Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Proces w sprawie masowego mordu w Odessie

Posted by Marucha w dniu 2014-11-29 (Sobota)

W Odessie rozpoczął się proces karny w tamtejszym sądzie rejonowym, w sprawie dotyczącej tragicznych wydarzeń jakie miały miejsce na początku maja br. w Domu Związków Zawodowych.

Podczas wczorajszej rozprawy doszło do poważnego incydentu w sądzie gdzie zamaskowani bojówkarze prawego sektora i samoobrony Majdana, zaatakowali świadków wezwanych do złożenia zeznań oraz bliskich ofiar i same ofiary. Kilkudziesięciu bojówkarzy w pewnym momencie zaczęło bić zgromadzonych przed salą rozpraw ludzi używając przy tym gazu łzawiącego, następnie usiłowali- wykrzykując jednocześnie nazistowskie hasła- wtargnąć na salę rozpraw w celu zakłócenia prac sądu i przerwania procesu ale policji udało się zablokować drzwi.

Ciekawe czy w takiej sytuacji sąd jest wstanie wydać obiektywny i w miarę sprawiedliwy wyrok? Sądzę, że nie ma na to najmniejszych szans, ale jest to już taka specyfika panujących na Ukrainie od niedawna zasad wzorcowej zachodniej demokracji. Taką ocenę tego stanu rzeczy opieram przede wszystkim na tym, że żadne zachodnie media, politycy i organizacje powołane do monitorowania zasad praworządności nie zabierają w tej sprawie głosu oburzenia, a więc w pełni świadomie to tolerują i się z tym godzą.

No cóż, wychodzi na to, że moje spojrzenia na głoszone przez wyżej wspomnianych zasady demokracji było niewłaściwe i zmanipulowane, czego dowodzi jasno obecna sytuacja na Ukrainie, gdzie wszelkie możliwe zasady demokratycznego państwa prawa są świadomie i w sposób planowy łamane co jest jednocześnie wspierane i tolerowane przez wiodące demokratyczne kraje wolnego świata.

Oczywiście nie tylko ten jednostkowy incydent, który wyżej opisałem tego dowodzi, ale również cały kontekst wydarzeń mających obecnie miejsce na Ukrainie, w tym i również tocząca się tam brutalna wojna domowa nakierowana przede wszystkim przeciwko ludności cywilnej Donbasu.
(…)

Za https://adnovumteam.wordpress.com

Oryginalny artykuł zawiera dużo informacji na temat działań UPA… pardon, Armii Ukraińskiej, która specjalizuje się w ostrzeliwaniu celów cywilnych – szkół, szpitali, domów mieszkalnych itp. przy całkowitym milczeniu zawodowych prawoczłowiekowców, potępiaczy, demokratów i całego tego tałatajstwa polityczno-medialnego.
Admin

Komentarzy 7 do “Proces w sprawie masowego mordu w Odessie”

 1. Anteas said

  No ja też myślę że to nie będzie żaden proces, jeno zamiatanie dowodów pod dywan. Tak samo w sprawie tego nieszczęsnego malezyjskiego boeninga. Pokityka proszę Panów.

 2. JO said

  ad.1. Tak jak w PRL Bis, re „Lista Smierci”…i przestepstw gospodarczych oraz zbrodni na Nardodzie Polskim…

 3. żydostwo zobaczy WAŁA a nie Polaków przeciwko Rosjanom said

  Patrzcie Państwo, jak banderowskie gnidy robią w Polsce karierę. Polacy odsunęli go jako europosła, to szuja wróciła jako panowski „doktor” i dalej szczeka…

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,opage,3,title,Pawel-Kowal-dla-WPPL-Europa-sama-dozbroila-Rosje,wid,17061904,wiadomosc.html#opinie

 4. ALI BABA said

  ad 1…Tak samo w sprawie tego nieszczęsnego malezyjskiego boeninga….NA TEN TEMAT JEST JUŻ KSIĄŻKA NA ZACHODZIE P.T. DIE MH17-FALLE…jak ją dostanę to postaram się szybko przetłumaczyć na polski…

 5. jowram said

  „W Moskwie, jak i w calej ROsji na chwile glownym tematem byl pogrzeb legendarnego trenera hokejowego Wuktora Tichonowa. Czlowiek, ktory stworzyl wspolczesny hokej. To wlasnie on wymyslil granie w 5 piatek, zeby zmeniali sie co 50-70 sek. Pozwolilo to grac caly czas bardzo szybko. Do niego grali po 2-2,5 min. W Kanadzie do 3 min. Dla hokeja to kupa czasu! Juz po 1 min szybkosc spada na 35-45%!!! To on stworzyl „totalny” hokej, kiedy atakujace zawodnicy, przy stracie krazka zaczynali presing juz w zonie przeciwnika, zeby pozwolic obroncam wstac na swoje miejsca. Wlasnie te sekundy na lodzie pozwolali miec sily na to… Nikt nie wygral tyle medali Olimpijskich co trenet Wiktor Tichonow. Nikt nie wygral tyle MS Swiata i Europy.
  Na pogrzeb przyleciali i bossy NHL, strasznie duzo kanadyjczykow, wiele znanych wspolczesnych trenerow hokejowych. Choc politycznie, jak mozno tak powiedziec, to nie bardzo poprawnie wedlug rezymowej pindoskiej propagandy. Bo Tichonow byl wojskowym, wiekszosc zycia oddal klubu wojska radzieckiego i rosyjskiego CSKA. Dlatego zegnalo jego wojsko z calym wojskowym (jak oni to widza) honorem w hali sportowej CSKA. Gdzie jego zespol wiele razy wygrywal i dawal wspaniale emocje kibicom.”

  Polakow nie bylo. Hokej u was umiera…
  A to Wladislaw Tretjak i Iosif Kobzon. Legenda hokeja, wybrany najleprzym w historii bramkarzem Swiata i legenda piosenki, co wlasnie wyrzekl sie nadanym mu nagrodam ukrainskim. Sam zreszta z Donbasu.

 6. NICK said

  No, nie było.
  Polaków!
  Więc? Wnioski – P. Jowram?
  Mam jeden. Remanent.

 7. Easy Terran said

  @3. Miło było komentarze pod wypocinami warzechy i kovaljuka poczytać.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: