Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Słowackie echo orędzia

Posted by Marucha w dniu 2014-12-06 (Sobota)

Pomimo że orędzie Putina było skierowane do Rosjan, odbiło się ono szerokim echem w świecie. Oto co o nim sądzi sprawozdawca „Słowackiej Gazety Ludowej” Dušan Kerný:

To się wydarzyło po raz pierwszy. Jeszcze przed dzisiejszym orędziem Władimira Putina w Sali Georgijewskiej na Kremlu prezydent USA Barack Obama zaczął mówić o tym, czego się spodziewa po tym przemówieniu. Niesamowicie! Oto jakie znaczenie mają na świecie słowa rosyjskiego przywódcy. Jak można było się domyśleć, usłyszeliśmy rosyjską krytykę wydarzeń na Ukrainie. Przyczyny ukraińskiego kryzysu Putin upatruje między innymi w tym, że nikt nie uznał za potrzebne skonsultowanie się z Rosją i omówienie prawdopodobnych dróg wyjścia z tej sytuacji.

Prezydent poparł fakt wejścia Krymu i Sewastopolu w skład Rosji, co nie było dla Europy i USA zaskoczeniem. Natomiast pozytywną niespodzianką było oświadczenie, że Rosja nie chce kroczyć drogą samoizolacji i odgradzać się od UE. Dla mnie osobiście jest to bardzo ważny, pozytywny sygnał z Kremla. Jego znaczenia nie pomniejsza wypowiedź o tym, że „lokomotywami” światowego wzrostu gospodarczego są kraje partnerskie Rosji w regionie Azji i Pacyfiku. Moim zdaniem, ton orędzia nie miał świadomie konfrontacyjnego charakteru. Był jedynie krytyczny w stosunku do Ukrainy. Jednym słowem, prezydent Rosji jak gdyby zostawił swoim oponentom w Europie i USA „otwarte drzwi” do nawiązywania stosunków wzajemnych.

W orędziu wyjątkowo ważny był temat sankcji – „tak zwanych”, jak zauważył Putin. Podkreślił on, że tworzą one problemy nie tylko dla Rosjan, lecz również dla tych, którzy je wprowadził. Wyjście z trudnej sytuacji widzi on w zastąpieniu importu, w odnowieniu produkcji, wdrożeniu nowoczesnych technologii. Rosja sama powinna produkować produkty, leki, itd wysokiej jakości. Sankcje – uważa przywódca państwa rosyjskiego – mogą stać się silnym bodźcem dla rozwoju gospodarki.

Przedstawił on kilka przełomowych propozycji. Jeśli chodzi o mały biznes są to dwuletnie podatkowe wakacje dla tych, którzy dopiero zaczynają oraz uwolnienie od kontroli w ciągu trzech lat. Jednak najważniejsze jest to, że Putin ogłosił gospodarczą amnestię dla powracającego kapitału. Czyli prezydent stworzył przesłankę do inwestycji w rosyjski przemysł. W ramach tego samego tematu – zamiar położyć kres offshoryzacji gospodarki, wywozowi kapitału do „podatkowego raju” – jest to problem nie tylko Rosji, ale również Unii.

Oczywiście, coroczne orędzie do Zgromadzenia Federalnego nie jest formatem, który ma zawierać bezpośrednie drogi do wyprowadzenia gospodarki z trudnej sytuacji. Ważna jest jednak atmosfera, którą stwarza ten programowy dokument dla rozwoju przedsiębiorczości w kraju. Swoim przemówieniem Władimir Putin postarał się sprawić, aby była maksymalnie komfortowa. Na co, jak wiemy, moskiewska giełda momentalnie zareagowała wzrostem rubla.

[Oryginalny tekst w języku słowackim znajduje się w artykule źródłowym – admin]
http://jeznach.neon24.pl

Komentarze 2 to “Słowackie echo orędzia”

 1. Anteas said

  ” Natomiast pozytywną niespodzianką było oświadczenie, że Rosja nie chce kroczyć drogą samoizolacji i odgradzać się od UE.”
  Dušan Kerný odkrył Amerykę spod kapelusza, przecież to uni się odgradzają od Rosji, popierają ukraińskich terrorystów, wprowadzają sankcje, stosują agresywną antyrosyjską propagandę…

 2. Jacek said

  Dobry komentarz (pomijajac szczegioly, jak ten wymienony przez p. Anteasa).

  ” Przyczyny ukraińskiego kryzysu Putin upatruje między innymi w tym, że nikt nie uznał za potrzebne skonsultowanie się z Rosją i omówienie prawdopodobnych dróg wyjścia z tej sytuacji.”

  jest to bradzo dypomatyczne oskarzenie o wlamanie w celach rabunkowych.

  ” Natomiast pozytywną niespodzianką było oświadczenie, że Rosja nie chce kroczyć drogą samoizolacji i odgradzać się od UE. Dla mnie osobiście jest to bardzo ważny, pozytywny sygnał z Kremla.”

  czyli, widizcie, ze wlamanie moze miec nieprzyjemne „nieoczekiwane konsewkencje”, wiec zachowujcie sie po ludzku.

  „Wyjście z trudnej sytuacji widzi on w zastąpieniu importu, w odnowieniu produkcji, wdrożeniu nowoczesnych technologii. Rosja sama powinna produkować produkty, leki, itd wysokiej jakości. Sankcje – uważa przywódca państwa rosyjskiego – mogą stać się silnym bodźcem dla rozwoju gospodarki.”

  temat koniecznosci zroznicowania gospodarki rosyjskiej byl juz wczesniej podejmowany przez Putina. Oswiadczyl on juz miedzy innymi, ze gospodarka rosyjska wyczerpala mozliwosci dynamicznego rozwoju w oparciu jedynie o wydobycie surowcow. Ma tez racje odnosnie pobudzenia gospodarczego dla Rosji. Mianowicie snakcje eliminuja lub oslabiaja pozycje obcych podmiotow gospodarczych na rynku rosyjskim stwarzajac przestrzen dla integralnego rozwoju gospodarki rosyjskiej.

  „Przedstawił on kilka przełomowych propozycji. Jeśli chodzi o mały biznes są to dwuletnie podatkowe wakacje dla tych, którzy dopiero zaczynają oraz uwolnienie od kontroli w ciągu trzech lat. Jednak najważniejsze jest to, że Putin ogłosił gospodarczą amnestię dla powracającego kapitału. Czyli prezydent stworzył przesłankę do inwestycji w rosyjski przemysł. W ramach tego samego tematu – zamiar położyć kres offshoryzacji gospodarki, wywozowi kapitału do „podatkowego raju””

  Sa to wazne posuniecia, zwlaszcza to pierwsze, poniewaz stwarza ono warunki do uwlaszcenia sie Rosjan we wlasnym kraju i w ten sposob odbudowuje Rosjan jako spoleczenstwo i jako narod we wlasnym panstwie. Jest to konkretne i potencjalnie bardzo skuteczne posuniecie „antysnakcyjne”. Jednak jedna jaskolka wiosny nie czyni.

Sorry, the comment form is closed at this time.