Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Fiskus coraz częściej zagląda…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  maxi o Co się stanie po referendum w…
  Emilian58 o Korzenie ukraińskiego neonaziz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Absurd goni absurd – Polska a sprawa ukraińska

Posted by Marucha w dniu 2014-12-14 (Niedziela)

Wybryk ukraińskich studentów w Przemyślu, którzy bezczelnie pstrykali sobie zdjęcia z flagą zbrodniczej organizacji UPA, powinien rozpocząć społeczną debatę dotyczącą sprawy ukraińskiej w Polsce. Począwszy od kwestii możliwości podejmowania studiów przez Ukraińców na polskich uczelniach, a na polityce zagranicznej skończywszy. To, w jaki sposób zachowuje się państwo polskie względem słabego sąsiada, idealnie obrazuje pozycję zajmowaną przez III RP na arenie międzynarodowej.

Warto rozpocząć od tematu szkół wyższych. Studenci z Ukrainy stanowią 42% wszystkich obcokrajowców na polskich uczelniach. W zeszłym roku było ich 15 tys.

Jak informuje strona Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, aż 4 tys. z nich pobierało rozmaite dofinansowania. Co więcej, od stycznia 2015 roku wchodzi w życie nowy projekt MNiSW, w ramach którego 550 studentów z ukraińskim paszportem przyjedzie do Polski, by studiować za pieniądze polskiego podatnika. Koszt projektu „Polski Erasmus dla Ukrainy” wyniesie aż 10,7 mln zł.

Dla porównania, to samo ministerstwo ufunduje polskim studentom jedynie tysiąc stypendiów za wybitne osiągnięcia w nauce, których łączny koszt nie może przekroczyć kwoty 15 mln zł. Po średnim przeliczeniu wynika, że Polak dostanie 15 tys. zł rocznie, zaś Ukrainiec prawie 20 tys. zł. Przy czym za rekrutację do programu bierze odpowiedzialność strona ukraińska…

Znając powyższe dane, warto zadać sobie kilka pytań. Czy polskiego podatnika stać na finansowanie studiów obcokrajowcom? Dlaczego te pieniądze nie zostały przeznaczone na wsparcie utalentowanych Polaków? Jakie korzyści będzie miało państwo polskie opłacając naukę Ukraińcom? Czy postępowanie polskich polityków nie jest zwyczajnie głupie? [Jest po prostu zgodne z wytycznymi starszych i mądrzejszych – admin]

Sprawa stypendiów to jedynie wierzchołek góry lodowej. Omawiając kwestię ukraińską w kontekście polskiej polityki zagranicznej, warto przypomnieć szereg absurdów, o których można było ostatnio usłyszeć w mediach. Wielka miłość do ukraińskich „braci” okazuje się miłością platoniczną, co przez polskie władze jest notorycznie kamuflowane poprzez stoicki spokój i twarz pokerzysty.

Spójrzmy prawdzie w oczy, postępowanie rządu ukraińskiego jest zwykłym pluciem w twarz Polaków. Ustanowienie święta narodowego w rocznicę powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii – odpowiedzialnej za śmierć ponad 120 tys. Polaków, brak zgody na stawianie krzyży i pomników w miejscach tych mordów, brak zgody na zwrócenie Polakom kościołów katolickich we Lwowie, trudności z powstaniem „Domu Polskiego” we Lwowie, wreszcie „oferta handlowa”, w której Ukraińcy oferują za polski węgiel 0 zł (słownie zero złotych), czy też liczne embarga na polską żywność, to tylko niektóre ze znanych powszechnie problemów dot. stosunków polsko-ukraińskich.

Fakt niewykorzystania słabości państwa ukraińskiego dla załatwienia najważniejszych spraw Polaków zamieszkujących terytorium Ukrainy, świadczy o niebywałej słabości [raczej agenturalności – admin] obecnego rządu i niskiej pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Dla porównania, węgierski premier Viktor Orbán świetnie wykorzystuje tzw. „kryzys ukraiński”. Węgrzy odcięli dostawy gazu dla Ukrainy, podając jako powód większe zużycie ze strony krajowych odbiorców. Czy to prawdziwy motyw? Nie wiadomo. Wiadomo za to, że Gazprom postanowił magazynować na terenie Węgier pół miliarda m3 gazu, za co oczywiście zapłaci Węgrom. Ponadto w ten sam dzień, kiedy zostały wstrzymane dostawy gazu dla Ukrainy, węgierski premier powtórzył żądanie utworzenia autonomii dla ludności węgierskiej ukraińskiego obwodu zakarpackiego graniczącego z Węgrami, który zamieszkuje około 200 tys. Madziarów.

Niektórzy mogą oburzać się z powodu postępowania Orbána, jednak nie mogą mu zarzucić zaniedbywania interesów własnego kraju i narodu. Niestety, nie można tego samego powiedzieć o polskim rządzie, który przyjął rolę wasala państw zachodnich i w obliczu rosyjskiego niedźwiedzia przypomina rozszczekanego ratlerka. Bez wątpienia ma to widoczne przełożenie na stosunki polsko-ukraińskie i rozpasanie naszego wschodniego sąsiada oraz jego obywateli – vide sytuacja w Przemyślu.

wmeritum.pl
http://novorossia.today

Komentarze 44 do “Absurd goni absurd – Polska a sprawa ukraińska”

 1. Eliza said

  Na razie klikają sobie zdjęcia w garażu podziemnym, a co jak wyjdą na ulice miast, Ci faszyści.

 2. Moher49 said

  Ja widzę, że namiestnicy rządzący Polską, boją się Polaków. Ministrem obrony narodowej zrobili Ukraińca, który jest czynnym działaczem w organizacjach ukraińskich. W polskich szkołach policyjnych szkoli się nieproporcjonalnie dużo obywateli polskich – Ukraińców osiedlonych na ziemiach odzyskanych. Wg ostatnich informacji „studenci” ci obstawiali Marsz Niepodległości.

 3. slowianin said

  Panie Marucha -cytat: w jaki sposób zachowuje się państwo polskie względem słabego sąsiada…Tyle razy pisałem-żadnego państwa polskiego już niema To fikcja.Pisanie takich sformułowań jest jedynie iluzją

 4. Marcin said

  Ten parking jest niedaleko ronda „Ofiar Wołynia”. to już nie zwykłe plucie. To bezczelne, bezkarne plucie Polakom w twarz.
  To zachęta na takie działania od tej mendy

 5. „Ściemniacz” (Tyma) znakomity, tzw. starsi bracia w wierze mogą tylko pozazdrościć uzdolnień w tym zakresie…

 6. wi42 said

  Ciąg dalszy #4 Marcin.
  Nieco zmieniony komentarz, który wczoraj umieściłem w wolnych tematach:

  Ukrainiec spotkał się z Ukraińcem i zadecydowali o udziale Polski w wojnie na Ukrainie.
  „Ambasador Ukrainy w Polsce – Andrij Deszczyca po spotkaniu z polskim ministrem obrony – Tomaszem Siemoniakiem oświadczył, że Warszawa wesprze logistycznie ukraińską armię. ”

  http://reinert.neon24.pl/post/116519,polska-wesprze-ukrainska-armie

  Dla przypomnienia, Tomasz Siemoniak jest Ukraińcem, był (może jest nadal) aktywnym działaczem Związku Ukraińców w Polsce.
  Link o Działalności TS w ZUwP był zamieszczany u Maruchy. Jeżeli ktoś ma pod ręką warto powtórzyć.

  > https://marucha.wordpress.com/2014/11/07/polska-ostrzy-kly/#comment-427258
  admin

 7. rybol said

  … G… wywalono – admin

 8. Boydar said

  A które konkretnie Rybolu (7), bez ogólników.
  I jak one, te pomniki, są podpisane na tabliczkach – pamięci ludzi takich samych jak my, którzy położyli głowy goniąc hitlerowców, czy pamięci aparatowi terroru, który tak samo je.bał i ich i nas ?

 9. rybol said

  G… wywalono – admin

 10. Boydar said

  Wiesz Rybolu, jak byłem młody i gniewny, to wszystko co pisane cyrilicą kojarzyło mi się z Katyniem, Zamkiem Lubelskim, Pod Zegarem czy Jasną. Potem się dowiedziałem co i jak, a i tak nie wiem jeszcze wszystkiego.
  Piszesz „wszystkie”, nie piszesz prawdy. Gdzie by nie stały, symbolizują setki, tysiące grobów i martwych ludzi, takich samych jak my. I przeważnie zginęli jednego dnia. Sądzisz, że 12 tysięcy „ruskich” zginęło od 10:00 do 19:15 mordując Polaków ?
  To nie są pomniki okupanta, bo tu masz rację, tylko pamiątki śmierci młodych i starszych chłopaków, wcale daleko nie mieszkali.

 11. Boydar said

  To nie jest retoryka tylko opis rzeczywistości. Wehrmacht miał jednoznacznie sformułowane rozkazy – zabijajcie Polaków i wszystko co się rusza na waszej drodze. Co by nie powiedzieć o Armii Czerwonej, w 1944 takich rozkazów nie miała.

 12. Polon said

  Panie Boydar jak Rybol posiwieje to zrozumie. U mnie jest wiele zaniedbanych cmentarzy z nagrobkami opisanymi „gotykiem”, natomiast cmentarze z nagrobakmi opisnymi „jidysz” są ogrodzone, odchwaszczone, wygrabione.

 13. Kazik said

  ad 11 . Bardzo proszę o zakończenie tych żałosnych tyrad . Te bzdety nie trafiają do nikogo normalnego .

 14. Henry said

  Prosze tylko zobaczyc.
  To nie jest film z Hollv. To gorzkie, tragiczne realia.
  Swiat zachodni z zasadami demokrycji milczy. Plakac i krzyczec mi sie chce. Medja zachodnie milcza.
  Calkowita kontrol.
  My jako chrzescianie mamy swiete prawo mowic i dalej przekazywac prawde obojetnie czy to sie
  kundlom politycznym podoba czy nie.Przeciez za gloszenie prawdy w przeszlosci chrzescijanie byli krzyzowani i kamieniowani,
  a Wy dzisiaj boicie sie nawet czytac prawde i ogladac fakty ?
  Takie sa prawa przetrwania naszych zasad zachodniej demokrycji.

  Rząd ukraiński masakruje ludność‏.

  http://www.polskiportal.net/videos/2906/179/rzad-ukrainski-masakruje-ludnosc

 15. wi42 said

  @15 R – Skąd się biorą takie ofiary totalnego zaćmienia?
  To pytanie retoryczne – jest ich wiele, ale nie powinni zaśmiecać gajówki.

 16. Henry said

  Prawda o wschodniej Ukrainie

  http://www.polskiportal.net/videos/116/193/prawda-o-wschodniej-ukrainie

 17. Henry said

  Handel ludzkimi organami na Ukrainie‏

  http://www.polskiportal.net/videos/3852/226/handel-ludzkimi-organami-na-ukra

 18. Boydar said

  No to napisz jeszcze Rybolu, kto mordował w sowieckich obozach, lejtnant czerwonoarmista spod Archangielska czy enkawudzista z Odessy. I komu postawione są te pomniki.

 19. Henry said

  Zabijanie cywilów przez nazistów Donieck 01.10.2014‏

  http://www.polskiportal.net/videos/2906/225/zabijanie-cywilow-przez-nazistow

  malo tego – chcecie wiecej ?? FAKTY Gorzka i tragiczna prawda.
  Zabijaja nosororzce w Afryce. Mozna co dziennie obejrzec w medjach zachodnich.
  A tu w Europie niewinne dzieci,matki, ojcowie, starcy sa mordowani przez
  hunte mordercow na swoim narodzie – Europa i pentagonczycy milcza.
  Jeszcze ich popieraja.
  Te zasady demokracji zachodniej nie maja zadnych szans na przetrwanie.
  Dzisiaj w Berlinie – demonstracja przeciwko wojnie.
  Tylko w Berlinie. Polacy tez milcza – demonstracja o demokracje i wolne medja.
  A gdzie slowianskie serca ? Przeciez tak niedaleko gina niewinni ludzie.

 20. Henry said

  Ludobójstwo pod Donieckiem

  http://www.polskiportal.net/videos/913/223/ludobojstwo-pod-donieckiem

 21. Henry said

  Historia gwałciciela w Ługańsku (wideo)
  dozwolone powyzej 18 lat

  http://sharij.net/1284

 22. Henry said

  dozwolone 18+.
  Batalion „Aydar” zasadzkę 05.09.2014 Pełna wersja.

 23. Boydar said

  @ Pan Rybol

  Kształt takiego kompromisu nie do końca mi odpowiada; jednak uznaję, że poczyniliśmy znaczne postępy. Również kłaniam się uprzejmie.

 24. Henry said

  Po co tu przyszliscie? dlaczego wy jak psy zabijacie nasze dzieci, nasze matki i ojcow ??
  ? dlaczego??
  Nie wiecie o tym, ze ma nie chcemy zyc z wami?

  Batalion Donbass pokonany. Ponad stu więźniów .Chast2-I.

 25. Zerohero said

  Rybol ty głupi pedrylku. Dobrze wiesz o co chodzi. Banderowcy w Polsce są na fali, przejmują stanowiska, Polska prowadzi prokijowską politykę. Co ma do tego stary sowiecki pomnik i kilku leśnych dziadków. To jakaś równowaga niby?

 26. Henry said

  Winnica. 9th batalion uciekł z ATO miejsc.

 27. Henry said

  Zdobyte Azowskiego, milicja, Kryvbas Donbass

 28. wi42 said

  @26 Postęp polega na tym, że temat UPA został zastąpiony tematem NKWD I SS.
  Sprytnie….O to właśnie chodzi dla banderowców.

 29. Henry said

  Tylko powyzej 18 lat
  Wojna na Ukrainie – krwawe walki na południowo-wschodnim czesci.
  Armia ukrainska uzywa ciezkiej artylerji przeciwko cywilom, zakazana bron fosforowa.
  Jeszcze wiecej dowodow.??

 30. wi42 said

  #28 ZH
  Proszę zobaczyć mój wpis #6.
  Czy ktoś ma link nt. aktywności Siemoniaka w Związku Ukraińców w Polsce?
  Był w gajówce – warto przypomnieć

 31. Henry said

  Tylko powyzej 18 lat

  Stepanivka. Unikalne nagranie 14/12/14 Część 1

 32. Henry said

  Tylko od 18 lat

  Klęska wojsk ukraińskich w Stepanovski. Part 2

  Bog zaplac za umozliwienie mi gloszenia prawdy.
  Trzeba zrobic wszystko aby miedzyn. spolecz. swiata poznalo prawde i tylko prawde.

 33. Henry said

  Zmuszanie ukraińskich poborowych do walki brat przeciw bratu, wbrew ich woli oraz wbrew ich interesom.‏
  Kobiety ukrainskie pala karty poborowe.

 34. NICK said

  (28) P. Zerohero. Poświadczam, potwierdzam, widzę. Dodam – ci wszyscy ‚studenci’, kadeci szkół policyjnych, to V kolumna. Nikt inny jak une, niedługo, będą Nas mordować. Każdy z nich podpisał ‚lojalkę’, banderowską.
  Gore Nam, gore.

 35. Marucha said

  KURWA, tyle razy prosiłem, aby IGNOROWAĆ prowokatorów, podsrywaczy, trollów i bezużytecznych idiotów, jak „Rybol”…

 36. Plausi said

  Jak gówniarze

  „To, w jaki sposób zachowuje się państwo polskie względem słabego sąsiada, idealnie obrazuje pozycję zajmowaną przez III RP na arenie międzynarodowej.”

  Isotnie, przedstawiciele administracji tzw. Wolnej Polski zachowują się jak gówniarze i to nie tylko wobec okupnta.

  Można to wyjaśnić jedynie określeniem używanym nie bez racji przez Michalkiewicza: jurgieltnicy. My wystrzegamy się dlatego używać wobec tych błaznów określenia „polscy”. Być może lepszym określeniem niż jurigieltnicy byłoby kolaboranci, w końcu kolaborują z okupantem od wileu dzeisiątków lat, podobnie jak inny „wielki Polak”, takich „Polaków” mamy zresztą dosyć, po francusku „à gogo”.

  „nie można tego samego powiedzieć o „polskim” rządzie, który przyjął rolę wasala państw zachodnich i w obliczu rosyjskiego niedźwiedzia przypomina rozszczekanego” kundla na nieco większym pdwórcu. Przykro to stwierdzić, ale tak jest w istocie, i myśym go wybrali, co gorsza.

 37. wi42 said

  @36 M
  Czy Ci w sumie mądrzy w wielu tematach dyskutanci z gajówki stracili zmysł powonienia. Od takiego np. Rybola zalatuje banderowcem (lub sympatykiem bandery) na kilometr

 38. Boydar said

  Mać, mać, mać, „nic się nie stało, Panie Gajowy, nic się nie stało”

  Rzeczony Rybol posługiwał się językiem i argumentami mojego sąsiada z klatki schodowej. Muszę gdzieś nabrać wprawy przed decydującym starciem, a kawał bydlaka z niego.

 39. Moher49 said

  To może jeszcze ja sobie pozwolę zabrać głos. Nie jestem ruskim szpionem czy kretem, ale rosyjską duszę lubię. W czasach mojej młodości każdy student śpiewał „Studientoczkę” , „pożegnanie Słowianki”, „Katiuszę”, „Tiomnaja Noc” , ” Mołdawianka” i oczywiście wszystkie polskie dostępne piosenki, popijał grzańcem, przytulał dziewczyny.Teraz nic z tego nie zostało i nic nowego nie powstało w zamian. Polskie wojsko szczeka po amerykańsku zamiast śpiewać coś do marszu. Patriotyzmu zostało w polskiej armii zero. Oglądam rosyjskie programy, tam występują wojskowe zespoły różnych formacji i „Katiuszy” się nie wstydzą. Telewizja kazańska w programie swatka nie wstydzi się pokazać kandydata, który mówi, że dziewczyna, kandydatka na żonę ma być prawosławna. U nas Kora i Zapendowska i inni fachowcy powiedzą, że to takie „Bogoojczyźniane”, niemodne. Dlatego też pomniki Rosjan, którzy zginęli na naszej ziemi niech sobie stoją, tak jak i te z pierwszej wojny światowej i nasze na Monte Cassino. Co do Ukraińców, coś z tym fantem musi być zrobione, bo będzie tragedia. Wierzę jednak, że spełnią się słowa wieszcza Wernyhory ” Litwa, Białoruś, bujne Zaporoże, pod polskie zdążą sztandary. Wróci nasz orzeł znów nad Czarne Morze, wróci na szlak swój stary.”

 40. Henry said

  Komentarz patrioty ze wschodn. Ukrainy.

  „Donieck nie walczy z Kijowem. Zostal napadniety i probuje sie bronic.
  A zostal napadniety bo oligarchy i to do tego miedzynarodowe potrzebuja Slawiansk pod odwierty gazu lupkowego.
  To nie ludnosc cywilna bierze udzial w wojnie. Jest ofiara ambicji wielkich biznesow.
  Ukraina jest rabowana od 1991 roku. Oligarchy pokradly posowieckie zaklady i przedsiebiorstwa, a teraz postanowily zablokowac rosyjskie dostawy gazu do Europy. Do tego im potrzebny Donieck.
  I miedzy innymi dlatego niszcza infrastrukture. Ludnosc cywilna sie w ogole nie liczy. Nawet wtedy jak sie probuja bronic.
  W kontrakcie o wydobywaniu gazu lupkowego, junta obiecala,”wyczyscic teren z ludnosci i infrastruktury”.
  Kijow „wypelnia” warunki kontraktu (ktory nawet nie wiem jak” po koscielnemu” nazwac).
  Mieszkancy Doniecka, ktorzy mieszkaja tam od wielu pokolen nawet jakby chcieli to nie maja gdzie pojsc, wiec sie ich masowo morduje.
  Nie sa czescia konfliktu. Sa ofiarami wielkich biznesow.
  Carew zas ma kopalnie i rozne przedsiebiorstwa i tez nie chce oddac Doniecka.
  Kolomojski wyznaczyl nagrode za zywego lub umarlego Carewa: 5 milionow dolarow.
  Carew wywiozl swoja rodzine do Rosji.
  Klopot naszej cywilizacji polega na tym, ze ofiara kazdego konfliktu pada ludnosc cywilna, co jest wbrew wszelkim miedzynarodowym prawom i konwencja genewska.
  Do pierwszej wojny swiatowej ofiara awantur militarnych padalo 1% cywilnej populacji.
  Obecnie 99% cywilnej populacji pada ofiara wojny.
  Walka na wschodniej Ukrainie jest o kontrole terenow zarowno przemyslowych jak i potencjalnie przemyslowych (gaz lupkowy).
  Ofiara padli mieszkancy, ktorzy nawet o tym gazie pewnie nie wiedzieli i z konfliktem ani ambicjami biznesowymi nie mieli nic wspolego.
  Zyli tam od pokolen i zostali bestialsko napadnieci. Wojne prowadza miedzy soba wielkie biznesy. Ludnosc cywilna cierpi.
  Bestialstwo polega na tym, ze armia Ukrow i prywatna armia Kolomojskiego morduje kobiety i dzieci, bombarduje szkoly, szpitale i przedszkola NIE dlatego, ze na nich Donieck napadl i ze im dzieci zagrazaja, tylko dlatego, ze postanowili „wyczyscic” teren z ludnosci cywilnej (doroslych i dzieci)
  To samo robia Amerykanie i zydzi w Afryce. Pala cale wsie, przeganiaja ludnosc, bo potrzebuja wiercic dziury.
  Jest to z cala pewnoscia zamierzone ludobojstwo. Donieck probuje sie bronic.
  W Doniecku mieszkaja /mieszkali nie tylko Rosjanie; Ormianie, Tatarzy , Kozaki, Rumuny., nie przypuszczam, nie ma tam duzo zydow.
  Donieck nie walczy z Kijowem, tylko sie przed nim broni. To jest zasadnicza roznica. Nikt z Doniecka nie strzela do Kijowa. Ukry maja armie. Donieck polega na ochotnikach.
  Wiemy, ze Kolomojski probuje zalozyc jakis chanat, a ma tez osobiste przedsiebiorstwa w Dniepropietrowsku. Achamatow na razie przeniosl sie do Lwowa ze swoim klubem pilkarskim, ale tez nie wiadomo na jak dlugo.
  Poroszenko ma za zadanie … zorganizowac defilade na Krymie bo ma w planie „Integracje’ ziem Ukrainy..
  A mnie od samego poczatku zastanawialo dlaczego polskie bogate zydy, tak namietnie popieraja banderowska armie Poroszenki. Na bogate ziemie Ukrainy chyhaja rozni … cudzoziemcy.
  Wiele dziwnych rzeczy sie dzialo poza plecami i bez wiedzy mieszkancow nie tylko Wschodniej Ukrainy.
  Ale tez nowo powstala Ukraina bardzo przypominala Rosje w czasie rozpadu Sojuza. Przeciez te oligarchy nie zrobily sie miliarderami z pracy rak.
  Rozboj i rozkradanie posowieckich przedsiebiorstw bylo bardzo agresywne. Ojciec Poroszenki wyladowal w wiezieniu za rozboje i morderstwa. Ljaszko tez siedzial. Bandy grasowaly po calej Ukrainie. I nie tylko.
  Ale Marucha doskonale o tym wszystkim wie, tylko widac szuka dyskutanta w niedzielny wieczor, a ja musze jeszcze pisac sprawozdanie.”

 41. Toni said

  To wszystko naprawdę w głowie się nie mieści! Jak ludzie u nas, za sprawą tych parchatych mediów, muszą mieć narąbane we łbach, że wciąż wybierają do różnych szczebli władzy takich kut*ów! (fałszerstwa na skalę PRL-owską nie są możliwe – są raczej podretuszowywaniem wyników). Jak ludzie mogą wybierać takich kut*ów, którzy wszystkim wrogom Polski wchodzą w d…ę! Kut*sy te doją w podatkach naród polski, fundują za to stypendia bezczelnym banderowcom i popychają głupich Polaczków do tego, by położyli głowę w sprawie swoich śmiertelnych wrogów, którzy przy tym bezczelnie plują im w twarz!

  Hodujemy sobie przez ten głupi rząd POjebów i debilną opozycję PiSiorów, zapatrzonych w Ukraińców i banderowców jak w księżniczkę – hodujemy sobie żmiję na własnym łonie, fundując banderowskiemu narybkowi studia w Polsce! Dlaczego też żaden narodowiec czy prawdziwy patriota nie protestuje, nie pisze petycji ani apelów w stylu:
  Siemoniak musi odejść!
  Przecież ten typ został z premedytacją przez zdrajców narodu polskiego w rządzie POjebów (i zapewne przy ogromnej aprobacie PiSiorów) ustanowiony ministrem obrony narodowej po to, by wciągnąć nas w zawieruchę wojenną na Ukrainie i dołączyć nas do morderców ludności cywilnej w Donbasie!

  Jaki interes w tej zawierusze wojennej na wschodzie i w popieraniu Ukraińców mogą widzieć dawne UBeckie służby i ich spadkobiercy, rządzący de facto w Polsce, że godzą się na taki proceder? Czy może mi ktoś odpowiedzieć na to pytanie, bo sam nijak nie mogę tego pojąć? Przecież nawet najbardziej skończony i zdemoralizowany drań nie będzie ścinał gałęzi, na której posadził swoją d…ę! Czy aż tak nasz kraj jest już przygotowywany do tego, by przyjechała tutaj nowa szlachta z Izraela i trzymała w ryzach tubylczą ludność za pomocą Kozaków przyjmowanych ochoczo do policji? Co tu się dzieje!? PiSiory i POjeby zgodnie godzą się na to wszystko, bo zatruwają ludzi jakimiś głupimi sporami w duperelnych, drugorzędnych sprawach!

 42. Boydar said

  Panie Toni, tkwi Pan w błędzie, Pański punkt widzenia nie daje ŻADNEJ perspektywy.

  Tubylcze siły ciemności nie uznają autonomii, którą Pan domyślnie postuluje; tak bowiem rozumuje normalny człowiek. Oni żyją i reagują stadnie, mrowiskowo. Organizm narodu czy Państwa które aktualnie pożerają, jest zawsze etapem przejściowym, nawet gdyby ten etap miał trwać tysiąc i więcej lat. Prawa żywiciela nie tyle nie są brane pod uwagę, co raczej w ogóle nie przyjmują do wiadomości że by one mogły być.

  Odrębną choć z tej samej parafii kwestią, jest ich stosunek do biegu spraw za Bugiem. Oni czują instynktownie, że coś jest nie tak w światowym insektowisku. Że gdzieś coś zaczyna się tlić. I podnoszą wielkie aj waj ! Oni krzyczą za swoimi, to silniejsze od nich, przynajmniej na tym etapie. Kiedy zorientują się już, że że tam sprawa jest przegrana, będą pierwszymi którzy zapędzą tamtych do bydlęcych wagonów, wspomni Pan moje słowa. A tutejsi kurduple fizyczni i moralni śpiewać będą chcieli wyłącznie ‚Bogurodzicę’ i ‚Boże coś Polskę’.
  Na razie stawiają na swoich i na sprawdzone historycznie statystyki przebiegu zdarzeń. Tyle że statystyka to stara qurwa, jak ktoś nie umie jej wykorzystać zgodnie z przeznaczeniem, oszwabi każdego frajera. I ich też.

 43. Plausi said

  O patriotyźmie

  Patriotyzm polega na tym, że się lubi kraj, n.p. go chętnie „kupuje”, zresztą za pieniądze kupowanego. Typowym dla wrogiego przejęcie jest, że kupowany finasuje swe kupno, tak bowiem jest ustawiony ten system. Jak Henry (40) słusznie przypomina, Ukry zostali już dawno sprzedani i to dwie generacje na przód. Przypomnijmy te nadal aktualne uwagi..

  Nie tylko rząd II Rzeczpospolitej wydał naród polski na pastwę losu, jego spadkobiercy z III-ciej uczynią to też bez zmrużenia oka w drodze na jakieś”Zaleszczyki”.

 44. Henry said

  Podoba mi sie ta prawda co Toni napisal:
  Jaki interes w tej zawierusze wojennej na wschodzie i w popieraniu Ukraińców mogą widzieć dawne UBeckie służby i ich spadkobiercy, rządzący de facto w Polsce, że godzą się na taki proceder? Czy może mi ktoś odpowiedzieć na to pytanie, bo sam nijak nie mogę tego pojąć? Przecież nawet najbardziej skończony i zdemoralizowany drań nie będzie ścinał gałęzi, na której posadził swoją d…ę! Czy aż tak nasz kraj jest już przygotowywany do tego, by przyjechała tutaj nowa szlachta z Izraela i trzymała w ryzach tubylczą ludność za pomocą Kozaków przyjmowanych ochoczo do policji? Co tu się dzieje!? PiSiory i POjeby zgodnie godzą się na to wszystko, bo zatruwają ludzi jakimiś głupimi sporami w duperelnych, drugorzędnych sprawach!

  Taki interes Toni, ze prywata sie liczy, a nie dobro i spokoj czy godnosc narodu. Dzisiaj podcinaja sobie i calemu narodowi galaz
  ale wiedza, ze nim ta galaz sie zlamie to wyjada opuszcza narod jak w czasie II wojny swiat. i beda siedziec bezpiecznie na innej galezi i myslec jak podciac jeszcze galaz tych co zostali tam w Polsce. Historia sie powtarza.
  Potatrz Pan co sie dzieje z tymi kundlami chodzacymi na smyczy w kierunku jak pentagonczycy sobie tego zycza.
  Ci kundle sa wszedzie od ministerstw, wojska az do parlamentu – jak zaraza i wirus i jak tu wszysko wyczyscic ?
  Bardzo trudno – Narod Polski z niewoli kumistycznej (nie byl winny temu,to zachod sprzedal narody slowianskie)
  sam wszedl w szpony imperial. hamerykansk. co naczelnym celem jest kapital i profit.
  Czlowiek, demokracja , zasady demokracji, prawa miedzynarodowe sa w bialy dzien dreptane z blotem.
  Ale EU sie rospadnie, NATO takrze sie rozpadnie i czeka nas w swiecie duzo zmian.
  Aby tylko prawa buszu mialy miejsce, a nie te prawa (co widzimy z poparciem niestety zachodu) co sie dzieja na wschod od Polski.
  pozdrowienia Panie Toni

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: