Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  zagobasum o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  JW o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  maxi o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  bryś o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Aryjczyk z pochodzen… o Niemiecka minister zachęca do…
  Leo o Filozoficzny wymiar Specjalnej…
  Józef Bizoń o Kaczyński – fałszywy kate…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  Adrian o Wolne tematy (59 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

„Sprzedanie polskiej Konstytucji jest absolutnym skandalem”

Posted by Marucha w dniu 2014-12-12 (Piątek)

W sprawie opublikowanego raportu Kongresu USA dotyczącego stosowania tortur w więzieniach CIA w państwach Europy Wschodniej, w tym też i na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, Głos Rosji zwrócił się z prośbą o komentarz do Andrzeja Rozenka, posła na Sejm RP.

Panie Pośle, Senat Stanów Zjednoczonych Ameryki ujawnił raport o torturach CIA w tajnych więzieniach w państwach zaprzyjaźnionych i, jak wynika z jego treści, w Polsce. Co Pan sądzi o całej tej sprawie? Сzy polska opinia publiczna znowu połknie tę gorzką pigułkę?

Mamy do czynienia niestety z bardzo przykrą dla Polski sprawą i to dowodzi, że w Polsce złamano Konstytucję. Radykalnie pogwałcono Konstytucję za wiedzą najwyższych organów państwowych, takich jak Prezydent i Premier. Co oczywiście jak najgorzej świadczy o nas jako o demokracji, jako państwie, które powinno przestrzegać nie tylko demokracji, ale również praw człowieka. Mam nadzieję, że zostaną wyciągnięte z tego daleko idące wnioski, łącznie z Trybunałem Stanu wobec osób odpowiedzialnych za całą akcję tak zwanych „więzień CIA”.

W przededniu publikacji raportu Senatu prezydent Obama w rozmowie telefonicznej z premier Ewą Kopacz tłumaczył się i wyraził nadzieję, że raport nie wpłynie negatywnie na relacje Polska – USA. A dzisiaj przeczytałem w jednej z gazet, że nawet szef Ministerstwa Obrony Tomasz Siemoniak powiedział, że raport nadwątli zaufanie do „Starszego Brata”.

Nie bardzo rozumiem tego typu komentarzy. Jeżeli poczytamy dzisiaj niemiecką prasę, to ona wręcz eksploduje całą serią artykułów, które mówią o zbulwersowaniu, o tym, że do czegoś takiego dojść nie powinno. Jestem jak najdalej od użalania się nad terrorystami czy mówienia, że prawa człowieka są najważniejsze na świecie, bo pewnie nie są, pewnie można znaleźć dużo kontrargumentów. Tylko każdy przywódca każdego państwa mając przed sobą podjęcie takiej decyzji, powinien rozpatrzyć to w interesie danego państwa. W tym przypadku sprzedanie polskiej Konstytucji za kilkanaście milionów dolarów jest po prostu absolutnym skandalem!

Pomijam już kwestię finansową, ale przede wszystkim chodzi o to, że godząc się na umiejscowienie tych ośrodków CIA w Polsce zarówno Leszek Miller, jak i Aleksander Kwaśniewski zgodzili się na wielokrotne zwiększenie zagrożenia terrorystycznego dla polskich obywateli, czyli narazili zdrowie i życie milionów Polaków… Właśnie, w imię czego? Rozumiem, że w imię przyjaźni ze Stanami Zjednoczonymi.

Proszę sobie zadać takie pytanie, dlaczego tego nie zrobili przywódcy Niemiec, dlaczego tego nie zrobili przywódcy Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy Francji? Otóż właśnie dlatego, żeby nie narażać zdrowia i życia swoich obywateli, bo wiedzieli, że przyjęcie tego typu ośrodków, w których się torturuje ludzi podejrzanych o terroryzm, związanych z terroryzmem islamskim, powoduje, że to państwo staje na pierwszej linii frontu walki z terroryzmem. Obywatele tego państwa mogą zapłacić słoną cenę, znacznie wyższą niż kilkanaście milionów dolarów.

Szczególnie po tym raporcie, w którym wszystkie kropki nad „i” zostały postawione…

Tak, ten raport już chyba nie pozostawia żadnych wątpliwości. Wiemy już, że niektórzy z naszych przywódców dopuścili się oburzającego kłamstwa w tej sprawie. Przez wiele lat opowiadali, że nie było żadnych więzień CIA na terenie Polski. Teraz już te wątpliwości mamy za sobą: wiemy już kto jest kłamcą, a kto nie jest. Ja mam nadzieję, że to nie pozostanie bez echa, bo nie chciałbym mieszkać w kraju, w którym rządzą nami ludzie, którzy kłamią.

http://polish.ruvr.ru/

Niewykluczone, że właśnie z powodu wiedzy o tajnych więzieniach CIA – wyśmiewanej we wszystkich prawie polskojęzycznych mediach – ś.p. Andrzej Lepper popełnił typowe piątkowe samobójstwo>
Admin

Komentarzy 29 do “„Sprzedanie polskiej Konstytucji jest absolutnym skandalem””

 1. Ed said

  Polską rządzą sprzedajne kundle , które powinny byc osądzone przez Trybunał Stanu

 2. lopek said

  Ponowny raz udowodniono, ze kundlizm na kundlach zostawia znamię.

 3. Halszka said

  No i jakie to szczęście, że ta sprawa należy już do przeszłości. Teraz nikt już w Polsce tortur nie pochwala.

  Ale czy na pewno?

  Mamy taką ciekawą placówkę, jedyną w Polsce (jak się sama reklamuje). Centrum Badań nad Terroryzmem przy uczelni Collegium Civitas w Warszawie. Centrum ma ekspertów. Eksperci bywają gorącymi zwolennikami skutecznych metod przesłuchań. Przekonują do nich studentów.

 4. slowianin said

  odnośnie artykułu cytat: Jeżeli poczytamy dzisiaj niemiecką prasę, to ona wręcz eksploduje całą serią artykułów, które mówią o zbulwersowaniu, o tym, że do czegoś takiego dojść nie powinno Przepraszam ale kto jak kto ale niemcy są zbulwersowane uprawianiem tortur??………a choćby katowania na Pawiaku to co?

 5. Ex said

  Zaczynam podejrzewać, że szajka Andrzeja R. i Janusza P. została założona jako tratwa ratunkowa dla parchów na wypadek odpalenia tego tematu.

 6. slowianin said

  Gmach przy Al. Szucha 25 został wzniesiony w latach 1925–1930 według projektu Zdzisława Mączeńskiego. Przed II wojną światową mieściło się w nim Ministerstwo Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego. W czasie okupacji niemieckiej al. Szucha znalazła się w centrum tzw. dzielnicy policyjnej, posiadającej status „tylko dla Niemców”, a jej nazwę zmieniono na „Strasse der Polizei” (pol. ulica Policyjna). W budynku ministerstwa ulokowano Urząd Komendanta Policji Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa Dystryktu Warszawskiego. Działał tu areszt śledczy gestapo, w którym przesłuchiwano więźniów przywożonych z Pawiaka oraz pojmanych podczas ulicznych łapanek.

  Przesłuchania były niezwykle brutalne. Ofiary bito pałkami, pejczami i kijami. Łamano im kości, miażdżono genitalia, wybijano oczy i zęby, duszono, przypalano i podtapiano. Nierzadko tortury odbywały się w obecności ściągniętych do sali przesłuchań członków rodziny.

 7. Ex said

  > W tym przypadku sprzedanie polskiej Konstytucji za kilkanaście milionów dolarów jest po prostu absolutnym skandalem!

  Pewnie, że tak! Za mało!

  ps
  Brawo dla Gajówki i polish.ru za wynalezienie eksperta. Jakby stara k*rwa się użalała, że młodzież się kuso nosi.

 8. slowianin said

  odp1.cytat:Polską rządzą sprzedajne kundle

 9. Yah said

  Ad 3

  Dobrze wiedzieć Pani Halszko

 10. Szanowny Panie Slowianin,
  dzisiejsze Niemcy to jest inna generacja, nie mozna winic narodow za winy dziadkow i pradziadkow.
  Podobnie w Rosji, Polsce i innych krajach.
  Tu chodzi o godnosc ludzka i przestrzeganie miedzynarodowych praw chlowieka i obywatela. Nie mozna tego samego robic co robili oprawcy. Podpisane prawa miedzynarodowe i prawa czlowieka trzeba przestrzegac niezaleznei od tego kto je lamie.
  Nie bylo by konfliktu na Ukrain. gdyby od poczatku przestrzegano standartow demokracji i praw czlowieka.

  A Polska bedze Polska tylko wtedy jesli bedzie przestrzegane prawo.
  Kazdy kto lamie prawo powinie byc przez odpowiednie wladze ukarany.
  Jesli nie bedzie kary za lamanie prawa to powstanie anarchja w narodzie, upadek kultury, gospodarki,
  upadek panstwa i utrata wolnosci.
  Tu jest duzy dzisiaj konflikt w Polsce, gdyz klasa rzadzaca mysli ze wszystki jest w porzadku
  ale narod mysli inaczej.

 11. slowianin said

  dot.8. …inna generacja niemców….faktycznie ma Pan rację …dawniej zig heil a teraz dojczland iber alez.Nie bądzmy dziećmi

 12. slowianin said

  dot.8 .http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/211214,wedlug-niemieckich-urzednikow-pomorze-do-1990-lezalo-w-niemczech,id,t.html

 13. ALI BABA said

  ad 3 uczelni Collegium Civitas w Warszawie. HA HA HA ŚMIECHU WARTE ..WIELKA MI UCZELNIA….należało
  to wziąć w cudzysłów /!!/ PS A TAK PRZY OKAZJI SPYTAM…KIM SĄ WŁAŚCICIELE TEJ PRZESŁAWNEJ UCZELNI”…można się łatwo domyśleć..

 14. matirani said

  Warto pamietac, ze w USrAhellu lamie sie Konstytucje NA CODZIEN! Z poparciem Sadu Najwyzszego, Kongresu i Rzadu. Emisja pieniadza przez FED jest niezgodna z Konstytucja. To co sie dziwic , ze w Polsce tez nie beirze sie jej pod uwage?
  Macko

 15. Maksymilian said

  Max mówi jak jest:

 16. NICK said

  (10). Ty, „komentarz”, weź się nie wygłupiaj, bo dzisiaj Słowianin, Pan Słowianin – dobrze gada.

 17. Marucha said

  Panie Henry, Pan nie pomylił witryny?

  Dzisiejsze Niemcy to jest inna generacja, nie mozna winic narodow za winy dziadkow i pradziadkow.
  Czy Pan głupich szuka?

  I co Pan z tymi „międzynarodowymi prawami człowieka i obywatela” i „standardami demokracji”?
  Kto mi może „nadać” jakieś prawa, których nie dostałem od Boga?
  Kto ustanawia standardy demokracji? Nie wie Pan?

 18. Marek said

  Polską rządzą sprzedajne kundle , które powinny byc osądzone przez Trybunał Stanu
  …….
  Ten tzw trybunal stanu pokazal kikka dni temu, w czyich jest rekach. Rabini od wydawania certyfikatow koszernosci sa talmudycznym niebie.

 19. RomanK said

  ad15..a moze Kolonko sprubuijesz mowic zwykla Prawde???? zamiast tego….. jak jeeee:-)))))
  jak jeeeee..kazdy kun widzi….ale nie zawsze rozumie to co widzi…
  Tad nadastawia ucha i czeka na hetta…. wista..dokladnie ,jak na zalaczonym filmiku:-)))

 20. Henry said

  Gdzie sa pieniadze ? Tylko 15 mil $.
  Nie oplaci sie powolywac zadnej komisji.
  Pieniadze juz wydane.

 21. matirani said

  Kolonko bladzi zupelnie, jesli chodzi o 9/11. Zadziwia ignorancja w tej sprawie. Kazdy myslacy czlowiek moze zauwazyc, ze budynek WT7 absolutnie nie mógl sam sie zwalic, czyli ze byl wyburzony. Troche mi to psuje jego obraz. Opowiadanie banialuk o arabskim terroryscie wmieszanym w zamach na te budynki jest szokujace. Usprawiedliwianie tortur w Guntanamo tez nie jest akceptowalne wsród normalnych ludzi.

 22. RomanK said

  Nie tylko to panie Macieju…
  Cala afera dla Amerykaniow to przede wszystkim wstyd…i hanba! Oburzenie tym wieksze ,ze zawiedziono zaufanie narodu. Moze po krotce eby lepiej zrozumiec jak oni mysla…
  W 1980roku Prez Regan podpisal Miedzunarodowa Konwencje ONZ o zakazie torturowania. Od tego dnie to prawo stalo sie prawem amerykanskim….i tu lezy glowny powod wscieklosci.
  Zlamali prawo amerykanskie…dla nich zadne inne sie nie liczy..ale zlamac swoje prawo, kiedy to jest Fetyszem Ameryki..Prawo????
  Kolonko o tym nie wie..malo, ze klamie , nazywa wiezniow torturowanych groznymi bandytami powolujac sie na fakty ,ktore sa factami virtualnymi..fikcja….
  Dla wielu moze to co robi jest fajne i podoba sie im…ale prosze mi wierzyc to nie jest dziennikarz..ale aparatczyk propagandowy…i nigdy niczym innym nie byl….To co uprawia to czysta propaganda..i zadne dziennikarstwo…zadne! To nie zepsutuy obraz ,,on nie meisci sie w zadnych ramkach dziennikarskich.
  dziennikarzowi wolno meic swoje sympatie. opinie…ale nie wolno mu tworzyc iluzji..nie wolno mu przy pomocy fikcji, kreowac opinii publicznej! To nalezy do propagandy…to intelektualne oszustwo! TO to samo co uprawia Michnik et consortes…

 23. Marucha said

  Re 22:
  Absolutna zgoda. Kolonko miesza prawdę z kłamstwem.

 24. Filo said

  22
  RomanK
  Max Kolonko to troche miglancuje, czesto gada pod publiczke, ja go slucham, bo mnie zawsze interesuja opinie i argumenty innych.
  Ale tak jak Kolonko, mysli bardzo duzo Polakow! On gada publicznie to co opowiadaja inni.
  Ani lepszy ani gorszy od polskich dziennikarzy z gebelsowskiej prasy.
  To samo co Kolonko opowiadali w CNN i FoxNews i paru innych stacjach TV.

  Natomiast z cala pewnoscia nie rozumiem Amerykanow.
  Przeciez caly swiat wiedzial o tym, ze Amerykanie lamia wszelkie prawa w tym prawa humanitarne we wlasnym kraju.
  Trudno uwierzyc, ze nie wiedzieli o torturowaniu wiezniow!!
  Przeciez amerykanscy prawnicy huczeli glosno!!! Byly publiczne dyskusje juz pare lat temu! O jakim poszanowaniu prawa Pan opowiada?
  Przeciez wypuszczeni obywatele Kanady, Australii, Nowej Zelandii i Niemiec opowiadali publicznie rozne rzeczy.
  Akurat Australijczyk byl bialym Anglosasem, ktorego zgarneli w drodze na lotnisko i oczywiscie zabronili pisac ksiazke ale w koncu ja napisal. Wywiady w telewizji byly wystarczajaco wymowne i glosne. Miedzy Kanada i USA jak i Niemcami i Australia i USA nastapila oficjalne dyplomatyczna miedzypanstwowa umowa o wypuszczeniu nielegalnie przetrzymywanych bez oskarzenia obywateli zaprzyjaznionych krajow! Przeciez gazety o tym pisaly!

  Amerykanie nie maja nic przeciwko lamaniu prawa dopoki nie ma o to smrodu.

  Prawo amerykanskie wyraznie zabrania uzbrajania grup terrorystycznych, ingerencji w sprawy panstw suwerennych. Sama przynaleznosc do ONZ, ktorego siedziba jest w Nowym Jorku zobowiazuje USA do przestrzegania praw humanitarnych.
  Bardzo byloby trudno mnie przekonac, ze ZADEN Amerykanin NIGDY nie slyszal o czym opowiada b. kongresman Ron Paul czy pan Celente.
  I nie wierze, ze Amerykanie sluchaja tylko przemowien polglowka z Alaski czy koltuna pani P. Geller.
  I pewnie zaden Amerykanin nie slyszal jak prezydent Bush oznajmil Krucjate przeciwko muzulmanom co jest tez lamaniem Konstytucji USA.
  No i amerykanskie wydawnictwa wydaluy rozne ksiazki na temat zupelnie zboczonych tortur.(zmuszanie do sodomii i okaleczanie intymnych czesci ciala. Teraz pokazuja tylko water boarding i karmienie przez rectum. (bardzo naukowe!)
  O ile wiem to z tymi wiezieniami CIA jest awantura przeciez od dawna i juz kilka lat temu Polska byla oficjalnie i miedzynarodowo przez Sad Europejslki uznana winna zezwolenia na tortury na polskiej ziemi wiezniow-obywateli obcych panstw, ktorzy nigdy nie zostali oskarzeni o zadne przestepstwo. Polacy tez udawali, ze to nic powaznego.Teraz sie kloca o glupoty zamiast powsadzac winnych do wiezienia.
  Jesli Amerykanie tak kochaja prawo to niewatpliwie wsadza do pierdla tych co tak publicznie bronili metod ‚enhanced interrogation’.
  Prawnicy w USA od dawna hucza, ze te tortury nic nie daja i zeznania wymuszane sa niewiarygodne.
  W USA od kilku lat jest przeciez zupelnie jawna i publiczna dyskusja na temat Gitmo i tortur. Zdjecia z AbuGhraib obiegly CALY swiat. Podobnie jak zdjecia z Afganistanu jak zolnierze amerykanscy sikaja na trupy pomordowanych cywilow!!!

  Panie Romanie
  Uzywanie dronow i bombardowanie obiektow cywilnych jest tez lamaniem amerykanskiej konstytucji.
  Amerykanom sie teraz oczy otworzyly?? Ze lamia prawo ale uzurpuja sobie moralne prawo do poprawiania swiata metoda dronow i napalmu?
  Przeciez pamietam oklaski i zachwyty w amerykanskiej telewizji jak Amerykanie rozwalili pomnik Sadama Husseina. Wszycy, ktorzy sie cieszyli, ze zamordowano Husseina i Kadafiego LAMALI podstawowe prawo amerykanskie.
  Pani Clinton radosnie stwierdzila: We came, we saw and …Kadafi was killed. (Parafraza zdaje sie Cezara: veni,vidi, vici – Uczona ta Ameryka!

  Jakie prawo amerykanskie zezwala na wprowadzanie sankcji i ograniczania i suwerennosci innych panstw do dostepu do wolnego rynku?? Dlaczego prawo amerykanskie nie dopuszcza nakladania sankcji na Izrael?
  Chowanie glowy w piasek jest powaznym zagrozeniem dla strusia.
  Moze go ktos wydymac od tylu..
  Hipokryzja anglosaska jest nie do przyjecia w cywilizowanym swiecie.

  Raport Finkelstein narobil zamieszania? I bardzo dobrze. Zobaczymy kto bedzie za te zbrodnie ukarany.
  Bo cos mi sie zdaje, ze prawomyslni AMerykanie ciagle wierza, ze to jedyne amerykanskie prawo jakie zostalo zlamane przez rzady USA.

  W oczach wielu Amerykanow, Putin i Lawrow to durnie bo wiecznie sie powoluja na jakies prawa i umowy miedzynarodowe.

  Czekamy na sledztwo w sprawie 9/11! I na ukaranie winnych.

 25. matirani said

  Szanowni, jasne jest, z Kolonko to albo agent wplywu albo myli sie ( co u dziennikarza w tak fundamentalnych sprawach jest nie do zaakceptowania )
  Teraz, jesli jest agentem wplywu, to moze wiecie kto nim steruje? Powiedzmy ze Tysku jest sterowany z Niemiec. Kaczoru z … Israhela? Szechter i ten Fox z Jesweeka tez widac, ze wykouja zadania. No a Kolonko?
  Garsc info:
  From 2001- 2005 a senior White House correspondent for TVP, the national television in Poland
  Ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy. Jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim i nauk politycznych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 80 XX w. jako student był prowadzącym audycję Zapraszamy do Trójki, pracując etatowo w Programie III Polskiego Radia, współpracował z Radiową Jedynką prowadząc audycje Lato z Radiem.

  W 1988 roku wyjechał do USA, gdzie założył przedsiębiorstwo budowlane. Od 1992 roku był amerykańskim korespondentem Panoramy, później także pozostałych serwisów informacyjnych TVP (w ramach Telewizyjnej Agencji Informacyjnej). W USA w 1993 roku założył swoją własną spółkę producencką, Media 2000, która jest podwykonawcą materiałów, programów i filmów reportażowych m.in. dla Telewizji Polskiej, TV4, TVN i CBS. Mariusz Max Kolonko w 2001 roku stworzył pierwszą serię reportaży Odkrywanie Ameryki (dla TVP). Jest też częstym gościem amerykańskich sieci telewizyjnych (m.in. ABC i CNN)[2].
  Mariusz Max Kolonko – dziennikarz telewizyjny, publicysta, politolog, autor, rezyser. Publicysta najwiekszego dziennika opiniotworczego w Ameryce – The Huffington Post. Scenarzysta i producent w Hollywood zdobywca nagrody Wiktora 2002 (zdjęcie obok) dla najlepszego dziennikarza roku i vicenagrody Grand Pressu. Zdobywca 2008 Telly Awards 2008 i 2009 Effie Award. Od 1988 roku mieszka w Nowym Yorku.
  Matka z domu? Nie znajduje…
  uszanowania

 26. Jacek said

  „Proszę sobie zadać takie pytanie, dlaczego tego nie zrobili przywódcy Niemiec, dlaczego tego nie zrobili przywódcy Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy Francji?”

  a niby skad wiemy, ze nie zrobili (zwlaszcza jezeli chodzi o UK, w niemczech np. amerykanie nie maja sie o co pytac, bo maja wlasne bazy, a co np z turcja, rumunia i bulgaria) ? Wiemy jedynie, ze w raporcie nie ma o nich mowy. Wystarczy zwrocic uwage na osobowy sklad „autorow raportu” aby zdac sobie sprawe z tego, ze IIIRP zostala tam wymieniona w ramach niszczenia wizerunku Polakow zarowno w Rosji jak i na „zachodzie”. Chodzi o to aby Polakow wyizolowac przed „ostatecznym rozwiazaniem sprawy polskiej”.

  ad Matirani #25 trafil Pan w dziesiatke.

 27. Filo said

  @22
  RomanK
  Widac, nie dla wszystkich Amerykanow ten raport to wstyd i hanba. Pan Dick Cheney – superspecjalista od praworzadnosci opowiada, ze ten caly raport jest gowno wart i ze USA mialo prawo robic co chce z ‚enemy combatants”.
  Klopot w tym, ze pan Cheney pierwszy powinien isc za kratki za swoje machloje i jest ostatnia osoba , ktora ma cokolwiek do powiedzenia na temat etyki czy prawa. A przeciez nie jest to byle zamiatacz ulic, tylko byly wiceprezydent USA!

  The report is full of crap:
  http://www.globalresearch.ca/the-senate-cia-torture-report-dick-cheney-the-report-is-full-of-crap-highlights-executive-summary/5419604

 28. matirani said

  Panie Jacku, rózni agenci wjechali do USrAhella… ale kazdy mial i ma zadanie do wykonania.
  Chronic koczowników przed gniewem Ludzkosci ( no bo gniew Bozy jest nieuchronny … podobno )
  uszanowania
  Macko

 29. NC said

  „Leszek Miller, jak i Aleksander Kwaśniewski zgodzili się na wielokrotne zwiększenie zagrożenia terrorystycznego dla polskich obywateli, czyli narazili zdrowie i życie milionów Polaków… Właśnie, w imię czego? Rozumiem, że w imię przyjaźni ze Stanami Zjednoczonymi.”

  W imię 15 milionów w sałacie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: