Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbych o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  UZA o Wykład internetowy profesora N…
  ! o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  lewarek.pl o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Listwa o Struktura muzyki
  Panicz Pawełek o Jedno zdjęcie – trzy kłam…
  Olo o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  lewarek.pl o Struktura muzyki
  Listwa o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  Listwa o Struktura muzyki
  UZA o Niemiecka dziennikarka opowiad…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Wolne tematy (78 – 2014)

Posted by Marucha w dniu 2014-12-11 (Czwartek)

W ramach solidarności z red. Sakiewiczem, niesłusznie atakowanym za współpracę ze służbami bezpieczeństwa zaprzyjaźnionej Ukrainy polecam, aby wpisywać tutaj wszelkie komentarze nie powiązane tematycznie z innymi artykułami.

ryba po grecku

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2014/12/08/wolne-tematy-77-2014/
Następne:https://marucha.wordpress.com/2014/12/13/wolne-tematy-79-2014/

Gajowy Marucha

Komentarzy 231 do “Wolne tematy (78 – 2014)”

 1. — ( !!! )

 2. Siggi said

  Bronisław Łagowski

  Największy wojownik po Sobieskim

  Po raz pierwszy pisałem o marszałku Konstantym Rokossowskim („Przegląd”, 8 listopada 2007 r.) pod wrażeniem dużej ilości książek publikowanych w Polsce o generałach Wehrmachtu, admirałach Kriegsmarine, asach niemieckiego lotnictwa i wywiadu, a także wyższych dowódcach Waffen SS. Te książki nie są pisane w manierze propagandowej, przeciwnie, są rzeczowe, przeważnie obiektywne, a bywa, że z wyczuwalną intencją apologetyczną. Przeważnie są tłumaczone z angielskiego i niemieckiego. Nie zalegają półek księgarskich. Przygodne rozmowy na ten temat nasuwają mi przypuszczenie, że gra wyobraźni polskiego czytelnika przesuwa go coraz bliżej utożsamiania się z niemieckimi bohaterami tych książek. To przypuszczenie jest wzmacniane od czasu do czasu doniesieniami prasowymi z Pomorza, gdzie działacze samorządowi z Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej wyskakują z potępieniami Armii Radzieckiej za to, że zburzyła im ich pomorskie miasta. W przyszłości można się spodziewać uchwał żądających od Rosji odszkodowań za poniesione straty. Nie jest to więc dobry sezon dla polskich historyków na dorobku, aby pisać o Rokossowskim, ale dla osób takich jak ja, którym jest wszystko jedno, sezon jest bardzo dobry. Niestety, nic mi po tym dobrym sezonie, nie mam czasu, aby się zająć tym tematem. Poniżej przytoczę kilka fragmentów z książek innych autorów. Najpierw postawię pytanie: proszę wymienić Polaka, który odegrał największą rolę w historii wojen w okresie po królu Janie Sobieskim do dziś. Po krótkiej lub długiej chwili myślowego mozołu jako tako wykształceni ludzie mogą dać tylko taką odpowiedź, że tym Polakiem był Konstanty Rokossowski. Zaraz pojawią się uściślenia, że był Polakiem tylko w połowie, po ojcu. Otóż to uściślenie jest nieprawdziwe. Zaraz po ukazaniu się pierwszego tekstu o Rokossowskim czytelnik z Warszawy (nazwiska niestety nie zapamiętałem) wskazał nam dowody na to, że matką marszałka była Konstancja z domu Cholewińska, tak samo jak ojciec katoliczka i szlachcianka. Konstantynowicz przed nazwiskiem to nie był patronimik jak u Rosjan, lecz matronimik. Przypisywanie Konstantemu Rokossowskiemu rosyjskiego pochodzenia ze strony matki jest błędem popełnianym przez wszystkich autorów, którzy się w tej sprawie wypowiadają.
  Mianowanie Rokossowskiego marszałkiem Polski i ministrem obrony narodowej zostało odebrane przez Polaków jako upokarzająca degradacja państwa polskiego i było tym w istocie, z drugiej zaś strony było degradacją samego marszałka Związku Radzieckiego. Angielski autor Sir Rodric Braithwaite pisze, że po zakończeniu wojny Stalin obawiał się, że będący w apogeum sławy marszałkowie Żukow i Rokossowski mogą zagrozić jego wszechwładzy, w skrajnym przypadku dokonać przewrotu bonapartystowskiego, czego bolszewicy ciągle się obawiali. Dlatego Żukowa posyłał do coraz dalszych okręgów wojskowych, a Rokossowskiego wyznaczył na szefa polskich sił zbrojnych. „Zaszczytne wygnanie” – pisze Braithwaite – zarazem „zatruty kielich”. „Rokossowski wiele zrobił, żeby zreorganizować armię oraz poprawić los oficerów i samych żołnierzy… Nie miał jednak wielkiego wyboru i musiał przystać – choć niechętnie – na egzekucję polskich oficerów podejrzewanych o powiązania z Zachodem”. Znany z antysowietyzmu polski historyk, niedawno zmarły Paweł Wieczorkiewicz, również przyznaje, że represji w wojsku Rokossowski „nie inicjował”. Charakteryzuje on marszałka w sposób następujący: „Dzięki równemu charakterowi i inteligencji najwybitniejszy sowiecki dowódca (…) liczył się z czynnikiem ludzkim i umiał minimalizować straty; ubóstwiany przez podkomendnych” (w: James Lucas, „Niemiecka Armia Wschodnia 1941-1945” s. 301). Wieczorkiewicz szczegółowo zajmował się radzieckimi generałami i jego opinia jest wystarczająca, żeby odrzucić twierdzenie autora komentarza do wywiadu z Ariadną Rokossowską w „Polityce”, gdzie czytamy, że wraz z nastaniem Rokossowskiego w wojsku polskim wprowadzono m.in. „zasadę nieliczenia się ze stratami ludzkimi w walce”. Akurat Rokossowski był tym, który się liczył, a nieliczenie się nawet pod władzą Stalina nie było zasadą, lecz barbarzyńską praktyką. Nieliczenie się ze stratami ludzkimi jest dobrze znane także z działań polskich generałów, którzy urządzili sobie powstanie warszawskie w skupisku ludności cywilnej, co pociągnęło za sobą śmierć dwustu tysięcy cywilów. Z jednej strony mamy ponure barbarzyństwo stalinowskie, z drugiej weselsze barbarzyństwo na rauszu patriotycznym i alkoholowym ŕ la generał Okulicki.
  Rokossowski jako dowódca armii i frontów zadał siłom niemieckim więcej strat niż wszystkie wojska brytyjskie i amerykańskie razem wzięte. Nie wiem, co piszą o nim historycy niemieccy, opinie autorów angielskich i amerykańskich są w książkach, które miałem w rękach – jednoznacznie pozytywne, a nieraz pełne zachwytu. Cytowany już Rodric Braithwaite pisze: Rokossowski „Jako dowódca frontu w latach 1942-
  -1945 odnosił same sukcesy. (…) Jeden z wieloletnich współpracowników podsumował go tak: ťBył sympatyczny, elegancki, hojny, poprawny w stosunkach z innymi, jako żołnierz świetnie się znał na swoim fachu i miał doskonały, analityczny umysłŤ. Powszechnie była znana jego uprzejmość wobec wszystkich, niezależnie od rangi, zarówno wobec żołnierzy, jak i cywilów. Pisarz Ilia Erenburg uważał go za najlepiej wychowanego ze znanych mu generałów. W przeciwieństwie do innych oficerów nigdy nie podnosił głosu na kolegów i podwładnych (…). Był wysoki, wyprostowany, sprawny fizycznie, dobrze tańczył… Kiedy spotkał matkę swojego kierowcy z czasów wojny, pocałował ją w rękę – z galanterią, która zdradzała jego polskie korzenie, a której kobieta ta nigdy nie zapomniała. Nic dziwnego, że lubił kobiety, a one lubiły jego”. (Cytaty z książki: „Moskwa 1941. Największa bitwa II wojny światowej”). Konstanty Rokossowski wychował się i dorastał w środowisku ziemiańskim (m.in. w majątku stryja Aleksandra) i postszlacheckiej inteligencji. (Jego oficjalny życiorys został przystosowany do radzieckich wymagań. Ariadna, jego wnuczka, niektóre przeinaczenia sprostowała w wywiadzie dla „Polityki”).
  Inny historyk brytyjski Antony Beevor, którego książki cieszą się powodzeniem także w Polsce, pisze: „Rokossowski, wysoki, przystojny i elegancki kawalerzysta, różnił się od większości radzieckich dowódców o krępych, przysadzistych sylwetkach, szerokich plecach, tęgich karkach i ogolonych głowach. Różnił się od nich także pod innym względem, jako że był w połowie [wiemy już, że całkowicie – B.Ł.] Polakiem. Już samo to czyniło go wielce podejrzanym i potencjalnie niebezpiecznym w oczach Stalina”. Przesunięcie z dowództwa I Frontu Białoruskiego na stanowisko dowódcy II Frontu bardzo Rokossowskiego wzburzyło i niesłusznie początkowo podejrzewał intrygę Żukowa, swego starego przyjaciela. „W rzeczywistości to Stalin nie chciał dopuścić do tego, aby Polaka okryła sława zdobywcy Berlina”. Rokossowski „Wiedział, że Ławrientij Beria kierujący NKWD i Wiktor Abakumow, szef Smiersza, kontrwywiadu wojskowego, przez cały czas go obserwowali. Stalin nigdy nie pozostawił Rokossowskiemu najmniejszej wątpliwości, że oskarżenia wysunięte w 1937 roku wciąż nad nim wiszą i że został zwolniony warunkowo. Jakikolwiek błąd i klęska oznaczałyby ni mniej ni więcej, tylko powrót Rokossowskiego pod ťopiekęŤ NKWD. ťWiem doskonale, do czego zdolny jest Beria – powiedział Rokossowski Żukowowi w czasie zdawania obowiązków. – Miałem okazję zwiedzić jego więzieniaŤ. Rosyjscy generałowie musieli jednak czekać osiem lat, by wziąć odwet na Berii”. (Cytaty z książki A. Beevora „Berlin 1945. Upadek”).
  Przedstawione wizerunki marszałka zostały narysowane w kontekście opisów bardzo ponurych stosunków radzieckich w czasach Stalina.
  Polacy wyobrażają sobie, że są w posiadaniu jedynie słusznej miary wielkości i wszystko sprowadzają do nadwiślańskiej niziny. Według uniwersalnych kryteriów wielkości Konstanty Rokossowski był jednym z paru największych dowódców w drugiej wojnie światowej. Co z tego, skoro nie należał do Armii Krajowej.

  Prenumerata na prezent

 3. NyndrO said

  Wiadomka,że ryba po grecku. 🙂

 4. ad. 3 to jest ryba z cytryna ale ta u gory to ryba po grecku? niedowierzam.

 5. wi42 said

  Ukazal sie reportaż telewizyjny Andrieja Karaulowa „Kto zbił Boeing 777”. Nie podaje nic nowego od strony technicznej, jak strącono samolot, wersja znana, że najpierw SU strzelał działkiem do kabiny pilotów, a potem dobito rakietą.
  Podaje jednak inne rewelacje:
  1. Nazwisko pilota SU – p.półk. Dmytro Jakacuc, nr samolotu 08 (jest za granicą?)
  2. Nazwisko dyspozytora prowadzącego 777 – Anna Petrenko (na urlopie?)
  3. Przpuszcza, że celem był samolot Putina
  4. Sponsorem był Kołomojski

  http://politikus.ru/video/37717-kak-pogib-boing-777-film-andreya-karaulova.html

 6. Siggi said

  Nie mamy pomysłu na Rosję?

  10 grudnia 2014 04:05 komentarzy: 2 Autor: krakauer A • A • A

  http://i0.wp.com/obserwatorpolityczny.pl/wp-content/uploads/2014/12/IMGP5216.jpg?zoom=2&resize=300%2C225

  fot. IVVNie mamy pomysłu na Rosję, nasza dyplomacja po „sukcesach” partactwa wschodniego – obecnie nie ma innej koncepcji niż wysłanie nowej pani Ambasador, trzeba przyznać robiącej pozytywne wrażenie. Na tym się nasze relacje pod względem szerokości, wysokości i głębokości kończą. Jeżeli uświadomimy sobie, że nawet nasi artyści zaprzestali wymiany kulturowej ze swoimi rosyjskimi przyjaciółmi, to znaczy już że jest ekstremalnie źle. Nie ma żadnego pomysłu na poprawę relacji – ciąży wrak, ciąży sytuacja na Ukrainie, ciąży już samo ciążenie.

  Podobnie Zachód nie ma pomysłu w jaki sposób wyjść z twarzą z sytuacji, albowiem dominująca większość interesariuszy układu z Rosją na Zachodzie rozumie, że Rosja została potraktowana niesprawiedliwie na podstawie sztucznie rozdmuchanych przesłanek. W wyniku niesprawiedliwych sankcji jej gospodarka traci olbrzymie pieniądze, a machinacje na rynku Ropy naftowej pogrążają świat w kierunku dotychczas nieznanym. Wszyscy zmierzamy w nowym kierunku, tylko jakoś nikt nie rozumie dlaczego są te sankcje i dlaczego nie można normalnie handlować z Federacją Rosyjską.

  USA nie są zdolne do wyrażania globalnego przywództwa, powoli nikt już nie wierzy w ich kłamstwa, największe są związane z dolarem, który służy Ameryce do wywoływania kryzysów.

  Dalszy ,bardzo ciekawy ciąg to tu:

  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28074

 7. Nemo said

  „Tylko szczera chęć zrozumienia drugiego narodu może uwolnić wzajemne relacje od resentymentów, dlatego też zarówno my, Rosjanie, jak i Polacy powinni zastanowić się, dlaczego duszy rosyjskiej zawsze tak trudno było pokochać duszę polską i dlaczego dusza polska z taką pogardą traktowała duszę rosyjską? Dlaczego tak obce i tak dla siebie niezrozumiałe są te dwie słowiańskie dusze? Pośród Słowiańszczyzny nastąpiło zderzenie Wschodu i Zachodu. Słowiański Zachód uważał za bardziej cywilizowany, nosiciela całej europejskiej kultury. Słowiański Wschód przeciwstawiał Zachodowi swój własny duchowy typ kultury i życia.”
  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2102:bierdiajew-rosyjska-dusza-polska-dusza

 8. Nemo said

  „Sąd Najwyższy Unii Europejskiej postanowił, że uchodźcy, którzy proszą o azyl polityczny ze względu na orientację seksualną, nie muszą przedstawiać władzom dowodów swojego homoseksualizmu.”
  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2100%3Asd-najwyszy-ue-afrykanie-dostan-azyl-jeli-zadeklaruj-homoseksualizm

 9. Ad. 2: NAJWIĘKSZY WOJOWNIK PO SOBIESKIM.

  Muszę postawić pytanie, czy Rokossowski zdawał sobie sprawę, że jest Asem Atutowym w zamachu mego dziadka na STALINA, o czym piszę w książce „Incydentu nie było”?

 10. revers said

  zostal wyeliminowany lub zostanie wyeliminowany

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/10/10/program-eliminacji-polakow/

 11. Dzonyy said

  I rozmaryn do tego

 12. Siggi said

  ad-8.
  Oczywiście,że zdawał sobie sprawę i dlatego po wyjściu z więzienia NKWD(Narodnyj Komisarat Wnutriennych Dieł) w Leningradzie w 1940 roku,gdzie mu podczas rokowań wybili 9(słownie:dziewięć) zębów i złamali 5)słownie:pięć( żeber,nosił zawsze przy sobie damskiego NAGANA,na wypadek,gdyby ponownie przyszli po niego,to:…po moim trupie,tak powiedział żonie,która zapytała po nosisz przy sobie pistolet(?).
  Znam szczegóły tego dziadkowego zamachu na Józefa Wissarionowicza i dlaczego się nie udał?Dziadek był za bardzo pijany na tym bankiecie na daczy Wodza w Kuncewie(teraz to już Moskwa ,ale 70-lat temu ,to było urocze podmoskowie),widział jak przez mgłę,a ponieważ był leworęczny,to się tak głupio zamachnął lewą ręką,że strzelił w pysk Mikojana Anastaza(Ormianin)czlen Politbiura(Prezydium),że aż dziadek się przewrócił.Konsternacja;…co się stało ,o co poszło?Okazało się,że w pijanym widzie dziadek przy okazji ,przypadkowo wyrównał rachunki z Mikojanem za to,że mu Mikojan kopulował babcię,o czem dziadek wiedział od pięciu lat. W związku z tem…
  Radzę sprawdzić DNA,grupę krwi Rh,Q, HDL,ZSL,Hb, PSA,PiS, LDL,NRD,mocz całodobowa zbióka i stolec.
  Hey !

 13. AQQ said

  http://www.wykop.pl/ramka/2284246/polska-rajem-dla-miedzynarodowych-przestepcow/

 14. Ad: https://marucha.wordpress.com/2014/12/08/wolne-tematy-77-2014/ – 189
  http://www.helpfreetheearth.com/news501_Merkl.html – What Happened To Hitler’s Frozen Sperm?
  „If the Soviet record is true, and the evidence is strong, it opens up some amazing possibilities. The undeniable fact is that Angela Merkel came from obscurity to triumviral power as German Chancellor, President of the European Union, and head of the powerful G-8 economic cartel.

  Wg artykułu: LOS ZAMROŻONEJ SPERMY HITLERA to córka młodszej siostry Ewy Braun Angela Merkel została WYZNACZONA na Kanclerza Niemiec przez Tryumwirat: Były nazista papież Benedykt XVI, Żyd hitlerowski Helmut Kohl i Sekretarz G8.
  Pisałem kilkakrotnie, że Awans STASISTÓWKI Merkle miał logiczny związek za Satelitarną Detekcją Złota, która – w związku UJAWNIENIEM przeze mnie – została przekwalifikowana z TTTS na TPP-12, gdyż Kanclerz Kohl NIE POZWOLIŁ dla US-Army zamordować mnie.
  W takim razie do Awnsu jej przyczynił się Dystrybutor SDZł Bronisław Geremek, który jako nałożnik Hitlera Gertlę Braun musiał znać, gdyż ta musiała mu Szefować, a tym samym i Angelę. Geremek został zamordowany przez bułgarskiego kamikadze – formalnie za spłatę Kurew Bułgarskich kilkoma walizami E a faktycznie to chyba za oponowanie ewakuacji Złota Włastów z twierdzy Modlin do USA, gdyż Twierdza mogła być ZAJĘTA przez Armie Rosyjską. – W związku z ewakuacją Złota Włastów FED Zarejestrował 750 tysięcy ton złota, co UJAWNIŁA Izba Lordów.
  Po śmierci Geremka Dystrybutorem SDZł została Kanclerz Merkel – ponoć córka Boskiego Adolfa z ZAMROŻONEJ SPERMY, której Dawcą powinien być Kochanek Hitlera Francois Mitterrand jako rezydent gdańskiego Neptuna, gdzie szefowała matka Angeli Merkel.

 15. revers said

  Kolejne rewelacje an teamt lotu MH370 tym razem, Boening oblecial glob 36000 km na jednym baku paliwa i wyladowal w Kazahstanie, zaloga i pasazerowanie zostali zutilizowani, prez sluzby GRU by zajac Krym.

  http://www.epochtimes.de/MH370-US-Experte-Russen-koennten-MH370-nach-Kasachstan-entfuehrt-haben-a1205070.html

  Juz rysie,ptysie, jacki, placki to lykna, krzysie,krzysiowe i cala reszta lemingow pl.

 16. Marucha said

  Re 4:
  To jest ryba po grecku z całą pewnością. Cytuję jeden z przepisów:

  Składniki, około 6 porcji:

  • 1/2 kg marchewki
  • 15 dag pietruszki
  • 10 dag selera
  • 1 duża cebula
  • 1 mały por (biała część)
  • 3 szklaki wrzącej wody
  • 1 łyżeczka soli
  • 2 – 3 ziela angielskie
  • 1 listek laurowy
  • po 1/2 łyżeczki: pieprzu, słodka papryka, bazylia, oregano
  • 1 mały słoiczek (100 g) koncentratu pomidorowego
  • 800 g filetów białej ryby (np. dorsza, morszczuk, mintaj), mrożonego lub świeżego
  • olej roślinny do smażenia, np. ryżowy

  Przygotowanie:

  Ryby rozmrozić i bardzo dokładnie osuszyć papierowymi ręcznikami. Rybę pokroić na kawałki, posypać solą, pieprzem, odłożyć. Obtoczyć w mące, ale dopiero przed samym smażeniem.
  Marchewkę, pietruszkę i seler zetrzeć na jarzynowej tarce o grubych oczkach. Przełożyć do garnka i zalać wrzącą wodą, posolić. Gotować przez 15 – 20 minut pod uchyloną pokrywką. Pod koniec dodać ziele angielskie i listek laurowy. W czasie gdy gotują się warzywa można usmażyć rybę, z dwóch stron na lekko zrumieniony kolor. W mące obtoczyć bezpośrednio przed smażeniem.
  Odlać trochę wywaru (około pół szklanki) i rozmieszać w nim koncentrat pomidorowy. Cebulę i por pokroić w półplasterki i zeszklić na oleju, dodać ugotowane warzywa i koncentrat, wymieszać, zagotować. Doprawić do smaku. Gorące warzywa położyć na usmażonej rybie.

  Za http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_polska/wigilia/ryba_po_grecku/przepis.html

 17. Marucha said

  Re 11:
  A propos rozmarynu…

 18. Dzonyy said

  Re 16
  Też mi zagrało, kiedy to pisałem…

 19. SPEKULOWAŁEM, że sanktuarium Świątyni Salomona było KOPIĄ Mauzoleum Eurydyki w Troi na Złotym Rogu tj. Hagia Sophia w Konstantynopolu i znalazłem argument ZA TYM. Otóż JEROZOLIMA w Biblii Lutra przedstawia miasto z Lotu Ptaka: http://www.wandaluzja.com/?p=p_290&iPageContent=2// ze Świątynia Salomona w lewym-górnym rogu jako okrągłą górą z kolistym murem basztowym na koronie i wielkim ELIPTYCZNYM sanktuarium w środku, podpartym 4 symetrycznie ustawionymi wieżami.
  Izaak Newton posługiwał się planem Świątyni Salomona, który jest ponoć w jego archiwum w USA, i METRYKĄ od Sezostrisa III, który miał wbijać słupy graniczne nad Indusem i na Wołgodoniu. To kwalifikuje ŚSa na pochodną mauzoleum Eurydyki, tylko z Wieżami Przyporowymi, gdyż Sezostris mógł nie mieć stali ZBROJENIOWEJ z Kielc to zbudował PRZYPORY.
  W związku z Zablokowaniem http://www.wandaluzja.com// sprzedaż PAŁACU Salomona i Pretorium Rzymskiego na Wzgórzu Świątynnym rządowi izraelskiemu raczej nie wchodzi w grę, ale sprzedać go mogę 2 potentatom hipotecznym Palestyny: Grekom i Ormianom oraz ewentualnie Anglikom, bo Rosja została wykluczona za Herezję Rosyjską: http://www.wandaluzja.com/?p=p_361&sName=46.-zydowskie-odrodzenie-polski – il. V//.
  Eurydyka była spod Krakowa.

 20. maniek said

  Noworosja – W Nikiszino zniszczono polskie siły specjalne
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/noworosja-w-nikiszino-zniszczono-polskie-sily-specjalne-2014-12

 21. maniek said

  Ukraiński minister gospodarki: jesteśmy bankrutem

  Minister gospodarki Ukrainy Aivaras Abromavičius przyznał, że państwo ukraińskie jest w stanie bankructwa.

  „Państwo w ogólnym rozrachunku jest bankrutem, dlatego oczekiwanie, że utworzymy realne, a nie deklaratywne programy stymulacji, jest po prostu nierealne. Dlatego przede wszystkim nie można przeszkadzać biznesowi, a on sobie poradzi” – powiedział minister gospodarki Ukrainy. Abromavičius zaznaczył, że wyjściem z kryzysowej sytuacji może być poszukiwanie inwestorów za granicą:

  „Przede wszystkim trzeba szukać inwestorów w krajach zachodnich, na 49% tego systemu” – powiedział.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/ukrainski-minister-gospodarki-jestesmy-bankrutem

 22. Rokitnik said

  At 20 ja bym nazwał – polsko języczną BANDĘ najemników !

 23. Rokitnik said

  at.20 powiedziałbym raczej, zniszczono w Noworosji bandę polsko języczną NAJEMNIKóW !!

 24. maniek said

  Polacy emigrują za chlebem do Kaliningradu

  Portal „Narodnyje Nowosti” we wczorajszym artykule stwierdził „Jeśli wcześniej potok migracyjny płynął z Rosji do Europy to teraz zaznacza się odwrotna tendencja”.

  Na obszarach graniczących z rosyjskim obwodem kalinigradzkim bezrobocie sięga 25%. Pisze o rynku pracy, który „w niektórych państwach Europy przeszedł od stagnacji do upadku”. Dotatkowo sytuację polskich firm ma pogarszać umacniający się względem rubla złoty, co wpływa na obniżenie konkrencyjności polskiego eksportu. Portal twierdzi, że to antyrosyjskie sankcje trafiły w Polskę „jak bumerang”. Biorąc pod uwagę umowę o małym ruchu granicznym, wprowadzoną w 2012 r., portal pisze, że Kalinigrad stał się celem zarobkowej emigracji Polaków.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/rosyjski-portal-twierdzi-ze-polacy-emigruja-za-chlebem-do-kiliningradu

 25. maniek said

  Ukraiński gubernator: Donbas weźmiemy głodem

  Gienadij Moskal, naznaczony przez kijowskie władze na gubernatora obwodu, wyjawił jedyny według niego sposób na powrót separatystycznych rejonów pod kontrolę ukraińskich władz.

  Jak mówił Moskal w wywiadzie dla jednej z ukraińskich gazet „Głód – nic przyjemnego. Przyjdzie czas i wyjdą: miasto za miastem, wioska za wioską. Innego sposobu na odzyskanie terytoriów nie widzę”.

  Jeszcze w październiku władze Kijowskie wprowadziły materialną blokadę zajętych przez separatystów rejonów obowodu donieckiego i ługańśkiego. Odcięły także ich mieszkańców od usług finansowych oraz przestały wypłacać świadczenia socjalne.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukrainski-gubernator-donbas-wezmiemy-glodem

 26. maniek said

  Kadyrow ujawnił nazwisko współorganizatora niedawnych zamachów w Groznym

  Prezydent Czeczenii podał nazwisko człowieka, który miał pośredniczyć w przekazaniu gotówki od Ahmeda Umarowa do bezpośrednich wykonawców ataku z 4 grudnia.

  Według Ramzana Kadyrowa pośrednikiem tym człowiek o nazwisku Kaliapin. To on miał dostarczyć pieniądze otrzymana od przebywającego w Turcji Ahmeda Umarowa – brata zabitego we wrześniu 2013 ekstremisty Doku Umarowa, twórcy fundamentalistycznego ugrupowania Emirat Kaukazu. Kadyrow nie omieszkał przy tym wyrazić podejrzenia, iż pieniądze te w istocie pochodziły z zasobów „zachodnich służb specjalnych”.

