Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Gość o Tożsamość Ukrainy
  Andre Chmi. o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  NC o Tożsamość Ukrainy
  ojojoj o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  ojojoj o Upały i irracjonalizm z b…
  ojojoj o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Marcin o Wolne tematy (48 – …
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  Mietek o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  revers o Syria uznaje republiki lu…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Rezolucja nowej zimnej wojny

Posted by Marucha w dniu 2014-12-07 (Niedziela)

Stany Zjednoczone odpowiedziały na orędzie prezydenta Rosji Władimira Putina do Zgromadzenia Federalnego komentarzami Departamentu Stanu i antyrosyjską rezolucją nr 758 Izby Reprezentantów Kongresu USA.

Dokument zawiera niemożliwą do przyjęcia charakterystykę Rosji jako agresora i rozpatruje szereg środków politycznego, gospodarczego i militarnego osłabienia Rosji. Geopolityczne mity i urazy USA – to podstawowy wydźwięk rezolucji nr 758 Izby Reprezentantów.

Rezolucja „zawiera 16 stron propagandy wojennej”, napisał na swoim profilu na Facebooku dyrektor Instytutu Pokoju i kongresmen Ron Paul. Rozpatruje on szczegółowo poszczególne fragmenty dokumentu, nazywając wysunięte pod adresem Rosji oskarżenia pozbawionymi podstaw i nie mającymi odzwierciedlenia w rzeczywistości.

W punkcie 3 oskarżono Rosję o przeprowadzenie inwazji na Ukrainę i potępiono naruszenie suwerenności tego państwa. „Z naszymi zaawansowanymi satelitami, które mogą odczytać tablice rejestracyjne z kosmosu, moglibyśmy wejść w posiadanie nagrań i zdjęć tej rosyjskiej inwazji” – ironizuje Ron Paul.

Odnośnie „naruszenia suwerenności”, to czy udział Stanów Zjednoczonych w obaleniu legalnie wybranego rządu Ukrainy nie był właśnie tym – pyta amerykański polityk. Ron Paul pisze: „Wszyscy słyszeliśmy przechwałki asystentki sekretarza stanu Victorii Nuland, że Stany Zjednoczone wydały 5 miliardów dolarów na zmianę władzy na Ukrainie”.

W punkcie 14 z przekonaniem twierdzi się, że malezyjski Boeing, który uległ katastrofie na Ukrainie, został zestrzelony przez pocisk wystrzelony przez „prorosyjskich powstańców”. Tymczasem oficjalny raport dotyczący wyników śledztwa w sprawie przyczyn tragedii zostanie przedstawiony dopiero w połowie przyszłego roku, a we wstępnym nie ma mowy o tym, że samolot zestrzelono przy użyciu pocisku i nie obwiniono o spowodowanie katastrofy żadnej ze stron.

W punkcie 22 twierdzi się, że Rosja wtargnęła do Gruzji w 2008 roku, ale śledztwo UE pokazało, że właśnie Gruzja jako pierwsza rozpoczęła nieuzasadnione działania wojenne przeciwko Rosji, podkreślił Ron Paul. Przypuszcza on, że kongresmeni nie przeczytali rezolucji przed głosowaniem.

Rezolucja, zdaniem Rona Paula, fragmentami staje się nieco komiczna. Na przykład, we fragmencie, gdzie Stany Zjednoczone oskarżają Rosję o „nielegalne pozyskiwanie informacji” o amerykańskim rządzie. I to po ujawnieniu przez Snowdena skali amerykańskiego programu szpiegowskiego na świecie.

Czeski polityk, wiceprzewodniczący partii Demokracja Narodowa Ladislav Zemánek uważa, że „rezolucja przeciwko Rosji, którą zatwierdził Kongres, w rzeczywistości jest smutnym świadectwem tego, do czego doszły Stany Zjednoczone, które kiedyś, chyba, były wzorem wolności i demokracji. Jest to kolejny dowód bezmiernego ideologicznego ciężaru amerykańskiej polityki, w wyniku czego absolutnie nie odpowiada ona rzeczywistości i jest jedynie przejawem pychy, wyniosłości, nienasycenia i agresywności kręgów rządzących USA i związanych z nimi grup”.

W rezolucji żąda się od Rosji zaprzestania ingerencji w wewnętrzne sprawy Ukrainy. Polityk zwraca uwagę, że na razie to USA i UE mieszają się w nie. Amerykanie żądają rozbrojenia tak zwanych separatystów, i jest to warunek pokoju na Ukrainie. Ladislav Zemánek uważa, że może osiągnięto by pokój, ale na pewno poprzedziło by go ludobójstwo ludności, która nie zgadza się z władzami w Kijowie.

Jest oczywiste, że Amerykanie próbują izolować Rosję, osłabić ją i wywołać niestabilną sytuację wewnątrz kraju, która mogłaby doprowadzić do zmiany władzy. Zniszczenie Rosji jest już od dawna celem Zachodu, kontynuuje polityk. Natomiast, jeden z ostatnich punktów jest po prostu śmieszny: między Stanami Zjednoczonymi i Rosją powinny być wzajemnie korzystne stosunki, oparte na poszanowaniu niezależności i suwerenności wszystkich państw. Wydarzenia z ostatnich 25 lat świadczą o tym, że amerykańskie władze konsekwentnie ignorują te wartości i po rozpadzie ZSRR postanowiły zawładnąć całym światem i wpoić mu swoje pseudowartości. Dziękujemy, ale nie. Pójdziemy swoją drogę, konkluduje Zemánek.

Srđa Trifković, serbski politolog, redaktor oddziału zagranicznego amerykańskiego czasopisma Chronicles nie uważa, że rezolucja jest wypowiedzeniem lub formalizacją nowej „zimnej wojny”. Ta wojna trwała od zawsze – od pierwszego rozszerzenia NATO po kolejne… Zadaniem tej politycznej gry jest okrążenie Rosji przez wrogo ustosunkowane wobec niej państwa, powstałe na gruzach Związku Radzieckiego, a następnie zmiana systemu władzy w samej Moskwie.

http://polish.ruvr.ru

Komentarze 3 do “Rezolucja nowej zimnej wojny”

 1. maasteer said

  Usmani z uporem maniaka realizują kolejne etapy wprowadzenia rządu światowego, tylko ten zdrajca Putin przeszkadza.

 2. Halszka said

  Rezolucja nr 758 to nie jest odpowiedź na orędzie Putina. Tekst pojawił się już dwa tygodnie temu, błyskawicznie przeszedł przez komisje i został przegłosowany w Izbie Reprezentantów, tylko 10 głosów przeciw. Zostaje jeszcze Senat, ale tam też raczej lepiej nie będzie.

 3. maasteer said

  Senatorowie oczywiście zagłosują ZA. Przecież żaden z nich nie chce aby stała mu się jakaś krzywda, prawda?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: