Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
  revers o Wolne tematy (58 – …
  Piotr B. o Położyć kres patologii
  Józef Bizoń o Rosyjski archeomodernizm
  prostopopolsku o Schiller na liście Ukraiń…
  Piotr B. o Schiller na liście Ukraiń…
  bryś o Turbina wkracza na scenę
  J o Globalny przekręt zadłużeniowy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

USA są oligarchią, już nie demokracją

Posted by Marucha w dniu 2014-11-29 (Sobota)

Oligarchia to problem nie tylko rosyjski. Dotyczy także USA tyle, że bardziej – o czym pisze William Engdahl: Princeton podało oficjalnie: USA są oligarchią, już nie demokracją

Amerykańskie media chętnie mówią o „rosyjskich oligarchach” tak, jakby Rosja była jedynym krajem umożliwiającym akumulację tak bezprecedensowego bogactwa [Pokażcie mi Rosjanina wśród tych oligarchów – admin]. Jelcynowe dni burdelu i upadku były świadkami powstania wielu ogromnych majątków i oligarchów – osób z bardzo wielkim majątkiem. Niektórzy z nich byli patriotami, inni jak Chodorkowski lub nieżyjący i przez nikogo nieopłakiwany Boris Berezowski, okazali się bezwzględnymi gangsterami.

Jednak nowe studium profesora Uniwersytetu Princeton nt. wpływu bardzo bogatych lub silnych gospodarczo osób na politykę amerykańską tłumaczy, jak amerykańska autentyczna oligarchia przeprowadziła w ostatnich trzech dekadach, od ery Ronalda Reagana, powolny pucz w zakresie polityki krajowej i zagranicznej. Oligarchia ta jest dziś główną siłą stojącą za wojnami i chaosem na całym świecie. [Amerykańska oligarchia to synonim żydowskich banksterów – admin]

Ukończyłem studia doktoranckie na jednym z najbardziej elitarnych amerykańskich uniwersytetów, na Princeton. Było to w latach 60. Inni studenci przyszli z elitarnych przygotowawczych szkół, jak Andover lub Exeter. Studenci nosili różne nazwiska, np. Firestone lub książę Faisal. Czesne wtedy wynosiło 650 dolarów rocznie, tyle ile dałem w 1956 r. za swój używany Chevy. Mogłem je zapłacić jedynie dzięki temu, że dostałem pełne uniwersyteckie stypendium i pomoc od pracującej matki z jej skromnych zarobków.

Dziś roczne czesne w Princeton to 41,820 dolarów. Princeton to pieniądze i elitarne rodziny. Dlatego z zainteresowaniem zapoznałem się z nowym studium opublikowanym przez dwóch profesorów dotyczących bogactwa w Ameryce od 1981 r. Ich autorzy to Martin Gilens, profesor polityki w Princeton oraz Benjamin I. Pagem, profesor Uniwersytetu Północnowschodniego.

Wynik tej wyjątkowej analizy kończy się wnioskiem: „elita gospodarcza i zorganizowane grupy działające w imieniu interesów przedsiębiorców, mają wyraźny i samodzielny wpływ na amerykański rząd i polityków, podczas gdy taki wpływ przeciętnych obywatel jest mały lub żaden. Wyniki prowadzą do teorii supremacji gospodarczej elity… Amerykanie cieszą się wieloma aspektami charakterystycznymi dla demokracji jak cykliczne wybory, wolność wypowiedzi i zgromadzeń i prawo wyborcze. Ale jesteśmy przekonani, że dopóki tworzenie polityki zależne jest od silnych organizacji gospodarczych przy niewielkim wpływie Amerykanów, dopóty teza, że Ameryka jest demokratyczną społeczeństwem, jest poważnie zagrożona.

W wypowiedzi dla mediów Gilens powiedział, że po przebadaniu 1800 politycznych inicjatyw z lat 1981-2002 okazało się, że „głównymi czynnikami w naszym politycznym systemie jest siła pieniędzy i decydująca rola poszczególnych osób i organizacji jaką odgrywają w finansowaniu kampanii i przy lobbowaniu. Inną kwestią jest niedostatek masowych organizacji, reprezentujących poglądy przeciętnych obywateli…”

Studium potwierdza to, czego byłem świadkiem jako Amerykanin w ostatnich 40 latach. Doszło do cichego puczu w państwie przeprowadzonego przez zamożną, amerykańską oligarchię. Takie nazwiska jak Bill Gates, Warren Buffet, David Rockefeller, Sheldon Adelson (główny finansista prezydenckiej kampanii Mitta Romney’a), bracia Koch (główni finansiści Tee Party), George H. W. Bush i rodzina [Paru nazwisk jakby brakowało… – admin].

Owe górna 1% zmieniło podstawy amerykańskiego życia, kultury, a przede wszystkim polityki. Decyzje o wojnie z Irakiem, Afganistanem, Syrią, nie zależą od woli przeciętnych Amerykanów. Obama został wybrany dzięki przyrzeczeniu, że zamknie więzienia i bazę wojenną w Guantanamo, do czego po 6 latach nie doszło. Dostał pokojową Nagrodę Nobla na początku rządów i rozszerzył wojnę w Afganistanie, Egipcie, Libii, a ostatnio w Syrii i na Ukrainie.

Ważne, aby o tym pamiętać, gdy osądzamy „Amerykę”. Stany Zjednoczone dziś już mało przypominają to, co znałem na początku lat 60., gdy używany Chevy kosztował 650 $ a na czesne mógł sobie pozwolić każdy Amerykanin, jeśli miał ochotę studiować. Oligarchia, która przejęła kontrolę za cienką fasadą „demokracji”, ostatecznie przemysłową i socjalną tkankę USA zlikwidowała. To ona stoi za transatlantyckim handlowym i inwestycyjnym partnerstwem, za deregulacją banków, aby mogły rabować planetę.

Studium prof. Gilensa z Princeton jest krzepiącym doświadczeniem, przychodzącym z jednej z najbardziej elitarnych uczelni, rzucającym światło na to, co złego stało się z Ameryką w ostatnich latach.

„Princeton makes it official — USA Has Become Oligarchy, No Democracy” ukazał się 11.11.2014 na journal-neo.org.

Memnon
http://memnon.neon24.pl

Gajowy uważa, że to bardzo dobrze, iż uczeni potwierdzają to, co każdy przytomny człowiek widzi od wielu lat.
Admin

Komentarzy 18 do “USA są oligarchią, już nie demokracją”

 1. JO said

  Polska jest wasalna – mafijna Oligarchia rowniez…

 2. przemądrzałe bydlę said

 3. Krzysztof P said

  ….a ponieważ USrael jest dla naszych okupantow WZORCEM…to mamy kubek w kubek rzady ochlokracj, poparte i wykreowane prez grupy nacisku..( forsa, przekupstwo, tumi wisizm etc).

 4. Paweł said

  Tak się dzieje gdy kończą się rządy pomazańców bożych. W bezkrólewiu prędzej czy później powstaną koterie, oligarchie czy inne mafie. Demokracja to tylko przebiegłe hasło, rządzą przedstawiciele ludu, zupełnie jak w komunie. W państwie jak na okręcie musi być jeden kapitan. Bandy lichwiarzy nie miały szans na rządzenie bezpośrednie więc korumpowali, uzależniali władców rządząc pośrednio.To im się nie podobało więc wykończyli królestwa, Królów, i za pomocą pieniędzy stworzyli komunizm i demokrację jako młoty do niszczenia państw i narodów. teraz zrabowawszy cały świat, mając nieograniczone finanse chcą rządzić już oficjalnie po swojemu.
  Teraz ci „zasrancen”, pomazańcy szatana władzy nie oddadzą. Ponieważ zdobyli władzę i pieniądze, wszelkie bogactwa ziemi będą robić wszystko by pozbyć się ludzi którzy stale czegoś chcą…Więc na masową skalę będą wykańczać ludzkość, o czym oficjalnie o tym mówią/ oryginalne wypowiedzi oligarchów zachodnich w internecie/. Owocem pandemia nowotworów, co czwarty obywatel ma umrzeć na raka. Zatruta żywność. GMO, Chemtrails masowe opryski chemią i truciznami, masowe przejęcia ujęć wody i tysiące innych sposobów. Będziemy masowo wymierać. Ludzkość dała sobie odebrać i wyśmiać Boga no to ma to na co zasłużyła rządy szatana. I czy to się komuś podoba czy nie takie są fakty. Pan Bóg stworzył ten świat według żelaznych zasad i praw, wielu wspaniałych projektów, energii i możliwości przed nami…ale z Bogiem…jest jeszcze ostatnia szansa na ratunek…ale czy zaślepieni głupcy zechcą Pana Boga przeprosić …?Straszna wojna wisi nad naszymi głowami, wojna i straszna niewola. Już teraz rządy psychopatów pokazały do czego są zdolni, potrafią więcej duzo więcej, chcecie tego? To nie Putin nie biedna zniewolona Rosja…za Rosję trzeba się modlić by miała siłę wytrwać w Bogu i podołać pokonać Smoka. Tylko ona może tego dokonać jeżeli wytrwa w Bogu. Na Zachodzie śmierć tam Boga nie potrzebują. We Francji wyburzają tysiące kościołów… Mądremu dość.

  KRÓLUJ NAM CHRYSTE

 5. Filo said

  Edukacja stala sie towarem. Bardzo kosztownym. ALe bardzo malo osob ktore ukonczly studia pracuje w swoim zawodzie:
  Zadluzenie studentow w USA osiagnelo chyba szczyty absurdu:
  http://investmentwatchblog.com/u-s-student-loan-debt-reaches-1-1-trillion-4-billion-more-than-all-credit-card-debt/

 6. NICK said

  Ano właśnie! W nawiązaniu do P. Filo.
  Zanim USrael zbankrutuje, co jeszcze trochę potrwa, ściągnie lichwiarskie „długi”.
  W postaci nieruchomości. Za bezcen. Możnaby, przewrotnie, przyjąć, że ‚zielony’ ma pokrycie. W NAS. Mnóstwo jest samobójstw wskutek LICHWY. Będzie na miliony.

  Kochane ludziska!

  ŻADNYCH KREDYTÓW NIE BIERZCIE!!!
  Żadnej LICHWIE nie wierzcie!!!
  Każde życie ponad miarę?
  Traci sens! Boga! Wiarę!

 7. Eliza said

  Amerykę Płn. czeka rewolucyjny przełom, wraz z globalnym oziębieniem.

 8. Eliza said

  Ze swojej strony dodam: nie kupujcie wyrobów Nestle ( podszywające się po Winiary), Coca Cola oraz Pepsi – i wyrobów spożywczych oraz leków firm zachodnich występujących pod polskimi nazwami – to totalni trucicieli, żyjcie zdrowo. Czas UE też ma swój koniec – po wielkim kryzysie do 2023.

 9. NICK said

  (8) Tak. Zaprawdę.
  P.Elizo.
  Skojarzył mi się jeden wist i dobra rada. Dla wszystkich.
  Najsampierw przypomnę: prawodawstwo, tak zwane, jest antypolskie a od interpretacji ‚niezależnych sądów’ zależy wiele.
  Lecz. Jak już będziecie kupować [bez kredytów!] działki na wsi, to mają być ponad hektarowe. Wówczas są to gospodarstwa rolne. Może to być obszar chroniony. Np. park krajobrazowy, natura 2000 i inne. Najlepiej przy rzece, choćby strudze, jeziorze [niezarastającym]. Wtedy można postawić budynek ‚gospodarczy’ choćby nad samą wodą a nie 100 metrów dalej i [sic!] nie płacić podatku. Areały poniżej hektara – odwrotnie.
  Można kupić, wybudować, zainwestować, po czym sprzedać część, zostawiając np. 30 arów – legalnie.
  To sygnały. Ważne sygnały. Odpowiem na pytania.

 10. Zdziwiony said

  @ 9 Wtedy można postawić budynek ‚gospodarczy’…

  Tak, ale gdy się jest mieszkańcem gminy na terenie, której ów ponad hektar został zakupiony.

 11. RomanK said

  USA nigdy nie byly, nie sa i niechca byc zadna Demokracja.!!@!@!@
  Byly od zarania sa i zostana Republika..o czym zdaje sie pan memnon nie wie..i nie tylko on:-_)))jak widac po mondrych wpisach:-))), czyli nikomu to nie przeskadza bynajmiej:-)))

 12. NICK said

  (10) P. Zdziwiony.
  NIE. Mieszkańcem być nie trzeba. Bynajmniej na razie. Ani gminy ani powiatu ani województwa. Wystarczy mieć paszport lub narodowość polską. Dodam, że na „paszporty”, tabunami i finansowani przez Soros’a, wchodzą TU „ukraińce”, różnej maści.
  Une, prawdopodobnie, niedługo to zmienią. Znaczy – to ułatwienie dla Polaków.
  Aby Nam pod ‚górkę’ robić.

 13. jowram said

 14. jowram said

  Ceny ropy. Kto wierzy w żydowską propagandę „wolnego rynku”?

  Obniżenie cen ropy nie jest sankcją, czy uderzeniem w Rosję. Jest rozpaczliwą odpowiedzią Międzynarodowego Żyda na powstanie grupy BRICS i obroną przed ciosem – przed zapowiedzianym odejściem od $ USA w rozliczeniach transakcji międzynarodowych

  Powszechne żydo-media przedstawiają ostatnią obniżkę cen ropy jako kolejną, tym razem skuteczną, sankcję wobec Rosji w odpowiedzi na jej agresję na Ukrainę.
  Hipokryzja i kłamstwo Międzynarodowego Żyda, jak widać, nie znają granic. Żydo-media tryumfalnie obwieszczają, że jest to potężne uderzenie w Rosję, w jednego z największych światowych producentów ropy, której gospodarka pod wpływem tak silnego ciosu winna się załamać, co w konsekwencji spowoduje pozbawienie W.Putina władzy. Międzynarodowy Żyd liczy, a żydo-media podtrzymują propagandowo jego rachuby chcąc osłabić w nas nadzieje na likwidację totalitarnych żydo-reżimów, że wtedy Rosja może znów wkroczy na drogę demokracji, z której wypadła w 2000r., od momentu objęcia władzy przez W.Putina. Powrót na drogę demokracji należy oczywiście rozumieć jednoznacznie, jako powrót do demontażu Rosji przez Międzynarodowego Żyda z USA i z Wlk.Brytanii.
  Jak widać cele światowej polityki Międzynarodowego Żyda względem Rosji są niezmienne. I tak jak doprowadził do I i II wojny światowej, tak chce doprowadzić do III wojny światowej.
  Celem I i II wojny było osłabienie rosnących europejskich potęg gospodarczych, Niemiec i Rosji (ZSRR) oraz Japonii, których funkcjonowanie podkopywało światowy finansowy prymat Międzynarodowego Żyda.

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/115920,ceny-ropy-kto-wierzy-w-zydowska-propagande-wolnego-rynku

 15. Centuś said

  I dlatego przywołuje pan teksty z portalu neon24 założonego przez WSI ?
  I dlatego walcząc z Żydami i wskazująć ich destruktywną rolę cytuje publikacje portalu pana Opary, bliskiego współpracownika Abrahama Goldberga żydowskiego malwersanta z Australii ?

 16. NICK said

  (15)
  No, cóż, P. Jowram… .

 17. Zerohero said

  @15, Centuś

  Na Neonie różni publikują. Ja od samego poczatku nie ufałem Neonowi (Nowemu Ekranowi), ale zacząłem odsiewać autorów, bo liczy się tekst a nie miejsce publikacji. Jeden z blogerów N24 (Adnovum) poczuł się dotknięty atakami na swoją osobę i opuścił Neon. Teraz pisuje na wordpressie. Jak to Pan zakwalifikuje?

 18. Jacek said

  „Jednak nowe studium profesora Uniwersytetu Princeton nt. wpływu bardzo bogatych lub silnych gospodarczo osób na politykę amerykańską tłumaczy, jak amerykańska autentyczna oligarchia przeprowadziła w ostatnich trzech dekadach, od ery Ronalda Reagana, powolny pucz w zakresie polityki krajowej i zagranicznej. Oligarchia ta jest dziś główną siłą stojącą za wojnami i chaosem na całym świecie. ” coz za „odkrycie’, czy raczej zakrycie talmudystow, ktorzy ciagna za sznurki.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: