Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Włodek o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Polska przygotowuje się na „in…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Włodek o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Dr Paul Marik, wyklęty lekarz…
  minka o Włosi odrzucili globalizm, ter…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Dług publiczny USA przekroczył barierę „dzwięku”

Posted by Marucha w dniu 2014-12-03 (Środa)

Dług publiczny USA przekroczył barierę 18 000 000 000 000 dolarów

Departament Stanu USA udostępnił dane dotyczące amerykańskiego zadłużenia, według których dług publiczny wynosi już ponad 18 bilionów dolarów (103% PKB).

Na kwotę 18 005 549 328 561,45 dolarów składa się dług w posiadaniu instytucji rządowych, czyli 5 082 867 603 128,51 dolarów oraz w rękach pozostałych podmiotów 12 922 681 725 432,94 dolarów, co daje w przeliczeniu na jednego obywatela Stanów 56 tys. dolarów długu na głowę.

Analitycy dowodzą, że dług publiczny USA wzrósł po tym jak na światowych rynkach finansowych wybuchł kryzys. Według nich wzrost zadłużenia jest także spowodowany rządami obecnego prezydenta USA Baracka Obamy, który chętniej sięga po dług. Na dowód tej tezy przytaczają dane, z których wynika, że za prezydentury Obamy zadłużenie wzrosło o blisko 70% (czyli 7,4 bln dolarów w ujęciu nominalnym), podczas gdy za czasów George W. Busha na liczniku długo przybyło 4,9 bln dolarów. Wpływ na dług ma także ogromny spadek siły nabywczej dolara w ostatnich latach.

Analitycy dodają, że dług byłby jeszcze większy gdyby nie statystyczne zabiegi polegające na zmianie sposobu liczenia wzrostu gospodarczego USA, który powoduje znaczny lecz pozorny wzrost PKB.

Stany Zjednoczone są najbardziej zadłużonym krajem na świecie. Na drugim miejscu jest Japonia z długiem na kwotę 10,5 bln dolarów (250% PKB). Zadłużenie Polski to ponad 1 000 000 000 000 (bilion) złotych i stanowi 59,8 % PKB.

Źródło: bankier.pl
http://pl.novorossia.today

Komentarzy 41 do “Dług publiczny USA przekroczył barierę „dzwięku””

 1. tutaj said

  Trzeba jednak brać pod uwagę ze to pojecie dług jest w części sztucznym tworem i nie istniałoby gdyby banki państwowe były narodowe i emitowały pieniądz. Istnieje tylko „dług wewnętrzny” – wobec własnych obywateli, i „zewnętrzny” wobec podmiotów zewnętrznych, natomiast nie istnieje zadłużenie względem własnego banku centralnego….Czy państwa stać będzie wreszcie na powrót do normalności i zerwaniem tych chorych układów (a właściwie zalezności) z banksterami? Może impuls w postaci totalnego kryzysu dolara am. wyzwoli takie działania

 2. Gabriel said

  Ad 1 No właśnie! „Nie istnieje zadłużenie wobec własnego banku centralnego” Tylko który kraj posiada własny bank centralny? W USA Jest to prywatny bank, którego właściciele „Jeden Pan Bóg wie” z kim i z jakim państwem się utożsamiają A w Polsce bank centralny jest państwowy ale konstytucja zabrania tworzenia mu nowych pieniędzy dla Państwa.
  Mam nadzieję, że po kwocie zadłużenia które stale rośnie, nikt już nie ma wątpliwości, że jest to piramida finansowa? Co najgorsze, najczęstszą formą zresetowania systemu jest wojna, która dla prawdziwych „panów tego świata” załatwia jednocześnie depopulację.

 3. lopek said

  Piramida finansowa dopóty ma się dobrze – dopóki Chiny czy Japonia wykupują amerykańskie papiery wartościowe – a jednocześnie nie musząc na ów wykup pożyczać u unych. Wojna lub bankructwo USraela to tylko kwestia czasu. Wojna (po doświadczeniach z II WŚ) niesie ze sobą ryzyko, że zawsze może ktoś zdradzić i szala zwycięstwa obraca się na niespodziewaną stronę a wtedy nawet une są w niebezpieczeństwie.

 4. Siggi said

  Na bieżąco …

  http://www.nationaldebtclocks.org/

  http://www.zegardlugu.pl/

  http://www.usdebtclock.org/

 5. Paweł said

  I o to Drogi Gabrielu chodzi, o depopulację czyli wymordowanie wszystkimi dostępnymi sposobami 6 miliardów ludzi. Nikt w to nie chce wierzyć ale taki plan już jest realizowany przez banksterów, Gatesów itp.
  Co 3-4 obywatel ziemi ma umrzeć na raka oddając cały majątek na leczenie. BigFarma się kłania i ogłupianie, przez szkolenie lekarzy.i „procedury” wykańczania.

 6. maurycy said

  Jest to typowy przyklad kryminalnej dzialalnosci zydowstwa ! ( Obama to zalosny tylko figurant ! )Ono zawsze chce w bandycki sposob zyc na cudzy koszt Te kryminalne dane o Polsce to stek idiotyzmow i gebelsowska propaganda ! Od dawna te polskie dane to stek idiotyzmow i zydowskich szwindli i manipulacji ! Do dochodu na przyklad wliczyli oni dochod z kurewstwa ! I to szacunkowy nie realny ! To przyklad zydowskiej ekonomi !

 7. pawel said

  Kanon 1543, który zabraniał pobierania lichwy (czyli procentu od pożyczki) – został zlikwidowany przez JPII. Czy ma ktoś jakieś źródła?

  ad 5.
  Wydaje mi się że depopulacja jest tylko skutkiem ubocznym, całkowicie oczywiście akceptowalna przez „elity”. Cel to kasa i władza chyba. Ciężko pojąć aby było tylu „ludzi” zainteresowanych tylko bezinteresowną eliminacją innych.

 8. slowianin said

  Statystycznie na mieszkańca tzw,polski przypada około25 tyś złotych. długu. Pewnego poranka gdy wstaniemy z łóżka z ustawą która powie że dług publiczny należy egzekwować jak dłużnika banku -każdy obywatel zostanie dłużnikiem ..,więc pod rygorem odpowiedniego artykłu i paragrafu należy to wyegzekwować

 9. Easy Terran said

  Trzech, czterech banksterów zrzuci się po małym procencie „swoich oszczędności” i dług publiczny USA (i wielu innych krajów) znika!

 10. JO said

  ad.7. I o to im chodzi.

 11. APA said

  My zapytamy znawcow „dlugow” :
  U kogo te Stany Zjednoczone sa tak zadluzone ?
  Jak długo jeszcze będzie wogole bajanie o długach państwowych (nie mylic z indywidualnymi długami ludności) ?
  Kiedy przestanie być powtarzana dla „maluczkich” fikcja o długach ???

  WSZYSCY U WSZYSTKICH SA ZADLUZENI ???
  NIEBO DALO PIENIADZE NA TE DLUGI ?

 12. Kardamon said

  Ad 8 Dług nie zniknie nigdy. Gdyby nagle chciano spłacić wszystkie długi, to z rynku znikają wszystkie pieniądze a i tak ich braknie na odsetki.
  Na tym polega piramida finansowa. I niestety tak jest na tym świecie. Żyjemy w wielkiej niewoli. Jesteśmy niewolnikami już od urodzenia i bez Bożej pomocy nie damy rady z tym systemem.
  Powiem wam jeszcze że strasznie się żyje z tą świadomością. Strasznie zazdroszczę tym których świat się ogranicza do: spania, jedzenia i budki z piwem,

 13. Pokręć said

  Ad 10. A co Panu zabrania ograniczenia swojego świata do wymienionych rzeczy?
  Człowiek wierzący tak naprawdę ma to wszystko gdzieś. Właściwie jest jak ten menel – tylko na wewnętrznej emigracji i budkę z piwem zamienia na Kościół. To, na co nie mamy wpływu musimy po prostu przyjąć. Życie na ziemi to niewola u diabła i z tym trzeba się pogodzić. Tak było od zawsze i tak zawsze będzie, aż po kres czasu. Ale wiemy, że ta niewola nie dotyczy ducha. Diabeł nie może nas niczym zmusić abyśmy popełnili grzech. To jest tylko i wyłącznie w gestii naszej wolnej woli. mamy się nie bać tego, co tylko ciało może zniszczyć, ale wystrzegać się tego, co i ciało, i duszę w piekle może zatracić. My umrzemy do wolności a „długi publiczne” pozostaną…

 14. Marek said

  W ciągu ostatnich 6 miesięcy kurs eur/usd zmalał ok 9%, więc z dolarem tragedii nie ma.
  To pokazuje w czyich rękach są globalne waluty usd i euro.
  Mogą sobie drukować jeszcze przez wiele lat papierki.

 15. Marek said

  Długi zawsze można zresetować, nawet banksterzy mogą to zrobić i zrobią, jak będzie potrzeba. Powołają nową walutę i co im zrobi świat niewolników?

 16. sniddy said

  @11: Bardzo się z Panem zgadzam. To na prawdę celne co Pan powiedział.

  http://brewiarz.pl/indeksy/pokaz.php3?id=6&nr=115

  ” Są w ciele, lecz żyją nie według ciała. Przebywają na ziemi, lecz są obywatelami nieba. Słuchają ustalonych praw, a własnym życiem zwyciężają prawa. Kochają wszystkich ludzi, a wszyscy ich prześladują. Są zapoznani i potępiani, a skazywani na śmierć zyskują życie. Są ubodzy, a wzbogacają wielu. Wszystkiego im niedostaje, a opływają we wszystko. Pogardzają nimi, a oni w pogardzie tej znajdują chwałę. Spotwarzają ich, a są usprawiedliwieni. Ubliżają im, a oni błogosławią. Obrażają ich, a oni okazują wszystkim szacunek. Czynią dobrze, a karani są jak zbrodniarze. Karani, radują się jak ci, co budzą się do życia. Żydzi walczą z nimi jak z obcymi, Grecy ich prześladują, a ci, którzy ich nienawidzą, nie umieją powiedzieć, jaka jest przyczyna tej nienawiści.”

 17. Szymon Klucznik said

  Reset po nowym roku.

 18. Kardamon said

  Ad 11. Godzenie się na zło jest również grzechem. Z pana wypowiedzi wnioskuję, że pogodził się pan z rządami szatana na tej ziemi? Czy jest pan pewien, że nie będzie pan kiedyś rozliczony z postawy; „Niech sobie szatan robi na tej ziemi co chce. Ja jestem ok! a reszta to sprawa Boga”. Czy to nie nami, Bóg posługuje się na tej ziemi? Czy naprawdę jesteśmy narzędziem w jego ręku? A może swoją biernością i obojętnością służymy komu innemu? Wiele by można dyskutować na temat sposobu walki ze złem, ale bezsprzecznie obojętność i godzenie się na zło jest grzechem z którego również będziemy rozliczani.

 19. RomanK said

 20. Kardamon said

  ad 11 W stu procentach zgadzam się z panem, co do jednej kwestii. Mogą nas zniewolić fizycznie i materialnie. Ale niewola naszego ducha, jest tylko w naszej gestii. Pomimo że za tą wolność płacimy ogromnym cierpieniem, to WARTO!!!.

 21. Guła said

  Według instytutu Sobieskiego dług publiczny Polski rok temu przekroczył 3 biliony. Uwzględnili długi gmin. Chyba, że te długi nie liczą się. 🙂

 22. Boydar said

  Zgubił Pan coś w życiu, Panie Romanie ? Chyba tak, bo to wszystko to jet tylko zwiewna nadbudowa. Bez bazy tyle warta, co i przysięgi rabinów.

 23. Plausi said

  Jaki wynik daje równanie

  majątek kraju = długom ?

  Porównajmy nieporównywalne, zadłużenie krajów wg. CIA. Tylko , że dług publiczny USA, nawet jeśli zignorujemy wszystkie możliwe szalbierstwa tej statystyki, to jedynie dług rządu feeralnego, nie uwzględnia długu poszczególnych stanów i mniejszych jednostek administracyjnych.
  Inaczej liczy się ten dług w Europie, n.p. w RFN do długu publicznego wliczany jest nie tylko dług rządu federalnego ale także rządów krajowych i gmin i ten jest istotnie wielki, gdyż przekroczył 2 biliony euro, a więc jest w przeliczeniu 8-9 razy wyższy niż Polski.

  Dług publiczny rządu federalnego w RFN stanowi ok. 50% sumarycznego długu publicznego. Przyjmiemy ten klucz dla USA, czemu nie ? Kalifornia jest już od lat bankrutem. Przyjmiemy ten klucz, to dług publiczny USA jest dwa razy większy jak podano.

  To nie wszystko, bowiem w USA niebywałą rolę odgrywa dług prywatny tzn. przedsiębiorstw i osób prywatnych a ten jest wg. relacji fachowców wyższy niż dług publiczny. Oznaczałoby to, że zadłużenie państwa i osób prywatnych w sumie jest 3-4 razy wyższe niż PKB. Na ogół proporcje pomiędzy PKB i majątkiem kształtują się na poziomie 1:3-1:4. A więc przy obecnym zadłużeniu całe USA są własnością ich międzynarodowych wierzyciel , to by tłumaczyło, dlaczego USA są jedynie organem wykonawczym, o obowiązkach policyjnych, w imperium globalnym tych wierzycieli ?

  Obecną fazę systematycznego zadłużania krajów, przy czym jak przypadek Grecji pokazał, wszyscy są zobowiązani do ratowania wkładu międzynarodowych wierzycieli, n.p. zasłużony pan Tusk przekazał na ten cel CBE 300 miliardów jedynie na ratowanie euro. Polacy ratują walutę, z którą nie mają nic wspólnego. To nawet okupanci rosyjscy nie wpadli na pomysł, aby Polacy ratowali ich rubla, trzeba było dopiero Wolnej Polski, aby musieli ratowań obcą walutę. Ta faza ma jeden jedyny cel, przekazanie całego majątku społeczeństw międzynarodowym wierzycielom.

  Powoli jest czas postawić sobie pytanie:
  Kto stał się naszym właścicielem, kto są ci międzynarodowi wierzyciele ?

  P.S.
  Czytelnik zauważy, że nasz tekst tylko marginalnie zajmuje się wynurzeniami anal-ityków, ale tego rodzaju zboczenia seksualne nie są przedmiotem naszego zainteresowania, z doświadczenia wiemy, że można też inaczej.

 24. RomanK said

  Nie wiem nie znam sie na tym….O tym niech pan podyskutuje z rabinami. talmudystami -to ich wymysl i baza i nadbudowa… i jak pan cos znalazl..to sprobuje oddac temu co szuka.

 25. RomanK said

  Ale niewola naszego ducha, jest tylko w naszej gestii.

  Niech pan to wytlumaczy talmudystom wychowanym przez rabinow:-))))
  Co to za ustoj…pensja ponizej minimum przetrwania plus tabletka antykoncepcyjna?

 26. Klub Inteligentów Gazety Polskiej said

  Rosja stoi nad przepaścią towarzysze. A my ją prześcigniemy!

 27. Maciej said

  Polski dług faktycznie wynosi ponad trzy biliony, ponieważ musimy liczyć wszelkie instytucje, które są pod kuratelą państwa, a toną w długach – między innymi dlatego są niewydolne. Do tego dochodzą budżety jednostek administracyjnych … Co do długu „imperium” … Rok rocznie pan Gajowy wrzuca nam tekst o kolejnym progu przekroczonym przez budżet tego pseudo państwa … W mojej opinii system finansowy oparty na długu, takiej konstrukcji jest najdoskonalszą formą kontroli i niewolnictwa jaką do tej pory wymyślono … Do tego konstrukcja ta pozwala trwać temu systemowi piramidy finansowej praktycznie nieskończenie przy jednoczesnej możliwości wywołania sztucznego krachu i ustanowienia nowego porządku – niekoniecznie światowego …

 28. Boydar said

  Bo to trzeba zamknąć oczy i zrobić krok w znane – nieznane, z wiarą. Resztą się już Anioł Stróż zajmie jak należy. Pozdrawiam.

 29. RomanK said

  ad.24. Dokladnie tak. nie tylko odbiera wlasnosc indywidualna ,,ale dtychczaowych wlascicieli zamienia we wlasnosc systemu niewolnictwa , Kasty Niewidzialnych.

 30. marta15 said

  bardzo ciekway artykul o tym jak wiele gojow, za kase uczestniczy ochoczo w mass -oszustwach robionych po to aby ogolocic, zmanipulowac i zniszczyc ludzi.

  „Government” itself is not to blame. Government becomes an instrument of oppression when it has been subverted.
  The same applies to the mass media which is an instrument of Illuminati mind control.

  Watching this documentary, I had a frightening premonition, which has obviously already taken place.
  WHOLE SECTIONS OF SOCIETY HAVE SIMPLY GONE OVER TO EVIL , deliberately defrauding their fellow citizens of their money and their rights.
  This is what happens as society devolves into a satanic cult. People become demons in droves…”
  http://www.henrymakow.com/

 31. Joannus said

  Spokojnie, przyjdzie nowy Stalingrad a po nim nowy Berlin 1945.
  Inteligenci i gazeta ”polska” mają się do siebie jak pies do pazdziorów.

 32. bubek said

  Ad 31.Co to jest pazdzior.

 33. Joannus said

  Dawniej , kiedy obrabiano len pozostawały takie odpadki jak drobna sieczka ze zdrewniałej słomy, po oddzieleniu włókna w procesie łamania lnu. Tym to zbędnym materiałem wysypywano legowiska na zimę w budach.Piesek po nocy wychodził z sierścią oblepioną nimi.
  Stąd popularne było powiedzenie – wyspał się jak pies na pazdziorach.

 34. Re: Artykul…
  Przypomne tyllko, ze najbogatszym zydem na swiecie jest jacob rothschild i posiada 515 bilionow dolarow i jest to wartosc wiecej niz polowy swiata…a bill gates jest biedniejszy od niego o 900 razy….
  A tak na marginesie, to gdyby te 515 bilionow dolarow zamienic na banknoty 100 dolarowe, to wystarczyloby na pokrycie 15 razy odleglosc ziemi od slonca…. Tak wlasnie wyglada zydowska (lichwiarska) rzeczywistosc zniewolenia producentow, uslugodawcow i tworcow na naszej ziemi. Tak, wiem, jest to wrecz przerazajace… A czy prawda nie jest przerazajaca???
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 35. Re: 34
  Z grzecznosci pomine kilka faktow, ktore wielu probuje „zakamuflowac”, a mianowicie, jacob rothszhild kontroluje wszelakie hipoteki na terenie USA i Kanady, ubezpieczenia, renty, emerytury, zasilki i inne tzw., „programy rzondowe”… a w szczegolnosci zajmuje sie finansowaniem politykow i rozpentywaniem wojen….pt: „pokojowych misji stabilizacyjnych”;…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Nie bede pisal o innych rotshildowych „dogmatach”, bowiem byc moze wielu mogloby wprowadzic o zawrot glowy….

 36. Zerohero said

  @Jasiek Toronto

  Hongbing szacuje majątek R na 50 bilionów.

 37. Re: 36 Zerohero…
  Prosze zajrzec na http://politycalears.com
  lub
  pearlrsofprofundundity.wordpress.com

  Re: 36 Z grzecznosci pomijam artykul z Michael Journal (p. Lewickiego) listopada-grudnia 2014, ktorego w czesci zacytowalem w kwestii zadluzenia i bogactwa jackoba rotshszilda…
  ====================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Jesli zyczy sobie „zerohero”, to przepisze caly artykul dotyczacy finansowego bogactwa jacoba rotszilda….

 38. Zen said

  Dlugi mozna wyzerowac jednym kliknieciem myszki w komputer , Tylko ze banksterzy nie pozwola na rozwoj zdrowej ekonomii , bo stracili by zrodlo dochodow I kontrole nam milionowymi masami zadluzonych nowoczesnych niewolnikow…

 39. Re/ 39 Zen
  Jesli juz, to nalezaloby ZMONETARYZOWAC wszelkie lichwiarskie dlugi i zamknac (zlikwidowac) proces kreacji emisji srodkow finansowych z „powietrza”…przez banksterow lichiwiarskkiego syndykatu finansowego…
  Czy niewolnicy sa az tacy glupi, zeby nie wiedziec ze lichwiarski proceder jest przeciwko im samym????….
  Mamy obowiazek wrocic do Praw Samego Boga i Jemu (Jego) sluzyc Prawom……Coz stoi na przeszkodzie???
  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Wiem, cena jest bardzo wysoka, by byc wolnym i suwerennym….

 40. Rumcajs said

  re 33. Bubek to często leży na wersalce – a wtedy jego żona mówi mu: „Coś się tak walnął jak pies na paździorach?”

  🙂

 41. revers said

  Ale jest rezolucja kongresu usraela hr 758

  https://www.govtrack.us/congress/bills/113/hres758/_text_image

  https://www.congress.gov/bill/113th-congress/house-resolution/758/text

  http://toinformistoinfluence.com/2014/12/03/hr-758/

  i zielone swiatlo dla wojny z Rosja

  http://www.globalresearch.ca/green-light-to-war-on-russia-legislation-in-us-congress-say-no-to-war-with-russia-under-h-res-758-russian-aggression/5417489

  http://www.stankovuniversallaw.com/2014/12/the-world-war-is-coming-closer-tomorrow-the-us-congress-will-vote-to-go-to-war-with-russia/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: