Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o NATO może się samo rozbroić…
  revers o NATO może się samo rozbroić…
  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Bezkompromisowo i rzeczowo

Posted by Marucha w dniu 2014-12-05 (Piątek)

„Cynizmem” nazwał prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin próby krajów zachodnich usprawiedliwienia wydarzeń na Ukrainie odwoływaniem się do praw człowieka. Władimir Putin rozpoczął swoje orędzie właśnie od tematu kryzysu ukraińskiego. Moskwa zainteresowana jest w stabilności sytuacji i w pokoju w sąsiednim kraju. W swym jedenastym dorocznym orędziu przywódca rosyjski zasygnalizował podstawowe kierunku pracy w polityce wewnętrznej i zagranicznej, a także zaplanowane przeobrażenia gospodarcze.

Ukraina i wydarzenia ukraińskie to największe wyzwanie, z jakim ma obecnie do czynienia Rosja, – podkreślają politolodzy. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że waśnie od oceny kryzysu ukraińskiego prezydent rozpoczął swoje orędzie.

Według Władimira Putina, Zachód faktycznie poparł zbrojny zamach stanu, przemoc i morderstwa. Czego warte są chociażby same krwawe wydarzenia w Odessie, gdy ludzi palono żywcem. Stany Zjednoczone i Bruksela poparły także przedsięwzięte po tym próby tłumienia przy udziale sił zbrojnych ludzi na południowym wschodzie, nie akceptujących tego całkowitego bezprawia. Wszystko to jest maskowane za pomocą haseł walki o demokrację. Nie da się tego nazwać inaczej, jak tylko cynizmem, – wyraził przekonanie Władimir Putin. Szczególnie dotkliwą dla Zachodu była „krymska wiosna”. Jednakże, po pierwsze, Krym nierozerwalnie związany jest z Rosją. Ponadto w przypadku Krymu – w przeciwieństwie do wydarzeń w Kijowie – cały proces był absolutnie zgodny z prawem – oświadczył Władimir Putin.

Jak wiadomo, w marcu tego roku na Krymie odbyło się referendum, w którego trakcie mieszkańcy półwyspu zadeklarowali swoje dążenie do przyłączenia się do Rosji. Następnie swoją decyzję podjął parlament krymski – podkreślę, że absolutnie zgodny z prawem, wybrany jeszcze w 2010 roku – w sprawie niepodległości. Nareszcie doszło do historycznego scalenia Krymu i Sewastopolu z Rosją. Dla naszego kraju, dla naszego narodu to wydarzenie ma szczególne znaczenie, gdyż na Krymie mieszkają nasi ludzie, i samo terytorium ma znaczenie ważne strategicznie, również dlatego, że właśnie tu znajdują się duchowe źródła kształtowania wielostronnego, lecz jednolitego narodu rosyjskiego i centralizowanego państwa rosyjskiego.

Władimir Putin przypomniał, że właśnie na Krymie, w starożytnym Chersonesie, który miał wówczas nazwę Korsuń, przyjął chrzest książę Włodzimierz, który następnie zainicjował i przeprowadził chrzest całej Rusi. Według prezydenta, chrześcijaństwo stało się potężną siłą jednoczącą, pozwalającą na scalenie ze sobą plemion różniących się od siebie pod względem pochodzenia. Wobec tego dla Rosji Krym ma olbrzymie znaczenie sakralne. „Właśnie tak będziemy traktować będziemy to od teraz i na zawsze”, – oświadczył Władimir Putin.

Co dotyczy Zachodu, to politykę „powstrzymywania” Rosji zaczął on realizować nie od wczoraj, lecz kilkadziesiąt lat temu. W przypadku, gdyby nie doszło do zaognienia się sytuacji na Ukrainie i do wydarzeń krymskich, partnerzy zagraniczni znaleźliby inne powody dla izolacji Moskwy, – wyraził przekonanie Władimir Putin.

Jest to nie tylko nerwową reakcją Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników na nasze stanowisko w związku z zamachem stanu na Ukrainie, a nawet nie w związku z tak zwaną „krymską wiosną”. Jestem przekonany, że gdyby tego wszystkiego nie było – pragnę podkreślić to – to wymyślono by jakiś inny powód dla powstrzymywania rosnących możliwości Rosji, dla oddziaływania na nią, a jeszcze lepiej – dla wykorzystania jej do własnych interesów.

Polityka powstrzymywania była wymyślona nie od wczoraj. Jest ona realizowana w odniesieniu do naszego kraju od wielu lat – przez całe dziesięciolecia, a może nawet stulecia. Za każdym razem, gdy ktoś zaczyna zakładać, że Rosja stała się zbyt silna i samodzielna – niezwłocznie sięga się po te właśnie narzędzia. Jednakże rozmowa z Rosją z pozycji siły nie ma żadnego sensu. Nawet w sytuacjach, gdy ma ona do czynienia z trudnościami natury wewnętrznej.

Prezydent podkreślił, że należy z szacunkiem traktować słuszne interesy wszystkich uczestników kontaktów międzynarodowych. Dopiero wówczas nie armaty, nie rakiety czy samoloty bojowe, lecz właśnie normy prawa będą niezawodnie chronić świat przed krwawymi konfliktami. Wówczas nie trzeba będzie straszyć kogokolwiek domniemaną izolacją, oszukując samych siebie, czy też sankcjami – które, rzecz jasna, szkodzą, lecz szkodą wszystkim, w tym również tym, którzy są ich inicjatorami, – wyraża przekonanie Władimir Putin.

Moskwa nigdy nie zgodzi się na drogę samoizolacji, ksenofobii, podejrzliwości, poszukiwań wrogów. Wszystko to składa się na przejawy słabości, Rosja natomiast jest silna i pewna siebie. Jej celem jest pozyskanie jak najwięcej równoprawnych partnerów zarówno na Zachodzie, jak też na Wschodzie, – powiedział Władimir Putin.

Na zachodzie, jak można zakładać, nikt nie chce tego zrozumieć. Budowany przez Stany Zjednoczone globalny system obrony przeciwrakietowej stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa nie tylko Rosji, lecz również całego świata, gdyż niszczy strategiczny bilans sił. Zdaniem Władimira Putina, jest to szkodliwe również dla samych Stanów Zjednoczonych, gdyż stwarza złudzenie bezpieczeństwa, nasila dążenie do jednostronnych i nieprzemyślanych decyzji. Jednakże najważniejsze jest to, że wszystkie te poczynania Waszyngtonu pozbawione są wszelkich perspektyw – powiedział z przekonaniem Władimir Putin.

Nie zamierzamy angażować się w kosztownym wyścigu zbrojeń, jednakże przy tym w sposób niezawodny i zagwarantowany zapewnimy obronność naszego kraju w nowych warunkach. Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że zostanie to zrobione. Możliwości i niestandardowe sposoby Rosja posiada. Nikt nie potrafi osiągnąć przewagi militarnej nad Rosją. Nasza armia jest nowoczesna, zdolna do walk, jak teraz się mówi – „grzeczna”, jednakże groźna. Dla obrony naszej wolności starczy nam sił, woli i odwagi.

Przestawiając się od polityki na tematy gospodarcze, prezydent uznał ten fakt, że sytuacja w kraju jest złożona i wymaga zastosowania specjalnych posunięć. Między innymi, Władimir Putin zaproponował utrwalenie w aktualnej wielkości na następne cztery lata podatków oraz zrealizowanie w krótkim odstępie czasu już podjętych decyzji w sprawie zmniejszenia ciężaru podatkowego.

Prezydent zażądał także rezygnacji z totalnej i natrętnej kontroli biznesu, a także nadania każdej kontroli charakteru publicznego. Władimir Putin poinformował zgromadzonych o uruchomieniu specjalnego rejestru informacji zawierającego dane o tym, jaki organ i w jakim celu inicjuje kontrolę. Pozwoli to na udaremnienie nie uzasadnionych i zamawianych „wizyt kontrolerów”. Ponadto, prezydent zażądał zastosowania surowych środków przeciwko spekulantom, wykorzystującym kurs rubla. Władimir Putin podkreślił, że kierownictwo kraju „wie, kim są ci spekulanci”. Narzędzia dla oddziaływania wobec nich władze posiadają.

Największe zachodnie środki masowego przekazu już zareagowały na przemówienie prezydenta Rosji. Jak się okazało, są one rozczarowane, gdyż oczekiwano tam „złagodzenia pozycji Kremla”, lecz usłyszano „przemówienie bezkompromisowe”. Na podobne oczekiwania udzielono odpowiedzi jak najbardziej dokładnej. Jak podkreślił Władimir Putin, Rosja nie ulegnie zachodowi.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 26 do “Bezkompromisowo i rzeczowo”

 1. Anteas said

  Pewnie murzyn z na biało omalowanej chałupy powiedział że to wszystko bzdury, kłamstwa i ohydna rusko propaganda!

 2. Marucha said

  Znalazłem taki wpis na http://wrzodakz.neon24.pl/post/116190,kwasniewski-w-rzadzie-ukrainy-d-s-korupcji

  Jaka Ukraina , przecież to sztuczne państwo które nawet w ONZ-ecie nie istnieje i musi wnosić tam wnioski za pośrednictwem państw trzecich. Ostatnio Litwy.

  Czy to da się potwierdzić?

 3. RomanK said

  Ukraina jest czlonkiem zalozycielem ONZ…tak samo, jak Bialorus.
  Wazniejsza jest inna informacja:
  Kongress USA podjal uchwale umozliwiajaca wojne z Rosja:

  http://www.globalresearch.ca/green-light-to-war-on-russia-legislation-in-us-congress-say-no-to-war-with-russia-under-h-res-758-russian-aggression/5417489

  Oredzie prez Putina bylo odpowiedzia na ta uchwale Kongresu.

  Budowa w Polsce szpicy:-))) z 600 Marines 300 czolgow…baterii przewoznych rakiet i 39 i tarczy radarowych kierujacych w srodku 39 milionow ludzi wterenie typowego europejskiego zageszczenia…nie przygotowanych na nic..to ustawianie celow dla wojskowych rosyjskich, ktorzy musza odpowiedziwec na atak na Rosje.
  Wladze Rosji wiedza dokladnie- jaka jest roznica pomiedzy Polakami a ich rzadem…ale sa oni zmuszeni o dbalosc o Rosyjska Racje Stanu…i o swoje interesy.
  Czy Ktos wie??? Jak jest Polska Racja Stanu????
  patriotyzm to stala dbalosc o Polska Racje Stanu!@!!!!! amymy tylu roznorakich patriotow..czy ktos z nich wie co jest Polska Racja Stanu????

 4. RomanK said

  Pelna tresc uchwaly Kongressu:

  Click to access a8bb3ba91389f98e95_pym6iikbh.pdf

 5. Peryskop said

  #3 RomanK said
  2014-12-05 (piątek) at 16:20:28

  Ukraina jest czlonkiem zalozycielem ONZ…tak samo, jak Bialorus.

  zalozycielem ?

  Kolejne pudło Panie Romanie !

  Gdy zakładano ONZ ani Ukrainy ani Białorusi jeszcze nie było jako suwerennych państw.

  „ONZ powstała 24 października 1945 r. w wyniku wejścia w życie, podpisanej 26 czerwca 1945 w San Francisco, Karty Narodów Zjednoczonych…”

  A wojną nie ma się co tak gorączkować.

  Co ma wisieć nie utonie.
  I vice versa !

  https://marucha.wordpress.com/2014/12/01/niepokoi-mnie-przepasc-pokoleniowa-ze-stanislawem-tyminskim-rozmawia-andrzej-kumor/#comment-435157

 6. RomanK said

  Panie Peryskop..czy to tak trudno sprawdzic???? wysil sie pan zdziebelko….
  cyt”
  The other fourteen independent states established from the former Soviet Republics were all admitted to the UN:

  The Byelorussian Soviet Socialist Republic and the Ukrainian Soviet Socialist Republic joined the UN as original members on 24 October 1945, together with the USSR. After declaring independence, the Ukrainian Soviet Socialist Republic changed its name to Ukraine on 24 August 1991, and on 19 September 1991, the Byelorussian Soviet Socialist Republic informed the UN that it had changed its name to Belarus.
  Estonia, Latvia, and Lithuania were admitted to the UN on 17 September 1991, after regaining independence before the dissolution of the USSR.
  Armenia, Azerbaijan, Kazakhstan, Kyrgyzstan, the Republic of Moldova, Tajikistan, Turkmenistan, and Uzbekistan were admitted to the UN on 2 March 1992.
  Georgia was admitted to the UN on 31 July 1992.
  KOlejne pudlo..panie Macieju…?? czyje?????

 7. Marucha said

  RE 5:
  Myli się Pan i to bardzo.
  Zarówno Ukraina i Białoruś były członkami-założycielami ONZ oraz miały własnych reprezentantów w ONZ.
  Nic nie szkodzi, że przecież należały do ZSRR, nie miały suwerenności i oczywiście reprezentowały dokładnie tę samą politykę, co ZSRR.
  Dla potrzeb ZSRR, m.in. dwu dodatkowych głosów, uzyskały formalną „autonomię”. Podobnie jak Szkocja i Walia w piłce kopanej.
  Przecież to znane fakty.

 8. RomanK said

  Komu panie Gajowy???-(((( znane to jest i najwazniejsze, ze …….”.kolejne pudlo” :-)))))
  A apropos:-)))
  A pan slyszal….. ze ziemia jest Okragla???? Czy, ze Racja Stanu to nie je danie barowe w barze ” Strus” ????

 9. Peryskop said

  Spoko, pudeł ci u nas dostatek.

  U was także.

  Poproszę dokładnie zweryfikować treść:

  #3: „Ukraina jest czlonkiem zalozycielem ONZ…tak samo, jak Bialorus.”

  #5: „zalozycielem ?”

  The Byelorussian Soviet Socialist Republic and the Ukrainian Soviet Socialist Republic joined the UN as original members on 24 October 1945, together with the USSR…

  Żeby być czegoś „założycielem” nie wystarcza być sznurowałem, ale trzeba mieć własne buty do założenia. No i do chodzenia w nich w dowolnie wybranym kierunku.

  Więc wiki-mowa, że Ukraina i Białoruś zakładały ONZ jest naciąganiem faktów w stylu, że Texas z Kalifornią też brały odział w tamtym zakładaniu ONZ-owskiego buta (bo tyle jest dziś wart to narzędzie do kopania).

  Czy Katalonia też jest/będzie założycielem ONZ ?

  Bo przecież gdy wybiją się na niepodległość, to w rozmaitych pediach też zapewne chcieliby mieć swoje udziały w tym czy w tamtym.

  Oprócz specjalnego statusu Ukrainy i Białorusi – wykombinowanego aby Rosjanie zgodzili się na siedzibę ONZ w USA – kluczem manipulacji jest tu nienajgłupsza zbitka „original members”.

  Bo z niej logicznie wynika, że obie republiki sowieckie w roku 1946 nie były „original members” ONZ-u, a zatem de facto nie mogły tej organizacji zakładać.

  Logicznie i faktycznie.

  Ale co dziś jest zgodne z logiką i faktami ?

  Gojówki nie pomijając ?

 10. NICK said

  Spoko, P. Peryskop.Ostatnie zdanie niepotrzebne.
  Potrzebne fakty=prawda. Opisywanie, rzeczy, siłą, subiektywnie. Ale, fakty.
  Spoko jeża.

 11. Peryskop said

  Dzięki NICK.

  A może konsens:
  – Ukraina i Białoruś to założyciele-atrapy ONZ.

  Tak jakby był to jakiś zaszczyt. Więc o co poszło?

  Cofając się do # 3 wychodzi na to, że ktoś chciał zdeprecjonować Ukrainę, a ktoś inny – wywyższyć.

  Bo emocje szarpią ludzi w przeciwnych kierunkach,
  zwłaszcza że wiele kwestii pozostaje we mgle.

  http://tinyurl.com/p82ko7g

  https://marucha.wordpress.com/2014/12/01/niepokoi-mnie-przepasc-pokoleniowa-ze-stanislawem-tyminskim-rozmawia-andrzej-kumor/#comment-435157

 12. SWO said

  In almost every case, you have to read between the lies.

  Angie Papadakis

 13. NICK said

  Właściwie, tzw. ONZ – to ATRAPA.
  A założyciele i późniejsze ‚członki’??? Nieważne.
  To jak w Gajówce [NIE-gojówce!]. Jest kilku takich, którzy ,podobnie do ONZ, zapiszą jedno, dość dobre prawo, aby wprowadzić wielekroć więcej, praw złych.
  Tu, w Gajówce, jest ich kilku, dla przykładu!!! Dla Nas.
  P. Marucha? Wie, co robi! W ONZ? Jest ich większość.
  Consensus? Jasne. Z tym? Do Gospodarza.

 14. Marucha said

  Re 9:
  Po diabła Pan się głupio upiera i próbuje naciągać fakty do swych błędów?
  I jeszcze zaczyna nawijać nie na temat, myśląc, że gajowy nie zauważy, że próbuje Pan zamydlić sprawę.
  Nie umie Pan powiedzieć, że nie miał racji?

  Konferencja w San Francisco, będąca ostatnim etapem tworzenia ONZ, rozpoczęła się 25 IV 1945 i zakończyła po dwóch miesiącach obrad podpisaniem 26 czerwca Karty Narodów Zjednoczonych. Brało w niej udział 50 delegacji państw będących jej założycielami, 51 państwem-założycielem była Polska, która nie wzięła udziału w konferencji (podpisała Kartę Narodów Zjednoczonych 15 X 1945, a dokumenty ratyfikacyjne złożyła po 11 dniach).

  Wśród tych państw były Ukraina i Białoruś.
  Vide http://encyklopedia.interia.pl/haslo?hid=140587
  Vide http://encyklopedia.interia.pl/haslo?hid=68095
  Oraz w całej masie innych miejsc. Wystarczy 5 minut pogooglować.

 15. Krzysztof P said

  Znaczy sie POLSZA (owczesna ) t a k ż e była zalożycielką, na takich samych zasadach jak Bialoruś i Ukraina?. Nie wiem czy ktokolwiek zdawał sobie sprawe z bzdurności powołania tego GREMIUM? Wówczas tylko STALIN tworzył politykę / a nie Amerykanie czy Brytole / dlatego wykiwal ich GŁOSAMI, tak jak wydupcył terytorialnie przesuwając GRANICE Soviet Union, aż po Łabę !!!

  Panie Romanie, przecietnemu Rodakowi zwisa ” polska racja stanu „…nie wie z czym sie to ” je”? On wie, że jak pojedzie do Norwegii, do Germani, ewent. do Francji to SE zarobi, i w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, bedzie sobie grilowac z kumplami i pifffkiem !!!

  Na takich nie ma co liczyć. Nie można tez wymagać by sypnoł jednorazowo po DYCHU..- .bo UN nikomu poza sobą nie dowierza !?
  To jest k a s t a dobrowolnych niewolników, parobasow i stajennych…pokłosie Sowietyzacji przez 70 lat POLSKI.

 16. Joe said

  Re4..Panie Romanie czy jest szansa obudzenia Swiadomych na Polskiej Ziemi???To samo czytalem!!!…Szykuje sie masakra i jak zwykle nad Wisla.Jezeli w najblizszym czasie..ludzie sie nie przebudza i nie pogonia tych k..rew w warszawce…Polska stanie sie SZPICA ale trupow..

 17. NICK said

  Tak. P. Krzysztofie P. (15). Sypnij Pan. Od razu milijion. Najlepiej na p. Kafla. Mecenasa. Romanak.
  Aleście zniewoleni albo „udupieni”. Wolą własną lub związaną. Z reżimem.
  P. Joe. Masakrę to szykują tzw. banderowcy. Nie poznał Pan?

  P.S. Czy-tego-nie-widać?

 18. Joe said

  Panie Nick…Masakre to szykuja Michnikowcy za PO..moca banderowcow i nie tyko…Czy tego nie widac???

 19. Marucha said

  Re 15:
  Po co powstało ONZ raczej wiemy.
  Nie chodzi o krytykę tej organizacji, ale o chłodne stwierdzenie faktów, które są zapisane na papierze i weryfikowalne.

 20. RomanK said

  Tak panie Joe… jest widzi pan juz sie obudzili..patrzy pan – Nick…. Grube Nici,,Kici Kici, inni….
  Ale nie mnie i nie milion….. da pan na swoja partie dyche, dwie…BO to nie wazne ile pan da ale jest bardzo wazne ilu nas da… Im wiecej nas da tym wieksza pewnosc wygranej…
  Co z tego, ze jeden da 10 mln..zl na jeden glos…
  Jesli nas da po 10 zl ….2 mln..wiemy ilu nas jest….
  Probem dla mnie jest czy znajdziemy kandydata ,ktory bedzie chcial reprezentowac Polakow.

 21. Krzysztof P said

  P.Romanie – ja mam dylemat JAK wyłonić owego kandydata w sytuacji gdzie 2 Polaków, to przynajmniej 3 przeciw wstawne opinie ???

  Nie Sybir nie knuty ale Polski DUCH zatruty…to jest bulów BÓL / jakoby Mickiewicz /

 22. veely said

  Ad 3, fragment o Kongresie USA, ktory podjal uchwale o wojnie z Rosja.
  Dokladnie i znaczeniowo na czas terazniejszy jest tak(cyt):
  „…….. if the House passes H. Res. 758.”
  Zostawiam Panu przetlumaczenie slowa „if” . Tyle.

 23. RomanK said

  Panie Krzystofie P niestety przeszedl….i dokladnie jak pan pisze o racji Stanu Stanu,,a malo kto rozumie o co chodzi…pozwolilem sobie na szybko przetlumaczyc..wybaczcie gramatyczne skrety,,ale wazna jest tresc tego stanowiska reprezentujacego typowa Racje Stanu Stanow Zjednoczonych..bez zadnego retuszu….
  Takie moze potargane ale jak sie sciagnelo tak przejchalem z grubsza bez poprawiania..kto ma czas nich ugladzi…:

  113TH KONGRES 2D
  SESSION
  H. RES. 758
  Zdecydowanie potępiając działania Federacji Rosyjskiej- prezydenta
  Władimira Putina, który dokonal agresji przeciwko
  krajowi sąsiadującemu mając na celu dominacje polityczna i gospodarcza

  W Izbie Reprezentantów
  Listopad 18, 2014
  Pan KINZINGER
  Illinois przedstawił następującą uchwałe niniejsza w Komisji Spraw Zagranicznych

  UCHWAŁA

  Zdecydowanie potępiając działania Federacji Rosyjskiej,
  W szczegolnosci prezydenta Władimira Putina, który dokonal
  agresji wobec sąsiednich krajów majaca
  na celu dominacje polityczna i gospodarczea.

  Zważywszy, że po wejściu do biura w 2009 roku, prezydent Barack
  Obama ogłosił zamiar ” zresetować ” relacje z
  Federacja Rosyjska, który został opisany przez byłego
  Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Rosji Michael McFaul jako
  polityka ” współpracy z Rosją w celu osiągnięcia porozumienia w sprawie
  wspólnych interesow ”, które zawarte zostaly w negocjacjach
  Traktati o redukcji zbrojeń strategicznych (START Nowy) w
  które Stany Zjednoczone zgodziły się na redukcję jego głównych
  Siły jądrowych;
  Odpowiedzia Rosja do tej polityki
  bylo otwarcie antyamerykańskiej retoryki i działań oraz
  agresja zbrojna na sojuszników Stanów Zjednoczonych bez pelnych gwarancji, czyli
  kraje Ner w tym Ukrainy i Republiki Gruzji;
  Zważywszy, że Federacja Rosyjska prowadzi na Ukrainę
  Kampanie agresji politycznej, gospodarczej i wojskowej
  w celu narzucenia jej dominację nad
  krajem i stopniowego skasowania jego niepodległość;
  Podczas gdy inwazją Federacji Rosyjskiej i wojskowe
  operacje na terytorium Ukrainy, stanowią zagrozenie
  suwerenosci Ukrainy, niepodległości i Integralność torialnej oraz naruszenie prawa międzynarodowego, wlacznie ze zobowiązaiami Federacji Rosyjskiej w ramach
  Wielkiej Karty Narodów;Utrzymywanie okupacji -Federacji Rosyjskiej
  I aneksji prawna Krymu i jego niezmienne poparcie dla
  separatystycznych i paramilitarnych sił w wschodniej Ukrainie są
  naruszeniem jego obowiązków wynikających z 1994 r Budapesztenskiego
  Memorandum w sprawie bezpieczeństwa i zapewnień, w którym
  zobowiązały się do poszanowania niezależności i suwerenności i
  istniejących granice Ukrainy i powstrzymania się od
  groźby lub użycia siły przeciwko integralności terytorialnej lub
  niezależności politycznej Ukrainy;
  Zważywszy, udzial Federacji Rosyjskiej pomoc wyposazenie w sprzet wojskowy
  n, szkolenia i innej pomocy separatystycznej i
  siły paramilitarne w wschodniej Ukrainie, które spowodowało
  ponad 4000 zabitych cywilów, setki tysięcy
  uchodźców cywilnych i powszechne zniszczenie;
  Podczas gdy ukraińskie wojsko pozostaje znacznei slabsze ,
  w porównaniu do sił zbrojnych Rosyjskiej
  Federacji pod względem wielkości i sophisticji- technologicznej
  Podczas gdy Stany Zjednoczone zdecydowanie popieraja wysiłki na rzecz pomocy
  Ukrainie w obronie swojego terytorium i suwerennośći wobec
  agresji wojskowej Federacji Rosyjskiej i
  sił separatystycznuych;
  Podczas gdy warunki zawieszenia broni określonych w Mińsku
  Protokół, który został podpisany w dniu 5 września 2014 roku przez Przedsta-
  cieli rządu Ukrainy, I Rosyjska
  Federacja, a rosyjskim oparciem separatystów w
  wschodniej terytorium Ukrainy zostały wielokrotnie łamane
  przez Federację Rosyjską i sił separatystyczne jakie wspiera.
  Podczas gdy siły separatystyczne w obszarach kontrolowanych we wschodniej
  Ukrainie uniemożliwił przeprowadzenie wyborów w dniu 25 maja,
  2014, nowego prezydenta Ukrainy oraz w dniu 26 października,
  2014, nowej Rady Najwyższej, odzierajac w ten sposób mieszkańców
  wschodniej Ukraina z przysługującego im prawa do demokratycznego
  wyboru swoich kandydatów na stanowiska w wolnych i uczciwych wyborach;
  Zważywszy, że w dniu 2 listopada 2014 r siły separatystyczne w wschodniej
  Ukrainoe przxeprowadzily swoje wybory fałszywe i nielegalne w obszarach
  Ktore są kontrolowane przez rzekomych pochodzacych z wyboru
  liderow lokalnych podmiotów politycznych jakimi deklaruja sie bezprawnie
  Zważywszy, że Federacja Rosyjska uznała wyniki
  nielegalnych wyborow i nadal zapewnia wojsko,
  wsparcie polityczne i gospodarcze, bez którego
  Siły separatystyczne nie moga nadal utrzymywać ich obszarów
  Pod kontrolia;
  Przywrócenia pokoju i bezpieczeństwa w
  Ukrainie wymaga pełnego wycofania wojsk rosyjskich
  z terytorium Ukrainy, wznowienia rządowej –
  kontroli nia nad wszystkim międzynarodowym kredytobiorców kraju
  gów, rozbrojenie separatystycznej i paramilitarne
  siły na wschodzie, zaprzestania używania przez Rosję jej energii
  eksport i bariery handlowe mające zastosowanie gospodarcze i polityczne
  ciśnienia, i koniec rosyjskiej ingerencji w
  Spraw wewnętrznych Ukrainy;
  Podczas gdy Malaysia Airlines Flight 17, samolot cywilny, był
  zniszczony przez rosyjskie rakiety wykonane i dostarczonych przez
  Federacja Rosyjska siłom separatystycznym w wschodniej
  Ukraina, w wyniku doszlo do utraty zycia 298 niewinnych ludzi;
  Zważywszy, że Federacja Rosyjska i nadal stosuje i
  używa środków przymusu bezpośredniego, w tym gospodarczych, manipulacji
  cen energii i materiałów, jak również ponownie wprowadza handlowe
  restrykcje, aby wywrzec nacisk politycznego i gospodarczy na
  Ukraine;
  Podczas gdy siły zbrojne Federacji Rosyjskiej oraz
  Separatyści wielokrotnie naruszyli warunki
  porozumienia o zawieszeniu broni ogłoszonego w dniu 5 września,
  2014;
  Podczas gdy Federacji Rosyjskiej najechała Rzeczpospolitą
  Gruzji w sierpniu 2008 roku, nadal stacjonuje wojskowe
  Siły w regionach Abchazji i Osetii Południowej, a
  są środki mające na celu stopniowe realizacji
  integracji wspomnianych regionów w Federacji Rosyjskiej;
  Zważywszy, że Federacja Rosyjska nadal zagraza spokojowi
  publicznemu Gruzji i prowadzi do zastraszania politycznea i wojskowa,
  interwencja gospodarcza oraz innymi formami agresji i
  starań, aby ustanowić swoją kontrolę nad krajem i nie dopuscic
  Gruzję od nawiązania bliższych relacji z
  Unia Europejska i Stany Zjednoczone;

  Zważywszy, że Federacja Rosyjska nadal stacjonuje wojskowe
  siły w regionie Transdniestria Mołdowy;
  Zważywszy, że Federacja Rosyjska nadal udziela wsparcia
  nielegalnemu separatystycznemu reżimu w Transdniestria
  Gion Mołdawii;
  Zważywszy, że Federacja Rosyjska nadal naraża
  Mołdawie na straszenie polityczne i militarne, gospodarczy
  przymus, i inne formy agresji w celu wstanowienia kontroli kraju i zapobiec wysiłkom
  Mołdawii do nawiązania bliższych relacji z Euro-
  Unia i Stanami Zjednoczonymi;
  Podczas gdy pod względem Broni średniego zasięgu Jądrowej
  Traktat Siły (INF), zabrania testow lub lotu z dowolnego rozmieszczenia
  INF ..To dostawy broni przez Rosyjska Federacje
  stanowi naruszenie traktatu INF;
  Zważywszy, że w dniu 29 lipca 2014 roku Departament Stanów Zjednoczonych
  Stanu opublikował raport na temat przestrzegania i
  Zgodność z kontroli zbrojeń, nieproliferacji i
  Porozumień rozbrojeniowych i zobowiązania, zgodnie z wymogami
  w sekcji 403 kontroli zbrojeń i rozbrojenia
  Ustawa, na rok kalendarzowy 2013, który stwierdził, że „,” [p]
  Stany Zjednoczone ustaliły, że zachowaniem swoim Federacja Rosyjska
  narusza zobowiązania wynikające z INF Treaty, ze nie beda posiadac, produkowac lub testowac loty gruntowe przeciwrakietowej (GLCM) z możliwością zasięgu
  500 km do 5500 km, lub do posiadania lub produkcji… napowrot uruchomił
  produkcje takich pocisków rakietowych „;
  Zważywszy, że według doniesień, rząd Rosyjskiej
  Federacji wielokrotnie zaangażowany byl w infiltracji,
  i ataki na, sieci komputerowe w Stanach Zjednoczonych
  Rządowe, jak również osoby fizyczne i podmioty prywatne,
  w celu nielegalnego pozyskiwania informacji i wyświetlana
  zaklocenia operacji, w tym poprzez wspieranie rosyjskich
  osob i podmiotów zaangażowanych w te działania;
  Oraz politycznej, wojskowej, gospodarczej i agresji
  wobec Ukrainy i innych krajów przez Rosyjska Federacje
  podkreśla trwałe znaczenie
  Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO), jako
  kamień węgielny wspólnej obrony euroatlantyckiej;
  Podczas gdy Stany Zjednoczone ponownie potwierdza swoje zobowiązania wynikające z
  Traktatu Północnoatlantyckiego, zwłaszcza Artykuł 5, który stanowi,
  że „” zbrojna napaść na jedną lub więcej strone ” traktatu
  Sygnatariusza ” będzie uznana za napaść przeciwko nim
  wszystkim ”;
  Zważywszy, że Federacja Rosyjska nadal uzywa-
  energii jako środek nacisku politycznego i gospodarczej
  akcji wobec Ukrainy, Gruzji, Mołdawii i innych europejskich
  krajow;
  Podczas gdy w Stany Zjednoczone zdecydowanie popieraja różnicowanie energii
  na Ukrainie, Gruzji, Mołdawii i
  inne kraje europejskie, aby zmniejszyć zdolność
  Federacja Rosyjska, aby wykorzystać swoje dostawy energii dla politycznego i ekonomicznego przymusu, w tym rozwóju
  źródeł energii, krajowych, i zwiększoną wydajnością zmniejszyc zaleznosc od
  rosyjskich zasobów energetycznych z importu z
  w innych krajach;
  Zważywszy, że Federacja Rosyjska nadal przeprowadza
  progresywne na Ukrainie wysiłek propagandowy, w którym fałszywa
  informacja jest używana do obalenia władzy słusznego-
  rządu krajowego, podważa stabilność, promuje
  waśnie etniczne i przemoc .
  Podczas gdy Federacia Rosyjska rozszerza obecność
  jego sponsorowanych medióie z zamiarem wykorzystania wiadomości
  oraz informacji zakłócajac opinie publiczna i szerzac ciemne
  rosyjskie wpływy polityczne i gospodarcze w Europie;
  Podczas gdy rozszerzone wysiłki miedzynarodowe STANow ZJEDNOCZONych I
  nadawania we wszystkich mediach w rosyjskim i ukrainskim
  języku aby przeciwdziałać rosyjskiej propagandzie
  oraz zapewnic ludności Ukrainy i okolicznych
  regionow dostęp do wiarygodnych i wyważonych informacji;
  Zważywszy, ze Głosu Ameryki i Radia Wolna Europa / Radio
  Liberty (RFE / RL), Incorporated nadal stanowią
  Mniejszośc na rynku na Ukrainie i innych regionalnych
  państwa o znacznej etniczno-językowej rosyjskiej populacji
  l, którzy coraz częściej otrzymują swoje lokalne i między-
  krajowych wiadomości z rosyjskiego sponsorowanego przez państwo mediów
  Podczas gdy Stany Zjednoczone programy międzynarodowe
  Na Ukraine i Sąsiednie= Ustawa Regionana 2014 (publiczny
  Prawo 113-96) wymaga Głosu Ameryki i Radia Wolna Europa /
  RL, Incorporated, aby zapewnić programowanie treści do docelowej
  dla populacji w Ukrainie i Mołdawii na 24 godziny na dobę,
  7 dni w tygodniu, w tym co najmniej 8 godzin tygodniowo w sumie.
  Oryginalnych filmow i treści telewizyjnych i 14 godzin tygodniowo
  całkowitej zawartości audio rozszerzając współpracę z
  lokalnymi mediami i większej zawartości poprzez wdrożenie
  platform multimedialnych i urządzeń przenośnych;
  Zważywszy, że Władimir Putin zajmuje pozycje coraz bardziej authoritariarna reżim w Federacji Rosyjskiej przez nieuczciwe wybory, prześladowania i uwięzienia politycznych l przeciwnikow, dkonuje eliminacje niezależnych mediów,
  zajęcie kluczowych sektorach gospodarki i umożliwiającej wspomagania

  Traktat Atlantyckie oraz określenie środków niezbędnych do
  usunięcia wszelkich uchybień; wzywa prezydenta do przyjecia odpowiedzialnosci Rosyjskiej
  Federacja za naruszenie obowiązków spoczywających
  w ramach Traktatu d/sśredniego zasięgu sił jądrowych
  (INF) Traktatu oraz do podjęcia działań w celu doprowadzenia-
  Federacji Rosyjskiej z powrotem do zgodności z Traktatem
  wzywa prezydenta do przeprowadzenia przeglądu
  Narzędzi traktatu INF w zabezpieczeniu Stanow Zjednoconych
  Spawdzenie, interesów i skutków dla Zjednoczonych
  Stanow z wycofania się z traktatu, jeżeli
  Federacja Rosyjska nie powróci do zgodności
  jego postanowieniami;
  Wzywa Ukrainę, Unii Europejskiej i
  inne kraje w Europie, aby wspierać różnicowanie energii
  dywersyffikacji inicjatywy w celu zmniejszenia zdolności 17
  Federacji Rosyjskiej wykorzystać ze swoich dostaw energii, jak
  środka nacisku politycznego i gospodarczego
  Wobec innych krajow, w tym poprzez promowanie większego
  Uzycia gazu ziemnego i innego eksportu energii z
  Stany Zjednoczonych i innych krajow;
  Wzywa prezydenta do przyspieszenia
  Amerykański Departament Energii do zatwierdzenia skroplonego
  eksportu gazu ziemnego na Ukrainę i innych europejskich
  krajow;
  2) Zwraca się do prezydenta Stanow
  Zjednoczonych i Departamentu Stanu do opracowania strategii
  wielostronnej koordynacji produkcji lub w inny sposób
  nabywania i rozpowszechniania wiadomości i informacji
  W jezyku ęzyk rosyjskim dla krajów o znaczącym
  Udziale rosyjskojezycznej ludności, który zmksymalizuje wykorzystanie
  istniejących platform dystrybucji treści, takich jak:
  Głos Ameryki i Radio Wolna Europa / Radio IIb
  Majątkowe (RFE / RL), Incorporated, wykorzystujac lokalne
  partnerstwo publiczno-prywatne dla produkcji treści,
  stara sie o pomoc od panstwowych regionalnych
  rządow; wzywa Amerykański Departament
  Stanu do określenia stanowisk w kluczowych placówkach dyplomatycznych wEuropie do oceny politycznej, gospodarczej i kulturalne
  międzykulturowego wpływu Rosji i rosyjskich państwowo spon-
  sorowanych mediów oraz w celu koordynacji z hospodarzami do odpowiednich reakcji;
  wzywa Federację Rosyjską do poszukiwania
  wzajemnie korzystne relacje z Stanami
  Zjednoczonymi, które jest oparte na poszanowaniu niezależności
  i suwerenności wszystkich państw i ich praw do
  swobodnego określenia swojej przyszłośći, w tym ich relacje
  I związku z prowadzoną innych narodów i organizacji międzynarodowych
  , bez ingerencji, zastraszania lub mieszania sie przez inne kraje; i
  (wzywa do przywrócenia bliskich
  wspolnych relacji między ludźmi
  Stanow Zjednoczonych i Rosji w oparciu o
  wspólne dążenie do demokracji, praw człowieka i
  pokój między wszystkimi narodami.

 24. Siggi said

  II wojna światowa. Marszałek Żukow wychodzi z gabinetu Stalina zdenerwowany, na korytarzu zaklął i mruknął ” A to skurwysyn wąsaty !”.
  Ale przed drzwiami stał oficer ochrany i zareagował natychmiast pytając:

  – Co powiedzieliście towarzyszu ?
  Żukow na to, że nic.
  – No to wrócimy do gabinetu tow. Stalina i wyjaśnimy sprawę – powiedział oficer.
  Wrócili więc i oficer melduje:
  – Towarzyszu Stalin, ja będąc na służbie, usłyszałem jak marszałek
  Żukow powiedział: ” A to skurwysyn wąsaty !”.
  Stalin popatrzył na Żukowa i zapytał:
  – Kogo mieliście na myśli towarzyszu ?
  Żukow natychmiast odpowiedział:
  – Jak to kogo, Hitlera !
  Wtedy Stalin popatrzył przeciągle na oficera ochrony i zapytał:
  – A wy towarzyszu, kogo mieliście na myśli ?

 25. Peryskop said

  Re 19 Marucha:
  Po co powstało ONZ raczej wiemy.
  Nie chodzi o krytykę tej organizacji, ale o chłodne stwierdzenie faktów, które są zapisane na papierze i weryfikowalne.

  Problem w tym, że te fakty zapisane na papierze mają się luźno do rzeczywistości.

  Czyli mają się tak, jak pokłamana sytuacja we władzach KRK do oficjalnych zapisów robionych za Spiżową Bramą.

  Czy Pan Marucha nie kontestuje fikcji zapisanej w weryfikowalnych dokumentach soborowych V2 ?
  Nb, bardziej wymownego kryptonimu nie można było wymyślić !

  Re 14

  Re 9: Po diabła Pan się głupio upiera i próbuje naciągać fakty do swych błędów?
  Dzięki za korektę.
  Szkoda że nie było 5 minut googlowania przed napisaniem w #2 – „Czy to da się potwierdzić?” jakoby Ukraina była sztucznym państwem, które nawet w ONZ-ecie nie istnieje i musi wnosić tam wnioski za pośrednictwem państw trzecich – ostatnio Litwy.
  Oczywiście znałem fakty wokół utworzenia ONZ przez podpisanie Karty Narodów Zjednoczonych w 1945 roku w San Francisco.
  Mniej znany jest znaczący udział w tym dziele naszego rodaka Józefa Hieronima Retingera, który także przyczynił się do utworzenia nieoficjalnej i ukrytej wąskiej „Rady Niebezpieczeństwa” zwanej Klubem Bilderberg.

  Wobec zarzutu jakobym chciał zamydlić sprawę – odmydlę nieco nawiązując do niejasnej myśli:
  ”Po co powstało ONZ raczej wiemy.

  Bo licho wie kto co wie na ten temat.
  Zatem trzeba by to wyraźnie stwierdzić, że ONZ jest ważnym instrumentem do realizacji globalistycznego zamachu stanu zwanego NWO.

  Nie wiem czy Pan RomanK wie, że ONZ ma szczególne uprawniania względem Inland Revenue, czyli Urzędem Skarbowym USA ?

  Młodsi goście Gojówki mogą także jeszcze nie wiedzieć, że jedną z większych plam było dopilnowanie konfliktu w Rwandzie w 1994 roku, aby po wycofaniu oddziałów pokojowych ONZ rzeź ok. 0,8-1 mln czarnych przebiegła już bez większych zakłóceń.
  https://bezgranic.wordpress.com/dlaczego/rwanda/

  Potem były ONZ-owskie przyzwolenia na bombardowania Jugosławii i Iraku pod sfałszowanymi pretekstami.
  Na przestrzeni lat Rada Bezpieczeństwa ONZ wydała drukiem kilkadziesiąt ostrych rezolucji, potępiających Izrael za politykę eksterminacji wobec Palestyńczyków. Wszystkie wylądowały w koszu.
  Natomiast ONZ-owska agenda WHO od lat firmuje rozmaite akcje szczepionkowe i inne, których celem oficjalnym jest zapobieganie epidemiom, a w rzeczywistości – przyczynia się do chorób, bezpłodności i zgonów mieszkańców wszystkich kontynentów z wyjątkiem Antarktydy.
  Ponadto były kompromitacje ONZ z udziałem Maurycego Stronga w aferze korupcyjnej w 2005 roku dot. operacji oficjalnie humanitarnej „Ropa za żywność” i jego osobisty wkład w wylansowanie chutzpy „globalnego antropogenicznego ocieplenia” celem uzasadnienia potrzeby depopulacji planety oraz nałożenia na ludzkość carbon taxu i opracowania strategii rozwoju wstecznego AGENDA21.
  Wszystko to oficjalnie na podstawie obiektywnych ekspertyz, a de facto pod fałszywymi przykrywkami.

  Maurice Strong, the Father of America’s Destruction
  http://www.unitypublishing.com/Government/Maurice%20Strong.htm

  źródło wiki:
  Maurice Strong w 1971 roku z ramienia ONZ zlecił wykonanie pierwszego na świecie raportu o „stanie środowiska” i stanie naszej planety pt „Ziemia jest tylko jedna : Pielęgnacja i konserwacja Małej Planety”, Sporządzony przez Barbarę Ward i Rene Dubos raport sumował wyniki badań 152 czołowych ekspertów z 58 krajów w ramach przygotowań do pierwszego spotkania ONZ na temat środowiska, które odbyło się w Sztokholmie w 1972 roku. Tamta Konferencja stworzyła ze środowiska część międzynarodowego programu rozwoju. To doprowadziło do utworzenia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w grudniu 1972 Programu Ochrony Środowiska Narodów Zjednoczonych (UNEP) z siedzibą w Nairobi, Kenia – jako pierwszej agencji ONZ z siedzibą w krajach trzeciego świata.
  Strong jako szef UNEP zwołał pierwsze posiedzenie międzynarodowej grupy ekspertów w sprawie zmian klimatu. A w 1983 roku był jednym z komisarzy Światowej Komisji ds. Środowiska i Rozwoju, ustanowionej przez ONZ jako niezależny organ.
  Kierowanie programem pomocy ONZ wobec głodu w Afryce było pierwszym z serii zadań doradczych dla ONZ – w tym udział w reformach i jego nominacja na sekretarza generalnego Konferencji ONZ w sprawie Środowiska i Rozwoju, znanej jako Szczyt Ziemi w Rio 1992.
  Po Szczycie Ziemi Strong nadal odgrywał wiodącą rolę we wdrażaniu wyników umów na Szczycie Ziemi poprzez ustanowienie Rady Ziemi, ruchu Karta Ziemi, przewodniczenie Instytutowi Zasobów Światowych (World Resources Institute), członkostwo w zarządzie Międzynarodowego Instytutu Zrównoważonego Rozwoju, Instytutu Ochrony Środowiska w Sztokholmie, Instytutu Afryka-Ameryka, Instytutu Ekologii w Indonezji, Instytut Beijer Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk, i innych.
  Strong był długoletnim dyrektorem Fundacji Światowego Forum Gospodarczego, starszym doradcą Prezesa Banku Światowego, członkiem Międzynarodowego Komitetu Doradczego przy Toyota Motor Corporation, Rady Konsultacyjnej ds. Rozwoju Międzynarodowego Centrum na Uniwersytecie Harvarda, w Rada Biznesu Światowego ds. Zrównoważonego Rozwoju, Światowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN), Światowego Funduszu Dzikiej Przyrody (World Wildlife Fund), Zasoby na Przyszłość, Stypendium Eisenhowera. Swoją działalność publiczną prowadził na zasadzie pro bono (bezpłatnie, dla dobra publicznego), co było możliwe dzięki jego działalności biznesowej, która obejmowała m.in. przewodniczenie Międzynarodowej Grupie Doradczej CH2M Hill, Holdingu Strovest Inc, Technology Development Inc, Zenon Environmental Inc, a ostatnio Kosmos Międzynarodowy i Chińskiej Korporacji Węglowej…

  ==
  Przez wiele lat ukrywano prawdę o zamachu na drugiego w historii Sekretarza Generalnego ONZ. Dag Hammarskjöld leciał samolotem zestrzelonym w 1961 roku prawdopodobnie przez agentów anglo-saxon nad Północną Rodezją, obecnie Zambia. Ofiarę zamachu uhonorowano pośmiertnie Noblem, ale ciekawe czy tamten zamach nie miał związku z informacją ujawnioną ostatnio przez dr J. Jaśkowskiego, że:
  Szwedzi wybudowali elektrownie atomowe w celu produkcji plutonu dla swoich bomb atomowych. W latach 1956-57 pokojowo nastawiona, w teorii, Szwecja, dokonała od 6 do 8 eksplozji atomowych. Skutki biologiczne tych eksperymentów nigdy nie zostały podane do publicznej wiadomości…
  http://www.polishclub.org/2014/11/28/dr-jerzy-jaskowski-mody-w-medycynie-energetyka-jadrowa/
  ==

  Nie umie Pan powiedzieć, że nie miał racji?
  Umiem. Zawsze wtedy gdy okaże się, że nie miałem racji.

  Obecnie członkami ONZ są 193 państwa. Natomiast status państwa-obserwatora przy ONZ posiadają Stolica Apostolska oraz Palestyna. Zaś Status niepaństwowego obserwatora przy ONZ mają Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża oraz Zakon Maltański.

  wg wiki:
  Suwerenny Rycerski Zakon Szpitalników Św. Jana, z Jerozolimy, z Rodos i z Malty
  (pot. szpitalnicy, joannici, kawalerowie maltańscy) – katolicki zakon rycerski.
  Zakon wywodzi swój rodowód bezpośrednio ze średniowiecznych bractw i zakonów rycerskich, powstałych na Bliskim Wschodzie na fali pierwszych wypraw krzyżowych. Odegrał znaczącą rolę w historii Europy, głównie ze względu na swój – istotny kiedyś – potencjał militarny i znakomitą flotę wojenną. Joannici położyli także olbrzymie zasługi w dziele organizacji i prowadzenia pierwszych średniowiecznych szpitali na kontynencie europejskim.
  Zakon uznawany jest przez szereg państw za suwerenny podmiot prawa międzynarodowego. Jego nieruchomości: dwie w Rzymie i jedna na Malcie mają status eksterytorialności. Zakon jest stroną umów międzynarodowych, utrzymuje stosunki dyplomatyczne, bierze udział w życiu dyplomatycznym, konferencjach międzynarodowych, działa jako obserwator w różnych organizacjach (ONZ, UNESCO, UNICEF, Unia Łacińska). Jednak nie można mówić o wyłącznym obywatelstwie zakonu – istnieje ono obok macierzystego.
  Zakon wydaje własne znaczki pocztowe, własne tablice rejestracyjne dla samochodów służbowych (o kodzie SMOM); ma też swoją walutę, którą jest scudo (1 scudo = 12 tari = 240 grani)…

  Po więcej można sobie pogooglować…
  Dodam tylko, że Zakon miał swój udział w utrzymaniu potęgi Świętego Cesarstwa Rzymskiego … a w XVII wieku wielki mistrz Zakonu Maltańskiego otrzymał tytuł księcia Świętego Cesarstwa.

  Warto też przy tym nie zapominać, że ogólnie (wiki):
  Cesarstwo Niemieckie, Rzesza Niemiecka (niem. Deutsches Kaiserreich, Deutsches Reich) – niemieckie państwo narodowe założone w 1871 przez Ottona von Bismarcka. Po upadku określane także jako Druga Rzesza (Zweites Reich).
  Użycie wyrazu Rzesza (Reich) w nazwie nawiązywało do istniejącego w latach 962-1806 Świętego Cesarstwa Rzymskiego (Heiliges Römisches Reich, potocznie: Alte Reich – Stara Rzesza lub Erstes Reich – Pierwsza Rzesza), zwanego też od 1441 Świętym Cesarstwem Rzymskim Narodu Niemieckiego (Heiliges Römisches Reich Deutscher Nation)…

  Und so weiter…
  ==

  A do tego najwyższe powiązania biznesowo-arystokratyczno-polityczne, jak np. fakt, że brat zamordowanej niedawno w Monaco Helene Pastor, bliski przyjaciel księcia Alberta II, Michel Pastor do dnia śmierci w lutym 2014 był przedstawicielem Monaco we francusko-rosyjskiej unii Rycerzy Maltańskich.

  ==

  A czy nie jest tak, że połowa spośród oficjalnych obserwatorów ONZ nieoficjalnie nadzoruje funkcjonowanie swojego Dzieła ?

  Wiem wiem, to wydaje się niesłychane, niegodziwe, nielogiczne, niemądre, niespójne, niebezpieczne, nie…

 26. Peryskop said

  Re 25
  Póki mój kolejny wpis moderuje się, uściślę że „pokłamana sytuacja we władzach KRK” obejmuje m.in. relacje z Bractwem Kapłańskim Świętego Piusa X, czy z Zakonem Franciszkanów:

  http://www.bibula.com/?p=75405

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: