Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kulisy mordu generała Pattona przez niszczycieli stojących za NWO

Posted by Marucha w dniu 2014-12-08 (Poniedziałek)

Komentarz: tekst autorstwa świętej pamięci Eustace’go Mullins’a, jednego z największych amerykańskich żydoznawców w historii.

W grudniu 1985 roku, minie czterdzieści lat od śmierci jednego z największych amerykańskich bohaterów, generała George’a S. Pattona, który został zamordowany przez swych komunistycznych przeciwników. Generał Patton został zabity kilka dni przed planowanym triumfalnym powrotem do Stanów Zjednoczonych. Właśnie został pozbawiony dowództwa nad Trzecią Armią, która była odpowiedzialna za amerykański sektor administracyjny w Niemczech. Był nie tylko przeciwny podziałowi Niemiec, ale był również zwolennikiem podjęcia zdecydowanych działań wojskowych przeciwko komunistom.

Jako najbardziej popularny amerykański bohater II Wojny Światowej, Patton byłby nie do pobicia w wyścigu prezydenckim. To był zasadniczy powód wydania rozkazu jego zamordowania przez ukrytych wrogów, zanim zdążył opuścić Niemcy.

Dokumenty Pattona (The Patton Papers), 1940/45, opublikowane ostatnio przez Houghton Mifflin Company w Bostonie, dają wiele wyraźnych powodów, dlaczego doszło do jego zabójstwa. Kilka miesięcy przed jego śmiercią, kierowca służący mu przez całe pięć lat, sierżant John L. Mims, został nagle zastąpiony innym. Patton został zaproszony przez generała Gay’a, aby mu towarzyszył w kilkugodzinnej wycieczce w przeddzień swego odlotu do Ameryki. O 11:45 przy dobrej pogodzie, na prostym odcinku szosy, kierowca ciężarówki wojskowej GMC skręcił bezpośrednio w stronę Cadillaca 75 Special z 1938 r., i uderzył w samochód generała, w wyniku czego tylko Patton został poszkodowany. Odniósł jakieś wewnętrzne obrażenia, ale nie wydawał się być poważnie ranny. W dniu 21 grudnia 1945 roku ogłoszono jednak, że zmarł na „zator”. Taki „zator” (bańkę powietrza we krwi) można wprowadzić do krwiobiegu za pomocą strzykawki, i zrobi to każdy po krótkim przeszkoleniu medycznym.

Patton był energicznym 60-latkiem z ogromną rezerwą energii, którzy rzadko kiedy potrzebował więcej niż kilku godzin snu. US Army w ogóle nie rozpoczęła śledztwa w sprawie „wypadku”, który umieścił go w szpitalu, ale również nie zadano sobie trudu odpowiedzi na pytania o tzw. „zator”. Próbowano go zabić już wcześniej mimo tego, że był jedną z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych postaci w historii Ameryki. W swoim dzienniku zanotował, że 20 kwietnia 1945 roku, gdy oblatywał linie frontu swym osobistym samolotem, który był wyraźnie oznakowany, Spitfire z oznaczeniami RAF-u trzykrotnie podchodził na jego pułap, próbując go zestrzelić, a następnie pilot stracił panowanie nad Spitfire’m i rozbił się. Potem rozpowszechniono opowiastkę, jakoby to jakiś polski lotnik pilotował tego Spitfire’a. Patton nie został wtedy ranny.

Wyczyny wojenne Pattona były szeroko znane niemieckiej generalicji, i był jedynym amerykańskim generałem, którego obawiali się Niemcy. Niemcy przerzucali całe dywizje, gdy tylko szerzyły się pogłoski, że Patton jest na określonym odcinku frontu. Pogardę, wyrażaną przez Niemców wobec innych generałów amerykańskich, miał również Patton za niekompetencję i tchórzostwo, co wyraźnie odzwierciedlił na wielu stronach swojego pamiętnika. Przez okres dowodzenia różnymi jednostkami w czasie II Wojny Światowej, Patton doświadczył wielokrotnie prób swych kolegów generałów z US Army, jak też brytyjskich dowódców, pozbycia się go. W 1943 roku, gdy odwrócił losy wojny w Afryce po błyskotliwych zwycięstwach pod Gafsa i Gela, Patton został odsunięty od dowodzenia po tym, jak Drew Pearson opublikował historię, że Patton spoliczkował symulanta w szpitalu polowym i nazwał go „tchórzliwym żydem”. Eisenhower wykorzystał ten incydent jako pretekst do odmowy oddania mu dowództwa nad amerykańskimi wojskami w Anglii, dając tę funkcję Omarowi Bradley’owi, którego Patton otwarcie nazywał tchórzliwym głupkiem. Nigdy nie dowiemy się, ile istnień ludzkich kosztowało tchórzostwo i nieudolność Bradley’a, ale można przypuszczać, że wiele tysięcy.

Patton napisał w dzienniku 18 stycznia 1944: „Bradley to człowiek bardzo przeciętny. Pod Benning w czasie dowodzenia nie udało mu się utrzymać dyscypliny taktycznej. Pod Gafsa, gdy wydawało się, że Niemcy mogą zniszczyć naszą prawą flankę, Bradley sugerował, aby niezwłocznie wycofać dowództwo korpusu do Feriana. Odmówiłem”.

Patton przedstawił też wiele innych przykładów tchórzostwa Bradleya. Co do osoby Eisenhowera, zawsze odnosił się doń z pogardą. Patton zwracał się do Ike’a per „Boskie Przeznaczenie”, ale częściej i publicznie jako „wiejskiego głupka”. W dniu 01 marca 1944 Patton odnotował w swoim Dzienniku „Jedliśmy z Ike’m obiad i spędziliśmy czas na przyjemnej pogawędce. On zdecydowanie za dużo chla”.

Patton był bardzo zniesmaczony zauroczeniem się Eisenhowera co do osoby swego „szofera”, Kay Summersby, i przekonywał Ike’a, aby nie rozwodził się z żoną, aby poślubić Kay. Kay Summersby była oficerem brytyjskiego wywiadu, która dostała rozkaz uprawiania prostytucji z Ike’m po to, żeby do Normandii na front wysłał żołnierzy amerykańskich zamiast Brytyjczyków. Anglia doświadczyła tak strasznego upustu krwi z rąk wojsk niemieckich w czasie I Wojny Światowej, że Churchill i inni brytyjscy przywódcy byli zdeterminowani, aby w miarę możliwości na froncie zachodnim poświęcić Amerykanów. Kay Summersby potajemnie gardziła Eisenhowerem i była lojalnym poddanym korony brytyjskiej, dlatego z powodzeniem przeprowadziła swoją szpiegowską aferę. Szacuje się, że kosztowała ona Stany Zjednoczone 100 tysięcy ofiar, które w innym przypadku zostałyby poniesione przez Brytyjczyków.

Kay Summersby

Patton odnotował w swoim dzienniku 05 lipca 1943 r., przed swą zakończoną sukcesem kampanią afrykańską: „Ten biedny głupek, Ike, nigdy nie życzył nam powodzenia, nigdy nie okazał nam żadnego wsparcia”.

12 lipca 1944 roku Patton napisał w swoim dzienniku: „Ani Ike, ani Bradley nie mają jaj. Ike ma związane ręce i nogi przez Brytyjczyków i nie ma pojęcia. Biedny przygłup”.

W wyniku śmiałych postępów wojsk pod dowództwem Pattona we Francji, feldmarszałek Montgomery przekonał Eisenhowera do wydania jednego z najbardziej niezwykłych rozkazów wojskowych w historii. Wszystkie armie sprzymierzonych muszą iść dokładnie łeb w łeb na swych odcinkach frontu, aby nikt (czyli Patton) nie uzyskał „nadmiernych postępów”. Przez całą wojnę, Patton osiągał swe niesamowite zwycięstwa będąc na polu walki razem z żołnierzami, podczas gdy inni generałowie pozostawali daleko w tyle w swoich ziemiankowych „kwaterach głównych” albo luksusowych willach z dala od huku strzałów.

Podczas konferencji prasowej w dniu 8 maja 1945 roku, Patton został zapytany: „Czy może Pan wyjaśnić, dlaczego my (Amerykanie) nie ruszyliśmy do Pragi”. „Mogę to dokładnie wyjaśnić”, odpowiedział Patton, „wydano nam rozkaz, abyśmy tam nie szli”. Patton napisał do żony 21 lipca 1945 roku: „Mogłem go zdobyć (mówił o Berlinie), gdybym otrzymał zezwolenie”.

Rozkaz Eisenhowera, aby Patton nie zdobywał Pragi i Berlina, ale by zawrócił swe wojska, podczas gdy Rosjanie zajęli te punkty krytyczne, pozostaje jednym z największych spektakli zdrady.

Patton najwyraźniej zaczął pisać swój własny wyrok śmierci, kiedy wyrażał poglądy, jakie odnotował w swoim Dzienniku w dniu 18 maja 1945 roku w sprawie celowości kontynuowania walki z Rosjanami: „W mojej opinii armia amerykańska, w tym stanie co obecnie, może łatwo pokonać Rosjan, ponieważ Rosjanie mają dobrą piechotę, ale mają duże braki w artylerii, broni powietrznej, czołgach, a także brakuje im wiedzy, jak należy stosować połączone rodzaje broni; my tymczasem mamy doświadczenie w używaniu tych trzech czynników. Gdyby okazało się konieczne podjęcie walki z Rosjanami, to najlepiej zrobić to szybko”.

Niebezpieczeństwo, które Patton przedstawiał dla swych wrogów nie polegało jedynie na tym, że był wielkim patriotą amerykańskim. Był także bardzo odporny na wszelkiego rodzaju niepożądane wpływy i naciski. Ożenił się z Beatrice Ayer, jedną z najbogatszych kobiet w Ameryce. To sprawiło, że finansowo był niezależny i nieprzekupny, poza tym był szczęśliwie żonaty, co uniemożliwiało podstawienie mu zagranicznych agentów-prostytutek w stylu Kay Summersby. Był zajadłym przeciwnikiem żydów i komunistów, nie tylko dlatego, że byli wrogami Ameryki, ale uważał ich za istoty ludzkie niższego rzędu, pozbawione wyższych uczuć. Często mówił, że żyd to Azjata, pozbawiony możliwości odczuć zwyczajnych dla jednostki ludzkiej. Krótko przed śmiercią, napisał w swoim dzienniku 01 października 1945, „Żydowski typ koczowniczy to w większości przypadków gatunek podludzki bez jakiegokolwiek kulturowego lub społecznego okrzesania charakterystycznego dla człowieka naszych czasów”.

Pattona pozbawiono dowodzenia wojskiem w Niemczech, bowiem aktywnie sprzeciwiał się chmarze szarańczy złożonej z takich osobników, jak niedawno zrekrutowany sowiecki agent, Henry Kissinger, który zwalczał Pattona, aby przejąć kontrolę nad zarządem wojskowym w zajętych Niemczech.

W swoim Dzienniku, 29 sierpnia 1945 roku, Patton napisał: „Dzisiaj otrzymaliśmy pismo, w którym napisano, że mamy dać żydom specjalne warunki zakwaterowania. Jeśli mamy je znaleźć dla żydów, to dlaczego nie dla katolików, mormonów, itp.”.

31 sierpnia 1945 roku, Patton napisał do swojej żony. „Pisanina w gazetach o brataniu się jest kompletną lipą. Ten rodzaj gazecianego bełkotu to robota żydów, którzy chcą ukryć swoją żądzę zemsty. Okazuje się, że Niemcy to jedyni przyzwoici ludzie, jacy jeszcze zostali w Europie”.

31 sierpnia 1946 roku Patton napisał w swym Dzienniku: „Wysłałem też list do sekretarza wojny, pana Stimsona, z żądaniem wyjaśnienia wpływów pro-żydowskich na zarząd strefą wojskową w Niemczech”.

W wyniku sprzeciwu Pattona wobec chmary szarańczy pokroju Kissingera, która uważała, że to ona wygrała wojnę i powinna rządzić Europą, ponownie ruszyła wściekła nagonka prasowa przeciwko niemu. Broniący Pattona dziennikarz, nazwiskiem Mason napisał: „Spisek trójcy Daniell-Bevin-Morgan, aby zniszczyć Pattona odniósł sukces, bo najpotężniejsze wpływy w Niemczech w 1945 roku miał Bernstein, za którym stali Harry Dexter White, Henry Morgenthau, Laughlin Curry, David K. Nile i Alger Hiss „.

29 września 1945 roku Patton napisał do swojej żony: „Nagonka na mnie jest tylko środkiem do celu, jakim jest próba żydokomuchów dalszego rozczłonkowania Niemiec”.

Spisek żydowski przeciwko generałowi Pattonowi doprowadził do odebrania mu dowództwa, ale spowodował też, że generał miał wrócić do USA, gdzie podjąłby działania dla dobra kraju. Aby temu zapobiec, dokonano na nim mordu przy pomocy wypadku samochodowego, jednego z najdziwniejszych i najbardziej ignorowanych wydarzeń w historii wojskowości Ameryki. Ci, którzy walczą o prawdziwą Amerykę zawsze są w niebezpieczeństwie, zawsze są na liście spisków i zdrady tych podludzi, których Patton przejrzał i nazywał po imieniu, i których zwalczał do końca swego życia. Jego historia należy do tych, które wskazują nam drogę i inspirują nas wszystkich, i właśnie dlatego, po czterdziestu latach, musimy wskazać Amerykanom tchórzy, którzy go zamordowali.

Źródło: http://incogman.net/2014/10/nwo-zio-commies-murdered-general-patton
http://wolna-polska.pl

Komentarzy 15 do “Kulisy mordu generała Pattona przez niszczycieli stojących za NWO”

 1. AlexSailor said

  31 sierpnia 1945 roku, Patton napisał do swojej żony. „Pisanina w gazetach o brataniu się jest kompletną lipą. Ten rodzaj gazecianego bełkotu to robota żydów, którzy chcą ukryć swoją żądzę zemsty. Okazuje się, że Niemcy to jedyni przyzwoici ludzie, jacy jeszcze zostali w Europie”.

  29 września 1945 roku Patton napisał do swojej żony: „Nagonka na mnie jest tylko środkiem do celu, jakim jest próba żydokomuchów dalszego rozczłonkowania Niemiec”.

  To już wystarczy, by ocenić go z polskiego punktu widzenia.
  Niczego więcej nie trzeba.

  Gdyby było jedna mało, to na na dodatek:
  „W mojej opinii armia amerykańska, w tym stanie co obecnie, może łatwo pokonać Rosjan, ponieważ Rosjanie mają dobrą piechotę, ale mają duże braki w artylerii, broni powietrznej, czołgach, a także brakuje im wiedzy, jak należy stosować połączone rodzaje broni; my tymczasem mamy doświadczenie w używaniu tych trzech czynników. Gdyby okazało się konieczne podjęcie walki z Rosjanami, to najlepiej zrobić to szybko”.

  Geniusz strategii.

 2. revers said

  no nie zupelnie, z tym pojsciem na Berlin bylo tak ze poludniowa flanka byla odkryta, a konkretnie cala armia amerykanska zostala okrazona na poludniu Niemiec – patton musial zwolnic tepo natarcia w kierunku wschodnim i ruszyc na poludnie.

  Nie tylko z Eishowerem mial tarcia ale tez z Mongommerym i w kluczowym momencie kampanii Nordmandzkiej dla ciala pod Falaise, nie zamykajac kotla od strony poludniowej, co zrobili kanadjczycy z gen.Maczkiem od strony polnocnej frontow – co umozliwilo kilku dywizjom SS w tym Adolf Hitler, Duetchland Grossa wyjsc z kotla bez duzych strat a nawet zrobic masakre 80 zolnierzy amerykanskich w pozniejszej kampanii na terenie Belgii.

  Geniusze nie wygrywja wojny ale tylko pojedyncze bitwy, pojedyncze kampanie wojenne.

  Z ta roznica w lufach artyleryjskich, broni pancernej to tez przesada, autor zapomnial dodac ze ta sama armia radziecka po przegrupowaniu na daleki wschod rozgromila japonska armie kwatunska w mandzurii liczaca polmiliona zolnierzy z ktora jankesi tez mieli problemy ale pomogla im bomka atomowa, czyli jakosciowy skok.

 3. Inkwizytor said

  Nie był nikim wybitnym, zwykły trep

 4. lopek said

  Patton (zresztą nie on jeden) nie docenił unych – i przez to musiał zginąć.

 5. Krzysztof P said

  Ba! Po 70 latach możemy sie wymadrzać..
  Gen Patton dobrze rozszyfrował ONYCH ale nie przypuszczał p.podobnie, że ci stanowia zaczątek nowej rasy PANÓW? Być może owa NIEZALEŻNOŚC uśpiła w nim czujność i sobie lekceważył czychające zagrożenia?
  Z tekstu wynika, że był jednak bystrzakiem nie tylko wojennym ( fragmenty o pjącym za dużo Prezydencie ) ale także doskonałym strategiem, umiejący zwyciężać, mimo wszystko..
  Ale jak to sie mówi i Herkules d*pa kiedy ludzi kupa./ przeciwko / !

 6. Walldek said

  Eisenhowera oskarża się o wydanie rozkazu, w wyniku którego zagłodzono ok. 1,5 mln jeńców niemieckich po kapitulacji w 200 obozach położonych w obrębie Renu,
  co korespondowało z tzw. Planem Morgenthau’a. Sprawa wyszła na jaw dopiero pod koniec lat 80′ .Podobno Patton sprzeciwiał się tym planom Eisenhowera, dlatego musiał odejść.
  O rywalizacji Eisenhowera z Pattonem można poczytać w dziadowskiej biografii „Eisenhower. Żołnierz i prezydent” Stephena E. Ambrose’a.; polskie tłum. PIW seria biografie

 7. Bernard Korzeniewicz said

  1/ co do „Ika” i jego stylu „dowodzenia” oraz zamiatania klęsk pod dywan – warto poczytać Wiki (polską!!!) o operacji „Reservist”.
  2/ likwidacja niewygodnych generałów jest czymś normalnym – Wallenstein także „knuł przeciw cesarzowi” w XVII wieku…
  3/ na terenie Austrii Niemcy porzucili dziesiątki (!) pociągów z mieniem zrabowanym w Europie. Trasy kolejowe stamtąd prowadziły do rosyjskiej strefy albo do Bawarii (po wojnie administrowanej przez Pattona). Patton był najbogatszym oficerem USArmy, Ike czy Bradlej, to byli golo***ce. Ktoś mógł stanąć na drodze grabieży.
  4/ Rosjanie twardo twierdzą, żę TO NIE ICH ROBOTA. Mieli w szpitalu 3 agentów ŚMIERSZU, ale obawiali się popularności Pattona i tylko obserwowali przebieg.
  5/ Nie podam źródła, ale czytałem kiedyś wywiad z amerykańskim agentem Departamentu Stanu (!), który – umierając na raka – przyznał się do osobistego zabicia Pattona/

 8. akej said

  Poza rozszyfrowaniem zydow i napisaniu prawdy o Eisenowerze nie widze w Pattonie nic nadzwyczajnego. Wydaje mi sie, ze byl gosciem zadufanym w sobie, ktory dla zdobycia sobie chwaly zwyciestwa, potrafil bezwzglednie wystawic na zgube mase swoich zolnierzy. Jego powiedzenie „Okazuje sie, ze Niemcy to jedyni przyzwoici ludzie, jacy jeszcze pozostali w Europie” dyskwalifikuje go do reszty!
  PS – Moze bylby z niego jedyny prezydent USA, ktory zrobilby tam porzadek z zydami – i to wszystko.

 9. slowianin said

  Wszyscy wzywają do zrobienia porządku z żydami i na tym się kończy.Krowa która ryczy mało daje mleka.Był tylko jeden pan z wąsikiem ,kapral taki ,który miał …pszysłowiowe jaja

 10. Jacek said

  „Rozkaz Eisenhowera, aby Patton nie zdobywał Pragi i Berlina, ale by zawrócił swe wojska, podczas gdy Rosjanie zajęli te punkty krytyczne, pozostaje jednym z największych spektakli zdrady.”

  nie zadnej zdrady ale wykonywania polecen od starszych braci.

 11. Jacek said

  PS

  „31 sierpnia 1946 roku Patton napisał w swym Dzienniku: „Wysłałem też list do sekretarza wojny, pana Stimsona, z żądaniem wyjaśnienia wpływów pro-żydowskich na zarząd strefą wojskową w Niemczech”.

  no a podobno byl bystry.

 12. Boydar said

  Nie miał jaj, Słowianinie (9), tylko dyrektywę od Sanhedrynu. Opamiętaj się, póki czas. Poza tym, jak można przypisywać tzw. jaja mordercy i bandycie. Ty nie rozumiesz znaczeń w języku polskim. Głupi ch…j z Ciebie, a nie Słowianin.

 13. Tekla said

  A i takie wieści odnosnie gen,Pattona

  „Problem w zrozumieniu Rosjanina jest taki, że nie bierzemy pod uwagę faktu że on nie jest Europejczykiem, ale Azjatą i dlatego myśli pokrętnie. My nie możemy zrozumieć Rosjanina bardziej niż Chińczyka czy Japończyka i od kiedy mam z nimi do czynienia, nie miałem żadnego szczególnego pożądania zrozumienia ich poza obliczeniami jak dużo ołowiu lub stali trzeba zużyć, aby ich zabić. W dodatku, poza innymi cechami charakterystycznymi dla Azjatów, Rosjanie nie mają szacunku dla ludzkiego życia i są sukinsynami, barbarzyńcami i pijakami.”
  Gen. George Patton

  Wśród osób ostrzegających go przed planowanym zamachem na gen. Pattona znaleźli się m.in.: Stepan Bandera (tak, ten Bandera), prof. Roman Smal-Stocki (Ukrainiec z ruchu prometejskiego, czyli polskich służb wywiadowczych) i gen. Pawło Szandruk (kawaler Virtuti Militari, bohater z roku 1920 i 1939, dowódca Ukraińskiej Armii Narodowej, ostatni dowódca dywizji SS-Galizien). Ukraińscy nacjonaliści mieli swoje wtyczki w NKWD i stąd ich wiedza na temat planu zabójstwa gen. Pattona.

  http://foxmulder2.blogspot.com/2013/07/najwieksze-sekrety-smierc.html

 14. żaden Brat w WIERZE said

  Gen.PATTON opiekował się 1100 Polakami z legendarnej ”BRYGADY ŚWIĘTOKRZYSKIEJ”NSZ-po jej niesamowitym wyjściu z zajmowanej przez żydobolszewię Polski.Trafili do częsci strefy okupacyjnej amerykańskiej dowodzonej własnie przez Niego.Był zafascynowany ich walką w Polsce z dwoma okupantami,i brawurowym uratowaniem przez dowódców(Antoni Szacki=”Bohun”)tysiaca młodych ludzi przed zamordowaniem ich najpewniej przez żydowską hołotę,dzicz chazarską,lumpów i bandytów żydowskiego pomiotu z których stalin uczynił ”nową elitę”do zarzadzania podbitą Polską.W Pattonie mieli swego obrońcę aż do końca,a jakie to było splunięcie w ryj stalinowi skoro na konferencjach m-nar tzw.zwycięskich mocarstw niestrudzenie stawiał jako punkt obrad ekstradycję Brygady Świętokrzyskiej do żydofaszystowsko-bolszewickiej Polski.Także od strony amerykańskiej żydy uknuły spisek oddania Brygady STALINOWI.Ratował ich do szczęsliwego końca PATTON.

 15. Bernard Korzeniewicz said

  @AlexSailor
  Z naprawdę dalekiej perspektywy IIWŚ była masowym zabójstwem gojów przez nowojorski sanhedryn połączonym z kradzieżą najlepszego na świecie (niemieckiego) przemysłu chemiczno-farmaceutycznego..
  I Rosjanie i Niemcy zostali wyposażeni i wyszkoleni do wzniecenia masakry, a USArmy przyszła „na gotowe”, gdy siły walczących wzajemnie się zniosły – o zgwałconej Europie nie wspominając.
  Jednak z perspektywy samych działań wojennych nie sposób nie podziwiać zacięcia i bohaterstwa walczących (tak samo warto pamiętać o zbrodniach popełnianych przez walczące kraje) Patton – i Rommel wybijają się niesłychanie na plus. „Z głowy” mogę wymienić jedynie 2 innych wybitnych dowódców (brytyjczycy O’Connor i Wavell, ale oni „odpadli” stosunkowo wcześnie), których lubili żołnierze, i którzy odnosili spektakularne sukcesy.
  Patton – weteran, dowódca amerykańskiej brygady pancernej już w 1918 roku, olimpijczyk – rozpalał wyobraźnię mediów i zapał żołnierzy. Ci ostatni szanowali go za _wybitny zmysł dowódczy_ oraz nietypową w USArmy – agresywność. Mówiąc wprost – Patton rozbijał wroga zaskakującym, śmiałym manewrem, a przez to wygrywał bitwy przy bardzo niskich stratach (zarówno u Amerykanów jak i Niemców!!!).

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: