Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Ukraina w UE i NATO?
  Anucha o Nasz nowy, narodowy sport
  lewarek.pl o Raz na moście, raz pod mo…
  revers o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Marucha o Wolne tematy (47 – …
  revers o Po decyzji Sądu Najwyższego…
  minka o Zamiast osądzać Rosję, Zachód…
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  minka o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Wolne tematy (77 – 2014)

Posted by Marucha w dniu 2014-12-08 (Poniedziałek)

W ramach protestów przeciwko (wielokrotnemu) wkraczaniu wojsk rosyjskich na tereny odwiecznie należące do Ukrainy, polecamy właśnie tutaj wpisywanie luźnych uwag i komentarzy, które nie są powiązane z innymi tematami.

kuchnia-polska

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2014/12/05/wolne-tematy-76-2014/
Następne:  https://marucha.wordpress.com/2014/12/11/wolne-tematy-78-2014/

Gajowy Marucha

Komentarzy 269 do “Wolne tematy (77 – 2014)”

 1. Marucha said

  B. proszę o nie wklejanie całych, długich artykułów do komentarzy. Spowalnia to wyświetlanie stron.
  Wystarczy skopiować kilka, kilkanaście pierwszych zdań, aby zorientować czytelnika, o co chodzi – i podać link do oryginału.
  Unikajmy również podawania gołych linków. Napiszmy konkretnie, co znajdziemy pod linkiem. „Bardzo ciekawy artykuł” nic nam nie mówi.

 2. Lily said

  Wyglada,bardzo apetycznie.Czy to losos?.

 3. Marucha said

  Re 2:
  To jest boczek pieczony.

 4. Tekla said

  Oj,Panie Gajowy..Zona Pana rozpieszcza !

  A juz miałam silne postanowienie i jak tu sie odchudzać..

 5. marrkerr said

  http://www.misyjnedrogi.pl/index.php/misje-misjonarz-temat-numeru/3631-meczennicy

  „Iraccy i syryjscy chrześcijanie dają nam lekcję wierności Chrystusowi do końca. Niekiedy brutalność ich męczeństwa w niczym nie ustępuje tej podczas Męki Pańskiej.

  Wmiastach i wioskach okupowanych przez zbrojne ugrupowania dżihadystów czy muzułmańskich ekstremistów chrześcijan stawia się wobec alternatywy: szahada, czyli muzułmańskie wyznanie wiary, albo śmierć. Niekiedy dostają możliwość wykupu. A że nie chcą zaprzeć się swej wiary, wybierają męczeństwo. „I jest to męczeństwo bestialskie, niesłychane wręcz akty przemocy” – opowiada syryjska zakonnica Raghida Al Khouri, która sama musiała uciekać z Damaszku.

  Ukrzyżowanie
  W Maaluli ukrzyżowano dwóch młodych chrześcijan, ponieważ nie chcieli wypowiedzieć szahady. Oprawcy powiedzieli im: „A zatem chcecie umrzeć jak wasz Mistrz, w którego wierzycie. Macie wybór: albo szahada, albo was ukrzyżujemy”. No i ukrzyżowali ich. Jednego na oczach jego własnego ojca, którego potem zresztą zabili. Inny przykład to Abra, dzielnica na przedmieściach Damaszku. Wkraczając do miasta, islamiści zabijali mężczyzn, kobiety i dzieci. A potem brali ich głowy i grali nimi w piłkę nożną. Ciężarnym kobietom wyrywano dzieci z łona i wieszano na drzewach za pępowinę”. Pamiętam, że gdy w kwietniu słuchałem świadectwa siostry Raghidy, wydawało mi się, że już o niczym bardziej bestialskim nie usłyszę. Kolejne miesiące pokazały jednak, że człowiek jest w stanie dopuszczać się rzeczy gorszych niż zwierzę.”

 6. marrkerr said

  tu coś o nas:

  „Parafia jest podstawowym miejscem praktyk religijnych dla 66% dorosłych Polaków, ale tylko 31% przyznaje, że działa na rzecz kościoła parafialnego. Im większa miejscowość, tym mniejsze przywiązanie do parafii jako miejsca praktyk religijnych, wzrasta natomiast odsetek osób pojawiających się w kościele tylko sporadycznie – wynika z najnowszego badania CBOS. W raporcie podano też, że 89% dorosłych Polaków określa się jako katolicy, a jedynie 4% to zdeklarowani agnostycy, ateiści i bezwyznaniowcy.
  W swoim raporcie CBOS przypomina, że religijność jest ciągle ważnym wymiarem życia Polaków. Aż 93% badanych uważa się za osoby wierzące (w tym 8% za głęboko wierzące), a blisko połowa (48%) regularnie (przynajmniej raz w tygodniu) praktykuje religijnie.”

  http://www.misyjnedrogi.pl/index.php/misje-misjonarz-news-z-zycia-kosciola/3657-cbos-89-polakow-to-katolicy-31-angazuje-sie-w-zycie-parafii

 7. marrkerr said

  „Parafia jest podstawowym miejscem praktyk religijnych dla 66% dorosłych Polaków”

  To, gdzie ci pozostali realizują „praktykę religijną”? Kilka procent z tych pozostałych może być np. chora, a reszta co w sklepach się modlą, czy przed telewizorem?

 8. Światły Człowiek said

  Trzeba muzułmanom cierpliwie i spokojnie tłumaczyć, że źle robią. Otoczyć ich współczuciem, troską i życzliwością.

  Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – to religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w nim objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi. Islam błędnie określany jako mahometanizm.

  Słowo islam w języku arabskim oznacza poddanie się Bogu. Islam ma wspólne korzenie z judaizmem i chrześcijaństwem. Zgodnie z nauką Mahometa objawienie przekazane Żydom i chrześcijanom przez Abrahama, Mojżesza i Jezusa powinno zostać ponowione i uzupełnione. Muzułmanie wierzą, że wersety Koranu zostały stopniowo objawione Mahometowi poprzez Archanioła Gabriela (arab. Dżibril) pomiędzy 610 r. n.e., a jego śmiercią 8 czerwca 632 roku. Podstawę islamu tworzy pięć zasad i obowiązków muzułmanina: wyznanie wiary w jedynego Boga (szahada), pięciokrotna modlitwa w ciągu doby, post w miesiącu ramadan, jałmużna na rzecz ubogich i pielgrzymka do Mekki przynajmniej raz w życiu. Za ostatniego proroka islam uznaje Mahometa, a za ostatnią objawioną księgę – Koran. Przed Mahometem Allah miał zesłać wielu innych proroków, wśród nich Adama, Abrahama (arab. Ibrahim), Mojżesza (arab. Musa) i Jezusa (arab. Isa). Przesłanie Mahometa początkowo głoszone było wśród przedstawicieli plemion arabskich, z czasem jednak rozpowszechniło się na całym świecie. Obecnie Arabowie stanowią około 20-25% wyznawców islamu. Islam jest uważany przez wyznawców za trzecią (po judaizmie i chrześcijaństwie) i ostateczną religię objawioną. Ortodoksyjny islam dzieli się na 3 główne odłamy: sunnicki, szyicki i charydżycki.

  W islamie sunnickim nie istnieje odrębna grupa duchownych. Imam (pol.: przewodnik, szef) nie jest kapłanem, lecz członkiem społeczności wiernych, który prowadzi modlitwy. Imam nie musi być teologiem, powinien mieć tylko dobrą znajomość zasad islamu i Koranu, być mądry i poważany. Muezzin również nie jest duchownym. Znawcy islamu otaczani są szacunkiem, jako „następcy proroków”. Istnieje wiele kategorii na określenie osób, biegłych w zasadach islamu:

  aamij – znawca podstawowych zasad islamu;
  idżtihad – na podstawie tekstów religijnych wyjaśnia bieżące problemy społeczności (np. kultowe, polityczne, obyczajowe);
  tafsir – interpretator Koranu;
  al-alim al-mutabahhir – znawca tradycji, Koranu i Sunny;
  al-mudżtahid al-mutlak – najbardziej ceniona kategoria, biegły w syntezie różnych tekstów, w tworzeniu konkluzji i norm prawnych;
  al-mudżtahid al-mutlak al-muntasib – jak wyżej, działa w określonej „szkole interpretacyjnej”;
  al-mudżtahid fil-madh’hab – biegły w wyjaśnianiu kwestii prawnych, działa w określonej „szkole interpretacyjnej”.
  Islam szyicki posiada odrębne duchowieństwo (ajatollah), mające strukturę hierarchiczną (mollah). Ta cecha jest uznawana przez sunnitów za odstępstwo od zasad islamu.

  Obecnie kraje Europy zachodniej starają się skłonić swoje społeczności muzułmańskie do przyjęcia zasady kształcenia imamów i ajatollahów w specjalnych szkołach teologicznych, na wzór kleru chrześcijańskiego. Nie wiadomo, czy ta próba kontrolowania europejskiego islamu skończy się powodzeniem.

  Dorosły samiec bydła w zootechnice określany jest mianem buhaj, stadnik albo byk. Krowa jest to dorosła samica tego gatunku. Potomkiem buhaja i krowy jest cielę. Młode osobniki bydła domowego płci męskiej to byczki albo buhajki. Jałówką zaś jest nazywana młoda samica, do pierwszego ocielenia. Wół jest to wytrzebiony (pozbawiony operacyjnie jąder) buhaj.

  Bydło może być hodowane:

  na mięso
  jako siła robocza
  w celu uzyskania mleka

  Typowy współczesny rower klasyczny jest jednośladem dwukołowym. Ramy roweru wykonuje się ze stali zwykłych lub stopowych, stopów aluminium lub kompozytów. Układ jezdny roweru to koła (zwykle) szprychowe i ogumienie pneumatyczne. Napęd jest przekazywany przez układ napędowy roweru, którym przeważnie jest przekładnia łańcuchowa i system zmiany przełożeń (przerzutka zewnętrzna, przerzucającą łańcuch na koła łańcuchowe o różnych ilościach zębów lub wewnętrzna, znajdującą się w piaście). Bywają również modele z napędem przekazywanym wałkiem Cardana. Hamulce: mogą być nożne, działające przy kręceniu pedałami w tył (tzw. torpedo lub hamulce zintegrowane z przerzutką wewnętrzną).

  Najpopularniejsze są jednak działające na obręcz mechaniczne, lub (rzadziej) hydrauliczne, hamulce ręczne (hamulce szczękowe, hamulce V-brake). Coraz popularniejsze w rowerach są hamulce tarczowe. Obecnie często (oprócz rowerów szosowych) stosuje się w rowerach amortyzację przedniego, jak i tylnego koła.

 9. Światły Człowiek said

  Ad 8:
  Mój wpis odnosi się do komentarza nr. 5 o kontrowersyjnych przypadkach zabójstw chrześcijan przez muzułmanów.

 10. Cracovia Pany! said

  Izraelskie samoloty ostrzelały okolice lotniska w Damaszku.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Izraelskie-samoloty-ostrzelaly-okolice-lotniska-w-Damaszku,wid,17085565,wiadomosc.html?ticaid=113f14&_ticrsn=3

  Ciekawe co powiedzą nasze niezależne media? Co na to społeczność międzynarodowa, opinia publiczna, Zachód… ech.

 11. Guła said

  Boczek pieczony – małe pół kilo.
  Czego to nie trzeba wyczyniać co by te następstwa spalić (jak „sze” ma z kim)
  Chyba, ze raz na tydzień (w ogóle) obiad.

 12. Guła said

  „Oto tego samego dnia, kiedy irańskie samoloty zbombardowały pozycje Kalifatu, kraje arabskie wystąpiły z inicjatywą, by bezcenny Izrael „wyrzekł się” broni jądrowej i w dodatku – udostępnił swoje instalacje nuklearne międzynarodowej kontroli. Ajajajajajajaj! W tej sytuacji tylko patrzeć, jak „sojusznikiem naszych sojuszników” zostanie też zimny ruski czekista Putin, a wtedy również opanowany przez judeochrześcijańską sektę portal „Fronda” dostanie rozkaz, by ćwierkać o nim życzliwie”

  Stanisław Michalkiewicz

 13. Cracovia Pany! said

  …i Terlikowski zapali świece chanukowe, o ile jeszcze tego nie zrobił.

 14. maniek said

  „Islamskie psy wojny na Ukrainie.
  Jak informuje agencja informacyjna Regnum, poszukiwana od lat przez Interpol Samantha Lewthwaite, tzw. „Biała Wdowa”, około dwa tygodnie temu została zabita w okolicach Debalcewa na pograniczu Ługańskiej Republiki Ludowej i Donieckiej Republiki Ludowej. Walczyła w batalionie Ajdar po stronie władz z Kijowa. W batalionie pełniła rolę snajpera. Została zabita przez rosyjskiego snajpera walczącego po stronie separatystów.
  „Biała wdowa” brała udział w atakach terrorystycznych w Kenii. W Afryce Wschodniej była związana z somalijską filią Al-Kaidy o nazwie Asz–Szabab. Lewthwaite pochodziła z angielsko–irlandzkiej rodziny. W wieku 17 lat przeszła na islam.
  Rosyjska policja zatrzymała również gang GTA, jak nazwały go rosyjskie media. Policja zabija na podmoskiewskim osiedlu domków jednorodzinnych przywódcę grupy zatrzymując dziesięciu pozostałych członków.
  Bandyci mieli rozsypywać kolce na drogach pod Moskwą i strzelać do swoich ofiar, gdy te zatrzymywały się i zmieniały opony. Zabijani byli również pasażerowie. Zginąć w te sposób miało około 20 osób. Źródła policyjne sugerują, że członkowie bandy wywodzą się z Azji Centralnej i są wyznawcami radykalnego wahabizmu. Zabójstwa miały być testem przed wypuszczeniem ich na wojnę z „niewiernymi”. Według policyjnych źródeł sprawa powiązana jest z werbunkiem ochotników w szeregi salafickich grup terrorystycznych w Syrii i raku.
  „Siły które działały na wielu frontach organizowanych czy współorganizowanych przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników, m.in. w Syrii, ale również we wschodniej Afryce, znajdują się dziś na Ukrainie. Siły te posuwały się do takich działań jak: organizacja zamachów samobójczych w miejscach publicznych, jak porwania dla okupu, jak egzekucje przeciwników politycznych, przede wszystkim na płonącym bliskim wschodzie teraz również działają na Ukrainie”
  „Bardzo uzasadnione jest porównanie działań wykonywanych przez Prawy Sektor i te siły polityczne, które teraz wspierają władzę w Kijowie (władzę, która przypominam doszła do głosu w wyniku przewrotu na Ukrainie) z państwem islamskim lub innymi organizacjami terrorystycznymi, które funkcjonują obecnie na Bliskim Wschodzie. Cel jest bardzo podobny, bardzo podobne są też metody działania a czasami wręcz są to te same osoby” – powiedział Mateusz Piskorski, założyciel Centrum Analiz Geopolitycznych w wywiadzie, jaki z nim przeprowadziłem.
  Po stronie kijowskiej walczą wszelkiej maści najemnicy z różnych części świata, zarówno z Europy zachodniej, krajów muzułmańskich jak i zachodnich prowincji chińskich – mam tu na myśli chińskich separatystów.
  „Może nam się wydawać, że jest to sojusz trochę egzotyczny, ale wyraźnie widać wspólny mianownik, jakim jest jedno centrum siły, które jest zamawiającą stroną i organizatorem tego rodzaju działań. To jest kolejny dowód na to, że za podpaleniem Bliskiego Wchodu i Ukrainy stoją te same bardzo wpływowe Państwa i struktury organizacyjne.”
  Na Ukrainie działają też bardzo aktywnie prywatne firmy militarne (tzw. Private Military Corporation) ze Stanów Zjednoczonych. Jak choćby firma Academy (dawniej znana pod nazwą Blackwater), dla której pracują polscy najemnicy. Ich stawka dzienna wynosi około 500 dolarów.
  „To wynagrodzenie dość atrakcyjne dla tzw. psów wojny z bardzo różnych krajów. Problem polega na tym, że w wypadku polskich najemników są to żołnierze elitarnych jednostek Grom a zatem ludzie, którzy co najmniej musieli uzyskać cichą akceptację kierownictwa Ministerstwa Obrony Narodowej i polskiego sztabu generalnego. By w ogóle na terytorium Ukrainy, czy nowych republik, się znaleźć i uczestniczyć w tym konflikcie.”
  Informacje te świadczą o bezpośrednim zaangażowaniu polskich sił zbrojnych w działania agresywne na Ukrainie. Konflikt na Ukrainie nosi piętno zbrodni wobec ludzkości. Polska jako kraj zaangażowany w tego rodzaju aktywności może być w przyszłości pociągnięta do odpowiedzialności za współudział w tych zbrodniach. Dodatkowo na terenach polskich zaczynają pojawiać członkowie Prawego sektora.
  „W wyniku upadku państwowości Ukrainy docierają do nas bardzo liczne sygnały, że osoby związane z prawym sektorem są już obecne w niektórych powiatach województwa podkarpackiego, że prowadzą tam dość ożywioną działalność. Chyba nikt z nas tutaj w Polsce nie chciał by mieć do czynienia z funkcjonowaniem takich grup na naszym terytorium. Są to grupy uciekające się do aktów przemocy. Nie wyklucza, że za jakiś czas te grupy zaczną stosować przemoc na terytorium Polski.”
  Jednak według SBU mamy do czynienia z zupełnie innymi „terrorystami” na terytorium Ukrainy. SBU na swojej stronie internetowej dokonało zniesławienia wszystkich zagranicznych obserwatorów wyborów w Noworosji, jakie odbyły się 2 listopada pisząc o tym, że są oni współpracownikami, wspólnikami terrorystów i bandytów.
  Mateusz Piskorski, jako jeden z zachodnich obserwatorów wyborów w Nororosji, na podstawie prawa ukraińskiego zapowiedział wystąpienie na drogę sądową przeciwko SBU.
  „Mamy do czynienia z przerażającą skalą przypadków łamania wewnętrznego prawa Ukrainy i przypadków łamania praw człowieka jako takich, ze zbrodniami wojennymi włącznie. Więc SBU ma coś do ukrycia bo w innym wypadku nie obawiało by się tak bardzo wizyty międzynarodowych obserwatorów którzy byli tam po to, aby zobaczyć jak rzeczywiście wygląda sytuacja na ogarniętych wojną obszarach Ukrainy.”
  Wśród obserwatorów byli też obserwatorzy amerykańscy. Obywatele amerykańscy korzystając z amerykańskiego systemu będą składali pozwy przeciwko SBU na terytorium Stanów Zjednoczonych co umożliwia im amerykański system.
  Metody i motywacje SBU będą dla nas bardziej jasne gdy przyjrzymy się kto szefuje w SBU. Zgodnie ze stroną ukraineantifascistsolidarity.wordpress.com jest to Jurij Mykhalczyszyn mający złą sławę skrajny prawicowiec, polityk partii Swoboda, który kiedyś promował publikacje Josepha Goebbelsa „Małe ABC narodowego socjalizmu i 25-punktów programu NSDAP”. Kieruje on propagandą i analizą Służb Bezpieczeństwa Ukrainy. ” Autor: Konrad Stachnio
  http://wolnemedia.net/polityka/islamskie-psy-wojny-na-ukrainie/

 15. Cracovia Pany! said

  „Jeśli będziemy mieć pociski JASSM, a w Polsce pojawią się „zielone ludziki”, to możemy przerwać tę zabawę i uderzyć w miejsce, które decyduje o ich wysyłaniu – powiedział w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” generał Mieczysław Gocuł, szef Sztabu Generalnego WP.” i komentarz, z którym się zgadzam:

  rezolutek : Jeśli funkcjonuje w kraju ponoć europejskim ktoś kto doczekał się stopnia generała i w dodatku Szefa Sztabu to jak ON mówi, że jakiś nasz teoretyczny przeciwnik (wiadomo że szykują zakupy broni niby na Rosję), przyśle do nad kilkaset zielonych ludzików to my, nieśmiertelni Polacy wyślemy rakiety atomowe na Moskwę i St. Peterburg to ON jednak wymaga szybkiego odesłania na emeryturę. Z zaleceniem przyjmowania leków przeciw paranoi.
  Kupując takie rakiety i wstawiając je gdzieś na lotnisku do magazynów wystawiamy natychmiast całe miasto i okolicę na atak prewencyjny, wyprzedzający.
  1. Nikt za granica nie będzie wysyłał do nas ani czerwonych ani zielonych ludków ani Piratów z Karaibów. Czysty idiotyzm tak myśleć. Po co Rosji tysiące samolotów setki okrętów podwodnych i kilka tysięcy głowic tamowych, neutronowych czy wodorowych aby wysyłać swych młodych żołnierzy na zdobywanie jakiegoś kraju??? Po co komu taki kraj jak nasz??? Bo mamy kolanie pełne złota, diamentów i platyny??? Bo mamy pełno ropy w Karlinie i gazu ???
  Nic nie mamy teraz oprócz gigantycznego, niespotykanego długu. Dla Rosji jesteśmy idealnym, grzecznym krajem kupcem ropy i gazu. Po co mieliby kurę i jej złote jajka zarzynać na rosół?
  2. Co innego jak założymy te rakiety do swych samolotów. To w Sztabie Generalnym Rosji ktoś zawoła ALARM !!! Komuś w Polsce odbiło…! Szykować Iskandery do boju. Iskander leci do Berlina 4,5 minuty. No to do Warszawy ma bliżej… zwiń

 16. AniaK said

  Z przykrością stwierdzam, że na niektórych portalach nadal stosuje się cenzurę moich komentarzy. Jest tylko jeden portal do którego nie mam żadnych zastrzeżeń. Jeżeli mój wpis nie ukazuje się natychmiast i próbuję dodać go ponownie, grzecznie informuje mnie, że muszę chwilkę poczekać i słowa dotrzymuje. Albo mamy tam do czynienia z prawdziwą demokracją i wysoką kulturą osobistą, albo właścicielem musi być jakiś Żyd, i nie będzie przeganiał z grzędy kury co mu znosi złote jajka 🙂

 17. inka said

  Wszystko nieważne – Ruskie na RT oglosili ze leci asteroida 1000 raz większa od czelabinskiej i jest na kolizyjnym z Ziemią. Tak więc robi się wesoło

 18. inka said

  http://rt.com/news/212279-dangerous-asteroid-earth-orbit/ – żeby nie byc gołosłowną bo po co ma potem pan Maniek sie męczyć mówiąc o tym samym…

 19. Halszka said

  Na Twitterze nasz czołowy europoseł, Jacek Saryusz- Wolski, podaje salomonowe rozwiązanie problemu francuskich Mistrali, które zamówiła i za które zapłaciła Rosja, ale ich nie dostała. Saryusz-Wolski: „Życzyłbym sobie, aby te Mistrale przekazano Ukrainie”

 20. markglogg said

  Dziś (8.12) Polskie Radio w południe powiadomiło słuchaczy, że w Donbasie po stronie separatystów walczą Polacy i że to jest prawnie w Polsce zabronione, by obywatel polski służył w armii obcego państwa.

  Problem w tym, ze przecież wojsko separatystów nie jest żadna państwową armią, jako że Noworosja jako państwo nie istnieje.

  A co powiedzieć o tych SETKACH obywateli polskich, walczących w ramach PRYWATNYCH AGENCJI typu Odigo w Donbasie OFICJALNIE po stronie państwa Ukraina? Ponoć coś już 900 członków tej PRYWATNEJ ARMII odstrzelono, głównie z Polski, Czech oraz Litwy. Czy oni służyli w armii obcego państwa, czy też tylko byli przez to państwo wynajęci, a więc służyli, ale tylko za pośrednictwem pieniądza.

  A oto coś ciekawego, co przyszlo w e-litach na zadany powyżej temat:

  GRUDZIEŃ 6, 2014

  Noworosja – W Doniecku zabite dwie amerykańskie „foki”

  Na terenie donieckiego lotniska zostały zabite dwie amerykańskie „foki” (amerykańskie siły specjalne SEAL – tłum.). Na tle twierdzeń przedstawicieli kijowskiej junty o udziale w walkach o lotnisko w Doniecku rosyjskich specnazowców (rosyjskie siły do zadań specjalnych – tłum.) bardzo pikantnie wygląda informacja o zabiciu pod stolicą Donieckiej Republiki Ludowej dwóch amerykańskich komandosów.

  aa6

  Według doniesień z Noworosji, w trakcie działań bojowych na donieckim lotnisku, zostały zabite dwie osoby w mundurach rosyjskich „wojskowych jednostek do zadań specjalnych GRU Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej”.

  Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że pierwszy z zabitych „rosyjskich specnazowców” to nikt inny jak człowiek o nazwisku Michael Warner, „foka” z amerykańskich sił specjalnych „SEAL”, pochodzący z Wichita Falls (Texas) i odkomenderowany do dyspozycji prywatnej firmy wojskowej „Halliburton”.

  Drugi zabity to jego kolega Andrew Kostishin z miasta Denton (Texas). Obu amerykańskim komandosom nie pomogły, znalezione przy nich, dowody tożsamości z osobistym podpisem ministra obrony Ukrainy, generała-pułkownika Stepana Połtoraka.

  Najbardziej pikantny akcent tego zdarzenia polega na tym, że zlikwidowali amerykańskich komandosów na lotnisku…ukraińscy żołnierze. Ten fakt wywołał panikę w ukraińskim dowództwie. Jednostka, która zabiła amerykańskich żołnierzy, została natychmiast wywieziona z lotniska do Kjowa, gdzie teraz znajduje się w podziemiach SBU.

  W opinii źródeł wojskowych, Kijów stara się o maksymalne zatuszowanie sprawy likwidacji fałszywych rosyjskich specnazowców z Rosji w wyniku „przyjacielskiego ostrzału”. Według jednej z wersji, kolejna próba rozejmu i „przerwania ognia” była uzależniona właśnie od tego żeby ewakuować trupy Amerykanów i dokonać pod Donieckiem rotacji „winnej” jednostki.

  Kiedy niezbędne środki zostały wdrożone w reżimie operacyjnym to ukraińska strona od razu oświadczyła o zerwaniu porozumień dotyczących zawieszenia broni na lotnisku w Doniecku. W jakimkolwiek przypadku oczywistym jest fakt udziału w działaniach bojowych w Donbassie amerykańskich specjalistów wojskowych.

  Wykorzystując rosyjskie umundurowanie, sprzęt i uzbrojenie, najemnicy imitują udział „jednostek sił specjalnych GRU Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej” w bojach i w ten sposób próbują motywować ukraińskich żołnierzy do aktywnych działań bojowych przeciwko „moskiewskim najeźdźcom”.

  Za: http://3rm.info/53177-v-aeroportu-donecka-unichtozheny-dva-morskih-kotika-iz-ssha.html

  Data publikacji: 6.12.2014

 21. Bronisław said

  Ad. 16. Pani Aniu!
  Namiastkę demokracji to przeżywamy od czasu „grzechu pierworodnego” w Raju, a co nieco możemy o niej przeczytać, zwłaszcza, w „Talmudzie”. Prawdziwa demokracja to obowiązuje, jestem o tym przekonany w Synagodze Szatana, pod panowaniem Lucyfera!!! My starajmy się ze wszelkich sił i błagajmy Pana Boga w Trójcy Jedynego, Matkę Bożą Niepokalaną Maryję i Wszystkich Świętych, abyśmy mogli żyć w hierarchicznym Porządku Bożym pod panowaniem Chrystusa ( u nas Chrystusa Króla Polski)!!!

 22. Nemo said

  „Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej wszczęła śledztwo w sprawie mieszkańca Żywca, który „przyjął obowiązki wojskowe na terenie Ukrainy”. Mężczyzna ma walczyć w Donbasie po stronie prorosyjskich separatystów.”

  Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3676138,mieszkaniec-zywca-z-obozu-wielkiej-polski-walczy-po-stronie-separatystow-w-donbasie-popiera-rosje,id,t.html?cookie=1

 23. Marek said

  http://polish.ruvr.ru/2014_12_08/Syria-domaga-sie-sankcji-wobec-Izraela-1456/Syria domaga się od ONZ wprowadzenia sankcji wobec Izraela po atakach na dzielnice Damaszku – czytamy w listach MSZ republiki do sekretarza generalnego ONZ i przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa.

 24. AniaK said

  cd. 16
  „Jest tylko jeden portal do którego nie mam żadnych zastrzeżeń.”

  Poza Gajówką ma się rozumieć 🙂

 25. Filo said

  14
  Maniek
  Ja pozwole sobie przypomniec, ze kiedy Putin wywalil biura Sorosa z Rosji, pan Soros sie bardzo obrazil i obiecal Putinowi islamska „wiosne” na Kaukazie.

  Bardzo komus zalezy, zeby sobie wszyscy zapomnieli albo zupelnie lekcewazyli fakt, ze tymi ‚islamistami’ kieruja Amerykanie. Podobno wsrod ISIS nie ma wielu wyznawcow islamu, bo przewaznie nie naleza do zadnego ale zydzi ich przemalowuja raz na szyitow, to na sunnitow to jakies Boko Haram ( w calosci zydowskie) .
  Nawet malo bystry czlowiek moze sie zorientowac, ze islam nie ma jednej wielkiej armii ani paktow militarnych; dlatego trzeba zmyslac jakies grupy i przebierac je w przescieradla.
  Osama bin Laden w ogole nie mial ani armii ani broni ani nawet komputra a podobno zagrazal calemu swiatu!

  Natomiast Hamas i Hezbullah sa organizacjami pomocy i maja tzw. grupe obrony co jest zgodne rzeczywiscie z Koranem, ze wyznawcow nalezy karmic i bronic.
  Zachodnia propaganda nie dopuszcza do wiadomosci, ze Taliban w Pakistanie jest bardzo popularny bo ratuje ludzi od smierci glodowej. W Afganistanie ludnosc tubylcza pomaga Talibom w walce z najezca.
  Bez wzgledu na to, czy lubimy inne religie czy ich nie mozemy zniesc, mamy moralny obowiazek wobec innych istot zywych.
  I mamy moralny obowiazek poznac prawdziwego winowajce.

  Afganistan byl panstwem komunistycznym. I sekularnym. Ale sie za bardzo kumal z Sowietami, co szalenie bolalo uczulonych na hegemonie Jankesow. Poza tym Afganistan jest bardzo wazny strategicznie i… mineralnie. Nalezalo go podbic. Rzad Afganistanu poprosil Sowietow o pomoc i tak Sowieci utkneli tam na piec lat.
  Jest jeszcze troche materialow z tej sowieckiej okupacji. Takich morderstw, bombardowan, przesladowan jak za pax Americana nie bylo za Sowietow.. Pol makowych tez nie bylo. Nie bylo nedzy ani przenosnych krematoriow.
  Amerykanie „wyszkolili” mujahedinow do walki z Sowiecka Rosja. Od 13 lat zupelnie bez zadnego powodu niszcza ten zupelnie niewinny kraj.
  A po zydowskich gazetach opowiadaja bzdety o tym jak to dzielni Amerykanie i ich demokracja ratuja islamskie kobiety przed zbereznikami muzulmanskimi.
  Nie jest zadna tajemnica kto uzbraja i szkoli ISIS i ISL
  Nie jest zadna tajemnica ze w Iraku, Libii czy Syrii nigdy nie bylo ‚dzihadistow’. Byly to panstwa sekularne!
  I nie jest zadna tajemnica, ze nie bylo powodu, zeby zniszczyc Irak, Libie a teraz Syrie!
  I gdzie tylko wleza amerykanskie drony od razu jest przesladowanie chrzescijan, ktorego nigdy nie bylo przed inwazja.
  Klasycznym przykladem jest Jugoslawia, w ktorej nagle za straszliwe pieniadze Sorosa udalo sie wmowic swiatu, ze Bosniacy i Serbowie sie morduja!!!

  Nie pomoze Swiety Boze: swiat uwierzyl amerykanskiej propagandzie, pomimo, ze :
  Tony Blair sie przyznal do finansowania grup terrorystycznych.
  Sen. McCain sie fotografowal z jihadistami, ktorym dostarcza bron. Congresman on Paul sie przyznal, ze to Amerykanie stworzyli radykalny islam. Po pustyni w Syrii zasuwaja rzekomi islamisci z ISIS w amerykanskich samochodach pancernych i amerykanskich czolgach i NIKT ich nie bombarduje!

  Soros sie Rosji odgraza ze napusci na nich islamistow i zdaje sie juz to zrobil w Groznym.

  Hilary Clinton sie przyznala, ze to USA stworzylo fikcje pt. Al Kaida:
  http://12160.info/video/hillary-clinton-we-created-al-qaeda

  CIA przyznalo sie, ze Al Kaida nie istnieje :

  Jak USA mialy zaplanowana destabilizacje Bliskiego Wschodu i ile muzulmanskich panstw juz zbombardowaly::

  http://www.4thmedia.org/2014/11/how-many-muslim-countries-has-the-u-s-bombed-or-occupied-since-1980/

  Tylko w tym roku zbombardoano 8 panstw muzulmanskich:
  http://rinf.com/alt-news/war-terrorism/8-muslim-countries-bombed-israel-us-year/

  Do czego przyznaje sie FBI: przedstawianie muzulmanow jako terrorystow jest potrzebne do osiagniecia politycznych celow:
  (przed wszystkim do kontrolowania obywateli wolnego swiata i pozbawienia ich podstawowych praw humanitarnych):

  http://pennyforyourthoughts2.blogspot.ca/2014/07/fbi-framing-muslims-as-terrorists-to.html

  Pierdoly opowiadane przez lata o Bin Ladenie mimo ze zmarl w 2001 roku:

  http://12160.info/profiles/blogs/usama-bin-laden-died-in-december-2001-of-marfan-syndrome

 26. Bodzio said

  W temacie „łapy z plusem” można użyć dodatku Adblock Plus do przeglądarki Firefox. Należy wybrać: Ustawienia filtra… -> Reguły ukrywania elementów -> Dodaj filtr
  i w nowym polu wpisać: marucha.wordpress.com##.bsub
  Potem zamknąć ustawienia filtrów i odświeżyć stronę w przeglądarce.

  Mówiąc po wałęsowsku: plus i plus dają w sumie minus 😉

 27. Krzysztof P said

  Tajemnicza pani Anno K. Jaki to portal..plisssss ?

 28. Helena said

  Znany amerykanski aktor i komik Bill Cosby znowu ma klopoty.Jakies starsze panie przypomnialy sobie po klikudziesieciu latach ,ze byly przez niego gwalcone ,placza przed kamerami TV („polozyl mi reke na piersi ,a przeciez on nie mial prawa tak zrobic” )- oczywiscie w towarzystwie slynnej adwokatki ,niejakiej Glorii S.znanej ze skutecznosci w prowadzaniu tego typu spraw.Czy Bill Cosby stanal komus na odcisk ?

 29. Boydar said

  Jeśli doniesienia Pani Heleny (25) polegają na prawdzie, zdecydowanie podtrzymuje moją obronę Billa.
  W tych atakach na niego nie ma nic prawdziwego, za wyjątkiem niezmiennych metod i niezmiennych autorów.

  https://marucha.wordpress.com/2013/04/30/mam-83-lata-i-jestem-zmeczony/

  Nic nie poradzę, że Go lubię 🙂

 30. Marucha said

  Re 23:
  Ja nigdzie u siebie nie widzę żadnej łapy… może właśnie dlatego, że „od zawsze” używam AdBlock.

 31. Siekiera_Motyka said

  „DLACZEGO NIE PROWADZI SIĘ REJESTRU GŁOSUJĄCYCH?

  05.12. Warszawa (PAP) – Sejm, głosami koalicji PO i PSL, odrzucił w piątek projekt PiS dot. zmian w Kodeksie wyborczym, zakładający m.in. zmianę sposobu wyłaniania PKW. Posłowie, którzy zagłosowali za odrzuceniem, „najwyraźniej nie chcą uczciwych wyborów” – uważa Jarosław Kaczyński.

  DLACZEGO NIE ZAPROPONOWAĆ PROSTEJ, ALE SKUTECZNEJ ZMIANY KONTROLI PRZEBIEGU WYBORÓW – NIEWYMAGAJĄCEJ ZMIANY PRAWA?

  Każda Obwodowa Komisja Wyborcza ma listę uprawnionych do głosowania, wszystkich uprawnionych z danego terenu. Na jej podstawie sprawdza czy wyborca jest uprawniony do głosowania w tej, a nie innej Komisji Wyborczej.

  Każdy głosujący odbierając kartę wyborczą, odbierając ją, swoim podpisem kwituje odbiór karty do głosowania właśnie na liśćie uprawnionych do głosowania. – To sfałszować może każdy.

  Lista uprawnionych do głosowania, jest jednocześnie listą biorących udział w głosowaniu. – Listą, na której znajdują się w kolejności nazwiska wszystkich uprawnionych do głosowania. – Jest listą „2-W-JEDNYM” – Dodatkowy podpis, nawet nieczytelny, zwiększa frekwencję, … i ilość głosów w urnie.

  Lista uprawnionych jest listą, na której łatwo sfałszować frekwencję wyborczą, bo zawiera nazwiska wszystkich uprawnionych do głosowania. – Dlaczego nie ma oddzielnej „listy obecności” głosujących, biorących faktyczny, fizyczny udział w wyborach?”

  http://nichcik.neon24.pl/post/116247,dlaczego-pkw-nie-prowadzi-rejestru-glosujacych

 32. Filo said

  28
  Marucha
  re: 23
  O jakiej lapie Marucha wspomina? To chyba jakas pomylka. Ja odpowiadam na wpis nr. 14.

 33. Filo said

  27
  Boydar
  Ten 83 letni murzyn to jest „obiegowka’, ktora krazy od lat po internecie. Ja ja chyba dostalem na e-mailu ze 4 razy i do dzis sie dziwuje, co to za murzyn co ma tyle narodowsci ( na gajowce on mi jakos umknal ale ja nie zawsze moge zagladac do gajowki)
  W swietle ostatnich wydarzen w USA to biedne wyzwanie (podejrzewam, ze troche naciagane) jest troche nieaktualne bo okazuje sie, ze teraz zagrozeniem harmonii spolecznej bogobojnej Ameryki nie sa w tej chwili muzulmanie tylko ‚kryminogenne, o slabym IQ murzyni” – jak ktos na gajowce raczyl kiedys zauwazyc.

  A u nas ten „apel” nie chwycil , bo nie mamy ani wielu muzulmanow ani murzynow, zeby popierac troski rasistowskiego murzynka.

 34. maniek said

  Facebook szpieguje ciebie dla rządu.

  Nauka i technologia
  W poniższym materiale Joe Biggs, reporter infowars.com omawia nową politykę Facebooka, która wejdzie w życie 1 stycznia 2015 roku. Umowa ta umożliwi oficjalnie osobom trzecim, takim jak CIA, FBI, czy NSA na zbieranie danych z twojego komputera, telefonów, i innych urządzeń na których korzystasz z usług Facebooka….

  czytaj dalej …http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/facebook_szpieguje_ciebie,p582112847

 35. NICK said

  Facebook out.
  Od zawsze. Od zawsze jest infiltrowany.

 36. maniek said

  Żyd Chodorkowski wzywa do rewolucji i zabicia Putina

  Żyd Chodorkowski mówi: Rosji potrzebna jest rewolucja, następca powinien „zniszczyć Putina fizycznie”.

  Michaił Chodorkowski w wywiadzie dla największej szwajcarskiej gazety „Die Neue Zurcher Zeitung” nadzwyczaj szczerze wypowiedział się o Rosji, Putinie i o sobie. W szczególności czytelnik dowiaduje się, że według Chodorkowskiego:

  – Rosja ma szansę „zmiany reżimu w ciągu następnych 10 lat 50 na 50″

  – zmiana reżimu drogą demokratyczną jest nierealna

  – potrzebne są „środki rewolucyjne” i „rząd tymczasowy” a dopiero potem „demokratyczne wybory”

  – każdy następca Putina, w celu zmiażdżenia systemu, ma obowiązek „zniszczenia Putina fizycznie lub politycznie” bo inaczej będzie jak za Miedwiediewa (w wersji rosyjskiej wywiadu opublikowanego na stronie Chodorkowskiego wyrażenie jest złagodzone na formę „psychologicznie lub politycznie” ale w niemieckim oryginale wyrażenie brzmi tak „fizycznie lub politycznie”)

  – sam Chodorkowski widzi siebie w rodzaju „kierownika rządu okresu przejściowego” dlatego, że jest on „dobrym menedżerem kryzysowym”

  – po zwycięstwie rewolucjonistów trzeba będzie „wymienić dziesiątki tysięcy” „przestępczych urzędników” i „trzeba przygotowywać nowe elity już teraz”

  – tą sprawą zajmuje się fundacja Chodorkowskiego „Otwarta Rosja”

  – chociaż bezpośrednie finansowanie napotyka przeszkody ze strony putinowskiego reżimu to Chodorkowski może finansować poszczególne osoby „na osobiste ich potrzeby”

  – „Otwarta Rosja” założona została na wzór amerykańskich partyjnych lobby, „w USA de facto nie ma partii, są organizacje finansowania działalności”

  – „Otwarta Rosja” nie będzie partią, natomiast finansuje poszczególnych działaczy i organizacje, które koordynują działania „tylko w okresie wyborów” „wspierając tych kandydatów, którzy mają szansę”, bez odniesienia do przynależności partyjnej

  – Chodorkowski ma „ponad 100 milionów dolarów” i „w Szwajcarii wszystko jest zadeklarowane” (o tym, że nie w Szwajcarii i nie zadeklarowane to już marionetka wstydliwie nie powiedziała)

  – Chodorkowski ma zezwolenie na pobyt w Szwajcarii i na stałe jest zameldowany w Rapperswilu

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zyd-chodorkowski-wzywa-rewolucji-zabicia-putina-2014-12

 37. maniek said

  Ukraina – USA będą walczyły z Rosją do ostatniej kropli ukraińskiej krwi

  Olieg Cariew mówi: USA będą walczyły do ostatniej kropli ukraińskiej krwi.

  USA gotowe są do wydawania rezolucji ażeby walczyć z Rosją rękami Ukraińców, uważa przewodniczący parlamentu Noworosji, Olieg Cariew, komentując antyrosyjską rezolucję nr 758, przyjętą przez Izbę Reprezentantów Kongresu USA.

  Kraj potrzebuje pieniędzy, energii elektrycznej, węgla i gazu, potrzebne są programy odbudowy Donbassu, pisze polityk, zauważając, że Ukraina znajduje się w najcięższej sytuacji od czasów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

  „A co najważniejsze to Ukraina potrzebuje rozpaczliwie pokoju. Potrzebny jest spokój i możliwość ponownego rozpoczęcia życia a nie tylko wegetacji, zabijania, umierania” – uważa Cariew.

  Zamiast tego, twierdzi polityk, władze USA gotowe są dostarczać Ukrainie broń i zasoby niezbędne do wzmocnienia i przezbrojenia armii.

  „Ale nie. Okazuje się, że najważniejszą potrzebą Ukrainy, i jedynym czym naprawdę chcą ją obdarować, tak zwani, zachodni sojusznicy, to broń do prowadzenia nowej wojny i do nowych ofiar” – dodaje Cariew.

  „Dla nich jest korzystna nieskończona walka z Rosją rękoma Ukraińców, do ostatniej kropli krwi. Naszej krwi. I aby osiągnąć ten cel gotowi są wydawać rezolucję za rezolucją” – podsumował Cariew.

  „Myślę, że nadeszła chwila kiedy Ameryka powinna usłyszeć w odpowiedzi na swoje wezwania: chcecie walczyć to walczcie sami, walczcie samotnie. A na pewno bez was” – powiedział polityk.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-usa-beda-walczyly-z-rosja-ostatniej-kropli-ukrainskiej-krwi-2014-12

 38. Siggi said

  Śmiać się czy płakać? O to jest pytanie …

  http://www.fakt.pl/polityka/kardynal-dziwisz-szuka-pieniedzy-na-budowe-centrum-jana-pawla-ii,artykuly,508846.html

 39. Boydar said

  @ materiał przytoczony przez Pana Mańka (36)

  I tak ma i musi być. Jeśli ktoś zadaje sobie pytanie, dlaczego Putin wypuścił tego jewreja z łagru, to aby dostać prawidłową odpowiedź musi zmienić optykę patrzenia na sprawy i rzeczy. Cała nasza rzeczywistość od końca II wś. to to podgotowka do totalnej akcji klar. Wedle mojej nadziei, ma ona na celu takie wzburzenie całej objętości społeczeństwa (także rosyjskiego) aby WSZYSTKIE szumowiny wypłynęły na wierzch, na światło dzienne. Taki Chodorkowski idealnie się do powyższego nadaje. Syf sam do niego przylgnie jak stalowe wióry do magnesu. Wtedy wystarczy je tylko zebrać cywilizowanymi metodami. I nie ma innej metody ludzkiej na powyższą selekcję. W dodatku albo teraz albo nigdy. Bo drugiej szansy nie będzie.

 40. maniek said

  Nikishino

  https://pbs.twimg.com/media/B4VT629IcAIhb08.jpg:large

 41. maniek said

  Nikishino

  reszta:

  https://pbs.twimg.com/media/B4Va8oeCUAA37qE.jpg:large

  https://pbs.twimg.com/media/B4Va8roCYAAQl5d.jpg:large

  https://pbs.twimg.com/media/B4Va8blCAAAKpqf.jpg:large

 42. maniek said

  Donieck 7.12.2014

  Reszta:

  https://pbs.twimg.com/media/B4VJ-WMCAAALus6.jpg:large

  https://pbs.twimg.com/media/B4VKAEwCIAADOOm.jpg:large

  https://pbs.twimg.com/media/B4VKA69CMAAfR48.jpg:large

 43. lolek said

  Być może w gajówce jest już znane to nazwisko.
  Prof. Władimir Żdanow z Sybirskiego Instytutu Humanitarno-Ekologicznego. Działający w stowarzyszeniu zajmującym się duchowym i fizycznym odrodzeniem, działaniami na rzecz trzeźwości i zdrowego modelu życia.

  Z humorem o alkoholu:

  Obrazowo o leczniczej głodówce:

  O telegonii:

  Wpierw pomyślałem, że to komik, wesołek. Ale gdy poszukałem dalej okazało się, że toczy się poważna o zdrowie fizyczne i duchowe.
  W sieci do znalezienia obszerniejsze materiały filmowe.
  np.:
  „Alkoholowy terror”
  „Chleb, który jemy jest trujący”

 44. maniek said

  4 grudnia uczniowie gimnazjum w Nikolajewie pod hasłem podaruj ciepło żołnierzowi zorganizowali jarmark słodkości.Celem akcji była zbiórka pieniędzy na zakup cieplej bielizny dla „obrońców niepodległości”
  Największą kwotę zebrała a tym samym zwyciężyła klasa 8A, która oferowała specjały:
  ciasteczka:Czołgi na Moskwę

  i słodki napitek Krew rosyjskich niemowląt

  http://rusvesna.su/news/1417906065

  Na pytanie skąd pomysł na nazwy,”dzieci” powiedziały że inspirował je patriotyzm.(niech mi nikt nie mówi że ukry i chochły są normalne )

 45. maniek said

  Zaporozhye nuclear power plant !!!

  RESZTA:

  https://pbs.twimg.com/media/B4UfUBsCEAAbPMB.jpg:large

  https://pbs.twimg.com/media/B4UfUBsCEAAbPMB.jpg:large

  https://pbs.twimg.com/media/B4UfMAUCMAIVOe4.jpg:large

  https://pbs.twimg.com/media/B4UfJs2CUAAPJi7.jpg:large

  https://pbs.twimg.com/media/B4UfJuFCMAAx2uN.jpg:large

 46. maniek said

  Na Ukrainie kwitnie post-majdanowska wolność słowa. Po aresztowaniach osób czytających noworosyjską prasę, przystąpiono do dalszych polowań na nieprawomyślnych obywateli. Na filmie widać aresztowanie człowiek, który miał przypięta wstążkę Św. Jerzego

 47. @44
  „Czołgi na Moskwę”
  Widać, że pani nauczycielka nie wytłumaczyła im skąd obecnie UPAina czerpie gaz. 🙂

 48. maniek said

  Lot nad USA
  Rosyjscy specjaliści lotniczy przeprowadzą lot obserwacyjny nad USA z powietrza w ramach Traktatu o Otwartych Przestworzach – poinformował szef narodowego Centrum Zmniejszenia Zagrożenia Jądrowego Siergiej Ryżkow.

  Traktat został podpisany w 1992 roku w celu umocnienia zaufania w Europie po zakończeniu zimnej wojny. Obowiązuje on od 2002 roku i umożliwia krajom sygnatariuszom wzajemne otwarte zbieranie informacji o siłach zbrojnych i ćwiczeniach.

 49. AniaK said

  Re27:
  http://www.gazeta.pl/0,0.html

 50. maniek said

  Znowu wojna w Europie? – Nie w naszym imieniu!
  http://wiernipolsce1.wordpress.com/2014/12/08/znowu-wojna-w-europie-nie-w-naszym-imieniu/

 51. maniek said

  Nasze życie, a korporacje bankowe.
  http://wiernipolsce1.wordpress.com/2014/12/07/nasze-zycie-a-korporacje-bankowe/

 52. maniek said

  Sankcje na dostawy broni nam tylko pomogą

  Rosyjski prezydent nie przejął się tym, że sankcje wymierzone w Rosję zakładają także ograniczenia w handlu pewnymi rodzajami uzbrojenia.

  Sankcje na handel bronią odbijają się pozytywnie na rosyjskim przemyśle zbrojeniowym, który otrzymał nowy bodziec do rozwoju. „W tyhc procesach związanych z substytucją importu i ograniczaniem zagranicznego obrotu są minusy, są plusy, i jeszcze nie wiadomo co jeszcze”.

  Putin skrytykował dotychczasową praktyke zwalniania broni i technologii zbrojeniowych kupowanych za granicą z cła impoerotwego. Jak twierdził przyczynia się to do wygaszania rodzimego potencjału i „zamykania fabryk”.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/putin-sankcje-na-dostawy-broni-nam-tylko-pomoga


  logiczne

 53. maniek said

  Ukraińscy nacjonaliści powołali w Winnicy swojego „ludowego gubernatora”. Minister nazywa ich „debilami”

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainscy-nacjonalisci-powolali-w-winnicy-swojego-ludowego-gubernatora-minister-nazywa-ich-debilami

  —–
  Ha ha jak na majdanie szaleli jak mordowali to byli cacy a teraz już debile , bo na żydków rękę ponieśli?

 54. maniek said

  W drugiej połowie listopada do Doniecka przybyła grupa Słowaków. Zorganizowali u siebie w kraju akcję pomocy dla Noworosji, za zebrane pieniądze zrobili zakupy w Rostowie nad Donem i w Doniecku. Najpotrzebniejsze artykuły: min. ryż, makarony, kaszę, pieluchy dla dzieci, lekarstwa. Przy aktywnej pomocy Batalionu Humanitarnego, zebrane produkty przekazały najbardziej potrzebującym ludziom. Samotnym osobom starszym, ale także np. ludziom mającym małe dziecko, a nie mając pracy w tych wojennych czasach- z braku pracy mają ogromne trudności.
  Weronika Morowcowa z przyjaciółmi udowodniła, że do zorganizowania pomocy nie trzeba gigantycznych nakładów, nie trzeba nadludzkich możliwości- wystarczy zwyczajnie chcieć.

  Dziękujemy, za pamięć, chęć i czyn

  Materiał: Weronika Morowcowa i Dawid Hudziec

 55. maniek said

  Zapraszamy do Kirowa – Część 1
  Graham Phillips

  Griszka wyszedł już z szpitala po trafieniu go odłamkiem przez ukrów i jak widać już kręci.

 56. maniek said

  ” Rosja nie weźmie udziału w spotkaniu w sprawie South Streamu w Brukseli 08.12.2014r. 17:37

  Rosja nie weźmie udziału w spotkaniu, mającym się odbyć we wtorek w Brukseli, poświęconym projektowi gazociągu South Stream – powiedział w poniedziałek rosyjski minister energetyki Aleksandr Nowak.
  „Nie jesteśmy członkiem Unii Europejskiej i dlatego nie planujemy udziału w tym spotkaniu” – oświadczył.
  Jak dodał, trwają prace przygotowawcze w celu uchylenia umów międzyrządowych dotyczących realizacji projektu.
  W wtorek w Brukseli ma się odbyć spotkanie wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej ds. unii energetycznej Marosza Szefczovicza z przedstawicielami krajów zaangażowanych w projekt South Streamu. KE uważa, że dotyczące gazociągu południowego umowy rosyjskiego Gazpromu z krajami UE są sprzeczne z trzecim pakietem energetycznym UE.
  Prezydent Władimir Putin ogłosił 1 grudnia, podczas wizyty w Turcji, decyzję o rezygnacji z gazociągu omijającego Ukrainę, a prowadzącego z południa Rosji przez Morze Czarne do Bułgarii, a następnie do Serbii, na Węgry, do Austrii i Słowenii.
  Rosyjski prezydent tłumaczył, że Rosja nie może realizować projektu w „obecnych warunkach”, m.in. dlatego, że dotychczas nie uzyskała zezwolenia od Bułgarii na wejście z budową do strefy ekonomicznej tego kraju. Zapowiedział przekierowanie rosyjskich źródeł energii w inne regiony świata i możliwe przyspieszenie realizacji projektów dotyczących gazu skroplonego.
  W czwartek szef KE Jean-Claude Juncker odpierał zarzuty Rosji, że Komisja zablokowała budowę gazociągu. „South Stream może zostać zbudowany. Warunki są jasne od dawna” – oświadczył po spotkaniu z premierem Bułgarii Bojko Borysowem.
  Mający liczyć 3600 km South Stream – wspólny projekt m.in. Gazpromu i włoskiej firmy ENI – miał zapewnić dostawy gazu z Rosji do Europy Środkowej i Południowej. South Stream miał być drugą – po Gazociągu Północnym (Nord Stream) – magistralą gazową z Rosji omijającą Ukrainę. ”
  http://www.cire.pl/item,103227,1,0,0,0,0,0,rosja-nie-wezmie-udzialu-w-spotkaniu-w-sprawie-south-streamu-w-brukseli.html


  Juto będą prosić na klęczkach aby jednak budował

 57. maniek said

  Rosyjska fabryka ZIŁ rozwija nowy futurystyczny pojazd dla armii
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosyjska-fabryka-zil-rozwija-nowy-futurystyczny-pojazd-dla-armii

 58. Siggi said

  W Polsce nie będzie łupkowej rewolucji. Bo nie mamy frakersów, ale głupków mamy ci dość…


  W Polsce nie będzie łupkowej rewolucji. Bo nie mamy frakersów
  fot: Flickr.com/greensefa/CC BY 2.0

  Mapa Europy stworzona przez przeciwników eksploatowania złóż łupkowych.
  W 2013 r. Stany Zjednoczone produkowały dziennie 7,5 mln baryłek ropy, o 2,5 mln więcej niż kilka lat wcześniej. Stało się to na skutek energetycznej rewolucji, która dokonała się w tym kraju po odkryciu i eksploatacji dużych złóż gazu łupkowego. Czy Polska podąży tą samą drogą i odniesie równie spektakularny sukces?

  Reszta art.tu:…
  http://www.biztok.pl/biznes/w-polsce-nie-bedzie-lupkowej-rewolucji-bo-nie-mamy-frakersow_a19177

 59. maniek said

  „Polscy” przedsiębiorcy zapraszają banderowców na staże do Polski

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/polscy-przedsiebiorcy-zapraszaja-ukraincow-ze-lwowa-na-staze-do-polski

  W neokoloni PL miliony bezrobotnych, miliony z nędzy uciekło ,dzietność z powodu nędzy spadła do niemal najniższej w świecie a oni sobie baderowców sprowadzają mówiąc że to z lwowa niby

 60. Siggi said

  Red.Krzysztof Pilawski to jeden z najuczciwszych w branży mediów dziennikarz.Jego relacje z Moskwy z okresu kiedy był w Rosji korespondentem był wiarygodne,obiektywne…
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Uczelnie – fabryki konformistów
  Napisał(a): Krzysztof Pilawski w wydaniu 41/2014.

  Fot. K. Żuczkowski Fot. K. Żuczkowski

  Studenci konsumenci traktują wiedzę jak każdy inny towar albo jak ulotną rozrywkę. Wyrasta pokolenie wychowywane na konsumentów – wszystkiego i czegokolwiek – mówi prof. Mirosław Karwat, kierownik Zakładu Filozofii i Teorii Polityki Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. – Testy zabijają indywidualność, sprawiają, że szkoły i uczelnie produkują hurtowo konformistów. Dziś studenci nie czytają nawet publikacji swoich promotorów, a pracownicy naukowi nie znają prac kolegów zza sąsiedniego biurka. W pogoni za pieniądzem i sprawozdawczością uczeni przestają tworzyć wspólnotę mającą poczucie misji. Byliśmy zainteresowani masowością, a przez to i fasadowością kształcenia wyższego, bo liczbę etatów i zarobki uzależniono od liczby studentów.

  Studenci konsumenci traktują wiedzę jak każdy inny towar albo jak ulotną rozrywkę

  Prof. Mirosław Karwat – absolwent Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i jego wieloletni pracownik – obecnie kierownik Zakładu Filozofii i Teorii Polityki.

  Rozmawia Krzysztof Pilawski

  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/uczelnie-fabryki-konformistow

 61. bubek said

  Nie wiem czy to ma znaczenie. Niesamowite!! Mapa z filmu X-Men pokazuje to co ma miejsce obecnie na Ukrainie! film na youtube

 62. revers said

  ad 53

  w lze mediach podobny jezyk, nagonka, walczacego po stronie Donbassu i sciganego przez ABW, niejaki gen. od masowych mordow cywili i terror-komandos Polko nazywa bielszczenina wiejskim glupkiem.

  Czy tych wiejskich glupkow z Francji, Hiszpani, nawet ze stanow jest wiecej? bo nie stoja po stronie banksterkich oprychow w uniformach.

  czy ABW sprawdzi tez polakow zatrudnionych w Legii Cudzoziemskiej albo sluzyacych w Bundeswehrze?

 63. maniek said

  W 2040 na Litwie będą mieszkać niecałe 2 miliony ludzi
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/w-2040-na-litwie-beda-mieszkac-niecale-2-miliony-ludzi

  —-
  A w neokoloni PL 20 mln etnicznych Polaków jak po II wś.

  Kiedy PRL liczba etnicznych polaków wzrosła o niesamowite 80%

 64. bubek said

  nadaje sie do wolnych …tematow

 65. bubek said

  Ten adres mowi o masonach i ilumnatach .mam gowniany koputer iniepotrafie umiescic tego adresu za bledy przepraszam .

 66. maniek said

  „Czy jesteśmy gotowi prowadzić wieloletni konflikt o zachodnie interesy na Ukrainie?

  Czy jesteśmy gotowi prowadzić wieloletni konflikt o zachodnie interesy na Ukrainie? Przecież ten dramat się nie skończy wraz z dowolnym aktem politycznym, ponieważ skala nienawiści, jaką zarażono Naród ukraiński jest bez precedensu. Litwa zapowiedziała, że jest gotowa dostarczać na Ukrainę broń „zabijającą”, co raczej nie oznacza wypuszczania gołąbków w gałązkach oliwnych – widocznie nienawiść do Rosji i Rosjan łączy różnych złych ludzi. Kanclerz Angeli Merkel dziennikarze wprost zadają pytanie, czy pójdzie na wojnę w obronie krajów bałtyckich, na które ona nie odpowiada wprost [Die Welt: Robin Alexander und Beat Balzli „Würden Sie Krieg mit Russland führen, Frau Merkel?”z 7.12.2014r., – Würden Sie für das Baltikum wirklich Krieg führen? Die Frage eines Kriegs im Baltikum stellt sich nicht. Dessen ungeachtet gilt Artikel 5 des Nato-Vertrags, (…)“.] Chyba nie ma potrzeby tłumaczyć tego fragmentu, cały wywiad powinien już być przetłumaczony w naszych mediach mainstreamowych, jest bardzo mocny – widać, jak znakomitym politykiem jest pani Kanclerz, różnica klasy wobec naszych polityków jest porażająca.
  Czy ktoś w Warszawie – wysyłając ministra spraw zagranicznych, którego nazwisko na tym portalu nie padnie z szacunku dla czytelników – myślał o tym, że piekło, do którego się przyczyniamy może trwać? Ktoś rozważał nasze interesy w kategoriach długich okresów – 10 może 20 lat? Jeżeli tak to gdzie jest dzisiaj ten ktoś? Proszę wskazać odpowiedzialnych za kierunki polskiej polityki wschodniej? Kto był architektem skakania na „Majdanie”? Samo się wydarzyło? Spontanicznie? Co mamy powiedzieć plantatorom, transportowcom i eksporterom żywności na Wschód? Mają ponosić konsekwencje? Grupa stygmatyzowana przez przypadkową politykę kilku przypadkowych osób, które nie powinny NIGDY znaleźć się w polskiej polityce? Pomijając już wszelkie problemy – czy rozważono ryzyko strategiczne takiej polityki, gdyby Rosja rzeczywiście zachowała się agresywnie wobec tych ataków i prowokacji, którym jest poddawana?…”
  czytaj dalej http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28032

 67. maniek said

  „Rok bestii ” (1)

  „W nocy z 29 na 30 listopada 2013 r. miał miejsce technicznie dobrze przeprowadzony „majdan studencki”. Rzecz, która wejdzie do ludowego folkloru i do historii jako „zwierzęca bitwa-to są tylko dzieci”.
  Oleg Bibikov
  W piątkowy poranek 29 listopada, poszedłem na kijowski majdan. Wokół pogańskiego posągu „Nike” stał ok. trzytysięczny tłum. Śniegu nie było, powiewały różnokolorowe flagi, a najbardziej widoczne na tle szarego nieba były czarno-czerwone banderowskie, a także UE , żółto-niebieskie i jasnoniebieskie. Z głośników dobywał się głos niewidzialnej kobiety, wzywający do wstępowania do oddziałów samoobrony, która jak widać nie bała się, że ją „zabiorą za podżeganie”. Wezwania adresowano do silnych chłopów, którzy z batami na plecach, właśnie dojechali do miasta jako „goście”, a którzy w większości tworzyli ten cały tłum. Z przeciwnej strony Krzeszczatiku (główna arteria Kijowa łącząca Górne Miasto z Padołem – przyp. MM) smutno nań spoglądała ciotka z wyglądu wieśniaczka. Na plecach miała batog, przykryty flagą UE. Gdzieś się przespała i szła do domu. Wszystko było jasne: studencki majdan cicho gasł, więc próbuje się go ożywić ludźmi z zewnątrz, g¦nie ze wsi. Pomyślałem: wieczorem, 1 grudnia (na końcu niedzieli) po euromajdanie nie będzie śladu; nienawiść zostanie schowana na inną okazję.
  Tak pomyślałem, ale się myliłem.
  Mało kto wtedy wiedział o tajemnych mechanizmach przewrotu, o tym, do czego doszło w poprzednich miesiącach, tygodniach i dniach w kuluarach i biurach na ulicy Bankowoj i Gruszewskiej (odpowiednio: miejsce siedziby prezydenta i Rady Najwyższej – przyp. MM), w ambasadzie USA i przedstawicielstwa misji UE. Nawet dziś wiele z tego nie wiemy, ale ….

  … czytaj dalej http://memnon.neon24.pl/post/116334,rok-bestii-1

 68. bubek said

  Prosze o wyrozumialosc .To ze pisze z bledami nie znaczy ze nie rozumiem .

 69. Siggi said

  Czciciele Dirlewangera

  dirlewanger.jpg
  21 listopada hucznie obchodzono w Polsce rocznicę „rewolucji godności” na Ukrainie. Obchodzili ją pospołu członkowie i sympatycy dominującego na polskiej scenie politycznej oligopolu (PO/PiS), który prowadzi między sobą zażartą walkę, ale w kwestii „wiary ukrainnej” jest wyjątkowo zgodny.
  Dalej to tu:…

  http://www.mysl-polska.pl/node/292

 70. maniek said

  Ludzie umierają „a niby jest rozejm” .Ostrzał Pervomaisk w nocy z 08.12.14

  +18

 71. revers said

  jest wojna, a Poroszenko i ska z sbecji ukrainskiej, przed ktora oficjalnie wisi juz flaga hamerykanska i ukrainska res. 758 , zwodza – mial byc 5 grudnia obwieszczona strefa demilitaryzycyjna na odleglosc razenia artyleryjskiego, sa za to grudniowe wizyty hamerykanow nad kilkusetmetrowym murem-plotem z zasiekami i budkami starzniczymi.

  takze termin 9.12.14 w Misnku miedzy LRL, DRLa Poroszenko, ten ostani odsuwa na dalszy plan wywolujac coraz to nowe rzondania, przeszkody, chocby w postaci ostanich wyborow w Nowejrosji.

  za to przybywa coraz wiecej sprzetu wojennego z zachodu i uruchomiony jest kolejny swiezy pobor do wojska na ca. 20 tys. ukrow.

 72. don camillo said

  Syjonizm i faszyzm – dwie strony tej samej monety

  http://www.komsomol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1889:syjonizm-i-faszyzm-dwie-strony-tej-samej-monety&catid=74:przeszlosc&Itemid=37

  http://www.vkpb.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=2189:2014-06-10-15-05-24&catid=4:2010-03-12-08-14-54&Itemid=11

 73. maniek said

  [eng subs]
  Humanitarian battalion „Novorossia”

 74. revers said

  http://rt.com/business/211291-swift-banking-russia-vtb/

 75. bubek said

  POZDRAWIAM .GAJOWY WYWALA TYCH CO KLAMSTWA ZMIENIAJA W PRAWDE ZYCZE SOBIE ZEBY MATKA POLKA PISALA .FRAK SA ,JASIEK Z TORONTO , PAN JO , PAN MANIEK KTORY ZDOMINOWL LASY POLSKIE. PLUS TYCH KTORZY PRZEKAZUJA NAM SWOJA WIEDZE W PRZEROZNYCH DZIEDZINACH WAZNE KOMENTARZE .NIE OCENIONE RIPOSTY BOYDARA I JEGO OSOBE. POLSKA W NAS TKWI. OCZWISTY SZACUNEK DLA GOSPODARZA.\=======================================================

 76. maniek said

  Banderowska ” Cyberarmia ”
  http://brukowiec.neon24.pl/post/116337,banderowska-cyberarmia

 77. bubek said

  DLA PANA PRAWDZIWCA I WANDALUZJI TEZ POZDROWIENIA .

 78. revers said

  o jest kogo pozdrawiac bo matka kurka dalej rozpracowuje Owsiaka, nie tylko w procesie karnym ale i w procesie cywilnym, tylko media pl jak zawsze, cicho sza, robia za Owsiaka.

  A Owsiak juz zbiera szmal dla dzieciakow ukropskich by lepiej bawily sie w czolgi na Moskali, i krew mialy dzieci z Donbassu w nadmiarze.

  http://kontrowersje.net/s_d_apelacyjny_w_warszawie_oddala_za_alenie_wo_p_owsiak_na_deskach_r_iwicki_po_pierwszym_nokaucie

 79. rafal z said

  http://m.youtube.com/watch?v=ew1FBRnw9ao

 80. Boydar said

  „… Nazywamy rzeczy po imieniu (…) Rosja zaburzyła fundamenty ładu w Europie…”

  Makrela zaczyna mówić ludzkim głosem, choć cała prawda jeszcze jej przez przełyk nie przechodzi – http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Angela-Merkel-nie-zmieni-polityki-wobec-Rosji-Nie-zaakceptuje-aneksji-Krymu,wid,17088569,wiadomosc.html

  Kiedy doda, czyj to jest ład, będziemy kwita. A Makrelę właściciel uwędzi, normalne.

 81. Mam zapytanie jak sie pozbyc tej klapki Panie Gajowy bo to tylko na panskiej stronie: ‚Follow ‚Dziennik gajowego Maruchy’
  Otrzymuj kazdy nowy wpis na swoja skrzynka e’mai..
  Dolacz do 268 obserwujacych.
  Enter your email address
  Sign me up.
  Stworz strone przy uzyciu WordPress. com.

  To skopiowalam .

  a widoczna jest tylko ta ‚klapka’ koloru granatowobrudnego z napisem Obserwuj a obok po lewej stronie jest koleczko z krzyzykiem w srodku. TO umozliwia nam zamkniecie tego skopiowanego napisu.

  Dawniej sie wlanczal Facebook ale juz nie. Pocoz nam tu facebook? on i te inne szpiegujace niby spolecznosciowe strony ograniczaja pojemnosc i szybkosc naszych starych portali.
  Chca nas dranie zniechecic?
  Ratunku jak sie pozbyc tego? Denerwuje mnie i jakos nie mam ochoty tu zagladac.
  Pozdrowienia.

 82. Syriusz said

  Ten boczus z warzywami to jest git ale te kartofelki robia z boczusia nie zjadliwe danie dla naszej zdrowotnosci. Te pyry mozna zjesc owszem ale innym razem z siadlym mlekiem i koperkiem posypane.

  Co, ziemniaki są niezdrowe?? – admin

 83. Syriusz said

  Uzywam Opery i ta lapa ciagle jest i tylko tutaj mimo, ze mam klikniete na Block All Pop-ups.
  Chyba zmienie Gajowego na Lesniczego

 84. Anglicy sa oburzeni postawa Francuzow odnosnie szopki bozonarodzeniowej.
  Do czego doprowadza polityka multi kulti EU?
  Ciekawe czy i w Polsce tez nam zabronia?
  http://www.theguardian.com/world/2014/dec/07/nativity-scene-ban-france-court-la-roche-sur-yon

 85. Siggi said

  Połówkowa katastrofa Obamy

  Napisał(a): Jan Misiuna w wydaniu 46/2014.
  Jon Stewart, niechętny Republikanom komik, prowadzący jeden z najpopularniejszych wieczornych talk show w amerykańskiej telewizji, już kilka tygodni wcześniej określał midterms, wybory połówkowe do Kongresu oraz towarzyszące im wybory stanowe, odbywające się w połowie kadencji prezydenta, mianem demokalipsy – całkowitej klęski Demokratów. Jest w tym stwierdzeniu sporo przesady, jednak mniej, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Z 36 nowych gubernatorów co najmniej 24 będzie republikanami. Obama jest tak niepopularny, że kandydaci demokratyczni dystansowali się od niego, jak tylko mogli. Republikanie robili wszystko, by wybory przekształcić w głosowanie nad wotum nieufności dla prezydenta.

  Zwycięstwo Partii Republikańskiej to problem dla Baracka Obamy, Demokratów i samych Republikanów

  Dalej to tu:…
  http://przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/polowkowa-katastrofa-obamy

 86. Marucha said

  Re 81:
  Nie ma żadnych dodatkowych powodów do zdenerwowania, oprócz tych, jakie normalnie wiążą się z używaniem Internetu i jakie są ogólnie znane.

  1. Statyczny przycisk u dołu z prawej strony („Śledź ten blog przez email”) może być wyłączony, ale nie widzę powodu, aby to robić. Wielu użytkowników chce być powiadamianych o nowych artykułach przez email, aktualnie ponad 260 osób. Kto nie chce być powiadamiany, niech po prostu nie naciska na „Śledź” czy „Follow”.
  Natomiast jeśli chodzi o „pływający” u dołu ekranu z prawej strony prostokącik z krzyżykiem i tekstem „Obserwuj”, to nie widziałem go na żadnej mojej przeglądarce, zarówno w Windowsach jak i na Androidzie. Wyjątkiem był rzadko przeze mnie używany Internet Explorer Microsoftu.
  Już go usunąłem.

  2. Jeśli chodzi o dzielenie się („Share this”) artykułami na Facebooku, Twitterze itp. to również nie wprowadza to żadnego nowego niebezpieczeństwa oprócz tych immanentnie związanych z używaniem Internetu.
  O co chodzi?
  Otóż naciskając „Share this” wysyłamy na Facebooka, Twittera etc. link do artykułu, jaki nas zainteresował – aby podzielić się nim z naszymi znajomymi z tych mediów. Trzeba to zrobić świadomie. Facebook nie szpieguje WordPressa, bo sam ma mnóstwo materiału do przejrzenia.

  Powtarzam: używanie WordPressa, z klapkami czy bez, z przyciskami Facebooka czy bez, nie wprowadza żadnego dodatkowego ryzyka.
  Mam nadzieję, że trochę Panią uspokoiłem i rozproszyłem wątpliwości.

 87. Marucha said

  Re 83:
  Nie wiem nadal, o jaką łapę chodzi.
  Niech Pan zrobi zrzut ekranu i wrzuci go np. na http://pl.tinypic.com/ po czym poda adres do niego w gajówce.

 88. http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=11154&Itemid=56

  Nowym Kościołem Uniwersalistycznym, czyli POWSZECHNYM, miała być ODBUDOWANA IV Świątynia Jerozolimska na Wzgórzu Świątynnym, której PLANY pokazuje się w Tajemnicy zaufanym.
  Kanclerz Kohl użył jednak MOJEJ interpretacji Jerozolimy Biblijnej dla Storpedowania tej Czwartej Świątyni, a gdy to się Powiodło to zabrał Wzgórze Świątynne Żydom i dał Palestyńczykom jako PAŁAC Salomona. Ściana Płaczu nie jest jednak pozostałością STAJNI SALOMONA, ale reliktem Pretorium rzymskiego, gdzie był się Proces Jezusa Chrystusa, co UZNALI NIEMCY. Pretorium jerozolimskiego nie budował też Herod Wielki – jak sądzono – ale prefekt Gratus, kilkanaście lat po śmierci Heroda Wlk.
  W związku z 400 atakami żydowskich ogierków na MOJĄ Świątynię Salomona: http://www.wandaluzja.com/?p=p_290&sName=jerozolima-do-utraty-zmyslow// pozostaje sprawa WŁASNOŚCI Wzgórza Świątynnego, na którym był PAŁAC, Pretorium, Sanktuarium Cesarzowej Heleny, Skarbiec Omajadów, TEMPLUM templariuszy itd. Ponieważ Palestyńczycy nie rozliczyli się ze mną to pozostaje mi SPRZEDAŻ mego Znaleźnego: 10% napoleońskiego i 50% rzymskiego, rządowi Izraela, który jest w stanie to wyegzekwować.
  Ponieważ jest to Znaleźne WOJENNE to 10% Napoleońskiego nie wchodzi w grę.

 89. Nemo said

  „Jak się jednak okazuje agencja potrzebowała na wyśledzenie Hudźca dość dużo czasu a co najważniejsze środków pieniężnych z naszych podatków. Okazuje się, że siedzą tam nie dość, że lenie to jeszcze zwykli ćwierćinteligenci nie potrafiący czytać ze zrozumieniem. Tak się bowiem składa, że nasz reporter jest po prostu dziennikarzem a nie najemnikiem co potwierdziła w swoim programie TVP Info. Niezwykła akcja ABW pociągnęła za sobą śledztwo czujnej prokuratury, która nie wykazała się ułamkiem opieszałości z jaką przychodzi jej ścigać pospolitych przestępców, że o „grubych rybach” w ogóle nie wspomnimy.”
  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2095%3Apolska-rosja-ukraina-wszyscy-pisz-o-hudcu-a-co-na-to-on-sam

 90. maniek said

  Wywiad z metropolitą lwowskim obrządku łacińskiego abp. Mieczysławem Mokrzyckim
  http://tezeusz.pl/cms/tz/index.php?id=9626

  Dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy, min. że Kościół Rzymsko-Katolicki organizuje zbiórki na rzecz ukraińskich żołnierzy i ekwipunek dla nich. Metropolita ubolewa nad tym, że wojna z Rosją nie jest wypowiedziana, rozumiemy, że w razie deklaracji wojny, podległe Metropolicie struktury przyłączają się do walki z Federacją, chociaż w walce bierze udział, aż tylu katolików, że nie ma nawet potrzeby organizować kapelanów. Pomijając naturalnie, że Kościół zdaje się nie jest organizacją wspierającą konflikty zbrojne, czy Ojciec Święty Franciszek I wezwał do walki za banderowska Ukrainę?

 91. Boydar said

  Otrzymałem w dzisiejszej poczcie

  W zatłoczonym autobusie stoi lekko pijany facet i co chwila mówi: „O, k…a!”. Pasażerowie zwracają mu uwagę, ale on ciągle: „O, k…! O, k…a!”. Wreszcie ktoś zgorszony idzie do kierowcy. Autobus zatrzymuje się, kierowca podchodzi do faceta i mówi:
  – Jeśli pan nie przestanie przeklinać, to podjeżdżamy pod komisariat.
  Na te słowo facet mówi kierowcy kilka słów na ucho, ten gwałtownie blednie i mówi:
  – O k…a!
  Widząc zaś zdziwienie pasażerów, wyjaśnia:
  – Ja bardzo państwa przepraszam, ale żona tego pana urodziła wczoraj bliźniaki, dała im na imię Lech i Jarosław
  – O k…a! – powiedzieli chórem pasażerowie.

 92. Halszka said

  @ Siggi

  http://polish.ruvr.ru/2013_10_02/Lupkowa-banka-w-USA-peka/

  Przecież obiecywanie Polsce, Ukrainie czy Rumunii przez amerykańskich „ekspertów” wielkiej fortuny dzięki łupkom – bez żadnych wiarygodnych badań, na zasadzie pi razy oko – to była po prostu polityka obliczona na odsunięcie Europy wschodniej od powiązań gospodarczych z Gazpromem. Bo sami będziemy gazowymi krezusami, na złość Ruskim… Kolejny rozdział tej samej polityki, to ostatnio blokowanie South Stream. Aż Putin sam zrezygnował.

  Jakoś mi to przypomina dziwną furię Radka w związku z funkcjonującą bałtycką rurą (North Stream) i porównywanie jej do Rapallo. Sakiewicz z kolei aż się modlił do łupków, dzięki którym Polska wreszcie „wybije się na niepodległość”

 93. maniek said

  Gorłówka po ostrzale artyleryjskim

  W wyniku pięciogodzinnego ostrzału Gorłówki przez ukropów zginął jeden cywil. Kompletnie zniszczonych zostało kilka domów.
  W Internecie pojawiło się nagranie wideo, na którym widać skutki ostrzału. Mieszkańcy opowiadają na nim szczegóły tego co się wydarzyło.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/gorlowka-po-ostrzale-artyleryjskim-video

 94. maniek said

  Donieckie bloki mieszkalne uszkodzone przez wczorajszy ostrzał [+VIDEO]


  Lokalny donbaski portal zamieścił kompilację nagrań dokonanych przez mieszkańców Doniecka.

  Nagranie ukazuje poważne zniszczenia, jakich doznały wielopiętrowe bloki w związku z prowadzonym na miasto ostrzałem artyleryjskim przez ukrów. Sytuację pogarsza fakt, ża jak widać, aura jest już wręcz niebezpieczna dla ludzi pozostawionych w takich warunkach.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/donieckie-bloki-mieszkalne-uszkodzone-przez-wczorajszy-ostrzal-video

 95. maniek said

  Gwiazda opery poparła separatystów

  Nie skończyło się przy tym na wsparciu symbolicznym. Anna Netrebko przekazała na ręce separatystycznego polityka czek na wsparcie teatru operowego w Doniecku.

  Media obiegło zdjęcie Anny Netrebko znanej rosyjskiej śpiewaczki operowej stojącej w towarzystwie Olega Cariowa – przewodniczącego połączonych izb parlamentów Noworosji – oboje trzymają właśnie flagę tej separatystcyznej, nieuznawanej konfederacji. Jak oświadczyła Netrebko, przekazała na ręce Cariowa równowartość 12 tysięcy funtów. Jak mówiła: „Mam w Doniecku wielu przyjaciół muzyków. Piszemy do siebie bardzo dużo i podkreślają, że teatr jest dla nich świętością, a jego część została zniszczona. Zdecydowałam, że chcę pomóc, jak tylko mogę. Sztuka potrzebuje pomocy w takich czasach”.

  Pytana o wydarzenia polityczne w Donbasie stwierdziła, że polityką się nie zajmuje. Całkiem politycznie przemawiał natomiast Oleg Cariow, który doceniając gest artyski rzekł:

  „Donieck się nie poddał, tak jak nie poddawał się kiedyś Leningrad”.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/gwiazda-opery-poparla-separatystow

 96. maniek said

  Anne Applebaum i jej syjonistyczne poczucie humoru
  http://wps.neon24.pl/post/116358,anne-applebaum-i-jej-syjonistyczne-poczucie-humoru

 97. maniek said

  ACTA DIURNA (673)
  Wtorek, 9.12.2014
  Dzisiejszy serwis ze świata: Ukraina, Rosja, Bliski Wschód, rynek ropy naftowej i gazu, zbrojenia…

  http://jeznach.neon24.pl/post/116368,wtorek-9-12-2014

 98. Syriusz said

  87.
  Chodzi o to samo co pani z 81

  Natomiast ziemniaczki sa zdrowe ale nie w polaczeniu z bialkiem, czyli z miesem.

 99. Filo said

  44
  Maniek
  re: Jarmark slodyczy
  To najlepsze wzory z Hitlerjugend.
  Zeby jeszcze te dzieci wiedzialy, jak ich ulubieni zolnierze nienawidza Kijowa za to, ze ich junta oklamala i wyslala na bratobojcze walki

 100. revers said

  I tak ukry doczekali sie, skreslen zbiorowych leczen zdrowotnych, emerytalnych, rentowych. oswiatowach.

  beda zyc i umerac krotko w nieswiadomosci lub edukacyjnym zadupiu, co ma miejsce czesciowo tez w PL pod rzondami unych.

  http://lenta.ru/news/2014/12/05/government/

 101. Boydar said

  To teraz już wiem Panie Syriuszu skąd u mnie te siwe włosy; to od tych kartofli ze schabowym. Czemu ja Pana nie poznałem wcześniej …

 102. Marucha said

  Re 101:
  Całe życie jem ziemniaki z różnymi rodzajami mięcha i nie wiem, skąd się wzięła teoria, że to szkodzi.
  Ja wiem tyle, że szkodzi zagrycha bez wódki.

 103. AniaK said

  http://www.tvp.info/17981456/koniec-romansow-brooke-i-ridgea-moda-na-sukces-po-20-latach-zegna-sie-z-antenatvp

  Na własne oczy widziałam jak usuwają tam niewygodne komentarze 🙂

  Fenomenu popularności tego serialu nijak zrozumieć nie potrafię. Moim zdaniem, jeżeli ten serial był emitowany tak długo to: albo kontrakt został podpisany na 20 lat, albo w grę wchodzi przyzwyczajenie i uzależnienie, albo wszyscy szefowie TVP podkochiwali się w Brooke 🙂

 104. revers said

  talko prosze nie katowac serialikami, telenowelami. Z zycia scen znam wiecej.

 105. JO said

  Drogi Panie Gajowy,

  Przyjechalem do Ross I chce wejsc na staryszek…adres a tu mnie informuja, ze nie moge tego zrobic I pytaja sie o recovery amail address. Oczywiscie nie znalem jego I mnie nie pozwala system wejsc na to konto adresowe. Co mam zrobic? Czy moze Pan sprobowac wejsc na nie?

  JO

 106. JO said

  Panie Gajowy,
  Kolejny tekst do zaakceptowania na glowna strone, na ktora poki co nie moge wejsc wcale!!! 😦 :

  „Wspólne działanie”
  „Wspólne działanie” jest to suma indywidualnych działań wzajemnie powiązanych i ukierunkowanych w stronę realizacji przyjętych celów i założeń, ale to też wspólne korzystanie z efektów, które nie są osiągalne w wyniku działań indywidualnych. Jest to też osiąganie pułapów zamierzeń wykraczających poza możliwości indywidualne pojedynczych osób.
  Efekty takich działań stają się publiczne, do sfery publicznej przenikają też same działania i dzięki temu oddziaływują na rzeczywistość zewnętrzną. Zakończone sukcesem, pozytywnie oddziaływują na każdego działającego wspólnie.
  Warunkiem sukcesu wspólnego działania „Społeczeństwo Polak-Ortodoks” to jego czystość ideowa – bez ideologii sekt, niechrześcijańskich lub anty chrześcijańskich filozofii, a działania w ramach cywilizacji łacińskiej. Warunkiem sukcesu to też ludzie – budować cywilizacje łacińską i poruszać się w niej są zdolni tylko ludzie utożsamiają się z taką strukturą wartości i naturalnie w niej osadzeni : chrześcijanie, katolicy Tradycyjni, osoby zdolne do przyjęcia właściwej etyki i etosu, odnalezienia się w strukturach organizacyjnych i właściwym pojmowaniu władzy.
  Warunkiem rozpoczęcia „wspólnego działania” jest akt wolnej i nieprzymuszonej woli każdego z uczestników. Akt wytrwały i stabilny, tylko taki pozwoli rozpocząć działania i je doprowadzić do końca i do jego sukcesu. Nie są ważne słowne deklaracje, chwilowe porywy, wpisanie na listę, potrzebne są faktyczne działania, rzeczywiste akty, wspólne kroki. Wtedy przyjdą i wspólne korzyści. Kluczowa jest umiejętność współpracy i wzajemna lojalność.

 107. JO said

  adres „staruszek” jest zablokowany przez system!!!

 108. revers said

  do konca roku kolejna mobilizacja ukrow, czyli nalezy spodziewac sie ofensywy styczniowej.

  http://www.xx-centure.com.ua/archives/5788

  Co na to rusini z zakarpacia, slowacy, wegrzy, niedobitki polakow ze Stanislawowa w granicach u kaina, brat brata zabije w talmudycznym widzie i na unych prawach.

 109. JO said

  ad.102. Odpowiedz jest BBBBBBBBB prosta – nasze mamy I babcie do miesa z zniemniakami dawaly I chyba daja wciaz b duza ilosc SALATEK, Surowek, etc, etc I to powoduje, ze kombinacja ziemniakow z miesem nam nie szkodzi. Poza tym, nasze ziemniaki sa rzeczywiscie b zdrowe, dobrze przysfajalne.

  Nie zmienia to faktu, ze ziemniak I mieso – Mc Donald…to choroba…

 110. Marucha said

  Re 105:
  Niech Pan sprawdzi pocztę na Interii.
  Gmail zauważył, że loguje się ktoś z innego komputera w innym kraju i na wszelki wypadek zablokował konto.

 111. JO said

  Drogi Panie Gajowy,

  Dziekuje za interwencje

  System wciaz mnie pyta , sprawdzajac czy ja to ja…! :

  Verify it’s you

  Something seems a bit different about the way you’re trying to sign in. Complete the step below to let us know it’s you and not someone pretending to be you. Learn more.

  Select a verification method

  Receive a verification code in an SMS message or voice call to your phone ••••••••60

  Receive via:
  a text message (SMS)

  an automated phone call

  Standard text messaging rates apply.

  Tell us your phone number •••••••••60

  Enter your recovery email address m•••••n@yahoo.com

  Having trouble? Ask Google for help to get back into your account.

 112. JO said

  Verify it’s you

  Something seems a bit different about the way you’re trying to sign in. Complete the step below to let us know it’s you and not someone pretending to be you. Learn more.

  Select a verification method

  Enter the verification code sent to your phone ••••••••60.

  Tell us your phone number •••••••••60

  Enter your recovery email address m•••••n@yahoo.com

  Having trouble? Ask Google for help to get back into your account.

 113. Marucha said

  Re 111:
  A niech to diabli…
  Niech Pan najlepiej założy własne konto na Gmail i używa go w nowej witrynie.
  Niech Pan sprawdzi też na Interii.

 114. maniek said

  Polska: Władze ściągają Ukraińców

  W kwietniu 2014 r. koła biznesowe z Gdańska we współpracy z prezydentem miasta Pawłem Adamowiczem oraz Konsulatem Generalnym RP we Lwowie zaczęły ściągać Ukraińców na staże do Polski. W ramach „I edycji” tego „projektu” sprowadzono do naszego kraju 20 studentów Uniwersytetu Iwana Franki oraz Politechniki Lwowskiej. W lecie bieżącego roku odbyli oni staże nie tylko w prywatnych firmach, ale także w państwowych spółkach o strategicznym znaczeniu (PKN Orlen) oraz w instytucjach publicznych, zarówno samorządowych (Urząd Miasta Gdańska), jak i państwowych (Narodowy Bank Polski). „II edycja” planowana jest na lato 2015 r., kiedy to liczba miejsc dla ukraińskich stażystów wzrośnie do 25.

  Źródło: kresy.pl

  Komentarz Redakcji: Najpierw dowiadujemy się, iż ukraińscy dresiarze, którzy fotografowali się z flagą UPA w Przemyślu, przyjechali do Polski na studia, ponieważ polskie władze przyznały im Kartę Polaka. Następnie redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz otrzymuje medal od Służby Bezpieczeństwa Ukrainy – jako pierwszy w historii polski dziennikarz jawnie nagrodzony przez służby specjalne obcego państwa. Teraz okazuje się, że władze naszego państwa z inspiracji pasożytniczego świata biznesu sprowadzają do Polski Ukraińców, których następnie lokują w strategicznych przedsiębiorstwach państwowych czy centralnych państwowych instytucjach takich jak NBP. Można by zapytać: a dlaczego nasze władze nie włożyły tego wysiłku w ściągnięcie na staże Polaków ze Lwowa? Ale ważniejsze jest inne pytanie: z jakich powodów polskie władze konsekwentnie budują w naszym państwie obcą V kolumnę? Czy to w ogóle jest jeszcze nasze państwo? Czy rakowata narośl, przed którą należy zacząć się bronić? (A.D.)

  http://xportal.pl/?p=17859

 115. maniek said

  Mosad szkoli Państwo Islamskie

  Znany narodowo-socjalistyczny pisarz Aleksandr Prochanow w wywiadzie dla irańskiej telewizji oskarżył Izrael i USA o wspieranie Państwa Islamskiego.

  Według Prochanowa oficerowie Mosadu szkolą bojowników Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku. Państwo Islamskie otrzymuje wsparcie również od Amerykanów. Celem operacji jest osłabienie wpływów rosyjskich na Bliskim Wschodzie (poprzez uderzenie w Syrię) oraz stworzenie bezpośredniego zagrożenia dla Rosji i Iranu. Jak twierdzi Prochanow, dokonany 4 grudnia zamach terrorystyczny w Groznym nastąpił właśnie z inicjatywy Mosadu. „Projekt” Państwa Islamskiego służy swoim inspiratorom z Waszyngtonu i Tel Awiwu również jako narzędzie do zastraszania innych państw europejskich, których bezkrytyczne poparcie dla polityki Izraela na Bliskim Wschodzie ostatnio słabnie.

  http://xportal.pl/?p=17856

 116. maniek said

  Czeczenia: O ukaranie podżegaczy

  Prezydent Republiki Czeczenii Ramzan Kadyrow zażądał od rosyjskich specsłużb „zatrzymania i dostarczenia do Groznego” trzech deputowanych ukraińskiego parlamentu. Według czeczeńskiego prezydenta popierają oni i politycznie wspomagali terrorystów, którzy 4 grudnia dokonali ataku w Groznym.

  4 grudnia terroryści zaatakowali w stolicy Czeczenii – Groznym. W trakcie ataku (skończył się śmiercią całej jedenastki napastników oraz 14 policjantów i cywila) wymienieni posłowie wzywali Ukraińców do poparcia separatystów w Czeczenii.
  Wymienieni posłowie ukraińscy nie odżegnują się od związków z islamistycznym terroryzmem na Kaukazie. Już w marcu przywódca „Prawego Sektora” Dmytro Jarosz apelował do Doku Umarowa, samozwańczego emira Kaukazu i wahabickiego terrorysty o podjęcie działań wymierzonych w Rosję.

  http://xportal.pl/?p=17852

  ————
  Zobacz także:

  Czeczenia: „Zrobimy porządek na Ukrainie” http://xportal.pl/?p=14437

 117. JO said

  odpisalem…podalem dwie dane, Pana decyzja, ktora Pan wybierze.
  Pozdrawiam,
  JO

 118. maniek said

  Syria: Po ataku Izraela

  Rosyjskie MSZ ostro zareagowało na niedzielny atak lotniczy pod stolicą Syrii. Zażądało wyjaśnień od Izraela, który oficjalnie nie przyznaje się do nalotu, jednak chwalą się nim syjonistyczne media.

  Wczoraj doszło do powietrznego ataku na dwa cele w okolicach Damaszku. Rakiety spadły na tereny położone przy damasceńskim lotnisku międzynarodowym oraz koło miasteczka Ad-Dimas (30 km na zachód od stolicy). Władze syryjskie oskarżyły o atak twór syjonistyczny i wysłały dziś list protestacyjny do sekretarza generalnego ONZ i do przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa ONZ. Według londyńskiej gazety „Al-Kuds al-Arabi” celem ataku był transport rosyjskich rakiet do systemu S-300, przeznaczonych dla Hezbollahu.

  Według słów syryjskiego MSZ „Izrael dopuścił się ohydnej zbrodni przeciwko suwerenności Syrii”, a na także wspiera terrorystów walczących w tym kraju z armią rządową. Wymieniono z nazwy jedną organizację, której ma pomagać Izrael. To Front Nusra, dżihadystyczne ugrupowanie wpisane przez kilka państw zachodnich (w tym USA) i arabskich na czarną listę organizacji terrorystycznych. Doniesienia o wydatnej pomocy Izraela dla Frontu Al-Nusra pojawiały się już wcześniej. ( http://xportal.pl/?p=16307 )

  http://xportal.pl/?p=17849

 119. maniek said

  Jeżeli nie wiemy jak się rozwijać to najpierw zastanówmy się jak się tego dowiedzieć?

  Przez 25 lat transformacji cały czas wierzyliśmy w to, że naśladowanie standardów i wzorców zachodnich to optymalna ścieżka rozwojowa dla naszego państwa i społeczeństwa. Przekonywało nas o tym wielu retorów transformacji, w efekcie mamy dzisiaj kapitalizm bez kapitalistów, co jest tłumaczone przez retorów neoliberalnej okupacji umysłów okolicznością, że Zachód budował swój ustrój przez około 300 lat, a My dopiero przeszliśmy 25, więc nie ma się co dziwić – dopiero zaczynamy.

  Wszystko super, tylko trochę dziwna jest strategia rozwoju systemu społeczno-gospodarczego, której nie da się zweryfikować w ciągu życia jednego – maksymalnie dwóch pokoleń. W zasadzie to nie jest strategia, to jest pozorowanie celowości działań, które są po prostu rabunkiem i zniewoleniem. Zostaliśmy oszukani przez para-liberałów, którzy przeczytali jakieś cienkie książeczki, szybko tłumaczone na polski przez fundacje mające pieniądze zza granicy. Efekty widać do dzisiaj – społeczeństwo się zwija, Polaków nie jest stać na dzieci itd., nie ma po co dalej wymieniać, pisaliśmy o tym nie raz.

  Minęło 25 lat transformacji, a My nadal ….

  Czytaj dalej … http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28067

 120. JO said

  Jezeli Pan przelozy wejscie na nowa witryne na nowy adres, to ja Panu podam wszystki dane, by sie dostac na niego. Nr telefonu juz Pana ma…

  Pan musi miec dostep na adres polak.ortodoks@gmail.com .., jak mi sie cos stanie, to ktos musi miec tam dostep, by nic nie przepadlo…

 121. maniek said

  Grecja: Dość płacenia lichwiarzom

  W 2015 r. w Grecji może dojść do przedterminowych wyborów. Jeżeli tak się stanie, szansę objęcia rządów uzyska partia, której podstawowy punkt programu brzmi: koniec spłacania „zadłużenia zagranicznego”.

  Grecka scena parlamentarna – podobnie jak polska – zachowując pozory pluralizmu, pozostaje opanowana przez dwa ugrupowania: „centroprawicową” Nową Demokrację oraz „centrolewicowy” Panhelleński Ruch Socjalistyczny (PASOK). Obecnie tworzą one koalicję rządzącą, która jednak nie dysponuje dostateczną liczbą głosów w parlamencie, by podczas wyborów w marcu 2015 r. wprowadzić swojego kandydata do pałacu prezydenckiego. Obie partie dysponują w sumie 155 głosami, tymczasem elekcja nowego prezydenta wymaga 180 głosów. Jeżeli do wiosny przyszłego roku koalicjanci nie zdołają pozyskać brakującej liczby głosów, kaptując parlamentarzystów niezależnych lub wywołując rozłamy w mniejszych, opozycyjnych partiach parlamentarnych, do obioru prezydenta w oznaczonym terminie nie dojdzie, a wówczas zgodnie z konstytucją rząd będzie musiał rozpisać przedterminowe wybory.

  Głównym kandydatem na ich zwycięzcę jest Koalicja Radykalnej Lewicy (SYRIZA), która w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskała wynik lepszy od każdej z partii tworzących rząd. Obecnie sondaże różnych ośrodków badania opinii publicznej wykazują, że poparcie wśród wyborców jest dla niej wyższe o kilka lub nawet dziesięć punktów procentowych niż dla mocniejszego koalicjanta, tj. dla Nowej Demokracji. Według wyliczeń przedstawionych przez Panosa Skurletisa, rzecznika prasowego SYRIZA, gdyby w przedterminowych wyborach do parlamentu dostały się tylko cztery najpopularniejsze partie (obok wymienionych czwartą byłby Złoty Świt), zgodnie z obowiązującą ordynacją wyborczą Radykalnej Lewicy wystarczyłoby uzyskać 35% głosów, by objąć rządy samodzielnie, bez potrzeby szukania koalicjanta.

  Po ewentualnym przejęciu władzy SYRIZA zapowiada natychmiastowe zatrzymanie tzw. programu oszczędnościowego, narzuconego w 2011 r. przez zagranicę i realizowanego pod upokarzającym nadzorem unijnych i „międzynarodowych” instytucji finansowych, a także renegocjowanie wysokości zadłużenia zagranicznego, kontrolowanego przez zagranicznych „inwestorów”. Z tych powodów ugrupowanie budzi nieskrywaną wrogość międzynarodowej finansjery. W listopadzie parlamentarzysta SYRIZA Iorgos Statakis oraz główny ekspert ekonomiczny partii Ianis Milios spotkali się w Londynie z przedstawicielami kontrolującej znaczną część greckiego długu Capital Group w celu przedstawienia im swojego programu gospodarczego. Jörg Sponer, menadżer Capital Group, skomentował potem rezultaty spotkania w e-mailu, który przejął i ujawnił grecki tygodnik „Proto Tema”. Sponer wykpił w nim program SIRIZA i nazwał go „gorszym od komunizmu”. Próbując ratować twarz, Capital Group w wydanym w tej sprawie oświadczeniu stwierdziła, że menadżer nie wyraził jej stanowiska, lecz tylko swoją prywatną opinię.

  Według formułowanych obecnie ocen realizacja postulatów SYRIZA pociągnęłaby za sobą destabilizację strefy euro lub wręcz jej rozpad.

  http://xportal.pl/?p=17845

 122. maniek said

  Syria wzywa ONZ do nałożenia sankcji na Izrael za bombardowanie Damaszku.

  Syryjczycy zażądali od ONZ nałożenia sankcji na Izrael po tym jak Tel Awiw przeprowadził naloty w pobliżu lotniska w Damaszku. Mówią, że atak był ohydną zbrodnią przeciwko ich suwerenności przez kraj, który nie ukrywa swojej polityki wspierania terroryzmu.

  Tel Awiw popełnił haniebną zbrodnię przeciwko suwerenności Syrii, przekazało syryjskie ministerstwo spraw zagranicznych i emigracji w dwóch jednobrzmiących listach do sekretarza generalnego ONZ Ban Ki-moona i do przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa ONZ, podała agencja prasowa SANA.

  Atak miał na celu wspieranie zbrojnych grup terrorystycznych w Syrii, zwłaszcza po tym jak Damaszek uzyskał duże zwycięstwa w miastach Deir Ezzor, Aleppo i Daraa, mówią syryjscy urzędnicy.

  Syryjski MSZ wezwał urzędników ONZ do nałożenia sankcji na Izrael, którego władze „nie ukrywają swojej polityki w zakresie wspierania terroryzmu.” Damaszek wezwał ONZ do podjęcia wszelkich niezbędnych procedur, aby zapobiec kolejnym takim bombardowaniom Izraela w zgodzie z Kartą Narodów Zjednoczonych.

  Pismo twierdzi, że Izrael stara się odwrócić uwagę świata od upadku własnego koalicyjnego rządu, który nadal „okupuje arabskie terytoria i narusza międzynarodową legitymizację”.

  W liście również czytamy, iż mimo izraelskich ataków, Damaszek nie zatrzyma swoich wysiłków mających na celu zwalczanie terroryzmu we wszystkich jego formach, rodzajach i narzędziach na syryjskiej ziemi.

  W niedzielę, syryjska telewizja podała, że …..

  CZYTAJ DALEJ… http://www.prisonplanet.pl/polityka/syria_wzywa_onz_do,p1280132357

 123. osoba prywatna said

  Ponad 40 tysięcy Rosjan ukarane za posiadanie podwójnego obywatelstwa
  http://zmianynaziemi.pl/wideo/ponad-40-tysiecy-rosjan-ukarane-za-posiadanie-podwojnego-obywatelstwa
  W socjalizmie pomaganie innym ludziom staje się nielegalne
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-socjalizmie-pomaganie-innym-ludziom-staje-sie-nielegalne
  Chiny i Rosja zamierzają utworzyć sojusz obronny
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/chiny-rosja-zamierzaja-utworzyc-sojusz-obronny

 124. JO said

  Drogi Panie Gajowy,

  Dziala wszystko – dziekuje
  Wyslalem Panu pelne dane dostepu do Naszego Srodowiska adresu meilowego: polak.ortodoks…

  JO

  P.s.

  Mam teraz spotkanie z plastykiem w sprawie logo…, ciekaw jestem jak wyjdzie ostatecznie I Gajowiczow reakcji na nie…

 125. Siggi said

  Dług USA wzrósł o bilion dolarów w 12 miesięcy

  2014-09-17 11:07

  Krzysztof KolanyKrzysztof Kolany
  główny analityk Bankier.pl

  Opowieści o ograniczeniu wydatków i deficytu rządu Stanów Zjednoczonych szybko okazały się bajkami dla naiwnych. W ciągu ostatnich 12 miesięcy dług publiczny USA zwiększył się o bilion dolarów. Ameryka nadal zadłuża się, jakby jutro miało nie nadejść.

  Po pierwszych 11 miesiącach roku fiskalnego deficyt budżetu federalnego wyniósł 589 mld dolarów, a wpływy podatkowe osiągnęły rekordowo wysoki poziom. Na papierze to spore osiągnięcie, ponieważ przez poprzednie lata prezydentury Baracka Obamy manko w kasie państwa regularnie przekraczało bilion dolarów rocznie.

  Rok temu wiele mówiło się o cięciach wydatków budżetowych (tzw. sekwestracja) wymuszonych na administracji Obamy przez Republikanów. Aby uniknąć kolejnego „zamknięcia rządu”, w styczniu Kongres zawiesił działanie limitu zadłużenia. W lutym Republikanie skapitulowali i zgodzili się na podniesienie limitu zadłużenia USA „powyżej 17,2 biliona dolarów” i ponownie zawiesili jego obowiązywanie. Tym razem do 15 marca 2015 roku.

  Zobacz też: Jak Amerykanie spierają się o pieniądze

  Biały Dom skorzystał z tej okazji i przez ostatnie miesiące zadłużał się jak szalony. 16 września 2013 roku dług publiczny Stanów Zjednoczonych wynosił 16.738.502 722.145,90 dolarów (16,7 bln USD). Według oficjalnych danych Departamentu Skarbu stan na 16 września 2014 roku to już 17.760.739.788.762,62 USD (17,76 bln USD). Oznacza to wzrost zadłużenia państwa o ponad bilion dolarów!

  Relacja długu publicznego do PKB (czerwona linia, lewa oś) i nominalna wartość długu (w mln USD) Stanów Zjednoczonych

  Źródło: Bankier.pl na podstawie danych St. Louis Fed i BEA.
  Od objęcia rządów przez Baracka Obamę dług publiczny USA wzrósł o siedem bilionów dolarów, czyli o 65%. Nominalny przyrost długu w latach 2008-14 był taki sam jak łącznie w latach 1991-2008. Oznacza to, że zadłużenie USA rośnie coraz szybciej i że długi te są już niespłacalne przy zachowaniu siły nabywczej dolara choćby zbliżonej do obecnej.

  Już w 2012 roku stosunek długu publicznego do PKB w Stanach Zjednoczonych przekroczył 100%. Tylko w 14 krajach na świecie relacja ta jest wyższa niż w USA! Na każdego Amerykanina przypada 58,6 tys. dolarów długu – to o połowę więcej niż w Grecji. To także więcej od mediany rocznego dochodu amerykańskich gospodarstw domowych. Większym długiem per capita obciążeni są jedynie Irlandczycy i Japończycy.

  W listopadzie Rezerwa Federalna przestanie skupować amerykański dług, a cztery miesiące później Kongres będzie musiał ustalić nowy limit zadłużenia. Wtedy Amerykanom pozostaną tylko dwie opcje: zmusić Fed do wznowienia skupu obligacji w zamian za świeżo wykreowane pieniądze (QE), albo ogłosić niewypłacalność. Opcja wyzerowania deficytu budżetowego i powrót do normalnej polityki pieniężnej w tym rozdaniu jest już chyba definitywnie zamknięta.

  Krzysztof Kolany

  Krzysztof Kolany

 126. Wosiu said

  Re 91/Boydar

  Kawał oryginalnie pochodzi z czasów stanu wojennego i dotyczy imienia Albin.

 127. Panie Gajowy, dziekuje. Klapki nie ma. Nie meczy natretnie oczu i nie odwraca uwagi od doskonalego materialu.
  Pan Gajowy to i spec komputerowy!
  Pozdrowienia.
  Czas do pracy czas Kanada wzywa nas.

 128. JO said

  Panie Gajowy,

  Osob ubiegajacych sie o wejscie na nowa Witryne amail idzie na adres staruszka, do ktorego nie mam dostepu. Czy moge prosic o przekierowanie na adres polka.ortodoks??

 129. maniek said

  Amerykańskie czołgi na Łotwie [VIDEO]

  W łotewskich sieciach społecznościowych dużym echem odbiła się informacja (potwierdzona nagraniem wideo) o amerykańskich czołgach na terytorium Łotwy.

  Przedstawiciele Narodowych Sił Zbrojnych Łotwy uspokajają. Do 6 grudnia odbywa się przewóz sprzętu wojskowego amerykańskiej 1 Dywizji Kawalerii z Estonii na Litwę. Część transportowana jest drogą morską, część koleją.

  NAGRANIE WIDEO
  http://www.delfi.lv/video/aculiecinieks/caur-latviju-ved-vilcienu-pilnu-ar-tankiem.d?id=45319422

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/amerykanskie-czolgi-na-lotwie-video

 130. revers said

  no i zaczelo sie res. 758 dziala bez unych ONZ, teraz jaki kolejny pearl harbor, gedyminskie Gliwice, wolnosc gejow w Moskwie prowokacja i zadyma wojenna gotowa.

  Juz milicja Moskiewska wyczyscila kilka melin gangsterskich, czarnych bojowek w podmoskiewskich miejscowsciach z majdanowych rekwizytow kolorowej rewolucji.

 131. Siekiera_Motyka said

  China będą miały rakiety nuklearne w swych najlepszych łodziach podwodnych.

  http://www.bloomberg.com/news/2014-12-08/china-takes-nuclear-weapons-undersea-where-prying-eyes-can-t-see.html

 132. revers said

  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/12/09/belgien-top-banker-der-ing-group-tot-aufgefunden/

  kolejny manager z wyzszej pulki bansterskiej mafii,od czyszczenia tonowych dzaialek heroiny, pochodnych kapitalowych bez pokrycia w pieniadzach, towarach, uislugach ulegl seryjnemu samoboojstwu, zym razem z grupy kapitalowej ING.

  Czy reklamujcy w teleoglupiaczach ta meline banksterska ING Marek Konrad jeszcze zyje?

 133. Filo said

  36
  Maniek
  Zydom sie marzy kolejna rewolucja bolszewicka.
  Chodorkowski to przyjaciel Sorosa. Kiedys razem rzadzili w Rosji (Pyramid Scheme) i marzy im sie powtorka z rozrywki.
  Widac to nawet po nazwie jego organizacji. Soros zalozyl Open Societies, a Chodorkowski; Open Russia.
  Soros obiecal Putinowi ‚islamska wiosne’.

 134. https://marucha.wordpress.com/2014/12/08/ue-ma-problem-raj-podatkowy-na-krymie/#comment-436184

  Anitka Kobitki Szwagra Brat znowu trolluje. Po raz kolejny próbuje przepchnąć tą samą prymitywną manipulację dla analfabetów.
  Proszę Panie Gajowy o reakcję.

 135. Boydar said

  No zawzięli mi się na Billa, uparte glizdy. Tylko ta GWIAZDA to jakiś czerwony karzeł … i takie czerwone nosi na prawej macce …

  http://aleseriale.pl/gid,15406,img,410384,fototemat.html

 136. osoba prywatna said

  Żydzi udają, że są muzułmanami lub chrześcijanami
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydzi-udaja-ze-sa-muzulmanami-lub-chrzescijanami-2014-12
  Prezydent Sudanu: cierpienia świata arabskiego to robota USA
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/prezydent-sudanu-cierpienia-swiata-arabskiego-robota-usa-2014-12

 137. revers said

  W nocy z dn. 8 na 9 w Charkowie ruch oporu wysadzil w powietrze pomnik dUPA, w przeciwienstwie do rpowskich piewcow, restauratorow pomnikow banderyzmu, uonizmu z roznych partyjnych opcji popisow.

  http://rusvesna.su/news/1418109558

 138. maniek said

  Artemowskaja

  Dzisiaj 09 grudnia, od godziny 9.00 obowiązuje nowe zawieszenie broni i faktycznie cisza. Dziwna cisza. Nienaturalna, człowiek tak się przyzwyczaił do odgłosów wojny, że teraz jest to co najmniej dziwne. Poza jedną seria z karabinu( mogły to być ćwiczenia) nic kompletnie. Dotychczas jak jechałem w pobliże dworca to często ziemia drżała.
  Rozmawiałem z żołnierzami z blok-postu, są zszokowani tą ciszą, jeszcze wczoraj spędzali noc na gaszeniu pożaru wywołanego ostrzałem, a dzisiaj…
  – Wy chyba nie Rosjanin? Skąd wy jesteście?(…) z Polski? I pracujesz tutaj? Bracie! Czego Ci trzeba? Papierosa masz, zapal sobie-pal ile chcesz!A nie palisz:( Elena! Dawaj tu pudełko ze słodyczami, to brat nasz Polak!
  Rozmawiamy. Cieszą się z chwili spokoju, słońce wyszło, można odpocząć wreszcie, ale nie wierzą, że to długo potrwa. „Jutro znów będą strzelać, zobaczysz Dawid-oni nam nie dadzą spokoju, kiedy my wytrwamy to jutro junta, padnie.”, pytam czy wytrwają-”a czy chcemy żyć? Chcemy, dlatego wytrwamy”.

  Idę dalej, ul. Artemowska 340, może kilometr w linii prostej od dworca kolejowego i chyba największego działającego targowiska w Doniecku-co za znaczenie? W targowisko pociski też uderzały. Witają mnie małe kundelki, radośnie warczące-pół batonika idzie na łapówkę za przepuszczenie dalej. Do bramki podchodzi masywny mężczyzna w ubraniu roboczym, wynosi z domu, z tego co było wczoraj domem, to co może się jeszcze przydać. Pyta uprzejmie, czy ja z prasy, pokazuje legitymację i zanim sam zacznie kombinować co to za niemiecki akcent, uprzedzam:”polski sajt novorossia.today, doniecki”. Posmutniała mu twarz, pytam czy mu się nie podoba to, że jestem z Polski;”a no…nie podoba, Polska wspiera Ukrainę, a popatrzcie co zrobiła Ukraina” i pokazuje mi na wpół-spalony dom..To jest najgorsze uczucie, chcesz pomóc, wiesz jaka jest prawda, ale z Polski, z władz Polski płynie jeden przekaz, ”terroryści!” i trzeba umieć raz wytłumaczyć spokojnie jak jest, czasem trzeba zacisnąć pięść i podejść do człowieka, przeważnie tacy mają karabin, podejść i wyjaśnić kilka elementarnych kwestii …”nie, gaspadin-to nie jest tak. Rząd nasz zrobi co mu każą, gaspadin Wy przecież dobrze wiecie, że my Słowianie, nam trzeba iść razem-Polacy nie mają już mediów, nie mają już rządu, mają tylko wiarę, że odzyskają Kraj.Wy nie mówcie, gaspadin, że my wrogowie…”.

  Wyraz twarzy człowieka, który-to widać, chciał wierzyć głęboko, że wieści o najemnikach, o GROMie, o Polakach popierających banderowców są tylko działaniami rządu-nie narodu, nagle się dowiaduje, że miał rację-bezcenne. Przez następną godzinę słyszę na zmianę „ popatrz, to mój brat Polak!”, chwali się „Gaspadin” żonie.

  On stąd, z Doniecka-żona z Krasnodaru; określają się jako „Rasijanie”, w tym kontekście można to przetłumaczyć jak wszech-rosyjscy. Coś jak u nas znaczyło za zaborów bycie wszechpolakiem. Jednak do Rosji nie chcą: „Rosja piękna, ale po co nam tam? My żywiliśmy całą Ukrainę, damy sobie radę”.
  Rakiety z wyrzutni typu Grad uderzyły w dom, mieszkalny dom. Nie wiem, jak to napisać, żeby było to zrozumiałe…w DOM w którym spała dwójka staruszków, nie żołnierze, nie terroryści, nie kosmici- LUDZIE! Spali, kiedy nastąpił wstrząs, huk- i niebo stanęło w płomieniach. Znam ukraińskie podejście, pamiętam komentarze kijowskich mediów, kiedy ich moździerze zabiły dzieci na boisku: „ wina dzieciaków, nie powinno ich tam być”. Wina milionów ludzi jest, że są we własnym kraju, mówią własnym językiem…Europo, byłaś światłem tej planety, dziś jesteś… .
  Nikomu nic się nie stało. Na szczęście. Nikomu nic się nie stało, fizycznie-poczucie bezpieczeństwa, domu-tego już nie odzyskają. Oni, inni, setki tysięcy ludzi… . I tu w Noworosji i tam, na Ukrainie. Miliony. I ci, którzy przyjechali to pokazać- też nie zapomnimy.

  Pytam czy wierzy w pokój „ tak wiezrę, jak upadnie ta junta szaleńców z Kijowa. Inaczej nigdy nie dadzą nam spokoju”. — a Donec’k.

  Hudziec

  7-FOTO https://www.facebook.com/media/set/?set=a.316408811900681.1073741871.287391271469102&type=1

 139. maniek said

  AD 133

  FILM o tym

 140. maniek said

  Pomagać banderowcom: wskazane, protestować…. .

  W wyniku zastrzeżeń proceduralnych, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy odmówił zgody na realizację protestu przeciw koncertowi w warszawskiej „Stodole” zaplanowanego w ramach działań pomocy neo banderowcom na Ukrainie i powiadomił nas, że nasze zawiadomienie o pikiecie jest prawnie nieskuteczne.

  Nasze ew. odwołania od tej decyzji, ze względu na czas nie mają zatem sensu i takowego nie złożyliśmy.

  W związku z powyższym organizatorzy protestu nie chcąc narażać gości i uczestników na nieprzyjemności ze strony służb porządkowych, oraz innych podmiotów zmuszeni są odwołać protest zaplanowany na 17.45 we wtorek 9 grudnia, przed Klubem Studenckim „Stodoła” przy ul. Batorego.

  Jednocześnie oświadczamy, że nie zaprzestaniemy działań ( wszelkimi prawnymi środkami dozwolonych ) sprzeciwiających się nasilonej banderowskiej propagandzie, oraz działań, które środki finansowe niezbędne dla pomocy ubogim w Polsce wysyłają w ręce wrogów naszego Państwa.

  Jesteśmy przekonani, że w obecnych uwarunkowaniach ew. organizacja manifestacji popierającej neo – banderowców nie napotkała by sprzeciwu ze strony władz, ani większości głównych partii politycznych.

  Prosimy o szerokie udostępnianie niniejszego oświadczenia.

 141. maniek said

  „Do „elit” pookragłostołowych i rządu III R.P – zabierajcie hipermarkety i korporacje i WYPIERDALAĆ !! z Polski !! zanim ………2015 roku.
  Jako osoba która nie pragnie rozwiązań siłowych w Polsce w obecnej sytuacji zarówno wy „elyta” jak i wasze ofiary wiecie o czym mowa 25 lat złodziejstw i zbrodni na narodzie Polskim.
  Jeśli do końca stycznia 2015 r. nie odejdziecie w spokoju ………. zostaniecie najprawdopodobniej usunięci siłą .
  JAKO OSTRZEŻENIE PIERWSZORAZOWE I OSTATECZNE BĘDZIECIE ŚWIADKAMI W CAŁEJ POLSCE W DNIU 31 GRUDNIA 2014 ROKU – IMPREZY SYLWESTROWE NA WOLNYM POWIETRZU ORGANIZOWANE PRZEZ SAMORZĄDY W MIASTACH I MIASTECZKACH ORAZ PRZEZ TV – POLSAT , TVN , TVP .
  WSZYSTKIE TE IMPREZY W WIĘKSZOŚCI MIAST W POLSCE ZOSTANĄ PRZEKSZTAŁCONE W MANIFESTACJE BUNTU SPOŁECZNEGO PRZECIWKO WŁADZY ZDRAJCÓW UKŁADU POOKRĄGŁOSTOŁOWEGO !!
  CAŁY ŚWIAT DOWIE SIĘ W TYM DNIU ZA POŚREDNICTWEM W/W SZCZEKACZEK REŻIMOWYCH
  O TYM CO DZIEJE SIĘ W POLSCE NA PRAWDĘ
  TO BĘDZIE POKAZ SIŁY I MOŻLIWOŚCI ORGANIZACYJNYCH SIŁAMI Z POZA KRAJU , I UŚWIADOMI WAM CZYM MOŻE BYĆ KOLEJNY KROK W STYCZNIU JEŚLI SIĘ Z GŁOSEM NARODU NIE POGODZICIE I NIE ODEJDZIECIE DOBROWOLNIE W SPOSÓB POKOJOWY !!!
  GRUPY „SYLWESTROWYCH WODZIREJI” KTÓRZY UPOLITYCZNIĄ TEN WIECZÓR I PODPITE TŁUMY ZACHĘCĄ DO SKANDOWANIA HASEŁ I ŻĄDAŃ BĘDĄ OBECNE NA WSZYSTKICH IMPREZACH W DUŻYCH MIASTACH ……….”
  http://miziaforum.wordpress.com/2014/12/09/do-elit-pookraglostolowych-i-rzadu-iii-r-p-zabierajcie-hipermarkety-i-korporacje-i-wypierdalac-z-polski-zanim-2015-roku/

 142. Boydar said

  Panie Mańku, jak się to czyta (134), to się oczy mokre robią …

 143. osoba prywatna said

  Czterokilogramowy pogrzebacz i czterech ukraińców (fragment panelu)

 144. maniek said

  Ukraine Crisis: Children of War – Civilians live in bomb shelters; these are the fruits of democracy

 145. osoba prywatna said

  Na własną rękę – przeciw zacieraniu śladów zbrodni w KL Warschau
  Dzisiaj trwa zacieranie śladów KL Warschau. W miejscu dawnego więzienia przy ul. Gęsiej (integralnej części KL Warschau), zamienionego w obóz NKWD-UB, rozebranego w 1956 roku, powstało Muzeum Historii Żydów Polskich. ….
  http://kl-warschau.blogspot.no/2014/12/na-wasna-reke-przeciw-zacieraniu-sladow.html

 146. Dzonyy said

  Dzonyy zamiast pilnować granicy na Podlasiu, by zbiegi ukraińskie nie zatruwały terytorium polski, wolał łazic po rozlewiskach Narwii, wypatrując żeremii bobrów, lub włóczyc się po Białymstoku słuchając śpiewnego akcentu miejscowych.
  Mgły, trochę śniegu, ale głównie mgły. Cisza, daleko od cywilizacji, prócz Białegostoku. Białystok trąci cywilizacją, ale tylko na pół dnia. reszta dni w przyrodniczej głuszy. Dwa koty, jeden śnieżnobiały, tłuuustyyyy… :), drugi srebrno-szary, tłuuustyyy… 🙂
  Droga w lesie donikąd, z odgłosami życia leśniego, to coś przebiegnie, to zahuka spod sciany lasu, poszura po podszyciu. Obejrzy się pięć zwierzątek, w podskokach ucieknie. Pięknie.

 147. Joannus said

  Ad 133 Rewers
  Dzięki za dobra wiadomość.

  Ad 137 Boydar
  Nie wiedziałem iż Pan tak wrażliwy. Ja także.

 148. osoba prywatna said

  Syn milicjanta będzie teraz zbierał na Ukrów.

  Owsiak zapowiedział w radiowej Jedynce, że WOŚP przekaże pieniądze jednej z organizacji, która zbiera pieniądze na wsparcie opieki medycznej tych, którzy odnieśli rany na Majdanie.
  http://www.polskieradio.pl/7/1691/Artykul/1068348,Owsiak-bliskie-jest-nam-to-co-dzieje-sie-na-Ukrainie

 149. don camillo said

  „Autorzy wzięli dokumenty, dotyczące „Tamizy” i metodycznie, fakt po fakcie, wydarzenie po wydarzeniu, falsyfikowali to, co zawierają dokumenty. Przemilczali jedne fakty, samodzielnie dopisując do sprawy rzeczy, których w dokumentach nie ma. Do materiałów, które w żaden sposób nie obciążają profesora, sami dopisywali opisy stanów emocjonalnych czy też zamiary i opinie Profesora, żeby postawić go w możliwie najgorszym świetle. To jest masowe, zaprogramowane i konsekwentnie realizowane działanie prowadzone ewidentnie w złej wierze” – mówi Gontarczyk.

  http://www.polishclub.org/2014/12/08/piotr-gontarczyk-sfalszowano-historie-prof-kiezuna

  Obraźliwe dla Polaków spotkanie – miało miejsce w dawnej fabryce Oskara Schindlera, robiącego interesy na wojnie.
  Zebrał grupę około 1200 Żydów – którzy dali mu pieniądze na rozkręcenie interesu i w jego zakładzie pracowali na rzecz machiny wojennej Niemiec.
  Najpierw przedmiotem ich produkcji było wyposażenie dla wojska, ale potem produkowali pociski, którymi zabijano zarówno żołnierzy walczących z Niemcami – jak też ludność cywilną.

  Gdyby bezkrytycznie spojrzeć na ludzi z tak zwanej „Listy Schindlera”, to byli to wspólnicy nazistów (!!!)

  http://www.polishclub.org/2014/11/26/artur-loboda-zydowska-szkola-historii

 150. maniek said

  Afromajdan – odpowiedź na rasizm w Stanach Zjednoczonych

 151. @143
  To ruch obliczony na ugłaskanie pisuarów, którzy są w gotowi skoczyć w ognień za ukropami, gdy tylko SBU… ups nie SBU tylko Sakiewicz wyda taki rozkaz. 🙂

 152. Boydar said

  A kto inny, Panie Janie, dzisiaj powie o nas „to brat nasz, Polak !”
  Na co dzień niby nie czujemy takiej potrzeby.
  A te pier.dolone jewrejskie media tylko gnój i pomyje na nas wylewają.
  Powoli się człowiek przyzwyczaja, ale zadra w sercu tkwi.

 153. NyndrO said

  *raport Senatu USA nt. tortur CIA*
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Streszczenie-raportu-o-wiezieniach-CIA-opublikowane,wid,17090788,wiadomosc.html?ticaid=113f34

 154. Sodomici chcą oddawać swą krew

  Naciski w sprawie zniesienia zakazu oddawania krwi przez sodomitów. Federalny Urząd ds. Leków i Żywności (FDA) jest naciskany przez homolobby, by znieść zakaz oddawania krwi przez zboczeńców. FDA po raz kolejny odroczyła decyzję w tej sprawie po dwudniowej, burzliwej debacie.

  Komentarz DM (PoloniaChristiana.pl):

  Ci sodomici są jak rozwydrzone bachory. Gdy czegoś chcą, musimy im to dać, choćby za cenę naszego zdrowia lub życia. Gdy chcą adoptować dzieci, prawa dzieci się nie liczą, a jedynie zachcianki sodomitów. Jak chcą oddać krew, zdrowie i życie odbiorców sie nie liczą. Wszyscy użyteczni idioci tego anty-ludzkiego systemu z entuzjamem rzucają się z poparciem dla tych zdegenerowanych moralnie bestii (inaczej zwierzat, które zaprzeczają prawu naturalnemu – rozpoznawanemu przez ludzkie sumienia).

  Źródło: NewsMax.com, Online.wsj.com
  http://www.rodzinakatolicka.pl/index.php/wiadomoci/6-wiadomosci/46172-sodomici-chc-oddawa-sw-krew

 155. NyndrO said

  *C.D.*
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Bodnar-raport-ws-CIA-zawiera-akt-oskarzenia-wobec-Polski,wid,17090906,wiadomosc.html

 156. Siggi said

  B R A W O !!! A n n a !
  Światowej sławy śpiewaczka operowa Anna Yurewna Netrebko ofiarowała 1 milion rubli na rzecz Teatru operowego w Doniecku i czek wręczyła jednemu z przywódców DRL podczas pobytu w Petersburgu.Ten filmik-rolik jest produkcji tv”Dożcz” i interpretacja tego wydarzenia jest typowa dla tego kanału tzn.mendowata .Przy okazji wspominany jest Walery Girgiew,kierownik muzyczny Teatru Marińskiego,wybitny muzyk dyrygent zaliczany do światowej elity muzycznej,może nawet do pierwszej piątki najwybitniejszych.Problem dla „Dożdza”jest w tym ,że maestro Girgiew jest bardzo zaprzyjaźniony z W.W.Putinem.Girgiew był(…a może jeszcze jest) dyrygentem Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej,jest także kierownikiem muzycznym Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Monachium.W.Girgiew jest Osetyńcem,to on wyłowił Annę Netrebko z grona młodych śpiewaków i wyprawił w szeroki świat.
  Anna Netrebko jest także ob.Austrii ,aktualnie mieszka w Nowym Jorku i śpiewa w Metropolitan Opera,podpisała kilkuletni kontrakt.Ciekawe czy w ramach sankcji-represji odczuje swoją decyzję o pomocy dla teatru w Doniecku.
  Będziemy śledzić rozwój sytuacji,bo nie wykluczone,że zechcą się na niej zemścić.Wielka Artystka,piękna kobieta,piękny sopran.

  audycja-filmik

  Anna Netrebko śpiewa arię Rusałki z opery Dworzaka.

 157. maniek said

  Kirov ruiny
  Graham Phillips

 158. maniek said

  [eng subs] Ceasefire or the loud silence 09/12/14

 159. Polon said

  Powiem krótko, aby choć troszkę zbliżyć się do śprawiedliwości naszych przodków. Proponuję stworzyć oficjalną listę wrogów naszej Ojczyzny. Jedyną i słuszną karą jest kara śmierci. Mając na uwadze przygotowania, zachowania się w czasie konfliktu w mieście, to zanim je opuszczę chciałbym kilku zlikwidować tak jak robili to w AK.
  Będę ten apel ponawiał.

 160. bubek said

  Osoba Wladimira Putina jak siebie widzi.https://www.youtube.com/channel/UCuG0oK9XZGFirTDoaQCraCA

 161. buka said

  Z radością pragnę poinformować, że noworosyjscy emeryci od kilku dni dostają pierwsze wypłaty od Donieckiej I Ługańskiej Republik Ludowych!
  Film poniżej tekstu

  Joyously i can inform you, that novorussian pensioners since few days are getting payment from the pension fund of Donetsk and Lugansk People’s Republics!
  Movie is below the text

  http://www.facebook.com/PolskaiNoworosja

  War crimes of the armed
  forces and security
  forces of ukraine:
  torture of the Donbass region
  residents

  http://www.cassad.net/documents/war_eng.pdf
  http://www.facebook.com/TruthfromUkraine

  unmarked british challenger tanks being transported through germany 2 ukraine
  youtu.be/g2DbZF-bbsA
  yet another nato invasion

  Brytyjskie czołgi transportowane na Ukraine
  http://www.facebook.com/Faszystowskietrolleukrainskie

 162. Boydar said

  Lista listą, Panie Polon Szanowny, do skazania kogoś na śmierć potrzebny jest SĄD i prawomocny wyrok. Co nie zmienia faktu, że lista się przyda.

 163. Siggi said

  Wolny marsz Szwajcarek

  Napisał(a): Iwona Aleksandra Hałgas w wydaniu 44/2014.

  Urodzenie dziecka to dla Szwajcarek, podobnie jak dla kobiet z innych państw, najtrudniejszy moment w przebiegu kariery zawodowej. Nie są wtedy specjalnie wspierane przez państwo, które akurat na wydatki socjalne mogłoby sobie pozwolić. Szwajcaria to liberalny i konserwatywny kraj, który nie inwestuje dużo w opiekę instytucjonalną nad dziećmi, a tradycyjne wartości i system podatkowy faworyzują model z tradycyjnym żywicielem rodziny, czyli mężczyzną. Szwajcarki wierzą, że żyją w społeczeństwie, w którym obie płcie mają równe prawa. Po urodzeniu dziecka tracą złudzenia.

  W bogatej Szwajcarii kobiety mają pod górę
  Iwona Aleksandra Hałgas
  Korespondencja z Zurychu
  C.d.to tu:…

  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/wolny-marsz-szwajcarek

 164. Nemo said

  Wywiad z „Sierżantem” i „Edem”, pomocnikami komendanta w starobeszewskiej policji wojskowej. Warto posłuchać co mają do powiedzenia.
  D. Hudziec

 165. Polon said

  Ad160 Boydar
  A jak to robiła AK, czy też miały SĄDY i prawomocne wyroki. Co to jest swąd i prawomocny wyrok w dzisiejszych czasach. Czy mam uważać marchewkę za owoc a ślimaka za rybę?
  Pozdrawiam

 166. maniek said

  Rozejm? Ciąg dalszy … LC. Pervomais’k. 09.12.2014

 167. maniek said

  ad 163 Nemo

  i włączyć napisy Polskie

 168. Marucha said

  Re 141:
  Autor tego listu z rozpaczy postradał zmysły. Smutne, ale prawdziwe.

 169. maniek said

  Oto czym ukropy bombardują mieszkańców Donbasu
  (to maleńki pokaz niewypałów)

 170. maniek said

  Jak CIA torturowało więźniów – raport już ujawniony

  Dokument amerykańskiego Senatu potępił stosowanie przez Centralną Agencję Wywiadowczą (CIA) „specjalnych metod przesłuchań”. Dokument jawny liczy sobie 480 stron. Pełen tekst, który liczył sobie aż 6200 stron, został utajniony.

  zefowa senackiej komisji ds. służb specjalnych Dianne Feinstein stwierdziła, że „techniki przesłucha” używane przez CIA w latach 2001-2009 „były znacznie bardziej brutalne, niż przekonywano ludzi”. Zszokowany miałby być nawet ówczesny prezydent Bush, gdy dostał raport z ich zastosowania. Mimo to nie wstrzymał procedury. Jednocześnie Feinstein zaznaczyła, że tortury okazały się przeciwskuteczne, gdyż „regularnie” poddawane im osoby zmyślały odpowiedzi, aby tylko wyrwać się z rąk swoich oprawców. Naprowadzały więc służby na fałszywe tropy, nigdy też nie przyczyniły się do zapobieżeniu „realnemu terrorystycznemu zagrożeniu”. Z raportu wynika, że CIA zleciło opracowanie metod tortur dwóm „kooperantom zewnętrznym” – to dwaj psycholodzy, którzy zainkasowali w ramach kontraktu ponad 81 milionów dolarów.

  Tortury miały być użyte łącznie przeciw 119 zatrzymanym osobom. Pozbawianie snu nawet przez 180 godzin czy ogłuszanie muzyką o ciężkich tonach były najmniej inwazyjnymi metodami. W przypadku 83 osób stosowano tak zwany water-boading czyli torturę wodną. Ale mowa jest również o wlewaniu różnego rodzaju płynów do odbytu, symulowaniu przygotowań do gwałtu, lub egzekucji, zmuszaniu do gry w „rosyjską ruletkę”. Według raportu 26 osób, które poddano torturom było całkowicie niewinnych.

  Jak powiedział prezydent Barack Obama „Mam nadzieję, że ten raport pomoże nam pozostawić te techniki w przeszłosci, do której przynależą”. Obama zniósł program „specjalnych przesłuchań” w 2009 roku. Natomiast dwóch republikańskich senatorów Marco Rubio i Jim Rish oceniło jego publikację jako „nieodpowiedzialną”.

  Pełen tekst raportu można przeczytać: http://www.intelligence.senate.gov/study2014/sscistudy1.pdf

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/jak-cia-torturowalo-wiezniow-raport-juz-ujawniony

 171. Polon said

  ad 167

  nie tylko on jeden

 172. Boydar said

  @ Pan Polon (164)

  Tak. Jeżeli to była prawdziwa AK, to wyroki wydawane były „w i mieniu Państwa Podziemnego”.

  Podstawę do powołania sądów podziemnych stanowiła uchwała Komitetu Ministrów dla Spraw Kraju z 16 kwietnia 1940, która stanowiła: Wydawanie wyroków śmierci na prześladowców, zdrajców, szpiegów i prowokatorów należy do kompetencji specjalnych sądów…[1]. W wykonaniu uchwały została opracowana w maju 1940, przez rząd w Londynie, ustawa o ich ustroju (kodeks) – określająca skład sądu, procedurę i „tryb” wykonywania wyroków. Komplet sądzący składał się z trzech sędziów, z których co najmniej jeden powinien być sędzią, adwokatem a w ostateczności mieć wykształcenie prawnicze. Rozprawy były tajne. O wezwaniu lub doprowadzeniu oskarżonego decydował przewodniczący, jednak pod warunkiem, że nie groziło to dekonspiracją. Nieobecnego oskarżonego bronił adwokat „z urzędu”. Od wyroku sądu nie przysługiwało odwołanie, jednak musiał być on zatwierdzony przez delegata rządu. Sądy orzekały karę śmierci za przestępstwa opisane w art. 99 – 113 polskiego Kodeksu Karnego z 1932, w ustawach o szpiegostwo i w przywołanym wyżej kodeksie z maja 1940: Kto dopuszcza się zbrodni zdrady, szpiegostwa, prowokacji, denuncjacji lub nieludzkiego prześladowania i krzywdzenia ludności polskiej – podlega karze śmierci[1].

  http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C4%85dy_podziemne

 173. revers said

  A wiezienia i tortury cia w Polsce? z czego juz wyrok jest europejskiego trybunalu.

  lub kolejne odkrycia afryki. 3 swiata po prof. Kiezuniu, latinazytacja drugiego obiegu europy

  http://wpolityce.pl/polityka/225248-polska-jak-polkolonialny-system-gospodarczy-podroze-te-male-i-te-duze-czyli-kilometrowka-na-renifery

 174. maniek said

  █▬█ █ ▀█▀ Kaczyński – Zdrada państwa i Narodu Polskiego – mason , kryptosyjonista w Izraelu

 175. maniek said

  Już kociołki z smołą czekają i się gzrzeją

 176. Boydar said

  Panie Mańku, a ja tak Pana szanuję, nie ja jeden pewnie, a Pan takiego babola walnął (172).

  Po pierwsze to do loży nie wpuszczają z drabiną, nie wpuszczają też bez jaj. A co do krypto, to chyba wręcz przeciwnie.
  A, i zdradzić to mogę ja, to znaczy nie mogę, ale tak czysto teoretycznie, to niby mógłbym.

 177. John Alexander said

  Panie Gajowy,

  Przeslalem Panu raz jeszcze dane do adresu. Przepraszam za bledy, ktore uniemozliwily dostanie sie do konta. Ach ta moja dysleksja….

  Pozdrawiam,
  JO

 178. maniek said

  ad 175 Boydar (ot skopiowałem)

  To i pisz waćpan co zdradzić możesz

 179. JO said

  ..i zmeczenie robi swoje…

 180. maniek said

  Rosja i Indie porzucą dolara we wzajemnych rozliczeniach
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/rosja-i-indie-porzuca-dolara-we-wzajmenych-rozliczeniach

  —-
  I TAK TRZYMAĆ

 181. maniek said

  Charkowski gubernator zapowiada odtworzenie pomnika ludobójczej wobec Polaków formacji
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/charkowski-gubernator-zapowiada-odtworzenie-pomnika-ludobojczej-wobec-polakow-formacji

  —–
  Czyli standardzik tak jak codzienne na upainie, kaszysław i resza wniebowzięci „gierojom sława:

 182. maniek said

  http://jeznach.neon24.pl/post/116315,o-stosunkach-polsko-rosyjskich

 183. maniek said

  Demokracja powszechna jest oligarchią. Oligarchia uwodzi i kupuje motłoch przez co otrzymuje poparcie niezbędne do przegłosowania obywateli, czyli klasy średniej. Od tej chwili rządy świadomej większości stają się rządami wpływowej mniejszości,…

  czytaj dalej… http://nathanel.neon24.pl/post/116381,dlaczego-w-polsce-nie-ma-demokracji

 184. Aleksander said

  Temat z zupełnie innej beczki.
  „Zycie przerosło kabaret”, fot. z Breviarium (Kronika Novus Ordo)

 185. Boydar said

  Panie Mańku kochany, ja się tylko posłużyłem Pańskim wpisem. Cokolwiek Pan nie zamieści, staje się dobrem wspólnym. Mogą zapomnieć jak Pan miał na imię, ale przesłania zostaną w duszy. Pozdrawiam serdecznie.

 186. maniek said

  Co lepsze, sankcje Zachodu wobec Rosji, czy korzyści z członkostwa w obozie Zachodu?
  – wobec Rosji Zachód zastosował sankcje, które mają osłabić jej gospodarkę – sankcje te są karą zastosowaną przez Zachód,
  – Polska, która znalazła się w zachodnim obozie Międzynarodowego Żyda już w samym traktacie akcesyjnym do UE miała zapisane następujące korzyści:

  __________________________________________________

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2014/11/zydzi-kierowanie-swiatem.jpg?w=199&h=300

  Międzynarodowy Żyd w wyniku przeprowadzonej na Ukrainie rebelii obalił demokratycznie wybranego prezydenta W.Janukowycza – demokratyczny wybory w 2010r. uznał sam Międzynarodowy Żyd. Rezultatem żydo-rebelii na Ukrainie są obecne rządy żydowskich złodziei i zbrodniarzy. Wschodnie rejony Ukrainy nie uległy jednak żydo-banderowcom z Kijowa i stawiły skuteczny, zbrojny opór, ogłaszając niezależność względem bandyckich żydo-rządów Jaceniuka – Poroszenki.

  Rosja, która nie chce bezpośrednio graniczyć z agresywnymi, rozsiewającymi i wspierającymi światowy terroryzm, żydo-reżimami Zachodu, czyli faktycznie z kondominiami USA, udzieliła wsparcia ukraińskim separatystom oraz przywróciła Krym ponownie w granice Rosji. Uniemożliwiła tym samym zablokowanie przez żydo-reżim USA wejścia rosyjskiej marynarce handlowej i wojennej na Morze Czarne.
  Międzynarodowy Żyd w odwecie wprowadził wobec Rosji restrykcyjne sankcje gospodarcze, o czym powszechnie informują żydo-media, nie czyniąc z tego tajemnicy. Celem tych sankcji jest ….

  …. http://wps.neon24.pl/post/116382,co-lepsze-polaku

 187. revers said

  ad154

  http://mmnews.de/index.php/etc/29799-ard-hr-leugnet-sex-mit-hunden-kampagne

  sodomici korzystaja juz z obowizkowych oplat w eurosodomitow uni i nadaja regularne audycje radiowo telewizyjne o przyjemnym seksie z zwierzetami, maja nad tym europejsko naukowo-gendrowe wsparcie, sa tam nawet komisjach sodomii przedstawiciele kosciola, tylko nie wiadomo ktorego.

  oczywiscie dla lepszego kamuflarzu sa tez europejskie obonczynie prawpsow i zwierzat.

  wszystko sie gendrzy i sodomii a ty plac eurosoviecie za to w rachunkach za obowiazkowe oplaty medialne.

 188. maniek said

  Tak było kiedy wychodziliśmy z nędzy potwornej kiedy kraj budowano , zbudowano wszystko co widać i co użytkują i sprzedają już od ponad ćwierćwiecza.

  Polska Ludowa – Szczęśliwe i spokojne życie narodu polskiego

  Polska Zwykły dzień 1964

  —————————

  A tak jak nędze rozpoczynaliśmy: która mimo spodku dzietności o połowę i ucieczce milionów jest już kilkunastokrotnie wyższa jak w PRL

  FAKTY

 189. http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Angela-Merkel-przeciwko-neutralnosci-sieci,wid,17089500,wiadomosc.html

  ~j 23 2014-12-10 (00:20) 3 minuty temu:
  CZYTAŁEM W INTERNECIE, ŻE MERKEL URODZIŁA SIĘ Z ZAMROŻONYCH PLEMNIKÓW HITLERA – WPISZCIE HASŁO A MERKEL PLEMNIKI HITLETA: http://www.helpfreetheearth.com/news501_Merkel.html
  What Happened To Hitler’s Frozen Sperm?
  ***
  Takie wnioski można wyciągnąć z książki żydowskiego politruka, Stanisława Dejczera: KOCHANEK HITLERA, „Rebis” Poznań 1993.
  Nie mówi się nic o matce Kanclerz Merkel, Herlind – nauczycielce Angielskiego i Łaciny, a ja dawno zauważyłem, że jest to postać NAJCIEKAWSZA. Wg artykułu ZAMROŻONE PLEMNIKI HITLERA matką Kanclerz Merkal była młodszą siostrą Evy Braun, GRETLĄ. To zaś pasuje do plotek, że matka Kanclerz Merkel – ŻYDÓWKA GDAŃSKA – pracowała w gdańskim Neptunie, gdzie była rezydencja Hitlera, z której korzystali jego kopani, którzy wymagali Obsługi Seksualnej, do czego Matka Merkel się ponoć Nadawała.
  STASISTÓWKA Angela Merkel została Kanclerzem DZIĘKI przejęciu ODIUM Satelitarnej Detekcji Złota i Zamachowi na USA: NIE BĘDE JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW. Poleciłem mej narzeczonej udanie się do NASA w celu wyjaśnienia spostponowania mnie – faktycznie Zelżenia – przez Prezydenta George W. Busha i pobicia mego pełnomocnika, który załatwiał w NASA mój Aerobus, ze skutkami 11 miesięcy hospitalizacji, rehabilitacji i rekonwalescencji. Po tym mój Aerobus – jako BEZPAŃSKI – wzięli Chińczycy i Rosjanie, którzy zniszczyli nim Apacze w Albanii WSZYSTKIE oraz wygnali Amerykanów z Morza Południowochińskiego i Karaibów.
  NASA musi też zapłacić za zastrzelenie sióstr Alvarado, z których młodsza miała reprezentować Honduras na MISS WORLD w Londynie, gdyż załatwiały mego Aerobusa w Brazylii i Argentynie. Sperma Hitlera mogła pochodzić od Kochanka Hitlera, Francoise Mitterranda.

 190. Syriusz said

  162.
  Czasami trzeba walczyc ta sama bronia, ktora walczy nasz wrog.
  Czy nad tymi weekenowymi samobojcami byl jakis Sad?
  Byc moze kapturowy.

 191. Syriusz said

  Marucha said:
  „Ja wiem tyle, że szkodzi zagrycha bez wódki”.

  Dlatego zapewne po tegim piciu ma Pan kaca nastepnego dnia.
  Ja nie miewam odkad ograniczam wegle z miesem.
  A to juz trwa okolo 30 lat

 192. Siggi said

  Mnie się przedstawia,że to nie temat zastępczy ,a raczej temat dnia. A i co niektórzy z tzw .ówczesnych „jelit” III RP będą musieli pożyczyć u …świni oczy,aby pokazać się w TiVi i coś gadać na ten temat. I po co Andrzej Lepper gadał na ten temat?Żyłby…
  Już się kracze głośno,słychać różne teorie, ale co do konsekwencji dla Polski nie należy nie mieć złudzeń- będą przykre,kompromitujące.No ale skoro jest się wasalem,to i trza się z tem liczyć.

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Senat USA opublikował streszczenie raportu, w którym ocenia, że program przesłuchań, jaki CIA prowadziła w wojnie z terrorem, był wyjątkowo brutalny i tak samo nieskuteczny. Co więcej, wywiad miał wielokrotnie kłamać przedstawicielom władz w sprawie swoich działań. Jak podkreśla w rozmowie z Wirtualną Polską prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Warszawskiego, dokument może teraz wywołać niebagatelne międzynarodowe reperkusje.

  Oddzielną kwestią jest zaufanie tajnych służb, np. polskich, do swoich odpowiedników w USA. Jeśli współpracujemy z służbami danego państwa, to znaczy, że im ufamy. Jeżeli w tych dokumentach są kwestie, które narażą Polskę na odpowiedzialność przed trybunałami, to sprawa zakończy się skandalem międzynarodowym, szczególnie, że nie dotyczy wyłącznie nas prof. Zbigniew Lewicki dla WP.PL
  525-stronnicowy dokument na temat stosowania tortur w tajnych ośrodkach CIA, jest streszczeniem raportu liczącego 6 tysięcy stron. Finalny efekt jest z kolei owocem kilkuletniej analizy ponad szczęściu milionów stron dokumentów Centralnej Agencji Wywiadowczej. Jednak nie zawiera on relacji najważniejszych więźniów ani śledczych CIA, ponieważ komisja nie przeprowadzała takich przesłuchań. Komisja bazowała wyłącznie na wcześniejszych dokumentach o takim charakterze. Raport nie wymienia również nazw państw, które współpracowały przy programie tajnych więzień. Opatrzone są one fikcyjnymi oznaczeniami (np. COBALT).

  Raport senatu ujawnia brutalność i nieskuteczność tortur CIA

  Senat USA opublikował streszczenie swego raportu, w którym ocenia, że program przesłuchań, jaki CIA prowadziła w walce z terroryzmem, był nie tylko niezwykle brutalny, ale też nieskuteczny, a torturowanie wykraczało daleko poza granice…

  W ostatnich dniach próbowano opóźnić opublikowanie raportu. Krytycznie pod jego adresem wypowiadały się CIA, Partia Republikańska oraz współpracownicy administracji George’a W. Busha. Jednym z najgłośniejszych krytyków był dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej w latach 2006-2009 Michael V. Hayden.

  Jak się okazuje, jego nazwisko pada w raporcie ponad 200 razy, a dokument wielokrotnie udowadnia, że były szef CIA okłamywał administrację rządową w sprawie programu tajnych więzień. – Z tej perspektywy jest to wewnętrzna sprawa USA. Mam na myśli niestandardowe techniki przesłuchań i raporty CIA na ten temat, które były składane m. in. w Kongresie. Kwestią Stanów Zjednoczonych jest teraz rozstrzygnięcie czy Agencja kłamała czy nie, a Kongres ma pełne prawo kontrolować własne służby, jeśli te działają niezgodnie ze swoimi uprawnieniami – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Warszawskiego.

  Reperkusje międzynarodowe

  – Oddzielną kwestią jest zaufanie tajnych służb, np. polskich, do swoich odpowiedników w USA. Jeśli współpracujemy z służbami danego państwa, to znaczy, że im ufamy. Jeżeli w tych dokumentach są kwestie, które narażą Polskę na odpowiedzialność przed trybunałami, to sprawa zakończy się skandalem międzynarodowym, szczególnie, że nie dotyczy wyłącznie nas – dodaje profesor.

  O późnienie publikacji, zabiegali nie tylko agenci CIA i republikanie, ale także obecny sekretarz stanu John Kerry, który telefonował w tej sprawie do przewodniczącej senackiej komisji Dianne Feinstein. Zdaniem polityka z administracji Baracka Obamy, obecna sytuacja geostrategiczna nie sprzyja ujawnianiu dokumentów o takim charakterze. Kerry ma na myśli przede wszystkim zagrożenie ze strony fundamentalistów z Państwa Islamskiego. – Raport możne oznaczać śmierć wielu zakładników. Oglądaliśmy już wiele nagrań egzekucji, które jasno pokazały nam, że terroryści za nic mają konwencje i prawa człowieka – mówi prof. Lewicki.

  Co dały tortury?

  Trzeba działać na rzecz bezpieczeństwa państwa i to nie ulega wątpliwości,ale nie można przy tym łamać prawa i pozbawiać życia. Dlatego ten raport może być cenny, jeśli powstrzyma CIA przed dalszym nadużywaniem władzy prof. Zbigniew Lewicki
  Raport jest najpełniejszą do tej pory próbą opisania ścieżki, jaką przebywali podejrzani o terroryzm po zamachach z 11 września 2001 roku. Dokument opisuje szczegółowo kilkadziesiąt konkretnych historii od namierzenia przez pojmanie i osadzenie w tajnym ośrodku aż po przesłuchania. W raporcie szczegółowo wymieniony jest katalog tortur, które stosowali agenci CIA. Wśród nich są zatwierdzone przez wywiad i administrację rządową, tzw. „zaawansowane techniki przesłuchiwania”, np. podtapianie czy wyziębianie organizmu. Jednak raport wymienia także nieusankcjonowane metody, np. zainscenizowane egzekucje. Po raz pierwszy pada także konkretna liczba więźniów w tajnych ośrodkach CIA, w których miało przebywać 119 osób.

  Ważnym zadaniem raportu była próba odpowiedzenia na pytanie, czy wiedza wydobyta od oskarżonych przy pomocy tortur, byłaby możliwa do uzyskania bez ich zastosowania. – Skupiliśmy się na 20 przykładach, które CIA przedstawiała jako sukces swoich przesłuchań. CIA używała ich w prezentacjach przed Białym Domem, w Kongresie i w reszcie przed obywatelami USA. Prześwietliliśmy wszystkie 20 spraw i żadna z nich się nie broni – mówiła Feinstien, prezentując raport przed Senatem.

  Przewodnicząca komisji ds. służb specjalnych wyraziła także nadzieję, że raport „przywróci wartości (wyznawane przez USA) i udowodni, że w istocie jesteśmy sprawiedliwym i praworządnym społeczeństwem”. Przy okazji Feinstein wyraźnie podkreślała, że CIA jest instytucją, w której pracują „setki i tysiące” uczciwych osób, a nadużycia są kwestią nieodpowiedzialnych jednostek.

  Jaka droga do sprawiedliwości?

  Jak wskazuje raport, zdarzało się, że owe jednostki dopuszczały się ciężkich zbrodni. Tak było w przypadku udokumentowanym w oparciu o wymianę depesz CIA. Wynika z nich jasno, że służby nie ukarały śledczego, który w czasie prowadzenia przesłuchania doprowadził do śmierci przesłuchiwanego. – Trzeba działać na rzecz bezpieczeństwa państwa i to nie ulega wątpliwości, ale nie można przy tym łamać prawa i pozbawiać życia. Dlatego ten raport może być cenny, jeśli powstrzyma CIA przed dalszym nadużywaniem władzy – komentuje dla Wirtualnej Polski prof. Lewicki.

  Senackie dochodzenie, które przeprowadziła komisja ds. służb specjalnych, nie było śledztwem o charakterze kryminalnym, dlatego najprawdopodobniej nie zakończy się postawieniem zarzutów.

  Anthony Romero, dyrektor American Civil Liberties Union, organizacji broniącej praw konstytucyjnych, w opinii dla „New York Timesa” stwierdził, że najlepszym sposobem na wyjście z twarzą z tej afery jest formalne prezydenckie ułaskawienie przedstawicieli władz, odpowiedzialnych za tortury i tajne więzienia CIA. Romero argumentował, że oskarżenie i skazanie konkretnych osób może być niesłychanie trudne, dlatego stosując ułaskawienie rząd de facto wskaże winnych tortur i w tym samym zapewni, że USA już nigdy nie przyłożą ręki do takich praktyk.

  Adam Parfieniuk, Wirtualna Polska

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,USA-opublikowaly-dokumenty-ws-tajnych-wiezien-Ekspert-dla-WPPL-to-moze-skonczyc-sie-skandalem,wid,17090948,wiadomosc.html

 193. JO said

  Panie Gajowy, co ja bym bez Pana zrobil? 😦
  Dziekuje za pomoc I intervencje..
  Wczoraj mialem spotkanie z plastykiem w Ross w sprawie naszego logo I jego wariantow w zaleznosci od przeprowadzanaj akcji. Po ich ostatecznym zaakceptowaniu planowane jest:
  1. Produkcja odznak metalowych z nadrukiem(logo) oraz wersji Papierowych corocznie rozdawanych w czasie kwesty Modlitwy Swiatecznej Pomocy dla darczyncow.
  2. Produkcja Ksiazeczek Drogi Krzyzowej z 1949 roku – Milicji Niepokalanej z nazwiskiem Dzialajacego Tradycjonalisty
  3. Produkcja Krucyfiksu / szkaplerzyka ze wzoru z czasow Sw Piusa X
  4. Produkcja Rozanca Swietego z czasow Sw Piusa X

  ad.1.2.3.4 – wyposazenie Rycerza/Wojownika Krolowej Polski – aktywnie dzialajacego Tradycjonalisty w swojej ideii nawiazujacego do Etosu Rycerskiego w tym do Rycerstwa Niepokalanej – walczacego jako czesc Koscila Walczacego, dla Krolowej Polski I jej Krolestwa Polskiego – uzywajac srodkow nadprzyrodzonych ale I kazdych srodkow , ktore dopuszcza Kosciol Przedsoborowy.

  Kazdy wojownik ma w obowiazku,- na znak walki I gotowosci do poswiecen oraz by wzbudzac w sobie wole walki – wybrac publicznie sobie conajmniej jednego Swietego Ksiedza, na ktorego posuge i osobe bedzie pracowal, wspomagal, modlil sie za niego oraz byl w gotowosci sluzyc wszelka pomoca I na wizualny, publiczny, wazny dla Srodowiska Polak-Ortodoks znak – wplacac conajmniej 50 PLN rocznie na konto Nieustajacej Kwesty za Zyciodajna Posluge.

  5. Produkcja Kartonowych Skarbonek, ktore Rycerz Krolowej Polski bedzie przekazywal organizowanej przez siebie …Sotni celem zbierania wypracowanych pieniedzy na rzecz Zyciodajnej Poslugi I zadan Ruchu Spoleczenstwa Polak-Ortodoks, w tym sam bedzie posidal taka skarbonke I ja uzywal.
  Te Akty maja pokazac Panu Bogu, ze Jemu oddajemy nasze Rece I Serca gotowe do przyjmowania Lask I zadan do wykonania od Naszego Krola Pana Jezusa Chrystusa.

  Wojsko Krolowej Polski , ktorego hymnem jest „Bogurodzica” a modlitwa myslna nieustajaca – „pod Twoja Obrone” , ma byc organizowane w Kolo Swietych Ksiezy , Kaplic, gdzie jest Nauczanie Katolickie, Odprawiana Msza Swieta Wszechczasow – Msza, na ktorej Koronowani byli Krolowie Polscy, w tym Ukoronowana zostala Krolowa Polski, oraz tam gdzie sa Prawdziwe – Wazne Swiete Sakramenty.

  6. Produkcja szabel polskich, kordzikow rycerskich z ryngrafem Krolowej Polski – dla zasluzonych
  7. Nawiazanie Kontaktow z Pracowna Pisania Ikon pod potrzeby Spoleczenstwa Polak-Ortodoks.

 194. JO said

  1,Strona główna
  2. Działalnosci Bogu Miłe
  3. Niegodne Działalnosci
  4. Ruch „Wspólne Działanie”
  5. Wojsko Królowej Polski
  6. Kwesta „Modlitwa Świątecznej Pomocy”
  7. Nieustająca Kwesta za Życiodajną Posługę
  8. Kwesta „Wojenna Pomoc Tradycja – Orthodox”
  9. Ruch Społeczeństwa Polskich Tradycjonalistów – „Spoleczeństwo Polak – Ortodoks”

  Drogi Panie Gajowy,

  Dodalem strony do Naszej Witryny:

  1 Dzialalnosci Bogu Mile ( dzialalnosci gospodarcze, wymiana uslug I towarow pomiedszy aktywna czescia Spoleczenstwa Polak Ortodoks dla Sprawy I osiagniecia celow naszego srodowiska
  2. Niegodne Dzialalnosci – lista firm , ktorych nalezy sie wystrzegac
  3. Wojsko Krolowej Polski – to lista osob wpisujacych sie na Witryne a obierajacych sobie Swietych Ksiezy na tej stronie wsrd Nas Publicznie tak, by im sluzyc.

  Uprzejmie prosze o pomoc w zalozeniu hasla jak na innych wejsciach do stron Witryny:
  „Treść jest chroniona. Proszę podać hasło:”

  Uprzejmie prosze o zmiane kolejnosci stron witryny, na:

  1. Strona glowna
  2. Ruch Spoleczenstwa Polskich Tradycjonalistow – „Spoleczenstwo Polak-Ortodoks”
  3. Ruch „Wspolne dzialanie”
  4. Wojsko Krolowej Polski
  5. Nieustajaca Kwesta za Zyciodajna Posluge
  6. Kwesta „Modlitwa Swiatecznej Pomocy”
  7. Kwesta „Wojenna Pomoc Tradycja – Ortodox”
  8. Dzialalnosci Panu Bogu mile
  9. Niegodne dzialalnosci

  (lub prosze o instrukcje jak to zrobic…)

 195. JO said

  10. Uniwersytet Polski- „tajne” komplety w czasie okupacji.
  1.https://marucha.wordpress.com/2014/12/08/wolne-tematy-77-2014/#comment-436381

 196. JO said

  ad.195. Tam ma byc link do adresu Gajowki a nie link do „coment” – poprawie to, ale potrzebujemy – „haslo” ..

 197. revers said

  Abramsy gotowe dla Litwiakow, Polucks

  http://www.ln-online.de/Lokales/Luebeck/Raetselraten-beendet-Panzer-im-Luebecker-Hafen-stammen-von-US-Armee

  jak inny zachodni zlom z demobilu jak Leopardy dla Polin i Grzybowych litwinek. mam nadzieje ze rosyjskie chryzantemy, RPG7,RPG9 z lepszymi kumulujacymi termitami jak te uzyte przy dekonstrukcji WTC1,2 , WTC7 budynkiem z anty atomowa konstrucja stalowa.

 198. AniaK said

  http://historia.wp.pl/title,Ucieczka-Jerzego-Suminskiego-zaufanego-czlowieka-Czeslawa-Kiszczaka,wid,17090862,wiadomosc.html

  Dramat Kiszczaka

  Fragment godny uwagi.

  „….Dezercja Sumińskiego w największym stopniu obciążała gen. Czesława Kiszczaka, który jako szef WSW odpowiadał za „ochronę kontrwywiadowczą” wywiadu i nadzorował pracę Wydziału VI Szefostwa WSW. Jednak – zamiast wyrzucenia z wojska i „zasłużonej emerytury” – w lipcu 1981 r. został ministrem spraw wewnętrznych w gabinecie kierowanym przez Jaruzelskiego. Niemal natychmiast wybrano go na członka KC PZPR, a kilka miesięcy później został zastępcą członka Biura Politycznego. Był najbliższym współpracownikiem Jaruzelskiego, w którego rękach za kilka miesięcy znalazła się pełnia władzy. Władzy dyktatorskiej….”

  Dla mnie Gen.Jaruzelski i gen,Kiszczak, to pod każdym względem dwie różne bajki.

 199. AniaK said

  Pan Kukliński nie jest dla mnie bohaterem, ale Pan Sumiński może nim się stać. Może w końcu dojdzie do procesu pana Kiszczaka 🙂

 200. AniaK said

  Myślę, że czuli że Gen.Jaruzelski może pokrzyżować im plany, i przydzielili mu „niańkę” w osobie pana Kiszczaka 🙂

 201. AniaK said

  „Dezercja Sumińskiego w największym stopniu obciążała gen. Czesława Kiszczaka, który jako szef WSW odpowiadał za „ochronę kontrwywiadowczą” wywiadu i nadzorował pracę Wydziału VI Szefostwa WSW.”

  Prawdziwy generał po takim incydencie podał by się do dymisji.

 202. Marucha said

  Re 190:
  Panie Syriuszu, nie przypominam sobie, abyśmy kiedyś razem pili, więc co Pan może wiedzieć o moim kacu?

 203. revers said

  co tak rajcuje te panie ten Kiszczak, a juz taki Aleksander Kwasniewski z tej samej paki juz nie, wszystkie jego kochaja, nawet jak przewraca sie nad grobami w Miednoje odstrzelonych przez Stolzmanow, Berie, Morelow, Baumanow, Walmanow Polakow, Richterki vel Komorowska z UB.

 204. JO said

  Panie Gajowy,
  Ja I komputer!
  Juz umiem dokonac opcji zabezpieczenia , Zapewne I kolejnosc zmienie.
  Niedlugo Zapewne bede mial dodatkowe teksty do Wklejenia od Pana Listwy…, po ktorych tylko Listy kwest I Witryna bedzie Gotowa jezeli Ja Pan zaakceptuje.
  Ufam, ze nie Ma Pan nic przeciwko dodatkowym stronom, j.w.
  Pozdrawiam,
  JO

 205. Cracovia Pany! said

  Bo kwachu jest cool, jest taki nowoczesny, wykształcony… no i ta jego Jola – dama, dama, dama. Prima sort. Na topie i w klopie.

 206. Cracovia Pany! said

  Z ostatniej chwili – demokracja na glinianych nogach:

 207. Tralala said

  Szopka w parlamencie europejskim i poblogoslawiona przez bp Fellaya:
  http://tradinews.blogspot.fr/2014/12/la-porte-latine-fsspx-france-une-creche.html

 208. Tralala said

  ad 207 Film do poprzedniego wpisu:
  http://gloria.tv/media/VkqwC8p5ceW

 209. maniek said

  Spojrzenie na kwestię ukraińską oczami człowieka wolnego od medialnych układów. Andrzej Halarewicz wybiera się wkrótce do Donbasu na własne oczy zobaczyć jak wygląda sytuacja, a oto jego pierwsze nagranie

 210. maniek said

  ” Polski bezrobotny zapukał do drzwi Rosji. Kaliningrad stał się miejscem masowej inwazji bezrobotnych z Polski. Poparcie dla sankcji przeciw Rosji uderzyło w Polaków jak bumerang…”
  http://vk.com/anti_usa_news

 211. maniek said

  Demonstracja w Mediolanie -6 grudnia 2014 –

 212. maniek said

  Polacy w Donbasie i Radek – mudżahedin

  ABW bierze się za Polaków walczących po stronie republiki Donieckiej, bo służą w obcej organizacji wojskowej. Zdaje się, że druga osoba w państwie też służyła w obcej organizacji wojskowej i nic…

  CZYTAJ DALEJ … http://jackmaclase.neon24.pl/post/116400,polacy-w-donbasie-i-radek-mudzahedin

 213. revers said

  ad207

  brakuje obok lozka kosz na petycje w spawie rurociagu karpaty, oraz innych demokratycznych wyborow z napisem PKW, 21 postulatow nie spalonej w Odessie w budynku zwiazkowym hrror-solidarnosci.

  Ile bierze posel unijny Walesa junior za torpedowanie incjatyw demokratycznych na rzecz meliny z NY, faszington DC.

 214. revers said

  ???

 215. maniek said

  „Prawy Sektor”: populacja musi przetrwać terapię szokową dla dobra Ukrainy

 216. revers said

  o tym juz dawno pisano, bansktersi z IMF przygotowali im pod lichwiarski sznurek na szyi kredyt, ale pod warunkiem wielkich ciec socjalnych, jak emerytury. renty, w sektorze zdrowotnym, i na edukacje.

  Balcerowicz i ska wysiada, lub Rostowski z wyprowadzeniem tylko 20 mld z ubezpeiczen socjalnych PL. Tam apetyty maja wieksze.

 217. Nie Mam Nicka said

  Kościół Rzymskokatolicki na Ukrainie zbiera kasę dla Ukrów walczących w Donbasie.

  http://tezeusz.pl/cms/tz/index.php?id=9626

 218. Siggi said

  Jeszcze raz : B R A W O !!! A n n a !
  Wielka Artystka! Poteżny sopran !Wielka Patriotka Rosji !
  Jako wielbiciel sztuki operowej,baletu,muzyki klasycznej znam karierę artystyczną,Jej talent wokalny,uwielbiam Jej śpiew.
  Karierę zaczynała w operze od pracy(przez dwa lata) …sprzątaczki w Teatrze Marińskim jako osiemnastolatka.Potem studia wokalne ,pierwsze role,występy i triumfalna kariera, śpiewanie na największych scenach operowych świata.Aktualnie na scenie Metropolitan Opera w Nowym Jorku.Już przed laty otrzymała najwyższy w kulturze tytuł:Narodnaja Artistka Rossiji.
  Nie wykluczone,że jak dotknie Annę Yurewną ostracyzm,represje,bojkot,szantaż na tzw.Zachodzie,częściej będzie występować na scenach teatrów operowych w Rosji,których publiczność prezentuje najwyższy w świecie poziom kultury muzycznej.W żadnym innym kraju nie ma tylu teatrów muzycznych,operowych co w Rosji.Miasta liczące co najmniej pół miliona mieszkańców posiadają teatr muzyczny,w których wystawiane są dzieła operowe,baletowe czy operetkowe.

  xxxxxxxxx

  Anna Netrebko wspiera separatystów dając im milion rubli
  Komentarze: 344
  Wczoraj, 9 grudnia (13:00)

  Nie tylko jako śpiewaczka Anna Netrebko jest głosem liczącym się w Rosji. Jej czek, przekazany na ręce separatystów, jest wyraźnym politycznym sygnałem.

  Anna Netrebko /AFP

  Rosyjska gwiazda operowych scen świata Anna Netrebko w Petersburgu miała szczególne wejście. Pozowała do zdjęcia z przywódcą separatystów ze Wschodniej Ukrainy Ołehem Cariowem, trzymając w rękach bukiet róż i flagę Wszechrosji.

  Na rzecz sztuki

  Cariow, wraz z innymi dowódcami prorosyjskich separatystów jest na liście osób objętych sankcjami UE.

  Na konferencji prasowej Netrebko wręczyła mu czek opiewający na milion rubli (ok. 15 tys. euro). Pieniądze te artystka przeznaczyła na operę i balet w Doniecku. Jak zaznaczyła, jej koledzy z miasta, gdzie bezustannie toczą się walki, muszą chodzić na próby pod ostrzałem.

  – Chcę zrobić coś dla wsparcia sztuki tam, gdzie jest to szczególnie potrzebne – zaznaczyła 43-letnia artystka. Cariow obiecał, że przekaże pieniądze we właściwe ręce. Według szacunków ONZ w trakcie walk na Ukrainie zginęło jak dotąd od kwietnia br. co najmniej 4300 osób.

  Oburzenie w ukraińskich mediach

  Datek słynnej artystki i pozowanie z flagą separatystów wywołało oburzenie, manifestujące się w mass mediach.

  „Słynna artystka nie powiedziała ani słowa o tym, że cierpienie muzyków i opery w Doniecku jest wynikiem akcji separatystów”, skomentował portal obozrewatiel.com z Kijowa.

  Zachód zarzuca Rosji, że wspiera separatystów personalnie i przez dostawy broni.

  Pochodząca z Krasnodaru Anna Netrebko, posiadającą oprócz obywatelstwa Federacji Rosyjskiej także obywatelstwo austriackie, już niejednokrotnie demonstrowała swoje poparcie dla prezydenta Rosji Putina i jego polityki. „Nie ma wobec niego żadnej alternatywy”, podkreślała swego czasu. Wraz z 500 innymi rosyjskimi artystami, naukowcami i sportowcami, przed wyborami prezydenckimi w 2012 r. opowiadała się za powrotem Putina na Kreml, podobnie jak dyrygent Walerij Gergijew, który od 2015 będzie kierował Monachijskimi Filharmonikami.

  Artyści a polityka

  Akcja przekazania pieniężnego daru separatystom może stać się dla Anny Netrebko problemem w jej karierze artystycznej. Jak zaznacza „Spiegel”, w takiej sytuacji nasuwa się pytanie, kiedy dla zagranicznych partnerów sopranistki zostanie przeciągnięta struna. Najsłynniejsze teatry operowe świata, angażujące rosyjską artystkę są w krajach, które mają jednoznaczną, negującą postawę wobec działań prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy, w większości są to sceny operowe w Stanach Zjednoczonych i Niemczech.

  „Wkrótce nadejdzie dzień, kiedy trzeba będzie podjąć debatę, czy świat kultury ma w dalszym ciągu zamykać oczy i uszy na poczynania jednej z najbardziej prominentnych artystek świata”, podkreśla „Spiegel”.

  Dyskusje w Niemczech wywołał także kontrakt z dyrygentem Gergijewem w Monachium. Nie wszyscy przyklaskują temu posunięciu: festiwal muzyczny nad Saarą, zapraszając Monachijskich Filharmoników na koncerty w 2015 roku, chciałby, aby orkiestra przyjechała z innym dyrygentem.

  dpa / Małgorzata Matzke, Redakcja Polska Deutsche Welle

  Żródło:
  http://m.interia.pl/fakty/news,nId,1571677

 219. maniek said

  Ukraina państwem bandyckim?

  Zastępca sekretarza stanu ds. kontroli zbrojeń i bezpieczeństwa międzynarodowego Rose Gotmyuller ostrzega, że jeżeli Ukraina, pomimo międzynarodowych ustaleń o nierozpowszechnianiu broni masowego rażenia, rozpocznie pracę nad skonstruowaniem takiej broni, to zostanie uznana za „państwo bandyckie” tak jak Iran, Korea Północna i pociągnie to za sobą odpowiedź zachodu.

  Były już minister obrony w rządzie ukraińskim zagroził, że jeżeli zachód nie udzieli Ukrainie wsparcia militarnego to ta rozpocznie konstrukcje własnej broni nuklearnej.

  Powtórzmy: ZAGROZIŁ, że jeżeli zachód nie udzieli Ukrainie wsparcia militarnego to ta rozpocznie konstrukcje własnej broni nuklearnej.

 220. maniek said

  AD 218

 221. maasteer said

  http://polskabieda.com/?opcja=graf&nr=23

  https://opolczykpl.files.wordpress.com/2014/12/podatki.jpg?w=752&h=665

 222. david said

  Witam mam pytanie odnośnie…
  Można ?

 223. Boydar said

  Mokrzycki, Szeptycki, tacy sami prawi, „… jak słonia nos”. (217)

 224. maniek said

  Dla ukrodebili jak nie zamarznąć!!

 225. revers said

  Grzybowa dostaje orgazmow wojennych, przeprowadza alarm wosk gedminsko-usraelskich po wyimaginowanym ladowaniu ruskigo desantu i inwazji na Litwie.

  Co na to rownie nie ustraszona Kopacz ktora nie jedne zwloki widziala w moskiewskich lodowkach w kostnicy? na ktorego Leoparda lub Abramsa wskoczy i podniesie alarm bojowy, ruskie w Klewkach, jak dawniej Talibowie? zanim nie spali sie w termitach.

  Co ciekawsze , po wizycie Nataniachu w Wilnie lub nadwislankich goi, szabasgoi w Tel-Avie radykalizuja sie nastroje elit politycznych pod gierki usarelskie, a ich pozycja polityczna sie wzmacnia az do kandydowania do 1 szeregow uni jewropejskiej, na co wskazuje przypadek Tuska, bienkowskiej ktora swoja wiedze infrastruktury gazowej, energetycznej eurokolchozu, bezposrednoi czerpala od ekspertow w wizytach kwalifikujacych w Tel-Aviwie.

 226. maniek said

  biznes po ukropsku

 227. maniek said

  ONZ: Izrael zbroi al-Kaidę
  http://xportal.pl/?p=17896

 228. maniek said

  Mieszkańcy Pervomaiska: „Nie jesteśmy bydłem, nie chcemy umierać”

 229. maniek said

  To słynny rosyjski aktor…Grigorij Depardienko!!

 230. revers said

  wydaja sie tez ciekawe ostanie przsuniecia personalne kanciatego stolu w PL, czy ktos sie zastanawial dlaczego radek S. trafil na miejsce marszalka Knesejmu, i czy czasami Bronislawowi nie szykuje sie wypadek przy pracy, w stylu polecial do Mozambiku i nie wrocil, gdyby odstapil od hot lini londynskigo city, lub bylo by dokonac radykalnego zwrotu w polityce wschodniej. Radek jest wyzej stopniowany w masonerce orientu wschodniego, jak Bronek.

 231. maniek said

  SKOK ZA NOWOROSJĘ!!!

 232. maniek said

  Zagubił się wilczuś w lesie, kto do domku go zaniesie..

 233. Boydar said

  Słuszna uwaga (230)

 234. maniek said

 235. Marucha said

  Re 194:
  Wchodzi Pan na panel administracyjny, wybiera z menu po lewej stronie „STRONY” -> „Wszystkie strony”.
  Dostaje Pan listę wszystkich stron.
  Może Pan każdej z nich przyporządkować numer kolejności, wprowadzić/zmienić hasła itd.

 236. JO said

  Ad.235. Dziekuje

 237. AniaK said

  Re203:
  Pana Kiszczaka widziałam slipkach, a pana Kwaśniewskiego nie. Generały mnie bardziej interesują. Zdziwiłam się, że małżonka tak wystroiła generała na spotkanie z dziennikarzem 🙂

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/gen-kiszczak-dla-tvn24-jestem-strzepem-czlowieka,333534.html

  „Ukończył kurs operacyjno-strategiczny w Akademii Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych ZSRR.”

  Czyżby po tym kursie pan Kiszczak został generałem? Możliwe że z niego taki generał jak z pana Kwaśniewskiego magister. W Wikipedii zero wzmianki o jakichkolwiek szkołach 🙂

 238. AniaK said

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/gen-kiszczak-dla-tvn24-jestem-strzepem-czlowieka,333534.html

  Zdziwiłam się, że małżonka tak wystroiła generała na spotkanie z dziennikarzem 🙂
  4:45

 239. maniek said

  Palestyński minister zmarł w czasie konfrontacji z izraelskimi żołnierzami [+VIDEO/+FOTO]
  czytaj:został zamordowany przez żydów

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/palestynski-minister-zmarl-w-czasie-konfrontacji-z-izraelskimi-zolnierzami-video-foto

 240. maniek said

  Ludobójstwo ukraińskiego rządu wobec ludzi w Pervomais’k

 241. maniek said

  Materiał z rekrutacji Dariusza Lemańskiego.

  Pan Dariusz jest jednym z Polaków walczących ze skrajnie antypolskim ukraińskim nazizmem. Poniżej znajdziecie film zrealizowany podczas procesu rekrutacji do Armii Noworosji, Graham Phillips osobiście udokumentował pierwsze kroki Pana Dariusza w Donbasie. Ci co nie w pełni rozumieją angielski mogą być zaskoczeni początkiem wywiadu, Graham stwierdza, że Dariusz przyjechał z Anglii, spokojnie, w dalszej części wyjaśnione zostaje, że owszem przyjechał bezpośrednio z Wielkiej Brytanii ale jest 100% Polakiem, nawet pokazuje polski paszport. Dariusz podczas rozmowy rekrutacyjnej potwierdza, że służył w polskim wojsku, dokładnie w piechocie, potrafi obsługiwać karabin maszynowy typu Kałasznikow. Trzeba przyznać, facet ma jaja. Z resztą, lepiej być W Noworosji Bohaterem niż w Londynie Białym Czarnuchem.

 242. maniek said

  Banderowcy, wzorem niemieckich doświadczeń, pragną jak najszybciej wyhodować sobie nowe roczniki mięsa armatniego. Recepta jest bardzo prosta, bierzemy młodego chłopca, poddajemy go ideologicznemu praniu mózgu, dajemy karabin, wypuszczamy na front. Poniżej zdjęcie chłopców szykowanych jako nowy narybek do konkretnej jednostki, mianowicie skrajnie zbrodniczego, wprost odwołującego się do najgorszych tradycji UPA, Nazi Batalionu Azow. Świadczą o tym emblematy jednostki w które ci chłopcy są przyodziani.

 243. maniek said

 244. maniek said

  Polska: Panika sługusów USA

  Wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak powiedział, że kwestia publikacji raportu dotyczącego tortur stosowanych przez CIA nadwątli zaufanie wobec USA. Polecił polskim żołnierzom za granicą zachowanie szczególnej ostrożności.

  Siemoniak, pytany przez dziennikarzy na poligonie w Drawsku Pomorskim – jeszcze przed publikacją przez Senat USA streszczenia raportu dotyczącego programu przesłuchań CIA – czy może to mieć negatywne skutki dla Polski, odparł, że sprawa „jest bulwersująca”. Powiedział, że publikacja nadwątli zaufanie, jakie do Stanów Zjednoczonych mają sojusznicy i inne państwa na świecie.

  Siemoniak przyznał też, że najbardziej obawia się, jak polska opinia publiczna przyjmie tę sprawę.

  (…)

  Rzecznik MON Jacek Sońta poinformował wieczorem PAP, że „minister obrony narodowej polecił dowódcy operacyjnemu wydanie rozkazu dowódcom polskich kontyngentów za granicą, zachowania szczególnej ostrożności i ścisłej współpracy z dowództwami misji w zakresie bezpieczeństwa kontyngentów”.

  We wtorek Senat USA opublikował streszczenie swego raportu, w którym ocenia, że program przesłuchań, jaki CIA prowadziła w walce z terroryzmem, był nie tylko niezwykle brutalny, ale też nieskuteczny, a torturowanie wykraczało daleko poza granice prawa. W liczącym 525 stron dokumencie nie padają nazwy państw, które współpracowały z USA i zgodziły się mieć na swym terytorium tajne ośrodki CIA.

  CIA niesłusznie przetrzymywała w swych tajnych ośrodkach co najmniej 26 osób; informacje pozyskane od zatrzymanych przez CIA nie odegrały jednak kluczowej roli w zlokalizowaniu szefa al-Kaidy Osamy bin Ladena, jak twierdziła CIA. Program przesłuchań CIA był „o wiele bardziej brutalny” niż agencja kiedykolwiek powiadomiła polityków, bądź opinię publiczną – wynika z raportu Senatu.

  * * *

  Raport w sprawie CIA zawiera akt oskarżenia wobec Polski – mówi wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Adam Bodnar, odnosząc się do fragmentu, że państwo – o zaczernionej w raporcie nazwie – zgodziło się przyjąć dalszych więźniów CIA po przyjęciu milionów dolarów – o zaczernionej ich liczbie. „Ten kraj to Polska” – dodał Bodnar. Zwrócił uwagę na stronę 74 raportu senackiej komisji ds. wywiadu, gdzie jest podrozdział pt. „Napięcia z państwem (…) odnoszące się do punktu zatrzymań CIA i przyjmowania nowych zatrzymanych”.

  Mowa tam o tym, że państwo to – które zgodnie z raportem w grudniu 2002 r. przyjęło dwóch więźniów: Abu Zubajdę i al-Nasziriego – zaproponowało CIA zawarcie pisemnego porozumienia co do roli i odpowiedzialności CIA, którego zawarcia Agencja ta ostatecznie odmówiła.

  Według raportu cztery miesiące po tym, jak punkt zatrzymań w tym państwie zaczął przyjmować więźniów CIA, państwo to odmówiło przyjęcia Chalida Szejka Muhammada. Decyzja ta została cofnięta po tym, jak ambasador USA interweniował w imieniu CIA u „politycznego kierownictwa” tego państwa – dodał raport. „W następnym miesiącu CIA dostarczyła (…) milionów dolarów temu państwu” – napisano w raporcie. Według niego po tym fakcie państwo to stało się bardziej elastyczne, jeśli chodzi o przyjmowanie więźniów.

  Raport podał też, że potem oficjele tego państwa wyrazili swe „głębokie ubolewanie”, że CIA nie umiało dochować tajemnicy w całej sprawie, i że państwo to nie zostało uprzedzone, gdy 2006 r. prezydent George Bush przyznał, że był taki program CIA. Według raportu CIA uznało to za „poważny cios” dla relacji USA z tym państwem.

  „Jestem tym zszokowany; za pieniądze złamaliśmy konstytucję” – powiedział Bodnar. Wiąże on te fakty z ujawnieniem w styczniu b.r. przez amerykańską prasę, że Polska miała dostać od USA 15 mln dolarów w zamian za tajne więzienie CIA na swym terytorium.

  „Po tym raporcie prokurator generalny nie musi już czekać na pomoc prawną z USA, bo tę pomoc właśnie otrzymał poprzez ten raport.” – dodał Bodnar. „I można wreszcie skierować akt oskarżenia i wniosek do Komisji odpowiedzialności konstytucyjnej.” – powiedział.

  „Teraz jest jasne, dlaczego Barack Obama dzwonił do Ewy Kopacz.” – podkreślił wiceszef HFPC.

  Źródło: Polska Agencja Prasowa

  Komentarz Redakcji: Powyższe dwie notatki prasowe PAP publikujemy bez żadnych zmian w tekście (wyjąwszy poprawienie ewidentnych błędów w pisowni). Jakikolwiek komentarz wydaje się zbyteczny. Wyłaniający się z nich obraz fanatycznego serwilizmu wobec USA polskiej klasy politycznej, która usiłuje być bardziej atlantycka od Pentagonu i Langley i na wyprzódki chronić ich interesy, jest dostatecznie jasny. (A.D.)

  http://xportal.pl/?p=17898

 245. maniek said

  Porozmawiajmy o Wielkiej Polsce – w odpowiedzi na mapy ukraińskiego MSZ

  „Zapewne nie uda nam się ustalić, „co ukraiński MSZ miał na myśli”, publikując mapy, na których Przemyśl i Chełm zostały oznaczone jako Ukraina. Niewątpliwe jest jednak to, że gdyby Ukraina liczyła się w jakikolwiek sposób z Polską, to mapy sugerujące, iż granice państwowe Ukrainy nie obejmują na zachodzie wszystkich „ziem ukraińskich”, nie znalazłyby się na profilu ukraińskiego MSZ oraz ambasad Ukrainy w USA i Niemczech”.

  PATRZ TAKŻE: Ambasada Ukrainy w USA wysuwa roszczenia terytorialne wobec Polski [+MAPY]

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: MSZ Ukrainy publikuje mapy podważające polskość Przemyśla i Chełma. W ślad za nią ukraińska ambasada w Berlinie [+MAPY]

  Kiedy w kwietniu bieżącego roku pisarz i poeta Marcin Hałaś otrzymał zakaz wjazdu na terytorium Ukrainy za autorstwo książki „Oddajcie nam Lwów”, nie wzbudziło to w szerszych kręgach większego zainteresowania, mimo iż, Hałaś nie postulował wcale powrotu Lwowa w granice Polski, a jedynie domagał się przywrócenia pamięci o Lwowie jako mieście polskim, choć znajdującym się z określonych przyczyn w granicach państwa ukraińskiego. Mieliśmy więc do czynienia z niezwykle ostrą demonstracją ze strony ukraińskiej. Kijów wbijając Hałasiowi do paszportu pieczątkę z zakazem wjazdu wysłał Warszawie jednoznaczny sygnał – Nie życzymy sobie mówienia o polskim Lwowie. Tymczasem pamięć o Lwowie i o Kresach w ogóle, jest warunkiem sine qua non naszego istnienia jako wspólnota narodowa.

  Z tego wszystkiego doskonale zdawali sobie sprawę kibice Legii Warszawa, którzy podczas meczu z Metalistem Charków w Kijowie wywiesili flagę z napisem „Wilno – Lwów”. Wybijającym się wówczas głosem była relacja współpracownicy Telewizji Republika, która nazwała kibiców „obywatelami Rosji ściągniętymi przez Putina”. Zupełnie tak, jakby samemu Putinowi rzeczywiście zależało na tym, by Lwów był polski i by Polacy w ogóle pamiętali o tym, że są narodem mogącym szczycić się 600-letnią historią Lwowa i nie tylko.

  Nie może więc dziwić, że opublikowanie przez ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych historycznych map, na których Przemyśl i Ziemia Chełmska oznaczone zostały jako „Ukraina”, przeszło bez echa i że nagłośnienie tego faktu jako wysuwanie roszczeń terytorialnych spotkało się z powtarzanym do znudzenia zarzutem o prorosyjskość.

  Zapewne nie uda nam się ustalić ….

  czytaj dalej … http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/porozmawiajmy-o-wielkiej-polsce-w-odpowiedzi-na-mapy-ukrainskiego-msz-

 246. maniek said

  Polska: Pocztówka z „Detention Site Blue”

  Od Redakcji: 9 grudnia, późnym popołudniem czasu polskiego w wyniku wewnętrznych rozgrywek politycznych w USA upubliczniony został skrót raportu ze śledztwa prowadzonego przez Senat USA w sprawie tajnych więzień CIA poza granicami tego kraju. Liczący 500 stron raport został ocenzurowany i nie zawiera kluczowych informacji, takich jak nazwiska polityków i nazwy krajów. Ze względu na przytoczone okoliczności możliwa jest jednak identyfikacja opisywanych w raporcie „miejsc odosobnienia”: kolor błękitny przypisano Polsce, fioletowy Litwie, czarny Rumunii, szary, kobaltowy, pomarańczowy i brązowy – placówkom w Afganistanie a zielony Tajlandii. Katownie CIA, nielegalne w świetle zarówno prawa USA jak i państw w których operowały, nie przyczyniły się do żadnego sukcesu w wydumanej „walce z terroryzmem”; brutalne techniki przesłuchań okazały się znacznie mniej efektywne niż praca operacyjna. Poniżej przedstawiamy tłumaczenie kluczowych fragmentów raportu dotyczących „Detention Site Blue” – „Błękitnej Placówki Odosobnienia” w Starych Kiejkutach, okoliczności jej powstania i funkcjonowania oraz stosowanych w niej tortur, cynicznie nazwanych przez CIA „ulepszonymi technikami przesłuchań”. Należy pamiętać, że wszystkie poniższe działania były podejmowane na polskiej ziemi przez agentów obcego wywiadu w stosunku do osób, które niczym nie zagroziły Państwu Polskiemu i jego obywatelom – za wiedzą i przyzwoleniem służb oraz najwyższych władz III RP, które suwerenność i konstytucję Republiki Okrągłego Stołu wyceniły (bez większych targów) na 15 milionów dolarów amerykańskich.

  Grudzień 2002

  Przed otwarciem miejsca odosobnienia CIA w państwie […], […] z działu prawnego CTC [CIA Counterterrorism Centre], […], ostrzegł przed możliwymi działaniami prawnymi przeciwko pracownikom CIA w państwach, które „maja inne spojrzenie na praktyki przetrzymywania i przesłuchiwania niż te stosowane [przez CIA].” Zarekomendował on ponadto, by nie ustanawiać placówek CIA w państwach, które […]. Rady […] nie zostały wzięte pod uwagę i w grudniu 2002 roku, dwaj osobnicy przetrzymywani przez CIA w państwie […] (Abu Zubaydah i Abd al-Rahim al-Nashiri) zostali przeniesieni do państwa […].

  http://xportal.pl/?p=17883

 247. revers said

  A business group headed by Russia’s richest man, Mikhail Khodorkovsky, who was arrested in October for allegedly defrauding the state of $1 billion, stashed money in offshore centers, including Switzerland, Luxembourg, the British Virgin Islands, the Seychelles, Panama and the Bahamas, according to Yelena Collongues-Popova, who worked for one of Khodorkovsky’s associates. Lucy Komisar, a New York investigative reporter who is writing a book about the offshore bank and corporate secrecy system, interviewed Collongues- Popova. This is her story. – See more at:
  http://www.thekomisarscoop.com/2003/11/the-richest-crook-in-russia/#sthash.kLbi9Enk.dpuf

  jak to jest z tym otwarciem Rosji, widziane przez Chodorowskiego, Sorosa, innych banksterow z meliny NY z kapitalikmi pochowanymi wsrod oaz, wysp wolnych od podatkow.

  OpenRusiaTresor by Jew Mafia pasuje bardziej, polski tresorek juz dawno otwarty i oprozniony przez rozne fundacje Batory, Shmithow i kosmitow z trojkata bermudzkiego do ktorego naleza Kajamany, wyspy Bahama.

  http://balder.org/judea/Mikhail-Khodorkovsky-Russian-Jewish-Oligarch-Rothchild-Soros-Connection-Bollyn-Engdahl.php

  http://www.voltairenet.org/article168007.html

  http://blog.balder.org/?p=1131

 248. maniek said

  Ich sława nasza duma…rocznica powstania UPA!!!

  to rzeczywistość upa-iny

 249. Dzonyy said

  Ad 238 Pani AniaK
  Pani AniuK. Pan Kiszczak strzępem człowieka jest od dziesięcioleci. Nowe polega na tym, że sam to powiedział. W niczym go ta wypiowiedź nie usprawiedliwia.

 250. http://24legnica.pl/moje-trzy-grosze-84-kurka-bzdurka/

  Odnośnie procesu z Owsiakiem. Ciekawa lektura. Czyli jak zwykle prawda leży gdzieś po środku.

  Dość cienki artykuł – admin

 251. AniaK said

  Re248:
  Panie Dzonyy, fakt, że pan Kiszczak przyznał się że jest strzepem człowieka nie bardzo mnie to interesuje. Myśmy się chyba nie zrozumieli. Proszę posłuchać pana generała w slipkach w zamieszczonym przeze mnie materiale głównie od 4:45. Wywiad z małżonką też ciekawy.

 252. maniek said

  Waszyngton ma „swoją” aferę Macierewicza…
  http://zbigniew1108.neon24.pl/post/116423,waszyngton-ma-swoja-afere-macierewicza

 253. Siggi said

  Nie mam uprzedzeń do Maxa-Kolonko.Kiedy słuchałem dawniej w Kraju jego korespondencji z USA dla krajowych tivi,czy jak obecnie słucham jego na YouTube w Kalifornii,odbieram go jako innego gatunku dziennikarza,któremu jeszcze zależy na obiektywnym,opartym na faktach przekazie publicznym.On od ponad 25 lat mieszka w Nowym Jorku,jest też ob.USA i stać go na odważne poruszanie tematów amerykańskich ze ciemnej strony.Kiedy coś krytykuje ,to i uzasadnia dlaczego? Słowem-warto go słuchać.
  Zachęcam do wygospodarowania 25 min i posłuchaniu Maxa na tym filmiku.Napewno będzie to pomocne w myśleniu i wyrobieniu sobie własnego zdania,albo nawet przyjęcie jego opinii za własną. No trafia w sedno…Posłuchajcie…

 254. bubek said

  CZY TO PROPAGANDA https://www.youtube.com/watch?v=4DkivVmg-xM

 255. maniek said

  http://nowadebata.pl/2014/11/30/petrodolary-czyli-jak-ropa-naftowa-dala-poczatek-globalnej-niestabilnosci/

  Tu dużo informacji o układach Usraela z Arabia Saudyjską

 256. bubek said

  NIE SZUKALEM 1 -1.TRZEBA PRZETRWAC KAWALEK FILMU. https://www.youtube.com/watch?v=mtY_aMcGZyY. SKOPIUJ JEST JESZCZE 3

 257. Ewa Stankiewicz – Fundacja Dobrze że jesteś (KRS 0000234740)

  Prezesem zarządu jest Ewa Stankiewicz. Fundacja istnieje od maja 2005 roku z siedzibą we Wrocławiu.

  Fundacja posiada stronę internetową dobrzezejestes.3c.pl/dzj/index.php, gdzie można znaleźć rozliczenia finansowe za lata 2005 – 2010. Brak jest rozliczeń z 2011 i 2012 roku.
  Według danych z rozliczenia za 2010 rok, fundacja miała przychód 1.017.519,99 zł, z czego ponad połowę (519.394 zł), otrzymała z dotacji państwowych, m.in. miasta Warszawa (64.390 zł), Wrocław (51.000 zł), Poznań (33.800 zł), Gdańsk (5.500 zł), Województwo Wielkopolskie (16.700 zł), Województwo Małopolskie (26.000 zł), Wojewódzwtwo Mazowieckie (22.500 zł) oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (299.394 zł).

  Sama fundacja zdołała uzbierać poza dotacjami państwowymi zaledwie 165.000 zł.

  Wydatek na cele statutowe za 2010 rok to 520.000 zł czyli tyle ile fundacja otrzymała dotacji od państwa.

  W 2009 roku fundacja otrzymała w darowiźnie mieszkanie o wartości 450.000 zł we Wrocławiu przy Al. Dębowa 9.
  ___

  Ktoś coś takie podrzucił. Na tym polega fenomen kosher-prawicy. Ponoć są zwalczani przez władzę, ale jednocześnie dostają ciężki szmalec na prowadzenie swojej hałaśliwej działalności.
  Była jeszcze ciekawa informacja o finansowaniu Sakiewicza, ale muszę jeszcze poszukać.
  Niezależni i niepokorni, ale na żołdzie państwowym. LOL.

 258. Siggi said

  Prezydent RF W.Putin z wizytą w Indiach.

  http://polish.ruvr.ru/2014_12_10/Putin-w-Indiach-Delhi-nie-zamieni-prezydenta-FR-na-Baracka-Obame-3819/

 259. Dzonyy said

  Re 250 AniaK
  no tak…..

 260. Wojwit said

  Co się dzieje z Wandaluzją – Juliuszem Prawdzicem-Tellem – ktoś wie? Ostatni wpis na jego forum pochodzi z 27. października. A ze tutaj pisywał, to się Państwa pytam…

  Nadal pisuje – admin

 261. maniek said

  http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=1781:polskie-stypendia-dla-studentow-z-ukrainy&catid=22&Itemid=119

  „Polskie stypendia dla studentów z Ukrainy.

  100 studentów ze wschodu Ukrainy już od września br., a 450 w roku 2015, będzie mogło studiować na polskich uczelniach dzięki stypendium polskiego rządu.
  – Stypendia mają pomóc Ukraińcom w budowaniu demokracji – mówi Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Zaprezentowany przez Polaków stronie ukraińskiej pakiet stypendialny „Polski Erasmus dla Ukrainy” ma pomóc we wzmacnianiu aspiracji europejskich Ukrainy i w budowaniu demokracji.
  Nowy program stypendialny zbudowany jest na podobnym założeniu jak programy Erasmus i Erasmus +, które pozwalają na odbycie części studiów w jednym z państw Unii Europejskiej. Stypendium obejmie studia na kierunkach priorytetowych – takich jak zarządzanie, europeistyka, ekonomia, administracja i kierunki techniczne. Stypendia nie obejmą studiów artystycznych, medycznych czy neofilologii. Koszt programu wyniesie ponad 10,7 mln zł. Dofinansowanie polskiego rządu obejmie studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie na uczelniach (państwowych lub prywatnych) i koszty utrzymania studiującego w czasie rocznego pobytu w Polsce.
  – Doświadczenia związane z pobytem na tych stypendiach wykorzystamy dla rozwoju demokracji w naszym kraju, dla kształtowania standardów w oświacie – zapewnił na konferencji w MNiSW, Serhij Kwit, minister edukacji i nauki Ukrainy. – Jeżeli chodzi o stypendia dla doktorantów, to wykorzystamy je także dla implementacji nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, uchwalonej niedawno przez ukraiński parlament.
  Program kierowany jest przede wszystkim do młodych ludzi z obszarów objętych teraz działaniami militarnymi – z obwodu ługańskiego i donieckiego oraz z Krymu. Pierwsza setka ukraińskich studentów (po II roku studiów licencjackich) rozpocznie u nas bezpłatne studia już od semestru zimowego. Otrzymają też po 900 zł stypendium na utrzymanie.
  Od stycznia 2015 r. ruszy kolejny etap programu, obejmujący 400 studentów (z całej Ukrainy, z pierwszeństwem dla mieszkańców terenów objętych działaniami wojennymi) i 50 doktorantów. Studenci nieznający polskiego mogą się go uczyć przez pół roku, a drugie pół studiować. Strona polska będzie odpowiedzialna za studiowanie, obecność i dobre wykorzystanie czasu, strona ukraińska zorganizuje rekrutację.
  Studenci z Ukrainy już teraz stanowią najliczniejszą grupę obcokrajowców studiujących w Polsce (42 proc.). W roku akademickim 2013/2014 w naszym kraju studiowało 15 tys. obywateli Ukrainy, 4 tys. z nich już teraz otrzymuje różnego rodzaju dofinansowanie (zwolnienia z opłat i stypendia). Ukraińscy studenci najczęściej reprezentują nauki społeczne, techniczne i humanistyczne.
  Serhij Kwit dodał, że dla Ukrainy ważne jest nie tylko, aby studenci przyjeżdżali do Polski, ale też, by Polacy odwiedzali dobre uniwersytety ukraińskie. – Studenci polscy byli do tej pory bardzo aktywni na Ukrainie, szczególnie podczas Pomarańczowej Rewolucji widzieliśmy ich wielu na Majdanie. Byli tam licznie reprezentowali także podczas ostatniego Majdanu – przypomniał.
  Obecnie studenci z Ukrainy stanowią najliczniejszą grupę obcokrajowców studiujących w Polsce: 42 procent. W roku akademickim 2013/2014 w naszym kraju studiowało 15 tys. obywateli Ukrainy, 4 tys. z nich już teraz otrzymuje różnego rodzaju dofinansowanie (zwolnienia z opłat za studia, stypendia).
  Źródła informacji w języku ukraińskim na temat studiów w Polsce to http://www.studyinpoland.pl/ua, a także http://www.go-poland.pl/uk

  ————–
  900 zł stypendium dla banderowców, Polacy mają 70 zł a młodzi z prowincji ze zwykłych domów są bez szans na skończenie studiów, nie dają rady finansowo

 262. maniek said

  UPA-INA:Problemy energetyczne

  Według prognoz analityków, ukraińskie zapasy węgla dla potrzeb elektrowni i ciepłownictwa wystarczają najwyżej na miesiąc. Dane te przedstawił szef Niezależnego Związku Górników Ukrainy Mychajło Wołyniec. W odpowiedzi na to, minister energetyki kraju Wołodymir Demczyszyn zapewnił, że sytuacja jest pod kontrolą, jednocześnie wzywając przedsiębiorstwa do dobrowolnego obniżenia zużycia energii. Tymczasem niektóre rejony kraju są trapione przez przerwy w dostawach prądu, sięgających kilku godzin na dobę.

  http://xportal.pl/?p=17909

 263. maniek said

  JPII wielki agent syjonizmu

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/116415,2015-ma-byc-rokiem-jpii-jpii-wielki-agent-syjonizmu

 264. Znamienity (?) bloger będzie teraz obok procesu z Owsiakiem sądził się z jakimś szeregowym użytkownikiem wykopu. Wykopowicz pozwał go najprawdopodobniej za bezprawne upublicznienie swojego wizerunku i danych osobowych oraz za atakowanie go za pomocą kilku multikont na różnych serwisach (stalking ?). Według tego co przeczytałem mogło też dojść do składania gróźb karalnych ze strony pana niepokornego.
  Pytam się po kij grzyb takie ataki, gdy przecież na rzekome oszczerstwa są odpowiednie paragrafy ? Nie widzę sensu takiej zadymy, chyba że on naprawdę liczy na bezkarność.

  Osiejuk miał rację. Prowokatorów nigdy nie wyleczysz z ich nawyków.

  http://osiejuk.salon24.pl/488960,matka-kurka-czyli-o-cnocie-klamstwa
  „Jest to tekst, po przeczytaniu którego Matka Kurka dostał takiej cholery, że jedyne na co go było stać, to opublikować moje nazwisko, moje zdjęcie, a następnie zapowiedzieć, że imienia Toyah nie wymieni, bo on się głupstwami nie zajmuje.”

  ‚Brak piątej klepki’ to chyba jest zbyt łagodne określenie tego przypadku.

 265. maniek said

  Poroszenko planuje prywatyzację Naftohazu

  Cytaj dalej http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/poroszenko-planuje-prywatyzacje-naftohazu

 266. maniek said

  Kongres USA wypowiada Rosji wojnę – pisze Ron Paul

  Prawie nikt nie zwrócił uwagi na rezolucję 758, uchwaloną przez Kongres Stanów Zjednoczonych. Według Rona Paula chodzi o bardzo niebezpieczną uchwałę.

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/116440,kongres-usa-wypowiada-rosji-wojne-pisze-ron-paul

 267. maniek said

  Mateusz Piskorski: Brytyjczycy i Amerykanie chcą zdestabilizować Chiny

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/mateusz-piskorski-brytyjczycy-i-amerykanie-chca-zdestabilizowac-chiny/18yzw

 268. maniek said

  Samosieły – ukraińscy przesiedleńcy, którzy wrócili w okolice Czarnobyla

  http://onet.tv/p/tokrecimy/samosiely-ukrainscy-przesiedlency-ktorzy-wrocili-w-okolice-czarnobyla/r0ncd

 269. maniek said

  Puzzle z obrazkiem Radia Maryja – na jego 23 urodziny

  eśli RM nie jest dziełem anglosaskiej fartuszkowej braci, to przynajmniej jej się wysługuje i nie interesuje mnie, czy robi to świadomie, czy bezmyślnie.

  Pojawiło się w Internecie kilka tekstów, które mój artykuł pt. „Puzzle z obrazkiem Radia Maryja” uznały za bezprzykładny atak na media o. Dyrektora Tadeusza Rydzyka. Niektórzy komentatorzy tych tekstów określili mnie żydowskim pachołkiem i jednocześnie antysemitą, nie obawiając się, że takim jednoczesnym stwierdzeniem dają dowód własnej choroby umysłowej. Nikt natomiast nie próbował podjąć rzeczowej polemiki z moim artykułem. Atakujący mnie nie dysponują żadnymi kontrargumentami, a przecież tylko tak można wykazać słuszność własnych twierdzeń.
  Oto te teksty: ..

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/116441,puzzle-z-obrazkiem-radia-maryja-na-jego-23-urodziny

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: