Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  matirani o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  matirani o Wolne tematy (58 – …
  minka o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Homolka o NATO może się samo rozbroić…
  Bezpartyjna o W rocznicę urodzin Wielkiego…
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  NC o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  walthemar o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Gospodarczo leży Ukraina na łopatkach

Posted by Marucha w dniu 2014-12-02 (Wtorek)

Zagrożona jest gospodarka Ukrainy – twierdzi Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW).

Udział szarej gospodarki wynosi od 30 do 100% wykazanego PKB. Z powodu wojny na wschodzie kraju zaostrzy się kryzys gospodarczy. MFW chce przez to rozpoznanie wykazać, że bez dalszych kredytów, udzielonych przede wszystkim przez europejskich podatników, nie może Ukraina egzystować.

Ciężarówki bez numerów rejestracyjnych wwożą artylerię na Wschodnią Ukrainę

Grozi Ukrainie klęska, gdyż 17 miliardów dolarów z MFW, uzgodnione w kwietniu br. zostało właśnie „wypalone” (w oryginale – „verbrannt”) i narastająco prowadzi do bankructwa państwa.

Rezerwy walutowe Ukrainy spadły do 12,6 mld dolarów i to wystarcza na zapłacenie towarów z importu przez najbliższe sześć tygodni. Waluta krajowa hrywna spadła w stosunku do dolara o 20% w ostatnich tygodniach i w sumie o 50% w tym roku. To utrudnia działania ukraińskim przedsiębiostwom oraz bankom i rządowi, które obsługują najczęściej w dolarach przypadające 60 mld długów.

‚Oficjalna’ gospodarka Ukrainy zmniejszyła się o 10% w ciągu roku, tj dwukrotnie więcej niż MFW oczekiwał, gdy zatwierdzał „akcję ratunkową”. Dzisiaj starzy przywódcy klanów i nowi władcy są znowu sprzymierzeni, a deklarowane zero tolerancji dla korupcji zmieniło się w zero aktywności.

Szara gospodarka jest niekorzystna dla państwa, bo nie płaci ona wcale lub płaci tylko częściowo podatki. Dotyczy to także kryminalnych matactw jak szmugiel, paserstwo, handel narkotykami, oszustwo oraz czarny rynek dewizami.

Trująca mieszanina szarej gospodarki: braku dewiz i czarnego rynku obrotu dewizami, stwarzają obawy o bankructwo państwa i sprzyjają wołaniom o ponowną międzynarodową akcję ratunkową.

Analitycy podkreślają, że MFW powtarza te same błędy, które poczynił w Grecji i Argentynie. Pożyczył duże sumy krajowi, który dryfuje w kierunku niewypłacalności. Alternatywą – bliższą zasadom Funduszu – byłoby zarządzenie cięć (w oryginale – „Haircut”) wobec wierzycieli, by umożliwić Ukrainie uwolnienie od długów [Wiemy dobrze, na czym polegają cięcia rekomendowane przez MFW – a co tu ciąć, jak już nie ma z czego? – admin].

Zamiast tego MFW nagradza „fundusze sępie” (w oryginale – „Geierfonds”), które skupiły ukraińskie długi i zakłada teraz, że kraj jest geopolitycznie zbyt ważny, by pozwolić mu upaść. Bo w końcu – tak kalkulują – Ukraina będzie ratowana, tak jak w przeszłości przez Rosję, tak teraz przez Zachód.

Wołanie o nowe pożyczki będzie wkrótce głośniejsze. W końcu zapowiedziała Unia Europejska udzielenie dalszych kredytów.

Przetłumaczył (fragmenty): Zygmunt Białas

Link do wersji niemieckiej: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/11/30/iwf-ukraine-steht-vor-dem-wirtschaftlichen-kollaps/
http://zygumntbialas.neon24.pl

Jeżeli na Ukrainie można jeszcze coś ukraść, to będzie ratowana.
Admin

Komentarzy 11 do “Gospodarczo leży Ukraina na łopatkach”

 1. lopek said

  Miliardy Euro przyznane Polsce przez „Brukselę” – pójdą sobie na Ukrainę via Warszawa a wtedy na łopatkach będzie leżeć nie tylko Ukraina.

 2. Cracovia Pany! said

  Przecież o to chodzi, żeby wszystko leżało na łopatkach i żeby głodującym ludziom mógł przyjść z pomocą jakiś dobrodziej.
  Czytaj: zło dziej.

 3. Siekiera_Motyka said

  Pani Valeriya Gontareva powiedziała za dużo na temat złota Ukraińskiego i puszczono wilki na nią, prokuraturę.
  http://www.zerohedge.com/news/2014-12-02/its-gold-vaporized-furious-ukraine-turns-its-central-bankers

 4. Tylko trollów i propagandzistów obchodzi pieniądz spekulacyjny, czyli dolarowy ekwiwalent papieru toaletowego.
  Chińczycy już niedługo podziękują frajerom, którzy bawią się kwitkami bez pokrycia i napędzają im ropy do magazynów. Oj, nie trzeba było wygłupiać się parasolową rewolucją w Hong Kongu. 🙂

  http://www.zerohedge.com/news/2014-12-01/and-biggest-winner-opec-price-war

  Ciekawe kto będzie spłacać amerykańskie długi, gdy już najwięksi gracze zrezygnują z prowadzenia wymiany handlowej w dolarach ?
  http://www.zerohedge.com/news/2014-12-01/us-debt-public-hands-doubles-under-barack-obama

  Obama podwoił dług publiczny w ciągu swojej kadencji. Same sukcesy gospodarcze w tej Ameryce. He, he.
  Nie co to w tej Rosji, w której władze pilnują budżetu i nie pozwalają lichwiarzom obsługiwać maszynkę do drukowania zielonych.

 5. aa said

  Moze tak zbiry-oligarchowie zrzuca sie??? malo prawdopodobne raczej zwieja do Izraela- ale tu tez krucho wlasnie Minkowski Nataniachu dostal swira i rozwalil rzad. Wogole wydaje sie ze oszalal. Tak wiec chyba banderowcy dobija Polske

 6. jowram said

  Cerkiew w Pierwomajsku; zdjęcie z 12.11.2014r.

  Mimo, że wielokrotnie liderzy polityczni tzw. wolnego świata, a za nimi wiodące media, oskarżali władze rosyjskie o wysyłanie na Ukrainę wojsk i broni, nadal nie ma na to żadnych materialnych dowodów.

  Dlatego też na ostatnim posiedzeniu rady OBWE, stały przedstawiciel Rosji w tym gremium poprosił o ujawnienie dowodów wkroczenia rosyjskich wojsk na Ukrainę. Niestety ale okazało się, że organizacja ta nie posiada żadnych dowodów w tej sprawie.

 7. Odpowiedź Obamy na kryzys gospodarczy w USA 🙂

 8. Boydar said

  A masz ruble Panie Investorze ? No bo jak nie masz, to trzeba będzie kaloryfer na grochówkę przerobić, a grochówkę wcześniej na CNG.

 9. Boydar said

  Marny z ciebie investor, źle inwestujesz, w gów.na jakieś …

 10. JO said

  ad.4. Przeciez im chodzi by dlug publiczny byl jak najwiekszy by oglosic bankructwo I przejsc na systemy czipowe I jawne niewolnictwo. Gdyby oni chcieli to by zlikwidowali dlug w piec minut.
  Po co sie ekscytowac dlugiem, ze jest , ktory ma w sobie cel I dlatego istnieje?

 11. Pan Inwestor, Pilot F16, Pan Sadownik, Pan(i) Kassandra, która wysyła jabłka do Chin, Pan Menel z Pragi,, Hans Kloss, Witja Pełnolitrow, Car Puszka Maneż, Russkij Fallus, Podgórny Kola itd. Jeden troll-prowokator i tyle urojonych osobowości, Panie Boydarze. 🙂
  Jeśli ktoś robi doktorat z psychologii na temat rozdwojenia jaźni to ma świetny materiał badawczy.
  Należy dziękować idiocie dodatkowo za wyszukiwanie popularnych serwerów proxy, który mogłyby w przyszłości posłużyć innym prowokatorom.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: