Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Crestone o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Kobieta jak modliszka – charak…
  Crestone o Andreotti, czyli stare Wł…
  rzeczpospolitapolska o Kobieta jak modliszka – charak…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  rzeczpospolitapolska o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Lily o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Co może zrobić Rosja, żeby ograniczyć skutki gospodarczej i politycznej wojny z Zachodem?

Posted by Marucha w dniu 2014-12-07 (Niedziela)

Iść na wojnę, ale nie na zasadach jakie narzuca Zachód? Przez ponad tysiąc lat swojej państwowości Rosjanie zawsze umieli odpowiedzieć temu, który przychodził do nich z mieczem. Dzisiaj miecz ma wymiar politycznego ostracyzmu oraz gospodarczej grabieży – wykluczającej Rosję z udziału w globalizacji. 

Wszelkie pytania – jak na to odpowiedzieć są bardzo proste w rozeznaniu – najnormalniej na świecie, przyjąć wojnę ale na własnych warunkach i na własnych zasadach. To znaczy w taki sposób w jaki nikt na Zachodzie się tego nawet w czarnych snach nie spodziewa i nie bierze pod uwagę nawet w stanie upojenia narkotykowo-alkoholowego (częste wśród zachodnich elit).

Oczywiście skala szalbierstwa, kłamstw i złodziejstwa wymierzonego w Rosję nie jest jeszcze tak duża, żeby odpowiedzieć wprost – stabilizując terytorium Ukrainy, Mołdawii oraz ewentualnie kilku krajów NATO. To byłyby przedwczesne decyzje i pochopne działania, o które właśnie przecież chodzi Zachodowi, którego opinia publiczna nie rozumie jak wysublimowanej grze poddana jest Rosja i w dominującej większości jej zdecydowane działania na rzecz pokoju i bezpieczeństwa w regionie byłyby przyjęte jako agresja.

Można jednak robić dokładnie to samo – innymi metodami, stale powtarzając prawdę, wspomagając ludzi ze środowisk patriotycznych, dla których Rosja zawsze była, jest i będzie ośrodkiem odniesienia, jak również stosować zaawansowaną politykę kija i marchewki – jak w przypadku Węgier, gdzie wystarczyła odpowiednio duża marchewka. Naprawdę nie trzeba wiele, wystarczy dużo wytrwałości i solidnej pracy – uprzejmych ludzi, którzy mogą głosić prawdę, korzystając z najlepszych wzorców.

Poza tym być może to nie będzie zdradzenie wielkiej tajemnicy, ale przecież przypomnijmy sobie, że ten konflikt odbywa się głównie w percepcji zwykłych ludzi – rozgrywanych poprzez media. Obecnie jesteśmy na etapie, kiedy to Rosji nie udało się zatopić wizerunkowo pomimo olbrzymich kłamstw jak oskarżenia o czynny udział w dramacie malezyjskiego samolotu, aktywność wojsk i służb specjalnych Federacji na Ukrainie, dostarczanie broni separatystom itd.

Do tych wysiłków dodano teraz nową falę spekulacji na rublu oraz nowe sterowanie rynkiem ropy naftowej. W konsekwencji dochodzi do trudnej sytuacji, albowiem Rosjanie są konfrontowani z brutalną rzeczywistością, do tego stopnia że pojawiają się głosy – dlaczego ich kraj wspiera bezinteresownie Ukrainę, która pod tym kierownictwem jest zupełnie „niekomunikatywna”. Jeżeli Rosja zrezygnowałaby z obecnych form wsparcia dla Ukrainy – mielibyśmy tam do czynienia z klęską cywilizacyjną, władcy kijowskich marionetek mieliby problem, bo musieliby sięgnąć do portfeli, a się do tego nie kwapią co już wyraźnie widać, bo przecież mają doskonałe rozeznanie co do oligarchicznego charakteru wewnętrznych przetasowań na Ukrainie.

Wystarczy więc nasilić działania informacyjne, udzielać wsparcia patriotom w krajach, które mają rosyjskojęzyczną mniejszość oraz zweryfikować pomoc dla Ukrainy. Jeżeli do tego doda się jeszcze kilka takich strategicznych kwestii, jak dostarczenie dla Iranu zestawów rakietowych S-300/400, to bardzo szybko okazałoby się, że jesteśmy w innej rzeczywistości – w której Zachód nie steruje biegiem wypadków, ale jest co najwyżej równorzędnym graczem.

Do tego oczywiście dochodzą działania wewnętrzne, ale o tym nie ma co pisać, gdyż dokładnie naświetlił to w ostatnich wypowiedziach publicznych pan Władimir Putin, Prezydent Federacji Rosyjskiej – Rosja będzie otwarta na świat, nastąpi dalsza liberalizacja gospodarki, a sankcje zostaną wykorzystane do rozwoju tych sektorów gospodarki, które wcześniej miały problem z opanowaniem własnych rynków przez łatwy i tani import.

W tym wszystkim niestety jest potrzebna czujność i gotowość do prawdziwych poświęceń, ponieważ prawdziwa wojna dzisiaj jest bardzo realna. Przecież wystarczy tylko dokręcić śrubę ludności rosyjskojęzycznej w jednym z krajów bałtyckich, ewentualnie otworzyć kwestię budowy przez Ukrainę broni jądrowej – i będziemy w zupełnie nowej sytuacji. To są dwa rzeczywiste zagrożenia, które mogą spowodować, że Rosja może nie mieć wyjścia i będzie zmuszona do obrony a może i nawet w skrajnych przypadkach do przeprowadzenia operacji stabilizacyjnych. Niestety takie sprawy jak brudna bomba to są realne zagrożenia jakie mogą ujawnić się na kolejnym etapie wojny prowadzonej z rozmysłem przeciw Rosji, po etapie eskalacji politycznej i gospodarczej może nadejść ta militarna.

Z powyższych względów – musimy się liczyć na Zachodzie z okolicznościami antycypowania przez Rosję, spodziewanych stanów zagrożenia i konfrontacji. Przecież wiadomo, że najlepszą obroną przed atakiem jest atak!

Jeżeli już tak bardzo zaszkodziliśmy Rosji politycznie i gospodarczo – musimy się liczyć z poważną odpowiedzią Rosji, jeżeli jej najściślejsze interesy zostaną podeptane. Niestety takie są prawa wojny, nie ma znaczenia czy prowadzi się ją przy pomocy manipulowania wykresami oznaczającymi ceny na globalnych rynkach, czy posyłając czołgi!

Jeżeli się komuś wydawało, że w ten sposób zawojuje Rosję, to powinien najpierw prześledzić smutny los Napoleona i Hitlera.

Krakauer
http://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 18 do “Co może zrobić Rosja, żeby ograniczyć skutki gospodarczej i politycznej wojny z Zachodem?”

 1. lopek said

  Analiza jaka jest każdy widzi po jej przeczytaniu – jednak brakło mi tutaj analizy dotyczącej V kolumny w samej Rosji.

 2. Pokręć said

  „Można jednak robić dokładnie to samo – innymi metodami, stale powtarzając prawdę, wspomagając ludzi ze środowisk patriotycznych, dla których Rosja zawsze była, jest i będzie ośrodkiem odniesienia, jak również stosować zaawansowaną politykę kija i marchewki – jak w przypadku Węgier, gdzie wystarczyła odpowiednio duża marchewka. Naprawdę nie trzeba wiele, wystarczy dużo wytrwałości i solidnej pracy – uprzejmych ludzi, którzy mogą głosić prawdę, korzystając z najlepszych wzorców.”

  Wypisz – wymaluj metoda działania gajówki :-). Oczywiście – zbieżność jest arcyprzypadkowa.
  Ale artykuł jasno przyznaje, że Rosja uprawia propagandę wykorzystując mnóstwo ludzi na świecie – bardziej i mniej świadomych tego faktu. Jednym musi płacić a inni to „полезные идиоты”, które swoją ciężką pracę wykonują za darmo i z zapałem gorliwego neofity. Oczywiście – to samo tyczy się dowolnego innego mocarstwa (jak USA), organizacji globalistycznej, czy innych takich gremiów.

  Dlatego ja się trzymam z daleka i od Rosji i od Ukrainy. Nie wtykam nosa tam, gdzie można go stracić. To są sprawy tego świata, niech się z nimi świat pieści, ja tu tylko jestem przechodniem…

 3. revers said

  Brakuje tez ostaniej istotnej informacji wykluczenia przez miedzynardowa lichwe i meline w N, Y z SWIFT, jeszcze przed wprowadzeniem rosyjskiej SWIFT co I CEO drugiego najwiekszego banku rosyjskiego VBV switowal, natychmiastowym usunieciem dyplomatow z Moskwy i stanem wojny.

 4. Siekiera_Motyka said

  Potrzebujemy dobrze zrozumieć, baki ropy i gazu się kończą na Zachodzie (tych łatwych do eksploatacji) gdzie SB-ki mają swoje łapy. Dlatego atak na Rosję. Jej złoża duże i łatwe do wydobycia. Nie chcą by Rosja się bogaciła na tym bo wtedy stanie się groźniejsza i nie do opanowania przez nich.

  „Dzisiaj miecz ma wymiar politycznego ostracyzmu oraz gospodarczej grabieży – wykluczającej Rosję z udziału w globalizacji. ”
  Ma broń nuklearną co powoduje próbę ją zwalić finansowo. Ale co będzie jak ONI będą w desperackiej sytuacji.

  „Ćwiczenia wojska w centrum Los Angeles” !!!!!
  http://losangeles.cbslocal.com/2014/12/05/camp-pendleton-marines-to-conduct-training-in-downtown-la/
  Po co ?

 5. Filo said

  Nie jestem politykiem ani prorokiem i nie umiem niczego przewidziec.
  Rosja jest madra i da sobie rade beze mnie.
  Moje pytanie byloby raczej jak ograniczyc agresje Zachodu nie tylko wobec Rosji ale i calego swiata? Bo ten ” Zachod” to wlasciwie wielkie korporacje, ktore niewiele maja wspolnego z jakimkolwek interesem narodowym.

  Wystarczy porownac: USA, ktore od oficjalnego zakonczenia II-ej wojny swiatowej nie zlozyly broni i dalej walcza na wszystkich frontach swiata, maja wielkie tarapaty ekonomicznie, miliony bezdomnych, upadajaca strukture i rozklad panstwa.
  I rzadza nimi takie tetryki jak McCain ktore sie slinia i robia pod siebie ale nawoluja do kolejnej awantury, tym razem z Wegrami, a Obamie kazali zmienic ministra (obrony) wojny, bo nie chcial napasc na Rosje.

  Dla porownania Chiny, ktore nie bombarduja zadnego panstwa, nie prowadza zadnych wojen i:
  – nie maja kryzysu ekonomicznego (wzrost ek. maja ciagle 7% – USA zas 0.5)
  – nie maja bezdomnych
  – nie maja bezrobocia
  – nie maja glodujacych dzieci
  – nie maja zadluzenia
  Za to maja bardzo niski procent przestepczosci i duzo mniej ludzi w wiezieniach niz Amerykanie.

  I sa pierwsza ekonomia w swiecie. Z tego wynika, ze komunizm ma niejako przewage nad zgnilym kapitalizmem.
  Ekspansja chinska jest bardzo skuteczna choc nie uzywaja dronow, bomb kasetowych, napalmowych i nie uzywaja szantazu politycznego.

  Tymczasem widac coraz bardziej wyraznie, ze wiodaca demokracja swiata coraz mniej sobie radzi;

  Bardzo mnie zaciekawila informacja o tym, ze Amerykanie musza zamykac odwierty gazu lupkowego.
  Metoda szczelinowa (fracking) jest bardzio brudna i kosztowna a ten gaz lukowy smierdzi jak skunks.
  Nie wiem co naobiecywali Ukraincom ale Royal Dutch Shell Oil sprzedaje swoje akcje poki jeszcze moze.
  Finlandia ktora zgodzila sie, zeby Rosjanie im wybudowali elektrownie atomowa wrecz sie uparla, ze nie chce nalezec do NATO, bo … ” to popsuje dobre stosunki z Rosja”.
  Tymczasem, chodza sluchy ze zarowno Francja jak i Niemcy maja dosc i prawie nalezenia do NATO.
  W glowe zachodza rozni znawcy tematu, jak to jest mozliwe, zeby Niemcy nakladaly sankcje na Rosje skoro biora od Rosji chyba 70% gazu a tysiace niemieckich firm pracuje w Rosji i z Rosja.
  Czy Niemiaszki znow upadly na glowe?
  Wystraszony Hollande polecial niespodziewanie do Putina, ktory go przyjal na lotnisku, zeby sie poradzic co robic z tymi Minstralami, ktorych USA nie pozwala do Rosji dostarczyc.
  Zeby bylo ciekawiej to Europa zelzyla troche sankcji bo ilez mozna sobie narobic we wlasne portki.
  Ukry zgodzily sie na kolejne wstrzymanie ognia 9 grudnia ale nie wiem na jakich warunkach.
  Wiec nie jestem prorokiem ale nie da sie nie zaobserwowac dosc znacznych zmian. To jeszcze tylko do pana Schetyny i jego towarzyszy broni nie dotarly wiadomosci o zmianach.
  Widac zajaczek znow nie byl na zebraniu… bo go nie zaprosili.

  France, Germany – NATO:
  http://www.veteranstoday.com/2014/09/25/neo-will-france-and-germany-challenge-nato/

  Unia lagodzi sankcje: ( o czym juz bylo w gajowce)
  http://www.veteranstoday.com/2014/12/06/eu-sanctions-relief-for-russias-top-banks-oil-companies-russia-today/

  Gaz lupkowy i Royal Dutch Shell
  http://polish.ruvr.ru/2013_10_02/Lupkowa-banka-w-USA-peka/

  Finlandia nie chce przylaczyc sie do NATO
  http://rt.com/news/208511-finland-nato-russia-niinisto/

  Finowie z Rosja buduja elktrownie atomowa:
  http://rt.com/business/211867-finnish-russian-nuclear-plant/

  I to by bylo na tyle gdzy chodzi o izolacje Rosji.

 6. Pokręć said

  @4 Fakt, że Rosja do tej pory nie jest najpotężniejszym krajem na świecie wiele o Rosjanach mówi. Rosja to kraj, którego zasoby naturalne leja na łeb wszystkie inne na świecie. Mają WSZYSTKO w ilościach kilkukrotnie większych niż mogliby potrzebować. Na talerzu, podane pod nos. I co z tego?
  Sorki, ale jakoś nie bardzo potrafię to pojąć, co Rosjanom tak strasznie przeszkadzało, żeby dziś być najbogatszym krajem świata? Jedyne, co mi do głowy przychodzi – to… sami Rosjanie.

  Pan się z choinki urwał? – admin

 7. @5
  Oni wykorzystali bogactwo do zbrojeń i zabezpieczenia finansowego na wypadek wojny ekonomicznej. Kto im w międzyczasie przeszkadzał ? Głównie imperium amerykańskie, który od prawie stu lat rzuca im kłody pod nogi. Nie zauważył Pan tego ?

 8. aa said

  wg mnie Rosjanie niepowinni obawiac sie zydomediow i zdecydowanie walnac w bande z Kijowa-co oznacza tez w ich protektorow- i odepchnac faszystow poza granice przyszlej Noworosji. Inaczej predzej czy pozniej obecna Noworosja sie zalamie a chordy hunow zainstaluja sie w Odessie. Taz wydaje sie ze predzej czy pozniej Miedwiedew z jego rzadem liberalow podlozy noge prezydentowi Putinowi i to bedzie koniec Rosji. Zainstaluja zlodzieji typu Chodorowski i rozkradna wszystko. Moim zdaniem Rosjanie nie zdaja sobie sprawy z jakim bydlem maja do czynienia i sa zbyt pewni siebie. Wrog jest bezwzgledny i podly i tak nalezy go traktowac. i nie obawiac sie co tam jakis szmatlawiec typu wyborcza wyknoci. Te bzdury co trabil ostatnio Bul na temat smierci polskiego obywatela: jak to sie stale ze rzekomo smiertelnie ranny w Donbasie w koncu wykonczyl sie w Charkowie-a wiec 300 km od Donbasu i na Ukrainie??? co im nie wyszlo-ale czy to wazne? Przyklad jak zydowskie orginalne-izraelskie media(jedna gazecina) relacjonuja: nieszczesnik co przedwczoraj zginal w Donbasie w drodze po emeryture zginal od wystrzelonego omylkowo pocisku!!! czyj pocisk i kto go wystrzelil przecietny izraelczyk nie moze wiedziec bo gdy nie ma dostepu do wolnych mediow to wogole nie ma pojecia co sie dzieje na swiecie gdyz nie ma zadnej informacji niecenzurowanej. tego wlasnie chca-ludzie maja byc ciemni gonic jak szczury za robota i zarciem a „oni” juz urzada im swiat. To ze polacy walcza jako najemnicy faszystow ukrainskich to jest szczyt chanby dla Polski i dowod ostateczne upodlenia narodu-ciekawe co mowia ich rodzina gdy oddaja tych najemnikow w czrnych worach???

 9. Hulsz said

  Ad.5 nie co im przeszkadzalo a kto ?ZYD!!!

 10. Hulsz said

  ad.6 Amerykanskie imperium to zydowski kastet dla nieposlusznych

 11. NICK said

  Nie! P. Pokręć (5).
  Przeszkadzała żydomasoneria! No, toż, nie sami sobie przeszkadzali, przecież. Pan sam by sobie przeszkadzał?
  Jest dno drugie. My, Słowianie. jesteśmy za bardzo miętkimi.
  Sam już nie wiem czy to dobrze czy źle.
  Raczej źle!
  Bo? Zdychamy!
  A, są, qrwa tacy, co, nawet, to lubią.
  Masochizm, przy ‚nich’, wysiada.

 12. wi42 said

  @2 Pokręć
  „..Ale artykuł jasno przyznaje, że Rosja uprawia propagandę wykorzystując mnóstwo ludzi na świecie – bardziej i mniej świadomych tego faktu…”

  Ale wielkie odkrycie Pana P I owego artykułu. Zamiast Rosja proszę wstawić dowolny kraj zachodni lub ogónie „zachód” i wtedy to stwierdzenie jest nieskończenie bardziej prawdziwe. Każdy to robi – Rosja dużo, dużo mniej niż inni, może nie ma możliwości, ale takie są fakty.

 13. wi42 said

  #5 Pokręć

  „Fakt, że Rosja do tej pory nie jest najpotężniejszym krajem na świecie wiele o Rosjanach mówi. Rosja to kraj, którego zasoby naturalne leja na łeb wszystkie inne na świecie. ”

  Fakt, że Pan P. stawia takie pytania, świadczy, że P. nie wie co się działo na świecie i w Rosjii w XX wieku i chyba nie uświadamia nawet w zarysach jak świat funkcjonuje obecnie.

 14. Siekiera_Motyka said

  Syjoniści szukają pretekstu by podpalić Świat.

  Atak na Syrię
  http://www.zerohedge.com/news/2014-12-07/massive-explosions-reported-following-israeli-aistrikes-near-syrian-capital

 15. Re: 14 Siekiera_Motyka…
  Mysle, ze zydom wpadly zapalki w ich wlasne g….no do podpalenia swiata z prostej przyczyny: zydzi juz wiedza, ze przy rozpoczeciu jakiejkolwiek swiatowej „zadymy” militarnej id na odstrzal w pierszej kolejnosci. Swiat juz wie ze beda oni tego sprawcami…
  No, ale z drugiej strony, to przyznam, ze czasu maja bardzo niewiele i beda zmuszeni „cos” wykombinowac, bo sytuacja jest napieta jak barana przyrodzenie…
  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 16. Hulsz said

  ad.8 Najemnik jest psem i zdycha jak pies nikt nikogo w workach nie oddaje niby na czyj koszt?Przewaznie taki idiota zna dobrze reguly gry i po oplaceniu ich nikt sie z nimi nie patyczkuje.

 17. jowram said

  Nie chciałem dawać linku bo wstyd …
  Ale proszę…

  http://tezeusz.pl/cms/tz/index.php?id=9626

 18. akej said

  Artykul pozornie wydaje sie byc nieskonczonym fantazjowaniem. W rzeczywistosci zawiera jednak w wiekszosci prawde.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: