolek taką a nie inną role pełnił.
  Poczatkowo bardzo pozytywną dla Chrzreścijan i dla Polski . Wzrost Kultu Maryjnego na Swiecie ! Automatyczne podniesienie się Polaków z kolan. Wzrost znaczenia naszej ” nacji” na arenie Światowej, zmiany duchowe, wybuch powołań w Polsce.

  Wszystko ( wg. mnie) drastycznie się z m i n i ł o po postrzeleniu Papy Wojtyla na placu Św. Piotra 13 V 1980 roku.
  Ocalony Papież już został ostrzeżony, utemperowany, to już nie był ON.
  Tak więc …” po owocach OCH poznacie ” napisane jest, – a CO przynióśł ów bardzo dluuugi pontyfikat, to dopiero teraz WIDZIMY?
  Czy także odnieśliście takie wrażenie?

 12. pawel said

  cd. 8
  I jeszcze podobnie jest teraz z Ukraińcami. Ciągle pisze się tylko o tych złych. I to kto pisze? I czemu ma to służyć? Rewizja historii i dociekanie prawdy. I owszem. Ale kto naprawdę tworzył i burzył na Polaków UPA? Ciągłe szczucie jednych na drugich. A tak naprawdę to kto Ukraińców i nie tylko ciągle ogłupia?

  Ukraińcy szukają czegoś co ich łączy, pomóżmy lepiej im coś znaleźć. Coś pozytywnego w ich historii musiało przecież być? I w nasze wspólnej też? A to że jest propaganda, niemieckie i inne media… Nie dajmy się zwariować.

 13. pawel said

  ad 12.
  Panie Krzysztofie – celebracje kajakowe mają długą historię.

 14. JO said

  Ciekawe co na To Drzewo Genealogiczne by powidzial dzis Wielmozny Pan Adam Pszczolkowski, ktory swego czasu mial na swojej prywatnej Stronie wywod Genealogiczny Jana Pawla II , ktorym sie tak ten Pan szczycil. Jakos Pan Przszczolkowski mial ten swoj wywod daleko mniejszy niz ten przedstwaiany.

  Panie Adamie, Apeluje do Pana o wlaczenie sie do dyskusji na tym Forum Pana Gajowgo, tak obrzydliwym dla Zwiazku Szlachty Polskiej.

  JO

 15. Boydar said

  @ Pan Paweł (7)

  „… Takie ciągłe przypisywanie nadludzkich wręcz zdolności i sprytu jakiejś rasie …”

  Nie „jakiejś” tylko bardzo konkretnej, Panie Pawle. To wypada wyjaśnić. Une nie są ani szczególnie zdolne ani sprytne, une są tylko pozbawione genetycznie własnego rozumu. Mają za to silnie rozbudowany instynkt grupowy. Jak mrówki albo inne insekty. To gniazdo i królowa zarządza każdym aspektem życia społeczności insektów, bez tego są „głupsi od najgłupszego goja”. Instynkt słuchania królowej (rabinów, kahhału) jest silniejszy nawet od instynktu samozachowawczego. Powyższe daje przewagę sytuacyjną i organizacyjną. Wie o tym każdy, kto próbował pozbyć się np. „prusaków” (sic!) lub „mrówek faraona” (sic! sic!). Pokonać toto w otwartej konfrontacji można wyłącznie braku ich kanałów komunikacji i sterowania. Zdarzyć się może taka okoliczność w sytuacji, do której nie są zupełnie przygotowani. Np. podczas rewolucji, którą nie oni zorganizowali. Jednakże rzadkość to niespotykana.
  Pod pojęciem rewolucji, rozumiem każdą nietypową sytuacje, niekoniecznie rozruchy uliczne czy inne typowe objawy. Przykładem może być ‚rewolucja informatyczna’ etc.

 16. Siekiera_Motyka said

  Ad. 13 – Panie Pawle – „Ukraińcy szukają czegoś co ich łączy, pomóżmy lepiej im coś znaleźć. ”

  „co ich łączy,” —> Bandera padnie odpowiedzą.

  Tu mamy problem z tym popieraniem. A reszta problemu wygląda tak

  I ten „problem” ma przewagę. Jeżeli usłyszę Ukraińca mówiącego coś negatywnego na temat Bandery, UPA, OUN to wiem ze jest z kim gadać. Inaczej dam sobie spokój, bo ta osoba jest w spokojnym transie „Demokratycznego Poroszenki”

  Zresztą, jak tu wspierać Ukraińców kiedy ludzie rodu Poroszenko, Timoszenko itd. stoją na czele. Tu nie ma jak wspierać Ukraińców bo do końca jako grupa nie wiesz kogo w końcu wspierasz.

  „https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2014/10/26/na-ukrainie-tak-czy-siak-wygraja-oligarchowie/”

  Lepiej pracować na swoim podwórku jak to Sachowie robią w Jakutii, bo tu problemów nie brakuje. Ale trzeba mówić to co ONI NIE MÓWIĄ. No i zapoznać się z wypowiedzą generała-pułkownika Jana Kazemirowicza, dokonana w Simferopolu. Jest ona od człowieka z samego środka burzy.

 17. JO said

  Zdaniem admina pochodzenie Jana Pawła II nie jest wciąż bezdyskusyjnie udowodnione, acz uprawdopodobnione, także z powodu jego niezwykłego filosemityzmu.
  Admin

  W Polskiej kulturze liczy sie Ojciec , wiec po Ojcy byl Polakiem.

  W kulturze zydowskiej liczy sie przede wszystkim pochodzenie matki a wiec byl Zydem

  Sumujac, byl mieszanego pochodzenia I widzielismy tego konsekwencje, ktore WYRYLY pietno na calym Pontyfikacie tego Mordercy Swietej Tradycji Kosciola Rzymsko-Katolickiego.

  Miliony z Nas Katolikow, oczuwaja po dzis konsekwencje tego pietna.

 18. Inkwizytor said

  Re 12

  Było, rzeź Humania, mordowanie Polaków w 1918 – 1919, ludobójstwo na Kresach. Biedne Ukry, ciągle ktoś im nie pozwalał budować samostijnej UPAiny

 19. marost said

  Tekst ma cel jedynie edukacyjny.

  No, wlasnie…edukacyjny. Czy to jest az tak wazne to jego pochodzenie? Czy pochodzenie bylo papiezem czy niejaki K.Wojtyla. Czy bedac papiezem umocnil Kosciol? czy raczej doprowadzil Go do stanu „tonacej barki, ktora zewszad nabiera wody” (kard Ratzinger). Od 1986 roku wiedzac (powolal do tego celu spec komisje) ze stary mszal jest wazny utrudnial zycie odwiecznego Kosciola katolickiego tozsamego z Kosciolem Chrystusowym…itd. Zalozmy, ze na dzien dzisiejszy VOM zyje nadal odwiecznym zyciem, ze slowa JPII „nic juz nie bedzie jak dawniej” nigdy nie znalazly pokrycia w rzeczywistosci, czy kwestia jego pochodzenia rowniez podnoszona bylaby z taka sama moca????

 20. slowianin said

  Jak napisałem że Chrystus był żydem ,bo z matki żydówki to Marucha mnie skrytykował…teraz ten artykuł wreszcie przyznaje mi racje…pozdrawiam

 21. pawel said

  ad 16.

  A czy przypadkiem u nas nie jest podobnie? Może w rzeczywistości mamy podobny problem?

  ad 18.

  To to ja wiem. I wszyscy wiedzą. I trylogie tez czytałem. 🙂 Nie chcę robić za adwokata diabła ale może naprawdę coś im przeszkadza? U Jasienicy spotkałem się z taką teorią, że zamiast Rzeczpospolitej Obojga Narodów – trzeba było w odpowiednim momencie dołączyć i trzeci. Przecież w czyim interesie mamy się wzajemnie ciągle mordować. Naprawdę uważa pan że nie ma normalnych Ukraińców? Niech Pan popatrzy kto naprawdę ginie u nich dziś na froncie.

 22. slowianin said

  Nie ma czegoś takiego jak polski żyd ( to propaganda semicka)-może być jedynie żyd w polsce

 23. Marucha said

  Re 7:
  Nikt nie przypisuje Żydom nadludzkich zdolności. Po prostu stwierdzamy fakt, że opanowali banki, gospodarkę, media, politykę, przemysł rozrywkowy itd. A także że trudno np. w TV znaleźć jakieś słowiańskie twarze. W tym nie ma nic „mitycznego”.

  Re 11:
  Też miałem takie wrażenie, ale już nie jestem pewny.

  Re 12:
  Ukraińcy szukają czegoś co ich łączy, pomóżmy lepiej im coś znaleźć. Coś pozytywnego w ich historii musiało przecież być? I w nasze wspólnej też? A to że jest propaganda, niemieckie i inne media… Nie dajmy się zwariować.

  Cała Polska, wszystkie partie, wszystkie media głównego ścieku pomagają Ukraińcom. My nie musimy. Niech sami wezmą się uczciwie za swoją historię i współczesność. My, póki co, musimy się przed nimi bronić.
  Co ich łączy? Kult zbrodniarza Bandery, którego w II RP niestety nie skazano na śmierć.
  A co było pozytywnego? Nie widzę na razie nic, oprócz pięknych dumek ukraińskich do śpiewania przy ognisku.
  Nie wiem zarazem o jakiej niemieckiej propagandzie Pan mówi. Wołyń to propaganda? Wejście dużej liczby banderowców do ukraińskiego parlamentu to też propaganda?

  Re 19:
  Oczywiście najistotniejsze jest to, czego JP II dokonał, jak papież. Tym niemniej dociekania tyczące jego pochodzenia rzucają pewne światło na taki, a nie inny stosunek do katolicyzmu i do judaizmu.

 24. Marucha said

  Re 20:
  Nie nadążam za Pana logiką.
  W jaki sposób z artykułu spekulującego o korzeniach Karola Wojtyły można wysnuć wniosek, że Chrystus był Żydem?

 25. Mowie to zawsze i powtorze przy tej okazji – „zydow” jako grupy etnicznej nigdy nie bylo i nie ma. Sprawa bylaby aktualna, gdyby na przyklad ew. „zyd” mogl sie wykazac pochodzeniem od KONKRETNEGO PLEMIENIA, chocby tego z wyliczonych w Biblii, albo w innych dokumentach, ale to jedno wlasnie jest niewykonalne, bo po tych plemionach nie ma juz dawno sladu i popiolu. Geny rozplynely sie w puli genetycznej swiata dokladnie po wszystkich istniejacych pulach genetycznych, i ciagle plyna dalej.
  Owszem – sentymenty, to co innego, one moga zyc i zazwyczaj zyja swoim dlugim zyciem, ale metryka to nie sentyment.
  Stwierdzenie „jestem zydem” nie zamyka dyskusji o pochodzeniu danej opsoby, ale OTWIERA te dyskusje.
  „…Matka papieża prezentuje typową urodę chazarskich ludów semickich wraz z jej wszystkimi cechami…” glupszego i mniej kompetentego stwierdzenia juz dawno nie spotkalem. Dzieki Gajowce za te rozrywke :))

  A co w tym głupiego? Niech i ja się pośmieję. – admin

 26. slowianin said

  odp.24……ano po tym samym torze – wszystko idzie po matce żydówce -Czuję że zalatuje hipokryzją

  Ja zaś czuję, że zalatuje głupotą. Chrystus był Synem Boga. – admin

 27. Boydar said

  @ (24)

  Bo tu nie chodzi o wnioski tylko o zaimplementowanie określonego hasła w świadomości wiejskich głupków. Samo hasło to za mało, musi być wypowiedziane w określonym „towarzystwie”; najlepiej innych, słusznych wniosków.
  Coś jak pierwszy występ Nikodema Dyzmy. Wystarczyło że miał frak jak inni.
  Oczywiście nie wykładam tego Panu Gajowemu, tak jedynie, dla porządku obrad.

 28. Boydar said

  Znam cztery oddzielne (nie rodzina, chłe, chłe, nie rodzina) osoby o nazwisku „Polak”. Wszystko gudły na pierwszy rzut oka, bez zaglądania głębiej. Pan Stanisław jest wyjątkiem, jak rozumiem.

 29. glupia jest ta „typowa uroda chazarskich ludów semickich” :)))

  Chazaria to nazwa w tlumaczeniu oznaczajaca dokladnie „Kosaria”, bo to byli pierwsi, ktorzy do koszenia zaczeli uzywac kos, czyli z grecka dlugich nozy, podczas, gdy cala reszta swiata lamala sobie grzbiet z sierpem w reku. Patent glosny stal sie na caly swiat, z czego slynela rowniez nasza Husaria! Byli w tym tak sprawni, ze wymyslili owe metalowe piora, ktore dawaly ten zlynny zlowrogi poswist wiatru w czasie jazdy, ale zeby to zrobic, to trzeba bylo nie lada mistrzow kowalstwa, i oni tam ich mieli, co potem stalo sie naszza specjalnoscia, bo przeciez przyszli i osiedlili sie w koncu u nas jako Kujawy.
  I zasluzona to slawa, ale ludy w tej „Kosarii” byly mieszanina etniczna tak bogata i wybuchowa (pamietajmy, ze panowal tam seks wyzwolony 🙂 jaka mozna dzis spotkac tylko na jakims tlocznym bazarze kosmopolitycznej metropolii.
  Szlak Jedwabny byl i jest do dzis takim bazarem Srodkowej Azji, wiec mowa o „semickich chazarach” jako o grupie etnicznej jest komiksem, ktory powinien byc sprzedawany za kase, bo taki humor za darmo to na prawde za duzo dobrego 🙂 Dzieki! :)))

 30. pawel said

  ad 23.

  Prawda panie Marucha. „Po prostu stwierdzamy fakt, że opanowali banki, gospodarkę, media, politykę, przemysł rozrywkowy itd.” -fakt. Co do mediów – TV wyrzucić na początek. I żyć wg. przykazań. Co do banków – wymyślić jakiś własny pieniądz by się zdało. I zakazać lichwy. Tylko co z politykami zrobić? Nawet jak zagłosujemy na swoich to i tak i wyjdzie po ichniemu.

  95 % dzienników lokalnych w Polsce jest z kapitałem Niemieckim. Pisma kolorowe też w jakiś sposób są opiniotwórcze, tworząc brak opinii na istotne tematy. Tak więc nasz obraz świata może być trochę spaczony. Czy UPA nie powstało przypadkiem jako wynik antagonizowania nas jeszcze przez zaborców? Wie pan gdzie uciekł Bandera i jego kumple po wojnie przecież. A tak liczbowo – ilu Polaków w Polsce wymordowali Ukraińcy a ilu Niemcy? Dlaczego mamy być w unii z Niemcami – to tacy nasi przyjaciele? a nie z innymi narodami bliższymi nam kulturowo i etnicznie?

  Wejście dużej liczby banderowców do ukraińskiego parlamentu to też propaganda? – A u nas kto zasiada w sejmie? Też nie Polski i Polaków przyjaciele przecież. W Polsce co prawda nie ma oficjalnej wojny ale co się stało z naszym przemysłem, własnością, o ile się zmniejszyła ilość Polaków w Polsce? Zmierzam do tego, że ktoś gra na osłabienie i wyniszczenie naszych narodów. Stara zasada dziel i rządź. I u nas i u niech są szkodniki, i czy bazują na takich czy innych lękach wyniki są takie same. A zresztą to że są ci banderowcy w sejmie ichnim wcale nie świadczy że ktoś na nich głosował.

  Wołyń to zbrodnia, tak samo jak Human i pacyfikacja powstania Warszawskiego. Polacy też święci nie są. Są materiały jak się Panowie ze swoimi poddanymi potrafili obchodzić. Przecież powstania kozackie były na Ukrainie? Nazwie Pan kozaków Polakami?

 31. slowianin said

  ond,26 cytat Ja zaś czuję, że zalatuje głupotą. Chrystus był Synem Boga. – admin
  odp….. ale urodziła jego – kto??

 32. NICK said

  P. Słowianinie, Pan nie zrozumiał… .

 33. slowianin said

  odp 24. Życie Jezusa w świetle Biblii[edytuj kod]

  Zobacz też kategorię: Wydarzenia opisane w Ewangeliach.

  Osobne artykuły: Genealogia Jezusa, Data narodzin Jezusa Chrystusa i Dziewictwo Marii z Nazaretu.

  Gerrit van Honthorst, Pokłon pasterzy, 1621
  Zgodnie z przekazem nowotestamentowym Jezus Chrystus urodził się w żydowskiej rodzinie, jako syn dziewicy Marii poślubionej Józefowi. Współcześnie narodziny Chrystusa datuje się na 8–4 rok p.n.e w okresie drugiej świątyni. Za czasów papieża Jana I (zm. 18 maja 526) zaczęto liczyć naszą erę od jego urodzenia, jednak według współczesnych nauk mnich, który dokonał rachuby lat, pomylił się o kilka lat.

  Miejsce narodzin według Ewangelii to Betlejem[7]. Zdaniem niektórych historyków – było to prawdopodobnie Nazaret[8][9][10]. Nadano mu imię Jezus. Józef był z zawodu cieślą budowlanym (tektonem)[11], a według Ewangelii Mateusza i Łukasza potomkiem króla Dawida (różnice w genealogii Jezusa, zachodzące między relacjami tych Ewangelistów, tłumaczy się hebrajskim prawem i zwyczajem lewiratu – 5 Księga Mojżeszowa/Powtórzonego Prawa 25, 5–6). Wedle Ewangelii Mateusza i Łukasza, jedynych pism w Nowym Testamencie, które zawierają informacje o poczęciu i narodzinach Jezusa, został on poczęty nie przez Józefa, lecz przez Ducha Świętego w łonie Marii (por. Łk 1,35 i Mt 1,18).

  Narodziny Jezusa według Gerarda Davida, ok. 1510-1515
  Ewangelia Łukasza i Mateusza zgodne są co do tego, że Jezus urodził się w wiosce Betlejem niedaleko Jerozolimy. Według Ewangelii Łukasza Józef wraz z małżonką Marią udali się na spis powszechny zarządzony przez cesarza rzymskiego Oktawiana Augusta, a gdy tam dotarli Maria urodziła Jezusa (por. Łk 2,1–7). Jak każde żydowskie dziecko płci męskiej, Jezus został obrzezany ósmego dnia po narodzeniu

 34. pawel said

  cd 30.
  Sąsiad mój, udzielał się bardzo w Samoobronie i teraz też jeździ na różne protesty – twierdzi że w powiatach niektórych Zachodniopomorskiego i Lubuskiego większość ziemi jest już przez słupy i spółki w rękach zagranicznych. Niemieckich głównie. A za dwa lata będą mogli nabywać jawnie i legalnie. A Polak kredytu preferyncyjnego nie dostanie, kapitału też mu nie dadzą zrobić i wypracować. Przeczyta pan o tym gdzieś albo obejrzy? To też działanie propagandowe przecież. I pokazuje z kim naprawdę mamy problem.

 35. marost said

  AD23
  dociekania tyczące jego pochodzenia rzucają pewne światło na taki, a nie inny stosunek do katolicyzmu i do judaizmu.
  Marucha said

  Nie zaprzeczam, choc Franciszek nie majacy pochodzenia zydowskiego (?????) nie postepuje w stosunku do Kosciola bardziej roztropnie niz jego poprzednik JPII. Wprost przeciwnie – w sposob jawny, w Domu sw Marty odbywaja sie party z rabinami – by przytoczyc tylko ten fakt. To jest jeszcze bardziej jawna manifestacja uczuc do judaizmu… Dziwne skojarzenie – papiez (ktorykolwiek) im dalej od zydow tym blizszy Kosciolowi?????

 36. marost said

  AD20

  Jak napisałem że Chrystus był żydem ,bo z matki żydówki to Marucha mnie skrytykował…

  To sa owoce SWII – pokolenie posoborowe nie rozumie co to znaczy ze Chrystus byl Bogiem i na sile szukaja w Nim przede wszystkim czlowieka by jako czlowiekowi oddawac mu czesc. Tu jak ulal widac to co glosil Pawel VI: „Modernistyczni humaniści, którzy odrzucacie nadzmysłowość (transcendencje) rzeczy wyższych, zdobądźcie się na to i uznajcie nasz nowy humanizm: my także, bardziej niż ktokolwiek inny, my mamy kult człowieka.”
  Kolejnym dowodem na to ze kosciolowi soborowemu blizszy jest Chrystus jako czlowiek niz jako Bog jest fakt ze w Wielki Piatek – dzien smierci Naszego Pana zakladaja do swoich celebracji NOM szaty czerwone – kolor meczenstwa (byl jednym ze Swietych meczennikow) a nie czarne – kolor smierci. Nie uznaja ze Chrystus umarl nie za wszystkich lecz dla wszystkich.
  Stad to ciagle czepianie sie „Jego pochodzenia” – Niebianskie im nie wystarcza…. maja wyprane mozgi!!!!!!!

 37. Marucha said

  Re 30:
  Z kapitałem „niemieckim”, chłe, chłe, chłe…
  Nie wiem, komu te „niemieckie” media wypaczają świat. Mnie nie, bo nie czytam ani nie patrzę,

  Dlaczego mamy być w unii z Niemcami – to tacy nasi przyjaciele? a nie z innymi narodami bliższymi nam kulturowo i etnicznie?
  Mnie się Pan pyta o unię z Niemcami??? Co to, może ja ją propaguję???
  Poza tym Ukraina, banderowska, nie jest nam bliska w żadnym wypadku.

  Polacy też święci nie są.
  W każdym razie nie mamy na sumieniu wymordowania w najokrutniejszy, bestialski sposób paruset tysięcy bezbronnych chłopów ukraińskich wraz z kobietami i dziećmi.

  Jak Pan chce tak łączyć i godzić dwa bratnie narody słowiańskie, to może Pan pojedzie na Ukrainę i zacznie agitacje? Może i Pan się załapie na jakiś order?
  Moim zdaniem Ukraina powinna w całości należeć do Rosji, bo tylko Rosja sobie z nią może poradzić.

 38. Marucha said

  Re 32:
  Pan Słowianin nadal nic nie rozumie. Albo jest jakimś rodzimowiercą, albo dzieckiem II Soboru.

  Re 35:
  Nie wiadomo, jak to jest z Franciszkiem…

  Re 36:
  Może nie owoce II Soboru… może po prostu rodzimowierstwa?

 39. pawel said

  ad 37.

  A skąd jak nie z mediów ma Pan obraz Ukrainy? Nawet jeśli nie bezpośrednio, to kształtują one nasze całe otoczenie. Ci Banderowcy na majdanie, żydzi w rządzie, swastyki na hełmach. Oczywiście to prawda, ale jaki promil ludności charakteryzuje? Tam mieszka i żyje ponad 40 milionów ludzi i na ile jest Banderowska, na tyle ile Polska Kaczyńska i Tuska.

  [No właśnie. Więcej argumentów nie trzeba. Sam Pan je dostarczył – admin]

  W każdym razie nie mamy na sumieniu wymordowania w najokrutniejszy, bestialski sposób paruset tysięcy bezbronnych chłopów ukraińskich wraz z kobietami i dziećmi. – kiedyś ludzi było mniej – a okrucieństwo ciężko mierzyć.

  [Pan sobie kpi? – admin]

  Agituję jak mogę.

  A Polska do kogo powinna wg. Pana należeć?

 40. akej said

  Pan wyraznie zdaje siezapominac o przyczynach mordow dokonanych na chopach ukrainskich. Przeciez to byla prowokacja zydowska! Moze Pan to przestudiuje sobie. Jesli chodzi o rzez humanska – to caryca Katarzyna sprowokowala ja aby pozniej dokonywac pacyfikacji.

 41. akej said

  @ 40
  Zapomnialem zaadresowac # Pawel (30)

 42. pawel said

  ad 39.
  Do czego zmierzam. Nie każdy żyd jest kanalią, nie każdy Ukrainiec chciałby Pana przerżnąć piła. A to że Wojtyła miał żydowskie korzenie nie musi go wcale determinować w sposób ostateczny. Nie piszmy żyd to kanalia, w rozumieniu każdy tej narodowości, tylko kanalia to kanalia, a jego pochodzenie i narodowość nie określa go ostatecznie. Przecież w czasie II Wojny nie wszyscy żydzi byli przeznaczeni do eksterminacji?

 43. akej said

  Chyba zbyt wiele uwagi poswiecamy pochodzeniu (tu nie mam watpliwosci!) JP2. Wystarczyc z nadwyzka powinno nam to, co robil gdy zasiadal na Stolicy Piotrowej. Tu juz nie powinno byc zadnych watpliwosci!

 44. pawel said

  ad 40.
  Właśnie! Dziękuję Panie Akej. Ulegamy w swej wiedzy wpływom powierzchownych sądów nie zgłębiając i nie dociekając dostatecznie. A tylko Prawda pozwoli nam zrozumienie naszej i innych historii i może czegoś się wreszcie nauczymy.

 45. Boydar said

  Tak sobie przymyśliwowywuję, że niektórych, to dopiero św. Piotr otrzeźwi, kiedy im drzwi pokaże.
  Być może jednak i to próżna nadzieja; podobne te dusze na dole wcale nie krzyczą, że chcą do Boga, tylko że tam gdzie są, jest za gorąco.

 46. marost said

  AD45
  Tak sobie przymyśliwowywuję, że niektórych, to dopiero św. Piotr otrzeźwi, kiedy im drzwi pokaże.

  Panie szanowny, z calym szacunkiem… ale mam taka mala uwage.
  Panskie wpisy niekiedy ciekawe, przykuwaja uwage ale wlasciwie po to, by odgadnac do kogo Pan sie zwraca lub do kogo swoja mysl adresuje lub (i) o kim Pan pisze.

  Niech powyzsze (jako ze jest „pod reka” – jest wiele innych…) posluzy za przyklad: kim sa ci „niektorzy”,????
  Bez tego, powyzsze zdanie niczego nowego nie wnosi… wiadomo ze sw.Piotr jednych wpuszcza a innym pokazuje drzwi, lub w bardziej dotkliwy sposob pokazuje droge????

 47. dziadeksley said

  Ja tam się na tym nie znam. Wiem tyle że, krew to jest do 2-3 pokolenia .Potem to są szczyny. Na zatracenie. Czyli do komina.

 48. Agaton said

  slowianin said
  2014-11-27 (czwartek) at 11:13:43

  //Jak napisałem że Chrystus był żydem ,bo z matki żydówki to Marucha mnie skrytykował//

  A czy słyszał Slowianin o tym, że Galilejczkom żydzi zakazali modlić się na głos [głośno]. Jak Slowianin myśli, dlaczego?

 49. NICK said

  (47)
  Drogi Dziadku a Pan to które pokolenie… . Chyba już nie pierwsze?
  Zapytuję poprzez to – o co się rozchodzi.

 50. birton said

  a otóż Chrystus Pan nasz, niech będzie pochwalone Jego Imię, nie był Żydem ale Aramejczykiem, który po aramejsku mówił ( vide Pasja Gibsona), przez Żydów choćby z powodu pochodzenia znienawidzonym

 51. parva said

  Jest udokumentowane i do do obejrzenia na YT dwa wystąpienia JP2 ,w którym nawołuje do NWO; jeden raz ,gdy przemawia na grobie Gandhiego ,drugi na Forum ONZ, Przy okazji podrzucę informację, że biskupem Krakowa został po chyba 3 latach” wadzenia” między Zenonem Kliszką ,członkiem KC PZPR,który go osobiście promował , a kar. Wyszyńskim. W tamtych latach nominacje kościelne wymagały aprobaty rządu.Kliszko też jest „najlepszego” pochodzenia z miasta Łodzi. Wojtyła miał „u siebie” paszport, a tym samym swobodę poruszania się po świecie,dzięki czemu możliwe były częste odwiedzanie i konferowanie z papieżem Pawłem 6. Wyszyński takich ułatwień nie posiadał ! Gazeta Warszawska jest żródłem wiedzy na temat Kościoła popartych zresztą fotkami . Strona prof,Dakowskiego w dziale „KościóŁ” może dostarczyć też wiele „ciekawostek”,choćby szokująca; o intronizacja Lucyfera na Watykanie,która opisana jest w książce”Dom smagany wiatrem”‚ .

 52. Krystyna said

  Emilia Wojtyła ur. w Białej, ale nie Białej koło Bielska jak błędnie początkowo sądzono,- ale z Białej na Ukrainie. Była wiec Rusinka czy Ukrainką lub zydówką / chazarką z dzisiejszej Ukrainy dawniej Biała rejon żółkiewski, obwód lwowski – a nie Polką. Dziadkowie papieża ponoć mieli pretesje do Felikasa za ten slub i nie akceptowali tego ałzeństwa – zewrwali z synem (Feliksem Kaczorowskim) – stąd przypuszczenie ze była z żydówką z terenu Ukrainy. Feliks Kaczurowski, syn Mikołaja Kaczurowskiego i Urszuli Malinowskiej, dziadek Papieża, ur. się w Michalowie koło Szczebrzeszyna.w 1849 r. Poślubił pochodzącą z Białej Marię Scholz, ale z Białej na Ukrainie (rejon żółkiewski, obwód lwowski). historyk religii prof. Dmytro Stepowyk opisuje że miał on zaszczyt czterokrotnie spotkać się z Papieżem i że osobiście słyszał od JPII: „Jestem powiązany z narodem ukraińskim”. Kaczurowskich. Z kolei ukraiński historyk z USA prof. Isydor Nahajewski pisze w jednej ze swych książek, że w czasie odwiedzin w Stanach Wojtyła, jeszcze nie będąc papieżem, gościł w Instytucieu Ukraińskiego na Uniwersytecie Harvarda. Miał wtedy powiedzieć, że jego matka była Rusinką i że zawdzięcza jej dobrą znajomość języka ukraińskiego.
  Wersja o rusińskim pochodzeniu matki Jana Pawła II zaczęła się rozpowszechniać w środowiskach lwowskich dysydentów zaraz po wyborze kardynała Karola Wojtyły na głowę Kościoła katolickiego. do dziś wersja o ukraińskimi pochodzeniu Papieża jest powszechnie przyjęta. Podczas przygotowań do czerwcowej wizyty parę razy ją odświeżono. W kwietniu w bardzo popularnym talk-show „Tabu” nadawanym w Telewizji 1+1 przypomniał ją historyk religii prof. Dmytro Stepowyk. Miał on zaszczyt czterokrotnie spotkać się z Papieżem. Twierdzi, że osobiście słyszał od Jana Pawła II następujące zdanie: „Jestem powiązany z narodem ukraińskim”. Ponadto profesor twierdzi, że matka Karola Wojtyły pochodziła ze słynnego ukraińskiego rodu Kaczurowskich. Z kolei ukraiński historyk z USA prof. Isydor Nahajewski pisze w jednej ze swych książek, że w czasie odwiedzin w Stanach Karol Wojtyła, jeszcze nie będąc papieżem, gościł w katedrze Instytutu Ukraińskiego na Uniwersytecie Harvarda. Miał wtedy powiedzieć, że jego matka była Rusinką i że zawdzięcza jej dobrą znajomość języka ukraińskiego. : Syn dobrze wiedział, gdzie się urodziła matka i kim była. Tylko że w tamtych czasach nie spodobałoby się to w kurii. Jego Mama była Ukrainką ze sławnego rusińskiego rodu Kaczurowskich. Potwierdził to Jan Paweł II podczas prywatnej audiencji ze wybitnym historykiem religii prof. Nahajło

 53. Krystyna said

  prof. Monika Płatek
  Powiedzmy to sobie uczciwie: Jan Paweł II jest tak samo polski jak i ukraiński. Jego matka była Ukrainką, także to nie jest papież polski – powiedziała prof. Monika Płatek w programie „Babilon” na antenie TVN24. Płatek kilkukrotnie powtórzyła, iż matka Jana Pawła II nie była Polką, lecz Ukrainką. Szkopuł w tym, że Emilia Kaczorowska urodziła się w Białej – małopolskiej części Bielska-Białej. Twierdzenie pani profesor o jej ukraińskich korzeniach, mogło być spowodowane faktem, iż rodzina matki przyszłego papieża wywodziła się ze wsi Michalów znajdującej się koło Szczebrzeszyna. A stamtąd bliżej do miejscowości Biała na Ukrainie (rejon żółkiewski, obwód lwowski).

  Feliks Kaczorowski, syn Mikołaja Kaczorowskiego i Urszuli Malinowskiej, późniejszy dziadek Papieża, urodził się w Michalowie koło Szczebrzeszyna 29 czerwca 1849 r. Po latach poślubił pochodzącą z Białej Marię Scholz. Ich córka Emilia (1884-1929) była matką Papieża. Ta informacja znajduje się także w kalendarium o zyciu Papieża – Polaka, opracowanym przez ks. Adama Bonickiego.

 54. JO said

  ad.51. Wojtyla wstydzils ie swojego pochodzenia, zatail go przez Polakami a Ukry ze wszystkich zrobia Ukraincow, jak to mawia Pan Romak. Natomiast Wojtyle taka wersja genealogii w swietle faktow zydowskiego pochodzenia byla b na reke…

 55. JO said

  ad.52. Niech Pani idzie z tad z rewelacjami modernisty Bonieckiego do Posoborowcow…

 56. Boydar said

  @ Pan Marost

  A cóż to w Panu Maroście odezwał się taki niepokój z rana ??? Niech się Pan uśmiechnie, polecam stary kawał …

  Do reprezentacji Polski trafił nowy Murzyn. Na pierwszej odprawie przed treningiem Paweł Janas narysował na tablicy wielki prostokąt i zaczął uderzać w niego piłką.
  – Piłka, rozumiesz? Bramka, tu, prostokąt. Bramka, piłka do bramki to dobrze, rozumiesz?
  Wstał nasz nowy Murzyn, lekko poszarzały i odzywa się do trenera Janasa:
  – Panie trenerze, ja od kilkunastu lat mieszkam w Polsce, mam tu żonę, dzieci, a studiowałem filologię polską i mówię w tym języku lepiej niż niejeden Polak!
  Paweł Janas patrzy na niego ze zdumieniem, patrzy, w końcu mówi:
  – Siadaj synu, ja do Rasiaka mówię.

 57. villa said

  In order to understand Karol
  Wojtyla, it is necessary to know
  who he truly is. Ethnically, he is
  half Polish and half Khazar. His
  father was Polish and his mother
  was Khazar (erroneously and
  deceitfully called “Jew”).

  The Jews know that Wojtyla
  is one of them. But how can
  reluctant Catholics be sure?
  Apart from the undeniable fact
  that Wojtyla has been abusing
  simple-mindedRomanCatholics
  for so many years, there should
  be one, fi nal line drawn between
  the true and the false Roman
  Catholic.
  Just as Moses drew a line in
  the sand to separate the faithful
  believers from the worshippers
  of the golden calf, it is time to
  draw the line between genuine,
  loyal Roman Catholics and
  those who have chosen to follow
  the Beast of the Apocalypse –
  the Precursor, as it were, of the
  Antichrist – “John Paul II”.

  We look to the offi cial Baptismal
  records
  concerning
  Karol Wojtyla for the answer. A bold
  book entitled HIS HOLINESS
  – John Paul II and the Hidden
  History of Our Time, penned
  by a “Jewish” journalist
  Carol Bernstein and an Italian
  journalist Marco Poletti gives
  us the necessary information
  regarding Wojtyla.
  The authors state the following
  intheirbook:“Thebirthregister
  in the sacristy of the church
  of
  Our
  Lady of
  Perpetual
  Help, directly across the street
  from the room in which Karol
  Wojtyla was born, records the
  event: ‘Natus – 18, V, 1920
  – Carolus Josephus Wojtyla,
  Catholic,
  male,
  legitimate
  child.
  Parents,
  Carolus

  father,
  military
  functionary;
  mother, Kaczorowska, Emilia,
  daughter of Feliks and Maria
  Szolc.’”(His Holiness, p. 18)

  Let us fi rst explode the lie that
  KarolWojtyla–by his own mouth
  –statedthathewas“Lithuanian”
  on his mother’s side. There is
  no such Lithuanian name as
  “Kaczarowska”
  nor
  “Szolc”.
  TheAnglicized pronunciation of
  these two family names would
  be, respectively, “Katz” and
  “Schultz.”

  We are further informed by the
  same authors, that “The family
  was of Lithuanian origin, but
  she had been born in 1884 in
  Silesia,
  a
  German-speaking
  province
  of
  the
  Austro-
  Hungarian Empire, just west of
  Galicia.” (His Holiness, p.18).
  The fact that Wojtyla’s mother’s
  parents lived in Lithuania does
  not mean that they were ethnic
  Lithuanians. We fi nd many
  leading Jewish Communist to
  have lived in Lithuania. This
  is not diffi cult to understand
  because Lithuanians, true to
  their faith, were tolerant of other
  religions.
  Itisverystrangethatthesurname
  of Karol Wojtyla’s mother was
  “Kaczarowska” (Katz) while her
  “parents” were Feliks and Maria
  Schultz.
  Conclusion:KarolWojtylaisnot
  half Lithuanian as he claimed.
  And, according to the Khazar
  matriarchal system, he is not
  even considered by the Khazars
  to be Polish. He is considered
  by them to be a Khazar (“Jew”).
  This is something anyone can
  readily verify by asking a Jewish
  friend. The “Jews” regard the
  mother as the source of ethnic
  origin and not the father, as in
  the patriarchal family system.
  Note well that the entire Old
  Testament and the New upholds
  the patriarchal system of society.

  THE SERAPH
  A periodical published by The Franciscans.

  http://friarsminor.webstarts.com/uploads/31-01_09-10a.pdf

  Jan Paweł II Karol „Lolek” Wojtyła – Schulz Katz Kaczorowski każdemu opowiadał bajeczkę jaką chciał usłyszeć.
  Tu opowiada że jego matka to Litwinka a on jest Litwinem po matce:)
  Tak jak Piłsudski JPI.

  John Paul II and the Hidden
  History of Our Time, “Jewish” journalist Carol Bernstein and an Italianjournalist Marco Poletti

  http://www.amazon.com/His-Holiness-Carl-Bernstein/dp/B000BTH5KS
  http://books.google.de/books/about/His_Holiness.html?id=FmfePFZ3MV8C&

 58. NICK said

  Pisałem jakiś czas temu, że „żydy”, wszelkiej maści, w tym „ukraińskie”, przejmą wszelką schedę, po „Największym z Rodu Słowian” jak pisze „ich Dziennik”.
  A będzie to kolejnym, WAŻNYM, argumentem w dalszym zniewalaniu polactfa. Powiedzą: patrzcie, to my daliśmy wam, waszego wspaniałego papieża.
  Polactfo, zakochane w Wojtyle, co oczywista, ostatecznie pochyli główki-makówki.

  Wiem, sam zwracałem uwagę aby nie epitetować Rodaków… .

  Przeciwnika należy zwalczać jego metodami. Trudno. Bóg wybaczy.
  Kto mieczem wojuje ten [TYLKO] od miecza ginie. Mieczem może być każdy inny środek. Nie tylko oręż.

 59. marost said

  AD56
  A cóż to w Panu Maroście odezwał się taki niepokój z rana ???

  Chyba nie wyrazilem sie jasno…. – trudno, jak sie ma 100 lat to nie trzeba zbyt wiele wymagac od mlodych…

 60. Boydar said

  @ Pan Birton (49)

  Nie wiem czy Pan wie, że były premier Polski, Donald Tusk, po niemiecku nawet się nie jąkał. A prezydent Komorowski to nawet kilkadziesiąt ustaw bezbłędnie podpisał. Tak że można wnioskować, że spik jednak nie przesądza. Jeśli Pan Jezus jako człowiek żył wśród rozumiejących aramejski, to po jakiemu miał do nich mówić, w suachili ? W owym czasie glosbe było słabo rozpowszechnione. A w ogóle, to Pasja Gibsona jest, jak wiadomo powszechnie, podstawowym źródłem wiedzy historycznej w dzisiejszym czasie. Teoretycznie, nieźle Pan kombinuje 🙂 ale myśmy to już tutaj przerabiali. Kilkadziesiąt razy.

  https://pl.glosbe.com/sw/pl/

 61. Krystyna said

  Z wypowiedzi prof. Monika Płatek = Cytat :”Powiedzmy to sobie uczciwie: Jan Paweł II jest tak samo polski jak i ukraiński. Jego matka była Ukrainką, także to nie jest papież polski – powiedziała prof. Monika Płatek w programie „Babilon” na antenie TVN24. Płatek kilkukrotnie powtórzyła, iż matka Jana Pawła II nie była Polką, lecz Ukrainką. Podobnie potwierdza tę hipoteże wypowiedz kuzyna papieża, arcybiskupa Miroslava Morusyna, który ma pracować w Watykanie, który twierdzi, że jest kuzynem papieża a matka papieża była ukrainką. – Także dziwny sentyment Karola Wojtyły do Ukrainy . Papież wielokrotnie odwiedzał w Polsce Ukraiński kościół greko-katolicki nawet przekazal Katedrę w Przemyślu Gereko-katoilikom, podobnie przekaz Ukraincom piekny zabytkowy katolicki Kościół św. Norberta w samym centrum Krakowa na ul Wiślnej przy Rynku Głównym/ Także w swoim czasie o ukraińskim pochodzeniu Papieża można było usłyszeć z wypowiedzi z ust prezydenta Kuczmy, który co prawda nieco ją zniekształcił, mówiąc w wywiadzie dla „Rossijskoj Gaziety”: – „Jan Paweł II to nie tylko głowa Kościoła… To jest naprawdę wielki działacz polityczny, który zdołał przełamać wiele dogmatów. Poza tym on przecież urodził się na Ukrainie!”.
  Historyk religii prof. Dmytro Stepowyk opisuje że miał on zaszczyt czterokrotnie spotkać się z Papieżem i że osobiście słyszał od JPII: „Jestem powiązany z narodem ukraińskim
  Z kolei ukraiński historyk z USA prof. Isydor Nahajewski pisze w jednej ze swych książek, że w czasie odwiedzin w Stanach Wojtyła, jeszcze nie będąc papieżem, gościł w Instytucieu Ukraińskiego na Uniwersytecie Harvarda. Miał wtedy powiedzieć, że jego matka była Rusinką i że zawdzięcza jej dobrą znajomość języka ukraińskiego. prof. Nahajło

  Rodzina matki przyszłego papieża wywodziła się ze wsi Michalów znajdującej się koło Szczebrzeszyna. A stamtąd znacznie bliżej do miejscowości Biała na Ukrainie (rejon żółkiewski, obwód lwowski) niż do Bielska Białej na Ślasku .Emilia Wojtyła ur. w Białej, ale nie Białej koło Bielska- Białej na śląsku jak błędnie początkowo sądzono,- lecz z Białej na Ukrainie rejon żółkiewski, obwód lwowski. Feliks Kaczurowski, syn Mikołaja Kaczurowskiego i Urszuli Malinowskiej, dziadek Papieża, ur. się w Michalowie koło Szczebrzeszyna na UKRAINIE .w 1849 r. Poślubił pochodzącą z Białej (obwód lwowski) Marię Scholz. Inną dającą do myślenia kwestią jest nazwisko matki Karola Wojtyły. W księdze metrykalnej widnieje adnotacja matki dziecka – Emilia Kaczorowska, córka Feliksa i Marii Szolz. Nie jest jasne, dlaczego właściwie matka papieża nosiła nazwisko Kaczorowska, skoro jej rodzice nazywali się Szolz”.

 62. Boydar said

  @ Pani Krystyna

  https://marucha.wordpress.com/2014/11/14/ukraincy-w-polskiej-policji/#comment-429032

 63. Ex said

  Na zdjęciu jest Edmund, starszy brat Karola.

  “Pochodzenie Papieża [Jana Pawła II] było badane przez amerykańskich historyków” – mówi Wise – “Ale nikt nie badał korzeni rodzinnych poprzez pryzmat społeczności żydowskiej, a ja jako żydowski historyk, mam dostęp do informacji, o których nie-żydowscy historycy nie wiedzą [że istnieją]”.

  “Nie czynię żadnych ostatecznych podsumowań” – mówi Wise – “ale twierdzę, że istnieje wiele dowodów na to, że [Papież Jan Paweł II] był Żydem.”
  http://www.bibula.com/?p=425

 64. Toronto said

  Ad 2 – Vigil,
  Gdzie takie glupoty wyczytales, ze Chazarzy to lud turecko-mongolski ?
  Chazarzy to mieszanka zydowsko-turecka, powstala w wyniku naplywu zydow do Azji mniejszej (obszar dzisiejszej Turcji) i potwierdzaja to rowniez badania DNA – Turcy maja w swoim DNA okolo 35% zydowskiej haplogrupy „J”.
  Matka JP2 nie ma slowianskiej urody i widac to po rysach twarzy.

 65. Condreau said

  Jeżeli JP II w jakiś sposób kompromituje Polskę, to znacie jakiegoś Polaka, który jest naprawdę godny pochwały? Kogoś, kto wogóle nie był judeofilem? Bo jeżeli JP II robił złe rzeczy to rzutuje niestety też na wizerunek zwykłych Polaków, dlatego lepiej promować wzory patriotyzmu, wierności Bogu i Ojczyźnie, a także służbie drugiemu bliźniemu.

 66. NICK said

  (63) Szybko żeś się Pan odkrył, Panie Condreau. Może nie być premii.

 67. Nutka said

  Panowie nigdy nie byli na mszach podczas pielgrzymek papieskich?! Tych prowadzonych na błoniach, pod kopułą nieba, gdy płynął Jego krystaliczny głos ponad naszymi głowami, wracał do nas, przenikał nasze duszy i je uzdrawiał, dawał nadzieję, zmuszał do myślenia, do rzetelnego rachunku sumienia. Ta wspólnota ludzi, która to wszystko chłonęła, o zjednoczonych sercach, prawdziwie polska, katolicka, nieliczne chwile, gdy jako naród naprawdę czuliśmy się zjednoczeni, uśmiechając się do siebie, podając sobie chusteczkę, kubek wody.
  Ja nie rozumiem, jak można pisać tak źle o Janie Pawle II. Ja się spotkałam z takimi opiniami tylko ze strony antyklerykałów, których szczerze nie lubię, którzy nie mogli znieść myśli, że Polak został papieżem, te wszystkie komunistyczne wtedy mordy, które kompletnie zbaraniały, dopóki mogli opóźniali publikację tej informacji, a to skąd oni się wzięli, przecież z prostych, biednych domeczków z makatkami, obrazami świętymi na ścianie. Ale wyparli się tego wszystkiego, wyparli, będąc w aparacie nie wypadało.
  Także to jest ogromna przykrość dla mnie to wszystko czytać. Może i jest jakieś genealogiczne drzewo, ale cóż to zmienia. Czy to mi odbierze jakąkolwiek podniosłą chwilę z NIM przeżytą, mi i milionom innych ludziom na ziemi, do których przychodził jako biskup Rzymu, człowiek wybitnego umysłu, ogromnej dobroci, głębokiej, niczym niezmąconej wiary w Chrystusa. Jego przeżywanie Wielkiego Piątku było zawsze dla mnie wzorem, tym bardziej gdy był stary, obolały, gdy droga krzyżowa była już ponad jego siły.
  Ja wiem, że ta retoryka ponosi, owszem pewne szczegóły są ciekawe, ale ja nie wiem, czy tu w ogóle o to chodzi. Mam wątpliwości. To znaczy nie mam wątpliwości, i już sobie stąd idę, no bo wiadomo, za duży dysonans wprowadzam.

 68. Toronto said

  Ad 61- Krystyna,
  Pani „profesor” Platek probuje zmylic trop i wskazuje na Ukraine, jako miejsce pochodzenia matki JP2 i rzekomego „kuzyna”.
  Ale miejsce pobytu/zamieszkania nie ma nic wspolnego z pochodzeniem, ktore jest dziedziczone po ojcu i matce w/g krwi i moze to jednoznacznie rozstrzygnac badanie DNA.
  Karol Wojtyla-Katz mial wiele sentymentow, a najwieksze do swoich zydowskich pobratymcow i niech pani „profesor Platek nie mydli ludziom oczu.

  Karol Wojtyla-Katz ma zydowskie pochodzenie (po matce) i slyszalem te informacje od ksiedza z Polski oraz od ksiedza z Kanady, ktory dobrze znal rodzine Wojtylow, bo pochodzil z tamtych terenow co Wojtylowie.
  Katolicka rodzina Wojtylow wyrzekla sie swojego syna Karola Wojtyly seniora (ojca pozniejszego Karola Jozefa Wojtyly i JP2), poniewaz ozenil sie z zydowka i ten rodzinny fakt jest bardziej przekonywujacy niz brednie pani „profesor” Platek.

 69. Marek said

  Dogmatem wiary katolickiej jest: Chrystus jest jedną osobą, ma dwie niezmieszane natury, boską i człowieczą.
  Według boskiej jest Synem Bożym, jednorodzonym Bogiem, hipostazą Trójjedynego Boga.
  Według ludzkiej jest prawdziwym człowiekiem [z ludzkim ciałem, jak nasze], synem Marii Dziewicy, która była Izraelitką z plemienia Judy.

  Sugerowanie, że Chrystus Jezus nie miał żydowskiego [dokładnie judejskiego, nie mylić z chazarkim] pochodzenia według ciała – nie jest prawowierne. To elementarz każdego katechizmu, także tych sprzed V2.

  Coooo? To Trójca Święta jest w 33% żydowska? – admin

 70. Nutka said

  Re 63.
  Dobre pytanie.

 71. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka pszeczytal artykul:

  „Wszystkie odłamy judaizmu zgadzają się, że osoba, której matka jest Żydówką — jest Żydem, a dzieci każdej kobiety, która jest Żydówką — są Żydami.”

  Pan Mordka muwi, sze to jest prawda wedlug Talmud ktury jest swiety dla zyduw.

  Natomiast u panuw Izraelitow pochodzenie jest definiowane po ojcu, co jest wedlug Stary Testament.

  Oczywiscie panowie Izraelici nie sa zydzi.

  Co wiecej Jezus Chrystus napewno nie byl zydem.

  Moszna dyskutowac czy byl Izraelita ale na pewno nie byl zydem.

  Pan Mordka nie jest Izraelita tylko zydem.

 72. NICK said

  (66) P. Marku. Proszę nie mieszać. Boskość Jezusa stoi – ABSOLUTNIE – PONAD – prawe człowieczeństwo Jego Ziemskiej Matki i Jego Samego.
  Kimkolwiek z narodzenia nie byłaby Matka Święta.

 73. akej said

  @ Birton (50)
  Tak, dla ciekawostki, powiem Panu, iz wielu naukowcow sadzi, ze Pan Jezus oraz apostolowie (za wyjatkiem 2, ktorych imion juz nnie pamietam) byli pochodzenia celtyckiego.
  Poza tym przypomnialo mi sie cos, co napisal „Inkwizytor” gdy zwiedzal muzeum (pelne eksponatow glownie polskich) we Lwowie, a przewodniczka powiedziala mu, ze Mykola Kopernik byl Ukraincem urodzonym w Sumach na Ukrainie!
  PS – Bardzo spodobal mi sie komentarz p.Gajowego o 33% zydowskiej Trojcy Sw.!

 74. NICK said

  (72) NICK. Dodam. Nie ma kopirajt. Można cytować.

 75. Joannus said

  Wprowadzenie do obiegu, czyli świadomości posoborowych katolików
  zrównania Boga , który nie ma początku i końca z żydostwem uwłacza Majestatowi Trójcy Przenajświętszej, tak samo Najświętszej Pannie Maryi, Niepokalanej Dziewicy, tak przed Poczęciem jak po Cudownym Narodzeniu Pana Jezusa.
  Według św Tomasza z Akwinu, Pan Bóg mimo swej nieograniczonej wszechmocy, nie mógł stworzyć czegoś wspanialszego, niż Arcydzieło – Najświętszą Pannę Maryję, dla tego aby była godną być Matką Jego Jednorodzonego Syna.

  Kryje się w tym sztuczka, dobrze znana jehowitom. Powołują się na Pana Jezusa aby zwieść baranów, tymczasem odmawiają nie tylko Bóstwa Współistotnego Ojcu, ale też i Zmartwychwstania.

  Ponadto, Ojczyzną Pana Jezusa w czasie pobytu na ziemi była Palestyna a nie Izrael.

 76. vigil said

  Pan Mordka,goj, dosc smiesznie imitujacy ‚swoja rase’ powiedzial prawde lecz nie do konca.
  1. w czasach Chrystusa pojecie ‚Zyd” czy ‚zyd;’ nie istnialo. Byly tylko ludy hebrajskie a od czasow mitologicznego Jakuba ktory zostal przemianowany na Izrael(hehehehe, do dzis sie przemianowywija Chazary) nazwani ludem Izraela.

  2.Chrystus pochodzil z jednego z plemiom hebrajskich.
  3. dzis najbardziej wiernym narodem czasow Chrystusa sa Semici Palestynczycy.
  Typowym Semita jest/byl Arafat.
  4. Polecam ksiazke Reeda Kontrowersje Syjonu. Byla zreszta i tu czesc tej ksiazki zamieszczona.
  5. Karol Wojtyla mogl byc Chazarem a nie zadnym Zydem. Wiemy ze przechrzty Turko-Mongolskie ktore zostaly rozgromnione przez Swiatoslawa w dzisielszym Kijowie nigdy juz sie nie zorganizowali w panstwowosc a zaczeli sie osadzac w krajach na zachod. Najwiecej ich w Polsce zostalo. Dzis konflikt na Ukrainie to walka o Chazarie.

 77. Marek said

  Coooo? To Trójca Święta jest w 33% żydowska? – admin

  =========
  Szanowny Panie Marucha, zanim „Słowo ciałem się stało” wiecznie było Bogiem, hipostazą Trójcy Świętej, tyle teologia katolicka. Tu się nie dyskutuje, ale wierzy objawieniu i Tradycji Ojców.

  Gdy, Słowo ciałem się stało” narodził się Chrystus, Syn Boży stał się człowiekiem z Matki Marii Panny. Przyjął naturę człowieka i odtąd już Syn Boży posiada dwie natury: boską i ludzką, niezmieszane. Gdy powróci, jak wierzymy, nadal tak będzie. Kto wierzy inaczej nie wyznaje katolickiego dogmatu w tym temacie. Starożytny Kościół już dawno rozprawił się z herezjami około tego dogmatu, jak nestorianizm, monofizytyzm…

 78. NICK said

  Wysiadam, na tym przystanku. Bo, mnie, krew zaleje… .
  Naprawdę, naturszczykowo, podchodzę i oceniam. Proszę o korektę. No, ależ, nie Pana Marka.

 79. Joannus said

  Ad 76
  ”A przecież nie ma trzech Bogów, lecz jeden Bóg” – fragment Wyznania Wiary wg św. Atanazego.
  Przenajświętszy Bóg objawił się ludziom nie w żydzie,a w Panu Naszym Jezusie Chrystusie. Amen.

 80. Toronto said

  Ad66 – Nutka,
  JP2 (Wojtyla-Katz) mial talent do bajerowania ludzi i opowiadal im bajki filozoficzne nie z tego swiata, odbiegajace od rzeczywistosci ziemskiej co powodowalo, ze ludzie zatracali czujnosc i byli oglupiani – Watykan rowniez prowadzil swoja propagande oglupiania koscielnych owieczek i baranow.
  Tymczasem w Watykanie grasowala zydo-masoneria i rozsadzala KK od srodka, w czym wspomagal ich sam JP2, juz w czasie trwania SW2 w latach 1962-1965 jako biskup krakowski, a pozniej jako papiez JP2 od 1978r.
  Ale zanim zostal papiezem, to wczesniej doszlo do zamordowania papieza Jana Pawla I w Watykanie, ktory mial w swoich rekach liste masonow w Watykanie i nosil sie z zamiarem ukarania sprawcow korupcji i powiazan kardynalow i biskupow Watykanu z wloska mafia – te sprawy wyszly na jaw, pomimo, ze JP2 wyciszyl sprawe zbrodni na JP1 w Watykanie i sprawe korupcji i powiazan z wloska mafia.

  O tym, ze JP2 wspolpracowal z zydo-masoneria w zaprowadzaniu NWO (Nowego Porzadku Swiata), co ja nazywam „zydowskim porzadkiem swiata” nie mam najmniejszych watpliwosci i nie tylko ja, bo sa na to niezbite dowody – jest to obraz zupelnie inny od twojej wizji, ktory stoi w sprzecznosci z koscielna propaganda, ktora oglupiala Polakow. Przy czym jest to rowniez czesciowa wina tych Polakow, ktorzy dali sie oglupic propagandzie koscielnej i uwierzyli w propagande gloszona przez samego JP2 (Wojyle-Katza).

  JP2 spotyka sie z zydo-masoneria B’nai B’rith w Watykanie w 1984r i w Watykanie zostaje otwarte biuro B’nai B’rith – podobne biura/siedziby B’nai B’rith znajduja sie przy ONZ, UNESCO, w Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz we wszystkich panstwach czlonkowskich Unii Europejskiej, w Polsce od 2009r z blogoslawienstwem zyda L.Kaczynskiego.

  A teraz n/t dogmatow wiary chrzescijanskiej.
  Jezus Chrystus powiedzial:
  „Ja i Ojciec jedno jestesmy” – Jan 10:30
  „Ja jestem droga, prawda i zyciem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie” – Jan 14:6

  Tymczasem Sobor Waykanski II wprowadzil taki czynnik w KK jak EKUMENIZM i zrownal wszystkie religie (chrzescijanstwo, judaizm, islam, buddyzm, hinduizm etc), czyli ZDETRONIZOWAL samego Jezusa Chrystusa (Boga), poniewaz pozostale wierzenia upodobnione do religii sa wymyslem ludzi, a chrzescijanstwo bierze swoj poczatek od Jezusa Chrystusa i Jego nauki.
  I tak np. judaizm opiera sie na Talmudzie, a w nim pisze, ze: Jezus Chrystus byl wrozbita, jest niespelna rozumu oraz ze przebywa w piekle i gotuje sie w goracym ekstremencie (Talmud, Gittin 57a).
  Islam rowniez zostal wymyslony przez zydowskiego rabina z Mekki i opiera sie na Koranie, ktory jest dostosowany do potrzeb Arabow, tak jak Talmud jest dostosowany do potrzeb Zydow – wyjatki sa na stronie:
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=3&t=131
  oraz w temacie pt. „Talmud zdemaskowany” (Talmud Unmusked) autorstwa ksiedza profesora I.B.Pranajtisa na stronie:
  http://www.talmudunmasked.com/
  Poza tym Talmud i Koran nakazuja zwalczac chrzescijan, o czym nie informuje ani Watykan, ani KK.

 81. Joannus said

  Zjudaizowany Kościół, min za sprawą omawianego ”największego z rodu słowian” dąży do wywyższenia na chama żydostwa, przez przyklejenie ”łatki” Panu Naszemu, będącemu w Jedności z Bogiem Ojcem i Duchem Świętym, w Majestacie Niepodzielnej Trójcy Przenajświętszej.

 82. Marek said

  W dziale do pobrania u Naszego Gospodarza jest kilka katechizmów, w tym Piusa X.

  87. W co wierzymy przez trzeci artykuł Składu Apostolskiego: Który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny?
  Przez trzeci artykuł Składu Apostolskiego: Który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny, wierzymy, że Syn Boży, ponad wszelki porządek natury, mocą Ducha Świętego, naturę ludzką, to jest ciało i duszę przyjął w przeczystym łonie najświętszej Maryi Panny i narodził się z Niej.

  88. Jak się nazywa tajemnica, mocą której Syn Boży stał się człowiekiem?
  Tajemnica, mocą której Syn Boży stał się człowiekiem, nazywa się Boskim Wcieleniem Słowa.

  89. Czy Syn Boży, stawszy się człowiekiem, przestał być Bogiem?
  Syn Boży, stawszy się człowiekiem, nie przestał być Bogiem, lecz pozostając prawdziwym Bogiem, zaczął być także prawdziwym człowiekiem.

  90. Ile natur, a ile Osób jest w Jezusie Chrystusie?
  W Jezusie Chrystusie są dwie natury, Boska i ludzka, ale tylko jedna Osoba, czyli Osoba Syna Bożego.

  91. Dlaczego Syn Boży raczył przyjąć naturę ludzką?
  Syn Boży raczył przyjąć naturę ludzką – dla nas ludzi i dla naszego zbawienia – aby mianowicie Bogu złożyć należne zadośćuczynienie za grzechy, nauczyć ludzi drogi zbawienia słowem i przykładem, przez mękę i śmierć swoją wykupić ich z niewoli grzechowej, przywołać do łaski Bożej i tak znowu ich przywrócić do chwały w niebie.

  100. Czy Jezus Chrystus poniósł mękę i śmierć jako Bóg czy też jako człowiek?
  Jezus Chrystus poniósł mękę i śmierć jako człowiek, gdyż jako Bóg nie mógł ani cierpieć ani umrzeć, ale samo Jego wcielenie i każde cierpienia za nas, nawet najmniejsze, miało wartość nieskończoną z Boskiej Osoby.

 83. pawel said

  ad 39.
  [Pan sobie kpi? – admin] Ależ skąd Panie adminie. Chodzi mi o to żeby nie uważać Ukraińców za diabłów, a Polaków za aniołów.

  Proszę kochanego Pana, wszelkie porównania Ukrów do Polaków, jacy byśmy nie byli – SĄ OBRAŹLIWE dla nas.
  Tu nie ma ŻADNEJ skali porównania.
  Admin

 84. parva said

  Re67
  Proszę obejrzeć film pt . Babylon in Assisi i wyzbyć się złudzeń, zdrada Boga jest ewidentna Trzeba dla własnego dobra i przyszłości Kościoła zrewidować swoją wiedzę. Któż ,jak Bóg ?no chyba nie Wojtyła,którego świętość jest tak ekspansywnie forsowana,że momentami można się zastanawiać ,czy to jest jeszcze Kościół Chrystusowy?

 85. Boydar said

  I już wie nareszcie Pan Marost „o co kaman” ? „Dzień brzaskiem wstaje, a noc pomroką zaczyna”.

  @ Pan Paweł – trochę ma Pan racji a trochę nie.

  Ukry (zamieszkujący głównie obszar dawnych Dzikich Pól i Ziemi Czerwieńskiej zwany później Ukrainą) to nie tyle diabły co raczej owych diabłów bękarty.

  Natomiast Polacy to również nie aniołowie, lecz zwyczajne dzieci boże jak wszyscy normalni ludzie, nic szczególnego. Poza tym, że są ciężko przez los doświadczani i mają słabą pamięć.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Grody_Czerwie%C5%84skie
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzikie_Pola

 86. Joannus said

  Ad 82
  Widocznie najważniejsze dobrodziejstwo pontyfikatu dla 67 to
  ” przeżywanie” pielgrzymek.
  Uczucia i odczucia, oto słodki narkotyzujący rozum cukiereczek

 87. Joannus said

  Ad 83 Boydar
  ”… to nie tyle diabły co raczej owych diabłów bękarty.”
  Świadectem czyny ich, dawniejsze i współczesne.

 88. pawel said

  ad 83.

  Co do Wołynia. Stan na lata 1931 mniej więcej.

  Na Wołyniu było ok 68% Ukraińców, 16% Polaków, 10% Żydów i jakaś reszta.

  Natomiast stan posiadania: np. woj. łuckie było jednym z najbiedniejszych województw, o bagiennej i piaszczystej glebie na północy, lepszej, czarnoziemnej na południu, ale o zacofanej gospo­darce rolnej. Przemysłu na polskim Wołyniu prawie nie było. Po re­formie rolnej, tj. po parcelacji wielkich majątków ziemskich w latach 1919-1927, pozostało na Wołyniu około 38% wielkich majątków po­wyżej 100 ha ziemi. Średnie gospodarstwa od 10-100 ha stanowiły 46%, czyli 84% areału ziemi posiadali przeważnie zamożni Polacy, a reszta gospodarstw od 2-10 ha, czyli jedynie 16%, pozostało w rę­kach miejscowej ludności, przeważnie Ukraińców.

  Co to o Polakach świadczy?

 89. Boydar said

  Nie wqurwiaj rekina Szawle, to nie droga do Damaszku.

  Tu – http://pl.wikipedia.org/wiki/Ukraina – masz żydowską egzegezę, bolsze nie nada; wskaż w kontekście jej treści, kto to są ci owi „Ukraińcy 68%”. Albo idy w try pizd’y. Poniatno ?

 90. Siekiera_Motyka said

  Chcemy czy nie ona wie co nam potrzeba. Multikulti ALE Żydzi będą rządzić.

 91. Marek said

  Zjudaizowany Kościół, min za sprawą omawianego ”największego z rodu słowian” dąży do wywyższenia na chama żydostwa, przez przyklejenie ”łatki” Panu Naszemu, będącemu w Jedności z Bogiem Ojcem i Duchem Świętym, w Majestacie Niepodzielnej Trójcy Przenajświętszej.
  ===============
  Mam gdzieś zjudaizowany kościół.
  Mam lepsze, wiarygodne źródła wiary ortodoksyjnej i powszechnej [katolickiej]

  Rodowód Jezusa Chrystusa, syna Dawidowego, syna Abrahamowego…. Ew. Mateusza 1:1

  Do swej własności przyszedł [Judy], ale swoi [Juda] go nie przyjęli. Tym zaś [Żydom], którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego…… Ew. Jana 1:11-12

  Wy [poganie] czcicie to, czego nie znacie; my [Żydzi] czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Żydów….. Ew. Jana 4:22

  Wiadomo bowiem, że Pan nasz pochodził z plemienia Judy………. List do Hebr 7:14

  I mówi do mnie jeden ze Starców: Przestań płakać: Oto zwyciężył Lew z pokolenia Judy, Odrośl Dawida, tak że otworzy księgę i siedem jej pieczęci …. Apokalipsa 5:5

 92. Boydar said

  Panie Marku, w czasach Jana i Mateusza a tym bardziej Starców, nie było żadnych żydów. Powtarzasz Pan cudze plotki jak baba w maglu.

 93. pawel said

  Tu jest też trochę:
  https://marucha.wordpress.com/2014/10/30/o-narodowosci-pana-naszego-jezusa-chrystusa/

  No to polecam, aby Pan to przeczytał – admin

 94. Nutka said

  @TORONTO
  To powiem Panu przed snem. Nie czuję zmanipulowana ani ogłupiona przez kościelną propagandę. Może mi brakuje Pana oczytania i Pana myślenia konceptualnego, ale wiem, co czułam, wiem, jak to wszystko wzbogacało mnie duchowo, umacniało moją wiarę, była dla mnie źródłem wielu pięknych, czystych uczuć. Wsłuchiwałam się w sens kazań Jana Pawła II. To nie zawsze był dla mnie łatwy przekaz. To był często dla mnie przekaz trudny. Czytam wspomnienia o Nim, Dziwisza, Półtawskiej, mnie figura jego losu zastanawia, ale nie wyciągam z tych lektur i tego mojego myślenia destruktywnych wniosków, deprecjonujących Go jako papieża.
  To, co Pan piszesz o ekumenizmie: że zrównanie religii, że detronizacja Chrystusa. Ale ja byłam turystycznie i w synagodze, i w meczecie i te miejsca, choć byłam ich ciekawa, były mi zawsze obce. Mam b. wyraziste poczucie swojej odrębności religijnej. Mnie się to nie miesza, ani nie zlewa. A to jakie są zagrożenia islamu, to przecież wszyscy wiemy. Oglądamy te newsy z Syrii, Iraku. Ale co by nam miał powiedzieć KK w tej sytuacji. Oni, wyznawcy islamu, są tacy, to my ich teraz nienawidźmy. No przecież taka postawa byłaby właśnie niechrześcijańska.
  To co Pan cytuje:
  „Ja jestem droga, prawda i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie” – Jan 14:6
  To jest piękny dogmat i nigdy w niego nie wątpiłam.

 95. Marek said

  Panie Boydar, nie czepiaj się pan słówek, prawie w każdej Biblii „judejczyk” przetłumaczono jako „żyd” i każdy wie o co chodzi.
  Wyżej się zastrzegłem.
  Cytaty z Pisma Świętego nazywasz pan plotkami? Przykre.

 96. Boydar said

  To jak to jest panie Marek :

  „… prawie w każdej Biblii …”

  Znaczy się, nie w każdej ? Czy mam rozumieć, że „niektóre” przekłady nie są tak „święte” jak by należało ?

  Przykre to jest to, że „tyle wieków waszej ciężkiej pracy poszło się pieprzyć”. Żal.pl

 97. Marucha said

  Re 88:
  Co to o Polakach świadczy?

  Istotnie… Polacy – w tym zwykli chłopi, niczym nie różniący się od ukraińskich sąsiadów – najwyraźniej zasługiwali na to, by ich rżnąć piłą na pół, przewiercać oczy i rozpruwać brzuchy.
  To chciał Pan powiedzieć?

 98. pawel said

  ad 83.
  Poddaje się. Tak czy inaczej sądzę że z Ukrainy mógłby Pan także przywieźć mnóstwo ciekawych wspomnień i zdjęć. No może jeszcze nie teraz. Hospody pomyłuj. A swoją drogą liturgia Unitów, cała śpiewana, też jest piękna. Można śmiało iść do nich na mszę. To też msza katolicka, tylko inny obrządek. Co nie zmienia faktu że powinni się ponawracać do końca.
  Pzdr.

 99. Marucha said

  Re 96:
  Przyjdzie z plemienia Judy… a czy napisano, że będzie jednym z plemienia Judy, czy tylko że wśród nich się narodzi?
  Uprzejmie Pana proszę, aby zaprzestał dociekań w temacie „narodowość Chrystusa”. Sprawa jest stara, jak świat i dawno wyjaśniona..
  Takie dociekania są elementem strategii zażydzania Kościoła i katolicyzmu.

 100. marost said

  AD67
  Ja nie rozumiem, jak można pisać tak źle o Janie Pawle II.

  Czy przemilczanie faktow jest latwiejsze do zrozumienia? – Tego z kolei ja nie rozumiem. Widzac czarnucha nie wymawiac slowa murzyn a juz bron Boze nie wymawiac slowa rasa…..?
  Jaki ten swiat zaklamany !!!… z wyboru, – woli klamstwo ponad prawde.
  Pamietam „afere” z bp Wielgusem. RM krzyczalo: ukamienowali biskupa!!!!. Slyszalem wystapienie Biskupa w TV w ktorym przyznal: tak! podpisywalem i dwa razy was oklamalem…. Na to O.Rydzyk: zmusili go do przyznania sie!!! itd. czyli sad sadem a sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie (jak u Kargulow)

  Katolik ma przebaczac winnemu, ale nie powinien zapominac wyrzadzonych mu krzywd a tym bardziej wyrzadzonych Kosciolowi, by ostrzegac innych i siebie trzymac na bacznosci – Bog dal mu rozum, by sie nim poslugiwal.
  Tak samo w przypadku JPII. Przez 25 lat show i podroze pochlanialy jego energie w wiekszym stopniu niz troska o stan Kosciola. Luz – blus i robta co chceta, Bog was kocha jak nie wiem co! – to dewizy kolejnego pokolenia JPII, ktore innego stanu Kosciola nie zna jak ten, ktorego otrzymali w spadku po JPII i mniejsza o to czy byl zydem z pochodzenia czy nie.

 101. Marucha said

  Re 98:
  Wiem, że Ukraina jest piękna, ich dumki są piękne, takoż folklor. I wiem też, że nie wszyscy – nie tylko Noworosja, ale i choćby Ruś Zakarpacka – chcą do niej należeć.
  Natomiast unici nie muszą się na nic nawracać. Są katolikami. A zupełnie inną, godną ubolewania sprawą jest, iż Kościół Unicki jest zbanderyzowany.

 102. pawel said

  ad 97.

  Nic nie usprawiedliwia zbrodni. Trochę się jednak różnili. Lachy to zawsze były pany. A co do opisów okrucieństw niech Pan poszuka trochę o Polskich pacyfikacjach zbuntowanych kozaków. Wcale nie byliśmy lepsi. Co do zbrodni Wołyńskiej – bo jest to niewątpliwie zbrodnia – z czego to wynikło? Ukraińcy zawsze byli pod ciągłą okupacją, i jednocześnie mieli tą świadomość wspólnoty. Może to już jakaś desperacja? Zwykli ludzie szli pod przymusem przecież mordować sąsiadów, zawsze było jakieś naczalstwo, a jak zaczęli – to jak skończyć?

  Rodzaje ataków
  Zasadniczo można wyróżnić trzy rodzaje napadów:
  napady na pojedyncze osoby oraz małe grupki udające się do innych miejscowości, lub pracujące w polu lub lesie
  napady na małe skupiska Polaków, złożone z kilku, kilkunastu rodzin, zamieszkujące w ukraińskich wsiach, lub położone na uboczu kolonie
  napady na duże skupiska ludności polskiej, wymagające skoncentrowania większych sił.

  Dwa pierwsze rodzaje napadów były dziełem Służby Bezpeky OUN lub oddziałów UPA. Trzeci rodzaj wymagał mobilizowania ukraińskiej ludności cywilnej uzbrojonej w białą broń lub sprzęty gospodarskie[35].

  Przecież Australijczycy, Kanadyjczycy, Amerykanie też się jakoś poskładali. Nie są to nowe narody. Ukraińcy też powinni jakoś dać radę.

 103. Gonic dziada niech nie niszczy jezyka polskiego said

  Pnie Marucha gdzie sa moje dwa wpisy?
  Czyzby byly niepoprawne politycznie.
  Pierwszy o JP2, a drugi o tej Mordzie co niszczy jezyk polski.

  Nie wpuściłem. – admin

 104. pawel said

  cd 102.

  Tym bardziej że miałem jechać robić u nich prawo jazdy na wszystkie możliwe kategorie. 😦

 105. nie niszczyc jezyka polskiego said

  Teraz juz rozumie, czyzby sie Pan prawdy bal. Czy moze Pan prywatnie napisac mi co bylo powodem?

  Ok, dam próbkę tego, co wyrzuciłem:

  Wysłany 27.11.2014 o 22:13:51
  …”Pan Mordka nie jest Izraelita tylko zydem.”…
  No i wszystko wiadomo, a tak sie to, to ukrywalo i mowilo mi ze jest Polakiem z Warszawy. Nie wiem dlaczego Pan, Panie Marucha dopuszcza jego wypowiedzi, przeciez on piszac pluje na jezyk polski.
  „Toronto” co Ty na te wpisy Mordki Rosenzweig.

  Admin

 106. Marucha said

  Re 102:
  UPA rżnęło Polaków tylko za to, że byli Polakami – nie patrząc, czy to byli „polskie pany”, czy zwykli chłopi.
  Dopóki Ukraińcy będa budować swoją tożsamość na kulcie Bandery i jego zbrodni, dopóty z tego pseudopaństwa NIC nie będzie. To znaczy będzie to, co teraz: poligon dla wszelkiej maści szumowin i łotrów.

 107. marost said

  AD85
  Boydar said
  I już wie nareszcie Pan Marost „o co kaman” ?

  Choc nie wiem co to „kaman”, rozumiem, ze chce sie Pan podzielic nowym odkryciem ze: „Dzień brzaskiem wstaje, a noc pomroką zaczyna”. Ja Panu powiem, ze to nic nowego i na razie na nic innego sie nie zanosi…

 108. Boydar said

  Jeśli dobrze rozumiem, Panie Gajowy, to 91+5=96 ? 🙂

 109. Boydar said

  Panie Marost Szanowny, z Panem nie ma rozmowy, z Panem można się co najwyżej wódki napić, i to najlepiej przy świadkach.

 110. pawel said

  ad 106.

  Całkowicie się z Panem zgadzam. Ale stety czy niestety wiele nas z nimi łączy.

  Jak to zlinkował Pan Boydar:
  Swą zwyczajową nazwę Dzikie Stepy zawdzięczają licznym uchodźcom, którzy ciągnęli tu zarówno z zaludnionych ziem Rzeczypospolitej i Carstwa Rosyjskiego, innych regionów i państw. Było wśród nich wielu chłopów zbiegających przed zaostrzaniem pańszczyzny i innych obciążeń na rzecz szlacheckich właścicieli ziemskich, oraz ludzi niewolnych, uciekających przed prześladowaniami, a także pospolitych przestępców[2]. Powodem, dla którego tu przybywali, był praktyczny brak jakiejkolwiek władzy i kontroli na terenie Dzikich Pól. Z nich to właśnie wykształciła się Kozaczyzna.

  Mamy na pewno w wielu przypadkach wspólne korzenie także. Niestety i z wymienionymi powyżej przestępcami pewnie też. Psia krew. Pzdr.

 111. Mordka Rosenzweig said

  re 76,

  Szanowny pan Vigil,

  1. Prosze nie wymyslac pan Mordka od goi.

  2. Szanowny pan sobie sam zapszecza piszac:

  „Karol Wojtyla mogl byc Chazarem a nie zadnym Zydem.” to stwierdzenie nie ma duszy sens bo jesli byl pan Chazar to byl zyd.

  Natomiast jesli pan powie sze on mugl byc Sephardic jew, to jeszcze goszej bo slowo sephardic pochodzi ze slowo Sepharvaim co znaczy w Hebrew, sze pochodzi od plemiona Caaninite kolo Babilon. The Sepharviam praktykowali prawo od pan Mojszesz ale nie byli Izraelitami tylko potomkami od pan Kain.

  Co do panuw Palestynczykuw i semitnikuw to pan Mordka pszypuszcza sze to sa potomkowie panuw farazeuszy i napewno nie maja nic wspulnego z House of Judah ani z House of David.

 112. vigil said

  Pam Mordka niech nie przypuszcza tylko sie zabierze za nauke bo asz fstyd sze
  ban nie wie skant sa Palestynczycy i Chazarowie. A pan panie Mortka to skad pan jest swoja rasa?

 113. Mordka Rosenzweig said

  re 105

  Szanowny pan Nie Niszczyc Jezyka,

  Ja pan Mordka pszeczytal ta wypowiedz i tak sobie mysli czy pan Mordka sie zna z szanowny pan?

  Wynika z pana komentasz sze tak.

  Czy szanowny pan mosze dac jakas wskazuwka dla pan Mordka aby pan Mordka mial pewnosc kto pan jest? Bo na razie to pan Mordka ma tylko pszypuszczenia.

  Napisal pan sze „No i wszystko wiadomo, a tak sie to, to ukrywalo…..”

  Szanowny pan oczywiscie sie nie bedzie ukrywal, bo tylko nasza rasa sie ukrywa, a szanowny pan ma pszeciesz duszy honor i odwaga.

 114. Filo said

  105
  Nie niszczyc jezyka
  Radze zmienic nicka na: nie strzepic jezyka po proznicy.
  Byl taki jeden nestor polskiego jezyka, ktory wyznal:
  ” A ja z tym trzymam, kto co w lot uchwyci”

  Wiec tak sobie mysle, ze ten pan od Nie niszczyc jezyka orlem nie jest – wszystkie okna mozna pootwierac i wszystkie klatki w ZOO)- Nie niszczyc jezyka nie wyleci, bo lotnym nie jest.

  112
  Mordka Rosenzweig
  A szanowny pan Mordka niech sie nie domaga uchylenia przylbicy od nie-rycerzy. Takich pelno po blogach.

 115. Filo said

  80
  Toronto
  Taki skromny dodatek do wypowiedzi p. Toronto:

  Karol Wojtyla („Jan Pawel II”) – filozof, teolog, antypapiez, herezjarcha:

  http://www.ultramontes.pl/posoborowi_4.htm

 116. Filo said

  113
  re: 112
  Poprawka: Mialo byc: Pan Mordka NIECH sie nie domaga’…

  Juz mi sie tez rece trzesa z tych nerwow i w trosce o nieskazitelna czystosc jezyka polskiego – i wtedy latwo mozna narobic jezykowego galimatiasu.
  Przepraszam za ‚nieprzejrzystosc’.

 117. Toronto said

  Ad 88 – Pawel,

  Ukraina to sztuczny twor, podobnie jak sztucznym tworem jest „narod ukrainski”, ktory jest mieszanka Rusinow, Tatarow i Chazarow (zydo-turkow).
  Jesli chcesz sprawdzic jak wygladaly Kresy Wschodnie RZECZPOSPOLITEJ to obejrzyj sobie mape przedrozbiorowa Polski z 1770r na stronie:
  http://polona.pl/item/21316679/0/
  Nawet sekretarz generalny ONZ wydal oswiadczenie, ze Ukrainy nigdy nie bylo i nie ma. Kropka.
  Ponadto przywodcy OUN-UPA: Bandera i Suchewycz mieli ZYDOWSKIE POCHODZENIE.
  Informacje na powyzsze tematy sa na stronach:
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=430&start=160
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wiarolomni-synowie-zydowskiego-narodu-2014-09
  Artykul Waldemara Lysiaka o Majdanie, ukrainskich szowinistach i antypolskosci.
  http://4lomza.pl/forum/read.php?f=1&i=292488&t=292478

  Bandera i Suchewycz nie są już bohaterami Ukrainy – 4.08.2011
  Naczelny Sąd Administracyjny Ukrainy potwierdził decyzję Donieckiego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o nielegalności dekretów byłego prezydenta kraju Wiktora Juszczenki, którymi nadał on już po przegraniu walki wyborczej o drugą kadencję, tytuły bohatera Ukrainy dwóm zbrodniarzom wojennym: Stepanowi Banderze i Romanowi Szuchewyczowi – poinformował na swoim blogu ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
  (…)
  Przeciwko byli polscy europosłowie: Adam Bielan, Michał Kamiński i Paweł Kowal (wszyscy w tamtym czasie w PiS).
  Dopisek Toronto: radze, zeby Polacy zapamietali te nazwiska, bo to dowodzi, ze w Polsce istnieje PIATA KOLUMNA i nie jest to wylacznie moja opinia – wiecej na stronie:
  http://www.kresykedzierzynkozle.home.pl/page90.php
  (…)
  Za decyzją stwierdzającą nielegalność dekretów Juszczenki zagłosowało czterech spośród pięciu sędziów NSA Ukrainy w przypadku Szuchewycza, a wszyscy w przypadku Bandery.
  (…)
  Sędziowie potwierdzili, że przyznanie tytułu Bohatera Ukrainy dla osób nie będących obywatelami Ukrainy (mowa o Banderze i Suchewyczu – dopisek Toronro) było naruszeniem naszego wyłącznego prawa – prawa obywateli Ukrainy, powiedział Olencewycz.
  Innego zdania są nacjonaliści.
  – To,że odebrano tytuł Banderze – to policzek dla wszystkich patriotów, w przeddzień 20 rocznicy odzyskania niepodległości – oburzył się radny Lwowskiej Rady Obwodowej (wojewódzkiej) Andrij Haljawka.
  A wiceszef partii Swoboda Andrij Mochnik dodał:
  – Taką decyzją reżim podpisał na siebie wyrok (wszystkie cytaty za blogiem ks. Zaleskiego).
  Syn Romana Szuchewycza zapowiedział,że będzie składał skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
  Ukraińscy analitycy polityczni wątpią, aby z powodu postanowienia NSA nastąpiły aktywne działania polityczne – a jednak nastapily (dopisek Toronto).
  Caly artykul jest na stronie:
  http://lubczasopismo.salon24.pl/archiwum/post/330273,bandera-i-suchewycz-nie-sa-juz-bohaterami-ukrainy

  Moja rada:
  Podszkol sie w temacie i nie rob z siebie posmiewiska.

 118. revers said

  http://wolna-polska.pl/jan-pawel-ii-zyd-wojtyla-katz-i-judaizm-czyli-apokalipsa

 119. Toronto said

  [Panie Mordka, coś dla Pana. Niech się Pan pośmieje razem z Salcie… – admin]
  ————–
  ad 105 – nie niszczyc jezyka polskiego

  Cytat: „Wysłany 27.11.2014 o 22:13:51
  …”Pan Mordka nie jest Izraelita tylko zydem.”…
  No i wszystko wiadomo, a tak sie to, to ukrywalo i mowilo mi ze jest Polakiem z Warszawy. Nie wiem dlaczego Pan, Panie Marucha dopuszcza jego wypowiedzi, przeciez on piszac pluje na jezyk polski.
  „Toronto” co Ty na te wpisy Mordki Rosenzweig.”

  KOMENTARZ
  Ja wnioskuje, ze ten zyd z Warszawy, ktory celowo kaleczy polski jezyk ma objawy choroby Creutzfeldta-Jakoba (choroba wscieklych krow), co jest czestym zjawiskiem u zydow z racji wchodzenia w rodzinne zwiazki malzenskie.

 120. nikt said

  WARA OD ŚW.JANA PAWŁA II !!!!!!!!!!!

 121. Marucha said

  Re 110:
  Łączy nas, ale z Rusinami. Cała reszta to mentalni (a chyba i częściowo genetyczni) spadkobiercy Chazarów, bez względu na aktualne wyznanie.
  Co na z tamtymi łączy?
  Tyle łączy, co bandytę i ofiarę.

 122. Marucha said

  Co się tyczy naszego skarbu gajówkowego, drogiego Pana Mordki: pisze on bezbłędną polszczyzną szmoncesową, w której nie musi nic zmieniać, a tym bardziej poprawiać.
  A kto by inaczej myślał, ten jest antysemita.

 123. Marucha said

  Re 118:
  A także wara od Piłsudskiego!

 124. revers said

  No tak kazdy agent mial swoje 5 minut w nowoczesnej historii, czy masonerii, czy syjonistow a dokonczenie dziela ekuminizacji Ukrainy po wizycie JP2 na Ukrainie widac golym okiem, kolejna konwista europy wschodniej po Donbass, gdzie trup sie sciele pokotem. pala sie moskiewskie cerkwie jak zagwie. Wara od deba Chrobrego!, nie spalic korzeni Polski.

 125. Siekiera_Motyka said

  Ta „chałka” Katz jest świetnie pieczona i serwowana.

  „18 maja 1920
  W Wadowicach urodził się Karol Józef Wojtyła, syn Karola i Emilii z Kaczorowskich. Ojciec, oficer w austriackiej administracji wojskowej, po odzyskaniu niepodległości przez Polskę służył w stopniu porucznika w Powiatowej Komendzie Uzupełnień.

  20 czerwca 1920
  Ochrzczony w kościele parafialnym w Wadowicach przez ks. Franciszka Żaka.

  Wrzesień 1924
  Starszy brat Karola – Edmund opuszcza dom rodzinny udając się na studia medyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

  15 września 1926
  Karol rozpoczyna naukę w szkole podstawowej.

  13 kwietnia 1929
  Umiera matka Karola, Emilia z Kaczorowskich Wojtyłowa.”
  http://www.janpawel2papiez.org/2014/03/karol-wojtya-dziecinstwo-modosc.html

  „Państwo Wojtyłowie mieszkali o krok od wadowickiej świątyni, w domu przy ulicy Kościelnej 7, figurującym wtedy wszędzie jako Rynek 2. Była to własność Żyda Chaima Bałamutha. Posiadał on tutaj, na parterze, sklep ze szkłami i kryształami, a w ogóle był zamożnym kupcem handlującym nawet motocyklami. Ze wzruszeniem wchodzimy do tej małej, jednopiętrowej kamieniczki. Obecnie mieści się w niej muzeum poświęcone Janowi Pawłowi II. Wąziutka brama prowadzi na smutne, ciasne podwórko, otoczone skrzydłami budynku. ”

  „Nie wiadomo dokładnie, kiedy rodzice przyszłego papieża tutaj zamieszkali. Oboje nie pochodzili z Wadowic. Karol Wojtyła, ojciec, urodził się 18 lipca 1879 roku w podgórskiej wsi Lipnik, odległej o dwadzieścia kilometrów od Wadowic i leżącej tuż pod Bielskiem. […]
  W 1906 roku poślubił Emilię Kaczorowską […] Panna urodziła się 26 marca 1884 roku w Białej, a zatem niedaleko od Lipnika. Jej ojciec, Feliks,był rymarzem w Krakowie, wyspecjalizowanym w obijaniu powozów, a matka, Maria z domu Scholz – córką szewca w tym samym mieście.”

  „Rodzice Jana Pawła II wiedli ciche, uładzone życie. Dom był bardzo religijny. Czytało się w nim Pismo Święte, co wówczas rzadko się zdarzało w rodzinach katolickich. Nie brakowało innych budujących lektur. Pacierz, różaniec, posty, woda święcona przy drzwiach czy święte obrazki na ścianach nie dziwiły tutaj nikogo, stanowiąc o ciepłych, krzepiących rytmach codzienności. Państwu Wojtyłom urodziło się troje dzieci. Córka Olga (drugie z kolei dziecko) zmarła zaraz po urodzeniu, natomiast dwaj synowie cieszyli się zdrowiem, a przy tym nie brakowało im ambicji i zdolności.”
  http://najlepszanowina.blogspot.com/2013/04/jan-pawe-ii-rodowod-dom-przy-koscielnej.html

  Młodym to wszystko musi robić niezły zamęt.

 126. pawel said

  ad 117.
  Sam się Pan ośmieszasz. I sam się podszkol. Pogadaj tak an początek z 15 losowo wybranymi Ukraińcami i im wytłumacz, że tak na prawdę to nie istnieją.

  ad 121.
  To ja widocznie znam tylko tych a nie tamtych. Może i dlatego mój punkt widzenia jest mocno obiektywny.

 127. Zdziwiony said

  Jan z Szamotuł:

  O POCZĘCIU PRZENACZYSTSZEJ DZIEWICE PANNY MARYJEJ

  http://staropolska.pl/sredniowiecze/kazania_i_mowy/Jan_z_Szamotul_02.html

  ***
  Matko nieskalana, – módl się za nami.

  Matko najczystsza,

  Matko dziewicza,

  Matko nienaruszona

  ***

  Biblia Tysiąclecia:
  Jeżeli kobieta doznaje upływu krwi przez wiele dni poza czasem swojej nieczystości miesięcznej albo jeżeli doznaje upływu krwi trwającego dłużej niż jej nieczystość miesięczna, to będzie nieczysta przez wszystkie dni nieczystego upływu krwi, tak jak podczas nieczystości miesięcznej.

  ***************************************************************
  Co niektórzy tu „myśliciele” pożal się Boże zaczną dociekać o miesiączkowaniu…, a może i (o zgrozo!) o zapłodnieniu gamety…

 128. pawel said

  cd 126.
  Do Pana Toronto powinno być:
  Sam się Pan ośmieszasz. I sam się Pan podszkol. Pogadaj Pan tak na początek z 15 losowo wybranymi Ukraińcami i im wytłumacz, że tak na prawdę to nie istnieją.

 129. marost said

  AD109
  Boydar said
  Panie Marost Szanowny, z Panem nie ma rozmowy, z Panem można się co najwyżej wódki napić, i to najlepiej przy świadkach.

  No, to spadaj Pan!!!!!!. – Wodki nie bedzie bo najwyrazniej Panu szkodzi – obejdzie sie bez sekundantow.

 130. Marucha said

  Re 128:
  Tu akurat Toronto ma sporo racji.
  Ukraina to twór sztuczny, zlepiony bandyckim klejem z ziem rosyjskich i polskich.

  Oczywiście Ukraińców można spytać o różne rzeczy – nie tylko o to, czy ich naród istnieje.
  Można ich spytać o Banderę, o Szuchewycza, o Szeptyckiego, o to jak długo istnieje Ukraina, i czy to prawda, że z niej wywodzą się wszystkie inne ludy.
  Ciekawych rzeczy Pan się dowie.

 131. Marucha said

  Re 126:
  Nie rozśmieszaj mnie Pan ze swoim „obiektywizmem” bazującym na znajomości „tylko tych, a nie tamtych”.
  Założenie sobie wiadra na głowę i jeszcze, dla pewności, klapek na oczy, jeszcze bardziej wzmoże Pański obiektywizm.

 132. Marek said

  Uprzejmie Pana proszę, aby zaprzestał dociekań w temacie „narodowość Chrystusa”. Sprawa jest stara, jak świat i dawno wyjaśniona.
  …………………..

  Panie Gajowy, moglby pan polecic jakis dobry link do tego tematu?
  Rozumiem, ze wg Pana Jezus Chrystus nie mial narodowosci, ani Jego Matka Maria?
  Oczywiscie, nie mialem zamiaru Pana denerwowac dociekaniami jw.
  Mam nadzieje, ze Pana nie urazilem.
  ps. teraz pisze z innego IP niz zwykle

  Proszę bardzo, np. tu:
  > https://marucha.wordpress.com/2014/10/30/o-narodowosci-pana-naszego-jezusa-chrystusa/
  Poczucie narodowości to ludzka przypadłość, przypisywanie jej Bogu jest niczym nieuzasadnione.
  Admin

 133. pawel said

  ad 131.

  Każdy naród ma jakieś początki. Z czasem on się wyidealizuje oczywiście. Stawianie problemu Ukrainy pomijając samych Ukraińców prowadzi donikąd. Jeżeli są tam różne siły, jak Pan pisze, w naszym interesie jest mieć tam dobre rozeznanie i wspierać swoich. Propolskich, proludzkich. A co wy proponujecie? Ukraińcy – wam się wszystko wydaje, jesteście bandytami i żydami, niech was ruscy wezmą za mordę. Oni was już nauczą, tak jak i nas uczyli swojego czasu.

  Proszę mi wskazać propolskich Ukraińców, a chętnie ich poprę, bodaj słownie.
  A bandytów trzeba brać za mordę. Pan ma inne zdanie?
  Admin

 134. pawel said

  Czy Pan Admin to Pan Marucha? Jesteście tą samą osobą?

  Oczywiście. – admin

 135. Marucha said

  Zmęczony nieustannymi, ewidentnie inspirowanymi przez judaizm dociekaniami, czy Jezus Chrystus był Żydem, oznajmiam, że wpisy zawierające takie dociekania będą wyrzucane do kosza.

 136. pawel said

  Jedna zagadka mi się rozwiązała.
  Środowisko które znam w Polsce to mieszańcy, 2,3,4 już pokolenie. Czasami trafiają się też oczywiście małżeństwa czysto Ukraińskie. Ale oni wszyscy czują się już raczej Polakami. Dobrze im tutaj. Ci starsi potrafią być faktycznie probanderowscy, ale to tylko gadanie. Tak żeby się na imprezach pokłucić. Młodzi z Ukrainy którzy przyjeżdżają do rodzin, na wymianę nie maja raczej głowy do polityki. Starsi tak samo. Znam niestety samych biednych Panie Gajowy. Ale im się wszystkim bardzo w Polsce podoba. Tam u nich, mówią, bieda. Cisi są, mocno posowieccy jeszcze. Dlatego wydaje mi się że trzeba mieć dla nich trochę serca i cierpliwości, aby budować dobre stosunki na przyszłość. Międzyludzkie, a nie traktatowe. Bez zakłamań oczywiście.
  Z tego co pamiętam z historii zawsze były z Ukrainą problemy, bo ona właśnie chciała być tą Ukrainą. No i w końcu sytuacja wymusiła unię hadziacką, ale to już było trochę za późno. Przydała by się nam jakaś propolska, patryjotyczna klasa rządząca i w Polsce.

 137. Marucha said

  Re 136:
  Ci starsi potrafią być faktycznie probanderowscy, ale to tylko gadanie

  A jakby byli prohitlerowscy – to też by było tylko gadanie?
  Nb. Nie dziwię się, że im się w Polsce podoba. Po UKrainie to prawie wszystko może się podobać.

  Z tego co pamiętam z historii zawsze były z Ukrainą problemy, bo ona właśnie chciała być tą Ukrainą

  Nigdy nie było żadnej Ukrainy. Nazwą to oznaczano tereny „u kraja” Rzeczypospolitej. Tak, jak mówi się „Kresy”.
  Naród ukraiński wymyśliła masoneria, posługując się Austrią.
  Całkiem niedawno opublikowałem:
  > https://marucha.wordpress.com/2014/11/21/ruch-ukrainski-i-masoneria-2/
  Niech Pan to poczyta.

 138. pawel said

  Możliwe. Ale jak im to wytłumaczyć, jak mówią że wracają do domu?

  Oczywiście że jeszcze poczytam. Ode mnie z wikipedii:

  Unia hadziacka – zawarta 16 września 1658 roku w Hadziaczu umowa między Rzecząpospolitą Obojga Narodów a Kozackim Wojskiem Zaporoskim, reprezentowanym przez hetmana kozackiego Iwana Wyhowskiego.

  Przewidywała przekształcenie Rzeczypospolitej Obojga Narodów w unię trzech równorzędnych podmiotów prawnych (państw): Korony, Wielkiego Księstwa Litewskiego i Księstwa Ruskiego utworzonego z województw kijowskiego, bracławskiego i czernihowskiego (wcześniej stanowiących od unii lubelskiej (1569) część Korony). Konsekwencją unii było traktatowe ustanowienie odrębnych urzędów dla Rusi (stworzono funkcje marszałka ruskiego, obok marszałka koronnego i litewskiego, hetmana ruskiego, kanclerza ruskiego i inne stanowiska analogiczne do istniejących w pozostałych dwóch członach federacji), dopuszczenie posłów ruskich do Sejmu, a biskupów prawosławnych do Senatu. Państwo to miało posiadać własne wojsko, własny skarb, własne ministerstwa i urzędy, pod zwierzchnictwem hetmana z własnego wyboru. Szlachta wszystkich trzech państw miała wybierać wspólnie króla i wysyłać posłów na sejm walny. Unia brzeska miała zostać wykluczona na terenie Księstwa Ruskiego, wyższe duchowieństwo prawosławne otrzymało uprawnienia równające je z łacińskim, m.in. prawo zasiadania w Senacie, zastrzeżono że w województwie kijowskim urzędy senatorskie zarezerwowane są dla prawosławnych, zaś w bracławskim i czernihowskim obowiązywać ma alternata na przemian z katolikami. Tysiąc Kozaków (starszyzny kozackiej) otrzymało nadanie praw szlacheckich jednorazowo, a stu Kozaków (z każdego pułku kozackiego) zatwierdzonych przez hetmana miało z rąk króla otrzymywać szlachectwo corocznie. Postanowienia unii obejmowały również przyjęcie do etatowego rejestru kozackiego 30 tysięcy Kozaków (tekst ugody dawał możliwość zwiększenia liczby albo jako Wielmożny Hetman Zaporoski na Regestrze poda), a także powrót szlachty (polskiej i ruskiej) do jej majątków na Ukrainie Naddnieprzańskiej.

 139. Inkwizytor said

  Re 136

  Oj, biedne ukry, „cisi są i serca im potrzeba oraz cierpliwości”. Chyba zaraz się popłaczę z żalu i współczucia. Ty kolego jesteś naprawę taki głupi czy z banana wystrugany ukrop, który udaje wioskowego głupka i stara się wzbudzić w Polakach odruchy sympatii dla tzw Ukraińców. Drugi raz nabrać się nie damy na łzawe dumki i pieprzenie o braterstwie.

  🙂 – admin

 140. pawel said

  ad 139.
  Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz „kolego”.

 141. Waclaw-L said

  I słusznie. Mk 3, 31-35 Prawdziwi krewni Jezusa.
  Pozdrawiam serdecznie

 142. pawel said

  cd. 140
  Może i faktycznie trochę mnie ponosi czasami, ale po prostu wychodzimy z innych założeń. Jak w „Miasto Boga”:

  -Ty to byś wszystko chciał rozwiązywać zabijaniem.
  -A co? Znasz lepszy sposób.

  A po za tym myli Pan trochę kulturę ze słabością chyba.

 143. pawel said

  Podsumujmy więc:
  1. Są ludzie którzy uważają się za Ukraińców. – Bzdura nie ma ich.
  2. Są to ludzie stosunkowo normalni. – Bzdura. Robią cię w konia i chcą przerżnąć piłą. A po za tym ich nie ma.
  3. Przyjechali z kraju na który mówią Ukraina. – Bzdura nie ma takiego kraju. ONZ mówi że jest wymyślony. To spisek.
  4. Można nawiązywać z nimi normalne, międzyludzkie stosunki – patrz punkt drugi.
  5. Jako naród mają na sumieniu zbrodnie ludobójstwa. – Właśnie! Dlatego chcą cie przerżnąć piła. A po za tym patrz punkt trzeci, pierwszy i drugi.
  6. W naszym interesie jest posiadanie w nich sprzymierzeńców. (Jak to osiągnąć i czy to możliwe nie wiadomo do końca) – Patrz punkt pierwszy, drugi i trzeci. A tak najlepiej to ich też przerżnąć piłą.

  Niech Pan już skończy z tą naiwną propagandą, bo zacznę Pana podejrzewać o coś gorszego, niż głupotę.
  Admin

 144. pawel said

  Ad admin.
  Nikt mi nie płaci, jeśli o to chodzi. Po prostu lubię wiedzieć z kim mam doczynienia.
  Pzdr.

 145. Boydar said

  Zaś moja sąsiadka, stara profesjonalistka, lubi jak klient się wcześniej wykąpie, tyle że ona jednakowoż bierze za to pieniądze. Różne ludzie jak widać są.

 146. Mordka Rosenzweig said

  re 112

  Szanowny Pan Vigil,

  Szanowny pan zapytuje skad rasa pan Mordka:

  Pan Mordka sie wywodzi od niepamietne czasy ze Szmulek na Pradze.

  Tam byl nasz rodzinny stragan ze szmata business.

 147. Joannus said

  Podziwiam cierpliwość Szanownego Gajowego do ”Pawła” wciskającego kit o dobrych ukrach.
  Podam autentyczny przykład życzliwości ukrowskiej do Polaków.
  Pazdziernik roku 1939. 6 osobowa grupa żołnierzy września wydostała się cudem z niewoli. Pewnego dnia wygłodzeni trafiają do chaty na terenie obecnej Ukrainy. Tam za złoty zegarek otrzymują bochenek chleba i nocleg na słomie. Gdy zapadli w sen, budzi ich Polak słowami, pany uciekajcie natychmiast, moja żona ukrainka poszła do swoich donieść na was. Oni was zabiją, ja nie chce was mieć na sumieniu.
  Jeden z tych sześciu był mi znany.

 148. NICK said

  Panie Drogi Marucho!
  Paweł, nieumiejętnie, wciska tu swoje ‚piętna’. Może zarażać.
  Zaraża.

 149. Boydar said

  Panie Mordka Najuszanowniejszy !

  Toś mi Pan ziomal, ja też z Pragi !!! Tyle że nie ze Szmulek a ze Śliwic.

 150. Mordka Rosenzweig said

  re 119

  Szanowny pan Toronto + pan Nie Niszczyc Jezyka,

  Jesli chodzi o wscieklizna to pan Mordka musi logicznie wywnioskowac, sze to sie objawia w komentaszach od pan i od pan Nie Niszczyc Jezyka.

  Ja pan Mordka zdaje sobie sprawa sze tacy jak pan Polaki, zyja w Polskie getta w Toronto i jedyne co maja aby sie wywyzszyc nad inne czlowieki to kto lepiej muwi jezyk z Polsza bo inny jezyk nie znaja, bo ktury zreszta w getto nie jest potszebny.

  Ruwniesz te uczciwe Polaki zarzucajac komus, sze jest nieuczciwy zyd, sami symuluja ruszne ruszne choroby aby dostac permanetna niezdolnosc do pracy z Workers Compensation Board, a w miedzyczasie reperuja samochody, remontuja domy, a tak w ogule to sa bardzo uczciwi.

  Smutne jest, sze jak im sie uda to sa uznani wsrud Polonia za dusze bohatery, a nie za oszusty.

  Takie osoby ruwniesz wydaja sad na to kto jest uczciwy w Polsza, a kto nie, bo jesli jest wiekszy oszust nisz oni to jest oszust i pszestepca.

 151. Inkwizytor said

  Re 140

  Jeszcze trochę i po wzbudzeniu w nas Polakach sympatii do ukrów zaczniesz nas przekonywać, że na Wołyniu w 1943 była wojna polsko-ukraińska albo konflikt a Kresy to etnicznie ukropska ziemia. Nic tu po tobie kolego, wracaj do swoich, Gajówka nie użala się nad biednymi ukropami, którzy pomimo czarnych ziem kupują kartoszkę w Polsce, bo im się nie opłaca uprawiać na UPAdłej. Mordować Polaków dziadom się opłacało, do tego to mają dryg

 152. Marucha said

  Re 147, 148:
  Dopóki mam cień złudzeń, że takie a nie inne poglądy są wynikiem niedoinformowania, staram się tłumaczyć. Oczywiście w 99% przypadków po prostu tracę czas.

  Jednak Pan Paweł, jak się wydaje, przybył tu z misją nawracania nas na przyjaźń z Banderlandem, pomagania bidulkom, wyciągania do nich ręki i budzenia sympatii do „bratniego narodu”. Nie jest istotne, czy robi to spontanicznie sam z siebie, czy na zlecenie. Istotne jest tylko to, że prawda g… go obchodzi.
  No i wnioski będą.

 153. Nutka said

  Re. 100
  @Marost
  Niech mi Pan nie zarzuca hipokryzji i poprawności politycznej, bo żadną z tych rzeczy nie jestem skażona. Używam słów: murzyn, Cygan, rasa.
  Rozumiem, że dyskutuje się jakieś aspekty tego pontyfikatu, ale frontalny atak na Jana Pawła II, kanonizowanego przecież, jest dla mnie czymś absurdalnym.

  Warto było by się zatem dowiedzieć, dlaczego dla coraz większej liczby ludzi na świecie Jan Paweł II nie był dobrym KATOLICKM papieżem.
  Admin

 154. Marek said

  Przekonanie o konieczności nawracania Żydów na wiarę w Chrystusa
  uzasadniane jest dwiema tezami teologicznymi: 1. Żydzi trwają w
  błędzie, ponieważ nie przyjęli Chrystusa, 2. Zbawić się można,
  jedynie będąc członkiem Kościoła chrześcijańskiego. Początkowo
  pragnienie nawrócenia Żydów miało więc „pozytywne” podłoże:
  trzeba wyrwać Żydów z błędnej wiary i pomóc im w zbawieniu się.
  Niestety, pragnienia te oparte były na fałszywych teoriach. Jan Paweł II
  w swym nauczaniu pokazał, w jaki sposób Kościół może prowadzić
  dialog religijny z judaizmem, nie rezygnując ze swojej misyjności. […]
  Misje nie mogły odnieść swego celu, bowiem „wszelka próba ludzka
  nawracania, asymilacji czy eksterminacji Żydów jako ludu Izraela,
  odrębnego od Kościoła i nierozerwalnie z nim związanego w jedynym
  Bożym planie zbawczym, musi być skazana na niepowodzenie jako sprzeczna z
  Bożym zamysłem” (M. Czajkowski, Misterium Izraela… 2002, s. 99).
  „Sprzeczna z Bożym zamysłem”, bowiem wedle słów Zmartwychwstałego
  Kościół posłany został do narodów pogańskich (Mt 28, 19). Jezus
  posłał swoich żydowskich uczniów do wszystkich narodów, nie wskazując
  jednak, żeby szli do swych braci „z ciała”. Żydzi nie są poganami;
  przypomina o tym papież Jan Paweł II, kiedy mówi o nieodwołanym
  Przymierzu. […] Jedyną misją, jaka staje przed Kościołem wobec
  Izraela, według M. Czajkowskiego, jest pocieszanie, pokrzepianie i
  wzmacnianie ludu, który tyle zła zaznał od „młodszego brata”…
  […]

  Dokument watykańskiej Komisji ds. Kontaktów Religijnych z Judaizmem o
  nazwie „Wskazówki i sugestie w sprawie wprowadzania w życie Deklaracji
  soborowej Nostra aetate nr 4” określa chrześcijańskie misje wobec
  Żydów mianem świadectwa. Żydzi nie potrzebują naszego nawracania, ale
  potrzebują dobrego, chrześcijańskiego świadectwa o Chrystusie. W tym
  zgodne są wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Chrześcijaństwo
  odrzuca wszelki prozelityzm w stosunku do Żydów i uznaje, iż „Żyd i
  każdy niechrześcijanin może się zbawić, nie wyznając wiary w
  Chrystusa” (M. Czajkowski, Niech teologowie myślą, „Tygodnik
  Powszechny” 2002, nr 43).

  ========

  To, co wyżej, to jakiś bełkot do kwadratu. JP2 ma szczególne zasługi*, trzeba to przyznać i pochylić się nad jego geniuszem.

 155. pawel said

  ad 147.
  Ja też.

  ad 151.
  Wojnę to mamy cały czas.
  Stosunek posiadania ziemi do obecności rasowej w powiecie łuckim w 1931 dawałem wcześniej.
  Dziadowie mordowali – ilu było członków UPA? Szacuje się że do 30 000 tys. w szczytowych momentach. Wierzysz w dziedziczenie grzechów?

  [Wierzę w dziedziczenie poglądów!!! – admin]

  U nas też są odłogi i ziemniaki z Egiptu.
  Jest duża liczba ludzi z pochodzeniem Ukraińskim, są związki i gminy. Cerkwie. Spytaj się w mieszanych miejscowościach jak się żyje? Teraz ty dążysz do pogromów?
  Nie próbuję wzbudzać sympatii do nikogo, tylko chciałbym zejścia na ziemię i realnego myślenia. Takiego bez zacietrzewienia.

  Ten artykuł o Ukraińcach w Policji czytałem, nie znam nikogo tak postawionego. Ale sądzę że wzbudzając nienawiść do Ukraińców w Polsce będzie się wprowadzać podział, a jeżeli to prawda z tą Policją tym bardziej wiernie będą oni służyć systemowi. Mam dojścia do mundurowych więc spytam. Jeśli ktoś chce wiedzieć to pytać.

  [To Pański ostatni wpis na temat przyjaźni z Banderlandem. Proszę robić tę propagandę na innych witrynach, może Gazety Polskiej. – admin]

 156. pawel said

  cd 155
  Nie znam też nikogo kto by chciał teraz wracać na Ukrainę walczyć pon nową-starą banderą.

 157. Inkwizytor said

  Re 155

  Goowno mnie obchodzi jak się żyje ukrom ale chyba ujowo skoro spierd…ją z UPAdłej jak tylko mogą do znienawidzonej Polszczy. UPA dawała tylko logistyczne wsparcie, Mordowali ukry za buty, koszulę, chuda krowę czy maszynę do szycia. Nic nie usprawiedliwia mordowania Polaków tylko dlatego, że mieli więcej ziemi na Wołyniu.

 158. pawel said

  ad 152.
  Panie Marucha. Fakty przyjąłem, trochę historię znam. Ale chodzi mi o dzień dzisiejszy. Jakie są realia? Mi się ciągle wydaje że mimo wszystko powinniśmy mieć wspólnego wroga. Odrzucając Ukrainę pchaliśmy ludność zamieszkujące te tereny w ręce ruskich, niemców a nawet tatarów. A teraz kto inny się tam jeszcze zadomowił. Nie robicie rozróżnienia – ludzi tam mieszkających a rządzących. Pewnie dokładnie takich samych, albo i gorszych niż w Polsce. Większość głosowała na PSL PIS i PO. To właśnie my? Polacy?

 159. Inkwizytor said

  Re 156

  O deklaracji OUN z 1990 cokolwiek słyszałeś kolego ? Po co mają ukropy wracać na UPAdłą skoro tu mają dywersyjne zadania w przemyskim i stypendia w Polszczy 4x większe niż na UPAinie ?

 160. Marucha said

  Re 155:
  Ale sądzę że wzbudzając nienawiść do Ukraińców w Polsce będzie się wprowadzać podział,…

  Nienawiści do Ukrów w Polsce nie trzeba „wzbudzać”. Wzbudzili ją bardzo skutecznie sami Ukraińcy i cały czas podtrzymują ogień,.
  Niech ich piekło pochłonie.

 161. pawel said

  Ok. Koniec.

  Mam tylko nadzieję że nie wyjdzie na wasze.

  Rozumiem. Przyszedł Pan do gajówki z jednym tylko celem: propagowania przyjaźni z Ukrami, wyciągania do nich ręki, udzielania pomocy.
  Inne tematy Pana nie interesują.
  Admin

 162. Nutka said

  Re 153.
  Panie Gajowy, akurat ja spotkałam się z taką krytyką, że był nadmiernie konserwatywny (sic!).
  Ale w ogóle do czego to prowadzi takie szarganie świętości, dyskredytowanie autorytetów. Ludzie, poczciwi Polacy, kochają go. Mają portreciki uwieszone w oknach, urzędnicy – gdzieś wciśnięte między komputer a kalendarz, ulice nazwane jego imieniem, szkoły. Po co te wszystkie rewizje? Jak to narusza tkankę społeczną. Jaki to robi bałagan ludziom w sercach i umysłach. I tak to wszystko wyrzucić do kosza, zostawić ludzi z pustką. Zastanawiam się nad tym na wielu płaszczyznach i nie widzę sensu.

 163. Inkwizytor said

  Re 161

  Na wasze też nie wyjdzie ukropski stręczycielu

 164. Marucha said

  Re 162:
  Każdy papież, który nie zniszczy do reszty Kościoła ziemskiego, będzie dla niektórych „zbyt konserwatywny”. Wiadomo, kim są owi niektórzy.

  Poza tym, Pani Nutko, Kościół MA BYĆ KONSERWATYWNY, a nie iść z „duchem czasów”, choćby z tego względu, że ten duch donikąd nie idzie..
  Więcej nie mam siły tłumaczyć.
  Argument na „szarganie świętości” nie jest żadnym argumentem.
  Na nieprawdzie nie zbudujemy żadnej tkanki społecznej, co zresztą wyraźnie widać w Polsce, a jeszcze bardziej w Europie.

 165. Inkwizytor said

  Mądra wypowiedź żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych, na temat UPAiny.

 166. Nutka said

  Re 164.
  Widzę, że Pan już nie ma siły tłumaczyć. 🙂
  Czytałam wątek ukraiński – wyżej.
  Pan wie, że ja Pana lubię, lubię to ciepło, które Pan ma tutaj dla wszystkich, Pana anielską cierpliwość, ale naprawdę nie mogę zgodzić się, że szarganie świętości nie jest argumentem. Właśnie tak, od szargania świętości, zaczynały się wszystkie pęknięcia i społeczne zapaści; vide: reformacja, bolszewizm etc.
  To Pan pozwoli, ja swój Jego portrecik zachowam, zachowam nienaruszone swoje lektury, swoje wspomnienia.
  W kwestii KONSERWATYZMU – zgoda. Ja nie myślałam inaczej.

 167. Boydar said

  „… zostawić ludzi z pustką …” (162)

  chyba lepiej być pustym, jak np. p.[…] niż wypełnionym gnojem, jak nie przymierzając p.[…]
  Do pustej szklanki może nakapać całkiem przypadkiem jakaś żywa woda; pełne szambo tylko wybija, głównie na parterze.

 168. Ex said

  @162 Nutka
  @164 Marucha

  Jan Paweł II był/jest przez jednych określany modernistą, a przez innych konserwatystą, bo to sa określenia względne. Kościół w swoim ziemskim, instytucjonalnym winiarze ma chronić i głosić Jego wymiar nadprzyrodzony – objawiony, bo określenie konserwatywny ma inne znaczenie dzisiaj, a inne miało wczoraj i inne będzie mieć jutro. To o czym pisze Nutka to właśnie efekt rządów (nierządów) kolejnych posoborowych papieży (co jest poszlaką/dowodem że SWII był szkodliwy), bo zdaje się wcześniej takiego pieprzniku nie było, a po drugie stanu współczesnego „demokratycznego” (zanarchizowanego) świata.

 169. Nutka said

  Re 167.
  Panie Boydarze, Pan się w ogóle borykała z szambem? Bo wie Pan, ja się borykałam, i to ponad 10 lat. Zapewniam Pana, to inna całkowicie materia.
  Ale na płaszczyźnie językowej, z tym kapaniem żywej wody, ładnie Pan to napisał.

 170. Nutka said

  Pst. … borykał . Pan Boydar borykał się … Za niegramatycznosć – przepraszam.

 171. Boydar said

  Ja od początku Pani obecności w Gajówce byłem święcie przekonany, że Pani to chłopa trzeba. No i się teraz potwierdziło !

 172. Nutka said

  @Boydar
  Tak?!
  To rzeczywiście zeszliśmy z tematu świętości. 😉
  Pan mnie nie rozśmiesza, panie Boydarze. Piątkowy wieczór, ja wystarczająco rozśmieszona jestem. Może Pan mniej, Nick – więcej, ale ja widzę, jak się Panowie wiją ze złości, bezradności, że ja tu jestem i sobie komentuję. Szczególnie Nick miał nadzieję, że mnie wykurzy z forum fotograficznego Gajowego, swoim doprawdy paskudnym komentarzem. A nic z tego!!!
  Teraz, jak Pan chce wiedzieć, słucham sobie „Dire Straits”, i jest mi całkiem miło. Nutka lubi nutki.

 173. Boydar said

  Ależ Pani Nutko, o co mnie Pani posądza; ja tylko uważam, że kobieta nie powinna sama bić się z szambem. Ot i wszystko. A chłop, cóż, zwierze pożyteczne, w wielu sprawach przydatne od początku stworzenia.

 174. NICK said

  Chciałeś? Masz, P. Boydar!
  Mówiłem?

 175. JO said

  ad.165.

  Tak, piekna, madra wypowiedz, tego juz starszego mezczyzny, bo rzeczywiscie, ukraincy NIE sa I nie beda Narodem a sa Narodu NOWOTWOREM.

  Narod, to spolecznosc danego zorganizowanego Panstwa, ktora jest dla tej spolecznosci Rzecza Wspolna w rozumieniu filozofii Nadprzyrodzonosc, ktora jest baza dla tej spolecznosci.

  Jedynie w dzisiejszym Swiecie, w realiach XXI wieku Tradycyjni katolicy moga sie nazywac Narodem w tym Narodem Polskim. Nikt nie ma prawa zawlaszczac sobie tego Tytulu, ktory przynalezy do Pokolen przeszlych , terazniejszych I przyszlych tylko I wylacznie tych, ktore Uznaja Tradycje-Ortodoksje.

  Ukraincy, to zbieranina ludow, ludzi, ktorzy bazuja na folozofii Talmudycznej, filozofii naturalizmu, namietnosciach ciala , ktora powoduje, ze NIGDY ta zbieranina nie stanie sie Narodem a pozostanie zbieranina co najwyzej plemienna, rodowa a w zasadzie mafijna, nic wiecej.

 176. Nutka said

  @Boydar
  Z szambem się biłam, Panie Boydarze, z hydraulikami, dekarzami, elektrykiem, z wozakami od węgla. Bo to wie Pan, w komunizmie (choć już końcówka) maleńkie były przydziały tego polskiego czarnego złota, a chałupkę w ostre mrozy trzeba było ogrzać, jesienią przepalić, wilgoć z kątów przegonić. Oj gdybym ja Panu to wszystko poopowiadała, to by się Pan zdziwił. Ale Pan ujął wszystko całościowo. To co ja będę dopowiadać. Podoba mi się, że Pan używa średnika. Drobiazg, ale ja zwracam na to uwagę.
  Pan Nick wynurzył się z internetowej nicości. Jak natychmiast. No proszę.
  Ale chyba zamulam ten tematyczny wątek wszystkoistością. Przepraszam.

  Do Pana JO jeszcze.
  Ten 2. i 3. akapit Pana komentarza 75. Jak Pan to ładnie wyraził. Te Pana słówka tak jakby z trudem się wykluwały, a jak już są, to ja zawsze lubię ich czysty ton.

 177. Nutka said

  @Ex
  To ja Pana komentarza nie widziałam.
  No czytam uważnie i zaczynam jarzyć.
  Sęk w tym, że ja naprawdę nie mam poczucia, że mam pieprznik w głowie. Mogę nie być świadoma wielu kontekstów, ale w głowie mam raczej poukładane.

 178. Peryskop said

  Re 155


  [To Pański ostatni wpis na temat przyjaźni z Banderlandem. Proszę robić tę propagandę na innych witrynach, może Gazety Polskiej. – admin]

  Do Pawła się przyznał, do Kowala jeszcze nie.

  A i tak Cygana powieszą…

 179. pawel said

  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/12/02/roman-dmowski-kwestia-ukrainska/

 180. Krzysztof P said

  Cierpliwie czytałem wszystkie posty dotyczące JP2.
  Co do pochodzenia, sprawa nie jest do końca ” czysta ” ale to by bylo ONEMU wybaczone, gdyby nie nieszczęścia w jaka nas oraz KK swoja osobą wpędził? Podobnie jak p. Marucha i 98% Polskich Katolików uważałem ” ów wybor ” za Boskie zmiłowanie, dla udręczonej POLSKI ! Autentycznie ludzie płakali ze szczęścia, a MODŁY dziękczynne sięgały Nieba / w każdym razie Kościoły były pełniutkie / !!! Miny k a c y k ó w tymbardziej nas utwierdzały w przekonaniu, że to był po prostu: DOPUST BOŻY.?

  Niestety, po podstrzeleniu nastapiła wyraźna ZMANA w osobowości Papieża? Ja to czułem. Być może tę zmianę wyczuwał także Wieki Prymas Stefan Wyszynski? Musiał wiedzieć daleko W I Ę C E J więc i przeżywał BARDZO, skoro z owej sromoty w późnym wieku zapadł na chorobe nowotworową i…szybko odszedł od NAS?
  Dziwiło mnie niezmiernie p o d t r z y m y w a n i e MITU o nieomylności ” naczelnego elektryka Bolka „, te wszystkie jawne i tajne spotkania / z I M B E C Y L E M, nomen omen z MB Częstochowską w klapie /!!!!??? /
  Nie byłem w owym czasie zbyt pobożny ale na polityke patrzyłem całkiem trzeźwo jak na swoje młode lata?. TU mi zgrzytalo fałszem, a wyidelizowany obraz naszego Papy zaczoł sie mi lekko rozmazywać Dopiero później skojarzyłem te wszystkie umizgi neo – katechenatu do naszych ” cwańszych i bezwzględniejszych braci „, które ani na troche NIE złagodziły ostrza nienawiści owej pejsatej społeczności do katolików, a szczególnie do Polaków? I
  Znowu mi pod czaszką dziwnie zazgrzytało ? Kościól zmienił swój RYT liturgiczny…- to mnie zatkało ze zdumienia. ?!! Czułem, że to już NIE JEST mój Kościół DUCHEM, mimo iz budowle wciąż na zewnątrz były takie same? R O Z C Z A R O W A N I E tak bym określił ów stan ducha ponieważ tak to czułem?. Szukalem normalności a jej nie było, szukałem Kościoła mego dzieciństwa ( bylem przez 7 lat ministrantem ) i także już GO nie było? Dorosłem i….niemal stałem sie agnostykiem…a przecież mój Rodak- był przez wszystkie te lata namiestnikiem Chrystusa na ziemi?
  Nie, ja nie będę Karola Wojtyłę nurzał w obrażliwych epitetach. Skoro Pan BÓG TAK anie inaczej tym ” biznesem ” pokierował, to j a k i s swój PLAN w tej materii miałł ? Jest to czytelne gdy się czyta orędzia na czasy ostateczne, szkoda że moi przedmówcy bardziej wychwytują ZIEMSKIE błędy ( Bogu obrzydłe jakby powiedział p. Michalkiewicz), – jak zawierzeniai w niezbadane WYROKI BOSKIE.????

  Ps. mój powrot do tradycyjnego Kościoła zawdzięczam Ks. Piotrowi Natankowi oraz…stałemu dokształcaniu się m/n na TYM portalu.
  Bogu niech będą DZIĘKI !!!

 181. Ja czułem, że coś jeszcze jest nie tak gdy idzie o JP II jeszcze w szkole podstawowej.
  Nie wiedziałem nic o żydach wtedy, niewiele o JP II, nic o Waticanum II (mówię o czasie gdy miałem 11, i 12 lat.
  Byłem religijny, ale nie byłem przekonany nazbyt do JP II. Nie potrafiłem tego wytłumaczyć.

  Bóg po prostu dawał światło w tej sprawie małemu (choć może względnie uzdolnionemu -malowałem wtedy i pisałem prozę) chłopcu z prowincji

 182. Toronto said

  Ad 128 – Pawel,

  Jeszcze raz przypominam, ze „Ukraina” to sztuczny twor, a „Ukraincy” nie sa narodem i jako narod nigdy nie istnieli.
  A to co podaje zydowska Wikipedia n/t historii „Ukrainy” i „Ukraincow”, ma co sie powolujesz, nie trzyma sie ani kupy, ani dupy.

  Zakazana i ukrywana historia: Ukraina to państwo bez narodu !

  Przedstawiam Wam obszerny felieton dr Jerzego Jaśkowskiego na temat historii Polski i Ukrainy. Jak zawsze niezawodny dr Jaśkowski celnie demaskuje powszechnie wyznawane mity i przekłamania w nauce.

  Ukraina okazuje się być państwem bez narodu. W zasadzie jedynymi prawowitymi potomkami dawnych mieszkańców terenów między Oreł (Orzeł), Kijowem a Lwowem, są dzisiejsi Rusini (nie mylić z Rosjanami!). Rusini zamieszkują południowo-zachodnie obrzeża dzisiejszej Ukrainy, m.in. Wołyń, obwód Lwowski, Zakarpacie.

  Po licznych powstaniach, zapoczątkowanych de facto przez polskiego szlachcica – Chmielnickiego – wielkie obszary Ukrainy były wyludnione. Wtedy na te tereny zaczęła przybywać kaukaska ludność – Kozacy, którzy nie mają nic wspólnego ze Słowianami. Może oprócz języka, który przejęli od Rusinów.

  Do dziś funkcjonuje przecież koncepcja „wielkiej Ukrainy” – czyli państwa od Krakowa, Lublina, części Mazowsza i Podlasia, aż po same góry Kaukazu. Kozacy kubańscy i kaukascy są obecnie bliższym narodem dla dzisiejszych „Ukraińców” niż Polacy czy Rusini. Szczegóły widać nawet w anatomii, choć nie to jest ważne.

  Ważna jest sama mentalność – czyli typowo azjatycka (barbarzyńska) nienawiść do ludów uznających prymat indywidualizmu nad myśleniem stadnym. Czyli na przykład Słowian. Stąd się wzięły wydarzenia takie jak Wołyń.

  W felietonie poniżej dr Jerzy Jaśkowski szerzej rozwija koncepcję ukraińskiego tygla narodów. Obecnie w tym państwie jest więcej narodowości niż w byłej Jugosławii przed rozpadem:
  -Kozacy
  -Rusini
  -Polacy
  -Rosjanie
  -Węgrzy i Słowacy
  -Białorusini
  -Tatarzy
  -Bułgarzy i Rumuni
  -Niemcy i Żydzi
  (…)
  Ciag dalszy na stronie archiwalnej pod adresem:
  http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:0kwfWVZn-a4J:kefir2010.wordpress.com/2014/04/20/zakazana-i-ukrywana-historia-ukraina-to-panstwo-bez-narodu/+&cd=4&hl=en&ct=clnk&gl=ca&client=firefox-a

 183. Toronto said

  Co to jest kozactwo ?

  W podreczniku z 1897 roku „Zarys Historii Polskiej”, autorstwa A. Lewackiego, podano rodowód Kozactwa.
  Warto zapoznac sie z tym opisem. W sposób jasny podaje on poczatki i role tych zacieznych zolnierzy. Kozacy stanowili bowiem odrebny rodzaj druzyn wojennych.
  Encyklopedia Grotgera wyjasnia:
  „Pochodzenie Kozaków odnosi sie do epoki tatarskiej [mongolskiej], w której duzo miast pogranicznych wynajmowalo kozaków do ochrony i zapewnienia bezpieczenstwa. Te oddzialy lekkiej konnicy nazywano kozakami”.
  Nazwa wywodzi sie wprost od pojecia tatarsko – dzagatajskiego „KAZAK”, oznaczajacego bezzennego zolnierza ochotnika.

  Gwagnin juz w XVI wieku wyjasnial:
  „Kozak, jest slowo tatarskie, wykladajac sie jakoby chudy pacholek, zdobyczy sobie szukajacy, nikomu nie jest poddany, a za pieniadze komu chce sluzy”. Tatarzy nazwyali kozaków – Kazak wilejaty. Poeci rozumieli pod pojeciem kozak – kazak – dzielnego malojca, hajdamaka, najezdnika.

  Ciag dalszy jest na stronie:
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=430&p=13468#p13468

 184. Toronto said

  ad 181 – Cyprian

  Wiosna 1965r mialem przyjac sakrament bierzmowania i ksiadz w srednim wieku, ktory prowadzil katecheze kazal uczyc sie z nowych katechizmow, ktory z wygladu byl kilkakrotnie grubszy od katechizmu do I-szej komunii.
  Ale gdy zaczalem czytac nowy katechizm to znalazlem w nim tyle pokretnych sformulowan, ktore odbiegaly od informacji podanych w katechizmie do I-szej komunii, ze najpierw zbuntowalem sie wewnetrznie z powodu tylu zaklaman, a nastepnie glosno zaprotestowalem u rodzicow, ze nie bede sie tego uczyl i przestalem czytac to gowno – tym gownem byl katechizm soborowy i wilki w owczych skorach wydali go o wiele miesiecy wczesniej, zanim zakonczyl sie SW2 w grudniu 1965r. – koscielna propaganda podawala, ze soborowi przewodzi „duch swiety”. (???)

  Odswiezylem sobie pamiec naukami z katechizmu do I-szej komunii i bez problemu zdalem wymagany egzamin do bierzmowania przed starszym ksiedzem, ktory z usmiechem mnie pochwalil za posiadana wiedze.
  Pomimo, ze moj stosunek do ksiezy i KK byl poprawny to wiekszym autorytetem dla mnie byli moi rodzice, ktorzy byli ludzmi wierzacymi, ale nie byli naiwni i znali zycie.
  Wiadomosc o wyborze K.Wojtyly na papieza, o ktorym mowiono, ze jest Polakiem, wywolala u mnie moment zachwycenia i pomyslalem, ze komuna w Polsce bedzie miala twardy orzech do zgryzienia.

  Na poczatku lat 1990-tych, kiedy poznalem fakty historyczne o SW2 i judaizacji katolicyzmu oraz o zydowskiej polityce Watykanu i Episkopatu w Polsce co bylo wczesniej niemozliwe z powodu braku dostepu do rzetelnych zrodel informacji to moje przywiazanie do kosciola zaczelo drastycznie spadac.
  A gdy nieco pozniej poznalem fakty o zydowskim rodowodzie JP2 i jego powiazaniach z zydo-masoneria, to przestalem czuc jakikolwiek zwiazek z modernistyczna instytucja koscielna i z JP2 jako papiezem.
  Moje zaangazowanie w odklamywanie propagandy koscielnej, ktora zalewane byly umysly Polakow i Polek oraz w ujawnianie faktow o parszywej robocie liderow sekty posoborowej, jeszcze bardziej sie nasililo i mialem mnostwo pracy, poniewaz musialem tlumaczyc artykuly z j.angielskiego na j.polski i zamieszczac je na grupach dyskusyjnych w j.polskim, poniewaz zadne polskie media nie podawaly tych informacji do publicznej wiadomosci.

  Troche faktow.
  Od 1958r do dzis Watykanem oficjalnie zarzadzali: J23, P6, JP2, B16 i Franciszek1, i wszyscy oni sa zwolennikami modernizmu i kolaborowali z zydo-masoneria.
  Pominalem postac JP1 (kard.Luciani), poniewaz ten papiez zostal skrycie zamordowany przez zydo-masonska i watykanska mafie – mial nawet w swoich rekach liste kardynalow i biskupow nalezacych do masonerii.
  Do dzisiejszego dnia Watykan milczy o papiezu Grzegorzu XVII (kard.Siri), ktory byl wybrany papiezem w 1958r (polecil go osobiscie papiez Pius XII przed swoja smiercia).
  Kontrkandydat kard.Siri, kard.Roncalii (mason i zydowski kolaborant), ktory zdobyl mniej glosow niz kard.Siri po prostu w chamski i bezczelny sposob zagrozil wybranemu na papieza kard.Siri, ktory przyjal imie Grzegorz XVII i sam kazal sie koronowac na papieza, przyjmujac imie Jan 23 – mowiac krotko, Jan 23 byl antypapiezem, a legalnie wybrany papiez Grzegorz XVII zostal odsuniety od wladzy i uwieziony w Watykanie.

  Wiecej informacji na te tematy jest w rubryce pt. „Watykan-siedziba antychrysta” na stronie:
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=458&start=20

 185. Nutka said

  Re 180.
  @Krzysztof P

  Przeczytałam Pana komentarz uważnie.
  Ja nie oczekuję, że wszyscy będziemy podporządkowani instynktowi stadnemu. Szanuję ludzkie wybory, tym bardziej w tak delikatnej materii jak nasze życie duchowe. Jeśli to jest Pana DROGA, dobra dla Pana wiary, sprawiająca, że staje się Pan lepszym człowiekiem niż kiedyś, szczęśliwszym, to przecież ja z Pana punktem widzenia nie będę się spierać, bo nie miałoby to większego sensu.

  A Gajówka rzeczywiście dobra, żeby tu różne teksty poczytać w celu dokształcenia się. Też doceniam.

 186. Condreau said

  Mnie ciekawi, czy JP 2 był jedynym aktorem w historii Polski. Mam wrażenie, że takich aktorów, z dwiema twarzami: jedna dla Polaków, a druga dla Żydów, było więcej, i nie chodzi tu wcale o III RP.

 187. Toronto said

  ad 186 – Condreau

  A czy znasz „aktora” o wielu twarzach ?

  >> [Zgodnie z obyczajem w gajówce, bardzo proszę o używanie słów Pan, Pani, Państwo, zamiast tykania w stylu Kupy Wojewódzkiego – admin]

  Jest nim byly premier Donald Tfu-sk,
  Jedna twarz ma dla Kaszubow, druga dla Niemcow, trzecia dla Zydow, czwarta dla Polakow, piata dla zwiazkow zawodowych „S”, szosta dla emerytow i rencistow, siodma przed kolegami i znajomymi, osma przed lustrem, dziewiata w parlamencie UE, a dziesiata przed zona i rodzina.

  A jesli nie chodzi o PRL”bis”, blednie nazwany III RP, poniewaz III RP nie ma zadnej ciaglosci konstytucyjnej z II RP, poniewaz 22 lipca 1944r wladze komunistycznego PKWN uniewaznily konstytucje II RP z 1935r. Dokladnie w rocznice 22 lipca zostala wprowadzona konstytucja Stalina w 1952r, na ktorej z kolei opiera sie konstytucja Stolzmana vel Kwasniewskiego z 1997r.
  Takim przykladem osobnika o wiecej niz dwoch twarzach jest ZYD Margulis vel „gen.Jaruzelski”, zyd Kohne vel „Walesa” etc.

  Dowcip, ktory wymyslilem na poczekaniu:

  Jaka jest roznica miedzy: Tuskiem, Walesa i Jaruzelskim ?

  Nie ma zadnej, poniewaz to kameleony – druga odpowiedz: poniewaz to Zydzi.

 188. Nutka said

  Panie Toronto, Pan wszędzie widzi Żyda. To jest jednak pewien hopl, uważam. Z Wałęsą to Pan jednak przesadził. A zresztą nie wiem, z jakich Pan źródeł korzysta.
  Ale jak ich Pan nazywa kameleony, to tak dość subtelnie jednak, aż mnie ta Pana subtelność zaskakuje, bo ja bym użyła grubszych określeń.

 189. Anzelm said

  Ad. 188 – nie ma żyda, to to samo co YETI, ściema!

  Naród wybrany to nie „żydzi” – tylko pokolenie Judy lub Izrael!

  Żyd to mieszaniec szatana z potomkami np.: Ezawa!

  Kananejczycy czyli nasienie szatana!

  Przepraszam za satanizm, ale zdzierżyć nie mogę

  naiwności, ona potem:

  Piekłem gości!

 190. Toronto said

  Ad 188 – Nutka

  Niemiecki ZYD L.Kohne (Walesa)

  Słowa pułkownika Wojska Polskiego:
  „Sam widziałem osobiście akta Wałęsy, miałem w rękach i czytałem, zebrane także i przez nasz wywiad wojskowy, nie tylko Zachodni i Wschodni, czyli NKWD, GRU, KGB, teraz te akta ma rosyjskie FSB. Dlatego tak panicznie się, on wystraszył jak mu jakieś jego teczki zwracał Jelcyn, bał się, czy inni kopii tego nie mają i nie bezpodstawnie, bo faktycznie dostał jedynie kopie. A więc, Ojcem Wałęsy był niemiecki Żyd Leiba Kohne, służący w wojsku niemieckim, Wehrmachcie. Bronił on w 1945 roku Gdyni przed nacierającą armią sowiecką. Wraz ze swym oddziałem zdążył się, wycofać drogą morską na zachód Niemiec i tam poddał się Amerykanom. Udowodnił swoje ukrywane przed Niemcami żydostwo (pokazał narządż) i został jako uciemiężony, niemiecki żyd zabrany do USA. Tam umarł w dostatku. Wałęsę wychowywał brat ojca,który zmienił swe rodowe, żydowskie nazwisko na Wałęsa, i pozostał w Polsce. Tego właśnie Bolek tak zawzięcie szukał w swych aktach, oddając zdekompletowane, lecz się przeliczył, my mieliśmy swoje w komplecie i inni je także mają oraz po trochu ujawniają by on był im posłuszny, nie fikał, to samo żydofolksdojcza Tuska dotyczy, mamy, mają ich w rękach i muszą tak tańczyć jak im się zagra. Jeszcze jedno, Niemcy, ich BND chce udostępnić wszystkim, którzy go poproszą, listę oszustów podatkowych z Lichtensteinu, są tam także „polacy”, wiadomej nacji. Czy PO z tego zaproszenia i „dobrego” serca BND skorzysta??? Chyba nie, zapowiedział Cwiąkała, bo to nie etyczne”.

  Na tej samej stronie sa rowniez informacje o niemieckim zydzie D.Tusku, o rosyjskim zydzie A.Kwasniewskim i o ukrainskim zydzie L.Kaczynskim.

  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=460&p=4779

 191. zofia said

  Pani Nutko,
  Papiez JPII byl w wieku moich rodzicow (ur. 1920) Moja mama plakala jak ogloszono ustawienie stolu ofiarnego przed Najsw.Sakramentem i Kaplan odwrocony plecami do Boga Prawdziwego Jezusa modlil sie do Ojca ofiarujac Jemu Prawdziwe Cialo I Krew Jego Syna .
  Przeciez papiez JPII byl ks. i bp. a wiec odprawial Msze Sw na Oltarzu przez 25 lat! Dlaczego tak szybko zrezygnowal na korzysc stolu i uczty?
  Bedac papiezem przez 25 lat nic nie zrobil aby przywrocic uwielbianie Pana Jezusa tak jak czynil to sam i wierni przez setki lat.
  Malo tego ci ktorzy postanowili te uswiecona Tradycje utrzymac zostali exkomunikowani! (wykleci)
  Owszem pieknie mowil do katolikow jak kochac Jezusa ale bardziej kochal lud starotestamentowy utwierdzajac ich w wybranstwie, ktore zwalnia ich w uznaniu Jezusa za Boga i o zgrozo Jedynego Zbawiciela!

 192. Nutka said

  @Panie Toronto, a czy są w takim razie w Polsce, w jej elitach politycznych, jacyś nie-Żydzi? Wie Pan, tak z rezygnacji pytam. Proszę nie czuć się zobowiązanym do odpowiedzi.

  @ Pani Ireno, rozumiem, ale ja tego nie odbierałam. Papież z dalekiego kraju, tutaj urodzony, żyjący pod okrutną okupacją, po prostu znał ich, miał o nich jakąś wiedzę, to były też przecież sentymentalne więzy wyniesione z sąsiedztwa, ze szkoły. Ja to akurat tak rozumiałam.

 193. Pawel said

  ad 147.
  Co by się z tym małżeństwem stało gdyby nie poszło a się wydało? Mogli znowu popaść w niewolę i być przesłuchiwani, dokładnie dzień po dniu. Jeśli poszła po „pomoc” musieli stać niedaleko, mogli zajść w każdej chwili.
  Małżeństwa mieszane – w wielu przypadkach współmałżonek musiał usunąć niewłaściwą połowę.

  Ad Admin.
  Panie Marucha bardzo cenię pański blog. Akceptuję też sposób w jaki go pan prowadzi – to Pana ryzyko.
  Jako katolik modlę się za Żydów, Islamistów, itp. Robię też co mogę. Nawet jeśli jedna osoba to przeczyta, i jeśli jeden raz pod wpływem tego zrobi coś dobrego – to będzie bardzo dużo.
  Wpis : Niemcy mają swoich Ukr.., ruscy swoich to i my powinniśmy mieć swoich – to nie agitacja a polityka realna. Chciałbym też żebyśmy jako Polacy mieli też „swoich” żydów, Niemców (może mniej) i może paru w MTV.
  Wpis może Pan puścić albo nie. Jeśli nie:
  1. Jest Pan ruskim agentem – wtedy proszę o fuchę jakąś internetową.
  2. Niemieckim agentem – wtedy nie.
  3. Powody osobiste – nie wnikam.

  Pzdr.

 194. do wpisu #113 i 150 said

  Panie Marku pozdrawiam pana.
  Adam

 195. Pawel said

  A jak jest tam jeszcze jeden Paweł to można nas jakoś rozróżnić?

 196. Pawel said

  ad 182.

  A to co podaje zydowska Wikipedia n/t historii „Ukrainy” i „Ukraincow”, ma co sie powolujesz, nie trzyma sie ani kupy, ani dupy. – To są dane na postawie Spisu Powszechnego 1931. Sprawdzałem.

  Dr. Jaśkowiaka o szczepieniach czytam na bieżąco. Co do reszty nie polemizuję. Faktem jest tylko to – coś nam wyrosło pod bokiem, mniejsza o nazwę, i tak trochę teoretyzuję co można by z tym fantem zrobić. Możliwe że to nie na moją głowę i źle podszedłem do tematu.

 197. Toronto said

  ad 192 – Nutka,

  W komentarzu „188” bylas zgryzliwa (zasugerowalas, ze mam „hopla” na punkcie Zydow), a w tym komentarzu (192) zzera cie zlosc, ze nie mozesz mi dowiesc klamstwa, pomimo swoich prob i nawet probujesz mna manipulowac, ale nie ze mna te numery.
  Na postawione mi pytanie jak najbardziej odpowiem, zeby nie bylo niedomowien i zeby Polacy wiedzieli o co chodzi.

  Udzial Polakow we wladzy jest znikomy i sa w mniejszosci (pomimo, ze stanowia wiekszosc mieszkancow Polski), wiec maja najmniej do powiedzenia, poniewaz decyzje w organach wladzy panstwowej (sejmie i senacie) zapadaja wiekszoscia glosow, a wiekszosc to POLSKOJEZYCZNE ZYDOSTWO – tak to przynajmniej wyglada oficjalnie. A nieoficjalnie rzadzi ZYDOWSKA MAFIA MIEDZYNARODOWA, ktora wydaje dyrektywy marionetkom u wladzy w Polsce – te marionetki jezdzily nawet po dyrektywy do Tel-Awiwu, Nowego Jorku, Brukseli etc i podpisywaly tajne porozumienia wbrew polskim interesom narodowym i sa widoczne negatywne skutki tych porozumien.
  Poza tym zydowska mafia miedzynarodowa ma swoje organizacje, takie jak: WJC, EJC, B’nai B’rith, AIPAC, Chabad-Lubawicz etc, poprzez ktore kontroluje i wplywa na rzady panstw i politykow, w ktorych znajduja sie siedziby tych organizacji, i ktore tworza przyslowiowe LOBBY ZYDOWSKIE w tych panstwach.
  Media swiatowe sa opanowane w 95% przez zydostwo, ktore kontroluje wszystkie glowne organizacje medialne na swiecie. Do tego dochodza jeszcze zydowskie spec sluzby i spec sluzby innych panstw, ktore z nimi kolaboruja.
  Tak wyglada z grubsza schemat dzialania miedzynarodowego zydostwa, ktore jest wspierane glownie przez panstwa anglosaskie i rzady panstw, ktore kontroluje zydostwo, m.inn. USA, ANGLIE, NIEMCY, FRANCJE, WLOCHY etc i rowniez Polske.

  Jesli Polakow jako grupe spoleczna nie stac na odsuniecie zydostwa od wladzy i wplywow w Polsce to przynajmniej kazdy Polak i Polka moga postawic opor osobisty poprzez realizowanie „5 przykazan Polaka” (podaje je na grupach dyskusyjnych od 1995r):
  1. Nie kupuj u zyda.
  2. Nie pozyczaj u zyda.
  3. Nie pracuj u zyda.
  4. Nie glosuj na zyda.
  5. Zwalczaj zydowskie zlo.

  Polacy, ktorzy realizuja te przykazania sa SWIADOMYMI POLAKAMI, swiadomymi glownego zagrozenia dla Polski i Narodu polskiego, jakim jest ZYDOSTWO – wrog nr 1 nie tylko Polski, ale i swiata; tu sie roznie z R.Dmowskim, ktory uwazal Niemcow za wroga nr 1 Polski i Polakow.

 198. Toronto said

  ad 196,

  Czy zastanawiales sie nad tym, ze spis powszechny z 1931r odbyl sie po wczesniejszym naplywie kozakow (tataro-mongolow) na ziemie Rzeczpospolitej oraz ze rok 1931 byl poprzedzony takimi wydarzeniami, jak: ROZBIORY POLSKI, I-sza wojna swiatowa i napasc zydo-bolszewickiej Rosji na Polske (wojna polsko-bolszewicka) ?
  Dlaczego stosujesz taki chwyt propagandowy ze „spisem powszechnym z 1931r” i co chcesz przez to udowodnic (?), tym bardziej, ze „narod ukrainski” to sztuczny twor.

  Ja natrafilem na ksiazke z konca XIX wieku oparta na faktach podanych przez polskiego geodete i geografa, w ktorej jest podany stan narodowosciowy Kresow wschodnich Rzeczpospolitej oraz ziemie nalezace do polskiej szlachty i polskich rodow ksiazecych od ponad 500 lat – dokumenty polskiej wlasnosci znajduja sie obecnie w archiwach panstwowych w Kijowie i zostaly przekazane przez Moskwe po rozpadzie ZSRR w 1991r ; polskie dokumenty wlasnosci zostaly z kolei odebrane Niemcom w 1945r przez ZSRR i przelezaly w archiwum radzieckim przez prawie 50 lat i o tym nie informuje polskojezyczna propaganda, ani nie dopominaja sie tych dokumetow od Kijowa przebierancy rzadzacy w Warszawie.
  Kijow z kolei przetrzymuje nielegalnie polskie ksiegi wlasnosci i cala bajka o ‚Ukrainie” jest jednym wielkim wymyslem, podobnie jak wymyslona jest bajka o rzekomych „ziemiach ukrainskich”, o ktore dopomina sie od Polski banda zydo-nazistow z Kijowa.

  Czy mam tez napisac o bandyckiej polityce rosyjskiego zaborcy wobec Polakow i parszywej roli zydostwa ?
  Wszystkie majatki polskich powstancow z 1831 i 1863 zostaly skonfiskowane przez Rosje, ktore wykupili ZYDZI, stajac sie nowymi wlascicielami polskiej ziemi i majatkow szlacheckich – w/g polskiego prawa, zydom nie wolno bylo nabywac polskich majatkow, a jedynie mogli je dzierzawic, czyli caly proceder nabywania polskich majatkow przez zydow w czasie zaborow jest NIELEGALNY, poniewaz nabywali polskie majatki od OKUPANTA Polski.
  Powstancy bioracy udzial w walkach z rosyjskim zaborca zazwyczaj gineli. A gdy zostali zlapani to zazwyczaj byli rozstrzeliwani lub wieszani, albo trafiali na Syberie i slad po nich ginal – malo kto wrocil do Rzeczpospolitej.

  A czy slyszales o obowiazkowym wcielaniu polskiego rekruta w szeregi carskiej armii w zaborze rosyjskim na 25 lat, a dopiero po 1854r na 15 lat ?
  W 75% byli to polscy poborowi wywodzacy sie z chlopstwa.
  Ciekawostka:
  W latach 1832-1873 do wojska rosyjskiego wcielono blisko 309 tys. poborowych z Królestwa Polskiego, z których ok. 75% zmarło. Tak wysoka śmiertelność wynikała przede wszystkim z powodu fatalnych warunków służby.
  Z kolei ok. 13% pozostało w Rosji, a tylko 12% wróciło do kraju.
  Pytanie: Skad sie mialy brac polskie dzieci, skoro ubywalo polskich mezczyzn ?

  Po 1874r obowiazywala powszechna sluzba wojskowa w Rosji niezaleznie od stanu i wyznania – wojska ladowe 6 lat, marynarka 7 lat.
  Poszukiwania genealogiczne są bardzo utrudnione.
  Po pierwsze, kompletne archiwa znajdują się w Moskwie, w Centralnym Archiwum Państwowym. Niestety, ze względu na wielomilionową rzeszę powołanych do wojska, wymogiem koniecznym do wyszukania tam akt i danych przodka jest dokładna wiedza dotycząca rodzaju wojsk np. piechota, wojska kolejowe itp.
  Po drugie, trudność polega na tym, że do obszaru konkretnej komisji poborowej były przypisane jednostki wszystkich rodzajów wojsk, z marynarką wojenną włącznie. Ale tylko po jednej każdego rodzaju wojsk. Więc jeśli ustalimy, czy był w piechocie, czy w artylerii, to dopiero można stwierdzić, do jakiej jednostki powinien być wcielony.
  Bez konkretnych śladów, zdjęć, dokumentów lub dokładnych przekazów ustnych, ustalenie przebiegu służby wojskowej naszych przodków w armii carskiej jest praktycznie malo prawdopodobne.

  W latach 1914-1915 carska Rosja wcielila w szeregi swojej armii prawie 800 tysiecy polskich rekrutow – byl to okres I wojny swiatowej i Polacy byli zmuszeni walczyc w obcym interesie; podobnie postepowali zaborcy pruscy i austriaccy wobec Polakow.

 199. Toronto said

  c.d. ad 196,

  Przeoczylem sprawe zwrotu Kresow wschodnich Rzeczpospolitej.

  Istnieja 2 opcje:
  1. Zwrot polskiej ziemi w granicach przedrozbiorowych – mapa z 1770r.
  2. Zwrot polskiej ziemi w granicach ustalonych Traktatem Ryskim w marcu 1921r pomiedzy Polska a bolszewicka Rosja.

  W obydwu przypadkach sprawa jest do wygrania w sadach miedzynarodowych.

 200. pawel said

  ad 198.
  Ten rocznik to pierwsze co mi wpadło w ręce. Fakty znałem, nie wiedziałem nawet że tak je można poukładać. A co Pan myśli o tym referacie Dmowskiego z linku?

  Kresy wschodnie były podobno proponowane już Polsce dwa razy podobno przez ZSSR. http://ja-ruskiagent.blogspot.com/2014/10/sensacja-polska-kilka-razy-odrzucaa.html

 201. pawel said

  cd. 200
  Przecież mamy oficjalnie „polskich Tatarów”. W przypadku dzisiejszych ludzi, na których mówi się Ukraińcy, nie ma możliwości ustalenia dokładnych ich rodowodów. Tylko badania genetyczne?

 202. pawel said

  ad 197.
  To mało bo Żyd już zbiera u nas podatki.
  Tak jak pan pisze o Żydostwie, to szacunkowo ile może ich być liczebnie? Np. procentowo?

 203. pawel said

  Ad 155 Admin

  Wierzę w dziedziczenie poglądów!!! – admin – dobrze by było żeby ludzie mieli dziś jakieś poglądy.

 204. Toronto said

  re: Pawel (200, 201, 202)

  #200.
  Referat R.Dmowskiego o kwestii ukrainskiej pochodzi z archiwow MSWiA i nie byl dotad publikowany, i jest to pewnego rodzaju nowosc.
  Pomimo tego jest swietny, jesli chodzi o jego analize polityczna, bo ukazuje o co toczyla sie w przeszlosci i toczy sie obecnie walka na Ukrainie oraz kto za tym stoi i w jaki sposob sponsorzy tego balaganu probuja oslabic i ograc Polske.
  Kazdy Polak i Polka musi koniecznie przeczytac referat R.Dmowskiego o kwestii ukrainskiej!… co pomoze im zrozumiec nie tylko przeszlosc, ale rowniez przejrzec gre wrogow Polski i gre polskojezycznych partii politycznych i ich liderow w Polsce, takich jak: Tusk, Kwasniewski, Kaczynski etc.

  #201.
  Tatarzy (Mongolowie), pomimo poslugiwania sie jezykiem „malorosyjkim” (gwara j.rosyjskiego, jak zaznaczyl R.Dmowski w referacie n/t jezyka ukrainskiego) sa etnicznie Mongolami, a nie Ukraincami i roznia sie wygladem od Rusinow, ktorzy sa biala rasa slowianska, tak jak Polacy, wiec badania DNA nie beda potrzebne.
  R.Dmowski wyjasnil, ze na stworzeniu odrebnego narodu „ukrainskiego” pracowal sztab politykow i ekspertow niemieckich i austriackich, i ze ten plan byl wymierzony glownie w Polske i polegal na osaczaniu Polski – vide spisek mocarstw europejskich (Prus, Rosji i Austrii) przeciw Polsce w poczatkach XVIII wieku, co zakonczylo sie ROZBIORAMI POLSKI (1772-1795) – tzw. niemiecki „Drang nach Osten” ciagle trwa i odbywa sie malymi krokami.

  #202.
  Sa sposoby na unikniecie placenia podatkow, ale o tym nikt glosno nie mowi i ja tez nie bede pisal.
  Jesli chodzi o polskojezycznych zydow to w/g informacji MSW z 1984r, w Polsce mieszkalo 2.8 miliona zydow pod zmienionymi polskimi nazwiskami, a w/g prezesa organizacji zydowskich S.Szurmieja, az 4 miliony – ta sa dane sprzed 30 lat i dzisiaj jest ich o wiele wiecej, co widac po fizjonomii, zwazywszy rowniez na fakt naplywu zydostwa do Polski z Izraela, krajow Europy, USA, Kanady etc – przypuszczalnie, zydow (ukrytych i jawnych) jest 12-15% dzisiejszej populacji Polski i stanowia oni rozwniez ZYDOWSKA PIATA KOLUMNE, podobnie jak PIATA KOLUMNA sa: mniejszosc niemiecka, mniejszosc ukrainska, mniejszosc zydowska i mniejszosc litewska.
  Chociaz referat R.Dmowskiego nic nie mowi na temat istnienia „piatej kolumny” na obszarze Rzeczpospolitej to z kolei Polska doswiadczyla dzialan „piatych kolumn” (niemieckiej, zydowskiej, ukrainskiej i litewskiej) w okresie II wojny swiatowej i jest to nawet dzisiaj widoczne na obszarze Polski, gdzie znajduja sie glowne skupiska tych mniejszosci narodowych i anty-polskie dzialania tych mniejszosci narodowych nalezy bezwzglednie zwalczac.

 205. revers said

  faszygtonscy papieze

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2065%3Awaszyngtoski-papie-kim-jest-franciszek-i-kardyna-jorge-mario-bergoglio-a-brudna-wojna-w-argentynie

 206. pawel said

  ad 204.
  Załamał mnie Pan z tymi żydami. Jeżeli naturalną elitę, odradzającą się, szacuje się na 5-7% to większość faktycznie może być obsadzona przez nich. A Śląsk, a Kaszuby? Tam są jeszcze większe mniejszości przecież.
  Przeczytałem też kiedyś jeśli chodzi o odrodzenie, a teraz nawet bardziej o przetrwanie: kościół, szkoła, strzelnica. Chociaż przed wojną w Łodzi bodajże było nawet ponad 30% Żydów i jakoś funkcjonowaliśmy. Tylko że publiczne funkcje pełnili raczej Polacy.
  To był chyba pomysł ks. Jankowskiego aby legitymować chętnych na stanowiska publiczne 2 czy 3 pokolenia wstecz. I tylko Polaków brać. Tylko jak to wprowadzić teraz.

  Cała ta wymiana zdań o Ukrainę wynikała raczej z braku zrozumienia. Historycznie faktycznie można stwierdzić że Ukraina i naród Ukraiński jest sztucznym tworem, jednak jeśli chodzi o stan faktyczny to mamy ją na mapie. Dlatego też cytowałem też Spis Powszechny i tekst Unii chadziackiej i Dmowskiego ponieważ tam jest uznany przez Polskę stan faktyczny – czyli wprowadzenie pojęć Ukraina i narodowość ukraińska. W której wciąż powinna być jeszcze chyba spora grupa słowian?

  I ostatnie już pytanie, na stronach które pan podał jest też trochę o tzw. holokauście. Na razie nie zdążę się przekopać. Można z tego wywnioskować kto najwięcej na tym skorzystał? Bo jeśli to Żydzi są w jakiś sposób wpółodpowiedzialni za II W. Św. to dlaczego tyle ich zginęło? Jak by Pan miał jakieś wiarygodne linki było by miło.

  Pisze pan o tych rzeczach od 25 lat i widzi pan jakieś zmiany?

 207. przemądrzałe bydlę said

  To, że Wojtyła służył Żydom, nie znaczy, że sam też był Żydem. Co to, mało szabesgojów było w historii Polski, którzy pluli na swój naród i służyli Żydom?
  Jeśli matka Wojtyły była Żydówką, to trzeba by ruszyć do miejsca jej pochodzenia i poszukać w księgach parafialnych zapisu jej przejścia na katolicyzm (wszak wyszła za katolika).
  O ile co do żydowskiego pochodzenia Wojtyły nie ma rozstrzygnięcia, to co innego w przypadku Montiniego:
  http://katoliktradycjionline.blogspot.com/2014/07/masonski-grob-judith-alghisi-matki-pawa.html

 208. przemądrzałe bydlę said

  @51 (Parva)

  „Jest udokumentowane i do do obejrzenia na YT dwa wystąpienia JP2 ,w którym nawołuje do NWO; jeden raz ,gdy przemawia na grobie Gandhiego ,drugi na Forum ONZ”

  Tę wypowiedź znad grobu Gandhiego widziałem, ale tej z ONZ już nie. Mógłby Pan ją tu wrzucić? O którą jego wizytę w ONZ chodzi: tę z 1979 czy z 1994 roku?

 209. Toronto said

  ad 206

  Zydzi Zydom zgotowali holocaust.
  W 1933r po dojsciu A.Hitlera do wladzy (aparat wladzy A.Hitlera skladal sie glownie z niemieckich Zydow), nazisci i syjonisci podpisali tajne porozumienie o wzajemnej wspolpracy, ktore trwalo do jesieni 1941r – porozumienie dotyczylo glownie treningu zydowskich terrorystow w Niemczech, ich przerzutu do Palestyny oraz przesiedlenia niemieckich zydow do Palestyny, w celu zalozenia tam panstwa zydowskiego.
  Zydowskie banki z USA i Europy zachodniej finansuja rozbudowe potegi militarnej III Rzeszy niemieckiej – w tym czasie (lata 1930-te) panuje swiatowy kryzys ekonomiczny spowodowany krachem na gieldach swiatowych w 1929r.
  Po napasci III Rzeszy i ZSRR na Polske we wrzesniu 1939r, polscy Zydzi w strefie niemieckiej kolaborowali z Niemcami przeciw Polakom, a w strefie radzieckiej polscy Zydzi kolaborowali z bolszewikami przeciw Polakom.

  Kiedy dochodzi do rozwiazania kwestii Zydow w Europie przez aparat wladzy A.Hitlera na konferencja w Wannsee (poczatek 1942r) to zydowskie organizacje syjonistyczne z USA, Anglii i Kanady staly sie obojetne na losy swoich zydowskich pobratymcow w Europie i bez protestow pozwolili Hitlerowi robic co zechcial z Zydami w Europie – Zydzi byli spedzeni do gett, a pozniej byli wywozeni do obozow koncentracyjnych.
  W gettach i obozach koncentracyjnych gdzie przebywali Zydzi, znajdowala sie zydowska policja, ktora kolaborowala z Niemcami – zydowska policja zachowywala sie bardziej brutalnie wobec Zydow niz Niemcy.
  Jednym zglosniejszych zydowskich policjantow getta byl zyd M.Edelman oraz kapo J.Cymmerman vel Cyrankiewicz (pozniejszy premier PRL).
  Ponad 200 tysiecy Zydow sluzylo w armii niemieckiej w czasie II wojny swiatowej oraz w aparacie wladzy III Rzeszy niemieckiej.
  A po stronie komunistycznego ZSRR bylo ich jeszcze wiecej.

  Liczba 6 milionow zamordowanych zydow w obozach koncentracyjnych jest wymyslem stalinowskiej propagandy i fikcja – historycy oceniaja, ze w obozach koncentracyjnych zmarlo od 800 tysiecy do 1.1 miliona ludzi, a glowna przyczyna bylo niedozywienie, zle warunki sanitarne, choroby, wycienczenie organizmu etc.
  60 lat po zakonczeniu II wojny swiatowej zostaly znalezione zalakowane koperty MCK (Miedzynarodowego Czerwonego Krzyza) z nazwiskami ofiar obozow koncentracyjnych, ktorych bylo okolo 280 tysiecy.

  Jesli chodzi o zrodla informacji to korzystalem z opracowan historycznych w j.angielskim:
  D.Bronder (nauczyciel historii zydowskiego pochodzenia) – „Before Hitler came”
  E.Black (historyk zydowskiego pochodzenia) – „The Transfer Agreement”
  B.Rigg (historyk zydowskiego pochodzenia) – „Hitler’s Jewish Soldiers”
  H.Kardel (historyk) – „Adolf Hitler founder of Israel”
  Pierre deVillemarest (wyzszy oficer wywiadu francuskiego) – „In the Shadows of Wall Street”

  In the book „Adolf Hitler: Founder of Israel” (1974) author Heineke Kardel quotes German Jew Dietrich Bronder:

  „Of Jewish descent, or being related to Jewish families were: the Leader and Reichschancelor Adolf Hitler; his representatives the Reichsminister Rudolf Hess; the Reichsmarshall Hermann Goering; the Reichsleader of the NSDAP Gregor Strasser, Dr. Josef Goebbels, Alfred Rosenberg, Hans Frank, Heinrich Himmler; the Reichsminister von Ribbentrop (who pledged close friendship with the famous Zionist Chaim Weizmann, the first head of the State of Israel who died in 1952); von Keudell; field commanders Globocnik (the Jewish destructor); Jordan and Wilhelm Hube; the great SS-Leaders Reinhard Heydrich, Erich von dem Bach-Zelewski and von Keudell II, who also were active in the destruction of Jews. (All of them were members of the secret Thule Order/ Society) ” (Bronder, Before Hitler Came, 1964)
  (W tym cytacie sa podane nazwiska niemieckich zydow, takich jak: Hitler, Hess, Himmler, Goring, Strasser, Gebbels, Rosenberg, Frank, Ribbentrop, Keudell, Globocnik, Hube, Heydrich, Bach-Zelewski etc – od siebie dodam, ze takze Eichmann i Canaris)

  Moreover, Churchill, FDR and Stalin were also Illuminati or Frankist Jews. So you can see how the Second World War could have been contrived partly to fulfill Frank’s goal of exterminating the Jewish people.
  (Ten cytat podaje, ze Churchill, Roosevelt i Stalin mieli zydowskie pochodzenie i byli masonami)

  Frankists may explain the presence of 150,000 part-Jewish soldiers in the German army.
  (W tym zdaniu jest informacja o 150 tysiacach zolnierzy zydowskiego pochodzenia, ktorzy sluzyli w armii niemieckiej)

  https://groups.google.com/forum/?utm_medium=email&utm_source=footer#!msg/uk-911-truth/E3Sy-2zegz4/4PsFUWCdjWcJ
  http://inquiringminds.cc/uk-911-truth-jews-exposing-zionists-canadian-rabbi-gunther-plaut-on-illuminati-frankist-zionist-jews-worked-with-nazi-jews-to-scrare-non-zionist-jews-into-invading-palestine-alex-james

  The brutal Zionist role in THE HOLOCAUST
  (Haniebny udzial syjonistow w holocauscie zydow)
  http://www.realnews247.com/brutal_zionist_role_in_holocaust.htm

  A Jew B.Freedman exposes the Jewish Conspiracy
  (Zyd B.Freedman ujawnia zydowska konspiracje)

  Rabbi Y.Gruenbaum – noted leader of Zionist movement in Poland:
  „One cow in Palestine is worth more than all the Jews in Europe”
  (Rabin Y.Gruenbaum – znany przywodca ruchu syjonistycznego w Polsce, powiedzial: „Jedna krowa w Palestynie jest wiecej warta niz wszyscy Zydzi w Europie”)
  http://izquotes.com/quote/234068

  Dzieki tym informacjom Polacy staja sie coraz bardziej swiadomi klamstw, jakimi byli zalewani przez polskojezyczne media w Polsce.

 210. pawel said

  ad. 209

  Dziękuje i pzdr.

Sorry, the comment form is closed at this time.