Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Na jednej trzeciej flag narodowych znajdują się symbole religijne

Posted by Marucha w dniu 2014-12-08 (Poniedziałek)

Ciekawe, że poniższy tekst pochodzi z pisma „Polityka” – admin

Na jednej trzeciej flag narodowych znajdują się symbole religijne
Czy będą z nich stopniowo znikać? Na razie Real Madryt usunął ze swojego herbu krzyż, który wkrótce może zniknąć także z flagi Nowej Zelandii.

Herb Realu Madryt przed i po korekcie

Pod koniec listopada klub piłkarski Real Madryt usunął mały krzyż z korony swojego oficjalnego herbu. Zabieg ten bezpośrednio wiąże się z podpisaniem trzyletniego kontraktu sponsorskiego z arabskim Bankiem Narodowym Abu Dhabi. Klub (a raczej sponsor) obawiał się, że krzyż może obrazić muzułmańskich fanów piłki (a raczej klientów banku).

Decyzja ta zaniepokoiła hiszpańskich wielbicieli Realu – również tych niewierzących – bowiem historia owego herbu sięga 1931 roku. „Klub ewidentnie gotów jest poświęcić pewne elementy swojej tożsamości na rzecz walki o nowych fanów” – pisał tamtejszy dziennik sportowy „Marca”. W ramach kompromisu Real postanowił, że oryginalny projekt herbu wciąż będzie używany w Europie, a przed widokiem krzyża chronieni będą tylko kibice z Bliskiego Wschodu.

Niedługo symbol ten może zniknąć także z flagi Nowej Zelandii, choć tym razem nie przez względy religijne. Kraj ten od blisko półwiecza toczy debatę na temat rezygnacji z dotychczasowej flagi. Powodów jest kilka. Zbytnio przypomina flagę Australii i często jest z nią mylona. Zdaniem niektórych sugeruje, że Nowa Zelandia wciąż jest kolonią brytyjską. I trudno się z nią utożsamiać Maorysom i innym rdzennym mieszkańcom wysp.

W marcu tego roku nowozelandzki premier zapowiedział, że w ciągu trzech lat odbędzie się referendum w sprawie nowej flagi, po którym krzyż zastąpi prawdopodobnie srebrny liść paproci. Ale jeszcze przez jakiś czas jego raz inne symbole chrześcijańskie będzie można znaleźć na trzydziestu innych flagach:

Jak policzyło Pew Research Center, na prawie dwieście krajów świata, flagi 64 z nich zawierają elementy związane z przeważnie wielkimi, rzadziej z lokalnymi wyznaniami. Na blisko połowie zobaczymy elementy chrześcijańskie, najczęściej krzyż. Bo także czerwono-białe pasy na Austrii wywodzą się z flagi cesarstwa rzymskiego w okresie krucjat – srebrnego krzyża na czerwonym tle – którą w XIII wieku zaczął posługiwać się Wiedeń.

Na 21, czyli jednej trzeciej „religijnych” flag, znajdują się znaki islamskie, zazwyczaj gwiazda (gwiazdy) i półksiężyc. Znacznie rzadziej widuje się symbole buddyjskie i hinduistyczne: w sumie 5 razy. Zdarzają się też pojedyncze przypadki elementów pochodzących z wiary Inków, Azteków czy duchowości – a na fladze Izraela znajduje się zarówno gwiazda Dawida, jak i pasy symbolizujące tałes, czyli chustę zakładaną na głowę do modlitwy.

Warto jeszcze dodać, że chociaż flaga amerykańska nie zawiera symboli religijnych, znajdziemy je na flagach niektórych stanów: Alabamy, Nowego Meksyku czy Florydy. No i inspiracją dla flagi Unii Europejskiej był – jak przyznał przed swoją śmiercią jej autor, Arsène Heitz – opis Matki Boskiej w Apokalipsie św. Jana: „…a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu”.

http://www.polityka.pl/

Komentarzy 7 do “Na jednej trzeciej flag narodowych znajdują się symbole religijne”

 1. lopek said

  Tam – gdzie nie ma już miejsca na krzyż – tam Szatan rządzi.

 2. Sowa said

  To samo w Polsce zrobiła sanacja w 1926 roku usuwając krzyż z korony orła w godle Polski. Owoce przyszły wkrótce i do dziś śmierdzą. Walka z krzyżem to współpraca z Lucyferem.

 3. Atanazy said

  Nigdy nie będę już kibicował Realowi Madryt.

  Flaga UE powinna mieć w środku wizerunek Matki Bożej, tak jak zaproponował bodaj ks. Piotr Natanek.

 4. Jack Ravenno said

  @2 sanacja to banda masonów więc nie dziwne, że tak zrobili. W orła jeszcze wbili przy okazji gwiazdy sukinkoty… jakos nigdy do mnie takie godło nie przemawiało.

 5. http://itar-tass.com/en/sports/765809

  Prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego chce, aby nie wolno było dyskryminować pederastów ze względu na ich pociąg do kiszki stolcowej.
  Na razie to są tylko rekomendacje…

 6. Bronisław said

  Zdjęcia Krzyża z korony Orla Białego dopuściła się 13 grudnia 1927 roku masoneria za premierowania (sanacyjnemu rządowi) J. Piłsudskiego, a mocą dekretu pełniącego obowiązki prezydenta Polski I. Mościckiego. Zmieniono również kształt korony z zamkniętej (symbol potęgi, dostojeństwa i integralności) na otwartą, natomiast skrzydła orła przygwożdżono okultystycznymi pentagramami!
  Niestety jako Naród Polski nie zdołaliśmy odrodzić się i zorganizować po Wielkiej Wojnie jako monarchia, a Polakom mimo ogromnego bohaterstwa nie udało się powrócić do piastowskiej mądrości politycznej. Wierzę jednak, że Pan Bóg da Nam wystarczającą siłę dla przywrócenia monarchii, a Maryja wraz ze swoim Synem Chrystusem będą Nam królować z Niebios!
  Obawiam się, że za kilka dni (13-go), PIS (pod pretekstem protestów wyborczych) będzie pompatycznie obchodził obok wyżej wymienionego zniewolenia, wprowadzenie zamachu Jaruzelskiego oraz utratę Naszej Suwerenności na rzecz masońskiej Unii Europejskiej, przypieczętowanej podpisem L. Kaczyńskiego w Lizbonie.
  I na koniec, czy to przypadek, że flaga UE ma akurat wieniec 12-stu gwiazd w kształcie masońskich pentagramów?!!!

 7. jowram said

  Od prezbitera novus ordo do katolickiego kapłana, czyli droga x. Michała Oswalta
  Pelagius Asturiensis

  fr-michael-oswaltWarto zapoznać się z chwalebną historią x. Michała Oswalta, który z powodów wątpliwości teologicznych przestał odprawiać novus ordo, dokształcił się w Zgromadzeniu Maryi Królowej Niepokalanej i trzy lata temu przyjął święcenia w ważnym rycie katolickim z rąk bpa Pivarunasa (można o nim poczytać na blogu True Restoration: wywiad z 2009 roku i wywiad z 2011 roku). Gdy opuścił modernistyczny neokościół zwrócił się do swoich byłych współbraci w „prezbiteracie” słowami poniższego listu.

  Pelagiusz z Asturii

  Odrzucenie fałszywego kościoła
  (List do duchowieństwa diecezji Rockford)
  X. Michał Oswalt

  Nota redakcyjna: Po sześciu latach studiów w Mundelein, soborowym seminarium w Chicago, Michał Oswalt został wyświęcony w nowym rycie święceń kapłańskich. Chociaż w seminarium trzymał się tradycyjnego katolickiego sposobu myślenia, to dopiero po otrzymaniu swojego pierwszego przydziału do parafii jego oczy tak naprawdę otworzyły się na skutki modernizmu. Z Bożej łaski, otrzymanej zwłaszcza dzięki codziennemu odmawianiu Różańca oraz całkowitemu poświęceniu się Jezusowi przez Maryję, przekonał się, że nowy soborowy kościół nie jest prawdziwym Kościołem katolickim. Ostateczne oświecenie przyszło, gdy pewnego dnia jego przełożony zadał mu pytanie: „Czy chcesz być członkiem przedsoborowego czy posoborowego Kościoła?”. Michał zrozumiał, że nie może już dłużej pozostać w soborowym kościele.

  Poniżej zamieszczamy list, który w marcu 2009 roku skierował do wszystkich księży diecezjalnych, dotyczący powodów porzucenia Novus Ordo. Obecnie studiuje, aby zostać właściwie wyświęconym do stanu kapłańskiego w tradycyjnym rycie Kościoła. (X. Michał Oswalt przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Marka A. Pivarunasa 29 czerwca 2011 r.

  http://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2014/06/29/x-michal-oswalt/#more-4381

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: