Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
  Piskorz o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 554 obserwujących.

Fronda.pl wzywa do uciszenia ks. Isakowicza-Zaleskiego

Posted by Marucha w dniu 2014-11-30 (Niedziela)

Prostytutki z Frondy przechodzą już same siebie. Warto by uciszyć… ale ten pseudokatolicki portal, w którym nie wiadomo, co bardziej podziwiać: skundlenie moralne (NKWD się kłania), czy żydowską iście bezczelność.
Admin

Portal Poświęcony publikuje artykuł zarzucający ks. Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu m.in. antysemityzm i nawołujący polskie służby specjalne i władze kościelne, by „ostatecznie i skutecznie nakazały mu milczenie”.

W artykule „Złe skłonności i źli znajomi księdza Isakowicza-Zaleskiego” przedstawiono wywód, z którego mają wynikać skłonności antysemickie znanego duchownego. Miał on na portalu społecznościowym przytoczyć „jawnie antysemicką wypowiedź” dotyczącą Prezydenta Ukrainy Petro Poroszenko, co ma wpisywać się w „lansowanie (…) propagandy rosyjskiej”. Część wywodu poświęcona jest kwestiom rzekomych powiązań duchownego z szeregiem osób i organizacji, które autor traktuje zbiorczo jako prorosyjskie, czy wręcz podejrzane o ścisłą współpracę z Rosją.

„Czy ksiądz Isakowicz-Zaleski nimi świadomie dowodzi, czy jest przez nich wykorzystywany, jest pytaniem otwartym. Działalność środowiska skupionego wokół księdza Isakowicza-Zalewskiego oddala, a nie przybliża rozliczenie zbrodni ukraińskich nacjonalistów podczas drugiej wojny światowej” – czytamy.

Formułowane są również zarzuty pod adresem samego księdza Isakowicza-Zaleskiego: „propagowanie nienawiści etnicznej przeciwko narodowi ukraińskiemu, a teraz, jak się okazuje, antysemityzm, to dla katolika i nie tylko grzech poważny. Na to są paragrafy zarówno w prawie świeckim, jak i w prawie kanonicznym”.

Autor artykułu głośno wzywa również do działania polskie służby specjalne i władze kościelne: „(…) oczekiwałbym od władz państwowych, w tym od służb zajmujących się bezpieczeństwem Państwa, by szczegółowo przyjrzały się otoczeniu księdza, a od władz kościelnych, by ostatecznie i skutecznie nakazały mu milczenie. Ta szkodliwa dla polskiej Racji Stanu dywersja musi się skończyć (…)”.

Artykuł ukazał się kilka dni temu jako post na serwisie społecznościowym. Wczoraj portal Fronda.pl zdecydował się na jego opublikowanie.

Fronda.pl / Kresy.pl
http://www.kresy.pl

Oryginalny artykuł: http://www.fronda.pl/a/zle-sklonnosci-i-zli-znajomi-ksiedza-isakowicza-zaleskiego,44431.html
Admin

Komentarzy 11 do “Fronda.pl wzywa do uciszenia ks. Isakowicza-Zaleskiego”

 1. qwerty said

  nie mylić fronda.pl z wydawnictwem fronda.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wydawnictwo-fronda-odcina-sie-od-portalu-frondapl#

 2. Boydar said

  Pretensje garbatego do ściany. Najpierw nie dopilnowali, żeby Isakowiczowi nie wyrżnięto rodziny, a teraz próbują zamieść wielbłąda pod dywan. Errare humanum est, nawet kahałowi !

 3. błysk said

  Dobrze,że jest przynajmniej jeden polski duchowny przeciwstawiający się banderowskiej propagandzie. Wzywanie do uciszenia go jest jawnym działaniem pro banderowskim i na dobra sprawę taki apel powinien zainteresować służby tajne ,jeśli przynajmniej w minimalnym stopniu działają na rzecz państwa polskiego. O Kościele nie mowie ,tam już od dawna jest degrengolada. Warto jednak ów apel Frondy odwrócić i zainteresować służby tajne tą organizacją.

 4. Klub Inteligentów Gazety Polskiej said

  W Klubie postulujemy potrzebę wprowadzenia pozytywnych wzorców, np. dziecko, które donosi władzom na antysemityzm albo rusofilię rodziców.

 5. NICK said

  A, jednak sobie pozwolę.
  Re: (4) -„Klub…”
  Niewielu się nabrało na Pana „prowokacje”. Bo.
  „Dobrze znamy Pana Szanownego 🙂
  Choć nick’a zmienia to nie zmienia ‚ego’. „

 6. milton said

  Ciurli-ciurli Terlikowski ma dużą rodzinę, musi dbać o nią, a wierna służba mocodawcom jest najlepszą gwarancją stałych dochodów.

 7. parva said

  Cholera i znowu jedyna ,słuszna linia,trzeba czujności coby nadążyć,W klubie Ronina Terlikowski się określił, ze gadko słuchać i patrzeć było.

 8. Zerohero said

  Panie NICKU, na Isakowicza już złożyliśmy publiczny donos. Jak mam Pana przekonać, że Klub jest jedną z najbardziej chlubnych instytucji demokratycznych III RP?

 9. Zerohero said

  No dobra. Tu się rypło, bo nie spojrzałem co mam w polu z loginem ha ha 🙂

 10. przemądrzałe bydlę said

  @Milton
  Co do służby mocodawcom, to warto rzucić okiem na poniższy tekst o wywiadzie jego żony, udzielonym „Gazecie Wyborczej”. Ja pierdzielę…
  https://katonnajmlodszy.wordpress.com/2013/08/07/kaczynska-radwanska-terlikowska-prawakowe-damy-widziane-okiem-reakcyjnej-konserwy/

 11. NICK said

  P. Zerohero. Toż nie wywołałem. :).
  Nieważne. Nick’i. Ważne rezultaty. Więcej, innych nick’ów, nie trącę. Mają swoje zadanie i niech tak zostanie. Publika zaraz zapomni o tym wpisie.
  Z Panem Bogiem.

Sorry, the comment form is closed at this time.