Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  Marek o Traditionis Custodes
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  Marek o Klęska ministra Niedzielskiego…
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  mistrzYoda o Traditionis Custodes
  Wladca o Klęska ministra Niedzielskiego…
  Tralala o List przełożonego generalnego…
  revers o Będziemy mieli dokumenty, jak…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Ukraina chce uznać „banderowców” za uczestników II Wojny Światowej

Posted by Marucha w dniu 2014-12-04 (Czwartek)

Projekt ustawy o uznaniu „Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów – Ukraińskiej Powstańczej Armii (OUN – UPA)” za stronę, walczącą o niepodległość Ukrainy w II Wojnie Światowej, został zarejestrowany w poniedziałek w ukraińskim parlamencie.


Jak informuje witryna ukraińskiego parlamentu, sześciu poza frakcyjnych deputowanych wprowadziła na rozpatrzenie przez Parlament projekt ustawy „O uznaniu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii za stronę, walczącą w czasie II Wojny Światowej o wolność i niepodległość Ukrainy”. Tekstu proponowanej ustawy na razie na witrynie Rady nie ma.

W październiku deputowani poprzedniego składu Rady Najwyższej Ukrainy odmówili rozpatrywania projektu ustawy o uznaniu OUN-UPA za kombatanta II Wojny Światowej. Po tej decyzji u ścian Parlamentu, gdzie odbywał się wiec nacjonalistów, rozpoczęły się rozruchy. W stronę pracowników milicji poleciały petardy i świece dymne. Marszałek Rady został zmuszony przed terminem zamknąć posiedzenie z powodu prowokacji.

W tym samym czasie przedstawiciele „Bat’kiwszczyny” („Ojczyzny”- od tł.) oświadczyli wówczas, że projekt ustawy o działalności OUN-UPA obowiązkowo wróci na porządek obrad już nowej Rady. Ukraińska Powstańcza Armia (UPA) została utworzona w październiku (przyjęto uważać datę 14 października) 1942 roku jako zbrojne skrzydło Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), której celem, jak ogłoszono, była walka o niepodległość Ukrainy. UPA działała głównie w Zachodniej Ukrainie i walczyła przeciwko Armii Czerwonej we współpracy z Niemcami.

Po zakończeniu II Wojny Światowej UPA kontynuowała walkę przeciwko władzy sowieckiej. Pod rządami prezydenta Wiktora Juszczenki (lata 2005 – 2010) przedstawiciele OUN – UPA zostali oficjalnie uznani za bojowników o niepodległość. Gloryfikacja UPA i jej przywódców – Stepana Bandery i Romana Szuchewycza – jest krytykowana przez wielu weteranów II Wojny Światowej i polityków, oskarżających banderowców o współpracę z nazistami.

Украина хочет признать «бандеровцев» участниками Второй мировой войны
http://rusvesna.su/news/1417451384
Tłumaczył Janusz Sielicki
http://wolna-polska.pl

Jest to na razie projekt ustawy. Czy jednak bez szans?
Admin

Komentarzy 25 do “Ukraina chce uznać „banderowców” za uczestników II Wojny Światowej”

 1. lopek said

  Czy oni nie zdają sobie sprawy, że ktoś przygotowuje z nich armatnie mięso?

 2. Inkwizytor said

  „UPA działała głównie w Zachodniej Ukrainie i walczyła przeciwko Armii Czerwonej we współpracy z Niemcami.”

  Informacja fałszywa, dUPA walczyła przeciwko polskim dzieciom i kobietom, na sam dźwięk nazwy Armia Czerwona uciekali.

 3. Easy Terran said

  Te sq.rwiałe gnoje non-stop jadą na trupach wymordowanych Polaków i jeszcze oczekują na bratnią pomoc, bo im się należy!
  Ostatnio w Lądku Zdrój biedni ranni „żołnierze” w operacji „antyterrorystycznej” kurowali się w tej lecznicy.

  Czy zapłacili za to? Czy Ukraina zapłaciła? Na pewno nie! My zapłaciliśmy.
  Bo im się należy.

  Kurw. mać.. To się aż płakać chce.

 4. pawel said

  Przeprosiny dla Pana Gajowego. Nawiązując do: https://marucha.wordpress.com/2014/11/27/papiez-jan-pawel-ii-pochodzenie/ próbowałem znaleźć na Ukrainie obecnej jakieś propolskie ugrupowania i nie udało mi się. Co oczywiście nie znaczy, że może jakieś są….

 5. Niesamowity NAZIM ukrainski na wzór hitlerowskiego said

  Naziole ukrainscy z Kijowa wspierani przez ludobujców z Waszynktonu utracili poczucie rzeczywistości usiłując wmówic swoje fałszywe MITY:

 6. Zobaczcie najnowszego WYHODOWANEGO naziola ukraińca w POLSKIM Lwowie ! said

  Zafałszowane media nie piszą o KONTRAKCIE międzynarodowym jaki został zawarty przez mocarstwa światowe w 1991 roku w trakcie sfabrykowania tej SZTUCZNEJ wielachnej wirtualnej „ukrainy” w GRANICACH „Radzieckiej Republiki Ukraińskiej”

  Rozdarte na kawałki ZSRR z jej zasadniczą częścią o nazwie Rosja w 1991 roku ZGODZIŁA się na przekształcenie całości terytorium „Ukraińskiej Republiki Radzieckiej” na niezależne państwo „ukraińskie” TYLKO pod WARUNKIEM, że sztuczna zmajstrowana tam „ukraina” ZADEKLAROWAŁO bez przymusu, że:

  1. WYRZEKA się na zawsze posiadania broni ATOMOWEJ.
  2. ZAWSZE będzie NEUTRALNYM POLITYCZNIE państwem IDENTYCZNIE jak Szwajcaria.
  3. NIGDY NIE będzie członkiem jakiego-kolwiek PAKTU wojskowego.
  4. NIGDY na jej terytorium nie będą stacjonować obce nie ukraińskie wojska.

  Gdyby ta powstała „ukraina” w 1991 roku nie wyrzekła się broni atomowej, to by NIGDY Rosja by NIE oddała tej jakieś tam „ukrainie” która NIGDY NIE istniała na historycznie ZAWSZE rosyjskiej ziemi na Wschód od rzeki Dniepr ani Krymu !

  Ta powstała PRZYPADKIEM i na prędce wirtulana „ukraina” by NIE została utworzona przecież PRZYPADKOWO w pośpiechu na takim POTĘŻNYM terytorum jak jej to było SZTUCZNIE dane za DARMO z oddaniem jej POLSKICH ziem Kresów Wschodnich, które 1000 lat należały do Krulów Polski i też historycznych ziem staro-ruskich na Wschód od rzeki Dniepr razem z bezmylśnie oddanym też Krymem tym naziolom banderowcom ukraińskim w 1991 roku.

  Ta wirtualna SZTUCZNIE sfabrykowana „ukraina” w 1991 roku z jej TYMCZASOWYM rządem w Kijowie NIE WYWIĄZUJE się ze swoich ZOOBOWIĄZAŃ międzynardowych na jakich otrzymała za DARMO w 1991 roku POTĘŻNE terytorium !
  Ten FAKT jest dzisiaj PRZEMILCZANY w mediach głównego ścieku.

  Dzisiaj Rosja wobec tego FAKTU NIE dotrzymania ZOOBOWIĄZAŃ miedzynarodowych z 1991 roku przez tą sztuczną „ukrainę” wobec Rosji i mocarstw Światowyc, a w tym wobec Polski, więc ta obecna Rosja MA 100% PRAWO ODEBRAĆ nawet z użyciem PRZEMOCY tej obecnej Ukrainie co najmniej jej 80% obecnego terytorium !

  Ta „ukraina” NIE otrzymała za DARMO od Rosji 95% terytorium HISTORYCZNEJ ziemi ROSYJSKIEJ ani POLSKIEJ !

  Zobaczcie ukraińskiego młodego WYHODOWANEGO naziola pyszałka ukraińskiego ze Lwowa, którego należy ROZLICZYĆ z jego faszystowskiego BEŁKOTU, którego zarożono WODOGŁOWIEM ludobójców banderowskich:

 7. AV said

  O mało mnie krew wczoraj nie zalała… Oglądałem sobie (potem juz wyłączyłem) lokalne wiadomości, regionalnej TVP, a tu kolejna informacja z serii poprawno- politycznych, w której bohaterami byli banderowcy (Ukraińcy), którzy jako „ofiary” wojny przyjechali do karkonoskich kurortów (sanatoriów) na wypoczynek i rehabilitację. Oczywiście nie usłyszałem, na czyje zaproszenie i kto pokryje koszta ich pobytu (odpowiedź jasna jak słońce), ale nasunęła mi sie pewna refleksja. Otóż ostatnio jestem zmuszony korzystać (prywatnie oczywiście) z rehabilitacji mojego kręgosłupa. Prywatnie dlatego, że co najmniej pół roku czeka się na pełną rehabilitację na NFZ, a do lekarza specjalisty około 4 m-cy, bądź na rezonans około 10 m-cy (ortopeda co najmniej rok). Mam kolejne skierowanie na rehabilitację, tym razem od neurologa i mam poważny problem z zarejestrowaniem się na rehabilitację. A skierowanie ważne jest 1 m-c czasu, które później muszę jeszcze – jak mi powiedziano uaktualnić. Biegania i załatwiania od groma, nerwów jeszcze więcej, bo wszyscy cię „zlewają”, a tu proszę przyjeżdża ekipa banderowców i od razu wolne miejsca, bez kolejki i na nasz koszt…

 8. Cracovia Pany! said

  od. 7.
  Widziałem. Żałuję, bom się wkierwił fest.
  Sam musiałem sprzedać auto, żeby nie czekać na „darmową” operację półtorej roku. No ale ja nie przelewałem krwi za krzewienie syjonizmu. Pardon, za krzewienie demokracji.

 9. Anteas said

  Andrzej Kmicic rzekł;
  „Kończ… waść!… wstydu oszczędź!…’

  Najwyższy czas kończyć ten cyrk co się „Ukraina’ nazywa.

 10. błysk said

  Do czego doprowadzi ten obłęd hitlerowskiej/bo nie faszystowskiej/ wręcz UPA? Wszak na nienawiści do wszystkich sąsiadów i do ludności polskiej na Ukrainie niczego nie zbudują.

 11. kresowiak said

  jeszcze się będziecie polacy ukraińcom w pas kłaniać

 12. NICK said

  (11)
  A czyż już się nie kłaniamy?

 13. Joannus said

  Ad 4 Paweł
  Właściwy gest wobec Pana uporu w niedawnej dyskusji.

  Re artykuł.
  Ukrowska hołota faktycznie brała udział w II Wojnie światowej tylko, że po stronie wroga.
  Przypomnę, razem z Wermachtem pacyfikując Warszawę.
  Min. wrzucali granaty do piwnic, gdzie chronili się mieszkańcy.
  Niech jadą do Berlina po ordery i zaslugi.
  Sztuczny twór nie mając chwalebnej przeszłości i bohaterów, z bandytów i złodziei stara się wykreować namiastkę wojska walczącego na froncie w słusznej sprawie.

 14. ZABIJAKI żydo-ukrainskiego poraszenki NIE wpuszczac do III RP 17 grudnia 2014r ! said

  Anty-polskie BYDŁO Komorowski, Kaczyński, Kopacz, Piechocinski, L.Miller, R.Sikorski DALEJ WSPERAJĄ ukraińskich ZABIJAKÓW Polaków wymordowanych na Wołyniu !

  DOŚĆ banderyzmu w III RP tego przekupnego KMIOTA B.Komorowskiego !

  NIE rozliczenie UKRAINSKIEGO banderowskiego LUDOBUJSTWA na Wołyniu (obecnie Równe, Łuck, Kowel … itd) UTWIERDZIŁO obecnych nazistów ukraińskich ZABIJAKÓW jak poraszenkę czy jecyniuka, że wygrywa NAZIOL ukrainiec który jest SILNIEJSZY bo uzbrojony w rzeźnickie noże, widły, siekiery lub przystawiając pistolet do skroni słabszego, ZABIJAJAC słabego pod jakimś PRETEKSTEM, a potem RABUJAC majątek zabitego Polaka na Wołyniu lub RAZEM z HITLEROWCAMI w Warszawie !

  Anty-polski zafałszowany karierowicz CWEL Komorowski przekupiony przez ludobujców żydo-masonów z centralnej żydowskiej MELINY „biały dom” z Waszynktonu na koszt polskiego podotnika usiłuje FAŁSZYWIE UWIAROGODNIC zapraszając do III RP jako oficjalnego „gościa” tego banderowskiego ZABIJAKĘ „poroszenkę” z uzurpatora „prezydenta wirtualnej „ukrainy” . . . . SIĆ !

  Ten ZABIJAKA banderowiec Poraszenko jest …. NIBY „zaproszony” jako „gośc” na 17 grudnia 2014r do Warszawy …. jako NIBY wszystkich „polaków” . . . . SIĆ !

  Polscy obywatele zamieszkali w tej żyd-mafijnej III RP powinni okazac 17 grudnia 2014r , że uzurpator złodzej ZABIJAKA banderowiec żydo-ukrainic jest personą NIE chcianą w Polsce i jest persononą NON GRATĄ w tej obecnej Polsce !

  Niech ten zafałszowany OSZUST Komorowski zaprasza ale TYLKO PRYWATNIE do siebie, do swojego prywatnego mieszkania tego ZNIENAWIDZONEGO w Polsce ZABIJAKĘ banderowskiego poroszenkę z jego bandycką kliką z krwawego żydo-mafijnego Kijowa gdzie rządzą po-hitlerowskie męty rzeźnicy ukraińscy, istni hitlerowscy naziole.

  Od 1991 roku rozwydrzeni banderowcy UKRAINCY którzy dopadli władzy w Kijowie jak islamaska DZICZ zaczęli NISZCZYĆ na niespotykaną dotychczas skalę wszystko co było związane z polskościa w POLSKIM Lwowie i na POLSKICH Kresach Wschodnich: polskie kościoły, pozostałości polskich cmentarzy, polskie dokumenty w archiwach, księgi wieczyste, polskie stare książkowe woliuminy nie zniszczone przez ruskich w bibliotekach na tej wirtualnej zdziczałej nazistowskiej „ukrainie”.

  Te ukraińskie rozwydżone nazistowskie bezkarne SUQINSYNY rządzący w Kijowie też PRZYWŁASZCZYLI sobie WSZYSTKIE polskie obiekty sakralne, które zobowiązali się ZWRÓCIĆ Polakom w 1991 roku ale do DZISIAJ ich NIE oddali PRAWOWITYM właścicielom czyli POLAKOM zamieszkałym na tej gównianej wirtualnej „ukrainie”.

  Tak właśnie bogacił się UKRAINIC kiedyś na zabitych Polakach, a teraz na wyrzynanych Ruskich !

  Ta anty-polskie GNIDY Komorowski, Kaczyński, Kopacz, Piechociński, R.Sikorski będą oficjalnie GRATULOWAĆ 17 grudnia 2014r w Warszawie temu BANDYCIE poroszenko za to że on też razem z innymi banderowcami ukraińskim kuczmą i juszczenką OKRADLI Polaków i zrobili Polaków w przysłowiowego KONIA !

  Na zasadzie MORDOWANIA Polaków i Ruskich nacjonaliści ukrainscy się „bogacą”, a przy tym bazując na wymyślonych przez ukrainców BREDNIACH MITACH, za pomocą krwawej brutalnej przemocy po WYMORDOWANIU Polaków teraz OKUPUJĄ polską ziemię lub rosyjską zameniając jej nazwę na MITYCZNĄ „ukrainę”.

  Zobaczcie tutaj tą NZISTOWSKĄ dzicz ukraińską sfabrykowaną przez prusaków:

 15. pawel said

  ad 13.
  Pan podawał przykład o Pana znajomym który ukrywał się na Ukrainie. Przeglądał Pan kiedyś: http://www.nawolyniu.pl/ ?

  Bogu dziękować za ocalonych.

  Pzdr.

 16. ENKI said

  Wiktor Poliszczuk: W t.V. pracy „Integralny nacjonalizm ukraiński jako odmiana faszyzmu” … są dokumenty z ukraińskich archiwów, na podstawie których dokonałem szacunkowego obliczenia, zgodnie z którym z rąk banderowskich w latach 1941-1950 śmiercią męczeńską zginęło co najmniej 80.000 ludności ukraińskiej…. dla OUN – kto nie był z nimi, ten był wrogiem podejrzanym o „komunę”, o pomoc Polakom, takich banderowcy niszczyli..
  W 2014 r. widzimy kontynuację ideologii banderowskiej i metod niszczenia wrogów, którymi to wrogami są obecnie są obywatele Donbasu i Ługańska, pozbawieni przez Poroszenkę obywatelstwa. Bądźmy świadomi zbrodni, jakich banderowcy dopuszczają się w Noworosji wobec ludności i jeńców. Wojna to zaraza, jak dżuma, nie zna granic. I dosięgnie sąsiadów podpalaczy, choćby potokiem uciekinierów. Brukselski biuro komisarza UE przygotowuje plany na wypadek fali uciekinierów.
  Nawet jeśli Polacy nie chcą ponosić odpowiedzialności za działania rządu i propagandy, to odpowiedzialność i tak spadnie na wszystkich zwyczajnych ludzi a nie na wybranych.

 17. kresowiak said

  a czy ktoś wie jakie jest pochodzenie tej mendy pawła kowala

  Jakie by miało być? Banderowskie.
  Admin

 18. NICK said

  Pospolite! (15)
  Zydogermańskie=”ukraińskie”.
  P.S. Spać nie mogę. To źle. Jutro trza wyjść naprzeciw zwykłym, ludzkim, bolączkom.

 19. DLACZEGO Minister polskiego MON musi byc UKRAINCEM jak Siemieniak ? said

  DLACZEGO ZADEKLAROWANY UKRAINIC Tomasz Siemoniak zamieszkały w III RP MUSI być MINISTREM polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej ?

  CZY w III RP nie ma już kogoś bardziej odpowiedniego, jakiegoś ETNICZNEGO Polaka z POLSKĄ autentyczną AFIRMACJĄ na stanowisko POLSKIEGO Ministra Obrony !?

  PROSZĘ o WYTŁUMACZENIE tej ZAGADKI !

  Tomasz Siemoniak (ur. 1967r) obecny minister Obrony Narodowej to ZADEKLAROWANY UKRAINIEC z polskim obywatelstwem był i jest członkiem Związku Ukraińców w Polsce.
  Wcale jemu nikt nie zabrania być w zarządzie Związku Ukrainców w Polsce, ale to jego WYKLUCZA, aby był kim jak kim: ministrem MON w Polsce o ZGROZO !!!
  Niech Siemoniak sobie jedzie na tą wirtualna „ukrainę” i TAM sobie będzie ministrem UKRAINSKIEGO ministerstwa !

  Tomasz Siemoniak wspiera działania nacjonalisty ukraińskiego zamieszkałego w Polsce, Piotra Tymy, prezesa Związku Ukraińców – Spadkobiercy ukraińskich morderców z UPA i OUN.

  ZADEKLAROWANY UKRAINIEC Minister „polskiej obrony” Tomasz Siemoniak aktywnie uczestniczy w dzialności SKRAJNIE NACJONALISTYCZNEJ ukraińskiej organizacji Związku Ukrainców w Polsce. Zobaczcie poniżej na zdieciu.

  Obok UKRAIŃCA „polskiego ministra MON” Tomasza Siemoniaka na tym zebraniu Związku Ukrainców w Polsce siedzi z lewej strony NACJONALISTA UKRAINIEC Miron Sycz z polskim obywatelstwem poseł do tego „polskiego Sejmu.

 20. wi42 said

  @19 D..
  Wytłumaczenie proste – ministra obrony wyznacza obca ambasada, imiennie.

 21. slowianin said

  Były szef band UPA w grobie sie przewraca.Cały wysiłek walk o tzw.niepodległość spalił na panewce.Ukaina własnie ulega wolnemu rozkładowi http://www.youtube.com/watch?v=J8u31Ot_sb8

 22. maasteer said

  Obcokrajowcy na czele ukraińskich ministerstw finansów, gospodarki i zdrowia

  Ukraińskie prawo zabrania obejmowania rządowych stanowisk przez cudzoziemców. Prezydent i premier postanowili więc je obejść, nadając kandydatom zza granicy ukraińskie obywatelstwo w ekspresowym trybie dekretu prezydenckiego. Nowym ministrem finansów została była pracownica Departamentu Stanu USA, ministrem gospodarki został litewski bankier, a resort ochrony zdrowia objął były minister zdrowia… Gruzji.

  Biznes › Wiadomości › Finanse Obserwuj10
  Onet
  wczoraj 14:01
  Obcokrajowcy na czele ukraińskich ministerstw finansów, gospodarki i zdrowia
  Paweł Strawiński Dziennikarz Onetu i Biznes.pl
  Obserwuj84

  Ukra­iń­skie prawo za­bra­nia obej­mo­wa­nia rzą­do­wych sta­no­wisk przez cu­dzo­ziem­ców. Pre­zy­dent i pre­mier po­sta­no­wi­li więc je obejść, na­da­jąc kan­dy­da­tom zza gra­ni­cy ukra­iń­skie oby­wa­tel­stwo w eks­pre­so­wym try­bie de­kre­tu pre­zy­denc­kie­go. Nowym mi­ni­strem fi­nan­sów zo­sta­ła była pra­cow­ni­ca De­par­ta­men­tu Stanu USA, mi­ni­strem go­spo­dar­ki zo­stał li­tew­ski ban­kier, a re­sort ochro­ny zdro­wia objął były mi­ni­ster zdro­wia… Gru­zji.

  – Wy­da­je się, że przez ostat­nie 120 lat każda in­sty­tu­cja wła­dzy na Ukra­inie stra­ci­ła swoją le­gi­ty­ma­cję. Do­sta­li­śmy szan­sę od­bu­do­wać te in­sty­tu­cje w zgo­dzie z pra­wem i wpro­wa­dzić bar­dzo wy­so­kie stan­dar­dy – po­wie­dzia­ła pod­czas go­rą­cych dni na Maj­da­nie Ame­ry­kan­ka o ukra­iń­skich ko­rze­niach Na­ta­lie Ann Ja­re­sko. Nie­ste­ty spo­sób po­wo­ła­nia no­we­go rządu Ukra­iny, w któ­rym sama ob­ję­ła jedną z tek, nie wpro­wa­dza do ukra­iń­skich stan­dar­dów nowej ja­ko­ści, o któ­rej z takim pa­to­sem mó­wi­ła.
  —————————————————————-

  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/obcokrajowcy-na-czele-ukrainskich-ministerstw-finansow-gospodarki-i-zdrowia/k5r1n

 23. SWO said

  Taka przypominajka, jedna z wielu:

  „…Na Marszałkowskiej samochody rozbite zostały ogniem powstańców.
  Ukraińcy ukryli się w okolicznych domach, gdzie wymordowali wielu
  mieszkańców, w tym kobiety i dzieci, zanim nie zostali wybici przez
  zorganizowane grupki powstańców. Duży rozgłos tej zbrodni nadała
  powstańcza prasa i tak pojawiło się określenie oprawcy-Ukraińca,
  przypisywane później innym (nie-Niemcom walczącym u boku
  Niemców)…”.
  Jeśli została udowodniona ponad wszelką wątpliwość obecność
  kompanii ukraińskich w gmachu wyższej Szkoły Nauk Politycznych przy
  ul. Wawelskiej i przy alei Róż i alei Szucha, to, siłą rzeczy,
  wszelkie relacje polskie o walkach w tych rejonach z udziałem
  Ukraińców w pierwszej połowie sierpnia 1944 r. muszą być wiarygodne.
  Są one jednym wielkim oskarżeniem pod adresem Ukraińców. Np. Józef
  K. Wroniszewski w swej książce „Ochota 1939-1945” (Warszawa 1976)
  pisze: „Po raz pierwszy zaatakowali Niemcy redutę (powstańczą na
  Ochocie) 3 sierpnia… Tuż za tym przygotowaniem ruszyło od
  Wawelskiej natarcie kompanii SS ?Galizien= przy wsparciu ogniowym
  działa czołgowego i cekaemów… 4 sierpnia… obrońcy Wawelskiej
  odpierali natomiast parokrotne ataki wspartej czołgami kompanii SS ?
  Galizien=… Jakaś młoda dziewczyna rozpacza. To kilku Ukraińców ją
  zgwałciło: płacze, modli się, przeklina. Kto ją pomści?… W
  mordowaniu ludności cywilnej brali wybitny udział ukraińscy
  nacjonaliści”. Natomiast były minister rządu polskiego Stanisław
  Wachowiak pisał: „…Kiedy go żegnałem, nie myślałem, że już go nie
  zobaczę. Ukraińcy w drugi dzień Powstania wymordowali na ul.
  Wiejskiej całą rodzinę” („Wspomnienia” w: „Zeszyty historyczne” Nr
  31, Paryż 1975). Z kolei głośny uczestnik Powstania Warszawskiego
  Aleksander Kamiński pisze: „…Z oznak na mundurach widać, że są to
  Ukraińcy, hitlerowcy z dywizji SS Galizien… Niektórzy (z nich)
  mówili po polsku… Ruszono… w stronę alei Szucha. Tam zatrzymano
  powstańców na dziedzińcu gestapo… Z rana przyszli do nich SS-mani
  Ukraińcy. Po południu rannych załadowano do samochodów. Następnie SS-
  mani oddzielili powstańczych chłopców od dziewcząt. Chłopców
  poprowadzono ulicą Wolską za miasto, w kierunku Pruszkowa,
  dziewczętom zaś kazano ustawić się pod murem (i je rozstrzelano)
  („Zośka i Parasol”, wyd. 3, Warszawa 1979).
  Także nieprawdą jest, że Legion Wołyński nie walczył z powstańcami;
  że walczył z powstańcami na Czerniakowie piszą Jarosław Gdański,
  autor książki dotyczącej wschodnich formacji armii niemieckiej, i
  Hubert Kuberski, autor pracy „Sojusznicy Hitlera”, w artykule
  pt. „Legenda o własowcach”, opublikowanym w „Rzeczypospolitej” z 31
  lipca 2004 r. Oddział ten walczył także z 9. Pułkiem Piechoty 3. DP
  im. Traugutta 1. Armii WP, który spieszył na pomoc powstańcom, a
  następnie brał udział w operacji „Sternschuppe” (27-30 września)
  przeciwko zgrupowaniu Armii Krajowej w Puszczy Kampinoskiej.
  Legionem Wołyńskim, którego żołnierze brali uprzednio udział w
  rzeziach Polaków na Wołyniu (1943-44), dowodził płk Petro Diaczenko,
  przedwojenny oficer kontraktowy Wojska Polskiego. Tak się odpłacił
  Polsce i Polakom za to, że po ucieczce z zajętej przez bolszewików
  Ukrainy w 1920 r. mógł nie tylko zamieszkać w Polsce, ale także
  został oficerem Wojska Polskiego!
  O Ukraińcach tłumiących Powstanie Warszawskie pisze także niemiecki
  historyk Guenther Deschner w pracy o Powstaniu, wydanej w języku
  angielskim „Warsaw rising” (Londyn 1972). Niestety, ta dobra
  historia Powstania nie jest chyba w ogóle znana historykom polskim.
  Deschner pisze, że „Powstanie dało Ukraińcom idealną możliwość
  ujścia dla ich głęboko zakorzenionych antypolskich urazów”. Janina
  Popiel wspomina, jak na krótko przed Powstaniem słyszała, jak jeden
  z żołdaków ukraińskich mówił, że oddział ich przybył do Warszawy,
  aby „Lachiw rizaty” („Losy Polaków i Ukraińców”, Dziennik Polski i
  Dziennik Żołnierza, Londyn 19.9.1966). – I mordowali Polaków! I to w
  jak barbarzyński sposób. Marek Hłasko w swym opowiadaniu „Drugie
  zabicie psa” (Kultura Nr 1-2 1965, Paryż) pisze: „…I nie
  uwierzyłaby chyba również i w to, że widziałem w czterdziestym
  czwartym roku w Warszawie, jak sześciu Ukraińców zgwałciło jedną
  dziewczynę z naszego domu, a potem wyjęli jej oczy łyżką do herbaty;
  i śmieli się przy tym i dowcipkowali…”. O tych zbrodniach
  ukraińskich mówiła cała powstańcza Warszawa i ludzie panicznie ich
  się bali. Zbigniew Zaniewski w książce „Powstanie i potem” (Londyn
  1984) pisze: „…Nie lękała się śmierci, ani Niemców nawet, ale – o
  wstydzie! – przerażała ją możliwość dostania się w ręce ?braci-
  Słowian= w niemieckich mundurach. Budziła siebie i innych po nocach,
  krzycząc, że Ukraińcy… są już w bramie”. Dlatego, jak pisze
  Deschner, Polacy nie brali do niewoli Ukraińców (i SS-manów). Na
  plecach malowano im dużą literę „U” i rozstrzeliwano, albo, jak
  pisze Ukrainiec Lew Bykowskyj w swoich wspomnieniach z okresu
  Powstania „Polskie powstanie w Warszawie w roku 1944” („Zeszyty
  historyczne” Nr 5, Paryż 1964): „Do niebezpiecznych robót na
  pierwszej linii frontu powstańcy używali jeńców niemieckich,
  Volksdeutschów i Ukraińców”.
  O udziale Ukraińców w dławieniu Powstania piszą także inni Niemcy,
  przede wszystkim dowódca wojsk niemieckich dławiących Powstanie –
  gen. von dem Bach, który wykorzystywał Ukraińców, znających dobrze
  język polski, m.in. jako szpiegów, których wysyłał na stronę polską
  („Ostatni akt” w: „Drogi Cichociemnych” Londyn 1961). i niemiecki
  historyk Powstania Hans von Krannhals, autor książki „Der Warschauer
  Aufstand 1944…” (Frankfurt am Main 1962). Krannhals obwinia
  głównie nie-Niemców w niemieckich mundurach, w tym Ukraińców, za
  wszelkie potworności, które miały miejsce podczas Powstania. „Dzicz
  wschodnia” – mówił o nich gen. Reinefarth, a gen. Erich vom dem Bach
  wtórował mu: „Można uwierzyć w teorię Untermenscha” (Józef
  Mackiewicz „Nie trzeba głośno mówić”, IL Paryż 1969).
  Należy także pamiętać, że Ukraińcy, chyba wszyscy z rosyjskiej
  Ukrainy, stanowili duży odsetek w oddziałach rosyjskich i kozackich
  tłumiących Powstanie Warszawskie. Był to pułk RONA (Rosyjskiej
  Narodowej Armii Wyzwoleńczej), dowodzony przez M. Kaminskiego i
  którego potworne zbrodnie na cywilnej ludności Warszawy utkwiły
  najgłębiej w pamięci mieszkańców stolicy i przeszły na trwałe nie
  tylko do historii Powstania, ale i Warszawy, oraz oddziały kozackie:
  209. Kozacki Batalion Schutzmannschaften, 3. Pułk Kozaków płk.
  Bondarenki, 69. Dywizjon Kawalerii i 572. Batalion Piechoty.
  Potwierdza to wiele dokumentów i relacji osób, które przeżyły
  Powstanie Warszawskie. Np. angielski historyk hitlerowskich formacji
  SS Martin Windrow w swej pracy „The Waffen-SS” (London 1984)
  pisze: „…w skład Brygady Kaminskiego wchodziło 6500 renegatów i
  morderców, głównie Ukraińców”. Z kolei mieszkająca po wojnie w
  Londynie Janina Zabłocka, która urodziła się w powiecie kaniowskim
  na rosyjskiej Ukrainie i znała świetnie język ukraiński, wspominała,
  że kiedy po Powstaniu pędzono ludność Warszawy do Pruszkowa, po
  drodze rewidowali ją Ukraińcy. Wrzasnęli: „Otwórz, starucha,
  torebkę, pokaż, co w niej masz!”. Wówczas p. Zabłocka „obsypała
  mołojców gradem wyzwisk w ich rodzinnym (ukraińskim) języku. Tak im
  to zaimponowało, że puścili ją bez przeszkód…” („W sto lat – znad
  Dniepru do Londynu”, Dziennik Polski i Dziennik Żołnierza, Londyn
  19.4.1979). Moja znajoma, która przeżyła Powstanie Warszawskie,
  Halina Kaczmarska z Melbourne, powiedziała mi, że dużo żołnierzy z
  formacji rosyjskich dławiących Powstanie mówiło, przyznawało się do
  tego, że są Ukraińcami. Byli to Ukraińcy, z formacji rosyjsko-
  kozackich, stacjonujący w byłej remizie strażackiej przy ul.
  Chłodnej, w budynkach byłej Szkoły Gazowej na ul. Gdańskiej oraz w
  budynkach byłej szkoły zawodowej na Bielanach…”

 24. @19
  Wszystko w temacie. Dzięki.

 25. Filo said

  Ukraina ma niezaprzeczalne osiagniecia w wywolywaniu burd i awantur.
  Maja wielkie doswiadczenie z czasow II wojny swiatowej.
  Samolotowa prowokacja jest tak grubymi nicmi szyta, ze wola o pomste do nieba.
  Ale za to ma wszelkie poparcie demonludow z Zachodu:

  Dowod na to, ze MH17 nie zostal zestrzelony z zadnego BUK-a!:
  http://www.globalresearch.ca/evidence-is-now-conclusive-two-ukrainian-government-fighter-jets-shot-down-malaysian-airlines-mh17-it-was-not-a-buk-surface-to-air-missile/5394814

  Prowokacja ukrainska:
  http://www.globalresearch.ca/malaysian-airlines-mh17-downed-by-ukrainian-military-aircraft-kiev-regime-false-flag/5414173

Sorry, the comment form is closed at this time.