Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

TW „Bolkowi” powiedział, że jest agentem. Ocenzurował to Jan Rokita.

Posted by Marucha w dniu 2014-12-05 (Piątek)

Jak wiemy, Kazimierz Świtoń, jeden z ostatnich prawych Polaków, zmarł w dniu wczorajszym. Poniżej zamieszczamy wspomnienie o Nim zamieszczone na portalu Prawy.pl – mimo ostrzeżenia „wszystkie prawa do tekstu zastrzeżone”. Mamy nadzieję, że Prawy.pl nie będzie za to ścigał sądownie gajowego Maruchy.
Admin

Kazimierz Świtoń dał się poznać jako nieugięty przeciwnik PRL-u. Były poseł na Sejm I kadencji. Dziś [4.12.2014] zmarł w Katowicach.

Kazimierz Antoni Świtoń urodził się 4 sierpnia 1931 w Katowicach. Był polskim związkowcem, radiomechanikiem, działaczem opozycji w okresie PRL, potem poseł na Sejm I kadencji.

Jak sam mówił, „głęboko zakorzenioną miłość do ojczyzny i narodu polskiego” odziedziczył po ojcu, który jeszcze w okresie przedwojennym przemycał prasę antykomunistyczną do Rosji. W działalność opozycyjną zaangażował się w 1977 roku. Był współtwórcą Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela na Śląsku. 23 lutego 1978 wziął udział w powołaniu pierwszego w Polsce komitetu Wolnych Związków Zawodowych.

W 1990 roku został przewodniczącym lokalnej partii – Górnośląskiej Chrześcijańskiej Demokracji. W wyborach w 1991, jako jej kandydat, uzyskał mandat posła na Sejm I kadencji z ramienia Ruchu Autonomii Śląska. Zasiadał w Komisji Handlu i Usług, Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz w Komisji Stosunków Gospodarczych z Zagranicą i Gospodarki Morskiej.

4 czerwca 1992 roku w trakcie debaty nad odwołaniem popieranego przez niego rządu Jana Olszewskiego powiedział z mównicy: Prezydent Lech Wałęsa jest na drugiej liście jako agent SB. Wypowiedź tę wykreślono z oficjalnego stenogramu na wniosek Jana Rokity.

W tym samym roku przystąpił do klubu parlamentarnego Ruchu dla Rzeczypospolitej. W 1993 roku bezskutecznie ubiegał się o reelekcję z ramienia komitetu wyborczego Porozumienie Centrum-Zjednoczenie Polskie.

Bronił także krzyża na żwirowisku w Auschwitz. W 1998 roku wystąpił przeciwko planowanemu usunięciu z terenu otoczenia obozu KL Auschwitz, tzw. żwirowiska, krzyża upamiętniającego wizytę Jana Pawła II. Prowadził głodówkę, zainicjował akcję stawiania nowych krzyży.

Z terenu żwirowiska został usunięty w 1999 przez funkcjonariuszy policji po wejściu w życie nowej ustawy o ochronie miejsc pamięci, regulującej m.in. kwestie ich otoczenia. 27 maja 1999 został zatrzymany pod zarzutem posiadania materiałów wybuchowych. Na bazie tych wydarzeń powstał film dokumentalny Żwirowisko – ostatnia niedziela w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz.

W 2000 roku został w pierwszej instancji wyrokiem Sądu Rejonowego w Oświęcimiu skazany na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na dwuletni okres próby i karę grzywny za znieważenie Sejmu RP oraz za znieważanie innych narodów (Niemców i Żydów).

W 2001 roku bezskutecznie kandydował do Senatu z ramienia KWW Ruch Obywateli Krzywdzonych przez Władzę.

Opublikował także listę „znanych Żydów doprowadzających Polskę do ruiny”, przewodniczył Ruchowi Ratowania Narodu Polskiego. Współpracował z Leszkiem Bublem, a z listy jego Polskiej Partii Narodowej w 2005 bez powodzenia kandydował do Sejmu. W 2008 założył i stanął na czele Stowarzyszenia Pamięci Polaków Pomordowanych przez Niemców w KL Auschwitz im. św. Maksymiliana Marii Kolbego.

3 sierpnia 2010 roku brał udział w proteście przeciw przeniesieniu do jednego z kościołów krzyża postawionego przez grupę harcerzy przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie po katastrofie lotniczej w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010.

W wyborach samorządowych w 2010 bez powodzenia ubiegał się o mandat radnego sejmiku śląskiego z listy Narodowego Odrodzenia Polski, a w 2014 z rekomendacji KWW Oburzeni. W wyborach parlamentarnych w 2011 był kandydatem do Senatu z ramienia Konfederacji Godność i Praworządność (komitetu wyborczego zorganizowanego z inicjatywy Adama Słomki).

W 1990 prezydent Ryszard Kaczorowski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Michał Polak
Na podstawie: wc
http://www.prawy.pl

Komentarzy 11 do “TW „Bolkowi” powiedział, że jest agentem. Ocenzurował to Jan Rokita.”

 1. marcusexma said

  W 2014 ukoronował swoja ziemską drogę pielgrzymką do Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej

  Panie świeć na d Jego duszą.

 2. Zerohero said

  Jana Rokita wdał się w przepychankę z personelem niemieckiego samolotu. Gdy go wzieli za fraki, to wysrakał z siebie

  „rodacy ratujcie”

  Teraz to „rodacy ratujcie”. Nie jesteś naszym rodakiem panie Boruta, Rokita czy jaką tam sobie ksywkę obierzesz.

 3. Joannus said

  ” ….oraz za znieważanie innych narodów (Niemców i Żydów).”
  Toż to dopiero przestępstwo. Można okradać, zabijać ale nie słownie znieważać.

 4. Kubuś Fatalista said

  Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy- jako komentarz do cenzorskiej roli rokity. A co do incydentu w samolocie -. wołanie rodacy ratujcie bynajmniej nie było skierowane do Polaków

 5. bylekto said

  Pare dni temu czytałem wypowiedż syna, który twierdził, że ojciec został OTRUTY!

 6. maurycy said

  Rokita ? Dal sie poznac jako wyjatkowo bezczelny i arogancki cham ! Byl szefem Urzdeu Rady ministrow za Suchockiej .Wowczs byl bardzo bunczuczny, arogancki pewny siebie i pozbawiony zupelnioe przywoitosci ! Takze wyczyn w samolocie to typowe wrecz jego lajdactwo i nie wzieło sie przypadkowo ! Byl tez szefem zespolu do wyjśnienia zagadkowych smierci w stanie wojennym ! I tez gowno wyjasnil tak naprawde !!!!

 7. Joe said

  Zwijany rokita kwiczal w sobie tylko znanym kwiku…myslac ze sluzba samolotu sie przestraszy tak jakby PO..stapila sluzba LOTU….Niestety zostal zwiniety i osadzony…Ale Bolek…do smierci bedzie ciagnal smierdzacy FLAK ktory z nigo wystaje…ten typ tak musi dokonczyc swego smierdzacego zywota….bo Swietej Pamieci Kazimierz Switon zapoznal go z prawda ale bolek jej nie przyjal…

 8. karlik said

  Ja zapaliłem świeczkę..

 9. RomanK said

  Wspominajac pana Kazimierza,,,dogrzebak=lem sie w koncu do dokumentu ,ktory dokladnei pogrzebano…

  Byl on i Jego zaluga..choc dzis neiwiadomo dlaczego autorstwo przypisuja Geremkowi co jest bzdura,,,
  Schowajciego sobie…to kawal historii, ktora staraj asie zalgac:

  Click to access f1_83-124.pdf

 10. gość said

  Pogrzeb KAZIMIERZA ŚWITONIA – założyciela pierwszych Wolnych Związków Zawodowych – odbędzie się w poniedziałek 8 grudnia w Katowicach. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. św. Szczepana w Katowicach-Bogucicach. Trumna z ciałem zmarłego zostanie wystawiona o godz. 10.00. Po nabożeństwie kondukt żałobny przejdzie na pobliski cmentarz parafialny, gdzie nastąpi pochówek zmarłego.

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/116220,odszedl-od-nas-do-pana-boga-nasz-bojowiec-kazimierz-switon#comment_1074618

 11. Stary warszawiak said

  Izaak Goldwicht miał bardzo fajną posadkę u Hajki Silberstein ale za rządów Jana Olszewskiego to wszystko
  się skończyło. A on marzył żeby to wróciło.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: