Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
  Piskorz o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

USA – GUŁAG czyli United Slaves of America

Posted by Marucha w dniu 2014-11-30 (Niedziela)

Amerykańskie więzienia przedstawiane są zwykle na filmach jako pojedyncze, wygodne cele dla jednego lub dwóch więźniów, w których można posiadać osobiste rzeczy i spokojnie wysypiać się nocą za zamkniętymi drzwiami. W rzeczywistości tak siedzą milionerzy w prywatnych więzieniach i przestępcy skazani w nagłośnionych przez media sprawach sądowych.

Zwykli więźniowie gigantycznego systemu więziennego USA, który dawno pod względem liczby odbywających karę pobił „stalinowskie łagry” przez wszystkie lata ich istnienia, siedzą stłoczeni w ogromnych, wielopiętrowych barakach, gdzie przemoc i wojny pomiędzy bandyckimi gangami są częścią codziennego życia.

Za najmniejsze nieposłuszeństwo wobec administracji więziennej więźniów przenosi się do karceru gdzie zamyka się ich w ciasnych klatkach, rodem ze średniowiecza, w których nie ma możliwości snu.

Oto jak się sprawy w USA naprawdę mają. GUŁAG w porównaniu z tym systemem więziennym USA wydaje się być uzdrowiskiem.

Za: http://politikus.ru/events/4665-amerikanskiy-gulag.html
Przekład: RX

http://wolna-polska.pl

Komentarzy 25 do “USA – GUŁAG czyli United Slaves of America”

 1. Anonim said

  Bez przesady w usraelskich gułagach nie chodzi o to by zabić „pensjonariusza” gdyż to dzięki niemu dostaje się pieniądze, wiec po odsiedzeniu swojego a nóż widelec „wróci” do nas i zarobimy na nim po raz drugi. Są granice sarkazmu i pisanie o żydowskich GUŁAGAch jako o uzdrowiskach gdzie tak naprawdę chodziło o likwidację wroga klasowego po przez pracę jest jedną z nich.

 2. adsenior said

  Całkowicie zgadzam się z Panem Anonimem. Autor artykułu, „przegina pałę” w drugą stronę.

 3. jazmig said

  Więzienie to nie sanatorium, tam ma być gorzej niż na wolności, a nie lepiej, jak się to dzieje w więzieniach europejskich

 4. @1 W gułagach też nie zawsze chodziło o zabicie więźnia, a często jedynie był wykorzystywany do pracy. W sowieckim systemie przymusowe roboty też miały często charakter przejściowy i delikwent był wypuszczany do domu, gdy odpracował swoje.

 5. Anonim said

  ad. 4
  Panie czołgista ja lubię ciężko pracować nawet lubię zimę…gdy jestem ciepło ubrany ale nie wyobrażam sobie wycinania tajgi przez 3, 5 albo 10 lat przy minus 30 albo 40 stopniach nie nie dałbym rady i zdechłbym tam, tym bardziej należy podziwiać przedwojenne pokolenia które to wytrzymywały to są jednak inni ludzie.
  Tego się nie da traktować inaczej jak likwidacje bo ten kto przeżył zwyczajnie nie nadawał się już do stawiania żadnego oporu…poza jakimiś wyjątkowymi jednostkami.

 6. Pokręć said

  Właściwie, to chyba nie jest źle, że bandziory i zakapiory w więzieniach mają niewygodnie? To co, mamy ich trzymać w SPA?
  Gajowy chyba zaczyna już przeginać, tylko w drugą stronę niż Fronda. Za chwilę dowiemy się, że w USA, to Murzynów biją.

 7. Pokręć said

  Panie Czołgista, bądź Pan poważny. Czytał Pan „Inny świat” Herlinga – Grudzińskiego? Łagry żydokomusze na północnej Syberii mogły spokojnie iść w zawody z niemieckimi obozami śmierci.

 8. @5
  Podaje Pan najbardziej skrajny przykład, bo nie każdy był wysyłany w tak ciężkie warunki.

 9. NyndrO said

  Wszystko Wam się pokićkało.Putin bije murzyna!

 10. Marucha said

  Re 6, 7:
  1. Gajowy nic nie przegina, bo to nie on napisał artykuł.
  2. Artykuł bardzo ładnie obnaża hipokryzję Usraelitów, u których wszystko jest najlepsze, najbardziej demokratyczne, najsprwoedliwsze i najbardziej humanitarne.
  3. Gajowy ma dość umiarkowane współczucie dla kryminalistów i ich ciężkich warunków egzystencji. Należy jednak w wyroku sądowym wyraźnie stwierdzić, że delikwenta skazuje się na więzienie połączone z pewną formą tortur, zamiast wyłącznie na więzienie. Wtedy będzie uczciwie.
  A w ogóle to w tych kryminałach powinno siedzieć również mnóstwo innych ludzi – tych z najwyższych kręgów władzy, prawdziwych megazbrodniarzy.

 11. Marcin said

  Bez przesady panie Marucha,że w tych klatkach nie można się wyspać. Może amerykańscy więźniowie są po prostu mało pomysłowi? W „Archipelagu Gułag” Sołżenicyn opisuje przypadek zeka, który nawet na wielogodzinnych przesłuchaniach spał sobie w najlepsze i to stojąc na jednej nodze!

 12. Marcin said

  Ad 4
  Na jedno wychodzi.

 13. Pokręć said

  @10: Żeby tych megazbrodniarzy posadzić, to najpierw ci mikrozbrodniarze, co siedzą, musieliby wyjść i to zrobić. To zawsze jest tak, że rządzi albo jedna mafia, albo druga. Taki jest ten świat. Trzeba życie przeżyć i jak najszybciej zapomnieć o tym księstwie szatana. Na razie siedzimy w swego rodzaju koszmarze, tylko sobie z tego sprawy nie zdajemy. A najbardziej boimy się… obudzić z niego.

 14. Dość said

  Bandziorów nie ma co żałować ale najgorsze jest to, że to żyd z każdego goja może zrobić kryminalistę, wystarczy parę słów uznanych przez „wybranych półgłówków” za antysemickie. Ba, nawet za antysemickie spojrzenie można będzie niedługo odpowiadać. Dobrze, że myśli jeszcze nie rozpoznają ludzkich bo by im zwieracze popuszczały.

  A poza tym etykietkę „antysemita” wymyślił jakiś żydowski półgłówek. Bo skoro nie istnieją semici to skąd antysemityzm? Może antymarsjanizm albo antyfaraonizm, czy natynandertalczyzm? Jak może być semitą przybłęda turecko-mongolsko-tatarski? No, może jeszcze Palestyńczycy są im najbliżsi ale im chazaria skradła żydostwo.
  Oby w przyszłości dla nich się te więzienia przydały za zło, jakie światu wyrządzili zwyrodnialcy.

  Gdzie żyd tam zgrzyt i wszelka ohyda bierze się od żyda. To jest UDOWODNIONE!!!

  Tak sobie myślę, jakim to trzeba być psychopatą genetycznym, żeby pracować na swoją zagładę? Trudno to pojąć normalnemu człowiekowi.

 15. miś said

  Spokojnie walka o to by wiezienia przestały resocjalizować a zaczęły karać, zakończy się niemal pełnym sukcesem,
  niestety niemal pełnym, ponieważ jedynym więźniem z pojedynczymi celami będą panowie trynkiewicz breivik itp.
  A chroniący ich klawisze będą udzielać wywiadów, jak to bohatersko ich chronili przed zezwierzęconą ciżbą kryminalistów.
  Tymczasem 99% innych więźniów będzie mogła liczyć na nie co inne atrakcje, jak brak mydła (przecież mogą się po nie schylić).
  I siłownie by był jeszcze silniejszy i głupszy, co pomoże mu z jeszcze większym zaangażowaniem robić dobrze swoim mocodawcą.
  A ponieważ nikt nie jest bez grzechu wobec Boga , ani bez winy wobec Cara, więc i wielu dotychczas „uczciwych” obywateli będzie mogło liczyć na bliższy kontakt z organami więziennymi, a nawet należy zwrócić uwagę na fakt że dalszy rozwój więziennego przemysłu oraz dalsza ewolucja demokratycznego państwa prawa, przede wszystkim z nich uczyni swój główny przedmiot zainteresowania.
  Być może już tak jest i większość osób w więzieniach wcale nie powinna się tam znaleźć, tylko my nic o tym nie wiemy, a wszelka świadomość tego przełomowego faktu jest wypierana z naszej świadomości przez propagandę?
  Nie mniej gdyby ludzie zaczęli nagle rabować banki, i tesco, na pewno nawet najbardziej postępowa tv przerwie emisje pornola, by dać mikkemu czas na wygłoszenie pochwały św. a jakże prawa własności i wyprowadzenie czołgów na ulice, no i oczywiście na kilka chwil nie będzie również resocjalizacji, a i zapomniałem nareszcie każdy kto zechce będzie mógł dostać KS HaHaHa!!!!!!!!!

  Ad.3. Żyje w Polsce wiem jak tu jest na wolności, w pełni rozumiem tych którym zdarzyło się zabić kilka osób i je zjeść, o ile zrobili to z głodu, a nie z żądzy władzy i emocji,
  czy innych niskich instynktów, a jeśli był to balcerowicz czy urban to alcazelcer mu na drogę, czy coś tam na żołądek.
  Nikt nie zasługuje na to, by mieć jeszcze gorzej niż jest na wolności w tym burdelu!!!!!

 16. Filo said

  Chodzi o to, ze w USA mozna trafic do wiezienia za byle co, bo wiezienia sa prywatne i dochod/zysk wlascicieli zalezy od ilosci wiezniow. Prywatne wiezienia maja panstwowe kontrakty, w ktorych to kontraktach firma zobowiazuje sie do calkowitej odpowiedzialnosci za pobyt wieznia. I za to to sobie winszuje dosc slono bo oplaty za te uslugi ma zagwarantowane w kontrakcie.
  Prywatne wiezienia to obecnie obok handlu bronia i narkotykami najwiekszy biznes.
  Mnie zadziwia brak protestow przeciwko prywatnym karnym instytucjom. USA ma najwieksza w swiecie populacje wiezienna.
  I choc wierze, ze maja bandziorow to jednak ilosc wiezniow w USA przekracza ilosc wszystkich wiezniow w calym swiecie.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ogromna-liczba-wiezniow-wsadzona-kratki-usa-2014-09

  Kobiety w wiezieniach USA regularnie gwalcone:
  http://xrepublic.tv/node/7169

  Prywatne wiezienia domagaja sie zwiekszenia ilosci wiezniow ze wzgledu na profit:
  http://www.blacklistednews.com/Private_Prisons_Pushing_To_Increase_Profits/31602/0/38/38/Y/M.html

 17. ludmilamila said

  Racja, artykul jest „przegieciem” w druga strone. W Ameryce to glownie lewactwo macha choragiewkami – w wiezieniach jest bardzo zle,- w wiezieniach jest bardzo dobrze”. Po tym machaniu nastepuje wysyp aktywistow, ktorzy robia z wiezniow „obywateli specjalnej troski” nad losem ktorych powinnismy wylewac lzy I indentyfikowac sie z nimi w swoim czlowieczenstwie.
  Sa to niezmiernie pozyteczne ze strony wladzy gry socjo-techniczne z tymi, ktorzy narazie nie siedza w wiezieniu.
  To co pokazuja zdjecia z powyzszego artykulu to sa osrodki przejsciowe, ktore nota bene wiezniowie sa bardzo chwala ze wzgledu na tzw social life.

 18. Re: Artykul….
  Wypadaloby zapytac samego siebie: Kto zyje z uwiezionych wiezniow i kto konkretnie dostaje subwencje (doplaty) z tego tytulu.
  Obawiam sie, ze wkrotce wiekszosc wiezien bedzie „sprywatyzowanych” (beda one prywatne) i wiezniowie beda calkowicie zalezni od „prywatyzatorow”, ktorzy przeloza „uwiezione bydlo” na konkretne zyski finansowe. Podobnie jak tzw.,, „amerykanskie szpitale” handlujace czesciami zamiennymi dla zydowskiego syndykatu pt: „obama care”…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com (juz funkcjonuje)…
  http://ojczyzna.pl

 19. Przecław said

  Umyka wam najważniejsze.
  Nie same waunki w więzieniach są niepokojące, ale współczynnik uwięzionych na głowę. m. W USA większość odsiaduje bez uzasadnienia zgodnego z powszechnym poczuciem prawnym, podczas gdy kryminaliści swobodnie chodzą na wolności. Najwięcej siedzi za „domestic violence”…

 20. Zerohero said

  Też się zgadzam, że pewne określenia w tekście to przegięcie. Autor mógł napisać, że np „USA zmierzają w stronę gułagów”.

  Z drugiej strony pewne konkretne osoby mają już w USA gułagi. W amerykańskich więzieniach łatwo dostać kosę od współwięźnia, być ofiarą gwałtu itp. Jest to kara nadprogramowa, nieprzewidziana prawem, ale de facto egzekwowana. Można wsadzić np. politycznego do miejsca z psycholami, recedywistami itd. To już działa.David Duke na przykład trochę posiedział za „podatki” zanim został oczyszczony z zarzutów. Pewien Polak dostał de facto dożywocie za rzekomą pedofilę, bo wygadał się przed lekarzem, że kąpał córkę a to nie była biologiczna cóka… Sędzina wydając wyrok mówiła o „głupim polaczku”. W więzieniu zgwałcili go murzyni. Dla niego to JEST Gułag.

 21. Filo said

  17
  Ludmilamila
  Wlasnie ONZ prowadzi dochodzenie w sprawie torturowania wiezniow w USA.
  Ja juz nie bede sie rozwodzic nad Guantanamo gdzie sie torturuje zupelnie niewinne osoby i przetrzymuje latami bez sadu. A wsadza sie ich do Gitmo albo do Polski, zeby byly poza amerykanska jurysdykcja.

  Pani Ludmilamila
  Nie chodzi o przestepcow, bo tych nikt nie zaluje. Chodzi o tych ,ktorzy siedza za np. nie zaplacenie mandatu- a siedza tylko jako lozkopacjent, zeby firmie dac zarobic.
  Raporty potwierdzaja, ze w panstwowych wiezieniach duzo rzadziej dochodzilo do naduzyc, opieka byla zdecydowanie lepsza i przede wszystkim mniej kosztowna.
  Wyglada na to, ze lataja na wolnosci ci, ktorzy powinni siedziec za kratkami:

  Korporacje zgarniaja miliardy z masowych wyrokow wieziennych:
  http://rinf.com/alt-news/breaking-news/corporations-reap-billions-from-mass-incarceration/

  A w Norwegii:

  Tak wyglada cela wiezienna mordercy, ktory z premedytacja zabil ponad 70 osob! Przegiecie w druga strone! Ale w Europie nie ma kary smierci.
  http://www.newsforage.com/2013/08/the-norwegian-prison-where-inmates-are.html

 22. plausi said

  Zjawisko więzienie

  „Oto jak się sprawy w USA naprawdę mają. GUŁAG w porównaniu z tym systemem więziennym USA wydaje się być uzdrowiskiem.”

  Ad Anonim,1, Czołgista,4

  Zacytowane zdanie jest po prostu głupie. Co prawda oba reżymy funkcjonują podobnie, co jest zrozumiałe, jeśli się zastanowić na jej wynalazcami i twórcami, patrz GULAG. Jedynie kompleksowi łagrów Kołymy (Magadan) przypisuje się 2 miliony ofiar śmiertelnych, dla porównania kompleksowi Oświęcim-Brzezinka przypisuje się mniej więcej połowę z tego, co prawda działał zaledwie trzy lata. USA mają dysponować lagrami do internowania ludności w razie niepokojów w Stanach, jak na razie nie wykorzystywanych, bo można n.p. w Wolnej Polsce.

  Przytoczymy parę danych dostępnych w mediach, w USA : pod zamknięciem przebywa 0,7 % mieszkańców kraju, w przeliczeniu na dorosłych byłoby gdzieś ok. 1%. Prawie 3% dorosłej ludności jest uwięziona lub znajduje się pod nadzorem systemu, nazwijmy go dla prostoty sprawiedliwości. Na przestępstwa systemu finansowego, który doprowadził do tzw. „kryzysu finansowego” odpowiedziało demokratyczne państwo USA zwiększeniem liczby więźniów w latach 2008-9.

  Wyjaśnienie do wykresu:
  Prison – więzienie stanowe
  jail – więzienie regionalne
  juvenile Detention – areszt dla nieletnich

  Jak skądinąd wiadomo niewolnictwo jest nierozłącznie związane z demokracją, co przekonuje nas najlepiej, że USA są największą demokracją świata.

  Gęstość zaludnienia więźniów na 100.000 mieszkańców., łatwo dostrzec nieznaczną przewagę umiłowanego przez Polaków reżymu USA nad znienawidzonym reżymem Rosją. Jak widać Rosja spełnia wymogi demokracji wcale nieźle i stara się USA doścignąć.

  A więc praca niewolnicza w więzieniach jest w USA ważnym czynnikiem gospodarki tego kraju, prywatne więzienia są ważnym źródłem dochodu narodowego USA a i profitu tzw. inwestorów, którzy bez ryzyka mogą „zarabiać” na niewolnikach. W Polsce podobne wyniki ekonomiczne mogą tzw. inwestorzy osiągać jedynie za pomocą umów śmieciowych z zatrudnionymi, przy czym chodzi w takich przypadkach o zatrudnienie podobne do niewolnictwa, z uwagi na stopień przymusowości, chociaż takich pracowników ujmuje się w statystykach jako „ludzi wolnych”.

  Więzienie jest znakomitym miejscem, do analizy stanu społeczeństwa. Zdradza ono niezwykle wiele aspektów systemu i jego zasad moralnych, łatwo w tej sytuacji zrozumieć niechęć demokracji do chrześcijaństwa, które właśnie niewolnictwo odrzuca jako formę panowania nad bożym ludem.

 23. hulsz said

  ad.1 Co ty wiesz o cierpieniu czasem zabicie jest lepsze niz trwanie w upokorzeniu

 24. Miet said

  Do tego wszystkiego to i ja dorzucę te moje trzy grosze.
  Jak patrzę na tych więźniów na zdięciach, to serce mi się kraje. Jakież to chuderlaczki, prawie zagłodzone na śmierć. I jak ich tam poubierano – przecież to o pomstę się prosi.

  Ja jako prawdziwy katolik, też muszę się przyznać, że dołożyłem swoją rękę do tego grzechu.
  Autor nic nie wspomniał o torturach jakie się stosuje w amerykańskim więziennictwie.
  Wiadomo, że tortury są fizyczne- ale i są inne, które nawet są gorsze.
  Mój uniwersytet w Michigan (wstyd się przyznać) parcytypował w tym bezeceństwie.
  Wyobraźcie sobie szanowni Gajówkowicze, że w więzieniu, które było oddalone o 15 mil od mojej szkoły, zorganizowano kursy w pewnych dziedzinach – tak jak matematyka, informatyka i inne.
  Czy ktoś słyszał o większych torturach na więźniach. Przecież to się w pale nie mieści – tak się znęcać nad ludźmi, ktorzy w większości siedzą za niewinność???

 25. Filo said

  Mnie troche martwi rozdmuchiwanie problemu rasowego na tle ilosci przestepstw..
  Jako argument podaja niektorzy staystyki (nie sprawdzalem) ze na 91 zabitych murzunow 90 zostalo zabitych przez … murzynow.
  Moze to i prawda, nalezaloby sprawdzic.
  Ale inni podaja, ze na 84 zabitych bialych obywateli 84-ch zostalo zabitych przez bialych obywateli.
  Jesli te dane sa prawdziwe, to mimo wszystko swiadcza o jakiejs patologiii zabijania w demokratycznym kraju.
  Dochodza do tego oficjalne dane n/t ilosci samobojstw wsrod weteranow powracajacych z zamorskich wojen i ogromna ilosc zaginionych dzieci.
  No i te 6 milionow wiezniow … in the country of the free..
  Putin ma racje, ze USA ma powazne problemy wewnetrzne i powinny sie wreszcie zajac problemami we wlasnym kraju i przestac ‚nawracac’ inne panstwa.

Sorry, the comment form is closed at this time.