Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

UE ma problem: Raj podatkowy na Krymie!

Posted by Marucha w dniu 2014-12-08 (Poniedziałek)

Jak podaje polish.ruvr.ru Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o utworzeniu na Krymie wolnej strefy ekonomicznej. Dokument został opublikowany na portalu informacji prawnej.

Dekret określa specjalne zasady opodatkowania na Krymie i w Sewastopolu. W strefie ekonomicznej m.in. zostanie wprowadzana zerowa stawka podatku dochodowego. Ponadto inwestorzy będą mogli bez uiszczania cła wwozić na terytorium półwyspu towary importowe, a także części zamienne i urządzenia.

Okres obowiązywania wolnej strefy ekonomicznej wynosi 25 lat z możliwością przedłużenia.

G20 chce walki z rajami podatkowymi tak samo jak Unia Europejska. Zamiast obniżać podatki będą walczyć z rajami podatkowymi.

London School of Economics twierdzi że w rajach podatkowych ukrywane jest ok. 130 mld euro. Ocenia się że jest tam nawet 5 bln 800 mld euro.

Państwa OECD, w tym także i Polska podpisały porozumienie które faktycznie oznacza koniec tajemnicy bankowej. Banki będą przekazywać informacje o stanie naszego konta, lokatach i inwestycjach!

Rządy w Dublinie, Hadze i Luksemburgu będą musiały się tłumaczyć, jak ich fiskus traktuje wielkie międzynarodowe koncerny.

Unia Europejska może naciskać małe kraje i wymuszać zmianę polityki fiskalnej. W przypadku Rosji to nie zadziała są bezradni.

Straszak sankcji ma skutek odwrotny. Firmy działające w UE protestują na nadmierny fiskalizm. Firmy które będą działać na Krymie nie muszą się obawiać wglądu w ich konta. Rosja z powodu sankcji pracuje nad własnym niezależnym systemem bankowym.

Produkcja Europejskich firm przeniosła się do Azji. Teraz jest dobra oferta dosłownie „za miedzą”. Koszt transportu wytworzonych produktów na Krymie do Europy jest minimalny a siła robocza tania.

Walka urzędników Unii Europejskiej z rajami podatkowymi zapowiada się teraz ciekawie!

Gregory Gorenzay
http://www.polskiportal.net/

Komentarzy 27 to “UE ma problem: Raj podatkowy na Krymie!”

 1. Ex said

  Jak się nie obrócić d*pa zawsze z tyłu.

 2. AQQ said

  http://polish.ruvr.ru/2014_12_06/BRICS-Dream-pierwszy-na-swiecie-sklep-internetowy-dla-obywateli-i-zwolennikow-BRICS-7760/

 3. Cracovia Pany! said

  „NEW WORLD. NEW RULES.”

  http://www.bricsdream.com/

  EUrołagier też miał być tylko wolnym rynkiem. I to „NEW WOLRLD”… ale poczekajmy na owoce.

 4. Guła said

  Obawiam się że z tego spektakularnego zwycięstwa niewiele zostanie. Albo nic.

 5. Filo said

  Kiedys zapytali Putina jak Rosja sobie radzi z tak niskimi podatkami (13% flat rate)?
  Putin jak zwykle odpowiedzial wprost:
  Jak sie naklada wysokie podatki to ludzie probuja ukryc dochody i unikaja platnosci. Wiec budzet narodowy traci wiecej na tworzeniu fikcji podatkowej z ktorej i tak nic nie ma. Pieniadze upchane gdzies w skarpetkach podatkowych nie przynosza zysku i nie nakrecaja ekonomii kraju. To chyba proste.

 6. Filo said

  3
  Cracovia pany
  Kiedy kraje Europy nalezaly do EWG nie bylo zadnego problemu z gospodarka tych panstw. Bo bylo to porozumienie GOSPODARCZE panstw politycznie niezaleznych.
  Stworzenie POLITYCZNEGO potwora zmienilo zupelnie zasady gry.
  Panstwa w Unii nie sa niezalezne!
  I jest zasadnicza roznica w mechanizmie zarzadzania.
  Europejska Wspolnota Gospodarcza sprzedawala nadwyzki i korzystala z bezclowej strefy (podobnie jak BRICS) handlowej. Panstwa EWG prowadzily wlasna polityke wewnetrzna i zagraniczna.
  Natomiast Bruksela wprowadzila polityczny system zarzadzania panstwami czlonkowskimi.
  I zboczone biurokraty zaczely wymyslac zupelnie kretynskie regulacje i tzw. standarty europejskie ktore maja tylko jeden cel: zmonopolizowac handel i udupczyc wolna konkurencje. Dlatego miedzy innymi stracilismy stocznie bo Francja miala placet na budowe stoczni a my – nie. Bruksela decyduje kto ma zyc a kto zdechnac z glodu.
  I to Bruksela utrzymuje teraz przy zyciu faszystowski Kijow, ktoremu sie nic nie nalezy od panstw europejskich bo Ukry nie naleza do Unii. Flirtowanie z Gruzja, Ukraina i Moldawia kosztem panstw czlonkowskich swiadczy tylko o tym, ze Bruksela to scentralizowana dyktatura, ktora nie ma nic wspolnego z reprezentowaniem interesow gospodarczych i politycznych panstw czlonkowskich.
  Przynaleznosc do NATO to kolejny niewypal gospodarczy i polityczny bo armie Europy sa amerykanskimi chlopcami na posylki: szalenie kosztowne i dransko zbrodnicze. I nie bronia interesow Europy.
  Najwiekszym przestepstwem NATO jest napadanie na panstwa czlonkowskie ONZ. NATO w zalozeniach jest organizacja obronna – a tymczasem nie pamietam, ktorego to kraju europejskiego NATO probowalo obronic przed najezca – zwlaszcza ze to tylko USA najezdza inne kraje.
  Za zniszczenie Balkan jakos nie bylo nalozonych sankcji.

 7. Boydar said

  A da się w tym bricsdrimie kupić coś za … ruble ? Bo widzę, że tylko zielone chcą …

 8. Szymon Klucznik said

  „Próba wprowadzenia sankcji wobec Federacji Rosyjskiej spowoduje krach finansowego systemu USA i świata. Będziemy musieli odejść od dolara i utworzyć nowy system rozliczeniowo-płatniczy oparty o inne waluty. A mamy doskonałe relacje handlowo-gospodarcze na Wschodzie i na Południu i jesteśmy w stanie nie tylko wyzerować swoją zależność finansową od USA, ale i wyjdziemy na tych sankcjach z wielkim zyskiem dla siebie” – doradca prezydenta Rosji Siergiej Głazjew, marzec 2014.

  I o to tylko chodzi z tymi sankcjami.

 9. Pokręć said

  @6: „Za zniszczenie Balkan jakos nie było nałożonych sankcji.” – to oznacza tylko jedno: Rosja nie miała (i nie ma) żadnego interesu w ograniczaniu handlu ze „zgniłym zachodem”. Nawet za cenę utraty przez Serbię Kosowa.
  No, ale skoro sankcje (za Krym) nałożył zachód, to robimy z konieczności cnotę i zachowujemy się jak obrażona dziewczynka potrząsając od czasu do czasu atomową szabelką, że niby na sankcje ekonomiczne odpowie atakiem jądrowym.

  Rosja była wtedy ZA SŁABA, panie Pokręć. To był okres smuty. Dziś sprawy potoczyłyby się zupełnie inaczej – admin

 10. Joe said

  Nie wiem jak czesto Pan POkrec jeszcze moze straszyc dziewczynki swoim atakiem jadrowym..?.Ale z Rosja to o wiele POwazniejsza istota… kierowana do lat przez bardzo POwaznych ludzi….Bo widzi POkrec…POwazni ludzie dzisiaj POsluguja sie Prawda…a Prawda rozklada debili na wszystkich frontach…I to jest ten „dzin”..ktory na UNYCH dziala lepiej niz ATOM…

 11. Krzysztof P said

  Ja tam chetnie nawet zamieszkałby na STAŁE na tym KRYMIE…I ciepelko jak na Florydzie nie przymierzając i przyjaznie nastwieni ludzie? Moja Polska emerytura to…350 zł i 15 groszy miesiecznie .(!) czyli…zwyczajnie nie będzie mnie stać na migrację z Polszy. SZKODA

 12. panMarek said

  … i znowu Putin wydymał kijem od szczotki judejczyków. Sami będą się pchali drzwiami i oknami na ten „zniewolony” Krym.
  1:0 dla Putina.

 13. NICK said

  Sz. P. Krzysztofie P (11).
  A w jaki sposób tą kuriozalną emeryturę, ten pierd….y ZUS [zakład utylizacji społeczeństwa], Panu wyliczył? Brak lat pracy? Inna emerytura?
  Czy Pan czasem nie głoduje? Pytam najpoważniej. Bo to nie pierwsza Pana skarga. Przestraszyłem się Pana wpisu w artykule o samobójcach… .
  Pozdrawiam.

 14. Mogę się dowiedzieć co Pana Pokręć ostatnio ugryzło, że tak co chwila się dąsa i marudzi ?

 15. Pokręć said

  @14: Nic mnie nie ugryzło, tylko usiłuję nie zachowywać się tak, jak większość Polaków (w tym i ja) za komuny, gdzie USA było rajem na ziemi, Ziemia Obiecaną i uosobieniem wszelkich cnót, swobód, uczciwości i skutecznej, sprawiedliwej polityki. Poza tym, jeśli chodzi o polityków, to przestałem wierzyć w uczciwość i szczerość intencji jakiegokolwiek polityka. Nawet, jeśli to jest Władimir Putin.
  Zbyt wielu rzeczy nie chce mi się pokleić. Pamięta ktoś szkołę w Biesłanie, czy teatr na Dubrowce, gdzie Putin wytruł gazem terrorystów razem z zakładnikami? Dobra, to był fentanyl (bardzo silny, syntetyczny opioid), odurzonych nim ludzi dałoby się w sporej części uratować, gdyby nie to, że oczywiście w Rosji wszystko jest tajne/poufne nawet, jeśli ludzie tym odurzeni umierają pod szafka pełną naloksonu (standardowa odtrutka na opioidy). Do dziś nie rozumiem, jak samolot może po kontakcie z brzozą spadając z kilkunastu metrów rozpaść się na kilkadziesiąt tysięcy szczątków. Nie wiem, czy MAK i generałowa Anodina w to naprawdę wierzy? A może to jest możliwe biorąc pod uwagę, że nie był to Boeing ani Airbus tylko Tupolew? Bo Boeingi ani Airbusy tak się nie rozlatują przy katastrofach okołolądowaniowych.
  Owszem, wiele posunięć Putina w polityce międzynarodowej było majstersztykami i oszczędziło sporo żyć, ale Putin to nie mesjasz. Antychryst też nie. Mam nadzieję.
  Co do tego Tupolewa, to takie pytanie zadał bodaj Iłłarionow (o ile pamiętam nazwisko, były doradca Putina) w TVN redaktorom – zapytał, czy wierzą, że samolot spadając z kilkunastu metrów przy podejściu do lądowania może rozpaść się sam, na kilkadziesiąt tysięcy kawałeczków. Sorry, ale już nawet Rosjanie z właściwego otoczenia zaczynają mieć oficjalnie wątpliwości…

 16. Krzysztof P said

  at 13 Oczywiscie jest to CZĘŚĆ łaczonej emerytury. Tyle mi przypadło po 14 latach pracy w PRL. Nie głoduje i nie zamierzam sie obwiesić !! Za wykazaną troske i humanistyczne podejście – serdecznie dziekuję. Sciskam grabulę Krzysztof

 17. NICK said

  (16) No to zelżyło. Ufff. Pozdrawiam, Krzysztofie. NICK’T.

 18. Marek said

  … i znowu Putin wydymał kijem od szczotki judejczyków. Sami będą się pchali drzwiami i oknami na ten „zniewolony” Krym.
  1:0 dla Putina.

  ===

  Panie Marku, proszę nie obrażać judejczyków.
  Zydy, to nie judejczycy.

 19. @15
  „Pamięta ktoś szkołę w Biesłanie, czy teatr na Dubrowce, (..)Smoleńsk”
  =
  Ugryzł chyba Pana Macierewicz. Ewentualnie naczytał Pan się za dużo broszur z Fundacji Wolność i Demokracja.

 20. jowram said

  Rosja nie wydaje rezerw na tym polega cały witz. mają 428 miliardów plus trzecie zasoby złota na świecie (Polyus Gold). Dlatego przeszli na swobodny kurs rubla, by nie wydawać rezerw. Zasoby naturalne Rosji to 30% wszystkich zasobów tej planety. W Arktyce może być dodatkowe 10-15%. Są warte 70 trylionów USD. Wg. ostrożnych szacunków. Dlatego Rosja umieściła w Arktyce potężną bazę wojskową. Rosja zarabia na broni najwięcej na swiecie 8, 2 miliarda USD – rocznie ( w r. 2013), USA ma drugie m-ce – 6, 2 miliarda. A co do South Stream, no cóż. Teraz Ukraincy są w kłopocie, bo stracą znaczenie jako kraj tranzytowy i dostana tyle gazu ile go zakupią. NA PRZEDPŁATĘ. Nie będzie pieniędzy- nie będzie gazu. Cała E. południowa ( łącznie z Austria i Włochami) oddana została w łapy Turcji. Taka madra jest komisja Europejska. Rura pójdzie do granicy z Grecja i stamtąd hub-e Europejczycy będą mogli sobie gaz kupić. Od Turcji. UE nie dostanie też miliardów euro za tranzyt. Dostanie je Turcja. Turcja wobec tego staje się ekonomicznym sojusznikiem Rosja i możliwe, ze przyłączy się do BRICS. Ot, geniusz Putina. Można zaklinać rzeczywistość, ale Putin to geniusz.

 21. revers said

  ad15

  panie pokrec przed tem rozpadlo sie w 2001 911 kilka budynkow wtc, w drobny pyl kosmiczny i nikt nie doszedl, nie mowiac o kilku samolotach ktore zniknely z ekranow radarow tuz przed ladowaniem w scianie budynku Pentagonu.

  Takich cudow bylo wiecej, ze wylecial jakis oficjal ze swita i nie dolecial, chocby po akcji usraela w Serbii. MH380, MH17.

 22. Filo said

  9
  Pokrec
  Re: Rosja byla wtedy za slaba…

  Rosja pomagala Serbii i rosyjski batalion byl w Kosowie
  Ale oprocz Jelcyna, na Kremlu rzadzil Chodorkowski.
  I pewnego dnia, nikt nie wiedzial dlaczego, rosyjski batalion zostal z Kosowa ODWOLANY! Serbowie twierdza, ze gdyby zostali, losy Kosowa mogly sie inaczej potoczyc.
  O ile wiem, to wielu Rosjan nie usluchalo rozkazu i zostalo w Kosowie. Niestety, naloty NATO mialy wieksza moc.
  Smiem przypuszczac, ze Czecznia bylaby dzis dalej w stanie rozkladu, gdyby Chodorkowski dalej rzadzil na Kremlu.

 23. antka kobity szwagra brat said

  @20…cyt… Ot, geniusz Putina. Można zaklinać rzeczywistość, ale Putin to geniusz….moze raczej Eugeniusz Putinopodobny!…:D

  ….dokladnie taka sama „radosc” udzielila sie ludowi jewropy – jak powstawala sodoma!…

  @21…p.Rewers – obejrzyj pan to…

 24. revers said

  widzial to i wiele innych opracowan na ten temat ludzi z wyksztalceniem uniwersyteckim, z wielu dzedzin nauki i inyzynierii od konstrukorow, budowlancow po architektow a nawet sam dokonywal symulacje przeprowadzil na znanych arkuszach matematyczno-fizycznych pod naukowym okiem prof.dok.hab. nauk matematyki uzytecznej Piotra Skrzypczaka z Zachodnich Uniwersytetow Wiedzy Nie Sciemniajacych.

 25. @23
  Znowu posługujesz się tą prymitywną manipulacją polegającą na skopiowaniu godła Federacji Rosyjskiej i podpisaniu tego jako herb rodowy Rotszyldów, chociaż od setek lat posługują się oni zupełnie innym godłem.

  Na ich herbie nie ma dwugłowego orła w koronie.
  O to ich herb, z ich własnej strony:

  Na herbie są jeszcze przedstawione lew i jednorożec.

  Jesteś zwykłym prowokatorem.

 26. Marucha said

  Re 23:
  Już po raz drugi szwagra brat – mimo wyjawienia mu całej manipulacji herbami – wpieprza nam jakąś fałszywkę.

  Pierwsza ukazała się tu: https://marucha.wordpress.com/2014/08/24/rosja-i-w-putin-to-nadzieja-narodow-na-uwolnienie-spod-zydo-rezimow-zachodu/
  Komentarz #50.

  Replika gajowego – komentarz #54.

  Czas na moderację. Prowokatorów nie lubię.

 27. Idąc logiką Antka Kobity Szwagra Brat trzeba też przypomnieć, że godłem polski jest orzeł podobny do tego umieszczonego na herbie rodowym Rotszyldów, a na dodatek był od zawsze przedstawiany na… CZERWONEJ TARCZY !!!

  :))))
  Zabrakło jeszcze bajek o reptilianach do kompletu.

Sorry, the comment form is closed at this time.