Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czeczenia: O ukaranie podżegaczy

Posted by Marucha w dniu 2014-12-10 (Środa)

Prezydent Republiki Czeczenii Ramzan Kadyrow zażądał od rosyjskich specsłużb „zatrzymania i dostarczenia do Groznego” trzech deputowanych ukraińskiego parlamentu. Według czeczeńskiego prezydenta popierają oni i politycznie wspomagali terrorystów, którzy 4 grudnia dokonali ataku w Groznym.

4 grudnia terroryści zaatakowali w stolicy Czeczenii – Groznym. W trakcie ataku (skończył się śmiercią całej jedenastki napastników oraz 14 policjantów i cywila) wymienieni posłowie wzywali Ukraińców do poparcia separatystów w Czeczenii.
Wymienieni posłowie ukraińscy nie odżegnują się od związków z islamistycznym terroryzmem na Kaukazie. Już w marcu przywódca „Prawego Sektora” Dmytro Jarosz apelował do Doku Umarowa, samozwańczego emira Kaukazu i wahabickiego terrorysty o podjęcie działań wymierzonych w Rosję.

(Na podst. gazeta.pl, inf. własnych)
http://xportal.pl

Komentarze 3 to “Czeczenia: O ukaranie podżegaczy”

 1. lopek said

  Jestem za!

 2. jan said

  co nato nasze sikorki

 3. revers said

  Ukrainska SBecja podobny list gonczy wyslala do swoich siepaczy.agentow o sprowadzenie do Kijewa Kadyrowa, w koncu wedlug fashigton DC. wasalskiego Kijewa to bojownicy o wolnosc zostali zamordowani w akcji w Groznym w dn. 04.12.14 , czy wedlug jezyka Kadyrowa zneutralizowanii.

  Jeden z nie debili z Prawego Sektora , a nazywajacego postmajdanowcow debilami publicznie rozstrzelal potret Kadyrowa. powolywal sie na radykalnych islamistow z ISIS.

Sorry, the comment form is closed at this time.