  4 grudnia w stolicy Czeczenii Groznym doszło to ataku islamistów na dwa budynki publiczne. W wyniku strzelaniny zginęło 16 funkcjonariuszy i 10 esktremistów.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kadyrow-ujawnil-nazwisko-wspolorganizatora-niedawnych-zamachow-groznym#

 27. maniek said

  „USA nie wykluczają wojskowej presji na Rosję.

  USA zamierzają wymusić na Rosji przestrzeganie Układu o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu (INF) – oznajmiła zastępczyni sekretarza stanu USA ds. kontroli nad zbrojeniami i międzynarodowym bezpieczeństwem Rose Gottemoeller, przemawiając na posiedzeniu Komisji ds. sił zbrojnych Izby Reprezentantów Kongresu.
  Gottemoeller podkreśliła duże znaczenie presji na Rosję i nie wykluczyła jej wojskowego wariantu.
  Departament stanu USA 30 lipca wydał raport, zawierający oskarżenia Rosji o naruszeniu Układu INF.
  MSZ Rosji odrzuciło wszystkie oskarżenia, nazywając ich „kolejną próbą dyskredytowania Rosji”.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_11/USA-nie-wykluczaja-wojskowej-presji-na-Rosje-3903/

 28. Cracovia Pany! said

  „Jesteśmy narodem ćpunów” – Ewa Woydyłło przeciwko mafii farmaceutycznej

  Read more: http://www.pch24.pl/jestesmy-narodem-cpunow—ewa-woydyllo-przeciwko-mafii-farmaceutycznej,32661,i.html#ixzz3LaU2IhqE

 29. maniek said

  Ławrow: Stosunki między Rosją a NATO przeżywają najpoważniejszy kryzys od czasu zimnej wojny

  W ekskluzywnym wywiadzie dla RIA Novosti rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow podsumowując rok mówił o obecnym poziomie stosunków między Rosją a USA i UE, perspektywach uregulowania ukraińskiego kryzysu, problemie Syrii a także wschodnim wektorze rosyjskiej polityki. (Wywiad publikowany w wersji skróconej, cz. 2)

  Jednym z głównych wyników roku było gwałtowne pogorszenie się amerykańsko-rosyjskich stosunków. Niektórzy eksperci twierdzą, że stosunki są zbliżone do poziomu z czasów zimnej wojny. Jak bardzo Pana zdaniem ta ocena jest poprawna? Co jest niezbędne do ich poprawy i czy Rosja jest gotowa zrobić pierwszy krok?
  Problemy w naszych relacjach z USA zaczęły gromadzić się jeszcze przed kryzysem na Ukrainie, ale nie z naszej winy. W praktyce Waszyngton jeszcze wiosną zaprzestał dwustronnego dialogu w wielu dziedzinach, w tym zamroził działanie stworzonej w 2009 roku Komisji Prezydenckiej, której grupy robocze zajmowały się między innymi walką z terroryzmem i handlem narkotykami. Jednocześnie wobec Rosji zostały wprowadzone sprzeczne z prawem międzynarodowym i normami WTO sankcje, które w chwili obecnej dotknęły 50 rosyjskich obywateli, 47 spółek i banków. Wszystko to towarzyszy brzmiącym z Waszyngtonu agresywnym wypowiedziom, w tym zakwalifikowaniu Rosji do głównych światowych zagrożeń obok ISIL i Eboli.
  Jak zaznaczył prezydent Putin, rozmowa z Rosją z pozycji siły nie ma sensu. Pamiętamy, że obecne pogorszenie w stosunkach między naszymi krajami nie jest bynajmniej pierwsze. Nie raz burzliwe wybuchy emocji rusofobów w Waszyngtonie zostały zgaszone otrzeźwieniem i zrozumieniem, że z nami o wiele bardziej opłaca się współpracować. Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, czym jest obarczona niezgoda między supermocarstwami jądrowymi dla międzynarodowego bezpieczeństwa i stabilności strategicznej.
  Ze swojej strony zawsze jesteśmy otwarci na ….

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_10/Lawrow-Stosunki-miedzy-Rosja-a-NATO-przezywaja-najpowazniejszy-kryzys-od-czasu-zimnej-wojny-6290/

 30. maniek said

  „Sprzedanie polskiej Konstytucji jest absolutnym skandalem”

  W sprawie opublikowanego raportu Kongresu USA dotyczącego stosowania tortur w więzieniach CIA w państwach Europy Wschodniej, w tym też i na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, Głos Rosji zwrócił się z prośbą o komentarz do Andrzeja Rozenka, posła na Sejm RP.

  Panie Pośle, Senat Stanów Zjednoczonych Ameryki ujawnił raport o torturach CIA w tajnych więzieniach w państwach zaprzyjaźnionych i, jak wynika z jego treści, w Polsce. Co Pan sądzi o całej tej sprawie? Сzy polska opinia publiczna znowu połknie tę gorzką pigułkę?
  Mamy do czynienia niestety z bardzo przykrą dla Polski sprawą i to dowodzi, że w Polsce złamano Konstytucję. Radykalnie pogwałcono Konstytucję za wiedzą najwyższych organów państwowych, takich jak Prezydent i Premier. Co oczywiście jak najgorzej świadczy o nas jako o demokracji, jako państwie, które powinno przestrzegać nie tylko demokracji, ale również praw człowieka. Mam nadzieję, że zostaną wyciągnięte z tego daleko idące wnioski, łącznie z Trybunałem Stanu wobec osób odpowiedzialnych za całą akcję tak zwanych „więzień CIA”.
  W przededniu publikacji raportu Senatu prezydent Obama w rozmowie telefonicznej z premier Ewą Kopacz tłumaczył się i wyraził nadzieję, że raport nie wpłynie negatywnie na relacje Polska – USA. A dzisiaj przeczytałem w jednej z gazet, że nawet szef Ministerstwa Obrony Tomasz Siemoniak powiedział, że raport nadwątli zaufanie do „Starszego Brata”.
  Nie bardzo rozumiem tego typu komentarzy. Jeżeli poczytamy dzisiaj niemiecką prasę, to ona wręcz eksploduje całą serią artykułów, które mówią o zbulwersowaniu, o tym, że do czegoś takiego dojść nie powinno. Jestem jak najdalej od użalania się nad terrorystami czy mówienia, że prawa człowieka są najważniejsze na świecie, bo pewnie nie są, pewnie można znaleźć dużo kontrargumentów. Tylko każdy przywódca każdego państwa mając przed sobą podjęcie takiej decyzji, powinien rozpatrzyć to w interesie danego państwa. W tym przypadku sprzedanie polskiej Konstytucji za kilkanaście milionów dolarów jest po prostu absolutnym skandalem!
  Pomijam już kwestię finansową, ale przede wszystkim chodzi o to, że godząc się na umiejscowienie tych ośrodków CIA w Polsce zarówno Leszek Miller, jak i Aleksander Kwaśniewski zgodzili się na wielokrotne zwiększenie zagrożenia terrorystycznego dla polskich obywateli, czyli narazili zdrowie i życie milionów Polaków… Właśnie, w imię czego? Rozumiem, że w imię przyjaźni ze Stanami Zjednoczonymi. Proszę sobie zadać takie pytanie, dlaczego tego nie zrobili przywódcy Niemiec, dlaczego tego nie zrobili przywódcy Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy Francji? Otóż właśnie dlatego, żeby nie narażać zdrowia i życia swoich obywateli, bo wiedzieli, że przyjęcie tego typu ośrodków, w których się torturuje ludzi podejrzanych o terroryzm, związanych z terroryzmem islamskim, powoduje, że to państwo staje na pierwszej linii frontu walki z terroryzmem. Obywatele tego państwa mogą zapłacić słoną cenę, znacznie wyższą niż kilkanaście milionów dolarów.
  Szczególnie po tym raporcie, w którym wszystkie kropki nad „i” zostały postawione…
  Tak, ten raport już chyba nie pozostawia żadnych wątpliwości. Wiemy już, że niektórzy z naszych przywódców dopuścili się oburzającego kłamstwa w tej sprawie. Przez wiele lat opowiadali, że nie było żadnych więzień CIA na terenie Polski. Teraz już te wątpliwości mamy za sobą: wiemy już kto jest kłamcą, a kto nie jest. Ja mam nadzieję, że to nie pozostanie bez echa, bo nie chciałbym mieszkać w kraju, w którym rządzą nami ludzie, którzy kłamią.

  http://polish.ruvr.ru/2014_12_10/Sprzedanie-polskiej-Konstytucji-jest-absolutnym-skandalem-4187/

 31. maniek said

  Kwaśniewski przyznał, że CIA stosowało tortury na terytorium Polski

  Metody opisane w raporcie senatu USA w sprawie tortur CIA stosowane były w więzieniach tych służb specjalnych na terytorium Polski – poinformował były prezydent kraju, Aleksander Kwaśniewski….

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_10/Kwasniewski-przyznal-ze-CIA-stosowalo-tortury-na-terytorium-Polski-3062/

 32. maniek said

  Redakcja tygodnika Time wybrała Człowieka Roku

  Amerykański magazyn Time ogłosił Człowieka Roku 2104. Redakcja tygodnika wybrała nie konkretną osobę, a zbiorowy wizerunek medyka walczącego z gorączką krwotoczną Ebola.

  „Ludźmi roku” zostali lekarze i pielęgniarki, kierowcy samochodów medycznych, pracownicy organizacji Lekarze bez Granic, przedstawiciele organizacji chrześcijańskich i pracownicy medyczni z różnych państw, które kontynuują walkę z rozprzestrzenianiem się choroby.

  O tytuł Człowieka Roku przyznawany przez tygodnik Time „walczyło” wielu znanych polityków, biznesmenów i działaczy społecznych. Był wśród nich również Władimir Putin, który otrzymał taki tytuł w 2007 roku.
  http://polish.ruvr.ru/2014_12_10/Redakcja-tygodnika-Time-wybrala-Czlowieka-Roku-6228/

  ——
  Teraz też by wygrał Putin miał poparcie wielokrotnie wyższe od baraka

 33. revers said

  ad27

  a to juz bezczelosc pierw wypowiada sie wojne innemu panstwu res. 758, dostarcza rakiety JASS do koalicjantow na granicy z Rosja i jeszcze dodatkowe bezpieczenstwa wymusza.

 34. maniek said

  AD 33
  U nich to norma

 35. maniek said

  Ten narodek nawet na wojnie kradnie jak Cyganie.

  Nie bacząc na to, iż całe swe życie mieszkałem i mieszkam w Kijowie, ale nigdy nie oczekiwałem i nie oczekuję od Ukrainy i Ukraińców nic dobrego. Zawsze na tych ziemiach byłem i pozostanę Polakiem, nawet, jeśli mnie tu będą prześladować za moją polskość ….

  .. CZYTAJ DALEJ http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2103:lubaski-pisze-z-wygnania-ten-narodek-nawet-na-wojnie-kradnie-jak-cyganie

 36. maniek said

  Bierdiajew: Rosyjska dusza, polska dusza

  Zawsze uważałem, że antagonizm rosyjsko-polski to przede wszystkim dystans dzielący duszę prawosławną od duszy katolickiej, a spór Rosjan z Polakami, nie może być wyjaśniona jedynie przez obiektywne czynniki historyczne i zewnętrzne uwarunkowania polityczne. Źródła wiekowych, historycznych waśni między Rosją a Polską sięgają głębiej.

  Czas najwyższy uświadomić sobie duchowe przyczyny wzajemnych uprzedzeń, dzielących słowiański świat. To przede wszystkim sprzeczka dwu spokrewnionych słowiańskich dusz, mających wspólny rodowód, język, ogólnosłowiańskie cechy rasowe, a jednak tak wobec siebie zantagonizowanych, z trudem dających się pogodzić, niezdolnych siebie zrozumieć. Niestety narody spokrewnione ze sobą z trudem osiągają porozumienie i bardziej się odpychają, niż narody dalekie i obce. Pokrewny język brzmi nieprzyjemnie i wydaje się psuciem własnego języka. Podobnie jest w życiu rodzinnym, gdzie również nie brak kłótni pośród najbliższych. Obcym wiele można darować, lecz swoim, bliskim niczego nie chce się wybaczyć. I nikt nie wydaje się taki obcy i niezrozumiały, jak swój, bliski.

  Rosjanie i Polacy walczyli nie tylko o ziemię i o odmienne sposoby postrzegania życia. W zmaganiach dziejowych zwyciężyli Rosjanie, którzy nie tylko zażegnali niebezpieczeństwo polonizacji swojego narodu, lecz podejmowali agresywne próby rusyfikowania Polaków. Państwo polskie zostało unicestwione i rozdarte, lecz dusza polska przetrwała, a świadomość narodowa uległa spotęgowaniu. Wielkie ożywienie duchowe, które obecne jest w polskim mesjanizmie, nastąpiło już po zagładzie państwa polskiego.

  Naród polski, który wykazał tak mało zdolności państwowotwórczych, posiadający cechy indywidualistyczne i anarchiczne, okazał się duchowo silny i niezniszczalny. I nie ma na świecie narodu, który posiadałby tak wyostrzoną świadomość narodową. Polacy zupełnie nie poddają się asymilacji. To właśnie wśród Polaków tendencje mesjanistyczrie przejawiły się w sposób najpełniejszy. Polacy rozpowszechnili w świecie ideę mesjanizmu ofiarnego. Natomiast rosyjski mesjanizm w oczach Polaków był wyrachowany, pozbawiony ofiarności oraz zdradzał tendencje aneksjonistyczne wobec cudzych terytoriów. Zapewne dużo zmieni się po wojnie w życiu państwowym Polski, powrót do dawnej zaborczej zależności od Rosji nie będzie już możliwy. Zewnętrzne stosunki Rosji i Polski zasadniczo się zmieniają. Rosja jest świadoma tego, że powinna odkupić swoją historyczną winę wobec Polski. Dusza rosyjska i dusza polska to niestety wciąż przeciwstawne sobie światy, obce, dalekie, nie rozumiejące się. Moment zbliżenia jeszcze nie nastąpił, wciąż brak potrzeby wzajemnego zrozumienia się. Kwestia polsko-rosyjska jest traktowana przez obydwa narody zbyt powierzchownie, w aspekcie politycznym, a jej rozwiązanie w dużym stopniu zależy od zmiany nastrojów politycznych i sukcesów wojennych. Wybicie się Polski na niepodległość pozwoli zbudować szczere relacje między Polską a Rosją, czemu stało dotychczas na przeszkodzie prześladowanie Polski ze strony Rosji. Co ważnego robi się dla poprawienia wzajemnych stosunków? Do zewnętrznych deklaracji Polacy podchodzą nieufnie, co obecnie ma swoje uzasadnienie nie tyle historyczne, co psychologiczne. Nie można zapominać, że polsko-rosyjskie relacje mają swój bardzo głęboki, duchowy wymiar.

  Tylko szczera chęć zrozumienia drugiego narodu może uwolnić wzajemne relacje od resentymentów, dlatego też zarówno my, Rosjanie, jak i Polacy powinni zastanowić się, dlaczego duszy rosyjskiej zawsze tak trudno było pokochać duszę polską i dlaczego dusza polska z taką pogardą traktowała duszę rosyjską? Dlaczego tak obce i tak dla siebie niezrozumiałe są te dwie słowiańskie dusze? Pośród Słowiańszczyzny nastąpiło zderzenie Wschodu i Zachodu. Słowiański Zachód uważał za bardziej cywilizowany, nosiciela całej europejskiej kultury. Słowiański Wschód przeciwstawiał Zachodowi swój własny duchowy typ kultury i życia.

  II
  Zawsze uważałem, że antagonizm rosyjsko-polski to przede wszystkim dystans dzielący …..

  …… CZYTAJ DALEJ http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2102:bierdiajew-rosyjska-dusza-polska-dusza

 37. maniek said

  Za kredyty z MFW powołali całe ministerstwo cenzury.

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2101:lubaski-za-kredyty-z-mfw-powoali-cae-ministerstwo-cenzury

 38. maniek said

  Rosja – Polscy bezrobotni tłumnie ruszyli po pracę do Rosji

  Kaliningrad stał się miejscem masowego wyjazdu do którego udają się polscy bezrobotni w poszukiwaniu pracy. Poparcie sankcji przeciwko Federacji Rosyjskiej uderzyło w ludność tego kraju jak bumerang. Jeżeli wcześniej strumień migracyjny płynął z Rosji do Europy to dzisiaj zauważa się odwrotną tendencję.

  W liczbie miejsc do których pielgrzymują europejscy bezrobotni pracownicy znalazł się Kaliningrad. Jest kilka tego powodów.

  Po pierwsze – rynek pracy w wielu średnich krajach europejskich znalazł się w sytuacji stagnacji i upadku.

  Po drugie – na terytorium Kaliningradu i obwodu kaliningradzkiego znajduje się cały szereg przedsiębiorstw.

  Po trzecie – od lata 2012 roku działają uproszczone zasady wjazdu/wyjazdu dla mieszkańców 50-kilometrowej strefy przygranicznej.

  Jednym słowem nie przypadkiem Konsulat Generalny Federacji Rosyjskiej w Gdańsku wydał Polakom ponad 50 tysięcy stosownych „przepustek granicznych”. Poziom bezrobocia w przygranicznych rejonach Polski osiąga 25%. Nic dziwnego, że obwód kaliningradzki, gdzie bezrobocie jest wielokrotnie niższe, jest dla nich atrakcyjny.

  I nawet biorąc pod uwagę wzrost kursów euro i polskiego złotego. Według danych firmy „Head Hunter” w budownictwie i nieruchomościach, można w regionie zarobić ponad 50 tysięcy rubli miesięcznie (ponad 3 tysiące złotych), w produkcji można zarobić 32,5 tysiąca rubli (około 2 tysiące złotych), itd.

  Stały zasiłek, który otrzymują bezrobotni w Polsce jest jednym z najniższych w Europie. Około 550 złotych miesięcznie. Przy czym uzyskanie go nie jest takie łatwe. Jeżeli wcześniej do obwodu kaliningradzkiego przyjeżdżali głównie potencjalni nauczyciele języka polskiego to teraz kaliningradzcy pracodawcy mają nadzieję na napływ kwalifikowanych specjalistów w różnych dziedzinach.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-polscy-bezrobotni-tlumnie-ruszyli-po-prace-rosji-2014-12

 39. maniek said

  ad 38

  Z milionów bezrobotnych tylko ~10% ma zasiłek nędze 120Eu , i tylko przez rok

 40. maniek said

  Polityk PO postuluje dozbrojenie banderlandu

  Jacek Saryusz-Wolski, poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej, postuluje, by Zachód nałożył kolejne sankcje na Rosję i dozbroił Ukrainę….

  czytaj dalej … http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/polityk-po-postuluje-dozbrojenie-sasiada-polski

 41. maniek said

  Niemcy będą kontrolować polską przestrzeń powietrzą
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/niemcy-beda-kontrolowac-czesc-polskiej-przestrzeni-powietrznej


  Już kontrolują 90% prasy jak i całą neokolonię.

 42. Cracovia Pany! said

  40. i 41.

  Panie Maniek, zacytuję niejakiego kwacha, który zapytany „A dobro Polski?”, odpowiedział „A kto to jest Dobropolski?”.

  Otake Polske walczyli, to takom majom. Czekam z niecierpliwością na jakąś akcję probanderowską w szkole mojego syna albo w mojej parafii.

 43. Cracovia Pany! said

  Dla równowagi, hahaha uśmiałem się przepraszam, bo Gajówka to miejsce ociekające rusofilią 😉

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/historia-ktora-wstrzasnela-ukraina-wywiad-z-wasylem-teleszem/23np2

  Humor jeszcze bardziej poprawiają coraz liczniejsze komentarze antybanderowskie pod tym, i temu podobnymi, wypocinami polskojęzycznych dziennikarzyn.

 44. AniaK said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019379,title,Czeslaw-Kiszczak-stanie-przed-sadem-Lekarze-badaja-jego-stan-zdrowia,wid,17094468,wiadomosc.html

  „- Musimy ocenić tamte czasy i zabezpieczyć się przed podobnymi decyzjami w przyszłości. Z tego powodu powinno być rozliczenie – powiedział Lech Wałęsa.”

  Dokładnie. Moim zdaniem nie Pan Gen.Jaruzelski powinien stanąć przed sądem w duecie z panem Kiszczakiem, tylko pan Wałęsa z panem Kiszczakiem.

 45. maniek said

  NovorossiaTV: „The price of the US ‚democracy’ ”

 46. AniaK said

  A to jest materiał dowodowy, jak Wysoki Sąd w tym kraju robiony jest w banbuko. Osoba która nie wie co się dzieje na sali sądowej, nie udziela takiej odpowiedzi, bo zwyczajnie nie wie co się dzieje. Chyba trochę kiepskie szkolenie było 🙂

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/gen-kiszczak-dla-tvn24-jestem-strzepem-czlowieka,333534.html

 47. maniek said

  AD 44

  Przed sądem to powinien siedzieć bolek

 48. maniek said

  [eng subs] Motorola reveals shocking truth behind assassination attempt on Gleb Kornilov!!

 49. maniek said

  Syria

 50. maniek said

 51. maniek said

  Neobanderowcy chcą, by zniszczenie pomnika UPA w Charkowie zakwalifikowano jako terroryzm

  Neobanderowska „Swoboda” wzywa na swojej stronie internetowej, by wysadzenie w powietrze pomnika UPA w Charkowie zostało ocenione przez organy ścigania jako akt terrorystyczny…

  czytaj dalej… http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/neobanderowcy-chca-by-zniszczenie-pomnika-upa-w-charkowie-zakwalifikowano-jako-terroryzm

 52. AniaK said

  46 cd.
  Starsi ludzie też lubią niekiedy sobie pożartować. Niekiedy testują to na mnie.
  Odbieram telefon, i osoba po drugiej stronie informuje mnie, że nie słyszy. Ja się więc dopytuję o co chodzi, czy słabiej słyszy, czy ma jakieś szumy….- a ona mi odpowiada ze zwyczajnie nie słyszy. A że na głupią nie trafiła, to ja ją informuję, że mnie słyszy bo odpowiada na moje pytania. Ale było zaskoczenie 🙂

 53. maniek said

  Kolacja futrzastego smakosza na lotnisku we Władywostoku kosztowała 63 tys. rubli

  Nagranie, przedstawiające rudego kota, rozkoszującego się owocami morza na lotnisku we Władywostoku, przybiera na popularności.
  Według doniesienia nadmorskiej agencji PrimaMedia, w nocy z 4 na 5 grudnia w niewyjaśnionych okolicznościach futrzasty smakosz przedostał się do sklepu rybnego, znajdującego się na lotnisku we Władywostoku. Pracownicy portu lotniczego zastali kota w witrynie chłodzącej w chwili, gdy pochłaniał wędzonego kalmara i suszoną gładzicę. Później rudy obżarciuch smakował rarytas po rarytasie, lecz pracownicy lotniska nie mogli go wypędzić, ponieważ sklep był nieczynny.
  Wiadomość znalazła się w nagłówkach rosyjskich mediów obok wiadomości na temat Ukrainy i kursu dolara.

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_11/Kolacja-futrzastego-smakosza-na-lotnisku-we-Wladywostoku-kosztowala-63-tys-rubli-3927/

 54. maniek said

  Trybunał Konstytucyjny zwyrodnialców

  TK żydo-reżimu IIIRP dopuścił stosowanie uboju rytualnego.
  Zatem, jakim prawem sądy żydo-reżimu IIIRP sądzą ludzi za znęcanie się nad zwierzętami?

  Prawo winno być spójne, jednoznaczne i nie może czynić żadnych wyjątków – tak nakazuje logika i zwykła uczciwość. A więc, co, to błąd, czy zamiast prawa jego rabiniczna wykładnia syjonistycznego szowinizmu?

  Człowieka, jego człowieczeństwo, poznajemy także po stosunku do zwierząt.
  Czy można, więc dać społeczne przyzwolenie na funkcjonowanie zwyrodniałych praktyk religijnych?

  Czy wolno dać zgodę, żeby zwyrodnialcy stanowili o wykładni prawa?…

  czytaj dalej … http://wiernipolsce1.wordpress.com/2014/12/11/trybunal-konstytucyjny-zwyrodnialcow/#more-336

 55. Cracovia Pany! said

  ad 54. Maniek.

  Racja. Generalnie, rytualnie, to une mogą sobie w „tropikalnym kurniku” działać.

 56. Siggi said

  „Ogień”

  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/ogien-byl-bandyta-0

 57. inka said

  http://www.benchmark.pl/aktualnosci/satelita-2014-28e-tajemniczy-mozliwosc-zmiany-orbity.html – ciekawostka a propos triumfalnego odtrąbienia jako sukcesu zakupu rakiet do F16… wszystko jest teraz oparte na satelitach…

 58. maniek said

  Grecja: Koniec długu albo euro

  Perspektywa objęcia w przyszłym roku rządów w Grecji przez Koalicję Radykalnej Lewicy (SYRIZA) wywołuje panikę międzynarodowej finansjery. Wedle ocen zachodnich „ekspertów od ekonomii”, jeżeli SYRIZA dojdzie do władzy i przystąpi do realizacji swojego programu (po pierwsze – wstrzymania spłaty zadłużenia zagranicznego i renegocjacji jego wysokości, po drugie – zwiększenia wydatków publicznych, a tym samym zakończenia polityki oszczędności narzuconej przez zagranicę w 2011 r.), wierzyciele Grecji będą mieli tylko dwa wyjścia. Pierwsze z nich to umorzenie greckiego długu. Drugie to zaakceptowanie wyjścia Grecji ze strefy euro i jej powrotu do narodowej waluty.

  Tymczasem rządzący Grecją tandem „centroprawicowej” Nowej Demokracji i „centrolewicowego” PASOK próbuje zatrzymać dalszą utratę popularności wśród wyborców na rzecz Radykalnej Lewicy i, chcąc nie chcąc, musi podążać za postulatami SYRIZA. 8 grudnia nad ranem głosami koalicji rządowej grecki parlament przyjął ustawę budżetową na rok 2015. W ogóle nie uwzględnia ona zaleceń Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz Unii Europejskiej, dotyczących finansów publicznych Grecji.

  http://xportal.pl/?p=17915

 59. maniek said

  Włochy: Dosyć euro!

  We Włoszech narasta sprzeciw wobec euro. Populistyczny Ruch Pięciu Gwiazd zapowiada, że będzie dążył do zorganizowania referendum w sprawie opuszczenia strefy euro. Według przedstawicieli ruchu, koszty gospodarcze i społeczne pozostawania przy unijnej walucie są zbyt wielkie, a samo euro zostało wprowadzone w interesie Niemiec i oligarchii finansowej. Powrotu lira chce także Liga Północna. Zdaniem jej obecnego lidera Matteo Salviniego „UE próbuje naprawić system który jest wadliwy u samych podstaw i znajduje się w rękach bankierów i finansistów. Europy nie można dziś reformować – struktury unijne należy usunąć i zacząć wszystko od nowa„.

  http://xportal.pl/?p=17912

 60. maniek said

  Sonia zamordowana przez ukrów

 61. maniek said

  Noworosyjski ochotnik

  Pseudonim „Reksio”

 62. Marucha said

  Re 53:
  Gajowy popiera inicjatywę prywatyzacyjną tego rudego Mruczka.

 63. JO said

  Poszukiwany jest Pan Inkwizytor.

  Pan Inkwizytor mieszka od lat kilku w Rosji. W Gajowce od lat jest znanym Gajowiczem popierajacym Tradycje I choc jako Sedevekantysta jest docenianym przez Tradycjonalistow skupionych w kolo Gajowki wyrazajacych poglady Bractwa Piusa X.

  Pan Inkwizytor jest poszukiwany, bo jest dla niego misja do spelnienia, jezeli sie jej zdeklaruje podjac. Planowane jest zalozenie Konta Bankowego dla Spoleczenstwa Polskich Tradycjonalistow w Rosji I Bialorusi. Planowane sa spotkania z przedstawicielami Wladz tych Pantw w tym Wladz Koscielnych.

  Czy Pan Inkwizytor czuje sie na sile zaangarzowac w prace aktywna na rzecz Polakow przez duze P w Polsce I na Wschod od dzisiejszej Poslki?

  Poszukiwanie sa Tradycjonalisci Polsce majacy bezposrednie kontakty z Rosja, Noworosja, Bialorusia.

  Planowane jest zorganizowanie grupy
  przedstawicieli Srodowiska Polak-Ortodoks Aktywnie dzialajacych na rzecz…

  Chetnych do dodzialania na terenie w/w Panstw prosze o zgloszenie sie do Gajowki, najlepiej do zakladki – Dzialanie..

  https://marucha.wordpress.com/dzialanie/dzialanie-2/

 64. Cracovia Pany! said

  Dlaczego wojska ukraińskie „oswobadzają” tylko obwód ługański i doniecki a nie Krym?
  – Bo na Krymie rzeczywiście są rosyjskie wojska!

  🙂

  z netu

 65. http://24legnica.pl/moje-trzy-grosze-84-kurka-bzdurka/

  Panie Gajowy. Czy jest możliwe umieszczenie tego tekstu i danie możliwości obrony Kanikowskiemu skoro nawet tutaj padły zarzuty pod jego adresem ? Facio to nie moja bajka, ale tak po katolicku myślę, że nie jest w dobrym tonie zostawienie tak tej sprawy albo szkalowanie tego człowieka. Należy mu się minimum sprawiedliwości. Okazuje się, że nie wszystko jest tak czarno-białe jak się na początku wydawało.
  Powoli zaczynam przyjmować możliwość, że finałem tego cyrku może być stan, w którym Owsiaka nikt już nie będzie mógł posądzić o cokolwiek, bo wziął się za to ktoś, kto sam ma wiele za uszami, a na dodatek lubi fantazjować i widzi w tych dostarczonych papierach coś, czego tam nie ma. Prędzej czy później zostanie to podsumowane przez mendia i potem ludzie będą mieli kwaśne miny.
  Nikogo nie zdziwiło czemu sprawa nie uzyskała takiego poparcia wśród reszty tzw, prawicy co przypomina często sam zainteresowany albo fakt, że sponsorzy się nie wycofali ze wspierania kolejnego finału.
  Ja osobiście, już dawno umyłem ręce od tego bajzlu. Głównie Zerohero wylał kubeł zimnej wody na mają gorącą głowę i nie mówię tego, żeby się komuś podlizać.

 66. Ex said

  @57 I po raz kolejny dymacze zmienili wdzianka i będą dymać dymanych dalej.

  ps
  Rozumiem, że pan od dawna w Nowowrosji jako dobrowolec, tak?

 67. Siekiera_Motyka said

  Pomoc idzie

 68. Ex said

  @56 Bo co? Bo stuknął kilku pejsatych geszefciarzy i słowackich szwabskich ciągodrutów?

 69. Filo said

  54
  Maniek
  Do uboju rytualnego to ja mam takie zastrzezenie (oprocz etycznego):
  Koszerny uboj, czy halal ma niby byc dla potrzeb wylacznie grupy religijnej.
  Z tego co wiem uboj koszerny jest znakomitym biznesem eksportowym i to do krajow, ktore maja prawo do uboju koszernego.
  Ciekawi mnie stosunek zydowskiej/muzulmanskiej populacji w Polsce do ilosci zabitego bydla metoda koszerna.
  Z tym halal to jest tak, ze muzulmanie moga sie zgodzic na oszolomienie zwierzat przed zabiciem. Wiec nie bardzo wiem, skad sie wzial jakis muzulmanski guru, ktory w TV domagal sie rytualnego uboju.
  Mam niejasne odczucie, ze ta cala awantura nie ma wiele wspolnego z ‚potrzebami zydowskich gmin’ zwlaszcza ze wiekszosc z nich to ateusze i bezbozniki. Wielu zydow prowadzi swoje dzieci do McDonaldsa – i w ogole stoluje sie w roznych knajpach.
  Tylko w samolotach i sanatoriach robia raban na pokaz.

 70. NICK said

  (64) Czołgista.
  Pisaliśmy. Spektakle dla gawiedzi. Une się żrą, każdy ma swój sztab. Owsik, raczej ten gorszy przecież, dostał ostrzeżenie, poprzez Wielguckiego. Ktoś dostał za mało kasy. Pośredniczył w tym sąd niezawisły(tfu). Owsik gra dalej, też pisaliśmy, Wielgucki się uspokoi.
  A cożeśmy nagadali? To Nasze.
  Powtórzę: owsik to kawał […]. Drugi to marionetka.
  Zawsze należy się odrobaczać.

 71. tadeusz rydz-śmigły said

  Sytuacja finansowa Polski cz.I TV Trwam
  Radio Maryja
  prof. dr hab. Witold Modzelewski – ekonomista, specjalista od finansów

  tego nie dodali: twórca ustawy o podatku VAT
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/sytuacja-finansowa-polski-cz-1-tv-trwam/

  Coraz lepsze autorytety wynajduje o Tadeusz Rydzyk. Czy on ma jakies poglądy? I Piłsudski i Dmowski są chwaleni.
  Teraz wysokie podatki są koniecznością. A podwyżka VATu przez Tuska była krytykowana.

  Ważne że radio mówi o Bogu i patriotyźmie. Nieważne co.

  Urojenie prof. Modzelewskiego numer 3: Niskie podatki nie sprzyjają przedsiębiorczości.
  http://tomaszcukiernik.pl/artykuly/artykuly-wolnorynkowe/urojenia-profesora-modzelewskiego/

 72. NICK said

  (69) Filo.
  Rzeź zwierząt, nieludzka, ‚koszerna’? Przyzwyczajaniem ludzi do ICH rzezi.
  Opatrzymy się.
  Przywykniemy.
  Wykonamy. Sami.
  Oczywiście to jeden z elementów ‚przyzwyczajania’.

 73. maniek said

  ” Niewolnicy Europy
  Tak funkcjonuje nowoczesne niewolnictwo – naszym jedynym atutem są biedacy gotowi wypruwać sobie żyły za półdarmo, inwestuj u nas!
  I. Nowoczesne niewolnictwo

  „Są tylko dwa państwa w Europie z tak tanimi pracownikami: Polska i Albania” – tak chwalił sobie inwestycję w Polsce przedstawiciel włoskiego koncernu produkującego słodycze na spotkaniu z polskim biznesmenem. To była prywatna rozmowa o której doniosły mi wróbelki, więc nie podam nazwy tej firmy, ale każdy z Czytelników może sobie sprawdzić w internecie jakież to włoskie słodkości są wytwarzane w naszym kraju. Dodatkowym atutem w oczach italskiego inwestora jest brak mafii, czyli zmory włoskiej gospodarki, której trzeba się na każdym kroku okupywać, by móc w ogóle prowadzić jakąkolwiek działalność. Po prostu – żyć nie umierać.

  Warto w tym kontekście przypomnieć prospekt „Investing in Poland 2014” w którym województwo warmińsko-mazurskie chwaliło się: „Mamy największą stopę bezrobocia w Polsce i najniższe zarobki. Dzięki temu zapewniamy inwestorom bogate zasoby taniej siły roboczej”. Innymi słowy – naszym jedynym atutem są biedacy gotowi wypruwać sobie żyły za półdarmo, inwestuj u nas! Tak funkcjonuje nowoczesne niewolnictwo – system pod pewnymi względami bardziej perfidny od niewolnictwa tradycyjnego. Niegdyś pan musiał niewolnika odziać, nakarmić, zapewnić dach nad głową, a nawet leczyć (niewolnik był drogi, trzeba było dbać o inwestycję). Dziś te wszystkie obowiązki odpadają. Dostajesz dziesięć złotych brutto za godzinę na śmieciówce i radź sobie człowieku – opłać czynsz, rachunki, nakarm się i ubierz. A jeśli ci mało, to spadaj na zmywak do Anglii, lub do bauera na pole.

  II. Łże-liberalizm dla ubogich

  Powyższe refleksje naszły mnie, gdy uświadomiłem sobie, że jakoś tak niepostrzeżenie minęła kolejna rocznica podpisania „Porozumień Sierpniowych”. Na ile współczesna Polska odzwierciedla pragnienia tych, którzy o nią walczyli, często przypłacając swa walkę zdrowiem, życiem, a co najmniej wykluczeniem, zepchnięciem na margines, a dziś nędzą na głodowej emeryturze? Z ciekawości zajrzałem sobie na stronę Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, by dowiedzieć się……..

  czytaj dalej.. http://podgrzybem.blogspot.com/2014/09/niewolnicy-europy.html

 74. @70
  Moja prośba zapewne spotka się z odmową i nie mam o to żalu, ale uczciwie przestrzegam, że ta prowokacja utrzyma się góra rok, a potem będzie płacz i zgrzytanie zębów, bo ktoś się porwał z motyką na słońce. Przy okazji w odpowiedzi już zaczęli prześwietlać jednego rolnika, który ponoć bardzo niewiele zarabia. Multikonta nie powstały i nie atakowały w chamski sposób pytających o te wrażliwe sprawy bez przyczyny.
  Ludzie nasyłani także przez PiS nic nagannego nie znaleźli w papierach fundacji Złotego Jurasa. Dlatego dziennikarze nie byli zainteresowani ruszaniem tego tematu. Po za durniami z medium nagrodzonego medalem ukropskiej bezpieki. Do puchy nie wolno wrzucać drobnych, tak samo jak nie wolno dostarczać powodów, dla których Juras może ogłosić się męczennikiem.

 75. Powinno być: atakowały w chamski sposób pytających.

 76. maniek said

  Była dziennikarka CNN: Nakazywano nam fałszowanie informacji w celu demonizacji Iranu i Syrii

  Była dziennikarka CNN Amber Lyon podzieliła się z opinią publiczną swoimi doświadczeniami z pracy w tej znanej stacji informacyjnej. W jej trakcie otrzymywała wytyczne, w których nakazywano przekazywanie fałszywych informacji lub pomijanie takich, które nie odpowiadały polityce Waszyngtonu.

  Wszystko w celu wytworzenia poparcia społeczeństwa dla agresji na Syrię i Iran oraz demonizacji tych krajów. Podobny scenariusz miał miejsce przed napaścią na Irak. Amber podkreśliła, iż CNN fabrykuje newsy i manipuluje nimi, gdyż otrzymuje środki od amerykańskiego oraz innych rządów.
  Jesienią zeszłego roku, Amber Lyon realizowała dla CNN dokument pt. „iRevolution: Online Warriors of the Arab Spring”, dotyczący roli informatyzacji w procesie rozprzestrzeniania się idei rewolucyjnych na Bliskim Wschodzie.

  W swoim reportażu zawarła również obszerną relację sytuacji w Bahrajnie, gdzie od 2011r. trwają protesty i zamieszki anty-rządowe. Jest to państwo, które gości na swoim terytorium potężną bazę V Floty amerykańskiej marynarki wojennej. Większość jego mieszkańców to szyici, krajem zaś rządzi sunnicka monarchia, która nie posiada żadnej demokratycznej legitymizacji. Okazjonalnie, w tłumieniu bahrańskich protestów rządzącemu reżimowi pomagają siły policyjne i służby specjalne Arabii Saudyjskiej.

  W trakcie realizowania materiału Amber została brutalnie potraktowana przez ok. 20 ciężko uzbrojonych funkcjonariuszy reżimu, którzy przystawili jej i pozostałym zagranicznym dziennikarzom lufy karabinów do głów i rzucili ich na ziemię. Następnie zajęli się usuwaniem niektórych treści z jej kamery. Dziennikarka w swoim reportażu zawarła wiele wywiadów z czołowymi działaczami opozycyjnymi, którzy opowiadali o przypadkach tortur, molestowania seksualnego i innych pogwałceń ludzkiej godności, jakich bahrańska policja i służby specjalne miały się wobec nich dopuścić. Podane zostały również dane dotyczące ofiar śmiertelnych tłumienia demonstracji.

  Jakkolwiek dokument w swojej ostatecznej, mocno okaleczonej wersji został pokazany na falach CNN w samych USA, to gałąź CNN International nie dopuściła do jego wyemitowania. W odpowiedzi na ocenzurowanie swojej pracy, Amber oskarżyła CNN o „wysługiwanie się dyktatorom”. Dziś jest jedną z bardziej znanych amerykańskich dziennikarek, które wypowiadają się przeciwko wojnie z Syrią i Iranem.
  nacjonalista.pl

  Gdyby zamienić „Iran i Syria” na „Rosja”…

 77. maniek said

  Henry Ford: „Protokoły żydowskie” zostały częściowo wykonane
  http://www.nacjonalista.pl/2014/12/09/henry-ford-protokoly-zydowskie-zostaly-czesciowo-wykonane/

 78. maniek said

  III RP rajem dla międzynarodowych oszustów podatkowych
  http://www.nacjonalista.pl/2014/12/11/iii-rp-rajem-dla-miedzynarodowych-oszustow-podatkowych/

 79. osoba prywatna said

  Każdy podatnik to złodziej – nowa zasada fiskusa.
  Osiemdziesiąt procent kontroli przeprowadzanych przez urzędników fiskusa w 2015 roku będzie się musiało skończyć ukaraniem kontrolowanego poprzez nałożenie domiaru w kwocie powyżej tysiąc złotych. Jeżeli któremuś urzędowi nie uda się osiągnąć takiego wyniku zostanie ukarany – na przykład poprzez obcięcie etatów.
  http://alexd.salon24.pl/620852,kazdy-podatnik-to-zlodziej-nowa-zasada-fiskusa

 80. robertgrunholz said

  Ode mnie artykuł, trochę a’propos tej wczoraj ogromnej dyskusji pod artykułem pana Kosseckiego

  http://rgrunholz.wordpress.com/2014/12/11/od-globalizmu-do-narodow/

  I dla śmiechu, może pan Gajowy wrzuci plany naszych „narodowców” to się pośmiejemy:

  http://miziaforum.wordpress.com/2014/12/10/partia-ruch-narodowy/

 81. Ex said

  @78 W Polin jest 7 czy 8 tajnych służb. Myślisz, że możliwe jest istnienie takiego portalu bez co najmniej ich zgody?

 82. @NICK
  On już przerżnął, a pasożyt wygrał. Teraz pozostało bicie piany, że jednak to było zwycięstwo mimochodem.

 83. AniaK said

  http://finanse.wp.pl/sort,14,kat,1033719,title,Byli-esbecy-wciaz-ze-skandalicznie-wysokimi-emeryturami,wid,17092850,wiadomosc.html#opinie

  Takiego systemu emerytalnego jak w naszym kraju to chyba za świecą szukać w całym Świecie. Moim zdaniem cały należy roztrzaskać psu o budę. Anomalie dotyczą nie tylko byłych członków SB, ale również ich następców po roku 1989. Możliwe nawet, że poza panem Kiszczakiem, ci pierwsi mogą pozazdrościć emerytur tym drugim. Takiego „garba” młodym i starym wyrzuconym za „burtę”, nie przyczepili nawet komuniści. A do kupy, tego już trochę za dużo. Emerytury w tym kraju to jest jeden wielki cyrk. A emerytura+praca w dobie bezrobocia to podwójny cyrk. Nie dotyczy osób o skrajnie niskich emeryturach. Za 844,45 zł trochę trudno się utrzymać, ale 2 tys. powinno wystarczyć bez dorabiania.

 84. NICK said

  Nie chciałem się tak ostro wyrazić, kolego Griszka.
  Zostawiłem furtki.

 85. maniek said

 86. maniek said

  „Od 1990 do końca ubiegłego roku, jak informuje w oficjalnym raporcie Ministerstwo Skarbu Państwa, przekształceniami własnościowymi objęto 5 tys. 992 państwowe przedsiębiorstwa. Gdy prywatyzacja startowała, państwo było właścicielem około 8,5 tys. zakładów.

  Pierwszym akordem skoku na majątek wypracowany przez kilka pokoleń Polaków było uwłaszczenie się komunistycznej nomenklatury. Skala tego złodziejstwa była ogromna – w latach 1988-1989 powstało około 12 tys. spółek, które na bazie państwowego majątku zakładali dyrektorzy zakładów przy współudziale członków rodzin, urzędników i działaczy partyjnych. To ze spółek nomenklaturowych wyrosły fortuny ludzi, spośród których wielu jest dziś obecnych na listach najbogatszych. Inną formą wysysania aktywów z państwowych firm były przedsięwzięcia typu joint venture, w które zaangażowały się firmy zagraniczne lub polonijne – zakładane często przez komunistyczne służby specjalne.
  Balcerowicz wzywa do wyprzedaży
  Wyprzedaż za bezcen majątku narodowego była bardzo istotnym elementem programu Leszka Balcerowicza. Wicepremier – minister finansów w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, a potem Jana Krzysztofa Bieleckiego i Jerzego Buzka – ochoczo wdrażał w Polsce pomysły amerykańskiego spekulanta George´a Sorosa i ekonomisty Jeffreya Sachsa oraz Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku światowego: połączenia finansowej terapii szokowej z wyprzedażą firm państwowych.
  Balcerowicz naciskał na szybką prywatyzację, osoby krytykujące wyprzedaż majątku, pokazujące oszustwa, patologie przy prywatyzacji nazywał demagogami, populistami, szkodnikami itp.
  Pierwszy minister przekształceń własnościowych Waldemar Kuczyński (Unia Wolności) co prawda szybko odszedł, bo wraz z premierem Tadeuszem Mazowieckim (grudzień 1990), ale przygotował przedpole dla swojego następcy Janusza Lewandowskiego (KLD, potem UW, teraz PO) – ministra w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego (1991) i Hanny Suchockiej (1992-1993). To Lewandowski stał się “znakiem firmowym” prywatyzacji, zarzucano mu potem wielokrotnie łamanie prawa przy przekształceniach własnościowych, zaniżanie wartości sprzedawanych zakładów. Do sądu trafiła sprawa prywatyzacji dwóch krakowskich spółek: Techmy i KrakChemii, ale po wielu latach i kilku procesach obecnego eurodeputowanego PO uniewinniono.
  Premier Jan K. Bielecki i inni politycy KLD nie kryli swojej dewizy, że “pierwszy milion trzeba ukraść”, uważali, iż to po prostu koszt transformacji. Nic więc dziwnego, że byli przez Polaków nazywani nie liberałami, a aferałami. A hasło KLD z kampanii wyborczej w 1993 r. “Milion nowych miejsc pracy” przerobiono na “Milion nowych afer”.
  Oddam zakład za półdarmo
  W lipcu 1990 r. parlament przyjął ustawę o prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, otwierając drogę także sprzedaży majątku narodowego w obce ręce. Inwestorzy domagali się, aby przy procesie prywatyzacji pracowały firmy doradcze, ale takich w pierwszych latach transformacji w Polsce nie było – więc wynajmowano zagraniczne, które kazały sobie słono płacić za usługi. Ekonomista dr Ryszard ślązak wyliczył, że np. w 1994 r. wynagrodzenie dla doradców sięgnęło prawie 7 proc. wpływów z prywatyzacji.
  Zdarzało się też nieraz, że więcej zapłacono doradcy, niż uzyskano ze sprzedaży. Skrajnym przykładem są Zakłady Papiernicze w Kostrzynie nad Odrą, które sprzedano za 80 zł (!), a za doradztwo ministerstwo dostało fakturę na ponad 80 tys. dolarów.
  Ten przykład pokazuje inną poważną patologię: powszechną praktyką było zaniżanie wartości sprzedawanego przedsiębiorstwa. Obowiązywała propaganda, że “firma jest warta tyle, ile inwestor jest gotów za nią zapłacić”. Urzędnicy celowo np. zaniżali wartość gruntów lub całkowicie pomijali je przy wycenie. Dlatego bardzo nowoczesne zakłady celulozowe w Kwidzynie, produkujące np. ponad połowę papieru gazetowego w Polsce, sprzedano za 120 mln dolarów – to niewiele, bo gdyby amerykański inwestor chciał zbudować taki zakład w szczerym polu, musiałby wydać zapewne dużo więcej niż 500 mln dolarów.
  Z kolei Elektrownia Połaniec, o mocy 1800 MW, została sprzedana przez ministra Emila Wąsacza z AWS Belgom z Electrabela w dwóch transzach (2000-2003) za blisko 250 mln dolarów. Tymczasem na Zachodzie przyjmowano, że nabywca powinien zapłacić przynajmniej 1 mln dolarów za 1 MW mocy, czyli w przypadku Połańca powinno to być 1,8 mld dolarów (!).
  W latach 90. Niemcy, Francuzi, Irlandczycy, Belgowie wykupili za kilkaset milionów złotych nasze cementownie, co stanowiło ułamek ich wartości. Skutek był taki, że zamknięta została Cementownia w Wierzbicy, bo jej modernizacja dla Lafarge była nieopłacalna, a my mieliśmy najdroższy cement w Europie.
  A jak było z Polskimi Hutami Stali? Pojedynczo nasze huty nie stanowiły wielkiej siły, więc słusznie przeprowadzono ich konsolidację (Huta Katowice, Sendzimira, Cedler i Florian). Szybko jednak PHS zostały sprzedane przez ministra Wiesława Kaczmarka (SLD) hinduskiemu koncernowi Mittal, który zapłacił za niego zaledwie 6 mln zł (!), przejmując 70 proc. rynku, choć do tego doszło, jak mówił rząd, 3 mld zł długów (prawdopodobnie inwestor wynegocjował i tak redukcję długu z wierzycielami). W kolejnych latach Mittal dostał jednak aż 2,5 mld zł pomocy publicznej, więc w praktyce państwo polskie jeszcze zapłaciło inwestorowi za to, że przejął kontrolę nad hutami.
  Wiesław Kaczmarek w 2002 r. sprzedał za 1,5 mld zł STOEN niemieckiemu RWE, co przez większość ekspertów zgodnie zostało uznane za cenę kilkakrotnie zaniżoną. Niewiele brakowało, a za marne pieniądze kontrolę nad polskim rynkiem cukru przejęliby za rządów Buzka Niemcy i Francuzi. Tylko determinacji części posłów AWS, w tym Elżbiety Barys, Gabriela Janowskiego, Adama Bieli, Mariana Dembińskiego, Tomasza Wójcika, Zdzisława Pupy, zawdzięczamy powstanie Polskiego Cukru, który zdążył jeszcze zachować około 40 proc. rynku. Co dla inwestorów było najważniejsze, to fakt, że przejmowali chłonny polski rynek i pozbywali się potencjalnych konkurentów.
  Niejednokrotnie chodziło też o kupienie polskiej firmy, aby ją zwyczajnie zniszczyć i zamknąć. Już w 1998 r. prof. Andrzej Karpiński z PAN alarmował, że Polska straciła przemysł elektrotechniczny, bo nasze firmy zostały przez nowych właścicieli zlikwidowane.
  Nie mamy banków
  Innym przykładem wyprzedaży za półdarmo państwowego majątku jest prywatyzacja sektora bankowego, która rozpoczęła się już w 1991 roku. Zagranicznych właścicieli znalazły prawie wszystkie banki komercyjne, częściowo sprywatyzowany jest też PKO BP. To wszystko spowodowało, że zagraniczny sektor bankowy opanował około 80 proc. rynku. Dla przykładu w Niemczech, Francji czy Włoszech udział zagranicznych banków w rynku jest symboliczny, wynosi co najwyżej około 10 procent. W dodatku zrobili to bardzo tanio, bo trudno za dobry interes uznać 6,5 mld zł, jakie Włosi z UniCredit zapłacili za Pekao SA, albo nieco ponad 2 mld zł, które za BZ WBK zapłacili Irlandczycy z AIB – wartość tych banków była kilka razy wyższa.
  Z kolei za 30 proc. akcji PZU Eureko i BiG Bank Gdański zapłaciły ponad 3 mld zł, choć grupa była warta wtedy co najmniej 30-50 mld złotych. Minister Emil Wąsacz wybrał wówczas inwestora bez zgody rządu i w atmosferze skandalu został zdymisjonowany. Kulisy tej prywatyzacji odsłoniła sejmowa komisja śledcza, a Wąsacza postawiono przed Trybunałem Stanu (także za sprzedaż Domów Towarowych Centrum po zaniżonej cenie).
  Friedman ostrzegał
  Skandalicznie prowadzona prywatyzacja przyniosła Polakom upadek całych gałęzi przemysłu, gigantyczne bezrobocie, spadek poziomu życia. W roku 1990 stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 6,5 proc., a bez pracy było 1,1 mln Polaków. Rok później ten wskaźnik wzrósł do 12,2 proc. (2,1 mln), a w 1994 – 16,4 proc. (2,9 mln). W pierwszych latach prywatyzacji mieliśmy także do czynienia z drastycznym spadkiem PKB – w 1994 r. był on niższy o kilkadziesiąt procent niż w 1989 roku.
  Przed skutkami takiej polityki prywatyzacyjnej przestrzegał Polaków jeszcze w 1990 r. prof. Milton Friedman, amerykański ekonomista, laureat Nagrody Nobla. Apelował, abyśmy nie popełniali błędu w postaci sprzedaży polskich firm cudzoziemcom, bo sprzedamy je “niemal za nic” i nic na tym nie zyskamy. – Pamiętajcie jedno: cudzoziemcy nie będą inwestować w Polsce po to, by pomóc Polsce, ale po to, by pomóc sobie – mówił Friedman w wywiadzie dla “Res Publiki”.
  Stoczniowy biznes Tuska i Grada
  Ogromnym skandalem okazała się w ostatnich latach prywatyzacja przemysłu stoczniowego. Rząd Donalda Tuska nie chciał obronić stoczni przed decyzjami Komisji Europejskiej o zwrocie pomocy publicznej, co skazywało je na upadek. W tym samym czasie Niemcy hojnie dotowali swoje stocznie (ponad 300 mln euro) i ani myśleli przejmować się groźbami Brukseli. Tymczasem u nas zgodzono się na bankructwo stoczni, a minister Aleksander Grad gorączkowo szukał dla nich inwestora i “znalazł go” tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku. Stocznie miał kupić tajemniczy inwestor z Kataru, którego jednak nikt nigdy nie zobaczył.
  Taki obrót sprawy był na rękę rządzącym. Stocznie, zwłaszcza ta w Gdańsku, były symbolem zwycięstwa “Solidarności”, jedności narodowej i oporu społecznego, także w III RP. Doprowadzając do zniszczenia wielkie zakłady stoczniowe zatrudniające tysiące ludzi, władze likwidowały także potencjalne ogniska sprzeciwu wobec polityki rządu.
  Oszukani Polacy
  Polska prywatyzacja jest pełna afer. I słusznie większości Polaków kojarzy się ze złodziejstwem. Dopiero po latach dowiadujemy się o roli różnego typu lobbystów w rodzaju Marka D. [Dochnala – admin], Gromosława C. [Czempińskiego – admin] czy ludzi z holdingu Jana Kulczyka zaangażowanych przy prywatyzacji TP SA.
  Za sztandarowy przykład aferalnej prywatyzacji trzeba uznać Program Powszechnej Prywatyzacji z połowy lat 90., który miał z milionów Polaków uczynić właścicieli. Jego pomysłodawcą był minister Janusz Lewandowski, a realizacją zajął się Wiesław Kaczmarek. Program zakończył się klapą, Narodowe Fundusze Inwestycyjne (NFI) zarządzające ponad 500 firmami po kolei bankrutowały, wyprzedając za grosze wiele przedsiębiorstw. Polacy nie zyskali nic, ci, którzy w odpowiednim czasie sprzedali swoje świadectwo udziałowe (trzeba było za nie zapłacić 20 zł), mogli dostać za nie najwyżej 100 zł, a NFI nazwano najdroższą porażką III RP. Pieniądze zarobiła na tym grupa biznesmenów i polityków, często uciekających się do korupcji i innych przestępczych działań.
  Historia wyprzedaży polskiego majątku narodowego po 1989 r. poraża skalą celowego niszczenia dobra, które mogło służyć ludziom. Zakłady zaorano, pracownicy poszli na bruk. Winnych nie pociągnięto do odpowiedzialności.”

  http://www.monitorpolskislowian.iq24.pl/default.asp?grupa=189712&temat=212005

 87. Dzonyy said

  Kot z Władywostoku rzeczywiście dał popis, hihihi….

  Ubój rytualny to barbarzyństwo, krótko i na temat. Zwierzę się wykrwawia z pełną świadomością. Daleki jestem od przypisywania zwierzętom cech ludzkich i zawsze to tępiłem, ale tylko ludy o bardzo niskim stopniu rozwoju tak postępują. Indianie dżungli amazońskiej używają strzałek z kurarą. Kurara powoduje paraliż mięśni oddechowych, zwierzę (człowiek) się dusi. W przypadku urtaty krwi, śmierć przypomina uduszenie. Uważam, że zgoda na taki ubój została wymuszona względami ekonomicznymi i nie ma nic wspólnego z konstytucją. Konstytucyjne jest uprawianie praktyk religijnych i taki zapis daje wielka dowolność interpretacji. Czy do praktyk religijnych należy modlenie się do swojego boga, czy można „podpiąć” pod praktyke religijną zabijanie w określony sposób zwierząt?
  A biznes polega na tym, że za każdy kilogram bydlęcia przeznaczonego do uboju „rytualnego” dopłaca się 20 groszy. Czyli na bydlęciu ważącym 300 kilo to jest…… Tak właśnie, a jak chłop sprzedaje takich bydląt na raz 30 sztuk?
  Follow the money.

 88. Ja będę walił bez ogródek. Trzeba było po prostu w dogodnym czasie olać pana niepokornego, bo w pewnym momencie zamiast walkę o wolność słowa mieliśmy jatkę połączoną z zaglądaniem w czyste papierki do czego ponoć miało nie dojść. Z perspektywy czasu widzę, że źle się stało, że te materiały były publikowane, dlatego dla równowagi zaproponowałem artykuł krytyczny na temat działalności blogera. Szczególnie, że sam nie jestem w tej materii bez winy, ale wtedy nie znałem skali jego wcześniejszych prowokacji, a dopiero później zorientowałem się, że jest to zwykła bezsensowna zadyma.
  Wszystko trzeba weryfikować, weryfikować i jeszcze raz weryfikować.

 89. Do Pana NICK.

 90. maniek said

  Kolorowe rewolucje

  Kolorowe rewolucje, zwane „Corporate Revolutions”, pojęcie, które oznacza serię masowych zamieszek ulicznych i protestów ludności dokonała wstępnej skryptu i towarzyszy przez profesjonalnych PR-kampanie, które w większości koniec przypadkach ze zmianą systemu politycznego w byłych republikach radzieckich , Arab (Arab Spring) i Ameryki Południowej, bez zaangażowania militarnego, ale bez przemocy.
  Po zmianie systemu społecznego, w latach 1989-1990, kolorowe rewolucje to druga faza planu reorientacji geopolitycznej byłych satelitów ZSRR.

  Po kolorowych rewolucji są zainstalowane pro-amerykańskie rządy, najczęściej oparte na antyrosyjską retorykę. Ze swojej strony, US otwarcie popierał tych reżimów. Organizatorzy kolorowych rewolucji Aktorzy kolorowych rewolucji, są młodzi ludzie, którzy mówią biegle po angielsku i agliyski badali na Zachodzie. Na Ukrainie, organizacja młodzieżowa zwana «Pora» w Gruzji „Kmara” w Kirgistanie „Kel-Kel”. Ich akty nieposłuszeństwa obywatelskiego koordynowany przez najnowszych metod marketingowych i środków komunikacji. Podczas akcji rewolucyjnej, organizatorzy produkowane codzienne aktualizacje, które były rozprowadzane przez renomowanych mediów BBC World, CNN i Al Jazeera, która napędzana ludność do obywatelskiego nieposłuszeństwa. Udane kolorowe rewolucje doprowadziły do ​​sukcesu w karierze ich organizatorów. Często otrzymał wysokie stanowisko polityczne w rządzie: George Ugulava (Georgian გიგი უგულავა) i Giga Boqueria (Georgian გიორგი ბოკერია).
  Scenariusz kolorowych rewolucji

  Wszystkie kolorowe rewolucje zgodne z wzorcem z usunięciem serbskiego prezydenta Slobodana Miloszevicia w październiku 2000 r.: Po wyborach, organizacje międzynarodowe jak: „Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy” (Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy) oraz „Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie „(Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie), teatr lalek w USA i Europie Zachodniej nie uznają wyborów, oświadczył im podrobione, a następnie nowy rząd jest wstępnie wybrany przez organizatorów kolorowych rewolucji.
  Nazwa „Kolor revlyutsii” mają jeden wspólny kolor identyfikacyjny lub kwiat. Oficjalnie kolorowych rewolucji stoją przez spontaniczną, przepływu bezinteresownej dla wyzwolenia, demokratyzacji i praw człowieka. W rzeczywistości, kolorowe rewolucje są długo planowane interwencje mające na przenikliwym NATO i usunąć obecność Chin i Rosji w Eurazji i Ameryce Łacińskiej. Aby przygotować ludność do kolorowej rewolucji odbywa długą wojny psychologicznej, z typową błędnych informacji i propagandy. Według niezależnych dziennikarzy i politologów, takich jak ….

  czytaj dalej… http://www.aliceswonderland.eu/Alice-colour_revolution-pl.html

 91. maniek said

  Rosja – Striełkow mówi , że nadchodzi czas rozstrzygnięć

  Rosja – Striełkow mówi , że nadchodzi czas rozstrzygnięć
  Rosja będzie wkrótce zmuszona bezalternatywnie wybierać – albo walczyć poważnie albo ostatecznie opuścić Noworosję.

  Igor Striełkow o tym jak zdradzają Putina i Noworosję.

  Czas pracuje dla ukrów. Dopóki Najwyższy (Putin – tłum.) znajduje się na pozycji nieskończonego oczekiwania na „pokojowe uregulowania” to oni w szaleńczym tempie odbudowują armię, kończą proces debilizacji i przekształcania ludności w zombi, i z radosną nadzieją obserwują działania V kolumny w otoczeniu samego Najwyższego.

  Plan jest jasny jak słońce. W ciągu zimy przygotować i przezbroić armię, ilościowo i jakościowo ją wzmocnić na tyle ażeby żadni „urlopowicze” (z wojska rosyjskiego -tłum.) nie mogli zmienić balansu sił na polu bitwy. Przez tę zimę sankcje powinny poważnie osłabić gotowość rosyjskiego społeczeństwa do „obrony ruskiego świata”, zwłaszcza poważnie osłabić lojalność naszych urzędników (i bez tego bardzo wątpliwą). A NATO tymczasem powinno zakończyć przygotowanie opinii swoich obywateli na potrzeby konieczności bezpośredniej pomocy wojskowej a nawet zbrojnej interwencji w konflikt „za suwerenność Ukrainy”. A wiosną dostaniemy:

  1) Ostatecznie zniszczony Donbass z ludnością w stosunku do Najwyższego, który nic nie robi (i Rosji w ogóle), pełną nienawiści.

  2) Dodatkowo kilkaset tysięcy uciekinierów, którym zapewnienie życia w warunkach kryzysu, będzie dużo trudniejsze niż wcześniej.

  3) Atak wojsk ukraińskich, decydujący i krwawy, który bez bezpośredniej, na dużą skalę, interwencji Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej doprowadzi do szybkiego pogromu pięciokrotnie, siedmiokrotnie, słabszego ilościowo, i w konsekwencji zdemoralizowanego pospolitego ruszenia.

  4) Wojska NATO już są wprowadzone na terytorium Ukrainy i zagrażają bezpośrednią interwencją (czytaj – bezpośrednią wojną) w przywpadku interwencji „urlopowiczów”.

  5) Nie mniej zdemoralizowane kryzysem i inflacją społeczeństwo rosyjskie.

  6) Znajdujące się w zupełnym wyczerpaniu rosyjskie siły patriotyczne ostatecznie tracące wiarę w Najwyższego.

  W tych warunkach przechodzimy do punktu 7), do „trzecich grabi” (jak ja to nazywam) – Rosja będzie zmuszona znowu bezalternatywnie wybierać. Walczyć albo odpuścić Noworosję ostatecznie i bezpowrotnie („Pierwsze grabie” przeszliśmy wiosną, „Drugie grabie” przeszliśmy w sierpniu-wrześniu, dostając po łbie dużo poważniej niż moglibyśmy dostać w kwietniu, maju, czerwcu, ale z bardzo ubogim wynikiem).

  Wiosną, nacierając na „trzecie”, Rosja albo „załamie się” (czego z nadzieją oczekuje V kolumna, na czele której stanęła już najgorsze draństwo) albo zaleje się krwią. W pierwszym wariancie my natychmiast przejdziemy do „grabi nr 4″, już na Krymie, z tymi samymi alternatywami. Tak i „moskiewski majdan” zamajaczy na horyzoncie z pełną siłą (krach ekonomiczny + już nie skrywana zdrada rosyjskiej ludności = piorunująca mieszanka zdolna doprowadzić do wściekłości nie tylko „biało-wstążkowców” ale i całkowicie spokojne, szerokie warstwy społeczne, nastrojone bardziej patriotycznie).

  I tutaj cała nasza wielomiesięczna „propaganda patriotyczna” na głównych kanałach telewizyjnych będzie pracowała na „majdan”. Dokładnie w ten sposób jak patriotyczna propaganda „wielkiej Serbii” zadziałała w Kosowie przeciwko kierującemu nią Miloszewiczowi. Zadziała tak jak bumerang, że tak powiem.

  Jeżeli on (Putin) będzie dalej działał w tym duchu, tak jak teraz, to będziemy musieli zostać sąsiadami przez ścianę…w celach w Hadze. Jeżeli , oczywiście, dowiozą nas tam żywych. Trzeba na serio przygotowywać się do wielkiej wojny i demonstrować tę gotowość bardzo serio. Tylko wtedy uda się jej uniknąć bez haniebnej kapitulacji. I właśnie teraz trzeba rozgromić na głowę ukrów, dopóki ani oni ani ich właściciele, nie są zdolni do ataku na pełną skalę. Wiosną będzie za późno.

  O powrocie do Noworosji.

  Ja nie otrzymałem propozycji przyjęcia obywatelstwa Donieckiej Republiki Ludowej lub Ługańskiej Republiki Ludowej. Co więcej jest opinia (bardzo dobrze uzasadniona), że w tym przypadku w Moskwie, Doniecku i Ługańsku, natychmiast mnie ogłoszą „wrogiem ludu” i radośnie oskarżą o „zerwanie porozumień pokojowych”. Ale co innego jest najważniejsze, w sytuacji jednostronnego wycofania się Rosji, żadnej korzyści oprócz szkody, taki powrót nie przyniesie. A ten czynnik jest dla mnie o kluczowym znaczeniu.

  Igorze Iwanowiczu, dzisiaj było video z Pierwomajska, na którym komendant już w ostatnim akcie rozpaczy zwracał się do szefów dwóch republik, mówiąc o zdradzie narodu. Na jak długo, według pana, wystarczy powstańcom nerwów ażeby znosić te wszystkie przymiarki z pokojowymi negocjacjami?

  Na tym polega jeden z „chwytów” Surkowa, przez niego jest zorganizowana w Noworosji „loteria zawsze wygranych”. Jeżeli powstańcom „puszczą nerwy” i otworzą oni „drugi front” przeciwko wyznaczonym przez niego (Surkowa – tłum.) „premierom” to będzie można oskarżyć powstańców o „bunt” i „odpuścić” ich ukrom a jednocześnie „zachować twarz” (Bo oni sami nas nie posłuchali! To są sobie sami winni!). Przy drugim wariancie – tak jak napisano powyżej – „czekać wiosny”.

  O podobieństwie sytuacji Putina i Miloszewicza.

  Wyjaśniam: Slobodan Miloszewicz stale ustawiał siebie jako „umiarkowanego serbskiego nacjonalistę”. Bardzo podobnie, nawiasem mówiąc, jak teraz zachowuje się Najwyższy. Oznacza to, że on nie zachęcał i nawet ostro cisnął ugrupowania radykalnych, serbskich nacjonalistów, ale ogólnie „kanalizował tradycyjny patriotyzm znacznej części społeczeństwa serbskiego w celu utrzymania swojej władzy. Przy nim główne kanaly serbskiej telewizji stale nadawały audycje podtrzymujące ten patriotyzm a nawet pobudzające go.

  Po katastrofach w Krainie, Bośni, i (zwłaszcza) w Kosowie, patriotyczna część społeczeństwa była oburzona i cała „wielkoserbska” propaganda (w rzeczywistości broniąca serbskiej suwerenności narodowej) obróciła się przeciwko temu kto „odpuścił” Serbów w Jugosławii i Kosowo. W rezultacie na ówczesnym belgradzkim „majdanie” jednocześnie brali udział ich „białowstążkowcy – liberałowie” i ich „patrioci – nacjonaliści”. Miloszewicz pozostał w końcu bez poparcia, został gwałtownie obalony (także jego organy siłowe pogardzały nim i, odpowiednio, nie poparły go) i pojechał do Hagi na spotkanie „ataku serca” (on zbyt dużo wiedział).

  Początkowe siły i zasoby Miloszewicza i Najwyższego są nieporównywalne. Miloszewicz nie miał nadziei na obronę prawdziwej suwerenności bez zewnętrznej pomocy (której nie mógł oczekiwać od nikogo). My do tej pory (teoretycznie) mamy taką szansę. Ale wymaga to całkowitej przebudowy społeczeństwa i odrzucenia prawie wszystkich „osiągnięć demokracji”.

  O „rossijańskim” oligarchacie.

  Nasza obecna „wyższa oligarchia” jest całkowicie z importu, nawet jeżeli jej osoby fizyczne wyrosły na ojczystej ziemi. W chwili „kuponowej prywatyzacji” pieniądze na masowe zakupy najzyskowniejszych i strategicznie ważnych gałęzi przemysłu i sektora finansowego były tylko u międzynarodowych geszefciarzy. Odpowiednio największe zakupy były dokonane, mniej lub bardziej, przez podstawione osoby, za pieniądze dostarczone przez zagraniczne korporacje.

  Na przykład „delegująca do władzy” naszego ukochanego Władisława Jurjewicza (żyda Surkowa – tlum.) „Alfa Group” (panowie Aven i Friedman – żydzi- tłum.) otrzymali swój „startowy kapitał” od Rothschildów. „Uwaga! Pytanie!” – czyim człowiekiem jest Pusznoj (do oddelegowania do administracji prezydenckiej w 1999 roku zajmował stanowisko wiceprezesa „Alfa Bank”)? Coś mi podpowiada, że obecne, niezgrabne próby Najwyższego osiągnięcia jakiejś rzeczywistej suwerenności u „Alfy” nie wywołują zbyt przychylnej reakcji.

  O Szojgu jako możliwym astępcy

  Siergiej Kożugienowicz (Szojgu – tłum.) to mistrz utrzymywania się u władzy, od 1991 roku minister. Zrobił karierę przy Jelcynie i kontynuuje ją przy Putinie, bez żadnej polityki. Tylko dzięki biurokratycznej robocie. On jeżeli będzie „politykiem” to tylko na rozkaz, jako mianowaniec, albo jako „następca”.

  Opinia o Żirinowskim. Czy jest z niego jakiś pożytek?

  Pożytek z człowieka, który ze swoją sprzedajną do szpiku kości partyjką w ciągu 20 lat „udawał skrzydło patriotyczne” grając rolę „ściągacza na siebie uwagi” i swoim wybitnym błazeństwem marginalizując każdą ideę patriotyczną? Tak, za tę szkodę, którą on wyrządził, mało będzie dla niego dożywotniej katorgi!

  O Kwaczkowie

  Nie znam go osobiście. Szczerze mogę powiedzieć, że jeżeli rzeczywiście on organizował zamach na Buczajsa Puczeżada (Czubajs – tłum.) to bardziej nieprofesjonalnie zorganizowanej zasadzki nie można sobie wyobrazić. A jeżeli nie to o czym tu w ogóle dyskutować? Jego oświadczenia i działania uważam za awanturnictwo i prowokację, chociaż prawdopodobnie, jest on szczerym człowiekiem i nie zasługuje na los który go spotkał.

  Igor Striełkow

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-strielkow-mowi-ze-nadchodzi-czas-rozstrzygniec-2014-12

 92. maniek said

  Bazy USA na świecie , jeszcze tylko Rosja i kawałek Afryki wolne od wyzyzku „demokracji”

 93. maniek said

  My ukraińcy z nami Ameryka!!!A my ruscy z nami Bóg!!

 94. maniek said

  CIA i Solidarność

  W 1992 r. Carl Bernstein, jeden z najbardziej znanych amerykańskich dziennikarzy, który w 1974 r. wraz z Bobem Woodwardem ujawnił aferę Watergate, opublikował w amerykańskim tygodniku „Time” artykuł pt. „Święte przymierze” o relacjach między USA a Watykanem w sprawach Polski i w ogóle walki z blokiem wschodnim. Wyjawił, że 7 czerwca 1982 r. ówczesny prezydent USA Ronald Reagan i papież Jan Paweł II zawarli porozumienie, którego celem było udzielenie maksymalnej pomocy zdelegalizowanej wówczas „S”.

  „(…) Zanim w 1989 roku przywrócono »Solidarności« status legalnej organizacji, przeżywała ona rozkwit w podziemiu zaopatrywana i karmiona w dużej mierze przez sieć utworzoną pod auspicjami Ronalda Reagana i Jana Pawła II oraz korzystając z porad udzielanych za pośrednictwem tej sieci” – pisał m.in. Bernstein (cytujemy za „Forum” z 1 marca 1992 r. – przyp. red). Według niego, do Polski przemycano tony sprzętu – telefaksy, maszyny drukarskie, nadajniki radiowe, aparaty telefoniczne, krótkofalówki, kamery wideo, fotokopiarki, komputery. „Pieniądze dla zdelegalizowanego związku pochodziły z funduszy CIA, Narodowej Fundacji na rzecz Demokracji oraz tajnych kont Watykanu i zachodnich związków zawodowych” – twierdził Bernstein.

  18 lutego 1992 r. Janusz Pałubicki, ówczesny wiceszef „S” i p.o. skarbnika związku, pytany na konferencji prasowej o kwoty, które związek dostał z Zachodu, wyjawił, że „zaczęło się od 110 tys. dolarów w 1982 roku, a skończyło na 1,5 mln dolarów w 1989 roku”. Konkretną kwotę wymienił też Jerzy Milewski, były szef biura „S” w Brukseli. Przyznał, że w ciągu 7 lat „S” otrzymała ok. 7 mln dolarów.

  We wrześniu 2004 r. Adam Grzesiak, drukarz podziemnego wydawnictwa Nowa i współautor książki „Bujajcie się!”, mówił m.in. w wywiadzie dla „TRYBUNY”: – Prawdą jest, że żyliśmy za pieniądze Reagana. Nie jest zresztą żadną tajemnicą, że pieniądze i sprzęt płynęły z różnych ośrodków na świecie. Prawdą jest, że dużo zarabialiśmy, ale też dużo pracowaliśmy.
  O Reaganie, CIA i pieniądzach „Solidarności” w książce „Victory, czyli zwycięstwo” pisał też Peter Schweizer.

  Wiele wskazuje na to, że byli liderzy „S” nigdy nie rozliczyli się ze środków, które otrzymywali z Zachodu.
  Na II zjeździe związku na początku lat 90. padł nawet wniosek, by związek rozliczył się z tych pieniędzy. Wystąpił jednak wówczas ks. prałat Henryk Jankowski, który dał delegatom słowo honoru, że wszystko jest w porządku i na tym się skończyło. – Rzeczywiście to rozliczenie było operetkowe, ale słabo to pamiętam – wspomina Zbigniew Marcin Kowalewski, działacz pierwszej „S”, który uczestniczył w tym zjeździe jako gość.

  Jeden z wątków całej sprawy ujrzał światło dzienne przy okazji afery z finansowaniem niemieckiej CDU. Były kanclerz Helmut Kohl publicznie oświadczył, że tajne konta jego partii wykorzystywane były przez zachodnioniemiecki wywiad BND do finansowania opozycji w Polsce w okresie stanu wojennego i później.

  W lipcu 2000 r. pod koniec rządów AWS i Mariana Krzaklewskiego Akcja chciała powołać komisję śledczą, która zbadałaby procesy rozporządzania m.in. majątkiem PZPR i sprawę tzw. moskiewskiej pożyczki. Sojusz w odpowiedzi zgłosił wówczas projekt uchwały w sprawie powołania komisji do zbadania procesów rozporządzania majątkiem „Solidarności”. W projekcie zapisano m.in., że do szczególnych zadań komisji należałoby wyjaśnienie okoliczności przekazania majątku 10-milionowego NSZZ „S” z 13 grudnia 1981 r. milionowemu NSZZ „S” z 31 grudnia 1999; rozliczeniem środków przekazanych związkowi ze źródeł CIA w latach osiemdziesiątych; z nielegalnych kont niemieckiej CDU pochodzących z wywiadu BND; z rozliczeniem środków finansowych i nieruchomości uzyskanych przez „S” od Komisji Likwidacyjnej RSW i następnie zbytych na rzecz zagranicznych koncernów prasowych.

  Do powstania komisji nie doszło. Sojusz wycofał wniosek pod wpływem polityków ówczesnej Unii Wolności, którzy apelowali o nierozdrapywanie historycznych ran i budowę politycznego konsensusu w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wątpliwości jednak zostały.
  Kowalewski pisał w ub. roku w „TRYBUNIE”, że „niewiele jest precedensów takiego załgania historii »pierwszej Solidarności«, jakiego jesteśmy świadkami”. Stan wojenny zastał go w Paryżu, gdzie współtworzył Komitet Koordynacyjny NSZZ „Solidarność”.

  „Do naszego komitetu codziennie przychodziły pocztą dosłownie stosy czeków od zwykłych ludzi i ogniw związkowych na pomoc dla »Solidarności« i rodzin internowanych. Te czeki opiewały na niewielkie sumy, ale było ich tyle, że robił się z tego poważny fundusz.
  Wiosną 1982 r. było to 7 mln franków (ok. 1 mln dolarów)” – relacjonował Kowalewski na łamach Trybuny. – To był okres, w którym „S” otrzymywała …..

  CZYTAJ DALEJ… http://cia.media.pl/cia_i_solidarnosc

 95. Johnny said

  W uzupelnieniu powyzszego polecam forumowiczom artykul pt. „Kto przejal pieniadze przeznaczone przez rzad USA dla Solidarnosci”

  https://piotrbein.wordpress.com/2010/09/13/kto-przejal-pieniadze-przeznaczone-dla-solidarnosci-przez-rzad-usa/

 96. DUSZA ROSYJSKA – DUSZA POLSKA

  My jesteśmy Europejczykami z racji Kodeksu Napoleona. Prusy WYGRAŁY Wojny Napoleońskie, gdyż dały sobie narzucić Kodeks Napoleona, zwany Reformami Steina, natomiast Rosja je PRZEGRAŁA, gdyż Nie Dała Sobie Narzucić Kodeksu Napoleona, choć kupiła za Nadrenię Mazowsze, gdzie Polacy bronili Kodeksu Napoleona FANATYCZANIE.
  Wojna Ukraińska jest o Kodeks Napoleona.

 97. NICK said

  P. Robercie (80) Nie zagramy w te szachy.
  Szczerze pisząc, dziwię się, że ten świat jeszcze trwa. Od lat dziesięciu przygotowuję się do jego końca. Pan Bóg pozwolił mi się przygotować. Zrobiłem co ludzkie. Reszta? BÓG.

 98. robertgrunholz said

  Ad.96

  Kto wie, może jednak zagramy. No, chyba, że Pan wyjątkowo nie będzie chciał 🙂

 99. maasteer said

  Po emigracji młodych Polaków celem rządzących może być emigracja polskich firm

  Jak wiadomo rządzący mają dwie ulubione grupy społeczne, które uwielbiają doić. Są to kierowcy i przedsiębiorcy. Sposób organizacji ucisku względem nich jest bardzo podobny. Walczy się z nimi podatkami oraz sforami urzędników państwowych, którzy w przypadku dróg skrywają się gdzieś za krzakiem z radarem, a w przypadku przedsiębiorców czają się w Urzędach Skarbowych.

  Praktycznie codziennie media zajmujące się tematyką gospodarczą publikują kolejne zdumiewające informacje wskazujące, że władza szykuje się na wojnę z małymi i średnimi firmami. Najpierw jakiś pomysł rozliczania cząstkowego odliczeń VAT. Teraz pojawiły się jeszcze doniesienia o nakazie wyruszenia na polowanie na przedsiębiorców.
  ———————————————————-

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/po-emigracji-mlodych-polakow-celem-rzadzacych-moze-byc-emigracja-polskich-firm

 100. maniek said

  Kilkadziesiąt umów dorobkiem wizyty Putina w Indiach
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/kilkadziesiat-umow-dorobkiem-wizyty-putina-w-indiach

 101. maniek said

  Ukraiński rząd chce podwyższyć wiek emerytalny
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainski-rzad-chce-podwyzszyc-wiek-emerytalny

  —-
  Norma w okupowanych krajach

 102. NICK said

  (97). P. Robert.
  Chcieć to ja chcę. Tylko… nie umniem. :).

 103. maniek said

  Egipt -Kijów- Hong Kong

 104. robertgrunholz said

  Ad.101

  Zdążymy. Trochę czasu chyba jeszcze zostało. Choć i ja czasami miewam wątpliwości 🙂

 105. Sas said

  Znany w czasach komuny partyjny intelektualista żydowskiego pochodzenia Artur Sandauer, przechadzając się w czasie Świąt po Krakowskim Rynku, gdzie wystawiano szopki przedstawiające narodziny Dzieciątka Jezus, rzucił następującą uwagę: “Cóż to za urocza bajka.” Trudno chyba krócej i jaśniej wyrazić lekceważenie i pogardę do chrześcijaństwa, jaką obydwie reprezentowane przez niego “kultury” próbowały forsować zarówno w polskim katolickim społeczeństwie jak i w innych krajach chrześcijańskich. Niestety, upadek komuny nie zmienił tej nienawiści do chrześcijańskich wartości, nieustannie atakowanych przez siły reprezentujące tzw. “cywilizację śmierci” jak to okreslił wielki Papież Jan Paweł II.

  Nasza religia umieściła w centrum swojego uwielbienia i miłości nowo narodzone dziecko, przeciwstawiając się okrutnym obyczajom, stosowanym przez starożytne religie wielu narodów, jakim było zabijanie małych dzieci, poświęcanych na ofiarę bogom w potwornym rytuale. U schyłku Cesarstwa Rzymskiego nie chodziło nawet o religijny rytuał. Nowo narodzone, niechciane dzieci często uśmiercano z czysto egoistycznych pobudek. Przeszkadzały one bowiem ich rodzicom w rozkoszowaniu się życiem oraz w korzystaniu z wygód i przywilejów jakie dawała im ówczesna pozycja w społeczeństwie. Archeolodzy często odkrywają szkielety noworodków w kanałach ściekowych miast rzymskich.

  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/rzym-okrutny-krwawy
  Niestety, współczesne chrześcijaństwo ustępuje złu, powraca barbarzyństwo, którego przejawem są sukcesy ruchu pro-aborcyjnego. W USA mówi się wręcz o powstaniu „przemysłu aborcyjnego.” Od 1973 roku poprzez aborcję zamordowano w USA ponad 50 milionów nienarodzonych dzieci. Mamy do czynienia z szatańskim, rytualnym mordem dzieci chrześcijańskich na masową skalę. To co przez wieki Żydzi zwalczali jako antysemicką potwarz, dzisiaj przybrało niewyobrażalne rozmiary.
  http://wirtualnapolonia.com/2
  Uzyskanie akceptacji społeczeństwa dla upowszechnienia aborcji to pierwszy krok na drodze wprowadzania “cywilizacji śmierci.” Następnym krokiem jest doprowadzenie do społecznej akceptacji i legalizacji eutanazji ludzi starych, nieuleczalnie chorych, kalekich, niedorozwnitęych, psychicznie chorych itd. W Stanach Zjednoczonych już przed wojną Fundacja Rockefellera finansowała program redukcji populacji, w opracowaniu którego znów (podobnie jak w programie upowszechnienia aborcji) czołową rolę odgrywali różnej maści “fachowcy” żydowskiego pochodzenia.

  http://www.polpatriot.net/?page_id=83

  Zastanawiające jest, że te chore, antychrześcijańskie idee eugeniczne powstały w głowach amerykańskich Żydów na długo przed II wojną światową. Wówczas jednak w większości chrześcijańskie społeczeństwo Stanów Zjednoczonych odrzuciło je. W życie wprowadzili je dopiero naziści w Europie, co Żydzi odczuli boleśnie na swojej skórze w postaci Holocaustu. Ale jak widać z powyższego Żydzi są oporni na lekcje historii i znów manipulują w sprawach ludzkiej moralności, ciągle uznając chrześcijaństwo za swojego głównego wroga.

 106. NICK said

  Jaki szybki! Młody jest! Dobrze.
  Pozdrawiam.

 107. maniek said

  gwiazda opozycji demokratycznej -Liaszko

 108. bubek said

  Panie wilce szanowany Manku nie tylko prrze zzemnie .Chcial bym zwrucic uwage ze POLSKA konstytucja nie dziala w zadny milimetrze niee wspominajac owiekszych wielkosciach.Pozdrawiam

 109. Ad. 94: „Jeden z wątków całej sprawy ujrzał światło dzienne przy okazji afery z finansowaniem niemieckiej CDU. Były kanclerz Helmut Kohl publicznie oświadczył, że tajne konta jego partii wykorzystywane były przez zachodnioniemiecki wywiad BND do finansowania opozycji w Polsce w okresie stanu wojennego i później.”

  CZARNE KONTA Kanclerza Kohla – które ujawniłem JA – były tajnymi kontami izraelskimi, czego DOWODEM jest to, że były Poza Jurysdykcją Niemiecką.
  Wezwany przez komisję Bundestagu do badania afery Czarnych Kont wieloletni chadecki minister finansów Theo Waigel OSTRZEGŁ Bundestag: UJAWNIENIE CAŁEJ PRAWDY O TAJNYCH KONTACH MOŻE WSTRZĄSNĄĆ PODSTAWAMI REPUBLIKI FEDERALNEJ – czyli że zaśpiewał na Lwowską Nutę: SPODNIE OPADŁY I POKAZAŁA SIĘ Satelitarna Detekcja Złota: Kto ma spermę jerozolimską to ma pieniądze Reagana i G. W. Busha, a kto nie ma spermy jerozolimskiej to NIE MA, co załatwiono Uroczystym SŁOWEM HONORU Spermy Jerozolimskiej.

 110. bubek said

  Slabo u mnie z pisaniem.To sa wolne tematy wiec pisze .Pisze jak umiem moze nic wartosciowego nie komunikuje ale czytam co pisza bywalcy i glowny korzen gajowki.Jezdze po miescie .Probuje ludziom cos naswietlic dzialam z samego dolu.Tylko dwa metry mulu i nic.Cos pani slyszala o ODESsIE.NIE A CO.

 111. maniek said

  108 Bubek

  Lud w neokoloni PL otumaniony doszczętnie

 112. maniek said

  ad 109 Kościół w otumanianianiu jak i radio Maryja i rydzol ,ma w tym dużą zasługę

  FAKTY

 113. NICK said

  Paaanie Bubek. Jak się ‚spożywa’. Się nie odzywa!!!

 114. maniek said

  Przesłanie do gojów….kto stoi za wojną na Ukrainie!

 115. maniek said

  Kongres USA wypowiada Rosji wojnę – pisze Ron Paul
  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/116440,kongres-usa-wypowiada-rosji-wojne-pisze-ron-paul

 116. revers said

  ad94
  jak zawsze brakuje roli glownego oficera operacyjengo SB Milewskiego ktory rozprowadzal szmal wsrod solidarnosci i swoich agentow, firmy Polonijne tez musialy z czego zyc, lub miec na start kapitalik.

  A z ta pracowitoscia solidarnosci to bym uwazal, raczej pazernoscia wspolpracownikow, ci porzadni , ideowcy szybko odpadli od glownego nurtu solidarnosci, a reszte mozna by bylo jak w Odessie, zagonic do budynku i podpalic.

  Co nie ktorym pazernikom z esek szybko skoczyla sie gotowka – na imprezie andrzejkowej w zachodniej siedzibie Suolidaruchow , juz po 22 godzinie nie bylo z kim gadac, zapracowane glowy solidarnosciowcow lezaly juz na stolikach po suutej, darmowej gorzale, dym z papierosow i z dwie pary na parkiecie tanczace cos w chocholim rytmie, jak na Weselu Wyspianskiego – nic tylo dopisac miales solidaruchu zloty rog, ostal ci sie tylko sznur, no szmatka eurosowiecji.

  Szkoda ze brakowalo w I sejmie RP poslow jak Aleksander Malachowski – ten potafil znalezc odpowiednie slowa dla uwczesnego J.M. prezydenta Lecha W.

  A potem desanciki UW i kolejne kontrolowane przez sbecje partyjki lub estabishment z nia zwiazany i jest jak jest ostatni Lucznik poszedl za 22 krotna przebitke przez kolejne slupy finansowe, za to beda kolejowe polaczenie Pindolino Krakow-Warszawa z skokiem cen biletow z 50 Zlp na 256 Zlp, na pewno juz czesc inteligecji Krakowskiej nie wspomoze inteligecji Warszawskiej przez zmiane cen polaczen komunikacyjnych, chyba ze w delegaji sluzbowej posel.

  Podobne zestawy kolejowe budowal bydgoski zaklad Koleji dla Rosji, ale po sankcjach pewnie i tam zetna produkcje i miejsca pracy.

 117. bubek said

  Rosjanie to zbiry i mordercy to slysze.Antyposlowie rozwodza sie z asenatorami ,asadziami i aprokuratorami jak to oni maja placic za wykroczenia drogowe he he.Co wy na to. Zadzwoncie i powiedzcie co myslicie na ten temat, jak prawdziwy swiadomy Polak. Dzwonisz……. wisisz na lini i takich wielu wisi i jak jakiegos dopuszcza do glosu to wybieraja go z posrod wielu dzwoniacych o podobnym zadaniu.Wtedy sie zaczyna pokazywanie jacy to jestesmy glupi.Osoba probuje cos sensownego powiedziec jaest swiadomie przez prowadzacego ignorowana po przez komentarze ze ma sie pospieszyc ,ze to wiemy ,inni tez by chcieli sie wypowiedziec ,ten temat znamy ale nie dotyczy to dzisiejszego tematu rozmowy i tak zawsze jaki temat jest poruszany.

  iTakiego goscia ludzie szanuja.Pozdrawiamy jest pan super extra PANIE kubo(co to imie znaczy)pozdrawiamy…..pana… aldycje sa swietne…………dzieki panu wiemy jak postepowac ….przeciez zadne samoloty nie spadaja … i TAK TE CIPKI W RADIU ,TV I NA FORACH GLOSZA .NADSTAW TO CI WSADZIMY.
  Skala w jakiej prosci ludzie sa zmanipulowani jest niewiarygodna.

  APEL JEST TAKI .TRZEBA JESZCZE BARDZIEJ NASILIC RUCH ODDOLNY .WIELKA WIEKSZOSC POLAKOW MLODYCH ZDAJE SOBIE SPRAWE CO SIE DZIEJE. INSTYKTOWNIE CZUJA OBCA REKE NA SZYJI.

  Zacznijcie cos tworzyc.Bractwo same w sobie NAS nie uratuje.

  Skupila sie tu masa ludi znajacych powiklane dzieje NARODU POLSKIEGO.

  Pisze do POLKOW wykorzystywanych tylko dlatego ze sa zrodlem dobra , wielkosci ,sily nierozumianej przez manipulantow oszcercow mordercow Polskich Ludzi ,Narodu wmanewrowywanego w cale zlO

  ttttttttttrrrrrrrrrrrzzzzzzzzzzeeeeeeeeeeebbbbbbbbbbbaaaaaaaaaaaaa iiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnsssssssssssttttttttttttrrrrrrrrrrrrrkkkkkkkkkkkkccccccccccccjjjjjjjjjjjjjiiiiiiiiiiii

 118. buka said

  Córka prezesa Kongresu Nowej Prawicy, Korynna Korwin-Mikke, została ujęta na próbie kradzieży w jednym z warszawskich hipermarketów – informuje dziennik.pl

  „Panie Januszu, kto chciał Pana zabić, czy własny syn, którego nie potrafił Pan wychować, czy może mafia, z którą się Pan nie rozliczył?” (chodzi o sytuację, w której Korwin-Mikke został zaatakowany nożem)

  http://pikio.pl/kto-kogo-zmasakrowal/

 119. revers said

  UPR Korwina tez upadla, ale przez brak kasy, malwersacje skarbnika UPR, jak tylu bogatych tak jak JKM naraz spotka sie w jednej partii to tak na ogool bywa.

  I ostania wiadomosc z faszingtonu, przodujacej nie demokracji swiata, przyjeto ustawe zabraniajaca prywatnie komunikowac sie, np. przez lokalne prywatne sieci radiowe, komputerowe.

  http://www.americasfreedomfighters.com/2014/12/11/breaking-congress-passes-bill-giving-police-unlimited-access-to-citizens-private-communications/

  gdzie te wolne rysie, ptysie, krzysie? wolnosc slowa o ktorym tak wszyscy wycieraja nie tylko usta ale i tylki lub knebluja usta.

  Ciaglosc wydarzen zadziwiajaca, jak i sprawczosc etapu swiatowej tresury goi, mozna juz torturowac, nawet ogloscic to swiatu by potem zakneblowac usta poddanym globalnemu terrorowi zsyjonizowanych globalistow przez globalny totalitaryzm..

 120. Syriusz said

  Pan Gajowy napisal:
  Panie Syriuszu, nie przypominam sobie, abyśmy kiedyś razem pili, więc co Pan może wiedzieć o moim kacu?

  Ja tez sobie nie przypominam wiec jesli Pana urazilem to najmocniej przepraszam.

  Okolo 30 lat temu, przed opuszczeniem kraju zrobilem pozegnanie Ojczyzny w jednym z lubelskich lasow.
  Z 15 chlopa wraz z pewnym lesniczym, 2 skrzynki Vistuli i duzo zagrychy od okolicznego rolnika. Slowem caly las nalezal tej nocy do nas. Ognisko palilo sie cala noc ale lasu nie spalilismy.
  Kaca mieli wszyscy przez conajmiej 2 dni a moj to byl ostatni w kraju jak i w moim zyciu.

  Pozdrawiam serdecznie

 121. Siggi said

  „Zimna wojna” między Węgrami a USA
  Opublikowano: środa, 10, grudzień 2014 10:46
  Jeszcze nigdy w ostatnim ćwierćwieczu, od czasów transformacji ustrojowej, stosunki między Budapesztem a Waszyngtonem nie były tak napięte jak dziś.

  Polacy i Węgrzy mają zupełnie odmienne doświadczenia historyczne, jeśli chodzi o ich relacje ze Stanami Zjednoczonymi. Nie licząc okresu komunizmu, Polska nigdy nie była w obozie wrogim wobec USA. Inaczej było z naszymi bratankami. Kiedy w 1917 roku Amerykanie przystąpili do I wojny światowej, Austro-Węgry znalazły się we wrogim im obozie państw centralnych. Po zakończeniu konfliktu zwycięskie mocarstwa w 1920 roku narzuciły Madziarom niekorzystny pokój w Trianon, który odebrał im 7/8 dotychczasowego terytorium Korony Węgierskiej. Nic więc dziwnego, że w międzywojniu w Budapeszcie postrzegano USA jako mocarstwo rozbiorowe, zaś prezydenta Wilsona jako postać wyjątkowo negatywną. Także w trakcie II wojny światowej Węgry i Stany Zjednoczone stanęły po dwóch różnych stronach barykady. Madziarzy wyszli z konfliktu nie tylko przegrani, lecz także po konferencji w Jałcie czuli się sprzedani przez Roosevelta Stalinowi. Ich nieufność wobec USA wzrosła po 1956 roku, kiedy podczas antykomunistycznego powstania w Budapeszcie węgierska sekcja Radia Wolna Europa (finansowana przez USA) zachęcała rebeliantów do walki z sowiecką inwazją, obiecując im lada dzień wkroczenie wojsk amerykańskich. Powstańcy toczyli więc skazaną na porażkę walkę z okupantem, nie wiedząc, że Waszyngton nie planował nawet żadnej pomocy militarnej.

  O ile Polska pozostaje jednym z najbardziej proamerykańsko nastrojonych krajów na kontynencie europejskim, o tyle na Węgrzech nie ma nawet śladu takiego nastawienia. Decyduje o tym nie tylko doświadczenie historyczne, lecz także brak liczącej się mniejszości węgierskiej w USA. Kiedy w drugiej połowie XIX wieku emigracja zarobkowa do Ameryki z ziem polskich (głównie Galicji i Kongresówki) nabierała masowego charakteru, Węgrzy nie mieli takich problemów. W czasie gdy wielu Polaków w zaborze rosyjskim czy austriackim zmuszonych było wyruszać za ocean za chlebem, Węgrzy przeżywali ekonomiczny boom i budowali własny dobrobyt. To symptomatyczne, że Budapeszt jako drugie miasto w Europie po Londynie doczekał się w 1896 roku własnej linii metra.

  Oczywiście, historia nie może determinować teraźniejszości. Jednak stosunki USA z Węgrami już po wejściu tego ostatniego kraju do NATO i UE nadal pozostają dalekie od relacji łączących Waszyngton z innymi państwami naszego regionu. Uwidoczniło się to zwłaszcza po objęciu władzy przez Viktora Orbana wiosną 2010 roku. Już półtora roku później, 23 grudnia 2011 roku, sekretarz stanu USA Hillary Clinton wystosowała list do premiera Węgier, w którym zarzuciła mu zamach na demokrację. Ostatnio w podobnym tonie wypowiedział się o Orbanie prezydent Barack Obama. Pełniący obowiązki ambasadora USA w Budapeszcie Andre Goodfriend szedł z kolei na czele anty-orbanowskich demonstracji w węgierskiej stolicy.

  Stosunki między obu krajami ponownie się zaogniły, gdy jesienią Krajowe Biuro Podatkowe w Budapeszcie zarzuciło machinacje finansowe koncernowi „Bunge”, w którym przewagę ma kapitał amerykański. Wkrótce potem ambasada USA na Węgrzech oświadczyła, że dziewięć osób z administracji węgierskiej w związku z oskarżeniami o korupcję ma zakaz wjazdu do Stanów. Władze w Budapeszcie odpowiedziały, że zarzuty są bezpodstawne, zaś premier Orban – zapytany, czy zwolni wspomnianych urzędników – stwierdził, że nie będzie ulegał zewnętrznym naciskom obcego państwa, które formułuje oskarżenia bez jakiegokolwiek dowodu winy.

  Do tej pory wspomniane wyżej zatargi dotyczyły głównie obozu demokratów w USA. To właśnie z ich strony płynęła przede wszystkim krytyka pod adresem Viktora Orbana. Tajemnicą poliszynela pozostaje fakt, że jednym z inicjatorów działań wymierzonych w ekipę Fideszu był profesor Charles Gati – wpływowy politolog amerykański węgierskiego pochodzenia, związany ze środowiskiem małżeństwa Clintonów. To właśnie on trzy lata temu ogłosił publicznie pięć scenariuszy obalenia władzy Orbana.

  Ostatnio jednak Orban zyskał nowych krytyków nie tylko w obozie demokratów, lecz także republikanów, głównie z powodu swego stanowiska wobec Rosji. Wpływowy senator John McCain nazwał Węgry „narodem będącym na skraju zrzeczenia się suwerenności na rzecz neofaszystowskiego dyktatora, który idzie do łóżka z Władimirem Putinem”. W odpowiedzi Viktor Orban stwierdził, że nie będzie „wicekrólem Węgier na zlecenie jakiegoś obcego państwa.”

  Premier Orban traci więc kolejnych sojuszników, albo przynajmniej tych, którzy do tej pory nie przykładali ręki do ataków na niego. Widać to szczególnie na Litwie. Gdy półtora roku temu Parlament Europejski zażądał od Węgrów zmian w nowej konstytucji, najbardziej zdecydowany głos w ich obronie popłynął z sejmu w Wilnie. Dziś nawet wśród litewskiej prawicy nie ma śladu dawnej sympatii dla Orbana.

  Komentatorzy w Budapeszcie spodziewają się kolejnej eskalacji konfliktu między Węgrami a USA, nazywając obecne stosunki między obu państwami wręcz mianem „zimnej wojny”.

  Jedna sprawa jest jednak w tym wszystkim zastanawiająca: Polacy, choć próbują być najwierniejszym sojusznikiem Stanów w Europie, nie mają prawa bezwizowego wjazdu do Ameryki, natomiast Węgrzy mogą jeździć do USA swobodnie bez wiz…

  Grzegorz Górny
  http://dziennik-polityczny.com/index.php/Europa/1276-zimna-wojna-miedzy-wegrami-a-usa

 122. Siggi said

  Pierwsze seryjnie produkowane auto na wodór
  29/11/2014 — Jacolo

  Wodorowa Toyota Mirai / foto. inhabitat.com

  W przyszłym miesiącu do salonów motoryzacyjnych w Japonii trafi Toyota Mirai – pierwsze seryjnie produkowane auto na wodór.

  Oficjalna prezentacja pierwszego seryjnego auta na wodór odbyła się w tym tygodniu równocześnie w Tokio oraz w mieście Newport Beach w Kalifornii.

  Mechanizm napędowy Toyoty Mirai będzie bazować na reakcji wodoru z tlenem, podczas której będzie powstawać prąd napędzający silnik elektryczny. Toyota ocenia, że po zatankowaniu zbiorników z wodorem Mirai można przejechać ok. 650-700 km.

  W największych japońskich miastach Toyota zbudowała dla przyszłych kierowców Mirai już ok. 30 punktów ładowania.

  W Japonii Mirai ma kosztować netto 6,7 mln jenów, czyli ok. 57,5 tys. dolarów. Jego cenę obniżą jednak o 1/3 subsydia do zakupu ekologicznych aut, które oferuje rząd w Tokio.

  Ulgi na zakup aut z ekologicznym napędem obniżą cenę Mirai również w USA, gdzie auto na wodór ma trafić w przyszłym roku. Dzięki stanowym i federalnym preferencjom cena Mirai w USA spadnie z nominalnego poziomu ok. 57,5 tys. dol. do 45 tys. dol.

  Prezentacją Mirai japoński koncern motoryzacyjny po raz kolejny potwierdza, że w rozwoju nowych technologii napędu idzie swoją drogą. Toyota to prekursor napędu hybrydowego. Wiele lat temu stawiając na ten sposób napędu Japończycy zdobyli pozycję lidera na rynku hybryd, a najczęściej kupowanym na świecie autem z napędem hybrydowym jest Toyota Prius.

  Teraz, gdy inni producenci samochodów stawiają na rozwój aut na baterie magazynujące energię elektryczną, Toyota prezentuje auto z alternatywnym dla EV, ekologicznym napędem.

  Konkurencję dla Mirai chcą jednak wkrótce stworzyć BMW, Mercedes, Hyundai czy Honda, która zapowiada sprzedaż swojego wodorowego modelu na przełomie 2015/2016 r.

  gramwzielone.pl

 123. NICK said

  Wczoraj, w mieście wojewódzkim, bankomaty PKO BP ograniczały wypłatę do 2000 złotych. Przynajmniej trzy – sprawdzone.
  „bankomaty”

 124. revers said

  oraz najswiezsze wersety koranu z importu w jezyku kalifackim mozna uslyszec w darmowej promocji przedswiatecznej w wielkich europejskich miastach raz kalifuzujacych sie, raz faszyzujacych z syjonizmem.

 125. maniek said

  Oligarchowie skazani na bogacenie się, naród na klepanie biedy…
  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2105:lubaski-oligarchowie-skazani-na-bogacenie-si-narod-na-klepanie-biedy

 126. maniek said

  Ukraińcy w IPN

  Do Polski przyjeżdżają archiwiści i historycy ukraińskiego IPN.

  Jak dowiedział się „Nasz Dziennik”, spodziewany jest m.in. szef archiwów ukraińskiej służby bezpieczeństwa oraz przedstawiciele wysokiego kierownictwa ukraińskiego odpowiednika Instytutu Pamięci Narodowej.

  – Będziemy gościć u siebie delegację ukraińskich archiwistów i historyków z ukraińskiego IPN oraz służby bezpieczeństwa. Wizyta potrwa tydzień, a nasi goście będą się uczyć na doświadczeniach polskiego IPN tego, jak budować u siebie Instytut, jak odtajniać dokumenty i jak je udostępniać – mówi dr Rafał Leśkiewicz, dyrektor Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukraincy-w-ipn

 127. maniek said

  Rok bestii Część II
  http://memnon.neon24.pl/post/116503,rok-bestii-czesc-ii

 128. maniek said

  Jak Ukraina broni się przed bankructwem
  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/116484,jak-ukraina-broni-sie-przed-bankructwem

 129. maniek said

  50 pytan dla rusofoba – czy to Rosja?..
  http://lawina.neon24.pl/post/116504,50-pytan-dla-rusofoba-czy-to-rosja

 130. Boydar said

  No, no, od czegoś trzeba zacząć. Gratuluję decyzji Burmistrzu. A mieszkańcy niech nie zmarnują szansy.

  http://wiadomosci.onet.pl/lublin/wladze-radzynia-podlaskiego-zawierzaja-miasto-jezusowi/emc6z

 131. maniek said

  11 grudnia Bruksela, europejscy przedsiębiorcy – mleczarze spalili portrety lidreów UE.
  Jest i polska reprezentacja 🙂

 132. maniek said

  Ranking tortur CIA

 133. maniek said

  Thierry Meyssan: Jak Putin wywrócił strategię NATO?

  Reakcje Rosji wobec wojny ekonomicznej, jaką wypowiedziały jej państwa członkowskie NATO, przypominają klasyczną wojnę. Moskwa uległa jednostronnym sankcjom, by lepiej wciągnąć przeciwnika na wybrany przez nią teren i jednocześnie, by zabezpieczyć sobie przyszłość. Zawarła porozumienia z Chinami i z Turcją, by zdezorganizować NATO. Tak, jak w wypadku wojen z Francją lub z Niemcami, początkowe porażki mogą jej zagwarantować ostateczne zwycięstwo.

  Podczas dorocznego szczytu na temat bezpieczeństwa, zorganizowanego przez Fundację Bertelsmanna i NATO w Monachium w 2007 r., prezydent Władimir Putin podkreślił, że interes Europejczyków nie powinien być wyłącznie atlantycki, ale powinien także uwzględniać relacje z Rosją. Począwszy od tamtej pory Moskwa nie przestała nawiązywać relacji gospodarczych, w tym realizacji gazociągu North Stream, zbudowanego pod kierownictwem dawnego niemieckiego kanclerza Gerarda Schrödera. Ze swej strony, Stany Zjednoczone uczyniły wszystko, aby temu zbliżeniu zapobiec, łącznie z organizacją zamachu stanu w Kijowie i sabotażem gazociągu South Stream.

  Wedle atlantyckiej prasy, Rosja mocno odczuła jednostronne „sankcje”, nałożone po przyłączeniu Krymu do Federacji Rosyjskiej lub pod strąceniu samolotu malezyjskich linii lotniczych i poprzez obniżenie ceny ropy. Rubel stracił 40% swojej wartości, koszt nieprzydatnych inwestycji gazociągu South Stream wyniósł 4,5 mld USD. Embargo żywnościowe kosztowało już 8,7 mld USD. W wyniku tego Rosja jest dziś zrujnowana i politycznie odosobniona.

  Prasa atlantycka nie wspomina jednak o konsekwencjach tej ekonomicznej wojny dla Unii Europejskiej. Nie wspominając o tym, że zakaz eksportu żywności może zniszczyć całe sektory unijnego rolnictwa, zrzeczenie się budowy South Stream zaciąży poważnie zwyżką cen energii.

  Wydaje się, że konsekwencją jednostronnych „sankcji” był nieprzewidziany spadek cen ropy. Rzeczywiście, ten proces zapoczątkowany został 20 czerwca typowymi wahaniami, zaś w apogeum wyszedł dopiero pod koniec lipca, w momencie nałożenia pierwszych ekonomicznych „sankcji”. Jednak cena ropy nie ma żadnego związku z popytem i podażą. Każda bowiem spekulacja ogranicza się do wysokości zaangażowanego kapitału. W odpowiedzi rosyjskie środki finansowe, na wieść o sankcjach, gwałtownie przyśpieszyły odwrót. W pierwszej chwili, obniżkę cen ropy przypisano wysiłkom Arabii Saudyjskiej, by zablokować amerykańskie inwestycje w wydobyciu gazu łupkowego i niekonwencjonalnej ropy. Jednak w czasie spotkania OPEC okazało się, że Saudyjczycy nie mają z tym nic wspólnego. Wydaje się bowiem niemożliwością, by Arabia Saudyjska spekulowała przeciwko swemu amerykańskiemu suwerenowi.

  Jak by nie było, Moskwa zaskoczyła Waszyngton, przewracając całą dyplomatyczną układankę: Władimir Putin udał się do Turcji, państwa członkowskiego NATO, akurat po wizycie amerykańskiego wiceprezydenta Joe Bidena, by zawrzeć gigantyczne porozumienia ekonomiczne. Nie dość, że obchodzą one jednostronne sankcje państw członkowskich Sojuszu, co całkowicie je dezorganizują.

  Aktualnie Turcja jest państwem przekształcającym się w ….

  … czytaj dalej http://www.geopolityka.org/komentarze/thierry-meyssan-jak-putin-wywrocil-strategie-nato

 134. maniek said

 135. revers said

  Zbeszczone pomniki rosyjskich zolnierzy w Australii, MH17 sekta dziala

 136. maniek said

  AD 135 Revers

  Film:

  W Australii, rosyjski cmentarz zbezczeszczone 70 groby

 137. maniek said

  Kosztowna czarna dziura CIA w Kiejkutach Starych

  Czarna dziura, Kiejkuty niedaleko Szczytna. Wynajeci sledczy przeszkoleni w technikach torturowania, dostawali 1800 dolarow dziennie. Pieniedzy domagaly sie wladze z krajow wynajmujacych czarne dziury.

  Ujawniono dochodzenie Senatu USA w sprawie tajnych obozow CIA, teraz wiadomo nieco wiecej o uwiezieniu i sposobach przesluchania wiezniow. Techniki przesluchan nie byly skuteczne, wiadomo ze prowadzenie miejsc torturowania bylo kosztowne.

  Ujawniona wersja raportu nie oferuje pelnego podsumowania ile to kosztowalo. Czarny budzet wywiadu USA to okolo 53 miliardy dolarow, w duzej mierze jest tajny mimo przeciekow Snowdena. Istnieje jednak ewidencja, ze swiatowe czarne dziury kosztowaly okolo 480 milionow dolarow. Duzo, bo trzeba zaplacic sledczym, ktorzy beda to robic wbrew regulom.

  Wynajeci sledczy, przeszkoleni w technikach torturowania dostawali 1800 dolarow dziennie, 4 razy wiecej niz sledczy nie stosujacy tortur. W Kiejkutach placono sledczym za uzywanie przemocy w czasie przesluchiwania wiezniow, za ewaluacje stanu psychologicznego i za sugerowane kolejnych technik torturowania, a wiec znaczny konflikt interesu. Wynajeci sledczy stanowili 85% ludzi CIA bioracych udzial w tych przesluchaniach, w tym byla firma, ktora miala dostac kontrakt na 180 milionow dolarow, zdazyli zarobic 80 milionow, bo program zlikwidowano.

  Kiedy wiezien zmarl z zimna bo spedzil noc czesciowo nagi w betonowej celi, agent CIA dostal premie 2500 dolarow gotowka za wyjatkowo dobra prace.

  Ludzie CIA przesluchiwali wiezniow w tajnych miejscach znanych jako czarne dziury w roznych krajch, glownie w Afganistanie, ale rowniez w Polsce, na ….

  czytaj dalej …. http://wiernipolsce1.wordpress.com/2014/12/12/kosztowna-czarna-dziura-cia-w-kiejkutach-starych/#more-342

 138. Boydar said

  @ info zawarte w komentarzu Pana Mańka (133) –

  „… Aktualnie Turcja jest państwem przekształcającym się w ….”

 139. Siggi said

  Wykładowca obraża Ukraińców i elektorat Biedronia. Przystoi profesorowi?

  Barbara Stanisz 12.12.2014 08:34

  Ukrainę publicznie nazywa „UPA-iną”, studentów ukraińskich „pasożytami”. A z elektoratu Roberta Biedronia żartuje, że to tacy z wibratorem w odbycie. – Czy taka osoba powinna uczyć wrocławskich studentów? – pytają ci, którzy poznali poglądy prof. Bogusława Pazia.
  Na publikacje internetowe profesora uwagę „Gazety Wyborczej” zwrócił czytelnik. W liście do redakcji napisał: „Aby zobaczyć, kim jest Bogusław Paź, wystarczy wejść na jego profil na Facebooku”.

  Połowa wpisów i tego, co się tam dzieje w komentarzach, to festiwal antyukraińskości. Ukraińskich studentów studiujących na polskich uczelniach nazywa „banderomajdanowcami”, byłego premiera Donalda Tuska prezentuje w mundurze SS-mana. Regularnie umieszcza tam teksty ze skrajnie nacjonalistycznej i antysemickiej strony Kronika Narodowa.

  Niechęć do Ukrainy i homoseksualistów

  Prof. dr hab. Bogusław Paź wykłada na Uniwersytecie Wrocławskim historię filozofii nowożytnej. Konto, które założył na Facebooku, ma charakter publiczny. Każdy może je odwiedzić. Zdecydowana większość wpisów dotyczy Ukrainy. Profesor pisze o sąsiadującym z Polską państwie niemal wyłącznie „UPA-ina” lub „Banderowcy”. Studenci z Ukrainy to dla niego „pasożyty”, które studiują w Polsce na koszt Polaków. Dowodzi, że „często chodzi im o zalegalizowanie pobytu i pieniądze, które na studiowanie dostają od państwa polskiego”.

  Wśród polubionych przez niego facebookowych stron można wymienić: „Nie popieram UpaMajdanu”, „Nie dla finansowania Ukrainy”, „Nie dla pomocy Ukrainie”, „Ukrainiec nie jest moim bratem” i „STOP ukrainizacji Uniwersytetu Opolskiego”. Ta ostatnia została już usunięta.

  Profil profesora również był przez jakiś czas zablokowany za naruszenie regulaminu.

  Ale Bogusław Paź jest aktywny nie tylko na Facebooku. Jako profesor Uniwersytetu Wrocławskiego (swoje tytuły naukowe podkreśla za każdym razem) pisze listy do różnych redakcji, osób i instytucji.

  Można zacytować choćby fragmenty listu otwartego do kard. Stanisława Dziwisza z września 2014 r., w którym protestuje przeciwko organizowaniu na terenie jednej z krakowskich parafii imprezy charytatywnej, która miała pomóc walczącym w ukraińskiej armii.

  „Po pierwsze, Ukrainy nie napadło żadne obce państwo, a sama Ukraina nie jest w stanie wojny” – argumentuje Paź. „Po drugie, armia ukraińska odwołuje się do tradycji nazistowskich własnych w postaci band OUN-UPA oraz dywizji SS-Galizien, które bestialsko zgładziły 200 000 Polaków i setki przedstawicieli innych nacji”. Dalej pisze, że organizowanie imprezy, która lansuje bataliony ochotnicze, może nosić znamiona przestępstwa, to jest pochwalania popełniania zbrodni wojennych.

  Prof. Paź na Facebooku wyraża również jednoznacznie niechęć do mniejszości homoseksualnej. Wkleił na swojej stronie np. link do artykułu „Głosu Pomorza” o tytule: „Do szpitala w Słupsku zgłosił się pacjent z wibratorem w odbycie”. Profesor skomentował: „No cóż, ten elektorat Biedronia – już o nim głośno”.

  Do dyskusji włączają się znajomi profesora. Ktoś pisze: „Miasto, które przeszło na psy, nie obrażając psów”, Paź odpowiada: „Raczej: miasto, które przeszło na wibratory”.

  Uczelnia oceni

  Zapytaliśmy władze Uniwersytetu Wrocławskiego, co sądzą o publicznych wpisach prof. Pazia. Rektor obiecał się im przyjrzeć.

  – Trzeba jednak mieć na uwadze, że profesor wyraża swoje prywatne poglądy na prywatnym koncie internetowym. Pisze tam jako Bogusław Paź, a nie jako profesor UWr. Zwróciliśmy się jednak do dziekana Wydziału Nauk Społecznych, by zajął stanowisko w tej sprawie – mówi rzecznik Uniwersytetu Wrocławskiego Jacek Przygodzki.

  Dodał, że wstępnie uczelnia ustaliła już, że na prof. Pazia nie wpłynęły żadne skargi dotyczące jego pracy na uczelni. – Jeśli jednak ktoś czuje, że został prywatnymi wpisami profesora urażony, powinien zgłosić to odpowiednim organom – dodaje Przygodzki.

  Studenci, z którymi rozmawialiśmy, mówili, że prof. Paź swoich skrajnych poglądów nie prezentuje podczas wykładów. – Zajęcia z nim są bardzo ciekawe, opowiada dużo anegdot. Nie słyszałam natomiast, żeby kiedykolwiek odnosił się w nich do Ukrainy, ukraińskich studentów lub robił jakiekolwiek osobiste wycieczki w kierunku uczniów – słyszymy od studentki II roku.

  Prof. Paź: Mówię racjonalnie

  Odwiedziliśmy w czwartek Instytut Filozofii i poprosiliśmy profesora, by wyjaśnił swoje internetowe publikacje. Przyznał, że jego poglądy są bardzo radykalne, ale podkreślił, że uważa je za racjonalne.

  – Ukraina to kraj, w którym głowa państwa gloryfikuje zbrodnicze formacje, takie jak 14. dywizja SS-Galicja – jednostka, która mordowała, paliła żywcem, dokonywała makabrycznych zbrodni. A mer Lwowa organizuje co roku w maju obchody rocznicy jej powstania. Doktryna ukraińskiego nacjonalizmu jest obecnie dominującą narracją aktualnej władzy na Ukrainie.

  To dlatego Polska nie powinna wspierać Ukrainy w aktualnym konflikcie z Rosją?

  – Tak. Nie rozumiem sytuacji, w której państwo wtrąca się w sprawy obcego kraju. Chcę jednak podkreślić, że mówię o państwie i jego polityce, a nie o społeczeństwie. Odwołuję się do decyzji władz Ukrainy, a nie działań zwykłego jej obywatela.

  A studenci z Ukrainy? Dlaczego pisze pan, że odbierają pieniądze polskim studentom?

  – Ukraińscy studenci mają w naszym kraju dużo przywilejów. Za darmo mieszkają w akademikach, a ich stypendia naukowe są kilkakrotnie wyższe niż naszych studentów. Koszt utrzymania jednego studenta z Ukrainy to od 2 do 40 tys. zł za semestr. Państwo (czyli polscy podatnicy) płaci te pieniądze za 15 tys. studentów zza wschodniej granicy.

  Dlaczego miałoby tego nie robić? Przecież różnorodność na uniwersytecie to korzyść dla nauki.

  – Nie mam nic przeciwko studentom z Ukrainy. Ale niech oni płacą za siebie i niech nie przebywają u nas kosztem naszych studentów. Hiszpanie, Niemcy czy inni obywatele Unii Europejskiej sami płacą za swoje studia. Ale spośród obcokrajowców aż połowa to Ukraińcy, czyli studenci spoza Unii, których finansuje się z naszych pieniędzy. Dlatego mówię przede wszystkim o nich.

  Czy internetowy wpis na Facebooku dotyczący elektoratu Biedronia jest w porządku?

  – To miał być żart. Ale czy udany, faktycznie można się spierać.

  Cały tekst: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,17118259,Wykladowca_obraza_Ukraincow_i_elektorat_Biedronia_.html#ixzz3LgrsPXF3

 140. JO said

  Drogi Panie Gajowy,

  Wyslalem do Pana MEILA..

  JO

 141. https://marucha.wordpress.com/2014/12/12/rosja-polscy-bezrobotni-tlumnie-ruszyli-po-prace-do-rosji/#comment-437070

  Nowa ksywa trolla, apologety banderowców.

 142. https://marucha.wordpress.com/2014/12/12/rosja-polscy-bezrobotni-tlumnie-ruszyli-po-prace-do-rosji/#comment-437010
  I tutaj kolejna. Proszę o wykopanie upośledzonego cwela po za orbitę tego forum.

 143. Boydar said

  Odkrycia, odkrycia, czy aby na pewno ? To mi wygląda raczej na brak zakryć …

  http://wiadomosci.onet.pl/nowe-odkrycie-sondy-rosetta-podwaza-teorie-dot-ziemi/rbv27

  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/genetyczny-skandal-sprzed-stuleci/1q74v

 144. maniek said

  Przyczyny współczesnego upadku RP według polityki narodowej

  Główne tezy dla polskiej polityki, także dla polityki zagranicznej, nakreślił Z.Brzeziński, wielki przyjaciel i polityczny mentor JPII.

  ______________________________________________________

  Coraz większa część naszego społeczeństwa dostrzega systematycznie pogarszającą się sytuację nie tylko materialną narodu, ale także rozprzestrzeniający się regres we wszystkich sferach funkcjonowania państwa i w życiu narodu. Zaczyna także rozumieć, że jest to rezultat zmian politycznych, jakie nastąpiły po roku 1980, czy po 1989. Zaczynamy także dostrzegać jako niezbędną, konieczną potrzebę uruchomienia zmian, które zahamują i odwrócą powolny, ale systematyczny proces unicestwiania polskiego narodu i jego państwa.

  Z powyższymi ogólnymi stwierdzeniami zgodzi się zapewne większość z nas. Jednak będzie już o wiele trudniej, a być może będzie wręcz nie możliwe wspólne ustalenie zakresu i kierunku niezbędnych zmian politycznych w naszym kraju.

  To, że sytuacja materialna nasza własna, osobista i naszego państwa pogarsza się z miesiąca na miesiąc, że młodzi Polacy w swojej własnej ojczyźnie nie mają perspektyw rozwoju, bo coraz trudniej o pracę, nie wspominając o godziwej za nią zapłacie, to wszystko są tylko objawy naszej sytuacji politycznej, ale tylko objawy choroby bardzo łatwej do zaobserwowania.

  Żeby jednak zastosować odpowiednią terapię do niszczącej organizm narodu i jego państwa choroby, musimy wpierw określić wszystkie główne przyczyny jej powstania, inaczej terapia nigdy nie będzie skuteczna.

  Polityka narodowa, nacjonalistyczna, stawiająca sobie za cel główny dobro narodu, a w nim dobro jednostki, dobro narodowego państwa, nie kierująca się ideologią polityczną, ani ideologią religijną, ani ideologią ekonomiczną, umiejąca krytycznie ocenić także naród, wykorzystująca do realizacji swojej dziedziny rzetelną wiedzę wielu dyscyplin nauki, szukająca zawsze racjonalnych rozwiązań, a więc wyzbyta szkodliwych egzaltacji patriotyzmu i religii, jest tym jedynym i właściwym instrumentem, który pozwala określić wszystkie przyczyny choroby państwa i znaleźć właściwą terapię.


  Pozostałości Stoczni Gdańskiej – w podobnej kondycji znajduje się cały polski przemysł, cała polska gospodarka

  Narodowa analiza politycznej sytuacji Polski

  Główne tezy dla polskiej polityki, także dla polityki zagranicznej, nakreślił Z.Brzeziński, wielki przyjaciel i polityczny mentor JPII. I nie są to moje spekulacje, ale oficjalna wypowiedź Z.Brzezińskiego przedrukowana przez tygodnik FORUM w 2010r – oczywiście jego przemyślenia są grubo wcześniejsze i jak zauważymy, polska polityka realizowana jest dokładnie według jego wytycznych od 1989r.

  Otóż wg Brzezińskiego polska polityka winna kierować się następującymi priorytetami (ich kolejność podaję wg Brzezińskiego):

  1. ścisły sojusz polityczny i współpraca RP z USA (w domyśle także z Izraelem – przyp. D.K.),
  2…….
  3…….

  ….. czytaj dalej http://wiernipolsce1.wordpress.com/2014/12/12/przyczyny-wspolczesnego-upadku-rp-wedlug-polityki-narodowej/

 145. Yah said

  Kolejna kłamstwa Bambo wychodzą na jaw:

  http://www.kp.ru/daily/26311/3190625/

 146. Yah said

  Okolice Mariupola …..

 147. Siggi said

  by rzeczpospolitapolska | 12 Grudzień 2014 · 15:30 ↓ Jump to Comments

  Przyczyny współczesnego upadku RP według polityki narodowej

  Główne tezy dla polskiej polityki, także dla polityki zagranicznej, nakreślił Z.Brzeziński, wielki przyjaciel i polityczny mentor JPII.

  Coraz większa część naszego społeczeństwa dostrzega systematycznie pogarszającą się sytuację nie tylko materialną narodu, ale także rozprzestrzeniający się regres we wszystkich sferach funkcjonowania państwa i w życiu narodu. Zaczyna także rozumieć, że jest to rezultat zmian politycznych, jakie nastąpiły po roku 1980, czy po 1989. Zaczynamy także dostrzegać jako niezbędną, konieczną potrzebę uruchomienia zmian, które zahamują i odwrócą powolny, ale systematyczny proces unicestwiania polskiego narodu i jego państwa.

  Z powyższymi ogólnymi stwierdzeniami zgodzi się zapewne większość z nas. Jednak będzie już o wiele trudniej, a być może będzie wręcz nie możliwe wspólne ustalenie zakresu i kierunku niezbędnych zmian politycznych w naszym kraju.

  To, że sytuacja materialna nasza własna, osobista i naszego państwa pogarsza się z miesiąca na miesiąc, że młodzi Polacy w swojej własnej ojczyźnie nie mają perspektyw rozwoju, bo coraz trudniej o pracę, nie wspominając o godziwej za nią zapłacie, to wszystko są tylko objawy naszej sytuacji politycznej, ale tylko objawy choroby bardzo łatwej do zaobserwowania.

  Żeby jednak zastosować odpowiednią terapię do niszczącej organizm narodu i jego państwa choroby, musimy wpierw określić wszystkie główne przyczyny jej powstania, inaczej terapia nigdy nie będzie skuteczna.

  Polityka narodowa, nacjonalistyczna, stawiająca sobie za cel główny dobro narodu, a w nim dobro jednostki, dobro narodowego państwa, nie kierująca się ideologią polityczną, ani ideologią religijną, ani ideologią ekonomiczną, umiejąca krytycznie ocenić także naród, wykorzystująca do realizacji swojej dziedziny rzetelną wiedzę wielu dyscyplin nauki, szukająca zawsze racjonalnych rozwiązań, a więc wyzbyta szkodliwych egzaltacji patriotyzmu i religii, jest tym jedynym i właściwym instrumentem, który pozwala określić wszystkie przyczyny choroby państwa i znaleźć właściwą terapię.

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2014/12/45835-509681378888641.jpg?w=600&h=362

  Pozostałości po Stoczni w Gdańku.

  dalej :…

  http://wiernipolsce1.wordpress.com/2014/12/12/przyczyny-wspolczesnego-upadku-rp-wedlug-polityki-narodowej/

 148. AniaK said

  Miałam nosa 🙂

  „Jestem takim nietypowym facetem, mam wyższe wykształcenie bez matury” – wyrwało mu się w rozmowie z „Gazetą Polską” w styczniu 2005 r.

  Fragment z życiorysu pana Kiszczaka godny uwagi, niegodny generała.

  „Prawie każdego można zwerbować”
  Kiszczak werbował agentów najczęściej na „uczucia patriotyczne”. Kandydata przekonywało się, że pomagając Informacji, pomaga chronić Polskę. Przed przystąpieniem do werbunku trzeba było sprawdzić, czy kandydat nie jest już przypadkiem zwerbowany, poprosić przełożonych o zgodę, rozpoznać grunt. Zdaniem generała prawie każdego można zwerbować, bo prawie każdy ma jakieś słabości. „Mało jest ludzi, których nie dałoby się zwerbować. Jeden lubi pieniądze, drugi wódkę lub dziewczyny. Jedno pijaństwo, drugie pijaństwo, jedna rozmowa przy wódce, druga rozmowa przy wódce, coś tam nieopatrznie powiedział, to się dokumentuje…” – mówił w 1991 r. Beresiowi i Skoczylasowi.

  Najważniejszą rolę w szantażu odgrywały sprawy intymne, albowiem potencjalni współpracownicy, a więc ludzie na odpowiednich stanowiskach, z reguły byli mężczyznami żonatymi. Z wielu powodów nie chcieli rozbijać swoich związków, co skrzętnie wykorzystywano przy werbunku. „Przykładowo – kontynuował Kiszczak. – Żonaty mężczyzna. Boi się żony, bo żona pochodzi z bogatej i wpływowej rodziny. Kariera jego jest oparta na małżeństwie, bo teść jest znanym politykiem. Żona nie jest najładniejsza, ożenił się dla kariery. Sam jest przystojniakiem. Na ulicy spotyka dziewczyny jak marzenie. Podskoczył raz, drugi raz, nadział się na agenturę, zainstalowano mu podsłuch, podgląd, sfilmowali sceny miłosne, nagrali te jego wszystkie rozmowy… A jak jeszcze coś brzydkiego o tej żonie powiedział… Pokazuje się delikwentowi zdjęcia, taśmy… Mówi mu się: ‚Jesteś skończony, teść ma długie ręce'”.

 149. AniaK said

  http://wiadomosci.wp.pl/gid,17090579,gpage,12,img,17090638,kat,1342,title,Tajemnice-Czeslawa-Kiszczaka,galeria.html

  A tu się panu Michnikowi chyba coś pozajączkowało 🙂

  „W 2001 r. w wywiadzie z „Gazetą Wyborczą” Adam Michnik na pytanie, czy Kiszczak jest człowiekiem honoru odpowiedział: „Tak. Jest człowiekiem honoru. Gen. Kiszczak dotrzymał wszystkich zobowiązań, jakie podjął przy Okrągłym Stole. To były najważniejsze dni w jego życiu. Szef bezpieki negocjował ze swoimi więźniami. Przyjął zobowiązania i dotrzymał słowa aż do bólu.”

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Honor_%C5%BCo%C5%82nierski

 150. AniaK said

  „Szef bezpieki negocjował ze swoimi więźniami.”
  ?
  „Prawie każdego można zwerbować”

 151. AniaK said

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Honor_(poj%C4%99cie_moralne)

  Uznawane za niehonorowe

  kłamanie w żywe oczy…….

 152. maniek said

  Wstań za Noworosję, za dom , za rodzinę!!

 153. maniek said

  Na lotnisku w Doniecku Motorola spotkał się z dowódcą „cyborgów” (UKRÓW)

 154. maniek said

  +18
  Martwe cyborgi (ukry i najemnicy) porzucone w starym terminalu lotniska w Doniecku
  Wiadomości Dziś!!

 155. AniaK said

  „Przykładowo – kontynuował Kiszczak. – Żonaty mężczyzna. Boi się żony, bo żona pochodzi z bogatej i wpływowej rodziny. Kariera jego jest oparta na małżeństwie, bo teść jest znanym politykiem. Żona nie jest najładniejsza, ożenił się dla kariery. Sam jest przystojniakiem. Na ulicy spotyka dziewczyny jak marzenie. Podskoczył raz, drugi raz, nadział się na agenturę, zainstalowano mu podsłuch, podgląd, sfilmowali sceny miłosne, nagrali te jego wszystkie rozmowy… A jak jeszcze coś brzydkiego o tej żonie powiedział… Pokazuje się delikwentowi zdjęcia, taśmy… Mówi mu się: ‚Jesteś skończony, teść ma długie ręce’”.

  A wie ktoś może za kogo wyszła za mąż córka pana Kiszczaka?

 156. AniaK said

  To ta pani?

  http://ranking.abczdrowie.pl/d/1422,ewa-kiszczak-bochynska

 157. Nemo said

  „Biskupi Wiesław Mering, Ignacy Dec, Antoni Dydycz i Edward Frankowski wycofali się z komitetu honorowego „Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów” współorganizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość – poinformował na Twitterze rzecznik KEP ks. Józef Kloch. Wczoraj decyzję o wycofaniu się z komitetu podjął abp Wacław Depo.”
  http://telewizjarepublika.pl/biskupi-wycofali-poparcie-dla-marszu-13-grudnia-quotzasugerowano-mi-taki-krokquot,14881.html

 158. maniek said

  Hańba (video)


  Przypomnienie słów prezesa największej polskiej „opozycyjnej” partii, Jarosława Kaczyńskiego z Prawa i Sprawiedliwości. Prezes PiS uważając swoją partię za jedyną partię „prawdziwych Polaków” bez ogródek występuje na zeszłorocznym Majdanie krzycząc „Sława Ukrainie”, oraz bez skrupułów stojąc pod banderowski sztandarami.

  Wideo: http://vimeo.com/114288331

  http://novorossia.today/?p=7466

 159. maniek said

 160. Dzonyy said

  Pani AniuK. Takie cóś, jak Pani opisuje to się nazywa kur….wo, tylko ze strony męskiej. Szczerze współczuję takiej osobie męskiej, trudno to coś zresztą nazwać mężczyzną, która to osoba dla kariery wzięła sobie za żonę tak na prawdę teścia, a nie teścia córkę, Upokarzając się tym bardziej jako hańba dla męskiego rodu. . Po drugie, robi to cóś, krzywdę kobiecie, bo piękno leży po stronie patrzącego. Nie honor jest dla faceta żenić sie dla korzyści.

 161. revers said

  polish.ruvr.ru/news/2014_12_12/Ukrainska-armia-czeka-na-pomoc-z-Polski-w-wysokosci-3-mln-euro-5177/

  trzy miliony placa okupanci PL dla ukrow, a polskie dzieci moga zostac na szczawiu, mirabelkach i zgnilych jablkach.

  Bezdomni zamarzac bez spiworow, inni wieszac masowo z powodu problemow finansowych, wejsciach okupacyjnej skarbowki.

 162. AniaK said

  Re159:
  Panie Dzonyy, ja tylko cytuję pana Kiszczaka. Mi też się to w głowie nie mieści. Teraz trzeba się będzie dokładniej przyjrzeć nie tylko naszym politykom, ale również im małżonkom 🙂 Żony pana Kiszczaka nijak nie potrafę zrozumieć. Niby mu pomaga, a z drugiej strony robi z niego pośmiewisko. Nie mam pojęcia, jak można na umówione z dziennikarzem spotkanie – wiedząc że jest chory – nie zadbać o w miarę estetyczny wygląd małżonka. Co innego nieplanowane spotkanie, a co innego umówiona wizyta. Generał w slipkach – brak słów.

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/gen-kiszczak-dla-tvn24-jestem-strzepem-czlowieka,333534.html

  Pod choinkę będzie jak znalazł. 🙂

  http://www.empik.com/lekcja-stylu-dla-mezczyzn-kwasniewska-jolanta,prod59120054,ksiazka-p

 163. revers said

  ad139

  nie wliczono w to ukrow pobierajacych nauki na 4 wyzszch uczelniach wojskowych PL, teraz banderowskich.

  Po zy tym czesc meska tych ukropow, uchyla sie od obowiazkowej mobilizacji, wola glosno gardlowac, manifestowac swa banderlandie.

 164. AniaK said

  https://santatracker.google.com/?utm_source=VillageHPP#village

 165. maniek said

  17 XII manifestacja w Warszawie przeciwko wizycie Petro Poroszenki w Polsce

  Oświadczenie Stowarzyszenia „KURSK”:

  „W dniu 17 grudnia członkowie stowarzyszenia „KURSK” biorą udział w manifestacji przeciwko wizycie w Polsce prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki. Uznajemy tego człowieka za sprawcę ogromu nieszczęść jakie spadły na mieszkańców południowo-wschodniej Ukrainy. Potępiamy także działalność Bronisława Komorowskiego, który zdecydował się zaprosić do naszego kraju człowieka jawnie pochwalającego działalność UPA.Zgromadzenie odbędzie się w godzinach 12.00 – 17.00 pod Sejmem.”

  Przypomnę, że prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko, jeden z najbogatszych ludzi w Europie, jest odpowiedzialny za zbrojną agresję przeciwko własnym obywatelom na wschodzie Ukrainy, za świadomie popełniane ludobójstwo na rosyjskojęzycznej i prawosławnej ludności, za nieustające ostrzały Doniecka i wielu innych miast południowego wschodu Ukrainy, w których giną cywile – kobiety, dzieci, starcy.

  Ze słów Poroszenki wynika, że ostrzał ten jest elementem świadomej strategii:

  „Wygramy tę wojnę, bo nasze dzieci będą chodzić do szkoły, a ich – siedzieć w piwnicach” – powiedział Poroszenko, gdy ukraiński pocisk trafił w szkołę w Doniecku, zabijając kilkoro dzieci.

  Zapraszanie do Polski bandyty i faszysty, gloryfikującego UPA i Banderę, który doprowadził do wymordowania 200 tys. Polaków, to hańba!!!

  Mam nadzieję, że Polacy zgotują katowi Donbasu równie „gościnne” powitanie, co np. Słowacy:

  I tak powinno być i w Polce a raczej xxxx do ptęgi x ,bo to oni wymordowali 200 tysięcy Polaków a nie Słowaków.

  http://sokzzuka11.blog.onet.pl/2014/12/12/17-xii-manifestacja-w-warszawie-przeciwko-wizycie-petro-poroszenki-w-polsce/comment-page-1/#comment-374

 166. ojojoj said

  ciekwa stronka: http://incogman.net/2013/04/abortion-the-kosher-slaughter-2/#more-94858

 167. ojojoj said

  na tej stronce od moderatora komentarzy:

  All you nation-wrecking Marxist Jews and Israel-Firster HasbaRATs, braindead White Multicults and FOX Kwans, sicko Sodomites and Lezbos, perverted Pedophile Molesters, freaky Gender-benders, greasy Illegal Mestizos, cocaine-crazed and criminal Negroes — or whatever bizarre combination of the above — all of you scumbags had better beware that commenting here risks incarceration in my SPAMblinka concentration camp!

 168. Siggi said

  Licznik pogrąża marszałka

  Auto Sikorskiego ma na liczniku 30 tys. km, a rozliczył 90 tys. km!

  Wszystko o tem to tu:…
  http://www.fakt.pl/polityka/prywatne-auto-sikorskiego-ma-na-liczniku-trzy-razy-mniej-niz-wyjezdzil,artykuly,509897.html?utm_source=Interakcja

  xxxxx

  Hieny,spod siebie by zjadło.”Jelity” doją III RP do ostatniej kropli krwi. Ręce opadają …

 169. Siggi said

  Max podaje śmiałe opinie.W Polsce byłby okrzyknięty antysemitą i skasowany w branży.Warto go posłuchć…

 170. Siekiera_Motyka said

  „Gontarczyk: Fałszerstwo niedoskonałe czyli teczka Jaruzelskiego

  13.12.2014
  Z analizy znajdujących się w archiwum IPN akt archiwalnych oficera Wojska Polskiego Wojciecha Jaruzelskiego wynika, że najpóźniej w latach 1989–1990 dokonano w nich licznych manipulacji. Zmieniano nie tylko zawartość teczki, ale nawet treść części dokumentów. Niektórych poprawek dokonał osobiście Jaruzelski – pisze dr Piotr Gontarczyk w najnowszym numerze Pamiec.pl.

  Teczka oficera ludowego Wojska Polskiego zaczynała się zawsze od dwunastostronicowego druku, zwanego zeszytem ewidencyjnym. Dokument ten zawierał podstawowe dane dotyczące oficera i jego rodziny, wykształcenia, pracy w cywilu, przynależności partyjnej czy znajomości języków. W drugiej połowie zeszytu, w stosownych tabelkach, na bieżąco uzupełniano dane dotyczące przebiegu służby oficera (awanse, przydziały służbowe itp.).”
  http://rebelya.pl/post/7497/gontarczyk-faszerstwo-niedoskonae-czyli-teczka-

 171. http://historia.wp.pl/kat,1038455,title,Wiktor-Suworow-dla-WP-gdyby-nie-bylo-stanu-wojennego-armia-radziecka-weszlaby-do-Polski,wid,17096901,wiadomosc.html

  Panie Suworow, mnie interesuje, co Pan na opinię Gierka? że Wałęsa był finansowany przez Andropowa poprzez Kanię, który obłowił się na tym sowicie. Gierek mówił: Kania nie był bogaty z domu i NIE KRADŁ, bo patrzyliśmy na ręce – a jako Nie Żyd nie miał nawet takiej możliwości – więc Krezusem mógł zostać tylko przy Andropowie.
  Bronisław Geremek był zaś SOWIECKIM dystrybutorem Satelitarnej Detekcji Złota, gdyż dla Andropowa ważne było przekwalifikowanie stalinowskiego Marksizmu w hitlerowski Lasalizm. Powszechny Żydowski Związek Robotników Polski i Rosji Kaganowiczów z siedzibą w Doniecku, gdzie Koba uzyskał pseudonim STALIN, był lasalowski.

 172. Siekiera_Motyka said

  Ad. 168 – W tym odcinku Max mówi tak jak jest ale …… ALE mam problem z ” … NKVD to Rosjanie …. Rosjanie mordowali Polaków …”
  Nie mowie że nie było Rosjan którzy to robili ale Żydzi jak wiemy raz są Polakami, raz Rosjanami, raz Sowietami …. i w zależności od wiejącego wiatru historii zmienią się na co wygodne. Ale w kadrze kierowniczej morderców to w większości Starsi Bracia, kropka.

  Ale do końca nie wiem kim on jest.

 173. osoba prywatna said

  Podatek dochodowy – Niewolnictwo XXI wieku
  Przedstawię w bardzo dużym uproszczeniu dlaczego podatek dochodowy jest niepotrzebny a wręcz szkodliwy…
  http://www.polskiportal.net/blogs/913/87/podatek-dochodowy-niewolnictwo

  III RP nie rozwinie się gospodarczo!
  http://www.polskiportal.net/classifieds/3852/753/iii-rp-nie-rozwinie-sie-gospodar

  Uczeni z MGU rozwiązali tajemnicę wiecznej młodości
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_01/Uczeni-z-MGU-rozwiazali-tajemnice-wiecznej-mlodosci-1135/

 174. Guła said

  Bez wprowadzenie bo admin wymaga swojej zgody na kopiowanie tekstu. A na inną formę przekazu (też wbrew woli admina) „człek jest za leniwy”
  Ciekawy temat:
  „Jak stworzyć rodową osadę?”

  http://www.anastazja.org/jak_stworzyc_osade.php

 175. Lekarze apelują do mam, aby odłożyły na bok komórki podczas posiłków z dziećmi

  Mamy, które korzystają z telefonów komórkowych podczas wspólnych z małymi dziećmi posiłków, pozbawiają swoje pociechy najważniejszego kontaktu, od którego zależy dalszy prawidłowy rozwój dziecka – pisze Academic Pediatrics.

  Werbalna i niewerbalna komunikacja rodziców z dziećmi podczas wspólnych posiłków ma poważny wpływ na fizyczne i psychiczne zdrowie dziecka. Naukowcy przeanalizowali sposób komunikowania się matek z małymi dziećmi podczas posiłków i wyjaśnili, że zwracanie przez nie uwagi na komórki lub inne urządzenia zmniejsza o co najmniej 26% werbalną komunikację i o 50% niewerbalną.

  Im bardziej mama zajmuje się telefonem lub komputerem podczas posiłku, tym mniej wspiera emocjonalnie dziecko, które w tym czasie odczuwa stres. Poważnie zwiększa to ryzyko różnego typu chorób u dzieci.

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_13/Lekarze-apeluja-do-mam-aby-odlozyly-na-bok-komorki-podczas-posilkow-z-dziecmi-4490/

 176. Ad. 165: Stowarzyszenie KURSK

  Niemcy zawarli Pakt z Diabłem czyli Opryczną, o granicy niemiecko-izraelskiej na Missisipi. Granica ta upadła w bitwie nad Bzurą, gdy uderzenie pancerne Guderiana na Brześć Litewski okazało się Niemożliwe.
  Pod Stalingradem ta granica niemiecko-izraelska została przekwlifikowana na izaelsko-niemiecką, z Niemcami między Wisłą a Missisipi, które znowu zniszczyło Powstanie Warszawskie niwecząc Festung Warschau na sto tysięcy młodych Niemek.
  Marucha kilka dni temu zamieścił wypowiedź na odprawie politruków w przeddzień bitwy pod Kurskiem: NIECH GINĄ SŁOWIANIE. MY ZOSTANIEMY WYCOFANI NA TYŁY, GDZIE WYFASUJEMY NOWYCH Słowian.
  SZOKIEM było Nie Podpisanie przez Marszałka Rokossowskiego scenariusza BITWY POD KURSKIM. Potem Marszałek przez kilka dni jeździł samochodem po pobojowisku, objaśniając reżyserom szczegóły bitwy. Marszałka Żukowa przy tym NIE BYŁO, gdyż został kilka miesięcy wcześniej Wyrzucony z Polityki za Operację Berlińską, do czego przyczynili się Polacy, którzy za poparcie JEGO Planu żądali Politechniki Berlińskiej, której im Odmówił.
  Byłem ŚWIADKIEM Wyrzucania Marszałka Żukowa z Polityki. Marszałek Żukow był pod Kurskiem komisarzem Stalina, gdzie ODMÓWIŁ Podpisania przedłożonego mu przez Rokossowskiego Planu Bitwy. Wiktor Suworow pisze, że bezpośrednio po I fazie bitwy Żukow zaraportował Stalinowi: ATAK NIEMIECKI ODPARTY. KOSTIN PANUJE NAD SYTUACJĄ, i poleciał do Jelni.

 177. AniaK said

  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/dziedzictwo-upokorzenia/b93wq9

  „Chodziły słuchy, że zakulisowa walka Jaruzelskiego przeciwko własnym towarzyszom i niedoszłym sojusznikom była jeszcze ważniejsza niż jego publiczna konfrontacja z „Solidarnością”.

  Szkoda, że „Solidarność” nie pomogła Panu gen.Jaruzelskiemu. Możliwe, że dzisiaj żyłoby się trochę łatwiej w tym kraju. Pan gen.Jaruzelski był przede wszystkim człowiekiem mądrym i odpowiedzialnym. Z idiotami interesów by nie robił.

 178. AniaK said

  cd.
  Czy to była właściwa osoba do jakichkolwiek konfrontacji?

  http://www.fakt.pl/Walesa-narzeka-na-emeryture,artykuly,146581,1.html

 179. maniek said

  Absurd goni absurd – Polska a sprawa ukraińska

  Wybryk ukraińskich studentów w Przemyślu, którzy bezczelnie pstrykali sobie zdjęcia z flagą zbrodniczej organizacji UPA, powinien rozpocząć społeczną debatę dotyczącą sprawy ukraińskiej w Polsce. Począwszy od kwestii możliwości podejmowania studiów przez Ukraińców na polskich uczelniach, a na polityce zagranicznej skończywszy. To, w jaki sposób zachowuje się państwo polskie względem słabego sąsiada, idealnie obrazuje pozycję zajmowaną przez III RP na arenie międzynarodowej.

  Warto rozpocząć od tematu szkół wyższych. Studenci z Ukrainy stanowią 42% wszystkich obcokrajowców na polskich uczelniach. W zeszłym roku było ich 15 tys. Jak informuje strona Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, aż 4 tys. z nich pobierało rozmaite dofinansowania. Co więcej, od stycznia 2015 roku wchodzi w życie nowy projekt MNiSW, w ramach którego 550 studentów z ukraińskim paszportem przyjedzie do Polski, by studiować za pieniądze polskiego podatnika. Koszt projektu „Polski Erasmus dla Ukrainy” wyniesie aż 10,7 mln zł. Dla porównania, to samo ministerstwo ufunduje polskim studentom jedynie tysiąc stypendiów za wybitne osiągnięcia w nauce, których łączny koszt nie może przekroczyć kwoty 15 mln zł. Po średnim przeliczeniu wynika, że Polak dostanie 15 tys. zł rocznie, zaś Ukrainiec prawie 20 tys. zł. Przy czym za rekrutację do programu bierze odpowiedzialność strona ukraińska… Znając powyższe dane, warto zadać sobie kilka pytań. Czy polskiego podatnika stać na finansowanie studiów obcokrajowcom? Dlaczego te pieniądze nie zostały przeznaczone na wsparcie utalentowanych Polaków? Jakie korzyści będzie miało państwo polskie opłacając naukę Ukraińcom? Czy postępowanie polskich polityków nie jest zwyczajnie głupie?

  Sprawa stypendiów to jedynie wierzchołek góry lodowej. Omawiając kwestię ukraińską w kontekście polskiej polityki zagranicznej, warto przypomnieć szereg absurdów, o których można było ostatnio usłyszeć w mediach. Wielka miłość do ukraińskich „braci” okazuje się miłością platoniczną, co przez polskie władze jest notorycznie kamuflowane poprzez stoicki spokój i twarz pokerzysty. Spójrzmy prawdzie w oczy, postępowanie rządu ukraińskiego jest zwykłym pluciem w twarz Polaków. Ustanowienie święta narodowego w rocznicę powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii – odpowiedzialnej za śmierć ponad 120 tys. Polaków, brak zgody na stawianie krzyży i pomników w miejscach tych mordów, brak zgody na zwrócenie Polakom kościołów katolickich we Lwowie, trudności z powstaniem „Domu Polskiego” we Lwowie, wreszcie „oferta handlowa”, w której Ukraińcy oferują za polski węgiel 0 zł (słownie zero złotych), czy też liczne embarga na polską żywność, to tylko niektóre ze znanych powszechnie problemów dot. stosunków polsko-ukraińskich. Fakt niewykorzystania słabości państwa ukraińskiego dla załatwienia najważniejszych spraw Polaków zamieszkujących terytorium Ukrainy, świadczy o niebywałej słabości obecnego rządu i niskiej pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej. Dla porównania, węgierski premier Viktor Orbán świetnie wykorzystuje tzw. „kryzys ukraiński”. Węgrzy odcięli dostawy gazu dla Ukrainy, podając jako powód większe zużycie ze strony krajowych odbiorców. Czy to prawdziwy motyw? Nie wiadomo. Wiadomo za to, że Gazprom postanowił magazynować na terenie Węgier pół miliarda m3 gazu, za co oczywiście zapłaci Węgrom. Ponadto w ten sam dzień, kiedy zostały wstrzymane dostawy gazu dla Ukrainy, węgierski premier powtórzył żądanie utworzenia autonomii dla ludności węgierskiej ukraińskiego obwodu zakarpackiego graniczącego z Węgrami, który zamieszkuje około 200 tys. Madziarów.

  Niektórzy mogą oburzać się z powodu postępowania Orbána, jednak nie mogą mu zarzucić zaniedbywania interesów własnego kraju i narodu. Niestety, nie można tego samego powiedzieć o polskim rządzie, który przyjął rolę wasala państw zachodnich i w obliczu rosyjskiego niedźwiedzia przypomina rozszczekanego ratlerka. Bez wątpienia ma to widoczne przełożenie na stosunki polsko-ukraińskie i rozpasanie naszego wschodniego sąsiada oraz jego obywateli – vide sytuacja w Przemyślu.

  http://novorossia.today/?p=8089

 180. AniaK said

  Kiszczak-Wałęsa – to był niezły duet.

 181. AniaK said

  Panie Maniek, ja jeszcze nie skończyłam. Proszę mi się nie wpychać 🙂

 182. AniaK said

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gen-kiszczak-przepraszam-wszystkich-chce-stanac-przed-sadem/p57gx

 183. AniaK said

  Kiszczak-Wałęsa- Kwaśniewski – to już było super trio 🙂

 184. AniaK said

  Koniec 🙂

 185. HITLERYNKA Angela Merkel rzucając mi w twarz: NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FAKALIÓW postawiła Polskę w Antytezie do USA, bo Amerykanie musieli Zajadać fekalia pruskie i hitlerowskie. DZIĘKI TEMU Amerykanie Pokochali Flicka i jego trabanta Schwarzeneggera, co jest NAJDOŻSZĄ miłością w Historii, bo kosztowało USA wiele bilonów (po anglosasku Trylionów) $.
  Policmajster: OJ NIE ŁADNIE, NIE ŁADNIE FLICKU. IDĄ ŻYDZI DO GAZU, DZIECI BOŻE, A TY ZABIERASZ IM BIŻUTERIĘ, WALIZKI Z DOLARAMI TUDZIEŻ AKCJE MERCEDESA, A POMAGA CI W TYM NIECNYM PROCEDERZE TEN SUKINSYN PRESKOTT BUSH. Flicka ruszyło sumienie, bo odpowiedział po Amerykańsku AUUU…
  Prezydent George W. Bush, wypełniając Przykazanie Hitlerynki, wygnał mego Aerobusa z NASA – z jakim to wybuchem NIENAWIŚCI nie spotkałem się i Nie Słyszałem (???). Skutek tego był taki, ze Aerobusa WZIĘŁY komunistyczne Chiny i Rosja, które MYM AEROBUSEM zniszczyły Apacze w Albanii WSZYSTKIE oraz wypędziły US Army z Morza Południowochińskiego i Karaibów – czemu Amerykanie i ich europejscy sojusznicy mogli przeciwstawić tylko 40 Zajobów, tysiąc razy Droższych od Aerobusa: http://www.wandaluzja.com/?p=p_279&sName=45.-nowa-technika-lotnicza//. – AUUUUUUUUUU…

 186. revers said

  12.12.14 Сообщение журналистов:

  „Киев запретил полёты в аэропорты Запорожья, Днепропетровска и Харькова. Аэропорты будут закрыты до особого распоряжения.

  С 00.00 субботы по киевскому времени (01.00 мск) закрываются три украинских аэропорта. Государственная авиационная служба Украины запрещает полеты в воздушные гавани Харькова, Днепропетровска и Запорожья.

  Глава ведомства Денис Антонюк пояснил введение этого запрета кратко: «Из соображений безопасности».

  Он уточнил, что дата отмены этого решения не определена, аэропорты будут закрыты до особого распоряжения, передает Интерфакс”.

  No to ladnie zamknieto przestrzen powietrzna na Zaporozem, Dnieprowskiem, Charowem co oznacza masowe przezuty NTOW skiego sprzetu wojjengo, i oczywiscie NATOwskich, usraelskich instruktorow.

 187. maniek said

  Bułgaria: Wyjść z NATO i UE

  Podczas sesji parlamentu 5 grudnia, przywódca nacjonalistycznej partii Ataka Wolen Siderow zasugerował przeprowadzenie referendum w sprawie wyjścia Bułgarii z NATO i Unii Europejskiej. Według Siderowa, pozostawanie w ich strukturach zagraża bezpieczeństwu i gospodarce kraju. Jako przykład wymuszania na Bułgarii niekorzystnej polityki wskazał anulowanie projektu gazociągu South Stream pod wpływem nacisków UE, co określił jako „cios zadany interesom narodowym i godności Bułgarii„, szczególnie niekorzystny w związku z dużą stopą bezrobocia w kraju. Podkreślił też, że Bułgaria nie może zostać wciągnięta w konflikt woków Ukrainy będący wynikiem prowokacji i przewrotu zorganizowanego przez USA. Zdaniem Siderowa „Pora zadecydować, czy dalej będziemy oddychać euroatlantyckim pyłem aż się udusimy, czy sięgniemy do naszych narodowych korzeni sięgających dawnej Eurazji.„

  http://xportal.pl/?p=17943

 188. maniek said

  Argentyna: Groby ofiar junty

  Dzięki informacjom przekazanym przez emerytowanego oficera w Argentynie odnaleziono masowy grób z okresu dyktatury wojskowej. Na terenie jednej z baz wojskowych pochowano co najmniej 24 osoby. To pierwszy przypadek ujawnienia lokalizacji masowych grobów przez byłego wojskowego. W latach 1976-83 na czele kraju stali wojskowi – generałowie Videla, Viola i Galtieri. Rządy wojska były stale wspierane przez Stany Zjednoczone, które – podobnie jak w wypadku Chile – widziały w armii zabezpieczenie przed „komunizmem”. Podczas rządów proamerykańskiej junty zginęło lub zaginęło bez wieści nawet do 30 tys osób.

  http://xportal.pl/?p=17940

 189. maniek said

  Wizja nuklearnego zniszczenia Europy powraca szybkimi krokami

  Amerykanie rzekomo rozważają wycofanie się z porozumień zawartych z ZSRR pod koniec lat 80-tych w sprawie rozmieszczenia w Europie rakiet średniego zasięgu [tekst traktatu w j. ang. tutaj] (Treaty on Intermediate-range Nuclear Forces (INF Treaty) – traktat INF „Układ o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu”. Umowa z 8 grudnia 1987 podpisana w Waszyngtonie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Związkiem Radzieckim o całkowitej likwidacji arsenałów rakietowych pocisków balistycznych pośredniego (IRBM) oraz średniego zasięgu (MRBM) obu układających się stron, a także o zakazie jej produkcji, przechowywania i używania). Powodem ich deklaracji jest rzekome złamanie tych porozumień przez Federację Rosyjską. Oczywiście nic o tym w Rosji jak długa i szeroka nie wiadomo, ale w dobie obecnego robienia z Rosji wroga, każdy argument się liczy.

  Do Europy mają powrócić rakiety średniego zasięgu tj. pociski zdolne do rażenia celów na odległość np. 1800-2500 km (lub więcej) z wyrzutni różnego typu, poczynając od lotniczych, a kończąc na odpalaniu z kontenerów na okrętach poprzez oczywiście bogatą rodzinę wyrzutni lądowych. Starsi czytelnicy na pewno pamiętają słynne rakiety Pershing I i II (zasięg standardowo odpowiednio ok 750 km i ok 1800 km). Były to rakiety balistyczne stosunkowo celne, wyposażane w głowice jądrowe o mocy np. ok. 400 kT, co powodowało, że były zdolne do porażenia celów typu miasto, ważne skupisko infrastruktury oraz rozpoznane zgrupowanie wojsk. Główna siła tych rakiet polegała na możliwości ich masowego zastosowania, tj. w odpaleniu na dany cel kilku lub kilkunastu pocisków jedna lub dwie mogły mieć głowice nuklearne, reszta konwencjonalne, a w takiej konfiguracji – przechwycenie właściwych przez obronę nieprzyjaciela było i jest bardzo trudne – praktycznie niemożliwe. Poza tym czas lotu tych rakiet na dystansie umożliwiającym osiągnięcie głównych miast w zachodniej części b. Układu Warszawskiego był bardzo krótki.

  Obecnie Federacja Rosyjska …..

  … czytaj dalej http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28179

 190. maniek said

  karty do metra w Chinach

 191. maniek said

 192. osoba prywatna said

  O stanie wojennym raz jeszcze
  http://parezja.pl/stanie-wojennym-raz-jeszcze/

 193. revers said

 194. NyndrO said

 195. AniaK said

  https://pl-pl.facebook.com/kolodko

  II ZIMNA WOJNA
  13 grudnia 2014 o 06:04
  100 lat temu rozpętano wojnę. Trwała prawie cztery i pół roku, zginęły miliony ludzi. Na początku nikt nie wiedział, że będzie to wojna światowa, ale szybko nabrała takiego charakteru. W latach 1920. i 1930. nazywano ją wielką wojną. Musiała wybuchnąć 25 lat później kolejna wojna, aby tamtą, z lat 1914-18, nazwać I wojną światową. Wkrótce po zakończeniu II wojny światowej, tej z lat 1939-45, rozpętano zimną wojnę. Uczynił to Zachód w konfrontacji ze Wschodem, który został po kilkudziesięciu latach pokonany. Zdarzyło się nawet, że z tej okazji ogłoszono po 1989 roku „koniec historii”. Jakże przedwcześnie… Wystarczyło, że minęło tylko jedno pokolenie czasów w miarę pokojowych, aby rozpoczęto II zimną wojnę. Bo teraz już o tej z lat 1946-89 historycy będą mówić jako o I zimniej wojnie. Wygrali ją ci, którzy ją zaczęli; Zachód. Teraz, w roku 2014, także Zachód rozkręca II zimną wojnę. Ale tej nie wygra. Nie wygra je też Wschód. Wygrają ja Chiny, które robią swoje, przede wszystkim konsekwentnie reformując i rozwijając gospodarkę, której międzynarodowa pozycja wzmacnia się z każdym rokiem. Za kilka, kilkanaście lat – gdy zmęczeni będą swoją zimnowojenną nierozwagą jastrzębie i z USA oraz ich sojusznicy, i z Rosji – Chiny będą jeszcze większą potęgą; tak absolutnie, jak i względnie w porównaniu z USA, Unią Europejską, Rosją… Względnie poprawią swe położenie również inne kraje, w tym emancypujące się gospodarki, które nie dają się wciągnąć w wir szkodliwych zimnowojennych zmagań.
  Oczywiście, można kwestionować pogląd, że to Zachód zaczął tę II zimną wojnę. To zależy od tego, co potraktować jako jej zapoczątkowanie. Zaczęła się ona wszakże przed aneksją Krymu, przed demonstracjami na Majdanie. Potem już nie jest ważne, kto zaczął, potem bowiem ma miejsce eskalacja i nakręca się zimnowojenna spirala. Niestety, jesteśmy już w tej właśnie fazie, o którym to smutnym fakcie warto wspomnieć w dniu rocznicy zakończenia I wojny światowej oraz – tak się składa – także okrągłej rocznicy symbolicznego zakończenia I zimnej wojny, jeśli tak potraktować historyczne obalenie muru berlińskiego 9 listopada 1989 roku. Aż trudno uwierzyć, że to już 25 lat temu… I miejmy pewność, że postałby jeszcze trochę ten mur, gdyby nie wcześniej zwieńczone sukcesem obrady polskiego Okrągłego Stołu.

 196. NICK said

  No to dziś żem przesiekierzył 5 m3 drewna. Zmęczonym.
  Zapomniałem ‚ze salonów’ wypuścić Cyklopa. Wracam – smród! Niemożliwy!
  Musiałem wynieść dywan… .
  (175) Temat komórek był poruszany. Nie wadzi przypomnieć, że należy je mieć w bezpiecznej odległości, zwłaszcza od narządów ważnych dla życia: serca, mózgowia i… genitaliów.

  No, P. AniuK.
  No, no.

 197. NyndrO said

  Panie NICK,my tak niby się nie lubimy,a jednak zapewniam pana,że życzę dobrego zdrowia szanownemu panu.

 198. NICK said

  Początki złego? Miłe!
  Obadwaśmy się uczą. Wezajemnie, przeca. Pozdrawiam, P. NyndrO.
  P.S.
  Ciekawe co na to Pan Kierownik? Znaczy wie Pan, to ten z brzuszkiem, niski, łysiejący… . 🙂
  Zapewne kontent!

 199. Siekiera_Motyka said

  McCain, tak zwany bohater Wojny w Wietnamie, nazwał Orbana (Węgry) neo-faszystowskim dyktatorem bo Orban chce mieć lepsze relacje z Rosją.

  http://www.veteranstoday.com/2014/12/03/hungary-fuming-after-mccain-calls-orban-neo-fascist-dictator-rt/

 200. revers said

  Jest postep w odbieraniu suwerennosci PL, wlasnie w wczoraj kontrole nad przestrzenia powietrza nad Szczecinem i wyspa Wolin przejeli Niemcy. W Szczecinie jest umieszczone dowdctwo redniej rangi NATO.

  Nie zaduzo tej suwerennosci maja Panowie? jak nad glowami zaczna smigac niemieckie Tornada, Eurofighery lub na urlopie w Miedzyzdrojach, Dziwnowie.

 201. Siekiera_Motyka said

  „McCain zdradził naszych jeńców wojennych

  Niezliczone oszustwa i zdrady senatora McCain sięgają wielu lat wstecz, praktycznie całe jego życie jest jednym, wielkim kłamstwem. Prawdą jest że służył w Wietnamie ale prawdą jest również to, że po powrocie został zdrajcą, który sprzedał pozostałych jeńców będących w niewoli.

  Ojciec McCaina, John McCain – admirał Marynarki Wojennej, był również zdrajcą, którego tchórzostwo, kłamstwa i niekompetencja jako dowódcy Sił Pacyfiku skazały tysiące amerykańskich żołnierzy na nędzę i śmierć w czasie tragicznej wojny wietnamskiej. Ojciec McCain’a pozwolił izraelskiemu bombowcowi zdziesiątkować amerykański statek Liberty Ship w 1967 roku, zabijając i raniąc wielu amerykańskich marynarzy.”
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/senator-john-mccain-zdrajca-wojenny-podzegacz-rothschildow-2014-09

  ” izraelskiemu bombowcowi zdziesiątkować amerykański statek Liberty Ship w 1967 roku”
  Bardzo ciekawa sprawa o której weterany nie zapomnieli.
  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=11052&Itemid=56

 202. osoba prywatna said

  Czworaczki z systemem Dolby Surround

 203. Boydar said

  @ denuncjacja Pana NICK’a (198)

  Jak szaleć to szaleć, ja znalazłem zdjęcie Gajowego Maruchy jak był jeszcze młody i piękny

 204. osoba prywatna said

  Czy banki, które udzielały kredytów walutowych, są dziś bezpieczne?
  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-polska/aj-gospodarka-polska/item/42328-czy-banki-kt%C3%B3re-udziela%C5%82y-kredyt%C3%B3w-walutowych-s%C4%85-dzi%C5%9B-bezpieczne

 205. buka said

  http://www.iluminaci.pl/info/45zasad-zniewolenia-polski-powojennej

 206. NyndrO said

  Panie NICK (o tym młodzianie z żylakami,a o Umyśle Młodzieńca nie wspomnę),pan taki miły dla tego niskiego,szczerbatego,grubasa,łysego i agenta.I w ogóle kawał z tego niskiego agenta i grubasa bez zembów i grubasa…to kawał z niego blogera.A z pana,panie NICK bardzo porządny człowiek.A temu całemu żartownisiowi z Lublina niechaj i życie jak najdłuższym i szczęśliwym będzie.

 207. osoba prywatna said

  Noworosja – W Nikiszino zniszczono polskie siły specjalne
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/noworosja-w-nikiszino-zniszczono-polskie-sily-specjalne-2014-12

 208. NyndrO said

  Gajowy Marucha,Pan Kierownik,Gajowy Marucha I nigdy nie był młody i piękny.Zawsze był mądry i brzydki.

 209. Guła said

  Jak drzewo opałowe spod siekiery to raczej w metrach przestrzennych co powinien wiedzieć każden żyjąc w gajówce. Chyba że co innego rąbało się boć złożyło się tak, że pojemność też można w metrach sześciennych wyliczać.

 210. Boydar said

  Panie Boże zapłać … Panie Nndr0 …

 211. JO said

  Panie Gajowy,

  Gdzie jest „guzik” upubliczniajacy Gajowka-Dzialanie? Jak to sie robi?

  Na start, to co tam jest musi wystarczyc.
  JO

 212. NyndrO said

  Ad 208.* Zdarzyło się w życiu,że pojemność w „kaczorach” liczyłem.

 213. NICK said

  Bóg z Wami, Panowie.
  Zmęczonym. Jeszcze tylko wezmę ‚prycha’.
  Dobrej nocy.

 214. NyndrO said

  Dobrze,że się Pan zmęczył.

 215. osoba prywatna said

  Robią nas w konia: Kiedy zbankrutuje ZUS?

 216. maniek said

  Poroszenko, przeproś za ludobójstwo na Wołyniu.

 217. Marucha said

  Re 211:
  Witrynę działania ustawiłem wstępnie tak, aby nie była indeksowana przez wyszukiwarki.
  Trzeba to zmienić przez panel administracyjny i dodać jakieś słowa kluczowe („tagi”) oraz jakieś motto witryny.
  Resztę wykonają wyszukiwarki.

 218. osoba prywatna said

  Grecja: Ostrzał ambasady Izraela
  http://xportal.pl/?p=17934

 219. maniek said

  W Polsce realnie mimo ucieczki milionów jakieś ~40% poniżej nędzy minimum egzystencji

  A ci będą słać do banderowców którzy zarezali 200tys Polaków , konwój humanitarny, już ich leczą za darmo kiedy Polacy umierają pod szpitalami.


  Polska wyśle banderowcom konwój z pomocą
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/polska-wysle-na-ukraine-konwoj-z-pomoca

 220. maniek said

  Redaktorowi Jakarta Post grozi 5 lat więzienia za opublikowanie karykatury bojowników ISIS.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/5-lat-wiezienia-za-obraze-dzihadystow-foto


  Tyle już pisano że ISIS to twór usraela a to jest dowód już tysięczny

 221. maniek said

  Udostępniajcie, zapraszajcie, polecajcie. To nasza polska demonstracja!

  https://www.facebook.com/events/1554403814801451/?ref_notif_type=like&source=1

 222. maniek said

  NATO: zagrożenie dla światowego pokoju

  Oficjalna mitologia głosi, że w okresie między rokiem 1945 (lub 1946) a 1989 (lub 1991) znajdowaliśmy się w stanie konfliktu – politycznego, militarnego i przede wszystkim ideologicznego – który określano mianem „zimnej wojny”. Choć była to wojna, to kluczowym słowem jest „zimna”, ponieważ oba supermocarstwa nigdy nie weszły w bezpośredni konflikt zbrojny. Było jednak kilka punktów zwrotnych tej wojny o charakterze instytucjonalnym – i w każdym przypadku to USA, a nie ZSRR czyniły pierwszy krok.

  W 1949 roku trzy zachodnie kraje okupujące Niemcy zjednoczyły swoje strefy okupacyjne, tworząc państwo Republika Federalna Niemiec (RFN). W odpowiedzi Związek Radziecki przekształcił swoją strefę okupacyjną w Niemiecką Republikę Demokratyczną (NRD). W 1949 roku 12 państw utworzyło pakt NATO. 5 maja 1955 roku trzy zachodnie mocarstwa formalnie zakończyły okupację RFN i uznały ją za niepodległe państwo. Pięć dni później RFN została członkiem NATO. W odpowiedzi na to ZSRR stworzył organizację Układu Warszawskiego, w skład której weszła NRD.

  Układ o powołaniu NATO, jak zakładano, powinien był obowiązywać tylko w Europie, ponieważ kraje Europy Zachodniej władały jeszcze wówczas zamorskimi koloniami i nie życzyły sobie, żeby jakakolwiek struktura zewnętrzna miała prawo mieszać się w proces podejmowania decyzji politycznych dotyczących tych kolonii. Momenty pozornego zaostrzenia konfrontacji między dwoma stronami (blokada Berlina, kryzys kubański) zawsze kończyły się przywróceniem status quo ante. Głośniejsze nawoływania do zaangażowania militarnego miały miejsce wówczas, gdy ZSRR interweniował we własnej strefie wpływów przeciw wydarzeniom, które uważał za zagrożenie dla własnych interesów: na Węgrzech w 1956 roku, w Czechosłowacji w 1968, w Polsce w 1981. Przy czym USA w analogiczny sposób interweniowały politycznie w podobnych okolicznościach, jak na przykład w obliczu potencjalnej możliwości wejścia partii komunistycznej do rządu Włoch.

  Ten krótki wstęp wystarczy, żeby pojąć realne cele „zimnej wojny”. Nie miała ona na celu zmiany realiów politycznych po drugiej stronie barykady (ewentualnie w odległej przyszłości). „Zimna wojna” była mechanizmem pozwalającym utrzymać pod kontrolą własnych satelitów, zachowując de facto porozumienie dwóch stron o długoterminowym podziale globu na dwie strefy wpływów: jedna trzecia dla ZSRR i dwie trzecie dla USA. Priorytetem były gwarancje nie użycia przez jedną ze stron siły militarnej (szczególnie broni jądrowej) przeciwko drugiej – wynikające z tak zwanej gwarancji wzajemnego unicestwienia.

  Upadek Związku Radzieckiego, który odbył się w dwóch fazach – wycofanie się z Europy Wschodniej w 1989 roku i formalne rozwiązanie ZSRR w 1991 roku – teoretycznie powinien położyć kres istnieniu NATO. Z pewnością dobrze znany jest fakt, że gdy prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow zgodził się na inkorporację NRD przez RFN otrzymał obietnicę, że kraje Układu Warszawskiego nie zostaną włączone do NATO. Ta obietnica została złamana, a pakt NATO znalazł dla siebie nową rolę.

  Po 1991 roku NATO podjęło się misji światowego żandarma – interweniującego wszędzie, gdzie tam, gdzie uznał, że znalazł właściwe rozwiązanie dla problemów w stosunkach międzynarodowych. Pierwszy istotny tego przejaw miał miejsce w czasie konfliktu Serbii z Kosowem, gdy USA wpłynęły na powstanie państwa Kosowo i zmianę reżimu w Serbii. Za tym poszły inne zabiegi – wyparcie talibów w Afganistanie w 2001 roku, zmiana reżimu w Iraku w 2003, walka z Państwem Islamskim (ISIS) w Iraku i Syrii w 2014, wsparcie dla sił prozachodnich na Ukrainie w latach 2013-2014.

  Tak naprawdę użycie NATO stało się kłopotliwe dla Stanów Zjednoczonych. Po pierwsze, dawały o sobie znać różnego rodzaju obiekcje członków paktu wobec planowanych akcji. Po drugie, gdy NATO formalnie wkraczało do akcji, jak w Kosowie, amerykańscy wojskowi czuli się skrępowani przez zbyt wolne tempo podejmowania decyzji politycznych dotyczących działań militarnych.

  Więc dlaczego postępuje ekspansja NATO zamiast jego rozwiązania? To znów związane jest z wewnątrzeuropejską polityką, z dążeniem USA do sprawowania kontroli nad swoimi niby-sojusznikami. Za czasów rządów Busha jr. ówczesny sekretarz obrony Donald Rumsfeld mówił o „starej” i „nowej” Europie. O starej Europie wspominał szczególnie, gdy Francja i Niemcy nie zgadzały się ze strategią USA. Uważał, że kraje Europy Zachodniej rozluźniają swoje związki ze Stanami Zjednoczonymi. Jego ocena była faktycznie trafna. W reakcji USA miały nadzieję podciąć skrzydła zachodnich Europejczyków przez wprowadzanie do NATO krajów wschodnioeuropejskich, które USA uważały za pewniejszych sojuszników.

  Konflikt na Ukrainie ukazuje niebezpieczeństwo, jakie stanowi NATO. USA dążą do stworzenia nowych instalacji militarnych, w sposób oczywisty skierowanych przeciwko Rosji, pod pozorem, że mają przeciwdziałać hipotetycznemu zagrożeniu ze strony Iranu. Ponieważ ukraiński konflikt rozwijał się, wskrzeszony został język zimnej wojny. USA używają NATO jako środka nacisku na kraje Europy Zachodniej, żeby przystały na antyrosyjskie działania. Wewnątrz USA prezydent Barack Obama znajduje się pod silną presją, aby przeszedł do bardziej zdecydowanych działań przeciwko tzw. rosyjskiemu zagrożeniu dla Ukrainy. To łączy się z dużą wrogością w Kongresie wobec jakiegokolwiek porozumienia z Irańczykami w sprawie rozwoju ich programu nuklearnego.

  Istnieje ryzyko, że te siły w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie Zachodniej, które usiłują uniknąć wojennego szaleństwa mogą zostać pokonane przez frakcję, którą można nazwać jedynie „partią wojny”. NATO, i to co sobą symbolizuje, stanowi dziś poważne zagrożenie, ponieważ reprezentuje roszczenia krajów Zachodu do ingerencji w dowolnym miejscu globu w imię zachodnich interpretacji realiów geopolitycznych. To może prowadzić tylko do dalszego, bardzo niebezpiecznego konfliktu. Pozbycie się NATO byłoby pierwszym krokiem w kierunku uzdrowienia ludzkości i ratunkiem dla świata.

  http://www.socjalizmteraz.pl/pl/Artykuly/?id=618/NATO__zagrozenie_dla_swiatowego_pokoju

 223. Siekiera_Motyka said

  Raj Demokracji to USzael
  „http://www.zerohedge.com/news/2014-12-12/14-facts-show-number-children-living-poverty-christmas-record-high”

  http://www.evilyoshida.com/thread-951.html

 224. revers said

  potwierdzone juz jest ze na lotniskach w Charkowie, Dnieprowsku, Zaporozu laduja samoloty NATO z jednostkami NATO, sa tez i dzielni z PL siepacze.

 225. Siggi said

  http://www.geopolityka.org/komentarze/radoslaw-s-czarnecki-hipokryzja-wiecznie-zywa-koniec-epoki

  Radosław S. Czarnecki: Hipokryzja wiecznie żywa. Koniec epoki
  geopolityka Radosław S. Czarnecki

  Deklaracja Niepodległości Stanów Zjednoczonych (przyjęta w Filadelfii 4 VII 1776 r.) jest od swego powstania obarczona hipokryzją, przeniesioną na współcześnie funkcjonujące pojęcie praw człowieka.
  Otóż Tomasz Jefferson – jeden z prominentnych jej twórców i ojców-założycieli Stanów Zjednoczonych, autor traktatów i pism o wolności, rozważań z zakresu demokracji i swobód obywatelskich, rozmyślań nad jednostką i jej godnością (w duchu klasycznego, anglosaskiego Oświecenia) – w chwili śmierci (1826 r.) przekazał spadkobiercom swe liczne włości położone w Wirginii wraz z… ponad 200 niewolnikami (byli to mężczyźni, kobiety i dzieci).
  Czyli jego przemyślenia i prawne propozycje, czy działania tych ludzi nie dotyczyły. Czyli nie były one pomyślane jako wartość uniwersalna i traktowana jako utylitarna, ale jako igraszka retoryczno-polityczna.
  Ta obłuda towarzyszy tym prawom od zarania. We współczesnym świecie – tak przesyconym retoryką i ideami dotyczącymi wolności, demokracji, swobód różnego rodzaju oraz indywidualizmem – hipokryzja, oszustwo, kabotyństwo i pozerstwo są szczególnie widoczne (w wyniku globalnej komunikacji, postępu technicznego i edukacji, a także skundleniu zawodu dziennikarza) i bolesne. Szczególnie szkodzą ideom Oświecenia – postępowi, rozwojowi, stawaniu się życia ludzkiego bardziej humanistycznym.
  Filozof z Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Adam Chmielewski zauważa – niezwykle celnie i proroczo – że prezydent Władimir Putin swymi decyzjami w kontekście relacji Rosji i Ukrainy zakończył konfrontację w wymiarze światowym (a to są wymiary: symboliczny, polityczny, kulturowy, formalny) między postkomunizmem a Zachodem. A tym samym – między komunizmem a Zachodem.

  Fin de XX siècle bis

  Teraz akcenty w przestrzeni geopolitycznej rozkładać się będą diametralnie inaczej. Sądzę – na kanwie przytoczonej refleksji A. Chmielewskiego – iż historia i polityka zatoczyły olbrzymie ponad stuletnie koło i sytuacja jest taka, jak u zarania XX wieku, gdy wiek pary i żelaza przynosił coraz to nowe fortuny, a kapitał przemieszczał się przez skolonizowany, pozaeuropejski, świat jak i gdzie chciał.
  Teza brytyjskiego antropologa Roberta Knoxa (The Races of Man), że „prawo międzynarodowe tworzy się po to, by stosowali je słabsi, a łamali mocarni” święciła wówczas triumfy. Wnioski wyciągnięte przez Zachód z nauk Karola Darwina i Herberta Spencera osiągnęły w tym stwierdzeniu szczyt cynizmu wobec idei postępu i rozwoju, a także rudymentarnych zasad Oświecenia. Stały się też prostą egzemplifikacją imperialnej mentalności państw Zachodu.
  Współcześnie wymowa tej imperialnej, cynicznej, makiawelicznej, (czyli realnej), polityki jest ubierana w różne ozdobniki. Służą temu m.in. globalne media, będące nie źródłem informacji, ale przede wszystkim propagandową tubą pewnych środowisk wyznających określone idee.
  Fin de siecle był zwieńczeniem takiego sposobu myślenia (immanentnego zresztą polityce od zawsze), jakie wyznawał R. Knox. Instrumentalne traktowanie prawa międzynarodowego, zależnie od potęgi państwa, było czymś naturalnym dla ówczesnych imperiów na terenach swoich kolonii: Brytyjczyków, Francuzów, Belgów (w Kongo Leopoldville), Niemców (np. w dzisiejszej Namibii wobec ludów Nama i Herero), Hiszpanów, Portugalczyków i… Polaków – tyle, że wiele dekad wcześniej (magnateria i szlachta herbowa) na Wschodzie, na współczesnej Ukrainie. I Rosjan na Syberii.
  Dziś postępuje się analogicznie, tylko w sposób bardziej subtelny, okraszając argumentację prawami człowieka, wolnością, demokracją i swobodami obywatelskimi.
  Tego polscy politycy – czy ci, którzy chcą mienić się politykami – absolutnie nie zauważają. Nie rozumieją, nie pojmują. Tkwią nadal w okopach antykomunizmu i walki demokracji oraz wolności (w wersji sarmacko-kontrreformacyjnej, nie oświeceniowej) z czerwoną despotią, z marksizmem. W ich umysłach tkwi kontrreformacyjny (czyli – kolonialny i krucjatowy) obraz ruskiego schizmatyka, utwierdzony antykomunistycznym wizerunkiem Rosjanina, bądź tzw. człowieka radzieckiego.

  Wady demokracji

  Mowa getysburska Abrahama Lincolna (1863) zawiera w zasadzie wszystko, co Oświecenie i jego dorobek intelektualny mówią o demokracji – „demokracja to rządy ludu poprzez lud dla ludu”. Ale współczesna zachodnia demokracja powiela mnóstwo argumentów przytaczanych przez jej krytyków, jeszcze z okresu antycznego. Wynosząc dziś na piedestał ułomną demokrację ateńską jako paradygmat i źródło dzisiejszego systemu politycznego euro-atlantyckiej formacji cywilizacyjnej, pomijamy krytykę gigantów myśli antycznej, np. Platona i Arystotelesa, których dorobek leży również u podłoża tego, co zwiemy umownie Zachodem. Demokracja ateńska nie wytrzymała próby czasu. Podobnie jak komunizm w wydaniu radzieckim.
  Platon i jego uczeń ze Stagiry oceniają ów system ambiwalentnie; mimo, że jest on „najmniej zły”, to lud jest „źle wychowany”, a sprawujący władzę musi prowadzić ją (a przez to i siebie) na manowce. Arystoteles (Polityka) powiadał, że „niedorzeczne bowiem wydaje się, aby marni ludzie mieli moc rozstrzygającą”. Jeśli więc lud nie ma dostępu do edukacji i „dobrego wychowania”, nie może być mądrym i skutecznym prawodawcą (a jego reprezentanci pochodzą przecież z tego ludu i nieść muszą sobą takie same wartości jak głosujący na nich obywatele).
  Jeśli lud – jak wywodzili ci krytycy ateńskiej demokracji – „jest ubogi”, można nim dowolnie manipulować przy pomocy przekupstwa, czczych obiecanek, mitologii i mitomaństwa, argumentów irracjonalnych i nieistotnych z punktu widzenia interesu publicznego. Bez racjonalnego oglądu świata – a to zapewnia jedynie nauka – nie ma logicznie podejmowanych decyzji. Zasadniczą rolę pełnią wtedy emocje, afekty, zabobony, demagogia i mitomaństwo. O upolitycznionym religianctwie nie wspominając.
  Jak stwierdza prof. Stefan Opara (Tyrania złudzeń. Studia z filozofii polityki), „te przestrogi sprzed 2,5 tysiąca lat brzmią dziś dziwnie aktualnie. Elity Zachodu radzą sobie z wadami demosu poprzez coraz bardziej nachalną manipulację i teatralizację wyborów – cała bowiem władza ludu sprowadza się do sezonowego dziś udziału w głosowaniu referendalnym lub na kandydatów do parlamentu czy do samorządów. Manipulacja polega głównie na stosowaniu technik marketingowych i na presji wszechwładnych mediów wtłaczających ludowi dowolne opinie. Gdy brakuje faktów, fabrykuje się je w całości lub częściowo. Przodują w tym Amerykanie”. Kłania się tu – choć w innym kontekście – Raczak, Bośnia, wczoraj – Majdan i Krym, dziś – wschodnia Ukraina.

  A w Polsce – sarmatyzm

  Współcześnie nad Wisłą, Odrą i Bugiem widać jak na dłoni wady demokracji w kontekście stwierdzenia Arystotelesa o związkach marnej jakości intelektualnej ludzi ze sposobem funkcjonowania demokracji. I skutki tego.
  Polska jest tu przykładem klinicznym, zarówno w jakości życia polityczno-publicznego, jak i w tanim naśladownictwie i takiej też amerykanizacji (w najgorszej wersji – czyli tego, co rozumie się pod pojęciem amerykanizacji: kicz, natrętność i stronniczość, jednostronność w patrzeniu na świat, prostacka indoktrynacja połączona z manipulacją, kult złotego cielca, idea narodu wybranego).
  Idea narodu wybranego – tak immanentna judaizmowi, podchwycona ochoczo przez chrześcijaństwo i Kościół katolicki, a następnie przez szeregi denominacji protestanckich (angielscy purytanie i niektóre wspólnoty kalwińskiej proweniencji zaniosły tę ideę do Nowego Świata i wszczepiły w mentalność Amerykanów) – tkwi w podświadomości człowieka Zachodu, a misyjność oraz mentalność i duch krucjat czy konkwisty zostały (zupełnie opacznie i fałszywie) z religii przeniesione wprost na tzw. wartości kultury Zachodu.
  Tym były w nie tak dawnych przecież czasach podboje kolonialne, które próbuje się obecnie szerzyć bardziej cywilizowanymi, dostosowanymi do ducha epoki, środkami i metodami (choć interwencje na Bałkanach, w Iraku, Afganistanie, Libii, bombardowania Sudanu są potwierdzeniem krucjatowej mentalności tkwiącej mocno w kulturze Zachodu).
  A neofici zawsze muszą udowadniać swoim autorytetom, swoim bożkom, swoją prawowierność, lojalność, ortodoksję. Polska i jej elity polityczno-medialne – jako nuworysze i neofici, są tu wyjątkowo zajadłe i nachalne w owych działaniach.
  Agresywny prozelityzm – dający o sobie znać zarówno w przypadku Bałkanów, (a Serbii w szczególności, podczas rozpadu Jugosławii i konfliktu o Kosowo), jak i wobec Rosji – jest i był wzmacniany dodatkowo silnym antykomunizmem (choć jest on werbalny, retoryczny i dlatego poniekąd śmieszny), jak i tradycją kontrreformacyjną, millenaryzmem i autodefinicją Polaków jako „narodu wybranego”. Opiekunką tego narodu ma być Teotokos, Matka Boga (obwołana i czczona jako hetmanka wojska polskiego), Jezus – jako król Polski itd. itp. To dla kultury, świadomości, polityki, gospodarki, szkodliwe, irracjonalne i mitotwórcze pozostałości sarmatyzmu.

  * * *
  Aldous Huxley (Nowy wspaniały świat) zauważył celnie, iż „…Światowa wspólnota, którą widzimy przed nami i którą mamy nadzieję urzeczywistnić jest wielością w jedności. Proces ludzkiego rozwoju jest dzięki swej skłonności do przezwyciężania zróżnicowań na drodze konwergencji zjawiskiem jedynym w swoim rodzaju”. I tylko tak można urzeczywistnić globalizacje naszego gatunku w wymiarze kulturowym.

  Tekst został opublikowany w Nr 12 (195), grudzień 2014 miesięcznika „Sprawy Nauki”.
  http://www.geopolityka.org/komentarze/radoslaw-s-czarnecki-hipokryzja-wiecznie-zywa-koniec-epoki

 226. revers said

  Kibic francuski ciezko pobity w Dnieprowsku podczas rozgrywek ligi tzw europejskiej nie brutalnej

  http://fangol.pl/view/79764/kibic-saint-etienne-brutalnie?autoplay

  no to jestesmy w europie dwoch predkosci, ale bicia w morde lub grabienia narodow.

 227. Zerohero said

  @ Revers , 224

  To jest bardzo ważna wiadomość. Jakieś źródło?

  Desant NATO na wschodzie Ukrainy to w zasadzie początek wielkiej wojny. Bardzo proszę niech Pan to rozwinie. Bardzo niepokojąca wiadomość!

 228. maniek said

  upa-ina chazaria

 229. http://tinyurl.com/nbl7od3

  Trzy dowody na szybki upadek gospodarki swiatowej.. i co potem? rzady nalegaja azeby obywatele zgromadzili podstawowe zapasy na okres paru tygodni.

 230. Ad.226
  Panie Szanowny pan Gajowy prosi i tlumaczy o szacunek dla gajowiczan i nie wklejanie calych textow . To zabiera pamiec CPU a jak ktos chce to otworzy sobie link.
  Czy Pan moze sie zastosowac do naszej etykiety? Prosze o to Pana.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: