Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Nacjonalizm ukraiński „j…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Parlament Europejski jako post…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o W Polsce urodziło się o połowi…
  Bezpartyjna o Jak Św. Tomasz Akwinata recenz…
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Dojrzała odpowiedź Azarenki na…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (09 – …
  OSZUST Timothy Snyde… o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (09 – …
  Liwiusz o Zniewoleni przemocą
  JADAM o W Polsce urodziło się o połowi…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

W Indiach zostało oślepionych 60 osób

Posted by Marucha w dniu 2014-12-05 (Piątek)

Co najmniej 60 osób straciło wzrok po masowej operacji oczu w jednej z ruchomych klinik chirurgii okulistycznej w stanie Punjab w Indiach – podaje periodyk Times of India.

Ruchoma klinika została zorganizowana przez jedną z pozarządowych organizacji ds. leczenia zaćmy.

Według słów lekarzy, wszyscy poszkodowani stracili wzrok na zawsze, a sama operacja odbywała się w warunkach „okropnej antysanitarii”. Ponadto są informacje, że organizacja, która zorganizowała szpital ruchomy, nie miała na to pozwolenia.

http://polish.ruvr.ru

Zob. też dłuższy artykuł:
http://indiatoday.intoday.in/story/60-patients-lose-vision-at-eye-camp-in-punjab-probe-ordered-ngo-gurdaspur-district/1/405210.html
M.in. wspomina się w nim o innym przypadku – spartaczonych operacjach w ruchomej klinice sterylizacyjne w Chhattisgarh
Admin

Komentarze 4 do “W Indiach zostało oślepionych 60 osób”

 1. kom said

  Odpis z Ajurwedy, uzupełniony uwagami legendarnego Suszruty, wielkiego i sławnego medyka, który żył pięćset lat BC, a napisał księgę o uzdrawianiu operacyjnym, zatytułowaną Samhita. Te arkusze traktują o usuwaniu zaćmy.

  Do usuwania katarakty z oka służy narzędzie zwane Dziabamuchi Salaka. Opisane jest w innym rozdziale księgi, wraz z innymi przyrządami, z których dwadzieścia posiada ostre zakończenia, a sto jeden, tępe. Dziamabuchi Salaka to rodzaj zakrzywionej igły, a więc należy do kategorii pierwszych dwudziestu. Suszruta ostrzega, iż tak delikatne operacje jak usuwanie katarakty, mogą być dokonywane jedynie w przypadkach najwyższej konieczności.
  Przed zabiegiem, skóra dookoła oka nacierana jest ziołowym wyciągiem rozprowadzonym w tłustej substancji otrzymanej z wanaspati (gi). Następnie dokonuje się gorącej kąpieli oka. Teraz choremu podaje się lekki, orzeźwiający napój. Pomieszczenie, gdzie dokonać ma się operacji, nasycone jest dymem ze spalenia białej gorczycy, bedolach, czyli żywicy podobnej do drogocennej mirry, a zwanej mowie miejscowej gulgulu, liści nimva i śluzu z żywicy znanego drzewa Szala. Zapobiega to wnijściu owadów i robaków, na których grzbiecie mogą zostać przywleczone zjadliwe choroby i zgorzele. Choremu podaje się wino oraz dym z konopi do wdychania, coby nie czuł bólu i niepokoju. Należy go posadzić na wysokim taborecie i ręce zabezpieczyć specjalnymi uchwytami. Chirurg siada naprzeciw i poleca mu, aby skierował wzrok na czubek własnego nosa. Lekarz opiera swój mały palec na kości położonej u zewnętrznego kącika oka, między trzema palcami tej samej dłoni trzymając Dziamabuchi Salakę, zwaną też Jawa Waktra, przy czym do operacji prawego oka, lewa dłoń winna być użyta, a do lewego, prawa. Owym narzędziem należy wejść do wnętrza oka w miejscu, gdzie się łaczy część środkowa i równoległe dwie trzecie stwardnienia (rogówka?). Jeśli następuje odgłos przypominający wypływanie wody, nakłucie zostało przeprowadzone prawidłowo. Jeśli występuje krwawienie, oznacza to, iż igła nie trafiła we właściwe miejsce. Teraz oko jest przemyte świeżym mlekiem. Należy uważać, by nie naruszyć żyłek, które przewodzą krew. Końcem igły nacina się okrągły krążek w źrenicy i poleca choremu, by dmuchnął przez nos. Gdy pacjent zaczyna dostrzegać przedmioty, igłę sie usuwa i oko opatruje bandażem nasączonym wanaspati z dodatkiem pewnych korzeni i ziół, które wymienione są poniżej. Chory ma teraz leżeć na wznak, nie wstawać gwałtownie, nie kichać, nie kasłać, a najlepiej nie ruszać się. Oko obserwuje się co czwarty dzień i jeśli biała materia pojawia się w nim ponownie, zabieg trzeba powtórzyć…

 2. Doświadczenia na gojach?

 3. NICK said

  Jedno z multum. P. Krzysztof M (2).
  Chyba rzeczywiście ta a na ‚bombka’ MUSI wybuchnąć, rodząc nadzieje. Różne. Także lucyferiańskie. Od Naszej Wiary Prawdziwej – DUŻO zależy.
  A, jak Pan Bóg przyzwoli? To jakość, nie ilość, zwycięży. Jakość trza wzmacniać osobistą, oddziaływując na ilość.
  Zgoda. Pojednanie. Niezależnie od czasów.

 4. Ad. 3

  Jeżeli wiara wielkości ziarnka gorczycy pozwala przenosić góry, to jakiej wielkości jest moja wiara?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: