Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  zagobasum o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  JW o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  maxi o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  bryś o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Aryjczyk z pochodzen… o Niemiecka minister zachęca do…
  Leo o Filozoficzny wymiar Specjalnej…
  Józef Bizoń o Kaczyński – fałszywy kate…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  Adrian o Wolne tematy (59 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Radioaktywna chmura nad Polską?

Posted by Marucha w dniu 2014-12-06 (Sobota)

– To tylko plotka.

Polacy obawiając się skażenia radioaktywnego znad Ukrainy wykupują płyn Lugola. Państwowa Agencja Atomistyki uspakaja, że nie ma zagrożenia.

Dwa dni temu premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk poinformował, że doszło do awarii w elektrowni atomowej Zaporoże. Równocześnie strona ukraińska uspokajała.

– Nie ma żadnego zagrożenia. Nie ma żadnych problemów z reaktorami – stwierdził Wołodymyr Demczyszyn minister energii na Ukrainie. Tłumaczył, że awaria ma związek z systemem zasilania i „w żaden sposób” nie była związana z samą produkcją energii.

Jednak te zapewnienia nie uspokoiły w żaden sposób Polaków, którzy pocztą pantoflową, za pomocą sieci czy SMS-ów przekazują sobie informacje o „radioaktywnej chmurze, która idzie nad Polskę z Ukrainy”. [Czyżby nie dowierzali swoim ukraińskim przyjaciołom? – admin]

Klienci masową ruszyli do aptek i kupują płyn Lugola, który był podawany po katastrofie w Czernobylu 28 lat temu.

– Kilkanaścioro rodziców dzieci z klasy mojej córki kupiło ten płyn i teraz zastanawiają się czy podać dzieciom – zaalarmowała nas pani Małgorzata, mieszkanka Ożarowa Mazowieckiego.

Podobne sygnały otrzymaliśmy też z Warszawy, i kilku miast na wschodzie Polski. O płyn dopytywali pacjenci jednego z lubelskich szpitali, a w sieci można znaleźć informacje, że jodu ani płynu Lugola nie można dostać w Poznaniu.

Jak więc wygląda sytuacja? Państwowa Agencja Atomistyki uspokaja, że nie ma żadnego zagrożenia.

– Z informacji, jakie od ukraińskiego dozoru jądrowego otrzymała Państwowa Agencja Atomistyki wynika, że 28.11.2014 r. wystąpiły problemy z turbiną i generatorem prądu bloku III, który musiał zostać wyłączony, co spowodowało to konieczność wyłączenia całego bloku, a więc i reaktora – tłumaczy Monika Kaczyńska, rzecznik Agencji, w swoi oświadczeniu.

Dodaje, że do usterki doszło poza budynkiem mieszczącym reaktor.

– Incydentowi takiemu nie towarzyszy żadne uwolnienie do środowiska substancji promieniotwórczych. W związku z tym brak jest jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego na terenie elektrowni jądrowej, jak i poza nią, a tym bardziej dla mieszkańców Polski, ponieważ nie było to zdarzenie radiacyjne – wyjaśnia Kaczyńska.

Podkreśla, że sytuacja radiacyjna kraju jest na bieżąco całodobowo monitorowana przez Centrum do Spraw Zdarzeń Radiacyjnych.

– Na podstawie danych z systemu stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych nie stwierdzono żadnych odchyleń od wartości normalnych nie odnotowano wzrostu poziom mocy dawki promieniowania gamma na terenie Polski – podkreśla rzecznik PAA. I dodaje, że brak jakichkolwiek zagrożeń radiacyjnych.

http://neon24-wiadomosci.neon24.pl

Komentarzy 9 do “Radioaktywna chmura nad Polską?”

 1. Boydar said

  „… ponieważ nie było to zdarzenie radiacyjne …”

  Na obecnym etapie można ze sporym prawdopodobieństwem (graniczącym z pewnością) przyjąć, iż było to zdarzenie głównie medialne. Napisałem „głównie”, jako że funkcją dodatkową jeśli nie pierwszoplanową było stwierdzenie aktualnego stanu psychiki i nastawienia społeczeństwa w analogicznych kontekstach. Wszystko razem stanowi moim zdaniem podgotowkę przed czekającym nas zdarzeniem docelowym o raczej średnio medialnym charakterze.

 2. dziadeksley said

  Czyli to co napływa teraz na Podkarpacie to tylko Mikołaj?
  Czy aby na pewno?

 3. dziadeksley said

  Bo znalazłem coś takiego.

  jacekstu 06.12.2014 13:27
  Oby nie okazało się, że mamy powtórkę z 1986 zgrabnie zatajoną przez wielkich tego świata, żona pracuje w szkole, dostali wczoraj dyrektywę z kuratorium aby uczniów nie wypuszczać na zewnątrz. Z kolei znajoma dostała telefon od przyjaciela z wojska, że coś się dzieje, żeby zaopatrzyć się w jod i w miarę możliwości nie wychodzić na zewnątrz, szczególnie dzieci. Identyczną informację dostałem od znajomej, której mąż pracuje w Straży a kuzyn w Policji. Obaj dostali wezwanie o 23:00 i w ciągu pół godziny byli w drodze na Ukrainę (z Poznania). Więc niech PAA nie pieprzy głupot, że nie ma zagrożenia. Coś się niewątpliwie dzieje tylko, nikt jak zwykle nie chce głośno powiedzieć o co chodzi.

 4. mgrabas said

  https://kefir2010.wordpress.com/2013/07/30/wybuch-w-ukrainskiej-elektrowni-atomowej/#comment-123834

 5. Boydar said

  Na razie, bezwzględnie podtrzymuję swoje (1)
  Rozglądajmy się czujnie i uważnie, ale nie patrzmy w stronę Zaporoża z dn. 28XI.
  Tamto to fake (moim zdaniem).

 6. Stary warszawiak said

  Jeżeli to Arszenik powiadomił, że doszło do awarii, wybuchu, itd., itp., ale on jeszcze jest w Kijowie (a nie tylko jego
  sobowtór) to można wierzyć, że jest jako tako. Ale o ile Arszenika już w Kijowie nie ma (a władzę sprawuje sobowtór) to może być nie wesoło.

 7. buka said

  An incident at the Zaporizhzhya nuclear power plant in Ukraine has been kept secret by the authorities for five days. It happened on 28 November 2014, forcing one reactor to be shut down.

  On a 0 to 7 scale of the International Nuclear Events Scale (INES), the event on November 28 was classified as level 0, ie non-radiological. Level 7 is associated to the dramatic nuclear accidents at Chernobyl and Fukushima.

  http://www.foxcrawl.com/2014/12/03/ukraine-zaporizhia-nuclear-power-plant-crippled-by-accident/

  5 dni trzymano w tajemnicy „incydent” bo osiagnął poziom 0/7…

 8. buka said

  [Aktualizacja] Komunikat PAA ws. sytuacji na Ukrainie – brak jakiegokolwiek zagrożenia dla mieszkańców Polski
  W związku z przeciążeniem strony internetowej PAA publikujemy w BIP Prezesa PAA aktualny komunikat ws. sytuacji w elektrowni jądrowej na Ukrainie
  BRAK ZAGROŻENIA RADIACYJNEGO

  W dniu 3 grudnia 2014 r. media poinformowały o incydencie w ukraińskiej elektrowni jądrowej Zaporoże znajdującej się ok. 700 km od granic Polski. Z informacji, jakie od ukraińskiego dozoru jądrowego otrzymała Państwowa Agencja Atomistyki wynika, że 28.11.2014 r. wystąpiły problemy z turbiną i generatorem prądu bloku III, który musiał zostać wyłączony (spowodowało to konieczność wyłączenia całego bloku,€“ a więc i reaktora). Do usterki doszło poza budynkiem mieszczącym reaktor. Incydentowi takiemu nie towarzyszy żadne uwolnienie do środowiska substancji promieniotwórczych. W związku z tym brak jest jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego na terenie elektrowni jądrowej, jak i poza nią, a tym bardziej dla mieszkańców Polski,€“ ponieważ nie było to zdarzenie radiacyjne.

  Sytuacja radiacyjna kraju jest na bieżąco całodobowo monitorowana przez Centrum do Spraw Zdarzeń Radiacyjnych. Na podstawie danych z systemu stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych nie stwierdzono żadnych odchyleń od wartości normalnych (nie odnotowano wzrostu poziom mocy dawki promieniowania gamma na terenie Polski).

  Po usunięciu usterki, w dniu 5 grudnia 2014 r. blok III zaproroskiej elektrowni jądrowej został podłączony do sieci.

  Na podstawie powyższych informacji Państwowa Agencja Atomistyki stwierdza brak jakichkolwiek zagrożeń radiacyjnych.

  Stan na 6 grudnia 2014 r. godzina 18:30

  Monika Kaczyńska
  Rzeczniczka Prasowa Państwowej Agencji Atomistyki

  Poniżej mapa rozkładu mocy dawki promieniowania gamma w Polsce. Mapa aktualizowana jest co 24 godz.

  Mapa z dnia 06.12.2014 z godz 9:00.

  http://www.bip.paa.gov.pl/paa/ogloszeniaaktualnosci/6505,Aktualizacja-Komunikat-PAA-ws-sytuacji-na-Ukrainie-brak-jakiegokolwiek-zagrozeni.html

 9. Boydar said

  „… Dopiero po upewnieniu się, że nie odnotowano wycieku promieniowania do atmosfery, a informacje o skali odłączenia dostaw energii elektrycznej przeciekły do zagranicznej prasy, Kijów przyznał wystąpienie sytuacji awaryjnej w elektrowni atomowej …”

  za http://polish.ruvr.ru/2014_12_04/Informacyjny-Czarnobyl-czy-Ministerstwo-Prawdy-4357/

  Czyli tak naprawdę, jedynym weryfikowalnym faktem, był brak prądu. Tak sobie myślę, że kiedy ja zrobię ‚pstryk’, też zrobi się i ciemno i straszno.

  Sterczy w ścianie taki pstryczek,
  Mały pstryczek-elektryczek,
  Jak tym pstryczkiem zrobić pstryk,
  To się widno robi w mig.
  Bardzo łatwo:
  Pstryk – i światło!
  Pstryknąć potem jeszcze raz –
  Zaraz mrok otoczy nas.
  A jak pstryknąć trzeci raz –
  Znowu dawny świeci blask.
  Taką siłę ma tajemną
  Ten ukryty w ścianie smyk!
  Ciemno – widno, widno – ciemno.
  Któż to jest ten mały pstryk?
  Może świetlik? Może ognik?
  Jak tam dostał się i skąd?
  To nie ognik. To przewodnik.
  Taki drut, a w drucie PRĄD,
  Robisz pstryk i włączasz PRĄD!
  Elektryczny, bystry PRRRĄD!
  I stąd światło?
  Właśnie stąd!

  Julian Tuwim, Pstryk

  Pewne światło (sic!) na całą sprawę, wydaje się rzucać inny artykuł –

  http://polish.ruvr.ru/2014_12_03/Kultura-jadrowa-podstawa-bezpieczenstwa-9722/

  Cóż za zbieg okoliczności …

  Co do braku zagrożenia wynikającego z 28.XI przekonuje mnie również pośrednio, brak poruszenia tematu przez Zena, temat skażeń radioaktywnych to Jego specjalizacja. Nie mógłby chyba pominąć takiego event’u 🙂

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Event

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: