Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
  Piskorz o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Mistrz przewrotów z NED nie spuści z oczu Czeskiej Republiki

Posted by Marucha w dniu 2014-11-30 (Niedziela)

Czy Czechy będą po Węgrach, drugim krajem z UE, którego rząd może zostać obalony przez agendę USA? Ron Paul uważa, że tak. Jego tekst ukazuje ulotność suwerenności państwowej Zachodu.

National Endowment for Democracy (NED – Narodowa Fundacja dla Demokracji) to bardzo nieprzyjemna instytucja. Praktycznie w całości finansowana jest przez amerykański rząd, ale jako organizacja pozarządowa nie jest wcale odpowiedzialna wobec ręki, która ją karmi (ani kabzy tych, którzy to karmienie finansują).

Ten układ jest dla obu stron wygodny. Amerykański rząd może powierzyć NED zmianę zagranicznych reżimów, a przy tym zachować pozornie czyste ręce. Z kolei NED nie ma żadnych hamulców zabraniających jej uskuteczniania tychże misji bez dozoru rządu.

Carl Gershman

Jak powiedział jeden z założycieli NED – Allen Weinstein [dobre nazwisko – admin]: „Wiele z tego, co teraz robimy, 25 lat temu robiła tajnie CIA.”

Prezes NED Carl Gershman [jeszcze lepsze nazwisko… ktoś jest zaskoczony?] jest ucieleśnieniem faktu, że jest złym pomysłem, aby USA posiadały nieodpowiednią organizację do subwersji i destabilizacji w ramach stabilnej polityki zagranicznej. Mimo, że BED w ciągu dekad straciła wiele milionów dolarów amerykańskich podatników na zmiany rządów za granicą, nigdy nie doszło do zmian w NED. Gershman, były trockista, jest dożywotnim prezesem tej organizacji [od chwili jej założenia w 1984 roku – admin].

Obala rządy za morzami, ale sam nigdy nie został wybrany do jakiejkolwiek funkcji. Z wybujałymi finansami i stale wypatrujący możliwości zmiany jakichś rządów. Jeśli na kimś spocznie wzrok Carla Gershmana, pojawiają się kłopoty.

I dlatego Czeska Republika powinna mieć to na uwadze.

Wczoraj tenże Gershman ogłosił w dzienniku Washington Post alarm w sprawie czeskiego prezydenta Miłosza Zemana. W tekście pt. „Czy Czesi zrezygnowali z moralnej odpowiedzialności?”  Gershman przestrzega, że czeski prezydent „drastycznie odszedł” od dziedzictwa zmarłego Wacława Havla. Havel, dla amerykańskiego establishmentu święty Havel, był obsesyjnie nakierowany na kolektywizm i prawa człowieka –  w kontraście z groźną Nemesis w postaci byłego prezydenta i premiera Klausa, który bronił wolności osobistej i suwerenności postkomunistycznego państwa.

Allen Weinstein

Jakież to przestępstwo popełnił prezydent Zeman, że ściągnął na siebie gniew Carla Gershmana?

Na wrześniowym szczycie NATO miał odwagę dyskutować z (gołosłownym) oskarżeniem Rosji o inwazję na Ukrainie przez neokońskiego szwedzkiego ministra spraw zagranicznych Carla Bildta. Zeman miał czelność oczerniać amerykańskiego protegowanego i antyputinowskiego oligarchę Chodorkowskiego i wyraził żal, że więcej kryminalnych oligarchów w Rosji nie zostało uwięzionych.

Ktoś mógłby powiedzieć, że prezydent Zeman powinien taką wypowiedzią zdobyć poparcie u rządu amerykańskiego, który właśnie ostrzegł premiera Węgier o konieczności podjęcia działań antykorupcyjnych –  ale w przypadku oligarchów oddanych Zachodowi, USA są ślepe i głuche.

Ale co naprawdę rozwścieczyło Gershmana, to to, że niedawno w Chinach prezydent Zeman potwierdził,  iż jego kraj jest otwarty na rozszerzenie kontaktów handlowych z Pekinem i że nie będzie stawiał „praw człowieka” jako wstępnego warunku dla tych kontaktów. Gershman otwarcie okazał wściekłość na praską politykę „jednania się z Putinem i przedłożeniem kontaktów gospodarczych nad ‚prawami człowieka’”.

Nie to jednak było najgorsze. Gershman niemal nie został rażony apopleksją, gdy czeski minister spraw zagranicznych postanowił, że Czechy przestaną finansować operacje zmierzające do obalenia rządów na Kubie, Białorusi i w Chinach w ramach programu „TRANS”. Program ten był do poprzedniego miesiąca częścią rządowej sieci wpływów, utrzymywanych dzięki hojności takich, jak Soros ze swoją organizacją i portalem „Transitions Online„, która uważnie śledzi cele amerykańskiej polityki zagranicznej.

Gershman zaatakował wiceministra spraw zagranicznych Czech, Petra Druláka za odrzucenie tego, co Drulák nazwał „fałszywym uniwersalizmem”, którego celem jest narzuceni innym amerykańskich pomysłó na stworzenie „idealnego społeczeństwa”. Zdenerwowało go też odrzucenie kultu Hawla jako „zbioru idei amerykańskich neokonserwatystów” przez Druláka – a właśnie Gershman jest neokonserwatywnym czcicielem Havla.

Prawda boli, a Gershman jest ewidentnie zaniepokojony Czeską Republiką. A gdy Gershman jest zaniepokojony, zwykle następuje destabilizacja, co prowadzi do szybkiej wymiany władzy.

Praga powinna być wyjątkowo uważna. Jeżeli czeski prezydent Miłosz Zeman ma dość rozumu, powinien wypędzić z kraju zarówno agentów samej NED, jak i organizacji jej podporządkowanych, a finansowanych przez  rząd amerykański – np. International Republican Institute (Międzynarodowy Instytut Republikański) i National Democratic Institute (Narodowy Instytut Demokracji). Organizacje te niewątpliwie już w tej chwili planują podminowanie czeskiej demokracji.

NED’s Regime Change Tsar Eyes Czech Republic ukazał się 17.11.2014 na ronpaulinstitute.org.
http://www.ronpaulinstitute.org/archives/neocon-watch/2014/november/17/neds-regime-change-tsar-eyes-czech-republic/

Za http://memnon.neon24.pl

Gajowy pozwolił sobie na wprowadzenie (niestety, dość licznych) poprawek stylistycznych i gramatycznych do oryginalnego tłumaczenia.
Admin

Komentarzy 11 do “Mistrz przewrotów z NED nie spuści z oczu Czeskiej Republiki”

 1. Siekiera_Motyka said

  Ciekawy typ !!!
  „Carl Gershman kierował jej (NED) pracami od początku, również wtedy, gdy udzielała wsparcia polskiej „Solidarności” i innym organizacjom antykomunistycznym zza żelaznej kurtyny. Był delegatem USA w Organizacji Narodów Zjednoczonych, otrzymał wiele odznaczeń, m.in. Krzyż Prezydencki Uniwersytetu Jerzego Waszyngtona i Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Obecnie NED pod przywództwem Gershmana działa m.in. w Chinach i Tybecie, Kambodży, Birmie, krajach byłego Związku Radzieckiego, Iranie, Iraku, Turcji, Kolumbii, na Kubie oraz w większości krajów afrykańskich, co roku przeznaczając środki na rozwijanie działalności lokalnych organizacji pozarządowych.”

  Medal za – „za wybitne z a s ł u g i w d z i a ł a l n o ś c i na rzecz przemian demokratycznych w Polsce”
  http://lo5.wroc.pl/?p=977

  Z tymi medalami to naprawdę jest niezły śmiech
  „Syn B. Geremka odebrał nagrodę przyznaną pośmiertnie jego ojcu

  Syn Bronisława Geremka – Marcin Geremek odebrał w Arezzo w Toskanii europejską nagrodę, przyznaną pośmiertnie jego ojcu przez fundację imienia byłego premiera Włoch Alcide De Gasperi.
  „Premio Europa”, wręczana po raz piąty, jest w tym roku hołdem dla, jak przypomniano, jednego z historycznych przywódców Solidarności i wielkiego Europejczyka.

  Fundatorzy nagrody podkreślili, że Bronisław Geremek łączył w sobie „dyscyplinę historyka, pasję obywatelską polityka i wizję męża stanu”.

  „Odegrał nadzwyczajną rolę w odrodzeniu demokratycznej Polski i budowie nowej Europy” – napisano w uzasadnieniu przyznania nagrody.”

 2. Siekiera_Motyka said

  A teraz Allen Weinstein.

  Jak zwykle nie zadziwia osobnik z tego plemiona. Ma te same charakterystyki innych intelektualistów do zacierania śladów. Tytuły, medale, książki i wielki rozgłos medialny o jego bohaterskiej walce ze złem. Weinstein zasłyną w Ameryce książkom która „przekonała” że sprawa Alger Hiss była słuszna, on był Sowieckim szpiegiem. Wyrok słuszny, Hiss musiał zginąć (by zatrzeć ślady i oddać ofiarę).

  „Innym wysoko postawionym agentem, który również miał do czynienia ze sprawami polskimi, był Alger Hiss („Ales”). Ten prominentny urzędnik Departamentu Stanu był osobistym asystentem prezydenta Roosevelta podczas konferencji jałtańskiej, na której porzucono sprawę niepodległości Polski. Hiss od lat pracował dla sowieckiego wywiadu wojskowego (GRU).”

  Czy był szpiegiem czy nie, nie jest ważne. Ważne jest to że Hiss wiedział za dużo co się działo na samym szczycie władzy i może rozpoczął innym o tym mówić. Konkluzja „opiekunów” była tylko jedna, „Won z planety”. By to pootrzymywać, bo widocznie „bajka” może się rozklejała, Weinstein dostał ofertę „popracować’ na bajce by się lepiej kleiła.

 3. Filo said

  NED i Open Societies Sorosa to najwieksze zagrozenie naszej cywilizacji.
  Kiedy udalo sie rozerwac Zwiazek Sowiecki i oderwac panstwa satelitarne z bloku sowieckiego przy pomocy CIA i prezydentow USA i kogo sie dalo, to chodzilo glownie o to, zeby te panstwa satelitarne ujarzmic pod ladna nazwa demokracji.
  Tak sie jakos sklada, ze te ‚wyzwolone’ panstwa maja sie duzo gorzej pod opieka Wuja Sama a to dlatego, ze Wuj Sam postawil sobie za zadanie totalne wynaradawianie spoleczenstw i zeby zamienic ludzi w zombich – poslusznych niewolnikow w Nowym Swiatowym Porzadku (NWO).
  Swiat juz teraz przypomina orwellowska Animal Farm, gdzie wszystko jest pod kontrola jakiejs zwierzecej kabaly: mamy sie szczepic toksynami, zajadac toksyny, nawzajem sie wybijac w pien zeby nie trzeba bylo karmic tylu niewolnikow.
  A nade wszystko mamy powtarzac w kolko: 4 nogi dobre- dwie nogi zle.
  I mamy sie cieszyc minimum egzystencji: mozna nas wykastrowac, obezwladnic, oglupic, wyslac na wojenke, trzymac za uzde i jak trzeba – zdziesiatkowac..
  Tak jak to jest na dzisiaj – miejmy nadzieje, ze cos sie zmieni – to wszystko jedno jaka sie zachowuje baba z Litwy czy Zemanek z Czech – oba kraje maja juz mane tekel ufarsim wypisane na scianie.
  Polska pierwsza podpisala cyrograf. Skonczyl sie okres humanizmu i w ogole czlowieczenstwa. Olsnieni blichtrem galerii i ‚zachodniego szpanu’ nie zauwazamy jak sie nam stopniowo odbiera wszystkie osiagniecia socjalne, uslugi dla ludnosci, opieke nad matka z dzieckiem, opieke nad rodzina, harmonie spoleczna; pokoj i stabilizacje. Za to mamy nieslychana kastowosc spoleczna. I jestesmy okradani nie tylko z zarobionych pieniedzy ale i z uczuc sympatii dla siebie i innych.

  Putin – zdrajca NWO :

  Globalizm w pigulce?

 4. Anteas said

  „Na wrześniowym szczycie NATO miał odwagę dyskutować z (gołosłownym) oskarżeniem Rosji o inwazję na Ukrainie przez neokońskiego szwedzkiego ministra spraw zagranicznych Carla Bildta. Zeman miał czelność oczerniać amerykańskiego protegowanego i antyputinowskiego oligarchę Chodorkowskiego i wyraził żal, że więcej kryminalnych oligarchów w Rosji nie zostało uwięzionych.”
  No Panie Prezydencie, mniejszy by Pan miał grzech niżby popełnił pan świętokradztwo, profanację, masowe morderstwo… popadł a apostazję, schizmę i herezję, oraz został katem wdów i sierot. I to wszystko jednocześnie!

  „Ale co naprawdę rozwścieczyło Gershmana, to to, że niedawno w Chinach prezydent Zeman potwierdził, iż jego kraj jest otwarty na rozszerzenie kontaktów handlowych z Pekinem”
  No to jest już taki grzech, co nie będzie wybaczony. Grzech przeciwko duchowi z piekła rodem.

  ‚Gershman niemal nie został rażony apopleksją, gdy czeski minister spraw zagranicznych postanowił, że Czechy przestaną finansować operacje zmierzające do obalenia rządów na Kubie, Białorusi i w Chinach w ramach programu „TRANS”.”
  No Panie Prezydencie, zaczynam uważać że ma Pan bardzo źle rozwinięty instynkt samozachowawczy i na dodatek życie Panu zbrzydło.

  Generalnie nie będę zdziwiony, gdy umrze Pan w najbliższym czasie na”zawał” bądź popełni tzw. samobójstwo.

 5. RomanK said

  Panie Siekiera Motyka….delikatnie panu przypominam ze roku 1984…byl trzy lata pozniej niz 1981..w ktorym to zlikwidowano Solidarnosc….i jej ludzi wymordowano – wsadzono do psychuszek. badz rozgoniono…przy okazji usunieto z Polski. czy tez pozwolono opuscic Polske ponad 3 mln ludzi w wieku produkcyjnym,w tym 78 tys inzynierow…. ktorym przyznawano na Zachodzie status uchodzcow, a zdecydowana wiekszosc deklarowalo zwiazek ze zlikwidowana Solidarnoscia..
  Ja wiem, ze na te proste fakty zpuszczono zaslone zapomnienia i pomorcznosci…..a pan tylko ja uszczelnia…ale dla przyzwoitosci….
  Zatem Solidarnosci nie utrzymywal nikt -poza jej czlonkami..a ze byla gospodarna swiadczy przejety po roku dzialania jej majatek…z ktorego tez rozkradziono co sie dalo.

 6. parva said

  NED zdobył stałe i bogate zródło finansów po” ingerencj”i w Nikaragui

 7. Filo said

  5
  RomanK
  Dlaczego nie mamy odwagi przyznac sie co sie naprawde stalo w
  latach 1978-81?
  Kto jeszcze wierzy, ze elektryk stoczniowy oplacal latajace uniwersytety i masowe oglupianie ludzi, szkolenia agentow KOR-U w USA oraz porwal caly narod swoja goraca miloscia do Pana Boga?
  Kto jeszcze wierzy, ze Polakow stac bylo na pokrycie kosztow ogromnego materialu propagandowego: drukarki, faxy, kolportaz materialow itp.?
  Kto jeszcze wierzy, ze spontaniczny ruch narodowy w Polsce obalil komunizm w Polsce i w Sowietach?
  No to gdzie sa teraz spontaniczni Polacy, ktorzy wola opuscic kraj niz glodowac na ulicy?
  Wielki champion polskiej niepodleglosci i rewolucji demokratycznej nie na darmo dostal Nagrode Nobla, tytuly Honoris Causa i $10 000 za kazdy belkot w aulach ‚wolnego swiata”. Zyje jak Krezus.
  Zachod wprost nie wie jak sie mu wywdzieczyc za to co dla nich zrobil.

  „Tu sie zaczyna globalizacja” – pamietne slowa Walesy w Gdansku. Skad mu to przyszlo do glowy? Musi co jakis prorok.
  Kto skorzystal na rewolucji Solidarnosci to najlepiej widac po karierach w obecnej Polsce.
  Prof. Kiezun porownal przeciez neokolonialim Afryki z neokolonizacja Polski. Ten proces nie zaczal sie w 1989 roku! On sie wtedy zakonczyl.

  A oto do czego sie przyznaje CIA:
  http://investmentwatchblog.com/list-of-countries-overthrown-by-the-cia-is-america-next/

  Przeciez do fundowania Solidarnosci przyznal sie szczerze pan Soros w wielu dokumentach:
  http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_rothschild06.htm#9

  Holy alliance:
  http://www.carlbernstein.com/magazine_holy_alliance.php

  Solidarity 1980-1989
  http://www.globalsecurity.org/intell/ops/solidarity.htm

  Miliarderzy rozdaja majatek:
  (Czytaj paragraf: wspieram rewolucjonistow)
  http://weekend.pb.pl/2531829,53404,miliarderzy-rozdaja-majatek

  Warto poczytac:
  Mit obalenia komunizmu przez Solidarnosc:
  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/109709,mit-obalenia-komunizmu-przez-solidarnosc

  Pozdrawiam

 8. Joe said

  Re 6…Nie tylko w Nikaraguii,ale wszedzie gdzie zrobil czarna robote.Bo tam byl pierwszy.NED oczyscil ze zlota Irak,Libie a i na Ukrainie juz niewiele tego bylo,ale sprzatnal w pierwszych dniach po obaleniu Janukowicza…Jedno jest pocieszajace ze zarowno ta slicznota ze zdjecia jak i drugi pachol Soros sa juz widoczni jak na dloni.To nie czasy przed rewolucja bolszwicka ze dzialali w 100 % ukryciu….

 9. Filo said

  5
  RomanK
  Moj wpis czeka na moderacje. A to tylko dodatek

  NED to Kon trojanski CIA. I nie wazne kiedy zostal zalozony. W Polsce CIA dzialalo w czasie calej zimnej wojny. I finansowalo awantury i obalanie rzadow.
  Zadna tajemnica. Informacji jest bardzo duzo. Zrodla amerykanskie wcale sie nie wypieraja, poniewaz uwazaja, ze jest to racja stanu USA i lezy w interesie narodu amerykanskiego. No, moze nie narodu ale napewno amerykanskich wladz.
  Natomiast z blizej nieznanych powodow Lech Walesa otrzymal Medal z NED-u:
  – Medal of National Endowment for Democracy, Washington, in 1999 i
  – the US government Presidential Medal of Freedom in 1989 (zbieg okolicznosci?)
  – Nagrode Nobla (bardzo polityczna) w 1983 roku (tez zbieg okolicznosci?

  Furthermore, Lech Walesa won the Freedom Medal of National Endowment for Democracy, Washington, in 1999 and the US government Presidential Medal of Freedom in 1989. He also won the Nobel (Peace) Prize in 1983 � but so have other traitors, assassins and criminals working for the interest of the world elite:

  NED finansowal Walese: ( In the second paper of Sept 13, 1996)
  http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/sociopol_cia11.htm

  NED -kontynuacja CIA:
  http://www.iefd.org/articles/trojan_horse.php

  NED i CIA:
  http://www.informationclearinghouse.info/article4332.htm

 10. Marucha said

  Re 7:
  Obala Pan mity dawno już obalone, panie Filo.

  A zarazem miesza Pan w jedną całość autentyczny oddolny ruch narodowy z żydowską czapą, jaka została mu narzucona. Tyle o tym przecież pisaliśmy…

 11. Filo said

  10
  To samo sie stalo nie tylko na Ukrainie.
  Wiele osob autentycznie demonstrowalo chec lepszego jutra, co bylo wykorzystane
  ( a w wielu wypadkach sterowane i dokladnie zaplanowane: Egipt, Jugoslawia, Rumunia, Iran, Filipiny itd).
  Ja nie wierze w spontaniczne rewolucje. Na to trzeba duzo pieniedzy i strategii.

Sorry, the comment form is closed at this time.