Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Virgo-Snake o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Boydar o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Virgo-Snake o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Zenon_K o Wolne tematy (48 – …
  How Too Ansys (@Ansy… o Tożsamość Ukrainy
  niepostepowyoszolom o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Piskorz o Wolne tematy (48 – …
  maxie o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  bronek o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Zniszczono Polskę. Jak i dlaczego? Kto?

Posted by Marucha w dniu 2014-12-04 (Czwartek)

„Co mamy zrobić z waszym przemysłem? Z waszym wykształceniem i przemysłem zdestabilizujecie rynki światowe w ciągu 2 lat.” – Tak było. Już tego problemu nie ma. Komu to uczucie ulgi zawdzięczamy? Wie to ktoś?

Prawdę mówiąc żadnego wprowadzenia do poniższego materiału nie potrzeba. Przyjdzie Wam samo na myśl w miarę słuchania:

Dlaczego jest dziś tak jak jest? Ano dlatego że ciągle jeszcze ta banda nieudaczników, która sprowadziła nieszczęście na Polskę, jeszcze się władzą nie upoiła. Jeszcze nie wszyscy mieli wystarczająco dużo czasu aby wykazać się swoją nieudolnością. Ciągle nam obiecują, że jeśli jeszcze nie w przyszłym roku to za kolejne 4 lata.

Czy nie czas ogłosić listę tych którym to o czym mówi Gwiazda zawdzięczamy?

Jak silny był polski przemysł, że po 25 latach ciągle jest jeszcze coś „na sprzedaż”? Zaraz ? Czy my jeszcze w Polsce coś produkujemy (oprócz emigrantów)?

Prof. Nathanel
http://nathanel.neon24.pl

To nie nieudacznicy. To świadomi agenci obcych interesów.
Admin

Komentarzy 29 do “Zniszczono Polskę. Jak i dlaczego? Kto?”

 1. Ex said

  „(…)Jako nastolatek wchodzi w elity ówczesnej opozycji. Bardzo interesujące są wydarzenia związane z jego osiemnastymi urodzinami. Jest wtedy już znanym opozycjonistą, permanentnie inwigilowanym i „prześladowanym”. Nie ma jednak żadnych kłopotów w szkole. Mając 17 lat i 11 miesięcy wyrusza, bezpośrednio po zrobieniu matury, w podróż po Europie (nie ma kłopotów z paszportem w czasach, gdy zwykli ludzie nie mają żadnej szansy, by wyjechać na Zachód). Trasa tej podróży trwającej prawie cztery miesiące jest fascynująca: Wiedeń-Monachium-Rzym-Paryż-Berlin Zachodni. W Wiedniu nocuje w ambasadzie PRL-u. W Monachium odwiedza Wolną Europę i rozmawia długo z Nowakiem-Jezirańskim oraz prowadzi szereg rozmów ze Zbigniewem Brzezińskim, jedną z najważniejszych osób ówczesnej światowej polityki i masonem z kręgu masońskiej władzy światowej. W Monachium spotyka się również z Borysem Łewyckim, „specjalistą od ZSRR”, doradcą SPD. W Rzymie odbywa liczne rozmowy i konsultacje. Jest między innymi przedstawiony generałowi Borowi-Komorowskiemu. W Paryżu odwiedza paryską „Kulturę”, spotyka się z Jerzym Giedroyciem i jest goszczony przez jedną z najbogatszych rodzin żydowskich – Kornblutów, którzy są komunistami, mają wszędzie koneksje i są właścicielami koncernu produkującego prezerwatywy o nazwie „Olla”. W Paryżu spotyka się z przywódcami francuskiej lewicy, między innymi z Victorem Fay`em z socjalistycznej PSU. W sumie spotyka się z kilkuset ważnymi postaciami ówczesnego świata, których nazwisk Bouveure nie podaje. Ukoronowaniem podróży jest Berlin Zachodni, w którym Michnik obchodzi hucznie swoje 18 urodziny. Bouveure nie pisze gdzie dokładnie i z kim. Stwierdza jedynie: „W kraju pojawił się z coca-colą, szerszymi horyzontami i na drżących nogach”.(…)”
  http://krajskiomasonerii.neon24.pl/post/67217,czy-za-michnikiem-nikt-nie-stal

  „UNITED NATIONS, N.Y., Sept. 25— On his first full day in New York today, Gen. Wojciech Jaruzelski surveyed the city from the roof of Rockefeller Center. Turning to his host, David Rockefeller, at a private lunch, the Polish leader remarked that for such a big city, it was wonderfully clear, with little pollution. (…) His first day began at 6:30, when he started preparing for a series of meetings that included a lunch of Canadian salmon, steak, raspberries and cream, and American coffee in the Rainbow Room of Rockefeller Center with Mr. Rockefeller; Zbigniew Brzezinski, President Jimmy Carter’s Polish-born national security adviser, and Lawrence S. Eagleburger, former State Department official. ”
  http://www.nytimes.com/1985/09/26/world/polish-chief-is-caught-up-in-the-whirl.html

  „World Jewish Congress president Edgar Bronfman held a three-hour meeting last Thursday with Polish President Wojciech Jaruzelski with whom he reviewed all outstanding problems of mutual interest.(…)”
  December 16, 1985, http://www.jta.org/1985/12/16/archive/bronfman-confers-with-polish-leader

  „(…)Zakrawało to na ironię, że amerykański prezydent usiłuje nakłonić przywódcę komunistycznego do ubiegania się o urząd polityczny. Byłem jednak przekonany, że doświadczenie, jakie posiadał Jaruzelski, stanowiło najlepszą nadzieję na sprawne przeprowadzenie zmian okresu przejściowego w Polsce. ”
  Opis: rozmowa miała miejsce podczas wizyty Busha seniora ( 1976-1977 dyrektor CIA ) w Warszawie w lipcu 1989 r.
  http://pl.wikiquote.org/wiki/George_H.W._Bush

 2. no nie, ja nie moge tego sluchac dalej po tych slowach: „… nikt nas nie ostrzegl, ze „zachod” chce zniszczyc nasz przemysl…” 🙂
  To my sami nie wiemy jak jest i nalezy nam takie truizmy mowic? Czyzby nie bylo to widoczne i wiadome od zarania naszych dziejow narodowych?
  A juz po ostatniej wojnie „zachod” nas tak „uhonorowal” za prawdziwie bohaterski w niej udzial po stronie aliantow – Tobruk, Monte Cassino, Londyn itd. – ze powinnismy raz na zawsze zapamietac te lekcje, ze z tej strony swiata to mozemy co najwyzej jeszcze raz po lbie dostac. No i dostajemy, wiec przynajmniej to sie zgadza, bo bym musial w LOGIKE zwatpic, ale ta akurat mnie nigdy nie zawiodla – cala reszta Rzeczywistosci OWSZEM, za kadym razem i na calej linii.

 3. Sowa said

  Re 2:
  „Niech zstąpi duch twój”.

  Zstąpił. Zamiast Bogu, Polacy pokłonili się JP2. Mają, co chcieli.

 4. Ex said

  „(…)Jakie były osobiste opinie Kuklińskiego o Kiszczaku i Jaruzelskim?

  Jaruzelski w opiniach Kuklińskiego jawi się, jako wystraszony, nawet „galaretowany” ze strachu sługus Moskwy, choć jednocześnie inteligentny, pełen sprzeczności i wątpliwości, którego ostatecznie 13 grudnia 1981 r. pokonała ambicja polityczna i pycha nakazująca mu wierność Moskwie. Kiszczak to z kolei nieco głupiutki cwaniaczek, który jako ostateczny nadzorca wszystkich służb – cywilnych i wojskowych, pełni rolę osłony dla Jaruzelskiego w jego marszu po pełnię władzy.(…)”
  http://www.pch24.pl/kim-pan-byl–pulkowniku-kuklinski-,32461,i.html

  Stek bzdur. Po pierwsze albo Jaruzelski jest wystraszony, albo idzie po pełnię władzy, bo jak idzie się po pełnie władzy to po to żeby rządzić, natomiast stan wojenny nie był początkiem jakiejś sekwencji zdarzeń (np reform jak w Chile), a był jednorazowym wydarzeniem, które wygląda na wykonane pod czyjeś dyktando.

  Po drugie KPZR zapowiedziała Jaruzelskiemu, że musi radzić sobie sam, bo oni nie będą interweniować. Wojciech J. nie dział w interesie Moskwy wprowadzając stan wojenny.

  „(…)– Wielu ludzi jeszcze dziś odmawia przyjęcia do wiadomości tych dokumentów albo kwestionuje ich wiarygodność – w innym wypadku musieliby przyznać, że Jaruzelski w grudniu’81 dopuścił się zdrady stanu – ocenia prof. Dudek. Historyk nie ma złudzeń: Polacy jeszcze przez wiele lat będą usprawiedliwiać stan wojenny groźbą radzieckiej interwencji.(…)”
  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/z-zeszytu-radzieckiego-generala/3tg1s

 5. AlexSailor said

  ad.2

  Bo my nie wyciągamy wniosków.
  Myślimy jak dzieci.

 6. Plausi said

  A o czym do kaduka

  my mówimy cały czas w tym forum, mamy na myśli licznych uczestników tego forum na czele z gajowym. Rewelacja to nie jest dla nas.

  Bardzo to miło, że pan Gwiazda nam takie rzeczy opowiada i użala się, że zdobywcy Polski nie ostrzegli go, że (min 2:10) „Plan Balcerowicza jest planem zniszczenia gospodarki” i że nam dziś otwiera, iż działaczom „S” wyjaśniono od razu i szczerze: „Co mamy zrobić z waszym przemysłem? Z waszym wykształceniem i przemysłem zdestabilizujecie rynki światowe w ciągu 2 lat. ” ale takie rzeczy to należało członkom „S” wyjaśnić od samego początku, a nie zapobiegawczo strajkami rujnować gospodarkę przeszło dziesięć lat, aż Polska była gotowa do rozbiórki i można było wstawić Balcerowicza, aby firmował diabelski plan tych samych służb, które powołały do życia NSZZ aby Polskę ukatrupić. A co pan Gwiazda i jemu podobni nie ma własnego rozumu i muszą mu jego zleceniodawcy wyjaśnić co właściwie zamierzają. No przecież mu wyjaśnili: my musimy w ramach waszej wolności was zniszczyć, bo byście nam zagrozili.

  Ale jeszcze jedno, te pokolenia znienawidzonej PRL tak dalece rozwinęły przemysłowo Polskę, że mogła zagrozić Zachodowi ? I istotnie.

  „Ano dlatego że ciągle jeszcze ta banda nieudaczników, która sprowadziła nieszczęście na Polskę, jeszcze się władzą nie upoiła. ” Istotnie chodzi o bandę, czyli o organizację państwową PPZ nazywaną też Wolną Polską. I właśnie ta banda utworzyła IPN, aby odwrócić od siebie uwagę. Jeśli potrzebujemy coś w rodzaju IPN; to przede wszystkim aby zbadać czyny bandy zarządzającej obecnie nami, z widocznym skutkiem.

  Ta banda ani myśli i upojeniu, agentura otrzymuje po prostu zadanie i musi je wykonać.

  „Czy nie czas ogłosić listę tych którym to o czym mówi Gwiazda zawdzięczamy? ” Pewnie, że czas !, ale jakoś nikt się za bardzo nie kwapi. Na plakatach reklamowych kandydatów w/w bandy zawieszonych na latarniach czy drzewach należy systematycznie malowań stryczek, bo na to zasługują, kandydując potwierdzają bowiem ten system rabunku.

  Aby się nie powtarzać, stosujemy odsyłacze/linki.

 7. ad 3. i 5.
  Juz czas nam to myslenie zmienic. W koncu jestesmy Najstarsza Nacja na Ziemi, a ze lubimy eksperymenty, wiec pozwolilismy na rozkwit rozmaitych paranoi. To tak z ciekawosci, ALE, jak juz uznamy, ze DOSC TEGO, to… SKONCZYMY Z TYM TAK SAMO LATWO JAK ZACZELISMY.
  Ten moment sie zbliza i po raz kolejny zadziwimy swiat! 🙂 Tylko my jestesmy zdolni do takich wejsc, bo to nasza Niebianska Cecha. Polak=Niebianin, ni mniej ni wiecej. Serdecznie Pozdrawiam!

 8. jerzy gutowski said

  sami siebie zniszczyliscie sie na glupote nie ma rady

 9. ojojoj said

  a) media w Polsce sa niemieckie
  b) media w Polsce szczuja na Rosje
  c) Polacy sraja w majty ze strachu przed Rosja

  Tak bylo od zawsze i tak pozostanie na zawsze.

  Wniosek: Jestesmy durniami, a artykul to stek bzdur

 10. Dictum said

  Czy naprawdę jeszcze ktoś sądzi, że to banda nieudaczników? To wyrafinowana agentura sprzedająca Polskę systematycznie, metodycznie i cynicznie. Bandą nieudaczników jesteśmy my, Polacy, którzy nie możemy znależć swojego człowieka (jak Węgrzy), zorganizować się i przepędzić tę zgraję złodziei i zbrodniarzy, którzy nami rządzą. Można by też zacząć od np. niekupowania w żydowskich super marketach, a nie jak stado baranów nabijać kabzę żydostwu. Są jeszcze sklepy Społem, dobrze zaopatrzone i wcale nie drogie. Gdyby wszyscy zaczęli kupować tam, polski handel zacząłby się odradzać.
  Ale do wszystkich działań propolskich potrzebna jest konsolidacja, świadomość i samozaparcie. Ale polactwo jest w 90, no może w 80% skretyniałe.

 11. Anteas said

  Ad 8.
  Sami? Sami to żeśmy pozwolili żeby rządzili nami zdrajcy. Bośmy myśleli że ta demokracja to rzeczywiście władza ludu, a nie przykrywka, myśleliśmy że wraz z upadkiem PRL-u wszyscy zdrajcy się nawrócili na patriotyzm i olaliśmy lustrację.

 12. Jacek said

  Warto obejrzec:

 13. Joannus said

  Ad 3 Sowa
  Aktorzyna świetnie odegrał swą rolę.
  A ”polactwo” będzie mu nadal na to dziękować.
  Niech Polska upadnie, niech giną ludzie – blizni, grunt to, że mamy namiastkę mesjasza, który wyprowadził z niewoli.

  Ad 10 Dictum
  ”Ale polactwo jest w 90, no może w 80% skretyniałe”.
  Niestety taka jest prawda, to widać, słychać i czuć, nawet blisko siebie.

 14. Joannus said

  Ad 11
  To nie tak do końca.
  Pamiętam tamte czasy,wystarczyła jakakolwiek uwaga a solidarnościowcy miotali zaraz oskarżeniem o komunizm. Podczas rozmowy nawet w 2001 r.pewien osobnik poturbował kolegę fizycznie z miotaniem słowotoku – taki nie taki solidarność się tobie nie podoba.
  Niedawno poprosiłem zaognionego osobnika o wymienienie jednego tylko nazwiska uczciwego działacza z mojego miasta z tamtych lat, który do dziś zachował przyzwoitą twarz. Odpowiedz – milczenie.
  Podsumowując nastał od 1989 r wygenerowany przez speców od manipulacji masami taki amok, że otrząśnięcie do końca nastąpi dopiero w czasie katastrofy finansowo-gospodarczej.

  Nie bronię, ani też usprawiedliwiam tzw. TW, jednak polowanie na nich było po części wyreżyserowane na długi czas, dla odwrócenia uwagi od spraw ważniejszych, tj. wyprzedaży majątku, szwindli i afer.
  Inaczej niezauważania podcinania gałęzi bytu narodowego.
  Oczywiście pierwszoplanowym celem było w tym ”dyscyplinowanie” w posłuszeństwie animatorom marionetek u władzy.

 15. RomanK said

  Bardzo wazny text…
  http://rzeczpospolita.neon24.pl/post/116044,polska-ukraina-100-milionow-podludzi

 16. Marek said

  Społem?
  Jak te spółdzielnie za prlu nie byly w rękach żydowskich, to w jakich były?

 17. Marek said

  Pan Tymiński pisze:
  „Od czasu wojny poczynając od slynnego głosowania „3 razy tak” w 1946 roku, wszystkie wybory polityków były sfingowane.”

  a następnie namawia do zbiórki pieniężnej na wybory:
  „Jest więc możliwa jednorazowa zbiórka 10 Zl. od każdego Polaka, któremu marzy się radosna Polska, gdzie ludzie mogą spokojnie pracować i zarabiać na godne życie, bez zagrożenia ze strony niecnych Chazarów. Ktokolwiek potrafi zebrać taki fundusz wyborczy z pewnością wygra następne wybory. 10 Zł. to nie jest duża inwestycja w swoją przyszłość aby nareszcie po 80 latach od 1944 roku w Polsce mogli dojśc do władzy prawdziwi patrioci i pracować zgodnie z naszą Racją Stanu.”
  ==========
  tu najpierw trzeba pomyśleć, co zrobić, by wybory nie były fałszowane.

 18. Dictum said

  ad. 14. Panie Romanie, strona z tym ważnym tekstem zawiesiła mi komputer.

  ad. 15
  Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” – sieć handlowa spółdzielni spożywców powstała w 1868 roku. W każdym z zaborów na powstanie i rozwój spółdzielczości miały wpływ odmienne uwarunkowania prawne, polityczne i gospodarcze. Wspólny był patriotyczny charakter ruchu spółdzielczego, dający możliwości samoobrony gospodarczej i politycznej przed uciskiem administracji każdego z państw zaborczych. W 1869 roku zostały założone pierwsze stowarzyszenia spożywcze: „Merkury” w Warszawie, „Oszczędność” w Radomiu, i „Zgoda” w Płocku. Pomysłodawcą nazwy był Stefan Żeromski, który nazwą „Spolem” zatytułował pierwszy dwutygodnik propagujący ideę spółdzielczości, wydany w 1906 roku,.

  Panie Marku, Po wojnie pewnie i pchali się tam żydzi, bo pchali się wszędzie, ale to polska instytucja i jeśli Polacy nie będą tam kupować, to też pewnie zostanie połknięta przez żarłoczne żydowskie markety, które rozpleniły się jak robactwo, i po których skretyniała ludność lata z wywieszonym jęzorem. .

 19. NICK said

  Tyminski??? Podobnie lgnie do piniadzów – jak Romank.
  „Nasza” racja stanu???
  Nie moja! Wasza.
  Wybory ‚fałszowane’??? Tymińskie to robią. Wespół z banderowcem. Tymiński??? Qurwa… .
  Jaka kapituła takie ordery i tacy odznaczeni. Wielu nie dało się nabrać. Chwała.

 20. NICK said

  re (16). Było.

 21. Marek said

  Panie Dictum, chyba pan wie ile było kiedyś polskich marek i zakładów, teraz pozostały z nich jedynie nazwy.

  z dyskusji po artykułem Tyminskiego:

  Panie Stanisławie
  Bardzo ładna odezwa i wszystko racja, ale jako zesceptyczały niewolnik pozwolę sobie poruszyć następujące potencjalne problemy w Pana planie:
  1. Układ przygotuje jak zwykle alternatywę wyborczą dla Polaków w postaci kilku biernych, miernych ale wiernych kandydatów i zapewni im profesjonalny PR w mediach tak aby wyborcy uznali ich za swoich. Jednocześnie kandydatów niezależnych spoza układu-mafii media będą wyszydzać negatywnym PRem. Gdyby któryś niezależny kandydat w sondażach uzyskiwał niebezpiecznie wysokie poparcie, to znanymi sposobami wyeliminuje się go wcześniej z gry, na przykład podstawieniem paru kobiet, które zeznają że kandydat parę lat wsześniej molestował je seksualnie lub odwiedzał strony internetowe z pornografią nieletnich i sprawę skierują do sądu.
  2. Gdyby jednak jakimś cudem kandydatowi spoza systemu udało się wygrać wybory to taka sytuacja byłaby analogiczna do postawienia księdza na czele mafii. Jak długo by tam wytrwał i co realnie mógłby zdziałać taki prezydent, którego funkcja jest w sumie reprezentacyjna.
  3. Mafia raz zdobytego panowania w uczciwej rozgrywce nie odda. To pewnik.
  4. Ta sama mafia obsiadła też USA, Kanadę i UE, czyli mają zaplecze w postaci tzw. „społeczności międzynarodowej” tzn. mediów tworzących fakty medialne na użytej tej mafii potrafiących z białego zrobić czarne i na odwrót.
  5. Ponieważ większość ludzi zdaje sobie z powyższego sprawę, to mało kto ma już nadzieję na zmiany na lepsze i kto będzie mógł to raczej wyemigruje niż poświęci następne lata życia na wegetację w beznadziei. Na Zachodzie demontaż społeczeństw i ich zniewolenie nie posunęły się jeszcze tak daleko i tam Polacy upatrują swej jedynej nadziei na najbliższą przyszłość.
  Chociaż niedługo nie będzie już gdzie uciec, gdyż standard życia obywateli na Zachodzie obniża się w przyspieszonym tempie. Nie wiem czy oglądał Pan w poniedziałek wieczorem o 18:00 pm wiadomości na CTV News gdzie podali że już 375.000 obywateli samego Ontario korzysta codziennie z żywnościowej pomocy społecznej tzw. food banks. Paradoksem jest że wielu z nich ma prace, ale mimo wszystko nie są w stanie się utrzymać. Pozdrawiam też z Ontario.

 22. maniek said

  Jeszcze jeden ważny cytat

  Dane o spożyciu mięsa: w najczarniejszym 1981 roku spożycie było o ponad 20% wyższe jak w roku 1998 !!!!!
  A porównując taki 1979/80 do dziś to ~40% wyższe i to mięsa a nie jak dziś ścięgien i skór mielonych z najtańszego chemicznego kurczaka.

  1981 rok marsze „głodowe” w łodzi sponsorowane za $ jak i strajki całego potężnego przemysłu gzie on stawał cały niemal.

  Przed wojną spożycie większości 10x mniejsze.

 23. Krzysztof P said

  Och, p.Andrzej Gwiazda…zielony socjalista, po prostu..
  Augustowianie m/n tej postaci ( siedział na sośnie ) zawdzięczaja udupienie trasy szybkiego ruchu tzw via Baltica, przez Polske , Wilno az do Tallina?. Wazniejsza była jakaś sowa Puśćka, żabka prążkowana czy rokitnik bagenny, od z d r o w e g o rozsadku?!!

 24. Filo said

  Tylko gowniarze i zydostwo wpiera ludziom jak to bylo zle za PRL- a jak cudownie jest teraz. I ze Ameryka nam dala swobode a Ruscy -nie.
  Ale tylko Rosje stac na antyreklame zachodniego komercjalizmu.

  Nawet nie chodzi o to co stracilismy przez zamach na polski narod. To sie „Polakom”udawalo juz wczesniej.
  Ale jankesowskie dupowlazy nie potrafia powiedziec co tak naprawde zyskalismy burzac za soba wszelkie mosty zbudowane w czasach PRL. No bo co nam takiego ‚dal’ Zachod? cudzoziemskie Galerie, ktore nie placa podatkow? nowe ‚saksy’ na nieslychana skale? edukacje? gospodarke?
  A moze narodowa tozsamosc? demokratyczne wybory????
  A moze demokracje? wolnosc wyboru zawodu, studiow, szkolenia zawodowego? A moze prawo do pracy?
  Opieke lekarska?
  Mamy nakazane jak sie ubierac, jak kupowac tylko markowe barachlo.
  Jak mamy wygladac, jesc… no wlasnie: narod na diecie i coraz wiecej glodnych i ….. otylych.

  I nie stac nas nawet na to, zeby protestowac.

  Antyreklama fast -foodu w Rosji:

  http://jeznach.neon24.pl/post/116083,antyreklama-fast-foodu

  I komentarz pod artykulem:
  Kuchnia tradycyjna to nie tylko jedzenie, nie tylko smaki, ale też powiązanie z regionem i sprawdzona przez lata czy nawet wieki receptura.
  Na przykład zupa jedzona w zimie ma swój sens. W naszym klimacie w czasie mrozu człowiek wysycha. Dosłownie. Zjedzenie jakiejś suchej potrawy ani nie nasyci, ani nie zaspokoi pragnienia. Natomiast zupa? – zupa tak! W niej są i mikroelementy z warzyw, trochę witamin we właściwych proporcjach – okazuje się, że człowiek wcale tak dużo witamin nie potrzebuje odżywiając się zróżnicowanie. Dopiero monotonna dieta powoduje zakłócenia – węglowodany z ziemniaków, ryżu czy makaronu, tłuszcz, sól no i woda. Czyli mieszanka w doskonałych proporcjach. Stosowana przez ludność strefy umiarkowanej od wieków z powodzeniem i przysparzająca zdrowia. Uzupełniająca braki wody w organizmie i dostarczająca właściwej ilości kalorii.
  U nas ludzie jedli obiad z dwóch dań, no i deser. Więc była zupa, było drugie danie dopasowane smakowo do zupy i deser dostarczający cukru. Otyłych było niewiele osób. Byli grubi ci, co podjadali za dużo. Ale od zupy nikt nie tył.
  Co ciekawe, w szpitalach za czasów PRLu była dietetyczka na każdym oddziale i ona ustalała dietę dla każdego chorego oddzielnie. Naprawdę ! ! ! Konsultowała się ona z lekarzem i każdy chory dostawał to, co było dla niego najkorzystniejsze. Tak samo było w sanatoriach.
  Dziś, gdy chory w szpitalu musi mieć ze sobą własne jedzenie nikomu do głowy nie przychodzi, że normalnie by było tak, jak niegdyś, w PRLu. Ze szpitala też wypisywano człowieka dopiero wówczas, gdy był zdrowy. A nie prosto ze stołu operacyjnego karetką do domu – jak to ma miejsce obecnie.
  Czy Polacy zrozumieją kiedyś, co stracili? czy zrozumieją, czego się wyrzekli na skutek złowieszczych podszeptów zachodnich okupantów?

  Jedzenie w barze mlecznym było co prawda tanie, ale wcale nie gorszej jakości. PIH – czyli Państwowa Inspekcja Handlowa miała swoich pracowników terenowych i oni mieli obowiązek dostarczać próbki jedzenia do Sanepidu. Wówczas Sanepid był na usługach rządu, a nie prywatnych sponsorów jak dziś i Sanepid mógł pracować niezależnie. Więc była określona zawartość mięsa w kotletach mielonych, waga każdego kotleta, ilość ziemniaków na porcję, waga surówki itd. I te normy były przestrzegane. To samo dotyczyło wędlin i dlatego nasze, polskie wędliny były tak cenione na świecie.
  W PRLu były restauracje różnych kategorii i w zależności od kategorii był mniej lub bardziej wykwintny wystrój wnętrza oraz liczba obsługi. Kelnerzy to nie byli przypadkowi ludzie lecz absolwenci szkoły handlowej. Kucharzami byli ludzie po szkole gastronomicznej – z maturą, rozumie się.
  Obecnie zgniły i śmierdzący zachód dlatego tak zwalcza pamięć o NRD czy PRLu, ponieważ my mieliśmy kadry wykształcone, z prawdziwego zdarzenia, a nie chałturników przyuczonych czeladniczo do zawodu.

  Rosjanie to mądry Naród i nie powinno być problemu z przywróceniem właściwego sposobu odżywiania całemu społeczeństwu. Do tego, co dobre należy nawiązywać. I należy trzymać się dobrej tradycji. A to pozwoli na zachowanie tożsamości.

  nadużycie link skomentuj

  nana 02.12.2014 22:08:32

 25. Paweł said

  ad.3 „Niech zstąpi duch twój” ale czyj? nie było, że to Duch Święty….
  Ludzie nie módlcie się w czyichś intencjach bo skąd wiecie jakie delikwent ma intencje. Módlcię się za /kogoś/ by władał zgodnie z wolą Boża a nie w jego własnych, nie znanych nam intencjach.

 26. Plausi said

  Metoda Esterki

  @Marek: „Gdyby jednak jakimś cudem kandydatowi spoza systemu udało się wygrać ”

  Oh, to jest dostateczeni dużo wypracowanych przez tysiąclecia metod, aby takiego zneutralizować, metodą piątą Esterki to posłużono się nawet wobec Kazimierza Piastowicza i tak uczyniiono go Wilekim w mediach i to przed wielu wiekami. Niech ten przykład uświadomi w jakim rozmiarze odbywa się to panowanie nad narodem polskim

  Jedyną szansą jaką Polacy mieliby, jest zgoda, ale spójrzmy na krajobraz polityczny, sympatyzanci AK zwalczają do krwi tych z lewicy, lewica jest gotowa pożreć żywcem swych „przeciwników” i tak siły obce mogo z całym spokojem przuejóć roleę arbitra i zbierać plon niezgody, którą zasialy.Nawiasem mówiąc IPN jest instrumentem siania niezgody, ale spróbujmy wytłumaczyć to zaperzonym kogutom.

  W tym forum pojawiają się w większości komentarze osób dość świadomych, co jest grane, ale czy udało by się nam doprowadzić do zgody między nimi ? My wątpimy, i to oznacza, że także następne wysiłki mogą być równie bezowocne, jak te w przeszłych 250 latach. To jest też powód, że wielu emigrantów odwraca się od Polski i przemienia w obywateli krajów ich goszczących, chociaż patriotyzm, o ile występuje, jest u emigrantów z Polski daleko silniej podkreślony i daleko rozważniejszy, choćby z racji bogatszego doświadczenia, niż ten w kraju.

  Zabawne, ale właśnie zapomninienie urazów a nawet zbrodni uważa Ernst Renan za najważniejszy czynniki cementeujący naród, patrz jego wykład pod tytułem: „Co to jest naród ?”. Czy ktoś zadawał sobie to pytanie ?

 27. @4
  To jest wywiad Cenkiewicza. Po jego ostatnim ataku na profesora Kieżuna to nazwisko budzi we mnie jedynie odrazę. Tak samo jak nazwiska Kiszczaka i Jaruzelskiego.

 28. Dictum said

  ad. 25
  Racja. Stale słyszymy „módlmy się w intencjach papieża Franciszka”.
  A jakie on ma intencje? Ktoś to wie?
  Musimy modlić się o jego jasne, dobitne, twarde nauczanie wg nauki Kościoła. Bo jego intencje widzimy po owocach i raczej nie za bardzo przypadają nam do gustu.

 29. przemądrzałe bydlę said

  @1 (Ex)
  Bardzo ciekawy artykuł ten z bloga Krajskiego. Jak ktoś z gajówkowiczów nie czytał, to warto kliknąć.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: