Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bronek o Filozoficzny wymiar Specjalnej…
  Jack Ravenno o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  rzeczpospolitapolska o Struktura muzyki
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  revers o Gotowana na twardo globalistyc…
  zagobasum o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  UZA o Zbiórka na Czarnka, czyli mone…
  JW o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Tadeusz o Rosjanie Południowi, nie …
  maxi o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Od globalizmu do Narodów

Posted by Marucha w dniu 2014-12-12 (Piątek)

Współcześnie prawo do samostanowienia Narodów istnieje jedynie w teorii i służy jako narzędzie do realizacji politycznych oraz ekonomicznych interesów przez rozmaite grupy wpływu.

Mieszkańcy Osetii zaatakowani przez Gruzję nie mieli prawa do obrony, tak jak nie mają też prawa do posiadania własnego autonomicznego terytorium. Z kolei grupy terrorystyczne Basków szkolone przez amerykańskie CIA jak najbardziej posiadały prawo do walki o wyłączenie ich terytorium z granic Hiszpanii, jednocześnie popierając wstąpienie do Unii Europejskiej, jak i Traktat Lizboński, które w efekcie tej wywalczonej niepodległości natychmiast miały Basków pozbawić. Im na szczęście na to nie pozwolono.

Albańczycy sprowadzeni do Kosowa gdzie wraz z pomocą sił NATO wymordowali Serbów, zniszczyli setki Cerkwi i inne zabytki słowiańskiej kultury, niemalże natychmiast uzyskali wsparcie społeczności międzynarodowej i stworzyli w centrum Bałkanów kolebkę terroryzmu, handlu narkotykami i ludzkimi organami. Szkoci natomiast, mimo pełnego prawa do posiadania niepodległości, będą musieli ponownie ogłaszać referendum w nadziei, że tym razem przeprowadzone zostanie uczciwie.

Mieszkańcy Wschodniej Ukrainy jak i Krymu mieli poważne wątpliwości co do tego, iż oferty składane przez Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy są na pewno lepsze niźli przyłączenie do Federacji Rosyjskiej. Tym bardziej, iż nim podjęli tą decyzję, władze w Krymie składające się z oligarchów nie-ukraińskiego pochodzenia i agresywnych neonazistów banderowskich, dały im posmak tego, co już wkrótce mogło ich czekać w nowej i „demokratycznej” Ukrainie.

Prawa do samostanowienia nie posiadają też Afganistan, Irak, Syria, Liban, Palestyna, Libia i Sudan, natomiast gdyby ostatecznie na terenach tych Państw terroryści wyszkoleni przez Katar i Arabię Saudyjską utworzyli łże-kalifaty oparte w większym stopniu na Talmudzie niźli na Koranie, opinia międzynarodowa przyklasnęłaby temu z radością.

Jak więc widać wyraźnie, Narody istnieją nadal mimo życzeń wielu środowisk i są czymś równie realnym co podziały graniczne, etniczne bądź religijne. Jednakowoż podziały narodowe w porównaniu do pozostałych, stanowią naturalną i zdrową przeciwwagę dla koncepcji świata zglobalizowanego, ponad to w stopniu największym kontynuować mogą rewolucję przemysłową, technologiczną i informatyczną, te z kolei rozwijają cywilizację w kierunku innym od dotychczasowego.

Świat zglobalizowany jako eksperyment nie udał się już w fazie pierwszych testów, pozostaje jedynie marzeniem grup interesów, które jako jedyne z istnienia takowego byłyby w stanie wyciągnąć ogromne korzyści. Pozwolił on bogacić się korporacjom farmaceutycznym, producentom broni, bankom, firmom ubezpieczeniowym, giełdom, jak i producentom żywności, którzy dzięki GMO nadal starają się uzyskać światowy monopol.

Globalizacja normalnym ludziom przyniosła ogromne nierówności i brak zaufania do pozbawionych suwerenności rządów, których jedynym celem stała się realizacja zaleceń instytucji międzynarodowych (będących w posiadaniu beneficjentów powyżej). Zglobalizowana kultura stała się mdła i nijaka, zabiła jakąkolwiek kulturę wyższą. Zglobalizowane prawa stały się przyczyną kolejnych niesprawiedliwości, gdyż ich uczciwa teoria nie oparła się okrutnej praktyce, jaką stała się nierówność wobec tegoż prawa. Podarowane jednym, a odebrane innym, w efekcie doprowadziło do ekonomicznego ludobójstwa w krajach Trzeciego Świata i wśród tych Państw, które miały nadzieję na odzyskanie niepodległości po upadku Związku Radzieckiego (w tym również i w Polsce).

Przede wszystkim jednak globalizacja doprowadziła do powrotu koncepcji kolonializmu, którego efektem jest tak zwany neo-kolonializm i współczesne formy niewolnictwa, jak choćby pozbawianie milionów ludzi możliwości pracy i godnych zarobków, zmuszając ich tym samym do emigracji. Miliony Polaków poza granicami kraju, z roku na rok zwiększająca się liczba samobójców, alkoholizm i narkomania, całkowite zniszczenie przemysłu, tożsamości narodowej, upodlenie kultury i języka, zafałszowanie historii, tragiczna infrastruktura, prawo wraz z organami ścigania i organami sądowniczymi nastawione przeciwko obywatelom Państwa, masowa korupcja, nepotyzm i faworyzowanie mniejszości narodowych, religijnych i innych, to właśnie najbardziej widoczne efekty globalizacji na przykładzie naszej Ojczyzny. Globalizacja jednak nie przyniosłaby nigdy takiego efektu, gdyby nie brak patriotyzmu i obrony interesów… narodowych właśnie.

Mimo wszystko Polacy pozbawieni możliwości godnego życia w swojej własnej Ojczyźnie pozostali poza jej granicami na tyle długo, by w zdecydowanej większości – może nie do końca, lecz w znacznym stopniu – stanąć twarzą w twarz z drugą stroną procesu niszczenia Narodów, które dosięgnęło kraje bogatsze. Przede wszystkim chodzi tu o efekt kultury śmierci, która już teraz te właśnie kraje doprowadza do demograficznego niżu i w dłuższej perspektywie czasu przyczyni się do kompletnego zaniku całej cywilizacji zachodniej.

Kiedy dawniej dumne Narody jak Francuzi, Niemcy czy Anglicy wymierają, na ich miejsce wchodzą inne, postępujące we wszystkim kompletnie nie po myśli mędrców współczesnego świata i co na razie przynosi im jedynie same korzyści. Dlatego też na nic zdadzą się przekonywania publicystów Gazety Wyborczej czy Krytyki Politycznej, by Polskę zasiedlić setkami tysięcy uchodźców z krajów obcych nam w każdym względzie. Polacy mądrzejsi o doświadczenia swoje i swych bliskich z krajów Europy doskonale wiedzą co czeka również Polskę, która będzie systematycznie pozbawiana genetycznych Słowian, a zasiedlana cywilizacjami permanentnej wojny. W tym wszystkim co złe uczynił globalizm, wiemy na pewno, iż Warszawa nie stanie się Detroit równie łatwo ni szybko co Paryż, Londyn bądź Berlin.

Wybudzenie się ze snu globalistycznego mitu wolnego, demokratycznego i opływającego w luksusy świata jest tylko kwestią czasu, co przyczyni się w Polsce do odrodzenia się ruchów narodowych i konserwatywnych. Problemem jest jednak to jakie będą to ruchy i w efekcie też jaką drogą pójdziemy, gdyż historia nie wydarzyła się tylko po to by zostać zapomnianą, lecz po to, by dać również mądrość przyszłym pokoleniom. Skoro podważalnym tylko przez umysłowych degeneratów faktem jest istnienie Narodów i ich interesów, należy zastanowić się czym właściwie jest tenże narodowy interes i jak można przy jego realizacji uniknąć pomyłek przeszłości.

Jedną z rzeczy stanowiącą o słabości każdego nacjonalizmu jest megalomania narodowa. Należy zdać sobie sprawę z tego, iż nie ma Narodów lepszych i gorszych. Przynależność genetyczna do jakiegokolwiek z nich nie stanowi o żadnej intelektualnej czy jakiejkolwiek innej wyższości, nie ma też Narodów wywyższonych przez Boga ni bogów, a etnocentryzm skupiający uwagę ludzi tylko na danym Narodzie bez szerszego spojrzenia na inne, jest jedynie objawem zacofania i ograniczonego myślenia. Tak jak zdrowa jest konkurencja sportowa, tak też zdrową zawsze była, jest i będzie konkurencja pomiędzy rozmaitymi Narodami. Mimo wszystko sukcesy jakichkolwiek z nich nie powinny mieć większego wpływu na ocenę całości, a winny jedynie motywować do dalszych starań Narody pozostałe.

Pozbycie się wrogiej rozwojowi i pokojowi megalomanii łączy się również z konieczną kwestią rozprawienia się z jakimikolwiek objawami nienawiści wobec innych grup etnicznych czy religijnych. Ludzkość weszła już na ten etap rozwoju, który umożliwia pokojową koegzystencję mimo wszelkich różnic, a Ziemia pozostawia dość miejsca i zasobów, by generalnie wszyscy mogli decydować w każdej kwestii sami za siebie. Jakikolwiek rasizm, obojętnie czy jest to nienawiść Kowalskiego do Sikha ugruntowana brakiem jakiegokolwiek pojęcia o obcych kulturach, religiach i obyczajach, czy też nienawiść Izraelczyków i Palestyńczyków, jest objawem chorym i winien być bezwzględnie plewiony.

Odróżnić natomiast należy tą nienawiść od pokojowej chęci pewnych Narodów do umiarkowanego izolacjonizmu i zamieszkiwania w obrębie Państwa w znacznym stopniu jednolitego kulturowo, językowo czy genetycznie. Nie zmienia to faktu, iż mogą istnieć Państwa multietniczne i funkcjonować równie dobrze jak wszelkie inne. Mają się one zazwyczaj dobrze jak np. Jugosławia, dopóki jakikolwiek wróg zewnętrzny nie wykorzystuje tychże różnic do powodowania wewnętrznych konfliktów i rozłamów tegoż Państwa. Tedy też Narody mądrzejsze między innymi o tą lekcję przeszłości, z obawy przez zewnętrznym wrogiem muszą posiadać prawo do izolacjonizmu jeśli tylko odczuwają takie zagrożenie. Osoby ślepe i głuche na ten niebezpieczny precedens same siebie stawiają w roli pajaców i winny być ignorowane.

Skoro obraz takowego samostanowienia Narodów jest jasny, należy również wystrzegać się paru ideologii istniejących niestety na gruncie narodowym, które od samego zarania są powodem zapalnym niepotrzebnych konfliktów. Jedną z tychże ideologii jest faszyzm, którego doktryna zakłada niehumanitarny autokratyzm, niezdrowy militaryzm nie nastawiony na potrzebę posiadania armii zdolnej do obrony Państwa i Narodu, lecz armii postawionej na ekspansję, zatem również na imperializm i nazbyt dużą kontrolę władz nad prywatną sferą życia obywateli Państwa. Wszelkie ideologie promujące imperializm, niezdrowe systemy władzy i inwigilację jak i kontrolę władzy nad obywatelami, winny być z ruchu narodowego wykluczone za postawę skutkującą Narodów unicestwianiem i niewoleniem, zatem w gruncie rzeczy za postawę antynarodową (obojętnie czy to wobec Narodu własnego, bądź innych).

Kolejnym koniem trojańskim jest narodowy socjalizm, oparty na talmudycznym marksizmie i na kłamstwach naukowych, a nie na obiektywnej prawdzie, która cechuje każdy zdrowy nacjonalizm. Ponad to w przypadku Polski jest to ideologia z historycznego punktu widzenia dla Słowian ludobójcza, rasistowska i szowinistyczna, jakakolwiek zatem tolerancja dla niej pod jakimikolwiek nazwami winna być bezwzględnie tępiona. Ostatnim głównym problemem ideologicznym jest narodowy liberalizm, w większości swych form zakładający niszczenie gospodarki narodowej i dopuszczający pozbywanie się na rynku małych wytwórców na rzecz podmiotów zagranicznych, w samej swej nazwie będący zatem już wysoce kłamliwym.

Ponad to nie sposób też nie dostrzec, iż skoro większość wojen i ludobójstw na masową skalę XX i XXI wieku jest wynikiem prowadzenia antycywilizacyjnej polityki przed grupy utrzymujące w ryzach lichwiarski system monetarny, pierwszym krokiem do samostanowienia każdego suwerennego Narodu winno być wyjście z tegoż systemu i przywrócenie pieniądza służebnego niepodległym Państwom i Narodom. Ten krok, bez względu na przyjęty sposób np. Program Kredytu Społecznego, setki walut lokalnych czy po prostu pieniądz tworzony przez niezależny Bank Centralny wedle realnego rozwoju gospodarki narodowej, jest też najbardziej istotnym dla bezpieczeństwa wszystkich, tym samym mogąc ostatecznie doprowadzić do pokojowej koegzystencji Narodów o rozmaitych priorytetach, kierunkach rozwoju, o różnej przynależności cywilizacyjnej, kulturowej, genetycznej, językowej czy religijnej. Tak długo jednak jak ten obecny system istnieje, tak długo też Narody będą zanikać, a Państwa będą coraz bardziej wchłaniane przez struktury instytucji międzynarodowych realizujących egoistyczne interesy garstki ludzkości kosztem wielu miliardów ludzi.

Pytanie tylko, czy Polska pójdzie śladem krajów, gdzie nacjonalizm odradza się w postaciach najgorszych, wypisanych powyżej, czy też pójdzie drogą indywidualnego rozwoju ku pełnej samowystarczalności i suwerenności Państwa. Jak na razie, nic nie zapowiada choćby i powstania takiego ruchu, a jedynie Obóz Wielkiej Polski przedstawiać może pełną alternatywę dla Polski, nie wypełnioną niepotrzebną nienawiścią czy błędnymi talmudycznymi rozwiązaniami.

Robert Grunholz
http://rgrunholz.wordpress.com

Komentarzy 76 do “Od globalizmu do Narodów”

 1. lopek said

  Naprawianie świata przez tych – co uważają, że Boga nie ma – zawsze skończy się budową Piekła na Ziemi – co właśnie od jakiegoś czasu obserwujemy. Autor niczego się nie nauczył obserwując to – co się wokół niego dzieje.

 2. Bardzo dobry artykol. Dziekuje i gratuluje.
  Dajej tak.

 3. Yah said

  Dlatego odpowiedzią jest Czwarta Teoria Polityczna – tam Bóg i Religia mają należne im miejsce.

 4. Yah said

 5. revers said

  oh yah, wlasnie dzisiaj w centrum handlowym wielkiego europejskiego miasta, slyszalem importowane najswiezsze werstety koranu w orginalnym jezyku kalifackim- czy pod stacja ojca Rydzyka nie slychac lub twoim centrum handlowym? innych purpurowych wielebnych od najnowszych kalifackich, talmudyczynch wersetow, i , czy watykanska sekta nie za bardzo zajeta jest chazarskimi unitami prawoslawnymi z Kijewa? ktorzy jak Poroszenko chetnie fotografuja sie z obrazem chrystusa jezuickiego z obecnym MP Australi, rownoczesnie zatwierdzajac jednostronie winne zestrzelenia lotu MH17, skoro realne dowody sa sprzatniete jak i swiadkowie, zostaja tylko platni mordercy i swiadkowie,

  A tym jedynym Bogiem bedzie Yehwe i nowa religia NWO z mamona.

 6. Yah said

  No to Panie Revers mówię i myślę o innym Bogu niż Pan w swoich przykładach…

 7. revers said

  tak, nawet nick na to wskazuje lub inne przedswiateczne promocje w centrach handlowych, obrazki jhs z Poroszenka i Abbottem, PM Australi. .

 8. Yah said

  Przestań się Pan czepiać mojego nicka i nie szukaj Pan zaczepki bo nie znajdziesz. Pan masz pecha bo żyjesz w świecie Yehwe i jesteś Pan pod jego wpływem bo szukasz zwady. Pozdrawiam.

 9. Yah said

  Ciekawe czemu pól roku temu mój nick Panu nie przeszkadzał czyżby Yehwe zaćmił umysł

 10. Filo said

  Artykul jest bardzo dobry; ja dodam tylko, ze Jugoslawia byla bardzo udana federacja; inaczej niz tez udana Kanada czy Szwajcaria, ktore maja troche inny model polityczny. Sa jednak zywym dowodem, ze panstwo moze istniec niekoniecznie na zasadzie jednosci genetycznej- raczej wspolnych gospodarczych i kulturowych interesow.
  Belgowie maja problem, bo Walonowie i Flamandowie rzeczywiscie sie nie lubia; czasem dochodzi do kryzysu, ale nikt nikogo nie morduje.
  Inaczej Australia, ktora tez jest federacja ale tych samych stanow i terytoriow. I jest monokulturowa gdy chodzi o jezyk, prawo i system zarzadzania.
  Ten sam sklad etniczny jest w Sydnej co w Perth czy Brisbane. Parlamenty stanowe zarzadzaja lokalnie i ustanawiaja prawa lokalne a wszystkie sa podporzadkowane Kanberze.
  Federacja Stanow USA jest troche inna ale stany maja coraz mniej lokalnych praw i wlasciwie politycznie jest to tez kraj monokulturowy.(coraz bardziej dopuszczajacy latynowski element kulturowy) Inaczej niz Anglia, gdzie Szkoci i Walijczycy maja wlasny parlament, jurysdykcje i jezyk.

  Ja rozumiem, ze kazde panstwo powinno miec prawo do utworzenia sobie takiego modelu panstwowosci i zarzadzania jakie mu najbardziej sprzyja.
  Mnie chodzi o to ze suwerenne panstwa, jak pisze Robert Grunholz sa zagrozone od zewnatrz. Sukces Libii nie podobal sie amerykanskim oligarchom od monopolu handlowego. Kolumbia to zbyt bogaty kraj, zeby go zostawic w spokoju. W Wenezueli wiecznie bedzie awantura dopoki swiat bedzie potrzebowal ropy.
  Tragedia ludzkosci obecnie jest rzeczywiscie neokolonializm, ktory gwaltownie poszukuje bezplatnej sily roboczej i darmowych zrodel energii.
  Taka sliczna firma pod tytulem Amazon jest klasycznym przykladem zerowania na bezrobotnych Polakach. Nigdzie nie moge sie doszukac co na to brutalne zjawisko niewolnictwa opowiadaja polscy ‚biznesmeni’ od polityki panstwa.
  Co na to pan Prezes, pani Premier, pan Prezydent, i sala banda nierobow sejmowych?
  Dlaczego zadna partia nie proponuje wyrzucic Amazon na zbity pysk z Polski zwlaszcza po ostatnich ocenzurowaniach ksiazek ‚niepoprawnych politycznie’?
  Kto decyduje o tym, komu wolno okradac Polakow?

  Kiedy ogromna czesc spoleczenstwa zajmuje sie dyskutowaniem konfliktu na Ukrainie i malowaniem portretow Putinowi, a media prowadza idiotyczne programy i wywiady o niczym, polski gornik, robotnik, naukowiec, student czy przedszkolak zajmuja duzo mniej miejsca w dyskusjach o polskim narodzie. Jeszcze mniej miejsca zajmuja sekrety panstwowe na temat wydatkow zbrojeniowych; komu bedziemy placic, ile i za co?
  Polska sie zrobila takim pastwiskiem bez ogrodzenia.
  Wszystko jedno czy bedziemy genetycznie ‚kosher’ czy narodowosciowo sie zmiescimy w ramki – rozlecimy sie jako panstwo jesli bedziemy dalej pozwalac, zeby nam mieszali w garnku rozne przybledy i baby z lasu.
  Partie polityczne moga sie spierac o rozne rzeczy – ale interes narodu polskiego powinien byc celem naczelnym.
  Przeciez awantura na Ukrainie nagle mi otworzyla oczy na fakt, ze w Polsce jest nie jedno panstwo podziemne, ale kilka i kliki przy wladzy prowadza rozne ciemne interesy na wlasna reke; gdzies podpisuja jakies kontrakty na sprzedaz Slawianska, na sprzedaz ziemi ukrainskiej, polskich biznesow; czy ktos ma kontrole nad samowola polskich „parlamentariuszy”?
  Chyba nie.
  Zdaje sie ze Polacy maja dluga droge od globalnego zniewolenia narodow do wlasnej suwerennej panstwowowsci.

 11. Ludzie prosze o spokoj i troszke tolerancji i poziomu.
  Zycie prywatne, rodzinne i roznych narodow polega na budowaniu i szukaniu wspolnego dobra a nie na niszczeniu.
  Ja znam ludzi niewierzacych, co czynia w zyciu wiele dobrego dla innych ludzi bezkondycyjnie.
  Wiara polega na czynach,a nie na mowie i chodzeniu do kosciola.
  Wdzieczny jestem tym ludziom co pisza ten „Dziennik gajowego Maruchy”. Moje poglady na wiele spraw moge skonfrontowac z pogladami innych ludzi i przekonac sie , ze jestem na wlasciwej drodze i nie bladze.
  A zadna propaganda madiow europejskich nie ma wplywu na moje poglady.
  Sitko dziala co jest prawda a co klamstwem.
  Ja tylko chce znac prawde.
  Serdeczne Bog zaplac tym wszystkim co pisza ta strone internet.
  Gratuluje. Ja pisze i rozpowszechniam moje opinie i Wasze opinie i fakty. Ludzie nawracaja sie
  na prawdziwa droge, trzeba tylko prawdy; A TA PRAWDE ZNAJDUJE W WASZYM „”Dziennik gajowego maruchy”
  Serdeczna dzieki.
  BRAWO

 12. Bardzo dobry komentarz i prawda.
  Filo said
  2014-12-12 (piątek) at 11:05:14
  Brawo, brawo. Calkowita prawda.
  pozdrowienia

 13. nana said

  może nie wytnie, kto to wie? nie powinno w ogóle używać się zwrotów jak:
  „Mieszkańcy Osetii zaatakowani przez Gruzję nie mieli prawa do obrony, tak jak nie mają też prawa do posiadania własnego autonomicznego terytorium. Z kolei grupy terrorystyczne Basków szkolone przez amerykańskie CIA jak najbardziej posiadały prawo do walki o wyłączenie ich terytorium z granic Hiszpanii, jednocześnie popierając wstąpienie do Unii Europejskiej, jak i Traktat Lizboński, które w efekcie tej wywalczonej niepodległości natychmiast miały Basków pozbawić.”

  no co jest, panowie? w imieniu tych tam się wypowiadacie? jesteście ukrytymi agentami czy tylko pożytecznymi idiotami????
  Powinno być:
  mieszkańcy Osetii mieli tak samo prawo do obrony
  mieszkańcy Osetii mają prawo do posiadania własnego terytorium
  grupy szkolone przez cia nie mają prawa do walki o wyłączenie z granic Hiszpanii
  itd. itd.
  Patrzcie na to, co piszecie.
  Przecież ci owi tylko się cieszą, gdy niby ironicznie czy w przenośni – ale kto to wie naprawdę? – wyrażacie opinie tych tam, a nie ludzi pokrzywdzonych przez tych owych.

  Szanowny Marucha, i tak jesteś tym, kim jesteś niezależnie od tego, kto ma jakie zdanie o Tobie. Po co więc się oburzasz i rzucasz? Czy może jesteś tylko tym, za kogo ktoś Cię ma? No,w tym przypadku współczuję.

 14. Marucha said

  Re 13:
  Pan(i) wydaje się nie rozumieć, czym jest ironiczna stylistyka.

 15. andy said

  Artykul dobry ale zawiera kilka bledow merytorycznych
  – po pierwsze Baskowie dalej sa w Hiszpanii i Francji, nigdy nie maczali tam rak amerykanie bo zalezy im aby w Hiszpanii dalej posiadac silne bazy militarne morska i lotnicza,a rozwoj walki Baskow zaczal sie gdy te bazy zostaly troche zwiniete. Pamietamy Piesn o Rolandzie, jak pamietam w szkole nauczano nas ze to arabii zaatakowali tylna straz Frankow i ja wycieli. W rzeczywistosci zrobili to Baskowie, we Francji Baskowie to Gaskonczycy. Przez wieki wladza zarowno krolow hiszpanskich jak i francuskich byla tylko nominalna. Baskowie nie stworzyli nigdy wlasnego Panstwa, co prawda powoluja sie na Krolestwo Nawarry jako panstwo Baskijskie, ale jest to naduzycie. Jezykiem urzedowym w Nawarzrz byk kastyliski i krol byl krolem Nawarry a nie Baskow,. W tym czasie Hiszpania nie istniala bylo szereg krolestw z dawnego podzialu plemion gockich.
  Rozwoj ruchu narodowego nastapil za Franko ktory chcial zunifikowac Hiszpanie. Wprowadzil obowiazkowo jezyk Kastylijski jako narodowy(hiszpanski) i nakazal znisienie odrebnosci.Baskowie byli w tym czasie najlepiej rozwinieta gospodarcza czescia Hiszpanii z bardzo rozwinietym przemyslem. Jak wspomnialem wczesniej opisujac Piesn o Rolandzie mieli bardzo rozwiniete poczucie niezaleznosci i w pewnej wiosce zalozyli ETA aby walczyc z Hiszpania. Finansowali ich zas bardzo bogaci przemyslowcy baskijscy, lapy USA tam nie bylo.
  po drugie fazsyzm to socjalizm.Powstal we Wloszech poczatkowo jako ruch zwiazkowy o silnym podlozu socjalistycznym.Nie zostal jednak zalozony przez zydow i nie odrzucil roli Kosciola w spoleczenstwie, Nie zglosil tez akcesu do Miedzynarodowki, ktorych tez bylo w sumie piec miedzynarodowek. Zgodnie z wieloletnia tradycja Rzymska przyjeli jako swoj symbol fasci-stary symbol rzymski.Byl to symbol rewndykacji ubogich do godnego zycia i dopiero w pozniejszym okresie zmienil swoje znaczenie.
  Niemcy NSDAP znaczy Narodowo-Socjalistyczna Partia Niemiec, poczatkowo zajmowala sie obrona praw robotnikow i coniedzielnym wydawanie posilkow za darmo przy grajacej orkiestrze,tak jak we Wloszech byla to partia rewindykacyjna walczaca o ubogich. Rowniez jak we Wloszech nie odrzucila roli Kosciola, nie zostala zalozona przez zydow i nie zglosila swego akcesu do miedzynarodowki. W Niemczech do Miedzynarodowki byl zgloszony zwiazek Spartakus, ktory potem przeksztalcil sie w partie komunistyczna i byl oczywiscie zalozony przez zydow.
  Hiszpania .Falanga Hiszpanska zostala zalozona jako zwiazek zawodowy i pomagala biednym, tak jak poprzednio nie odrzucila roli Koscila, nie zostala zalozona przez zydow i nie zglosila akcesu do miedzynarodowki. Potem zostala zalozona trckistowska partia komunistyczna, ktora w okresie wojny domowej zostala przeczyszczona gruntownie przez Stalina(wiadomo rozstrzelani trockisci)
  Tak wie aby odroznic partie socjalistyczne zrzeszone w Miedzynarodowce, od tych niezrzeszonych niezrzeszone od nazwy fasci nazywano faszystami. Wiadomo ze wybuchl miedzy nimi konflikt o dusze i socjalizm-komunizm ktory nie zostal zalozony przez zydow zostal ochszczony jako zly, falszywy itd i zaczeto ich przezywac faszystami co tym partiom a wlasciwie ich wodzom spodobalo sie i przrz przekore sami sie zaczeli nazywac faszystami aby odroznic od komunistow marksistowskich.
  Podobna sytuacja jest obecnie z Kosciolem gdzie wszyskie wierzenia nie oparte na Talmudzie sa zle. Konkluzja faszyzm i komunizm to ta sama ideologia ktora poszla dwoma drogami jak Katolicyzm i Prawoslawie. Oczywiscie nie wolno mieszac tych religi do tych dwoch ruchow, poniewaz religie sa oparte na etyce a komunizm oparl sie na talmudzie i ulubionej przez zydow apriori.
  -po trzecie uwaznie przeglam Polski Ruch Narodowy i nie dostrzegam w nim elementow narowego socjalizmu- nie glosza hasel rownosci spolecznej, rownosci klas.nie sa wiec socjalistami, wrecz przeciwnie chca odrodzenia Polski ktora odrzuci tyle lat socjalistycznego zniewolenia.Zdaje sobie sprawe ze autor piszac narodowy socjalizm usiluje przemycic faszyzm, ale w Polsce przedwojennej nie bylo faszyzmu bo oprocz ruchow zwiazanych z miedzynarodowka nikt nie glosil ideologii socjalistycznej a wrecz przeciwnie. Doswiadczenia wojny z sowietami odrzucaly ludzi od socjal-komunizmu.Niektorzy lewaccy poprawiacze historii glosza poglady o przedwojennym polskim faszyzmie aby dolaczyc nas do uczesstnikow holokaustu, co jest jednym wielkim zydo-szwindlem.
  -po czwarte nie zostal poruszony problem komunizmu ruchu ktory zabil najwiecej ludzi
  Konkluzja artukul napisany przez lewicowca przydatny przy otwieraniu ludziom uczu ale zmuszajacy ich do patrzenia na swiat przez rzesy

  Ad Gajowy Marucha nie mialem czasu sledzic wczoraj watku ale jak go znajde w fin de to wrocimy do dyskusji

 16. andy said

  ad 10 Filo bardzo dobra i rzeczowa analiza gratulacje

 17. revers said

  Nie zacmil ale ktos zawsze nachodzi mnie lub zostawia pod drzwiami ulotki, cholery ani tyfusa, tradu jeszcze nie dostalem zeby miec pecha.

  Bog z uranem dla Ukrainy lub dla Ukrainskiej bomby.

 18. Veröffentlicht am 03.09.2014
  During his official visit in Mongolia, upon hearing the Russian hymn, Vladimir Putin burst out crying.

  Во время оффициального визита в Монголию, услышав российский гимн, Владимир Путин

  Putin moze byc przykladem dla wielu polskich politykow, co nie wiedza co to jest milosc do ojczyzny,
  milosc i szacunek do swojego narodu, godnosc, reprezentowac interesy narodowe.
  Polscy politycy byli najbardziej aktywni w Europie, aby nalozyc sankcje na Rosje.
  Wszyscy byli w szoku jak Rosja tez nalorzyla skuteczne sankcje na export Europejskich produktow (warzyw,owocow, miesa i innych) do Rosji.
  Tysiace sadownikow nie tylko w Polsce stracilo dochody, transport upadl.
  Ludzie nie maja pieniedzy aby zaplacic zaciagniete kredyty, niektorzy popelnili samobujstwo, a prezyd. Pols. mowi zeby sie nie martwic i spokojnie spac, gdyz Rosjanie odczuja te sankcje wiecej. Ludzie , gdzie my zyjemy?
  Jakie zasady moralne chrzescijanskie reprezentuje czlowiek co tak w takiej sytuacji moze to powiedziec?
  Kasa sie liczy i pudel na smyczy robi to co mu powiedza.

  Co za hanba politykow Polskiego Sejmu, co nie wiedza co to jest godnosc i sluzba dla narodu.
  Lapownictwo,korupstwo i chciwosc. Zapomnieli jaka wlasciwie misje maja?

 19. Yah said

  Ad 17

  Ale ja Panie Revers panu ulotek pod drzwiami nie zostawiam 🙂

 20. nana said

  re14
  Marucha said
  2014-12-12 (piątek) at 11:32:30

  Re 13:
  Pan(i) wydaje się nie rozumieć, czym jest ironiczna stylistyka.

  Ależ ja to rozumiem, demony też i dlatego robią z was pożytecznych idiotów, bo się im, demonom, przysługujecie pisząc to, co one chcą. A wam się wydaje, że to „ironiczna stylistyka”. Nic podobnego. Zło jest złem a dobro jest dobrem Nie ma tu miejsca na jakieś pośrednie odcienie. O tym wiedzą demony i robią z ludzi takich pozornych inteligentów, co z w praktyce oznacza: pożytecznych idiotów.
  No cóż, każdy bawi się jak potrafi.
  Ale pożyteczny idiota dlatego jest pożytecznym idiotą, ponieważ mu się wydaje że jest cwany i inteligentny. A on jest tylko pożytecznym idiotą i niczym poza tym.
  Miłej zabawy w „ironiczną stylistykę”. Właśnie dlatego Polacy nie są w stanie się zjednoczyć przeciw wrogom. Bo Polacy wciąż stylistycznie ironizują, zamiast nazywać rzecz po imieniu, tym prawdziwym imieniu i się złu przeciwstawiać naprawdę, a nie tylko „stylistycznie-ironicznie”.
  Takie postępowanie jest nie tylko żałosne, ale wielce dla Polski szkodliwe. Czy Marucha jest w stanie to zrozumieć, że robi za parobka dla wrogów Polski i Polaków?
  Człowiek rozumny jest w stanie zweryfikować swoje stanowisko. Durnowaty osioł idzie w zaparte i będzie bronił „ironicznej stylistyki” niezależnie od tego, ile szkód tym wyrządza.
  No, ban gotowy, co? Niech żyje wolność słowa!

 21. Cracovia Pany! said

  ad 1. Lopek – 100% racji. Nie ma dobra bez Boga bo całe dobro od Niego pochodzi. Pozdrawiam.

 22. Ad.1

  Nie widzę konieczności powtarzania w każdym artykule tego samego, tym bardziej rzeczy dla czytelników oczywistych. Myslę, że moje poparcie dla tradycjonalizmu, co widać nawet w menu głównym bloga, mówi samo za siebie.

  Ad.10

  Ja jeszcze dodam tylko, że partie polityczne rzadko kiedy dbają o interes narodowy. To pomysł zbłaźniony, nie przetrwa próby czasu. W odpowiedniej republice nie ma miejsca dla żadnych partii.

  Ad.13

  Bardzo merytorycznie. Ups, to też ironia…

  Ad.15

  Nie nazwałbym tego od razu błędem. Jest sporo podejrzeń co do udziału CIA, potem podrzucę linki w sprawie Basków.
  Tak, faszyzm też wywodzi się z socjalizmu. Ale jako doktryna gospodarcza jest temu bliższy niż nazizm – narodowy socjalizm. Tak czy inaczej w artykule odrzuciłem obie te idee jak talmudyczne, czyli błędne. Mimo wszystko istniało i istnieje zafascynowanie faszyzmem wśród części polskich narodowców, nawet R. Dmowski w początkowym okresie wyrażał się o tym pozytywnie. Teraz prym wiedzie czystej wody liberalizm, z natury antynarodowy i równie talmudyczny co socjalizm i komunizm.
  Ja lewicowcem? Nigdy bym nie przypuszczał, poza epitetami korwinowców 🙂

 23. @20 Nana
  Przecież nawet nic sensownego nie powiedziałeś/powiedziałaś. Może chodziło jedynie o zlecenie, aby naprodukować jak najwięcej epitetów, po których wypisaniu padnie słowo „Marucha”. Na dodatek jeszcze drwisz, że ciebie zbanują. Srasz na wycieraczkę, sama bawisz się „ironiczną stylistyką, a potem może jeszcze chcesz dostać za to kwiaty. Ot, logika trolla.
  W skrócie. Robert Grunholz wyraźnie użył ironii w swoim felietonie we fragmencie o zaatakowanych przez Gruzję Osetyjczykach, ale Nana szuka dziury w całym, bo wymaga tego nagłe zlecenia albo jest słodką idiotką i coś co jest oczywiste dla średnio rozgarniętego gimnazjalisty, czyli ironia, jest dla niej niepojętą abstrakcją. Albo patrzy pilnie jak ugryźć niewygodnego blogera albo jest po prostu głupia. Albo agent, albo pożyteczny idiota jak mawiał parch Lenin. Admin słusznie skomentował takie próby bicia piany wokół tematu i za to został poczęstowany bluzgami połączonymi w jeden niemerytoryczny bełkot.
  Jeśli jakiś Polak jest głupcem, to tym bardziej nie zamierzam z nim wspólnie działać. To oczywiste. Szczerze liczę na kop od moderatora dla ciebie, bo już zrobiłaś z siebie głupka i dalsze tłumaczenia pomnożą tylko już uzyskany status. Poznaj moją litość, przynajmniej przestaniesz się dalej ośmieszać.

 24. RomanK said

  Panie Robercie..gratuluje!
  Niech pan to rozwija i krzewi..Szczesc Boze!

 25. NICK said

  (20) Nana.
  A skąd się Pani to wszystko wzięło??? Nie umie Pani czytać ‚ironii’? Dobrze. No to jest mnóstwo tematów postawionych ewangelicznie! Nie widać?
  W pierwszym wpisie Gospodarza? tak atakować? Sama się Pani naraża, poprzez zwykły brak kultury chrześcijańskiej. Pani nie przyszła tu na argumenty. Na poznanie prawdy.
  Pani przyszła ‚talmudycznie’.
  Właśnie od demonów.

 26. nana said

  23

  Czołgista
  2014-12-12 (piątek) at 14:45:35

  sam sobie na wycieraczkę nasrałeś, jak piszesz. Marucha jak widać nieco się zastanowił, a dla ciebie to za trudne. Komu i do czego potrzebna jest ta „ironia”? no? za trudna zagadka, co?
  Raz napisane, że „Polacy to złodzieje” w formie „ironicznej” wchodzi ludziom w podświadomość jako prawdziwe. Podświadomość bowiem nie zna zarówno negacji jak i ironii.
  Im durniejszy, tym bardziej się stawia. A żeż ironizuj sobie, czołgisto, bo taki z ciebie mędrzec jak i czołgista. Zaskoczyłeś ironię?

  25
  Nick, to nie jest mój pierwszy wpis i Marucha już nieraz usuwał moje komentarze. Stąd aluzje. Jeżeli czegoś nie wiesz, to się nie wychylaj, bo wychodzisz na głupka.

 27. Filo said

  26
  Nana
  Nie bardzo chce mi sie odpowiadac na kompletnie bezpodstawne zarzuty. Chce tylko przypomniec, ze kazdy ma prawo sobie wybrac styl pisania jaki mu najbardziej odpowiada, zeby przekazac swoje mysli.
  I nie wazne czy jest to ironia, styl wiecowy, eulogia czy nawet styl no, rubaszny albo zwyczajny stek scieku, bo sie komus ‚przelalo’.
  Dyskutujemy na ogol problem a nie osobowosc autora tekstu.

  Nana przeczytala tekst Roberta pobieznie i zbyt pochopnie odpowiedziala bez zastanowienia.
  Mnie zaintrygowal atak na gajowego. Bo mozna z gajowym sie nie zgadzac i miec diametralnie rozne opinie ale tekst pana Roberta NIE MA NIC WSPOLNEGO z gajowym.
  I nie gajowy napisal ten artykul wiec ten atak jest taki troche bezpodstawnie zlosliwy i do tego nie najwyzszych lotow.
  Niech Nana podyskutuje na temat Osetii:
  Cala niemal prasa do tej pory na wspomnienie gruzinskiej awantury pyskuje na Osetie. I niestety zbyt duzo osob uwaza, ze Osetia ani nie miala prawa sie bronic ani nie miala prawa do uznanej przez ONZ autonomii, ani tez udawac rosyjskich obywateli. Cala gebelsowska prasa oficjalna, i kupe filmow na You Tube, popiera awantue Gruzji i potepia Rosje a Osetyncow traktuje jak gruzinskich niewolnikow. Powtorzenie tej opinii mialo charakter bardzo ironiczny i bardzo czytelny dla nawet przecietnie lotnych czytelnikow.

  Wiec moje pytanie: Czemu Nana akurat w tym przypadku przyczepila sie gajowego? Nawet nie zdazyl ( a moze nie mial nawet zamiaru) komentowac pana Roberta.
  O co pani Nanie tak naprawde chodzi? I kto zdaniem Nany jest pozytecznym idiota albo ukrytym agentem?
  Czasem mozna dojsc do wniosku, ze istnieja tez i zupelnie bezuzyteczni idioci.

 28. Mordka Rosenzweig said

  re 5 & 6

  Szanowny pan Revers,

  Ja pan Mordka pszeczytal:

  „A tym jedynym Bogiem bedzie Yehwe i nowa religia NWO z mamona”

  Czy szanowny pan nie wie kto to jest Yahweh? To jest Bog Ojciec.

  Niech pan nie bluzni.

 29. Marucha said

  Pani(e) Nana,
  Nie widzę sensu dyskusji z idiotą.
  Nie mam też chęci dawania idiotom azylu w gajówce.

 30. Marucha said

  Re 27:
  Panie Filo, wielkie brawa za genialne wprost sformułowanie: „bezużyteczni idioci” 😀

 31. pokojnaziemi said

  Droga Nano, z Neona chyba, – nie przeginaj ! 😉 Ironia i sarkazm to potężna broń wobec głupoty, ciemnogrodu i nikczemności!

  Chyba coś Cię dzisiaj ugryzło, że tak się dąsasz i kąsasz … 😉

 32. pokojnaziemi said

  17 XII manifestacja w Warszawie przeciwko wizycie Petro Poroszenki w Polsce

 33. Amadeus said

  „Czy szanowny pan nie wie kto to jest Yahweh? To jest Bog Ojciec.

  Niech pan nie bluzni.”

  Panie Mordka
  Z tym się z panem zgadzam.

 34. Henry said

  USA wzorem demokracji i praw czlowieka

  http://www.polskiportal.net/videos/2906/250/usa-wzorem-demokracji-i-praw-czl

 35. Henry said

  Rzad ukrainski masakruje ludnosc

  http://www.polskiportal.net/videos/2906/179/rzad-ukrainski-masakruje-ludnosc

 36. Henry said

  handel ludzkimi organami na Ukrainie

  http://www.polskiportal.net/videos/3852/226/handel-ludzkimi-organami-na-ukra

 37. Henry said

  Ludobujstwo nad Doneckiem

  http://www.polskiportal.net/videos/913/223/ludobojstwo-pod-donieckiem

 38. Henry said

  Szokujacy atak na szkole w Donbasie

  http://www.polskiportal.net/videos/412/241/szokujacy-atak-na-szkole-w-donie

 39. Henry said

  Putin wprowadz wojsko

  http://www.polskiportal.net/videos/913/185/usa-putin-wprowadz-wojsko

 40. revers said

  ad 28

  Panie mordka, niech pan to powie swoim Swiadkom Y. jak skonczylem rozmowy z Swiadkami o Y. na porownaiu wersetow Bibli z Y. i bez Y. .

  a tak poza tym wszyscy sa urobieni i dobrodziejami lacznie raniem z sekty posoborowej dbaja o wasza tradycje i wolnosc wiary przez legalizacje uboju rytualnego, pozniej bedzie legalizacja rytualu obrzezania chlopcow i dziewczynek lub legalizacja zarzynania goi dla oragnow, w Hollandi juz legalizuja odzyskiwanie organow malowartosciowych ludzi przez eutanazje.

  http://www.fakt.pl/biskupi-wspieraja-zydow-w-sprawie-uboju-rytualnego,artykuly,420449,1.html

 41. matirani said

  Re 15 Szanowny Andy – GASKONCZYCY TO NIE BASKOWIE!!!! 100% pewne. Znam Gascogne i Gaskonczyków bardzo dobrze – czesto jadam fois gras, confit de canard o popijam Madiran , Floc, Pousse Rapiere czy Armagnac.

  W Hiszpanii, dodam, rewolucja byla oddolna, przeciwko systemowi, jak Piersza Solidarnosc. Jak juz wybucha La Guerra Civil, to komunisci i frankisci czy jak ich tam zwal przede wszystki mordowali anarchistów, czy zbuntowanych normalnych ludzi, a dopiero po spacyfikowaniu „pais” brali sie za lby. Elitarne, doskonale uzbrojone jednostki komunistów przeznaczano do pacyfikowania miasteczek i wiosek a na front wysylano lazegów uzbrojonych w strzelby i o takich pisal Hemingway.
  Uklony
  Macko

 42. Mordka Rosenzweig said

  re 40

  Panie Revers, pan plecie bzdury bo nie wie o czym muwi.

  Szadna dyskusja bo pszepasc zbyt dusza, a szkoda.

 43. Mordka Rosenzweig said

  Pan Mordka znalazl bardzo ciekawy filmik jak wspaniale sie rozwija multicultural Europa.

  Pan Mordka ma nadzieje sze ten wielki postep dotsze jak najszybciej do Polsza.

 44. matirani said

  A prpops szkolenia terrorystów: Chilijscy terrorysci-indianie Mapuche „walczacy” o wolnosc ( ziemie i przywileje i… ) sa od lat 80 szkoleni w Szwajcarii. Dzisiaj jest tam ich centrum dowodzenia. Za czyje pieniadze i w jakim celu tego nie wiadomo, ale wiemy doskonale, ze za tysiace podrózy i pobytów KTOS musi sowicie placic.

 45. revers said

  ad42

  pan tez zmien opium lub mace, bo moze juz przerobiona przez GMO, jak kazda religia, lub agnostycy bez imenia Boga, mitologia Grecka, inne mitologie.

  Y. brutalny zydowski bog wojny

  http://www.jesusneverexisted.com/brutal.htm

 46. Amadeus said

  Panie Revers, bredzi pan.

 47. revers said

  sprostuj pan

 48. revers said

 49. Amadeus said

  Panie Revers
  Po prostu bredzisz. Nie masz pojęcia co oznacza słowo Jahwe, które jest potocznym wymową YAHWEH, a jeszcze dokładniej YHWH.
  Do swoich bredni dołączasz filmiki z bredniami sekt protestanckich lub sekty ŚJ.
  Twierdzisz, że Bóg jest diabłem. Jak mam nie pisać, że bredzisz.

 50. Ad.24 RomanK

  Dziękuję bardzo i serdecznie pozdrawiam.

  Panowie Czolgista, Filo i inni – bezużyteczni idioci to też trochę co innego niźli płatne trolle. A tych zdecydowanie na naszych łamach ostatnimi czasy coraz to więcej. Już chyba wolę idiotów.

 51. Filo said

  50
  Robertgrunholz
  Musze przyznac, ze zaintrygowal mnie Pana twierdzeniem, ze system partyjny jest ogolnie rzecz biorac niezupelnie przydatny.
  Im dluzej sie nad tym zastanawiam, tym bardziej mi sie wydaje, ze caly mechanizm tzw. demokratycznych wyborow jest jakos pokrecony.
  Musze sprobowac poszukac cos na temat historii systemow partyjnych, bo mi Pan zabil klina. Moj klopot polega na tym, ze wyborca glosuje na partie, ktora ma jakis program ale po wyborach okazuje sie, ze kazdy czlonek tej partii ma prawo sie z wlasnym programem nie zgadzac, co wychodzi dopiero po wyborach; w czasie kampanii wyborczej wszyscy udaja jednomyslnosc. A potem opowiadaja, ze diabel lezy w szczegolach.
  A moze nie w szczegolach, tylko w samym zalozeniu.
  Musze to jeszcze przemyslec i poszukac opinii madrzejszych od siebie.
  Bo to widac nie tylko na przykladzie Polski, ze partie rzadzace nie zajmuja sie niczym innym jak dyskusja o nastepnych wyborach i jakby te wybory wygrac przy pomocy trickow i formowaniu koalicji; a tak naprawde przezyc od wyborow do wyborow. Wiec sie rozmywa idywidualna odpowiedzialnosc za rozne glupawe decyzje.

 52. @Nana
  Widzę, że zabolało. To bardzo dobrze.
  Nie mam zamiaru dłużej dyskutować z głupkiem, który sam nie potrafił dostrzec ironii w czyjejś wypowiedzi, a potem porządnych ludzi oskarża pytając, czy nie są przypadkiem agenturą.

  @Robert Grunholz
  To jest jeden i ten sam troll. Prawdopodobnie korzysta ze zmiennego ip albo proxy.

 53. matirani said

  Filo, pozwole sobie zasugerowac przeczytanie tego co o sytemie partyjnym mieli do powiedzeni Hilaire Belloc y Cecil Chesterton w ksiazce „The Party System”
  https://archive.org/details/partysystem00chesgoog
  Jak najbardziej aktualne po 100 latach – tak jak i Protokoly.
  Czytajac o wzajemnych powiazaniach aktualnych decydentów USA mozna zauwazyc, ze rodowo sa bardzo spójni i pochodza od tych, co przyplyneli na Mayflower. Oczywiscie latwo ktos moja teze moze wysmiac, ale bedzie to tylko smiech ignorancji. Np. John Perkins, ten od Economical Hitman, JEST potomkiem Perkinsa, który przyplynal wlasnie na Mayflower – i jako taki wlasnie on dostal propozycje pracy w Main dla glorii i chwaly finansistów usrahellskich.
  http://mayflowerhistory.com/mayflower-passenger-list/
  uklony
  Macko

 54. Mordka Rosenzweig said

  re 49

  Szanowny pan Amadeus,

  Pan Revers pszytacza jakes cytaty o Swiadkach Jehowy i muwi sze to jest Jahweh.

  Pan Revers jest albo bardzo mlody albo bardzo chory na muzg.

  Pan Revers musi zrozumiec, sze Swiadkowie Jehowy maja sie tak do Jahweh jak Church Of Scientology do Kosciola, albo Judaizm do Pana Jezusa.

 55. Ad.51

  Panie Filo, ja może ten temat niezbyt wcześniej rozwijałem, ale można to po części przeczytać między wierszami w jednym z moich najnowszych artykułów:

  https://marucha.wordpress.com/2014/11/25/polska-a-republika-i-panstwo-prawa/

  System partyjny generalnie zawsze uważałem za przeżytek poprzednich wieków, coś co nigdy nie sprawdziło się w praktyce bez względu na sposób tychże partii jak i wyborów zorganizowania. System partyjny jest systemem pilnującym partykularnych interesów łże-elit, rzadko kiedy opiera się na prawdziwych ideach, istnieje rozbieżność w poglądach członków partii, są też jeszcze inne problemy z niego wynikające. A dla przykładu załóżmy inny model, mianowicie iż w Polsce mamy monarchię konstytucyjną. Jest Król i rada jego Ministrów. Aby zabezpieczyć ten system przed problemami poszczególnie wynikającymi z niego, a czego dowody znajdujemy w całej historii ludzkości, sensownym wydaje mi się istnienie Senatu. Tenże Senat mógłby składać się z przedstawicieli korporacji zawodowych: lekarzy, nauczycieli i innych. Oczywiście to członkowie tych korporacji vel związków wybieraliby swoich przedstawicieli do Senatu. Byłby to system rozdrobniony, nikt nie miałby choćby minimalnej przewagi głosów nad innymi, aby cokolwiek przeszło w takim Senacie, większość korporacji musiałaby być zgodna, iż proponowana ustawa jest zgodną z racją stanu tych których reprezentują – a zatem większości Narodu. Do głosu dzięki temu dochodziliby wszyscy, gdyż bezrobocie w normalnym Państwie Polskim nie istniałoby prawie wcale. Król kontrolowałby swoich Ministrów, Ci kontrolowaliby swoich urzędników (wybieralnych również kadencyjnie), urzędnicy kontrolowaliby Senat, Senat ponad to kontrowaliby Trybuni Ludowi, wszyscy podlegaliby Sądowi Królewskiemu. Idealna republika istniałaby wtedy zatem, gdyby Król większość swoich obowiązków otrzymywał na czas zagrożenia – wojny, kryzysu itp. Ponad to jeszcze, szczególnie republikańska władza winna panować w samorządach wtedy. Anglosasi wybierają szeryfów, a ja uważam to za dobry patent. W Polsce również ludzie winni mieć możliwość, by wybierać ludzi broniących ich. Podobnie jak lokalnych sędziów, wybieranych spośród uczciwych i najgodniejszych członków społeczności. W takim systemie partie są niepotrzebne. Urzędnicy w miastach czy województwach podlegaliby kontroli z tylu organów, również od strony ludu, iż wszelkie obietnice przedwyborcze, których by nie spełnili, podlegałyby pod wykroczenie. A każda nieudolność polityka czy urzędnika byłaby ścigana jako sabotaż, zdrada i nieudolność – z śmiercią jako karą za to najwyższą.

 56. Boydar said

  Ja komentarz Pana Reversa odebrałem inaczej. Jakoś musiał określić bałwana od śj. Żaden z Panów nie zaproponował właściwszej formy; moim zdaniem nie tyle istotne jest co napisał (Pan Revers), ile co miał na myśli. I nic nie wskazuje, że miałby to być Bóg Ojciec, wręcz przeciwnie.

  Niestosowna była jedynie forma repliki, szczególnie uwzględniając osobę Najuszanowniejszego Pana Mordki.

 57. Ad.2

  Przepraszam, że ominąłem!

  Oczywiście dziękuję i pozdrawiam.

 58. revers said

  Ja tam nie bede juz teoligizowal na forum, wysiadam przy panu mordce, nie bede literowal czy Y jest J lub V jest W co oznacza YHWH, JHWH, YHVH, chcial bym zauwazyc ze szatanisci, gitowcy maja jeszcze bardziej rozbudowane jedno literowe, co najwyzej 3 literowe skroty, by kilka wierszowy tekst zmiescic.

 59. Boydar said

  Pax vobiscum

 60. revers said

  w tym towarzystwie tylko ateista lub agnostykiem mozna zostac bo juz na dekalogu nie mozna polegac i roznych mojzeszowych tabliczkach.

 61. Macko said

  Re55 Robertgrunholz – system partyjny jest aktualnie wygodnym systemem sterowania posredniego ( by proxy ) rzeszami ludzi. Masy wybieraja osoby wybrane przez nielicznych. Wystarczy miec w garsci tych nielicznych aby opanowac caly kraj. A ta wierchuszka partyjna z jednej strony zostala dopuszczona do Olimpu ze wzgledu na psychopatie w stosunku do slabszych i uleglosc w stosunku do silniejszych a zdrugie strony kupiona funduszami na funkcjonowanie i pozwoleniem na zycie.
  Dobry wpis z podanego przez Pana linku
  uszanowania
  Macko

 62. Filo said

  55
  RobertGrunholz
  Naturalnie, ze jeszcze nie jestem przygotowany na dyskusje o systemie bezpartyjnym wiec na razie rozmyslam nad systemami, ktore znam.
  Anglia jest monarchia ale bez Konstytucji bo Korone chroni Prawo: i statutowe i obyczajowe.(precedensowe)
  Z kolei taka np. Australia jest monarchia konstytucyjna, a prawo I Konstytucje chroni Sad Najwyzszy.
  Izrael nie ma konstytucji bo jak powiedzial Ben Gurion, konstytucja okresla granice panstwowej jurysdykcji. Wiec Izrael musialby swoje granice okreslic. Z kolei Ukraina … nie ma uznanych miedzynarodowo granic.
  Prawo Kaduka rzadzi w Kosowie.
  Unia Europejska likwiduje prawa ustanowione przez suwerenne rzekomo kraje.
  To co Unia/NATO wyprawiaja teraz z Ukraina i Rosja przypomina pozar dzungli.

  Kraje republikanskie maja duze problemy wlasnie (miedzy innymi) przez okrutnie kosztowny urzad prezydenta, ktory w zaleznosci od systemu albo jest mianowany przez parlament (Niemcy) albo przez generalne wybory jak w USA. Problem zaczyna sie na podworku kompetencji. (np. prezydent stoi na czele armii)
  Ja do tej pory w ogole nie rozumiem jakie uprawnienia ma na ten przyklad polski prezydent.

  Obecnie zarowno monarchie jak i republiki maja troche przerabane bo zarowno rodziny krolewskie jak i prezydenty sa zaplatane w rozne miedzynarodowe intrygi i szwindle i troche sie wyglupiaja dzialajac ponad prawem.
  Jest to moim zdaniem zle pojety immunitet. Ale obecnie wszystko jest poplatane.
  Bez wzgledu na system zarzadzania, wszyscy powinni byc jednakowo posluszni prawu i prawnie odpowiadac za wykonywanie swoich obowiazkow dla narodu, ktory reprezentuja.

  Skonczyl sie Rzym jak zaczeto lekcewazyc prawa.
  Kartagina zginela bo nie miala praw chroniacych wlasnych obywateli.
  Platon wymysli, ze republika powinni rzadzic uczeni. Z tego moze i zacnego pomyslu to sie porobilo tak, ze mamy teraz w parlamentach wielkich „uczonych” – glownie prawnikow, ktorzy wykorzystuja swoje kwalifikacje do naginania praw i manipulacji tlumem.
  Kiedys przyszlo mi do glowy zeby buntowac sie przeciw… kolegom, ktorzy pragna wladzy.
  Otoz myslalem o tym jakby tu w tak zwanej demokracji zabronic prawnikom kandydowania i wstepu do parlamentu.
  Moj pomysl jest rownie paradoksalny ja i wspolczesne demokracje.

  USA sie rozlazi w szwach bo lamia wszystkie mozliwe prawa: i obywatelskie i komercyjne, bankowe, wewnetrzne i miedzynarodowe.
  Rozne grupy nacisku maja wieksze uprawnienia niz wyborcy.
  Aktualnie w krajach zachodnich, ktore znam nie ma niezawislych sadow ani systemu sprawiedliwosci.
  Anglicy probuja ciagle udawac „matke parlamentow” (bzdura) ale wierchuszka zarowno krolewska jak i parlamentarna zajmuje sie kazdym mozliwym przestepstwem na naszej planecie.

  Wiec tak sobie mysle, ze obojetnie jaki system bysmy sobie nie wybrali albo ustanowili – to zaden system nie zadziala bez punktu odniesienia (point of reference): poszanowania tego systemu i jego prawnej ochrony.
  I dokad bedziemy wierzyc, ze Pan Bog ulepil z gliny lepsze i gorsze narody i roznych samo- pomazancow oraz ze jednym dal status wladcy ponad prawem a innym status niewolnika, ktorego zadne prawa nie chronia – to zaden system zarzadzania nie bedzie mial ani sensu ani racji istnienia.

 63. Boydar said

  Panie Filo, użył Pan takiego sformułowania :

  „… I dokąd będziemy wierzyć, że Pan Bóg ulepił z gliny lepsze i gorsze narody …”

  Jako przenośnia, pozostawia czytelnikowi pole do interpretacji; ciekaw jestem, jak Pan chciał by abyśmy je zrozumieli.
  Jako pomoc w tej ciężkiej pracy, pozwalam sobie na zacytowanie starego dowcipu :

  Baca siedzi sobie przed domem i miesza gówno z gliną. Przychodzi do niego listonosz z korespondencją i pyta:
  – Baco co wy porabiacie?
  – A miesawa gówno z gliną.
  – A co z tego będzie?
  – Listonosz!
  Listonosz obrażony opowiada o tym fakcie pewnemu policjantowi. Ten bez namysłu udaje się do Bacy:
  – Baco, co robicie?
  – Miesawa gówno z gliną.
  – Taak? A co z tego będzie?
  – Listonosz.
  – A nie policjant czasami?
  – Eee ni, za mało gówna!

  W każdej bajce jest ziarno prawdy, proszę łaskawie wskazać to ziarno. Przy okazji może Pan odpowiedzieć na trzy pytania :

  – kto stworzył glinę i czy na pewno w różnym asortymencie
  – kim jest baca
  – kto jest policjantem

 64. Ad.61

  Tyż piknie Pan to ujął 🙂 Pozdrawiam

  Ad.62

  Panie Filo, dziękuję za wprowadzenie wpierw we współczesne systemy, ułatwi to dalszą dyskusję. Ja w głównej mierze wyciągam wnioski na podstawie całej naszej historii: otóż Republiki zdawały się zawsze lepiej opierać wszelkim wrogom na zewnątrz, a także i wewnątrz. Przy czym w tym kontekście pisząc o Republikach mam na myśli państwa prawa: zatem i Spartę chociażby. Dzięki swym mądrym prawodawcom zapewniały one kontrolę wszelkich ośrodków władzy, uzupełniały się zatem z sobą rządy prostego ludu, królów i arystokratów, a nie wykluczały się.

  Istnienie Republiki nie wyklucza w ogóle posiadania Króla o kompetencjach równych amerykańskiemu czy francuskiemu prezydentowi.

  Dlatego też zgadzamy się w tej kwestii i powtórzę za wcześniejszym wpisem: nie ma Narodów wybranych, nikogo ponad innymi. Wszystkich tyczą się te same reguły współżycia. A za poprzednim komentarzem: idealna Republika jest wtedy, kiedy nikt, nawet Król nie stoi ponad prawem i może zostać skazany. Równość wobec sprawiedliwego prawa i ośrodki władzy wzajemnie kontrolujące swoje poczynania to idealne rozwiązanie. Bo to nie było też tak, że Rzym rozwaliły spory między Senatem, a konsulami i trybunami ludu. Nie, te spory go wzmacniały.

 65. Boydar said

  Dobry tekst (61), Maćko, krótko i na temat.

  Można blablać godzinami, i tak g… z tego. A można właśnie i tak.

 66. Filo said

  43
  Mordka Rosenzweig
  Szanowny panie Mordka
  Bardzo mnie zaintrygowal ten film. Bo o ile ta zezowata panienka opowiada o roli zydow co to wprowadzaja wielokulturowosc w Europie i tak zwana transformacje, to ja mam takie powazne zmartwienie:
  Jaka ma byc ta przyszla wielokulturowosc Europy?
  Europa zawsze byla wielokulturowa; rozne panstwa, rozne jezyki, rozne ustawodawstwo, rozne religie. Rozny dorobek historyczny.

  Przeciez taka Polska zawsze byla inna od Szwedow czy Grekow.
  No i ta muzulmanska Tirana ( Albania) niczym nie przypominala Wiednia. A Irlandia zawsze roznila sie od Szwajcarii.
  Systemy polityczne tez mielismy rozne. I jezykow tez sporo.

  No teraz meczy mnie takie pytanie; skoro Europa ma przechodzic transformacje to na jaka? przeciez przechodzenie wielokultury na wielokulture to zadna transformacja.
  A poniewaz biora sie za to wiekopomne dzielo zydzi – to wiadomo, ze chodzi o MONO-kulturalna Europe.
  Bardzo monokulturalna: poczynamy od ….. Dniepropietrowska
  No bo niby dlaczego ma powstac bardzo jednokulturowy Izrael a wielokulturowa Europa. I co to zydow obchodzi ta Europa?
  Zawsze ich tam same nieszczescia spotykali.

  Wiec ja tak sobie wyobrazma ze ta transformacja zaczela sie juz w Kosowie i rozlezie sie po calej Europie, a poniewaz zydzi maja najlepsze doswiadczenie w roznych ‚transformacjach” dziejowych to Europa musi przejac monokulturowe wzorce z krynicy monokulturalnej stolicy swiata:

  Tel Aviv – City of a Thoiusand Thrills

  http://www.darkmoon.me/2014/sexiest-cities-earth/

 67. Mordfka Rosenzweig said

  re 66

  Szanowny pan Filo,

  Ja pan Mordka musi szanowny pan wyjasnic co nasza rasa rozumie pszez wielokulturowosc, chociasz to jest bardzo proste.

  Wielokulturowosc oznacza szeby nie bylo biala rasa nie tylko w Europie ale na calym swiecie.

 68. Boydar said

  „… Wielokulturowosc oznacza szeby nie bylo biala rasa nie tylko w Europie ale na calym swiecie …”

  To potrafię zrozumieć, Panie Mordka Najuszanowniejszy. Zachodzę jedynie w um (jak nie przymierzająć Podgorny Kola), kto będzie pracował na Wasza rasa, jak już by się zdarzyło ten plan wypełnić. Murzyni nie, ciapate też nie, chińce w żadnym razie. To kto was będzie utrzymywał, Eskimosi ?

 69. NICK said

  Szanowny Pan Mordka.
  Czemu zawsze MUSI być Pan ‚ do przodu’?
  Z poglądami ‚goim’? (67)

 70. Mordka Rosenzweig said

  re 68

  Najuszanowniejsz pan Boydar,

  „kto będzie pracował na Wasza rasa, jak już by się zdarzyło ten plan wypełnić.”

  Nasza rasa ma jusz zrobiony plan na to zapytanie.

  Wszystkie kolorowe czlowieki beda pracowac tylko musza byc dosyc glodne.

 71. Boydar said

  Panie Mordka Najuszanowniejszy, ja Pana rzyczliwie ostszegam, te wszystkie kolorowe człowieki, to one są ciut inne niż białe. One mają dużo mniejsze sumienia niż białe, ale za to dużo większe żołądki. Jak one będą naprawdę bardzo głodne, to one … zjedzą wasza rasa. Jak amen w pacierzu. Bo wasza rasa tylko dlatego ma swoje na wierzchu, że my, goje, mamy te cholerne sumienia. I nam nie honor zjeść was. A kolorowym człowiekom – honor.

 72. matirani said

  Filo – poprawka: Rzym zniszczy SOCJALIZM. Nic innego. Podstawy upadku Imperium Rzymskiego sa ideologiczne ( chleba i igrzysk ) oraz ekonomiczne ( socjalizm ). W sumie populizm socjalistyczny. Aby utrzymac odpowiedni poziom zycia przyciagnietych do stolicy cwaniaków zaczeto obnizac wartosc pieniadza, wprowadzono inflacje, kontrle cen, obowiazek pracy… socjalizm.

 73. Filo said

  72
  Matirani
  Jest wiele powodow dla ktorych zginal Rzym.
  I historycy bardzo sie rozna w opinii.
  A kilku jest takich, co twierdza, ze Rzym zniszczyly pedaly i podatki.

  Nie wiem na ile SOCJALISTYCZNYM Chinom grozi zniszczenie.

 74. Boydar said

  Jest jeszcze ołów w rurach.

 75. matirani said

  Re 73 – Filo, jest Wasc nieco filosocjalista, jak widac. Rozumiem, ze latwo sie jest dac porwac sloganom uchu milym jakie glosza socjalisci. Tyle ze sa to tylko slogany reklamowe kryjace rzeczywistosc. Socjalizm taki , jaki od 150 lat sie PRAKTYKUJE, jest narzedziem Korporatokracji ( glównie zydowskiej ) do powiekszania SWOICH zysków NASZYM ( normalnych ludzi ) kosztem.
  Oczywiscie trzeba by zdefiniowac miedzy nami czym jest socjalizm… jesli zalozymy, ze socjalizm jest systemem spolecznym w którym srodki produkcji, ziemia i uslugi naleza do Panstwa ( Socjalistycznego ) , to od razu pojawiaja sie w pamieci liczne katastrofy do jakich taki fatalny pomysl doprowadzil.
  Ale powtórze : Socjalizm jest NARZEDZIEM do zniewalania mas. Do organizowania taniej produkcji.
  Jak Pan moze zauwazyc prywatne firmy zapadnie otwieraly fabryki w Chinach w których pracowali chinscy niewolnicy za glodowe pensje spiac po wielu w klitkach. To nie jest, Panie Fili „socjalizm” o którym Pan mysli, to jest niewolnictwo.
  Z drugiej strony mamy Liberalizm, który usiluje doprowadzic spoleczenstwa dosc wolne jeszcze do poziomu niewolnictwa klasy pracujacej – niewolnictwa opartego na zaleznosci ekonomicznej.
  W obu systemach, tak na prawde, to srodki produkcji i ziemia naleza do kasty uprzywilejowanych psychopatów sterujacych masami z Olimpu Capitolu czy The City czy Wall Street.
  Pan czyta po angielsku? The Party System Belloca i Chestertona to jest „must read” ksiazka.

  Rzym – koniec Imperium Rzymskiego ma korzenie ekonomiczne. Z socjalistcznych pobudek manipulowana polityka pieniezna co podkopalo zaufanei rynku do pieniadza i sparalizowalo ekonomie kraju. Cala reszta jest skutkiem. Oczywiscie nalezace do banksterów i korporatokracji massmendia tego ludziom nie powiedza, ajk i nie powiedza prawdy o Inkwizycji czy Templariuszach , Targach Szampanii czy Jezuitach.

  JAK NIE WIADOMO O CO CHODZI TO CHODZI O PIENIADZE.

  Na zakonczenie zacytuje Jesus Huerta de Soto:
  Rzym stał się ofiarą załamania się specjalizacji oraz podziału procesu handlowego, które spowodowane było systematycznym utrudnianiem bądź zapobieganiem przez władzę dobrowolnym wymianom po ustalonych przez wolny rynek cenach w warunkach szalejącego wzrostu dotacji, wydatków publicznych na konsumpcję (panem et circenses) oraz rządowej kontroli cen. Łatwo jest pojąć logikę tych zdarzeń, a zwłaszcza rozpoczęte w III wieku kupowanie głosów i popularności dzięki rozdawaniu żywności (panem) finansowanym przez skarb państwa w ramach tzw. annony, jak również nieustanną organizację najbardziej wystawnych igrzysk („circenses”). W rezultacie, nie tylko właściciele gospodarstw rolnych w Italii popadli w ruinę. Populacja Rzymu nie przestawała się powiększać, aż osiągnęła niemal milion mieszkańców. (Po co podejmować trud pracy na własnej ziemi, gdy jej produkty nie mogą być sprzedawane po opłacalnych cenach, ponieważ państwo dostarcza je w Rzymie praktycznie za darmo?)

  Oczywistym sposobem działania stała się ucieczka z wiosek Italii i przeprowadzka do miasta celem życia na koszt rzymskiego państwa opiekuńczego. Koszt, którego skarb państwa nie był w stanie ponosić, mogący być pokryty jedynie poprzez zmniejszenie zawartości metali szlachetnych w walucie (czyli inflacji). Konsekwencje tego stały się nieuniknione; niekontrolowany spadek siły nabywczej pieniądza, tj. zwyżkowa rewolucja cen, na którą władza odpowiedziała, dekretując przepisy stanowiące, iż ceny mają zostać ustalone na ich wcześniejszych poziomach oraz nakładające bardzo surowe wyroki na tych, którzy je łamali. Wprowadzenie owych górnych pułapów cen doprowadziło zaś do powszechnych niedoborów (odkąd ustanowiono niskie ceny tworzenie i poszukiwanie kreatywnych rozwiązań problemu niedoboru przestało się opłacać, podczas gdy konsumpcja i marnotrawstwo były nadal sztucznie pobudzane). Miastom powoli zaczęły kończyć się zapasy, a ludność poczęła wracać na wieś, by żyć w autarkii w znacznie gorszych warunkach, zaledwie na poziomie minimum egzystencji — w systemie, który położył podwaliny pod to, co przeistoczyło się później w feudalizm.

  Proces decywilizacji, który zrodził się z demagogicznej socjalistycznej ideologii typowej dla państwa opiekuńczego i rządowego interwencjonizmu w gospodarkę….

  pozdr

 76. matirani said

  Moze troche o katolickich korzeniach ekonomii czlowieka, 500 lat temu juz rozwinieto zdrowa, oparta na czlowieku ekonomie w Salamance, w Hiszpanii:

  pozdr
  P.S. Co prawda, to mogli sobie tak rozmyslac madrze czesciowo i dlatego, ze w Amerykach hiszpanscy konkwistadorzy mordowali masowo Indian aby zdoby zloto.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: