Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Zenon_K o Wolne tematy (48 – …
  How Too Ansys (@Ansy… o Tożsamość Ukrainy
  niepostepowyoszolom o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Piskorz o Wolne tematy (48 – …
  maxie o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  bronek o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Lily. o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Yagiel o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Wydawnictwo Fronda odcina się od portalu Fronda.pl

Posted by Marucha w dniu 2014-12-01 (Poniedziałek)

Wydawnictwo Fronda odcina się od portalu Fronda.pl, a dokładnie od zamieszczanych na tym portalu tekstów, które są skierowane w Ruch Narodowy i Kongres Nowej Prawicy, które to ugrupowania portal Fronda.pl nazywa m.in. V kolumną Putina.

Na stronie internetowej WydawnictwoFronda.pl pojawiło się oświadczenie następującej treści:

Wydawnictwo Fronda oświadcza, że jest zupełnie osobnym bytem prawnym niż portal fronda.pl. Łączą nas korzenie oraz ogólny kierunek ideowy. Czasem dość poważnie różnimy się w ocenie zjawisk. Ostatnio dość głośna była sprawa dotycząca stosunku naszych kolegów z portalu do Ruchu Narodowego i Kongresu Nowej Prawicy. Uważamy, że nie można posądzać kogoś o bycie piątą kolumną Rosji w Polsce tylko na podstawie prorosyjskich wypowiedzi niektórych członków obu wymienionych partii. Pochwała zajęcia Krymu nie oznacza zdrady interesów Polski. Nie bierzemy odpowiedzialności za, naszym zdaniem, niezbyt przemyślane wpisy na portalu fronda.pl.

Po fali krytyki jaka spłynęła na portal Fronda.pl najpierw ze strony czytelników, którzy ze zdziwieniem komentowali kolejne pojawiające się coraz bardziej napastliwe teksty na prawicowych publicystów, na Ruch Narodowy czy KNP, następnie ze strony niektórych publicystów i dziennikarzy, po serii paszkwili wypuszczonych przez ten portal w ostatnim tygodniu przed wyborami samorządowymi, którą to serię właściciel Fronda.pl Tadeusz Grzesik postanowił kontynuować również po wyborach, po tym wszystkim „portal poświęcony” Fronda.pl spotkał się już nie tylko z krytyką, ale również z bojkotem.

Pisaliśmy o tym w tekście „Frondzie już dziękujemy”. Zła opinia jaką buduje „portal poświęcony” wokół marki Fronda, przełożyła się na złą opinię , która zaczęła dotykać również „wydawnictwo poświęcone”, które prowadzi odrębną działalność, jak również, które nie ma już wspólnoty właścicielskiej.

Również wspomniany bojkot zaczął dotykać wydawnictwo Fronda, które wydaje kwartalnik, ale przede wszystkim zajmuje się wydawaniem książek. Jerzy Kenig, działacz Ruchu Narodowego w województwie świętokrzyskim, który prowadzi sklep internetowy WolnaGospodarka.na.allegro.pl postanowił zrezygnować ze sprzedaży książek tego wydawnictwa co ogłosił publicznie. Jak widać na odzew ze strony wydawnictwa nie trzeba było długo czekać.

„Polska Niepodległa”
http://www.kresy.pl

Może warto byłoby również, aby Bractwo Kapłańskie im. Świętego Piusa X zdecydowanie odcięło się od najrozmaitszych witryn i portali, które sugerując posiadanie związków z Bractwem, lansują własną wizję Kościoła.
Admin

Komentarze 4 do “Wydawnictwo Fronda odcina się od portalu Fronda.pl”

 1. panMarek said

  Frondzie już dziękujemy!
  Posted by Włodek Kuliński – Wirtualna Polonia w dniu 2014-11-25
  Zgłoszenie do tytułu „Hieny Roku”, rezygnacja z publikacji na portalu, wymówienie umowy na sprzedaż książek – to reakcja na ostatnie publikacje portalu Fronda.pl, które nie mają nic wspólnego z dziennikarstwem, a bardziej z propagandą „prasy partyjnej z epoki Władysława Gomułki”.

  Wpis pod wyżej wymienionym tytułem ukazał się 21 listopada na Onecie na blogu ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. „Hiena Roku” to tytuł przyznawany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich „dziennikarzowi, który wyróżnił się szczególną nierzetelnością i lekceważeniem zasad etyki dziennikarskiej”. Ks. Isakowicz-Zaleski tak uzasadnia swoją nominację do tej szczególnej nagrody dziennikarskiej: Jest jed­nak gra­ni­ca, któ­rej dzien­ni­ka­rzom prze­kra­czać nie wolno. Tę gra­ni­ce prze­kro­czy­ła nie­ste­ty Fronda.​pl, która lan­su­je się jako „por­tal po­świę­co­ny”.Jej wczorajszy tekst zatytułowany „V kolumna Putina zajmuje PKW. Gdzie jest państwo Polskie?”, to nie tylko paszkwil, ale manipulacja i skrajna propaganda godna prasy partyjnej z epoki Władysława Gomułki. Po prostu dziennikarskie dno. Dlatego też zgłaszam niniejszym ów portal do tytułu Hieny Roku.

  Fronda.pl z godnością prasy gomułkowskiej odpowiedziała dwa dni później, że nie zamierza ustępować wichrzycielom: Przyjmujemy to zgłoszenie jako wyraz specjalnego uhonorowanie portalu Fronda.pl, za istotny dorobek w obnażaniu proputinowskiego Ruchu Narodowego oraz Nowej Prawicy udających patriotów.(…)
  I dalej w tym propagandowym stylu Fronda.pl komentowała wpis ks. Isakowicza: Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, publicysta proputinowskiego portalu prawy.pl zgłosił nasz portal do tytułu Hieny Roku na, jakże „prawicowym” portalu Onet.pl (…)

  Dodam od siebie:
  Bardzo dobry ruch. Żyd to żyd, nawet jak to jest judeo-chrześcijanin to i tak jest to żyd. Jak Jakub Frank. Oni mają swoje rozkazy. Teraz jest to III WW. Że też tego nikt wcześniej nie widział. Musiał aż w twarz napluć judejczyk? Zawsze taki był tylko Państwa optyka mogła być prawdopodobnie źle zestrojona.

 2. JO said

  Może warto byłoby również, aby Bractwo Kapłańskie im. Świętego Piusa X zdecydowanie odcięło się od najrozmaitszych witryn i portali, które sugerując posiadanie związków z Bractwem, lansują własną wizję Kościoła.
  Admin

  !!

 3. Zerohero said

  Jedna rzecz mnie dziwi. Gdy założe stronę podszywającą się np. pod wydawnictwo Agora, pod TVN albo pod Coca Colę, to mnie prawnicy zjedzą za szarganie „dobrego imienia spółki”. A tu nic. Zaprotestowali gdy portal narobił smrodu na wysokość Himalajów?

 4. Zerohero said

  tzn. Zaprotestowali dopiero gdy portal narobił smrodu na Himalaje.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: