Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (57 – …
  Voodoosch o MSZ Chin: USA kreują kryzys, a…
  Yagiel o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  Zbigniew Kozioł o Cywilizacja (Nie)Prawdy
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  misieku o Wolne tematy (57 – …
  Enya o Amerykański liberalny komik kr…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Peryskop o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Maverick o Wolne tematy (57 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Każdy podatnik to złodziej – nowa zasada fiskusa.

Posted by Marucha w dniu 2014-12-12 (Piątek)

Osiemdziesiąt procent kontroli przeprowadzanych przez urzędników fiskusa w 2015 roku będzie się musiało skończyć ukaraniem kontrolowanego poprzez nałożenie domiaru w kwocie powyżej tysiąc złotych. Jeżeli któremuś urzędowi nie uda się osiągnąć takiego wyniku zostanie ukarany – na przykład poprzez obcięcie etatów.

Oznacza to ni mniej, ni więcej a tylko tyle, że kontrolerzy nie chcąc stracić roboty będą szukać dziury w całym i za wszelką cenę interpretować przepisy na niekorzyść podatnika w taki sposób, żeby nawet najuczciwszy przedsiębiorca okazał się złodziejem chcącym oszukać skarb państwa.

Za chwilę powie ktoś, że wyssałem sobie tę informację z palca tylko po to, żeby uderzyć w rząd Platformy Obywatelskiej. Otóż nie – dotarli do niej dziennikarze „Dziennika Gazety Prawnej”. A ściślej do sprawozdania z narady dyrektorów izb skarbowych z przedstawicielami resortu finansów, na którym takie postanowienie zostało urzędnikom przekazane czarno na białym. Razem z konsekwencjami grożącymi za niewykonanie norm. Najwyraźniej marchewka w postaci premii dla gorliwych przedstawicieli aparatu nie podziałała i minister Szczurek postanowił sięgnąć po kij – albo wy ukarzecie, albo was ukarzą.

A ja mam tylko takie małe, drobne pytanko: gdzie podziała się stara, rzymska zasada „in dubio pro tributario”, czyli wszystkie wątpliwości należy rozstrzygać na korzyść podatnika? Przestała obowiązywać a zastąpiła ją nowa, wymyślona przez ministerialnych urzędasów, którym ciągle mało pieniędzy – każdy podatnik jest oszustem, a jeżeli dokumenty i fakty mówią inaczej, to tym gorzej dla nich. A że sądy będą hurtowo uchylać decyzje urzędów skarbowych? No i co z tego, zanim to nastąpi u władzy będzie już inna ekipa, niech ona się męczy i tłumaczy… [a podatnik być może pójdzie z torbami – admin]

http://alexd.salon24.pl

Komentarzy 21 do “Każdy podatnik to złodziej – nowa zasada fiskusa.”

 1. AlexSailor said

  Efektem będzie dalsze masowe zamykanie firm, zwiększenie zjawiska uchylania się od opodatkowania – bo i tak się urzędowi nie dogodzi, zejście działalności gospodarczej nie w szarą strefę nawet, ale do podziemia, w konsekwencji radykalna degradacja polskiej gospodarki, emigracja, obciążenie budżetu świadczeniami.
  No i oczywiście radykalny spadek wpływów podatkowych.

  Oni po prostu zarżną polską gospodarkę.
  A to jest skutkiem bezmyślności i beztroski Polaków nie reagujących na wcześniejsze szkodliwe działania władz.
  No i wotum zaufania wystawionego w ostatnich wyborach partiom rządzącym i nieudolnej (koncesjonowanej) opozycji.

 2. NICK said

  Ciągła kampania – bojkot pseudowyborów.
  Stop legitymizacji obcej władzy.
  Re. 1.

 3. Poinformowany said

  Ta zasada nie jest nowa,działa co najmniej od lat 90-tych co odczułem na własnej skórze swego czasu.Przepisy skarbowe tak są ustawione że bez znajomości tam gdzie trzeba z każdego można zrobić oszusta skarbowego gdyż stosując się do przepisów nie da się prowadzić żadnej działalności gospodarczej żeby wyjść na swoje czyli nie dokładać do interesu

 4. ALI BABA said

  Lokal może zostać użyczony na zasadzie umowy użyczenia /nie musi to być umowa najmu/ i umowa ta wg k.c.
  jest umową bezpłatną, tzn. użyczający lokal NIE otrzymuje pieniędzy. ALE U SKARBOWY MOŻE UZNAĆ, ŻE OSOBA BIORĄCA LOKAL W UŻYCZENIE….PŁACI KOMORNE /wcale nie musi tak być/! I MOŻE ZALICZYĆ TO
  JAKO DOCHÓD WŁAŚCICIELA LOKALU…I OD TEGO POWINIEN ON ZAPŁACIĆ PODATEK! PS Należy dodać, że interpretacja takiego stanu rzeczy zależy tylko od danego US, który MOŻE UWAŻAĆ TEN DOCHÓD ZA PODLEGAJĄCY OPODATKOWANIU, ALE NIE MUSI…

 5. Anonim said

  A lody na VAT jak były kręcone tak będą dalej…

 6. marrkerr said

  Od 1.01.2016 roku zmiany. Zaznaczam, że to propozycje na razie, i że to nie jest wcale żart.

  „Nowelizacja ustawy o VAT zakłada rozszerzenie art. 86 o nowe ustępy. Wprowadzają one rewolucyjne zmiany w sposobie odliczania podatku VAT od zakupów dokonanych na firmę.

  Znowelizowane przepisy zakładają, iż podatek VAT od danego zakupu będzie mógł zostać odliczony jedynie częściowo. Częściowe odliczenie VAT będzie miało miejsce zawsze wtedy, gdy dany towar lub usługa są wykorzystywane zarówno dla celów działalności gospodarczej, jak i w innych celach. Odliczenie VAT będzie zatem możliwe jedynie w takiej części, w jakiej dany zakup służy celom związanym z działalnością gospodarczą.

  Zgodnie z nowymi przepisami, przedsiębiorca nie odliczy zatem całej kwoty VAT od zakupu laptopa, telefonu czy nawet biurka, w sytuacji gdy, chociaż w małej części, wykorzystuje te składniki majątku do celów prywatnych.”

  http://zus.pox.pl/vat/koniec-z-pelnym-odliczaniem-vat.htm

  Oznacza to, że jeżeli np. jakiś znajomy zadzwoni do nas na komórkę to jest to już wykorzystanie sprzętu do celów prywatnych i przedsiębiorca traci pełne odliczanie vatu.

  Wyobraźmy sobie sytuację kiedy znajomy (albo np. akwizytor) wchodzi do mojego biura i siada na firmowym krześle, przy firmowym stole, biurku , na firmowej wycieraczce wycierając nogi i stał na firmowym dywanie itp. Ponieważ odliczyłem pełny vat z faktur za to wyposażenie to wmyśl nowych przepisów popełniłem wykroczenie podatkowe (bo wyposażenie jest w tym momencie używane do celów prywatnych częściowo i nie miałem prawa do odliczenia całkowitego vatu) lub stałem się wręcz przestępcą podatkowym (wykroczenie powyżej 8 tys. zł).

  Albo sytuacja, kiedy kontrahent jest służbowo, ale zaczynamy gadać na tematy prywatne. Lub choćby w mailu wyślę życzenia na święta.

  Krótko mówiąc od 1.01.2016 prawie każdy płatnik VAT staje się PRZESTĘPCĄ PODATKOWYM.

  Oni już tam kurwa do imętu pogłupieli, albo wręcz przeciwnie o to chodzi. Znając życie przepis będzie mocno złagodzony i w związku z tym wszyscy będą zadowoleni (?). Dobry pan, a przecież mógł zabić.

 7. slowianin said

  ….ale mi odkrycie – przecież żyjemy w państwie totalitarnym…wszystko zatem jest wporządku

 8. marrkerr said

  A tu dla rozrywki, jak to kiedyś bywało i to też nie żart:

 9. marrkerr said

  nie wiem czy tamto jest widoczne

  http://mojepanstwo.pl/dane/prawo/23129,ustawa-przedmiocie-odpowiedzialnosci-urzednikow-przestepstwa-popelnione-checi-zysku

 10. slowianin said

  odn 7. to nigdy nie powróci- obecna skorumpowana władza nie będzie podcinac gałężi na której sama siedzi

 11. Zbyszko said

  Czyżby brakowało pieniędzy w budżecie na te chorendalne wynagrodzenia w administracji państwowej, która podobno od czasów komuny rozrosła się ok 20 razy a i wynagrodzenie wrosło tam niewspółmiernie do reszty.

 12. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka nie rozumie to obuszenie.

  Pszeciesz zawsze tszeba kszyczec: „Lapaj Zlodzieja”.

 13. RSA said

  To jest dużo gorsze, niż gdyby podniesiono podatki tak, żeby zebrać kwotę równą co do wielkości „grzywnom”.

 14. panMarek said

  Sami głupole wybrali sobie taką władzuchnę więc niech cierpią. Nie wiem tylko za co ja mam mieć przes… Dlatego, że żyję z nimi w jednym państwie?

 15. revers said

  okupacyjna skarbowka

 16. RomanK said 17. revers said

  chcial bym zauwazyc, ze podczas kampani Napoleonskiej na Rosje, Napoleon (Teraz NATO ) podobna przebieral stategie, nakadajc wysokie podatki na kraje, landy przejsciowe w tym Niemcy, Polske lub kontygent wojskowy.

  Reszta

  dziennik-polityczny.com/index.php/bezpieczenstwo/1292-nato-nadal-okupuje-polske

  i kto tu zlodziejem jest?, gdy w Sejmie podobne teksty rzucano pod adresem uwczesnego ministra finansow Rostowskiego, Tuska, Sikorskiego.

 18. revers said

  oowczesngo-errata

 19. revers said

  ad16

  corka JKM przylapana na kradziezy w OBI, swego czasu startujaca tez na europoslanke z listy Gorzowskiej.

  wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/477642,corka-janusza-korwin-mikkego-korynna-zlapana-na-kradziezy-news.html

  lub

  zona Macierewicza TW

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/465454,zona-macierewicza-wspolpracowala-z-sb-hanna-macierewicz-byla-tw-zapyta-w-sejmie-posel-artur-debski.html

 20. matirani said

  Nic dziwnego. Wszak Lewartow-Gieremek zadeklarowal, ze Polin ma byc ziemia na przyszlosc obiecana rasie koczowników i za wszeka cene nalezy nie dopuscic do powstanie duzej i zamoznej polskiej klasy sredniej. Kamienice i biznesy maja czekac az pasozydzi wróca na „swoje”.
  Wszystko jest takie spójne i logiczne jak sie zalozy ten punkt widzenia, nieprawdaz?
  Macko

 21. marta15 said

  Polska rzadzi zlodziejsko -bandycka mafia pscyhopatow.
  Nie cofna sie oni przed niczym aby zrabowac resztki pieniedzy od przecietnego tzw obywatela.
  Ta banda powinna wisiec na latarniach, ale …kto ich tam powiesi??

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: